TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Ruszają zdjęcia do trzeciego Epizodu

2003-06-30 01:33:00

Dziś już oficjalnie ruszają zdjęcia do III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Oficjalnie, gdyż część ujęć została już nakręcona podczas prac nad Atakiem Klonów, czy zostaną wykorzystane, nie wiadomo? Główne zdjęcia potrwają 12 tygodni, a będą się odbywać głównie w studiu Foxa w Sydney.
George Lucas skończył ostateczny scenariusz na pięć dni przed rozpoczęciem zdjęć, dla porównania przy drugiej części były to zaledwie trzy dni. Pierwsza wersja scenariusza miała 102 strony, ale jak zapewniają producenci została mocno zmieniona. Obecnie scenariusz koncentruje się na rozdźwięku między Anakinem i Obi-wanem, a także nad upadkiem tego pierwszego.
Co ciekawe, Rick McCallum stwierdził, że film według wstępnych planów ma być najkrótszy w całej serii. Ale sam stwierdził, że nie wie, na ile im to wyjdzie.
George Lucas przewiduje, że potencjalne dokręcanie i poprawki będą odbywać się na przestrzeni 18 miesięcy.
Jako ciekawostkę należy dodać, że planowane jest użycie bardzo wielu lokacji oraz postaci z klasycznej trylogii, a także pojawią się pewne odniesienia do znanych i popularnych książek i komiksów z serii „Gwiezdne Wojny”.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Kogo zagra Bai Ling w E3?

2003-06-29 12:03:00

Nawigując w Nadprzestrzeni można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest potwierdzenie, że Bai Ling zagra w Epizodzie III, o czym nieoficjalnie informowaliśmy wcześniej. Widząc piękną Bai wielu widziałoby w niej Asajj Ventress (więcej >>>). Hyperspace podaje, że zagra ona jedną z senatorek. Wygląda na to, że przedstawicieli Senatu będzie w E3 bardzo dużo. Ciekawe tylko czy będą cokolwiek mówić.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Wycinek z Daily Telegraph

2003-06-29 11:49:00 JediNet

Na JediNet.Com ukazał się wycinek z dzisiejszej gazety Daily Telegraph w którym pojawiło się kilka słów o Epizodzie 3.

Nie obyło się również bez zdjęć. Jedno z nich przedstawia Ewana o krótkich włosach z gęstą brodą. Bardzo przypomina on, niestety już nie żyjącego Sir Aleca Guinesa, czyli Obi-Wana z Nowej Nadziei.
Zdjęcia ruszają już jutro.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Obi i Mace o E3

2003-06-28 19:23:00 MTV

Na oficjalnej stronie MTV pojawił się wywiad z Ewanem McGregorem i Samem L. Jacksonem. Mówią w nim o swoich przypuszczeniach i nadziejach na temat nowego Epizodu Sagi.

Oto co powiedział Sam (Mace Windu) Jackson, który zaczyna prace na planie w przyszłym miesiącu:

(spoiler): “W filmie mam zginąć, wiesz?”. “Mam jednak nadzieję, że umrę z honorem w jakiejś spektakularnej walce na miecze świetlne, tak jak na to zasługuje prawdziwy Mistrz Jedi. Jestem bardzo wdzięczny George`owi za stworzenie dla mnie takiej postaci jak Mace Windu. Dzięki Jemu jestem drugim “złym” charakterem w całej Galaktyce. Mimo wszystko granie w tym filmie to fantastyczne uczucie. Posiadam kapitalny miecz świetlny o fioletowym ostrzu. Tylko ja taki posiadam” (koniec spoilera).

Tak jak Jackson, Ewan (Obi Wan Kenobi) McGregor bardzo kocha swój miecz. A to co powiedział:

“Uwielbiam sceny walki na miecze świetlne. Dobra zabawa jest w czasie przygotowań jak i kręcenia. Jest to rzadki przypadek (przy kręceniu Nowej Trylogii) pracować z kimś innym , gdyż w rzeczywistości nie możesz walczyć z samym sobą. Jednakże większość scen gra się samemu, bo postacie wygeneruje komputer”.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Powroty oraz nowe twarze w E3

2003-06-26 22:40:00 Oficjalna ++

O ile wszystkie główne role w trzeciej części Gwiezdnych Wojen w zasadzie są nie tylko obsadzone, ale ich odtwórcy od dawna zapowiadali swój powrót, o tyle w przypadku drugoplanowych ról, a także wszelkich halabardzistów, czyli postaci przewijających się przez film, bez większego znaczenia dla akcji, Christine King, zajmująca się castingiem, miała pełne ręce roboty. Potencjalnych odtwórców szukała wśród utalentowanych australijskich aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Powróci też kilku weteranów drugiego epizodu, w tym Joel Edgerton, Jay Laga’aia i Rena Owen. A poniżej krótkie informacje o aktorach:
Joel Edgerton, czyli nie kto inny jak Owen Lars z AOTC, powróci, ponownie wcielając się w rolę przyszłego opiekuna Luke’a Skywalkera. Joel nie próżnował w tym czasie nie próżnował. Zagrał między innymi w filmie „Ned Kelly” – kolejnej opowieści o słynnym australijskim buszmenie w gwiazdorskiej obsadzie – Geoffrey Rush, Heath Ledger, Naomi Watts oraz Orlando Bloom . Na premierę czeka też „The Night We Called It a Day”. Kręci też film “King Arthur” (więcej>>>), w której spotka się z Keirą Knightley czyli Sabe z TPM. Jednak to nie koniec jego osiąg.ięć, w ciągu tych trzech lat grywał też w telewizji, a także pojawiał się w australijskich teatrach, nawet w sztukach Szekspirowskich. Trudno nazwać to ekscytującą informacją, gdyż sam Edgerton potwierdził tę informacje jeszcze przed premierą AOTC (więcej>>>).
Wróci też kapitan Typho – czyli Jay Laga'aia. Niestety do jego szczytowych, poza AOTC, osiągnięć należy wymienić występ w serialu „Xena” a także w australijskiej wersji Celebrity Big Brother (więcej>>>). Poza innymi filmami i serialami telewizyjnymi, Jay zajmuje się też muzyką, w tym grą na saksofonie i gitarze (także komponuje), oraz pracą w teatrze muzycznym.
Rena Owen, która w Epizodzie II zagrała, a raczej użyczyła głosu Taun We, powróci do obsady. Niemniej jednak oficjalna nie pisze, czy znów zagra Taun We. Poza aktorstwem zajęła się też pisaniem, reżyserią i produkcją. Najbardziej jest kojarzona z filmów: Droga straceńców oraz fenomenalnego Tylko instynkt, w którym zagrała u boku Temuera Morrisona, czyli Jango Fetta. To właśnie role w obu tych filmach przyniosły jej nominacje, wyróżnienia i nagrody.
Jednym z nowych aktorów wkraczających do sagi jest Kee Chan, który wcieli się w postać bliżej nieokreślonego senatora. Zagrał on między innymi w „Mission Impossible II”, a także w słynnej telewizyjnej adaptacji „Moby Dicka” z Patrickiem Stewartem w roli demonicznego kapitana.
Chantal Freer to właściwie debiutantka. Głównie pojawiła się w kilku bardzo małych rolach w filmach i programach TV, a także reklamach. Studiowała aktorstwo teatralne, a poza tym wykazuje talent w tańcu i śpiewie. W Epizodzie III zagra dworkę.
Christopher Kirby to kolejny po Genevieve O'Reilly i Brucie Spance’ie nabytek z Matrixów, gdzie zagrał Mausera. Zagrał także w „Królowej Potępionych” a także filmie o którym lepiej mu nie przypominać – „Zbuntowany Klon 3”. Ma za sobą także role teatralne. W części III zagra kolejnego senatora. Można zatem śmiało powiedzieć, że wielkie wydarzenia rozegrają się w rotundzie senatu.
Rebecca Jackson Mendoza – to kolejny ewenement. Właściwie to tancerka i piosenkarka, która czasem pojawia się na scenie w przedstawieniach muzycznych (w tym „Hair” czy „Miss Saigon”). Z pracy przed kamerą może pochwalić się jedynie kilkoma reklamówkami. W Epizodzie III zagra przywódczynię o królewskim rodowodzie.
Wszyscy zwolennicy teorii, że Lucas ściągnął wszystko od Tolkiena będą mieli w końcu koronny dowód. Otóż w napisach końcowych do E3 pojawi się pewnie Rohan. Tyle, że Rohan Nichol, aktor głównie z telewizyjnym doświadczeniem, który przewinął się też przez australijski musical „Garage Days”. W Epizodzie III zagra rolę młodego kapitana.
Kolejnym senatorem w E3 będzie Warren Owens, aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Pojawił się w „Mission Impossible”.
Kristy Wright zgra kolejną dworkę. Jej główne doświadczenie to kilka ról w serialach (ale raczej ogonów) i jeszcze więcej wystąpień gościnnych w serialach i programach telewizyjnych. Zajmuje się także pantomimą.
Z innych doniesień, powróci też David Bowers, który w Ataku Klonów wcielił się w rolę Masa Ameddy. Teraz znów będzie jednym z sojuszników i doradców Palpatine’a.

Nie wiadomo ile z tych osób pojawi się w finalnej wersji Epizodu III, a ile zostanie wyciętych. Swoją drogą zaskakuje liczba śpiewających i tańczących artystów. Czy to tylko przypadek?
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

C-3PO

2003-06-24 23:38:00 Lord Sidious :)

Na zdjęciu widnieją złote części. (spoiler): Wygląda na to, że w najnowszej części Sagi C-3PO powróci w długo oczekiwanej zbroi z Trylogii. Teraz czekamy na jakieś informacje związane z kasowaniem pamięci R2 i 3PO i będzie pięknie połączenie motywu droidów (koniec spoilera).Poczekamy, zobaczymy...
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Scenariusz E3

2003-06-24 21:37:00 TFN

Na theforce.net pojawił się scenariusz Epizodu 3, który został stworzony przez Fana. Jeśli znacie język angielski i chcecie choć trochę zaspokoić ciekawość przed premierą to możecie go ściągnąć tutaj.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Prace nad E3

2003-06-24 21:32:00 TFN

Natalie Portman już dotarła do Sydney. Prace nad filmem ruszyły pełną parą. Natalie już przymierza stroje Padme. Ewan McGregor kontynuuje swoją charakteryzację. W filmie będzie z wyglądu przypominał młodego Aleca Guinessa, mając trochę zszarzałe włosy i brodę. Mówi się również o powrocie Stass Allie, Jedi z Geonosis, która jest spokrewniona z Adi Galią. Trwają też dalsze prace w kompletowaniu obsady mniejszych ról (często tak zwanych halabardników, którzy podobnie jak Stass Allie po prostu przewijają się przez film w tle i na tym ich rola się kończy).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Zemsta Sitha

2003-06-23 21:44:00 TFN

Cinescape opublikoło raport, w którym podało, że roboczym tytuł E3 jest Revenge of the Sith. Przypominami, że pierwotną wersją Powrotu Jedi, był tytuł Revenge of the Jedi.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Mon Mothma w E3

2003-06-20 11:31:00 StarWars.Com

Epizod 3 niesie ze sobą wiele nawiązań do Klasycznej Trylogii. Wiele postaci z Epizodów IV,V i VI ma szansę pojawić się w nowej odsłonie Sagi. Jedną z nich jest Mon Mothma, która pojawiła się w Powrocie Jedi. Odegrała ona małą lecz znaczącą rolę. Ujrzymy ją także w Epizodzie 3, rolę tę odegra Genevieve O'Reilly.

O'Reilly mogliśmy zobaczyć na scenie jako Ruth w "Cosi", Weronikę w "Ohydnym człowieku", jako Oliwię w "Dwudziestu Nocach" oraz w telewizyjnych filmach takich, jak: "Beastmaster", "Life" oraz "All Saints". Ostatnio zagrała oficer Wirtz w Matrixie Reaktywacji.

W Epizodzie VI Mon Mothma (grana przez Caroline Blakiston) przygotowywała Sojusz do ataku na drugą Gwiazdę Śmierci. Była także przywódczynią Rebelii. Spoiler: Książki wyjaśniają, iż Mon Mothma była kiedyś młodym senatorem, idealistą w czasach upadku Republiki (jest to era jaką ujrzymy w Epizodzie 3) (koniec spoilera).
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Bai Ling w E3?

2003-06-20 00:45:00 TFN

Bai Ling Asajj Ventress Jak informują fani na TFN: W programie Access Hollywood wystąpiła chińska aktorka Bai Ling, która powiedziała, iż zaoferowano jej rolę w trzeciej części Gwiezdnych Wojen. Niestety nie wiadomo w jaką postać pani Ling miałaby się wcielić. W przyszłym tygodniu aktorka ma wyjechać z Sydney... Według fanowskich spekulacji Bai Ling mogłaby zagrać Asajj Ventress (kobietę Sith posiadającą niezwykłą i naturalną zdolność władania Mocą, która lada dzień pojawi się w komiksie Clone Wars, a w listopadzie w serialu animowanym). Pełną filmografię aktorki znajdziecie na imdb.com, a na Yahoo! Movies galerię zdjęć.
Na Forum toczy się dyskusja na temat Asajj Ventress i jej pojawienia się w E3: tutaj.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Czyżby nowy robot?

2003-06-19 23:01:00 Lord Sidious

Nie tak dawno Lord Sidious podesłał zdjęcie na którym widać (spoiler): robota, który miał uszkodzony motywator w "Nowej nadziei" i tylko dlatego wuj Owen kupił R2-D2. Wygląda na to, że gdzieś w tle w E3 pojawi się taki sam robot.(koniec spoilera). Tutaj jest zdjęcie o którym mowa.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Sauron pomaga Jedi

2003-06-19 13:50:00 StarWars.com

Do obsady trzeciej części Gwiezdnych Wojen dołączył Bruce Spence, który ma zagrać jakiegoś obcego. Aktor urodził się 17 września 1945 roku w Auckland (Nowa Zelandia). Od 1969 roku przebywa w Australii. Zagrał w ponad 40 filmach i gościnnie wystąpił w kilku serialach telewizyjnych. Zadebiutował w komedii "Stork" z 1971 roku, jako Graham 'Stork' Wallace. Do najbardziej znanych filmów z jego udziałem należy zaliczyć:
  • Mad Max 2 (Mad Max 2: The Road Warrior) (1981) gdzie zagrał jako Kapitan Gyro
  • Mad Max 3: Pod kopułą Gromu (Mad Max Beyond Thunderdome) (1985) jako Jedediah
  • Ace Ventura: Zew natury (1995) jako Gahjii
  • Moby Dick (1998) jako Elijah
  • Mroczne Miasto (Dark City) (1998) jako Mr. Wall
  • Matrix Reaktywacja i Matrix Rewolucje (w produkcji 2003) jako Trainman
  • Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003) (w produkcji) jako usta Saurona, a raczej jego głos. W grudniu zeszłego roku chodziły plotki, iż Spence ma zagrać porucznika Barad-dur.
  • Ostatnio B. Spence podkładał głos do komedii rysunkowej Pixara: Gdzie jest Nemo (Finding Nemo). Polska premiera filmu przewidziana jest na 28 listopada.

KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Nowe spoilery E3

2003-06-17 19:55:00 Starwars-union.de

Informator o nicku Tai-Zeca z starwars-union.de dostarczył im, a co za tym idzie także i nam, interesujące wieści na temat nowo powstającego Epizodu "Gwiezdnych wojen". (spoiler):
Otóż podobno powstaje kolejny plan - statek Baila Organy Tantive IV. Nawet jeśli to nie ten statek, to wszystko wskazuje na to, że w Sydeny odtwarzany jest Rebel Blockade Runner, pamiętny wehikuł z początkowej sekwencji ANH.
Jeszcze jedna ciekawa rzecz pochodzi z nieoficjalnych źródeł oficjalnej. Albowiem rodzi się pytanie jak będzie nazywała się owa planeta wulkaniczna na której Anakin i Obi Wan stoczą ostateczną walkę na miecze świetlne (jesli taka będzie). Może pójdzie to w takim kierunku, jak wcześniej określenia: Mace Windu czy padawan (które powstały bardzo dawno). Coraz częściej mówi się o niewykorzystanej nazwie (z przyczyn finansowych) planety Imperium - Had Abaddon z 6 Epizodu Klasycznej Trylogii, którą Timothy Zahn nazwał Corusant i dopiero wtedy została zaakceptowana przez Lucasa
(koniec spoilera).

Coż przekonamy się o tym dopiero w 2005 roku po premierze.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Ozell w E3

2003-06-17 15:44:00 Daily Record

Szkocki Daily Record udostępniło wywiad z jednym z aktorów grających w "Imperium kontratakuje", który wierzy w powrót jego postaci w Epizodzie 3. Michael Sheard przez ostatnie 30 lat występował w klasycznych brytyjskich programach rozrywkowych. W 1980 roku zagrał w 5 Epizodzie Gwiezdnych Wojen. Kreował on postać Admirała Ozzela, którą brutalnie zabił Darth Vader dusząc. Michael ma jednak nadzieje, że będzie dane mu wystąpić w kolejnej odsłonie Sagi. Sheard mówi : “Wszystko wskazuje na to, że ujrzymy Ozzela w nowym Epizodzie. Wiem, że nie mogę grać tam 19 latka, ale chciałbym wystąpić, nawet jako ojciec Admirała.” Aktor ten miał również małą rólkę w "Poszukiwaczach zaginionej Arki" i "W ostatniej krucjacie" (jako Hitler).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

E3 - czyżby coś ruszyło?

2003-06-16 19:59:00 Lord Sidious :)

George Lucas już się pojawił na planie Epizodu 3


W końcu się zacznie! Teraz produkcja ruszy pełną parą, a najwyższy to już czas!
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Chewie i reszta

2003-06-14 13:56:00 BastionSucks


Prace nad finałowym Epizodem Gwiezdnych Wojen rozpoczęły się na dobre. Lou Elsey i Kristelle Gardiner zajęły się kompletowaniem stroju Chewbaccy.Lou mówi “Użylismy łatwych w modelowaniu, syntetyczych. Jest to mieszanka kilku kolorów. Kiedy skończymy pracę nad podstawowymi włosami do stroju to wtedy zabierzemy się za te, które mają być lepiej widoczne, które muszą nabrać wyrazu, koloru oraz cienia”.
Orginalna maska Chewiego z Trylogii została nie dawno wyciągnięta z archiwów, aby Ivo Coveney (Props Supervisor) mógł stworzyć nieodzowną kopie, która jest potrzebna do nowo powstającego kostiumu. Stary strój Wokiego ma ok. 30 lat, pewnie w czasie przewozu na plan czy kręcenia jakiejś ze scen zniszczyłby się, nic więc dziwnego że robią nowy.

Charakteryzacją Ewana McGregora zajęła się specjalista Belinda Jeffries. Na razie testuje ona odcienie na jego brodzie i włosach. Oboje rozmawiali na temat nowego wyglądu Obi Wana. Doszli do wniosku, że nie ma potrzeby by go znacznie postarzać,(spoiler): gdyż Epizod 3 dzieje się tylko 3 lata po Ataku Klonów. Nie będzie jakiś znaczących zmian ale można powiedzieć, że Kenobi będzie wyglądać trochę inaczej niż w Epizodzie 2. Ciekawe co zmienią, może skróci włosy i lekko zgoli brodę ;)(koniec spoilera).

Natalie Portman jeszcze nie dotarła do Sydney, ale prace nad fryzurami Padme ruszyły. Kluczowa stylistka Annette Miles pracuje wraz z Holly Stringer. Oboje są zdania, że Natalie w nowym filmie będzie nosić stroje o dość ubogich wzorach (może zobaczymy suknie w stylu księżniczki Lei).

Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje...
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Mostek nowego statku

2003-06-14 11:36:00 episode-x

Jak podał przed chwilą episode-x, w Sydney jest budowany plan (spoiler): przedstawiający mostek pewnego okrętu. Jak pokazują storyboardy Tarkin będzie stał na tym mostku i dowodził.
Poza tym budowany jest duży model czegoś, co zostało nazwane roboczo "Model-H". Jest to myśliwec BARDZO podobny do TIE.

(koniec spoilera)
No więc mamy kolejne nawiązanie do Trylogii.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Kolejne powroty

2003-06-13 23:02:00 episode-x

Jak podaje episode-x potwierdzono powroty dwóch rycerzy Jedi - Kita Fisto (nie wiadomo kto zagra tę rolę - ale najpewniej ponownie Zac Jensen) i Kenji Oates jako Rycerz Jedi Saesee Tiin.
Ciekawe czy dostaną jakąś większą rolę, czy tylko jakiś epizod.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Dostawa materiałów

2003-06-11 22:59:00 episode-x

Dzisiaj do Australii, do studia Foxa przywieziono rekwizyty, które mają być wykorzystane w Epizodzie 3. Mają to być (spoiler):
Myśliwce Jedi, ale nieco zmodyfikowane w stosunku do tych, które widzieliśmy w AOTC - mają być szare i mieć powiększone działka po bokach.
Poza tym, do Australii przyjechała też skrzynia hełmów takich jak te, które mieli żołnierze na Gwieździe Śmierci... Mamy więc nawiązanie do Trylogii.
(koniec spoilera).
Komentarz pozostawiamy Wam...
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

22 urodziny Natalie Portman

2003-06-09 22:50:00 Hyperspace

Dziś Natalie Portman skończyła 22 lata. Ale cóż, 5 czerwca zakończyła też swoją naukę na Harvardzie i jak teraz twierdzi, przez najbliższe parę lat zajmie się aktorstwem. Jej pierwszym filmem, już po zakończeniu studiów, będzie oczywiście Epizod III. Nam pozostaje życzyć Natalie wszystkiego najlepszego.
Ale nie to jest głównym tematem tej informacji. Urodziny Natalie świętowano też w Sydney. Jak widać na załączonym obrazku – tak wyglądała cała dzisiejsza transmisja z planu:


Jeśli prace nad trzecim Epizodem idą w takim tempie jak dziś, to faktycznie można mieć pewne obawy, czy GL i ekipa wyrobią się w te 2 lata. No i już wiemy czemu produkcja SW tak dużo trwa.
Najciekawsze jest to, że Hyperspace, może dlatego, że wciąż jest darmowa nie wyrabia się z ogromną – albo symulowaną ogromną – ilością żądań. Zobaczymy jak będzie po wprowadzeniu opłat.
Póki co taka relacja nie jest zbyt zachęcająca. W końcu na planie jeszcze parę urodzin się trafi i co wtedy? Przerywamy zdjęcia na jeden dzień? Pozostaje mieć tylko nadzieje, że Hyperspace będzie się wyrabiać, a takie relacje jak ta dzisiejsza to wypadek przy pracy.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Wytrenowany Hayden...

2003-06-09 17:28:00 Onet.pl

Onet.pl donosi:

Hayden Christensen intensywnie trenuje przygotowując się do roli w kolejnej części "Gwiezdnych wojen", co spowodowało nasilenie się spekulacji jakoby to właśnie on miał wcielić się w postać Dartha Vadera.
Znany z roli w "Przekleństwach niewinności" aktor zagrał już młodego Anakina Skywalkera w "Ataku klonów", jednak powszechnie sądzono, że ktoś inny przejmie tę rolę, gdy szlachetnemu rycerzowi Jedi przyjdzie przejść na ciemną stronę mocy w epizodzie trzecim.
Tymczasem sam Hayden zasugerował, że to on nosić będzie złowieszczy czarny strój po tym, jak jego bohater podejmie brzemienną w skutki decyzję.
"Nigdy wcześniej nie byłem w równie wybornej formie fizycznej. Darth Vader nie może być cherlawy. Codziennie trenuję godzinkę albo dwie i jem co tylko wpadnie mi pod rękę" - wyjaśnia Christensen.


Hehe... Hayden daje ostro na siłce, żeby dobrze wypaść w roli Dartha... ciekawe czy George Lucas zarządził mu jakąś specjalną dietę? Oby się chłopak w jakieś koksy nie wpakował;).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Powroty UPDATE

2003-06-07 19:26:00 episode-x

Jak podaje Episode-x za Oficjalną, w E3 potwierdzony został udział postaci:(spoiler):
Barriss Offee
Sly Moore
Luminari Unduli
Senator Orn Free Taa
Count Dooku
Shaak Ti
Bail Organa
(koniec spoilera) Ciekawe też, że w liście obsady, Natali Portman ma zagrać Padme, a nie Padme Amidalę... Czy oznacza to, że zaprzestanie ona swojej politycznej działalności?
Zobaczymy...
UPDATE, Lord Sidious
Natomiast na samej oficjalnej pojawiła się sekcja z wykazem aktorów grających w E3:

Obi-Wan Kenobi - Ewan McGregor
Padmé - Natalie Portman
Anakin Skywalker - Hayden Christensen
hrabia Dooku - Christopher Lee
Mace Windu - Samuel L. Jackson
Yoda - Frank Oz
Najwyższy Kanclerz Palpatine - Ian McDiarmid
Senator Bail Organa - Jimmy Smits
C-3PO - Anthony Daniels
R2-D2 - Kenny Baker
Chewbacca - Peter Mayhew

Ale to nie koniec atrakcji. W filmie mają też powrócić, jak wynika z DataBanku – to co pisał Yako, na dodatek na Hyperspace znajdziemy trochę więcej informacji na ten temat:
Stass Allie – kobieta Jedi z AOTC – podobna do Adi Gallii, której jest kuzynką.
Passel Argente – przywódca Sojuszu Korporacyjnego z AOTC, w TPM senator – w tle – w E3 zagra go Marty Wetherill
Nute Gunray – wicekról Federacji Handlowej
Rune Haako – adiutant Nute’a Gunraya w TPM (nie pojawił się w AOTC!)
Ki-Adi-Mundi – jeden z rady Jedi
Sly Moore – asystentka Palpatine’a
Po Nudo – jeden z senatorów popierających hrabiego Dooku w AOTC w tej roli ma wystąpić Paul Nicholson
Bultar Swan – kolejna z Jedi walczących na arenie – zagra ją Mimi Daraphet
Barrissa Offee i Luminara Unduli oraz Shaak Ti – tych pań Jedi raczej nie trzeba przedstawiać
Senator Orn Free Taa – kolejna postać znana z TPM i AOTC (a także „Maski kłamstw”).
Agen Kolar – kolejny z Jedi z areny w tej roli Tux Akindoyeni
Natomiast na pewno nie wrócą:
Depa Billaba
Even Piell
Oppo Rancisis
Yaddle
Yareal Poof
I jeszcze jedna ciekawostka. Co będzie robił Chewie w E3? Na razie nie wiadomo, choć czyżby oficjalna coś sugerowała tym rysunkiem?

Pojawił się też wykaz lokacji z E3 a będą to:
- Apartament Padme
- Biuro Palpatine’a
- Sala rady Jedi
- Rotunda Senatu
Ale na sam koniec zostawiam jeszcze coś. Acz nie jest to do końca spoiler, gdyż wcześniej coś o tym wspominaliśmy (więcej >>>). Według Hyperspace Paul Davies ma zagrać jakiegoś przedstawiciela rasy Mon Calamari. Czyżby był to Ackbar?
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Scott Glenn w E3??

2003-06-07 13:24:00 KS

Choć wciąż jesteśmy zapatrzeni w oficjalną i „darmową wersję” Hyperspace, która jak przystało na „darmową wersję” wymaga karty kredytowej, warto chwilę poświęcić nieoficjalnym doniesieniom. A te głównie koncentrują się na castingu. Kolejny z nich to informacja o tym, że Scott Glenn być może zagra w Epizodzie III. Sześćdziesięciojednoletni Scott ma w swym dorobku bardzo ciekawą filmografię, znaleźć w niej można i „Milczenie owiec” (gdzie grał Jacka Crawforda), „Polowanie na Czerwony Październik” (komandor Bart Mancuso), czy „Czas Apokalipsy” (kapitan Colby) Francisa Forda Coppoli, na który jak powszechnie wiadomo miał swój wpływ także George Lucas. Związek z Lucasowcami jest większy, zagrał też w filmie „More American Graffiti” – kontynuację przeboju George’a Lucasa (tym razem Flanelowiec napisał jedynie scenariusz). Zagrał też w filmach z Haydenem Christensenem („Przekleństwo niewinności” Soffi Coppoli – grała jedną z dworek w TPM) czy Temuerą Morrisonem – Jango Fett (w „Granice wytrzymałości”).
Glenn wystąpił w prawie 60 filmach, z których ostatni to telewizyjna adaptacja powieści Johna Grishama „Malowany dom”. Warto dodać, że żaden z tych filmów nie miał nic wspólnego z SF, czyżby Glenn próbował swych sił na nowym polu? Jeśli tak, to pójdzie pewnie w ślady Samuela L. Jacksona, Jimmy’ego Smitsa czy Christophera Lee, którzy nie tylko z gatunkiem spotkali się po raz pierwszy na planie „Gwiezdnych Wojen”, ale też powrócą w Trzecim Epizodzie.
Dziś trochę trudno spekulować, kogo mógłby zagrać Scott Glenn, gdyż w jego filmografii trudno znaleźć role, które jednoznacznie by go szufladkowały. Wręcz przeciwnie, to aktor o ogromnym potencjale i szerokiej gamie możliwości. W spekulacjach też nie ma jednoznacznej odpowiedzi, cześć znawców twierdzi, iż mógłby zagrać Wielkiego Moffa Tarkina, lecz czy nie jest on już trochę za stary? Być może zagra jakiegoś polityka lub wojskowego w Wojnach Klonów.
Zdjęcia do Trzeciej części Sagi rozpoczynają się pod koniec czerwca, do tego czasu przynajmniej cześć doniesień o obsadzie zostanie wyjaśniona.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Kilka słów o udziale Claytona Watsona ...

2003-06-06 00:15:00 TF.Net

Z wywiadu dla TV Week, Clayton mówi o informacjach na temat jego udziału w nowej części Sagi. Dopiero nie dawno rozkręciło się to na dobre. “Plotki mówią, że nie jest to niby prawda. Człowiek zajmujący się castingiem słyszał o tym. Zadzwonił do mnie i powiedział żebym jak najszybciej się z nim spotkał po tym jak wrócę do Australii”. To nie pierwsza informacja o nim, wcześniej sugetia ta pojawiła się w styczniu.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Hayden pakuje manatki

2003-06-06 00:13:00 The Globe and Mail

Na theglobeandmail.com ukazał się artykuł o udziale Heydena w Epizodzie 3. Christensen chcąc się dobrze przygotować do odegrania roli Dartha Vadera, znacząco przybrał na wadze. Hayden zamierza ją utrzymać ponad trzy tygodnie zanim Królowa Amidala ( filmowa żona Christensena, czyli Natalie Portman), Obi Wan Kenobi (Ewan McGregor) oraz reszta Gwiezdno Wojennej obsady dołączy do niego w Sydney w Australii, by rozpocząć zdjęcia do najbardziej oczekiwanego epizodu Sagi. O 11 w piątek Hayden udziela wywiadu przez telefon, na zewnątrz biura Twentieth Century Fox w mieście Aussie. Przeprosił on za trzaśnięcie drzwiami, a także za wymachiwanie mieczem świetlnym, wydając przy tym “dziwne” odgłosy. “Przepraszam za to”- mówi Hayden próbując złapać oddech. “Układamy scenę walki na miecze świetlne”. Tak jak to miało miejsce przy kręceniu Ataku Klonów, chłopak nie ma zamiaru korzystać z dublera. Chcę on wszystko zrobić sam.

“To wielki zaszczyt być częścią tak niezwykłego filmu. Chcę robić tyle na ile mnie stać”. “Pragnę wiedzieć, że to ja odgrywam w każdej scenie swoją postać. Nie chce żadnej renderowanej wersji siebie, ani dublera. To jest dla mnie najważniejsze”.

Czekamy na pierwsze zdjęcia i filmiki z planu.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Sekcja o E3

2003-06-03 23:23:00 episode-x

Wielu z Was, zajętych dyskusjami na temat Hyperspace - nowej, płatnej części oficjalnej strony starwars.com, mogło nie zauważyć, informacji mówiącej, że od 10 czerwca na stronie sagi SW powstanie nowy dział, dotyczący Epizodu 3. Zaprezentowane tam zostanie część informacji o powstającym filmie. Oczywiście nie będzie ich tyle, co w "Hyperspace"...
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Epizod III wcześniej w sieci !!!

2003-06-03 11:20:00 Robo za Onet.Pl

Onet donosi:

Najwięksi fani "Gwiezdnych wojen" będą mieli szansę zobaczyć ostatnią część kosmicznej sagi zanim jeszcze trafi na ekrany kin.

Twórca filmu George Lucas uruchomi w tym tygodniu witrynę Lucasonline, która będzie oferowała abonentom możliwość oglądania tego co dzieje się na planie gwiezdnego prequelu. Zdjęcia właśnie się rozpoczęły i kręcone są w Australii. Możliwość podglądania planu przez internetowe kamery będzie kosztowała 19.95 dolara, a dodatkowo dwa razy w tygodniu abonenci będą dostawali newsletter z najnowszymi wiadomościami o filmie i jego bohaterach.


Komentarz do tej wiadomości z Onetu, pozostawię Wam i jednocześnie zapraszam do dyskusji na forum !!
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Star Formers?

2003-06-02 19:23:00 TFN

Przemieniające się droideki (droidekas) oraz droidy - myśliwce... czyżby George Lucas był zainteresowany “robotami w przebraniach” rodem z serialu Transformers ? Otóż istnieje możliwość, że w Epizodzie 3 usłyszymy głos aktora Davida Kaye’a. Wystąpił on jako Megatron w serialu “Beast Wars”, “Beast Machines”. Obecnie podkłada głos w serii "Transformers: Armada". Z wywiadu jaki David Kaye udzielił na tformers.com wynika, że stara się on o rolę w 3 odsłonie Gwiezdnej Sagi. Nic nie wiadomo na temat tego, czy pojawi się na ekranie czy będzie on jedynie podkładał głos. Parę lat temu oglądałem nowe seriale Transformers. Mogę powiedzieć, że ten aktor ma specyficzny głos, ale moim zdaniem, nie bardzo pasuje do Star Wars.
KOMENTARZE (4)
Loading..