TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Informacja dotycząca Padme

2004-11-30 20:08:00 darthpsychotic

W sieci pojawiła się ciekawa informacja, dotycząca żony Anakina Skywalkera. (spoiler):
Chodzi o śmierć Padme. Unoszący się nad ziemią droid wyjdzie z pewnego centrum medycznego by przywitać dwójkę zaniepokojonych Jedi. W oczach droida będzie można spostrzec wyraz smutku. Początkowo będzie się on starał przekazać swoją rozpacz po przez wzruszenie swoimi podwójnymi ramionami. W tle zobaczymy Padme ubraną w jasno niebieski top, lezącą plecami na łóżku o owalnym kształcie. Amidala będzie przykryta białym płótnem, sięgającym do klatki piersiowej. W tym momencie Padme będzie już martwa.
Dodatkowo przy żonie Anakina będą czuwać obcy, z nowej rasy o niebieskiej barwie skóry. Będą oni mieli duże dłonie. Obcy dalej poczynią starania by przywrócić Padme do życia. Jednak nic się już nie da zrobić.
Yoda westchnie głęboko, kiedy droid zacznie mówić : „Bardzo mi przykro, ale nie byliśmy w stanie jej uratować. Jednak udało się nam ocalić......te dzieci” ("I'm sorry, we were unable to save her. We were, however, able to save ... the children.”).
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #16

2004-11-30 16:35:00 StarWars.com

Na łamach płatnej strefy StarWars.com ukazał się dziś szesnasty szkic koncepcyjny z cyklu Art of Revenge.
SPOILER:Jest to rysunek, pochodzący z okresu wczesnych prac nad Zemstą Sithów, został stworzony przez Ryana Churcha w październiku 2002. Przedstawiono na nim taras z planety Cato Neimoidia, który najprawdopodobniej pojawi się w filmie, lecz nie wiadomo dokładnie kiedy i w jakich okolicznościach.
Wykończenie ów tarasu zrobione jest w większości ze złota. Barierki, stoliki wraz z naczyniami, krzesła, a nawet kolumny, podtrzymujące kopulaste sklepienie, wykonane są z tego cennego kruszcu, co świadczy o niesamowitej zamożności właścicieli. Jedyną, nie wykonaną w całości ze złota rzeczą, jest podłoga galeryjki - utrzymana raczej w kolorze brązowym, z biegnącymi wzdłuż złotymi paskami. Na podłodze poustawiane są okrągłe stoliki, ze zdobionymi talerzami, oraz kielichami. Spoczywają w nich różnego rodzaju przekąski, a także napoje. Taras oświetla podczepiony pod sklepieniem złoty żyrandol, dzięki któremu podkreślony jest wyjątkowy klimat otoczenia.
Z prawej strony rysunku, widzimy odwróconego do nas plecami Neimoidianina, natomiast w tle przewija się patetyczny krajobraz planety Cato Neimoidia, która nie wygląda zbyt ciekawie. Na jej powierzchni widać jedynie wszechobecny labirynt skał i urwisk, otoczony delikatną mgiełką.
(KONIEC SPOILERA)

W dodatku w darmowej strefie ukazał się już poprzedni Art, którego dokładny opis możecie przeczytać tutaj. Sam obrazek jest do obejrzenia w tym miejscu.

Zapraszamy także do galerii ze wszystkimi poprzednimi szkicami Art of Revenge.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Dokument 10 – dokładny opis

2004-11-28 12:12:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna opublikowała nowy dokument z cyklu Making of Episode III.
Jak zwykle na początku ukazywane są pewne sceny, które w skrócie przekazują to o czym będzie nowy dokument, który nosi tytuł "Pick-ups and Re-shoots". (spoiler):
Otóż owy Making będzie prezentował poczynania w czasie okresu niespełna dwóch tygodni dokrętek do Zemsty Sithów w Londynie.
Rick McCallum - "Wiedzieliśmy, iż mamy tylko jedenaście dni by się ze wszystkim uporać. Musieliśmy nakręcić i obrobić około pięciuset scen. Wszystko było naprawdę trudne do wykonania. Nawet te dwanaście minut każdego dnia, w czasie których kamera przemieszczała się do innego miejsca, a tym samym zapisała prace montażystów, dźwiękowców czy choreografów, przeznaczona była to odpowiedniego obrobienia. Intensywna część naszej pracy nad filmem, zaczęła się właśnie w okresie dokrętek."
W tym czasie prezentowane są bardzo szybkie urywki z planu. Dalej można usłyszeć motyw bitwy o Hoth z Imperium Kontratakuje a przy tym sceny przedstawiające, m.in. studia w Londynie firmy Sheperton.

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) - "Tradycją tych Gwiezdnych Wojen, czyli trzech Epizodów Nowej Trylogii, w których brałem udział, było najpierw nakręcenie zdjęć głównych, a później poprawienie scen, które zwalniają fabułę, czy nie pasują do danej sekwencji. Przez co cały film na dobrą sprawę nie był ukończony przez pewien okres czasu.
Pamiętam swoją ulubioną scenę nakręcaną w czasie dokrętek. Pochodzi ona z Epizodu I. Kiedy po raz pierwszy ją nagraliśmy oraz wprowadziliśmy do filmu sprawiła nam niemiłą niespodziankę. Mroczne Widmo było wtedy we wstępnej fazie. Owa scena posiadała jedynie początkową pracę ludzi z ILM. Przedstawiono w niej modele statków, w tym ten królowej z Naboo, uciekających w krzyżowym ogniu. Następnie, przenosimy się wnętrza statku Amidali, gdzie odbywa się dialog Rica Oliego: "Nie mamy za wiele mocy by dolecieć do Coruscant, napęd nadprzestrzenny przecieka". Początkowo owa kwestia bylła o wiele dłuższa, przez co nie pasowała zbytnio do akcji, jaka się aktualnie toczyła w filmie. Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy powtórzyć tę scenę".
W tym momencie prezentowana jest scena z Epizodu I, w której znajduje się Ric Olie, Obi-Wan oraz Qui Gon, początkowo znajdował się w niej k!pitan Panaka, zamiast dwójki Jedi.

Rick McCallum - "George lubi przechodzić przez cały proces tworzenia filmu. Chodzi mi o to, iż Lucas lubi zmieniać swoje główne pomysły, do czasu aż cały efekt go zadowoli."
Dalej prezentowane są sceny, w których George przychodzi do montażysty, i wybiera odpowiednia sceny do filmu. Widać m.in. walkę Anakina i Obi-Wana, planetę Mustafar.

Roger Barton (edytor) - "W żadnym jeszcze filmie nad którym pracowałem, nie było tak wielu zmian w sposobie opowiadania historii. Jesteśmy w stanie wziąć kilka części danej sceny, o której już nawet nie pamiętaliśmy, obrócić kąt padania kamery, czy dodać do niej zupełnie nowy dialog, jaki George napisał. Dzięki temu wymyślamy zupełnie nowe sekwencje, które doprowadzają nas z punktu A do B. Robimy to w prostszy sposób, niż George je nakręcił."
W tym czasie prezentowane są sekwencje z planety Mustafar, a także apartamentu Padme na Coruscant.

George Lucas - "Bardzo trudno jest przenieść z kartki papieru, a konkretnie scenariusza, pełną esencje tego co się aktualnie wydarzy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy dana scena na ekranie będzie spełniała moje oczekiwania czy też nie, nie widząc już ukończonego efektu. Osobiście lubię łączyć oba te fakty.
Kiedy widzę większość rzeczy, które się dzieją na ekranie, nachodzą mnie kolejne pomysły jak opowiedzieć historię ciekawiej, ustawić światło czy wyciąć niepotrzebne sceny. Jest to normalny proces edytowania, tylko ze ja korzystam z tego pod bardziej określonym kątem. Kręcąc film, mogę go w tej samej chwili zmieniać".
Następnie prezentowane są sceny z edycji pojedynku Anakina i Obi-Wana na Mustafar.

Rick McCallum - "On kocha odkrywać nowe rzeczy, a tym samym urzeczywistniać swoje nowe pomysły, które nie przyszły mu do głowy w czasie zdjęć głównych."
Dalej widać sceny z pojedynku Obi-Wana i Anakina.

Następnie prezentowana jest sekwencja, w której George wyjaśnia ludziom pracującym w Londynie, jak ma wyglądać nowa scena w Epizodzie III. Zobaczymy w niej Obi-Wana i Mace`a Windu w hangarze z kanonierkami klonów.

Rick McCallum - "Korzystasz z takich możliwości, ponieważ chcesz być w stanie odtworzyć daną scenę, zmienić ją jeśli nadejdzie taka potrzeba, zrobić jej mały przegląd, po czym upewnić się ze wszystko wygląda tak jak rok temu. Jest to nie lada wyzwanie oraz zabawa przy edycji".
Dalej przedstawiona jest scena, w której Hayden dyskutuje nad ułożeniem ciała jego postaci, wykonującej skok mocy w czasie pojedynku na Mustafar.

Hayden Christensen (Anakin Skywalker) - "Tutaj widać scenę gdzie można spostrzec prawą stronę mojego ciała. Może dodalibyśmy ujęcie, które było by zbliżeniem na moją lewą rękę?"

George Lucas - "Najlepiej będzie jak wylądujesz i zrobimy zbliżenie na twoją lewą stronę. Następnie posuniemy się dalej z kamerą."
Dalej widać edycję sceny pojedynku między Anakinem a Obi-Wanem na Mustafar.

John Knoll - "Kilka dokręcanych scen, jakie mieliśmy okazję zrobić właśnie do finałowych walk, miała na celu pokrycie miejsc w których akcja stawała się krótsza a tym samym wrażenia z ich oglądania wypadały dosyć marnie. Przez co mamy lepsze połączenie w sekwencjach walki. Dla przykładu w scenie pojedynku na Mustafar, w pewnej chwili Anakin trzyma swój miecz świetlny w prawej ręce, a w dokrętkach dorobiliśmy dalsza scenę, w której ma obie ręce na rękojeści."
W między czasie Lucas obserwuje sekwencję pojedynku Anakina i Obi-Wana w wiosce wideo. Jednocześnie instruuje każdego aktora jak owa scena powinna się prezentować.

Rick McCallum - "Najlepsza cechą technologii cyfrowej jest to, iż możemy zastąpić scenę, która była nakręcona w pierwotnych zdjęciach, na sekwencje stworzoną właśnie w dokrętkach. Dzięki temu upewniamy się czy wszystko wygląda dobrze, a tym samym jest idealnie dopasowane."
Dalej prezentowane są sceny, w których dokonuje się przeglądania i edycji odpowiednich scen z filmu.

Demetri Jaggar (operator wizualny) - "Wszystko czym się aktualnie zajmujemy nad filmem, jest robione po to by upewnić się czy sekwencje, które zostały nakręcone teraz są dopasowane do tych z przed roku. Jest to żmudna praca, polega ona na odpowiedniej edycji każdej ze scen."
Następnie widać prace operatorów nad edycją pokoju Rady w świątyni Jedi.

Giles Nuttgens (dyrektor zdjęć w czasie dokrętek) - "Nasze główne zajęcie polega na ciągłym przemieszczeniu się z planu do monitora. Musimy się przez to upewnić, czy wszystkie zdjęcia wyglądają tak samo. Przez to jesteśmy pod wielką presją, jednocześnie wykonując naszą pracę bez błędu i dotrzymywać terminów. Mamy ograniczony czas, mimo to jakoś sobie dajemy radę."
Następnie widać sekwencje, w których Lucas przewija niekompletny film, szukając odpowiedniej sceny. Można zauważyć wielkie emocje u reżysera, jak krzyk, przez co nie może usiedzieć spokojnie na miejscu.

Rick McCallum - "Chcemy sprawić aby film został odpowiednio przejrzany, zmieniony, dzięki czemu stanie się naprawdę dobry. To jest właśnie przejaw tego, ze jemu (Lucas) naprawdę zależy by finałowy epizod stał na bardzo wysokim poziomie."
W miedzy czasie widać jak Geroge rozmawia ze statystami, tłumacząc im jak powinno być ustawione światło w danej sekwencji.

John Knoll - "Jest wiele interesujących rzeczy jakie robimy w czasie dokrętek. Najciekawsze jest to, jak komentujemy każdą ze scen. Rozkładamy ją na czynniki pierwsze, a później dyskutujemy gdzie ktoś powinien podejść, jak się obrócić czy gdzie zatrzymać. Właśnie tutaj najwięcej rozmawiamy z George`em. To jest dla mnie najciekawszy moment, ponieważ składam każdą z sekwencji w jedną całość, a następnie wypełniam wszelkie w nich ubytki. Teraz patrzę już na te sceny ponad rok i wygląda to tak jakbym jechał samochodem po jezdni i wypełniał dziury. Teraz film wygląda odpowiednio."

Rick McCallum - "W ostatni dzień dokrętek przeszliśmy samych siebie. Nakręciliśmy ponad pięćset ujęć. Było to naprawdę fantastyczne doświadczenie dla każdego, pracującego nad tym filmem. Dodatkowo wiele nas to kosztowało, byliśmy ciągle tym zajęci. Mimo wszystko była to dobra zabawa."
Następnie widać sceny w których Lucas kończy ostatnią scenę w okresie dokrętek. Wszyscy na planie klaszczą i gwiżdżą. Ewan McGregor, czyli filmowy Obi-Wan był tak szczęśliwy, iż nawet przybiegł ucałować i przytulić reżysera.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Nowa informacja na temat Anakina Skywalkera - UPDATE

2004-11-27 23:48:00 TFN

W sieci pojawiła się ciekawa, aczkolwiek wiążąca się z wcześniejszymi, na temat Anakina Skywalker w Zemście Sithów. (spoiler):
Chodzi o pojedynek między Anakinem a Dooku. Otóż „Wybraniec” jako finał wygranej, odetnie najpierw Hrabiemu obie ręce. Dooku będzie bezbronny i jednocześnie pochyli się nad Skywalkerem, jakby klęczał. Wtedy Anakin przy użyciu mocy przyciągnie do siebie rękojeść Hrabiego. Skywalker dzięki dwóm mieczom świetlnym, czerwonemu Dooku i swojemu niebieskiemu, odetnie głowę, tym samym zabijając twórcę ruchu Separatystycznego.
(koniec spoilera).

UPDATE – ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)
Niedawno ukazał się pełniejszy opis smierci jednej z głównych postaci w Epizodzie III. (spoiler):

Scena śmieci Dooku w Zemście Sithów będzie podobna, do tej jaką udzielił Obi-Wan Maulowi w Mrocznym Widmie.
Przed odcięciem głowy Hrabiemu, zobaczymy ujęcie, przedstawiające jego ciało bez obydwu rąk. Następnie będzie zbliżenie na jego twarz, ukazując przerażenie w jego oczach. Potem Anakin przetnie szyje Dooku, dzięki dwóm mieczom świetlnym. Jednak w tej scenie nie zobaczymy szyi a jedynie głowę. Prawdopodobnie zobaczymy mgiełkę krwi, jak w przypadku przepołowienia w pół Dartha Maula.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Nowa informacja – potwierdzona przez Trishę Biggar

2004-11-26 20:13:00 Homing Becon 124


Amidala jest senatorem w Galaktycznej Republice, która ciągłe nękana jest przez kłopoty, jakie napotyka w tak niebezpiecznych czasach. Jednak teraz prywatność, jaki i ochrona bardziej tkwią w umyślę Padme. Rodzi się tym samym pytanie, jak zachować swój sekret, który jest łatwy do wyjawienia, nadal będąc członkiem Galaktycznego Senatu?

Projektantka strojów Trisha Biggar musiała stworzyć odpowiednią garderobę, która połączy wszelkie wątki Nowej, jaki i Klasycznej Trylogii z finałowym Epizodem III, w którym czeka nas wiele tajemniczych niespodzianek. Pierwszy kostium Amidali jaki zobaczymy w filmie jest adekwatny do wyzwania, jaki postawiła Zemsta Sithów.”

”Tym razem, Padme musiała się jedynie zadowolić dwunastoma kreacjami. Początkowo wydawało nam się, iż będzie ich potrzebowała jedynie kilka. Jednak z czasem, kiedy nasza praca posuwała się do przodu, diametralnie zmieniliśmy zdanie.”
(spoiler): Po raz pierwszy w Zemście Sithów zobaczymy, Padme na planecie Coruscant. Będzie ona czekać na swojego sekretnego męża, z którym nie widziała się od wielu miesięcy.
„Pierwsza scena z udziałem pani Senator, będzie tajemnicza. Padme będzie ukrywać się za filarami, czekając aż Anakin skończy rozmowę z Bailem Organą.
(koniec spoilera).
Chciałam użyć ciemnego koloru, który pozwoliłby jej znajdować się w cieniu, jednak, kiedy pierwszy raz weszła w jasne światło, materiał kostiumu nie współgrał odpowiednio z tym, co widziano na ekranie. Kombinacja kilku aksamitnych tkanin była odpowiednim rozwiązaniem dla owej sceny, jako kontrast dla ciemnego i jasnego światła.

„Użyłam granatowo-niebieskiego materiału, który jest aksamitem składającym się z matowego mchu. Dzięki tej tkaninie cała sytuacja zostanie zrównoważona.
Kiedy światło będzie padać na tkaninę na miejsca, w których został umieszczony materiał przypominający mech, zostanie on podświetlony. Na podszewce, obłożonej aksamitem, umieszczono pewien wzór, przez co otrzymaliśmy połączenie koloru obu materiałów. Owy strój skończyliśmy w dwóch różnych odcieniach.”

Następnie zajęto się kształtem kostiumu Padme. „Chciałam, aby była ona owinięta własnie w tym aksamitnym płaszczu. Jeśli widzielibyśmy ją w całym kostiumie przed tamtym momentem, nawet nie zdawalibyśmy sobie sprawy, że jest ona w ciąży. Mimo wszystko bardzo łatwo jest się jej poruszać będąc zasłoniętą płaszczem. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie zobaczyć zarys faktu, iż jest w ciąży, jeśli oczywiście chciałaby to zdradzić.”
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Finałowy pojedynek

2004-11-26 19:58:00 DartB

W sieci pojawi się nowe zdjęcia z Epizodu III Gwiezdnych Wojen. (spoiler):
Przedstawiają one finałowy pojedynek pomiędzy Anakinem a Obi-Wanem. Całość rozegra się na wulkanicznej planecie Mustafar. Walka będzie trwać dziesięć minut.
(koniec spoilera). Zdjęcie prezentujemy poniżej:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Niestety nie otrzymaliśmy potwierdzenia na to czy owe ujęcie są prawdziwe i pochodzą z Zemsty Sithów. Możliwe, iż jest to dzieło Fana.
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie z Epizodu III

2004-11-26 10:40:00 SithClan.net

Na łamach strony internetowej SithClan.net opublikowane zostało doskonałej jakości zdjęcie z Zemsty Sithów. SPOILERPrzedstawia ono bitwę kosmiczną nad planętą Coruscant która, jak zapewne wiecie, rozpoczyna nowy epizod. Na zdjęciu widzimy dużą ilość krążowników Repububliki, walczących ze statkami liniowymi Separatystów. Pomiędzy nimi krążą roje myśliwców - są to głównie ARC-170, oraz Droid-fightery. Na tle tego wszystkiego widać planetę Coruscant.(KONIEC SPOILERA)
Scena jest już ukończona, jednak nie została przedstawiona w teaser trailerze Zemsty Sithów. Aby zobaczyć zjęcie klikajcie w ten link.
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 59

2004-11-25 20:07:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się pięć dziesiąte dziewiąte zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawiono na nim militarny obiekt na Coruscant. Składa się on z wielkiej budowli, w której zostają przydzielone odpowiednie zadania, dla poszczególnych jednostek szturmoców-klonów. Przez okres Wojen Klonów, na większości obszarów owej planety znalazły się centra dowodzenia, jak i fabryki ze sprzętem militarnym. Na planecie Coruscant powoli zostaje wprowadzany nowy ustrój, zwłaszcza po ataku Separatystów i uprowadzeniu Palpatine`a, który rośnie w siłę polityczną.
Budowla prezentowana na zdjęciu jest dosyć kanciasta. Dzięki temu widać, w jakim kierunku zmierza architektura po Wojnach Klonów. Budynek przypomina trapez, w którym umieszczono centrum dowodzenia. Na bocznych ścianach można spostrzec czerwony znak w kształcie litery L.
Prawdopodobnie w Zemście Sithów zobaczymy kilka scen z udziałem nowych szturmowców-klonów, którzy wykonują przydzielone im zadania w nowych budowlach, o charakterze militarnym.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler na temat Obi-Wana i nowego stwora

2004-11-24 22:48:00 Ternian

W sieci pojawiła się ciekawa informacja dotycząca Zemsty Sithów. Odnosi się ona do Obi-Wana Kenobiego. (spoiler):

Planeta Utapau będzie praktycznie pokryta polem zielonej trawy. Dodatkowo w krajobrazie owego światu zobaczymy wiele jaskiń, jak również skał.
Po przylocie na Utapau, Mistrz Kenobi zajdzie do pewnej groty, w której będzie ciemno, a tym samym bardzo mrocznie i zarazem klimatycznie. Obi-Wan wbiegnie na pewnego potwora, przystosowanego do warunków planety. Stwór nosi imię NOS. Mogliśmy go zobaczyć na ostatnim pięć dziesiątym ósmym zdjęciu z cyklu Before the Helmet
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Odliczanie do Zemsty Sithów

2004-11-24 19:11:00 TOR za ClockDown.com

Jakiś czas temu pisaliśmy>>> o zegarze, odliczającym czas do Epizodu III: Zemsty Sithów. Dziś na stronie ClockDown.com pojawiło się uaktualnienie tegoż programiku.W nowej wersji znajdziemy zupełnie nowe skiny, z których większość pochodzi z teaser trailera Zemsty Sithów, ale część jest także z innych źródeł. Pojawiła się także opcja "Skin Manager", dzięki której możemy wybrać skórkę, zawczasu widząc jej podgląd.

Nową wersję ClockDowna można ściągnąć z tego miejsca>>>
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan #26

2004-11-24 18:10:00 Star Wars.com

W płatnej strefie StarWars.com opublikowany został dwudziesty szósty Wirtualny Plan (KnollVision). (Spoiler):
Przedstawiono na nim wewnętrzne pomieszczenie świątyni Jedi. Owe miejsce jest identyczne z tym, które możemy zobaczyć od 0;32 do 0;35 sekundy teasera Zemsty Sithów, z jedną jednak różnicą. Na nowym Knollu rolę wielkich, półokrągłych okien pełni bluescreen, na który dopiero później zostanie dodana panorama Coruscant. Elementy planu, które nie zostały stworzone przez komputer, to podłoga, oraz kolumny, podpierające zewnętrzną ścianę.
Dookoła planu widzimy ekipę, przygotowującą się do kręcenia ujęcia. Prawdopodobnie jest to scena, którą widzimy w teaserze (0;32-0;35 sec.), gdzie Anakin wraz z Obi-Wanem, przechadzają się przy oknach i o czymś rozmawiają.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Art of Revenge 15

2004-11-23 15:52:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się piętnasty szkic koncepcyjny z cyklu Art of Revenge. (spoiler):
Przedstawiono na nim projekt Alex Jaeger. Ukazuje on „pomocnego droida”, który pieszczotliwie nazywa się "Bettie Droid". Możliwe, iż zobaczymy go w scenach na planecie Coruscant. Prawdopodobnie ukaże się on w samym „Teatrze Galaxies”, w którym to Palpatine wyjawi historie Sithów Anakinowi Skywalkerowi, powołując się głównie na zasługi Dartha Plageueisa, który oszukał smierć.

Bettie wygląda na droida-kelnera. Posiada ona kasztanowe włosy. Jest ubrana w skąpą sukienkę w kolorach błękitnym i fioletowym.. W lewej dłoni trzyma tacę, na której można spostrzec drink oraz pewną purpurową ozdobę. Cała Bettie, zamiast skóry, posiada na sobie połyskującą blachę w kolorze metalicznym.
(koniec spoilera).

Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej można już zobaczyć czternasty szkic Art of Revenge. Dokładny opis znajduję się tutaj. Jeśli chcecie go zobaczyć zapraszamy w ten link>>>.

Oto odnośnik do galerii wszystkich szkiców Art of Revenge.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Maszyny bojowe w E3

2004-11-22 19:17:00 Teaser ROTS

W teaserowym zwiastunie Zemsty Sithów można zobaczyć pewien ciekawy motyw. (spoiler):
Chodzi o scenę, w której Wookie przygotowują się do walki na planecie Kashyyyk. Otóż w tle można spostrzec istotną rzecz. Chodzi o maszyny bojowe Republiki. Zdjęcie prezentujemy tutaj.
Owe maszyny są swoistymi prekursorami AT-AT należącymi do Imperium.
Dodatkowo na zdjęciu, patrząc bardziej w dal można spostrzec czołgi Republiki „Juggernaut”.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Porównawcze zdjęcia Palpatine`a

2004-11-21 18:38:00 Saga Gwiezdnych Wojen

W sieci pojawiło się ciekawe zdjęcia obrazujące Palpatine`a ze wszystkich Epizodów Gwiezdnych Wojen. Aktorem, który wcielił się w tę postać jest Ian McDiarmid. Zdjęcie prezentujemy poniżej:
Palpatine - Saga
Dodatkowo, tutaj możemy zobaczyć ujęcia prezentujące wygląd Imperatora w Zemście Sithów. Warto wspomnieć, iż przy pracy nad III Epizodem nakręcono sceny do DVD Imperium Kontratakuje.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Postać z EU w Zemscie Sithów

2004-11-20 13:48:00 Comingsoon.net

Niedawno Lucasfilm potwierdził, iż w Zemście Sithów zobaczymy pewną postać z Expanded Universe. Jednak nikt nie wiedział o kogo dokładnie chodzi. Źródła ze strony Comingsoon.net mówią, iż owa postać to (spoiler): Quinlan Vos, czyli dobrze wszystkim znany Jedi z komiksów Dark Horse.
Co ciekawe Vos pojawił się już w Epizodzie I, jako postać trzecia planowa, która przemknęła w tle na Tatooine. Wygląd a także sam jego projekt został przeniesiony do historii w EU, a tym samym Quilan stał się Rycerzem Jedi.
Lucas w Nowej Trylogii już wiele razy nawiązywał do EU. Miecz o podwójnym ostrzu Dartha Maula z Mrocznego Widma, był inspiracją Lorda Exara Kuna z komiksu o Wojnie Sithów.
Dodatkowo Aalya Secura została przeniesiona z papieru kredowego na duży ekran, w Ataku Klonów. Wcieliła się w nią aktorka Amy Allen
Redaktor StarWars.com Pablo Hidalgo stwierdził w jednym z czatów, iż Quinlan Vos nie pojawi się w Zemście Sithów. Mimo wszystko, powiedział, iż myśli, że postać z EU nie została dodana w pierwotnych scenach filmu, a tym samym nie mógł jej zobaczyć w procesie edycji.
Jednak źródło Comingsoon.net nadal upiera się przy tym, iż Quinlan Vos pojawi się w Epizodzie III.
(koniec spoilera).
Wszystkiego dowiemy się dopiero 19 maja 2005 roku.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Kto nauczył Generała walczyć ?

2004-11-19 18:53:00 blister figurki Grievousa z ROTS

Na odwrocie blistera figurki Generała Grievousa, można spostrzec krótki opis tej postaci. Co ciekawe znajduje się w nim ciekawe informacja, dotycząca właśnie członka Konfederacji. Wyjaśnia ona pewną cechę owej postaci, która na pewno zostanie dobrze odzwierciedlona w Zemście Sithów. (spoiler):
Otóż Grievous został wyćwiczony w walce na miecze świetlne przez samego Dartha Tyranusa, czyli Hrabiego Dooku
(Koniec spoilera).
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 58

2004-11-19 17:20:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace, pojawiło się pięć dziesiąte ósme zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):

Przedstawiono na nim ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Ukazuje ona stwora, pochodzącego z planety Utapau. Ową postać zobaczymy w podziemnych jaskiniach nowej planety w Epizodzie III. Potwór ma duże oczy. Na głowie umieszczone ma cztery rogi, po dwa na prawej i dwa na lewej części. Jego szyja jest dosyć długa, a jej skóra przypomina równo ułożone paski. Dodatkowo jego zęby są dosyć małe. Dalej można jedynie spostrzec jego plecy a także trochę ramion. Całość prezentuje się dosyć mrocznie, zważając na brzydki wygląd nowej postaci.

Prawdopodobnie stwór przemknie przez sceny, w których zobaczymy rozmowy Tiona Meddona i Obi-Wana.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Anakin zabija...

2004-11-18 17:57:00 TFN

W sieci pojawiła się ciekawa informacja odnośnie Anakina Skywalkera w Epizodzie III. (spoiler):

Anakin zabije Nute`a Gunraya w pokoju konferencyjnym na wulkanicznej planecie Mustafar. Informacje podają, iż Wybraniec posłuży się duszeniem albo błyskawicami mocy.
Po niżej prezentujemy zdjęcia ze śmierci Gunraya, które niestety są w słabej jakości. Pochodzą one z pokazu dla George`a Lucasa w czasie dokrętek w Londynie, kiedy całość była przewijana. Niektóre sceny prawdopodobnie są jeszcze w fazie obróbki cyfrowej.
Jednak co ciekawe, scena z teserowego zwiastuna Zemsty Sithów ukazująca Anakina w kapturze, kiedy to miał czerwono-żółte oczy, bardzo przypominające te jakie miał Darth Maul w Mrocznym Widmie, tyczy się zabójstwa Wicekróla Federacji Handlowej. Owa scena pochodzi właśnie z sekwencji, która będzie miała miejsca kilka sekund po zabiciu Gunraya na Mustafar.
Oto zdjęcia:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan #25

2004-11-17 14:58:00 StarWars.com

Dzisiaj, w płatnej strefie StarWars.com pojawił się dwudziesty piąty wirtualny plan (KnollVision).
SPOILER: Przedstawiono na nim salę odpraw w świątyni Jedi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ta sama scena nie pokazana została już na wirtualnym planie #21. Pomieszczenie to samo, lecz kamera ustawiona jest w trochę innym miejscu (opis komnaty można przeczytać tutaj). Na pierwszym planie widzimy Obi-Wana Kenobiego (Ewan MacGregor), oraz Anakina Skywalkera (Hayden Christensen), przygotowujących się do sceny w towarzystwie George`a Lucasa. Na schodach stoi także kilku innych Rycerzy Jedi. Wszystko inne nie różni się znacząco od wirtualnego planu #21... (KONIEC SPOILERA).

Freedon Nadd


KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Pokaz charytatywny

2004-11-16 17:15:00 ComingSoon.net

ComingSoon.net donosi bardzo ciekawą informacje, odnośnie Epizodu III Gwiezdnych Wojen. Otóż firma Fox ogłosiła datę charytatywnego pokazu Zemsty Sithów. Będzie to 12 maja, czyli tydzień ( 7 dni) przed oficjalną premierą filmu (dla przypomnienia 19 maja 2005 roku - również w Polsce).
Na razie nic nie wiadomo, czy podobny pokaz będzie miał miejsca w Warszawie.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowa scena z filmu !

2004-11-16 16:31:00

Nasz zaufany informator z USA, podesłał nam ciekawe zdjęcie. Tyczy się ono samego Mistrza Yody. Warto dodać, iż jest to ukończona scena z filmu.
Zdjęcie prezentujemy tutaj. (spoiler):.
Scena prawdopodobnie pochodzi z sekwencji na planecie Coruscant. Możliwe, iż Mistrz Yoda znajduje się w pokoju holograficznym w świątyni Jedi. To właśnie do tego pomieszczenia zostaną zaprowadzeni młodzi Padawani, których zabije Anakin Skywalker. Będzie to jedna z znaczących scen rzezi na Jedi, którzy aktualnie znajdowali się na Coruscant
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #14

2004-11-16 01:44:00 StarWars.com

Dzisiejszej nocy, w płatnej strefie StarWars.com pojawił się czternasty szkic koncepcyjny z cyklu Art of Revenge. SPOILER: Przedstawia on Obi-Wana Kenobiego w technicznym pomieszczeniu Świątyni Jedi na Coruscant. Rycerz będzie tam musiał najprawdopodobniej dokonać pewnej transmisji danych, podczas gdy nie będą mu w stanie pomóc żadni z informatyków, pracujących w budynku. Pomieszczenie jest raczej słabo oświetlone, w całości wypełnione sięgającymi sufitu transformatorami, pomiędzy którymi przebiegają ścieżki dla personelu. Całość przypomina trochę bibliotekę Świątynną z Ataku Klonów - z taką jednak różnicą, że w pomieszczeniu technicznym wszystkie ze ścieżek łączą się w centralnym punkcie komnaty, tworząc coś na kształt gwiazdy. Nie wiadomo jeszcze ani tego w którym momencie Zemsty Sithów pojawi się wspomniana scena, ani tego, co dokładnie będzie robił Obi-Wan. (KONIEC SPOILERA).

Poprzedni rysunek można zobaczyć tutaj, natomiast jego dokładny opis znajduje się w tym newsie.

Freedon Nadd

Zapraszamy do galerii - znajdują się tam wszystkie opublikowane do tej pory obrazki z tej serii.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Episode III Teaser Trailer (Extra Large)

2004-11-16 00:28:00 StarWars.Com

Na oficjalnej stronie StarWars.Com, jest już do pobrania Episode III Teaser Trailer (Extra Large - 720 x 310), ale jak na razie dla użytkowników płatnej wersji strony, czyli HyperSpace.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Pierwsze sceny Epizodu III (Spoiler)

2004-11-15 12:32:00 Peter_D


Peter_D podesłał opis pierwszych scen, jakie zobaczymy tuż po napisach wstępnych.

(spoiler):

Dawno, dawno temu .....

Przez trzy lata, wielka wojna klonów pustoszyła galaktykę. Głód i nieszczęście nawiedzają niezliczone światy.

Bliscy porażki Hrabia Dooku i Konfederacja Niezależnych Systemów, zaplanowali porwanie Najwyższego Kanclerza Palpatine.

Wraz z wielką flotą Republiki, Rycerze Jedi Obi-wan Kenobi oraz Anakin Skywalker ścigają Dooku i jego agentów przez galaktykę...


ZEWNĘTRZNE OKOLICE PLANETY CORUSCANT - DZIEŃ

Widzimy ogromną bitwę kosmiczną rozgrywającą się nad planetą-miastem Coruscant. Republikański Gwiezdny Niszczyciel klasy Venator wymienia ogień ze wojennymi statkami separatystów. W oddali widzimy Niewidzialną Rękę, flagowy okręt Federacji Handlowej aktualne miejsce pobytu dowódcy-droida Generała Grievousa oraz Hrabiego Dooku byłego mistrza Jedi, który postanowił przejść na stronę Sith, tak samo jak jego więzień Najwyższy Kanclerz Palpatine, który ukrywa się również pod postacią nieuchwytnego Dartha Sidiousa.

Gdy bitwa przybiera na sile, dwa myśliwce Jedi startują z jednego z krążowników republiki. Są one pilotowane przez Anaina oraz Kenobiego. Widzimy jak myśliwce manewrują między statkami Federacji oraz Republiki unikając ognia laserów niszcząc przy tym kolejne myśliwce federacji. Wraz z ARC Clone Starfighters usiłują stawić czoła siłom Separatystów.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Zwiastun Zemsty Sithów w kinach ...

2004-11-13 17:05:00 Count Dooku za CinePix

Jak poinformował nas Count Dooku, CinePix - polski dystrybutor epizodu III na Polskę, oficjalnie zapowiada, że od 26 Listopada zostanie wprowadzony na ekrany kin zwiastun Zemsty Sithów.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Pierwsze 8 minut filmu + streszczenie napisów początkowych

2004-11-13 16:58:00 JarJarFields

Pracownik pewnej firmy, miał okazje gościć w Lucasfilmie w celach czysto maketingowych. Jednak uprzejmi pracownicy firmy George`a Lucasa, pokazali więcej, niż goście mogli się spodziewać. Chodzi o zwiastun Zemsty Sithów przed 4 listopada oraz pierwsze 8 minut filmu. Warto dodać, iż niektóre nie były w pełni ukończone. W niektórych scenach dodano urywki z ścieżki dźwiękowej z poprzednich Epizodów, niecałkowicie wyrenderowane statki, a także dialogi podłożone do scen bez aktorów. (spoiler):

W napisach początkowych dowiemy się, iż:
- Generał Grievous zaatakował planetę Coruscant
- zuchwałym celem owego ataku, było porwanie Najwyższego Kanclerza Palpatine`a, a tym samym uczynienie go zakładnikiem Konfederacji. Można, więc spekulować, iż to sam Grievous porwie Kanclerza. Możliwe, iż ostatni odcinek 3 serii Wojny Klonów ukażę ową sytuację.
- Grievous będzie się starał uciec z planety, co doprowadzi do ogromnej bitwy kosmicznej nad Corucsant


Oczywiście dalej zaczyna się ogromna bitwa kosmiczna. Pracownik określił, iż sekwencja o wiele bardziej zapiera dech w piersiach, niż bitwa o Endor z Powrotu Jedi.

Anakin i Obi-Wan w nowych Jedi Starfigherach przemierzać będą przestrzeń wokół dużego okrętu. Oboje będą się kierować clone-fighterami, pilotowanymi przez szturmowców-klonów. Celem będzie atak na okręt flagowy Generała Grievousa oraz uratowanie Kanclerza.
W pewnym momencie filmu, piloci-klony będą mieli pewne kłopoty. Zobaczymy sceny, w których Anakin i Obi-Wan będą się kłócić o to jak postąpić w danej sytuacji. Skywalker będzie chciał pomoc pilotom-klonom, ale Kenobi zapanuje nad nim.
Pracownik marketingowy określił granie Haydena jako trochę „zdrewniałe”, ale przyznał, że pojawia się ciekawe momenty. Szczególnie w scenie, w której Obi-Wan wydaje rozkaz ataku na krążownik Grievousa, a Anakin robi groźne spojrzenie i wypowiada słowa „tutaj zaczyna się zabawa” ("this is where the fun begins").
Kolejna ciekawa scena z początkowej bitwy, przedstawiała statek Obi-Wana, na który zostały wystrzelone małe pociski. Owe pociski, to nic innego jak „buzz droidy”, które przemieniają się przy myśliwcu, obsiadają go i niszczą od zewnątrz. W tej sekwencji Obi-Wan powie, Anakinowi, aby leciał bez niego. Jednak Skywalker zacznie niszczyć droidy ze statku Kenobiego, lekko go uszkadzając. Obi-Wan będzie ciągle krzyczał do Anakina aby go zostawił i uratował Palpatine`a. Kenobi wykona pewien manewr, który będzie polegał na próbie wytrącenia resztek „buzz droidów” z jego skrzydła. Skywalker dalej będzie się starał pomoc Obi-Wanowi niszczyć owe droidy. W tym czasie jeden z nich trafi na myśliwiec Anakina, a tym samym będzie próbował zniszczyć R2. Skywalker będzie krzyczał do R2-D2 „ściągnij to” („get it”).

Dodatkowo ludzie z Lucasfilmu powiedzieli o kilku kluczowych momentach z Epizodu III. Posługiwali się przy tym szkicami koncepcyjnymi.
Pierwszy z nich ukazywał Anakina na statku Separatystów. Skywalker stał naprzeciw Hrabiego Dooku, a w tle było widać Palpatine przykutego do siedzenia, identycznego jak tron z Powrotu Jedi. Co ciekawe przedstawiciele Lucasfilmu powiedzieli, iż Skywalker właśnie tutaj zabije Dooku i stanie się nowym uczniem Sidiousa
Kolejny koncept przedstawiał walkę na Mustafar, pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem. Oboje znajdowali się na platformach, wokół których można było spostrzec wiele lawy.
Następnym szkicem była walka pomiędzy Imperatorem a Yodą. Pracownicy z Lucasfilmu określili ją jako „najbardziej mroczny pojedynek wszechczasów”.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler na temat Yody

2004-11-13 16:58:00 JarJarFields

W sieci pojawiła się ciekawa informacja, dotycząca Yody. (spoiler):
Niedawno informowaliśmy o tym, że owy Mistrz Jedi zabije dwóch Czerwonych Gwardzistów, w biurze Palpatine`a.
Nowa informacja mówi, iż kiedy gwardziści będą chcieli zaatakować Mistrza Jedi, Yoda użyje na nich mocy. Będzie to nietypowe, ponieważ zostaną on przyciągnięci w stronę Yody, uderzając w ścianę przy drzwiach. Prawdopodobnie jest to fala „przyciągnięcia mocy”.
Wtedy Yoda zrobi typowy dla niego grymas i wypowie słowa : „Kanclerz Palpatine? Czy Darth Sidious powiedzieć powinienem ("Chancellor Palpatine? Or Darth Sidious, should I say").
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Krążownik Republiki

2004-11-12 15:35:00 StarWars.com

W sieci ukazało się zdjęcie przedstawiające krążownik Republiki klasy Venator, którego zobaczymy w Zemście Sithów, w pełnej okazałości. Wyglądem przypomina on Gwiezdny Niszczyciel Imperium, znany wszystkim z Trylogii.
Różnice tyczą się jedynie mostku dowodzenia, a także wcięć, znajdujących się na brzegach krążowników.
Niżej prezentujemy zdjęcia:

- Niszczyciel Gwiezdny Imperium
- Niszczyciel Republiki klasy Venator
KOMENTARZE (34)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 56

2004-11-12 10:49:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com, w płatnej strefie Hyperspace, ukazało się pięć dziesiąte szóste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawiono na nim jedną z ukończonych scen początkowych w Zemście Sithów. Na zdjęciu widać nowy myśliwiec Republiki, który pilotują szturmowcy-kloni. Chodzi o ARC-170. Pełna nazwa owego pojazdu to "Agresywny NadSterowny mysliwiec 170" (ARC-170).
ARC-170 posiada imponującą rozpiętość skrzydeł, która wynosi 22,85 metrów. Pojazd został uzbrojony w dwa średnie wyrzutnie laserowe oraz blasterowe, sześc. torped protonowych. Myśliwiec jest w stanie pomieścić trzech członków załogi, a także astromechanicznego droida.

Na zdjęciu widać jedynie owy myśliwiec. ARC-170 leci zapewne, by zniszczyć odpowiedni cel, możliwe, iż chodzi o tri-fighera Federacji Handlowej. Warto dodać, iż jest to ukończona scena, przez ILM. Prawdopodobnie znajdzie się ona w filmie.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Przeznaczenie droida

2004-11-11 12:08:00 LS

Wszyscy zapewne pamiętamy droida R4, z którym Obi-Wan poleciał na Kamino i Geonosis. Swego czasu było potwierdzenie, że droid ten pojawi się w Epizodzie III, ale jednocześnie latem zeszłego roku ogłoszono konkurs na nowego droida Obi-Wana (więcej >>>; wynik tego głosowania jest dostępny tutaj). Czy Obi-Wan będzie miał dwa droidy? O tym właśnie jest nowy spoiler
Początek filmu zacznie się bitwą o Coruscant. Wpierw będziemy obserwować jak Obi-Wan i Anakin walczą siedząc w myśliwcach. Oczywiście w pewnym momencie Obi-Wan będzie miał kłopoty z "buzz droidami". Są to małe droidy które lądują na myśliwcach i je niszczą, rozrywając myśliwiec na strzępy. Jeden z tych droidów wyląduje na myśliwcu Obi-Wana i podejdzie do R4, któremu oderwie kopułę i wyrzuci. Obi-Wan skomentuje to tylko stwierdzeniem „O rety”.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Knoll Vision 24

2004-11-11 11:39:00 Freedon Nadd i StarWars.com

Niedawno w płatnej strefie StarWars.com ukazał się dwudziesty czwarty wirtualny plan (KnollVision). Został on zbudowany na scenie trzeciej - przygotowanej specjalnie dla potrzeb ujęć, mających mieć miejsce na różnych światach. SPOILER: Wirtualny plan przedstawia Anthony`ego Danielsa częściowo ubranego już w kostium C-3PO, oraz R2-D2 stojących na lądowisku bliżej nieokreślonej planety. Obok nich wznosi się opuszczona rampa - i jest to na razie jedyna widoczna część statku, który zobaczymy w tej scenie, gdyż reszta jest zbudowana z zielonego ekranu. Dookoła planu widzimy ekipę, przygotowującą się do ujęcia. W różnych miejscach ustawione są także przyrządy, mające za zadanie generowanie mgły lub pary, oraz dmuchawy, odpowiedzialne za tworzenie wiatru. Zabrudzenia na podłodze oraz wygląd ściany, stojącej przy granicy lądowiska, mogą sugerować, że wspomniana scena będzie miała miejsce na Mustafar - ale nie jest to jeszcze potwierdzone. KONIEC SPOILERA.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Wookie`ich

2004-11-09 17:44:00 OSWFC.de

Na stronie OSWFC.de pojawiła się okładka nowego trzydziestego szóstego numeru Star Wars, który ukaże się niedługo w Niemczech. (spoiler):
Obrazuje ona dobrze wszystkim znanego wookie`iego Chewbaccę, a także Generała Tarfulla. W tle widać krajobraz lesistej planety Kashyyyk
(koniec spoilera).
Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Miecze swietlne Generała Grievousa

2004-11-09 17:03:00 StarWars.com

Niedawno pisaliśmy o nowych zdjęciach z Zemsty Sithów, które ukazały się na łamach oficjalnej. (spoiler):

Na jednym z nich, a konkretnie tym przedstawiającym Generała Grievousa wraz z ochroniarzami, można zaobserwować pewien szczegół. Chodzi o jego miecze świetlne. Są one umieszczone po jego prawym boku, pradopodobnie do pasa. Jednak na zdjęciu widać tylko trzy rękojeści. Możliwe, iż jedna z nich została wytrącona Generałowi w walce z Obi-Wanem bądź Anakinem, albo po prostu Grievous ma ją umieszczona gdzieś indziej. Warto również dodać, iż cała sekwencja została umiejscowiona na krążowniku Niewidzialna Dłoń (Invisible Hand), należącym do Generała. Rozegrają się na nim znaczące sceny Zemsty Sithów, już na samym początku filmu...
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Art of Revenge 13

2004-11-09 16:02:00 Freedon Nadd za StarWars.com

W płatnej strefie StarWars.com ukazał się dzisiaj trzynasty szkic koncepcyjny Art of Revenge, zatytułowany "Fiery Doom". Został on wykonany przez Erika Tiemensa w lutym 2003 roku. (Spoiler): Rysunek przedstawia bitwę kosmiczną nad planetą Coruscant, którą zobaczymy w scenach początkowych Zemsty Sithów. Na pierwszym planie widzimy płonący wrak, unoszący się na orbicie. Prawdopodobnie owym okrętem jest Niewidzialna Dłoń (Invisible Hand), który należy do Generała Grievousa. To właśnie na tym statku rozegrają się znaczące sekwencje z początkowych minut filmu. Możliwe, iż ten koncept, obrazuje scenę zniszczonego okrętu wpadającego w atmosferę planety Coruscant.
Dodatkowo wszędzie dookoła okrętu widać szczątki innych jednostek, które również wpadają w dolną część troposfery.
W tle całego zdarzenia można zobaczyć gigantyczny wybuch, wstrząsający powierzchnią Coruscant, spowodowany najprawdopodobniej upadkiem któregoś z wraków.
(Koniec Spoilera)

W tym miejscu natomiast, można zobaczyć poprzedni szkic z cyklu Art of Revenge, przedstawiający walkę pomiędzy Jedi a Sith. Jego dokładny opis znajduje się w tym linku>>>.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2004-11-09 09:27:00 StarWars.com

W związku z updatem Databanku na Oficjalnej Stronie Star Wars, pojawiło się sześć nowych zdjęć. Oto one:

Bail Organa
Padme z "ciasteczkami" na włosach
Generał Grievous i jego ochrona
Kanclerz (Imperator?) Palpatine
Obi-Wan Kenobi
Palpatine i Anakin

Co najciekawsze, nie potwierdzone nadal jest, że (Spoiler) imię Generała Grievousa to "Shakar" (Koniec spoilera)
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Teaser Trailer Zemsty Sithów

2004-11-08 22:42:00 Freedon Nadd i StarWars.com

Pierwszy teaser Zemsty Sithów od dzisiaj jest dostępny legalnie dla każdego. Można go obejrzeć na oficjalnej w dwóch wersjach: 320x127 i 480x206 pikseli lub pobrać go z naszego serwera. Niebawem dla posiadaczy Hyperspace będzie dostępna także trzecia wersja (o najlepszej jakości), ale nie ma jeszcze dokładnej informacji kiedy i jak duża będzie to wersja.

O teaserze rozmawiamy na forum tutaj oraz tutaj.

Freedon Nadd

Zapraszamy także do wzięcia udziału w sondzie: jak podoba Ci się pierwszy teaser trailer Zemsty Sithów?.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Zdjęcia promocyjne z E3

2004-11-08 21:00:00 NataliePortman.com

Na stronie NataliePortman.com pojawiły się trzy zdjęcia promocyjne z Zemsty Sithów. Ukazują one senatorów (m.in. Fang Zar), przeciwstawiających się rosnącej władzy Najwyższego Kanclerza Palpatine`a.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Co z Mace`em Windu ?

2004-11-06 11:38:00 zwiastun gry Revenge of the Sith

W zwiastunie gry Star Wars Revenge of the Sith można zaobserwować pewien wątek fabularny filmu. (spoiler):
Chodzi o śmierć Mistrza Windu.
Według sceny ukazanej w pozycji komputerowej, Mace zostanie zabity przez Anakina. Skywalker użyje błyskawic mocy (lightning). Co ciekawe, oboje znajdują się na górnych poziomach planety Coruscant.
(koniec spoilera).

Oczywiście całość może nie ukazać się w filmie, a jedynie w grze. Jednak twórcy z Lucasarts chcieli dokładnie wzorować się na scenariuszu, co sprawia , iż owa informacja wydaje się prawdziwa.
Zdjęcia prezentujemy niżej:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Nowe spoilery

2004-11-06 10:54:00 Ternian

W sieci ukazały się nowe informacje dotyczące Epizodu III Gwiezdnych Wojen Zemsty Sithów. Oto one: (spoiler):

-- Anakin pochwali Obi-Wana, za jego dobre umiejętności pilotażu w początkowej scenie bitwy w kosmosie nad planetą Coruscant.
- Sidious wyda rozkaz 66 - order 66 wtedy szturmowcy-klony przeciwstawia się Rycerzom Jedi. Prawdopodobnie rozkaz odbierze sam Comandor Cody, przyjaciel-klon Obi-Wana
- Titi Jukassa to młoda padawan Jedi - zobaczymy ją w scenie zabijania Mistrzów i padawanów Jedi przez Anakina na Coruscant.
- Generał Grievous będzie inaczej walczył niż w kreskówce Clone Wars
- “Delegacja 2000” (Delegation of 2000) – to nazwa zjednoczenia Senatorów i polityków przeciwko Palpatine`owi. Obawiają się oni potęgi przyszłego Imperatora.
Jest to początek Rebelli, jeszcze przed całkowitym ukształtowaniem się Imperium.
- Nie zobaczymy końcowej sceny w której Darth Vader zabija Jedi na innych planetach. Jednak koniec filmu sprawi każdemu miłą niespodziankę.
- Poczujemy żal nad Anakinem, kiedy spotka się ze swoim przeznaczeniem.
- Pojedynek między Mace`em Windu a Darthem Sidiousem jest bardzo emocjonujący.
- Na początku walki na Mustafar Obi-Wan będzie chciał uświadomić Anakinowi jego błędy, a tym samym nawrócić go na Jasną Stronę Mocy. Dopiero przy końcu pojedynku, kiedy obaj będą już wykończeni, Kenobi uświadomi sobie ze nie ma szans dla Skywalkera.
Będzie to swoiste nawiązanie do słow. Dartha Vadera z Powrotu Jedi, które wypowiedział do Luke`a na Endorze - „Obi-Wan myślał tak jak ty”.
- Zemsta Sithów w odczucia ludzi, którzy oglądali już prawie skończone efekty i zdjęcia, jest bardziej nastrojowy i nawet mroczniejszy niż Imperium Kontratakuje.
- R2-D2 będzie przy Anakinie jedynie przy początkowych scenach bitwy w kosmosie, a także kilku po ugaszeniu krążownika na Coruscant.
- Zobaczymy Yode używającego miecza świetlnego nie tylko przy walce z Darthem Sidiousem. Mistrz Jedi odetnie nawet komuś głowę.
- Mace Windu wyleci przez okno biura Palpatine`a na Coruscant.
- Anakin Skywalker zginie w Zemście Sithów. Prawdopodobnie Sidious ożywi go przy pomocy „magii Dartha Plagueisa”. Dlatego w Powrocie Jedi widzimy młodego ducha Anakina (Hayden), a pod maską Dartha Vadera jego starą postać (Sebastian Shaw).
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Zwiastun zdradza ważny szczegół

2004-11-05 19:32:00 Freedon Nadd za Teaser ROTS

W teaserowym zwiastunie Zemsty Sithów znalazła się bardzo ciekawa scena z Yodą. (spoiler):
Mistrz Jedi przed walką z Palpatinem, będzie zmuszony zabić czerwonych Gwardzistów Imperatora. Zapewne jednego z nich unieszkodliwi Mocą. Zaś następnego, prawdopodobnie przy użyciu miecza świetlnego. Na dzień dzisiejszy niewiadomo, ilu będzie gwardzistów w pomieszczeniu, w którym zacznie się pojedynek mistrzów Jasnej i Ciemnej Strony. Prawdopodobnie będzie to biuro Palpatine`a. Niżej prezentujemy zdjęcia ciał gwardzistów:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (27)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #12

2004-11-05 16:49:00 Freedon Nadd za StarWars.com

Na oficjalnej ukazał się kolejny szkic Art of Revenge zatytułowany "Red Lightsaber District". Został on stworzony przez Erika Tiemensa jeszcze przed napisaniem scenariusza do Epizodu III.
SPOILER: Przedstawia on walczących ze sobą: rycerza Jedi, oraz Sitha. Pojedynek ów toczy się najprawdopodobniej podczas bitwy o Coruscant, gdyż w tle widzimy dym unoszący się nad miastem, oraz statki toczące bitwę na orbicie. KONIEC SPOILERA.

Tutaj można obejrzeć poprzedni art, przedstawiający rasę Tiona Medona.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Knoll Vision #23

2004-11-05 16:25:00 Freedon Nadd za StarWars.com

Kilka dni temu w płatnej strefie StarWars.com ukazał się dwudziesty trzeci wirtualny plan (KnollVision).
SPOILER:
Przedstawia on kokpit myśliwca generała Grievousa, stojącego najprawdopodobniej na platformie lądowniczej planety Utapau. Wnętrze samego myśliwca nie jest zbyt dobrze wyposażone - z przodu po obydwu stronach fotela widać kilka kontrolek oraz dwa okrągłe monitory świecące na różowo. Fotel pilota również nie wygląda na zbyt wygodny, gdyż dostosowany jest dla potrzeb robota. Za lewym oknem myśliwca widzimy stojących w tle, odwróconych do nas plecami: Obi-Wana (Ewan McGregor) oraz mężczyznę ubranego w błękitny kostium (aktor grający Grievousa). Podłoże lądowiska wykonane jest z kolorowych (wyglądających na kamienne) płyt, a całość otoczona jest bluescreenem, na który naniesiony zostanie krajobraz Utapau.

Scena będzie miała miejsce najprawdopodobniej podczas walki Obi-Wana z Grievousem, który ucieknie na Utapau po bitwie o Coruscant.
KONIEC SPOILERA.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Before The Helmet #56

2004-11-05 16:04:00 Freedon Nadd za StarWars.Com

Na oficjalnej ukazało się kolejne zdjęcie z cyklu Before The Helmet. Jego premiera odbyłą się jednak w cieniu Teasera Zemsty Sithów.
SPOILER:
Zdjęcie przedstawia kapitana Dannla Favtonni'ego (Anthony Daniels) w jego galowym mundurze. Kapitan najprawdopodobniej pojawi się podczas spektaklu w teatrze na Coruscant.KONIEC SPOILERA.

Zdjęcie dostępne jest w płatnej strefie Hyperspace.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

I stało się! - teaser trailer online

2004-11-04 19:16:00 StarWars.com

Na StarWars.Com o godzinie 19 pojawił się długo oczekiwany teaser trailer Zemsty Sithów.Narazie filmik dostępny jest w 2 rozmiarach:
  • najsłabsza jakość - 320 x 127 pikseli
  • lepsza - 480 x 206 pikseli
Ale w krótce ma się pojawić w jeszcze lepszej wersji!.

Jak już pisaliśmy, w darmowej strefie StarWars.Com teaser pojawi się dopiero za 4 dni.

UPDATE #1 - 19:25 - Anakin Skywalker:
Zaprzyjaźnieni z nami redaktorzy ze strony Imperial City Online przygotowali niespodziankę. Zapraszamy w ten link.

Warto również dodać kilka ciekawych rzeczy, odnośnie fabuły jak i samego zwiastuna. (spoiler):
- w scenie, w której Anakin obraca głową można spostrzec prawdopodobnie wnetrze kompleksu fabryk na Mustafar. Skywalker ma czerwono żółte oczy, podobne do Dartha Maula.
- Sidious walczy z Macem Windu.
- głos Vadera to na pewno James Earl Jones.
- Yoda będzie walczył z Sidiousem na miecze świetlne.
- w scenach początkowych zobaczymy straż pożarną planety Coruscant, gaszących krażownik Generała Grievousa.
(koniec spoilera).


UPDATE #2 - 8:15:
Zwiastun dostępny jest już w wielu miejscach w sieci choćby tutaj czy tutaj albo tutaj (ciekawostka jest taka, że różnią się one trochę od siebie wielkością, jaskrawością czy znaczkami Hyperspace, starwars.com itp.)


UPDATE #3:
Linki podane powyżej są już nieakatualne. Teaser można pobrać z naszeo serwera - po szczegóły odsyłam w to miejsce. Na naszym forum toczy się także dyskusja o teaserze Epizodu III. Zapraszamy!
KOMENTARZE (194)

Zemsta Sithów

5 sekund zwiastunu ROTS ! - UPDATE

2004-11-04 08:04:00 Access Hollywood

W sieci ukazała się reklama zwiastuna Zemsty Sithów. Zostanie on wyemitowany na stacji Access Hollywood dzisiaj w nocy. Możecie już zobaczyć pięć sekund z niego. Zapraszamy w ten link E3-zwiastun.

UPDATE #1:
Na łamach strony TheMovieBox.net pojawiła się owa reklama teasera Zemsty Sithów. Tym razem jest ona w wysokiej rozdzielczości. Reklame możecie ściągnąć wchodząc tutaj i klikając w link PROMO.
(spoiler): Scena, w której Sidious wykonuje cięcie mieczem, jak i sekwencje bitwy w kosmosie są teraz lepiej widoczne. Dodatkowo około 4 sekundy trwania filmiku można usłyszeć podwójne silniki jonowe, znane z myśliwców Imperium typu Tie. Można spekulować, iż wspominany dźwięk silników będzie należeć do nowych Jedi Starfighterów.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (84)

Zemsta Sithów

Kolejny opis teaser trailera Zemsty Sithów

2004-11-03 00:13:00 Freedon Nadd za TFN

Jak zapewne wiecie już jutro w płatnej strefie Hyperspace pojawi się pierwszy z dawna oczekiwany teaser trailer Zemsty Sithów. Niektórzy jednak widzieli go już na prasowych pokazach filmu "Iniemamocni". Poniżej prezentujemy opis teasera (pierwszy opis pojawił się w październiku).

SPOILER:
Teaser zaczyna się od słów "Dawno, dawno temu w odległej galaktyce", po tym następuje jakże znana sekwencja Bena Kenobiego: "Młody Jedi imieniem Darth Vader, mój uczeń, stanął po stronie zła. Pomagał Imperium tropić i niszczyć Rycerzy Jedi. Zdradził i zabił twego ojca."

Pierwsze ujęcie z Zemsty na teaserze to erupcja na Mustafar. Jest ona wulkaniczną, nieurodzajną i pokrytą skałami planetą. Następnie widzimy stworzenia w kształcie pająków - wyglądające na mechaniczne; wraz z jeźdzcami na grzbietach - przemierzające tą jałową krainę.

Wszystko, co następuje po tym dzieje się bardzo szybko, więc trudno to opisać w uporządkowany sposób.

W tle słychać głos Palpatine'a, nakazujący Vaderowi powstanie. Następnie widzimy go przykutego do stołu, całego otoczonego w obłokach pary. W trakcie, gdy stół z Vaderem zaczyna się podnosić, scena zostaje kilkakrotnie przerwana przez kilkanaście innych urywków.

Widzimy tam Anakina i Padme, nowego Jedi-Starfightera w akcji, potężny strzał statku kosmicznego, oraz kilka innych fragmentów bitwy otwierającej film. Pojawia się także duża grupa Wookiech, C-3PO i R2D2 na pokładzie Tantive IV, oraz Yoda, który wygląda na bardzo zdenerwowanego. Wyciąga on swój miecz świetlny, a następnie zadaje nim cios. (Jest to najprawdopodobniej moment jego walki z Palpatine'em - zdjęcie Yody znajduje się tutaj>>>).

Pojawia się także Mace Windu biorący udział w zaciętej walce (ujęcie to trwa tylko chwilkę) i znowu kilka scen z udziałem Padme. Przez kolejną chwilę widzimy także mroczną postać, odzianą w czarne szaty (najprawdopodobniej jest to Sidious) - wszystkie końcowe sceny migają jednak tak szybko, że zanim zdążymy się zorientować co przedstawiała poprzednia, pojawia się już następna. Cały teaser wygląda bardzo oszołamiająco - widać, że Lucas postarał się o jak najlepsze zareklamowanie ostatniej części swojej sagi.

Warto nadmienić, że nie ma w nim żadnych ujęć przedstawiających Grievousa, jego ochroniarzy, ani nawet samego Dooku - jednak mimo wszystko trailer jest naprawdę porażający.

KONIEC SPOILERA.
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Zdjęcie Padme i Anakina

2004-11-02 18:40:00 StarWars.com

Na głównej stronie StarWars.com, patrząc na reklamę Hyperspace, można spostrzec ciekawą scenę z Zemsty Sithów. Tyczy się ona Anakina i Padme. Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Spoilery na temat pewnej planety

2004-11-02 18:33:00 Ternian

Nasz informator zza granicy Ternian znalazł bardzo ciekawe informacje odnośnie, jednej z nowych planet, jakie ujrzymy w III Epizodzie Gwiezdnych Wojen. (spoiler):

Chodzi o wulkaniczny świat Mustafar. Prócz finałowego pojedynku miedzy Anakinem a Obi-Wanem, zobaczymy na niej o wiele więcej niespodzianek.
Jedną z nich będzie pojawienia się nowych droidów o nazwie „SCURRIER”, które będą ujeżdżane przez nowe stworzenia - „Jeźdźców Scurrierskich”. Droidy przypominają pająki. Dzięki temu są w stanie poszurać się na gorącym podłożu planety wulkanicznej, które składa się głownie z magmy oraz głazów.
Co ciekawe owe droidy pomogą wydostać bardzo popażone ciało Anakina Skywalkera z lawy.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowa ukończona scena

2004-11-02 15:39:00 mecha superior

W sieci ukazała się nowa scena z Zemsty Sithów. (spoiler):
Obrazuje ona pojedynek pomiedzy Anakinem a Hrabią Dooku, na okrecie Generała Grievousa „Niewidzialna ręka” (Invisible Hand). W tle widac siedzacego Palpatine`a, który jednoczesnie ma radosny wyraz twarzy. Przez okno możma spostrzec statek kontrolny droidów
(koniec spoilera).

Prawdopodobnie nowa scena pochodzi ze zwiastuna, którego premiera odbędzie się w czwartek 4 listopada.
Jeśli checie zobaczyć zdjęcie to zapraszam w ten link>>>
KOMENTARZE (20)
Loading..