TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Kolejne powroty

2003-08-30 12:30:00 StarWars.Com

Dziś na oficjalnej potwierdzono pojawienie się na planie trzech aktorek, które były obecne na planie AOTC. Były, ale w filmie się nie pojawiły. Mogliśmy je podziwiać jedynie w dodatkach na DVD. Mowa oczywiście o siostrze Padme i jej córkach.

Claudia Karvan („Never tell me never”, „Hearthbreak kid”) to aktorka doceniona zarówno przez australijską krytykę jak i publiczność. Poza wieloma filmami zagrała także gościnnie w serialu „Farscape”. Wcieli się w postać Soli Naberrie.

Dziecięce aktorki Haley Mooy i Keira Wingate dopiero rozpoczynają swoje kariery, stąd ich największą rolą życiową jest pojawienie się w wyciętych scenach z AOTC, w roli Pooji i Ryoo Nabberie.

Wszystkie trzy aktorki pojawią się na planie, ale na dzień dzisiejszy trudno spekulować, czy tym razem także zostaną wycięte z filmu, czy może jednak zostaną. Do dyskusji na temat tych postaci w Epizodzie III zapraszam na forum tutaj.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Czat z Pablo

2003-08-29 18:03:00 TFN

Wczoraj na Oficjalnej odbył się czat z Pablo, który powiedział kilka spoilerów. Oto małe info z czatu: (spoiler):
- Sceny z Darthem Vaderem będą kręcone w przyszłym tygodniu.
- Pablo wspomniał, że postać to nie jedyna rzecz z EU jaką ujrzymy w Epizodzie 3.
- Pablo wierzy, że zobaczymy Yode walczącego na miecze swietlne oraz wyscig jakis podów.
- Walka między Anakinem i Obi-Wanem nie będzie miła. Wszystko będzie się odbywac szybko i złosliwe (jak walka z Darthem Maulem z TPM).
- Tekst „I have a bad feeling about this” wypowie postać, która nigdy wczesniej go nie mówiła.
- W filmie zobaczymy przynajmniej 2 zachody słońca.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Czat z Trishą Biggar

2003-08-29 18:01:00 TFN

Nie dawno odbył się na Hyperspace czat z projektanką kostiumów do E3 Trishą Biggar. Oto małe info:

- Wielkim wyzwaniem dla projektantów było stworzenie kostiumu dla Padme, który jednoczesnie pozwalałby jej na bycie senatorem oraz ukrywał fakt, że jest w ciąży.
- Bruce Spence to kosmita nowej rasy jaką ujrzymy w filmie, jej przedstawiciele są wysocy i chudzi. Kostiumy zostały tak zaprojektowane, aby zamaskiwały ich posturę.
- Strój Mon Mothmy będzie przypominał ten w jakim ją widzielismy w Powrocie Jedi, dzięki czemu będzie łatwo rozpoznawalna.
- Kostiumy rasy Mom Calamari są inne niż te jakie widzialismy w Powrocie Jedi. Trisha mówi: „Wyglądają wspaniale”.
- Chewbacca nie będzie nosił żadnych ubrań (ale czy w filmie je nosił ?: )).
- Trisha stworzyła kostium Dartha Vadera.
- Po zakończeniu zdjęć stroje zostaną jeszcze wykorzystane w czasie dokretek w przyszłym roku.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

O pojedynku słów parę

2003-08-28 21:07:00 TFN

TFN w końcu wziął się do roboty i wytrzasnął prawdziwe spoilery. Obecnie na planie jest kręcony pojedynek, o którym na Hyperspace (i za Hyperspace na Bastionie) będziemy jeszcze trochę pisać. Tyle, że Hyperspace koncentruje się na ilości planów, strojów itp. pozostawiając najciekawsze elementy nieznane. Ale szpiedzy TFNu znaleźli kilka takich rzeczy. No i mamy całkiem spory spoiler: To, że walka będzie się toczyć w różnych miejscach to już wiemy. W każdym razie w Epizodzie III będziemy obserwować jak Vader powoli staje się maszyną. Będzie po kolei tracił różne części ciała. Między innymi prawą nogę. No i chyba najważniejsze. Anakin i Obi-wan będą walczyć w scenografii z lawą. (koniec spoilera). Oby więcej takich spoilerów.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

E3 w IMAX

2003-08-28 21:04:00 Episode-X

Pojawiły się pewne, jeszcze nie sprawdzone doniesienie, o tym, że Epizod III ma się pojawić w kinach IMAX jednocześnie z wersją normalną. Na dodatek w przeciwieństwie do Ataku Klonów, film ma być pokazany w całości. Jest to związane z rozwojem kin IMAX, które w większości w roku 2005 nie powinny mieć problemów z wyświetlaniem filmów dłuższych niż dwie godziny. Ciekawe jak to będzie w Polsce. Z drugiej strony ciekawe, czy tym razem, zgodnie z zapowiedziami Gwiezdne Wojny wejdą tylko do kin cyfrowych. W chwili obecnej wygląda na to, że najprawdopodobniej wejdą jednocześnie do trzech rodzajów kin. A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku zobaczymy Atak Klonów w IMAXie (więcej >>>).
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Pojedynek na planie

2003-08-28 21:00:00 StarWars.Com

26 sierpnia. Kolejny dzień pojedynku. Nie dość, że słońce grzało mocniej, to jeszcze wszyscy byli przy dość małej scenie oświeconej czerwonym światłem i maszynami generującymi wiatr. Pojedynek ma się toczyć na kilku planach. Zobaczymy też kilka niespodzianek, o których nic nie napisano. A sama walka ma być wielopoziomowa. Należy też liczyć się z wieloma zwodami akcji. Dzisiejsza scenografia była w praktyce ograniczona do minimum, resztę doda się komputerowo.

Ale pojedynek wymaga też dużego nakładu pracy. Ponieważ kręci się go przez parę dni, w kilku różnych miejscach, trzeba też zadbać odpowiednio o kostiumy. A tych będzie kilka różnych kopii, prawie identycznych, choć uwzględniających pewne etapy walki.

Część scen przeniesiono już na marzec, gdy będą robione dokrętki. Pojawi się wtedy też kilku nowych obcych (przynajmniej 6 ma być przygotowanych by wystąpić w tle – i to chyba nie komputerowo).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Kolejny powrót klasycznej postaci

2003-08-26 21:48:00 TFN

Jak donosi TFN, na 100% w E3 pojawi się kolejna doskonale znana z klasycznej trylogii postać. Na razie nie wiadomo jak dużą będzie mieć rolę i kto ją będzie odgrywał, ale TFN pisze, że to informacja sprawdzona. Spoiler Tym kimś ma być Wilhuff Tarkin. (koniec spoilera). O tej postaci mówiło się dużo już wcześniej. Teraz TFN twierdzi, że będzie. Pozostało czekać na oficjalne info.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Amy na planie

2003-08-26 21:37:00 StarWars.Com

25 sierpnia. No i stało się. Wczoraj na planie urzędowała uczestniczka konkursu z Hyperspace – Amy Somensky. Jej dzień roboczy zbiegł się z wizytą Stevena Sansweeta i innych edytorów Lucasa. Amy pozwiedzała sobie trochę plan – np. niebieskie i zielone ekrany, które przykuły także jej uwagę, odciągając od nielicznych zbudowanych planów. Choć na jednym z tych zbudowanych stały różne myśliwce.

Natomiast wczoraj kręcono ważny element szybkiej akcji. Rozmowę Obi-wana i Anakina w jakieś sali konferencyjnej, która jest przerywnikiem podczas tej sekwencji. Niestety Amy, ani wspomagający ją Pablo nie napisali dokładnie o co chodzi, poza tym, że część głównego pojedynku już jest nakręcona i być może ta scena także zostanie do niego dołożona. Scena może w filmie zająć coś koło minuty- dwóch.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Czat Hyperspace

2003-08-25 17:13:00 TFN

Nie dawno odbył się czat z Pablo Hidalgo,człowiekiem Lucasfilmu od marketingu na Hyperspace. Oto kilka informacji z czatu na temat Epizodu 3:

- Kilka ujęć z ostatnich 10min filmu zostało już nakręconych.
- Pablo wierzy, że sceny z filmu będą się szybko i sprawnie poruszały.
- Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczace prequeli Pablo znalazł w scenariuszu. (spoiler):
- Miecze swietlne uzywane w Epizodzie 3 przez Anakina i Obi-Wana będą takie jakie wczesniej widzielismy w Klasycznej Trylogii.
- Odnosnie roli Iana grajacego Palpatine`a w E3 - “Ian nie cofnie się przed niczym”.
- Zobaczymy Anakina używającego niebieski (identyczny jakim Luke posługiwał się w E4-5) oraz czerwony miecz swietlny.
- Pablo na własne oczy widział kostium DARTHA VADERA.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Jackson w programie BET

2003-08-25 17:00:00 TFN

Nie dawno Samuel L. Jackson był gościem w programie BET. Przed odejściem został spytany o zdjęcia do Epizodu 3. Sam odpowiedział: (spoiler): "Mace umrze, wszyscy Jedi zostaną unicestwieni (prócz Yody i Obiego), a niedawno przez 3 dni ciągle używałem mojego miecza podczas kręcenia spekatakularnych scen walki"(koniec spoilera).

KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Przemysł się kręci.

2003-08-24 16:48:00 StarWars.Com

22 sierpnia. Lucasowcy myślą na wiele lat w przyszłość. Obok kręcenia Epizodu III na planie powstają także dokumenty, z których część zostanie dołączona do wydania DVD Części III, część zaś wzbogaci Hyperspace.
Tymczasem nakręcono kolejne krótkie ujęcie do Epizodu III. Wcześniej w filmie pojawił się Nick Gillard, a teraz Ali Keshavji, który zastępował Pabla, podczas jego choroby, w wypełnianiu misji naczelnego kronikarza planu (choć głównie interesował się chorobą Pabla). Ali pojawi się na chwilę w jachcie z Naboo, najpewniej statku Padme, jako pilot. Postać póki co nie ma imienia ani nic, ale z pewnością z czasem się ono pojawi.
A do Sydney przyleciał Steve Sansweet, człowiek odpowiedzialny za relacje z fanami. Natomiast w poniedziałek pojawi się Amy Somensky, fan który wygrał wycieczkę na plan w konkursie na Hyperspace.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Bójka na (i w) planie

2003-08-23 16:16:00 StarWars.Com

21 sierpnia. Ewan McGregor przyznał, że bardzo lubi kręcić sceny walki. No i jego marzenie się spełniło. Podobnie jak w AOTC, znów musi załatwić parę interesów Jedi za pomocą argumentów siłowych. Niestety nie podano informacji z kim Obi-wan będzie się bił. W każdym razie nakręcenie tej sceny trochę trwało, a Nick Gillard będzie potem jeszcze nadzorował pracę ILMu nad zakończeniem tej sceny. Otóż Obi-wan w E3, a dokładniej w tej scenie będzie jednym wielkim miksem. Wiele zbliżeń i łatwiejszych scen to praca Ewana McGregora. Te trudniejsze to kaskader – Nash Edgerton, ale i dla niego część rzeczy była za trudna. Ale od czego jest ILM, który potrafi wyczarować Obi-wana. Tak więc znów, podobnie jak w AOTC, będziemy mieć komputerowego Obi-wana. Swoją drogą, skoro komputerowego Jar Jara będzie mniej (większość rzeczy to prawdziwy kostium, skrywający budowę Gungana), to czy nie okaże się, iż komputerowego Obi-wana jest więcej niż komputerowego Jar Jara?
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Hayden dostaje więcej luzu..

2003-08-23 16:14:00 JediNet

Jak donosi Irland On-Line, Hayden Christensen dostanie na planie E3, więcej swobody. W dwóch poprzednich filmach, Lucas trzymał aktorów w miarę krótko i zasadniczo odtwarzali rolę według wizji reżysera, teraz George trochę sobie odpuścił. Cieszy to niewątpliwie Haydena, który będzie mógł nadać pewną interpretację postaci Anakina. Swoją drogą interpretacje postaci na planie, były czymś co nadało klimatu i kolorytu klasycznej trylogii. Bez tych interpretacji nie byłoby scen w stylu „Kocham Cię. – Wiem.”. Może Lucas w końcu zrozumiał choć jeden błąd.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Pomocny kosmita

2003-08-22 22:15:00 StarWars.Com

20 sierpnia. W Gwiezdnej sadze wielokrotnie już sam wygląd stwora mówi czy jest on dobry, czy zły. Trudno się spodziewać krwiożerczości po sympatycznych Ewokach czy Gunganach, a także trudno spodziewać się wylewności i gestów przyjaźni po Bossku, albo Jabbie. W Epizodzie II te podziały trochę się zatarły. Z jednej strony Jango Fett – największy zabójca w galaktyce, a przy tym kochający ojciec. Z drugiej strony Kaminoanie, którzy nie są ani do końca dobrzy, ani źli do szpiku kości. Reprezentują szarość. Tej szarości nie zabraknie w Epizodzie III. Będzie ją reprezentować nowy gatunek, który pojawi się w III części Sagi.

Wszystko dzieje się na nowej nieznanej planecie. Wygląda na to, że będzie to zgodne z tym co pisaliśmy wcześniej >>>.

A wracając do obcych i planety. Sama planeta ma być tak odmienna od tego co widzieliśmy do tej pory, że była kręcona na zielonym ekranie. Jak twierdzą twórcy, na ziemi po prostu nie ma lokacji, która by ją przypominała. No cóż. Druga wiadomość zasmuci wszystkich miłośników komputerowych postaci. Otóż, by trochę przybliżyć się do trylogii, przynajmniej część z mieszkańców tej planety będzie zrobiona za pomocą kostiumów. W tym także wcielający się w rolę przywódcy Bruce Spence. Jednak co za dużo to nie zdrowo, więc tylko część stojących w tle obcych będzie robiona metodami tradycyjnymi. Cześć powoła do życia zespół ILMu. Bruce Spence jest wysoki, ale jak twierdzi Pablo jego kostium jest makabryczny. Spoiler Ma ogromne obsydianowe oczy, skórę przypominającą popiół oraz pysk pełen ostrych zębów. (koniec spoilera). Pablo stwierdził, że bałby się go zapytać o drogę, ale ponoć ten kosmita ma być pomocny.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Mrok i jasność

2003-08-22 22:13:00 StarWars.Com

19 sierpnia. Od dawna fani wiedzą, że Epizod III ma być mroczny, śmierć Republiki, upadek Jedi i wzejście Imperium zakrywają jak cień jaśniejsze czasy pamiętane jeszcze z Mrocznego Widma. Tyle, że mrok potrzebuje światła, dla kontrastu.

Wczoraj kręcono sceny, w który Ciemna Strona tryumfuje. W jednych objawia się to w dialogach, stylizowanych na rozmowie Bena i Vadera czy Tarkina i Leii w ANH, a w innej poświęceniem postaci (nie chronionej z góry przez scenariusz), zupełnie jak śmierć kapitana Antillesa w ANH. Czegoś podobnego powinniśmy się zatem spodziewać w E3. Trochę też to przypomina scenę z Sarlacciem, gdzie giną początkowo poplecznicy Jabby, by pokazać jak bardzo było tam niebezpiecznie. W Epizodzie III nie zabraknie wymiany zdań między dobrymi a złymi. Jedna ze scen właśnie coś takiego pokazuje. Śmierć jednego z bohaterów, nie chronionego przez scenariusz.

Inna kręcona scena to korytarz na statku – najpewniej Federacji Handlowej. Pojawiają się tam setki droidów, to dom droidów – tak to określa Lucas. A co oznacza, że będą to przede wszystkim ujęcia przetwarzane przez ILM. Mają się pojawić też nowe roboty. A kto wie, może to był ostatni dzień zwykłego R2-D2 na planie. W następnych sekwencjach ma być już cyfrowy. W każdym razie jeszcze zrobi się tradycyjne ujęcie R2 z Kennym Bakerem w środku – czyżby wcześniej w ogóle go nie było?

Poza tym czytelnicy Hyperspace mogli się dowiedzieć o szczegółach choroby Pablo – nie wiem, ale dla mnie to było jedno z najmniej ważnych wydarzeń na planie Epizodu III.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nick Gillard w E3

2003-08-21 20:56:00 StarWars.Com

18 sierpnia. Pablo Hidalgo dalej choruje, ale Ali tym razem troszkę się sprężył i już tylko połowa doniesień jest o Pablo. W poniedziałek zaczęto od sceny z Obi-wanem i Anakinem, w której mieli krótką konwersację. Scena składała się z błękitnego ekranu i kilku kolumn (a można było komputerowe zrobić :P). Na planie wszystkiemu uważnie przyglądał się inny Pablo – Pablo Helman, jeden z twórców efektów specjalnych, który niedawno mógł się pochwalić Terminatorem 3. Potem nakręcono jeszcze jedną scenę, tym razem z Nickiem Gillardem. Koordynator walk ma się pojawić na chwilę w Epizodzie III.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Przygotowywanie figurek

2003-08-21 20:55:00 StarWars.Com

Ci, którzy oczekiwali, że raport z piątku 15 sierpnia opowie coś więcej o podwodnych scenach, zawiedli się. Głównym tematem tego raportu była choroba Pablo, a samą informację podał Ali Keshavji. Poza tym, że Pablo zażywał antybiotyki i że wszyscy wołali na niego Pająk, trudno tam znaleźć coś ciekawego. Z rzeczy gwiezdnowojennych warto napomnieć, iż dalej kręcono sceny wodne z Obi-wanem i Anakinem. A także, że ludzie z Gentle Giant skończyli swą pracę na planie. Zajmowali się skanowaniem postaci pod przyszłe figurki.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Wodny świat

2003-08-21 20:53:00 StarWars.Com

To już chyba tradycja prequeli, że Obi-wan jest mokry. Albo płynie wpław do Otah Gunga, albo tłucze się w deszczu z Jango Fettem. Nie mogło zatem zabraknąć podobnej sytuacji w Epizodzie III. Obi będzie mokry, a na dokładkę z Wybrańcem. Przed przystąpieniem do zdjęć w basenie, każdy musiał zapoznać się z regulaminem, który np. zabraniał wejść do wody bez pozwolenia itp. Na dodatek trzeba było uważać na sprzęt elektryczny, aby go nie zamoczyć. Sceny kręcone w czwartek – 14 sierpnia, na ekranie nie zajmują zbyt wiele, lecz były dosyć trudne do nakręcenia. W jednej scenie jest bitwa między Obi-wanem i nowym przeciwnikiem, który jest ubrany na niebiesko. Pewnie będzie komputerowy. Kamerę częściowo zanurzono, by uchwycić podwodne zdjęcia. Ciekawostką jest to, że grają w niej kaskaderzy – Nash Edgerton – Obi-wan oraz Scott McLean – niebieski przeciwnik. Obaj spotkali się już na planie AOTC, gdzie Nash także grał Obi-wana, a Scott – Jango Fetta. Natomiast Ewana czekało wiele zbliżeń na podwodnym czołgu. W innej scenie potrzebowano potężnej maszyny do robienia fali, po to by uzyskać efekt wznoszącej się wody, która musi wypełnić nagle pewną przestrzeń. Anakina oszczędzano, gdyż pojawiały się problemy z suszeniem jego włosów. Na palnie zakończył też już pracę Matt Sloan, czyli Plo Koon.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Nowy Jedi Starfighter

2003-08-19 13:45:00 TFN

Na TFN pojawiły się spekulacje co do nowego Jedi Starfightera. Są one oparte na plotkach z nowego Insidera. Mowa jest o wmontowaniu całej kabiny Tie Fightera wraz z kokpitem do Jedi Starfightera jakiego widzieliśmy w E2. W związku z tym powstały Fanowskie koncepty nowego myśliwca Jedi jakiego zobaczymy w Epizodzie 3.
Foto1, Foto2, Foto3, Foto4, Foto5, Foto6, Foto7, Foto8, Foto9, Foto10, Foto11.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

McCallum w Insiderze 70

2003-08-19 13:40:00 TFN

Oto krótki wywiad a Rickiem w Insiderze:(spoiler):
Insider: Czy Chewbacca dowiezie bliźniaki Skylwakera do Obi-Wana Kenobiego ?
McCallum: Bez komentarza.
Insider: Czy na końcu filmu zobaczymy scenę, gdzie Yoda przybywa na Degobah ?
McCallum: Ciekawe plotki, przekonamy się za kilka lat.
Insider: Anakin straci więcej części swego ciała ?
McCallum: Oczywiście !!
Insider: Czy zobaczymy Lorda Sidiousa posługującego się mieczem swietlnym ?
McCallum: Możliwe...
(koniec spoilera)
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Mace o walce w E3

2003-08-19 13:39:00 TFN

Na Fox Sports Net Samuel Leroy Jackson mówił trochę o najnowszej części Sagi. Powiedział, że granie Rycerza Jedi wymaga wiele wysiłku. Wspomniał również, że nauczenie się 90 ruchów walki mieczem świetlnym zajęło mu 3 dni. 30 ciosów na każdy dzień. (spoiler):Samuel powiedział także o tym, że w filmie zostanie zaatakowany i przez to wywiąże się pojedynek, który doprowadzi do jego śmierci. „W tej scenie cały czas się bronie i jestem z tyłu. Pole walki ma ponad 400 jardów a ja cały czas skacze i robię inne dziwne rzeczy”. Jackson nie powiedział tylko kim jest postać, z którą bedzię walczył.(koniec spoilera)
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Rick McCallum spoileruje

2003-08-14 20:33:00 TFN

Podczas rozmowy na chacie oficjalnej, Rick McCallum puścił kilka ciekawych spoilerów:
- film się kończy smutno, ale nie jest aż tak źle, zwłaszcza patrząc z perspektywy następnych części.
- Obi-wan będzie walczył z droidami w jakimś podwodnym czołgu. Scenę filmowano całkiem niedawno. Nie będzie to wojna, od potyczka.
- Najważniejsza informacja dla wszystkich polskich Gungan. JAR JAR BINKS nie zgnie w epizodzie III.
- Jeden z czarnych charakterów będzie używać dwóch mieczy świetlnych na raz.
- Zobaczymy scenę w której Anakin otrzymuje swoje nowe imię (Darth Vader) oraz poznamy jego znaczenie.
- Palpatine ukaże potęgę Ciemnej Strony Mocy.
- Scenariusz ma 129 stron, na razie nakręcono około 80!
(koniec spoilera).
Rick przyznał też, że ostatnio przytył 15 funtów, ale jak stwierdził z powodu stresu zamiast przypominać Jabby, bardziej przypomina Imperatora. Choć ze zdjęć na Hyperspace najbardziej przypomina Bossa Nassa.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Przewodnik po scenach

2003-08-14 20:30:00 StarWars.Com

Trzymanie sekretów w tajemnicy to chyba najlepsze określenie Hyperspace. Tym razem nie można było zdradzić informacji na temat numerów scen. Dlatego zamiast numerów Pablo nadał im nazwy literkowe. Podobno losowo...

Scena A: najczęściej pokazywana w kamerze internetowej. Tam zaczęły się zdjęćia do E3. Było tam wiele planów, od werandy z kolumnami, przez lobby windy, a obecnie znajduje się tam basen, który pozwoli zanurzyć bohaterów w dwóch środowiskach.

Scena B: to głównie zielony ekran, także znany widzą webcama. To tu było pięć platform lądowniczych oraz tu szalał Bail Organa na swoim speederze.

Scena C: jeden z największych planów. Tam był apartament Padme oraz mostek okrętu Federacji Handlowej. Na scenie znajduje się słynne już urządzenie wirujące. Obecnie trwają tam pracę nad nowym przemysłowym środowiskiem.

Scena D: jedna z mniejszych. Kiedyś biura senatorów, potem fragmenty światyni Jedi. Obecnie coś tam robią.

Scena E: malutka. Głównie niebieski ekran, kręcono tam sceny w senacie oraz parę ujęć w myśliwcu Jedi.

Scena F: znów jedna z większych. Wcześniej apartamenty Palpatine’a, scenografia z klasycznej trylogii, potem sterylny nowe środowisko dla E3. Obecnie zamienia się w wielkie centrum dowodzenia.

Scena G: znów scena z niebieskim ekranem. Wcześniej sala rady Jedi, a ostatnio hangar, w którym kręcono sceny z klonami (przedwczoraj).

Ponadto wczoraj kręcono scenę z użyciem linek. Spoiler Dla tych, którym podobało się w AOTC sceny gdzie Obi-wan albo Anakin latali sobie prawie swobodnie po Coruscant, choć w praktyce głównie w dół ;), dobra wiadomość. W E3 zoboaczymy podobne sceny. Może nie aż tak, ale w każdym razie wczoraj kręcono sceny z Haydenem i Ewanem z przyczepionymi linkami, które utrzymywały ich w powietrzu. Obaj próbowali się czegoś trzymać, ponoć ma to związek z windą, którą kręcono w pierwszym tygodniu. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Pożegnanie z Natalie

2003-08-13 22:12:00 StarWars.Com

Wczoraj w swych ostatnich scenach na planie E3 uczestniczyli Natalie Portman (Padme), Anthony Daniels (C-3PO) oraz Jay Laga'aia (kapitan Typho). Być może wrócą jeszcze podczas dokrętek. Na pożegnanie kręcili scenę na zielonym ekranie, chyba żeby z planu nie zapamiętali tylko niebieskiego. Na ekranie poza platformą i zieloną ścianą był jeszcze zielony klocek, na którym siedzieli aktorzy. Zostanie on zastąpiony cyfrowym speederem. Potem Colin Fletcher, asystent reżysera tradycyjnie oznajmił, a finiszujący mogli zebrać aplauz od reszty ekipy.

Nie był to jedyny pojazd na niby na planie. Potem Padme i C-3PO brali udział w kolejnej scenie, niedawno wymyślonej przez Lucasa. Tak, nowej, że nie zdążono wybudować (ani chyba zaprojektować) scenografii. Ale od czego jest zielony ekran. Padme i C-3PO byli na statku Padme, tyle, że pojazd ten składał się z krzeseł i pulpitu kontroli - obie rzeczy z pojazdu Padme z AOTC. Resztę doda się potem. To było nie lada wyzwanie dla Davida Tattersalla, ale poradził sobie bez zarzutów, jak ustawić światło itp. Dla Danielsa plusem było to, że musiał ubrać tylko górną część kostiumu, nic wiecej.

W między czasie Justin Dix przywiózł na plan nowego R2 - tego wybranego przez fanów. Daniels skomentował to słowami, że zupełnie jak w showbiznesie, wywalają jednego robota i sprowadzają sobie nowego, młodszego. Mały robocik, który posiedzi sobie w myśliwcu Obi-wana musi się nauczyć jak piszczeć, kręcić główką, czy świecić światełkami holoprojektora i zwykłymi.

Na początku lipca nikt nie przypuszczał, że Temuera Morrison wróci na ekran. Dopiero wczorajsze ogłoszenie zaskoczyło wszystkich, przynajmniej tak twierdzą. Tem będzie grał tym razem swoje najstarsze i bardziej doświadczone klony. Te młodsze zagra Bodie Taylor - to ten żarłok z AOTC co na Kamino zjadł więcej niż niejeden Hutt. Był tam filmowany w wielu ujęciach, a wszystko potem wymieszano i zwielokrotniono.

Pablo nie wytrzymał i spytał się Lucasa jak to jest z tymi szturmowcami - że niby klony a mają różne głosy, wzrost itp. Lucas stwierdził, że w czasach Imperium korzystano z wielu źródeł. Ba nawet było wielu takich, co chcieli walczyć, a bali się o swoje życie, więc po prostu dawali się klonować.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Ślub na planie??

2003-08-13 21:58:00 JediNet

Justin Dix, jeden z pracowników Lucasfilmu postanowił oświadczyć się swojej dziewczynie, a zarazem koleżance, Kimberley Graham z planu w niecodziennej scenerii. I zrobił to na planie Epizodu III – dla tej dwójki z pewnością film będzie niezapomniany, tym bardziej, że asystowali im przy tym C-3PO i R2-D2. No i wiele osób z ekipy. Kimberley się zgodziła przyjąć zaręczyny, co wywołało aplauz na planie. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery Lucasa ;).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Krótki występ...

2003-08-13 21:54:00 TFN

TheForce.Net zaczął w końcu sensownie spoilerować. Oto chyba pierwszy spoiler, który nie był oczywisty dla wszystkich od samego początku. Spoiler Wygląda na to, że Christopher Lee, który pojawia się dopiero pod koniec AOTC i tym razem nie zagrzeje zbyt dużo czasu na ekranie. Według najnowszych doniesień, Dooku zginie w ciągu 10 minut od napisów początkowych. Zresztą Lee już dawno opuścił plan. Zatem będzie bardzo dużo czasu w filmie na szukanie nowego Sitha. Czyżby Anakin? Od siebie dodam, że może Lucas chce wstawić kolejna postać – by zbić kasę na figurkach, ale to tylko pewna bezpodstawna spekulacja. (koniec spoilera). Wygląda na to, że odpowiedź poznamy za około 650 dni.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Najlepszy pilot w galaktyce

2003-08-12 22:38:00 StarWars.Com

"On był najlepszym pilotem gwiezdnym w galaktyce" (bądź jak ktoś woli tłumaczenie pana Cholewy "On był najlepszym myśliwcem w galaktyce") - tak Anakina określa stary Ben. I wygląda na to, że tym razem nie kłamał. Wczoraj kręcono sceny koncentrujące się na umiejętnościach pilotażu niektórych Jedi.

Jak wspominaliśmy wcześniej ten sam kokpit będzie używany do wszystkich myśliwców. W postprodukcji będą one miały trochę inną kolorystykę. Na pierwszy ogień poszedł Anakin, siedzący w opasce na głowę znanej z AOTC.

A George siedzący przed plazmowym ekranem spogląda na Haydena i wykrzykuje co pewien czas komendy - "Spójrz na droida" albo "Za tobą jest zły koleś".

Potem wzięto się za Obi-wana, ale tym razem to nie Lucas krzyczał. Ewan rozmawiał z Duncanem Youngiem, który dziś robił za głosy pilotów w eterze. Ewanowi towarzyszył też droid - R4-P17, ten z którym poleciał na Geonosis. Być moze to książki i komiksy wyjaśnią jakim cudem mały robot to przeżył. Tylko tym razem trzeba było jeszcze zbudować mu ciało, bo w myśłiwcu Delta była tylko głowa. Za ciało pomógł jeden z korpusów R2 - odpowiednio przemalowany. Pozostała jeszcze kwestia robota wybranego przez fanów. Na razie jest w produkcji, może dziś go użyją. W każdym razie Obi-wan będzie miał w filmie więcej niż jednego towarzyszącego droda.

Jest jeszcze spoiler Anakin będzie miał ranę, która powstała w wyniku walk podczas Wojen Klonów. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Zaskakujący powrót w E3

2003-08-12 08:59:00 TFN

Pierwsze zdjęcie do Epizodu 3 są już w połowie ukończone i wszystko wskazuje na to, że zobaczymy w nim znajomą twarz. Temuera Morrison znany jest wszystkim Fanom z roli łowcy nagród Jango Fetta, który pojawił się w Epizodzie 2. (spoiler):Podobno jedną z rzeczy jakie będzie robił Temuera to podkładanie głosu szturmowcom-klonom. Klony postarzały się od czasu AOTC, możliwe, że będą podobne do Janga z E2. Temuera podobno ma być zaangażowany w ogramną scenę zabijania wielu Jedi w momencie, kiedy Imperator umacnia swoją potęgę – Imperium(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Seasee Tiin – zmiana wyglądu??

2003-08-11 18:18:00 JediNet

Czy mistrz Jedi Seasee Tiin będzie w E3 wyglądać inaczej, niż w poprzednich epizodach? To całkiem prawdopodobne. A wszystko wydało się przez figurkę Hasbro z cyklu Clone Wars: spoiler Seasee Tiin najprawdopodobniej straci fragment rogu (koniec spoilera). Zbliżenie figurki jest dostępne tutaj.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Pólmetek

2003-08-11 17:59:00 Interia

Interia donosi:

George Lucas i ekipa realizująca trzecią część sagi "Gwiezdne wojny" nakręcili już połowę zasadniczego materiału zdjęciowego. Część aktorów zakończyła tegoroczną pracę, wielu innych pożegna się na jakiś czas z planem "Epizodu III" w najbliższych dniach. "Dokrętki" będą realizowane w przyszłym roku, więc wiadomo, że niektórzy wykonawcy zostaną ponownie zaproszeni do realizacji.
Wiadomość o osiągnięciu półmetka okresu zdjęciowego zamieściła oficjalna strona internetowa "Gwiezdnych wojen".

Wśród aktorów, którzy opuścili już Sydney, znalazł się Samuel L. Jackson ("Sekcja 8."), czyli filmowy Jedi Mace Windu. Pracę zakończył także Ahmed Best, który pracował przy tworzeniu postaci Jar Jar Binksa.

Również Jimmy Smits ("Próba sił"), czyli senator Bail Organa, i Christopher Lee ("Władca Pierścieni: Dwie Wieże"), grający hrabiego Dooku, mogą się już udać do pracy nad innymi projektami.

To samo dotyczy także innych aktorów wcielających się w członków galaktycznego parlamentu - Sydney opuścili Kee Chan, Rena Owen, Genevieve O'Reilly, Christopher Kirby i Warren Owens.

Peter Mayhew, czyli odtwórca roli Wookiego Chewbacci w oryginalnej trylogii, przeszedł natomiast próby kostiumowe. Zdjęcia z jego udziałem powstaną w 2004 roku.

W bieżącym tygodniu swój udział w "Epizodzie III" zakończą Natalie Portman, czyli księżniczka Padmé Amidala, Anthony Daniels (robot C-3PO) oraz Jay Laga'aia, wcielający się w postać kapitana Typho.

"Epizod III" trafi do kin latem 2005 roku.

KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Myśliwce Jedi

2003-08-10 13:26:00 StarWars.Com

W piątek – 8 sierpnia – to już 30 dzień zdjęciowy E3. Nic dziwnego, że rozpoczęto go od małego świętowania. Na szczęście potem zabrali się do roboty. Tym razem głównie kręcono sceny z nowymi myśliwcami Jedi, które mają zdejmowalny kokpit. Ten sam kokpit będzie zatem wykorzystany we wszystkich myśliwcach, także tych Obi-wana, Anakina czy Plo Koona. spoilerReszta Jedi miała dziś większe problemy. Kręcono sceny w których nieszczęścników zestrzeliwano.(koniec spoilera). Na planie była też obecna Lynne Hale, rzeczniczka Lucasfilm.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Scena o której nie wolno pisać...

2003-08-10 13:21:00 StarWars.Com

W czwartek, w 29 dzień zdjęciowy Epizodu III, kręcono dość dużą i ważną scenę z Natalie Portman, Ewanem McGregorem oraz Haydenem Christensenem. Niestety autor dziennika z planu, nie mógł napisać o czym była ta scena -> duży spoiler. A na innych planach trwają dalsze prace. Przywieziono już skończony, nowy myśliwiec Jedi, w którym najpewniej będzie siedzieć R2-D2. Ponadto sceny z basenem będą kręcone w nadchodzącym tygodniu. Spoiler wygląda na to, że to Ewan będzie pływał w tym basenie(koniec spoilera). W tym numerze dziennika opisywano też życie statystów na planie.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Ciężkie jest życie droida

2003-08-07 21:59:00 StarWars.Com

Zupełnie nowa rola czeka C-3PO i R2-D2 w E3. C-3PO ukaże kolejną swą dodatkową funkcję (poza programowaniem binarnym skraplaczy, wyliczaniem prawdopodobieństw, lataniem, kibicowaniem czy strzelaniem do Jedi), będzie teraz przenosił też ciężkie rzeczy. A R2 będzie mu w tym pomagał. I tu ciekawostka, całość zostanie wygenerowana komputerowo, niemniej jednak Anthony Daniels musi być obecny na planie podczas kręcenia, bądź może lepiej stwierdzić, wstępnego kręcenia tych scen. R2 będzie też trochę robiony za pomocą sterowanego robocika. W AOTC gdy R2 ciągnął głowę C-3PO wykorzystano to rozwiązanie. Podobnie będzie teraz.

Potem znów kręcono scenę na małym planie składającym się głównie z zielonego tła. Niestety prowadzący dziennik na oficjalnej się rozkręca i niedługo zacznie opisywać swoje życie osobiste. Zatem w ostatniej notce z planu, zamiast dowiedzieć się co było kręcone, dowiedzieliśmy się, że spoilerów na Hyperspace nie będzie.

Tymczasem na Hyperspace pokazywano dziś kręcenie kolejnej sceny na zielonym ekranie. Tym razem nie pokazano oświetleniowców, ale speców od efektów oraz Lucasa. Knoll i reszta siedzieli przed laptopami i a to spoglądali na plan a to na laptopy. Czyżby zatem było to słynne generowanie wstępnej animacji na żądanie. Tak właśnie to z boku wyglądało. Pokazano też basen o którym wspominałem wcześniej, dziś był już napełniony wodą, albo jakąś inną cieczą ;).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Czerwony speeder z E3

2003-08-07 16:36:00 episode-x.com

Oto czerwony ścigacz Baila Organy (spoiler):, którego zobaczymy w akcji podczas śmiercionośnego pościgu na Coruscant (koniec spoilera) w Epizodzie 3.

KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Próby Jedi

2003-08-06 22:06:00 Starwars.Com

W nadchodzącą piątkową sesję zdjęciową będzie potrzeba aż ośmiu nowych Jedi na planie, stąd wszystko musi być wcześniej przygotowane. Departament kostiumów już wczoraj działał pełną parą, by przyodziać Rycerzy i Mistrzów (sądząc po wieku kandydatów, Padawnów nie będzie). Ośmiu z nich pokazało się wczoraj, a jeszcze jeden powinien zgłosić się dziś rano. Łatwo zatem wyciągnąć wniosek, iż jeden z kandydatów nie zagra w filmie. To prawie jak eliminacje do Reality Show.

Nad dopasowywaniem kostiumów czuwają Kerry Thompson (Nadzorująca Garderobę) i jej pomocnicy - Amanda Craze, Damir Peranovic oraz Jo Thorpe a także młodsza kostiumolog Sarah Brest. Kostiumy te nie są nowe, ale mają trochę zmieniony wygląd. Większość z nich użyto w scenie walki na Geonosis w AOTC. Wszystko musi być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki wykorzystaniu kamer cyfrowych, w kinie niedoróbki można zauważyć nawet w dalekim tle. Dlatego paniom pomagają jeszcze inne osoby, zwłaszcza podczas zatwierdzania kostiumów.

Kandydaci to zarówno mężczyźni jak i kobiety, mocno zróżnicowani. Możliwe, że choć dwoje będzie robiło za obcych. Na stole leżały dwie maski Nikto, jakiegoś beznosego i rogatego dziwadła i jeszcze jedna. Czekają by kandydaci je przymierzyli.

Wielki dzień miał też Colin Ware, co prawda ani nie wystąpił w filmie, ani też nie podkładał głosu, ale artykułował ruchami Neimoidiańskiego pilota, który ma trzy linie dialogu wygłaszane przez nadwornego czytacza planu E3 - Duncana Younga. Colin narzekał, że trudno mu było wszystko zegrać, bo widoczność była bardzo słaba. Colin nie jest tam jakimś byle jakim statystą na planie. W "Szeregowcu Rayanie" zagrał martwego żołnierza w jednej scenie.

I jeszcze o mostku. Co prawda cała scenografia mostka jest olbrzymia i z oczywistych względów statyczna (nie da się nią ruszać), spece od efektów specjalnych wchodzą do akcji. To oni wraz z kamerzystą dadzą złudzenie ruchu i manewrowania statkiem.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Statek federacji cd...

2003-08-05 20:30:00 StarWars.Com

Jak można się dowiedzieć z najnowszego odcinka dziennika z planu, wczoraj cały dzień trwały zdjęcia na wspomnianym wcześniej mostku statku flagowego Federacji Handlowej. Wszystkie inne większe plany, na których dotychczas kręcono zdjęcia zostały zdemontowane. Natomiast te na których będą kręcone powoli zaczynają wyglądać tak jak powinny.

Wygląda na to, że ostatnio wszyscy są zajęci czymś zupełnie innym. A mianowicie przygotowaniem do prawdziwych pieniędzy zarabianych na Epizodzie III – produkcji zabawek. Obecnie zaczęto spekulować, co i kiedy się pojawi. Dodajmy tylko, że głównym producentem zabawek jest firma Hasbro. Firma Hasbro w praktyce zarządza inną firmą – Wizards of the Coast – producentowi RPGów i karcianek, a kto wie, czy w przyszłości także nie będzie ona wydawać książek w USA. Dodajmy jeszcze jedną informacje, że spore udziały w firmie Hasbro ma George Lucas. W tym momencie trudno uwierzyć, że takie rozważania na temat potencjalnych figurek to tylko czcze spekulacje i pobożne życzenia ludzi z planu. Wśród wspomnianych figurek mają się znaleźć te przedstawiające speeder Baila Organy czy kosmitę granego przez Bruce’a Spence’a.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Zwycięski droid...

2003-08-05 20:28:00 StarWars.Com

Choć oficjalna jeszcze nie potwierdziła tego, wygląda na to, iż głosowanie na droida który ma się pojawić w Epizodzie III wygrał kandydat nr 4; (są oni wszyscy przedstawieni w tym newsie). Łudząco przypominający R4 z AOTC droid dostał ponad 43 procent głosów. Po ponad 20 % dostały droidy 1 i 3, z jednoprocentową przewagą pierwszego. Drugi dostał najmniej głosów, bo niecałe 15 %.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Kolejny tytuł

2003-08-03 21:44:00 TFN

Pojawił się kolejny tytuł Epizodu III, tym razem jakoby pochodził bezpośrednio z preprodukcji w ILMie. Ma się nazywać „Narodziny Imperium” (Birth of an Empire). W sumie bardzo podobny do „Powstania Imperium” (Rise of the Empire). Zatem dochodzi tu do pewnej zmiany z tytułu, który zbytnio przypomina Terminatora 3: Bunt Maszyn (Rise of the Machines). Jedna z przyczyn zmiany tytułu Epizodu VI z „Zemsty Jedi” na „Powrót Jedi”, był film „Star Trek II: Zemsta Khana” – choć i ten tytuł zmieniono przed premierą na „Star Trek II: Gniew Khana”. Czyżby historia się powtarzała, a może to tylko kolejne czcze spekulacje.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Mostek

2003-08-02 21:25:00 StarWars.Com

Wczoraj rozpoczęto zdjecia na największym i najbardziej imponującym (z dotychczas zbudowanych) planie Epizodu III. Co ciekawet trudno tam było znaleźć niebieski albo zielony ekran. Zbudowano wszystko, ściany, podłogi, sufity i osprzęt. Aż się wierzyć nie chce. A wszystko to dla potrzeb mostku na statku Federacji Handlowej. W porównaniu z innymi planami (tymi budowanymi) trudno tu znaleźć jakieś odniesienia do różnych kultur, niemniej jednak szczegółowość tej roboty jest powalająca.

Neimoidianie są zrobieni oczywiście za pomocą gumowych masek i będzie tu trochę statystów. Scena była kręcona wczoraj po południu i jeszcze ma być cały poniedziałek.

Wśród Neimoidian będzie wielu statystów, ale jeden z nich ma rzucić kilka kwestii. Już po masce widać, że ma jakieś pokrewieństwo z Daultay Dofine. W końcu i on będzie kapitanem okrętu flagowego. Na razie wciąż jeszcze nie ma imienia.

Jednym z nielicznych fragmentów niebieskiego koloru są uniformy kaskaderów. Zostaną one zastąpione przez ILM nowymi koszmarnymi postaciami, które okupują mostek.

Rano jeszcze kontynuowano sceny z Dooku.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Współtwórz E3

2003-08-02 21:15:00 StarWars.Com

Jedną z nowych atrakcji na Hyperspace jest możliwość wpłynięcia na kształt Epizodu III. Można wybrać jak będzie wyglądał R2 Obi-wana. Swoje sugestie można wysyłać do jutra do godziny 17 czasu pacyficznego. Poniżej prezentujemy 4 szkice, z których jeden ma trafić do produkcji. Który? Zadecydują o tym użytkownicy Hyperspace.


KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Czas kaskaderów

2003-08-01 22:17:00 StarWars.Com

Wczoraj na planie użyto w końcu słynnego kręcącego planu. Ale nie to było najważniejsze. Na planie królowali przede wszystkim dublerzy. Jeden z nich dublował Ewana McGregora. Co prawda większość scen z prawdziwym Ewanem została nakręcona poprzedniego dnia, ale pewne rzeczy trzeba było dograć i przygotować na dzień następny. Zatem bardziej zajmowano się upodobnieniem kaskadera do obecnego wyglądu mistrza Jedi
Drugi kaskader pomagał hrabiemu Dooku. Lee kręcił scene konfrontacji z przywódcą separatystów. Scena ta miała być wypełniona akcją. Ale jak sam Lee stwierdził, wydawało mu się, że podoła wszystkiemu, jednak okazało się, że część rzeczy jest już dla niego nie do przeskoczenia. Właśnie w tych chwilach przydaje się dubler. To on ucharakteryzowany na Dooku będzie brał na siebie większość scen akcji. Ale nie wszystkie. Lee też coś będzie próbował, ale także ILM wspomoże. Niestety nie ma informacji czy zamierzają tylko coś poprawiać, czy może generować hrabiego.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Niebezpieczna szybkość

2003-08-01 22:16:00 StarWars.Com

W Epizodzie III, podobnie zresztą jak i w AOTC, zobaczymy speedery, ale też i kokpity myśliwców. A wszystko to filmowane w sposób bliski do sceny pościgu na Coruscant w AOTC. Właśnie w ten sposób kręcono scenę, w której senator Bail Organa pędzi swoim speederem po niebiosach Coruscant. Podobnie jak w AOTC scena będzie kombinowana. Po części została nagrana na zielonym ekranie, a po części wygenerowana komputerowo (bynajmniej nie chodzi o tło tylko sam pojazd). Przy kręceniu tych scen nie mogło zabraknąć maszyn generujacych wiatr, które rozwiewają rozwiewają mu głosy. W czasie lotu Bail będzie rozmawiać przez comlink – ciekawe czy będzie mieć urządzenie głośno mówiące ;). Makieta speedera waży około 700 kilogramów, a specjalna maszyneria pozwala imitować nim różne ruchy i skręty.

Trzeba dodać, że scena ze speederem była pokazywana też na webcamie. I tu należa się brawa dla ekipy techników, która tak koniecznie chciała dostać się do webcama, że w praktyce speeder stał w tle, a wszedzie było widać technikow, lub ich plecy (i nie tylko). Po prostu całkowita rewelacja :[.
KOMENTARZE (2)
Loading..