TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Before the Helmet 29

2004-04-30 22:06:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się dwudzieste dziewiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawiono na nim (spoiler): jedną z pierwszych scen filmu. Chodzi o misje ratunkową Palpatine`a, w której uczestniczy Anakin i Obi-Wan. Kanclerz jest uwięziony na krążowniku Federacji (podobnym do tego z E1, w którym Qui-Gon i Obi wypełniali misje dyplomatyczną).
Na zdjęciu widać Kenobiego, który wchodzi we właz do szybu, a także podążającego za nim Anakina, który w miedzy czasie wyjmuje miecz.
Prawdopodobnie Skywalker i Obi przedostaną się przez właz do głównego sektora, w którym będą czekać droidiki (destroyer droid). Z łatwością je zniszczą, szczególnie Anakin pokażą swą potęgę w posługiwaniu się Mocą jak i dzierżeniu miecza. Po tych scenach obaj Jedi przejdą do sali, w której będzie więziony Kanclerz Palpatine. Właśnie tam będzie już czekał Hrabia Dooku. Po kilku starciach na Moce miedzy Anakinem, Obi-Wanem i Dooku, rozpocznie się widowiskowa i szybka walka. Obi-Wan zostanie lekko zraniony przez Hrabię. W tym momencie ujawni się Generał Grievous. Kenobi ledwo wytrzyma z nim pojedynek, gdyż Generał sprowadzi go do innej sali. W międzyczasie Anakin będzie walczył z Hrabią Dooku. Skywalker z łatwością sam pokona Hrabię. Jedynie kilka rad Palpatine`a sprawi, iż Anakin będzie jeszcze bardziej agresywny w walce, a co za tym idzie jeszcze szybciej pokona Dooku. Ten pojedynek będzie się bardzo różnił od tego z Ataku Klonów. Tutaj Anakin będzie miał wielką przewagę, w stylu walki oraz szybkości. Prawdopodobnie Skywalker najpierw odetnie obie ręce Hrabi, a kiedy ten będzie klęczał młody Jedi zrobi szybki cios w kierunku szyi, czyli pozbawi Dooku głowy.
Możliwe, iż Anakin będzie chciał uratować Obi-Wana. Po skończonej walce z Sithem uwolni Palpatine`a z więzów i uda się w pogoń za Grievousem. Generał ponownie rani Kenobiego ale Anakin przeszkodzi im w pojedynku. Szybkimi ciosami powali Grievousa, co zmusi go do zniszczenia statku. Grievous szalenie zdziwiony umiejętnościami Skywalkera szybko ucieknie ze statku. Następnie Anakin, Obi-Wan i Palpatine zrobią to samo.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Kampania reklamowa Epizodu III

2004-04-30 18:57:00 LS

Redaktorom fanowskiego serwis TheForce.Net udało się dotrzeć do szczegółów kampanii reklamowej Epizodu III. Otóż oficjalnie kampania ta rozpocznie się we wrześniu, wraz z wydaniem Klasycznej Trylogii na DVD, gdzie będzie dołączony dokument z Epizodu III (to bardzo ważny krok, gdyż z pewnością będzie to podwójna reklama, zarówno wydania DVD jak i Epizodu III, a to może potencjalnie zwerbować nowych fanów sadze). W Listopadzie pojawi się plakat, a w marcu zwiastun. W maju 2005 zobaczymy film.

Warto dodać też, że dalszy przebieg kampanii reklamowej będzie skupiał się na wydaniu DVD jesienią 2005 roku. Kampania Epizodu III nie będzie jednotorowa. Od czerwca 2004 zaczną pojawiać się częściej powieści z cyklu Wojny Klonów - czyli wstępy do Epizodu III, ale dopiero od września można (w USA) oczekiwać ich prawdziwego wysypu. W lutym pojawi się powieść Jamesa Luceno, będąca wprowadzeniem do Epizodu III. W okolicach premiery pojawią się także nowe gry - związane z Epizodem III, ale nie tylko, gdyż powinien pojawić się sequel bardzo dobrze przyjętej (i pierwszej spolonizowanej) gry "Knights of the Old Republic".

Kampania ta jest trochę podobna do poprzednich. W przypadku "Ataku klonów" i "Mrocznego Widma" - tytuł podano na przełomie lata i jesieni roku poprzedzającego premierę. Jesienią pojawiły się zajawki oraz plakaty, a finalny zwiastun pojawił się dopiero w marcu. Wszystkie filmy miały premierę w maju. Umieszczenie dokumentu o nowym filmie, też nie jest nowością, gdyż w roku 2000 - na wydaniu VHS klasycznej trylogii umieszczono dokument z planu Epizodu II.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Końcowe pojedynki w E3

2004-04-29 14:35:00 TFN

Na łamach TFN pojawił się MOCny spoiler na temat walk jakie zobaczymy przy końcu Epizodu 3. (spoiler): Finałowe pojedynki w filmie odbędą się najpierw miedzy Palpatinem a Yodą, a kiedy ten się już rozstrzygnie będzie nam dane podziwiać długą i widowiskową walkę Anakin z Obi-Wanem.

Palpatine vs Yoda – Palpatine będzie walczył mieczem świetlnym o CZERWONYM promieniu. Początkowo pojedynek będzie się toczyć na miecze świetlne, dopiero po pewnym czasie przy użyciu Mocy. Całość będzie bardzo widowiskowa, nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji widzieć czegoś takiego w Sadze.
Walka Anakina z Obi-Wanem rozgrywać się będzie na wulkanicznej planecie, która używa lawy jako źródła energii. Anakin daje nadzieje Kenobiemu na przywrócenie go na Jasną Stronę Mocy. Skywalker wyczuwa, że Obi-Wan przybędzie na planetę Mustafar. Nie będzie żadnych dialogów między byłym uczniem a mistrzem. Jedynie Anakin wypowie słowa “..a więcej przybyłes mój stary przyjacielu..”, po czym wybuchnie jeden z wulkanów i rozpocznie się walka. Anakin i Obi-Wan będą walczyć na ruchliwych platformach nad lawą. W czasie walki oboje będą kontrolować platformy przy użyciu Mocy, według ich uznania. Będzie to najdłuższa walka w całej Sadze (12 min) bez żadnych innych wtrąconych scen. Cały pojedynek będzie się odbywał przy muzyce DUEL OF THE FATES – choć to może się jeszcze zmienić.

Końcową sceną filmu będzie trzymianie małego Luke`a przez Owena Larsa, podziwiających dwa zachody słońca na Tatooine.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Nazwy planet

2004-04-29 14:34:00 TFN

Wiele się już mówiło na temat planet w Epizodzie 3. Niedawno ukazały się ciekawe informacje na temat ich nazw a także całych lokacji.

(spoiler):Prawdopodobnie zobaczymy co najmniej dwie nowe planety: Kashyyyk i Utapau. Pierwszy raz spotkamy Chewbacce na jego rodzinnej planecie, który wraz z klonami i innymi Wookie będzie walczył przeciwko niedobitkom Separatystów.
Utapau jest planetą, której miasta znajdują się w jaskiniach.

Obi-Wan znajdzie stworzenie, przypominające gada-jaszczurkę, na którym będzie przemierzał planetę Utapau. To właśnie na nim będzie ścigał Generała Grievousa.
Obi-Wan udaje się w podróż na Utapau z misją, która może zakończyć Wojny Klonów na dobre, ale to co się stanie zmieni dalszą historię...
O ile Kashyyyk – znane jest zarówno z EU jak i z filmów a dokładniej z Star Wars Holiday Special, to kolejną nową planetą powinna być Mustafar. Dodajmy do tego, że być może pojawi się jeszcze Alderaan, to dostalibyśmy aż 4 nowe planety, które nie pojawiły się w poprzednich filmach.
(koniec spoilera). O jednej z planet i tym co tam się działo pisaliśmy już wcześniej tu i tu.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Pierwsze sceny filmu

2004-04-29 14:33:00 TFN

Pierwsze 5 min filmu zostało już ukończone. Oto jak się one przedstawiają:

(spoiler): Początek to oczywiście bitwa kosmiczna nad planetą Coruscant. W Jedi Starfighterze Anakina znajduję się R2, a w Obi-Wana R4. Nowe myśliwce wyglądają niczym stare modele, które mają rozdwojone boczne skrzydła, a w środku jest umieszczony taki sam kokpit jak w TIE Fighterze. Jedi Stafightery kontrolowane są przez gałki, które wyglądają nieco dziwnie (cos jak joystick od commodore lub ATARI (można je zobaczyć tutaj))
Niszczyciele Gwiezdne nie są całkowicie trójkątne. Statki wyglądają jak dwie figury geometryczne, połączone ze sobą w przecięciu ich wysokości, wyglądając na parę skrzydeł (jakby dwa trójkąty).
W tej scenie pojawią się nowe droidy. Będą one atakować myśliwce Republiki. Wyglądają one jak kule, które otwierają się w pewnym momencie, przekształcając się w cos podobnego do insekta. Właśnie jeden z tych droidów wyjmie a tym samym zniszczy R4 z myśliwca Obi-Wana.
Anakin i Obi-Wan muszą przejść przez wiele przeszkód by dostać się na statek kontrolny Separatystów, by odbić Kanclerza Palpatine`a, a kiedy im się to uda cały statek zaczyna upadać w atmosferę Coruscant.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 28

2004-04-23 21:48:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się dwudzieste ósme zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Został na nim ukazany (spoiler): Anthony Daniels podczas ubierania złotego hełmu (oraz całej zbroi) C-3PO przez technika do spraw droidów czyli Justina Dixa oraz koordynatora droidów Zeynupa "Zed" Selcuka. 3PO znajduje się na platformie ładowniczej na planecie Naboo.
Prawdopodobnie właśnie na Naboo dokona się długo oczekiwana scena przez Fanów, czyli kasowanie pamięci droidom R2-D2 i C-3PO. W cały ten proces będzie zamieszany Obi-Wan i Bail Organa. Możliwe, iż to Kenobi po odkryciu spisku Palpatine`a, który przeciągnie już Anakina na Ciemną Stronę Mocy, po konsultacji z senatorem skasuje pamięć droidom, a także przedstawi plan o ukryciu bliźniąt
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 27

2004-04-17 18:03:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się dwudzieste siódme zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawiono na nim jedną z początkowych scen filmu. (spoiler):Chodzi o scenę na Coruscant, w której zobaczymy Anakina i Padme, w jej biurze. Prawdopodobnie już wtedy dojdzie do ostrej wymiany zdań między małżonkami.
Anakin ma rozpiętą tunikę i lekko rozczochrane włosy. Ma zdjęta skórzaną, brązową rękawice. Przez to Hayden ma na ręce blue boxową, która w filmie będzie zastąpiona mechaniczną ręką (taką jak w Ataku Klonów). Na twarzy Anakina widać niezadowolenie, a co za tym idzie i zdenerwowanie.
Padme ma na sobie błękitną suknie, która odkrywa ramiona. Ciąża Pani Senator jest widoczna, mimo iż suknia skrzętnie próbuje ją zakryć. Jest ona przyozdobiona koralami, a także wisiorkiem, który Anakin dał Padme w Epizodzie 1. Na twarzy Padme można spostrzec żal, a także smutek.
Cała scena prawdopodobnie zacznie się czułym opatrzeniem ran Anakina przez Padme. Zapewne w czasie ich rozmowy dojdzie do małej sprzeczki, która z czasem przekształci się w większą kłutnie.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

We still do a little bit UPDATE

2004-04-17 15:43:00

W darmowej części serwisu StarWars.com zamieszczono 3 dokument z serii Making Episode III, zatytułowany: "We still do a little bit" (15,9 MB). Subskrybenci Hyperspace mogli już obejrzeć ten filmik dwa miesiące temu (jak zwykle za darmo udostępniono jedynie wersję 320x180 px - lepsza jakość tylko na Hyperspace). W dokumencie tym zawarto kilka ciekawostek dotyczących tworzenia efektów specjalnych w filmie - m.in. wybuchy, tworzenie fali na wodzie, czy też sztuczny dym i wiatr. Po szczegółowy opis odsyłam do tej archiwalnej wiadomości.


Update: zamieszczamy kilka screenów


czas 00:30 czas 00:33 czas 00:34 czas 01:24


Więcej zdjęć:
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Kiedy pojawi się E3 na DVD?

2004-04-13 10:32:00 LS za TFN

Choć wciąż nie ma nawet cienia oficjalnej zapowiedzi Epizodu III na DVD, pojawiają się już pewne spekulacje na temat daty. Mogłoby to być między wrześniem a listopadem 2005. Skąd te pogłoski? Okazuje się, że z Lucasfilmu. Okazuje się, że firma George'a Lucasa szuka ludzi do departamentu marketingu, którzy mieliby się zająć promocją Epizodu III zarówno premiery kinowej jak i na nośnikach DVD czy VHS, a także promocją partnerów Gwiezdnych Wojen - czyli licencjonobiorców. Osoba taka miałby być zatrudniona na okres 14-16 miesięcy, więc należy się spodziewać szybkiej premiery na DVD / VHS. Na razie jednak nie ma na ten temat oficjalnego stanowiska.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Sam Jackson o E3

2004-04-11 15:55:00 TFN

Samuel L Jackson na planie swojego nowego filmu Coach Carter udzielił kilku informacji na temat Epizodu 3. Oto co znalazło się na stacji MTV:

George Lucas spełnił życzenie Samuela L. Jackson, ponieważ uhonorował odejście jego postaci w Epizodzie 3. „Moja scena śmierci w filmie, bardzo mnie satysfakcjonuje. Jednak ktoś o moich umiejętnościach musi pogrzebać kogoś ze sobą".
(spoiler):Wygląda na to, iż Mace zabije kogoś w E3, a także sam zginie. Prawdopodobnie Windu odkryje spisek Palpatine`a, wdając się w konfrontacje. Anakin ,jako ochroniarz Najwyższego Kanclerza, zaatakuje Mace`a. Wywiąże się miedzy nimi pojedynek, z którego Anakin wyjdzie zwycięsko, bez pomocy Palpatine`a, który będzie bardzo zdumiony umiejętnościami Skywalkera (koniec spoilera).
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Dodatki o E3 na DVD Trylogii

2004-04-11 14:23:00 TFN

Jak podaje TFN na 4 płycie w zestawie Klasycznej Trylogii na DVD zobaczymy dokument poświecony pracom nad Epizodem 3.

Episode III Behind the Scenes

Sekcja pierwsza - Twórca: „finałowe narodziny Dartha Vadera”.
George opowiada o finałowym powrocie Vadera do Sagi, a także o końcowym przejściu Anakina na Ciemną Stronę Mocy, czyli umiejętnościach aktorskich Haydena w scenie kuszenia Skywalkera przez Palaptine`a.

Sekcja druga – Kostium: „Powrót w czerni”.
Całość opowiada o procesie rekonstrukcji stroju Dartha Vadera na potrzeby Epizodu 3. Kostium z dawnych filmów został sprzedany, a co za tym idzie bardzo zniszczony. Ten odcinek dokumentu odpowiada na pytania: „kto stworzył nowy strój ?”, „czy był idealnie zrobiony dla Haydena?”.

Sekcja trzecia: Aktorzy: „wcielenie się w Dartha Vadera”.
Tutaj pojawią się kluczowe wywiady z obsadą (głównie z Haydenem) jak również z ekipą, którzy dzielą się swoimi rozmysleniami na temat pracy nad 3 Epizodem Gwiezdnych Wojen oraz obejrzeniem Sagi w całosci.

Cały ten dokument będzie trwał 10min.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 26

2004-04-09 17:15:00 StarWars.com

Niedawno na oficjalnej w dziale Hyperspace ukazało się dwudzieste szóste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawiono na nim (spoiler):Bonnie Maree Piesse, czyli Beru dziewczynę Owena Larsa z E2. Oficjalna potwierdza, iż w E3 będzie już jego żoną, jak w Klasycznej Trylogii.
Beru jest ubrana w szary sweter, na którym znajduje się dosyć stare okrycie. Ma lekki makijaż.
Rola Beru w E3 będzie niewielka. Zapewne zobaczymy ją przy końcu filmu, w scenie w której Obi-Wan przynosi małego Luke`a do Larsów. Prawdopodobnie Owen wda się w kłótnie z Kenobim, którą Beru będzie chciała załagodzić.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

408 dni do III Epizodu

2004-04-06 07:19:00 LS i StarWars.Com

Wczoraj na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen podano oficjalną datę amerykańskiej premiery III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Będzie to czwartek 19 maja 2005 (czyli dokładnie 6 lat po premierze Mrocznego Widma), czyli dokładnie za 408 dni. Premiera w Japonii odbędzie się w lipcu, natomiast w większości innych krajów świata 19 maja lub w okolicach tej daty. Lista premier narodowych zostanie niebawem opublikowana na StarWars.Com
Warto przypomnieć, że wszystkie pozostałe filmy z sagi wchodziły w podobnym okresie.
Nowa Nadzieja - 25 maj 1977
Imperium Kontratakuje - 21 maj 1980
Powrót Jedi - 25 maj 1983
Mroczne Widmo - 19 maj 1999
Atak Klonów - 16 maj 2002

Warto nadmienić, że datę premiery w przypadku poprzednich filmów poznawaliśmy dopiero w okolicach jesieni roku poprzedzającego premierę. Tym razem data została podana ponad rok wcześniej. Być może zatem i reklama filmu ruszy też wcześniej.

KOMENTARZE (59)

Zemsta Sithów

Postacie w Epizodzie 3

2004-04-05 16:14:00 StarWars.com

Zagadką była dla fanów nowa postać w Epizodzie 3, w jaką wcieliła się Rena Owen (Taun We z Ataku Klonów). Otóż zagra ona senator „Nee Alavar”.
Dodatkowo na oficjalnej w dziale „cast & crew” możemy dowiedzieć się jacy Jedi pojawią się w E3.

Shaak Ti - Orli Shoshan
Luminara Unduli - Mary Oyaya
Barriss Offee - Nalini Krishan
Plo Koon - Matt Sloan
Saesee Tiin - Kenji Oates
Bultar Swan - Mimi Daraphet
Agen Kolar - Tux Akindoyeni
Stass Allie - Lily Nyamwasa
Aayla Secura - Amy Allen
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

MOCne spoilery z E3

2004-04-04 14:28:00 TFN

Na stronie TFN pojawiły się spoilery na temat Epizodu 3. Pierwotnie ukazały się one w Brytyjskim magazynie Playstation 2, a dokładniej w artykule o grze Star Wars: Battlefront. Większość z nich pojawiła się już wcześniej, jednak niektóre są całkiem nowe. (spoiler):

- W E3 Anakin będzie już Rycerzem Jedi, a Obi-Wan Mistrzem. Będzie to pewne nawiązanie do Epizodu 4, gdzie Darth Vader przed rozpoczęciem walki na Gwieździe Smieci informuje Kenobiego, iż osiągnął już stopień Mistrza. Wcześniej nie było wiadomo czy Obi-Wan w E4 ma stopień Mistrza czy Rycerza Jedi.
- Na początku filmu zobaczymy Anakina i Obi-Wana biorących udział w wielkiej kosmicznej bitwie nad planetą Coruscant. Obaj dolecą do statku kontrolnego droidów. Jest to pewne nawiązanie do Epizodu 1, gdzie Qui-Gon i Obi-Wan zostają wysłani z misją dyplomatyczną, docierając na podobny statek. Dalej zobaczymy sceny w których Anakin i Obi-Wan niszczą droidiki (droid destroyer). Skywalker i Kenobi również mają misje do wypełnienia. Jest nią uratowanie Najwyższego Kanclerza Palpatine`a z rąk Separatystów, który znajduje się na statku kontrolnym. - Pierwsza walka na miecze świetlne odbędzie się na statku kontrolnym Separatystów. Równocześnie walczyć będzie Anakin z Hrabią Dooku, a także Obi-Wan z Generałem Grievousem. Na początku walki Obi i Anakin zaczną walczyć z Dooku. Dopiero później ujawni się Grievous. Końcem tych pojedynków będzie ucieczka Greivousa, a także śmierć Hrabi Dooku z rąk Anakina, który odetnie mu głowe.
- Po dotarciu na Coruscant Rada wyznaczy misje Obi-Wanowi, by poleciał za Grievousem.
- Coraz bardziej pewny swoich decyzji Anakin, zostanie mianowany przez Palpatine`a jego ochroniarzem.
- Mace Windu odkryje spisek oraz stanie przeciwko Palpatine`owi. Jednak Anakin go zaatakuje i zabije.
- Palpatine w końcu ujawni fakt ze jest Mrocznym Lordem Sith, a tym samym ogłasza Rycerzy Jedi zdrajcami, przez których zastały wywołane Wojny Klonow.
- W filmie pojawi się bardzo wielka scena, w której zobaczymy śmierć ogromnej liczby Jedi. Obi-Wan będzie sam walczył ze swoimi żołnierzami, nawet ze swoim przyjacielem szturmowcem-klonem Komandorem Codym. Yoda wraz z Chewbaccą stanie przeciwko szturmowcom-klonom na Kashyyyk. Anakin zabije wszystkich Padawanów w świątyni Jedi.
- Padme poleci na planete Mustafar, gdzie Anakin dostał zadanie od Palpatine`a, które będzie polegać na zabiciu ostatnich Separatystów. Właśnie tam rozegrają się najbardziej dramatyczne sceny Sagi. Anakin użyje mocy duszenia na swojej żonie, którą rzuci o skałę. Następnie rozegra się morderczy pojedynek pomiędzy Anakinem a Obi-Wanem. Cała walka będzie trwać 12 minut, która podobno nie ma być przerywana przez inne sceny. Początek rozpocznie się w przestronnym korytarzu, potem walka przeniesie się na zewnątrz w tle wulkanu, do którego Anakin przez przypadek wpadnie.
- Po tej walce będzie nam dane zobaczyć kolejny pojedynek. Rozegra się on pomiędzy Yodą a Palpatine`em. Prawdopodobnie na początku będą walczyć na miecze, a na końcu przy pomocy Mocy. Mroczny Lord Sith bardzo osłabi Mistrza Jedi, który ucieknie z Coruscant.
- Podczas urodzenia bliźniąt, Padme umrze. Prawdopodobnie utuli jedynie Leie do siebie. Bail Organa ucieknie z Leią, a Obi-Wan zabierze ze sobą Luke`a, którego pozostawi u Owena i Beru Larsów na planecie Tatooine. To własnie tam osiedli się Ben by obserwować dorastanie „Nowej Nadziei Jedi” .
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (28)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 25

2004-04-02 13:45:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawiło się dwudzieste piąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawia ono (spoiler): Anakina Skylkwakera w trakcie zabijania ostatnich dowódców Separatystów na planecie Mustafar. Anakin używa swojej potęgi, czyli mocy. Jest on w trakcie wykonywania szybkiego obrotu. Jedną rękę trzyma lekko zgiętą, a w drugiej włącza miecz świetlny. Skywalker ma założony płaszcz, a na głowie kaptur. Prawdopodobnie ostatni Separatyści zostaną dorobieni komputerowo, ponieważ nic prócz Anakina, stołu oraz siedzeń tam nie ma. Dodatkowo jedno krzesła leży na ziemi, prawdopodobnie znajdzie się tam zabita postać generowana komputerowo. Cały pokój jest bardzo przestronny i jest wykonany w iście gotyckim stylu
Możliwe, iż po tym wydarzeniu wywiąże się morderczy i widowiskowy pojedynek pomiędzy Anakinem a Obi-Wanem.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Dokument #5 z Hyperspace

2004-04-01 17:24:00 StarWars.com

Na Hyperspace pojawił się piąty dokument o produkcji Epizodu 3 pt. ”This weapon is your life” (cytat Obi-Wana z AOTC).

(spoiler):Na początku prezentowane są migawki z wszystkich części Klasycznej jak i Nowej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Skupiają się one głownie na użyciu mieczy świetlnych oraz wszelkiego rodzaju broni, od blasterów po duże wyrzutnie. „Każda kultura ma własny rodzaj broni, która wyraża ideologie danych czasów, a także o tym co o niej myślą i do czego ją wykorzystują. Dzięki temu występuje ich szeroka mnogość, które występują w tym nierealny świecie. Przez to wywiązują się konflikty, które oznaczają wielką przemoc, czyli cos z czym musimy się na co dzień stykać. Jest to cześć naszego życia, do której musieliśmy przywyknąć” – w czasie tej wypowiedzi George`a Lucasa prezentowane są zdjęcia nowych szturmowców-klonów w E3, a także szkice broni.

Dalej prezentowane są nowe rodzaje broni. „Oto bron jednoręczna., przeznaczona dla o wiele większych stworzeń (zapewne chodzi o Wookie`ich ) „- Ty Teiger. „Następnym krokiem będzie stworzenie z niej modelu 3D, który potem użyjemy w filmie”. Ty Teiger „Gwiezdne Wojny to bardzo wielki projekt. Nikt nie może się dowiedzieć znaczących rzeczy nad którymi pracujemy. Wszystko wykonujemy w „domu”, dlatego chcemy by wszystko zostało dobrze zrobione.

Następnie Peter Wyborn (produkcja modeli) prezentuje nową broń. „Właśnie ta zostaje stworzona specjalnie dla organicznej postaci, czyli nowego obcego nowej rasy, którego zatwierdził Lucas. Stworzyliśmy 6-7 sztuk”. Następnie prezentowane są modele kartonowe 2D „zrobiliśmy je po to byśmy mogli dokładnie obrać kształt” - PW.

”Bronie nowoczesnego społeczeństwa są zawsze tworzone po przez oparcie się na modzie jakie panuje wśród danego uzbrojenia, co powoduje ze są bardziej osobiste w walce, co choćby można zauważyć u droidow jak i klonach”. Następnie Teiger prezentuje jak tworzona jest dana bron. Rzeźbiony jest model, który potem obkładany jest pewną substancją. Potem ona stygnie i twardnieje. Następnie przecinana jest lekko na pół i tworzy się forma, która stosowana jest do produkcji danej broni na większą skalę. Dalej Peter Wyborn prezentuję broń droidów, którą łamie Teiger, przez co ukazuje jak rzeźbiony model nie jest trwały. Wszystkie bronie tworzone są pod względem wykorzystania ich w danej scenie. Lekkie stosowane do ujęć bitewnych, ciężkie do „ozdobnych” scen, a gumowe do szybkich scen akcji (kaskaderskich), przez co aktor lecący w powietrzu może liczyć na całkowite bezpieczeństwo.

W kolejnej scenie Ty Teiger prezentuje Lucasowi różne rodzaje broni w tym Generała Grievousa i droidów. Następnie George „testuje” bronie przeznaczone dla Wookie`ich. „Lucas jest fantastycznym facetem, który docenia każdą włożoną prace w produkcję filmu” – Ty Teiger.

Następnie widać Lucasa przy oglądaniu story boardów – walka Obi-Wana z „ochroniarzami-droidami” Grievousa. Mowa jest o nowej broni Separatystów, która wytwarza pole energetyczne dzięki nośnikom energii na obu końcach „kija”. Dzięki temu miecz świetlny nie jest w stanie jej przeciąć. „Chciałem wymyślić broń, która mogła by sprzeciwstawic się mieczom świetlnym, a jednocześnie nim nie była. Tak powstał pomysł na elektryczny kij (pałkę), którego nie może przeciąć laser” - GL. Dalej Lucas poprawia szkic, rysując 2 kule energetyczne na końcu kija, wraz z polem energetycznym które go otacza.
Następnie Ty Teiger pokazuje kije energetyczne, czyli broń ochroniarzy Generała Grievousa „Tej broni nie jest w stanie zniszczyć żaden miecz swieltny”. Dalej pokazuje się początek sceny w której Obi-Wan walczy z droidami Grievousa. Obi stoi i przygląda się trzem ochroniarzom Grievousa, którzy podchodzą do niego powoli. Patrzą sobie w oczy, a następnie Kenobi wyjmuje miecz i zaczyna się walka.
„Miecze świetlne zawsze są kojarzone z bardziej cywilizowanymi czasami, w której honor w walce stawiany jest na pierwszym miejscu.
Dalej Thomas Van Koeverden (projektant mieczy) pokazuje miecze Obi-Wana, które wyciąga z szafy. W miedzy czasie pokazuje się fotka promocyjna, które przedstawia Kenobiego trzymające gardę. Podczas kręcenia scen korzysta się z 3 rodzajów rękojeści. Do walki, do ozdoby (przyczepiona do paska) oraz do scen kaskaderskich. Każda z nich różni się jedynie materiałami użytymi do ich produkcji. Dalej pokazywane są inne miecze jak Anakina, Dooku, 2 rękojeść Obi-Wana (z NT) oraz 1, z której korzystał Hayden podczas treningów. Ty Teiger pokazuje jak tworzy się miecze świetlne. Wykorzystuje się identyczną metodę jak w przypadku broni, czyli rzeźbiony model, a potem odlew, na końcu malowanie. Dalej Lucas ogląda rękojeści Anakina i Dartha Vadera.

Końcowe sceny tego dokumentu przedstawiają urywki prezentujące bronie, a także zdjęcia do filmu. Można wyróżnić m.in. walkę Anakina i Obi-Wana przeciwko droidom na statku Separatystów, treningi Christophera Lee do walki na miecze, scenę w której Anakin efektownie używa miecza, a także miecz Sidiousa.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)
Loading..