TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Wywiad z Reną Owen

2003-09-29 21:20:00 TFN

W regionie 1 na DVD pojawia się film Tylko instynkt z Reną Owen (głos Taun We w Ataku klonów) oraz Temuerą Morrisonem (Jango Fett). Przy okazji promocji tej nowozelandzkiej produkcji Rena Owen udzieliła kilku odpowiedzi na temat Epizodu III. Rena gra tam postać pani senator (więcej >>>). Wbrew temu co pisał np. JediNet – nie zagra tam Taun We.
Pyt: A więc grasz Taun We w Epizodzie III czy nie?
Odp: Nie, wracam jako senator, w dodatku ludzka senator. Więc zobaczycie moją twarz w następnym filmie.
Pyt: A czy będziesz w ogóle coś walczyć?
Odp: <śmiech> Nie będę walczyć. Ale w filmie jest dużo walki. Jestem senatorką, czyli dyplomatką. Jesteśmy politykami. Z pewnością zabawniej jest grać jakiegoś kosmitę lub brać udział w walce. Ale grając dyplomatę, polityka nie ma zbyt wiele możliwości by zrobić coś niesamowitego czy radykalnego. Pyt: A czy George Lucas dał Ci cały scenariusz?
Odp: Tak, miałam ten przywilej. I myslę, że to sensacyjny scenariusz.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Opis nowej postaci

2003-09-28 13:33:00 TFN

Niedawno na TheForce.Net pojawił się opis kolejnej postaci. Źródłem tej informacji jest szpieg o ksywce Spyfox. Nie jest to duży spoiler, ale zawsze: W E3 pojawi się nowa postać. Zobaczymy tajemniczego Jedi, który będzie wyglądał jak albinos z białymi brwiami i kremową brodą, trochę przypominającą tę, która miał Qui-Gon Jinn w TPM. Nowy Jedi jest wzrostu Ewana. Nowa postać będzie mieć miecz świetlny. Kostium tej postaci jest ciemniejszy niż Obi-wana, bardziej przypomina to co nosi Hayden. (koniec spoilera). Pozostaje zatem czekać na dalsze informacje.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Niewykorzystane pomysły wracają??

2003-09-28 13:30:00 TFN, Galacitc Senate ++

W niedawnym czacie Paul Ens przyznał, że w Epizodzie III pojawi się wiele koncepcji, wcześniej nie wykorzystanych i to zarówno z trylogii jak i prequeli (więcej >>>). Ponieżej przedstawimy pewną fanowską spekulacje, czy ma ona rację bytu, trudno powiedzieć. W każdym razie, póki co trudno znaleźć coś więcej o nowym złym bohaterze. Niemniej jednak zawiera on inne spoilery! Spoiler – SPEKULACJA!!! Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do AOTC świat obiegły trzy wielkie spoilery. Pierwszy mówił o bitwie na pokrytej oceanem planecie – najprawdopodobniej Mon Calamari. W filmie pojawiła się pokryta oceanem planeta Kamino. A w komiksach toczyła się bitwa o nią. Na dodatek zobaczymy też bitwę o Mon Calamari – tyle, że w serialu Clone Wars. Inny spoiler mówił o tym, że film rozpocznie się od zamachu na Palpatine’a (nieudanego) a potem pościgu za niedoszłą zabójczynią – Aurrą Sing – w przestworzach Coruscant. Zaiste Klony rozpoczynają się od zamachu, tylko na Padme, no i jest pościg za niedoszłą zabójczynią – Zam Wessel. Na dodatek, wg niedawnych doniesień w E3 Palpatine ma być porwany (więcej >>>). Był jeszcze trzeci spoiler. Miał bym nim być nowy uczeń Sidiousa, bynajmniej nie Dooku i nie uczennica. Miał się nazywać Darth Rage i miał być stadium pośrednim między Maulem a Vaderem. To co miało być dla niego charakterystyczne to fakt, że w pewnej części był cyborgiem. Nie tak jak Vader – w całości, ale tylko we fragmentach. Tu po sieci krążyły różne plotki. W jednych miał trochę przypominać terminatora – ze sztucznym świecącym okiem, sztuczną dłonią. W innych miał być trochę bardziej lub mniej stonowany. Czy ta postać wróci – tego nikt nie wie. Pojawiły się pewne spekulacje, że tak. Jak wiemy (więcej >>>), nowy zły ma przyciągać oko, ale dopiero mechaniczny (albo może w pełni mechaniczny) Vader ma rządzić. Nowy zły ma za zadanie przygotować drogę do pojawienia się Vadera na ekranie. Rage byłby doskonałym preludium. Na dodatek nowa postać ma walczyć mieczem świetlny, a w jednej scenie przynajmniej dwoma. No i ma nie być ani upadłym Jedi, ani Sithem. Trzeba jeszcze dodać, że zamysł Rage’a wyewoluował w końcu w dwie postaci. Nowego Sitha – Dartha Tyranusa oraz Jango Fetta. Kto wie, jak będzie tym razem. (koniec spekulacyjnych spoilerów).
O nowym Sithie było głośno na wiosnę 2000 roku. Podano nawet, że zagra go Makiya Yamaguchi (na zdjęciu), jeden z najlepszych japońskich wojowników Shorinji Kempo. Sprawa jednak ucichła.

Trzeba zwrócić jeszcze uwagę na to co powiedział niedawno Paul Ens – że pomysłów jest wiele, zwłaszcza tych nakręconych, ale nie wiadomo ile z tego znajdzie się w filmie. Dla przypomnienia pierwsze wersje Ataku Klonów trwały po 6 – 9 godzin. Wycięto z nich całą masę wątków, a także aluzji i odniesień. No a wiele scen (tych komputerowych) w ogóle nie zrealizowano, pozostały jedynie animatyczne zamysły. Na dodatek w marcu pewnie zostanie dokręconych jeszcze więcej pomysłów. A do Epizodu III pozostało jeszcze trochę ponad 600 dni, więc wiele może się zmienić w montażu.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Dzień 7

2003-09-27 21:39:00 StarWars.com

Kolejny dzień zdjęciowy. Tym razem sporo scen z C-3PO. Jego obudowa w Epizodzie III będzie już złota i tak wypolerowana, że będzie widać w niej odbite otoczenie. Kręcona była też scena rozmowy Obi-Wana i Padme. Epizod III ma być bardziej mroczny i dlatego grane przez Ewana McGregora i Natalie Portman postacie są przygnębione. Tymczasem testowana jest nowa maska – senatora rasy Mon Calamari. Działa bez zarzutu.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Czat z Paulem Ensem

2003-09-27 16:56:00 TFN

Szef Lucas Online, Paul Ens niedawno odpowiadał na pytania na czacie Hyperspace. Niby czat miał dotyczyć prac związanych z Epizodem III, ale wyszło jakoś tak mało wyraziście. Niemniej jednak Ens zdradził tajemnicę przyszłości Hyperspace. Już niebawem ponownie ruszy kamera internetowa, a także zdjęcia z postprodukcji – na razie są prezentowane wybrane zdjęcia z planu, George Lucas Select – wybrane zdjęcia przez Lucasa, dokumenty z planu E3, dzienniki z postprodukcji, więcej czatów z autorami, ilustratorami i innymi sławami świata SW, kreskówka Clone Wars i wiele więcej.

Ale powiedział też kilka faktów o Epizodzie III – otóż odpowie on na bardzo wiele pytań związanych z połączeniem nowych fimów z ANH, być może nawet na wszystkie. W E3 wykorzystano wiele odrzuconych pomysłów z wcześniejszych filmów. Cześć trochę zmieniono. W finalnym filmie jednak część z nich na pewno się nie pojawi, część zostanie jeszcze raz zmieniona, a cześć pocięta, a cześć wklejona w film w wersji bliskiej oryginalnemu pomysłowi. Spoiler: Planeta z lawą – jak powiedział Ens – należy do jednej z tych kategorii, tylko nie powiedział do której. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Dzień 6

2003-09-26 21:39:00 StarWars.com

Szóstego dnia plan filmowy odwiedziła wycieczka dzieci osób pracujących na planie. Mogła obejrzeć następujące scenografie: mostek jakiegoś statku (czyżby ISD?), miejsce zebrań Rady Jedi oraz biuro Palpatine’a wyglądające niemal identycznie jak w AOTC. Na plan przybyli kolejni aktorzy. Wśród nich Ian McDiarmid, który po charakteryzacji ma się zbliżyć wyglądem do Palpatine’a jakiego znamy z ROTJ. Na plan przybył także Samuel L. Jackson. Wiadomo już, że w filmie będzie grał w tej samej szacie co w AOTC. Ostatnim z nowoprzybyłych aktorów jest Peter Mayhew, który przymierzył nowy strój Chewbacci. Strój pasuje idealnie. Chewbacca wrócił!
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Kolejne spoilery...

2003-09-26 16:38:00 TFN

Znany juz zapewne wszystkim szpieg TFN o ksywce Darth Friday ciągle dostarcza nowych spoilerów odnośnie najnowszej częśći sagi. Wszystkich ciekawskich zapraszamy od razu do zapoznania sie z wiadomościami:

spoiler:
- W pewnym momencie filmu Klony przeciwstawią się swoim dowódcom Jedi. W tm czasie Yoda będzie na Kashyyyk.
- Pojawi się planeta z lawą, zamieszkała przez zupełnie nową rasę. I nie będzie to rasa, której przedstawicielem jest Bruce Spence.
- Kiedy sprawy się skomplikują, Mace Windu uda się na rozmowę z Kanclerzem Palpatine.

UWAGA WAŻNY SPOILER PONIŻEJ! OTSRZEGAMY!!


- Padme umrze. Nie wiadomo jednak jak i kto będzie w to zamieszany.

(koniec spoilera)
Ufff... Mam jednak nadzieję, że nie wszystko okaże się prawdą!
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Dzień 5

2003-09-25 21:39:00 StarWars.com

Piątego dnia kręcono w imponującej scenografii pałacu z eleganckimi kolumnami i majestatycznymi statuami. Na plan przybył Jay Laga’aia grający kapitana Typho. Aktor musi jednak chodzić o kulach, gdyż złamał nogę na planie „Powrotu Króla”. Najprawdopodobniej w filmie okaże się, że został ranny broniąc Amidali. Z boku planu stoi „speeder”, a raczej niebieskie pudło z dwoma rzędami siedzeń, które w prawdziwy speeder zmieni się dopiero po zabiegach ludzi od efektów specjalnych.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Dzień 4

2003-09-24 21:39:00 StarWars.com

Dobiegły końca prace nad maską Chewbacci. Co prawda ekipa filmowa miała do dyspozycji starą maskę, ale ta była już w takim stanie, że nie nadawała się do użytku. Nowa maska ma wyglądać niemal identycznie jak ta znana nam ze Starej Trylogii. Ma zapewnić jednak bardziej realistyczne układanie ust. Chewbacca będzie mógł warczeć, zacisnąć usta bądź też lekko się uśmiechnąć. Czwartegp kręcono ciche sceny w apartamencie Padme. Występowali jedynie Anakin, Padme i C-3PO. Anakin grał bez koszuli, a na prawą rękę miał naciągniętą długą niebieską rękawicę, którą specjaliści z ILM przerobią na mechaniczną rękę.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Dzień 3

2003-09-23 21:39:00 StarWars.com

Trzeciego dnia kręcono scenę, w której C-3PO rozdaje napoje dla zebranych senatorów. Wśród nich znajduje się m.in. Mon Mothma, Bail Organa i nowa niebieskoskóra senatorka. Genevieve O’Reilly świetnie zagrała i naprawdę przypominała Mon Mothmę z ROTJ. Chociaż napisałem, że w scenie znalazł się Bail Organa, to nie był on grany przez Jimmy’ego Smitsa. Na razie jego tekst czytał inny aktor. Jimmy nie mógł przybyć dzisiaj na plan i dlatego zostanie on później nagrany oddzielnie i dodany do tej sceny przez ludzi od efektów specjalnych.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Dzień 2

2003-09-22 21:39:00 StarWars.com

Yoda nie musi pojawiać się na planie (cóż, ma być wygenerowany komputerowo), ale aktorzy na planie muszą na coś patrzeć. Zespół tworzący stwory znalazł rozwiązanie: stworzył figurkę, która ma udawać Yodę na planie. Zrobiono sztuczną głowę na kiju i pozostało jeszcze do zrobienia ciało. Można by wykorzystać te oryginalne Yody z TPM, ale trzeba było okazać szacunek mistrzowi, kto wie, może kiedyś trafi do muzeum. Tak więc wykorzystano ciało Yaddle - dla niej nie ma szacunku. Drugiego dnia kręcono kolejną scenę rozmowy Anakina i Obi-Wana. Tym razem scena toczyła się w windzie.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Szpieg z TFN

2003-09-22 00:05:00 TFN

Szpieg z TFN o nicku Darth Friday (Piątek) dostarczył niedawno nową garść spoilerów. Oto one: (spoiler):
- Nowy zły charakter będzie posiadał własny pojazd, którego ujrzymy podczas wielkiej sceny pościgu za Obi-Wanem.
- Podobno w Epizodzie 3 odbędzie się dyminaczna walka między Anakinem i Dooku, a Palpatine będzie się jej przyglądać siedząc w fotelu (przywiązany), czasem ją komentując.
- Nowy zły charakter będzie ubrany w białą zbroje.
- Nazwa Utapau zostanie użyta w filmie.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Zdrajca w radzie Jedi a może tylko w świątyni...

2003-09-21 22:15:00 T'Bone & PFSW

W marcu pisaliśmy o spekulacji ze strony T’Bone’a na temat zdrajcy w radzie Jedi. Zarówno u nas jak i po drugiej stronie oceanu wywołało to pewną burzę. Można o tym porozmawiać także na forum. Jakiś czas temu na stronie T’Bone’a pojawił się kolejny głos w tej dyskusji, który publikujemy poniżej. Całość to oczywiście fanowska spekulacja.
(potencjalne spoilery)
W AOTC Yoda mówi, że tylko Jedi mógł skasować te dane. Choć nie mówi tego wprost, można przypuszczać, że nie chodzi o pierwszego lepszego Jedi, ale właśnie o kogoś z rady Jedi. Zatem krąg zawęża się do 12 podejrzanych. Liczba 12 ma w sobie pewną magię, tajemniczość i kto wie, może właśnie w tym tkwi kruczek? Dwunastu Jedi, którzy wspólnie obradują siedząc w okręgu, zupełnie jak przy okrągłym stole. I choć nie ma tam fizycznie stołu, mogą nasuwać się pewne skojarzenia z legendami Arturiańskimi i Rycerzami Okrągłego Stołu.
Jednak najbardziej znaną historią o zdrajcy z dwunastki jest fragment Pisma Świętego. A dokładniej Ewangelia i historia Judasza Iskarioty. Jeden z dwunastu apostołów, który zdradził Jezusa. Przyprowadził przeciwników Pana i wskazał go zdradzieckim pocałunkiem (ten pocałunek opisują trzy ewangelie – Mateusza, Marka i Łukasza. Ewangelia Jana milczy na ten temat). A jak wiemy, Lucas niejednokrotnie odwoływał się to tradycji mitologicznej i biblijnej w swoich scenariuszach.
Podążając za ewangeliczną wersją, wiemy, iż Judasz zdradził wszystkich za pieniądze – słynne i chyba już symboliczne 30 srebrników.
Co prawda Lucas tworząc swój współczesny mit, nie koniecznie musi się ograniczać legendami Arturiańskimi czy Pismem Świętym. W mitologii starożytnej jest wielu zdrajców, choćby egipski mit o Secie i Ozyrysie. Set wraz z 72 konspiratorami zdradził i zabił Ozyrysa, a następnie rozczłonował jego ciało po całym Egipcie. Nie musi się to koniecznie odnosić do jednej osoby, ale np. do rady Jedi. Byłoby to wręcz idealne rozwiązanie kwestii wymordowania Jedi przez Vadera.
Zresztą zdrada może być wielopoziomowa, wynikać z różnych przyczyn. Np. Lancelot, który zdradził z miłości. Cóż raczej trudno po kimś poza Anakinem spodziewać się właśnie tego typu zdrady w SW. Ale Lancelot nie jest jedynym zdrajcą w legendach Arturiańskich. Jest tam także Mordred. W Gwiezdnych Wojnach, w AOTC objawia się nam już dwóch zdrajców. Jeden Anakin, który z miłości zdradza reguły zakonu. Drugi to Dooku, który wprost mówi Obi-wanowi, o tym, że porzucił zakon. Tylko, że Dooku zdrajcą do końca nie jest, przynajmniej tak się kreuje. Właściwie to nie wiadomo, na ile jest on wspólnikiem Sidiousa, a na ile tylko narzędziem, które nieustannie trwa przy swoich idealistycznych poglądach politycznych .
Dr. Dave, który napisał tę spekulacje zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt. Na zakon Templariuszy, który w pewnym momencie się zagubił sam w sobie. Coś podobnego dzieje się właśnie w prequelach, gdzie w przypadku większości postaci, nie wiadomo do końca kto jest całkowicie dobry, albo całkowicie zły.
Można się zastanawiać, kto zatem jest zdrajcą w Radzie Jedi.
Na pewno nie Yoda. Ze względów oczywistych. Powinno też się wykluczyć Mace’a Windu , co prawda poprzednia spekulacja głównie kreowała jego na zdrajcę, ale po TESB, takiego błędu już nie powtórzą. W TESB zdrajcą był Lando, przez co w złym świetle ukazano czarnoskórych. Zatem pomysł z Macem wydaje się być nieracjonalny, ale niektórzy twierdzą, że np. postać Jar Jara czy Yuppie Anakin w TPM, albo wątek miłosny w AOTC są całkowicie nieracjonalne, więc kto wie. Tylko, że Lando mógł się zrehabilitować w ROTJ, a jak wiemy Mace ma zginąć.
Być może powstrzyma od tego Lucasa sam Samuel L. Jackson, który w przeciwieństwie do wielu innych aktorów, po prostu kocha swoją rolę w Gwiezdnych Wojnach i chce by wypadła jak najlepiej. To on wymęczył Lucasa o purpurowy miecz, choć Lucas generalnie nie chciał by sie pojawiały inne niż czerwone, zielone i niebieskie. To Jackson chciał, by Mace nie zginał jak ciołek, tylko bohatersko. I nie ma co się dziwić, ale z pewnością za wszelkie insynuacje o zdradzie, nie dałby Lucasowi spokoju, aż ten by tego nie zmienił.
Z innej strony, Lucas ma jakąś awersję by tworzyć złe postaci kobiece. Stąd także należy wykluczyć kobietę Jedi, jako zdrajczynię.
Dr. Dave na zdajcę typuje Oppo Rancissis. I to z dwóch względów. Pierwszy – jest on istotą trochę wężopodobną, co zwłaszcza widać w AOTC, gdzie złowieszczo rusza ogonem. W ogóle się nie odzywa, tylko siedzi i patrzy. Wąż w mitologii kojarzy się ze złem, podstępem i zdradą. Czyżby to był klucz? Z drugiej strony sam był wcześniej władcą, więc może był zniszczony przez politykę od środka. Dooku, który był hrabią i władcą Serenno, także odszedł z zakonu. Na dodatek Oppo był strategiem, który pomagał koordynować wojsko republiki (przynajmniej w czasach TPM według danych, choć w AOTC okazuje się, że wojska nie było). Nawet zakładając, że pomagał koordynować jednie lokalne, planetarne armie, to i tak dziwi fakt, że nie pojawił się na Geonosis. Może po prostu uknuł cały spisek i strategicznie siedział cicho.
Spekulacje na ten temat trwały także na Forum. Qui-Gon Jinn zrobił własną listę i w sposób interesujący to uargumentował.
Jeżeli rzeczywiście znalazłby się zdrajca w Radzie to trzeba do tego jakoś logicznie podejść:
W AOTC, Mace wziął na Geonosis wszystkich stacjonujących w Świątyni Rycerzy. Na Geonosis napewno nie poleciał zdrajca, więc trzeba go szukać pomiędzy członkami Rady, którzy nie walczyli na arenie, a byli to:
Adi Gallia
Oppo Rancisis
Eeth Koth
Depa Billaba
Even Piell
A więc pozostaje 5 Mistrzów Jedi, z których trzeba wybrać jednego. Z tej piątki odrzucam Piella, a oto dlaczego:
- jest on prawdziwym wojownikiem (w końcu to Lannik)
- jest on zbyt honorowy by zdradzić
Tak naprawdę z czystym sumieniem mogę tylko wykluczyć Evena. Teraz pozostała mi czwórka i jako zdrajcę obstawiam Adi Gallię ponieważ:
- Palpatine pokonał Valoruma, którego Gallia sobie bardzo ceniła i sprzymierzając się z Dooku oraz Ruchem Separatystów mogła widzieć łatwy sposób obalenia Kanclerza.
- Jak nikt inny zna świat polityki, gdyż dorastała na Coruscant, była doradcą Valoruma i spotykała się z wieloma politykami (taka osoba byłaby cennym źródłem informacji dla Dooku)
- Przez to, że znała świat polityki, znała także słabą pozycję Republiki oraz dobrze wiedziała, że dąży ona do upadku i już nic tego nie powstrzyma.
(koniec spekulacji)
To tylko czyste spekulacje. Lucas w obu prequelach tworząc całą masę postaci potworzył wiele dwuznacznych wątków, ale nie zrobił jednego oczywistego. Równie dobrze może całą aferę ze zdrajcą zwalić na Dooku i potem Anakina, a równie dobrze może stworzyć kolejną nową, złą postać. Dopiero za jakieś półtora roku będziemy mogli się przekonać na ile się myliliśmy. Do dalszej dyskusji zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Dzień 1

2003-09-21 21:39:00 StarWars.com

Dzień pierwszy zdjęć. Na ten dzień zaplanowano nakręcenie 6 scen, od godziny 7:00 do około 19:00. Pierwszy klaps padł jednak o 8:07. Ale dla niektórych dzień ten zaczął się wcześniej. Hayden i Ewan musieli wstać o 5:45 i poddać się procesowi charakteryzacji. Aż cztery plany były używane tego dnia, ale tylko jeden do zdjęć. Na reszcie trwały albo testy, albo dokończenia. Kręcono wtedy sceny rozmowy Anakina i Obi-Wana w korytarzu (a dokładnie rzecz biorąc w dwóch różnych korytarzach). Kręcono również krótką scenę z udziałem R2-D2.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Kostiumy do E3

2003-09-20 23:50:00 Sidious :)

Wiele elementów Epizodu III ma nawiązywać do Klasycznej Trylogii. Ludzie zajmujący się tworzeniem kostiumów pracują dzień i noc starając się nadać finałowej części Sagi niepowtarzalny styl, nawiązujący do rzeczy, które dopiero się zdarzą. Mimo tego, że w filmie pojawi się jeszcze więcej nowych planet, kultur oraz postaci wiele kostiumów ma wyglądać bardzo znajomo. "Epizod III jest w oczywisty sposób połączony z Epizodem IV", mówi Trisha Biggar, projektantka kostiumów. "Nie da się jednak uniknąć różnicy jakościowej między Epizodem III a IV, chociażby ze względu na to, że my mamy o wiele więcej czasu na obmyślanie ubiorów niż mieli go ludzie, którzy pracowali nad Nową Nadzieją. Oczywiście staramy się połączyć E3 z Orginalną Trylogią, czynimy to jednak bardziej przez używanie podobnych barw i stylów dla znajomych wam postaci, niż przez wierne kopiowanie strojów z Klasycznej Trylogii." Rola Obi-Wana Kenobiego jako Rycerza Jedi z góry definiuje jego ogólny wygląd, mimo to również on zmienia się na przestrzeni dziejów E1 - E4. "Rozpoczęliśmy z odmłodzoną wersją kostiumu z E4 w Mrocznym Widmie. Nic w nim nie zmieniliśmy w Ataku Klonów. Epizod III rozgrywa się parę lat później, dlatego zmieniliśmy jego kostium tak, aby dopasować go już do Epizodu IV. Zmieniliśmy kolor jego spodni oraz wewnętrznej tuniki, dzięki temu Ewan będzie wyglądać teraz niemal jak stary Obi-Wan." Anakin Skywalker przechodzi najbardziej gruntowną zmianę w stosunku prequele - Orginalna Trylogia. Jego strój Rycerza Jedi nie będzie wprawdzie przypominać jeszcze ciemnej zbroi, którą przywdzieje w przyszłości, jednak przeróbki będą dość widoczne. "Zmieniliśmy wygląd płaszcza, nadając mu tym razem bardziej Jedi-podobny krój" mówi Biggar. "Kolory będą inne, bardziej ciemne, przepowiadające jego przyszłą przemianę. Wprawdzie strój z E2 utrzymany był w tonacjach brązowych, posiadał jednak kilka jaśniejszych akcentów. Tym razem wybraliśmy naprawdę bardzo ciemne odcienie brązu, które nadadzą Anakinowi mroczny wygląd mimo tego, że jest on wciąż Jedi." Senatorzy Padmé Amidala i Bail Organa nie pojawili się w Oryginalnej Trylogii, powracają jednak w Epizodzie III i będą dalej ewoluować, rozbudowując swoje wizerunki w stosunku do poprzedniego Epizodu. "W E1 Padmé wyglądała niezwykle poważnie i oficjalnie, w E2 jej wygląd uległ zmianie, nie będąc już tak sztywno-urzędowym. W Epizodzie III zobaczymy ją w paru kostiumach mających związek z jej pozycją, bardziej stonowanych jednak. Tym samym mamy szansę pokazania jej w bardziej spokojnych sytuacjach, w których wygląda niezwykle kobieco." wyjaśnia Biggar i opowiada dalej: "Mimo tego, że ujrzeliśmy już senatora Baila Organę w Epizodzie II, George postanowił nadać mu tym razem bardziej nowoczesny wygląd. Dodaliśmy więc więcej metalowych części do jego kostiumów. Używa również niezwykle nowoczesnego komunikatora, a jego ceremonialna szata senatorska ma przepiękny metalowy kołnierz."
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Twarze pewnych postaci....

2003-09-19 21:40:00 TFN

Szpiedzy z TheForce.Net tym razem zajęli się wyglądem dwóch postaci. Jedna z nich to klasyczna postać, o której pisaliśmy tutaj. Druga to w ogóle ciekawa sprawa. spoiler W filmie pojawi się postać, która ma wyglądać trochę jak coś pomiędzy szturmowcem klonem, a oryginalnym Darthem (Vaderem??). Póki co nie wiadomo, czy to ma być jakiś prekursor kolejnych szturmowców, czy może raczej ten nowy czarny charakter. (koniec spoilera). W tym drugim przypadku pewne rzeczy zaczęłyby się nam krystalizować.

Druga postać, to wspomniana osoba z Klasycznej Trylogii; co prawda wciąż jeszcze bez oficjalnego potwierdzenia. Ale przy okazji trzeba wspomnieć jeszcze o kilku ciekawych faktach. Spoiler: Co ciekawe jeden z Australijczyków, ten który grał Tarkina, rozpowiadał o tym w pewnym barze. Co prawda przekręcił trochę nazwisko, ale potwierdził jedną ważną rzecz. Mianowicie Tarkin ma być komandorem sił Republikańskich. I najpewniej zobaczymy go w bitwie. Przynajmniej to się zgadza z EU. Twarz Tarkina została zrobiona za pomocą specjalnej maski, którą nałożono aktorowi. Dzięki temu uzyskane zostało niesamowite podobieństwo do Petera Cushinga.(koniec spoilera). Teraz chyba widać, że nie tylko efekty komputerowe podciągnęły się od czasu klasycznej trylogii, a dowodzi tego najnowsze dzieło departamentu stworów.

Spoilerowe zdjęcia tej klasycznej, acz odmłodzonej postaci możecie zobaczyć tutaj lub tutaj .

Co ciekawe, pierwotnie opublikowane na TheForce.Net zostały szybko zdjęte po interwencji Lucasfilm. Na szczęście zdążyły rozbiec się po świecie. Te pochodzą z mirrora na Star Wars Union.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

To jeszcze nie koniec drogi...

2003-09-18 21:20:00 StarWars.Com

17 września. Coś się kończy, coś się zaczyna. O tym przypomniano wczoraj Pablowi, który był tak zaaferowany tym, że kończą się pierwsze zdjęcia, iż zupełnie zapomniał, że to tylko odcinek na dłuższej drodze w procesie powstawania ostatniego filmu drugiej trylogii. Teraz pałeczkę przejmują Industrial Light and Magic oraz Skywalker Sound.

George Lucas stwierdził, że on już poświęcił Epizodowi III 18 miesięcy, teraz przez kolejne 18 dbać będą o niego John Knoll i reszta supervisorów z ILMu. To dopiero połowa.

Wśród ekipy, która przez 12 tygodni pracowała ciężko w Sydney są mieszane uczucia. Z jednej strony w końcu będzie można odpocząć, z drugiej to zupełnie jak ostatni dzień szkoły, tyle, że ludzi z którymi się pracowało można już nigdy nie spotkać. Co prawda wiele osób zobaczy się znów już w marcu, ale na pewno nie wszyscy.

Wczoraj nakręcono jeszcze 5 scen, z tego 4 w jednej scenografii. Jedna z tych scenografii to replika z klasycznej trylogii, w dodatku jeden z pierwszych zbudowanych planów, a ostatni wykorzystany. Widać tam panel sterowania, mocno stylizowany nie na nowoczesne komputery, ale raczej to co pokazywano w kinie lat 70. i 80. jako nowoczesne. Są tam jakieś przyciski i wskaźniki, no i podpisy, jak w oryginalnej trylogii, nie w Aurebesh, lecz po angielsku czcionką san-serif. Mają ciekawe napisy, na jednych np. Deflektor tarczy, Stan Reaktora, ale też Wykrywacz Rebelianckich Szumowin albo Wykrywacz Bliskości Vadera. Lucas jeszcze rozprawiał na temat kąta pod jakim trzeba filmować ostatnie sceny.

O godzinie 18:42 zakończono ostatnie ujęcie, o numerze V177G.

Potem rozległ się aplauz, Rick podziękował wszystkim, doceniając profesjonalizm ekipy (głównie australijskiej. „Australia rządzi” stwierdził). George przyznał, ze jeszcze nigdy nie kręciło mu się filmu tak dobrze, łatwo, przyjemnie i zabawnie. Potem wszyscy udali się na imprezę.

Wygląda na to, że na tym kończy się też relacja z planu autorstwa Pablo. Prawie wszystkie relacje znalzały się także i u nas, w trochę okrojonej wersji. Brakuje tylko kilku pierwszych, które uzupełnimy niebawem i zbierzemy wszystkie, by można było przejrzeć relację dzień po dniu.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Ostatni dzień zdjęć

2003-09-17 21:16:00

Dziś według planu miały zakończyć się pierwsze zdjęcia do Epizodu III Gwiezdnych Wojen. W chwili obecnej film jest już w fazie postprodukcji. W filmie zobaczymy wiele nowych lokacji, tak różnych od tego co widzieliśmy do tej pory w kinie, że nie można było nawet zbudować scenografii by je pokazać. Wiele rzeczy zostanie zrobionych komputerowo. Ponadto powróci wiele miejsc znanych z poprzednich filmów, tym razem jednak zwłaszcza z trylogii. George Lucas sam kazał wykorzystać kilka pomysłów Ralpha McQuarrie, artysty koncepcyjnego z czasów klasycznej trylogii. Trzeba jeszcze dodać, że szykuje się ukłon w stronę wielbicieli książek i komiksów z serii Gwiezdne Wojny, gdyż nie tylko zobaczą wspomniane tam pojazdy (które nigdy wcześniej nie pojawiły się w filmach), ale także postać, która dotychczas żyła jedynie na kartach papieru.

W marcu 2004 odbędzie się kolejna sesja zdjęciowa. Będą wtedy kręcone dodatkowe sceny, a także potrzebne poprawki. Film na ekranach pojawi się za około 615 dni.

Będzie opowiadał o przemianie Anakina w Dartha Vadera, sam proces przemiany, a także nadanie imienia Darth Vader zostanie ukazane w filmie. Całość rozpocznie się największą w dziejach kina bitwą, kończącą Wojny Klonów. Bitwa będzie bardziej przypominać podróż, niż starcie. Potem akcja będzie się toczyć wokół nowej i tajemniczej, mrocznej postaci. A wszystko będzie realizacją wielkiego planu stworzenia Imperium. Przeciw Jedi, którzy jako jedyni będą mogli ocalić galaktykę staną nowi wrogowie, wyposażeni w broń, efektywnie działającej na rycerzy.
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Krótkie wystąpienia

2003-09-17 21:13:00 StarWars.Com

16 września. To chyba najbardziej ludny dzień na planie. Nic dziwnego, kręcono wiele scen z całą masą statystów i nie tylko. Były to rozmaite sceny zbiorowe, lub tłumy potrzebne do innych scen. To było chyba największe wyzwanie dla Trishy Biggar i jej zespołu, a także departamentu stworów.

Ujęcia z około trzydziestoma różnymi postaciami na planie kręcono, przy użyciu dwóch kamer. Jedna z nich robiła zbliżenia, a druga filmowała scenę zbiorowo. Wielu ze statystów pewnie się zastanawia, kto będzie mieć na tyle szczęścia, że trafi do Epizodu III. Oprócz zwykłych statystów w filmie zagrają także rozmaici pracownicy z Lucasfilmu, np. jako członkowie senatu, ale także strażnicy. Co ciekawe jednym ze strażników ma być .... Peter Jackson.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Kolejni aktorzy w E3

2003-09-17 21:05:00 StarWars.Com

Na oficjalnej podano do wiadomości publicznej imiona dwójki kolejnych aktorów, którzy dołączą do Epizodu III.

Pierszy z nich to Graeme Blundell, który bez wątpienia ma już na swoim koncie rolę w Gwiezdnych Wojnach. Co prawda w wycietych scenach z AOTC, ale znalazł się w dodatkach na DVD. To oczywiście ojciec Padme Ruwee Naberrie. Blundell powróci właśnie do tej roli. Jest on cenionym i doświadczonym aktorem australijskim. Ma na swym koncie ponad 50 filmów, ponad 100 godzin programów telewizyjnych i wiele ról teatralnych. Był także reżyserem (głównie teatralnym), a także zajmował się prowadzeniem i promocją tej formy sztuku.

Do Epizodu III dołączy także Keisha Castle-Hughes, trzynastolatka, której E3 będzie dopiero drugim filmem w karierze. Ma ona zagrać przywódczynię.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z E3 !!!

2003-09-17 00:42:00 SithClan.net

We francuskim magazynie Lucasfilm Fanclub pojawiły się ciekawe zdjęcia z Epizodu 3. Znalazły się na nich takie postacie jak Anakin Skywalker, Palpatine, Senator Giddean Danu (Chris Kirby), Bana Breemu (Bai Ling) oraz R2-D2 i C-3PO.


KOMENTARZE (28)

Zemsta Sithów

Ten dzień będzie pamiętany jako koniec Kenobiego...

2003-09-16 19:39:00 StarWars.Com

15 sierpnia. Nakręcono aż siedem scen, ale w praktyce wszystkie to raczej zapełniacze czasu, albo także miejsca (sceny wkomponowane w tło), ale to także ostatni dzień Ewana McGregora na planie. Obi-wan z pewnością będzie musiał wrócić jeszcze, ale na razie będzie miał wolne. Zresztą należy dodać, że w każdej z 7 nakręconych dziś scen pojawili się Jedi. Ewan po zakończeniu swej ostatniej sceny, został nagrodzony brawami. No i tak się kończy Obi-wan Kenobi.

Dla Haydena to także ostatni dzień na planie, ale nie w ogóle, ale w charakterze Jedi. Jedną scenę dzieli z jakimś nauczycielem Jedi i jego dwójkom padawanów, którzy ćwiczą walkę. Młodego padawna gra Coinneach Alexander, a walczącą z nim uczennicę ... córka Ricka McCalluma – Mousy. Spędziła ona na planie dość dużo czasu, pomagając w różnych departamentach (już wiemy jak Rick dba o koszty, i wakacje córki). Pojawiła się też kilka razy w obrazie pokazywanym przez kamerę internetową z planu E3. No a teraz zagra małą rólkę.

Także Silas Carson ostatni raz gra mistrza Jedi, generała Ki-Adi-Mundi, który na niewidzialnej planecie dowodzi niewidzialnymi klonami. Czasem towarzyszą mu kaskaderzy w zielonych strojach. A w walce pojawią się całe zastępy klonów w kolejnej nowej i oszałamiającej lokacji. Pewnie pojawią się też Kanonierki.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Wiśta Wio! Łatwo Powiedzieć ! Ale Jazda!

2003-09-15 19:45:00 StarWars.Com

12 września. Jedynym z elementów, który występuje w prawie każdym filmie z sagi jest jazda na jakiś stworach. W ANH początkowo mieli być widoczni szturmowcy na dewbaccach. Niestety mechaniczne stwory na pustyni jakoś się nie ruszały, więc w oryginalnej wersji klasycznej trylogii tylko stały. W wersji specjalnej już komputerowe się poruszały. Ale nie były to jedyne stwory. Należy także pamiętać o Bancie i słonicy Mardji (więcej). W TESB pojawiły się tautany, mechaniczne kukiełki, które poruszały się tylko w wersji miniaturowej, natomiast w dużej filmowano je gdy stały. Cyfrowa rewolucja pozwoliła wstawić w wersji specjalnej nie tylko dewbacci w AOTC, ale także i ronto. A w TPM pojawiły się eopie. W Klonach także były elementy jeździeckie, tym razem na shaaku, orrayu no i reeku.

Te sceny nie wydają się być czasochłonne, ale dopracowanie ich musi być perfekcyjne, stąd pochłaniają wiele pracy i czasu na planie. A ILM, podobnie jak z wieloma innymi aspektami E3, podchodzi do tego o wiele bardziej ambicjonalnie, niż kiedykolwiek przedtem. Jak mówi Pablo Helman, z jednej strony wizualizacja takiego potwora jest bardzo trudna. On musi się zachowywać jak żywa, organiczna istota. Działać w pewien znany, schematyczny sposób, a nie zawsze jest to łatwo osiągnąć. Helman na jednym komputerze ma mnóstwo filmów z poruszającymi się zwierzętami (różnych wielkości i prędkości), a na drugim roboczą wersję wizualizacji nowego potwora. W pracy nad rozpoznaniem ruchów pomagał mu Rob Coleman.

Ale praca speców od efektów to jedno. Druga sprawa to aktor. Bardzo trudno jest kręcić taką scenę, komuś kto nigdy nie miał do czynienia z jeździectwem, a nawet jak miał, to błękitny ekran i może prawdziwe siodło nie wiele pomagają.

To co odróżnia nowe stworzenie od znanych z poprzednich filmów to fakt, iż to nowe jest wyjątkowo szybkie i zwrotne. By ukazać pełną mobilność i szybkość nowego zwierzęcia, na planie maszyny produkujące wiatr pracują pełną parą.

Wszyscy oczekują już końca zdjęć, a także przyjęcia końcowego. Pablo pochwalił się, że ma już bilet do Stanów, więc i codzienne relacje z planu rodem z nadprzestrzeni zbliżają się do definitywnego końca.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Informacje z czatu z Ryanem Churchem

2003-09-15 19:42:00 TFN

Na Hyperspace jakiś czas temu odbył się czat z Ryanem Churchem, jednym z zespołu artystów pracujacych nad pomysłami koncepcyjnymi do Epizodu III. Oto kilka fragmentów tego czata. Spoiler:
Z pewnością zobaczymy prototyp TIE Fightera.
Zobaczymy style koncepcyjne znane zarówno z klasycznej trylogii, jak i lżejsze z prequeli.
Zobaczmy późniejsze statki Sojuszu Rebeliantów.
A także nową lokacje na Naboo.
Nowy zły spędzi dużo czasu na ekranie i jest jedną z centralnych postaci w scenariuszu.
Ryan sam zaprojektował prototyp X-winga.
Niektóre ze starych prac Ralpha McQuarrie zostały dołączone do Epizodu III, a George Lucas sam wskazał kilka, które koniecznie muszą znaleźć się w filmie.
Nie ma zbyt wielu scen, które toczą się w lub nieopodal Gwiazdy Śmierci.
Nowy statki Federacji Handlowej są olbrzymie i są agresywnymi statkami bojowymi. Ale jest w nich coś znajomego.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Wszystko sztuczne

2003-09-14 21:07:00 StarWars.Com

11 września. Okazuje się, że czasem jedynym prawdziwym (i zarazem nie zielonym ani niebieskim) elementem planu może być aktor. Ta ciężka próba spadła na barki Ewana McGregora. Tym razem jednak plan jest efekciarski, bo podłoga jest zielona, a wszystko spowite zielonymi (dla odmiany chyba) kurtynami. Na razie nie wiadomo, czy tło zostanie zastąpione przez miniatury, animację komputerową, czy też może coś pomiędzy. To co jest jednak pewne to fakt, że cała topografia planety na której jest Obi-wan jest tak wyjątkowa, że potrzeba używać właśnie tych wysublimowanych technik.

Ewan walczy z mnóstwem niewidzialnych przeciwników (delirka??). Ale żeby mu pomóc George wpadł na pomysł, że poubiera kaskaderów w zielone stroje i będą walczyć choć trochę z Ewanem. John Knoll i Pablo Helman bacznie obserwują scenę. Twierdzą, że trzech zielonych oponentów Obi-wana da się zamienić na komputerowe tło, jak resztę planu. Gorzej z czwartym. No bo niestety, Epizod II zarobił za mało i Lucasa nie stać na cztery zielone stroje. Zatem czwarty kaskader paraduje w niebieskim kubraczku. Obaj spece od efektów twierdzą, że póki nie robi się zdjęć bezpośredniego starcia z Obi-wanem z łatwością da się kaskadera zamienić na tło. A bezpośrednia walka to już wyzwanie godne ILMu.

Nowi źli są o wiele chudsi od kaskaderów, ale w przeciwieństwie do droidów nie są tylko mięsem armatnim dla mieczy Jedi. Mają SPOILER nową broń, która działa efektywnie w starciu z Jedi. (koniec spoilera). Zatem dla Obi-wana walka jest nie lada wyzwaniem.

Na planie pojawił się też Daniel Logan, według Pablo przyjechał z wizytą. Daniel wyrósł, ma teraz 17 lat, więc jak ktoś oglądał go w AOTC w tamtym roku, może nie być przekonany, czy aby na pewno Boba nie ma przyśpieszonego wzrostu. Cóż, Logan kręcił tamte sceny jakieś trzy lata temu. Na razie nie wiadomo czy wystąpi w E3.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Ewan o E3

2003-09-14 21:02:00

W ostatnim numerze australijskiego magazynu Arena pojawił się wywiad z Ewanem McGregorem. Po części dotyczył on także Gwiezdnych Wojen. O dziwo, Ewan tym razem nie narzekał ani na niebieski ekran, a co najważniejsze stwierdził, że podoba mu się scenariusz, a z samego kręcenia filmu jest zadowolony.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Kolejne spoilery

2003-09-13 22:33:00 TFN

Tajemniczy informator TFNu, znany jako Darth Piątek (Darth Friday), ponownie zaatakował, tym razem informacjami koncentrującymi się na nowej złej postaci. Spoiler:
Nowy czarny charakter, wspominany w prawie każdym czacie nie jest ani Sithem, ani zdrajcą Jedi. Mimo to walczy mieczem świetlnym i to PRZYNAJMNIEJ(!!!!) dwoma na raz w jednej scenie. To całkowicie nowa postać, której dotychczas nie znamy, ale istnieje prawdopodobieństwo, iż pojawi się w serialu Clone Wars. Nowa postać, ma być bardzo fajna i cieszyć oko, ale dopiero mechaniczny Vader ma na prawdę rządzić.
W chwili obecnej Boby Fetta w filmie nie ma w ogóle.
Obi-wan najprawdopodobniej będzie znów jeździł na jakimś cyfrowym stworze. A wszystko to w scenie w której pojawi się też nowy zły.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Pablo Hidalgo o E3

2003-09-12 19:12:00 StarWars.com

Oto kilka informacji jakich niedawno udzielił Pablo podczas czatu na Hyperspace: (spoiler):
- Rohan Nicole nie ma nic wspólnego z postacią Hana Solo, nie wiadomo nawet czy w ogóle go zobaczymy w Epizodzie 3.
- Niedługo zostaną ogłoszone nazwiska dwóch nowych aktorów grających w filmie. Jeden z nich będzie odgrywał młodą postać w Epizodzie 3.
- Nie wszystkie sceny z udziałem Dartha Vadera zostały nakręcone.
- W Epizodzie 3 nie zobaczymy takich planet jak Geonosis i Dantooine.
- 17 września będzie ostatnim dniem jaki Hayden spędzi na planie.
- Sceny z bliźniakami Luke`iem i Leią zostały już nakręcone.
- W Ataku Klonów widzieliśmy osobę, która zamówiła klony.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Co robi na planie Pablo?

2003-09-11 21:30:00 StarWars.Com

10 września. No i wydało się kim na planie jest Pablo. Robi za oprowadzacza, wszystkich gości, pokazuje im plany i opowiada swoje życiowe historyjki. Ale mimo to warto z nim się zaprzyjaźnić i odwiedzić go w Sydney. Tak zrobiła jedna jego znajoma, więc on przemycił ją na plan i pokazał kilka rzeczy. Gdzie tu sprawiedliwość. Na szczęście nie było już wiele do pokazania, większość planów jest już rozłożona, a wszędzie leżą skrzynie. Sceny, np. ta obrotowa, są po prostu puste. Jedyne co mógł pokazać, to akcję Haydena i Ewana, którzy grali w morzu błękitu lub zieleni.

Akcję kręcono wczoraj na błękitnej, pochyłej rampie, która trochę przypominała skocznie narciarską. Lucas uspokajał tylko Haydena, że ten nie musi nic mówić, wystarczy iż się odwróci i zacznie uciekać, gdzie pieprz rośnie. Hayden w każdym razie użył comlinka by wezwać pomoc??

Na planie wszystko zbliża się już ku końcowi. 17 września jest planowany ostatni dzień zdjęciowy.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Pojedynek: Powrót

2003-09-10 21:06:00 StarWars.Com

9 września. No i stało się. Ponownie kręcą pojedynek. Annie znów walczy przeciw Kenobiemu. Tym razem jednak sceny kręcone poprzedzają punkt kulminacyjny walki. Na dodatek wykorzystywany jest ostatni zbudowany pełny plan, reszta to pewnie ekrany w kolorach zielonym i niebieskim. Wczoraj w planach były tylko dwie sceny.

Hayden musiał trochę odpocząć ze swoją zbolałą nogą, ale wczoraj już w pełni sprawny stanął na przeciw swego dawnego mistrza. Sam pojedynek, albo raczej ten jego fragment, zrobił na wszystkich olbrzymie wrażenie, swą dynamiką, szybkością i sprawnością. Jedno jest pewne, szykuje się niezłe widowisko. Całość sceny znów wypełnia czerwone światło.

Na planie byli też kaskaderzy – Ben Cooke i Nash Edgerton, którzy dziś lądowali (jako Anakin i Obi-wan) na jakimś panelu sterowniczym. W innym miejscu na planie były obecne olbrzymie grodzie.

Jedno jest pewne, jak przyznaje Pablo, przy tak rozrzuconym chronologicznie pojedynku bardzo łatwo się pogubić.

No a w przyszłym tygodniu na planie będzą kręcone zdjęcia z Beru, które, jak przyznał Pablo, były planowane od początku na marzec, ale dopiero niedawno je przesunięto (stąd pewnie to ogłosznie).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Wieści z czata z Danem Gregoire

2003-09-10 21:02:00 TFN

Na oficjalnej/Hyperspace odbył się niedawno kolejny czat, tym razem gościem był Dan Gregoire, jeden z twórców efektów specjalnych. Udzielił on kilku ciekawych wskazówek. Spoiler:
- w scenach animatycznych zrobiono szturmowców klony latających na skuterach, ale nie wiadomo czy scena znajdzie się w finalnej wersji filmu.
- Otwierająca bitwa skalą i rozmachem ma przewyższyć wszystko co do tej pory widzieliśmy (oby).
- Epizod III jest o wiele bardziej skierowany na akcje, ale przy tym mroczny i klimatyczny.
- Będzie całe środowisko, większe niż cokolwiek co do tej pory widzieliśmy w Gwiezdnych Wojnach, które w większości będzie wygenerowane komputerowo.
- Yoda weźmie udział w spektakularnej sekwencji akcji.
- Animatyka dla bitwy gwiezdnej w E3 jest o wiele bardziej wymagająca, gdyż przypomina to raczej podróż niż pojedyncze zdarzenie.
- Akcja z udziałem Wookiech to jest coś co warto zobaczyć.
(koniec spoilerów).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Zebranie Separatystów

2003-09-09 21:49:00 StarWars.Com

8 września. Kręcono scenę wspólnego zebrania przywódców Konfederacji Systemów Niepodległych, w tym Nute’a Gunraya i Rune Haako. A wszystko to w wielkim pomieszczeniu kontrolnym, które znajduje się na statku bojowym Federacji Handlowej. Choć mostek trochę przypomina ten z Epizodu I, to jednak widać po nim zmiany wywołane przez wojnę. Federacja Handlowa jest u swojego kresu, podobnie zresztą jak cała Konfederacja. A także zdjęcia do Epizodu III. To ostatni plan, na którym elementy niebieskiego ekranu to jedynie prostokąty w iluminatorach. Reszta jest zbudowana.

Silas Carson, ponowanie jako Nute Gunray próbuje mówić coś przez kostium. Sandy Thomson, jedynie rusza postacią Rune Haako, reagując na to co się dzieję, gdyż Haako nic nie mówi w tej scenie. Jest jeszcze jeden Neimoidianin, którego gra Colin Ware (już „grał” raz Neimoidiańskiego pilota - wiecej >>>), ale wcielił się w jakiegoś Neimoidiańskiego doradcę Gunraya i Haako. Neimoidianie zdają się z kimś rozmawiać przez holonet.

W tle pojawiają się inni separatyści, w tym senator Pu Nudo, a także Passel Argente – przywódca Sojuszu Korporacyjnego, wraz ze swą doradczynią – Denarią Kee. Oboje w nowych kostiumach, a do tego Denaria była wymieniona na liście postaci. W Epizodzie II, była po prostu doradczynią (i pewnie nie tylko) Passela, a samo imię pojawiło się dopiero w Ilustrowanym Słowniku po AOTC.

W filmie nie pojawi się senator Tikkes. Jego maska została wykorzystana do zrobienia lojalnego Republice senatora Tundra Dowmeia, także z rasy Quarren.

Choć podczas kręcenia zabrakło, to w scenie pojawią się jeszcze inni separatyści. Oczywiście dodani komputerowo. A więc nie powinni pojawić się jeszcze Wat Tambor, Poggle Mniejszy, San Hill czy Shu Mai.

Wygląda na to, że zostało jeszcze tylko 7 dni.

Ciekawostką jest to, że nie wspomina się tu ani słowem o Dooku. Czy to on ma być hologramem, a może jeszcze ktoś.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Więcej informacji z chatu z Pablo

2003-09-08 19:26:00 Episode-X / Oficjalna

Naczelny kronikarz E3 robi z siebie gwiazdę, nie tylko tym co wypisuje o sobie, ale też dzieląc się wiedzą o Epizodzie III z fanami, na czacie, jak to miało miejsce ostatnio. Oto kolejna dawka informacji, które przekazał (zawierają Spoilery:

Ubrania Anakina są ciemniejsze.
Sześcioro kolejnych aktorów dołączy do ekipy, ogłoszeń na oficjalnej należy oczekiwać w ciągu tygodnia (po rozmowie były dwie – Beru i Jobal).
Jocasta Nu nie pojawi się w E3.
Ale za to pojawi się Nick Gillard.
Anakin uratuje życie Obi-wanowi (może nawet więcej niż raz).
Ian McDiarmid pojawi się w kilku scenach z Haydenem.
Sola, Ryoo i Pooja nakręca swoje sceny w tym miesiącu.
Obi-wan będzie walczył pod koniec Wojen Klonów, gdzie pokaże swe męstwo.
Pablo obawia się, że film nie dostanie kategorii PG.
Christian Bale, Ralph Fines czy Peter Wingfield w roli Tarkina to plotki. Ba, żaden z nich nie ma nic wspólnego z E3.
Rohan Nichol zakonczył swe sceny w E3.
Postać z EU to nie Xizor ani Thrawn.
Gwiazda Śmierci nie ma ważnej roli w E3, wszystko czeka na ANH.
W filmie jest kilka romantycznych fragmentów.
Nie będzie jaskini na Dagobah.
Palpatine ma więcej niż jeden strój.
Duchy Mocy – to jedna z kwestii wyjaśnionych w filmie.
Jar Jar nie ma głównej (ani ważnej) roli w filmie.
Pod koniec filmu jest już oczywiste, że Anakin to Vader.
Ki-Adi-Mundi ma wciąż kilka scen do nakręcenia.
Nie będzie kukiełek.
Ale będą nowe formy pojedynku.
Nowe statki Fedetacji Handlowej wg Pabla są większe niż Republikańskie Niszczyciele. No i są smuklejsze.
Przeznaczenie bliźniąt ma być ujawnione.
Najwięcej na ekranie jest Haydena i Ewana.
Obi-wan i Anakin pokazują się na ekranie jako dobrzy znajomi, ale Anakin mocno zaprzyjaźnił się też z Palpatinem.
Będzie więcej Sidiousa w E3!
Będzie wytłumaczona przyczyna dla której Obi-wan zmienia imię na Ben, ale nie będzie podane dlaczego Ben.
Padme ma kilka ważnych scen, ale jest jej o wiele mniej niż dwóch Jedi.
Sidious zdejmie swój kaptur.
Są potencjalne przerażające elementy filmu!
No w końcu Pablo zaczął mówić ;).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Kolejne panie w E3

2003-09-08 19:15:00 StarWars.Com

Jak się okazuje nie tylko siostra Padme, ze swoimi dziećmi wróci do Epizodu III, wróci także matka Padme – Jobal, oraz Beru.

Trisha Noble, której rola w AOTC choć przepadła w wersji kinowej, to pojawiła się w dodatkach na płycie DVD. Swoją karierę rozpoczęła w wieku 6 lat, w radiu. W latach 60. była już znana jako piosenkarka, artystka scenowa i telewizyjna, a także aktorka. W roku 1962 telewizja Australijska doceniła jej śpiew, a od 1964 pracowała dla BBC (robiąc między innymi show radiowy z Beatelsami). Od roku 1971 do 1983 podbijałą Stany, głównie serialami, w tym także znanym w Polsce –Colombo. Potem wróciła do rodzinnej Australii.

Bonnie Maree Piesse, która powraca do roli Beru Whitesun, to głównie aktorka telewizyjna. Ale zajmuje się (i to z sukcesami) śpiewaniem oraz pisaniem piosenek.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Zmiana planów

2003-09-08 19:08:00 StarWars.Com

5 września. Choć planowano dalej kręcić pojedynek, sceny walki będą musiały jeszcze trochę poczekać. Przynajmniej do poniedziałku. A wszystko to z powodu narzekań Haydena na nogę. Jednak przeniesienie nie oznacza wolnego. Od razu zaczęto kręcić sceny, które były planowany na 10 września. Na szczęście wszystkie departamenty były gotowe natychmiast przygotować się do nagłej zmiany decyzji. Wszystkie scenografia miały być przygotowane na ostatnią chwilę, więc udało je się złożyć w miarę szybko. Zamiast pojedynku nakręcono sześć innych scen, w sześciu lokacjach, na trzech scenach.

W pierwszej scenie Darth Sidious porozumiewa się z kimś w swój ulubiony sposób – przez hologram. Scena ta wymagała przygotowania całkowicie zielonej scenografii, bez żadnych innych dodatków. Na szczęście tego typu dekoracje są na planie E3 pod ręką, więc nie było problemu. Duncan Young tym razem odgrywał rolę poplecznika Mrocznego Lorda, czytając kwestie, by aktor grający Sidiousa się nie pomylił.

Druga scena to jedyna kręcona w piątek z udziałem kaskaderów. Tym razem Nash Edgerton (dubler Ewana) ma proste zadanie - trochę polatać, zderzyć się ze ścianą i upaść na ziemię. A potem wstając jakoś dopasować się do wstającego McGregora. Nash zrobił to z przyjemnością, nie uzywając żadnych lin czy niebieskiego ekranu.

W następnej scenie po raz ostatni użyto urządzenia wirującego. Zrobiono jednak pewne zmiany i wprowadzono bardzo dużo niebieskich elementów. W rezultacie scena ma być wypełniona cieniami i światłem, a wszystko wyjdzie spod ręki ILMu.

Scena 4 to jaskinia. Co prawda sztuczna, bo trzeba by wyjeżdżać z planu, a tego nie było w kosztorysie, więc zbudowano ją na scenie. A po tej ciemnej jaskini spaceruje sobie Obi-wan. Następna, piąta scena to nieznany fragment świątyni Jedi. Poza niebieskim słupem, jest cały niebieski. No i w środku będzie Obi-wan. Słup ma służyć jako coś w rodzaju komputera, ale sądząc po rozmiarach mógłby to być np. bankomat, albo duży odtwarzacz CD.

Ostatnia scena to także nowy fragment Świątyni Jedi, tym razem Rycerstwo stać już było na pomalowanie podług i ścian, które są tu najprawdziwsze. Obi-wan także będzie prawdziwy, no ale będzie rozmawiał z komputerowym Yodą, którego teksty jak zwykle czyta Duncan Young. Na dodatek bardzo niska osoba chodzi po planie, by wspomóc linie oczu Ewana.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Tajemniczy młody kapitan??

2003-09-08 19:05:00 T'Bone

Myliłby się ten, który uważa, że Shabby Blue jedynie rysuje, zajmuje się on także spekulacjami fanowskimi. Oto jedna z jego spekulacji o E3, dotycząca roli Rohana Nichola. Potencjalne spoilery (spekulacje) Chyba każdemu, kto dowiedział się, że Rohan ma zagrać młodego kapitana od razu przyszedł do głowy Tarkin, ale wszystko wskazuje, że Tarkin jedynie mignie przez ekran, więc wątpliwe by go zapowiadano. Na dodatek, Rohan niezbyt przypomina Tarkina, no chyba, że przerobiono by go komputerowo. Ale jest jedna postać do której nawet jest podobny. To Jan Dodonna, który według oficjalnej encyklopedii był doświadczonym dowódcą, który wsławił się jako kapitan niszczyciela w czasach Starej Republiki. Czyżby to była rola dla Rohana? Zobaczymy. (koniec spekulacji). Swoją drogą to ciekawe czy Shabby Blue trafił, czy się pomylił. Na forum Shabby ma własny wątek - tutaj.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Fani żądają Dartha Vadera

2003-09-08 16:12:00 Tymek za Onet.pl

Na Onet.pl ukazało się kilka słów na temat Davida Prowse`a. Oto one:
David Prowse, odtwórca roli Dartha Vadera, popiera fanów, którzy chcą zobaczyć go w ostatniej części "Gwiezdnych Wojen" i zbierają podpisy pod petycją w tej sprawie.
W trzeciej części powraca oryginalny Chewbacca (Peter Mayhew), a także użyczający głosu Vaderowi James Earl, jednak nie Prowse, który swego czasu poróżnił się z Georgem Lucasem.
Rozżalony aktor mówi: "Fani przygotowują już petycję w tej sprawie i powiedziałem im, że mogą liczyć na moją pomoc. Jeśli w branży filmowej obowiązują jeszcze takie wartości, jak zwykła ludzka przyzwoitość, powinni się do mnie zwrócić z propozycją, mam jednak co do tego duże wątpliwości. Mogli mi zaproponować przynajmniej rolę epizodyczną".

KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

George Lucas grozi

2003-09-08 16:11:00 Grzegorz Katarn za WP.pl

Na WP.pl pojawił się następujący artykuł związany z Gwiezdnymi Wojnami:
Kampania promocyjna wokół III Epizodu przybiera najróżniejsze, czasem całkiem zaskakujące formy.
George Lucas na przykład jest tak zdeterminowany utrzymać w tajemnicy finałową scenę Epizodu III Gwiezdnych Wojen, że w tym celu zwiększył ochronę planu zdjęciowego w Australii. Dodatkowo zagroził wszystkim, którzy znają scenariusz, że jeśli pisną choć słówko, to srogo tego pożałują.
Oczywiście mowa o kluczowej scenie dla całej sagi, w której główny bohater Anakin Skywalker zmienia się w Dartha Vadera. Scenie, która niewątpliwie rozpala serca wszystkich fanów Gwiezdnych wojen. Od tego, jak to przejście na Ciemną Stronę Mocy Lucas pokaże zależy ogólny obraz i wydźwięk filmowego dzieła jego życia, stąd pewnie to spięcie i stres.
Tymczasem trudno w kategoriach innych niż promocja Gwiezdnych wojen traktować innego niusa, który obiegł światek plotkarski - Hayden Christensen i jego brat zostali wyrzuceni z zajmowanego przez nich domu w Hollywood, ponieważ nie płacili czynszu w terminie.
Właściciel wartej 1,8 miliona dolarów nieruchomości, Vince Localio, przesłał Haydenowi i jego bratu Tove nakaz eksmisyjny. Po zakończeniu zdjęć do Epizodu III Gwiezdnych Wojen obaj będą musieli znaleźć sobie nowe lokum.
"Hayden jest dobrym aktorem ale złym lokatorem. Chcę, by jak najszybciej się wyprowadził" - mówi LoCalio.
Tymczasem lokatorzy sąsiednich posesji będą niepocieszeni, gdyż Christensenowie byli idealnymi sąsiadami. Jeden z nich wyjaśnia: "Tydzień po tym, jak się wprowadzili zorganizowali głośną imprezę, ale od tego czasu przez prawie trzy lata mieliśmy tu święty spokój."

KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Rozmowy o EU

2003-09-05 19:03:00 StarWars.Com

4 września. Znów kręcono zdjęcia na wielopoziomowym planie, czyli bitwy ciąg dalszy. To co najważniejsze, że tym razem Obi-wan i Anakin walczyli osobno. Czyli przez pół dnia kręcono scenę z Ewanem, a przez pół z Haydenem.

Jednak nie to było to najważniejsze wczorajszego dnia. Na planie byli obecni edytorzy z Lucasbooks, którzy próbują dopasować EU do Epizodu III. Już trwają prace nad Słownikami Obrazkowymi, a także tym jak wpłyną wydarzenia z Epizodu III na całość świata książek i komiksów. Ważne jest to by wiedzieć ile z tego co się dzieje w filmie to dzieło Dartha Sidiousa. Jeśli wszystko, to wtedy niektóre z jego zdań, pojawiających się w E3 brzmią trochę dziwnie, choć kto wie, mógł kłamać. Natomiast jeśli nic nie wie, to prowadzi bardzo niebezpieczną i ryzykowną grę. Jedyną osobą, która jest w stanie wyczuć wiedzę Sitha jest George Lucas. Chyba najtrudniejsze zadanie stanie przed osobą, która będzie musiała napisać powieść na podstawie epizodu III.

Ale związki z EU nie są tylko jednostronne, okazuje się, że poza wspomnianą tajemniczą postacią w filmie pojawią się także statki z EU, a kilka innych projektów może się także przysłużyć w powstaniu filmu. Ba w filmie nawet mają pojawić się przynajmniej 2 zdania odwołujące się do czasów z EU.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Kolejne spoilery

2003-09-05 15:21:00 TFN

Oto kilka informacji o E3 jakie ukazały się na TFN:(spoiler):
- Postacią z EU jaką mamy ujrzeć w filmie nie będzie Durge ani Asaaj Ventress.
- Jak to było w poprzednich Epizodach, film rozpoczyna się zdarzeniami, które miały już miejsce. Wszystkiego dowiemy się w napisach początkowych. A zdanie, które rzekomo ma się w nich pojawić to:
„Najwyższy Kanclerz Palpatine został porwany przez Separatystów”.
- W E3 ujrzymy nowego kosmitę, który będzie jakoś związany z postacią graną przez Bruce`a Spence`a. Nowa postać ma troche przypominać Mumie Borisa Karloffa.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Hayden mówi o Anakinie

2003-09-04 21:40:00 TFN

Hayden Christensen w rozmowie telefonicznej z Australii powiedział kilka słów na temat obecnie granych przez siebie ról.”Oni mają inny rodzaj ambicji, jednak oboje dążą do osiągnięcia tego czego pragną” mówi Hayden o Anakinie Skylwakerze i Stefanie Glassie z filmu Shattered Glass. Christensen mówi dalej ”Typem ambicji Anakina jest dominacja nad wszystkim, rządzenie całą galaktyką”.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Kolejna walka Obiego i Anakina

2003-09-04 21:38:00 StarWars.Com

3 września. Kolejny dzień kręcenia walk na miecze świetlne, jednak dla odmiany wczoraj kręcono scenę, która znajduje się wcześniej w filmie, a Obi-wan walczy ramię w ramię z Anakinem. Choć ich styl walki jest nienaganny, to sam klimat jest o wiele inny, bardziej przygodowy, a w porównaniu z finałową walką, to nawet antyklimatyczny.

Scenografia, na której kręcono zdjęcia, jest dość mocno rozbudowana, prawie w całości wszystko jest prawdziwe, ale kilka rzeczy i tak ma pewne zielone elementy. Jedna z dekoracji to kilkopoziomowa platforma z jednym zatopionym piętrem. Ale to nic, gdyż kilka z tych scen mocno przypomina ... klasyczną trylogię. Jedna przypomina Salę Tronową Imperatora z ROTJ, inna mostem niszczyciela Imperialnego, jeszcze inna komorę karbonizacyjną z Miasta w Chmurach z TESB.

Do końca wg planu zostało do nakręcenia jeszcze 46 scen.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Pablo znów o E3

2003-09-04 19:18:00 TFN

Oto kilka spoilerów jakich udzielił Pablo na czacie Hyperspace minionej nocy:(spoiler):
- Pablo myśli, że niedawno sfilmowane sceny są naprawdę przerażające i makabryczne.
- Gwiazda Śmierci nie będzie głównym wątkiem fabuły Epizodu 3.
- Lord Darth Sidious w końcu się ujawni, zdejmując swój kaptur.
- Pojawianie się duchów Jedi zostanie wyjaśnione. Pablo wspomniał, że już cos zostało nakręcone.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Anakin --> Vader

2003-09-03 19:57:00 TFN

TheForce.Net potwierdza kilka rewelacji sprzed dwóch dni, o których można przeczytać tutaj, ale to nie wszystko. Spoiler: Okazuje się, że Anakinowi spali się więcej ciała niż można było przypuszczać. Od szyi w dół powinien mieć rany. Mało tego na twarzy ma mieć ich więcej niż w ROTJ, a to dlatego, że część z nich się już zdążyła zaleczyć. Włosy ma mieć oczywiście spalone. (koniec spoilera). To wszystko jak sugeruje TFN może się pojawić w filmie pod warunkiem, że będzie miał status PG-13. Czy Lucas się na to posunie? Zobaczymy, oby nie było tak jak ze sceną z Tuskenami, która w końcu została tak pocięta, że była w kryteriach PG.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Znów kręcą walkę

2003-09-03 19:52:00 StarWars.Com

1-2 września, właściwie to 2, bo 1 ze względu na amerykańskie święto pracy nie umieszczono na Hyperspace odpowiedniej notki. Nakręcenie pojedynku to nie tylko machanie mieczem i strojenie min. To także, a może przede wszystkim, wyzwanie dla aktorów, by okazać skrajne emocję. Tym bardziej, że obaj (Ewan i Hayden) mogą popisać się swoimi zdumiewającymi umiejętnościami, a w przerwach sobie żartują. Na dodatek wszystko okraszone potężnymi podmuchami wiatru, generowanego przez maszyny.

Zaciekawienie wokół tej sceny narasta, także wśród ludzi na planie. Ewan musiał nawet poprosić, by ci, którzy nie muszą być koniecznie przy planie odsunęli się gdzieś daleko, by nie przeszkadzali. Skupienie na scenie jest wielkie, w poniedziałek kręcono ostatnie chwile przyjaźni Anakina i Obi-wana, scenę bardzo ważną. Mało tego, część osób z ekipy znajdowała się za specjalną kurtyną (i tak wszystko mieli na monitorach). Przypomina to trochę sytuację z TESB, gdzie jedną scenę (z Vaderem i Lukiem) kręcono przy tylko kilku najwierniejszych osobach, w głębokiej tajemnicy. Tym razem jednak tak nie było, wiele cięższych scen kręcono bez specjalnej ochrony, i każdy na planie mógł się przyglądać – pod warunkiem, że nie miał nic innego do roboty. W scenach kręconych w marcu co prawda będzie mniej osób, ale również nie mają to być żadne sceny kluczowe. Niemniej jednak nikt specjalnie się nie kwapił by rozpowiadać spoilery. W poniedziałek wszystko kręcono na niebieskim tle, w dość ciemnej atmosferze.

Teoretycznie pozostało jeszcze 11 dni zdjęciowych, ale wszystko może się skończyć wcześniej. Z prozaicznego powodu, wśród ekipy rozprzestrzenia się jakaś zaraza grypa, albo nawet zapalenie płuc. Jak tak dalej pójdzie to część zdjęć przerzuci się na najbliższy termin, czyli marzec.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Latający Jedi

2003-09-01 21:31:00 StarWars.Com

29 sierpnia. Z tłem dogranym komputerowo, oraz niesamowitą muzyką, każdy pojedynek może zaczarować. Ale na planie nie zawsze to widać. Np. gdy kręcono kolejny fragment pojedynku. Znów Jedi latają w powietrzu, z tą jednak różnicą, że tym razem liny mają być widoczne w filmie. Przypomina to filmy o piratach, gdzie skakano ze statku na statek.

Po południu natomiast kręcono wcześniejszy fragment pojedynku, w którym Anakin i Obi-wan mieli znów, prawie nienagannie czyste ubrania.

Ale na planie także zrobiono małe święto. W 45 dzień zdjęć padło po raz dwutysięczny na planie E3 słowo „Akcja”. To nie mogło przejść bez odzewu.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Zażarta walka...

2003-09-01 21:30:00 StarWars.Com

28 sierpnia. Kolejny dzień kręcenia najbardziej pamiętnego pojedynku w dziejach kina. Dziś na planie pojawił się dziwny przedmiot – zawieszona w powietrzu (oczywiście na zielonych ścianach) platforma trochę przypominająca prostopadłościan z pewnymi obręczami. Całość oczywiście zielona. I wykorzystano to do walki. No i znów część rzeczy było w powietrzu. Kręcono także scenę w której mieczem pocięto jakiś metalowy przedmiot na kawałki.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Pojedynek trwa dalej...

2003-09-01 21:27:00 StarWars.Com

27 sierpnia. Dalej kręcono pojedynek, głównie na scenie określonej wcześniej jako scena B. Całość jak zwykle w zielonej oprawie, lecz scenę podzielono na trzy części, reprezentujące cztery różne fragmenty większej lokacji. No i znów użyto czerwonego światła. Pierwszy z tych fragmentów jest to green-box z niebieskimi prostokątami. Pablo podejrzewa, że ktoś może lewitować podczas tej sceny. A Ewan i Hayden, których podczas walki roznosi furia, nie kryją, że cała sytuacja sprawia im wiele radości. A do tego wszystkiego należy dodać jeszcze maszynę generującą wiatr, która pracowała na pełnych obrotach. Na dodatek Lucas przygotował aktorów na dodatkowe „rozrywki” w czasie pojedynku, które zostaną dodane za pomocą grafiki komputerowej. W każdym razie kazano im robić odpowiednie uniki itp.

Po południu zmieniono trochę scenografię i przeniesiono się na dużą metalową podłogę, a potem do serii osobnych platform.. Tam dokładnie zaznaczono fragmenty pojedynku, co gdzie i jak. Ale wszystko wskazuje, iż wielki finał zostanie nakręcony dopiero w przyszłym (czyli obecnym) tygodniu.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Spoilery E3

2003-09-01 15:49:00 Calsann za TFN

Walka między Anakinem a Obi-Wanem będzie najbardziej spektakularna i widowiskowa w całej sadze. Jak ci dwaj przyjaciele stali się wrogami? Jak Padawan przeciwstawił się Mistrzowi? W Nowej Nadziei widzieliśmy powtórny pojedynek miedzy Anakinem (już jako Darth Vader) a Obi-Wanem. W Epizodzie 3 zobaczymy początek walki jaka się miedzy nimi zacznie.
(spoiler): W poprzednim tygodniu odbyły się sceny z użyciem mieczy świetlnych. Hayden i Ewan na przygotowanie się do walki musieli poświęcić bardzo wiele czasu.
Fani zastanawiali się czy ujrzą lawę podczas tego pojedynku. Wszystko zostało potwierdzone przez Pablo, który wspominał, że na scenę walki oraz aktorów będzie padać czerwone światło.
Scenę kiedy Anakin ma stracić nogę od kolana w dół, powoli zmieniając się w maszynę, mają być nakręcone w tym tygodniu. Prócz tego jego włosy spalą się w lawie. Zobaczymy Skywalkera z całą zmasakrowaną głową, taką jaką miał w Epizodzie 6 po zdjęciu maski przez Luke`a.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)
Loading..