TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Obi-Wan czyta MCN

2003-07-31 19:58:00 TFN

Na TFN ukazały się pierwsze zdjęcia Ewana w stroju Obi-Wana. Jest to wycinek z gazety.
Strój Kenobiego wygląda tak samo jak w Epizodzie 2, jedynie jego wewnętrzna tunika jest brązowa, identycznie miał Alec Guinness w Epizodzie 4. Miecz świetlny Obiego jest taki jak w Nowej Nadziei.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Czat z Anthony Danielsem

2003-07-31 19:51:00 TFN

Na StarWars.com odbył się czat z Anthony Danielsem, który ponownie wcieli się w C-3PO. Oto kilka faktów z wywiadu:
(spoiler):
- C-3PO nie wmiesza się w żadną scenę walki w filmie
- C-3PO będzie cały ubrany w złotą zbroje
- Anthony nazwał scenariusz do E3 „dramatycznym, przerażającym, wiarygodnym, smutnym, poruszającym oraz ludzkim”.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Wczoraj był Senat

2003-07-30 19:31:00 StarWars.Com

Nastał czas na sceny w Senacie. Co prawda 2048 podów (lub jak podają inne źródł 1024, ale John Knoll miał się zająć tą sprawą) senackich zostanie zrekonstruowanych w postprodukcji (znaczy na komputerach), ale to tylko szczegół. Ważne, że na planie jest chociaż pojedyńcza platforma oraz podium Kanclerza. W obu przypadkach są to rzeczy z AOTC, a nie TPM. I choć dzielą ze sobą jedną scenę nie pojawią się jednocześnie w kamerze. Rotunda Senatu jest zbyt duża, by na takim planie móc zachować odpowiednie proporcje. Dlatego platforma nie będzie w jednym ujęciu z podium kanclerza.

W platformie siedzi delegacja Naboo, senator Amidala, ale miejsce obok niej jest wolne, czekające na jakiegoś gościa. A z tyłu siedzi kapitan Typho, dworka (w tej roli Kristy Wright) oraz Ahmed Best w roli Jar Jara.

Binks wygląda nawet dostojniej niż w AOTC. A to zasługa nowego kostiumu. Jest on dopracowany na tyle, że ILMowi pozostanie jedynie zastąpić głowę Ahmeda, głową Jar Jara. A czemu nie zrobiono tego w TPM i AOTC? Bo tam Jar Jar był mniej zakryty strojem (zwłaszcza w TPM). Trzeba było pokazać więcej jego anatomii, a nie kolesia w gumowym stroju.

Ciekawą rolę miał też Duncan Young. Poza udawaniem głosu jakiegoś senatora, wczoraj wraz z trenerem dialogów – Chrisem Neilem robili za tłum. Czyli wszystkie reakcje senatorów w tle.

To był ostatni dzień Ahmeda na planie. Ahmed miał spędzić w Sydney tylko 16 dni, więc dużo Jar Jara nie zobaczymy.

Po południu kręcono sceny w senacie, ale bardziej pod kątem Kanclerza Palpatine’a i jego doradców (Mas Ameddy i Sly Moore).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Czat z Donem Biesem

2003-07-30 19:22:00 Episode-X

Na StarWars.Com odbył się czat z Donem Biesem, który zajmuje się kierowaniem R2. A oto kilka faktów z tego wywiadu.
 • R2 pojawi się więcej razy w formie cyfrowej w E3, niż to miało miejsce w AOTC.
 • C-3PO ma kilka fajnych ujęć.
 • spoiler R2 będzie ratować bohatera(ów) w nowymśrodowisku.
 • będzie go więcej niż w AOTC
 • Pojawią się nowe droidy, niebawem widziane też na Hyperspace.
 • R2 będzie latać w jakimś statku jak to miało miejsce w ANH i TPM
 • R2 będzie obserwować pojedynek na miecze świetlne
 • R2 będzie też w niebezpieczeństwie
 • Będą nowe złe droidy
 • W bitwie gwiezdnej gdzie będzie R2-D2 statki będą przypominać X-wingi i TIE.(koniec spoilerów)
 • R2 nie będzie chodzić po schodach. Te sceny zostaną wygenerowane komputerowo, tak zadecydował George
 • C-3PO nie będzie mieć srebrnego okrycia.
Niebawem ma być też czat z Anthonym Danielsem, więc być może poznamy kolejne szczegóły.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Bail po imperialnemu

2003-07-30 19:16:00 Episode-X

Ten obrazek reklamuje wczorajszy zapis na Hyperspace, o którym pisaliśmy tutaj. Jak widać strój Organy trochę przypomina imperialnych oficerów.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Powrót Baila

2003-07-29 20:49:00 StarWars.Com

George nie żartował, gdy mówił, że ma zamiar rozbudować postać Baila Organy. Trzy sceny z nim są na dzisiejszym rozkładzie. To często spotykana praktyka, by koncentrować się na scenach z wybranym aktorem. To ogranicza potrzebny czas jego przebywania w Sydney (który i tak jest krótki).

Dla każdej z tych scen, Smits musi się przebierać, by dopasować się do akcji i lokacji. Jego kostiumy są bardziej funkcjonalne niż w AOTC, ale wciąż eleganckie. No i trochę przypominają stroje z klasycznej trylogii.

Pierwsza scena to dialog Baila i innych głównych postaci. Co ciekawe dla potrzeb tej sceny zbudowano ściany, podłogę itp. i prawie w ogóle nie ma błękitnego ekranu. To miłe odróżnienie od zdjęć z poprzedniego tygodnia (prawie całość na niebieskim albo zielonym ekranie). A scenografia to jakaś sala konferencyjna, nawiązująca wyglądem do klasycznej trylogii.

Duncan Young ponownie czyta zza sceny kwestie Yody. A ILM zastanawia się jak wygenerować tę scenę, tak by Yoda współgrał ze swoim fotelem, który jest prawdziwy. Nie będzie wczytywania go do komputera generowania.

Druga scena to spoiler znów powrót do niebieskiego ekranu. Kolejna platforma lądownicza. Tym razem jednak nie obejdzie się bez akcji, a Bail będzie musiał strzelać do niewidzialnych (jeszcze nie wygenerowanych) przeciwnków. A następnie ucieknie na swoim czerwonym speederze, trochę korzystającym ze speedera Anakina z AOTC.(koniec spoilera).

A ostatnia scena to już w ogóle przegięcie. W 3 dzień zdjęć kręcono scenę w apartamencie Padme, ale nie było wtedy Jimmy'ego Smitsa na planie. Wczoraj kręcono właśnie samego Baila, by dodać go do tej sceny. Ponieważ nie ma już tej scenografii, całość kręcono na niebieskim ekranie. Jedyną pomocą są aktorzy, którzy pomagają mu znaleźć właściwą linię oczu.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Wywiad - Sydney Morning Herald

2003-07-27 18:47:00 SMH

SMH.com przeprowadziło ostatnio mały wywiad z Brucem Spencem. Mówił on trochę o swojej roli jaką odegra w Epizodzie 3.
W przyszłym miesiącu Bruce rozpocznie zdjęcia do finałowej części prequeli. (spoiler):Odegra on rolę przywódcy nieznanej planety zamieszkałej przez obce istoty, który pomoże ściganemu Obi-Wanowi. Bruce mówi: „W filmie wcielę się w pomocnego kosmitę, który pomoże ukryć się jednej z głównych postaci ” (koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

ZRJ: Jak szczegółowa jest animatyka w E3

2003-07-27 16:51:00 StarWars.Com

Z cyklu zapytaj radę Jedi, Dan Gregoire, który nadzoruje proces animatyki, odpowiedział na pytanie „Jak szczegółowa była animatyka w scenach gdzie pojawia się dużo postaci, takich jak bitwy czy marsz klonów.” Okazuje się, że jest to w pewien sposób dzielone. Postaci na pełnym planie są robione dokładnie, w grafice 3D i każda osobno. Te które są dalej są już kombinowane trochę w 3D – pojedyncza postać, trochę w 2D – tłum. Natomiast te z samego tła to już w ogóle tylko i wyłącznie obrazy 2D – tłum.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Tydzień wirtualnych planów

2003-07-26 16:26:00 StarWars.Com

Niestety tak można określić cały tydzień na planie Epizodu III. Większość scen właśnie była robiona albo na niebieskim ekranie, albo na zielonym. Nie inaczej było wczoraj podczas 20 dnia produkcji, gdy na planie pojawił się nie kto inny jak Jimmy Smits (nie po raz pierwszy). Plan oczywiście był wirtualny, a scena ma być podobna do tej gdzie Mace Windu w AOTC chodził w rotundzie senatu. Wszystko było tam wirtualnie, nie inaczej jest teraz.

Na planie pojawił się też inny artysta – żywa legenda - Iain McCaig, który przybył do studia Foxa by pooglądać swoje prace. Ale nie wszystko mu się udało zobaczyć. Nieosiągalny był np. kostium którego będzie używał Bruce Spense, grający obcego w E3. Schemat wyszedł spod ręki McCaiga, ale po tym jak Spense został obsadzony w tej roli, trzeba było przyjąć pewne modyfikacje. McCaig bardzo chciał zobaczyć jak ten kostium wygląda w ostatecznej wersji.

Cały tydzień, gdzie przeważały plany wirtualne, konstruowano nowe, w tym basem, który zostanie zalany wodą. Co pokrywa się z pewnymi doniesieniami, że ktoś ma być w Epizodzie III mokry.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Powrót Luminary Unduli

2003-07-26 16:22:00 TFN

Na GenCon odbywających się w Indianapolis, Josh Griffin z TFN rozmawiał z Mary Oyaya, która w AOTC zagrała mistrzynię Luminarę Unduli. Potwierdziła, że pojawi się też w E3, ba powiedziała także, że była już testować kostium i charakteryzację, i że niebawem pojawi się w Sydney. Mówiła też, by wypatrywać jej kamerze internetowej na Hyperspace.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Gabinet Yody

2003-07-25 19:13:00 StarWars.Com

Przywiązanie w kodeksie Jedi jest zabronione. Widać to po kwaterze Yody, który po ponad 800 latach nie zebrał nawet wartościowych kubków.

Zresztą sama scenografia jest równie skąpa. Poza trzema siedzeniami oraz ekranem odblaskowym (ważnym w kręceniu filmu, a nie w samym filmie) znajduje się błękitny ekran. Pokój ten pojawił się na krótko w AOTC.

Ciekawostką jest to, że scenę tą kręcono dokładnie w miejscu gdzie było biuro Palpatine'a. Scenografia została całkowicie rozebrana. Potem kręcono tu sceny z tłumem senatorów.

W scenie Yoda spotyka się z Macem Windu i Obi-wanem. Duncan Young ponownie czyta rolę Yody pomagajac Jacksonowi i McGregorowi wchodzić w interakcje z Yodą.

W innej scenie, na innym planie Yoda chodzi o rozmawia. W scenie tej Ewan i Jimmy Smits rozmawiają z mistrzem Jedi. Tym razem aktorom pomaga nie tylko Duncan, ale też niska osoba, mniej więcej wysokości Yody, która chodzi po planie, dzięki temu aktorzy wiedzą do kogo mowić.

Gdy Lucas reżyserował, Rob Coleman ustalał z ILMem pewne szczegóły. Np. droidy bojowe, które mają być miksem tego co widzieliśmy dotychczas, a szturmowcy klony mają być zrobione wg nowego projektu.

Sceny z Yodą były też ostatnimi scenami z udziałem Samuela L. Jacksonaa. Najpewniej wróci on na plan dopiero podczas dokrętek, które planowane są w przyszłym roku.

Ale jeszcze przed wyjazdem zostanie dokładnie sfotografowany przez ludzi z ILMu, żeby nie powiedzieć zeskanowany. W każdym razie coś podobnego czeka też Haydena i Ewana. Podobne skanowanie miało miejsce przy AOTC, ale też ostatnio Terminatorze 3 oraz Van Helsingu.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Pięciu wspaniałych

2003-07-24 22:55:00 StarWars.Com

Wczoraj na plan przybyło pięciu artystów tworzących szkice do E3. A byli to: Ryan Church, Michael Murnane, Feng Zhu, Derek Thompson i Warren Fu. Tym razem nie przyjechali rysować, szkicować czy wymyślać, ale zobaczyć ukończone statki, kostiumy itp. aby przyjrzeć się dokładnie detalom. Razem z Gavinem Bocquetem chodzą i oglądają plany. Np. Feng Zhu, który zaprojektował nowy mostek krążownika Federacji Handlowej, mógł obejrzeć go z bliska. Mostek zajmuje aż połowę jednej z większych scen!

Feng spotkał się też z Warrenem Owensem, który gra senatora, którego imię bardzo przypomina w wymowie imę artysty. Widocznie Lucasowi to brzmienie się spodobało.

Do Sydney nie mógł przyjechać Sang Jun Lee, którego koncepty były wykorzystywane wczoraj.

Jedna ze scen to opisany w scenariuszu Główny Hall Budynku Senackiego. Ta scena jest następną po tej kręconej przedwczoraj z lądowaniem. Występuje w niej senator Amidala oraz tłum innych senatorów.

Artyści oglądali też przygotowaną maskę dla Bruce'a Spense'a, który zagra nowego obcego, a także chwalili się wizytą w studiach WETY na planie "Powrotu Króla".

Przeglądając skrzynie, które pojawiły się na planie można tam znaleźć parę ciekawych rzeczy. Choćby kostiumy Yareala Poofa czy Horoxa Ryydera albo też ogon Oppo Rancisisa. Na dodatek była tam ta dziwna kreatura, trochę przypominająca Lamproida albo Dianogę.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Annie Leibovitz przybywa do Sydney

2003-07-24 22:52:00 TFN

Jak donosi "The Mercury Sun" Annie Leibovitz, słynna fotoreporterka udaje się wkrótce na plan zdjęciowy Epizodu III w Sydney. Jest ona jedną z najbardziej cenionych reporterek na świecie. Leibovitz robiła też między innymi zdjęcia dla Vanity Fair z planu AOTC, o których pisaliśmy paroktrotnie: np. tutaj i tutaj. Na jednym ze zdjęć jest też sama pani Leibovitz - tutaj.

Leibovitz (lat 54) będzie w Sydney tylko kilka dni, a przyjechała tam z dwuletnią córką.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Lądowiska i wielkie sceny...

2003-07-23 18:29:00 StarWars.com

Dzień rozpoczął się od kontynuacji poprzedniego. Zdjęcia aż czterech różnych lądowisk na Coruscant, zresztą wszystkie kręcone na jednym planie. A wszystko to dzięki użyciu zielonego koloru, prawie wszędzie. Podobne rzeczy działy się na Republikańskich Gunshipach. W AOTC one w ogóle nie istniały na planie, był tylko błękitny ekran, a cały Gunship był wygenerowany cyfrowo. W E3 nie ma wiele więcej, są tylko jakieś skrzynie, które mają pomóc w realizacji lądowania Gunshipem. No i jeszcze jest maszyna generująca wiatr, ale ona nie jest częścią Gunshipa. W scenie tej grają Samuel Leroy Jackson i Ewan McGregor, a na skrzyni stoi gąbkowa głowa Yody, z którym mają rozmawiać. Duncan Young czyta teksty Yody, będąc za kamerą.

Następna scena to holograficzny przekaz Mace'a Windu. Samuel stoi opatulony w zielony ekran i patrzy w Duncana, tak by nie miał problemów ze skupieniem wzroku. Efekt będzie podobny do transmisji Mace'a z AOTC, którą otrzymał Anakin. Zdjęcia odbywają się z dwóch kamer jednocześnie. Gdy wrócą do ILMu, John Knoll sprawdzi, czy da się z nich zrobić pełny trójwymiarowy obraz, obracającego się aktora.

Kolejna scena to znów platforma lądownicza, a na niej Palpatine, Mas Amedda (Dave Bowers) i czterech gwardzistów. Pojazd jest tylko częściowo zbudowany, reszta to zielone kolory. Prom będzie większy, a aktorów poinstruowano jak mają chodzić, by żaden z nich przypadkiem nie wszedł w statek.

Następna scena to typowe Gwiezdne Wojny. Ponad dwa tuziny aktorow w kostiumach, obczych czy droidów. W scenie są Ewan, Hayden, Ian McDiarmid, Samuel L. Jackson oraz Jimmy Smits (Bail Organa) oraz mnóstwo senatorów. Ahmed Best jako Jar Jar Binks nosi nowy strój, łatwiejszy do późniejszego zanimowania. Ponadto są tam MAtt Rowan (Orn Free Taa), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma) nosząca srebrnomalowany hełm. Pojawiają się także nowi senatorowie - Warren Owens, Chris Kirby, Kee Chan oraz Rena Owen i dwóch nowych polityków. No i statyści - jak Olive Levi - ludzki senator oraz senator z Mon Calamari, senator Ask Aak, Querreński senator i jego towarzyszka (z trudnej do rozpoznania rasy - zakryta czarnym kostiumem) oraz kilku błękitnych strażników. Być może dojdą do tego senatorowie generowani komputerowo. A i jeszcze jedno. W scenie jest też Anthony Daniels jako C-3PO oraz R2-D2 tym razem sterowany przez radio.

Na koniec kręcono kolejną platformę, o przepraszam hangar do lądowania. A w hangarze pojawia się Bail Organa i jego alderaańscy doradcy. Wiele rzeczy tutaj ma być kręconych za pomocą miniatur.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Co tam na niebieskim planie

2003-07-22 22:11:00 StarWars.Com

W poniedziałek ponownie użyto sceny, której używano w piątek, ale tym razem nie była już tak skąpa w niebieski ekran. Użycie miniatur oraz technologii cyfrowej zmniejsza koszty budowy lokacji. Na jednym planie można kręcić więcej niż jedną scenę i to w bardzo szybkim czasie. Np. wczoraj używana dekoracja, zostanie wykorzystana jeszcze w jednej mniejszej lokacji przejściowej.

Błękit jest wszędzie, i na podłodze, i na ścianach i na zasłonach. Jeszcze niedawno, całość tego miejsca była wypełniona na zielono, ale wtedy kręcono tu Matrixa.

16 dnia zdjęć rozpoczęto zdjęcia przy rampie wejściowej statku. To wielki dzień dla Dona Biesa, Nadzorcy Pionu Droidów. Zarówno C-3PO jak i R2-D2 pojawiają się w tej scenie. Temu drugiemu trochę przeszkadza grawitacja i zjeżdża po rampie. Ale nie droidy są najważniejsze w tej scenie, lecz Natalie Portman, Ewan McGregor oraz Jimmy Smits. spoiler Padme i Obi-wan podążają za C-3PO a Bail Organa spotyka ich w bazie (koniec spoilera). Kto wie, ale chyba R2 będzie tutaj cyfrowy.

Po lunchu całość zamieniono już na lobby. Cała scena będzie przypominać wejście Mace'a do Senatu w AOTC, które w praktyce zostało zrobione w całości komputerowo

Pod koniec dnia ekipa przenosi się na inny plan, tym razem to platforma lądownicza na Coruscant. R2 znów ma być cyfrowy. Na aktorów nastawione są aż trzy maszyny generujące wiatr.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Wookiee w E3

2003-07-22 22:04:00 StarWars.Com

Jeśli pamiętacie ten obrazek, to wczoraj ujawniono na webcamie rozwiązanie tego co on przedstawia. Otóż dziś czesano kostiumy wookiech, którzy pojawią się w E3. Wcześniej robiono to z Chewbaccą, a teraz z resztą. Okazuje się, że będą oni właśnie mieli "stroje" podobne do tych co na koncepcje (więcej >>>). Na razie nie pokazano ich broni. Dodatkowo szykowano też jakiś basen.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Miecze świetlne

2003-07-20 17:05:00 Stuff

Na potrzeby Epizodu 3, finalnej części sagi "Gwiezdnych wojen" zamówiono 200 specjalnych rurek z włókna szklanego. Służą one do markowania pozycji mieczy świetlnych na planie, a potem, w ILM dorabia się znany wszystkim efekt warczenia i świecenia. Podczas dynamicznych scen walka bez nich byłaby niemożliwa.
Wykonuje się je z włókna szklanego a potem dodatkowo owija się materiałem o nazwie texalim (pochodna aluminium).
Kiedyś używano aluminiowych rurek, ale łamały się one w zastraszającym tempie, lub, co gorsza odpadały od nich drobne kawałeczki metalu, które mogły poranić walczących rycerzy Jedi. W pewnym momencie, na planie Star Wars odkryto wędki z włókna szklanego firmy Kilwell Sports' i zamówiono u nich rurki do użycia w Star Wars.
Do wspomnianej firmy spłynęło zamówienie na 200 takich rurek o różnej długości i przekroju.

Cały tekst jest tutaj.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Rick McCallum i John Knoll o E3

2003-07-19 22:05:00 TFN

Zeszłej nocy na Hyperspace odbył się chat z Rickiem McCallumem oraz Johnem Knollem.
Oto kilka infomacji jakich udzielił Rick na temat nowej czesci Sagi: (spoiler):
- Sceny z Macem Windu będą niezapomniane
- Christopher Lee nie zaczął jeszcze zdjęć
- Jest pewna postac z EU, której zdjęcia rozpoczną się w na poczatku przyszłego roku
(koniec spoilera)

A to informajce Johna Knolla na temat E3: (spoiler):
- Szturmowcy klony ponownie zostaną wygenerowani komputerowo, ale będą inaczej dostrzegani
- Powróci Wat Tambor, przedstawiciel Unii Technokratycznej
- W Epizodzie 3 pojawi się najwięcej planet ze wszystkich częsci Sagi
(koniec spoilera)

John wypowiedział się także na temat planów pałacu: (spoiler):
Komputerowo wygenerowany model Fana, który widziałem w sieci został dokładnie zrobiony. Mysle, że najważniejsze szczegóły zostały dobrze odwzorowane. Wygląda na to, że statuły były najmniej dostrzegalną rzeczą na monitorze
(koniec spoilera)
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Kolejne ujęcie u Palpatine’a

2003-07-19 09:10:00 StarWars.Com

George Lucas ceni sobie to, że może zmieniać scenariusz trzeciej części, gdy tylko mu się to spodoba. Tak i było wczoraj. Początkowo kolejna scena u Palpatine’a miała być prywatnym posiedzeniem, ale zamieniono je na bardziej publiczne. Palpatine’owi mieli towarzyszyć Sly Moore (Sandi Finlay wygląda tak samo jak w AOTC, więc znów musiała sobie brwi ogolić) oraz Mas Amedda (powraca David Bowers w nowym kostiumie). Część ujęć kręcono w kolejnej nowej scenografii, gdzie dominują kolory niebieskie, które zostaną zastąpione komputerowym Coruscant. W scenariuszu padła jeszcze sugestia jakiegoś ekranu z rozrywką – raczej nie dla Palpatine’a ale dla pozostałych obecnych. Ale to może się jeszcze zmienić w ciągu 2 lat. Scenariusz był otwarty i mogły to być zarówno zawodu sumo Huttów albo monster truck show.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Wizualizacja E3 na planie oraz

2003-07-18 21:37:00 StarWars.Com

Chyba najbardziej na zakończenie zdjęć czeka ILM, by móc zająć się pracą. Ale użycie cyfrowych technologii, a także nowoczesnych komputerów wspomaga ich pracę. Wczoraj jeszcze kręcono sceny w biurze Palpatine'a, między innymi z Yodą, który ma być tam dostawiony. Specjalnie dla niego szykowano trójwymiarową prezentację planu w komputerze, całość dzięki nowoczesnym technologiom jest robiona na laptopie. Sam gabinet Palpatine'a zostanie trochę rozbudowany względem AOTC, a to oznacza, że także i trójwymiarową prezentację planu trzeba rozbudować. Robienie tych rzeczy na miejscu, nie tylko zmniejsza potrzebny czas na zanimowanie wszystkiego, ale też da możliwość stworzenia jeszcze większej liczby szczegółów.

W innym miejscu Sonny Tilder przygotowuje głowy Neimoidian - Nute'a Gunraya, Rune Haako i jeszcze jednego. Tym razem system odpowiedzialny za ich mimikę będzie inny, bardziej zmechanizowany. Centrum będzie znajdować się na czubku głowy, w przypadku Nute'a i Haako będzie to zakryte specyficznymi nakryciami głowy. Póki co tylko maska Nute'a jest pomalowana, ale na razie nie będą potrzebni, przynajmniej przez najbliższe 4 tygodnie. Inną ważną zmianą jest użycie lateksu zamiast silikonu do produkcji masek.

Trwają też prace nad mimiką, w poprzednim tygodniu Silas Carson nagrał wypowiedzi Nute'a, które teraz są wykorzystywane do stworzenia odpowiedniej mimiki. Choć mimika - a co za tym idzie dialogi - będą w pewien sposób zaprogramowane, to jednak technicy będą na planie by móc reagować na grę aktorów. Przed zdjęciami jeszcze Lucas będzie musiał zaakceptować całość.

Do Sydney przybył też ulubieniec fanów Gungan - Ahmed Best, który był już przymierzyć kostium Jar Jara Binksa a także jego nowe ubranie. Choć Jar Jar jest generowany komputerowo, całość strojów i tak została przygotowana.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Wirujący plan

2003-07-17 19:57:00 StarWars.com

Wczoraj trwały prace nad przygotowaniem efektów specjalnych. Choć dziś generalnie kojarzą się one z efektami cyfrowymi oraz miniaturami stworzonymi przez ILM, efekty specjalne to coś więcej. Są one otrzymywane przed kamerą podczas filmowania, a mogą być to maszyny generujące wiatr, deszcz, dym, ogień i tego typu rzeczy. W Epizodzie III stworzono duży plan, który będzie się obracał.

Całą machinę, specjalnie dla Epizodu III stworzył zespół twórców efektów specjalnych pod kontrolą Dave'a Younga, która obecnie bierze się za ostateczne testowanie urządzenia napędzanego 22 kilowatowym silnikiem. Całość sama waży osiem ton, składa się poza silnikiem z opon, które pobudzają klatkę, spoczywającą na szesnastu mniejszych kołach, które zapewniają ruch klatki. Trochę to przypomina wielkie koło dla chomika.

W środku klatki znajduje się drewniane pomieszczenie, w którym będzie znajdować się scenografia. Planowane jest stworzenie tam aż czterech różnych planów. Razem z całą scenografią, machina będzie ważyć ponad dziesięć ton.

Dziś też przygotowano ponad dwadzieścia kostiumów, część z nich będzie użyta później, a cześć w specjalnych ujęciach, które rozpoczęły się o 9 rano i zakończyły o 17. Głównie występują w nich statyści jak np. Gwardziści Palpatine'a.

Ale jeden z nich jest dość znany - to Jimmy Smits, którzy przybył do studia Foxa po raz pierwszy. Poza kostiumami musiał odwiedzić fryzjera i charakteryzatora. Rozszerzenie roli Baila Organy oznacza, że Smits będzie musiał parę razy zmienić kostium w filmie.

Wczoraj także wielki dzień miał Chewbacca, a dokładniej Dave Elsey i Rebecca Hunt, które ten kostium przygotowywały. Chewie miał się zaprezentować przed samym Lucasem, króry ewentualnie miał zaakceptować ostatnie poprawki i finalny wygląd.Wszyscy na planie byli mocno zainteresowani wyglądem Chewiego, nawet Sam Leroy Jackson opuścił swoje stanowisko, by przyjrzeć się lepiej wielkiemu Wookieemu.

Wszystkich do pracy przywołał pierwszy asystent reżysera - Colin Fletcher. A Chewie ściskał się z co poniektórymi obecnymi na planie.

Szkoda tylko, że nie powiedziano nic, co to była za scena.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Hayden poza studiem

2003-07-16 21:46:00 TFN

Poprzedniej soboty wysłannik TFN kręcił się koło studia FOX w Sydney. Spostrzegł tam Haydena, który wyglądał nieco wyżej niż w AOTC. Zauważył, że ma on na sobie buty z film. Wyglądał w nich jakby miał 6 stóp wzrostu, kiedy stał obok Ewana.
Wokół studia nr 2 rozstawiono wszelkie możliwe barykady (czy są tam kręcone jakies ważne sceny ?).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Nowy plan E3

2003-07-16 21:41:00 TFN

TFN donosi o ukazaniu się na kamerze Hyperspace (webcam) planów pałacu, który pojawi się w Epizodzie 3. Stworzono do tego 2 odpowiednie szkice:
Plan 1
Plan 2
Powstało również 6 zdjęć w 3D studio maxie:
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
Na takiej podstawie utworzono kadr przy pomocy Photoshopa, na którym znajduje się Anakin i Padme (to ciemne postacie stojące między dwiema kolumnami).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Fanfice z E3

2003-07-16 21:39:00 TFN

Ostatnio na TFN pojawiło się troche Fanficów o E3. Jeśli chcecie lekko ugasić ciekawosć przed premierą to zapraszam do sciagniecia.
Fanfic 1
Fanfic 2
Fanfic 3
Fanfic 4
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Senatorowie cd...

2003-07-16 18:41:00 StarWars.Com

Wczoraj na planie trwały prace nad kostiumem krolewskiej przywódczyni, w którą wcieli się Rebecca Jackson Mendoza (spoiler nowa królowa Naboo(koniec spoilera)). Jej suknia jest projektu Iana McCaiga, weterana prequeli. Ma być purpurowa z charakterystycznymi rękawami, które będą odkrywały w pewien sposób ramiona królowej. Łatwiej narysować niż wyciąć, skarży się Nicole Young z Departamentu Kostiumów.
W między czasie znów trwały zdjęcia w gabinecie Palpatine’a, gdzie odbywają się spotkania na których omawia się kluczowe sprawy dla galaktyki. Powróci wielu starych znajomych, znajomych także wielu nowych senatorów. Wśród nowych odtwórców są Kee Chan i Warren Owens, którzy właśnie wcielają się senatorów. Pojawia się też Senator z Naboi – w którą ponownie wcieli się Natalie Portman. Nad wszystkim czuwa też Rob Coleman, który będzie musiał stworzyć nieobecnego senatora za pomocą grafiki komputerowej. Senator ten jednak ma stać w tle i nic nie mówić.
Ale nie będzie on jedynym milczącym senatorem. Na razie bezimienny senator z Mon Calamari, także będzie stał gdzieś z tyłu. W jego rolę wcieli się Paul Davies, którego przygotowywała miedzy innymi Rebecca Hunt, nadzorująca stwory.
Wróci także Rena Owen – i tak jak wspomniałem wcześniej, to że nie podano przy niej, iż wróci jako Taun We, może być znaczące. No i faktycznie, Rena zagra panią senator u Palpatine. Na razie nie wiadomo, czy będzie ona człowiekiem, czy raczej jakimś humanoidem.
Powróci też senator Ask Aak, czyli Gran, który w AOTC proponował użyć armii klonów, czemu sprzeciwiał się Bail Organa. Tym razem zagra go statysta – Paul Spence, który przyznał się, że marzył by zagrać szturmowca. W Klonach użyto specjalnej maski, by imitować ruchy warg senatora, tym razem maska będzie zwykła gumowa, a Ask Aak nie ma ani jednej linii tekstu do powiedzenia.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

U Kanclerza raz jeszcze

2003-07-15 20:15:00 StarWars.Com

Kolejny dzień zdjęć do E3, to znów sceny, w których umiejętności lingwistyczne są ważniejsze od efektów specjalnych i kaskaderów. To powrót do biura Kanclerza Palpatine’a. Ale tym razem większość scen kręcono w korytarzu, który łączy pomieszczenia znane z AOTC, z tymi, które pojawią się dopiero w trzeciej części. Samo kręcenie tych scen jednak jest w pewien sposób wymagające. Głównie chodzi o trudności z poruszaniem się kamery i montażem. W scenach tych wiele postaci stoi w kręgu i rozmawia ze sobą. Trzeba to umiejętnie połączyć, a co zdaniem Ricka McCalluma nie należy do najłatwiejszych zadań, ale jak twierdzi producent, Lucas się tego nie obawia, gdyż ILM ma już wiele sprawdzonych metod.
Praca nad całością przebiega szybko. Cała scenografia, użyta podczas pierwszego tygodnia zdjęć jest już historią. Obecnie trwają pracę nad sześcioma nowymi planami. spoiler Jeden z nich będzie dziesięć stóp pod wodą, a jedna z postaci (podobnie jak w TPM czy AOTC) będzie mokra!(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Kit Fisto w E3

2003-07-14 22:10:00 StarWars.Com

Kit Fisto to przykład ile może zdziałać magia uśmiechu. Krótkie pojawienie się na Geonosis tego mistrza Jedi, przyniosło mu uwielbienie publiczności i sławę, a także powrót w finalnej odsłonie drugiej trylogii. Ósmego dnia zdjęć, Ben Cooke, nowy odtwórca tej roli testował maskę Kita. W Ataku Klonów tę rolę grał Zachariah Jensen. Cooke przywdziewał już różne maski, a to w serialu „Herkules”, a to w „Xenie”, a ostatnio także w „Władcy Pierścieni: Powrót Króla”. W E3 nie będzie próżnował i także przebierze się conajmniej kilka razy, tworząc kilka niezapomnianych postaci. Wśród tych postaci będzie też i Vader, a dokładniej Anakin, którego dublerem jest właśnie Cooke. Zagra też między innymi ochroniarza i kilka droidów. Cześć z jego ról zostanie jednak później zastąpiona przez postaci wygenerowane komputerowo. Niemniej jednak, Ben pozostanie w filmie, skryty pod maską Kita Fisto.
Cooke na razie przymierzał tylko maskę, którą wciąż poprawiały Kath Brown i Sophie Fleming z Warsztatu Stworów. Maska nie jest np. domalowana do końca, ale nie ma takiej potrzeby, bo Kit pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu na planie. Trwają też prace nad jego charakterystycznymi, wyłupiastymi oczyma. Ale i tak najtrudniej maluje się macki, te które są na głowie Kita. Ich ilość zostanie też trochę ograniczona, gdyż nie wszystkie są potrzebne – widziane na ekranie, a utrudniają pracę.
Tego dnia prace trwały też nad kostiumem Chewbaccy, który będzie nowy i trochę odmłodzony. W końcu Wookie bedzie miał dopiero 180 lat, a nie 200 ;). W sąsiednim departamencie droidów trwały prace nad R2-D2.
I kilka potencjalnych spoilerów W E3 zobaczymy kilka platform do lądowania, naliczono ich z dziesięć. Część z nich będzie filmowana tak, by wyglądały na różne. Jedną z nich użyto właśnie ósmego dnia, oczywiście otoczona zielonym ekranem, który wypełnią magicy z ILMu, tworząc niezapomniane krajobrazy Coruscant. A sama scena jest dość krótka, zawiera trochę ponad stronę scenariusza i jest to rozmowa dwóch Jedi – Anakina i Obi-wana. (koniec spoilera). Zdjęcia tego zakończono przed planem prawie półtorej godziny wcześniej.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Palpatine na planie

2003-07-13 15:36:00 StarWars.Com

Niedawno pisaliśmy o tym, że Ian McDiarmid przybył do Sydney (więcej >>>), a już w piątek (10 dnia zdjęć) brał udział w pierwszych scenach. Palpatine to jedną z niewielu postaci, które prawdziwie łączą obie trylogie (a nie tylko przewijają się w obu). W trzecim epizodzie będzie go dużo więcej niż poprzednio, będzie bardziej widoczny, bardziej uwypuklony. Bo to właśnie teraz wyjdą na jaw jego sprawki. Spoiler Choć pewne źródła podają, że może to być nie do końca. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że widz dowie się kim naprawdę jest Palpatine, a główni bohaterowie nadal pozostaną w błędzie, lub pewnym błędzie. Takie rozwiązanie komplikowałoby mniej spraw w klasycznej trylogii i mogło nadać też jej inny wymiar. Wracając jednak do głównego tematu, 10 dnia nakręcono 2 i ¼ strony tekstu, większość bardzo podobna z wizualnie do AOTC. Niemniej jednak waga zadania i charakter dyskusji jest odmienny.(koniec spoilera).
Poza kręceniem tej sceny, w hali, gdzie znajdują się także i klasyczne lokacje, oraz zupełnie nowe środowisko, jak i biuro Palpatine’a, prace nad Epizodem III trwają też w innych miejscach. Do akcji wkroczył też departament dźwięku. Podczas pracy na planie, koncentrują się oni głównie na nagraniu dialogów głównych postaci, w efekcie tego, często jest tak, że statyści, którzy w tle coś mówią, zostają pominięci. Wtedy właśnie trzeba dograć kwestie dopasowane do ich ruchów ust. Ale tym razem ważna była jeszcze jedna rzecz. C-3PO. Anthony Daniels, który mówił przez maskę, nie może być wyraźnie nagrany, dlatego całość jego wypowiedzi, musi być nagrana ponownie. Innym przypadkiem jest scena spoiler w której C-3PO podaje napoje senatorom i jeden z nich odmawia (koniec spoilera) (o samej scenie jak i poprzednich dniach napiszemy niebawem). W każdym razie w scenie tej C-3PO w ogóle nic nie mówił, dopiero teraz została dograna jego odpowiedź.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Gdzie się podział Ahmed Best?

2003-07-13 15:35:00

Powrót Jar Jara w Epizodzie III był zapowiadany od dawna. Ale jeśli się przypatrzeć wszelkim ogłoszeniom obsady, to wszędzie brakuje Ahmeda Besta. Czyżby tylko o nim zapomniano? A może zostanie jeszcze bardziej zminimalizowany w E3. O tym, ze Best ma pojawić się na planie E3 pisały serwisy filmowe (więcej>>>). W każdym razie Ahmed ma się wcielić w kilka różnych ról. A co z Jar Jarem? Wcześniej spekulowano też ważne fakty związane z jego rolą (więcej >>>), które jak zaręczają niektórzy pochodzą z wczesnej wersji scenariusza do E3. Teraz już wiadomo, że część tej roli dostanie się Chewbacce (więcej >>>). Pozostaje tylko pytanie, czy Chewie zastąpi Jar Jara, czy będą razem współpracować. Miejmy nadzieję, że wkrótce się dowiemy prawdy.
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Sceny w radzie Jedi

2003-07-12 18:12:00 StarWars.Com

W czwartek kręcono sceny w pomieszczeniach rady Jedi. W Epizodzie III pewnie pożegnamy się z tą scenerią. Warto zauważyć, że na tym małym planie kręcono wcześniej sceny z Nabuchodonozorem w Matrixach.
Choć na potrzeby tych scen, Lucas napisał trzy i pół strony w scenariuszu, są one jednak dość wymagające. Wymagają wielu powtórek, a także ujęć zrobionych z różnych miejsc i pod różnym kątem, tak by całość ładnie sparsować w montażu. To, że występuje tu wiele postaci, które przeprowadzają konwersacje, wymaga robienia wielu zbliżeń. Na dodatek wymagało to przygotowania czterech obcych Jedi i jednej kobiety w dziwnej czapce - Stass Allie. Przed każdym ujęciem Lucas robi kontrolne zdjęcia, które od razu przekazuje ILMowi, by Ci mogli zająć się pracą.
Spoiler: Pierwszą sceną, kręconą w pomieszczeniach rady było wejście Anakina Skywalkera. Potem trwa dyskusja, w której Jedi zastanawiają się nad nowym zadaniem. Obecni na sali są Mace Windu, Anakin, Obi-wan, Plo Koon, Ki-Adi-Mundi, Seasee Tiin a także pewnie Agen Kolar (a może jednak Eeth Koth), Stass Allie. Reszta być może zostanie dodana komputerowo przez ekipę Johna Knolla. A przynajmniej zostanie dodany Yoda, którego kwestie czytał Duncan Young, by pomóc pozostałym aktorom wczuć się w rolę. To pierwszy dzień Yody na planie, mimo, że sam mistrz był nieobecny. I choć na planie są obecni wszyscy Jedi, to Plo Koon i Ki-Adi-Mundi będą w filmie widziani w sposób holograficzny. Ich krzesła są puste, a oni sami są poza Coruscant i jedynie kontaktują się z pozostałymi członkami rady. (koniec spoilera).
Nie zdradza to aż tak dużo, ale pozwala spekulować.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nick Gillard o E3

2003-07-11 16:25:00 TFN

Na starwars.com odbył się chat z Nickiem Gillardem.

[spoiler):Opowiadał w nim troche o nowym Epizodzie: „Jeżeli chodzi o sekwencje walk to nic dziwnego ze walka Mace`a Windu na smierć i życie (dosłownie) będzie świetna. Definitywnie Sam Jackson nieźle się popisze. Walka Anakina z Obi-Wanem będzie najdłuższa i najbardziej efektowna w całej Sadze”. W Epizodzie 3 Nick wcieli się w Rycerza Jedi. Jest to rola, którą Lucas specjalnie dla niego wymyslił. Gillard wspomina również, że w nowym filmie zostanie odciętych wiele kończyn [koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

E3- nawiązanie do Klasycznej Trylogii

2003-07-11 12:04:00 WP

Oto artykuł, który pojawił się na stronie wirtualnej polski:

Dość przerażająco dla prawdziwych fanów pierwotnych Gwiezdnych wojen zabrzmią te słowa. George Lucas chce, aby wszyscy bohaterowie Epizodu III mieli rozczochrane fryzury w stylu lat 70-tych, dzięki czemu będą bardziej przypominać bohaterów najwcześniejszych części sagi. No jeżeli pan Lucas ma właśnie taki pomysł na nawiązanie do Nowej nadziei lub Imperium kontraatakuje, to dobrze nie jest. Ewan McGregor i Hayden Christensen, którzy pracują obecnie na planie najnowszego Epizodu w Australii, mają na głowach niemodne „płetwy”, które były niezmiernie popularne w okresie powstawania pierwszych części cyklu. „W ten sposób Lucas chce uzyskać płynne przejście do oryginalnych ‘Gwiezdnych Wojen’ z Harrisonem Fordem, Carrie Fisher i Markiem Hamillem, które powstały w latach 70-tych i były bardzo charakterystyczne dla tamtej epoki. To próba utrzymania ciągłości. Taki niechlujny wygląd był w tamtym czasie bardzo modny”, tłumaczy pracownik ekipy.
A co z atmosferą i fabułą?

KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Peter Mayhew mówi o E3

2003-07-09 20:58:00 TFN

W lipcowym magazynie UK LOK na stronach 40-47 pojawił się mały wywiad Robin Hail z Peterem Mayhew(który grał Chewiego w Klasycznych Epizodach Gwiezdnych Wojen oraz pojawi się w nowej odsłonie Sagi).
Peterowi zadano wiele pytań odnosnie przebywania na planie Starej Trylogii oraz grania z tak sławnymi aktorami jak Harrison Ford, Mark Hamill a także samym robotem R2D2. Później Robin weszła na temat Nowych filmów. Na stronie 49 Hail spytała Petera jak się czuje powaracając jako Chewbacca w Epizodzie 3. Mayhew mówi:”Jestem bardzo zadowolony z Epizodu 1 i 2. Lucas wykonał niewiarygodną robote. Jednak George zapewnił mnie, że Epizod 3 będzie przewyższać poprzednie dwa w akcji i opowiedzianej historii. Przeczytałem kilka stron scenariusza i zaczynam mu wierzyć. Jak zapewne wiesz nie każdy aktor dostaje cały scenariusz ale jedynie te strony w których ma odegrać swoją rolę. Nie przeczytałem jeszcze całosci, jedynie kilka stron mojej postaci.
[spoiler):George uprzedził mnie, że odegram bardzo ważną rolę w filmie. Dostarcze dwoje bliźniąt oraz będę brał udział w ogromniej bitwie między maszynami bojowymi. Niestety nie przeczytałem jeszcze tego w scenariuszu. Nie widziałem go w orginale. Lucas dał nam jedynie jego kopie w dniu zdjęć. George bardzo zmienił styl swojego pisania od czasu Orginalnej Trylogii. Jest smielszy w opisywaniu dialogów i chętniej ciągnie cała historie do przodu. Faktem jest, że otwierająca sceną akcji w filmie ma być ukazanie wielu Wookich na jednej z nowych planet, które ukażą się w Epizodzie 3„[koniec spoilera).
Następnie Robin pyta się Petera jak czuje się współpracując z aktorami z Nowej Trylogii. Peter mówi:”Nie miałem zbytnio okazji aby poznać ich bliżej, szczególnie Haydena. Jednak kiedy byłem na ranczu Lucasa dzień po premierze Ataku Klonów pojawił się tam również Christiansen. Po krótkiej rozmowie mogę stwierdzić, że jest to porządny facet”.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Zabezpieczenia planu

2003-07-08 15:54:00 TFN

Jak donoszą ludzie, którzy byli w Sydney w okolicach studia Foxa, plan Epizodu 3 jest otoczony dwumetrowym betonowym murem i siatką, a kontrola jest bardzo ścisła. Przez ściany nie przedostają się nawet najdrobniejsze dźwięki, a o podglądaniu pracy nad filmem nie może być już zupełnie mowy... Są to nawet większe zabezpieczenia niż w przypadku kręcenia ostatnich części Matrixa.
Ciekawe jak bardzo uparci będą fani...
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Palpatine już jest !

2003-07-08 15:43:00 TFN

Aktor wcielający się w rolę Kanclerza oraz Darth Sidiousa, Ian McDarmid przyjechał do Sydney gdzie, jak wiemy, odbędzie się zasadnicza część zdjęć do nowego epizodu "Gwiezdnych wojen". Razem z nim, do Studiów Foxa, przybyli Peter Mayhew i Samuel L. Jackson.
Czekamy na kolejne informacje!
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Kolejne potwierdzenia obsady

2003-07-06 21:01:00 StarWars.Com

Parę dni temu oficjalna potwierdziła jeszcze udział trzech kolejnych osób w E3.

Pierwszy z nich to Silas Carson, aktor, którego wkład w prequele jest niezaprzeczalny. W „Mrocznym widmie” grał pilota Radient VII, a także wiecekróla Nute’a Gunraya, oraz rycerza Jedi – Ki-Adi-Mundi. W Epizodzie II zagrał jedynie role tych dwóch ostatnich, które powtórzy jeszcze raz w III części.


Gwiazda ekranu i sceny w swoich rodzinnych Chinach, czyli Bai Ling (więcej >>>) dołączy do obsady epizodu III i senackiej braci. Wielokrotnie nagradzana, znalazła się nawet na liście 50 najpiękniejszych osób świata, magazynu People. W Polsce niebawem będziemy mogli ją oglądać w „Taxi 3”.


Bodie Taylor (ur. 1978) – maoryski gwiazdor, który zagrał w Epizodzie II dorosłego szturmowca klona (powielony przez ILM w niewyobrażalnych ilościach). Również powróci w E3, a co za tym idzie, pewnie zobaczymy szturmowców bez hełmów. Ze swoich ciekawych osiągnięć nie starwarsowych, mógłby się pochwalić rolą w filmie „Te Tangata Whai Rawa O Venice” – czyli adaptacji sztuki Szekspira „Kupiec wenecki”, która została nagrana po maorysku!. Zagrał też wojownika w serialu „Makatu”.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Dolewanie oliwy do ognia...

2003-07-06 20:58:00 Episode-X

Całkiem niedawno temu, głośno było o tytule „Revenge of the Sith” (więcej >>>). Okazuje się, że parę dni temu można było jeszcze w internecie kupić domenę www.revengeofthesith.net - dziś już nie można. Mało tego, jak twierdzą detektywi z Episode-X, właścicielem tej domeny jest nie kto inny, ale ... Lucasfilm. Jeśli to prawda, to szykuje się pewna ciekawostka. Trzeba tu dodać, że domena www.revengeofthesith.com, też jest zajęta, ale nie wiadomo czy przez Lucasa. Warto tu jeszcze wspomnieć, iż Lucasfilm wykupuje prawa do wszystkich domen, np. www.tatooine.com (o to doszło prawie do procesu), www.geonosis.com, www.ki-adi-mundi.com, a także związane z filmami więcej >>>. Trzeba przyznać, że zwłaszcza, gdyby był to tytuł wymyślony tylko przez fanów, wykupienie tej domeny, to dobre posunięcie marketingowe, dolewające oliwy do ognia spekulacji.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Anakin topless??

2003-07-05 21:37:00 Hyperspace

Przeglądając kolejne dzienniki z planu, na Hyperspace, można znaleźć bardzo ciekawą informację. Mianowicie Anakin ma się pojawić, bez koszuli w apartamencie Padme. Czyżby to miał być jeden z fragmentów, w którym E3 jest bardziej dorosły od reszty filmów?
KOMENTARZE (43)

Zemsta Sithów

Postacie w E3

2003-07-05 00:08:00 smh.com

Na Sydney Morning Herald pojawił się artykuł o użyciu wysokich osób do odegrania włochatych stworzeń w Epizodzie 3.
Michael Kingma mierzący 207 cm wzrostu, wraz z czterami innymi koszykarzami, został zauważony przez George`a Lucasa na castingu do roli Wookich w Sydney. Dzięki temu 5 graczy dostało rolę w najnowaszej odłosnie Sagi Gwiezdnych Wojen. Kingma mówi: „Jestem szalenie zaskoczony całym tym przedsięwzięciem, ale myślę, że będzie do świetna zabawa. To fantastycznie, że będziemy mogli pracować wraz George`em.”
Jednakże bóty Wookiego nie leżalą na Kingmie zbyt dobrze. Dlatego właśnie dla niego zostanie stworzona specjlana para, w której będzie się znakomicie czuł. [spoiler):W filmie pojawi się 5 Wookich o róznej budowie ciała. Kingma mówi: „Już znaleziono odpowiedni kostium dla mnie, jednakże charakteryzatorzy chcą trochę zwiekszyć jego mase. Już nie mogę się doczekać następnej przymiarki, która mnie czeka w przyszłym tygodniu.” Za miesiąc zaczynają się zdjęcia z jego udziałem, tym samym dając mu wiele czasu na przygotawanie do kolejnych meczy[koniec spoilera).
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Miecze świetlne w E3

2003-07-05 00:06:00 TFN

2 lipca o godzinie 18:10 na kamerze Hyperspace (Webcam) zauważono kilka rękojeści mieczy świetlnych w walizce właśnie co noszonej na plan. [spoiler): Na kamerze widać rękojeść Hrabiego Dooku, Obi-wana (oba z Nowej jak i Starej Trylogii), a także miecz jakim posługiwał się Luke w Nowej Nadziei i Imperium Kontratakuje. Chodzi o ten ( jak powiedział Obi w ANH), który jego ojciec (Anakin) chciał mu podarować, gdy jego syn będzie już wystarczająco duży. Przed kamerą pojawił się jeszcze jeden miecz nieco pozłacany, ale niestety nie udało się rozpoznać do kogo on należy. Prawdopodobnie do Mace`a Windu, bądź do kogoś innego ( może do Anakina )[koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Pierwsze spojrzenie na E3

2003-07-05 00:04:00 TFN

Na oficjalnej stronie Hyperspace w dziale Webcam można było zaobserwować ciekawą rzecz. Późną nocą o 17:41:20(czasu USA) dnia 30 czerwca kamera zwróciła się w stronę monitora Lucasfilmu. Na nim można było zobaczyć Anakina Skylwakera [spoiler): z długimi włosami oraz większymi ramionami. Na jego prawej ręce zaobserwowano czarną rękawice bardzio podobną do tej jaką nosił Darth Vader[koniec spoilera).
Na theforce.net ukazały się dwa Fanarty, autorstwa Vinny`ego Sharmy i Thomasa D Hodgesa, ukazujące nowy wygląd Anakina w Epizodzie 3.
Anakin E3 (Vinny Sharma)
Anakin E3 (Thomas D Hodges)
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Rob Coleman o E3

2003-07-04 16:45:00

W środę na chacie Hyperspace'u odbyło się spotkanie z Robem Colemanem z ILMu. Coleman - jeden z szefów ekip tworzących efekty specjalne w prequelach potwierdził kilka plotek o droidach oraz dostarczył kilka ciekawych informacji: (Uwaga dla niektórych osób mogą to być SPOILERY)
 • W E3 zobaczymy Battle Droidy, Super Battle Droidy i Droideki (CGI - komputerowo generowane).
 • Będzie kilka nowych robotów.
 • Ponadto zobaczymy nowe, większe stworzenia.
 • Szturmowcy klony będą generowani komputerowo.
 • W E3 nie zobaczymy ARC Troopers (elitarna brygada komandosów/klonów - będą jednak w "Clone Wars").
 • W pewnych momentach filmu R2D2 i C-3PO będą generowani komputerowo.
 • Będzię kilka scen z dużymi bitwami.
 • Epizod III będzie miał najwięcej efektów specjalnych w porównaniu z pozostałymi częściami Sagi.
 • W scenach walk Jedi zostaną zastosowani cyfrowi aktorzy oraz kaskaderzy.

KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Więcej scenariuszy

2003-07-04 11:14:00 Fett

Paweł 'Fett' Borawski informuje:
Informowaliśmy was niedawno, że na TheForce.Necie pojawił się fanowski scenariusz Epizodu III. Ostatnio pojawiły się jednak jeszcze dwa inne! Są one autorstwa Barrissa Coffee i Bishopa832. Oto linki do plików:
Barriss Coffee:
- Word Document
- Zip
Bishop832:
- Word Document
- Zip
Zastanawia mnie tylko jedno... Który z tych fanów jest najbliżej orginału?

KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Gdzie będzie kręcony E3?

2003-07-01 00:01:00 Galactic Senate ++

Zastanawia Was gdzie będzie kręcony Epizod III? Z pozoru odpowiedź wydaje się być prosta – w studiach Foxa w Sydney w Australii. A co z resztą zdjęć? I tu właśnie zaczynają się schody. Większość serwisów podaje, że poza Australią, ekipa odwiedzi (bądź odwiedziła – to ważna informacja) także Nową Zelandię, Szwajcarię oraz Włochy.
Jeśli chodzi o Italię wiemy – bo to właśnie tam znajdowała się część lokacji z Naboo, a także pewien wulkan, który jakoby Lucasowcy filmowali więcej >>>.
W przypadku Nowej Zelandii pojawia się kilka ciekawych spekulacji (więcej >>>), kto wie, może tam właśnie będzie Alderaan, albo coś innego. Zresztą o Nowej Zelandii było głośno wcześniej. W końcu nawet AOTC miało być tam po części kręcone, acz to nie wyszło.
Zupełną niespodzianką jest natomiast Szwajcaria. Dziś trudno spekulować, co tam zainteresowało Lucasa – czy gotyckie klimaty (więcej >>>) czy też może górskie lodowce i śnieg (więcej >>>).
Jednak najciekawszą rzeczą jest to, że Rick McCallum w jednym wywiadów ostatnio stwierdził, że w ogóle nie będzie żadnych wyjazdów poza studio. I tu się sprawa komplikuje, ale tylko pozornie. Bo pojawiła się pewna możliwość, że wszystkie te miejsca wystąpią w filmie, choć fizycznie aktorzy tam się nie pojawią. Niektóre źródła twierdzą nawet, że zrobiono dużo zdjęć terenów, które zostaną dodane jako tło do nakręconych na błękitnym ekranie scen. Swoją drogą ciekawe ile z tych rzeczy okaże się prawdziwe.
KOMENTARZE (13)
Loading..