TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

George Lucas o mroku w E3...

2003-03-31 21:02:00 TFN

George Lucas podczas imprezy na jego cześć zorganizowanej w głównej mierze przez ekipę filmu „American Graffitti” (reż. George Lucas, w filmie pojawia się samochód z rejestracją THI 138, którego właścicielem jest Bob Falfa – gra go Harrison Ford. Ciekawa zbierzność), ale i nie tylko, flanelowiec napomknął co nieco o E3. Stwierdził, że E3 to „Mroczniejsza wersja „Gwiezdnych Wojen”. Nie tak mroczna jak filmy Quenitina Tarantino, ale jednocześnie jak na Gwiezdne Wojny wyjątkowo mroczna.”. Zobaczymy za trochę ponad 2 lata.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Kilka wieści o E3

2003-03-30 21:23:00 TFN

W najnowszym Insiderze znalazło się kilka informacji o E3. A są to:
- Potwierdzenie, że przewinie się przez ekran kilka klasycznych postaci. Jakich, nie powiedziano.
- Pierwsza wersja scenariusza miała być przekazana dla wszystkich przygotowujących już 21 lutego.
- Podczas pisania Lucas zaakceptował już 2000 różnych szkiców artystycznych. Tych koncepcji ma być w sumie stworzonych 10 tysięcy.
- Hayden i Ewan przybędą do Sydney 4 – 5 tygodni wcześniej by ćwiczyć swoje sceny walki. Nadzorować ich będzie Nick Gillard.

KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Praca animatorów nad otwierajacymy scenami początkowymi

2003-03-29 10:08:00 Darth Vader

Oficjalna podała, że animatorzy zaczeli prace nad poczatkiem filmu czyli pierwszymi 5-10 min. Dan Gregoire(Previsualization Effects Supervisor ) i jego druzyna składająca się z 11 artystów przy komputerach zaczeli ciezką prace przed kreceniem pierwszych zdjec w to lato w Sydney. Kazdego piątku Lutego Gregoire prezentował wysiłki pracy swojej drużyny GOERGE'owi LUCAS'owi " W czasie pierwszego etapu tej sekwencji jest to aktualnie bardziej testem" wyjasnia Lucas.
W tak wczesnym statium produkcji EPIZODU 3, drużyna George'a jest skoncentrowana na pierwszych 5 do 10 min filmu.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Co z modelami?

2003-03-26 10:40:00 SW.com

Na SW.com jeden fan spytał co stanie się z elementami planu filmowego po zakończeniu zdjęć do Epizodu III.
Na pytanie odpowiedział Gavin Bocquet:
Największe części planu zostaną zniszczone, tak samo jak po zdjęciach do EI i EII. Ale nie wszystkie. George Lucas i Rick McCallum razem decydują co zachować w magazynie Lucasfilmu, zwłaszcza jak coś mieści się do konternera. I tak po EI w magazynie do dziś leży Naboo-1 Starfighter, a po Ataku Klonów Delta-7 Aethersprite (znany jako Jedi Starfighter). Nie zostaną też zniszczone kostiumy. Podobnie będzie z większością małych rekwizytów, które łatwo da się przechowywać. Duża scenografia niestety nie ma szansy przetrwać.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

ILM i prace nad E3...

2003-03-24 21:26:00 StarWars.Com

Niedawno na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen, padło kolejne pytanie z cyklu „Zapytaj Radę Jedi”. Tym razem odpowiadał Rob Coleman, jeden z szefów ekip tworzących efekty specjalne w nowych epizodach. Stwierdził on, że pewne prace już się zaczęły. Jego zespół, a także zespoły Bena Snowa, Pablo Helmana i Johna Knolla już dostały zadziwiające szkice i projekty z od artystów. W chwili obecnej trwają dyskusje, co ma być w jaki sposób zrobione, co ma być zanimowane. A także jakie modele muszą być stworzone.
Coleman dołączył do ILMu w roku 1993, przy okazji filmu „Maska”. Za swoje największe osiągnięcie uznaje nadzór nad prawie 70 minutami AOTC, w tym scenami z Yodą. Był dwukrotnie nominowany do Oskara (Za TPM i AOTC).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Wyspy kanaryjskie

2003-03-23 20:01:00 Galactic Senate

Jeszcze przed premierą Mrocznego Widma, gdzieś koło kwietnia 1999 pojawiła się w sieci informacja, że być może pojedynek Anakina i Obi-wana zostanie nakręcony na Wyspach Kanaryjskich. A dokładniej na jednej, gdzie jest wulkan i tego typu klimaty. Niedawno pogłoska ta wróciła i tak oto, być może zobaczymy jedną z Wysp Kanaryjskich, jako właśnie kolejną lokację dla E3. Na wyspie Lanzorote znajduje się Narodowy Park Wulkaniczny. Główną atrakcją tego parku jest góra del Fuego – czyli Góra Ognia. Innymi słowy WULKAN. Mało tego, we wrześniu zeszłego roku pojawiła się tam ekipa, która szukała scenerii do nakręcenia filmu. Czyżby tego? Już wcześniej pojawiły się informacje, jakoby ludzie Lucasa kręcili zdjęcia czynnego wulkanu (Więcej >>>), a zatem czynny wulkan już jest, brakuje zdjęć w kraterze spokojniejszego. Czyżby zatem w grę wchodziły Wyspy Kanaryjskie?
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Gwiazda Śmierci w E3

2003-03-22 17:05:00 T’Bone

Jeszcze raz o klasycznych lokacjach w Epizodzie III, tym razem zastanówmy się nad prawdopodobieństwem pojawienia się prototypu Gwiazdy Śmierci w E3. O samej możliwości jej pojawienia się pisaliśmy już wcześniej. Teraz zastanówmy się nad przesłankami z klasycznej trylogii, mówiącymi, że tak może być:
Gdy Obi-wan, Han Solo, Luke, droidy i Chewie wychodzą z nadprzestrzeni w pole asteroidów (Alderaan), Obi-wan jest bardzo pewien, że Alderaan został „… zniszczony przez Imperium”.
Gdy Luke zauważa, że TIE Fighter udaje się na ten mały księżyc, Obi-wan już po jednym spojrzeniu odkrywa przerażającą prawdę – „To nie księżyc. To stacja kosmiczna”. Czyżby zatem widział Gwiazdę Śmierci lub coś podobnego w czasie Wojen Klonów?
Ostatnia rzecz, może jest najbardziej naciągana, ale gdy w końcu Obi-wan decyduje się wyłączyć pole przyciągające w Gwieździe Śmierci, zdaje się dokładnie znać drogę do miejsca i unikać na dodatek ludzi. Jakby tam był wcześniej.
Czy zatem zobaczymy Gwiazdę Śmierci w E3? Pytanie pozostaje otwarte.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Epizod III w sieci...

2003-03-21 22:14:00

Tym razem nie jest to zwykły fanowski scenariusz, ale ilustrowany. Pod adresem: http://home.btconnect.com/vee3 znajdziecie fanowską wersję Epizodu III, co najważniejsze, ilustrowaną. Czasami ilustracje są śmieszne, ale mimo to warto sobie to przejrzeć. Z ciekawostek pojawiają się tam: Spoiler Jabba Hutt, zresztą po wspomnieniu przebudowy klasycznych lokacji (więcej >>>) często spekulowano właśnie pojawienie się pałacu Jabby, albo choć samego Jabby. Zresztą o tych spekulacjach pisaliśmy wcześniej. Inną ciekawą rzeczą jest nazwa wulkanicznej planety – Had Abaddon, to druga nazwa, która się przewija nieoficjalnie w kilku różnych źródłach. Pierwsza to oczywiście Sarapin (więcej >>>).(koniec spoilera)
Amatorom tej wersji gwiezdnej sagi polecam również:
Epizod I
Epizod II
Również podobnej produkcji.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Powroty do E3... UPDATE

2003-03-20 19:05:00 TFN

Claudia Karvan, która wcieliła się w postać Soli Naberrie, siostry Padme, acz sceny z jej udziałem pojawiły się jedynie w dodatkach na DVD (i VHS) „Ataku klonów”, przyznała ostatnio, że jeszcze raz będzie współpracować z Lucasem. Trudno sobie wyobrazić, aby Lucas i Claudia mieli na razie czas kręcić cokolwiek innego, niż Epizod III, zatem pojawia się pytanie, czy Sola wróci? A może raczej czy pojawi się w E3 czy może tylko w dodatkach. Wróci natomiast Joel Edgerton, czyli Owen Lars. Co prawda na planie filmowym pojawi się tylko jeden dzień, ale należy tu przypomnieć, że sceny na Tatooine były już nakręcone w czasie produkcji „Ataku klonów”. Zatem czy to dokrętki, albo poprawki? Jedno jest pewne, Owena Larsa będzie najpewniej mniej niż w AOTC.
Update 22 marzec
Okazuje się jednak, że Claudia Karvan powieziała, że nie ma nic przeciwko ponownej pracy z Lucasem, a nie, że będzie z nim współpracowała. TheForce.Net przekręcił trochę jej oryginalne słowa.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Efekt hiperprzestrzeni...

2003-03-18 20:51:00 StarWars.Com

W cyklu „Zapytaj Radę Jedi” Steve Sandsweet odpowiedział na kolejne frapujące pytanie. Dlaczego w Epizodzie I i II nie było efektu nadprzestrzeni. Sam niestety nie umiał tego odpowiedzieć, ale poprosił o pomoc George’a Lucasa i ten odrzekł, że myśli o tych wszystkich epizodach jak o jednym wielkim filmie. Pragnąc zachować wielkie uderzenie, jakim był skok w nadprzestrzeń w Epizodzie IV, dlatego Lucas postanowił nie używać tego w trzech pierwszych filmach. A tak jak się będzie kiedyś oglądać filmy od pierwszego do szóstego, to poczuje się ten dreszczyk. Zatem, nie będzie efektu hiperprzestrzeni w E3.


KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Rick McCallum o E3

2003-03-16 14:53:00 Star Wars Magazine #43

W najnowszym Star Wars Magazine #43 Rick McCallum udzielił kilku wskazówek odnośnie trzeciej części Sagi. Po pierwsze zdementował pogłoski, jakoby odwiedził Szkocję i Czechy poszukując nowych lokacji (więcej >>>). Po drugie bardzo pochlebnie wyrażał się o pracach Gavina Bocqueta, zwłaszcza o tych do filmu „xXx”. Stwierdził też, że to właśnie Bocquet od jesieni jeździł po świecie, acz nie padło ani jedno słowo o Czechach czy szkocji.
„Epizod III jest ostatnim. Ale także na wiele sposobów, skalą, tym co się dzieje, opowieścią, wszystkim jest też największą częścią”. Stwierdził McCallum, potwierdzajać, że ma być to najmroczniejszy rozdział historii Skywalkerów. „Nie mogę obiecać szczęśliwego zakończenia” – dodał, ale dodał, że z „pewnego punktu widzenia” pojawi się pewne światełko nadziei pod koniec filmu. Stwierdził też, że jego zdaniem, to właśnie Anakin jest wybrańcem.
Padło też pytanie, czy ten najmroczniejszy epizod będzie obfitował w przemoc, co Rick od razu zdementował. „Przemoc już w nim jest. Jest nim zdrada. A w tym jest więcej przemocy, niż w czymkolwiek innym”.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowy myśliwiec Anakina...

2003-03-14 21:19:00 StarWars.Com

Przy okazji kolejnych figurek, na oficjalnej, tym razem związanych z „Wojnami Klonów”, zaprezentowano też szkic najnowszego pojazdu Anakina Skywalkera, jego własnego myśliwca. Myśliwiec Anakina był kiedyś zwykłym Delta-7 Aethersprite - czyli takim, jak latali Jedi (np. Obi-wan w AOTC), ale Anakin dość mocno go zmodyfikował, tak aby był wystarczająco szybki i dawał pilotowi o wiele większą kontrolę. Jest też lepiej uzbrojony, niż standardowy Delta-7, a na dodatek lepiej zachowuje się w atmosferze.
Autorem szkicu jest Ryan Church, jeden z artystów pracujących nad Epizodem II i III.
Episode-X donosi, że myśliwiec Anakina jest właśnie budowany w Sydney. Czy to ten? Czy może powstał on jedynie dla potrzeb „Wojen Klonów”? Zobaczymy za jakiś czas.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Miejsce z Imperium Kontratakuje

2003-03-12 10:23:00 TFN

Zaledwie przed kilkoma minutami przybliżyłem wam tekst o przebudowie klasycznych lokacji na potrzeby Epizodu III. Jak każdy news z oficjalnej i ten miał zdjęciowy nagłówek (patrz >>>>). Steve Bragg podesłał na TFN wyjaśnienie czym może być ta zafarbowana na niebiesko część jakiegoś miejsca?. Spoiler:Obrazek ten jest zafarbowanym na niebiesko szkicem koncepcyjnym z Imperium Kontratakuje. Szkic ten przedstawia mostek Imperialnego Niszczyciela. Czyżbyśmy mieli go ujrzeć również w Epizodzie III? Czas pokaże. Owy szkic koncepcyjny możecie znaleźć tu.(koniec Spoilera).
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Przebudowa klasycznych lokacji

2003-03-12 10:09:00 SW.com

Do ukazania się w kinach Epizodu III pozostało jeszcze wiele, wiele czasu. Ale do rozpoczęcia zdjęć zaledwie kilka miesięcy (rozpoczną się w lecie). George Lucas wciąż pisze scenariusz, lecz Gavin Bocquet (Production Designer), wraz ze swoją drużyną już zaczęli zamieniać platformy kosmiczne w Studiu Foxa w Australii, na rodzinne lokacje.
Pod Bocquetem pracuje już 35 ludzi. Są oni w Sydney już od czterech tygodni. W tej drużynie znajdują się najlepsi specjaliści w dziedzinie efektów specjalnych, różnego rodzaju konstrukcji, szkiców koncepcyjnych, itd... (patrz >>>> By wykonać wszystko na czas jego ludzie zaczęli tworzyć znane już nam z poprzednich części lokacje, zamiast tych nowych, które wciąż się pojawiają. „Mamy cztery, czy pięć kompletów, które stworzyliśmy do Ataku Klonów, i innych Epizodów. Daję to nam szansę zbudowania ich bardzo szybko, gdyż nie musimy wykonywać do nich nowych projektów” – mówi Bocquet.
Tymi lokacjami są między innymi siedziba Rady Jedi, gabinet Palpatine’a, oraz dwa miejsca z klasycznej trylogii, które są starannie przystosowywane do wcześniejszej ery Gwiezdnych Wojen, podobnie jak domostwo Larsów, na potrzeby Ataku Klonów.
“Powracanie do tych już historycznych elementów sagi jest zawsze ciekawe” mówi Bocquet. „Myślę, że te lokację będą o wiele łatwiejsze do wykonania niż domostwo Larsów, gdyż można je stworzyć w studiu filmowym, a nie w konkretnym miejscu. Ich projekty, które byliśmy w stanie wygrzebać z archiwum są bardzo precyzyjnie wykonane, choć archiwum Nowej Nadziei , nie jest takie dokładne, jak archiwum Imperium Kontratakuje, i Powrotu Jedi, gdyż nikt nie przypuszczał, że taki film kiedykolwiek zostanie nakręcony. Odtwarzamy je na podstawie pozostałych szkiców, oraz oglądając je na filmie.”
Poza wyżej wymienionymi lokacjami drużyna Bocqueta pracuje nad dwiema nowymi, jedną kosmiczną, i jedną planetarną.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Jak mógłby wyglądać Tarkin

2003-03-10 20:50:00 Star Wars Union

Jakiś czas temu pisaliśmy o pogłoskach, jakoby Tarkina miał zagrać niejaki James Marsters (więcej >>>). Tymczasem na Star Wars Union, ForceHobbit podesłał fanowską podróbkę Tarkina. Sami zobaczcie.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Zdrajca w Radzie Jedi...

2003-03-08 16:28:00 T’Bone

Na długo przed rozpoczęciem zdjęć do AOTC, w sieci pojawiła się informacja, że kto wie, ale może w radzie będzie zdrajca. Miał nim być jakoby Eeth Koth. Potem wszystko ucichło, aż do połowy 2001, kiedy to na oficjalnej pojawiła się sonda, w której pytano czy myślisz, że w Radzie Jedi może być zdrajca? Wywołało to lekkie zawirowania, ale przeszło bez echa. Tym razem temat wraca, to spekulacja fanowska, bazująca głównie na filmach (bez EU, bo znając zapędy Lucasa, to może przeczyta jeden z nowych komiksów), ale mimo wszystko Spoiler:
W AOTC Rada Jedi trochę się przerzedziła. Wiemy, że Yoda na pewno nie będzie zdrajcą, można też wykluczyć Ki-Adi-Mundi, który głównie gada, i nic więcej. Pozostaje ... Mace Windu. Czy mógłby zdradzić, i współdziałać z Sithami. To zobaczymy w E3, ale zauważcie, że wiele aspektów jego działania jest trochę kontrowersyjnych.
1. Pod koniec TPM mamy dialog, w którym Yoda mówi do Mace’a Windu, że „zawsze dwóch ich jest, mistrz i uczeń”. Jedi nie mieli powodu, by myśleć, że Sithów jest więcej. A co na to Mace? A Mace odpowiada mu, że ciekawe, który został zabity, mistrz czy uczeń? Z całym szacunkiem, ale czy wielki mistrz Jedi, mógłby być tak lekkomyślny? Może powiedział to ironicznie, by zamydlić oczy Yodzie. Czy Obi-wan mógłby pokonać wielkiego wojownika Sithów, mistrza? Skoro z uczniem ledwo sobie poradził. Z drugiej strony, czy mistrz Sith, który, pośrednio, od tysięcy lat knułby spisek, dałby się tak łatwo wykryć, załatwić. Zatem, czy Mace, aby przypadkiem nie mydlił Yodzie oczu?
2. To może pewne naciągnięcie, ale zobaczcie jak Mace zachowuje się na początku AOTC, kiedy Palpatine dostaje wiadomość, że przybył Komitet Lojalistów. Mace’a coś trapi, ale czy aby na pewno jest to wojna?
3. Kiedy Palpatine mówi Jedi, że mogli by wyznaczyć Obi-wana do ochrony Padme, Yoda tylko na niego patrzy, a Mace, od razu mówi, że to jest wykonalne. 4. Kiedy po incydencie z Zam, Obi-wan zdaje raport radzie Jedi, pada kwestia, że Padme nie będzie chciała opuścić Coruscant. No i co robi Mace? Każe Anakinowi porozmawiać z Palpatinem, jakby nie mógł sam skorzystać z Holonetu, i zawraca Kanclerzowi głowę taką błahostką, gdy Republika się wali. No chyba, że miał w tym jakiś cel.
5. Kiedy Obi-wan rozmawia w Świątyni z Yodą i Macem, martwi się o swojego padawana. Mówi, że chłopak ma wyjątkowe umiejętności, ale... Yoda jest gotów się z nim zgodzić, lecz wtedy Mace wspomina, o przepowiedni i uspokaja ich.
6. Kiedy Obi-wan składa swój raport z Kamino, Yoda jest załamany potęga Ciemnej Strony i armią klonów, którą stworzono. A Mace wyskakuje mu z propozycją, aby przyznać się przed Senatem, że Jedi stracili kontrolę nad tym co się dzieje. Sama sytuacja jest niedorzeczna, bo przyniesie Jedi jedynie szkodę. Ale z drugiej strony, gdy Yoda oponuje, mamy już przeświadczenie, że ta informacja nie dotrze też do Kanclerza i Komitetu Lojalistów, kogoś kto mógłby potem pomóc Jedi.
7. Do najdziwniejszych rzeczy jednak dochodzi na Geonosis. Mace sam decyduje się zaatakować Dooku, ale pierwsze co robi, to zabezpiecza się przed Jangiem, zostawiając Dooku, w praktyce wolną rękę. Skoro Dooku był jednym z trzech (obok Mace’a i Yody) najlepiej władających Mocą Jedi, to jest jeszcze bardziej dziwne. Czemu Mace nie przyłożył miecza do gardła Dooku? Bo stał za daleko? Bo Jango Fett, najlepszy łowca nagród był obok. To dobre wytłumaczenie, ale nie dla mistrza Jedi.
8. O dziwnym postępowaniu w poprzednim punkcie jeszcze lepiej świadczy to, w jaki sposób Mace załatwił sobie Jango Fetta. Fakt początkowo scena miała być dłuższa, ale w tej, to w praktyce załatwia go raz dwa. A skoro tak, to czemu wcześniej się go „obawiał”?
9. W czasie swojego pobytu na Geonosis, Mace ani razu nie rusza na Dooku, tak na prawdę. Po śmierci Jango, mógł wskoczyć ponownie na platformę, ale tego nie zrobił.
I tu rodzą się pytania, czy Mace był/będzie zdrajcą? Może to tylko wpadki Jedi. A nawet jeśli był zdrajcą, to czy oznaczało to, że trzymał z Sithami? Niekoniecznie, mógł trzymać z Dooku, który był politycznym idealistą, nie mordercą. W sumie to Windu mógł skasować dane z archiwum Jedi. No i mógł mydlić oczy radzie Jedi, w sprawie Sithów, nawet a może zwłaszcza gdyby wiedział, kim jest Darth Sidious. Zresztą sam stwierdził, że nie wierzy, aby Sith mógł się pojawić od tak, bez wiedzy Jedi.
(koniec spekulacyjnego spoilera).
Ile z tego prawdy, zobaczymy dopiero za jakiś czas, może to tylko wyobraźnia fanów.
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Kolejny Tarkin do kolekcji....

2003-03-06 20:32:00 Dark Horizons

James Marsters – który wcielił się w rolę Spike’a w serialu „Buffy – postrach wampirów” podobno ma być kolejnym kandydatem do roli Wielkiego Moffa Tarkina. W ANH w tę rolę wcielił się Peter Cushing.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Szósty Vader?

2003-03-05 19:39:00 TFN

Jak donosi Daily Record, Lou Ferrigno, który w latach 70. i 80. grał Hulka w filmach telewizyjnych (w najnowszym kinowym Hulku, który zawita do nas latem gra szefa ochrony) wygrał ponoć casting do roli Vadera w Epizodzie III. Oczywiście chodzi o ciało Vadera, gdy ten już będzie w charakterystycznej zbroi. Głos ma podkładać James Earl Jones, a Anakina ma zagrać Hayden Christensen. Nie wiadomo na ile jest to pogłoska prawdziwa. Wcześniej mówiono, nawet na oficjalnej, że to Hayden ma chodzić w zbroi Vadera. Zatem czy w szóstej części Sagi będzie szósty aktor wcielający się w Anakina Skywalkera/Dartha Vadera, czy to tylko plotka, zobaczymy już pewnie niedługo.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Stare “spoilery”...

2003-03-03 20:28:00 TFN

W 10 rocznicę premiery ANH George Lucas wspomniał o swoich planach o następnej, a właściwie pierwszej trylogii, kilka z tych rzeczy odnosi się także do Epizodu III, warto to przeczytać, z perspektywy czasu.
Spoiler: Następna trylogia, to właściwie pierwsza, w której Ben Kenobi będzie młody. Luke pojawi się dopiero w trzecim filmie i będzie miał jakieś 3,5 roku. Następna [czyli prequele] trylogia nie będzie już tak napakowana akcją i przygodą, jak poprzednia. Może dodamy do niej trochę humoru, ale na razie wygląda na to, że będzie go mniej, niż w starej. W epizodach 4-6 napięcie sięga zenitu, nowe będą bardziej Machiavellistyczne, będą o spiskach i tajemniach – to od Lucasa. Natomiast bardzo ciekawą rzecz dodał od siebie Mark Hamill, który spytał Lucasa, co się stało z jego rodzicami, dokładniej z ojcem. Oto odpowiedź – Lucas stwierdził, że ojciec Luke’a i Obi-wan spotkali się na krawędzi wulkanu z Vaderem, i tam walczyli. Ojciec Luke’a i Vader wpadli do krateru, ojciec Luke’a zginał, a Vaderowi udało się w jakiś sposób wydostać, choć mocno ucierpiało na tym jego zdrowie. W tym samym czasie wylądował tam Imperator, a Obi-wan uciekł do lasu...(koniec spoilera). Kto wie ile z tego pozostanie w obecnym scenariuszu.
KOMENTARZE (7)
Loading..