TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Spoiler o Grievousie

2004-10-31 12:21:00 LS za Star Wars Insider

W najnowszym Insiderze, znajduje się sekcja „Zapytaj Mistrza”, gdzie na pytania odpowiada Pablo Hidalgo, redaktor witryny Starwars.com. Padło tam pytanie o to, czy Grievous używa Mocy, skoro walczy na miecze świetlne w 20 odcinku Wojen Klonów, a dodatkowo jakby wykonywał pchnięcia Mocy. Pablo stwierdził, że kategorycznie Grievous nie używa Mocy, w ogóle jej nie wyczuwa. Faktycznie walczy na miecze świetlne, ale jego ruchy, sugerujące, że mógłby używać Mocy np. do pchnięcia, to tylko wina przerysowanej kreski Tartakovsky’ego. Grievous faktycznie zamacha się i bardziej robi hałas i działa psychologicznie, niż Mocą. Zresztą w Epizodzie III będzie zachowywać się zupełnie inaczej. W każdym razie Spoiler można wykluczyć hipotezę, że Grievous jest byłym rycerzem Jedi. On będzie tylko ich zabójcą. A skoro nie widzi Mocy, to raczej nigdy wcześniej jej nie widział, więc nie ma szans, by był Qui-Gonem, Sifo-Dyasem, Maulem czy kimkolwiek innym, kto używał Mocy(koniec spoilera). Zatem, tak jak stwierdzono wcześniej, będzie to zupełnie nowa postać.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Mistrza Yody - UPDATE

2004-10-30 11:27:00 StarWars.com

Na głównej stronie StarWars.com widnieje reklama płatnej strefy, czyli Hyperspace. Można tam zauważyć ciekawą scenę z Zemsty Sithów. Dotyczy ona samego Mistrza Yody. (spoiler):
Prawdopodobnie owa scena pochodzi z pojedynku przed walką Anakina i Obi-Wana na Mustafar. Yoda zmierzy się z samym Darthem Sidiousem na planecie Coruscant...
(koniec spoilera).

UPDATE – ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)

W sieci ukazało się powiększone oraz odczyszczone zdjęcie Yody. Możecie je zobaczyć w tym linku>>>.
KOMENTARZE (40)

Zemsta Sithów

Postępy na planie

2004-10-29 19:05:00 StarWars.com

Z tak dużą ilością światów do odwiedzenia w "Zemście Sithów" zespół Lucasa ma nie lada zadanie. George ma swoją własną filozofię na temat światów. Ważne jest pierwsze wrażenie i łatwe rozróżnianie planet, stąd pojawiają się nam jednoklimatyczne planety jak Hoth czy Tatooine. Lucas zamienia realizm na filmowe wrażenie. Dzięki temu określony typ terenu odzwierciedla nam świat, a publiczność nie potrzebuje podpisów informujących, gdzie dzieje się akcja. Dlatego Lucasowi było bardzo przykro, gdy dowiedział się, że część osób oglądających "Atak klonów" nie potrafiła odróżnić Geonosis od Tatooine, ponieważ na obu była pustynia i myśleli, że to tylko inna pora dnia.

W Epizodzie III odwiedzimy dwanaście planet, stąd Departament Artystów miał bardzo trudne zadanie stworzyć różne światy pod względem architektonicznym, tektonicznym i klimatycznym. Lucas dokładnie przeglądał wszystkie projekty, patrzył jak się komponują razem ze sobą, jakie kolory dominują. Dodatkowo dochodzi jeszcze montaż filmu, obecnie Lucas stara się sprawdzić, na ile jest w stanie go skrócić, tak by w trzech ujęciach móc pokazać to co na razie pokazuje w pięciu.

W pewnym momencie filmu Generał Grievous dociera do planety Utapau. Tu ważne, bo oto po raz pierwszy na oficjalnej pada nazwa planety, która przewijała się przez Gwiedzną Sagę od samego początku, bo właśnie tak pierwotnie nazywały się i Tatooine i Naboo. Prom Grievousa pojawia się na orbicie planety, potem widzimy go już w atmosferze, aż w końcu ląduje, a Gievous wychodzi i zmierza wzdłuż platformy. Na koniec wchodzi do windy by spotykać się stronnikami Separatystów. Sam hangar jest stylizowany trochę na to co znamy z powrotu Jedi. Tym razem jednak to droidy bojowe stoją w rzędzie. Hangar będzie widoczny tylko w tym pojedynczym ujęciu, przynajmniej w roboczej wersji filmu.

W innym ujęciu Aayla Secura idzie przez kolejną, niedokończoną jeszcze, nową planetę i w pewnym momencie jej oczy koncentrują się na jakimś punkcie. I jest problem, na co ona tam patrzy? Na planie pewnie na nic, bo tam był tylko zielony ekran, ale teraz dodano wirtualne środowisko, pokrytej grzybami planety, a jej spojrzenie trzeba jakoś wyjaśnić. Lucas stwierdził, że trzeba by dodać tam jakąś istotę, np. papugę. Może niekoniecznie ptaka, ale by miało pysk i wydawało dźwięki. Do roboczej wersji trzeba podpiąć coś i zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Rob Coleman sugeruje by dodać tam coś z Epizodu I, np. peko peko, ptaszki które stworzono na Naboo i teraz mogą się przydać. Na to Lucas instruuje go, że musiałaby patrzeć na dół, a nie patrzy, więc trzeba sprawić, by to coś latało.

Dlatego ważne jest oglądanie filmów na dużych, kinowych ekranach. Na monitorach zazwyczaj tych scen się nie wyłapuje. W innej scenie z Obi-Wanem w myśliwcu, gdy kończył rozmowę z hologramem Baila Organy, coś nie tak było z gwiazdami w tle. Tym razem obrazowanie gwiazd będzie inne, zazwyczaj były one w Gwiezdnych Wojnach dwu wymiarowe, teraz będą trochę przypominające efekty znane z Star Trek, trójwymiarowe!

Inną z omawianych scen, jest mimika Yody. Podobnie jak w ANH Obi-Wan wyczuł zniszczenie Alderaanu, tak i teraz Yodę zatrzyma nagła katastrofa. Zobaczymy grymas na jego twarzy. Ale nie będzie to wyglądało jak cierpienia, a raczej prawie jak nagły atak serca. To bardzo trudne emocje do zobrazowania. To coś, jakbyś nagle dowiedział się, że twój szesnastoletni syn został aresztowany za handel narkotykami a w dodatku jest seryjnym mordercom. Właśnie tak te uczucia opisuje Lucas.

Liczba ujęć w Epizodzie III - 2300
Ukończone przez JAK - 933
Ukończone wycięte - 105
Ilość ukończeń wymaganych tygodniowo - 59
Tygodni pozostało - 23
Ujęć do zrobienia - 1357
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 22

2004-10-29 19:04:00 StarWars.com

W płatnej strefie StarWars.com, opublikowano dwudziesty drugi wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):

Przedstawiono na nim scenę drugą w studiu Fox w Australii. Znajduje się w niej głęboki dół. Wymiary na oficjalnej podane są w stopach. Oto przybliżone w metrach: 3 głęb. x 12 szer. x 18szer.
Dół wypełniony jest wodą. Dzięki temu specjaliści z ILM będą mogli zastąpić ją w dwojaki sposób. Wszystko przez wysoki poziom technologii cyfrowej.
W jednej ze scen zobaczymy Anakina i Obi-Wana w pokoju z generatorem pola, znajdującym się na krążowniku Generała Grievousa – „Niewidzialna Dłoń”. Pomieszczenie będzie wypełnione paliwem.
W innej zaś sekwencji, będzie to głębokie, mroczne wejście znajdujące się na planecie Utapau

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 55

2004-10-29 18:28:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna zaprezentowała pięć dziesiąte piąte zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):

Tym razem również ukazano skończoną scenę z Zemsty Sithów.
Na pierwszym planie widnieje, wieloletni bohater, znany już z Klasycznej Trylogii, czyli R2-D2. Droid wygląda na przerażonego. Ma pootwierane wszelkie „schowki narzędziowe”. Co ciekawe na górze jego kopuły widać cos, co wytwarza prąd elektryczny ( w Klasycznej Trylogii R2 strzelał czymś podobnym, ale z innego urządzenia).
W tle widać droida Federacji Handlowej, a także pewnego Jedi. Po szatach można sądzić, iż jest to sam Obi-Wan Kenobi. Po lewej stronie można spostrzec pewien komputer, który ma kilka zielonych ekranów.
R2 stoi sztywno. Dodatkowo ma zapalona niebieską lampkę na kopule.

Prawdopodobnie w tej scenie droid będzie próbował uratować bohaterów z opresji, robiąc wszystko, co tylko może.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Art of Revenge 11 + nowy spoiler

2004-10-29 18:04:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się jedenasty szkic koncepcyjny z cyklu Art of Revenge. (spoiler):

Ukazano na nim projekt nowej rasy jaką zobaczymy w Zemście Sithów. Autorem owego szkicu jest Sang Jun Lee. Na koncepcie ukazano gatunek Tiona Medona.
Początkowo rasa zarządcy Utapau, miała się znaleźć na gorącej, wulkanicznej planecie Mustafar. Jednak reżyser George Lucas, zdecydował, iż postacie z owego gatunku wystąpią na innej planecie. Wybór padł na Utapau.
Na szkicu widać prawdopodobnie postać Tiona Medona. Siedzi on na fotelu, jednocześnie wykonując znaczący gest prawą ręką. Ma na sobie czerwone, bardziej luźne niż w filmie, ubranie.

Tion Medon jako zarządca Utapau, na której zostanie stoczona jedna z ostatnich bitew kończących Wojny Klonów, pomoże Obi-Wanowi Kenobiemu. Chodzi o odnalezienie Generała Grievousa, a także ucieczkę z planety. Przed odlotem z Utapau, Obi-Wan będzie musiał zabić swój oddział szturmowców-klonów. Spododowane to będzie wydaniem rozkazu 66 (Order 66), przez który Palpatine automatycznie podporządkuje sobie wszystkie klony
(koniec spoilera).

Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej pojawił się dziesiąty szkic Art of Revenge. Dokładny opis znajduje się tutaj. Obraz możecie zobaczyć w tym linku>>>.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Pierwszy plakat Zemsty Sithów

2004-10-29 08:39:00 LS za StarWars.com

Każdej jesieni w roku poprzedzającym wejście na ekrany kolejnego filmu z cyklu "Gwiezdne Wojny", fani otrzymują dwie rzeczy, które im o nim przypominają. Zajawkowy plakat i zwiastun. Dziś w nocy, oficjalna strona "Gwiezdnych Wojen" ujawniła pierwszą rzecz - plakat "Gwiezdnych Wojen Części III Zemsta Sithów". W przyszłym tygodniu plakat ten i baner reklamowy zaczną pojawiać się w kinach w Ameryce Północnej i innych krajach. Oczywiście można go też już kupić, wraz z zestawem powiązanych produktów w sklepie StarWarsShop.com. Po raz pierwszy w historii Lucasfilm oferuje tam plakat dokładnie tej samej wielkości, co dostępne w kinach. Można też kupić sobie kubek lub koszulkę z plakatem. Wystarczy odwiedzić oficjalny sklep - tutaj. Plakat ten, który jest pierwszym wizualnym przekazem związanym z nadchodzącym filmem, musi w zwięzły sposób mieć w sobie coś z ducha nadchodzącej produkcji. Dokładnie tak samo było w przypadku "Mrocznego Widma", gdzie cieniem młodego Anakina Skywalkera był cień Dartha Vadera, czy "Atakiem klonów", gdzie uwypuklono wątpliwości co do ścieżki obranej przez Anakina. (O plakacie zajawce z drugiego epizodu pisaliśmy tutaj).

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (77)

Zemsta Sithów

Nowe zdjecia z Zemsty Sithów

2004-10-28 15:30:00 Benovite

W internecie krążą ciekawe zdjęcia, dotyczącego III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Przedstawiają one Hrabię Dooku, nową postać pilota z Alderaanu, w którą wcielił się Jeremmy Bulock (Boba Fett z E5-6 oraz oficer Imperialny w E5),a także Tiona Medona. Możecie je zobaczyć niżej:

Zdjęcie pierwsze
Zdjecie drugie
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia Anakina Skywalkera ! - UPDATE

2004-10-27 18:23:00 Ternian i Przemas

W sieci ukazały się ciekawe zdjęcia z Zemsty Sithów. Przedstawiają one Anakina Skywalera, w początkowych scenach filmu. Oto one:

Anakin - zdjęcie 1
Anakin - zdjęcie 2
Anakin - zdjęcie 3

UPDATE - ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)

Niedawno pojawił się skan z pewnego magazynu z Wielkiej Brytanii, prezentujący jedną z znaczących scen dla Wybrańca. Anakin dokonuje wyboru. Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Znamy imię nowego Sitha

2004-10-23 12:03:00 TFN

Na TFN ukazała się ciekawa informacja. Dotyczy ona Sitha, jaki zostanie wspomniany w Epizodzie III. (spoiler):
W czasie rozmowy, Anakina z Palpatine`em, przewinie się nazwa nowego Mrocznego Lorda. Nosi on imię DARTH PLAGUEIS.
Krąży wiele legend odnośnie tego Sitha. Prawdopodobnie to Plagueis był tak potężny, iż oszukał śmierć, a tym samym przedłużył sobie własne życie. Możliwe, że Palpatine użyje właśnie go za przykład, który posłuży za kolejny krok jaki Anakin stawi ku Ciemnej Stronie Mocy.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (40)

Zemsta Sithów

Kilka nowych spoilerów

2004-10-23 12:00:00 informator z USA

Oto kilka nowy spoilerów jakie ukazały się w sieci: (spoiler):
- W Epizodzie III dowiemy się kim jest i skąd pochodzi tajemnicza postać o nazwę Whills. Dodatkowo znajdziemy pewne nawiązanie do Dziennika Whillsa” („Journal of the Whills"). W nowelizacji Epizodu IV mięliśmy odniesienie do tej postaci.
- W „Teatrze Galaxies” na planecie Coruscant zobaczymy pewne odniesienie do Powrotu Jedi, a konkretnie występów grupy „Jedi Rock” w Pałacu Jabby the Hutta na Tatooine.
Będzie nam dane zobaczyć balet w wykonaniu rasy Mon Calamari. Grupa taneczna nosi nazwę „Squid Lake". Co ciekawe odbędzie się on pod wodą. Na dziewiątym szkicu Art of Revenge mięliśmy okazje zobaczyć jak prezentuje się tancerka z owego baletu.
- Planeta Cato Neimoidia jest światem kolonialny rasy Neimoidian (m.in. przedstawicielem tejże rasy jest Nute Gunray).
- „Odd Ball” – to podobno imię jednego z pilotów clone fightera ARC 170 Republiki.
- Mistrza Yodę zobaczymy w scenie, w której będzie leciał na pewnym stworzeniu przypominającym smoka. Potwór nosi nazwę „Can-cell”. Prawdopodobnie owa scena będzie miała miejsce na Kashyyyk.
- Oto pewne wyrazy, jakie usłyszymy w Zemście Sithów : Delegation Of 2000 , Order 66. Niestety nie wiadomo co one oznaczają.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Planety z Epizodu III

2004-10-22 18:37:00 MF.com i StarWars.com

Według najnowszych doniesień, w Epizodzie III będziemy mieć następujące planety: (spoiler):

1. Coruscant
2. Tatooine
3. Naboo
4. Alderaan
5. Kashyyyk
6. Felucia
7. Utapau
8. Mustafar
9. Saleucami
10. Mygeeto
11. Cato Neimoidia
12. Dagobah

Jedyny problem to Cato Neimoidia - zgodnie z tym co stwierdził Pablo, nie powinny pojawić się planety z EU, a ta planeta była tam wspomniana. Być może Pablo o tym nie wiedział, bo ona nie odegrała znaczącej roli w EU
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Jedi w E3

2004-10-22 18:33:00 MF.com

Na łamach MF.com pojawiła się ciekawa informacja dotycząca Zemsty Sithów. Nie wiadomo na ile jest ona prawdziwa. (spoiler):

Wojnę Klonów przeżyje jedynie 67 mistrzów Jedi. Stąd będzie jasne, że niektórzy Rycerze Jedi jak Anakin Skywalker, będą w radzie Jedi.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 54

2004-10-22 17:58:00 StarWars.com

Niedawno StarWars.com opublikowało pięć dziesiąte czwarte zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawia ono ukończoną scenę, która znajdzie się na początku filmu. Chodzi o bitwę kosmiczną nad planetą Coruscant. Sekwencja ukazuje wnętrze kokpitu nowego Jedi Starfightera, a konkretnie ekran graficzny. Służy on do namierzania celów w czasie prowadzenia bitwy w kosmosie.
Ekran jest w kształcie wypukłego koła. Celownik ma ciemno niebieski kolor. Stworzono go w postaci czterech kresek, dwóch poziomych i pionowych, które nie dochodzą do środka osi. Przy krawędziach wypukłego koła można spostrzec pewne pogrubione owego celownika.
Co ciekawe na ekranie widać flagowy okręt Generała Grievousa. Całość jest w kolorze ciemno czerwonym. Przy środku statku widać dwie osie, również w kolorze czerwieni. Okręt nosi nazwę „Niewidzialna dłoń” (Invisible Hand).
Prawdopodobnie to właśnie na nim będzie uwięziony Najwyższy Kanclerz Palpatine i rozegrają się dalsze sceny z początku Zemsty Sithów. Chodzi o walkę Anakina i Obi-Wana z Hrabią Dooku, pojedynek Obi-Wana z Grievousem, Anakina z ochroniarzami Generała, samym Shakarem, a także ucieczka dwojga Jedi i Palpatine`a.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 21

2004-10-22 17:21:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się dwudziesty pierwszy wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):
Ukazano na nim pewne pomieszczenie w Świątyni Jedi, w którym Rycerzom Jedi przydziela się określone misje w czasie Wojen Klonów.
Pokój wygląda bardzo przestronnie. Przy wejściu można zobaczyć małe schody, które prowadzą w dół. Główna cześć pomieszczenia znajduje się na obniżeniu. Tam widać pewien komputer a także ekran, przez który Jedi otrzymują określone zadania, odnośnie Wojny Klonów. Dodatkowo można spostrzec cos, co przypomina okrągły stół.
Dodatkowo podłoga jest zdobiona pewnymi wzorami. Są one umieszczone na pewnym płytkach. Stworzone są one w postaci okręgów oraz pół okregów.
Całość została opatrzona odcieniami szarości. Dzięki temu można odczuć mroczny klimat, jaki zapewne będzie towarzyszył filmowi.
Po prawej stronie schodów umieszczono miejsca siedzące dla Jedi.
Przy komputerach widać dwie postacie. Prawdopodobnie jest to Rycerz i Padawan.
Plan nie jest kompletny, w dalszej części umieszczono niebieski ekran, który ILM zastąpi komputerowym modelem otoczenia. Został on stworzony na scenie drugiej w Sydney w Australii
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Pablo Hidalgo

2004-10-22 10:44:00 LS

Pablo Hidalgo, redaktor oficjalnej strony Star Wars, udzielił kilku odpowiedzi na rodzące się coraz obficiej pytania dotyczące Epizodu III. Oto one (uwaga, spoilery!):

- Kwestia tego, że pierwsza godzina filmu to walki, ostatnia również, a w środku coś się dzieje, jest raczej ogólnikowa i nie dotyczy dokładnie czasu trwania filmu.
- W scenariuszu E3 pojawiła się informacja, że moc w Jedi powoli zanika.
- Anakin będzie w radzie Jedi, co wywoła pewne kontrowersje. Ki-Adi-Mundi był w Mrocznym Widmie jedynym Rycerzem Jedi w radzie. Teraz się do tego nawiąże.
- Palpatine nie wciągnie R2-D2 w swoje intrygi.
- Joel Edgerton miał własne dokrętki, poza tymi opisywanymi.
- Shaak Ti będzie wciąż mistrzynią Jedi, ale jej kadencja w radzie Jedi dobiegła końca
- Na pytanie czy Neimoidia pojawia się w ROTS, Pablo stwierdził "nie dokładnie".
- W ROTS możemy spodziewać się odwołań do słynnych Lordów Sithów z przeszłości zakonu, ale raczej tych, którzy utrzymywali zakon w tajemnicy od Dartha Bane'a. Zatem, żaden z nich wcześniej nie pojawił się w EU.
- W ROTS nie pojawi się żadna planeta z EU.
- Robert De Niro NIE gra w Epizodzie III.
- Sceny z wookiemi ciągle są dokręcane.
- Królowa Naboo nie ma jeszcze własnego imienia.
- Obi-Wan będzie używać sztuczek myślowych Jedi w Epizodzie III.
- Darth Sidious na pewno nie jest ani bratem, ani klonem, ani bliźniakiem Kanclerza Palpatine'a.
- Nie wszystkie sceny zostały wyreżyserowane przez George'a Lucasa. Np. sceny z wookieemi w E3, ale bazowały na animatyce GLa.
- George Lucas preferuje odtwarzanie ROTS w cyfrowych kinach, ale nie zamierza robić jakiś ograniczeń.
- Niszczycielę klasy Venator - tę nazwę wymyślił ktoś zamieszany w książkę w stylu Niesamowite przekroje. Lucas określa je jako Krążowniki Jedi. Wiele nazw i powiązań wymyślają ludzie z EU.
- Na pytanie czy tytuł "Revenge of the Sith" odnosi się do osoby czy grupy osób, Pablo stwierdził, że jest to kwestia osobistych interpretacji, ale partnerzy w krajach nieanglojęzycznych zostali pouczeni, by tłumaczyć to w odniesieniu do grupy osób, czyli liczbie mnogiej.
- Poza Grievousem nie będzie innego nowego potężnego złego bohatera. - W Epizodzie III nie ma co się spodziewać nowych kolorów mieczy, czy nawet egzotycznych rękojeści jak u Dooku.
- W ROTS nie pojawią się planety Atzerri czy Mooria.
- Kostium senator Toonbuck Toory, został wykorzystany jako kostium jednego z widzów podczas baletu, ale bez intencji, by była to dokładnie Toora.
- Obi-Wan nie wspomina w E3 Qui-Gona, ale zrobią to inne postaci.
- Nie ma co liczyć, na częste wznowienia nowej trylogii w kinach, tak jak to było w latach 80. ze starą. Po części wynika to z faktu, że czasy się zmieniły, teraz mamy wideo, DVD itp.
- Podczas prac nad TPM bibliotekę senatorów stworzono na nośniku cyfrowym, i wróci ona w ROTS. Poza tym możliwe, że niektóre wybuchy zostaną też wykorzystane. Ale tylko w niewielkim stopniu.
- Sly Moore nie ma kwestii mówionych.
- Yoda nigdy nie był Sithem.
- Po Wojnie Klonów, były jeszcze inne bitwy, ale historycznie już nie tak ważne.
- Wszystkie 12 planet z ROTS zostało już nazwanych, ale obecnie zmieniono nazwy z środowiskami.
- Na pytanie "Czy dziennik Whills pojawi się w E3" Pablo odrzekł, że koncept ten nie został zapomniany.
- Saesee Tiin i Kit Fisto nie będą mieć kwestii dialogowych w ROTS, ale za to wielu z takich Jedi pojawi się w następnej serii Wojen Klonów, wraz z dialogami.

KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Fanowskie Trailery

2004-10-21 22:04:00 Marionetti

Można było się tego spodziewać... Z oficjalnych materiałów o E3 które powolutku serwowano nam w materiałach HyperSpace i w kilku innych źródłach, powstały fanowskie trailery Epizodu 3. Ponieważ wykorzystano z nich kawałki nieobrobionych scen (znaczy takich na zielonym tle) z Zemsty Sithów, zatem istnieje potencjalne niebezpieczeństwo "spoilerów".
Wszystkich, którzy nie przejmują się tym lub chcą zobaczyć "warsztat" fanów, zapraszamy do ściągnięcia poniższych filmików:

EpisodeIII_TeaserTrailer.mov - 10 MB. Format QuickTime - bardzo ładnie zrobiony.
Revenge_of_the_Sith.mov - 4 MB. Krótszy i gorszy w wykonaniu.
duel3soundeffects.mov - 4,6 MB. Bardzo ładnie zrobiony trzysekundowy pojedynek między Obim i Anakinem (obrobiony materiał z 4 dysku Trylogii DVD)
EP3TeaserTrailer.mpeg - Format MPEG. 12 MB. - Najstarszy, był już prezentowany na Bastionie.

Jeśli chcesz zapisać filmiki, kliknij na link prawym przyciskiem myszki i wybierz "Zapisz element docelowy jako".
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Teaser trailer - 4 listopada na Hyperspace

2004-10-21 19:01:00 StarWars.com

Wczoraj pisaliśmy o dacie premiery pierwszego teaser trailera Zemsty Sithów, którą podała witryna Cinescape. Choć informacje o tej dacie krążyły od dawna to dopiero dziś na stronie StarWars.com oficjalnie ją potwierdzono. W kinach zwiastun pojawi się przed filmem "Iniemamocni" (The Incredibles, polska premiera dopiero 19 listopada). Jednocześnie zapowiedziano, iż użytkownicy płatnej strefy StarWars.com - Hyperspace będą go mogli zobaczyć już przed południem - 4 listopada (dodam, że w Polsce będzie to już późna pora), a wieczorem tego dnia pojawi się w telewizji (niestety, nie u nas). Filmik ma być dostępny w wysokiej jakości w formacie QuickTime'a, a dla zapewnienia wysokiej jakości pobierania pliku, Lucas Online podjął współpracę z America On Line i Moviefone.com.

Zwykłych użytkowników niestety trochę zmartwię: pierwszą zajawkę Zemsty Sithów, legalnie i za darmo (bez pośrednictwa programów p2p) będzie można ściągnąć ze StarWars.com dopiero 8 listopada...
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Debiut zwiastunu "Zemsty Sithów"

2004-10-20 18:44:00 TFN & Cinescape

Już wcześniej pisaliśmy o zwiastunie do "Zemsty Sithów" (o jego premierze tutaj, a także jego opis tutaj). Tym razem datę premiery w pewnym sensie potwierdziła witryna Cinescape. Otóż w USA w kinach pojawi się tuż przed filmem "Iniemamocni". Czyli powtarza się historia sprzed 3 lat, gdy zwiastun AOTC zadebiutował tuż przed inną produkcją Pixara - "Potworami i spółką". Oczywiście nie jest to w żaden sposób potwierdzone, ale logika właśnie nakazuje uważać, że właśnie tam pojawi się zwiastun.
Ale już dzień wcześniej w wieczornym wydaniu programu "Access Hollywood", czyli w telewizji powinien zadebiutować zwiastun i rozpocznie się oficjalna promocja. Mniej więcej w tym samym czasie zwiastun powinien być do ściągnięcia z sieci. Tu niestety nie wiadomo, czy będzie to Hyperspace, czy też już darmowa część oficjalnej. Przypominamy, że zgodnie z zapowiedziami, zwiastun miał się pojawić wpierw na Hyperspace. Możliwe, że właśnie tam pojawi się w dużej rozdzielczości, a w małej na zwykłej oficjalnej, dopiero po czasie - zapewne tygodniu, będzie normalnie do ściągnięcia. Wszystko powinno się wyjaśnić na dniach.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Sithowie w ROTS

2004-10-20 18:43:00 LS

Wśród najnowszych doniesień i plotek o ROTS pojawiła się kolejna o Sithach. Spoiler

Jest jeszcze jeden Darth. Tak przynajmniej donoszą szpiedzy z planu SW. Oczywiście, raczej postać ta nie pojawi się w filmie, ale wiele wskazuje, że będzie wspomniana. Być może Sidious będzie mówił coś o historii zakonu, o najpotężniejszym z nich, który pokonał śmierć i przedłużył sobie życie. Mało tego w Epizodzie III powinien być wspomniany "Dziennik Whills" (The Journal of the Whills"). Możliwe, że rzeczy te będą powiązane.
(koniec spoilera).
Oczywiście może to być tylko jedne wymysł fanów, na razie czekamy na potwierdzenie.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Art of Revenge 10

2004-10-19 19:01:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się dziesiąty szkic koncepcyjny z cyklu Art of Revenge. (spoiler):

Przedstawiono na nim projekt jednego z nowych pomieszczeń, należących do Kanclerza Palpatine`a na Coruscant w Zemście Sithów. Jest on przedstawiony w formie wczesnego szkicu.
Chodzi o szeroki korytarz, przypominający gabinet. Przy ścianach można spostrzec kilka siedzeń oraz stołów. Po prawej stronie widać wielkie okno, przez które wygląda sam Palpatine. Całość jest w czarno-białym kolorze. Sam gabinet wygląda mniej ekskluzywnie niż w poprzednich filmach. Mimo tego zobaczymy w nim pewnych senatorów (m.in. Padme, Bail Organa, Fang Zar) omawiających poczynania co do losów galaktyki z Kanclerzem
(koniec spoilera).

Mimo, iż nie możemy zaprezentować nowego Art of Revenge, odsyłamy w ten link>>>. Dzięki temu zobaczycie owy gabinet Palpatine`a, który znajduje się na szkicu, w pełnej krasie.

Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej umieszczono dziewiąty szkic Art of Revenge. Dokładny opis znaduje się tutaj.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Lucas wizytuje ILM

2004-10-19 15:48:00 StarWars.com

Każdy kto pracuje trochę w branży technicznej, wie, że jak urządzenie ma się zepsuć, to na pewno się zepsuje w najgorszym momencie. Tak było w ILMie. W chwili gdy przybył tam George Lucas na wizytację, okazało się, że nie działał automat do parzenia kawy. Na szczęście Lucasowi podczas prezentowania wyników podano kawę parzoną, która mu smakowała. Lucas od razu wyrzucił już jedną scenę z Epizodu III, z której John Knoll był bardzo dumny. Był to przepiękny widok Naboo, który spec od efektów specjalnych chętnie by i tak ujrzał w filmie. Co ciekawe, był to doskonały przykład cyfrowych rysunków, nawiązujących do technik pamiętanych z klasycznej trylogii, gdzie tło dorysowywano na szkle. Tu wszystko zrobiono komputerowo, ale GL chce to wyciąć.
Lucas stwierdził, że chce by to ujęcie wyleciało z filmu, a nie by wróciło. Knoll puszczał je na okrągło, aż w końcu Lucas powiedział "No dobra, dokończ to. Zobaczymy czy będzie pasować do filmu". To ucieszyło również McCalluma. Następnie dyskutowano fizyczne właściwości błyskawic Mocy. Jak powinny się rozchodzić, jaką mieć siłę, kąt padania, odbicia, rozchodzenia się. Czyżby było coś planowane w ROTS? Może wydawać się to ludziom śmieszne, ale takie dyskusje to setki poważnych decyzji w stylu jak generał Grievous powinien szybko spadać, gdy nosi pelerynę? Czy 2-1B chodzi czy się toczy? Czy wookiee powinni patrzyć w lewą czy w prawą stronę ekranu.
Lucas tłumaczył też zachowanie droidów bojowych, które są trochę zacofane.
Cóż wystarczy im machnąć ręką przed nosem, a one nie wiedzą co robić, bo ich rozkazy tego nie przewidują.
Pod koniec Lucas zaprezentował wszystkim najnowszą wersję zajawki, która pojawi się niebawem. Nawet Knoll był zaskoczony, tym, że wykorzystano tam już sceny, które ILM zakończył ledwo w tamtym tygodniu. Na to Lucas mu powiedział: "Ale nie słyszałeś tego z dźwiękiem, a dźwięk jak pewnie wiesz, to połowa filmu".
Lucas na koniec stwierdził, że dzięki zwiastunowi ukończyli już dziewięćdziesiąt sekund filmu.

Tymczasem John Williams niedawno obejrzał najbardziej aktualną wersję filmu. Według Lucasa, Williams zabierze się za pisanie muzyki do "Zemsty Sithów" najwcześniej w przyszłym tygodniu.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Dokument 8 – do sciągnięcia

2004-10-16 16:04:00 StarWars.com


Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawił się ósmy dokument pt. ” Za kurtyną” , którego można ściągnąć w niskiej rozdzielczości (320x180).
Dla przypomnienia opowiada on o tym, co się dzieje za kamerami, w czasie kręcenia poszczególnych scen filmu. Całość skupia się głownie na pracy ludzi od montażu oraz nagrywania wieku jak i obrazu. Dokładny opis znajduje się w tym linku>>>.
Ósmy dokument możecie pobrać tutaj.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 53

2004-10-15 20:32:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna zamieściła pięćdziesiąte trzecie zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):

Przedstawiono na nim jedną z pierwszych scen z filmu, która została ukończona. Widać w niej kokpit ARC-170, czyli myśliwca clone fightera. Wewnątrz można zauważyć spoglądającego za siebie pilota, w którego wcielił się Temuera Morrison, znany głównie z roli Jango Fetta w Ataku Klonów. Zapewne klon widzi namierzające go myśliwce Federacji Handlowej, zwane, tri-fighterami.
Pilot ARC-170 ma na sobie bardzo ciekawy hełm. Wyglądem, szczególnie dolnej części, bardzo przypomina ten szturmowców Imperium z Klasycznej Trylogii. Jest jednak niewielka, acz znacząca różnica. Otóż zamiast części wizyjnej składającej się z przyciemnianego okularu, umieszczono małe przezroczysty gogle. Dodatkowo usunięto twarzową nasadkę, która u szturmowców Imperium przypominała odwróconą literę „v”.
Wygląda na to, iż piloci myśliwców, ARC–170 Republiki w pewnym okresie Wojen Klonów mają wyciętą przednią cześć hełmu.
W tle można zobaczyć kawałek planety Coruscant.

Prawdopodobnie owy klon jak i wiele innych zostanie strąconych w czasie początkowej bitwy kosmicznej nad planetą Coruscant
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Nowa walka Anakina

2004-10-14 20:27:00 4 dysk Trylogii DVD - dokument RODV i E3VG

W dokumencie Return of Darth Vader z 4 dysku DVD Trylogii przewinęła się pewna sytuacja, która prawdopodobnie będzie miała swoje odzwierciedlenie w Zemście Sithów. (spoiler):

Chodzi o scenę, w której Hayden trenuje walkę na miecze świetlne. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż sparing partner posługuje się długim szarym kijem, na którego końcach można spostrzec dwa czarne pogrubienia. Dodatkowo walczy podobnym stylem jak Darth Maul, czyli wykorzystuje szary kij niczym light staff.

Prawdopodobnie chodzi o scenę, w której Anakin zmierzy się z ochroniarzami Generała Grievousa. Koncept potwierdzający ową sekwencje, znalazł się w dokumencie Episode III Video Game. Możecie go zobaczyć tutaj. Możliwe, iż jedynie w grze Skywalker zmierzy się z ochroniarzami Grievousa. Mimo wszystko, gra ma się dokładnie opierać na fabule filmu, co sprawia, iż ta scena prawdopodobnie pojawi się w filmie.
(koniec spoilera).

Zdjęcia z treningu do owego pojedynku prezentujemy niżej:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Prawdopodobny baner reklamowy

2004-10-14 10:56:00 TFN

TFN zamieściło informację, tyczącą się dużego baneru reklamowego, który będzie wisiał w kinach całego świata. Jak na razie nie wiadomo czy jest on prawdziwy.
Baner przedstawia stojącego Anakina ze złowieszczym spojrzeniem. Rycerz Jedi przywdziewa mroczne szaty. W tle można spostrzec wysokie ściany Niszczyciela Gwiezdnego. Podłoga odbija światło, które pada ze ścian.
Wokół Anakina umieszczono zarys sylwetki Dartha Vadera, który wpasowuje się w szaty Rycerza. Na górze banera umieszczono napis ”Saga jest ukończona”.
Baner reklamowy z Zemsty Sithów możecie zobaczyć tutaj.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy trafi on do kin w Polsce.
KOMENTARZE (47)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 20

2004-10-13 19:51:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna umieściła dwudziesty wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):

Obrazuje on główny korytarz, który prowadzi z platform lądowniczych do centralnych pomieszczeń Senatu.
Na planie widać trzy wielkie marmurowe kolumny, które podtrzymują konstrukcje budynku. Podłoga korytarzu wykonana jest z kamiennego materiału o srebrnym połysku. Widać, że jest na niej umieszczony jasno brązowy dywan. Wokół planu znajduje się niebieski ekran. Dlatego nie stworzono wszystkich konstrukcji, jakie mają się pojawić w danej scenie. Specjaliści z ILM dorobią całe otoczenie na komputerze.

W korytarzu prezentowanym na wirtualnym planie, na pewno pojawią się senatorowie chcący powitać Palpatine`a na początku filmu, a także przechadzający się Anakin Skywalker i Najwyższy Kanclerz

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Art of Revenge 9

2004-10-13 17:29:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace został opublikowany dziewiąty szkic koncepcyjny z serii Art of Revenge. (spoiler):

Przedstawiono na nim tancerkę z rasy Mon Calamari. Autorem owego konceptu jest Aaron McBride z departamentu sztuki.

Nowa tancerka ma na sobie skąpy niebieski kostium, który zachodzi na głowę. Na obu rękach posiada dwa paski materiału, tego samego koloru co strój.
Na głowie tancerki widać pewną ozdobę, w postaci materiału o ciekawym wzorze. Przypomina ona trochę welon, ale jest węższa i o wiele dłuższa od niego.

Prawdopodobnie nową postać z rasy Mon Calamari zobaczymy w „Teatrze Galaxies” na planecie Coruscant. Będzie to jedna z bardziej spektakularnych scen w Zemście SIthów, nawiązując tym samym do występów w pałacu Jabby the Hutta z Powrotu Jedi.

(koniec spoilera).

Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej pojawił się ósmy szkic Art of Revenge. Pisaliśmy o nim tutaj. Jeśli chcecie go zobaczyć to zapraszamy w ten link>>>.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Prawdziwy teaserowy plakat? - UPDATE

2004-10-12 18:00:00 AintitCoolnews

Na łamach AintitCoolnews pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie nowego plakatu teaserowego z Zemsty Sithów. Możecie go zobaczyć tutaj.
Przedstawia on postać Anakina Skywalkera. Plakat jest swoistym nawiązaniem do pierwszego ukazania się Dartha Vadera w Nowej Nadziei. Dodatkowo na plakacie można spostrzec cień Mrocznego Lorda, który znajduje się na podłodze. Mimo wszystko nie jest jak na razie potwierdzone, czy owy plakat jest prawdziwy.
O jednym z pierwszych teaserowych plakatów informowaliśmy już w tym linku>>>.


UPDATE - ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)
Warto również wspomnieć o plakacie teaserowym z Ataku Klonów. Wszyscy byli przekonani, iż poster nie jest prawdziwy, gdyż stworzył go Fan. Miesiąc później okazało się, że owy plakat znajdzie się jednak w kinach.
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia Dartha Vadera !

2004-10-12 17:33:00 PTGrievous

W sieci ukazały się nowe zdjęcia przedstawiającego Mrocznego Lorda Sithów z Epizodu III. Co ciekawe są to skany niewykorzystanych obrazków do pewnego albumy tyczącego się Zemsty Sithów. Możliwe, iż chodzi o książkę Star Wars Making of Episode III >>>.
Poniżej prezentujemy nowe zdjęcia Dartha Vadera z Zemsty Sithów:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler na temat Grievousa - skąd pochodzi ?

2004-10-11 21:02:00 TgaPB

W sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie scen z Generałem Grievousem w Epizodzie III. (spoiler):

Obi-Wan spowoduje poważne obrażenia Grievousowi w walce na miecze świetlne. Generał ucieknie na małą planetę medyczną zwaną Utapau. Tam Grievous przejdzie pewien zabieg, dzięki rozwiniętej technologii utapauczyków. Dodatkowo zostanie ujawnione, iż Generał narodził się właśnie na Utapau. Obi-Wan znajdzie, Grievousa w jaskini, w której dokonywane są na nim naprawy. W tym momencie dowiemy się o procesach, które dojdą do skutku przy końcu filmu. Następnie wywiążę się walka pomiędzy Mistrzem Jedi a Generałem. Grievous zostanie zabity przez Kenobiego, strzałem z blastera w brzuch.

Pod koniec filmu powrócimy na planetę Utapau. Znajdą się tam resztki ciała Anakina Skywalkera. Dzięki ratowniczym procesom medycznym, Anakin przemieni się w Dartha Vadera.
Mroczny Lord narodzi się na tej samej planecie co Grievous, czyli Utapau.
(koniec spoilera).

W tym linku>>> prezentujemy fan art, przedstawiający spoiler na temat Grievousa.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Kiedy pracę nad muzyką do Zemsty Sithów?

2004-10-11 17:28:00 Cgm.pl

Serwis Cgm.pl donosi o ukazaniu się nowych ścieżek dźwiękowych z Gwiezdnej Sagi. O możliwościach zakupu informowaliśmy tutaj.
Dodatkowo na owym serwisie ukazała się ciekawa informacja.

Otóż w listopadzie tego roku Williams rozpoczyna pracę nad trzecią częścią nowej trylogii, zatytułowaną „Gwiezdne wojny - Epizod III - Zemsta Sithów”..
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Revenge of the Sith - opis zwiastuna - UPDATE #1

2004-10-11 12:35:00 TFN i LS

Już niedługo pojawi się pierwszy teaser trailer z "Zemsty Sithów". W serwisie TheForce.Net zamieszczono jego opis SPOILER:
Zwiastun zacznie się od znanego nam głosu Aleca Guinnessa i jego monologu skierowanego do Luke'a Skywalkera. Usłyszymy "Rycerze Jedi zawsze byli strażnikami pokoju". W tym czasie zobaczymy kilka ujęć z różnych części Gwiezdnych Wojen, ale nie z III Epizodu. Gdy monolog się kończy słowami "Vadera skusiła Ciemna Strona Mocy", w jakiejś 40 sekundzie zwiastunu zobaczymy twarz Anakina. Jest okryty ciemnym płaszczem z kapturem i wygląda złowrogo. Dalej widzimy erupcję wulkanu, z jakimiś wulkanicznym polem po którym chodzą krabopodobne istoty i ciemność. A wszystkiemu towarzyszy oddech Vadera. Następnie słyszymy: Sidious: "Lordzie Vader…"
Vader: "Tak?"
Sidious: "Powstań."
Wtedy ujrzymy Anakina już jako Vadera przykutego łańcuchami do stołu ( >>> ). Stół ten powoli przesuwa się tak, by Vader mógł stanąć na nogi. Powstawanie jest powolne i przerywane ujęciami różnych głównych postaci z Gwiezdnej Sagi. Gdy stół dochodzi do takiej pozycji w której Vader bez problemu może stać, rozpoczyna się najlepsza część zwiastuna. Zawiera bardzo wiele, bardzo krótkich ujęć z III Epizodu.

Wśród nich są:
Dziesiątki Wookieech na jakiejś zawieszonej w powietrzu platformie.
Padme z pamiętną fryzurą Lei.
Tri-Fightery będące poprzednikami TIE Fighterów z trzema zakrzywionymi skrzydłami i bronią zamontowaną pomiędzy nimi. Strzelają czerwonym laserem.
ARC Clonefighter, prekursor X-wingów z trzema skrzydłami po każdej stronie.
Gigantyczny statek opryskany strumieniem czegoś co może być kwasem.
Zwiastun kończy się słowami "SAGA JEST SKOŃCZONA (ew. KOMPLETNA) - MAJ 2005". Całość trwa koło 100 sekund. Powinniśmy też usłyszeć muzykę z kilku poprzednich Epizodów, w tym temat Dartha Vadera.
(koniec spoilera).
Co ciekawe, Lucasfilm nie bał się wykorzystać jednej z kluczowych scen na tym dość wczesnym stadium reklamowania filmu.


UPDATE - ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER) za TOR

(spoiler):
Tak naprawdę, Anakin/Vader na wezwanie Sidiuosa odpowie "Tak, Mistzu?" - będzie to brzmiało jak pytanie osoby, która jeszcze za bardzo nie wie co się dzieje. Kolejna kwestia Sidiousa, czyli "Powstań" (Rise), będzie przeciągnięta (Riiiise) i wypowiedziana w wyjątkowo diaboliczny sposób.
Głos Vadera będzie bardzo zbliżony do tego z klasycznej trylogii, ale nie dokładnie ten sam. Wydaje się, że to celowy zabieg Lucasa, aby młody Anakin/Vader nie mówił identycznie jak stary, co byłoby przecież dosyć dziwne. Możliwe, iż to po prostu wczesna wersja przed nałożeniem efektów dźwiękowych, lub jest to głos Haydena Christensena zmodyfikowany przy użyciu specjalnych filtrów, tak by brzmiał bardzo, bardzo podbnie do Jamesa Earla Jonesa. Prawdę mówiąc zwykły człowiek nie powinien nawet wychwycić różnicy.
Rozmowa Vadera z Sidiousem nastąpi zaraz po widoku wulkanu, a na czas jej trwania ekran będzie całkowicie czarny.
W teaserze nie zobaczymy żadnych mechanicznych bohaterów poza R2-D2 i C-3PO. W pewnym momencie pojawi się ktoś o ostrych zębach i twarzy humanoida. Prawdopodobnie będzie to Tion Meddon, choć istnieje pewna szansa, że to Grievous bez maski. W przeciwnym razie Generała w ogóle nie ujrzymy jeszcze na dużym ekranie.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (36)

Zemsta Sithów

Dokument 9 – dokładny opis

2004-10-09 11:39:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się dziewiąty dokument z cyklu „Making of Episode 3”. Oto opis:

Dziewiąty dokument nosi tytuł „C-3PO – his moment to shine” (moment by zabłysł). Jak zwykle na początku prezentowana jest czołówka, w której ukazują się sceny z nowego „Making of...”.

Jimmy Smits (Senator Bail Organa) – „Byłem świadkiem tego jak Anthony Daniels zakłada zbroje C-3PO. W tym czasie stałem obok Ewana (Obi-Wan), po czym odwrócił się on do mnie i powiedział ze zdziwieniem ‘on jest niczym historyczny rekwizyt!’. To naprawdę cos niesamowitego. Wszystko, co tutaj ma miejsce, sprawia, iż aktorzy cieszą się z bycia na planie, ponieważ wychowali się na tych postaciach.”
W miedzy czasie prezentowane są sekwencje, w których Anthony Daniels zakłada zbroje 3PO w obecności senatorów m.in. Baila Organy i Jar Jar Binksa. Dalej widać jak ludzie z planu robią sobie pamiątkowe zdjęcie z lśniącym droidem protokolarnym.

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) – „Byłem na planie wraz z 3PO, było to naprawdę fantastyczne. Dzięki temu mogłem cofnąć się w czasie, czyli przypomnieć sobie okres dzieciństwa, kiedy oglądałem te filmy. Teraz czuje się bardzo podekscytowany, będąc częścią tej Sagi.” Dalej prezentowane są sceny z Nowej Nadziei, ukazujace 3PO i starego Obi-Wana, a także pierwsze wejście droida na plan, na którym widać jeszcze senatorów m.in. Mon Mothmę.

George Lucas – „Oto 3PO, teraz to są Gwiezdne Wojny, właśnie powróciły.” Dalej Lucas wita się z Anthonym w złotej zbroi, w dość żartobliwy sposób „Witaj, jak się masz, ja mam na imię George, będę dzisiaj reżyserował”.

Anthony Daniels (C-3PO) – „Najdziwniejsza rzeczą, odnośnie 3PO oczywiście, jest to, że przez dłuższą części filmu będzie on zdany tylko na siebie, nawet bardziej niż we wcześniejszych Epizodach serii. Na pewno zobaczony go w sekwencji, w której będzie się gdzieś kręcił i powie ‘protokół? To moja podstawowa funkcja’.
Właśnie to będę robił – tłumaczył. Czasy są dla niego straszne, ponieważ wdaje się w różne walki, pomiędzy ognie, a także trafia w ręce dziwnych stworzeń.
Najwspaniajszą rzeczą odnośnie Epizodu III jest to, iż C-3PO jest swoim własnym odbiciem. Po raz pierwszy będzie naprawdę złoty.”
Następnie prezentowane są sceny z Ataku Klonów, Imperium Kontratakuje oraz Nowej Nadziei. Dodatkowo widać lśniącego C-3PO wchodzącego na plan.

Geroge Lucas (reżyser) – „To jest twój pierwszy film, w którym naprawdę lśnisz. Jest to brakujące ogniwo. Krótko mówiąc twój moment byś zabłysnął. Dodatkowo odbijasz całą obsadę na planie, a także kamery”.
W tym czasie widać pokój Padme, w którym znajdują się dwie kanapy na których siedzą Padme, Mon Mothma a także inni senatorowie. Pomieszczenie jest identyczne jak to w Ataku Klonów, w której Amidala przyjęła Anakina i Obi-Wana.

Następnie operatorzy zgłaszają pewne problemy z C-3PO, odnośnie odbijania obsady.

George Lucas (reżyser) – „Przez to wyzwanie mamy trochę więcej pracy. Jednak zdecydowaliśmy się by on lśnił i będziemy się tego trzymać. Pozwolimy Johnnowi to doprawić.”

Beth De’Amato (Dopełnianie cyfrowe) – „Ten element, w którym widać czerń na złocie, jest w rzeczywistości człowiekiem z kamerą. Można go dokładnie zobaczyć, dzięki przybliżeniu. To ujecie zabrało mi dwie i pół godziny w każdym z trzech dni. Klatka po klatce musiałam domalowywać i rozmywać pewne obszary zbroi C-3PO, po czym je odpowiednio wycinać i umieścić w odpowiedniej sekwencji. Dzięki temu zostały ukończone sceny.
Jest to pewna ironia, C-3PO był jedną z moich ulubionych postaci, kiedy byłam młoda. Teraz, kiedy mam niespełna trzydzieści lat maluje go.”
W tym czasie prezentowane są sceny, w których Beth maluje zbroje 3PO na ekranie monitora, kiedy droid znajduje się na statku Tantive IV. Dalej widać scenę z Nowej Nadziei.

Anthony Daniels (C-3PO) – „C-3PO jest swego rodzaju dramatyczną postacią, a zarazem śmieszną. Przewija się ona w każdym z tych filmów, a tym samym stała się ogniwem Sagi.
W nowej części nie będzie tego zbyt wiele, ponieważ jest to bardzo mroczny Epizod. W czasie dialogów z Ewanem, dało się odczuć śmierć, a także ból, który się w nim przejawia. Jest to mocno przerażające. Od czasu klasycznych filmów, w których ciągle mówiłem „Dzień dobry jestem C-3PO..”, w Epizodzie 3 doznaje pewnego odświeżenia, ponieważ dostrzegam cos nowego w mojej postaci”.
W tym czasie prezentowane są sceny z Ataku Klonów, a także Imperium Kontratakuje. Dodatkowo, ukazano sekwencje z Zemsty Sithów. Przedstawiała ona dialog pomiędzy 3PO i Obi-Wanem, przy czym Kenobi był bardzo zasmucony i przerażony.
Następnie przedstawiono ujęcia, w których Anthony zakłada złotą, metaliczną zbroje.
Anthony Daniels – „Kiedy mam na sobie zbroje, marze tylko o tym by założyć cos wygodniejszego czy usiąść, a także zagrać mimiką mojej twarzy oraz rękoma, ale niestety nie mogę. Mimo to musze wczuć się w postać i to wszystko zagrać, bez wszelkich udogodnień”.

George Lucas – „Potrzebuje więcej emocji, a także naturalnych ruchów. Nie dostaje tego smutku, o który mi chodzi. Jesteś radosny, a powinieneś być smutny. Rozumiesz ?”. Tak reżyser tłumaczy Anthony`emu jak ma zagrać w danej scenie. Robi to w humorystyczny sposób, rozbawiając cały plan.

Anthony Daniels – „Możliwe, iż z pewnych względów było mu dane być tragiczną postacią. Marnanosć jest w nim. Dodatkowo, jeśli R2 jest twoim najbliższym przyjacielem, i nie reaguje na to, co do niego mówisz, jak zwykle to robił w poprzednich filmach, to staje się również smutne”.
W czasie wywiadu prezentowane są sceny z 3-PO i R2 z Nowej Nadziej, a także z Zemsty Sithów, w której lśniący droid protokolarny mówi „Słyszałem bardzo niepokojącą plotkę”, a R2-D2 się nie odzywa.

Anthony Daniels – „Kiedy filmujemy, do zbroi mam włożony mikrofon i radio (pokazuje na czoło i ucho). Niestety moje kwestie nie brzmią zbyt dobrze, dlatego musze je jeszcze raz nagrać po zdjęciach”. Dalej widać sekwencje, w których Tony przymierza mikrofon na czole.

Potem prezentowane są ujęcia z sesji nagraniowej. Widać w nich edytora dźwięku Rogera Burtona i Anthonego Danielsa. Tony tworzy nowe linie dialogu dla C-3PO. Aktor jak i cvzłowiek od edycji mają przy tym wiele zabawy.
Dalej widać scenę, w której 3PO przewraca się o makiete.

Anthony Daniels – „Mając założony hełm, mogę widać tylko to, co jest jedynie przede mną. Niech mają się na baczności ci, którzy stoją blisko mnie, ponieważ mogę doprowadzić kogoś do kalectwa”.
Następnie prezentowana jest scena z 3PO i Obi-Wanem. Kenobi jest bardzo poważny, podchodzi do Padme. Oboje całują się po policzkach. Amidala mówi kwestie „Mistrzu Kenobi czy wszystko w porządku? Cieszę się niezmiernie ze nic Ci się nie stało”
Anthony Daniels – „Pewnego dnia była kręcona bardzo tragiczna scena, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Obi-Wan Kenobi odchodzi od 3PO, który trzyma się z dystansu. Następnie jest zbliżenie do niego i Padme, rozmawiają bardzo poważnie, a nagle...przewróciłem się o małe schody w pokoju Padme. W tym momencie walczyłem o życie, by nie złamać sobie czegoś, a Ewan i Padme przyglądali się temu zdarzeniu i na dodatek się śmiali ze złotych pośladków 3PO”. Dalej prezentowane są sceny na pustyni z C-3PO i R2-D2 na początku Nowej Nadziei, a także sceny z Zemsty Sithów przedstawiające spacer przez korytarz obu droidów i Baila Organy.

Anthony Daniels – „Najdziwniejsze jest dla mnie to, że siedzę na tym planie (korytarz Tantive IV) a dla publiki, jak i dla mnie, znowu się to zacznie. Co ciekawe tutaj właśnie skończyliśmy”.

George Lucas - „To jest to, koniec filmu. Cóż nie tak dokładnie koniec filmu, ale koniec dla ciebie”. Następnie prezentowane są sceny z Tantive IV w Nowej Nadziei.

Anthony Daniels – „George, ja oraz inni, którzy przebywali na tych planach nie mogli wyjść z podziwu. Jest to pewnego rodzaju zabawa, ponieważ nigdy nie myślałem ze do tego dojdzie, nie oczekiwałem tego po dwudziestoletniej pracy, czyli przez tak długi okres czasu.
Wiesz, co jest najlepsze w tym wszystkim. W końcu po tylu latach zaczynam rozumieć cała historię, widzę jak to wszystko się łączy. Cały początek, który tak dobrze wszyscy znamy, już od kilku dziesięciu dobrych lat. W końcu ma to sens. W tym momencie prezentowane są sceny z Zemsty Sithów. Sa to m. in. Padme i senator Mon Calamari w pokoju Palpatine, podenerwowany Obi-Wan w Radzie oraz zmieszany Anakin.
Nowy Epizod ma w sobie śmierć, a także bardzo mroczne doznania, które doprowadza nas do wątków z Klasycznych Filmów, które teraz znamy tak dobrze i kochamy przez tyle lat.
Osobiście bardzo ciekawi mnie widok tego jak to wszystko połączy się w idealną całość.
Czasem gra oraz oglądanie C-3PO idzie w parze z wielkim śmiechem. Dodatkowo wcielenie się w tą postać intelektualnie, emocjonalnie jak i fizycznie zabiera wiele czasu.
Myślę, że siłą napędową, które popycha mnie do grania C-3PO to jej niebywały końcowy efekt. Jest to postać prosta, z dystansem, typowa, a także samotna. Uważam, że wszyscy zrozumiemy cechy C-3PO”.
Następnie prezentowane są sceny z Nowej Nadziei, Ataku Klonów i Imperium Kontratakuje.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Oficjalna potwierdza stopień Skywalkera

2004-10-09 11:22:00 StarWars.com

Niedawno posiadacze Hyperspace otrzymali nowe avatary, z których będą mogli korzystać na forum oficjalnej. Znaleźli się na nich wszyscy Rycerze Jedi z Sagi. Nie zabrakło również zdjęć z Zemsty Sithów. Co ciekawe zostało na nich potwierdzone to, iż Anakina w Epizodzie III będzie miał stopień Rycerza Jedi. Sam podpis pod jego avatarem mówi wiele, ponieważ brzmi „Rycerz Anakin”. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości, umieszczono avatar przedstawiający Skywalkera z Epizodu I, który ma podpis „Padawan Anakin”.
Dodatkowo można zauważyć zdjęcie Obi-Wana z Epizodu III. Podpis pod tym avatarem brzmi „Mistrz Obi-Wan”.

Wygląda na to, że wszelkie domysły, co do stopnia, Kenobiego i Skywalkera zostały wyjaśnione.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie z Zemsty Sithów

2004-10-08 18:25:00 StarWarsJapan.com

Strona StarWarsJapan.com opublikowała nowe zdjęcie z Zemsty Sithów. (spoiler):Przedstawia ono pojedynek pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem na wulkanicznej planecie Mustafar. Mimo to zmieniono kolory tła na niebieski (koniec spoilera). Co ciekawe, owe zdjęcie pojawi się na opakowaniu zabawek firmy Hasbro, właśnie z Epizodu III. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć, przedstawiających produkty z Zemsty Sithów, to zapraszamy tutaj>>>.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 52

2004-10-08 18:03:00 StarWars.com

Na StarWars.com w płatnej strefie, ukazało się pięćdziesiąte drugie zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):Tym razem na helmecie przedstawiono postać wookiego, który trzyma wielką broń. Znajdzie się on w scenie na planecie Kashyyyk.
Baronii Konfederacji otrzymają o wiele więcej, niż w czasie, gdy zgodzili się na wrogie zagarnięcie rodzinnego świata wookie`ich.

Na zdjęciu prócz postaci, widać jeszcze przestronny plan, który składa się głównie z niebieskiego ekranu. Specjaliści z ILM zastąpią go krajobrazem Kashyyyk, a także kilkoma modelami wookie`ich.

Na pierwszym planie Wookie ma bardzo wrogi wyraz twarzy, jednocześnie zaciska zęby. Jego głowa jest dosyć szeroka. Przy szyi można zauważyć kilka warkoczy. Przy lewym ramieniu umieszczono pewną ozdobę, podobną do tej, jaką miał Chewbacca, właśnie na klatce piersiowej. Dodatkowo nowy wookie posiada przy brzuchu pas, z błękitną klamrą.

Broń wookiego prezentuje się bardzo imponująco. Przypomina ona strzelbę, z XIX wieku. Jej lufa jest rozszerzona przy wylocie, który jest odpowiednio złocony. Całość jest koloru ciemno brązowego. Dodatkowo widać magazynek koloru jasno żółtego.
Prawdopodobnie nowa broń wystrzeliwuje ładunek energetyczny
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Witualny plan 19

2004-10-07 15:56:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej w dziale Hyperspace pojawił się dziewiętnasty wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):

Przedstawiono na nim republikański hangar. Jest on bardzo przestronny, mimo iż widzimy wokół niebieski ekran. Podłoga jest wykonana z lśniących płyt, o kolorze ciemno brązowym oraz białym. W głównej części hangaru umieszczono miejsce lądownicze, dla nowego Jedi Starfighera. Wyznaczono w tym celu odpowiednie pole, które jest oświetlone. Widać w nim sam myśliwiec, a także jego posiadacza, czyli Obi-Wana. Dodatkowo można spostrzec Kommandora Cody`iego oraz pewnego klona, w którego wcielił się Bodie Taylor. Oboje nie mają nałożonych hełmów, mimo to przywdziewają niebieski kostium, który ILM zastąpi białą zbroją. W końcowej fazie filmu zobaczymy w tej scenie liczne legiony szturmowców-klonów, a Cody i klon kreowany przez Taylora będą bez hełmów.

W tej scenie Mistrz Kenobi rozmawia z Komandorem Codym, w celu omówienia ważnej taktyki przed bitwą na planecie Utapau. Następnie Obi-Wan wsiądzie do swojego myśliwca by udać się z misją odnalezienia Generała Grievousa.

Owa platforma lądownicza była jedną z wielu, dla których stworzono odpowiednie podłoże. Jak na razie w procesie posprodukcji, pracuje się nad ukończeniem otoczenia hangaru, w którym zobaczymy m.in. wiele clone fighterów
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Ujawniona nazwa kolejnej planety?

2004-10-07 15:26:00 TFN

Jakiś czas temu Amy Allen, czyli odtwórczyni roli Aayli Secury w "Ataku klonów" i "Zemście Sithów" przyznała, ze planeta, na której w ROTS będzie znajdować się Aayla zaczyna się na literę F. Tymczasem w jednym ze stripów komiksowych, które między innymi mają być wprowadzeniem do E3, pojawia się planeta na F. Nosi nazwę spoiler Felucia (koniec spoilera). Oczywiście jest to tylko domysł, być może to zbieżność nazw, ale kto wie?
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #8

2004-10-05 08:17:00 LS za SW.com

Na łamach StarWars.com, w dziale Hyperspace pojawił się ósmy z kolei szkic koncepcyjny należący do serii Art of Revenge. (spoiler):
Przedstawia on "turbo czołg" znany też jako Juggernaut. Co ciekawe, rysunek Erika Tiemensa bazuje na szkicu narysowanym przez Joe Johnstona (obecnie reżyser, ma w swoim dorobku "Park Jurajski 3") rysowanym na potrzeby klasycznej trylogii. Nie jest to pierwszy raz, gdy wykorzystuje się stare niewykorzystane lub zarzucone projekty.
(koniec spoilera)
Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej ukazał się siódmy szkic Art of Revenge. Dokładny opis znajduje się w tym tutaj.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Nazwa planety potwierdzona

2004-10-03 16:56:00 Toys R Us i dokument Episode 3 video game

Niedawno pisaliśmy o spisie pierwszych zabawek firmy Hasbro z Epizodu III, które znalazły się już w komputerach sieci sklepów Toys R Us. Pojawiła się w nim nazwa planety, która ukazywała się we wcześniejszych informacjach o Zemście Sithów. Wygląda na to, że została ona potwierdzona. (spoiler):

Chodzi o Mustafar, na której Anakin i Obi-Wan stoczą ponad dziesięcio minutowy pojedynek na miecze świetlne. Będzie to początek upadku Skywalkera, a tym samym narodziny Dartha Vadera.
Dodatkowo warto przypomnieć, iż cała walka zacznie się w bardzo długim i szerokim korytarzu. W dokumencie o tworzeniu gry z Epizodu III na czwartym dysku z dodatkami Trylogii DVD, ukazała się pewna ukończona sekwencja. Mimo że jest ona z pozycji komputerowej, prezentuje się bardzo emocjonująco. Widać w niej walkę pomiędzy Skywalkerem a Kenobim właśnie w korytarzu na Musfatar. Co ciekawe wygląda on dosyć mrocznie, a także znajomo. Na ścianach umieszczone są świetlne reflektory, bardzo identyczne do tych z Gwiazdy Śmierci w ANH. Sam korytarz przypomina ten w którym Darth Vader i stary Kenobi walczyli na śmierć i życie.

Zdjęcia z komputerowej walki Anakina i Obi-Wana na Mustafar znajdują się poniżej:

Zdjecie 1
Zdjecie 2
Zdjecie 3
Zdjecie 4
Zdjecie 5
Zdjecie 6
Zdjecie 7
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler na temat Obi-Wana

2004-10-03 15:43:00 TFN

Niedawno w sieci ukazała się pewna informacja dotycząca Obi-Wana Kenobiego. Oto ona: (spoiler):

Obi-Wan odkryje złowrogi motyw Sithów w filmie. Będzie to sekret Palpatine`a a także zdrada Anakina. Scena będzie prezentować się następująco:

Mistrz Kenobi oglądając transmisje holograficzną, dostrzeże cos zaskakującego. W pewnym momencie do sali, z której nadawana jest transmisja, wejdzie Anakin, przez co Obi-Wan mocno się przerazi. Kenobi wtedy zrozumie, iż Anakin stał się uczniem złowrogiego Palpatine`a.
Dodatkowo na twarzy Kenobiego nastanie niepokojący grymas, ponieważ Skywalker złoży pokłon lojalności Ciemnej Stronie Mocy przed Palpatine`em.
Prawdopodobnie będzie to sekwencja, w której Anakin staje się Sithem, ale nie zostanie mu nadane nowe imię. Możliwe, iż po tej scenie Palpatine zleci Skywalkerowi misje zabicia Jedi w Świątyni na Coruscant, bądź ostatnich dowódców Konfederacji Niezależnych Systemów na Mustafar...
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Karty Topps z nowymi scenami

2004-10-02 18:30:00 MF.com

Na stronie MF.com pojawiły się skany kart Haritage firmy Topps z III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Będzie ich po 22 z każdego Epizodu. Wczoraj informowalismy>>> o zdjęciach z Zemsty Sithów w kartach Haritage, jednak były one w niskiej rozdzielczości. Poniżej prezentujemy owe skany kart III w wysokiej jakości :

- Przód kart 111-118 – sceny z filmu
- Tył karty 111-118 – opisy
- Karta 119 – scena z Obi-Wanem i opis
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Dartha Vadera ?

2004-10-02 18:01:00 Zestawy promocyjne Trylogii DVD

Szał dotyczący Trylogii na cyfrowym nośniku DVD powoli dobiega końca. Warto również wspomnieć, iż w pierwszym dniu sprzedaży, czyli 21 września, w gdańskim Empiku, wszystkie zestawy Klasycznych Gwiezdnych Wojen DVD zostały wyprzedane.
Mimo tego wydarzenia, mieliśmy okazje zobaczyć już Dartha Vadera z Epizodu 3. Otóż wszelkie materiały promocyjne związane z Trylogią DVD, czyli plakaty i standy, przedstawiały Mrocznego Lorda właśnie z Zemsty Sithów.
Dodatkowo każdy zakupując DVD otrzymał plakat z Vaderem. Spoglądając na niego można dopatrzyć się pewnych różnic.
Zacznijmy od rękojeści. W Klasycznej Trylogii Vader miał zaczep przy emiterze. Otóż na plakacie można zauważyć, iż zaczep jest umieszczony na dole rękojeści, co powoduje ze będzie ona umieszczona emiterem na dół, czyli tak jak ma Anakin Skywalker w Nowej Trylogii.
Kolejną różnicą jest maska. W Klasycznych filmach była ona niesymetryczna, czyli prawa stronę nie była dokładnie identyczna lewej (szczególnie w Nowej Nadziei). Otóż w Epizodzie III sytuacja jest odwrotna. Po raz pierwszy zobaczymy symetryczną maskę Dartha Vadera. Cała sprawa wyglądała następująco. Specjaliści z Lucasfilmu najpierw wykonali idealnie prawa stronę, a później ze skanowali ją do komputera, by idealnie odbić drugą stronę maski.
Następnie istnieje sprawa hełmu. Jest on trochę mniejszy niż ten z Klasycznej Trylogii, mimo to nie jest to bardzo zauważalne.
Dodatkowo zapięcie pasa oraz klamry są trochę grubsze i większe. Dolna części zbroi, nad nogami, jest trochę mniejsza niż w Trylogii.

Zdjęcie z promocji Klasycznych filmów na DVD, przedstawiających rzekomą scenę z Vaderem z Zemsty Sithów, możecie znaleźć tutaj. Dla porównania proponujemy obejrzeć tę scenę z Imperium Kontratakuje.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 51

2004-10-01 18:29:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się pięćdziesiąte pierwsze zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):

Przedstawiono na nim proces tworzenia blizny na twarzy Temuery Morisona. Znajduje się ona przy prawym oku, a rozpościera się po całej skórze, sięgając nawet za policzek. Blizna przypomina trochę głębokie poparzenie.

Dzięki tej ranie, będziemy w stanie odróżnić pewnego dowódcę w siłach Republiki.
Przypomnijmy, iż w Zemście Sithów, Temuera wcieli się w trzech komandorów. Będą to Thire, Bly oraz Cody.
Thire będzie pełnił służbę na Coruscant. Bly jako dowódca legionu klonów pomoże Generał Aayli Sekurze w bitwie na nowej planecie, a po przejęciu klonów przez Sidiousa zabije ją.
Za to Komandor Cody pod wodzą Obi-Wana na planecie Utapau, której zarządcą jest Tion Medon, prawdopodobnie stoczy zwycięska bitwę. Mistrz Kenobi zostanie zmuszony zabić swojego przyjaciela, czyli Cody`iego, po przeciwstawieniu się wszystkich klonów Rycerzom Jedi.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (12)
Loading..