TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Before the Helmet 16

2004-01-31 18:30:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace ukazało się szesnaste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo co ono przedstawia. Ukazał się jedynie następujący opis:
„Bardziej, lub mniej wyraziste zdobienia, cale tło oraz sceneria III Epizodu wskazuje kierunek, w którym podąża galaktyka”.
Można więc spekulować, iż zdjęcie pokazuje(spoiler):pewien element zdobnictwa, uwidaczniający przejście z kresu Republiki w mroczne czasy Galaktycznego Imperium(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Narodziny Dartha Vadera

2004-01-30 21:14:00 StarWars.com

Ostatnio w sieci krąży wiele spoilerów na temat Epizodu 3. Podobno jakis czas temu na kamerze Hyperspace, pewna osoba dostrzegła prace ILM nad znaczącą sceną 6 odsłony Sagi. (spoiler): Chodzi tutaj o "Narodziny Dartha Vadera". Całą tą sekwencje ujrzymy po finałowej walce nad wulkanem na planecie Mustafar, w której Anakin po przypadkowej przegranej z Obi-Wanem, wpadnie do lawy. Prawdopodobnie zostanie on uratowany przez pomocnika Palpatine`a, bądź gubernatora Tarkina (co by się odnosiło do Nowej Nadziei, gdzie "Tarkin trzyma na smyczy Vadera"). Scena "narodzin" będzie przedstawiać projektowanie samego kostiumu, a następnie tworzenie części. Zajmą się tym medyczne droidy (trochę przypominające te z TESB). Całości przyglądać się ma sam Imperator Palpatine. Finałem tej że sceny będzie przytwierdzanie części do samego Anakina. Przed założeniem hełmu Palpatine odbędzie rozmowę z Anakinem. Wyjawi mu, że to przez niego zginęła Padme oraz nałoży mu maskę i hełm, nadając mu nowe imię "DARTH VADER" (podobno Ani ma ją dusić przed rozpoczęciem pojedynku na Mustafar). Anakin wpadnie w furie, krzykiem rozniesie całe pomieszczenie wraz z droidami. Krzyk przeniesie się do następnej sceny, czyli pogrzebu Padme. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Krążownik Separatystów

2004-01-30 21:09:00 StarWars.com

W dziale Hyperspace został opublikowany szkic statku, który nie został użyty w Powrocie Jedi. Było to zdjęcie z cyklu "Photoreceptor". Przedstawiało ono krążownik, który był długi oraz charakteryzował się gładkością. Dodatkowo można było zauważyć wieże, które widniały powyżej mostka. Niektóre z nich posiadały małe skrzydła. Wygląda na to, że ten i wiele innych projektów zostanie wykorzystanych w Epizodzie 3. Prawdopodobnie zobaczymy statki, które będą wyglądać jak "barakudy" czy "rekiny". Na ich przodzie mają występować platformy bojowe i lądownicze, a także wyrzutnie torped. Będą to główne statki Separatystów, które zobaczymy w początkowej bitwie E3, która zakończy działania Wojen Klonów. Projekt statku do Epizodu 3, przypominającego "rekina" możecie zobaczyć tutaj.
Będąc już przy maszynach do Epizodu 3, warto zaznaczyć, iż w sieci pojawił się nowy Fan Art., obrazujący (spoiler):scene ucieczki Baila Organy do swojego scigacza na Coruscant. Senator Aldeeran zostanie zaatakowany przez sługi Palpatine (możliwe, iż samych szturmowców-klonów), przez co będzie zmuszony do ucieczki z planety.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Postać w E3 UPDATE

2004-01-27 22:08:00 StarWars.com

Na okładce najnowszego numeru Insidera (o którym pisaliśmy tutaj), pojawiła się znajoma postać, jaką ujrzymy w Epizodzie 3. (spoiler): Jest nią nowy szturmowiec-klon, który jest kolejną wersją w ewolucji szturmowców Imperium. Otóż przednia cześć zbroi jest taka sama jak ta z Klasycznej Trylogii. Hełm jest niemal identyczny jak ten, znany z klasycznych filmów. Jest jednak mała różnica. Górna cześć jest żywcem wzięta z klonów. Dodatkowo warto zauważyć, że pomiędzy „głośnikiem”, a częścią „wizyjną” występuję mały pionowy pasek. Niestety cześć „wizyjno-oczna” jest zakryta przez małą lornetkę, bądź noktowizor, który dobrze komponuje się z hełmem, a tym samym uniemożliwia ujrzenie hełmu w całej okazałości. Nowych szturmowców-klony zobaczymy zapewne w początkowych sekwencjach wielkiej bitwy, a także najważniejszej scenie, w której Palpatine przejmuje kontrolę nad nimi, by sprzeciwiły się Rycerzom Jedi(koniec spoilera). Okładkę możecie zobaczyć tutaj.

UPDATE (28.01; 16:58 by Yako): Jak podaje TFN w tym newsie: nie wszyscy szturmowcy będą nosili takie wizjery. Informacja ta pochodzi od Dark Horse, a dokładniej od Randy`ego Stradleya.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Najdłuższa walka w histori kina

2004-01-26 14:51:00 JediTemple za TFN

Na TFN, ukazał się fragment wywiadu z koordynatorem walk do Epizodu 3 Nickiem Gillardem, który ukazał się w Times Magazine.

Jak zabrałeś się do wymyślenia walki na miecze świetlne?
W scenariuszu, jest napisane: "Następuje porywający pojedynek na miecze świetlne" i to wszystko. Więc poszedłem do George`a i zapytałem go, jak długo ma trwać cała sekwencja finałowej walki.

Skąd wziąłeś inspirację?
Stworzyłem styl Jedi, który bazuje na wspaniałych sposobach walki na miecze. Tylko 12 osób na świecie zna niektóre z nich i może wyczytać te ruchy z kartki. Ale Ja je zmyśliłem, więc mogę ich pokonać, chociaż Hyden Christiansen, który gra Dartha Vadera, najlepiej wykonuje wszystkie ciosy. Najważniejsze w tym stylu, jest przeważnie równowaga, i stawianie nóg w odpowiednim miejscu. W następnym filmie, Ewan McGregor ma ponad 1000 ruchów, które są trudniejsze, niż wyuczenie się dialogów. Finałowa scena walki jest klimatyczna, ma 12 minut. Można powiedzieć, iż jest najdłuższą w historii kina.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Klip z planu E3 !!! - UPDATE

2004-01-24 21:26:00 Mefisto za JoBlo

O tym, co powinno być dostępne dla posiadaczy Hyperspace, można by się kłócić dość długo. Wśród rzeczy, których tam nie ma, należy wymienić klipy pokazywane licencjonobiorcom. O jednym z nich, dość głośnym pisaliśmy wcześniej. Drugi, acz krótszy, można zassać tutaj. Zajmujący prawie 34 MB plik Avi (zzipowany) jest dość nieciekawej jakości. Widać, że został nagrany nielegalnie podczas pokazu, na którym Lucasfilm pragnie sprzedać jak najwięcej licencji na produkty związane z E3. W klipie tym przede wszystkim eskponowano walkę na miecze świetlne, ale migają tam także przez chwile różne postaci – Palpatine, Padme, droidy, Chewbacca i wiele innych ciekawostek. Może sam w sobie filmik ten nie wnosi żadnych nowych spoilerów, to wiele z nich doskonale wizualizuje. Zatem osoby unikające spoilerów, raczej niech go sobie odpuszczą. Osoby, które spoilery regularnie czytują niech się nie spodziewają wiele.

UPDATE Dodatkowo filmik możecie obejrzeć w quick time`ie tutaj.

UPDATE 2 by Andaral:Stopklatka w tym newsie napisała:

W internecie dostępne są już zwiastuny kilku bardzo oczekiwanych przez widzów filmów. Dzięki nim można obejrzeć fragmenty takich filmów jak: "Van Helsing", "Kill Bill: Vol. 2", "Gwiezdne wojny: Część III".

Największą sensację wzbudza oczywiście krótki filmik (zaprezentowany jeszcze nieoficjalnie) przedstawiający pracę na planie i fragmenty (bez efektów specjalnych) trzeciej części "Gwiezdnych wojen". Premiera filmu w USA zapowiadana jest na 25 maja 2005 roku. O klipie tym pisze zaprzyjaźniony z nami serwis www.gwiezdne-wojny.pl
(mowa o niniejszym newsie)

KOMENTARZE (41)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 15

2004-01-23 23:49:00 StarWars.com

Piętnaste zdjęcie z serii Before the Helmet przedstawia nową postać, którą ujrzymy w Epizodzie 3. Będzie nią 13 letnia królowa Naboo, grana przez Keishe Castle-Hughes. Niestety na dzień dzisiejszy nie otrzymała jeszcze stosownego imienia. Jednak występuje tutaj mały ukłon w stronę motywu z Epizodu 1. Świadczy o tym fakt, iż pojawi się młoda królowa w E3, a także jej ubiór, czyli typowo „prawie” japońska kreacja. Suknia przypomina trochę tą, w jakiej mięliśmy okazje podziwiać Amidale w Mrocznym Widmie, a konkretnie w scenie rozmowy z Palpatinem w jego gabinecie. Również makijaż jest podobny, gdyż przedstawia nową władczynie Naboo w dosyć smutnym nastroju.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Trójwymiarowe prace

2004-01-22 23:42:00 Fett za TFN

Na TheForce.Net pojawił się adres do dość ciekawej pracy, stworzonej przez jednego z zagranicznych fanów, Jana Jacoba. Cały twór przedstawia jeden z balkonów, który podobno ujrzymy w Epizodzie III, na Coruscant. Autor ponoć widział to na żywo, ale żeby pokazać lepiej całość, wykonał obraz 3D. Zapraszamy do oglądania prac pod tym linkiem.
Prace tego fana mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Podobny do zaprezentowanych obrazów plan, można było zobaczyć w drugim dokumencie z produkcji Epizodu 3.
Poniżej przedstawiamy kilka gotowych już obrazów renderowanych przez Jana Jacoba:
Obrazy mogą zawierać spoilery!!!


Obraz 1
Obraz 2
Obraz 3
Obraz 4
Obraz 5

KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Spoilerowe obrazki z E3

2004-01-21 21:40:00 Operationsombrero.com

W sieci ostatnio głośno na temat spoilerów. Niedawno na stronie Operationsombrero.com, zostały opublikowane zdjęcia, które rzekomo zostały wykradzione z Lucasfilmu. Przedstawiają one (spoiler): spaloną twarz Anakina Skywalkera po wpadnięciu do wulkanu na planecie Mustafar, bliźnięta Luke`a i Leie w scenie ich rozdzielenia, a także Dartha Sidousa już jako Imperatora(koniec spoilera). Prawdopodobnie nie są one prawdziwe.
Mimo wszystko zapraszam do obejrzenia ich tutaj: zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Bardzo MOCne spoilery

2004-01-20 21:43:00 Gunfan za TFN

16 stycznia na oficjalnej odbył się chat z Nickiem Gillardem, choreografem walk w nowych epizodach. Nie obyło się bez ciekawych informacji na temat 3 części Sagi. (spoiler):
- Mnóstwo ludzi w E3 zostanie trafionych mieczem świetlnym w sposób, w jaki Obi-Wan oberwał w E2.
- Nick zagra małą rólkę (tzw. cameo) jako Jedi. Będzie miał długie włosy i rozegra mały pojedynek na miecze z Anakinem.
- Obi-Wan oczywiście pokona (prawdopodobnie przez przypadek) Anakina w E3, ale wygranie jednej walki niekoniecznie oznacza, że zwycięzca jest lepszy.
- W czasie marcowych dokrętek pojawią się krótkie sceny/ujęcia Haydena i Ewana walczących mieczami świetlnymi.
- Zobaczymy walczących młodzików (czyli młodych Padawanów), w tym postać graną przez córkę Ricka McCalluma.
- Darth Sidious używa swego miecza świetlnego !!!
- Walka Anakina z Kenobim będzie najdłuższą w całej Sadze. W tej chwili zmontowana liczy 10 minut !!!
- W tej chwili nie planuje się przeplatania finałowego pojedynku z innymi sekwencjami akcji, ale to się może zmienić.
- Walka Anakina z Obi-Wanem jest bardzo energiczna, ma podobną szybkość jak końcowy pojedynek Kenobiego z Maulem w TPM.
- Tu mamy grę słów, Nick mówi, że jeśli wyjawiłby jakieś nieznane informacje, doznałby ciężkich obrażeń ciała z ręki Ricka. Pojawia się akcent na słowo "grievous", wiadomo o kogo chodzi.(grievous=ciężki, bolesny)
- Występ Nicka jako Jedi trwa tylko kilka sekund (wygląda na to, że Anakin szybko się nim rozprawi).
- W scenie walki na statku Federacji Handlowej wystąpi więcej niż 2 ludzi.
- Ulubionym mieczem Nicka z całej Sagi jest jego własny i jest on żółty.
- Mace nie używa w E3 stworzonej przez siebie VII formy walki na miecze świetlne, a robi to co Nick mu każe w danej scenie.
- Będzie masa wartych zapamiętania walk oprócz pojedynku Obi/Ani, ale Nickowi najbardziej podoba się ta, o której nie może nic zdradzić.
- Styl walki Anakina zmienia się w miarę jak zbliża się on do Ciemnej Strony Mocy.
- Zapytany o to czy zobaczymy wreszcie dłuższą walkę z użyciem dwóch mieczy przeciw jednemu, Nick odpowiedział, że chciałby abyśmy mogli zobaczyć wycięte fragmenty walki z E2.
- Zapytany czy zobaczymy jeszcze jakieś odcięte głowy, jak u Jango w E2, Nick powiedział: "Głowy potoczą się w E3."
- Nick uważa że możliwe jest, iż E3 będzie miał ograniczenie PG.
- Postać Nicka ma na imię "Cin Drallig", czyli jest to jego własne imię pisane wspak.
- Kit Fisto zginie w E3.
- Jest możliwe nauczyć się władania 2 mieczami naraz, ale ze względu na niewygodę wymaga to szczególnego treningu.
- Mousy McCallum, czyli córka Ricka, mówi że być może ujrzymy C-3PO machającego tiarą a nie mieczem świetlnym
- Zapytany czy ujrzymy miecze świetlne o 2 ostrzach, Nick mrugnął i kiwnął głową.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

14 Before the Helmet

2004-01-16 22:31:00 StarWars.com

W dziale Hyperspace na StarWars.com pojawiło się czternaste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawia ono tył ścigacza Baila Organy, który znajduje się na platformie lądowniczej, otoczonej niebieskim ekranem. Posiada on opływowe kształty. Jest koloru srebrnego z dodatkiem czerwieni. Ścigacz wygląda podobnie do tego jakim Anakin gonił Zam Weesel w Ataku Klonów na Coruscant. Szczególnie tylne silniki są niemal identyczne. Opływowy kształt latającej maszyny, ma swoje odniesienie do samochodów z lat 50tych.(spoiler):Ścigacz ujrzymy w scenie pościgu na Coruscant, który rozpocznie się zaatakowaniem Baila przez kilku sługusów Palpatine'a (koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Plakat Epizodu 3

2004-01-15 16:45:00 TFN

Ostatnio na forum TFN znalazły się bardzo interesujące cytaty z wypowiedzi ludzi wspołpracujących z redakcją Insidera, które dotyczą nowego numeru:

”...dodatkowo posiadamy kolejną okładke Epizodu 3. Niestety Fani będą musieli poczekać do czasu, kiedy StarWars.com zadecyduje co lub kto może zostać opublikowane...”

”Oczywiście posiadamy reportaż na temat Epizodu 3, włączając w to okładke, które zapewne zaskoczy niejednego Fana...”

KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Bitwa Kosmiczna

2004-01-14 20:30:00 StarWars.com

W miniony czwartek, czyli 8 stycznia, George Lucas wraz z ILM, rozpoczął prace nad efektami specjalnymi pierwszej sceny akcji w Epizodzie 3. Film zacznie się przełomową bitwą kosmiczną, w której siły Republiki zmierzą się ze statkami bojowymi Separatystów.

Pomimo tego, że ILM niedawno ukończył około 25 ujęć (czyli dosyć krótkich scen). Zwrot akcji w tej epickiej bitwie kosmicznej jest bardzo istotny, ponieważ przedstawia jedną z ważniejszych sekwencji w całym filmie. Wszystkie dotychczas ukończone sceny były jednoczenie tworzone przez ludzi od efektów graficznych jak i działu animacji. Dzięki temu ukształtował się jednolity punkt odniesienia do gotowych ujęć, które szybko zostały dostarczone do ILM.

Lucas użył taki słów, zwracając się do szefa od efektów graficznych Johna Knolla: „Już niedługo, otrzymasz pierwsze dwie sekwencje. Jednak są dwie sceny, które trzeba będzie wyciąć”. Na dzień dzisiejszy zostało zatwierdzonych ponad 2000 ujęć do nowego filmu. Producent Rick McCallum przewiduje, iż do maja 2004 roku zostanie ukończonych przynajmniej 160 cyfrowych scen. Podobna sytuacja miała miejsce przy Epizodzie 2, gdyż w maju 2001 ukończono około 160 komputerowych ujęć, czyli rok przed premierą filmu.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 13

2004-01-09 20:40:00 StarWars.com

Na Hyperspace pojawiło się trzynaste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawia ona asystentkę Baila Organy z Aldeeranu, w którą wcieli się aktorka Caroline de Souza Correa.
Dworka Baila, jest ubrana w długą białą suknie. Jest ona uszyta z jedwabiu i po cześći z bawełny. Dodatkowo przyozdobiona jest małą "peleryną", która zakrywa szyje, a także posiada odkryte ramiona. Jej włosy są zaczesane do tyłu, a na "grzywce" została umieszczona mała ozdobna spinka (podobna do tej jaką miała Padme na Tatooine w E2).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

E3 - notatki z post-produkcji

2004-01-08 20:44:00 StarWars.com

Niedawno pojawił się update w dziale Hyperspace na oficjalnej. Notatki z post-produkcji opisują powstawanie "foteli w Radzie Jedi", rozmowy George`a Lucasa i Ricka McCalluma z członkami ILM na temat ostatnich efektów specjalnych dodanych do filmu, która odbywają się w każdy czwartek, prace ludzi ILM, mających ją ukończyć przed końcem 2004 roku, zatem tak, by film w wersji dla Lucasa był już gotowy na gwiazdkę bieżącego roku. (spoiler):Dalej opisane są :
- Projekty obrotowych modeli, nieruchomych obrazów "droidów - poszukiwaczy", teren walki na krążowniku, myśliwce droidów, nowy R2-D2, cyfrowy dubel, czyli ucięcie głowy Hrabiego Dooku - aktualnie praca nad dźwiękiem.
- Prace nad sceną z Obi-Wanem i Yodą , w nowym sektorze Świątyni Jedi , została skończona.
- Ukończenie prac nad nowym statkiem Klanu Bankowego, który pojawi się w początkowej scenie wielkiej bitwy kończącej Wojny Klonów.
- Sceny z Rycerzami Jedi w Radzie, w których ukażą się: Plo Koon, Ki-Adi-Mundi, Stass Allie, Saesee Tiin, Agen Kolar, a także Mace i Yoda. Niektóre miejsca Mistrzów Jedi zostały puste, gdyż ma to obrazować ich śmierć w Wojnach Klonów. Jednak aktualnie rozważa się dołączenie na ich miejsce kilku Jedi z poprzednich filmów jak Pablo-Jill. Być może wrócą także dotychczasowi członkowie rady - Even Piell i Oppo Rancisis, których los jeszcze nie został przesądzony.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Nowy aktor ?

2004-01-05 23:09:00 TFN

Już dawno mówiono o powrocie pewnej klasycznej postaci, ba nawet pokazano jej maskę (wiecej>>>), tym razem TFN podało kilka konkretów.
Podobno aktor Wayne Pygram w wywiadzie dla "Starlog", wspomniał o pojawieniu się jego skromnej osoby w kolejnej odsłonie Sagi. Nie mógł za dużo powiedzieć na ten temat, ale napomknął (spoiler):, iż zagra postać z pierwszego filmu (pewnie chodzi tutaj o Epizod 4, czyli Nową Nadzieje) Klasycznej Trylogii. Wayne delikatnie zasugerował, że wcieli się w Gubernatora Tarkina(koniec spoilera). Zapraszam do obejrzenia zdjęcia Wayne`a. Sami osądźcie w kogo może się wcielić.
Nic więcej na ten temat niewiadomo, ale zapowiada się ciekawie.
Jeśli to co powiedział jest prawdą, znów wracamy do pytania, kogo zagra Rohan Nichol, o którym mówiono się jako o Tarkinie. Może sugestie (więcej>>>) na temat jego postaci także są prawdziwe.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Planowane dokrętki

2004-01-05 23:08:00 TFN

W ostatnim numerze magazynu Star Wars Insider, pojawiło się potwierdzenie, iż planowane są trzy dodatkowe terminy zdjeciowe Epizodu 3. Oto jak będą one rozłożone w czasie ( i przestrzeni ;) ):

- marzec 2004 - Studia "Elstree" w Londynie (1 tydzień)
- listopad 2004 - ( 1 tydzień)
- luty 2005 - (3-4 dni)

Planowane jest dokręcenie tych scen, tak jak to miało miejsce przy sekwencji w fabryce droidów na Geonosis w Epizodzie 2. Jednak plany dotyczące poprawienia scen, nie zostały jeszcze skonsultowane z samym Lucasem.
Następny ważny miesiąc to wrzesień 2004, wtedy zaczną się przygotowania do napisania muzyki do filmu, która zostanie nagrana na przełomie stycznia i lutego 2005. Można więc sądzić, że album pojawi się w sklepach na przełomie kwietnia / maja 2005 (jak to miało miejsce z E 1 i 2).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Wypowiedz Padme

2004-01-05 23:06:00 MTV

Ostatnio Natalie Portman udzieliła wywiadu dla MTV. Wypowiada się na temat finałowego pojedynku w Epizodzie 3:

"Widziałam bardzo zaskakującą scenę walki na miecze świetlne między Ewanem McGregorem i Haydenem Christensenem. Musze przyznać ze wydały mi się trochę "chore". Chłopaki dali z siebie wszystko. Myśleli nad tym, by kaskaderzy ich zastąpili w niektórych scenach, ale Hayden i Ewan okazali się od nich o wiele lepsi. To fantastyczna scena. Czy film będzie wart pójścia do kina ? Dopiero skończyły się zdjęcia. Bardzo ciężko przygotowaliśmy się do większości scen. Myślę, że wszyscy z nas, starali się wykonać naszą prace tak dobrze jak tylko mogliśmy. Była to ostania szansa by razem pracować nad Gwiezdnymi Wojnami. Mam nadzieje ze cały film się wszystkim spodoba. Teraz nad pracują nad nim specjaliści od efektów specjalnych, dlatego film wejdzie na ekrany prawie 2 lata po ukończeniu zdjęć."
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Spoilery E3...

2004-01-01 19:59:00 StarWars.com

Niedawno pisalismy o 2 dokumencie, jaki pojawił się na Hyperspace. W tym 5min filmiku pojawiło się kilka znaczących informacji na temat Epizodu 3. (spoiler):
- W scenie, w której George ogląda miecze można zaobserwować rękojeść Dartha Vadera. Jest ona identyczną, z tą, jaką widzieliśmy w Trylogii. Nasuwa się tutaj pewna spekulacja. Otóż możliwe, iż w Epizodzie 3 zobaczymy Mrocznego Lorda Sith nie tylko w całej okazałości, ale również i w akcji. Podobno pod koniec filmu zobaczymy kilku sekundowe sceny, w których Darth Vader poluje na reszki Rycerzy Jedi. Ma to być swego rodzaju nawiązanie do Wersji Specjalnej Powrotu Jedi. Mimo wszystko nie jest to nadal potwierdzone.
Dodatkowo w tej samej scenie Lucas sam mówi mały spoiler. Tak prezentują się jego słowa, kiedy trzyma rękojeść Anakina z E3 - "Czy to ten miecz, który został dany Luke`owi? Czyli to jest ten sam, który Obi-Wan zabiera ze sobą po przypadkowej wygranej w finałowej walce ?". Wygląda na to, że George zdradził trochę z samego scenariusza.
- Następna scena dokumentu, prezentuje Lucasa, który również ogłada miecze. Można tam zauważyć rękojeści Hrabi Dooku, Mace`a Windu, Obi-Wana z E4, Obi-Wana z E5, Dartha Vadera, Anakina\Luke`a z E4-5, a także kilka identyczny mieczy, którymi Hayden trenował walkę przed zdjęciami. George mówi "musimy znaleźć jakieś typowe połączenie rękojeści Ewana (Obi-Wan z Nowej Trylogii) i Aleca (Obi-Wan z Trylogii). Możliwe, iż zobaczymy scenę, w której Kenobi sam tworzy sobie miecz. Ma to być 2-3min scena, w której Obi-Wan dobiera materiały i łączy je w jedną całości. Możliwe, iż w podobnej scenie zobaczymy także Anakina, w której zmienia kryształ na czerwony.
- Scena treningu Haydena z Ewanem prezentuje się zdumiewająco. Chłopaki trenowali po 6 godzin dziennie. Lucas każdego dnia, obserwował ich po skończonej pracy na planie. Jako, że Hayden ma kij z włókna szklanego czerwony, a Ewan niebieski, można, więc sądzić, iż w finałowej walce w E3 zobaczymy Anakina z mieczem o czerwonym ostrzu.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (25)
Loading..