TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Jak Anakin Skywalker przejdzie na Ciemną Stronę

2003-05-31 21:27:00 Film WP

Na Filmowej stronie WP ukazał się artykuł o E3:

Producenci już na dobre rozpoczęli kampanię reklamowę III Epizodu Gwiezdnych wojen i regularnie raczą nas coraz to nowymi informacjami o fabule, efektach specjalnych i aktorach występujących w filmie.
Najnowsze wieści o samej treści filmu przynosi nam Iain McCaig, odpowiedzialny za stronę wizualną "Gwiezdnych wojen".
W jednym z ostatnich wywiadów, Craig zdradził między innymi, jak Anakin przejdzie na Ciemną Stronę Mocy. W I Epizodzie, gdy obserwowaliśmy małego Jake'a Lloyda, wielu z nas z pewnością nie mogło się nadziwić, gdzie w nim ta ciemna strona? - opowiada McCaig - ale już w II części pojawił się Hayden Christensen i nagle dziecko zmieniło się w zbuntowanego nastolatka, któremu do Ciemnej Strony niedaleko. Zabija porywaczy swojej matki i w tym momencie wszyscy go rozumiemy. Szczerze mówiąc, widząc tę scenę nie mogłem się doczekać, jak Lucas rozwiąże ostatecznie kwestię przejścia na stronę Zła. Teraz już wiem. W tej części fundamentalną kwestią będzie dokonywanie przez Anakina złych wyborów. Ale ostateczne przejście nie będzie na szczęście stopniowe i płynne - cieszę się, że George postawił na dramatyzm i wymyślił spektakularną scenę podjęcia wielkiej życiowej decyzji.".
Inną ważną postacią opowieści będzie oczywiście Amidala, która najbardziej odczuje okrutne skutki swojego uczucia do Anakina. I nie chodzi tylko o uważne skrywanie tajemnicy swego ślubu ze Skywalkerem, a potem - faktu, że spodziewa się jego potomka... Ale na szczegóły będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Co stanie się z koncepcyjnymi gadżetami z E3?

2003-05-31 10:17:00 StarWars.com

Zanim powstaną statki, bronie, rasy i inne czynniki składające się na ogromne przedsięwzięcie, jakim są filmy Star Wars, powstaje masa szkicy, rysunków, modeli, czyli tzw. konceptów. Z klasycznej Trylogii pamiętamy, że świetne obrazy Dave'a Dormana i Ralpha McQuarrie'a, znalazły zastosowanie przy tworzeniu następnych części sagi. Epizod III będzie prawdopodobnie ostatnim filmem serii, więc nasuwa się pytanie - co stanie się z konceptami? Na to pytanie odpowiada Ryan Church - człowiek odpowiedzialny za prace nad konceptami.

Mam nadzieję, że koncepty dobrze wpłyną na kreatywność i inspiracje Art Department (Lucasfilm). Mam również nadzieję, że wiele konceptów trafi do książek, na DVD i na wystawy, by fani mogli docenić ogrom pracy włożony w tworzenie filmów. George Lucas nie lubi kiedy nadchodzi czas archiwizowania i magazynowania konceptów, bo sam uwielbia tego rodzaju rzeczy.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Pierwsze zdjęcie z EIII?

2003-05-23 18:26:00 TNA

Na internetowym serwisie The Next Amidala zamieszczono skan z ostatniego numeru niemieckiego magazynu "Film und TV Kameraman". Zdjęcie przedstawia nową kamerę cyfrową HDC - F950 o bardzo dużej rozdzielczości, która zostanie wykorzystana podczas kręcenia 3 części Gwiezdnych Wojen (więcej o cyfrówkach w tej wiadomości). Na zdjęciu widzimy także model AT-TE, który pojawił się w AOTC.

Ciekawe, czy to tylko test kamery, czy już materiał do EIII...
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Nowe spekulacje o E3

2003-05-18 11:58:00 starwars.com

W ostatnim numerze newslettera Homing Beacon pokazane było
(spoiler): zdjęcie Tarkina. Zważywszy, że to właśnie w Homing Beacon przedstawione były pierwsze zdjęcia postaci z E2 to kto wie?(koniec spoilera).
Było by to napewno ciekawe, ale dopiero oficjalne informacje mogą to potwierdzić.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Koniec ze spekulacjami?

2003-05-10 16:52:00 T'bone

Między starą a nową trylogią fani mieli niewiele okazji by dowiedzieć się czegoś o wydarzeniach poprzedzających Nową Nadzieję. Jedną z tych okazji był opublikowany w „Star Wars Visuals © Lucasfilm” artykuł z 1985 roku. Z półstronnego artykułu dowiedzieliśmy się niewiele, nowego poza. Spoiler:
Oto gragment artykułu
Żona Skywalkera nim umarła urodziła dwójkę dzieci – dziewczynkę i chłopca. Ponieważ były to ostatni członkowie rodziny Jedi, Obi-Wan zdecydował ukryć je. Moc była w nich silna, i któregoś dnia galaktyka będzie ich potrzebować, obu. Ukrycie ich mogło dać im szansę na przeżycie.
Fragment ten powinien chyba raz na zawsze zakończyć wszelkie spekulacje, o cudownym odżyciu matki Luke’a i Leii: Padme, od których się ostatnio zaroiło.
(koniec Spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Episode 3 a klasyczna trylogia

2003-05-10 11:09:00 DATRH VADER za Oficjalną

Z cylku "zapytaj Radę Jedi" zadano następujące pytanie: Czy nowa część Sagi będzie przypominała filmy z lat 70` i 80`, czyli Klasyczną Trylogię?
"W pewnej mierze tak. Ujrzymy technologie i kultury, dzięki którym film nabierze wyglądu starszych epizodów. Będzie to dziwna rzecz ale stanie się sensowna kiedy ujrzymy ją na ekranie. Dla nas Nowa Nadzieja z 1977 roku przybrała wygląd Uniwersum Gwiezdnych Wojen w którym dominacje objęły mroczne czasy nad chwalebnymi i szczęśliwymi dniami prequeli. Chcemy sprawić aby 3 epizod Star Wars miał klimat jak w Starej Trylogii."
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Zbroje szturmowców?

2003-05-05 23:26:00 DARTH VADER za TFN

Jak wiadomo Episode 3 będzie kręcony w Sydney. Reporter z radia BBC 1 odwiedził plan nowej serii Big Brothera, popularnego reality show, w studiu Elstree (Anglia). Donosi, że widział tam części pewnych zbroi (prawdopodobnie szturmowców).
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Wybór soczewki

2003-05-05 20:01:00 TFN

LucasFilms przy kręceniu Epizodu III będzie korzystał z kamery cyfrowej firmy Fujinon z nowej serii E. Nowe soczewki HAe3x5 (5-15mm) i HAe10x10 ("Cine Super E") zostały wprowadzone dopiero po zjeździe NABu. LucasFilm będzie również używał wprowadzonego na zjeździe NABu Digital Cinema System, który pozwala na korzystanie z opcji, wcześniej nie dostępnych.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

EP3: kostiumy z trylogii

2003-05-02 13:19:00 DATRH VADER za TFN

Parę tygodni temu studio Disney MGM pokazało kilka przebrań filmowych w tym również z klasycznych Gwiezdnych Wojen. SPOILER Zaprezentowano kostiumy największych złoczyńców. Było tam przebranie Dartha Vadera na którym widniał nagłówek : "Oryginalny kostium noszony przez Davida Prowse`a w klasycznej trylogii, a który ubierze Hayden Christiansen w epizodzie 3".(koniec spoilera)
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Ile czasu dla postaci z trylogii?

2003-05-01 18:38:00 Wo Ja Ann

Wo Ja Ann informuje:
Na Oficjalnej znalazła się nowa sonda. Odpowiedzieć w niej można na pytanie, ile czasu w E3, powinny występować postacie z klasycznej trylogii (SpoilerChewbacca, R2-D2, C3PO(koniec Spoilera)). Aby oddać głos w sondzie trzeba sie zarejestrować na oficjalnej.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Twórcy Epizodu III

2003-05-01 12:16:00 StarWars.Com

Na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen znalazł się wykaz twórców trzeciego Epizodu. Na szczególną uwagę należy zwrócić fakt, że zmieniono między innymi człowieka odpowiedzialnego za montaż filmu. Nie będzie to już po raz kolejny Ben Burtt. Ostatecznie też upadła plotka o Januszu Kamińskim.

Reżyser George Lucas

Producent Rick McCallum

Scenografia Gavin Bocquet

Koordynator kaskaderów Nick Gillard

Kostiumy Trisha Biggar

Zdjęcia David Tattersall

Montaż Roger Barton (Pearl Harbor, 60 sekund)

Charakteryzacja Nikki Gooley (Statek Widmo, Matrix)

Asystent reżysera Colin Fletcher (Statek Widmo, Matrix)

Tworzenie obcych istot Dave Elsey (Mission: Impossible II, B. Monkey)

Nadzór nad produkcją Stephen Jones (Epizod II, Scooby Doo)

Dyrektor artystyczny Peter Russell (Epizody I & II, Gladiator)

Dyrektor artystyczny Ian Gracie (Epizod II, Spokojny amerykanin)

Koordynator produkcji Virginia Murray (Epizod II, Jutro nie umiera nigdy)

Księgowy Kevin Plummer (Epizod II, Podróż do środka ziemi (TV))

Obudowanie dekoracji Ty Teiger (Epizody I & II, Śmierć nadejdzie jutro)

Dekorator wnętrz Richard Roberts (Śmierć nadejdzie jutro, Świat to za mało)

Obróbka metalu Eddie Knight (Epizody I & II, Lara Croft: Tomb Raider)

Konstrukcje Greg Hadju (Spokojny amerykanin)

KOMENTARZE (2)
Loading..