TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Zdjęcie – MOCNY SPOILER

2004-12-30 23:36:00 idf

Niedawno do sieci trafiło całkiem nowe zdjęcie, tyczące się III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Co ciekawe przedstawia ono jedną z finałowych scen Zemsty Sithów. Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj.
Ujęcie z końca Zemsty Sithów przedstawiamy w tym linku>>>.
KOMENTARZE (43)

Zemsta Sithów

Nowe ujęcia z Zemsty Sithów

2004-12-30 21:53:00 Fett za idf

W sieci pojawiły się nowe ujęcia dotyczące Zemsty Sithów.
Jedno ze zdjęć obrazuje Hrabiego Dooku, (Spoiler): u kresu swojego życia, które wymierzy Anakin Skywalker na krążowniku Niewidzialna Ręka.(Koniec Spoilera).
Drugie ujęcie przedstawia Anakina i Dartha Sidiousa, odwróconych do siebie plecami. (Spoiler): Obaj mają nałożone kaptury i włączone miecze świetlne. Całość zapewne pochodzi może pochodzić ze sceny, w której Skywalker dokonuje wyboru i przechodzi na Ciemną Stronę Mocy, zabijać Mace`a Windu na Coruscant (Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (34)

Zemsta Sithów

Zdjęcia Dartha Sidiousa

2004-12-30 18:05:00 R0rschach

Niedawno w sieci ukazały się nowe zdjęcie obrazujące Mrocznego Lorda Sithów – Dartha Sidiousa. (Spoiler):

Prawdopodobnie owe ujęcia pochodzą ze sceny walki z Mistrzem Yodą w senacie na planecie Coruscant.
Jest to pewne nawiązanie do EU, a konkretnie Wojen Sithów. Swego czasu Exar Kun walczył w senacie Coruscant, aby uwolnić Ulica Qel Dromę, pojmanego przez Rycerzy Jedi.

(Koniec Spoilera).
Zdjęcie prezentujemy poniżej:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
KOMENTARZE (30)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler dotyczący Yody i Obi-Wana

2004-12-30 17:44:00 Ternian za nowelizacją ROTS

W internecie pojawiła się nowa informacja, dotycząca dwóch Rycerzy Jedi w Zemście Sithów.

"Kłamstwo, oszustwo, nie ufności sianie to teraz jego metody" - ową kwestie wypowiedział Yoda odnosząc się do Hrabiego Dooku pod koniec Ataku Klonów. (Spoiler):

Po powrocie na Coruscant, Yoda i Obi-Wan od razu udadzą się do Świątyni Jedi. Tam celem będzie uratowanie, Jedi, którzy są rozsiani po całej galaktyce. Yoda i Obi-Wan przełączą systemy kontaktowe tak, by ostrzegały Rycerzy Jedi, aby nie przylatywali na Coruscant, tym samym powiadamiając o zaszłych zdarzeniach.

Jednakże Kenobi nie będzie w stanie udzielić pomocy w czasie oglądania krwiożerczych wydarzeń po przez systemowe kamery w Świątyni. Obi-Wan będzie świadkiem zabijania młodzików jak i Rycerzy Jedi przez Anakina Skywalkera.

Dalej Kenobi odwiedzi Padme wyjawiając jej prawdę odnośnie Anakina (rzeź w Świątyni, lojalność Sithowi). Obi-Wan spyta się jej, czy wie gdzie znajduje się teraz Skywalker - Padme odpowie "nie wiem", (co sugeruje kłamstwo Mistrzowi Jedi, ponieważ Anakin przed odlotem na Mustafar wyjawi żonie gdzie poleci).

Kenobi zdaje sobie sprawę z tego, iż Padme nie jestem typem kobiety, która może stać z założonymi rękoma, w czasie, kiedy dzieją się poważne sprawy. Obi-Wan poczeka na moment, w którym żona Skywalkera, wraz z C-3PO i R2-D2 udadzą się na pokład Królewskiego Statku, z Naboo. Dopiero wtedy potajemnie Kenobi wejdzie do ładowni.

W między czasie Mistrz Yoda uda się do Senatu, aby spotkać się ze swoim najgroźniejszym przeciwnikiem... Lordem Sithów Darthem Sidiousem....
(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia Rycerzy Jedi – UWAGA SPOILERY

2004-12-29 22:43:00 sideshowtob

W sieci ukazały się niedawno dwa nowe zdjęcia tyczące się Zemsty Sithów.
Pierwsze ujęcie prezentujemy tutaj>>>. (Spoiler):
Ukazuje ono Mistrza Yode, powalonego i bez sił. Prawdopodobnie owa scena pochodzi z pojedynku z samym Darthem Sidiousem na planecie Corucsant.
(Koniec Spoilera).
Kolejne zdjęcie możecie zobaczyć w tym linku>>>. (Spoiler):
Przedstawiono na nim Rycerzy Jedi takich jak Mace Windu, Kit Fisto, Agen Kolar, a także Seasee Tiin w pokoju Kanclerza Palpatine`a. Jest to potwierdzenie spoilera o tym ze Kanclerz zabije owych Jedi, prócz Mace`a w tym pomieszczeniu.
(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (41)

Zemsta Sithów

Końcowa scena Zemsty Sithów

2004-12-29 18:27:00 Spoilers_R_Us

W sieci pojawiła się nowa informacja na temat finałowej sceny w Zemście Sithów. (Spoiler):
Po scenie, w której zobaczymy Dartha Vadera, Imperatora Palpatine`a oraz Tarkina na krążowniku, przyglądających się budowie prototypu Gwiazdy Śmierci, akcja filmu przeniesie się na Tatooine. Na piaszczystej planecie ujrzymy końcówkę rowowy pomiędzy Obi-Wanem, Beru i Owenem.

Kenobi przekaże Owenowi miecz Anakina, jednak ten go odda mówiąc „To może tylko doprowadzić do problemów” („This can only lead to trouble”). Następnie Beru i Owen powrócą do swojego domostwa, które znamy już z Nowej Nadziei czy Ataku Klonów, trzymając małego Luke`a Skywalkera na rękach.

Głowa Obi-Wana opadnie, a następnie Mistrz Jedi spojrzy w górę na bliźniacze słońca Tatooine. Dalej Kenobi pójdzie w głąb pustyni. Dodatkowo w tle będzie można spostrzec ryczącego Smoka Krayt, zmierzającego ku swojej śmierci...
(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Pożegnanie z rolą Mace`a Windu

2004-12-28 23:49:00 Resztki Imperium

Samuel L. Jackson nie będzie płakał, żegnając się z rolą Mace'a Windu i odłoży miecz świetlny na półkę. Dla Jacksona samo rozstanie się, które tak na prawdę nastąpi dopiero na początku przyszłego roku, po ostatnich dokrętkach, nie jest smutnym przeżyciem.
Jackson ma świadomość, że brał udział w czymś wielkim i niepowtarzalnym, to napawa go radością i dumą, a nie smutkiem. Samuel jest dumny ze swej roli i tego, że mógł pomachać sobie kilkaset razy mieczem, podczas podstawowych zdjęć w Australii, w zeszłym roku.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Dokument 11 - dokładny opis

2004-12-27 23:11:00 StarWars.com

Niedawno na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawił się jedenasty dokument z cyklu "Making of Episode III".
Jak zwykle na początku prezentowane są sceny ukazujące to, o czym będzie nowy dokument. Wszelkie sekwencje przewijają się przy rytmie utworu Johna Williamsa z Epizodu IV.

Nowy dokument nosi tytuł "Stawanie się Obi-Wanem". Jak można spostrzec po tytule, całość będzie poświecona postaci Rycerza Jedi, przewijającej się w Nowej jak i Klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen.

Początkowa scenę, przedstawia wejście Ewana McGregora na plan Geonosis, który wita się z reżyserem Goerge`em Lucasem.
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) - "Pierwszym filmem, jaki miałem okazje oglądać w kinie, prawdopodobnie był IV Epizod Gwiezdnych Wojen. Poszedłem go zobaczyć razem z moim bratem. Był to dla nas ważny film, ponieważ występował w nim nasz wujek, brat naszej mamy, który grał Wedge`a Anttiliesa w Epizodach IV, V i V I. Głownie chodziło nam o to by zobaczyć wujka Dennisa. Mimo wszystko wciągnęliśmy się w sam film, a tym samym Gwiezdne Wojny wywarły na nas ogromne wrażenie".
W tym momencie prezentowane są sceny z Epizodu IV, V i VI. Głownie widać w nich Wedge`a Anttiliesa, w kokpicie X-Winga jak i snow speedera. Końcowa sekwencja obrazuje wejście Sokoła Millennium w nad świetlną, a także dialog Obi-Wana do Luke`a "Postawiłeś pierwszy krok ku większemu światu ".

Rick McCallum (producent) - "Pojawianie się Ewana w obsadzie, napawało każdego z nas jakimś niesamowicie wielkim entuzjazmem ".
W tym momencie prezentowana jest scena w której Ewan wybiera rękojeść miecza świetlnego, w czasie kręcenia Epizodu I.
"Nie widzieliśmy jeszcze takiej osoby, która miała by w sobie tyle radości i sposobu nawiązywania kontaktu. Byliśmy zdziwieni."
Dalej prezentowane są ujęcia w których główna obsada Mrocznego Widma przedstawia się sobie, znajdując się w jednym pokoju.

George Lucas (reżyser) - "Głównym priorytetem ważnym przy obsadzeniu roli Obi-Wana było znalezienie kogoś, kto był by bardzo podobny do Aleca Guinessa. Jednak nie chodziło nam o identyczną kopie, a stworzenie podwalin pod tę postać, znaną dobrze wszystkim z Klasycznych filmów. Wszystko, dlatego ponieważ jest on młodszy, znajduje się w zupełnie innych miejscach. Dodatkowo jest bardzo aktywny w sztukach Jedi, przez co potrzebowaliśmy kogoś o odpowiednich walorach fizycznych jak i aktorskich, który mógłby tym samym udźwignąć brzemię i esencje roli jaką wykreował Alec Guiness".
W między czasie widać sceny z Epizodów IV, II oraz I, w których głownie przedstawiono Obi-Wana.

Rick McCallum (producent) - "To jakby marzenia się w końcu spełniły dla niego (Lucasa). W końcu mógł zobaczyć końcowy okrąg jego pomysłu, tyczącego się filmu, od rozpoczęcia wczesnego życia do dojrzałego okresu każdej z postaci".
Następnie widać sceny, w których Ewan przymierza tunikę Jedi w czasie kręcenia scen do Epizodu I, McGregor czuje się jakby znowu był dzieckiem.

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) - "W oryginalnych trzech Epizodach, Alec był jedynie w pierwszej połowie flmu (E IV), następnie mogliśmy go zobaczyć jako ducha (EV i EVI). Mimo wszystko mięliśmy okazje go podziwiać przez krótką cześć każdego filmu. Przez co Alec stworzył cały ogrom tej postaci, którą ja podziwiałem w czasie mojego dorastania".
W tym momencie przewijają się sceny z Nowej Nadziei, Imperium Kontratakuje o raz Powrotu Jedi. Na koniec zaserwowano kwestie Obi-Wana z ANH do Luke`a "Musisz zrobić to co czujesz za słuszne."

Anthony Daniels (C-3PO) - "Teraz w Nowej Trylogii jest Ewan McGregor. Zachowuje się jakby młody Alec Guinness. Ewan posiada urok w oczach, jak również siłę i delikatność starszego człowieka".
Dalej prezentowane są sekwencje z wszystkich Epizodów, porównujące reakcję obu aktorów. Na zakończenie jedna z końcowych scen Mrocznego Widma, w której Obi-Wan mówi do Anakina "Zostaniesz Rycerzem Jedi, obiecuje".

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) - "Jesteśmy w stanie zobaczymy, jak poprzez gwiazdy, iż w Epizodzie I staje się mentorem i mistrzem małego Anakina. Kenobi chce utrzymać dyscyplinę, mówi Skywalkerowi, co ma zrobić. Anakin ciągle się z nim drażni. Dzięki temu można zaobserwować relacje niczym u ojca i syna. W pierwszej połowie Epizodu III obaj bohaterowie są jak bracia. W tym filmie na początku zobaczymy jak wielką przyjaźnią obdarowują się ci dwaj Jedi. Także cos bardzo ważnego miedzy nimi zostanie utracone w E3".
(Spoiler): W tym momencie prezentowane są sceny z Anakinem i Obi-Wanem na krążowniku Generała Grievousa "Niewidzialna Ręka". (Koniec Spoilera).

George Lucas (reżyser) - "Całość Nowej Trylogii pisałem w taki sposób by uwidocznić cechy Aleca Guinesa, przez co staje się on jakby symbolem ojcostwa w całej Sadze. Przez co w III Epizodzie Obi-Wan będzie jeszcze bardziej przypominał Aleca Guinessa z Epizodu IV".
W między czasie przedstawione są sceny z Nowej Trylogii, w których przeważnie widać Kenobiego.

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) - "Zawsze oglądałem wiele scen z Aleciem Guinessem, przed rozpoczęciem zdjęć. Jednak tym razem musiałem wyglądać praktycznie identycznie jak w większości sekwencjach z jego udziałem. To jest całkiem poręczne dla mnie jako aktora. Tym razem o wiele bardziej się wcieliłem w postać kreowaną przez Aleca. Musiałem podołać nowemu zdaniu jakie stawił mi Epizod III".
Dalej widać sceny z Epizodu IV z udziałem Aleca Guinessa.

"W przypadku Epizodu III wpasowanie się w wygląd aktora, widzianego w filmie na ekranie ponad 20 lat temu, było o wiele ważniejsze niż w moich poprzednich filmach serii. Musiałem się naprawdę poczuć jak Alec. Jednak teraz musieliśmy się skupić by dopasować mój wygląd, tak jak to jest tylko możliwe."
Następnie można spostrzec sekwencje, w których Ewanowi doprawiany jest makijaż jak i włosy przed lustrem.

Iian Craig (artysta zajmujący się konceptami) - "Wykonałem kilka odpowiednich zdjęć, przy pomocy, których udało mi się przemienić Ewana w Aleca, na ekranie monitora. Następnie wydrukowałem całość, co ułatwia dopasowanie wyglądu aktorowi. Obaj mają niemal identyczne oczy, dołki przy oczach, a na dodatek ich usta są również na odpowiednim miejscu. Co ciekawe nos aktorów, wygląda niczym odwrócony trójkąt. Najważniejsze ze po nałożeniu ich na siebie wyglądają prawie tak samo".
W miedzy czasie widać sceny, w których wygląd Ewana z E3 jest porównywany do Aleca z E4.

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) - "Wydaje mi się ze teraz mam podobne włosy jak Alec Guinness. Już nie mam długich jak w Epizodzie II. Tym razem Hayden musiał zapuścić włosy, przez co teraz on dźwiga to brzemię, jakie mu przypadło w całym Epizodzie III".
Następnie widać sceny, w których Lucas ogłada fryzurę Haydena, a Ewan siedzi i podziwia długie włosy Anakina z E3, śmiejąc się.
"Kolejna moje upodobnienie się do Aleca Guinnessa, jest naprawdę niesamowite". Dalej widać sceny, w których Ewan siedzi przed lustrem i porównuje swój nowy wygląd do zdjęć Obi-Wana z ANH.
"Czasem jego włosy ułożone są tak (Ewan pokazuje na czubek głowy), czasem tak bardzie na dole (wskazuje na czoło), cóż ważne abym trzymał się jednej fryzury w filmie".
Następnie ukazane są sceny Aleca Guinessa z ANH.

Rick McCallum (producent) - "Ewan stara się naśladować, nie tylko grę aktorską, ale również i sam wygląd, aktora, którego każdy dąży szacunkiem. Alec włożył tyle od siebie dla Obi-Wana, iż stał się on naprawdę wielką postacią filmową". Dalej widać sceny z Klasycznej Trylogii ukazujące, Aleca Guinnessa.

Następnie prezentowana jest scena z Zemsty Sithów, (Spoiler):Jako w której Obi-Wan wypowiada słowo "Witaj" ("Hello there"),(Koniec Spoilera) jak również z Nowej Nadziei, w której Kenobi wypowiada tę samą kwestie do R2-D2 na Tatooine.

George Lucas - "Kiedy zacząłem tworzyć historie Gwiezdnych Wojen, starałem opierać się na fenomenie postaci. W czasie, kiedy obsadzałem aktorów, czasem na dziesięć lat, starałem się dobierać ich tak by byli jak najmłodsi. Dzięki temu mogłem wykorzystać to że dorastają i staja się coraz bardziej dojrzali w samym filmie, jako cześć charakteru granych przez nich bohaterów.
W przypadku Ewana, zaczynał on początkowo jako uczeń padawan, a następnie stał się bardzo potężnym mistrzem Jedi. W czasie, kiedy dorastał on do tej roli, jego fizyczne aspekty rozwijały się razem z nim. Cały ten proces można zaobserwować w trzech filmach".

W tym momencie widać sceny z Mrocznego Widma, jak i Ataku Klonów, w których Obi-Wan głownie walczy na miecze. Nie zabrakło również sekwencji z Zemsty Sithów, w których Kenobi pojedynkuje się, z Anakinem na Mustafar.

Nick Gillard (koordynator walk) - " Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, które mnie cieszą, jest widok tego, że dany aktor potrafi samodzielnie wykonać daną sekwencje kaskaderską, nawet, jeśli myślą, że nie będą w stanie jej zrobić. Dzięki temu aktorzy stają się bardziej pewni swoich fizycznych możliwości. To właśnie jeden z tych powodów, dla których pracuje w tym zawodzie. Lubię wyciągać z ludzi ich maksymalny potencjał fizyczny, co sprawia, iż sekwencje w filmie stają się prawdziwą zabawą dla aktora".
Następnie prezentowane są wyczyny kaskaderskie aktorów, przy kręceniu scen walki na miecze świetlne. Głownie widać walkę Obi-Wana z Darthem Maulem (EI), Kenobiego z Hrabią Dooku (EII), jak również Anakina i Obi-Wana z Epizodu III.

George Lucas (reżyser) - "Myślę, że Ewan zdaje sobie sprawę z faktu, iż był jedną ze starszych postaci w obsadzie. Dzięki temu był jakby starszym br atem, który kontrolował całą grupę aktorów w niektórych sprawach, ponieważ miał wiele doświadczenia, co jest oczywiście naturalnym odruchem jego bohatera. Mimo wszystko lubił trzymać całą atmosferę w formie zabawy i śmiechu. Nie chciał pozwolić by ludzie na planie zajmowali się ciągłe tym samym każdego dnia".
W tym momencie prezentowane są sceny z Epizodu II, jak i humorystyczne żarty Ewana na planie Ataku Klonów.

Bruce Spence (Tion Medon) - "To, co dodatkowo wpływa na atmosferę filmu to praca z innymi aktorami. Jeśli posiadasz na to świetną receptę, a tym samym możesz ją zaserwować aktorom, znajdującym się za drugą stroną kamery, zyskuje wiele w ich oczach. Tak właśnie wygląda praca z Ewanem".

Christopher Lee (Hrabia Dooku) - "To, co da się zauważyć w Ewanie, to fakt, iż jest całkowicie zaangażowany w to, co aktualnie robi. Wszystko po to by wykonać wszystko jak najlepiej".
Następnie widać sceny, w których Ewan rozmawia z Nickiem Gillardem jak i przygotowuje się do scen walki z Jango, na Kamino.

Rick McCallum (producent) - "Jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem takiej osoby jak Ewan. Jest on bardzo zawzięty w czasie gry aktorskiej, a dodatkowo posiada odpowiednie warunki fizyczne. Ewan pracuje przez to bardzo ciężko, a by osiągnąć zamierzony efekt".
Dalej prezentowane są sceny, w których McGregor czyta scenariusz w stroju Obi-Wana w korytarzu krążownika (Spoiler):Niewidzialna Ręka, a także trenuje z Haydenem do finałowej walki na Mustafar (Koniec Spoilera).

George Lucas (reżyser) - "On potrafi zebrać swoje umiejętności w bardzo profesjonalny, acz elegancki sposób. To jest wielkie ułatwienie dla reżysera, który z nim pracuje".
W tym momencie prezentowane są ujęcia z Ataku Klonów, a konkretnie w barze Dexa na Coruscant.

Rick McCallum (producent) - "Myślę, że Ewan został obsadzony w tych filmach na odpowiednim miejscu. Wygląda tak jak Alec Guinness i ma ten sam potencjał, który wnosi do filmu, a przy tym jeszcze dodatkowo potrafi wnieść coś wielkiego do swojej roli, a szczególnie do drugiej Trylogii Gwiezdnych Wojen".

Na zakończenie prezentowane są sekwencje z Nowej Nadziei i Ataku Klonów, jeszcze raz porównujące obu aktorów. Całość została przypieczętowana cytatem Aleca Guinesa z E IV "Pamiętaj, Moc będzie z Tobą, zawsze".
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Śmierć jednego z głównych bohaterów - nowelizacja a film

2004-12-26 10:52:00 Ternian za nowelizacją ROTS, RODV,E3 video game

W sieci pojawiła się ciekawa informacja, dotycząca śmierci Mace`a Windu. Co ciekawe pochodzi ona z adaptacji powieściowej "Zemsty Sithów".

"Tak, twoje uczucia cię zdradziły..." - tę kwestie wypowiedział Darth Vader przy końcowym pojedynku ze swoim synem Luke`iem na drugiej Gwieździe Śmierci w Powrocie Jedi. Doskonale odzwierciedlają one sytuacje, w której Anakin będzie musiał podjąć decyzję w "Zemscie Sithów". (Spoiler):

Anakin biegnie w dół głównego korytarza Senackiego Budynku Republiki, a następnie wchodzi do biura Najwyższego Kanclerza. W środku jest świadkiem przejmującej sceny. Palpatine błaga o życie Mace`a Windu, w czasie, kiedy Mistrz Jedi stoi naprzeciwko Kanclerza, z włączonym mieczem świetlnym.

Anakin patrzy na obydwu. Mace rozkazuje Anakinowy by ten wracał do świątyni Jedi, jak został wcześniej poinstruowany. Jednak Palpatine błaga Skywalkera, aby Anakin go ochronił przed stojącymi naprzeciw demokracji Rycerzom Jedi.

Dalej, Mace stara się ponownie przekonać Anakina. Mimo to Palpatine dalej błaga mówiąc "Pamiętasz historie Dartha Plagueisa Mądrego? ("You remember the story of Darth Plagueis the Wise?").

Anakin spogląda na Palpatine, ignorując słowa Mace`a.
"Darth Plagueis był prawdziwy" ("Darth Plagueis was real")- mówi Kanclerz.
Anakin spogląda na Palpatine w szoku mówiąc "Prawdziwy?..." ("Real?...")
Palpatine odpowiada "Darth Plagueis był moim mistrzem. Nauczył mnie esencji swojej potęgi" ("Darth Plagueis was my master. He taught me the key to his power").
W pewnym momencie głos Palpatine`a staje się zimy, a tym samym stary "Zanim go zabiłem..." ("...before I killed him.").

Mace stara się powiedzieć Anakinowy by nie wierzył Kanclerzowi.
Skulony Palpatine unosi głowę do góry. W tym momencie ujawnia się prawdziwy Kanclerz. Jest mocno postarzały, w jednej chwili zmienił swój wygląd.

"Nie jestem w stanie ci się przeciwstawić, jestem bezbronny. Jestem za stary u mojego kresu. Zbyt stary, słaby...poddaje się. Nie zabijaj mnie Mistrzu Windu." ("I cannot, I turn myself over to you. I am too weak in the end. Too old, weak ... I give up. Don't kill me, Master Windu. I surrender...")

Przypomina to trochę scenę kuszenia Luke'a z ROTJ, gdzie Imperator powiedział mu, by zadał tylko jeden cios. Wewnętrzny konflikt nasila się u Anakina. Zastanawia się nad rolą Rycerzy Jedi, przeciwstawiających się demokracji, niedocenianiu go w Radzie Jedi (prawdopodobnie chodzi o to, że nie został wysłany na Utapau, na co liczył), ideały i pomysły Palpatine`a, lojalność Kanclerza, gotowość Palpatine`a do podzielenia się drogą kontrolowania midichlorianów w celu tworzenia i podtrzymywania życia,....by uratować Padme - jego jedyną miłość.

Anakin wyskakuje w kierunku Windu, w momencie, kiedy Mace zamierza zaatakować Palpatine`a. Zaczyna się szybki i pełen furii pojedynek na miecze świetlne, pomiędzy Rycerzem Skywalkerem a Mistrzem Jedi. Finałem owej walki jest odcięcie dłoni Windu, przez Anakina. Dalej Sidious unosi ręce do góry i razi błyskawicami mocy w kierunku Mace`a. Jest to ukoronowanie Zemsty Sithów. Windu unosi się pod wpływem błyskawic, a tym samym zostaje wyrzucony przez okno w biurze Kanclerza, w stronę ruchu ulicznego planety Coruscant
(Koniec Spoilera).
Tak oto ginie przewodniczący rady Jedi (tę funkcję znamy z komiksu Jedi: Mace Windu).

Jednak czy adaptacja filmowa dokładnie zobrazuje sekwencje Zemsty Sithów? Otóż twórcy gry opartej na ROTS, ze stajni Lucasarts, zarzekają się, iż koniecznie trzymają się całej fabuły Epizodu III. W jednej ze scen zwiastuna gry, można zobaczyć pewną sekwencje. Obrazuje ona śmierć Mistrza Windu. (Spoiler):
Co ciekawe to właśnie Anakin, na dachach planety Coruscant, ciska błyskawicami mocy w Mace`a, zabijając go. Mimo wszystko może to być urozmaicenie fabuły gry, nie odnoszącej się zgodnie do filmu. Tak przynajmniej stwierdził niedawno Nick Gillard, że Anakin potrafi używać różnych sztuczek Mocy, ale nie będzie ich wykorzystywał w filmie. Zwłaszcza błyskawic.
(Koniec Spoilera).

Jeśli mówiąc dokładnie o filmie, można już teraz zauważyć ciekawą informacje. Otóż w dokumencie z 4 dysku DVD Trylogii Gwiezdnych Wojen, można spostrzec pewną scenę.
(Spoiler): Anakin zmieszanie patrzy w prawą, a następnie lewą stronę, po czym na jego twarzy ukazuje się błękitne światło, dalej robiąc głęboki zamach pełen furii. Cała sekwencje będzie prawdopodobnie przypominać scenę z Powrotu Jedi, w której Darth Vader przygląda się swojemu synowi, którego atakuje błyskawicami mocy Imperator Palpatine. Możliwe, iż podobną sekwencje ujrzymy w "Zemscie Sithów", zważywszy na fakt, iż kiedy Mace będzie pod wpływem piorunów Sidiousa, będzie miał jeszcze obie ręce, czego możemy się dowiedzieć z opisu jednego z wczesnych zdjęć serii Before the Helmet. Może to sugerować, iż kiedy owe jasne światło pojawia się na policzkach Skywalkera, to moment, w którym Sidious ciska błyskawicami mocy w Windu. Dalej można odnotować fakt, iż to właśnie Anakin dobije Mace`a, w czasie kiedy znajdować się on będzie w potrzasku Palpatine`a. Tym samym dokona swego wyboru i ostatecznie przejdzie na Ciemną Stronę Mocy. (Koniec Spoilera).

O przejściu Anakina na Ciemną Stronę rozmawiamy na FORUM..
KOMENTARZE (37)

Zemsta Sithów

Nowy fanowski zwiastun

2004-12-25 14:25:00 TFN

Na łamach TFN ukazał się ciekawy zwiastun fanowski. Otóż całość trwa 3:46 min i zajmuje 19.6 MB. Zwiastun składa się z ukończonych scen, pochodzących z teasera ROTS, jaki i z niebieskim ekranem, wziętych z dokumentów Hyperspace. Wszystko dzieje się przy brzmieniu utworu Johna Williamsa z Mrocznego Widma - "Duel of the Fates".
Plik w formacie Quick Time możecie ściągnąć tutaj.
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Finalny model Generała Grievousa

2004-12-25 13:01:00 Spoileriffic

W sieci ukazały się nowe zdjęcie z Zemsty Sithów. Przedstawiają one końcowy model filmowy Generała, Grievousa, który zostanie użyty w czasie promocji Epizodu III. Co ciekawe Generał ma włączone dwa swoje miecze świetlne i jest przygotowany do pojedynku. (Spoiler): Prawdopodobnie owe ujęcie pochodzą z walki na Utapau, między Grievousem a Obi-Wanem. (Koniec Spoilera).
Zdjęcia prezentujemy tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Soundtrack z ROTS

2004-12-24 17:12:00 TFN

Jak podaje TFN nieoficjalnie, płyta z muzyką z ROTS pojawi się w USA dopiero 3 maja (nie jak to było w przypadku AOTC, wraz z atakiem produktów w kwietniu).
Wiele wskazuje na to, że ścieżka dźwiękowa Zemsty Sithów będzie wzbogacona o DVD - przynajmniej w wersji kolekcjonerskiej. Co się znajdzie na tym, DVD, na razie nikt nie wie.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #19

2004-12-23 13:37:00 StarWars.com

Na łamach Hyperspace - płatnej strefy StarWars.com opublikowano dziewiętnasty szkic koncepcyjny z cyklu Art of Revenge, którego autorem jest Erik Tiemens.
SPOILER:Przedstawiono na nim ostrzał jednego z miast Utapaunów przez Republikańskie krążowniki. Miasto to nawiązuje wyglądem do domostwa Larsów z Nowej Nadziei, lecz w znacznie większym stopniu bazuje na rysunkach Ralpha McQuarrie`ego, który w podobny sposób przedstawiał osiedle na Alderaanie zwane Szczelinowem. W olbrzymim kraterze znajduje się labirynt jaskiń oraz pęknięć skalnych, w których to Utapauni pobudowali swoje domostwa. Natomiast dokładnie po środku dna zagłębienia znajduje się się strzelista konstrukcja, którą można porównać wyglądem do stożka wulkanu. Jest ona otoczona czymś co wygląda jak woda, lecz rysunek nie jest na tyle wyraźny by dało się to jednoznacznie orzec. Krater w którym mieści się miasto jest idealnie okrągły, na przestrzeni kilometrów otoczony trawiastymi równinami, znad których, z niewielkiej wysokości bombardują go statki Republiki. Z kilku miejsc nad krawędziami owego krateru unoszą się już smugi gęstego, gryzącego dymu. Ich źródłami są wielkie pożary, gorejące z niektórych szczelin, najwidoczniej już wcześniej ostrzelanych z turbolaserów Republikańskich krążowników.
Planeta Utapau, a także - jak można przypuszczać, wyżej wspomniane miasto - pojawią się w Epizodzie III podczas pościgu Obi-Wana Kenobiego za Generałem Grievousem, który to wraz ze swoimi ochroniarzami - robotami typu IG-100 - schroni się na Utapau. Tam też dojdzie do jego konfrontacji z Obi-Wanem, który zabije Generała strzałem z blastera.
(Koniec Spoilera)

Na oficjalnej udostępniono rówież poprzedni szkic, przedstawiający ubiory mieszkańców Alderaanu. Jego dokładny opis znajduje się tutaj. Cała galeria Artów natomiast dostępna jest w tym miejscu.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 63

2004-12-23 13:16:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperpsace pojawiło się pięć dziesiąte trzecie zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):

Tym razem ukazano ukończone ujęcie z Zemsty Sithów. Widać na nim Mrocznego Lorda Sithów Dartha Sidiousa, w postaci hologramu, kontaktującego się z ostatnimi dowódcami Konfederacji na wulkanicznej planecie Mustafar. Prawdopodobnie celem owej rozmowy będzie zapewnienie przez, Sidiousa, iż członkom Separatystów, a w szczególności Nute`owi Gunrayowi, nic tutaj nie grozi.

Hologram Lorda Sithów jest niebieski. Ubrany jest jak zwykle w czarny płaszcz z szerokimi rękawami, który w hologramie przyjmuje barwę granatową. Lord Sidious ma nałożony kapturem na swoją głowę. Sidious ma ułożone ręce w charakterystyczny dla siebie sposób, czyli blisko siebie z opuszczonymi palcami w dół. Co ciekawe widać trochę więcej twarzy Lorda, już pod wpływem Ciemnej Strony Mocy, odznaczającą się wieloma bliznami, głównie na policzkach. Jednak nadal oczy pozostają przykryte cieniem kaptura.
Tło pozostaje czarne, tym samym tworząc mroczny nastrój.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Modele z Epizodu III

2004-12-22 22:03:00 StarWars.com

O wiele bardziej niż w poprzednich częściach Sagi, w Epizodzie III wykorzystywano światy i środowiska, których trudno znaleźć szukając odpowiednich lokacji na świecie. Kręcenie w egzotycznych czy trudno dostępnych miejscach niesie ze sobą możliwość niebezpieczeństw, przez co jest niepraktyczne. Ale George Lucas nie musi już ograniczać swojej wyobraźni takimi obostrzeniami. By stworzyć nowe światy zwrócił się do Warsztatu Modeli w IL&M.

Myliłby się ten, kto stwierdza, że prequele to jedynie filmy cyfrowe, bez pomysłu i polotu w wykonaniu efektów specjalnych. Prawda jest taka, że modele i miniatury są stosowane tu o wiele częściej niż w klasycznych filmach. Epizod I ma w sumie więcej modeli niż oryginalna trylogia razem wzięta. Oczywiście wszystko jest ładnie połączone z efektami komputerowymi, ale to nie użycie modeli się zmieniło, tylko sposób tego użycia.

Jak zapewnia Brian Gernand, na potrzeby Epizodu III zbudowano kilka wielkich środowisk planetarnych, oczywiście za pomocą miniatur, ale niektóre z nich są naprawdę olbrzymie.

Gernand, który nadzorował tworzenie tych modeli, szczyci się tym, że jego rodzina ma długie filmowe koneksje. Jego ojciec był sprzedawcą w Hollywood, jeden dziadek był inżynierem dźwięku w Warner Bros., a drugi inżynierem zajmującym się kamerami w tym samym studiu. Po pracy zajmował się budowaniem modeli, w szczególności z II Wojny Światowej, a także modeli samolotów i pociągów (kolejka elektryczna). To właśnie on był inspiracją dla Briana. Jego zainteresowania w tym kierunku rozwijała także matka, która nawet do dziś kupuje mu czasem modele.

Ale Gernand dorósł i stwierdził, że kocha film i fotografowanie, ukończył studia na wydziale filmu i sztuki w UCLA, a potem postanowił połączyć obie pasje. Zaczął pracować w Warsztacie Modeli w ILM. Jednym z pierwszych filmów, przy jakich pracował, był "Pogromcy Duchów II". Teraz po latach pracy odpowiada za wszystkie miniatury do Epizodu III, blisko współpracując z Rogerem Guyettem i Johnem Knollem, którzy nadzorują pracę nad efektami. Razem podejmują decyzję, co powinno być zrobione za pomocą modelu, a co można wykonać komputerowo. Ale już sam sposób wykonania należy do niego. Następnym krokiem w budowie jest budżetowanie, trzeba wiedzieć ile na dany model można przeznaczyć i co za taką sumę można uzyskać. Następnie porównuje się to z ilością ujęć w jakich ma być wykorzystany - wiadomo im więcej, tym musi być dokładniejszy, a co za tym idzie droższy. Olbrzymie wulkaniczne pola, które zobaczymy pod koniec Epizodu III są dość drogą miniaturą, ale okazuje się, że jej koszt jest amortyzowany przez 300 ważnych ujęć. Wtedy okazuje się, że opłaca się ją zbudować. Teraz za pomocą miniatur wybudowano między innymi olbrzymie krajobrazy (Kashyyyk z jego drzewami i plażami), ciche i spokojne środowiska (Opera na Coruscant). To wszystko jest o wiele bardziej interesujące i dynamiczniejsze niż praca nad Epizodem II, stwierdza Brian.

Chociaż nazwa "Utapau" pojawiała się już w najwcześniejszych scenariuszach Lucasa, dopiero teraz zadebiutuje na ekranie jako planeta. Lucas chciał koniecznie by była to planeta z olbrzymimi kraterami i szczelinami w których znajdują się jaskinie i ulokowane są miasta. Coś na wzór konceptów z klasycznej trylogii określanych jako Szczelinowo na Alderaanie. Znalezienie odpowiedniej lokacji na ziemi okazało się niemożliwe, dlatego Lucas kazał wybudować miniaturę. W sumie zbudowano dwie, w różnej wielkości, w zależności na potrzeby ujęć. Ale trzeba pamiętać o tym, że ludność Utapau, to nie prymitywni troglodyci mieszkający w jaskiniach, ale wyszukana i rozwinięta kultura, która kształtowała się przy setki lat. Lucas chciał mieć także w tych jaskiniach widoczną i charakterystyczną architekturę. Główną inspiracją dla architektury Utapau był Frank Lloyd Wright. Poniżej znajduje się kilka zdjęć budynków zaprojektowanych przez Franka Lloyda Wrighta.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10

Podstawowy model był zbudowany w sakli 1:2000, ale niektóre jego elementy, jak chociażby platforma lądownicza były za małe, sama platforma miała koło jednego cala. Dlatego zbudowano drugi model w skali 1:90 ale tym razem był to już model samego miasta, określany jako "Utapau - ściana bohaterów". W celu zobrazowania sobie tego modelu używano minifigurek Hasbro - dokładniej pilota TIE Fightera, by uzmysłowić sobie wielkość danych przedmiotów w stosunku do człowieka. Budynki zaprojektował Ryan Church, zostały zbudowane tak, by łatwo je było przemieszczać przez co powiększać obraz Utapau. Reprezentują one różne style przez co dodają historii miastu Utapaunów. Można też rozróżnić które budynki są domostwami, które są przemysłowe, które są siedzibą finansjery.

Mustafar to już legendarny lokacja, którą fani wyobrażali sobie od przeszło dwudziestu lat, to właśnie tam odbędzie się pojedynek między Obi-Wanem a Anakinem. To pole pełne gotującej lawy, gdzie z Anakina ujdzie ostatni ślad człowieczeństwa. Mustafar jest podwójną planetą, młodym światem z piekielnym krajobrazem pokrytym wulkanami, płynącą lawą i obsydianowymi górami. Oczywiście w dużej mierze krajobraz ten wykonano za pomocą miniaturowego środowiska. Cyfrowe obrazy to np. wybuchy i erupcje wulkanu. Model, jak zapewnia Gernand , jest interaktywny, to nie coś co stoi, tym się można bawić, odgrywać pewne rzeczy, przez to stworzenie go wymagało olbrzymiego wysiłku. By stworzyć ten niezapomniany krajobraz użyto wielu miniatur. Jedną z nich jest tak zwana "główna rzeka" - czarny krajobraz przez który przepływa gotująca lawa. Został on zbudowany w skali 1:134 na powierzchni 20 na 36 stóp. W skończonej wersji filmu zobaczymy tu kompleks przemysłowy, który będzie zbierał lawę i przetwarzał ją, by uzyskać bogate minerały. Lawa jest zrobiona z metylu, składnika często używanego w lekarstwach, kosmetykach czy jedzeniu. Lawa jest całkowicie organiczna, prawie jak keczup - śmieje się Brian. Cała miniatura jest ustawiona pod kątem 10 stopni, by zapewnić to, żeby lawa płynęła. Z uwagi na cenę metylu starano się go oszczędzać, zbierać i ponownie przepompowywać, by jak najmniej się zmarnowało. Oczywiście sam metyl nie na wiele się przydał, więc w czasie testów starano się go odpowiednio zanieczyścić, by uzyskać odpowiednią barwę. Kolory były różne od żółtego, do nawet zielonego, ale zdecydowano się na bardziej klasyczną lawę. Oczywiście by wszystko było bardziej realistyczne, lawa nie mogła sobie spokojnie płynąć, potrzeba było czegoś, co spowoduje, że będzie bardziej naturalna, niebezpieczna. Wykorzystano tu światła, by ją podświetlić, dzięki czemu wydawała się w niektórych miejscach zasychająca a w innych świeża, wypływająca z wnętrza planety. Problem w tym, że prawdziwa lawa jest dość żółta, ale dla potrzeb kina najczęściej bywała mocno pomarańczowa. Tu trzeba było z jednej strony zachować realizm, a z drugiej być też zgodnym z tradycją kina, tym co widz sobie wyobraża. Inaczej można by wrócić do zielonej lawy. Tu postanowiono te kolory wymieszać, co daje niesamowity efekt zastygania lawy. Cześć rzeczy oczywiście zostanie dodana komputerowo. Nad całym projektem czuwał artysta - Erik Tiemens, który pod okiem Lucasa studiował zdjęcia prawdziwych wybuchów wulkanów i płynącej lawy, w tym Wielkich Tetonów w Wyoming.

Myliłby się ten, kto by stwierdził, że na tym kończą się modele w Gwiezdnych Wojnach. Okazuje się, że dla potrzeb Epizodu III powstało ich wiele więcej, a wszystko za sprawą tajemniczego procesu nazwanego "xenviro". To nowatorska technika, wymyślona w ILM specjalnie dla potrzeb "Zemty Sithów". W skrócie polega ona na tym, że robi się model i następnie bardzo dokładnie skanuje go za pomocą lasera. Dopiero tak uzyskany obraz komputerowy jest dalej przetwarzany w procesie animacji. Skanowanie odbywa się w różnych środowiskach, by lepiej odtworzyć cyfrowo dany model. Daje to niesamowitą możliwość kombinacji między bardzo szczegółowymi i nigdy nie powtarzalnymi elementami organicznymi (prawdziwymi) a bardzo wydajnymi i fleksyjnymi obiektami cyfrowymi. Jedną z takich rzeczy był hangar Federacji Handlowej. Potrzebowano z nim nakręcić 2000 ujęć, co z miniaturką byłoby niemożliwe pod żadnym pozorem, również grafika komputerowa by się nie do końca sprawdziła, stąd wykorzystano technikę xenviro. Sam model hangaru miał 16 na 16 stóp, ale odwzorowywał jedynie część całej lokacji. Komputerowo zostanie on zwielokrotniony, tak by uzyskać cały obraz.

Zdjęcia tych miniatur przedstawiliśmy tutaj.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Czat z Nickiem Gillardem

2004-12-22 21:36:00 StarWars.com

Niedawno w płatnej strefie oficjalnej, zwanej Hyperspace, odbył się czat z koordynatorem walk do Nowej Trylogii Nickiem Gillardem. Oto kilka informacji: (spoiler):

- Postać grana przez Nicka, wystąpi na krótko w postaci hologramu. Większą rolę odegra ona w grze.
- To, co dane mu było zobaczyć, odnośnie ukończonego pojedynku na Mustafar, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Nick jest podekscytowany a tym samym uważa, iż wszyscy Fani również będą.
- Gillard pracował z Natalie Portman nad małą sceną w ROTS. Wygląda na to, że zobaczymy Padme w pewnej sekwencji akcji (zapewne może to być scena duszenia Padme przez Anakina na Mustafar).
- Palpatine walczy oburącz mieczem świetlnym. Jego styl jest bardzo dobry.
- W Zemscie Sithów zobaczymy wiele naprawdę szokujących ciosów mieczem świetlnym.
- Nick pomógł Robowi Colemanowi ułożyć odpowiednie ruchy dla Yody w czasie walki mieczem świetlnym.
- Pojedynek między Anakinem i Obi-Wanem rzadko toczy się na płaskiej powierzchni.
- Zdolności Sidiousa stoją ponad wszystkim, czego byliśmy w stanie doświadczyć w Sadze.
- Darth Sidious posługuje się specyficznym stylem walki na miecze świetlne. Umiejętnie go zmienia, a co za tym idzie idealnie łączy wszelkie ciosy. Stosuje bardzo niewiele ruchów mieczem, ale robi to w bardzo odpowiedni sposób, co sprawia ze praktycznie nikt mu nie dorównuje.
- Lord Sidious jest Mistrzem wszelkiej broni, jaka niewątpliwie jest Moc i miecz świetlny, jak i każdego stylu.
- Grievous i jego ochroniarze zostali zagrani przez kaskaderów Nicka. Obróbką cyfrowa zajmuje się ILM.
- Walka Anakina i Dooku jest znacznie dłuższa niż ich pojedynek w Ataku Klonów. Całość jest bardzo gwałtowna, a co za tym idzie również intensywna. Christopher Lee dał z siebie wszystko.
- Anakin nie użyje mocy błyskawic w filmie. Skywalker jest do tego zdolny, dlatego zdecydowaliśmy się to lepiej ukazać w grze.
- W Epizodzie III Mace praktycznie wszystkie swoje zdolności, czego nie musiał robić w Epizodzie II. Tym razem musi walczyć o swoje życie.
- Mali padawani Jedi będą mieli scenę akcji, w ROTS. Nick szkolił ich do tych sekwencji.
- Obi-Wan będzie używał dwóch mieczy w Epizodzie III.
- Zobaczymy dawny miecz Kenobiego znany z Mrocznego Widma i Ataku Klonów w Zemście Sithów. Przewinie się on w czasie filmu.
- Anakin nie rzuci Padme o ścianę w czasie duszenia mocy, a przeciągnie ją boleśnie po murach fabryki na Mustafar.
- Nick nie pracował z Aaylą Securą nad choreografią walk na miecze świetlne.
- Prócz rąk i ramion, w RotS zobaczymy równiez odciete nogi
- Anakin przegra pojedynek z Obi-Wanem w nietypowym stylu.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan #30

2004-12-22 15:25:00 StarWars.com

Na łamach płatnej strefy StarWars.com pojawił się trzydziesty Wirtualny Plan (KnollVision). Przedstawia on... no właśnie - nie przedstawia on praktycznie nic, nie licząc wszechobecnego zielonego planu, oraz kilku zamazanych sylwetek. Załoga oficjalnej jednak - jako ludzie o bujnej wyobraźni - skomentowała to tak:
SPOILER:Obi-Wan Kenobi podąża za Generałem Grievousem na planetę Utapau, gdzie w końcu - na 10 poziomie miasta-krateru dochodzi do walki pomiędzy nimi, a także pomiędzy Kenobim i MagnaGwardzistami Generała; robotami typu IG-100. Na planie widzimy Ewana McGregora, oraz kilka osób w niebieskich piżamkach, którzy zostaną następnie zastąpnieni przez modele Grievousa, oraz jego ochroniarzy.(Koniec Spoilera)
Ostatnio można zauważyć brak pomysłu załogi oficjalnej na nowe Wirtualne Plany - co potwierdza także ten ostatni. Miejmy więc nadzieję, że niebawem sytuacja poprawi się choć trochę...
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Tragedia Sitha

2004-12-22 13:17:00 Ternian za nowelizacja ROTS

W internecie pojawiła się ciekawa informacja. Dotyczy ona tragedii pewnego Sitha, którego historie poznamy w Zemście Sithów. (spoiler):

"Jedi osiągnęli potęgę po przez zrozumienie, Sithowie zyskali wiedzę dzięki potędze" ("A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power." )- to kwestia Dartha Sidiousa

W teatrze Galaxies Anakin Skywalker będzie gościem Kanclerza Palpatine`a. Elita Coruscant zebrała się tutaj by obejrzeć pełen gracji śpiew i taniec solistki, rasy Mon Calamari. Jedną z tancerek możecie zobaczyć tutaj.

W czasie pokazu na scenie, Kanclerz Palpatine opowie w szczegółach dawną historię "Tragedii Dartha Plagueisa Mądrego".

Ten nieznany Mroczny Lord Sithów przypuszczalnie zyskał tak wielkie pojmowanie Mocy, iż był w stanie tak oddziaływać na midichloriany, że tworzyły życie, a tym samym je podtrzymywały. Historia o Plaguesie bardzo zaciekawi Anakina, zważywszy na fakt, iż nękają go wizje o śmierci Padme. Może tym razem zapobiegnie śmierci swojej żony, co nie udało mu się w przypadku jego matki.

Skywalker zapyta co się stało z Plagueisem w tej historii. Palpatine powie, że został on zabity przez swojego ucznia, w momencie, kiedy poznał tę samą potęgę. Prawdopodobnie Darth Plagueis był mistrzem Sidiousa/Palpatine. Dalej myśląc o Padme, Anakin spyta "Czy było by możliwe poznać ten sekret w jakiś sposób?" ("Would it be possible to learn this secret in some way?").

"Oczywiście, ale nie od Jedi" ("Clearly, not from the Jedi," )- odpowie Palpatine z łagodnym uśmiechem.

(koniec spoilera).

Spoiler ten porusza kilka kwestii. O nowej informacji możecie porozmawiać na forum:

Link 1
Link 2
Link 3
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia planety

2004-12-21 19:23:00 StarWars.com

Niedawno informowaliśmy o pojawieniu się zdjęć miniatur planet, które ukażą się w Zemście Sithów. Otóż na oficjalnej przedstawiono kolejne ujęcia. Tym razem chodzi o rodzinną planetę Wookie`ch – Kashyyyk. Zdjęcia prezentujemy poniżej.

Miniatura 1
Miniatura 2
Miniatura 3
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler dotyczący Anakina

2004-12-21 18:42:00 Ternian za nowelizacja ROTS

W sieci pojawiła się kolejna informacja, dotycząca Anakina Skywalkera w Zemście Sithów. (spoiler):

"Czym jest demokracja, jeśli całkowicie nie służy ona naszemu życiu?" ("What is a democracy if it doesn't serve all our lives?" )- to jest kwestia, jaką wypowie Padme do Anakina w czasie rozmowy małżonków w apartamencie Padme na Coruscant.

Po swojej wizji odnośnie swojej żony, Skywalker pójdzie do Palpatine`a po poradę. W biurze Kanclerza, zostanie omówione nowe zdanie dla Anakina jak również sny które prześladują najpotężniejszego Jedi.

Palpatine ostrzeże Anakina przed prawdziwymi celami Rady Jedi. Kanclerz stwierdzi, iż Rycerze Jedi są zarówno przeciwko Anakinowi, jaki i Senatowi o raz całemu demokratycznemu systemowi, a także demokratycznie wybranemu kanclerzowi.

Czy Rada Jedi jest demokratyczna sama w sobie? Po tym wszystkim, czy zostało powiedziane Anakinowi co ma dokładnie zrobić?

"Czy nie chcieli cię przekonać byś działał przeciwko mnie?" "(Haven't they tried to convince you to act against me? " ) - to jedno z początkowych pytań Palpatine`a do Skywalkera.

Anakin uświadomi sobie, że Kanclerz ma rację. Rada Jedi wierzy, iż Palpatine działa pod wpływem Sitha. Jednak nie zdają sobie z początku sprawy o tym, że Kanclerz jest Mistrzem Sithów. W celu dowiedzenia się więcej o Palpatine`ie, Rada Jedi wydaje polecenie Anakinowi, by został na Coruscant i szpiegował, a tym samym przyjrzał się lepiej Kanclerzowi. W miedzy czasie Obi-Wan poleci na Utapau. Rada zdaje sobie sprawę z faktu, iż Skywalker ma bliskie stosunki przyjacielskie z Kanclerzem. Anakin został wyznaczony jako osobisty ochroniarz Kanclerza.

Palpatine zacznie opowiadać Skywalkerowi o Sithach, jak również braku wyobraźni Jedi.
W taki sposób zaczyna się kuszenie Anakina Skywalkera na Ciemną Stronę Mocy...
(koniec spoilera).

Zapraszamy do rozmowy na forum tutaj.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

To dopiero początek...

2004-12-21 14:45:00 Ternian za nowelizacją E3

O tym spoilerze było już wiele napisane, ale dotychczas nie można było tego potwierdzić. Dzięki temu, że po sieci krążą już fragmenty adaptacji powieściowej Epizodu III możemy napisać to jeszcze raz, dodając pewne szczegóły. Spoiler Gdzieś pod koniec filmu zobaczymy mostek Gwiezdnego Niszczyciela, a na nim stojących Gubernatora Sektoru Tarkina, Dartha Vadera i Imperatora Palpatine'a. W tle gdzieś w oddali będzie widać powstający szkielet sferycznej stacji kosmicznej, wielkości małego księżyca. Tarkin nie będzie miał roli mówionej, tylko będzie stał.(koniec spoilera).

Na ten temat już od pewnego czasu rozmawiamy na FORUM.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Nowa informacja na temat Obi-Wana

2004-12-20 15:31:00 Ternian za nowelizacja ROTS

W sieci ukazała się ciekawa informacja, odnośnie Obi-Wana Kenobiego. (spoiler):

W Zemście Sithów Lord Sidious zorganizuje odpowiednią pułapkę na Mistrza Jedi zasiadającego w Radzie. Celem owej zasadzki będzie unicestwienie jednego z najpotężniejszych Mistrzów w Zakonie jakim niewątpliwie jest Obi-Wana Kenobi.

Po nieudanym ataku na Coruscant, Generał Separatystów, Grievous skontaktuje się z Darthem Sidiousem. Sidious poinstruuje Generała tak by poleciał do tajemnej bazy znajdującej się na odległej, bezstronnej planecie Utapau. Kiedy Grievous dotrze na owy świat, będzie musiał czekać na przylot Mistrza Jedi by tym samym dokończyć zlecone mu zdanie, której celem ma być zabicie Jedi.
Obi-Wan znajdzie się na Utapau z małą pomocą......Anakina Skywalkera.

Anakin otrzyma raport od Palpatine`a po przez sieć wywiadowczą klonów należącą do Kanclerza. Owy wywiad dowie się o sekretnej bazie Generała Grievousa . Skywalkerowi będzie nakazane przekazać informacje dla Rady Jedi, która wyśle Obi-Wana aby dowodził atakiem w celu ostatecznego unicestwienia Grievousa...

Prawdopodobnie Anakin będzie chciał wypełnić ową misje. Jednak Rada się sprzeciwi.
Możliwe, iż wraz z Obi-Wanem poleci nowy oddział szturmowców-klonów, mających identyczne zbroje jak szturmowcy Imperium z Klasycznej Trylogii.


Całej sekwencji idealnie sprzyja kwestia „To pułapka!” ("It's a trap!"), którą wypowiedział Admirał Ackbar w Powrocie Jedi.

(koniec spoilera).

Zapraszamy do rozmowy na forum.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Dlaczego Anakin przejdzie na Ciemną Stronę Mocy ?

2004-12-19 10:46:00 Ternian za nowelizacja ROTS

W sieci ukazał się ciekawy wątek fabularny z Zemsty Sithów.
Całość nawiązuje do kwestii jaką wypowiedział Obi-Wan w Ataku Klonów do Anakina "Sny przeminą z czasem..." ("Dreams pass in time…"). (spoiler):

Otóż strach przed snami, Anakina, doprowadzi go na koniec ścieżki Ciemnej Strony Mocy w Zemście Sithów. Po tym jak Skywalker powróci na Coruscant z akcji mającej na celu uratowanie Palpatine`a na początku filmu, spędzi trochę czasu ze swoją żoną. W między czasie będzie miał sen, który zarazem będzie pewnym ostrzeżeniem, który obudzi go w nocy.

W swoim śnie Anakin zobaczy śmierć swojej żony, kiedy będzie rodzić jedno dziecko. Sugeruje to więc, iż Skywalker wiedział tylko o jednym jego potomku, co jest nawiązaniem do Klasycznej Trylogii. Zapewne chodzi o syna - Luke`a. Anakin w śnie nie będzie mógł powstrzymać śmierci ukochanej.

Strach głęboko osadzi się w umyśle Skywalkera, jako , iż będzie pamiętał podobną przestrogę jak w przypadku śmierci jego matki.
Owy sen Anakina będzie również poważnym problem dla Mistrza Yody. Mistrz Jedi nie będzie w stanie wyjąc go z jego umysłu a tym samym załagodzić nastawienia Skywalkera w czasie przestrzegania Rycerza Jedi o Strachu, Przeczuciach oraz Śmiertelności.
Jednak nadzieje da Anakinowi jego zaufany przyjaciel Kanclerz Palpatine.
Niedługo po tym Palpatine opowie Skywalkerowi historie Dartha Plagueisa, który oszukał śmierć. Można więc spekulować, że to właśnie Palpatine, czyli Darth Sidious, podsunął Rycerzowi Jedi ową wizję. Dopiero potem Anakin odkryję prawdziwa potęgę Lordów Sithów. Jego żona nie będzie już dla niego nic znaczyła, Skywalker stanie się Darthem Vaderem i będzie chciał rządzić galaktyką. Dopiero potem Anakin już jako Vader zda sobie sprawę z popełnionego błędu. Jednak nie będzie już odwrotu...

Warto dodać, iż całość pochodzi z nowelizacji. Sugeruje to, iż w samym filmie nie koniecznie ujrzymy sen Anakina w pełnej krasie, tylko dowiemy się o jego treści z dialogów pomiędzy głównymi postaci, jak w przypadku Ataku Klonów. Jednak odnosząc się do ostatniej wypowiedzi redaktora SW.com Pabla Hidalgo, można odnieść wrażenie, iż owa wizja będzie czymś w rodzaju spotkania Luke`a i Dartha Vadera na Dagobah w Epizodzie V Imperium Kontratakuje.
Jak to będzie w rzeczywistości, przekonamy się już 19 maja 2005 roku.

(koniec spoilera).

Zapraszamy do rozmowy na forum w tym linku>>>.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Dokument 9 – już do ściągnięcia

2004-12-18 16:45:00 StarWars.com

Niedawno na StarWars.com w darmowej strefie, ukazał się dziewiąty dokument z cyklu „Making of Episode 3” do ściągnięcia. Nosi on tytuł „C-3PO - jego moment by zabłysł”. Jednak dokument znajduje się w malej jakości 320x180.
Tym razem całość została poświecona droidowi protokolarnemu C-3PO. Dokładny opis znajduje się tutaj.
Jeśli chcecie zobaczyć nowy dokument to zapraszamy w ten link>>>.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Miniatury kilku planet E3

2004-12-18 11:26:00 StarWars.com

Na łamach darmowej strefy StarWars.com pojawiły się nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Ukazują one miniatury światów, wykorzystywanych w czasie kręcenia filmu. Co ciekawe oficjalna jeszcze raz potwierdza nazwy planet, jakie zobaczymy w Epizodzie III. Poniżej prezentujemy zdjęcia:

Utapau
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Mustafar
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Hangar statku Federacji
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Kashyyyk
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Zdjęcie z pojedynku w wysokiej jakości

2004-12-17 19:37:00 IESB.net

Kilka dni temu informowaliśmy o nowych zdjęciach z Zemsty Sithów.
(spoiler): Dotyczyły one pojedynku pomiędzy Anakinem a Hrabią Dooku na okręcie flagowym Generała Grievousa „Niewidzialna Ręka”(koniec spoilera).
Jak na razie ukazały się konkretnie trzy zdjęcia ukazujące owe starcie. Jednak jedno z nich było w bardzo słabej jakości. Mimo to niedawno na łamach IESB.net pojawiło się owe ujęcie w dosyć lepszej rozdzielczości.
Zdjęcie prezentujemy tutaj.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 29

2004-12-17 19:09:00 StarWars.com

Niedawno na oficjalnej pojawił się dwudziesty dziewiąty Wirtualny Plan (Knoll Vision).
Niestety tym razem ludzie odpowiedzialni za Hyperspace nie popisali się zbytnio. Otóż zaserwowano ponownie ten sam plan, jaki można już było zobaczyć na trzeciej wizji knolla. Jednak tym razem widać więcej osób na nim. Po dokładny opis scenerii (spoiler):apartamentu Padme na Coruscant (koniec spoilera). zapraszamy w ten link>>>.

Nowy Wirtualny Plan obrazuje przygotowania do końcowego kręcenia danej sekwencji. Natalii Portman przechodzi odpowiednie przymiarki stroju, jednocześnie siedząc na wygodnej kanapie (spoiler):werandy Padme na Coruscant (koniec spoilera). Przy wejściu do pomieszczenia można spostrzec Haydena Christensena, któremu jest doprawiany makijaż.

Na otwartej przestrzeni pomieszczenia owego planu widać Kristy Wright oraz Chantala Freera przyglądających się temu, czy scena będzie odpowiednio przygotowana do zdjęć.
Anthony Daniels (C-3PO) stara się ocenić odległość, która dzieli go od krawędzi werandy Padme. Tym razem aktor nie zamierza przerwać kręcenie sekwencji, jak to było w przypadku (spoiler):sceny spotkania Padme i Obi-Wana właśnie w tej części apartamentu Padme (koniec spoilera)., przewracając się przez nieuwagę.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 62

2004-12-17 18:04:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazało się sześćdziesiąte drugie zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):

Tym razem przedstawiono na nim pilota myśliwca ARC-170, należącego do sił Republiki. ILM zdecydowało stworzyć model cyfrowy owej postaci, w niskiej rozdzielczości. Wszystko dlatego, iż pilot, a tym samym i kokpit ARC-170, pojawi się tylko w kilku scenach Zemsty Sithów.

Cały model znajduje się na szarym tle. Pilot ma nałożony biały hełm, podobny do tego, jaki mieli szturmowcy Imperium z Klasycznej Trylogii. Jednak jak przystało na członka sił powietrznych, na klatce piersiowe umieszczono mechanizm, kontrolujący dopływ powietrza, w czasie walki w przestrzeni kosmicznej. Dodatkowo od hełmu odchodzą dwie średniej wielkości rurki, które łączą się z mechanizmem na klatce. Co ciekawe hełm ma wyciętą przednią cześć. W zamian za to przy oczach znajduje się przezroczysta płytka wizyjna. Jest ona koloru pomarańczowego. Pilot-klon ma na sobie szary kostium, bardzo podobny do tego, jaki mieli piloci A-Wingów Rebelii. Z elementów kostiumu w białym kolorze można wyróżnić buty, hełm, a także kawałek zbroi na brzuchu i klatce piersiowej.

Co ciekawe hełm ma domalowane pewne oznaczenie po środku. Jest ono w kolorze czerwono-żółtym.
W czasie początkowej sceny Zemsty Sithów, czyli ogromnej bitwie kosmicznej nad planetą Coruscant, zobaczymy kilka sekwencji właśnie z udziałem myśliwców ARC-170. Anakin będzie starał się uratować jedną z formacji pilotów-klonów, jednak Obi-Wan nad nim zapanuje. Co ciekawe w filmie usłyszymy dobrze znana kwestie z Klasycznej Trylogii. Mianowicie "Zablokuj płaty w pozycji bojowej".
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Dialog Obi-Wana z ROTS

2004-12-16 22:16:00 StarWars.com

Niedawno na oficjalnej pojawiła się ciekawa informacja. Otóż został ujawniony dialog, jaki na pewno wypowie Obi-Wan Kenobi w Zemście Sithów. Słowa Mistrza Jedi nawiązują do jego kwestii z Epizodu IV Nowej Nadziei, gdzie Kenobi zwraca się do R2-D2, po wystraszeniu jeźdźców Tuskańskich symulując ryk Smoka Krayt. (spoiler):

Obi-Wan w ROTS wypowie słowa „Witaj tam” („Hello there”), ale tym razem w bardziej zadziorny sposób. Jak na razie nie zostały potwierdzone informacje, do kogo użyje owej kwestii. Można spekulować, iż Kenobi wyrazi tak pierwsze swoje słowa do Generała Grievousa na planecie Utapau
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sprostowanie wczorajszego spoilera

2004-12-15 17:48:00 Spoileriffic

Wczoraj pisaliśmy o zdjęciu przedstawiającym Anakina i Obi-Wana. Otóż pochodzi ono z francuskiego magazynu filmowego „Cinema”. Warto odnotować pewne sprostowanie do informacji, która ukazała się w tym newsie. (spoiler):
Otóż nie tylko Kenobi zostanie schwytany wraz z R2. Również Anakin będzie zmuszony udać się na mostek „Niewidzialnej Ręki”, gdzie będzie już czekał Grievous wraz z dwoma ochroniarzami. Dodatkowo Generał zabierze miecze świetlne obu Jedi, przyczepiając je sobie do pasa. Jednak R2 będzie starał się bronić. Dzięki temu Rycerz jak i Mistrz wykorzystają sytuację, a tym samym przyciągną do siebie swoje rękojeści przy użyciu mocy.
Następnie Anakin i Obi-Wan powalą ochroniarzy Grievousa jak i samego Generała, zmuszając ich do ucieczki. Dalej oboje trafią do windy, która doprowadzi ich do komnaty Grievousa, w której wieziony jest Kanclerz Palpatine. To właśnie tam rozegra się pojedynek z Hrabią Dooku.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Nowa scena z Padme

2004-12-15 17:36:00 Darth Duster

Niedawno w sieci pojawiło się nowe zdjęcie, obrazujące żonę Anakina Skywalkera. Chodzi o Padme, która znajduje się w galaktycznym senacie na Coruscant. Ujęcie pochodzi z niemieckiego magazynu TV, który nazywa się "TV-Digital". Nową scenę z Padme prezentujemy w tym linku>>>.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Kolejne dokrętki do Epizodu III w styczniu

2004-12-15 14:32:00 Stopklatka.pl

Jak donosi Stopklatka:

Na styczeń przyszłego roku zaplanowane zostały dokrętki na planie filmu "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów". W zdjęciach weźmie udział między innymi Samuel L. Jackson, który wciela się tutaj w postać Mace'a Windu.

W wywiadzie udzielonym "Now Playing Magazine" Jackson mówił, że nowe zdjęcia realizowane będą w Londynie. Aktor oświadczył także, że według niego "Zemsta Sithów" będzie najbardziej mrocznym z filmów gwiezdnej sagi, a na pytanie co Mace Windu będzie robił w nowym filmie cyklu odpowiedział -"Bedzie umierał. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale chcę powiedzieć, że stanie się to w naprawdę wzbudzających grozę okolicznościach."

Premiera "Zemsty Sithów" odbedzie się 19 maja przyszłego roku.

KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Anakin i Obi-Wan kontra...droidy bojowe

2004-12-14 23:20:00 Zygster

W sieci ukazało się nowe zdjęcie, przedstawiające ukończoną scenę z III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Pochodzi ono z pewnego magazynu filmowego, które jest wydawane we Francji. Nowe ujęcie z Zemsty Sithów prezentujemy tutaj. Dodatkowo możecie zobaczyć całą stronę francuskiego magazynu w tym linku>>>. (spoiler):

III Epizod zacznie się wielką bitwą kosmiczną nad planetą Coruscant. Celem Rycerzy Jedi będzie uratowanie Najwyższego Kanclerza Palpatine`a z rąk Konfederacji. Anakin i Obi-Wan trafią na flagowy krążownik Generała Grievousa „Niewidzialna Ręka”. Tam zmierzą się z wieloma droidami bojowymi, super droidami bojowymi jak i droidekami (destroyer droid). W pewnym momencie R2-D2 jak i Kenobi zostaną schwytani i udadzą się na mostek krążownika. Będzie tam czekał Grievous wraz z jego dwoma ochroniarzami. Na mostku R2 będzie starał się bronić, jednak jego starania pójdą na marne. Mimo wszystko Anakin Skywalker uratuje Kenobiego jak i R2. Rycerz jak i Mistrz Jedi powalą ochroniarzy Grievousa jak i samego Generała, zmuszając ich do ucieczki.
Nowe prezentowane zdjęcie przedstawia obu Jedi znajdujących się prawdopodobnie w windzie, bądź za wejściem do hangaru, przygotowanych do walki z droidami. Prawdopodobnie owa scena nastąpi w czasie przedostawania się Obi-Wana i Anakina do komnaty Grievousa, w której będzie więziony Palpatine. Tam Skywalker i Kenobi będą musieli się zmierzyć z Hrabią Dooku...
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #18

2004-12-14 18:54:00 StarWars.com

Na łamach Hyperspace - płatnej strefy StarWars.com ukazał się osiemnasty szkic z cyklu Art of Revenge. Został on stworzony przez Sanga Juna Lee.
(SPOILER):Przedstawiono na nim modę panującą na planecie Alderaan. Ubrania zaprojektowane są w stylu retro, nawiązując do ziemskiego stylu, panującego podczas kręcenia starej trylogii. Każdy z modeli ubrany jest w strój jednolitego koloru - najczęściej szarego lub niebieskiego, a dodatkowo posiada jeszcze nowocześnie stylizowane okulary, których nie powstydziłby się żaden imprezowicz lat 70-tych.
Ubrania te mają stanowić podkład dla mody, którą widzieliśmy już w Starej Trylogii.
(Koniec Spoilera).

Dodatkowo udostępniony został poprzedni rysunek Art of Revenge, którego dokładny opis można przeczytać w tym miejscu. Galerię wszystkich poprzednich szkiców można natomiast zobaczyć klikając w ten link.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z początkowego pojedynku

2004-12-13 21:54:00 Spoileriffic

Kilka dni temu informowaliśmy o ukazaniu się nowych zdjęć z Zemsty Sithów. Tyczyły się one jednego z ważniejszych pojedynku w filmie. Otóż niedawno pojawiły się owe ujęcia w wysokiej rozdzielczości. Możecie je zobaczyć tutaj i tutaj.
Co ciekawe, wraz tymi ujęciami w dobrej jakości, możemy ujrzeć kolejne zdjęcie z tej sekwencji. Znajduje się ono w tym linku>>>.
Opis końca tego pojedynku możecie przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Kilka nowych spoilerów

2004-12-12 19:01:00 Ternian

W sieci pojawiły się ciekawe informacje dotyczące Zemsty Sithów. Oto one: (spoiler):

- Kapitan Antilles będzie głównym dowodzącym Łamacza Blokady, czyli statku należącego do Baila Organy. Antilles szczęśliwie dowiezie Senatora Organę na Coruscant, po scenach rzezi, której głównym sprawcą będzie Anakin Skywalker. Na pokładzie będą się również znajdować dwaj Jedi, Obi-Wan i Yoda.
Prawdopodobnie Kapitan Antilles przemknie również w scenach powrotu Baila na Alderaan wraz z małą Leią.

- Mistrzyni Jedi Luminari Unduli, wraz z Yodą, wspomoże armię Wookie`ich na ich rodzinnej planecie Kashyyyk. Prawdopodobnie zobaczymy ją w scenach bitwy pomiędzy Republiką a Konfederacją.

- Passel Argente jest reprezentantem Konfederacji Niezależnych Systemów. Zobaczymy go w czasie obrad ostatnich ocalałych dowódców, m.in. Nute Gunray, na wulkanicznej planecie Mustafar. Zostanie zabity przez Anakina Skywalkera, który już zmieni imię na Darth Vader.

- Okręt flagowy Generała Grievousa "Niewidzialna Ręka" nie zostanie doszczętnie rozbity, dzięki pomocy Anakina Skywalkera i R2-D2.

- Whie to jeden z padawanów, jakich zabije Anakin na Coruscant.

- Prekursory At-St, które zobaczymy w bitwie na planecie Kashyyyk, nazywają się At-Rt.

- Silya Shessaun to jedna z senatorek, jakie będą obecne w scenie pogrzebu Padme.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Dwa zdjęcia z pojedynku

2004-12-11 10:27:00 Spoileriffic

W sieci ukazały się dwa nowe zdjęcia z pojedynku jaki zobaczymy w Zemście Sithów. Możecie je zobaczyć tutaj i tutaj(spoiler):

Całość pochodzi z początku filmu. Anakin zmierzy się z Hrabią Dooku na okręcie flagowym Generała Grievousa „Niewidzialna Ręka”. Walce będzie się przyglądał uwięziony do krzesła Najwyższy Kanclerz Palpatine. Finałem wygranej Skywalkera będzie odcięcie obu rąk i głowy Hrabiego. Co ciekawe Anakin użyje również miecza Dooku, tym samym bardziej go upokarzając. Jedno ze zdjęć właśnie obrazuję tę scenę, w której Skywalker zamierza uciąc Hrabiemu głowę.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (76)

Zemsta Sithów

Kiedy nowy zwiastun ROTS ?

2004-12-10 18:12:00 Mac Rumor

Strona Mac Rumor informuje o pewnej plotce, dotyczącej ukazania się nowego zwiastunu Zemsty Sithów. Otóż serwis podaje, iż Apple.com zamierza wypuścić w styczniu nową wersje ich programu do odtwarzania multimediów o nazwie Quick Time NG (next – generation). Niestety będzie trzeba za niego zapłacić.
Podobno by uczcić premierę nowego QT firma negocjuje wydanie dwóch nowych trailerów filmów kinowych. Chodzi o Epizod III Gwiezdnych Wojen Zemstę Sithów jak i Batman Begins.
Czy Apple uda się namówić na to Lucasa przekonamy się już za niespełna miesiąc.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia Anakina Skywalkera

2004-12-10 16:23:00 IESB.net

Niedawno studio Fox opublikowało w sieci oficjalną scenę z Zemsty Sithów. Przedstawia ona Anakina Skywalkera. Mimo, iż widzieliśmy tę sekwencje już w teaserowym zwiastunie Epizodu III, na ujęciu widzimy dalsza cześć całego pomieszczenia. (spoiler):

Całość pochodzi ze sceny na wulkanicznej planecie Mustafar. To właśnie tam będą się ukrywać ostatni dowódcy Konfederacji.
Prawdopodobnie po zabiciu Mace`a Windu na planecie Coruscant, Darth Sidious nada Anakinowi nowe imię – Darth Vader. Następnie Skywalkerowi, już jako Vader, zostanie zlecona misja zabicia wszystkich Jedi w Świątyni. Dopiero potem Anakin poleci na Mustafar by wyeliminować Nute`a Gunraya. Pisalismy o tej scenie tutaj.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Yoda już nie jest tajemnicą - UPDATE

2004-12-10 15:53:00 Insider

W sieci pojawiło się ciekawe zdjęcie z nowego Insidera. Przedstawia ona Mistrza Yode z włączonym mieczem świetlnym.
Co ciekawe przypis umieszczony przy ujęciu z filmu informuje nas o historii Yody.
Otóż Yodę wytrenował legendarny Mistrza Jedi Brontu Stimus, który prawdopodobnie jest rasy Whills. Dodatkowo Yoda zamieszkiwał planetę o nazwie Grentarik.

UPDATE – ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER) (spoiler):

Jednak inne źródła podają, iż Mistrz Jedi jest z gatunku Whills. Jego pełne imię brzmi Yoda D'Kana the Whill, a ojciec nazywał się Syville Demetris D'Kana.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (54)

Zemsta Sithów

Before the Helmet #61

2004-12-10 10:58:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com, w dziale Hyperspace, pojawiło się kolejne, sześćdziesiąte pierwsze zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Tym razem przedstawia ono kolejną ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Widzimy na nim Obi-Wana wysiadającego ze swojego nowego myśliwca, Eta-2 starfightera. Co najciekawsze, grafika pozwala nam zobaczyć nowego droida Kenobiego. Jego wygląd został wybrany przez osoby mające dostęp do Hyperspace. Wszystkich, którzy mają ochotę zobaczyć szkic owego droida, zapraszamy w to miejsce.
Warto dodać, że cała scena ma miejsce na planecie Utapau. Co się tam wydarzy, opisaliśmy wczoraj i przedwczoraj w spoilerach: tu i tu.

(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Dwa pojedynki

2004-12-09 18:03:00 SuperShadow

Udało mi się odnaleźć kilka ciekawych informacji, będących swoistą kontynuacją wczorajszego spoilera. Oto one:

(Spoiler):
Na Utapau, gdy Grievous spostrzeże Obi-Wana, wyśle na niego ochroniarzy. Sam za to wsiądzie do swojego pojazdu i zacznie uciekać. Kenobi jednak pokaże, na co go stać i w dość krótkim czasie rozprawi się z ochroną. Wsiądzie na własny środek transportu, gado-podobnego stwora, i ruszy w pościg. Mimo, że w pewnym momencie Jedi zgubi trop, odnajdzie właściwą drogę dzięki zmysłom owego ujeżdżanego gada.
W końcu dojdzie do pojedynku między Generałem i Obi-Wanem. Z początku ten pierwszy walczył będzie dwoma mieczami świetlnymi, nie mając jednak przewagi nad Jedi, użyje swych "ukrytych" zdolności i każdą z rąk podzieli na dwie. Dzięki temu będzie mógł walczyć czteroma mieczami. Walka będzie dość zacięta, jednak w pewnej chwili Grievous wytrąci Kenobiemu miecz. Jedi upadnie. Gdy (były już) głównodowodzący siłami zbrojnymi Separatystów będzie chciał go zabić, Obi-Wan korzystając z Mocy przyciągnie blaster Generała (ten będzie wcześniej przyczepiony do pasa właściciela) i trafi go w brzuch. Grievous padnie marty.
Tymczasem Mace Windu, wraz z Kitem Fisto, Saesee Tiinem i Agenem Kolarem udadzą się do gabinetu Palpatine'a. Dotąd nie było wiadome, jaki będzie ich cel. Jak się okazuje, to Obi-Wan prześle im komunikat z Utapau. Wyjaśni w nim, co usłyszał w rozmowie Grievousa z Darth Sidiousem, i kim na prawdę jest Palpatine. Czwórka mistrzów Jedi trafi początkowo na opór ze strony Gwardzistów, jednak poradzą sobie z nimi niemal natychmiast. Gdy staną oko w oko z Imperatorem, ten ostatecznie wyjawi im swoje prawdziwe oblicze. Początkowo zaatakuje ich Mocą. W tym momencie najprawdopodobniej wyglądać będzie jeszcze tak, jak na początku filmu. Zachowa najpewniej wygląd, jednak wyjmie miecz świetlny i nieznanym dotąd atakiem zaatakuje Jedi. Wszyscy, prócz Mace'a zginą.
Windu będzie blokował ataki Palpatine'a, jednak widać będzie, że na dłuższą metę nie ma szans. Zacznie on wzywać Anakina na pomoc. Gdy Skywalker przybędzie, zastanie walczące dwie osoby: zwierzchnika z Rady Jedi i nowego mentora. Będzie musiał wybrać. Odbędzie się walka słów. Mace twierdził będzie, że młody Jedi musi pomóc mu zniszczyć Sitha. Tymczasem Imperator stwierdzi, że Jedi stali się skorumpowani, i że tylko pomoc mu jest dobrym rozwiązaniem. Anakin przyjmie argumenty Lorda Sith i stanie do walki z Windu. Po kilku ciosach zabije go, wyrzucając za razem przez okno.
(Koniec spoilera)
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan #28

2004-12-09 11:15:00 StarWars.com

W płatnej strefie StarWars.com pojawił się dwudziesty ósmy wirtualny plan (Knoll Vision).
SPOILER:Tym razem przedstawia on mostek dowodzenia flagowego okrętu Generała Grievousa, Niewidzialnej Ręki. Wszystkie Knolle mają to do siebie, że za wiele na nich nie widać. Tu jest podobnie. Co jednak ciekawe, właśnie na tym planie wykonano scenę, z której klatkę prezentowaliśmy niedawno. To tu najpewniej rozegra się część pojedynku między Generałem Grievousem i Obi-Wanem, który zobaczymy na początku filmu.

Gdy obrócimy kamerę o 180 stopni, możemy się przyjrzeć fotelowi głównodowodzącego siłami zbrojnymi Separatystów. Wygodny to on nie jest, ale czy cyborgowi trzeba czegoś więcej?
(KONIEC SPOILERA).
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Tajemnica pewnego...

2004-12-08 21:11:00 SuperShadow

Dziennik Whills. Nazwę to zna chyba większość fanów. Czym jest jednak ta tajemnicza "książka", tego nie wie nikt. Odpowiedź na takie pytanie ma pojawić się w Epizodzie III. Ponoć Dziennik Whills będzie (Spoiler) zbiorem notatek starożytnego Jedi, który po latach odnalazł mistrz Yoda. Gdy Kanclerz ogłosi się Imperatorem, a zarazem oznajmi powstanie Galaktycznego Imperium, Bail Organa szybko i niepostrzeżenie wymknie się z sali obrad Galaktycznego Senatu. Mało tego, ucieknie z Coruscant i poleci na Kashyyyk po Yodę. Obaj skontaktują się z Obi-Wanem. Całą trójką naradzą się na pokładzie Tantive IV. Gdy dwaj Jedi wyczują poważne zakłócenie w Mocy, wrócą na Coruscant. Zastaną wyłącznie zdewastowaną przez Skywalkera i klony Świątynię Jedi. Wtedy to będzie wiadomo, że Kenobi i Yoda są ostatnimi żyjącymi rycerzami Jedi. Bail i Kenobi udadzą się do Padme Amidali.
Tymczasem Yoda wróci do swej komnaty, skąd zabierze starą księgę, zatytułowaną Dziennik Whills. Będą to notatki starożytnego Jedi, z których mistrz Yoda będzie chciał wyciągnąć wszelką wiedzę na temat walki z Sithami, a także dotyczącą tego, jak po śmierci użytkownik Jasnej Strony Mocy może stać się duchem.
(Koniec spoilera)

Jedną z opisanych powyżej scen przedstawia najprawdopodobniej te zdjęcie.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Ciekawe spoilery

2004-12-08 18:17:00 SuperShadow

Przeglądając różne strony poświęcone Gwiezdnym Wojnom, udało mi się natrafić na nowe spoilery:

(Spoiler): Od dłuższego czasu w informacjach dotyczących Epizodu III pojawia się motyw pościgu Obi-Wana za Generałem Grievousem. Wiadomo tylko, że Kenobi ma trafić na planetę Utapau. Co jednak ma się tam dziać dokładnie, nie było wiadomo. Do dziś. Najprawdopodobniej, gdy mistrz Jedi wyląduje na Utapau, od razu przywitany zostanie przez zarządcę tej planety, Tiona Meddona (granego przez Bruce'a Spence'a). Obcy ten, nie będąc zbytnim zwolennikiem działań separatystów, pomoże Kenobiemu podwójnie. Nie dość, że podaruje mu specialne, podobne do jaszczurki stworzenie, na którym Obi-Wan będzie mógł się poruszać po powierzchni Utapau, to jeszcze zdradzi, gdzie dokładnie ukrywa się Generał.

Gdy Jedi dotrze do jaskini, gdzie ukrywa się Grievous, zobaczymy scenę podobną do tych z Ataku Klonów i Nowej Nadziei. Tu także Obi-Wan będzie początkowo podsłuchiwał. Generał Grievous będzie rozmawiał z hologramem Dartha Sidiousa. Kenobi dowie się z ów rozmowy, że tajemnym układem między Lordem Sith, a cyborgiem było to, by ten drugi podczas Wojen Klonów zabił jak największą ilość Jedi. I chyba co najważniejsze, Obi-Wan definitywnie będzie już wiedział, że Palpatine i Sidious to jedna i ta sama osoba.

Gdy rozmowa zostanie zakończona, Grievous spostrzeże Kenobiego i wyśle na niego swych ochroniarzy.
(Koniec spoilera)
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Pablo Hidalgo o E3

2004-12-07 22:03:00 StarWars.com

Na łamach forum oficjalnej w dziale Hyperspace redaktor Pablo Hidalgo udzielił wielu odpowiedzi na pytania Fanów. Całość prezentujemy niżej. (spoiler):

- Następny zwiastun pojawi się koło marca, mniej więcej w tym samym czasie, co plakat.
- scena z teasera ROTS przedstawia R2 trzymającego w „ręce” komunikator.
- W E III nie pojawią się napisy tłumaczące język Wookie`ich. Wszystko będzie się odnosić do Klasycznej Trylogii. Reakcje inny postaci znajdujących się koło nich będą tłumaczyć mowę Wookie`ich . Całość będzie podobnie skomponowana jak w przypadku Chewiego z Oryginalnych Epizodów.
- Na początku filmu, Anakin jeszcze nie będzie w Radzie Jedi. Ale Obi-Wan już tak.
- Generał Grievous nie pojawił się w zwiastunie, między innymi, dlatego, że na razie nie wiadomo, kto podłoży pod niego głos. Postanowiono, więc póki, co zachować tę postać, i większość skończonych z nią ujęć w tajemnicy.
- W obecnej wersji filmu Tion Medon, a co za tym idzie – Bruce Spence mówi po angielsku, czyli w basicu.
- Diabelskie oczy Anakina to scena z filmu. Żaden z kadrów w zajawce, nie był specjalnie pod nią stworzony. Oczywiście niektóre sceny zostały ukończone do pewnego stopnia na potrzeby teasera, więc nie jest to ich finalny wygląd. Jedyną „nową” sceną jest jedno z ujęć Aleca Guinnessa, niewykorzystane w Trylogii. Generalnie użyto tu zbliżenia twarzy Obi-Wana, podczas gdy w filmie w scenie tej widać jeszcze Luke’a.
- W przynajmniej dwóch ujęciach użyto prawdziwego dziecka, by odgrywało rolę bliźniąt. Jednemu z pracowników akurat urodziło się dziecko, więc pozwolono sobie nakręcić z nim sceny.
- Ukryta kwatera Dartha Sidious na Coruscant, którą widzieliśmy w Epizodzie II, nie pojawi się w III Części.
- W scenie ze zwiastuna, w której gwardziści leżą na ziemi, a Yoda z włączonym mieczem jest w środku, oni wciąż żyją, przynajmniej jeszcze.
- Na razie nie ma planów, czy zostanie wydany teledysk, tak jak to było z „Duel of the Fates” czy „Accross the Stars”. Jeśli się pojawi, to będzie to gdzieś koło 2 kwietnia, ale wszystko zależy od umowy z Sony.
- Myśliwiec Grievousa nie ma nazwy własnej.
- Według Pablo, Yoda nie będzie puszczać bąków w Epizodzie III, w całym filmie nie ma na to w ogóle miejsca.
- Przywódcy Separatystów będą wiedzieć o Darthie Sidiousie.
- Okręt flagowy Grievousa ”Niewidzialna Ręka” nie posiada urządzenia maskującego.
- Obecnie na potrzeby ROTS zaanimowano już więcej ujęć, niż było w całym “Ataku klonów”. Mało tego, już teraz wiadomo, że gdzieś z 8 minut animacji zostanie wyciętych z filmu.
- Anakin będzie miał wizji przyszłości podobną do tej Luke’a z TESB. Jednak nie będzie się ona tyczyć jego samego.
- Do kręcenia Kashyyyku używano sztucznych miniaturowych drzewek. Nikt nie sadził lasu na potrzeby ROTS. Niebawem na oficjalnej powinien pojawić się o tym artykuł.
- Rhen Var – lokacja z Battlefronta nie pojawia się w Epizodzie III.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Model 3D Grievousa

2004-12-07 21:55:00

Niedawno w sieci pojawił się klip filmowy, który przedstawia fanowski model komputerowy Generała Grievousa z Zemsty Sithów. Twórcą owej pracy jest Steve z USA. Całość została stworzono przy użyciu programu 3d Studio Max 7. Filmik przedstawiający model Generała możecie zobaczyć w tym linku>>>.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #17

2004-12-07 21:28:00 StarWars.com

Na łamach płatnej strefy StarWars.com opublikowany został siedemnasty szkic cyklu Art of Revenge autorstwa Warrena Fu.
SPOILER:Przedstawiono na nim szturmowca, siedzącego na maszynie będącej prekursorem pojazdu AT-ST. Nie ma ona podwójnej zamkniętej kabiny, tak jak transporter znany nam między innymi z Powrotu Jedi, lecz siodełko podobne raczej do tych ze speederbike`ów. Na przedniej części maszyny widzimy pojedyńcze działko, oraz pancerz, osłaniający siedzisko żołnierza. Z tyłu natomiast zestaw anten, służący najprawdopodobniej do komunikacji. Siodełko klona umiejscowione jest na dwóch masywnych nogach pojazdu, które są kształtem bardzo zbliżone do tych, znanych nam z AT-ST.
Owy pojazd zobaczymy z pewnością podczas scen batalistycznych na planecie Kashyyyk
(KONIEC SPOILERA).

W bezpłatnej strefie pojawił się również poprzedni Art, którego dokładny opis znajduje się w tym miejscu. Zapraszamy także do galerii, poświęconej cyklowi Art of Revenge, w której możecie obejrzeć wszystkie poprzednie szkice.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Zdjęcia Wookie`ich

2004-12-04 19:34:00 Eeth my Koth

Eeth my Koth znalazł ciekawe zdjęcia z Zemsty Sithów. Przedstawiają one dwójkę Wookie`ich. Ujęcia możecie zobaczyć tutaj i tutaj. Pochodzą one z nowego Insidera. (spoiler):

Oba zdjęcia pochodzą ze sceny bitwy na planecie Kashyyyk. Co ciekawe w owej sekwencji słowa Hana Solo z Nowej Nadziei staną się unaocznione a tym samym żywe. Wookie będą niszczyć droidy Konfederacji. Zobaczymy jak wyrywają im górne jak i dolne kończyny.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowe postacie w Zemście Sithów

2004-12-04 19:04:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale obsada i twórcy pojawiło się pewne uzupełnienie.

Aktor Rohan Nichol zagra młodego Kapitana Antiliesa. Spekulacje okazały się prawdziwe. Niemal ponad rok temu pojawiło się nazwisko owego aktora w obsadzie. Teraz wszelkie domysły stały się prawdą.
Coinneach Alexander wcieli się w młodego padawana Jedi o imieniu Whie. Co ciekawe owa postać pojawiła się w niedawno wydanej w USA powieści z Wojen Klonów Yoda: Dark Rendezvous.
(spoiler): W tej książce padawan Whie przewidzi, iż niedługo zostanie zabity przez Rycerza Jedi. Prawdopodobnie jest to odniesienie do Zemsty Sithów, gdzie Anakin Skywalker zabija wszystkich Jedi jacy będą aktualnie na planecie Coruscant. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Nowe ujęcia z Epizodu III

2004-12-04 17:56:00 Tibur55

Od niedawna w internecie można zobaczyć kilka ciekawych zdjęć z Epizodu III. Chodzi o ujęcie, Anakina Skywalkera i Masa Ameddy. Zdjęcie wybrańca pochodzi z ostatniego Insidera, zaś Ameddy będzie wykorzystane do reklamy nowego Epizodu.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Qui-Gon Jinn

2004-12-04 17:27:00 Ternian

W sieci pojawiła się nowa informacja, o tym czy zobaczymy Mistrza Jedi Qui-Gon Jinna w Zemœcie Sithów. (Spoiler):

Otóż w filmie Yoda będzie czuł się odpowiedzialny za upadek Zakonu Rycerzy Jedi. Będzie on rozmawiał z Mocš. Co ciekawe Moc odpowie mu głosem Qui-Gon Jinna. W Zemœcie Sithów okaże się, iż Qui-Gon mówił do Yody przez niemal trzynaœcie lat, odpowiadajšc na pytania dotyczšce życia, a także tych bardziej ważnych jak wieczne istnienie.
Oto jeden z dialogów jakie wypowie Moc głosem Qui-Gona – „Nie win siebie za to, mój stary przyjacielu” ("Do not blame yourself, my old friend."). Ta sekwencja ma podobno wyjaœnić powstawanie duchów Rycerzy Jedi przy użyciu Mocy.
Co ciekawe w Ataku Klonów, w czasie sceny wybijania Tuskenów przez Anakina, Yoda widział przyszłoœć, tym samym słyszšc głos mocy w postaci Mistrza Jinna.
(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Planeta „Nowej Nadziei”

2004-12-04 16:06:00 Ternian

W sieci pojawiła się nowa informacja dotycząca miejsca narodzin dzieci Skywalkera. (spoiler):

Niedawno pisaliśmy o scenie śmieci Padme. Otóż miejscem owej sekwencji będzie planeta Polis Massa. Krajobraz tego światu będzie przypominał ten, jaki mogliśmy zobaczyć na asteroidzie w Imperium Kontratakuje. Planeta będzie zamieszkana przez małych, szaro-niebieskich obcych. To właśnie tutaj narodzi się Leia i Luke Skywalker.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Mistrza Yody

2004-12-04 10:48:00 StarWars.com

Oficjalna opublikowała niedawno nowe zdjęcie przedstawiające Mistrza Yode z Zemsty Sithów. Możecie je zobaczyć tutaj.(spoiler):

Prawdopodobnie owe ujęcie pochodzi z pojedynku na Coruscant, pomiędzy Yodą a Darthem Sidiousem. Co ciekawe walka rozpocznie się od razu po powrocie Mistrza Jedi z Kashyyyk. Yoda najpierw pokona przy użyciu mocy dwóch czerwonych gwardzistów Imperatora. Następnie rozpocznie się mroczny pojedynek. Sidious i Yoda będą najpierw walczyć w hangarze świątyni Jedi, a następnie całość przeniesie się na wielką salę, której mały urywek mogliśmy podziwiać w Ataku Klonów, pod czas rozmowy Yody, Windu i Kenobiego na temat Anakina.
W owym pomieszczeniu zobaczymy jeszcze ciała zabitych Jedi przez Skywalkera. Wyglada na to, iż zapowiada się bardzo mroczny i widowiskowy pojedynek Mistrzów Jasnej i Ciemnej Strony Mocy.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Nowe myśliwce Jedi w ROTS

2004-12-03 23:57:00 StarWars.com

StarWars.com opublikowało ostatnio informację, tyczącą się nowych myśliwców Rycerzy Jedi, jakie zobaczymy w Zemście Sithów. Głównie zobaczymy je w akcji, w czasie początkowych scen filmu. Pełna nazwa owych myśliwców brzmi (Spoiler):Eta-2 starfighters.

Na początku Zemsty Sithów zobaczymy Anakina i Obi-Wana pilotujących Eta-2 starfightery, w czasie wielkiej bitwy nad planetą Coruscant, w celu uratowania Kanclerza Palpatine`a.
(koniec spoilera).
Warto wspomnieć, iż prekursorem do powstania nowych modeli w Epizodzie III były zapewne projekty z czasów Ataku Klonów. Tutaj prezentujemy wersję bojową myśliwca Obi-Wana z E II, którą mogliśmy zobaczyć nie tyle w filmie, co na opakowaniu zabawkowego pojazdu. Prawdopodobnie już w czasach powstawania Ataku Klonów rozpatrywano nawiązanie owych modeli do Tie-Fighterów Imperium.
Jednak w Epizodzie III nawiązania stały się bardziej widoczne. Myśliwiec Anakina prezentujemy w tym linku>>>, a Obi-Wana tutaj.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 60

2004-12-03 15:45:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się sześć dziesiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Przedstawiono na nim model pojazdu militarnego należącego do Galaktycznej Republiki. Warto dodać, iż jest to praca ILM, jednak czarne tło uniemożliwia ujrzenie ukończonej sceny w pełnej okazałości. Owym czołgiem jest Juggernaut, którego zobaczymy między innymi w scenie bitwy na rodzinnej planecie Wookie`ich Kashyyyku. Posiada on pięć par wielkich kół. Na przedniej części pojazdu, można spostrzec wieżyczkę z dziełkiem laserowym. Po jednej z jego bocznych stron widać kolejną broń obronną. Można sądzić, iż znajduje się ona również po drugiej części pojazdu. Na tyle Juggernauta umieszczono antenę nadawczą, która zapewne będzie przydatna przy kontakcie w czasie prowadzonej bitwy. Cała struktura pojazdu jest bardzo kanciasta. Jedynymi kolorami, jakie można zauważyć to odcienie szarości. Mimo to na przedniej jak i tylniej części pojazdu można spostrzec trochę czerwieni.

W Epizodzie III zobaczymy wiele scen z udziałem wojsk szturmowców-klonów. Militaria Republiki w dużej mierze składają się z prekursorów At-At jak i At-St. Jednak ich struktura będzie trochę zmieniona. Prekursor At-At będzie miał trzy, a nie cztery nogi kroczące, a At-St nie będzie posiadał wielkiej kabiny, tym samym będzie przystosowany tylko dla jednej osoby.
Wszystkie trzy pojazdy zobaczymy w bitwie na Kashyyyk

(Koniec Spoilera).
Model pojazdu przedstawiony na nowym zdjęciu z serii Before the Helmet, mogliśmy zobaczyć na ósmym szkicu koncepcyjnym Art of Revenge.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan #27

2004-12-01 14:52:00 StarWars.com

Dziś na łamach płatnej strefy StarWars.com ukazał się dwudziesty siódmy Wirtualny Plan (KnollVision).
SPOILER:Przedstawiono na nim komnatę Rady Jedi, którą znamy doskonale z poprzednich dwóch epizodów. Scenografia jest prawie kompletna. Jedynymi elementami, zbudowanymi z niebieskiego ekranu są okna pomieszczenia, na które zostanie potem komputerowo naniesiona panorama Coruscant. Tuż za drzwiami komnaty znajduje się drugie, prawie identyczne pomieszczenie, w którym widzimy ekipę, przygotowującą wszystko do ujęcia. Można przypuszczać, iż to drugie pomieszczenie pełni funkcję poczekalni dla Rycerzy Jedi, czekających na audiencję.
Ukończoną scenę z Zemsty Sithów, przedstawiającą komnatę Rady Jedi, można zobaczyć między innymi na tym zdjęciu.
(KONIEC SPOILERA)
KOMENTARZE (19)
Loading..