TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Fakty z Epizodu 3

2004-02-29 13:38:00 TFN

Na TFN ukazały się zebrane wypowiedzi ludzi związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Można je traktkować jako fakty dotyczące Epizodu 3.
Kilka z nich o Anakinie Skywalkerze możecie przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Generał Grievous dla posiadaczy Hyperspace

2004-02-28 07:38:00 StarWars.Com

Na Hyperspace, płatnej stronie na StarWars.Com, odsłaniającej kulisy Epizodu III, umieszczono krótki film przedstawiający tajemniczą postać Generała Grievousa.

Oficjalny wątek na Forum.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Zdjęcia i szkice z planu!?

2004-02-27 14:53:00 Jedi Defender

Kilka dni temu z LucasFilmu zostały wykradzione szkice i zdjęcia z Epizodu 3. Cóż można by to uznać za fanowską prowokację lub podróbkę, acz trzeba zaznaczyć, że bardzo zręczną, gdyby nie fakt, że Lucasfilm Ltd zażądał usunięcia tych zdjęć z witryny. Nie gwarantuje to ich oryginalności, ale na pewno dolewa oliwy do ognia.
W sieci jednak krażą.
Oto co one przedstawiają:

- ucharakteryzowanego Haydena, po wpadnięciu do wulkanu.
- prototyp At-St z klonem.
- planeta Mustafar.
- krajobraz Mustafar z wulkanem.
- fabryka na Mustafar.
- poduszkowiec klonów.
- krążownik Separatystów.
- komnata Generała Grivousa na krążowniku.
- szkice krążownika Separatystów.
- sala dowodzenia.
- pojazd Grievousa z Generałem w tle.
- szkic machiny.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 20

2004-02-27 13:19:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace ukazało się dwudzieste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawiono na nim (spoiler): profil głowy Chewbaccy. Dobrze nam znany Wookie jest taki sam jak w Klasycznej Trylogii. Jednak występuje tutaj mała różnica. Chewie ma jaśniejsze włosy.
Prawdopodobnie Chewbaccę zobaczymy pod czas bitwy na Kashyyyk. Wraz z Yodą i oddziałem Republiki pokonają Separatystów. Kiedy szturmowcy klony zostaną przejęci przez Palpatine`a przeciwstawiają się Jedi i Wookie`im. Chewie zostanie ranny, a Yoda wraz z nim uda się w bezpieczne miejsce.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Generał oficjalnie potwierdzony - UPDATE

2004-02-20 15:05:00 StarWars.com

O jego obecności szeptało się już podczas produkcji E3 w studiach Fox w Australii, kiedy Rick McCallum wspomniał o "nowym złym charakterze" podczas rozmowy na czacie Hyperspace. Choć jeszcze ponad rok do premiery Epizodu 3 na duże ekrany, to będziemy mogli zobaczyć Generała Grievousa w nowych odcinkach serialu Wojny Klonów.
"W Ataku Klonów widzieliśmy byłego Jedi Hrabiego Dooku, który był politycznym przywódcą ruchu Separatystów, doprowadzającym do Wojen Klonów" mówi Rick.
" W Epizodzie 3 poznamy Generała Grievousa, militarnego przywódcę wszystkich wojsk Separatystów. Jest pół maszyną, pół obcym. Grievous jest mistrzem strategii, i jednym z większych zabójców Rycerzy Jedi w galaktyce".
W finałowym 20 odcinku Wojen Klonów (w USA - 8 kwietnia, u nas w kraju - 9 kwietnia), grupa Jedi zostaje wysłana z misją przyjrzenia się nowemu, niezniszczalnemu wrogowi. Pod koniec tego odcinka, Jedi i widzowie pojmą potęgę Generała Grievousa.


UPDATE -Klikając na miniaturkę, ujrzymy większy obrazek. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia szczegółów postaci Generała Grievousa.

KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 19

2004-02-20 10:55:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace ukazało się dziewiętnaste zdjęcie z serii Before the Helmet. Przedstawia ono (spoiler): senator Mon Mothmę, graną przez Genevieve O'Reilly. W Epizodzie 3 odegra ona ważną rolę. Będzie to jedna z osób, które podczas zmierzchu Galaktycznej Republiki, uświadomią sobie, że muszą nadejść szybkie zmiany na lepsze.
Senator Mothma jest ubrana w długą białą suknie. Na kołnierzu posiada złote zdobienia. Na jej ramionach zostały umieszczone 2 szare klamry, z których wychodzą 3 zdobienia, przy pierwszym łączy je następna klamra.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Poduszkowiec Republiki

2004-02-18 12:35:00 StarWars.com

Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa informacja na temat Epizodu 3. (spoiler):Chodzi o nowy pojazd Republiki, czyli poduszkowiec. Jest on pilotowany przez 2 klonów. Zostanie on wykorzystany podczas bitwy (albo potyczki) na Kashyyyk , przeciwko siłom Separatystów. Nowy ścigacz unosi się trochę ponad ziemie ojczystej planety Wookie`ich. Pod czas ataku, może on wylądować i wykorzystać działa laserowe w celu natarcia na wroga (możliwe, że jest to prekursor AT-ST).
W czasie bitwy na Kashyyyk, Republiką dowodzi Mistrz Yoda, a oddziały Wookie'ich starają się im pomoc. Kiedy Separatysci zostają pokonani, klony sprzeciwiają się swoim sprzymierzeńcom. Uaktywnia się tajna kontrola zaaplikowana w klonach na polecenie Dartha Sidiousa. Jednak Yoda i oddziały Wookie`ich stają do walki. Chewie zostaje ranny. Mistrz Jedi by uratować zaufanego kompana Chewbacce, porywa jeden z nowych pojazdów Republiki, by przedostać się w bezpieczne miejsce
(koniec spoilera). Fan Art obrazujący ten pojazd możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Ochroniarze Generała

2004-02-18 12:34:00 Lord Sidious za The Unofficial Clone Wars Site

Niedawno słyszeliśmy o nowej postaci w Epizodzie 3, zwanej (spoiler):Generał Grievous(koniec spoilera). Parę dni temu została ona potwierdzona na Lucasarts oraz pojawiła się na okładce książki. Mięliśmy również okazje zaznajomić się ze spoilerem, który mówił, iż (spoiler):Grievous posiada pewną ilość droidów-zabójców, które posługują się bronią, zdolną oprzeć się mieczom świetlnym Rycerzy Jedi.
Wygląda na to, iż pewne elementy z Epizodu 3, pojawią się w pozycjach EU w tym i przyszłym roku, w tym chyba także sprawa tajemniczego Grievousa.


Możliwe, iż w komiksie Republic #60 pojawią się niektórego wątki dotyczące tego Generała.
Podczas jednej sceny w tym numerze, Asajj Ventress trenuje z zamaskowanymi droidami-zabójcami. Pani Komandor rozkazuje im otoczyć ją oraz zaatakować w typowy sposób dla Jedi. Przy końcu tej sceny Ventress niszczy je wszystkie i mówi: "hmm, nadal zbyt wolno się poruszają, inżynierzy Hrabiego Dooku będą musieli ulepszyć ich oprogramowanie".

Broń tychże droidów bardzo przypomina tą opisaną w 12 zdjęciu Before the Helmet. Droidy mają nałożone płaszcze, co potwierdza poprzednie spoilery o "ochroniarzach" Grievousa. Jednak najważniejsza jest wypowiedź Pabla Hidalgo, który wspomniał, iż w Epizodzie 3 pojawią się nowe droidy okryte płaszczem, których nie widzieliśmy we wcześniejszych filmach, używające nowej broni stawiającej opór mieczom świetlnym.
(koniec spoilera).

Droidy-zabócy z Republic #60 są podobne do "ghouli" z "Sinbada" oraz "Oka Tygrysa". Podobno Lucas jest fanem Ray`a Harryhausena, więc jest to może pewien rodzaj nawiązania ? Oto zdjęcia z tych filmów:


Niedawno Pablo odpowiedział na ważne pytanie w dziale "pytania i odpowiedzi Hyperspace". Oto one:
Pytanie: Czy jest wielce prawdopodobne, iż dane nam było już widzieć pewne "elementy z Epizodu 3" w EU, które z pewnych przyczyn były niezauważone ?
Odpowiedź: Tak, kilka takich wątków przewinęło się przez komiksy i książki.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Wywiad z Nickiem

2004-02-18 10:44:00 TFN

W magazynie Dreamwatch pojawił się wywiad z Nickiem Gillardem, czyli koordynatorem walk do Epizodu 3, który ujawnił kilka ciekawych szczegółów:

Nick wierzy, że MOC będzie z Epizodem 3. "To najlepszy prequel. Nie może być inaczej. Epizod 3 posiada to co wcześniejsze Epizody, zarówno prequele jak i klasyczne, a nawet więcej! Ponad połowa filmu to jedna wielka walka! Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) musiał się nauczyć 1000 ciosów, w przeciwieństwie do trzech kartek ruchów pod czas treningów do TPM. W filmie zobaczymy setki walk na miecze.
Epizod 3 kapitalnie wiąże się z poprzednimi częściami Sagi. Kiedy czytałem scenariusz, byłem na prawdę zaskoczony. Ten film będzie bardzo uczuciowy. Każdy kto pracował nad filmem, zadbał aby wypadł on jak najlepiej. Nikt nie chciał popełnić w nim żadnego błędu".
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Star Wars Insider #74

2004-02-16 16:00:00 Insider #74

W 74 numerze Insidera pojawiły się nowe zdjęcie z Epizodu 3. Przedstawiają one:

- Imperialnych Gwardzistów
- część mostku krążownika Separatystów
- kosmitę, o którym pisano na Hyperspace. Nie powinien on odegrać, żadnej istotnej roli, a być może pojawi się w tle.
- śmigacz Baila Organy
- Anakina i Padme, w czasie poważnej dyskusji, na werandzie na Coruscant. Zdjęcie już znane
- projekt wyglądu Dartha Sidousa bez nałożonego kaptura. Projekt najprawdopodobniej zarzucony i wykorzystany podczas tworzenia nowej rasy, której przewodzi postać grana przez Bruce`a Spence`a)
- Obi-Wana na nowej planecie. Zdjęcie znane.
- Manipulator, czyli kolejna część krążownika Separatystow
- Natalie Portman i George`a Lucasa na planie. Zdjęcie znane.
- korytarz na statku Separatystów, przypominający trochę ten z Gwiazdy Smierci
- Kenobiego podczas spotkania z Padme. Zdjęcie znane
- część holoprojektora w nowej lokacji Świątyni Jedi.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Spoilery z europejskiej prezentacji dla licencjonobiorców

2004-02-15 17:08:00 Lord Sidious za Ain't it cool news

Niedawno w Londynie odbyło się spotkanie prezentacyjne Epizod III przeznaczone dla europejskich licencjonobiorców (najwięksi w Europie producenci zabawek). Na spotkaniu uczestniczyło prawie 50 osób. Tym razem zamiast jednak streścić dokładnie film i pokazać jego fragmenty, zdecydowano pokazać wersję roboczą montażu, animację, storyboardy oraz zdjęcia na niebieskim ekranie. By jednak wprowadzić widzów w atmosferę, wpierw pokazano 20 minutowy filmik, który pokazywał czym były Gwiezdne Wojny przez ponad 20 lat. To co pokazano z filmu, to spoilery: Na początku dowiadujemy się, że Palpatine podczas Wojen Klonów został porwany przez Renegatów, a Anakin i Obi-wan zostali wysłani by go uratować. Początek bardzo przypomina wyścig podracerów, tyle, że odbywa się w kosmosie. Statki Anakina i Obi-wana są zupełnie nowe, nie pojawiły się we wcześniejszych filmach. Gdy dolatują już do Niszczyciela, zostają zaatakowani przez małe roboty, przypominające trochę te z Matrixa (Strazników/Mątwy – ale mniejszych).Obi-wana atakuje aż 5 czy 6 takich i nic nie wskazuje, by miał się sam wydostać z takich opałów, lecz ratuje go Anakin.
Potem pojawia się napis, że ratunek się udał. Ale..
Następnie pokazano scenę, w której niszczyciel, już bez Separatystów na pokładzie, wpada w atmosferę planety i nikt go nie kontroluje. Statek zaczyna się palić, ale według informacji bohaterom udaje się z niego uciec.
Następnie zostają pokazane dwie planety. Pierwsza z nich obfituje w wodę i góry, na których znajdują się jakieś zabudowania. A druga to planeta Wookiech – Kashyyyk. Chewbacca stanie się dzięki wydarzeniom z Epizodu III wielkim bohaterem. W tym miejscu rozpoczynają się nie zdjęcia, a storyboardy.
Następny storyboard mówi o tym, że Amidala jest w ciąży z Anakinem.
Kolejny mówi o tym, że dowiemy się jak C-3PO i R2-D2 przejdą przemianę do droidów znanych z ANH, a także, kto będzie ich właścicielem.
Potem pokazano Obi-wana na tej górzystej planecie. Mistrz Kenobi prowadzi śledztwo, zlecone mu przez Radę Jedi. Jedynym sposobem wejścia na górę, okazują się być duże stwory, trochę przypominające banthy, ale o wiele szybsze i zwinniejsze. Tu była animacja.
Następnie na storyboardzie powiedziano, że coś spowoduje, iż Jedi wyginą.
Potem powiedziano o dwóch wspaniałych walkach. W pierwszej mają walczyć Yoda, Obi-wan i Anakin przeciwko Nowemu Złemu – Generał Grievous (??) oraz Imperatorowi. To także tylko storyboardy, ale wynika z nich, że zarówno Yoda, jak i Imperator, nie będą ograniczać się do mieczy, a walczyć wszystkim, co jest tylko możliwe (pewnie będą w siebie rzucać różnymi przedmiotami). Druga walka – tu już było ponad 5 minut zdjęć, to oczywiście pojedynek Anakina i Obi-wana. Toczy się on w wielu lokacjach i jest bardzo intensywny. Jedna z nich przypomina miejsce zamrożenia w karbonicie Hana Solo. Nie wiadomo jak się bitwa kończy.
Potem jest trochę animacji i storyboardów, przedstawiających bitwę nad jeziorem lawy, buchające w powietrze płomienie. Upadek. Tu pojawiają się jedynie sugestie, że Anakin zostanie przypalony i odbudowany przez Imperatora. Tak powstanie Darth Vader.
Nigdzie nie ma mowy, że Padme umrze, a tym bardziej, że zostanie zabita. Jest powiedziane tylko, że dzieci zostaną rozdzielone. A Luke trafi do swojego wujka.
W ostatniej scenie na Tatooine są pokazane dwa słońca, jako symboliczne znaki, nierozerwalnego przeznaczenia dwojga bliźniąt.
Zapewniano, że film wytłumaczy wiele pytań, które narosły w ciągu 20 lat.
Powiedziało, że w filmie będzie dwóch głównych złych. Bynajmniej nie chodziło o Imperatora i Vadera. Co ciekawe, nie wspomniano ani słowem o hrabim Dooku. Większość z ludzi na tym pokazie, nie wiedziała, że Dooku zginie w początkowych minutach filmu, więc tym bardziej ich to zdziwiło. Poza Grievousem (domysły), podano jeszcze jedną sugestię. Jakoby jedna z tych złych postaci miała być kobietą.
(koniec spoilera). Choć, sam spoiler wnosi niewiele, poza dwoma informacjami, ważne jest to, że prawdopodobnie znamy już dokładnie główną linię akcji Epizodu III.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Making Episode III #1

2004-02-14 18:21:00 Anaqin z forum

Jak informowaliśmy w grudniu - seria filmów dokumentalnych Making Episode III miała być udostępniona w darmowej części serwisu StarWars.com. I stało się - od dziś wszyscy fani gwiezdnej sagi, którzy nie mają dostępu do Hyperspace mogą obejrzeć pierwszy dokument, pt. "Two Worlds, One Movie". Niestety, za darmo udostępniono jedynie plik o jakości 320x180 pikseli (9,8MB), lepszą wersję można zobaczyć tylko na Hyperspace.

Szczegółowy opis tego filmiku znajduje się w tej archiwalnej wiadomości.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 18

2004-02-13 22:18:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace, pojawiło się osiemnaste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawia ono (spoiler): mechaniczną rękę Anakina Skywalkera. Zdjęcie jest zrobione w takim położeniu, że nie dostrzegamy żadnej z 3 klamer zapinających rękawice. Jednak można zauważyć 3 okrężne zatrzaski. Rękawica jest ze skóry, koloru brązowego. Nie wiadomo nic na temat, czy Anakin straci ją ponownie w jakiejś walce. Być może jest to jedynie proteza używana do filmu.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

E3: Nowa postać została ujawniona ... - UPDATE

2004-02-11 13:13:00 Movie-Vault / TF.Net

W dniu dzisiejszym zaprezentujemy wam kilka fotografii z planu zdjęciowego Epizodu 3 (Clonetrooperzy Obi-Wan Kenobi w akcji, Amidala & tajemniczy wielbiciel, Obi-Wan Kenobi, Amidala i Anakin) oraz pierwszy raz zostanie pokazana postać tajemniczego Generała Grievous’a, która została pokazana na okładce nowej książki z serii Boba Fett.

Wszystkie fotografie zostały zniekształcone, ponieważ zawierają Spoilery.


KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 17

2004-02-06 17:49:00 StarWars.com

W dziale Hyperspace na oficjalnej pojawiło się siedemnaste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):Został na nim ukazany Anakin Skywalker. Ubrany jest w ciemno brązowy płaszcz. Ma założony kaptur. Trzyma w prawej ręce miecz, który jest słabo widoczny na zdjęciu. Na jego twarzy można zaobserwować prawdziwy gniew.
Prawdopodobnie jest to zdjęcie ze sceny, w której Anakin wykonuje ważne zadanie, otrzymane od Palpatine`a, które przyniesie przerażające skutki dla niego i całej galaktyki. Możliwe, iż jest to misja zabicia ostatnich dowódców Separatystów na wulkanicznej planecie Mustafar, gdzie wywiąże się widowiskowy pojedynek miedzy nim a Benem Kenobim
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Postęp prac

2004-02-06 00:30:00 starwars.com

Jak podaje Homing Beacon, newsletter oficjalnej.:

Wszystkich ujęć: 2000
Ujęć końcowych zaaprobowanych przez Lucasa: 37
Tygodnie do premiery: 61
Ile ujęć ILM ma skoczyć w ciągu tygodnia: 32
Zostało do zrobienia: 1963 ujęć
Scen wyciętych: 1
Długość pierwszej sceny (od końca otwierającyh npisów do pierwszego ciącia): 3768 klatek

Wynika z tego, że ILM ma zawrotne tempo... 32 na tydzień... Wyrobią się?
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

3 dokument z Hyperspace

2004-02-01 12:20:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace, pojawił się 3 dokument pt. "We still do a little bit". Opowiada on głównie o tworzeniu efektów specjalnych do filmu. Co ważne, większość z nich nie jest wykonana przy pomocy komputera, a przede wszystkim z wykorzystaniem czynnika ludzkiego, w staromodny sposób (jak w klasycznej trylogii). Chodzi tutaj o tworzenie fali na wodzie, ruchy ścigacza, wybuchy, obracające platformy, czy sztuczny dym i wiatr. Na ten temat wypowiada się specjalista od tych ze efektów Dave Young oraz sam George Lucas. W dokumencie ukazano prace nad niektórymi scenami do filmu. (spoiler): Na początku widzimy sekwencje ucieczki Anakina, Obi-Wana i Palpatine`a ze statku Separatystów, w której aktorzy musieli wykazać się nie lada wysiłkiem. Otóż w skład tej sekwencji wchodziła scena wybuchu podestu, w której obaj Jedi złapali się liny co nie udało się kanclerzowi, który upadł. Dalej widzimy jak Lucas daje wskazówki, aby Anakin złapał Kenobiego lewą ręką a Palpatine prawą.
Następną sekwencja jest scena w wodzie, w której Skywalker i Obi-Wan dopływają do brzegu. Dalej widzimy prace nad sceną, gdzie Kenobi ujeżdża dziwne zwierze. Prawdopodobnie jest to "jaszczurka", w scenie pogoni za Generałem Grievousem.
Dalsze prace dotyczą sceny pościgu za Bailem Organą na Coruscant. Metoda kręcenia trochę przypomina tą z Ataku Klonów.
Ostatnia sekwencją przedstawia walkę Anakina i Obi-Wana. Obaj walczą na bardzo wąskiej platformie, na której dnie widnieje przepaść. Specjaliści od efektów mieli wiele pracy by realistycznie przedstawić tą scenę. Musieli tworzyć specjalny dym, który wydobywał się z butli pod ciśnieniem, a także stworzyć specjalne maszyny, które służą do wytworzenia sztucznego wiatru. W tej scenie Anakin i Obi-Wan walczą jedną ręką. Na początku trochę zwalniają tempo, patrzą sobie głęboko w oczy i przyjmują gardę, lekko się pochylając do przodu. Mimo wszystko walka nadal jest bardzo szybka i efektowna. Prawdopodobnie będzie to końcowa scena, w której Anakin wpadnie do wulkanu.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)
Loading..