TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Imperator przemówił - ....

2004-05-28 14:32:00 TheAtregoer.net

W majowym numerze magazynu TheAtregoer.net pojawił się wywiad z Palpatine`em z Epizodów 1,2,3,6, czyli Ianem McDiarmidem, który wypowiedział się na temat Epizodu 3.

"W ostatniej części Sagi, robie o wiele więcej niż we wcześniejszych. Moja postać jest strasznie pewna siebie. W nowym filmie zobaczymy ją w chwale i świetności, w czasie tworzenia się nowego porządku, czyli Galaktycznego Imperium."

Na pytanie czy Gwiezdne Wojny dały mu jakieś nowe umiejętności do życiorysu odpowiedział:

"Będę szczery, dzięki Gwiezdnej Sadze zdobyłem wiele doświadczenia, które mogłem wykorzystać w mojej dalszej pracy. Jednak w nowym filmie, prócz gry aktorskiej, towarzyszyły mi także wdzięczne słowa, które powinienem zawrzeć w cudzysłowie, jakimi są "dubler i kaskeder".

Dalej Iana spytano o to czy będzie dzierżył miecz świetlny w filmie.

"Niestety nie odpowiem na to, gdyż będzie to przyczyną oskarżania mnie o nie wywiązanie się z kontraktu."

Wygląda na to, że zobaczymy Palpatine`a w wielu scenach akcji. Na dzień dzisiejszy wiadomo jedynie o Spoiler walce Imperatora z Yodą, która odbędzie się przed finałowym pojedynkiem miedzy Anakinem a Obi-Wanem. Prawdopodobnie Palpatine będzie także zabijał wielu Jedi, wraz z Darthem Vaderem, na kilku planetach pod koniec filmu.(koniec spoilera). Informowaliśmy już o tym wcześniej.


Na temat SPOILERA możecie poromawiać na Forum.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Before the Helmet # 33

2004-05-28 11:13:00 StarWars.Com

W dniu dzisiejszym pojawił się nowy Helmet przedsatwiający kolejny fragment sceny z Epizodu 3:

Spoiler : Anakina Skywalkera w myśliwcu podczas bitwy z flotą Konfederatów. Na twarzy Anakina widać złość i nienawiść - czystą formę CSM. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Pomieszczenie Separatystów

2004-05-27 15:36:00 Massassi.Yavin4.com

Na łamach Massassi.Yavin4.com pojawił się nowy model 3D z Epizodu 3. Przedstawia on(spoiler): pomieszczenie, w którym zbierają się członkowie Separatystów, w celu podjęcia ważnych decyzji dotyczących ich dalszych poczynań. Znajduje się ono w kompleksie fabryk na wulkanicznej planecie Mustafar. Przez okno widać rzeki lawy. Wejście do tego pokoju jest strzeżone przez gwardię Federacji Handlowej, czyli Neimoidiańskich żołnierzy w srebrnych zbrojach.
To właśnie w tym pomieszczeniu Anakin wypełni misje, którą zleci mu Palpatine, czyli zabije ostatnich członków Separatystów. Prawdopodobnie jego głównym celem będzie Nute Gunray.
Po tej brutalnej scenie ma nastąpić walka pomiędzy Anakinem, a Obi-Wanem.
(koniec spoilera).


KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Co się stanie z Anakinem ?

2004-05-27 08:13:00 LS

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące Epizodu 3. Mają one znajoma wielkiej ploty, lub wielkiej rewelacji.
(spoiler): Podczas próby nawrócenia Anakina, przez Obi-wana dochodzi do pojedynku, w którym Anakin ginie przez przypadek. Palpatine jest bardzo poruszony i rozgoryczony tym faktem, więc używa tajnych rytuałów Sithów, by przywrócić go do życia. Ale wymaga to od Imperatora pewnego poświęcenia, oddając cześć sił życiowych Anakinowi, jego ciało mocno się postarza, do takiego wyglądu jaki znamy z klasycznej Trylogii(koniec spoilera).
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Nowe Spoilery

2004-05-24 17:24:00 LS

Niedawno w sieci pojawiły się ciekawe informacje dotyczące Epizodu 3. Oto one: (SPOILER):
- Dooku będzię przed śmiercią prosił Sidiousa/Palpatine'a o pomoc w walce z Anakinem.
- Generał Grievous to eksperyment wojenny, którego efekty posłużą potem w tworzeniu Dartha Vadera - czyli jest to pewien prototyp.
- Zobaczymy zachód słońca na Coruscant.
- Obi-Wan zobaczy Anakina w zbroji Vadera.
- Obi-wan zastrzeli Grievousa z blastera, ale dopiero po tym, jak ten w czasie walki się potknie.
- Pojedynek Mace'a i Palpatine'a będzie przed tym jak klony odwrócą się od Jedi.
- Anakin zabije Mace`a Windu w szybkiej i efektownej walce. Podobno cały pojedynek będzie się toczył w biurze Palpatine`a, świątyni Jedi, dolnych poziomach i dachach budynków Coruscant.
- Obi-Wanowi w pojedynku z Anakinem ma pomóc trochę Padme.
- Tarkin pojawia się w filmie i ma rolę mówioną. Podobno ma uratować Anakina na Mustafar, wyciągając go z lawy przy pomocy jakiegoś urządzenia (co by wyjaśniało posłuszeństwo Vadera w E4 ANH).
- Anakin najpierw przybierze imie Darth Vader, dopiero potem założy maskę.
- Sidious będzie myślał, że Yoda zginął w pojedynku z nim.
- Y-wingi będą towarzyszyć Łamaczowi Blokady podczas przylotu na Alderaan.
- Sidious odda swój miecz z czerwona klingą Anakinowi.
- Mustafar będzie planetą całkowicie niestabilną. Będzie dużo aktywnych wulkanów i trześień ziemi.
- Planeta Alderaan ma pojawić się w filmie. Jej krajobraz będzie bardzo ładny, wystąpią także piękne oceany.
- Zostanie wyjaśniona kwestia Sifo-Dyasa. To był Mistrz Jedi zamordowany 10 lat przed AOTC, natomiast kto się za niego podawał, dowiemy się z E3. Postać tę już znamy.
- Grievous nie będzie wiedział o powiązaniu Sidiousa i Palpatine`a.
- Gunray będzie przede wszystkim przebywał na swoim statku.
- Nadanie imienia Darth Vader jest ważnym elementem szkolenia Lordów Sith.
- Prawdopodobnie w filmie nie będzie pokazane czy Anakin wpadł do lawy. Możliwe, iż od razu zobaczymy efekty w komorze medycznej, czy do niej wpadł, czy to tylko poparzenia oparów - to będzie niedopowiedziane.
- Palpatine będzie wiedział o małżeństwie Anakina.
- Tylko Bail i Yoda będą wiedzieć o Lei.
- Dagobah pojawi się w Epizodzie III.
- Pod koniec filmu zobaczymy formowanie się Imperium z Vaderem, Imperatorem i Tarkinem.
- Ponoć jednak nakręcono scenę z Padme, do super wersji klasycznej trylogii (chodzi o Powrót Jedi i końcową scenę).
(KONIEC SPOILERA).
KOMENTARZE (34)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Anakina i Obi-Wana

2004-05-22 19:48:00 StarWarsEncuentros

Dnia 16, 17 i 18 lipca w World Trade Center w Meksyku obędzie się wielki konwent Fanów Gwiezdnych Wojen. Na StarWarsEncuentros można zobaczyć promujący go plakat. Przedstawiono na nim nowe ujecia Anakina i Obi-Wana.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 32

2004-05-21 16:58:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się trzydzieste drugie zdjęcie z serii Before the Helmet. Przedstawia ono (spoiler):Anakina Skywalkera i Najwyższego Kanclerza Palpatine`a, którzy przechodzą przez korytarz budynku Galaktycznego Senatu. Na planie widać pięknie zdobioną, srebrną kolumnę oraz podłoże o kolorze jasno brązowym.

Prawdopodobnie Palpatine w czasie tej sceny będzie wychwalał nadzwyczajne umiejętności Wybrańca, który w czasie Wojen Klonów stał się potężniejszy niż mógł to sobie wyobrazić.
W Epizodzie 3 zobaczymy wiele scen z udziałem Kanclerza i Anakina. Palpatine z początku coraz bardziej będzie zdobywał zaufanie i przychylność Skywalkera. Jednak po niedługim czasie Kanclerz wyjawi Anakinowi swój największy sekret, czyli Potęgę Ciemnej Strony Mocy. Możliwe, iż będzie to polegać na pokazaniu kilku sztuczek typu błyskawic i duszenia mocy. Anakin szybko je opanuje, po czym Palpatine uknuje wraz z nim intrygę, która obali Zakon Rycerzy Jedi na zawsze. Kanclerz obieca, że zapewni Skywalkerowi największa władzę i szacunek w całej galaktyce. Anakin bez większego wahania zgodzi się, gdyż pragnie tego najbardziej na świecie
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowa postać w E3 nazwana

2004-05-19 18:31:00 StarWars.com

Pod koniec tego tygodnia w kalifornijskim studiu Skywalker Ranch rozpocznie się sesja nagraniowa do Epizodu 3. Prócz Temuery Morrisona, który wcieli się w postać Komandora Cody'ego, nad nagraniem dialogów będzie również pracował aktor Bruce Spence. Bruce zagra pomocnego kosmitę o nazwie „Tion Meddon”. Możecie go zobaczyć tutaj.
(spoiler): Tion Meddon będzie przywódcą nowej rasy na nieznanej dotąd planecie, której miasta będą się znajdowały w jaskiniach. Prawdopodobnie to właśnie tam Obi-Wan odnajdzie Generała Grievousa. Początkowo Kenobi będzie ścigał Generała, co doprowadzi Obi-Wana do jego kryjówki. Przed starciem z Grievousem, Ben będzie musiał pokonać jego trzech ochroniarzy.
Pojedynek Obi-Wana z Generałem będzie dosyć szybki i dynamiczny. Prawdopodobnie po kilku ciosach Grievous pokaże swoje prawdziwe oblicze. Ujawni swoją drugą parę mechanicznych rąk. Dzięki temu Generał będzie walczył 4 mieczami świetlnymi. Kenobi przegra pojedynek na miecze ale wygra walkę, gdyż zabije Grievousa z blastera.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

“Birth of the Empire”

2004-05-19 14:43:00 Stopklatka.pl

Dokładnie za rok, 19 maja 2005 roku, na ekranach kin zadebiutuje III Epizod "Gwiezdnych wojen". Niewykluczone, że jego tytuł brzmiał będzie "Star Wars: Epizode III - Birth of the Empire".

Informacja, że tak właśnie George Lucas zamierza zatytułować koleją część swojej gwiezdnej sagi pojawiła się w brytyjskim brukowcu "The Sun". Gazeta ta donosi także, że najbardziej emocjonująca scena filmu, walka na miecze świetlne pomiędzy Obi-Wan Kenobim i Anakinem Skywalkerem, rozegra się na podobnej do deski surfingowej platformie na morzu lawy.

Na razie Lucasfilm ani nie zdementował tych informacji, ani ich nie potwierdził. Studio informuje jednak oficjalnie, że obecnie trwa montaż III Epizodu, chociaż aż do sierpnia odbywały będą się dodatkowe zdjęcia. Jeszcze w tym tygodniu druga ekipa nakręci w okolicach Sydney kilka scen z przedstawicielami rasy Wookie granymi głównie przez australijskich statystów. W czasie tej sesji powstanie także kilka nowych ujęć z udziałem Temuery Morrisona, który wciela się w postać Komandora Cody'ego. Pod koniec tygodnia z kolei w kalifornijskim studiu Skywalker Ranch rozpocznie się sesja nagraniowa. Lucas połączy się ze swojej posiadłości ze studiem w Australii, gdzie nad nagraniem dialogów pracowali będą Morrison i Bruce Spence.

Gorączkowe prace nad efektami specjalnymi trwają już także w ILM. Specjaliści z ILM-u muszą zakończyć prace do 1 kwietnia 2005 roku.

Lucasfilm informuje także, że pierwszy zwiastun filmu i jego plakat pojawią się jeszcze przed końcem tego roku.

Na temat jaki będzie tytuł Epizodu III możecie podyskutować na Forum.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Dokładnie rok...

2004-05-19 00:01:00

Dokładnie za rok, o tej porze, wielu z nas będzie siedziało w kinie i wciśnięci w fotel i będziemy czytać niebieski napis na czarnym tle: "Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce..." Znowu zacznie się przygoda. Ostatni epizod nowej trylogii - Epizod III. Premiera za dokładnie 365 dni!

W wielu kinach w Polsce, minutę po północy, (czyli tak, jak pojawienie się tego newsa) będzie można zobaczyć premierowe pokazy Star Wars Episode 3...
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Fanowski plakat i trailer

2004-05-18 11:02:00 TheForce.Net za LathaFilm

Na stronie Latha Film zaprezentowani fanowski plakat i trailer do części trzeciej Gwiezdnych wojen, zatytułowany Star Wars : Episode III : Rise of the Empire (11.83 MB).
(kopia trailera znajdująca się na serwerze Bastionu)

Porozmawiaj na Forum na temat fan filmu Star Wars : Episode III : Rise of the Empire.
KOMENTARZE (40)

Zemsta Sithów

Nowe spoilery

2004-05-17 14:27:00 LS

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat Epizodu 3. Oto one:
(SPOILER):

- Już na początku filmu, ktoś poza Anakinem i Padme wie o ich małżeństwie.
- Żona Baila Organy pojawi się w Epizodzie III.
- Ewan McGregor miał zdjęcia na planie z klasycznej trylogii.
- Żadna scena z Natalie Portman nie zostanie dodana do trylogii, która ukaże się we wrześniu.
- Aayla Secura nie jest tą tajemniczą postacią z EU o której była mowa wielokrotnie.
- Bail Organa nosi także tytuły Wicekróla Alderaanu, Pierwszego Przewodniczącego oraz głowy królewskiej rodziny, poza tytułami Republiki (jak Senator)
(KONIEC SPOILERA).
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Tworzenie Generała Grievousa

2004-05-15 17:25:00 StarWars.com

W darmowej strefie StarWars.com można już ściągnąć czwarty dokument z cyklu "Making Episode 3". Posiadacze Hyperspace mogli go już obejrzeć kilka miesięcy temu.
Dokument prezentuje proces tworzenia Generała Grievousa. Poczynając od rysowania szkiców, a kończąc na zatwierdzaniu projektów przez samego Lucasa. Dokument możecie ściągnąć tutaj (jedynie wersja 320x180).

KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Before the Helmet

2004-05-14 07:34:00

Na Hyperspace pojawiło się kolejne zdjęcie z serii Before the Helmet. Przedstawia ono tym razem [SPOILER]: Mace'a Windu w pozie bitewnej. Ochrania się on przed jakimś mocniejszym atakiem. Jego mina świadczy o tym, iż przeciwnik z którym walczy (nie widać go, a tło to purple-box) jest kimś potężniejszym (Anakin?). To, jak Mace zasłania się może też świadczyć, że ktoś atakuje go Mocą...[KONIEC SPOILERA]
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Aayla Secura w E3

2004-05-12 09:15:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace ukazał się raport na temat udziału Aayli Secury w Epizodzie 3. Oto jego obszerne streszczenie:


(spoiler): W czasie kiedy Wojny Klonów ogarniają całą galaktykę, wielu Rycerzy Jedi jest zaangażowanych w walkę na froncie, jednocześnie utrzymując kontakt z centrum dowodzenia na Coruscant dzięki holograficznym projektorom. W Epizodzie II mieliśmy okazje poznać Jedi jako obrońców pokoju, nie jako żołnierzy. Trzy lata później dzięki galaktycznemu konfliktowi stają się bardzo przydatni w nowej roli, do której wcześniej nie przywykli
Kilka ujęć z Epizodu 3 zostało oznaczonych w posprodukcji przedrostkiem CJW, chodzi o sceny w których z/baczymy nowe pomieszczenie w Świątyni Jedi, czyli pokój wojenny.

Jedną z wielu dowódców poszczególnych kampanii jest lubiana przez Fanów Aayla Secura, niebiesko skóra Twi`lekanka Jedi która nie pochodzi z wymysłu George`a Lucasa, ale z serii komiksów Dark Horse. Secura była charakteryzowana do Ataku Klonów jedenaście godzin, włączając w to akcje z udział%m Jedi na Geonosis. Cała wina spada na reżysera George Lucas, który wziął pod uwagę bardziej uderzającą ilustracje Jona Fostera. Podczas postprodukcji Epizodu 2, Aayla była czjsto nazywana "Oola Jedi". W scenariuszu Epizodu 3, zostaje na papierze "AAYLĄ SECURĄ", dodatkowo dodany jest wpis o tym, że jest to postać z Expanded Universe.

Amy Allen ponownie zostaje pokryta niebieskim makijażem, co daje kontrast w czasie kręcenie filmu na zielonym ekranie, w pierwszych dniach zdjęciowych scen z Aaylą. Zaczynają się one o 9 rano, a trwają do 4 po południu (16). W porównaniu ze zdjęciami które miały miejsce zeszłego lata, teraz wydają się one o wiele lepszą formą niż to co można było zrobić wcześniej. Zdjęcia Aayli są bardziej ułożone, co daje większe pole manewru w związku z zaplanowaniem mimiki jej twarzy pod czas animacji, na nowych kamerach używanych do filmu.

Wiele cyfrowych monitorów, które znajdują się wokół sceny, pokazują nie tylko to co "żyje" na nich, ale również błędy na poszczególnych klatkach animacji. Kiedy kamery dostają czas na ustawienie się do danej sceny, automatycznie przetwarzają ją na obraz, przystosowany według uznania reżysera.

Danny Wagner (tworzenie modeli - ILM) podjął się zadania by umalować Amy Allen. Gillian Libbert pomaga ją ucharakteryzować, tak jak w Epizodzie 2. Ręce Danniego są pokryte niebieską masą, którą odpowiednio ucharakteryzuje Amy. Po porannym umalowniu farbą, Gillian wykonuje kilka eksperymentów. Lekko przykleja na nos Amy kilka kawałków materiału, po czym umieszcza niebieską farbę, która pokrywa całe ciało aktorki. Gillian korzysta z pędzli Danniego i maluje na niebiesko ramiona Amy.

W Epizodzie 2 rola Amy polegała na przejściu przez Świątynie Jedi, a także zaistnienie w kilku scenach akcji na Geonosis. Epizod 3 w końcu da jej scenę mówioną, czyli krótki dialog. Krótka linijka (wycięta ze scenariusza) którą mówi po raz pierwszy w Radzie Jedi "Prosiłeś mnie o raport Mistrzu Windu?" została zmieniona na "Przepraszam za spóźnienie Mistrzu Windu. Czy chciałbyś abym złożyła ci mój raport?".

Matthew Woo jest odpowiedzialny za nagranie dialogów Aayli. Zdając sobie sprawę, iż zawsze mogą one zostać poprawione, Mat próbuje uchwycić wszystko to co mówi Secura na scenie. W łagodnym stroju Aayli umieszczony jest specjalny mikrofon, którego odpowiednie ukrycie jest nie lada wyzwaniem ale Gillian zna dobrze kostium i wie gdzie można go umieścić by był niezauważalny. Sceny z mikrofonem mogą być jedynie kręcone kiedy postać widać od przodu. Lucas kręcąc film szuka wielu różnych poz i kątów widzenia postaci. Z Aaylą jest podobnie, przez co antena od mikrofonu także zmienia swoje położenie.
Jednak antena i cały mikrofon nie będzie widoczna kiedy w określonej scenie nie będzie prawdziwego otoczenia dźwiękowego. Aayla tak naprawdę nie będzie się znajdować w pomieszczeniu wojennym na planecie Coruscant, tylko jej hologram. Sala dowodzenia w świątyni Jedi ma zobrazować wielu Jedi z odległych zakątków galaktyki, którzy kontaktują się z głównym centrum dowodzenia na Coruscant, w postaci hologramu (identycznie jak Obi-Wan w Ataku Klonów), by złożyć raport dotyczący postępów w działaniach wojennych. Aayla będzie właśnie takim hologramem, odzwierciedlający całą postać, stojącą na taktycznym stole.
Lucas - "Spójrz w lewo, teraz na Mace`a. Zwróć się w stronę stołu, a teraz Komandora Cody`iego. Teraz zegnij ramiona". W taki właśnie sposób George naprowadza aktorkę w czasie kręcenia sceny z Aaylą jako hologramem. Jest to bardzo krótka scena ale zajęła ona sporo czasu by ją nakręcić, przez co wydział edycji wspólnie z Lucasem wybiorą najlepsze ujęcia.


W Epizodzie 3 Aayla nie będzie jedynie niebieskim hologramem. Securę zobaczymy także jako przywódczynie wojsk Republiki przeciwko Separatystom na obcej planecie. Ta wielka scena nie ma dialogów, dlatego została ona nakręcona bez dźwięku.

"Będzie ona stacjonować na jednym z bardziej dziwacznych i egzotycznych światów w Gwiezdnych Wojnach. Planety w Sadze zawsze mają swoje źródło w rodzaju otoczenia jakie panuje na Ziemi, jak śnieżna, pustynna czy typowo tropikalna. Jednak ta na której znajdzie sie Aayla ze swoimi żołnierzami, będzie zupełnie inna" mówi John Knoll dyrektor od efektów specjalnych w ILM.

Otoczenie planety na której zobaczymy Aaylę zostało starannie wykonane w postaci miniaturek. Zielony ekran zostanie zastąpiony przez nowy obcy krajobraz. Aby sprostać dynamicznej akcji w filmie, za Aaylą będą podążać nowi szturmowcy klony. Będą nimi dublerzy w niebieskich kostiumach, które w filmie zostaną zastąpione przez białe zbroje przy pomocy komputera.

"Bądź całkowicie skupiona. Nie zdenerwowana ale stanowcza" - takich wskazówek udziela Lucas podczas kręcenia scen z Securą. Aayla jednocześnie trzyma swój miecz świetlny, który musi odpowiednio dzierżyć w rękach.

Całe zdjęcia z Aaylą ciągną się przez popołudnie. "Nastała pora lunchu ale nie czas na jedzenie dla Twi`leków" - mówi Lucas
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Odliczaj czas do Epizodu III

2004-05-12 02:28:00 ClockDown.Com

Zapewne każdy z was ma problem z odliczaniem czasu do premiery Epizodu III, teraz stało się to banalnie łątwe, wystarczy ściągnąć zegar, zmieniaj skórki i wszystko będzie jasne.


KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Plotki na temat tytułu

2004-05-11 10:45:00 TFN

Prawdopodobnie tytuł III części Gwiezdnych Wojen oficjalnie zostanie ogłoszony w sierpniu tego roku (podobnie jak w przypadku Ataku Klonów). Niedawno pojawiły się plotki, że Lucas zdecyduje się na BIRTH OF THE EMPIRE. Podobno najbardziej się mu podoba. Jakoby wszelkie matareriały promocyjne, czyli plakaty i inne licencjonowane produkty, są tworzone własnie w tym tygodniu i używają tego tytułu jako roboczego. Dlatego można oczekiwać, iż Lucasfilm powoli przygotowuje się do ogłoszenia tytułu jeszcze wcześniej (co zresztą sugerowaliśmy, gdy podano datę premiery - więcej).
Wygląda na to, że kolejna część Sagi będzie miała w tytule "of the". BOTE - Birth of the Empire, pod warunkiem, że plotki się sprawdzą.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Star Wars Insider #76 - zdjęcia

2004-05-11 00:05:00

W Polsce dopiero co ukazał się 75 numer magazynu Star Wars Insider, a zachodni fani i osoby, które wykupiły subskrypcję magazynu w Paizo Publishing w swoich skrzynkach pocztowych powinny już mieć kolejny numer tego pisma. Poniżej zamieszczam kilka skanów: Choć zdjęcia nie są najlepszej jakości to i tak zachęcam do komentowania i wszelkich spekulacji...
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Odbudujemy go...

2004-05-08 00:02:00 TFN i Lord Sidious

Najnowsze zdjęcie Before The Helmet, jak zwykle nie przedstawia wiele, ale można zauważyć kilka ciekawych szczegółów:(spoiler:)
Podłoga, bo najwyraźniej ją widać na kawałku zdjęcia, jest biała i świecąca, ale przykryta metalem o strókturze bardzo podobnym do tego, które było widać między innymi na podłodze Bespin. Widać także jakiś uchwyt. Najciekawszy jest jednak opis do tego zdjęcia. Brzmi on: "Możemy go odbudować", a dalej: "Mamy technologię. Będzie wyższy, i bardziej zgrzytliwy (???).... Zbliżenie na szczegół w super zabezpieczonej komorze". (koniec spoilera).

No... no... Tylko taki komentarz teraz przychodzi mi do głowy...
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Szczegóły...

2004-05-07 17:55:00 TFN

Serwis internetowy TheForce.Net donosi, iż na Oficjalnej Stronie Star Wars, a dokładniej w strefie dla zarejestrowanych userów pojawiło się kilka informacji dotyczących początkowych scen Epizodu III. Oto one: spoiler:
- scena, w której miał sie pojawić nowy rodzaj statków-robotów (tzw. Tri-Droidy) została wycięta z początku filmu;
- jest scena z pociskiem w roli głównej;
- skończone jest aktualnie 2100 efektów;
- pojawi się też scena, w której grupa Jedi zagrożona będzie przez zniszczoną i wiszącą nad nimi windę. Gdy ta będzie już miała spaść na nich, kamera zmieni kąt swego ustawienia.
koniec spoilera.

Zapowiada się ciekawie...
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Klon - szturmowiec

2004-05-06 21:46:00 TFN

Serwis internetowy TheForce.Net zaprezentował dziś skan pewnej karty pochodzącej z serii Clone Wars. Pomyślicie pewnie, że sam news powinien wylądować w "Kolekcjonerstwie", a nie "Epizodzie III". Nic bardziej mylnego! Karta ta należy do takich "zajawkowych" i przedstawia szturmowca - klona, który pojawi się w ostatnim z prequeli. Jest on bardzo podobny do Stromtrooperów znanych z Klasycznej Trylogii, aczkolwiek ma w sobie coś z replik Jango Fetta (a raczej z wyglądu ich pancerza). Skan karty jest tu.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Oliver Ford Davies w E3

2004-05-05 15:01:00 LS za StarWars.com

Gubernator Sio Bibble powróci w Epizodzie III, ponownie zobaczymy go, a co za tym idzie także Olivera Forda Daviesa w najnowszym epizodzie. Sio Bibble nie będzie miał żadnej kwestii mówionej, jedynie pojawi się w tle, by ukazać pewną ciągłość na Naboo.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Dokument 6 z Hyperspace – dokładny opis

2004-05-05 14:19:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się już szósty dokument z serii “Making Episode 3”. Nosi on podtytuł “Video Vilage : No Need for Drugstore”. Całość głównie skupia się na nowoczesnej metodzie kręcenia filmów, a także zademonstrowaniu własności kamer cyfrowych.

(spoiler):Na początku dokumentu zostają ukazane sceny na plazmowym ekranie. Są one niewyraźne, gdyż są one zbytnio zbliżone. Przedstawiają na początku zdenerwowanego Anakina, Obi-Wana walczącego z droidami Grievousa, Mace`a Windu oraz przechodzącego Kenobiego, a także zakapturzonego Dartha Sidiousa.

George Lucas – “Z każdym kolejnym filmem uczymy się coraz bardziej jak kręcić przy użyciu technologii cyfrowej. Wychodzi nam to coraz lepiej”.
W tym czasie pokazany jest trening Hrabii Dooku, który cofa się i walczy mieczem na niebieskim ekranie. Większość widać w monitorze plazmowym. Prawdopodobnie jest to przygotowanie się do początkowej walki na statku Federacji.

Christopher Lee – “Postęp techniczny jest fenomenalny. Na kamerze umieszczony jest monitor, monitory znajdują się także przy siedzeniu reżysera, są one po prostu wszędzie”.
Pod czas tego wywiadu pokazane jest kręcenie początkowych scen filmu, czyli obracający się wielki model - zniszczony Statek Separatystów, a także Obi-Wan w nowej lokacji świątyni Jedi.
Rob Coleman (dyrektor animacji) – “ Mamy tzw Video Vilage (wioskę wideo). Jest to skupisko kilku wielkich plazmowych monitorów. Zawsze kiedy kręcimy jakaś scenę ustawiamy kilka takich monitorów, przez co czujemy się jak w małym kinie. Ja jestem jedną z tych osób które mają okazję to oglądać. Jest to dla mnie wspaniałe.
W tym czasie prezentowana jest scena, w której widzimy młodego padawana, walczącego na platformie ładowniczej. Prawdopodobnie jest to Coruscant.

Christopher Lee – “To co On widzi (Lucas), jest tym co my zobaczymy, podczas oglądania filmu”.
Dalej kręcona jest scena na Coruscant. Padme wchodzi do swojego apartamenty – werandy na Coruscant. Kapitan Typho ją odprowadza, znajduję się tam też C-3PO. Oto jak przedstawia się dialog. Padme – “Dziękuję kapitanie”, Typho “Życzę miłego odpoczynku moja pani”.

Jayne-Ann Tenggren (korekcja scenariusza) – “Możliwość oglądania obrazu w dużym rozmiarze jest bardzo pomocne, ponieważ możemy dostrzec każdy szczegół”.

Don Bies (tworzenie droidów) – “Teraz dzięki nowym kamerom jesteśmy w stanie zobaczyć czy wszystko jest tak jak byśmy tego chcieli. Nawet typowo kosmetyczne szczegóły. Nawet kiedy chcemy zobaczyć jak C-3PO będzie się prezentował w danej scenie bez R2, możemy go umieścić na planie i w kamerze zobaczyć oraz poprawić ewentualne złe padanie światła”. W tym momencie widać 3PO, który jest dopasowany do sceny, widać go na monitorze plazmowym.

Jayne-Ann Tenggren (korekcja scenariusza) – “Dodatkowym elementem wspólnym jest możliwość jednoczesnego oglądania i kręcenia Gwiezdnych Wojen w jednym momencie”.
Dalej Rob Coleman wyjaśnia różnice w kręceniu kamerą cyfrową a zwykłą. Chodzi tutaj o możliwość podziwiania filmu pod czas kręcenia. Zwykła kamera ma to do siebie, że kręcony film można jedynie oglądać na małych, szarych ekranach. Kamera cyfrowa ma ten komfort, iż kręcone sceny można obserwować na dużych i kolorowych monitorach plazmowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć wiele szczegółów, w pełnym kolorze i wysokiej rozdzielczości. To jest fantastyczne”. Potem widać scenę ucieczki Baila Organy z Coruscant. Senator jest ostrzeliwany i krzyczy (słychać cos w stylu NIE).

Jimmy Smits (Senator Bail Organa) – “To nie bywałe pracować razem z ludźmi, którzy to wszystko tworzą i torują drogę do przodu”.
Następnie George Lucas pokazuje “Wioskę Wideo” reżyserowi filmu XXX Robowi Cohenowi. W między czasie widać w monitorze zdenerwowanego Anakina z rozwianymi włosami.
Annet Miles (główna fryzjerka/stylistka) – “Zawsze kiedy patrzymy na ekran jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkie wady fryzur, które możemy w szybki sposób poprawić od razu na planie”. W tym czasie widać jak stylistki poprawiają uczesanie Haydena i Natalie.

Michael Taylor (operator łączenie obrazu) – “Pomoc w tworzeniu obrazu jest naprawdę ciekawą praca, ponieważ zmagasz się z wieloma narzędziami, dzięki którym możesz obracać daną scenę, cofać ją i łączyć jak tylko tego chcesz. Dalej są pokazywane sceny: walka Anakina, Obi-Wana z Dooku, Anakin i Obi-Wan pod wodą – znajdują się po kopułą, a także przejście Anakin i Obi-Wana przez zniszczone drzwi na statku Federacji. Następnie widać humorystyczny akcent, czyli pomyłkę Haydena w scenę, w której trzyma na plecach Ewana i podchodzi do złych drzwi. Następnie pokazywane są sceny tworzenia planu oraz modeli 3d (na uwagę zasługuje sypialnia – prawdopodobnie Padme). Widać scenę rozmowy Anakina z Palpatinem w jego biurze na Coruscant.

Chris Neil - “Osobiście nie lubię pomocy komputera. Zawsze miałem wrażenie, że jest to cos co odsuwa cię od aktorów i całego klimatu filmu. Ale te monitory SA bardzo duże. Sprawiają, że nawet najmniejsze ujecie wywiera na tobie takie wrażenie jakbyś uczestniczył w tej scenie. Miło było widzieć George`a pod czas kręcenia kluczowych momentów filmu. Zdarzało mu się wychodzić z “wioski wideo” i przejść na drugą stronę kamery. Czuło się wtedy tą wieź z całym scenariuszem. To było naprawdę motywujące dla aktorów”. W tym czasie widać sceny: rozmowę Anakina i Padme na werandzie na Coruscant, rozmowę Anakina i Palpatine`a w jego biurze, Baila na Coruscant.

David Tattershal (dyrektor zdjęć) – “ Kiedy pracuje się nad filmem, którego się kreci na ślepo, trzeba się liczyć z wieloma wyzwaniami. Stawiane są na każdym kroku. Każda szansa jest na wagę złota. Musimy wszystko dobrze obmyslec, a następnie przystąpić do działania”. Dalej widać scenę walki Dooku na oświetlonym ekranie.
Dalej Rob Coleman - “Normalnie film kręciliśmy cały dzień a następnego przy lunchu, musieliśmy to połączyć, czyli w czasie jedzenia oglądaliśmy wszystkie zdjęcia. Dzięki kamerom cyfrowym George na ładnym dużym ekranie można podjąć decyzję o zmianie sceny, w każdej chwili.
Następnie Lucas kreci scenę ucieczki Senatora Baila Organy z Coruscant.
George Lucas – “To znacznie ułatwia pracę filmowcom. Na planie możemy ciąć i dowolnie zmieniać każdą scenę. Widzę wszystko co się aktualnie dzieje, mogę to dowolnie zmieniać jednego dnia. Oszczędza się dzięki temu wiele czasu.”
W tym czasie widzimy na ekranie komputera edytowaną walką Anakin, Obi-Wana i Hrabi Dooku. Spoilery się potwierdziły. Otóż walka całej trójki odbędzie się na statku Separatystów. Całe pomieszczenie przypomina to z drugiej Gwiazdy Śmierci w Powrocie Jedi. Schody są niemal identyczne z tymi jakie mięliśmy okazje podziwiać w Epizodzie 6, pod czas walki Dartha Vadera z Luke`iem. Szkic tego pomieszczenia dostępny jest tutaj i tutaj. Jest to urwana scena z całego pojedynku. Filmik rozpoczyna się powolnym podejście Anakina i Obi-Wana do Dooku. Widać, nawiązanie do Epizodu 2, czyli zrealizowanie myśli Kenobiego - on i jego uczeń walczą razem. Prawdopodobnie to właśnie Anakin zaproponuje podejście i walkę z Dooku, przez co Obi-Wan będzie nieco zaskoczony i dumny ze Skywalkera.
Sama walka jest bardzo szybko i widowiskowa. Choreografia przypomina tą z Epizodu 1, czyli pojedynek “Duel of the Fates”. Anakin i Obi robią szybkie ciosy mieczem, a następnie krzyżowo przechodzą między sobą, dzięki czemu atakują Dooku z obu stron. Dooku walczy jedna ręką, widać ze sama walka sprawia mu trudność.


Richar Robers (dekorator planu) – “Plan tworzymy bardzo szybko, przez co nie czekamy na jego poprawki. Następnego dnia niszczymy wszelkie niedoróbki”. W tym momencie widać jak niektórzy ludzie odpowiedzialni za dekoracje wyrzucają niektóre makiety.
Jimmy Smits – “Ta wspaniała technologia, którą tutaj się wykorzystuje, sprawia, że każdy dzień pracy na planie staje się znacznie łatwiejszy. Jest to pewna ułatwienie dla nas”. Dalej widać scenę, w której Bail Organa podchodzi ze swoją sekretarką i doradcą do gwardzisty Republiki (niestety nie tego czerwonego, a niebieskiego – takiego jak w TPM). Gwardzista mówi “Mogę prosić o papiery identyfikacyjne ?”.
Dalej widzimy Lucasa, który wita się z Samuelem L. Jacksonem.

Jimmy Smits -“Jego (Lucasa) życiowa miłość zmierza na kolejny etap, przez powrócenie w tym filmie (Epizod 3) do nowych pokoleń. On naprawdę pociąga granice tworzenia filmów na przód”.
Na koniec dokumentu znowu widać przybliżone, niewyraźne sceny. Widać na nich Obi-Wana którzy przyjmuje gardę, w czasie walki z droidami Grievousa, Anakina walczącego z Obi-Wanem przy wyjściu z kompleksu na Mustafar, Padme, a także Mace`a Windu walczącego z biurze Palapatine, prawdopodobnie z Anakinem.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)
Loading..