TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 5

2004-06-30 20:55:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace ukazał się piąty wirtualny plan (KnollVision). Przedstawia on (spoiler): wirujacą scenerie z początków Epizodu III. Ten nowy plan, obrazuje zniszczony statek Federacji (którego zobaczymy na początku filmu, w czasie ogromnej bitwy w przestrzeni planety Coruscant), kiedy to Anakin pokonuje a tym samym uniemożliwia Generałowi Grievousowi zabicie Obi-Wana.
Po tym wydarzeniu Grievous, przerażony potęgą Skywalkera, ucieka, a także niszczy statek kontrolny.

Na „wirującym planie” będziemy widzieć scenę ucieczki Palaptine`a, Anakina i Obi-Wana. Wszyscy troje w nadziei, iż uda się im powstrzymać statek przed zniszczeniem na budynkach Coruscant, włożą resztki swych sił, by dostać się do kabiny pilota.

Nowy wirtualny plan przedstawia wejście do hangaru statku kontrolnego Federacji Handlowej. Dalej widać George`a Lucasa przy wielkich monitorach plazmowych, czyli wiosce wideo, a także ludzi od kamery B, Tova Bellinga i Simona Hardinga.
Samo wejście prezentuje się dosyć mrocznie. Wszystko jest pomalowane w dwóch odcieniach szarości, z przewagą jasnego. Nad wejściem widać kilka rur, a ściana nachylona jest pod kątem. Po bokach można zauważyć cztery odstające konstrukcje na ścianie, co zapewne jest pewną ozdobą.
Prawdopodobnie Anakin, Obi-Wan i Palpatine będą przechodzić przez to wejście. Niewiadomo natomiast czy po dotarciu do kabiny pilota i stwierdzeniu ze jedynym ratunkiem będzie ewakuacja myśliwcami lub małym statkiem, czy może w czasie przedzierania się przez gruzy statku w celu dotarcia do pilotki.
Podążając bardziej w lewo można zauważyć kolejny plan. Jest to długa rura u góry, a także trochę mniejsza na dolne.
To właśnie tam zobaczymy Obi-Wana, Anakina i Palpatine`a, którzy będą starali się przejść na drugą stronę. Niestety nastąpi pewien wybuch, przez co dolna, krótsza rura zapadnie się, Palpatine spadnie, a Anakin i Obi-Wan przytrzymają się górnej rury.
Prawdopodobnie Skywalker i Kenobi rzuca się za Palpatinem, by go uratować. Następnie wszyscy troje zeskoczą z pochyłej rampy by prześlizgnąć się po pochyłej ścianie. Możliwe, że dalej zobaczymy ich w kabinie pilota, bądź przed wejściem do hangaru.
Nie są to jeszcze potwierdzone informacje
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Clone Fighter

2004-06-28 12:39:00 TFN

Na TFN pojawiło się zdjęcie nowego myśliwca w Epizodzie III. Został on roboczo nazwany "clone fighter". I co ciekawe jeszcze szybciej znikło.
Ten statek będzie pilotowany przez nowego szturmowca-klona. Clone fighter ma sześć skrzydeł (3 pary) oraz duży tylni kadłub. Działa laserowe będą się znajdować jedynie na dwóch poziomych płatach. Myśliwiec jest pewnym nawiązaniem do X-Winga.
Clone Fightera zapewne ujrzymy w początkowej bitwie kończącej działania Wojen Klonów.
Możecie go zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Epizodu III

2004-06-28 11:35:00 ImageCreative

Na łamach ImageCreative pojawiły się ciekawe zdjęcie, prezentujące Rycerzy Jedi i kilka innych postaci, w czasie charakteryzacji do Epizodu 3. Oto one:

Orn Free Taa
Kit Fisto
Chewbacca
Plo Koon
Saesee Tiin
Mas Amedda
Eeth Koth
Shaak Ti
Senator Jacqui Louez
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Kostium Dartha Vadera

2004-06-28 11:09:00 TFN

TFN donosi:

Kostium Mrocznego Lorda Sithów będzie identyczny jak w Nowej Nadziei.

Strój nadal będzie zawierał panel kontrolny (komputer), znajdujący się na klatce piersiowej. Spekuluje się, iż na pasie zamiast dwóch przełączników, będzie tylko jeden po prawej stronie. Możliwe, że buty także będą trochę zmienione. Dodatkowo spodnie wraz z częścią na narządy rozrodcze może być mniejsza bądź większa. Oczywiście wszystko zależy od postury aktora, a także od tego jak Hayden będzie się prezentował w stroju Dartha Vadera. Hełm ma być identyczny z oryginalnym, jak i rękojeść miecza, wraz z czerwonym kolorem ostrza.Dodatkowo na TFN pojawiła się okładka magazynu IEEE Spectrum. Redaktorzy tejże gazety mieli okazje pojawić się w biurze ILM i zrobić kilka zdjęć w lutym tego roku w celu zrobienia reportażu o „inżynierach w wymarzonej pracy”. Szefowie ILM byli bardzo pomocni, dając fotografować wiele ciekawych rzeczy. Jedną z nich był hełm Dartha Vadera, stworzony na potrzebny Epizodu III. Umieszczono go na okładce tego magazynu.
Posiłkując się reportażem stworzonym przez IEEE Spectrium, można uważać, iż kostium Dartha Vadera widziany na okładce był naprawdę wykorzystywany na potrzebny Epizodu III.
Jednak całą plotkę dementuje naczelny redaktor SW.com Pablo Hidalgo, który twierdzi, iż ten kostium nie jest taki jak w Epizodzie III, a wygląda jak archiwalny, używany na święta i uroczystosci.


Nasz zaufany informator zza granicy donosi, że widział dokument, przygotowywany na Hyperspace, który przedstawiał produkcje kostiumu Dartha Vadera. Jest on identyczny jak ten z Nowej Nadziei, począwszy od butów, aż do całego kostiumu. Strój nie ma żadnych zmian. Hełm nie jest błyszczący i wypolerowany, a barki i klatka piersiowa zbroi są identyczne jak w Nowej Nadziei. Dodatkowo potwierdził, iż aktor Hayden Christensen będzie ubrany w kostium Mrocznego Lorda Sithów.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2004-06-26 20:29:00 Adam Satoshi za Supershadow.com

Od pewnego czasu w sieci zaczyna pojawiać się coraz więcej zdjęć pokazujących nowy model pojazdu, który ma pojawić się w Epizodzie III. Nosi on roboczą nazwę Spoiler:Tie-Jedi Fightera (lub na odwrót- Jedi-Tie Fightera)Koniec spoilera. Nowe projekty (niemalże identyczne, różniące się częścią skrzydeł) znajdziecie w tym miejscu oraz w tym. Zaznaczam, że grafiki te są spoilerami!
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Generał Grievous w wysokiej rozdzielczości

2004-06-26 13:24:00 TFN

TFN opublikowało stronę z magazynu Cine FX, na której znalazł się Generał Grievous w bardzo wysokiej rozdzielczosci. Jest to identyczne zdjęcie jak to z plakatu w Brytyjskim magazynie Star Wars, o którym informowaliśmy tutaj.
Wysokiej jakości zdjęcie Grievousa opatrzone jest dodatkowo reklamą ILM.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Anakina Skywalkera

2004-06-26 13:07:00 StarWars.comNa StarWars.com w darmowej strefie, można zobaczyć całkowicie nowe ujęcie Anakina Skywalkera z Epizodu III. W cieniu widać, prawdopodobnie nowo powstały, hełm Dartha Vadera do trzeciej części Sagi.
Anakin ma bardzo kręcone włosy i złowieszcze spojrzenie. Prawdopodobnie fryzura Skywalkera będzie się zmieniać z czasem, kiedy będzie coraz bliżej swego mrocznego przeznaczenia, czyli Ciemnej Strony Mocy.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Dokrętki – dokładne informacje

2004-06-26 12:45:00 StarWars.com

Niedawno informowalismy o dokrętkach do Epizodu III. Dziś oficjalna podała cały rozkład, dotyczący kręcenia nowych scen w te wakacje.

- Dokrętki będą trwały od 21 sierpnia do 4 września w Wielkiej Brytanii w Londynie.
Rick McCallum – „Mamy pełne 2 tygodnie na kręcenie nowych ujęć”.

- W dokrętkach na pewno wezmą udział aktorzy: Silas Carson (Ki-Adi-Mundi / Nute Gunray), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO), Samuel L. Jackson (Mace Windu), Ian McDiarmid (Imperator Palpatine), Christopher Lee (Hrabia Dooku), Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) i Natalie Portman (Padme).

- w Londynie znajdą się także: projektantka kostiumów Trisha Biggar, dyrektor od szkiców koncepcyjnych Peter Russell, a także twórcy potworów Dave i Lou Elsey.

- Rick McCallum - „Dokrętki będą się odbywać jedynie na niebieskim i zielonym ekranie. Nie będzie żadnych całkowitych planów, przewidujemy, ze pojawi się kilka ich małych części. Chodzi nam jedynie o uzupełnienie scen do filmu. Niedawno stwierdziliśmy, ze musimy dokręcić kilka by cały film popchnąć bardziej do przodu. Mamy do stworzenia wiele nowych sekwencji z Anakinem i Yodą.”

- W miedzy czasie ILM kontynuuje swoją pracę nad efektami specjalnym, musi wykonać ponad 2000 generowanych komputerowo ujęć do 4 kwietnia 2005 roku. Roger Guyett, który pracował nad efektami do takich filmów jak Szeregowiec Rayan, Łzy Słońca, Harry Potter i Więzień Azkabanu, dołączył do grupy by wspomóc szefa efektów graficznych Johna Knolla i szefa animacji Roba Colemana w powstawaniu generowanych komputerowo scen do Epizodu III.

- Aktualnie Roger Guyett wykonuje ok. 1000 ujęć Kashyyyku, rodzinnej planety Wookie`ich.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Duży spoiler na temat Grievousa i akcji w pewnej lokacji

2004-06-26 11:29:00 SW.com, TFN

W sieci pojawiła się ciekawa informacje dotyczące wszystkich wydarzeń oraz scen akcji na planecie, której przywódcą jest Tion Medon.(spoiler):

Planeta Utapau będzie zapewne opanowana przez Konfederacje Niezależnych Systemów, gdzie Generał Grievous ma swoja kryjówkę. To właśnie tam Obi-Wan odnajdzie mrocznego przeciwnika. Wraz z Kenobim na Utapau poleci nowy oddział szturmowców-klonow, których zbroje podobno będą identyczne jak Szturmowców Imperium. Możliwe, iż przed odlotem z Coruscant nastąpi scena, w której Mistrzowi Jedi zostaje przydzielony nowy oddział – szturmowce w „zbrojach Imperialnych”.

Obi-Wan po przylocie na Utapau zostanie mile powitany przez rasę zamieszkującą tę planetę. Po opowiedzeniu całej sytuacji, Kenobi otrzyma od Tiona Medona mały prezent, który pomorze mu w znalezieniu Grievousa. Będzie nim stwór, przypominający gada – jaszczurkę.
W czasie, kiedy oddział szturmowców będzie walczył z siłami Konfederacji, Obi-Wan uda się na poszukiwania Generała wojsk Niezależnych Systemów. Po wykryciu go przez stwora – gada rozpocznie się szalony pościg Kenobiego za Grievousem. Generał będzie jechał na nowym pojeździe, składającym się z trzech kół. Jedno z nich to mała kabina sterownicza, a dwa pozostałe są ogromne i służą do poruszania pojazdu - jazdy. Podobno Grievous szybko zgubi Kenobiego, ale jaszczurka łatwo wytropi Generała. Obi-Wan po przybyciu do jaskini złego przywódcy wojsk, będzie musiał stawić czoło jego trzem ochroniarzom, którzy będą posługiwali się nową bronią przeciwko mieczom świetlnych. Będzie to energetyczna pałka, która dzięki dwóm źródłom energii na końcach, może wytworzyć pole siłowe, którego laser miecza Jedi nie jest w stanie przeciac.

Walka będzie bardzo szybka. Kenobi będzie miał nie lada kłopot by pokonać droidy generała. Po uporaniu się z ochroniarzami przyjdzie czas na samego Grievousa.
Podobno Generał zdejmie swoją maskę przed Kenobim, pokazując swoją zmasakrowaną twarz, prawdopodobnie w czasie walki. Możliwe, iż następnie wyjawi Obi-Wanowi ze jest Mistrzem Sifo-Dyasem, który 10 lat temu zginął w pojedynku na miecze z Dooku. Lord Tyranus ukazał gniew, a tym samym zakończył swoją podróż ku Ciemnej Stronie Mocy. Hrabia będąc pod wrażeniem umiejętności Mistrza Jedi postanowił wypróbować nowe odkrycia w dziedzinie biotechnologii i go odbudować, chcąc w przyszłości stworzyć armie biodroidów, o wiele skuteczniejszych niż Jedi, która sprawi, ze Konfederacja pokona Republikę. Hrabia uczynił Sifo-Dyasa swoim uczniem i nadał mu nowe imię - Grievous. Po niespełna 10 latach morderczego treningu, Dooku mianował Grievousa Generałem Wojsk Konfederacji. Rzekomy uczeń Hrabi nic nie wie o tym, ze Palpatine jest Darthem Sidiousem.

Walka Grievousa z Kenobim będzie przebiegała bardzo ekscytująco. Początkowo generał używać ma 2 mieczy świetlnych. Po kilku ciosach postanowi, że ujawni swoje prawdziwe oblicze. Grievous wytworzy swoją drugą parę rąk, przez co będzie walczył 4 mieczami świetlnymi. Nie wiadomo czy Obi zmierzy się z Generałem, walczącym 4 świetlnymi mieczami. Możliwe, iż Grievous trochę powalczy z Kenobim a pod koniec trochę nimi pomacha przez co Kenobi będzie miał czas by Mocą przyciągnąć do siebie blaster należący do ochroniarza generała. Jednym strzałem pokona Grievousa. Nie wiadomo dokładnie gdzie Obi-Wan strzeli. Można spekulowac, że w w nasłabszy punkt Generała, czyli głowę.

Po całkowitym zniszczeniu Grievousa, Obi-Wan uda się do zwycięskiego przez Republikę miejsca bitwy. Dalej zobaczymy sceny na Coruscant, w których Palpatine przejmuje kontrolę nad szturmowcami-klonami, pradopodobnie używając Mocy. Kenobi od razu zauważy ze jest cos nie tak, gdyż cała jego armia będzie chciała go zabić. Obi-Wan nie będzie miał zbytnio siły walczyć z klonami, w większości pokona ich używając mocy, rzucając w klony rożne odłamki skalne. Jednak nie zabraknie kilku mistrzowskich cięć mieczem. Na koniec Kenobi będzie musiał pokonać swojego przyjaciela, komandora Cody`iego. Obi-Wan zrobi to z bardzo wielkim żalem.
Będzie to jedna z dramatyczniejszych scen w całej Sadze.
(koniec spoilera).

To jedynie nie potwierdzone plotki. Należy je traktować z dystansem. O fabule Epizodu III przekonamy się dopiero w kinie.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 37

2004-06-26 10:39:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawiło się trzydzieste siódme zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):
Nowy „Helmet” przedstawia przywódcę planety Utapau, której miasta znajdują się w jaskiniach, Tiona Medona, w którego wcielił się aktor Bruce Spence.

Nowa postać udzieli pomocy Obi-Wanowi, w czasie jego pościgu za Generałem Grievousem. Tion podaruje Kenobiemu stwora-jaszczurkę.

Tion Medon ubrany jest w czerwoną, obcisłą szatę. Kostium składa się również z wysokiego kołnierza, kilku ozdób ze skóry, a także czarnego pasa. Dodatkowo Tion posiada berło, które zapewne ukazuje jego władze na planecie. Twarz Medona ma specyficzną strukturę. Otóż cała skóra jego głowy pokryta jest pionowymi pasami, które są równoległe do siebie.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Kolejne plotki na temat głosu Grievousa

2004-06-25 17:57:00 TFN

Serwisy GQ, WizardsNews i CNN donoszą, iż Gary Oldman będzie podkładał głos pod Generała Grievousa w Epizodzie III Gwiezdnej Sagi.
Wszystkie z nich powołują się na informacje, która mówi o tym „jakoby Geroge Lucas od dawna uważa, że idealnym wyborem będzie obsadzenie Oldmana w tej roli”.

Jak na razie nie są to potwierdzone informacje.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Modele Tie-Jedi Fightera

2004-06-25 17:56:00 Prabab

Jeden z fanów, niejaki Prabab, podesłał mi dziś rednery 3D swego autorstwa. Początkowo zastanawiałem się, czy nie umieścić ich w Twórczości Fanów, lecz zrezygnowałem z tego zamiaru. Obrazki wykonane są na podstawie starych szkiców do Epizodu III i przedstawiają Tie-Jedi Fightery, które pojawią się w trzeciej części Nowej Trylogii. Jako, że grafiki te są spoilerami, nie pokazujemy ich bezpośrednio. Oto linki do nich: 1, 2, 3, 4.
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Boba Fett w Epizodzie III

2004-06-24 21:57:00 Roven za BobaFettFanClub


Daniel Logan nie został oficjalnie dodany do obsady Epizodu III, ale LucasFilm przebrał go w strój Boby Fetta znany z Trylogii i sfotografował. Wszystko wskazuje na to, iż zobaczymy znanego Łowcę Nagród z Trylogii w Epizodzie III.

W Internecie od dawna krążą pogłoski jakoby Daniel miał by się pokazać w Epizodzie III ponownie jako Boba Fett, ale być może jest to zwykła plotka lub rzeczywiście prawdziwe zdjęcie. Nie znany jest cel tej fotografii.

Oto wypowiedz Ricka McCalluma: "Jango nie chciał, by Boba sztucznie został postarzony jak inne klony, ale można podejrzewać że Boba zrobił to sam, by stać się silnym na tyle żeby zemścić się na Mace`ie Windu za śmierć ojca (co mu sie nie udaje - książka Boba Fett 6). Boba na pewno nie będzie odgrywał takiej samej roli jak Jango w E2, która polegała na ochronie i wykonywaniu rozkazów Hrabiego Dooku."

Temat ten poruszony też był na Forum.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Fanowski zwiastun Epizodu III

2004-06-24 13:32:00 TFN

Na łamach TFN pojawił się Fanowski trailer Epizodu III. Zawarto w nim kilka scen z nowej części Sagi, jak walkę Anakina z Obi-Wanem, w której dodano komputerowe efekty lawy, a także Padme z dokumentów z Hyperspace. Zwiastun możecie ściagnac tutaj
Dodatkowo TFN umieściło terminy ukazania się prawdziwej zajawki (teaser) oraz zwiastuna (trailer) Epizodu III.

Pierwsza zajawka (teaser) zostanie po raz pierwszy wyświetlona w listopadzie 2004 roku.

Pierwszy pełny zwiastun (długi trailer) ukaże się w kwietniu 2005 roku

Możliwe, iż pomiędzy listopadem 2004 a kwietniem 2005, a także kwietniem a majem zostanie wyświetlonych jeszcze kilka(naście) reklam Epizodu III, wszystko zależy od firmy Fox.
KOMENTARZE (35)

Zemsta Sithów

Szczegóły na temat dokrętek

2004-06-24 13:08:00 TFN

W najnowszym numerze magazynu Star Wars w Wielkiej Brytanii prócz plakatu Generała Grievousa pojawiły się szczegóły dotyczące dokrętek do Epizodu III.

* Ben Burt jest jedynie odpowiedzialny za edycje kilku scen akcji:
- początkowa bitwa Spoilerkosmiczna nad planetą Coruscant
- walkę pomiędzy Obi-Wanem a Generałem Grievousem
(koniec spoilera).
* Roger Barton zajmuje się zupełnie innymi scenami
* sceny z udziałem Wookie`ich, a także kilka z Temuerą Morisonem (komandor Cody) zostały już poprawione w połowie maja w Australii:
- sceny z Chewbaccą zostaną nakręcone "w przyszłości w innej lokacji"

* W sierpniu odbędzie się więcej dokrętek w Londynie, z udziałem Haydena (Anakin Skywalker), Ewana (Obi-Wan Kenobi), Iana McDiarmida (Imperator Palpatine), Samuel L Jackson (Mace Windu). Dodatkowo Christopher Lee (Hrabia Dooku) także musi powrócić na plan.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Plakat z Grievousem

2004-06-24 13:05:00 TFNWczoraj informowalismy o pojawieniu się Generała Grievousa na okładce magazyn Star Wars. Dzisiaj już wiadomo, iż w środku tego pisma znajduje się plakat, przedstawiający całą czaszkę nowego złego charakteru z Epizodu III. Na plakacie głównie widać to, co było zakryte cieniem na okładce, czyli tylnią część czaszki Generała.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 4

2004-06-23 11:07:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił sie czwarty wirtualny plan (Knoll Vison). (spoiler):
Została na nim przedstawiona "wioska wideo", czyli skupisko dużych ekranów przed miejscem dla reżysera. W monitorach widać Christophera Lee w roli Hrabiego Dooku. Lord Tyranus jest bardzo przerażony.
Prawdopodobnie jest to sekwencja ze sceny wejścia Generała Grievousa do swojej kwatery, w której został uwięziony Palpatine i toczy się pojedynek między Anakinem, Obi-Wanem a Hrabią Dooku. Tyranus jest przerażony faktem, ze będzie musiał sam walczyć z Anakinem, gdyż umiejętności posługiwania się mieczem jak i mocą Skywalkera są zdumiewające
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Gif z Epizodu III

2004-06-23 10:18:00 MillenniumFallcon.com


MillenniumFallcon.com umieściło GIF przedstawiający postać Anakina Skywalkera. (spoiler): Scena z Rycerzem Jedi prawdopodobnie pochodzi z pojedynku między nim a Mace`em Windu bądź z walki na Mustafar. Jeśli tyczyło by się walki z Mistrzem Windu, to zapewne jest to sekwencja zabicia Mace`a przez Anakina na Coruscant a tym samym ostateczne przejście na Ciemną Stronę Mocy.
Gdyby ta scena była z walki na Mustafar, co jest mniej prawdopodobne, to pewnie przedstawia mały tryumf nad Obi-Wanem, czyli zepchniecie Kenobiego na niższy poziom fabryki.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Nowy myśliwiec w E3

2004-06-23 10:07:00 MillenniumFallcon.com

Na łamach MillenniumFallcon.com pojawiły się zdjęcia przedstawiające nowy myśliwiec w Epizodzie III (spoiler): o nazwie roboczej Jedi Tie Fighter lub jak kto woli Tie-Jedi Fighter.
Ten właśnie statek ujrzymy w początkowej bitwie nad planetą Coruscant. Myśliwiec jest połączeniem tylnich silników A-Winga, skrzydeł i dziobu Jedi Starfighera z kokpitem Tie Fightera. Ten statek będzie pilotować Anakin i Obi-Wan w Epizodzie III. W myśliwcu Skywalkera na miejscu droida będzie umieszczony R2-D2.
(koniec spoilera).

Zdjęcia dostępne są niżej: Tie-Jedi 1
Tie-Jedi 2
Tie-Jedi 3
Tie-Jedi 4
A-Wing
Tie-Fighter

KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Plotka o Grievousie

2004-06-23 09:39:00 StarWars.com

Niewiele się mówiło na temat pochodzenia Generała Grievousa. Pozostawał on bardzo tajemnicza postacią, aż do teraz. Jakoby producent filmu Rick McCallum tak opisał tę postać:

(spoiler):"Ten były rycerz Jedi staje na czele ruchu Separatystów i jest jednym z inicjatorów Wojen Klonów. Jest na wpół robotem na wpół obcym. Galaktyka nigdy nie znała tak znakomitego pogromcy Jedi w walce na miecze świetlne." (koniec spoilera)
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Generała Grievousa !

2004-06-23 09:38:00 TFN


Na łamach TFN pojawiło się zupełnie nowe zdjęcie przedstawiające Generała Grievousa. Jest to okładka magazynu Star Wars. Możliwe, iż jest to jedynie stary projekt tej postaci do Epizodu III.
Dodatkowo możecie zobaczyć Fanowskie modele 3D Grievousa: stworzone przez Dartha Stevena:

KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Głos Generała Grievousa

2004-06-23 09:37:00 Cominsoon.net


Gary Oldman, którego możemy aktualnie podziwiać w filmie Harry Potter : Więzień Azkabanu, prowadzi negocjacje dotyczące podkładania głosu w III Epizodzie Gwiezdnych Wojen, po przez swoich reprezentantów z firmy Douglas Management Group. Jeszcze nie ujawniono w jaką postać Gary miałby się wcielić, jednak wszystko wskazuje na to, iż usłyszymy jego głos jako Generał Grievous, nowy złoczyńca w Epizodzie III, którego premiera już 19 maja 2005.

Dla Marka Hamilla (Luke Skywalker) podkładania głosu było świetną zabawą. Wcielił się on w takie postacie rysunkowe jak Joker z serialu Batman, a także podkładał głos do głównej postaci w grze X-Men: Wolverine's Revenge.

Dodatkowo Gary Oldman pojawił się w takich produkcjach jak Piąty Element, Air Force One, z Natalie Portman w fenomenalnym filmie Luca Bessona - Leon Zawodowiec, a także wcielił się w rolę Bethovena . Już niedługo zobaczymy go w nowej części Batmana o tytule Begins, której premiera planowana jest na lato 2005.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Początkowe sceny Epizodu III

2004-06-22 08:23:00 StarWars.com

W najnowszym numerze Homing Becon pojawiło się kilka informacji dotyczących początkowej sceny w E3.
(spoiler):
Epizod III zaczyna się ogromną bitwą kosmiczną nad planetą Coruscant. Gwiezdne floty Galaktycznej Republiki oraz Konfederacji Niezależnych Systemów są zamknięte w skupisku głównych statków dowodzenia oraz myśliwców, walczących między sobą w atmosferze Coruscant.

Setki statków bierze udział w końcowej bitwie Wojen Klonów, jednak widzowie będą w szczególnie podziwiać zmagania dwóch nowych myśliwców. Chodzi o Anakina i Obi-Wana, którzy będą mieli na celu wypełnienie powierzonej im misji. Obaj Jedi będą jakby przewodnikami poprzez cały chaos. Kamera będzie się skupiać na poczynaniach Skywalker i Kenobiego w środku całej imponującej bitwy kosmicznej.

Jedna z początkowych sekwencji będzie przedstawiać trójkątny krążownik Republiki (Venator Destroyer), który będzie otoczony przez o wiele większy statek Federacji Handlowej, posiadający lukę pomiędzy przednimi ramionami statku. Będzie on zmierzał niczym sztylet ku wielkiej centralnej kuli.

Oto lista wydarzeń jakie mają mieć miejsce w początkowych scenach Epizodu III:

- Zderzające / draśnięte gwiezdne statki.
- Poświęcający się statek-myśliwiec, w celu przedarcia się przez blokadę.
- Formacja, polegająca na zanurzeniu się atakujących fregat, w celu zabezpieczenia krążownika przed wrogimi siłami.
- Fala uderzeniowa spowodowana wielką eksplozją statku.
- Powodowanie zniszczeń na powierzchni dużego statku przez bomby.
- Myśliwce droidy niszczone przez rakiety.
- Promienie ściągające statki w celu ich naprawy lub powodowania zniszczeń.
- Garść intensywnych gruzów spowodowanych eksplozjami, przez które przelatują Anakin i Obi-Wan.
- Przybycie statków Konfederacji z nadprzestrzeni.
- Startujące i lądujące statki Republiki (clone-fighers) i Konfederacji (tri-fighters).
- bomba „EMP”, która powoduje utratę zasilania, a także utratę kontroli dużych okrętów – kolizje. (Wynalazek ten trochę przypomina amerykańskie bomby grafitowe)
- lądowanie droidów „Vulture” na dużych statkach w celu ataku.
- przeciek paliwa w czasie przedzierania się statków.
- skumulowany atak promieniami laserów.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Szturmowiec Imperium w Epizodzie III

2004-06-22 08:20:00 CSWU.CZ

Na łamach CSWU.CZ pojawiło się zdjęcie z pewnej sceny Epizodu III. Obrazek przedstawia scenę, spoiler w której Obi-wan szykuje się do ujeżdżenia stwora-jaszczurki, którą podaruje mu Tion Medon. Widać także komandora Cody`iego.
Dialog przedstawia się następująco:
Obi-Wan – „Ruszajmy stąd jak najszybciej, zanim bitwa dotrze aż tutaj” – w tym momencie Kenobi porusza lejcami i zaczyna ujeżdżać stworzenie.
Cody – „Tak Generale” – dalej komandor zakłada na siebie hełm nowego szturmowca-klona. Aktor Temurea Morison jest ubrany cały na niebiesko, ILM dorobi każdą część zbroi na komputerze. Jak wcześniej informowaliśmy, hełm jest prawdziwy, a nie generowany cyfrowo. Nie widać go zbyt dobrze. Można jednak zauważyć jeden ważny szczegół. Otóż hełm klonów w E3 ma na górze wystającą cześć, identyczną jak klony w E2. Kask, który zakłada Temurea wygląda jak ŻYWCEM WYJĘTY Z KLASYCZNYCH FILMÓW, bez miejsca łączącego część oczną z oddechową, jak w przypadku klonów z E2.
Możliwe, iż w Epizodzie III ujrzymy takich szturmowców jak w Klasycznych Filmach.
Podobno w czasie jazdy na stworze Obi-Wan włączy swój miecz świetlny.
Wcześniejsze spoilery informowały o tym, że Obi-Wan będzie ujeżdżał jaszczurkę na obszarze Utapau (więcej >>>), planety której przywódcą jest Tion Medon. Tam Kenobi będzie chciał schwytać Generała Grievousa. Nowa informacja mówi o tym, że wraz z Obi-Wanem na planecie Utapau znajdzie się garnizon szturmowców-klonów. Po tym jak Kenobi zabije Grievousa, Palpatine przejmie kontrole nad klonami, które zaczną zabijać Jedi, rozsianych po całej galaktyce. To właśnie na planecie Utapau Obi-Wan pokona większą część swojej armii, a także będzie zmuszony zabić swojego przyjaciela, Komandora Cody`iego.

Możliwe, że Kenobi będzie dowodził nowym oddziałem klonów, którzy będą mieli już zbroje szturmowców z Klasycznych Filmów. Wcześniejsze informacje pokrywają się w wielu miejscach z dzisiejszą, ale ta dokładnie umiejscawia wszystko na Utapau oraz układa kolejność wydarzeń.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 36

2004-06-18 11:55:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się trzydzieste szóste zdjęcie z cyklu Before the Helmet.
(spoiler):Ukazano na nim mostek Imperialnego statku, na którym widać siedzących przy komputerach prawdopodobnie oficerów Imperialnych lub Republikańskich. Zdjęcie zostało zrobione z góry, co sprawia, że cały plan jest dobrze widoczny. Przedstawia lukę w podłodze, która jest niemal identyczna jak ta ze statków Imperium, z Klasycznej Trylogii. Była ona widoczna w scenie rozmowy Dartha Vadera z łowcami nagród na Imperialnym Niszczycielu.
Na dzień dzisiejszy wiadomo jedynie o statkach klasy Venator w Epizodzie III. Pablo, redaktor StarWars.com, przyznał, że w E III nie pojawią się Niszczyciele klasy Victory.
Prawdopodobnie końcowe sceny filmu rozegrają się właśnie na krążowniku Imperialnym. Chodzi o sekwencje tworzenia Dartha Vadera, a także możliwe, ale wciąż nie potwierdzone obserwowanie budowy Gwiazdy Śmierci przez Tarkina, Imperatora Palpatine`a oraz niedawno mianowanego Mrocznego Lorda Sith.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 3

2004-06-17 12:07:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się trzeci wirtualny plan (Knoll Vision).

(spoiler):Tym razem został na nim ukazany apartament Padme na Coruscant, a konkretnie jego cześć przypominająca werandę. Całość stworzona jest w formie balkonu nachylonego w dół. Zamiast okien jest duży niebieski ekran, który zostanie zastąpiony otwartą przestrzenią Coruscant. Do werandy prowadzi jedno główne wejście, a obok niego widać dwa inne, która prowadzą prawdopodobnie do góry. Przy ścianach umieszczone są ozdobne słupy wraz z firankami. W głównej części widać dwa siedzenia, w formie pół okrągłych kanap oraz małe schody prowadzące w dół. Na krańcach siedzeń widać lampy ozdobne. Za kanapami umieszczony jest posąg oraz złota waza, wypełniona wodą. Podążając dalej w dół można zobaczyć jedynie niebieski ekran. Przy ścianach znajdują się złote ozdoby.

Weranda Padme ma dosyć ciepłe kolory. Ściany tak jak i podłoga mają ten sam wzór, który przedstawia trzy lekko zakrzywione prostokąty, ciemno brązowy, kremowy oraz jasno brązowy. Ściany i firanki mają beżowy kolor. Całość prezentuje się bardzo okazale, gdyż ILM zamiast niebieskiego ekranu dorobi przestrzeń Coruscant, przedstawiającą prawdopodobnie zachód słońca.

W tej scenie widać Padme, która siedzi na kanapie i jest dosyć smutna oraz zamyślona. Można spostrzec również Anakina, który odchodzi od żony i udaje się w kierunku wyjścia.
Pradopodobnie w tej scenie zobaczymy kłótnie pomiędzy małżonkami. Dodatkowo warto wspomnieć, iż na pewno na werandzie odbędą sceny pomiędzy Anakinem, Padme i Obi-Wanem.

Prócz głównego planu widać jeszcze światła oraz kamery. Dodatkowo na scenie stoją jeszcze osoby związane z kręceniem i produkcją filmu
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Informacje z działu Marketingu Lucasfilm

2004-06-17 07:44:00 LS & TFN

Niedawno do sieci przedostały się informacje ze spotkania dziennikarzy z działem Martketingu Lucasfilm. Jest to przede wszystkim dokładny zarys kampanii reklamowej Epizodu III, a co za tym idzie także i reszty sagi.
Spotkanie najpierw skoncentrowało się na krótkim przedstawieniu wydania trylogii na DVD. Pokazano między innymi zwiastun (dostępny póki co tylko na Hyperspace).
Potem zaczęto przedstawiać Epizod III. Tutaj autor informacji przypomina sobie analogiczne spotkanie z 2001 roku. Po nim jedyną nową rzeczą dla niego w Epizodzie II okazała się być Gwiazda Śmierci. Pokazano różnego rodzaju produkty (figurki itp.) związane z Vaderem / lawą. Dodano także, że obecność Vadera będzie MOCNO akcentowana w kampanii reklamowej.
Na niektórych szkicach, przedstawiających produkty, pojawiło się słowo „Revenge” (Zemsta), czyżby była to aluzja do tytułu? Niedawno Lucas sam stwierdził, że fani go już odgadli. Zatem czy byłaby to „Zemsta Sithów” („Revenge of the Sith”)? Jeśli tak, byłoby to piękne nawiązanie do klasycznej trylogii. Nie tylko tym, że w trzeciej części tytuł miał w sobie Jedi, tu miałby Sith, ale przede wszystkim dlatego, że nawet pierwsze zwiastuny „Powrotu Jedi” opatrzone były tytułem „Revenge of the Jedi”.
Pierwsza zajawka pojawi się w listopadzie 2004, a zwiastun w kwietniu 2005.
Zostanie położony nacisk na większą współpracę z licencjonobiorcami (np. Master Replicas czy Gentile Giants).
Epizody I, II, IV, V i VI pojawią się w telewizji Fox (w USA) w kwietniu 2005. W 2002 w Polsce wyświetlał je Polsat, czy i tym razem będzie podobnie?
Serial Clone Wars, sezony pierwszy i drugi pojawią się na DVD w pierwszym kwartale 2005. Trzeci sezon będzie wyświetlany w kwietniu i ma się składać z 10 dwunastominutowych odcinków. Ta informacja różni się od tego co podała strona oficjalna. Według niej trzeci sezon ma się składać z pięciu dwunastominutowych odcinków wyświetlanych od 21 marca 2005 (więcej >>>).
Swoje licencje odnowiły BK, Pepsi i Frito-Lays. Tu warto się zastanowić nad jednym. W roku 1999 Pepsi miała licencję na reklamowanie się filmem „Mroczne Widmo” i okazało się, że był on największym sukcesem kasowym roku. W roku 2002 Pepsi mocno ograniczyło się, prawie odcinając w ogóle od Gwiezdnych Wojen na rzecz Spidermana (reklamy głównie na rynek amerykański) (więcej >>>). Okazało się, że Spiderman był największym sukcesem roku, mimo, że nikt tego się nie spodziewał. Czy i tym razem zarząd Pepsi trafi w dziesiątkę?
W roku 2006 pojawi się aktorski serial.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Zdjęcia BTH 10 ujawnione

2004-06-16 12:55:00 Lucasfilm.com

Na łamach Lucasfilm.com w dziale Episode III można zobaczyc zdjęcie Anakina Skywalkera z nowej części Sagi.
Było już ono wcześniej dostępne dla użytkowników Hyperspace. Jest to kadr ze zdjęcia Before the Helmet 10, o którym pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Gwiezdne wojny: Część III tego samego dnia w Polsce i USA

2004-06-16 07:07:00 Stopklatka

Premiera w USA i w Polsce filmu "Gwiezdne wojny: Część III" odbędzie się tego samego dnia, czyli 19 maja - podaje oficjalna strona internetowa polskiego dystrybutora.

Obecnie wciąż trwają prace nad montażem i udźwiękowieniem filmu. W sieci pojawia się natomiast coraz więcej informacji na temat jego fabuły, przebiegu poszczególnych scen i wizerunku bohaterów. Wiadomo już na przykład, że:

 • budżet Epizodu III jest prawie taki sam, jak budżet "Ataku Klonów" (115 milionów [nie wydano w całości]+ 25 milionów na koszty promocji), ale skala projektu jest o wiele większa. Można to było zrobić, dzięki doświadczeniu zdobytym przy Epizodach I i II
 • dokumentów z planu Epizodu III będzie 20, a nie jak to bywało wcześniej - 12
 • Frank Oz zakończył już prace nad udźwiękowieniem Yody
 • tytuł "The Dawn of Tyranny" to kolejna plotka
 • wiele postaci wciąż nie ma imion, tylko tytuły. np. Królowa Naboo czy senator Mon Calamari
 • pierwszy zwiastun E3 powinien się pojawić w listopadzie
 • tytuł Epizodu III zostanie podany od razu oficjalnie, a nie tylko do wiadomości użytkowników Hyperspace

  Przypomnijmy, że "Mroczne widmo" trafiło do naszych kin cztery miesiące po premierze w USA i obejrzało je prawie 1,5 miliona widzów. "Atak klonów" zaś zadebiutował w Polsce w ten sam dzień co za oceanem, a do naszych kin wybrało się na niego prawie 870 tysięcy widzów.

  Lucasfilm zatem postawił na swoim, wbrew wcześniejszym planom Syreny, by przesunąć polską premierę. (więcej >>>).
  KOMENTARZE (19)
 • Zemsta Sithów

  Lucas komentuje tytuł E3

  2004-06-15 20:17:00 TFN

  USA Today donosi:

  Przyłapaliśmy Geroge`a Lucasa spacerującego ze swoją córeczką Katie po placu. Reżyser powiedział, iż tytuł Epizodu III nie zostanie oficjalnie ogłoszony do listopada, kiedy ukaże się pierwszy zwiastun. Lucas przyznał, że Fani na stronach internetowych go znają, czyli odgadli prawidłowo.
  W tym momencie wymieniliśmy kilka tytułów. “Rise of the Empire” ? “Nie, to na pewno nie ten” odpowiada reżyser. Może “Revenge of the Sith” ? Lucas się uśmiechnął, jakby dał wskazówkę, że to właśnie ten tytuł. Potem powiedział „Ten jest bardzo możliwy, tak jak i wiele innych tytułów”.


  Teraz wiadomo, że „Rise of the Empire” na pewno nie będzie tytułem E3, prawdopodobnie „Birth of the Empire” także nie. Wygląda na to, iż „Revenge of the Sith” będzie tym prawdziwym, jednak nie można niczego z góry zakładać, taki uśmiech mógł mieć zupełnie inne podłoże, choćby z tego powodu, że podany tytuł jest zupełnie inny niż filmowy.
  KOMENTARZE (26)

  Zemsta Sithów

  DARTH VADER nadchodzi

  2004-06-15 19:42:00 LS

  Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia zbroi DARTHA VADERA do Epizodu III. Przedstawiają one proces jej tworzenia, czyli tyczą się przymiarek do modelu odpowiednich części ciała Haydena Christensena (Anakin Skywalker). Zbroja Mrocznego Lorda nie jest całkowicie dokończona i pomalowana. Mimo to całość prezentuje się bardzo imponująco. Zbroja DARTHA VADERA wygląda niemal identycznie jak pierwowzór z Nowej Nadziei.
  Zdjęcia dostępne są tutaj i tutaj.
  KOMENTARZE (11)

  Zemsta Sithów

  Nowe zdjęcia z E3

  2004-06-15 17:38:00 StarWars.com

  Na głównej stronie oficjalnej można spostrzec reklamę Hyperspace. Składa się ona z kilku zdjęć zmieniających się co pięć sekund.
  To właśnie na tej reklamie zostały ujawnione trzy, nigdy dotąd nie pokazywane ujęcia z Epizodu III. Przedstawiono na nich początkowe sceny filmu. (spoiler):

  Na pierwszym ujęciu widać Anakina, Obi-Wana i Palpatine`a, którzy uciekają ze statku kontrolnego droidów należącego do Konfederacji. Skywalker i Kenobi mają włączone miecze świetlne, jednocześnie trzymają się przejścia windy. Palpatine także podtrzymuje się przejścia, a także przechodzi przez pewną krawędź.

  Na drugim ujęciu widać Anakina oraz Padme w jej apartamencie na planecie Coruscant. Padme jest smutna i siedzi na kanapie. Anakin wychodzi z pokoju.
  Prawdopodobnie przed tą sceną doszło do ostrej wymiany zdań między małżonkami. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo o co się mogli pokłucić.

  Na trzecim ujęciu widać postać pewnego Wookie`iego. Postura trochę wskazuje na to, że jest to Chewbacca. Jednak nie jest to do końca pewne.
  (koniec spoilera).

  Nowe zdjęcia możecie zobaczyć niżej:
  - Ujęcie pierwsze
  - Ujęcie drugie
  - Ujęcie trzecie

  KOMENTARZE (14)

  Zemsta Sithów

  Yoda w E3

  2004-06-14 14:35:00 IESB.net

  Na łamach IESB.net pojawił się wywiad z Frankiem Ozem w pliku video. Frank ujawnił w nim, iż zakończył nagrywanie dialogów Yody w Epizodzie III. Plik możecie ściągnąć tutaj.
  KOMENTARZE (9)

  Zemsta Sithów

  Początkowe napisy E3...

  2004-06-14 14:35:00 E! Online

  Niedawno pisaliśmy o ukazaniu się 3 sezonu mikro-serii Wojny Klonów. E! Online opublikowało wywiad z Laurie Goldberg, która powiedziała trochę o 3 sezonie:

  To co przeczytacie w napisach początkowych w Epizodzie 3, będzie tym co będziemy mieli okazje oglądać w 3 sezonie Wojen Klonów
  KOMENTARZE (16)

  Zemsta Sithów

  7# Dokument z Hyperspace – dokładny opis

  2004-06-14 14:32:00 StarWars.com

  Niedawno na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawił się siódmy dokument z cyklu „Making of Episode 3” zatytułowany „Epic Design for the Expanding Universe”. Całość koncentruje się wokół pracy Trishy Biggar, projektantki kostiumów do Nowej Trylogii. (spoiler):

  Dokument zaczyna się jak zwykle czołówką, która przedstawia skrót tego o czym będzie nowy „Making of...”. Zaraz po niej prezentowany jest zlepek scen, na których widać kostiumy Padme z E1, Anakina i Obi-Wana z E2, Baila Organy z E3, Palpatine`a z E3, Padme z E3, a także nowej postaci w trzeciej części Sagi, czyli Tiona Medona.

  Rick Macculum – „Trisha projektowała kostiumy do Epizodu 1,2 i 3. Było to niezwykłe wyzwanie tworzyć coś od siebie dla tego ogromnego Świata”

  George Lucas – „Każdy nowo postały strój ma bardzo epicki wyraz. Trzeba włożyć wiele pracy by coś takiego stworzyć.”
  Dalej prezentowane są sceny, które przedstawiają proces tworzenia danego kostiumu, czyli typowo krawieckie czynności jak dobieranie materiału, szycie, cięcie, oraz przymiarka.
  Jimmy Smits (Senator Bail Organa) – “Trisha Biggar jest niesamowita. To co ona zrobiła, czyli każdy kostium dla tego filmu, sprawia, że aktor grając może się wczuć w klimat danej sceny”.
  W czasie słów Smitsa widać sceny z Bailem i R2-D2 w budynku Senatu oraz oglądanie przez Trishę Senatora z Mon Calamari.

  Rena Owen (Senator Nee Alavar [Tan Wee z Ataku Klonów]) – „Uważam ze praca Trishy jest naprawdę fenomenalna. Nie można się napatrzeć na stroje Padme. Materiały i wzory z których zostały one wykonane idealnie się komponują ze sobą”.
  W tym momencie widać zieloną suknie Padme

  David Tattersall (dyrektor zdjęć) – „Ona często eksperymentuje z wieloma materiałami a jej pracownie są bardzo różnorodne”.

  Trisha Biggar – “Używamy praktycznie każdego istniejącego materiału na tym świecie, sprowadzamy je począwszy od Stanów: Nowy York, San Francisco, Los Angeles, a nawet z miejsc takich jak Londyn, Paryż, Japonia, Chiny, Indie”.

  David Tattersall – „Jej pracownie pozwalają jej na dowolny wybór materiałów. Może je odpowiednio porównać i wybrać najlepszy. W 101% wytworzone z nich stroje wyglądają pięknie.”

  George Lucas – “Jednym z przykładów niebywałości jej pracy jest to, że po dostaniu określonego projektu Trisha zmienia to w bardzo egzotyczną rzeczywistość. Jest taka suknia Padme, która posiada masę kolorów, a każdy jej szczegół jest wykonany z innego materiału”.
  W tym momencie widać nową suknie Padme, która zakrywa jej ciąże. Strój ma wiele odcieni koloru niebieskiego i brązowego. Padme ma fryzurę podobną to tzw. dredów.

  Trisha Biggar – „ Suknia jest wykonana z dwóch różnych gatunków wełny, brązowej i niebieskiej. Zostały one fabrycznie zszyte, więc podczas ruchu nie wiemy jaki kolor zostanie bardziej wyeksponowany”.
  Dalej widać scenę z Padme w senacie.

  George Lucas – „Ona zawsze się skupia na tym jak się aktor porusza, jak każdy z nich prezentuje się w jej strojach, więc kostiumy wyglądają lepiej niż oryginalne szkice na papierze. Jest to sztuka orientowania się w różnych gatunkach materiału, jak one leżą na danej osobie, a także doboru egzotycznych odmian, łączenia ich i tworzenia niebywałych strojów”.

  Ian McDiarmid (Kanclerz Palpatine) – „Noszenie stroju postaci którą gram było niewiarygodnie wzmacniające na scenie. Kolory, struktury, sprawiały że ludzie się pytali czy jest to guma, czy jedwab, ale nie była to guma ani jedwab. Nie wiem dokładnie co to było, ale jestem przekonany ze Trisha opisze im co to dokładnie było”.
  W tym momencie widać przymiarki zielonego stroju Kanclerza Palpatine`a.

  Trisha Biggar – „Nowy strój Kanclerza składa się z wełny oraz lateksu, a także kilku innych materiałów na wierzchu, co daje efekt bestialskiej zwierzęcości. Jest to dobre odzwierciedlenie charakteru postaci Iana.”
  Następnie można spostrzec przymiarki do sceny w senacie. Widać Jar Jara, który ma długi i szeroki brązowy płaszcz, zakrywający jego szyje, Mon Mothę, Baila Organe, w zielonym stroju na miarę Imperium z szarym wełniany szalem, Kanclerza Palpatine`a w nowym zielonym kostiumie a także innych senatorów z rasy Mon Calamari, Qarenów, Twi`leków.

  Ian McDiarmid – „Grając w nowym stroju czuje się jak istny gad. Sprawia to obrzydzenie, o co chodzi oczywiście”.
  Dalej widać przymiarki kostiumow Anakina i Obi-Wana.

  George Lucas – „W wielu scenach filmu aktorzy pracują w niebieskim otoczeniu, więc jedyną rzeczą jaką mają by wczuć się w postać jest ich strój, co jest tropem by odnaleźć się w tym niebieskim otoczeniu.
  W tym momencie widać sceny w budynku senatu z senatorami a także z Anakinem i Obi-Wanem.

  Rick McCullum – „Dla aktorów jest bardzo ważne by mieć coś z czym mogli by grać na scenie. Są oni bardzo wdzięczni pracy Trishy, ponieważ dzięki niej mogą należycie odgrywać własne rolę.
  Następnie widać Baila Organę oraz scenę wysiadających Padme i Kapitana Typho ze ścigacza.

  Genevieve O’Reilly (Mon Mothma) – „Myśle, że kostium był pierwszym krokiem do wczucia się w moją postać. Dla mnie jako aktorki, było zdumiewające widzieć wszystkich ludzi którzy tworzą strój i całkowity wizerunek mojej postaci. To naprawde było dla mnie bardzo energetyzujące i podniecające.
  W tym momencie widać Genevieve w stroju Mon Mothmy.

  Bruce Spence (Tion Medon)- „Włożono wielki wkład w powstawanie mojej postaci, wiesz dlaczego? Ponieważ składa się ona z wielu rzeczy, które trzeba dodawać po kolei, nawet tutaj wyżej (pokazuje na głowę). Czułem się trochę nieswojo kiedy zobaczyłem cały projekt w postaci szkicu. Powiedziałem sobie „Okey, jestem ministrem tej planety”.
  Jednak ta rola ciągnie na sobie wielką odpowiedzialność, zwłaszcza kiedy jestem w tym kostiumie, który został stworzony od podstaw, szczegółów, które musiały odpowiednio ewoluować, przez dobre kilka lat. Można powiedzieć, że w rolę Tiona Medona wkładam wiele od siebie, co jest dosyć ciekawym aspektem z mojej strony.
  Dalej widać przymiarki kostiumu Tiona Medona.

  Trisha Biggar – „Sposób w jaki się on porusza, taki prosty a zarazem nienaturalny. Przyglądać się zmianie w chodzącego kosmitę o specyficznym wyglądzie, jest naprawdę niewiarygodne.

  George Lucas – „On musi mieć paski na twarzy. Musimy to przenieść na kostium by całość dobrze się komponowała. Sprawi to niewiarygodny wygląd całego stroju”. W tym momencie widać Lucasa, który na modelu głowy Tiona rysuje owe paski.

  Rick McCullum – „Praca nad wieloma odmiennymi środowiskami jak i postaciami jest zawsze niebywałym wyzwaniem. Trisha musiała sama zaprojektować i stworzyć ponad 100 różnych kostiumów. Ona ma tyle pasji w swojej pracy co daje energie każdemu z nas”.

  Geroge Lucas – „Trisha jest pozytywną energią na planie, a także bardzo wszechstronną osobą. Zawsze marzy o pracy, co jest niezwykłe”.
  Dalej widać sceny doboru materiałów, oglądania zdjęć strojów i ich tworzenia.
  Następnie można spostrzec kilka scen w Radzie Jedi, w których widać Obi-Wana siedzącego na fotelu.
  (koniec spoilera).
  KOMENTARZE (5)

  Zemsta Sithów

  Making Episode III

  2004-06-13 16:39:00 SW.com

  Na Oficjalnej Stronie Star Wars w sekcji Hyperspace pojawił się kolejny, piątu już film z serii Making Episode III. Nosi on tytuł "This weapon is your life" i przedstawia, jak powstają miecze świetlne do gwiezdno-wojennych filmów. Pokazane jest też co nieco o produkcji broni (blastery itp.). Wszyscy, którzy nie mają wykupionego abonamentu, moga obejrzeć film w niższej rozdzielczości. Jest on tu.
  KOMENTARZE (21)

  Zemsta Sithów

  Nowi senatorzy...

  2004-06-13 11:09:00 SW.com

  Na Oficjalnej Stronie Star Wars, w sekcji Episode III Post Notes pojawiła się lista senatorów, którzy pojawią się w Epizodzie III. Są to (prócz znanych nam już: Baila Organy, Jar Jar Binksa, Orn Free Taa, Mon Mothmy i Tundra Dowmeia): Fang Zar, Giddean Danu, Malé-Dee, Nee Alavar, Chi Eekway, Terr Taneel, Fema Baab oraz nienazwany jeszcze senator z Mon Calamari. Wiadomo, że przynajmniej część z tych osób nie bedzie miało żadnej znaczącej roli, aczkolwiek niektórzy, przynajmniej po cześci wpłyną na powstanie Imperium.
  KOMENTARZE (7)

  Zemsta Sithów

  Kolejna walka na miecze

  2004-06-11 12:01:00 LS

  W sieci pojawiła się informacja na temat pewnej sceny w 3 części Sagi. (spoiler):

  Podobno w Epizodzie III jest moment w którym Anakin wchodzi do gabinetu Kanclerza i widzi pojedynek między Mace`em Windu a Palpatine`em, którzy walczyli dosłownie kilka chwil i nie są w ogóle zmęczeni. Anakin szybkim ruchem wyjmie miecz, włączy go i wyskoczy do przodu (jak w Ataku Klonów kiedy uratował Obi-Wana od ciecia Dooku). Zablokuje ich swoim niebieskim mieczem świetlnym. Mace i Palpatine będą zszokowani szybkością Skywalkera. Anakin najpierw spojrzy na Windu, a następnie na Kanclerza. Mace będzie pewien, ze Skywalker go obroni. Jednak kiedy Anakin spojrzy na Palpatine`a lekko się do niego uśmiechnie, zrobi cios mieczem w dół, a potem w górę, by wyjść ze zwarcia, a następnie zacznie szybką walkę z Mistrzem Windu.

  Podobno pojedynek między Mace`em a Anakinem ma się odbywać w gabinecie Kanclerza, dolnych poziomach Coruscant, Świątyni Jedi a także dachach Coruscant. Tam Skywalker sam, bez żadnej pomocy zabije Mistrza Windu.

  Jednak niedawno pojawiła się informacja, iż cała walka ma się jedynie odbyć w pokoju Palpatine`a. Możliwe, iż po szybkim powaleniu i ostrym zranieniu Windu przez Anakina, Palpatine dobije Mistrza Jedi błyskawicami Mocy.
  (koniec spoilera).

  Nie są to potwierdzone informacje, należy je traktować z dystansem.
  Na temat tego spoilera możecie porozmawiać na forum.
  KOMENTARZE (17)

  Zemsta Sithów

  Nowe Spoilery

  2004-06-11 10:19:00 StarWars.com

  Na oficjalnej pojawiła się klejne odpowiedzi Pabla Hidalgo, redaktora StarWars.com . Oto co powiedział: (spoiler):
  - Budżet Epizodu III jest prawie taki sam, jak budżet Ataku Klonów (115 mln (nie wydano w całości)+ 25 mln koszty reklamy), ale skala projektu jest o wiele większa. Można to było zrobić, dzięki doświadczeniu zdobytym przy Epizodach I i II.
  - Dokumentów z planu Epizodu III będzie 20, a nie jak to bywało wcześniej - 12. Jest to zasługa Hyperspace i dział dokumentacji musi stworzyć więcej.
  - Frank Oz zakończył już znaczną cześć prac nad udźwiękowieniem Yody.
  - Tytuł "The Dawn of Tyranny" to kolejna plotka.
  - Kessel nie pojawi się w Epizodzie III.
  - W Epizodzie III nie pojawi się pomnik Imperatora, który został powalony na Coruscant w wersji specjalnej ROTJ. Przyczyną tego jest fakt, że pomnik ten powstał długo po czasie w którym kończy się akcja Epizodu III.
  - Wraz z pojawieniem się Epizodu III zmieni się też wymowa "Imperium Kontratakuje". Wcześniej było olbrzymim zaskoczeniem dla widza przyznanie się Vadera, że jest ojcem Luke'a. Teraz szok będzie dotyczył tylko samego Luke'a. Oznacza to mniej więcej tyle, że w Epizodzie III będzie jasne, że to Anakin stał się Vaderem.
  - Hayden i Ewan kręcili sceny w których pojawią się holograficznie w filmie. Sam proces nie różni się zbytnio od tego, co kręcono z Carrie Fisher w ANH, tyle, że tam tło było czarne, a tu niebieskie lub zielone.
  - Zdanie "I have a Bad feelings about this" pojawia się w scenariuszu Epizodu III raz, ale jest wielce prawdopodobne, że w filmie ostatecznym będzie je wypowiadać ktoś inny, niż w obecnym scenariuszu.
  - Niszczyciele klasy Victory, a także Z-95 nie pojawią się w filmie. Istnieją oczywiście w EU, ale akurat nie będzie ich w miejscach, gdzie dzieje się akcja E3. Za to pojawią się Gwiezdne Niszczyciele klasy Venator. Niszczyciele klasy Venator są o wiele mniejsze od tych pamiętanych z klasycznej trylogii. Największym statkiem w otwierającej film bitwie, będzie statek Federacji Handlowej. Niebawem dowiemy się więcej o Venatorach i nowych statkach Federacji.
  - Vergere nie pojawi się w E3.
  - Wiele postaci wciąż nie ma imion, tylko tytuły. Np. Królowa Naboo czy senator Mon Calamari.
  - Heksagonalne godło Konfederacji pojawi się na ich statkach.
  - W Epizodzie III nie będzie Bossa Nassa.
  - Padme urodzi tylko dwójkę dzieci. Nie będzie trzeciego zaginionego Skywalkera.
  - W Epizodzie III będzie kilka podziemnych lokacji.
  - Obi-Wan będzie zasiadał w Radzie Jedi w Epizodzie III. Jego awans odbędzie się jednak wcześniej, przed filmem.
  - Pablo odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Anakin zabije któregoś z senatorów.
  - Kim jest postać z EU, która pojawi się w Epizodzie III dowiemy się najprawdopodobniej dopiero po sierpniowych dokrętkach.
  - Anakin stanie przed obliczem Rady Jedi.
  - Mace w filmie stwierdzi, że Anakin stał się bohaterem I "gwiazdą" Wojen Klonów. Całość będzie lepiej przedstawiona w EU, w szczególności w komiksach, powieści "Jedi Trial" i trzeciej serii Wojen Klonów.
  - Mas Amedda i Dar Wac pojawią się w E3 i to przy scenach akcji - choć mogą tylko na nie patrzeć.
  - Zobaczymy DARTHA VADERA na Coruscant.
  - Pierwsza zajawka E3 powinna się pojawić w listopadzie, podobnie jak w przypadku AOTC czy TPM.
  - Mace Windu, nie będzie brał udziału w bitwie Wojen Klonów w E3.
  - Z powodu ogromu projektu trudno się spodziewać nagłych zmian czy dodanych scen, jak choćby fabryka w AOTC. Tym, bardziej, że George już dokonał pewnych zmian, głównie w kolejności wydarzeń.
  - Słońce będzie wschodzić nad Coruscant podczas początkowej bitwy. Będzie wiele różnych ujęć bitwy, w tym widziane z Coruscant.
  - Korellia nie pojawi się w Epizodzie III.
  - Poza klonami pojawią się też inne armie złożone z żołnierzy, a nie droidów. - Cykl Zapytaj Radę Jedi - na oficjalnej zostanie mocno przemontowany.
  - Tytuł Epizodu III zostanie podany od razu oficjalnie, a nie tylko do wiadomości użytkowników Hyperspace, na początku. Pewnie dlatego, że taką informację i tak trudno byłoby utrzymać.
  - Y-wingów nie będzie w E3.
  - Wat Tambor nie będzie miał interakcji z Yodą ani z Wookiemi.
  (koniec spoilera).

  Na temat nowych spoilerów możecie porozmawiać na forum.
  KOMENTARZE (15)

  Zemsta Sithów

  Before the Helmet #35

  2004-06-11 09:17:00 SW.com

  Na Oficjalniej Stronie Star Wars w płatnej sekcji Hyperspace pojawił się kolejny, trzydziesty piąty obrazek z serii Before the Helmet. Tym razem pokazuje on:

  (Spoiler) Wielkiego Kanclerza Palpatine'a (Ian McDiarmid) "przyczepionego" do specjalnego rodzaju fotela na jednym ze statków Separatystów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to tam rozegra się pierwsza z walk na miecze świetlne (a raczej pierwsze dwie). Zacznijmy po kolei: gdy nad Coruscant toczy się będzie bitwa między Republiką a Separatystami, Obi-Wan i Anakin dowiedzą się, że na jednym z wrogich okrętów znajduje się uwięziony Kanclerz. Polecą mu na ratunek. Przedzierając się przez korytarze tegoż pojazdu, natrafią w końcu na salę dowodzenia, w której na "tronie" uwięziony będzie Palpatine. Tuż koło niego stał będzie Hrabia Dooku. Kenobi i Skywalker rozpoczną pojedynek na lightsaber'y, jednak po czasie mentor Anakina walczyć będzie musiał z innym przeciwnikiem- zwłowrogim Generałem Grievousem. Wiadomo już, że najprawdopodobniej w tej scenie Darth Tyranus zginie z rąk ucznia Obi-Wana, uprzednio błagając Palpatine'a o pomoc. Po pokonaniu pierwszego przeciwnika, Anakin pobiegnie pomóc Kenobiemu. Grievous jednak umknie im, a ci wraz z uratowanym "zakładnikiem" wydostaną się. (Koniec spoilera)
  KOMENTARZE (4)

  Zemsta Sithów

  Wirtualne Plany - 2

  2004-06-09 16:43:00 StarWars.com

  Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się drugi wirtualny plan (Knoll Vision). Przedstawia on (spoiler): gabinet Najwyższego Kanclerza Palpatine`a. Prawdopodobnie znajduje się on na Coruscant.
  W gabinecie widać trzy fotele, wokół których umieszczono urządzenia do śledzenia poczynań w działaniach Wojen Klonów. Dodatkowo w głównej części znajduje się holoprojektor. Prawdopodobnie będzie na nim widoczny niebieski hologram (taki jak Sidious w E1 czy Obi-Wan w E2). Koło holoprojektora widać miejsca do siedzenia. Dalej widać wejście przy którym znajdują się dwa posągi. Za wejściem można spostrzec długi korytarz. Wystrój gabinetu jest dosyć mroczny. Charakteryzuje się odcieniami szarości. Całość znajduje się przy szerokim oknie.

  Prawdopodobnie zobaczymy kilka scen z Palpatine`em w jego gabinecie. Możliwe, iż będzie tam omawiał strategie działania Galaktycznego Imperium razem z Tarkinem. Prawdopodobnie Anakin Skywalker, jako hologram, będzie rozmawiał z Palpatine`em w końcowych scenach filmu. Złoży mu raport o zabiciu Nute`a Gunray`a i reszty Separatystów.
  (koniec spoilera).
  KOMENTARZE (3)

  Zemsta Sithów

  Tion Medon

  2004-06-06 12:58:00 LS

  Niedawno informowaliśmy o Tionie Medonie, czyli pomocnego kosmity, w którego wcielił się Bruce Spence w Epizodzie 3. Otóż w sieci pojawiły się autentyczne zdjęcie tej postaci.
  Skóra Tiona jest koloru ciemno-szarego, ma skomplikowaną strukturę, posiada charakterystyczne pionowe paski. Medon jest wysoki i bardzo chudy. Ubrany jest w matowo czerwony strój, a na ramionach ma wysoki kołnierz. Zamiast uszu posiada nietypowe urządzenie, które ma na celu odbiór fal dźwiękowych.
  Postać wygląda bardzo mrocznie. W sieci krążą zdjęcia Tiona Medona, które dostępne są tutaj i tutaj.
  (spoiler):Tion Medon jest przywódcą planety Utapau. Jej mieszkańcy żyją w miastach, które znajdują się w jaskiniach. Właśnie na Utapau Obi-Wan odnajdzie Grievousa i stoczy z nim pojedynek na miecze świetlne. Przedtem Kenobi będzie musiał pokonać jego trzech ochroniarzy. Obi-Wan przegra walkę na miecze z Generałem ale zabije go przy pomocy blastera jednego z droidów Grievousa.
  Tion Medon pomoże Obi-Wanowi odszukać Grievousa, przy okazji oddając mu środek transportu, którym będzie stworzenie, przypominajace gada.
  (koniec spoilera).
  KOMENTARZE (17)

  Zemsta Sithów

  Anakin i Padme z E3 – nowe zdjęcie

  2004-06-04 18:03:00 TFN


  Na łamach TFN pojawiła się okładka ostatniego numeru oficjalnego magazynu Gwiezdnych Wojen w Niemczech. Znajduje się na niej Anakin i Padme. Pojedyncze zdjęcia obu postaci mogliśmy już podziwiać w poprzednim numerze Insidera.
  KOMENTARZE (12)

  Zemsta Sithów

  Before the Helmet # 34

  2004-06-04 11:26:00 StarWars.Com

  Pojawił kolejny Helmet #34 przedsatwiający spoilerowe fragmenty scen z Epizodu 3:

  Spoiler : Widać na nim Anakina Skywalkera, który jest podwieszany na linkach i gotowy do scen walk, w których będzie sporo akrobacji z użyciem Mocy. Strój Anakina nie jest mocno zabródzony, więc można domyślać się że pojedynki te toczone będą w pomieszczeniach. Warto też zwrócić uwagę na krótsze włosy Anakina niż na poprzednich fotografiach. (koniec spoilera).  Topic o Before the Helmet # 34 na Forum
  KOMENTARZE (14)

  Zemsta Sithów

  Wirtualne plany

  2004-06-02 09:46:00 StarWars.com

  Na StarWars.com pojawił się pierwszy wirtualny plan, który rozpoczyna nową serię zdjęć na Hyperspace. (spoiler): Przedstawia on cztery windy na dosyć dużym obszarze. Dodatkowo widać światła i plan reżysera.

  Anakin i Obi-Wan, w czasie walki w kosmosie nad planetą Coruscant, będą razem musieli uratować Najwyższego Kanclerza Palaptine`a z rąk Separatystów. Oboje przedostaną się na krążownik Federacji (taki jak w E1). Tam zniszczą kilka droidów i przedostaną się do windy, której wejście zostanie zablokowane. Obi wraz z Anakinem zniszczą je i przedostaną się dalej. Następnie zostaną oni zaatakowani przez droideki (destroyer droids), które z łatwością zostaną zniszczone przez Jedi. Prawdopodobnie dalej odbędzie się walka pomiędzy Anakinem, Obi-Wanem a Hrabią Dooku. W pewnym momencie pojawi się Generał Grievous, który zaatakuje Kenobiego i przeniesie się do innego pomieszczenia. Anakin zabije Hrabiego i uwolni Palaptine`a. Następnie Grievous ucieknie przed Obi-Wanem, prawdopodobnie Anakin pomoże Kenobiemu w walce. Obi będzie ranny przez co Skywalker postara się mu trochę pomoc dzięki umiejętnościom medycznym, jakie nabył w młodości w czasie swojego treningu w Świątyni Jedi. Następnie weźmie go na ramiona i zacznie nieść właśnie do tego pomieszczenia z windami. Na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo co się dalej będzie działo z Palpatine`em
  (koniec spoilera).
  KOMENTARZE (12)
  Loading..