TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Nowa planeta...

2004-03-29 11:21:00 Pablo

W jednym z ostatnich czatów na Hyperspace - Pablo Hidalgo na pytanie, czy już dla wszystkich planet, które mają się pojawić w trzecim epizodzie wymyślono nazwy, odpowiedział, że tak, jednak niektóre z nich nie zostały opisane (chodzi zapewne o książki, komiksy, itd), aczkolwiek jedna z nowych planet, która będzie pokazana w E3 pojawiła się w rubryce Republic HoloNet News, w przedostatnim numerze magazynu Star Wars Insider. Pablo nie powiedział jednak, jak ta nazwa brzmi... HoloNet News to oficjalna strona, która powstała jeszcze przed wejściem na ekrany kin Ataku klonów. Przedstawiała ona informacje z Galaktycznej Republiki, tak jak robią to dzienniki. Miała na celu pokazanie życia świata Star Wars i w pewien sposób tworzyła namiastkę rzeczywistości. Przedstawiała wydarzenia i zmiany jakie zaszły od czasu Mrocznego Widma do czasu, w którym rozgrywa się Atak klonów. Dziś już ta strona nie jest aktualizowana w Internecie, tylko znalazła swoje miejsce w Star Wars Insiderze. Ale wracając do samej planety: po przeanalizowaniu 74 numery Insidera, znaleźliśmy tylko jedną planetę: jej nazwa to spoiler: Tepasi (koniec spoilera). Nazwa ta pojawiła się już wcześniej - również w HoloNet News, w wiadomości, której autorem jest właśnie Pablo Hidalgo...
UPDATE (30 marca): Niestety, Pablo na forum StarWars.com powiedział, iż to nie chodzi o Tepasi...

I na koniec małe sprostowanie: niedawno pisałem, iż na TFN pojawiła się plotka, jakoby już w maju miał się pojawić pierwszy teaser trailer trzeciej części Gwiezdnych Wojen. Niestety, ludzie odpowiadający za kontakt z fanami na Hyperspace nie potwierdzili tej informacji, zatem jeszcze pare miesięcy poczekamy.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 24

2004-03-26 18:40:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawiło się dwudzieste czwarte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler): Ukazuje ono Kyle`a Rowlinga na planie w niebieskim ubraniu, który gra postać Generała Grievousa.
Znajduje się on na platformie ładowniczej dla obcych, czyli prawdopodobnie nowej rasy jaką zobaczymy w E3. Za Generałem znajduje się ścigacz, którym zapewne przyleciał. Grievous dodatkowo w obu rękach trzyma 2 blastery, które trochę przypominają ten jakim posługiwał się Han Solo w Klasycznej Trylogii.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Zdjęcia...

2004-03-26 17:58:00

Zapraszam do obejrzenia nowych zdjęć z produkcji III Epizodu, które ukazały się w 75 numerze magazynu Star Wars Insider (uwaga na spoilery!).
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Tytuł? - UPDATE!!!

2004-03-25 11:03:00 TFN

Wiele osób twierdzi, iż tytuł Epizodu III to: "Rise od the Empire". Ostatnio jednak kilka osób stwierdziło, jakoby sam George Lucas postanowił ostatniej części Nowej Trylogii nadać nazwę (Spoiler):"The Creeping Fear"(Koniec spoilera). Czy to prawda? Czas pokaże...

UPDATE by Fett (27-03-2004, 13:00):
Jak donosi serwis TheForce.Net, cała wiadomość o tym tytule okazała się prima-aprilisowym żartem. Tak naprawdę jest to nazwa singla pewnego zespołu rockowego... Czas pokazał prawdę :)
KOMENTARZE (45)

Zemsta Sithów

Oficjalne streszczenie Epizodu 3

2004-03-21 11:46:00 StarWars.com

Na StarWars.com pojawiło się streszczenie Epizodu 3. Oto ono:
(spoiler):
Po 3 długich latach bezwzględnej walki, Wojny Klonów powoli dobiegają końca. Rada Jedi wysyła Obi-Wana Kenobiego z misją odnalezienia śmiercionośnego przywódcy armii droidów, czyli stojącego po stronie Separatystów Generała Grievousa. Tymczasem na planecie Coruscant, Kanclerz Palpatine rośnie w sile. Jego rozległe zmiany polityczne doprowadzą do przemiany pogrążonej w wojny Republiki, w potężne Galaktyczne Imperium. Palpatine próbuje przeciągnąć na Ciemną Stronę Mocy swojego najbliższego sprzymierzeńca i przyjaciela, czyli Anakina Skywalkera. Wyjawia mu swoje sekrety, ukazując mu prawdziwą naturę Mocy....
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (29)

Zemsta Sithów

Pierwszy zabity...

2004-03-20 17:36:00

Na wstępie zamieszczam dosyć ciekawą informację, którą należy traktować jako SPOILER: Pewien informator powołując się na człowieka pracującego w Elstree Studios, gdzie w marcu są dokręcane sceny do trzeciej części Gwiezdnych Wojen, podał taką oto ciekawostkę: pierwszym rycerzem Jedi, który zostanie zamordowany przez generała Skywalkera po jego wejściu do w Świątyni Jedi będzie Saesee Tiin (to on) [Proszę zwrócić uwagę na tego generała...]. (koniec spoilera)
Według zapewnień informatora, taka notka znalazła się w studiu w jednym z rozkładów dnia. Więcej informacji o samym Mistrzu Jedi można znaleźć w encyklopedii Bastionu.

Na koniec plotka, która ostatnio pojawiła się na TFN. Mówi ona o tym, iż pierwszy teaser trailer trzeciej części Gwiezdnych Wojen pojawi się już w maju tego roku, a nie w listopadzie! (w przypadku TPM i AOTC zwiastuny były pokazywane od listopada). Prawdopodobnie jest to działanie czysto marketingowe, które ma zrobić więcej szumu przed wydaniem klasycznej Trylogii na DVD.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 23

2004-03-20 09:42:00 StarWars.com

Niedawno na StarWars.com w dziale Hyperspace, pojawiło się dwudzieste trzecie zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Ukazuje ono (spoiler): senatora należącego do Lojalistów. Nazywa się on Fang Zar, a wcielił się w niego Warren Owens. Należy on do grupy polityków, którzy z obawą będą obserwować wzrostu uprawnien politycznych Palpatine`a w senacie, czyli utworzenia Galaktycznego IMPERIUM. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Kolejny plakat teaserowy?

2004-03-19 14:55:00 TFN

Serwis TheForce.Net zaprezentował kolejny "oficjalny" plakat teaserowy Epizodu III. Czy jest orginalny? Tego nikt nie może być pewny... Oto on:


KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Nowe spoilery

2004-03-18 18:05:00 TFN

TheForce.Net donosi:

[Spoiler]Osobom, które w jakikolwiek sposób związane są z produkcją Epizodu III pokazano mniej więcej trzy minty z powstającego filmu. Były to głównie walki na miecze świetlne toczone między Obi Wanem a Anakinem. W jednej ze scen Hayden robi groźną minę, która ponoć (według relacjonującego) ma spodobać się widzom.

Jedna z pokazanych scen ukazuje zniszczony posąg jakiegoś Jedi; jeden z oglądających zauważył, iż pomieszczenie przypominało Świątynię Jedi.

W grze opartej fabularnie o Epizod III zagramy najprawdopodobniej Darth Vaderem.

George Lucas mówił, iż ostatnia część Sagi skupi się na przemianach, jakie zachodzą w Anakinie. Skywalker będzie tracił swe człowieczeństwo zyskując potęgę.

Wiele mówi się na temat malutkiej scenki (trwającej około 3 sekund!), w której pokazano fragment bitwy kosmicznej i wybuchający olbrzymi statek.

Wookie są zazwyczaj więksi od Chewbaccy i noszą specjalne pancerze (jak figurka Chewiego z Shadows of the Empire).

Ostatnia bitwa, w której weźmiemy udział w Republic Commando rozgrywa się na Kashyyku, gdzie Wookiee i klony walczą przeciw Greviousowi i Trandoshańskim handlarzom niewolników; możliwe, iż te wydarzenia pojawią się w Epizodzie III...
[Koniec spoilera]
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Nowa twarz zła

2004-03-16 20:12:00 StarWars.com“Czy jest on stworzeniem, mogącym odbudowywać się jak droid? A może jest droidem, w którego wpleciono organiczne części jego ciała, próbując utrzymać się nadal przy życiu?. To właśnie pytania Warrena Fu, który pracuje w dziale konceptów. Pytania te pomogły mu stworzyć Generała Grievousa, czyli tajemniczą, złą postać w Epizodzie 3.

W 75 numerze magazynu Star Wars Insider znalazł się ciekawy artykuł pt.”Era Grievousa”. Zostały w nim przedstawione postępy w pracy nad tworzeniem armii droidów generała. Członkowie działu artystów, czyli Iain McCaig, Ryan Church, Robert Barnes oraz Warren Fu udzielają informacji na temat procesu jaki przeszli od szkiców i makiet, aż do końcowego projektu zatwierdzonego przez Lucasa.Opisany jako “mechaniczny upadek”, projekt Generała Grievousa ciągle się zmieniał, do czasu zaprezentowania finałowej “ikony zła”. “Aktualnie rozwinął się on do złudnej kwestii, czyli dumnego wyglądu”, mówi Barnes, który pracował przy rzeźbieniu makiety. „Jednak ma on dosyć mechaniczny wygląd, co sprawia, że staje się idealny. Dlatego musieliśmy go zmieniać, do czasu aż cały projekt zostanie zaakceptowany. Żadna jego część nie jest wzięta z pierwszej lepszej półki."By godnie zaprezentować nowego wroga, filmowy Generał Grievous został ukazany na okładce Insidera. Mimo że został on ukończony, ILM musiało włożyć wiele pracy by stworzyć tą komputerowo wygenerowaną postać. Na okładce Insidera pojawiła się praca Alexa Jaegera, członka działu artystycznego. W artykule pojawiły się jeszcze wypowiedzi Genndy`iego Tartakovsky`iego i Paula Rudisha, czyli ludzi odpowiedzialnych za mikro-serie Wojny Klonów, w której Grievous pojawi się w specjalnym podwójnie dłuższym odcinku (10min), którego premiera w przyszłym miesiącu.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Epizod 3 na DVD Trylogii

2004-03-15 14:34:00 TFN

Na łamach TFN pojawiła się informacja dotycząca promocji Epizodu 3 na DVD Wersji Specjalnej Trylogii. Otóż na 4 płycie z dodatkami znajdziemy dokument z E3, który będzie podobny do tego, jaki mieliśmy okazje oglądać na kasecie VHS Trylogii, który opowiadał o Epizodzie 1 (czy AOTC podczas ostatniego wydania Trylogii na VHS w roku 2000). Podobno główny nacisk w tym dokumencie z E3 położono na sceny walk na miecze świetlne.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Dadatkowy „Epizod 3”

2004-03-14 14:49:00 Interia.pl

Na oficjalnej stronie filmu "Epizod III", kolejnej odsłony "gwiezdnej sagi", pojawiła się informacja, że dodatkowe zdjęcia do superprodukcji odbędą się w sierpniu w Sydney, w Australii. To jedyny termin, jaki pasował wszystkim członkom ekipy.

"Chcieliśmy zrealizować dokrętki trochę wcześniej, ale ponieważ były ogromne problemy z uzgodnieniem terminów, wybraliśmy sierpień, jedyny miesiąc, który pasował zarówno członkom ekipy, jak i aktorom" - mówi producent Rick McCallum.

"Czeka nas realizacja drobnych scen - w szczególności zbliżeń, które okazały się niezbędne dla obrazu, szczególnie po obejrzeniu wersji roboczej Epizodu III" - dodał producent.

"Musimy też dopracować sekwencje z wykorzystaniem blue boxów, ponieważ teraz mamy już gotową część efektów specjalnych, co pomoże w stworzeniu filmowej fikcji" - wyjaśnił Rick McCallum.

Po realizacji "dokrętek" przyjdzie czas na dalsze prace nad efektami specjalnymi oraz ścieżką dźwiękową. Realizatorów "Epizodu III" czeka więc jeszcze dużo pracy.

Film zadebiutuje na ekranach światowych kin 25 maja 2005 roku, dokładnie 28 lat po premierze "Gwiezdnych wojen".

KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowe pomieszczenie w E3

2004-03-13 13:20:00 Massassi Order

Na łamach Massassi Order pojawiła się renderowana lokacja nowego pomieszczenia w Świątyni Jedi na planecie Coruscant, które ujrzymy w Epizodzie 3. Można było je zobaczyć na internotowej kamerze Hyperspace (dokładnie 8 lipca 2003 roku o godzinie 13:00 - naszego czasu około 20:00). To pomieszczenie znajduje się wewnątrz świątyni, gdzie można spostrzec duże schody, projektor hologramowy, a także wielki ekran.

KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Ważna scena w E3

2004-03-13 11:14:00 Episode-X

Na łamach Episode-X pojawiła się plotka, dotycząca jednego z finałowych momentów Epizodu 3. (spoiler): Niedawno pisaliśmy o tym, iż przed pojedynkiem z Obi-Wanem na wulkanicznej planecie Mustafar, Anakin użyje duszenia mocy na Padme. Ta zaskakująca sytuacja będzie prawdopodobnie powodem awaryjnego lądowania statku, na którym znajdować się będzie Obi-Wan, Padme, Bail i Yoda, w celu uratowania dzieci żony Skywalkera. Wszyscy znajdą się na nieznanej planecie, której mieszkańcami będą obcy nowej, nienazwanej jeszcze rasa, której przywódcę zagra Bruce Spence. Prawdopodobnie to właśnie tam urodzą się bliźnięta Luke i Leia, a Padme zginie przy porodzie.
Niedawno pojawiła się ciekawa informacja. Otóż scena śmierci Padme ma być nawiązaniem do Ataku Klonów. Chodzi o śmierć Shmi w ramionach swojego syna Anakina. Skywalker po tym wydarzeniu przyrzekł sobie, że więcej nie dopuści do czyjejś śmierci. W Epizodzie 3 wystąpi pewien odpowiednik tejże sceny. Padme zginie w ramionach Obi-Wana, który złoży sobie identyczną przysięgę jak Anakin w E2. Prawdopodobnie będzie to jeszcze bardziej przejmująca scena niż w Ataku Klonów
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 22

2004-03-13 11:11:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace, ukazało się dwudzieste drugie zdjęcie z serii Before the Helmet. Przedstawia ono (spoiler): dublera walki na miecze Hrabi Dooku, czyli Kyle`a Rowlinga. Trzyma on bron szturmowców-klonów, przygotowując się do odegrania jednego z nich, w czasie jeden z bardziej szokujących scen w Epizodzie 3.
Prawdopodobnie chodzi o scenę przejęcia klonów przez Palpatine`a, które przeciwstawią się Rycerzom Jedi.
Wnioskując po dublerze Chrustophera Lee, można sądzić, iż pojedynek na początku filmu miedzy Anakinem, a Hrabią Dooku będzie zapewne bardzo widowiskowy i emocjonujący. Zakończy się on zabiciem Hrabi przez Skywalkera, który odetnie mu głowę.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Making Episode III #2

2004-03-13 10:42:00 SW.com

Jakiś czas temu pisaliśmy o pierwszym filmie dokumentalnym z serii Making Episode III opowiadającym o powistawaniu kolejnej, ostatniej cześci Gwiezdnej Sagi. Nosił on tytuł "Two World, One Movie". Ostatnio na Oficjalnej pojawiła się jego nastepna część nosząca podobną nazwę- "One World, Two Movies". Link do tego dokumentu jest tu. Oczywiście większa rozdzielczośc tylko dla abonentów Hyperspace...
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Plakat zajawkowy?

2004-03-13 10:00:00 TFN

Na zagranicznej stronie TheForce.Net pojawił się (najprawdopodobniej) oficjalny teaserowy (czyli zajawkowy) plakat z Epizodu III. Dostarczył go anonimowy fan. Czy to orginał, czy tylko marny dowcip jakiejś humorystycznej osoby? Nie wiadomo... Skan poniżej (rozmazałem miniaturkę, gdyż jest to swoisty spoiler). Dodam, że jakiś czas przed premierą Ataku Klonów na "wolność" wyszedł podobny plakat (ten z tekstem: "Jedi nie zna gniewu. Nienawiści. Ani miłości") i okazał się prawdziwym. Robi się coraz ciekawiej...


KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Narodziny Vadera

2004-03-11 19:15:00 TFN

W gazecie Daily Mirror pojawiły się dwa zdjęcia z Epizodu III. Przedstawiają one Anakina alias Darth Vadera po wyjściu z wulkanu i podczas leczenia przed droidy. Skan jest tu. Dodam tylko, że jakiś czas temu LucasFilm zaprzeczał, iż w ogóle takie zdjęcia są dostępne dla szerszej "publiczności". Ach, ta polityka filmowa...
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Pokaż jak wyglądasz

2004-03-11 18:37:00 TFN

Fotos zamieszczony poniżej w stu procentach mógłby być zdjęciem nowego modelu superbroni amerykańskiej, gdyby nie fakt, że jest to skan okładki nadchodzącego numeru Star Wars Insidera. Postać tam przedstawiona to nie kto inny, jak sam Generał Grievous w całej okazałości. Zapowiada się ciekawie...

KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Mali Luke i Leia

2004-03-07 18:59:00 TFN

Jak podaje TFN, podczas gali Oscarowej (zeszły tydzień), reporterzy Yahoo zadali pytanie Haydenowi Christensenowi dotyczące Epizodu 3.

Spoiler:Jak pracowało się na planie z dziećmi, które mają grać małych Luke`a i Leię?
Hayden odpowiedział, że jego postać, Anakin Skywalker, nigdy nie ujrzy swoich dzieci przed ich odlotem. "Moja strata" dodał po chwili Hayden...

Koniec spoilera.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 21

2004-03-05 20:45:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace ukazało się dwudzieste pierwsze zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawia ono (spoiler): Padme i Obi-Wana, którzy znajdują się na balkonie. Oboje spoglądają w dół. Kenobi rozmawia przez komunikator. Padme ma ciemny makijaż, przez co wygląda na bardzo smutną.
Jest to prawdopodobnie scena z werandy Padme na Coruscant. Właśnie tam rozegrają się znaczące motywy Epizodu 3.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Bail Organa w E3

2004-03-05 20:44:00 TFN

Na łamach Yahoo pojawiła się wypowiedź Jimmiego Smitsa, który udzielił małej plotki na temat Baila Organy w Epizodzie 3. Oto streszczenie:

(spoiler): Jego rola w Epizodzie 3, planowanym na 25 maja 2005 roku, będzie rozszerzona o mały romans z królową Amidalą. Organa odgrywa mało znaczącą rolę w Klasycznej Trylogii, jako przyszywany ojciec Księżniczki Lei. W Epizodzie 3 prócz możliwego lekkiego wątku romantycznego z Padme, ma z kilkoma innymi senatorami powołać Sojusz Rebelii, przeciwko nowo powstałemu złu, czyli Galaktycznemu Imperium. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Będzie krwawo...

2004-03-04 10:38:00 Interia

Jak donosi portal Interia.pl, Samuel L. Jackson, znany nam dobrze z roli Mace`a Windu w Mrocznym Widmie i Ataku Klonów, ostrzegł, że Epizod III powinni oglądać tylko starsi widzowie... Oto, co jeszcze powiedział:

Spoiler: "Epizod III został już prawie ukończony, zdjęcia kręciliśmy zeszłego lata. W ubiegłym tygodniu poinformowano mnie jednak, że będę potrzebny na planie jeszcze przez trzy dni" - mówił aktor, którego bohater ponoć zginie na ekranie honorową śmiercią.

"To najbardziej mroczny ze wszystkich filmów cyklu Gwiezdne wojny, jakie nakręcono - i najkrwawszy z nich. Będzie również przeznaczony dla najbardziej dojrzałej publiczności" - kontynuował czarnoskóry wykonawca.

"Mam nadzieję, że obraz ten połączy wszystkie wątki i odpowie na najważniejsze pytania dręczące wszystkich widzów" - dodał Samuel L. Jackson.

Koniec spoilera.
KOMENTARZE (13)
Loading..