TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

ARC Troopers

2003-02-22 11:57:00 E-X

Tu pisaliśmy, że w EIII zobaczymy inaczej wyglądających żołnierzy. W najnowszym artykule, który ukazał się na SW.com McCallum wspomniał właśnie o nich Spoiler:Będą się nazywać Republic ARC Troopers. Będzie to elitarna brygada komandosów/klonów. Każdy z nich bedzie uzbrojony zarówno w lekką, jak i bardzo ciężko broń. (koniec Spoilera) Niestety nie zostało na razie opublikowane zdjęcie tych żołnierzy, ale jeżeli McCallum nie kłamał to zobaczymy ich w E3, i z pewnością w wielu zdjęciach, które ukażą się przed premierą filmu.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Michael Crawford w E3...

2003-02-21 23:28:00 TFN

Ostatnio w sieci pojawia się coraz więcej informacji o Epizodzie III, ile z nich jest prawdziwych, trudno stwierdzić. Jedną z pogłosek podał niedawno brytyjski „The Sun”, w którym stwiedzono, że Michael Crawford ma zagrać w Epizodzie III trzecioplanową rolę Aldreaańskiego polityka. Sam zainteresowany, jak twierdzą jego znajomi, jest wielkim fanem „Gwiezdnych Wojen”. Ale w czasie podstawowych zdjęć ma zakontraktowaną rolę w musicalu „Dances with Vampires”, więc nie będzie mógł brać w nich udziału. Acz należy tu stwierdzić dwie rzeczy, po pierwsze dokrętki do Części III będą trwały jeszcze długo, więc Crawford będzie miał szansę. A po drugie sam musical ma pewne szanse, że zostanie zdjęty szybciej, niż przewidywano. Na ile to prawda, a na ile wymysł fanów, czy też samego Crawforda, nie wiadomo.
Crawford urodził się w roku 1942, a już 13 lat później zadebiutował na scenie. W roku 1958 rozpoczął swą przygodę z filmem, a potem i telewizją. Związał się także z przemysłem muzycznym. Był wielokrotnie nagradzany, za swe sceniczne osiągnięcia.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Kolejne spoilerowe plotki o E3

2003-02-20 20:46:00 Marcin z Filmweb

Marcinowi Kamińskiemu z Filmwebu udało się w sieci znaleźć spoilery, które jakoby pochodzą od pracownika Lucasfilmu. A oto i one. Spoiler To, że Anakin wpadnie do lawy i uratuje go Palpatine to już mniej więcej wiemy. Ale bardzo ciekawe jest to, gdzie to będzie. Przyzwyczailiśmy się już do planet charakterystycznych (Tatooine – Pustynia, Hoth – Lód, Kamino – Woda, Endor – Las, Coruscant – Miasto), ale tym razem ma to być na ... Naboo, która będzie powoli dezintegrowana, przez prototyp Gwiazdy Śmierci (budowany przez Sidiousa). (koniec spoilera). Brzmi to dość interesująco, zobaczymy co przyniesie czas.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Rick o E3...

2003-02-19 19:20:00 Episode-X

W najnowszym Star Wars Insiderze Rick McCallum odpowiedział na kilka pytań o Epizodzie III, a oto one:
Pytanie: Czy zobaczmy nowe zbroje szturmowców?
Odpowiedź: Tak. Tylko tyle mogę powiedzieć.
Pytanie: A zbroję Vadera?
Odpowiedź: Za wcześnie by o tym mówić.
Pytanie: A jakieś wskazówki na temat nowych planet jakie zobaczmy?
Odpowiedź: Dużo – śmieje się Rick – dużo.

KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Lawa, ale może z pewnego punktu widzenia...

2003-02-17 23:34:00

W sieci powoli zaczyna się sezon na spoilery, acz trudno na dzień dzisiejszy stwierdzić co jest wymysłem fanów, a co kontrolowanym przeciekiem. Całkiem niedawno natknąłem się na bardzo ciekawą sugestię o Anakinie. To spekulacyjny spoiler Podobno pochodzi ona z kręgów Lucasa, ale to tylko podobno. W każdym razie jest tak, Anakin miałby bardzo małe szansę wpaść do lawy i z niej wyjść, więc być może spadnie na jakąś półkę, a tam coś na niego chlupnie, a resztę załatwi para. Ale jest jeszcze inna koncepcja, ta podobno właśnie jest od Lucasowców, być może w czasie walki z Obi-wanem, Anakin nieopacznie stanie na niezbyt stabilnym gruncie. Pod nimi będzie ocean lawy, a oni, będą walczyli na jej zastygłych fragmentach. No i kiedy Anakin wejdzie w jedno miejsce, to zacznie ono pękać. Tyle, że Anakin nie wpadnie do środka, wręcz przeciwnie. To pęknięcie spowoduje zmianę ciśnień i Anakina wystrzeli w powietrze strumień pary, który go poparzy. To wystrzelenie uratuje mu życie, ale dość poważnie uszkodzi. Koniec spoilerowych spekulacji. Myślę, że jest to dość ciekawa koncepcja, nawet jeśli jest to tylko i wyłącznie kolejny wymysł fanów, to chyba jest to bardziej wiarygodne niż , to że Anakin wpadnie w sam środek jeziora lawy i jeszcze z niego wyjdzie.. Cóż zobaczymy.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

O pracach na planie Epizodu III

2003-02-15 19:39:00 StarWars.Com

Rick McCallum, producent Gwiezdnych Wojen, stwierdził, że w chwili obecnej produkcja trzeciego epizodu już ruszyła, a pierwsze zdjęcia ruszą w studiach Foxa w ciągu miesiąca.
I tu należy się pewne wyjaśnienie, zdjęcia do filmu zaczną się w lipcu, ale to już będą zdjęcia do filmu jako całości, natomiast prace nad wszystkimi pojedynkami, wojnami, itp., które w scenariuszu są ledwie wspomniane, zaczną się już niebawem. Potrzeba bardzo wiele pracy by to wszystko przygotować, wszystko rozegrać, i pewne rzeczy już się będzie kręcić, czasem nakręci się jakąś scenkę, która później zostanie w filmie. Oficjalnie na razie swoją obecność zapowiedział Samuel L. Jackson, z innych źródeł udało się potwierdzić obecność Ewana McGregora i Haydena Christensena. Ponadto ruszą też ujęcia techniczne.
Ale to dopiero ruszy, a kto poza Rickiem i piszącym scenariusz George’m Lucasem pracuje? Na dzień dzisiejszy to już trzydziestoro ludzi, głównie w departamentach Trishy Biggar (kostiumy) i Gavina Bocqueta (scenografia), a liczba ta zwiększa się z tygodnia na tydzień.
Wraz z Bocquetem, Peter Russell, Ian Garcie (kierowniycy artystczni) Richard Roberts (kierownik planu) i Greg Hajdu (szef konstruktorów) wierzą, że do końca tygodnia rozpoczną prace nad pierwszym planem. Biorą zatwierdzone projekty i starają się je przywołać do życia, mają setki szkiców, mnóstwo mebli, i starają się zbudować wszystko tak, by wyglądało jak prawdziwe, tak by każdy mógł rozpoznać np. drzwi i nie musiał się zastanawiać co to i do czego to służy.
McCallum określa swój typowy dzień w Australii jako „zwariowany”, to on musi organizować nie tylko miejsca pracy, dla konstruktorów, kostiumografów, scenografów itp, ale też zatroszczyć się o to, by mieli gdzie mieszkać, by wszędzie było światło, prąd, by we wszystkich budynkach to było.
Tymczasem w USA, ILM pracuje już od września, na razie głównie zajmuje się rozwojem i poznawaniem nowych technik graficznych, cyfrowych, tak by wszystko było gotowe do postprodukcji.
Prewizualizacja powinna ruszyć przed końcem lutego, kiedy to Dan Gregoire i jego zespół zajmujący się animatyką przystąpi do pracy, tworząc pierwsze wersje pierwszych ujęć filmu. Niebawem ruszy też produkcja storyboardów, a Nick Gillard ma ostro zabrać się do pracy w połowie marca. Inne wydziały, jak np. dźwiękowcy pojawią się bliżej oficjalnej daty rozpoczęcia produkcji.
McCallum stwierdził także, iż na dzień dzisiejszy nie ma ani potrzeby ani gotowości na casting czy to statystów, czy też nowych aktorów. Na razie na plan wrócą przede wszystkim weterani – Hayden Christensen, Ewan McGregor, Natalie Portman, Samuel L. Jackson, Christopher Lee i Ian McDiarmid, oczywiście wszyscy z nich będą w Australii latem, ale część z nich na pewno pojawi się wcześniej.
Na koniec Rick dodał, że w najbliższym czasie praca nasili się i nabierze tempa.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Ile miejsc, ile ras?

2003-02-05 21:14:00 SW.com

Zaprawdę wiele można się dowiedzieć z opublikowanego na SW.com artykułu odnośnie działu artystycznego. SpoilerW jednym z opisów Murnamesa jest napisane, iż jego zadaniem jest wymyślenie dwóch nowych ras, i jednego potwora. Przy Ryanie Churchu pisze, iż ma do przygotowania bardzo wiele projektów różnych lokalizacji, a każda inna od pozostałych. A potwierdzeniem mnogośći ras, miejsc, i innych rzeczy są słowa Sang Jun Lee:
Specializing in character, costume and creature design for Episode III, Lee has been exploring depths and details of cultures and worlds that have long fascinated Star Wars fans as well as ones never imagined.
Co znaczy mniej więcej tyle, że poznamy wiele zarówno rzeczy nowych, jak i wiele szczegółów dotyczących rzeczy, które już poznaliśmy.
(koniec Spoilera)
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Artyści

2003-02-05 19:32:00 SW.com

Lucas (i nie tylko on. Tego typu rzeczy wykorzystuje większość twórców) od zawsze przy kręceniu sagi wykorzystywał wielu artystów. Na oficjalnej znalazła się lista osób, które zajmą się plastyczną stroną Epizodu trzeciego.
Iain McCaig - osoba która zajęła się konceptami artystycznymi w poprzednich częściach. Tym samym zajmie się w E3.
Erik Tiemens - artysta mający na koncie już Forrest Gumpa, Jurassic Park, Kontact, Star Wars: Special Edition, oraz oczywiście Atak Klonów.

Ryan Church - osoba znana nam przede wszystkich ze szkiców, których filmowe wydanie ujrzeliśmy w AOTC. Nim trafił do ekipy Illusion Light&Magic pracował dla Universal Studios oraz Walta Disneya.
Sang Jun Lee - kolejny mistrz mający na koncie między innymi Men in Black II, oraz Hulk and Peter Pan - film który wejdzie na ekrany kin w niedalekiej przyszłości. Do kolejnego Epizodu zaprojektuje kostimy, postacie, oraz jego ogulny wizerunek.
Derek Thompson - artysta znany z Men in Black, Men in Black II, The Mummy, The Mummy Returns oraz Return of the Jedi: Special Edition. W EIII zajmie się konceptami artystycznymi.
Stian Dahlslett - najmłodszy artysta który zajmie się EIII. Na swoim koncie ma na razie tylko rysunki do ksiażek fantasy.
Feng Zhu - osoba która wcezęsniej zajmowała się projektowaniem gier dla Microsoftu, Electronic Arts, Sierra i Epic games. W E3 zajmie się projektowaniem środowiska naturalnego, powierzchni, oraz pojazdów. Więcej jego prac możesz znaleść tu. TJ Frame - wcześniej pracownik EAGames. W EIII zajmie się nadzorem nad kreowaniem w 3D urządzeń mechanicznych.
Warren J. Fu - Warren pracował wraz z Doug Chiangime nad TPM, AOTC, i Sztuczną Inteligencją. W EIII będzie pełnił funckję dyrektora artystycznego.
Alexander Jaeger - Alexander ma spore doświadczenie jeśli chodzi o filmy. Zajmował się już: Star Trek: First Contact, Deep Impact, Galaxy Quest, Starship Troopers, Wild Wild West, i Pearl Harbor. W E3 będzie nadorował wszystkie pojawiające się nowe technologie.
Robert E. Barnes - Barnes zajmował się rzeźbami w E1 i E2. Jest twórcą między innymi Acklaya i Poggle'a Mniejszego. Tym samym zajmie się w E3.

Michael Patrick Murnane - Murnene podobnie jak Barnes zajmował się tworzeniem rzeźb-konceptów, ale tylko do Ataku Klonów. Stworzył między innymi Zam Wessel, Reeka, i Dexttera. Rzeżby będzie nadal robił w E3.
John Goodson - Goodson w poprzednich częściach zajmował się tworzeniem modeli-konceptów różnych pojawiających się w filmie pojazdów. Poza sagą modele kleił na potrzeby kilku innych produkcji: Ghostbusters II, Back to the Future II, Die Hard 2, oraz Star Trek: Generations.
Jak widać Lucas zatrudnił porządnych fachowców do pracy nad kolejnym Epizodem. Wcześniejsze prace niektórych z nich poza filmami możemy obejrzeć w książce The Art of Star Wars.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Nick Gillard w ekipie E3,...

2003-02-05 17:59:00 E-X

Oficjalna podała skład osób odpowiedzialnych za koncepty artystyczne w Epizodzie trzecim, oraz wymieniła kilku innych członków ekipy, którzy zajmą się projektowaniem odpowiednich rzeczy w kolejnym epizodzie. Na liście znalazł sie również Nick Gilard, osoba będąca koordynatorem kaskaderów w poprzednich dwóch epizodach. Tym razem przy Nicku przpisano "stunt planner" zamiast używanego przez niego w poprzednich epizodach: "stunt co-ordinator". Oznaczać to więc może, że to wbrew przeciwnym pogłoskom Gillard zajmie się tylko planowaniem scen z użyciem kaskaderów.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Kolejne plenery do E3?

2003-02-04 18:47:00 TFN

Okazuje się, że w Stanach na wojnie z Irakiem może najbardziej stracić przemysł filmowy. Jak donosi Variety studia filmowe wydały miliard dolarów na stworzenie planów zdjęciowych w Maroko. Według Variety mają tam być kręcone takie filmy jak „Troy”, „Tripoli”, „Alexander the Great” , „Gladiator 2”, konkurencyjny „Alexander the Great” a także ... i to najważniejsze Epizod III i Indiana Jones IV. Nie wiadomo czy to tylko plotki, czy jednak poważne plany. Dotychczas mówiono, że Epizod III będzie ponownie kręcony w Tunezji, no i pojawiały się podobne pogłoski o tym, że to samo czeka Indiego. Czyżby filmowcy bali się rozszerzenia konfliktu i opuszczali Tunezję?
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Garść plotek

2003-02-03 12:16:00 E-X

Pierwszej plotki, raczej nie można uznać za spoiler. A mianowicie na E-X znalazła się wiadomość iż Nick Gillard, szef kaskarderów, i osoba odpowiedzialna za choreografie walk chce odejść. Jeżeli okazałoby się to prawdą walki w EIII mogłby być zupełnie inne niż w poprzednich dwóch epizodach. Na razie nie wiadomo, kto miałby go zastąpić, i czy w ogóle ta informacja jest prawdziwa.
Druga: Spoiler:W Australijskim studiu Foxa zaczęto już konstruować coś na kształt wulkanu. Konstrukcja ma się składać z wielu skał i minerałów. Źródło E-X donosi, że nie będzie tam śniegu.(koniec Spoilera
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Co z Jar-Jarem?

2003-02-01 21:09:00 E-X

W magazynie JC znazało się kilka słów o dalszych losach Jar-Jara...Spoiler:Pewne jest, że Jar-Jar wniósł coś do każdego z Epizodów w których grał. Reporter JC zapytał co stanie się więc z nim w Epizodzie trzecim.
Lucas nie był jednak rozmowny. Powiedział tylko, że nie umrze, ani w filmie, ani nigdzie indziej. Powiedział, że stworzył tą postać nie po to by ją na końcu zabijać. Zapytany więc został, dlaczego nie zobaczyliśmy Jar-Jara w oryginalnej trylogii? Ale niestety odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero w Epizodzie III.
(koniec Spoilera) Cóż pozostaje tylko płakać...
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Same fakty o E3

2003-02-01 13:04:00 Sebastiannie

Spoilery, spoilerami, a fakty faktami. Postanowiliśmy zebrać wypowiedzi Lucasa (i nie tylko) na temat E3 w jednym miejscu. Są one dostepne tutaj. Zawierają one spoilery!!
Tutaj należą się też olbrzymie brawa i podzękowania dla Sebastiannie, który to wszystko przetłumaczył. Wielkie dzięki i niech Moc będzie z Tobą. Zawsze.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Mace Windu odejdzie w pełni chwały...

2003-02-01 13:02:00 TFN

W niedawnej rozmowie dla MTV Samuel L. Jackson stwierdził, że niedawno dostał e-mail od koordynatora kaskaderów (Nick Gillard), w ktorym poprosił o szybsze stawienie się na planie, gdyż musza trochę popracować. Jak stwierdził Jackson, wygląda na to, że odejdę w pełni chwały.
KOMENTARZE (1)
Loading..