TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Before the Helmet 42

2004-07-30 09:34:00 StarWars.com

Na StarWars.com, w dziale Hyperspace, ukazało się czterdzieste drugie zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawia ono śmiertelną broń pokładową ze statku, stworzonym na planecie Utapau, której miasta znajdują się w jaskiniach. Fabryki broni na rodzinnej planecie Tiona Medona wykorzystują najróżniejsze materiały dostępne na powierzchni.

Zdjęcie nie ukazuje całej broni. Prawdopodobnie widać jedynie jej część środkową. Możliwe, iż jest to magazynek energetyczny. Podobno nowa broń wystrzela ładunek energii.
Jest ona w kolorach miedziano-srebrnych, czyli takich jak wszelkie budowle nowej planety. Przypomina ona trochę strzelbę, gdyż widać szczerbinkę oraz spust.

Prawdopodobnie nową broń będą wykorzystywać żołnierze Utapau w walce z Konfederacją. Jak na razie nie zostały opublikowane żadne zdjęcia utapauczyków, prócz ich przywódcy Tiona Medona
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Cyfrowi Wookie...

2004-07-29 22:14:00 TFN

Jak podaje TFN w tej informacji:

Aktor wcielający się w Wookiego o imieniu Tarfful (Michael Kingma) pomaga zdefiniować ruchy nie tylko dla Tarffula.
Wookie jakich zobaczymy w Revenge of the Sith zagrają ludzie w kostiumach, ale też cyfrowi "bohaterowie". Zobaczymy przedstawicieli tej rasy na platformach lądowniczych czy wydających rozkazy klonom i innym Wookie. Poza tym, będą wykonywać wiele innych ruchów jak skoki za zasłonę, szarża do przodu i inne.

No ładnie. Tylko żeby animacja była dobra!
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Wirtulalny plan 9

2004-07-28 16:10:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace zaprezentowano dziewiąty wirtualny plan (Knoll Vision). (spoiler):
Przedstawia on kwaterę Generała Grievousa, na krążowniku Konfederacji Niezależnych Systemów. Jest ona bardzo obszerna. Przy wejściu znajduje się mały spadek w dół. Schody są prawie identyczny z tymi w komnacie Imperatora na drugiej Gwieździe Śmierci z Epizodu 6. Podobnie jest z innymi częściami tego pomieszczenia. W komnacie znajdują się niebieskie światła, a na środku widać mały komputer. W głównej części umieszczony jest szeroki plac, na którym znajduje się fotel, do którego przywiązany jest Kanclerz Palpatine.

Na początku Epizodu III Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi w czasie wielkiej bitwy kosmicznej przedostaną się do krążownika. Będą musieli wypełnić misje, która polega na uratowaniu Najwyższego Kanclerza. Po wielu przygodach z droidami Rycerz i Mistrz dostana się do kwatery Generała. Tam rozpoczenie się pojedynkę miedzy dwoma Jedi i Hrabią Dooku. Podobno nie wiele później przybędzie Generał Grievous, który będzie walczył z Obi-Wanem. Anakin zabije Dooku i uwolni Palpatine`a. Skywalker prawdodpodobnie pomoże Kenobiemu, ratując go z rąk Grievousa. Generał zniszczy statek, a Anakin, Obi-Wan wraz z Kanclerzem będą musieli uciec...
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Fotografie Dartha Vadera

2004-07-27 18:39:00

W sieci pojawiły się (w końcu!) zdjęcia przedstawiające Haydena w stroju Darth Vadera. Wszystkie pochodzą z planu (nie są to zmontowane sceny). Oto one:

- Przymierzanie kostiumu;
- Pierwsze kroki;
- Teraz wiadomo skąd zadyszka...
- Fotka z serii "I co? Podskoczysz?";
- Rozmowa Dartha Vadera z Darthem Sidiousem.
KOMENTARZE (44)

Zemsta Sithów

Kashyyyk ujawnione !

2004-07-25 11:26:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się 48 szkiców koncepcyjnych, prezentujących rodzinną planetę Wookie`ich - Kashyyyk. (spoiler):
Głównie przedstawiają one krajobraz Kashyyyk. Jest to bardzo lesista planeta. Wookie posiadają ogromne miasta i domy na bardzo wysokich i szerokich drzewach. Znajdują się one przy wybrzeżu morza. Na szczycie drzew umieszczono bardzo szerokie platformy lądownicze.
Dodatkowo zaprezentowano technologie rasy Wookie, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Można zobaczyć ścigacze wodne, które składają się z dwóch "płatów wodnych", jako miejsca transportowe, które połączone są czterema linami z bardzo małym silnikiem. Ścigacz wodny przypomina trochę żaglowiec, ponieważ z silnika wyjmowany jest mały zagiel.
Broń Wookie`ich jest bardzo duża, mimo to posiada przeróżne kształty. Niektórzy żołnierze posiadają tarcze na plecach, kij czy granat energetyczny.

Co ciekawe, na szkicach można zobaczyć sekwencje ataku droidów konfederacji na rasę Wookie. Dodatkowo zaprezentowano scenę, na której widać dwóch Wookie (prawdopodobnie Chewbacca i Tarrful) oraz Mistrza Yodę przy jakimś hologramie, który przypomina postać Hrabiego Dooku.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Tytuł EPIZODU III oficjalnie ogłoszony! UPDATE

2004-07-24 23:19:00 StarWars.com

Konwent Comic-Con od zawsze był czymś bardzo ważnym dla Gwiezdnej Sagi. Było więc naturalne, iż na jednym z nich zostanie ogłoszony oficjalny tytuł 3 Epizodu.
Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się film prezentujący całą Sagę, czyli 6 Epizodów Gwiezdnych wojen. Został na nim oficjalnie ogłoszony tytuł Epizodu 3, a także pokazano kilka nieukończonych scen.


Z przyjemnością informujemy, iż Epizod 3 nosił będzie tytuł...
„REVENGE OF THE SITH” (Zemsta Sithów/Sith/Sitha - polskie tłumaczenie jeszcze nie znane)


Teraz lista wszystkich Epizodów SW prezentuje się następująco:

Episode I: The Phantom Menace (Epizod I: Mroczne widmo)
Episode II: Attack of the Clones (Epizod II: Atak klonów)
Episode III: Revenge of the Sith (Epizod III: Zemsta Sithów)
Episode IV: A New Hope (Epizod IV: Nowa nadzieja)
Episode V: The Empire Strikes Back (Epizod V: Imperium Kontratakuje)
Episode VI: Return of the Jedi (Epizod VI: Powrót Jedi)


Wątek na ten temat na forum.
KOMENTARZE (73)

Zemsta Sithów

Fanowski zwiastun Epizodu III

2004-07-24 21:10:00 Prabab

Pierwszy oficjalny zwiastun Epizodu III będzie nam dane zobaczyć w listopadzie tego roku.
Aby umilić oczekiwanie Prabab stworzył własny trailer. Trwa on 0:53 min.
Zwiastun możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2004-07-22 13:14:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Comin-Con 2004, pojawiły się dwa zdjęcia dotyczące Epizodu III.
- bitwa kosmiczna nad planetą Coruscant
- nowy szturmowiec-klon.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 41

2004-07-22 11:07:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się czterdzieste pierwsze zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawiono na nim jedną z końcowych scen filmu. Będzie ona przedstawiać Baila Organę, Yode i Obi-Wana na pokładzie Łamacza Blokady - Tantive IV (Baila nie ma na zdjęciu). Oficjalna potwierdza, iż statek senatora z Alderaanu będzie nazywał się Tantive IV, czyli ten sam znany nam z początkowych sekwencji ANH.

Niedawno prezentowaliśmy zdjęcie z najnowszego Insidera, na którym widać było Yode, Obi-Wana i Baila Organe. Nowy Helmet jest właśnie z tej sceny, z tym że jest to kadr w którym są Kenobi i Mistrz Yoda, siedzący na krzesłach.
Yoda jest modelem całkowicie generowanym komputerowo. Mistrz Jedi jest bardzo smutny.
Obi-Wana widać zza pleców, ale można spostrzec jego popalone ubranie, co jest powodem walki z Anakinem na wulkanicznej planecie Mustafar.
Obaj Jedi znajdują się w pokoju zebrań na statku Tantive IV, należącego do Baila Organy. Na jego pokładzie zostaną omówione nadzieje w mrocznych czasach Imperium, a także losów Anakina Skywalkera.
Zapewne na Łamaczu Blokady dowiemy się, iż Obi-Wan weźmie ze sobą małego Luke`a na Tatooine, Bail poleci na Alderaan z Leią, a Yoda ukryje się na Dagobah.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Atak nastąpi 2 kwietnia 2005

2004-07-21 19:00:00 TFN

Niedawno na oficjalnej podano, że Album z Epizodu III ukaże się w sklepach 2 kwietnia 2005.
Wszystko wskazuje na to, że wszystkie kolekcjonaria pojawia się dość wcześnie, w porownianiu z premierą filmu. Być może jest to spowodowane tym, że wcześniej wchodzi między innymi klasyczna trylogia na DVD. Inną ciekawostką jest to, że od 2 kwietnia w praktyce będzie znany cały scenariusz, który będzie dołączony do albumu.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 8

2004-07-21 18:25:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się ósmy wirtualny plan. (spoiler):
Przedstawia on korytarz dyplomatycznego statku Łamacza Blokady. Prawdopodobnie jest to Tantive IV, którym Lei uciekała z planami Gwiazdy Śmierci przed Niszczycielem Imperialnym w Nowei Nadziei.
Korytarz statku jest niemal identyczny jak ten z Epizodu 4 Gwiezdnych Wojen. Dyrektor produkcji Gavin Bocquet , zadbał o to by każdy szczegół był odpowiednio odwzorowany.
Na zdjęciu można spostrzec lalkę Yody, która zostanie zastąpiona modelem wygenerowanym komputerowo przez ILM. Zresztą obecna na tym ujęciu, może być tylko przypadkowo lub dla kawału.

Na pewno zobaczymy na statku Tantive IV Yoda, Obi-Wana i Baila Organe. Wczoraj prezentowaliśmy zdjęcie z najnowszego Insidera, które to potwierdza.
Możliwe, iż na Łamaczu Blokady zostanie podjęta decyzja odnośnie bliźniąt Skywalkera. Leia poleci z Organą na pokładzie Tantive IV, a Kenobi zabierze ze sobą Luke`a na Tatooine, prawdopodobnie za pomocą kapsuły jak R2 i C-3PO w Nowej Nadziei.
Możliwe, że Yoda także uda się kapsułą na Dagobah.
Wszystko idealnie by się komponowało.
Jednak wczorajsze zdjęcia z Insidera prezentowały również Anakina Skywalkera na pokładzie Tantive IV. Niestety, jak do tej pory, nie ukazały się żadne informacje odnośnie tego co Wybraniec miałby robić na Łamaczu Blokady.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z nowego Insidera !

2004-07-20 08:32:00 Insider

Niedawno do skrzynek prenumeratorów trafił najnowszy numer Insidera, zawierający interesujące zdjęcia z Epizodu III, które prezentujemy ponizej:

- zdjęcie 1 – pocałunek Anakina i Padme.
- zdjęcie 2 – Anakin na Tantive IV.
- zdjęcie 3 – Anakin, Obi-Wan i Palpatine i krążowniku Konfederacji.
- zdjęcie 4 – kusza Wookie`ich.
- zdjęcie 5 – pojedynek Anakina i Obi-Wana.
- zdjęcie 6 – nowy Jedi fighter.
- zdjęcie 7 – nowy Jedi fighter.
- zdjęcie 8 – nowy Jedi fighter.
- zdjęcie 9 – Mas Amedda i czerwoni Gwardziści.
- zdjęcie 10 – R2-D2 w nowym Jedi fighterze.
- zdjęcie 11 – senatorowie na Coruscant.
- zdjęcie 12 – Tion Medon.
- zdjęcie 13 – zdjęcie Wookie`ich.
- zdjęcie 14 – Yoda, Bail Organa i Obi-Wan na pokładzie Tantive IV.
- zdjęcie 15 - Anakin i Obi-Wan.
- zdjęcie 16 - Aayla Secura.
- zdjęcie 17 - Aayla Secura.
KOMENTARZE (51)

Zemsta Sithów

Stworzenie w E3

2004-07-17 11:56:00 LS

W sieci pojawiła się ciekawa informacja dotycząca stworzenia, jakiego zobaczymy w Epizodzie 3.
(spoiler): Chodzi o stwora-jaszczurkę z planety Utapau, której miasta znajdują się w jaskiniach. Nosi ono nazwę „Barg”. Prawdopodobnie przywódca Utapau, Tion Medon podaruje kilka takich stworzeń Obi-Wanowi. Możliwe, iż wysoko postawieni rangą szturmowcy-klony, w zbrojach Imperium, będą ujeżdżać „Bargi” (nawiązanie do E4 – sandtrooperzy na Dewbackach).
Obi-Wan na tym stworzeniu, będzie prowadził swoich żołnierzy do walki przeciw Konfederacji.
Barg będzie bardzo pomocny we wspinaniu się na strome zbocza i ostre stoki gór. Stwór-jaszczurka pomoże Kenobiemu w pościgu za Generałem Grievousem.

Jak widać w Epizodzie III zobaczymy wiele bitew kończących działania Wojen Klonów. Dla przypomnienia będą to:
- ogromna bitwa w kosmosie na początku filmu nad planeta Coruscant.
- walka Wookie i Klonów przeciw Konfederacji (droidy i prawdopodobnie Trodoszanie), a także zwycięstwo Wookie`ich nad klonami, po przejęciu ich przez Imperatora Palaptine`a – wszystko na planecie Kashyyyk
- wspomniane działania na Utapau.
- dodatkowo zobaczymy krótkie urywki innych planet, na który Jedi i klony walczą z Konfederacją (choćby Ayla Secura).
- na Coruscant odbędzie się wielka bitwa na obrzeżach i w świątyni Jedi, kiedy to Anakin sam pozabija wszystkich mistrzów i uczniów. Klony zajmą się niszczeniem świątyni oraz najmłodszych padawanów.
- prawdopodobnie kolejnym działaniem acz wciąż niepotwierdzonym, będzie zabijanie Jedi na kilku planetach przez Dartha Vadera (miały by to być kilku sekundowe sceny przy końcu filmu – nawiązanie do końcówki E6 SE).
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Dokument 6 – do ściągnięcia

2004-07-17 09:19:00 StarWars.com


W darmowej strefie StarWars.com można już ściągnąć szósty dokument „Making of Episode 3”, zatytułowany „Wioska Wideo”. Dokładny opis możecie znaleźć tutaj.
Całość opowiada o metodzie kręcenia Epizodu III. Głównie uwaga skupiona jest na „Wiosce Wideo”, która składa się z kilku wielkich monitorów cyfrowych przy miejscu dla reżysera. Nie zabrakło również kilku ciekawych zdjęć z nowej odsłony Sagi.
Jeśli chcecie obejrzeć szósty dokument to zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 40

2004-07-16 10:34:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się czterdzieste zdjęcie z cyklu Before the Helmet.
(spoiler):Przedstawia ono kokpit nowego Jedi Starfightera. Te myśliwce zobaczymy w początkowej bitwie nad planetą Coruscant. Prawdopodobnie Anakin i Obi-Wan będą je pilotować. Robocza nazwa tych statków brzmi TIE-Jedi Fighter (Jedi-TIE Fighter).

Zdjęcie przedstawia kokpit nowego myśliwca od zewnątrz. Jest on prawie identyczny jak ten od TIE Fightera. Różnią się jedynie wypukłością, ponieważ kokpit Tie-Jedi Fighera jest wklesły, a mysliwca Imperium bardziej wypukły.

Po bokach widać dwa poziome płaty, możliwe iż słoneczne (jak w przypadku TIE-Fighera, różnica - pionowe płaty). Na skrzydłach umieszczone są dwa silniki, prawdopodobnie przepływu energii.

Nowy myśliwiec jak i wiele innych maszyn w Epizodzie III połączy Nową i Starą Trylogie w jedną całość.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Spoiler na temat Kashyyyk

2004-07-15 13:54:00 LS za Episode-X

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące Kashyyyk.
(spoiler): Kashyyyk jest rodzinną planetą Wookie`ich, należącą do republiki. Obędzie się na niej bitwa, definitywnie kończąca działania Wojen Klonów. Wookie zmierzą się z rasą Trandoszan (np. Bossk), którzy sprzymierzyli się z Konfederacją Niezależnych Systemów. Trandoszanie będą dowodzić wielką armią droidów. Należy tu podkreślić, że konflikt między Trandoszanami a Wookiemi jest bardzo wyraźni i wielokrotnie był podkreślany, także w EU. Na Holonet News jeszcze przed premierą Ataku Klonów, także podkreślano ten konflikt.
Na pomoc Wookie`im przyleci Mistrz Yoda z oddziałami szturmowców-klonów.

Bo zniszczeniu droidów i Trandoszan, szturmowcy-klony zostaną przejęte przez Palaptine`a, który prawdopodobnie ogłosi się już Imperatorem. Wookie z trudem wygrają tę bitwę. Jednak Chewbacca i Terrful wraz z Yodą uciekną z pola walki. Prawdopodobnie wykorzystają do tego pojazd klonów o nazwie "Barc Speeder". Obaj Wookie doprowadza Mistrza Jedi do świątyni. Z początku Yoda będzie myślał ze należała ona do starożytnych Jedi, jednak po chwili przekona się, iż było to miejsce Sithów. Tam Mistrz Jedi dowie się ciekawego faktu, odnośnie proroctwa o Wybrańcu, acz niewiadomo w jaki sposób. Treść będzie brzmieć następująco : "Wybraniec-Anakin dopełni swojego proroctwa, zabijając swojego mistrza, a tym samym ostatniego Sitha, po czym sam zginie".
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 7

2004-07-14 11:43:00 StarWars.com

Na StarWars.com, w dziale Hyperspace pojawił się siódmy wirtualny plan (Knoll vision).
(spoiler): Przedstawia on plan trzeci, na którym widać ścigacz senatora z Alderaanu. Bail Oragana będzie zmuszony uciekać z planety Coruscant. Na lądowisku, na którym będzie znajdował się czerwony ścigacz, Senator zostanie zaatakowany pradopodobnie przez gwardzistów Imperatora i szturmowców klonów.

Na wirtualnym planie można dostrzec dwie kamery obrotowe, które podążają za ścigaczem. Jedna kamera filmuje Jimmiego Smitsa pod bocznym kątem, podczas gdy w tym samym czasie, druga koncentruje się na głowie aktora.
Obie kamery umieszczone są dosyć wysoko, by zrobić dobre zdjęcia ścigacza Baila. Speeder ów znajduje się na w obszernym studio, całkowicie wypełnionym zielonym ekranem.
Dodatkowo na planie umieszczono trzecią kamerę, ale jest zbyt mała by ją dokładnie zobaczyć. Internetowa kamera Hyperspace jest blisko tylniej platformy, której schody prowadzą na scenę.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Kolejny trailer we flashu

2004-07-11 13:48:00 Strider

Wczoraj pisaliśmy o Fanowskim zwiastunie Epizodu III, autorstwa Stridera. Był on stworzony we flashu. Mateusz „Strider” Chmiel postanowił poprawić swój trailer.
Drugi zwiastun we flashu z E3 ściągniecie tutaj.
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Nowy Fanowski trailer Epizodu III

2004-07-10 12:00:00 Strider

Strider stworzył ciekawy zwiastun Epizodu III we flashu, w którym muzyka jest zapożyczona z trailera Spidemana 2. Zobaczymy w nim wiele znanych nam już scen z Epizodu III.
Flash zajmuje 1,2 mb i możecie go ściągnąć tutaj.
KOMENTARZE (37)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 39

2004-07-09 13:28:00 StarWars.com

Na StarWars.com w płatnej strefie Hyperspace pojawiło się trzydzieste dziewiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet.
(spoiler):Przedstawiono na nim Nute`a Gunraya, w którego wcielił się Silas Carson, grający również Mistrza Jedi Ki-Adi-Mundiego w Epizodzie III.
Przywódca Neimoidian ma na sobie pomarańczową szatę, z brązowymi ozdobami. Pod spodem widać białą koszulę.
Na głowie ma już tradycyjnie nakrycie głowy. Jest ono zrobione z zamszowego materiału, o kolorze ciemno pomarańczowym.
Nute Gunray jest bardzo zdenerwowany. Na jego twarzy widać specyficzny grymas zlości.
Prawdopodobnie zobaczymy zezłoszczonego Gunraya w czasie początkowych scen bitwy w kosmosie. Możliwe, iż jak przystało na tchórza, Nute po zwycięstwie Republiki nad wojskami Konfederacji, ucieknie na wulkaniczną planetę Mustafar.
Kiedy Anakin już przejdzie na Ciemną Stronę Mocy i zabije wszystkich Jedi na Coruscant, prawdopodobnie Imperator Palpatine`a zleci mu odszukanie i zabicie ostatnich przywódców Separatystów na planecie Mustafar.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 6

2004-07-07 11:11:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił szósty wirtualny plan (knoll vision).
(spoiler): Przedstawia on mostek krążownika Federacji Handlowej. Przypomina on trochę ten z Epizodu 1. W głównej części widać miejsce, na którym siedzi Neimoidiański kapitan. Po prawej stronie widać dwa komputery pokładowe. Cały mostek jest dosyć przestronny. Znajduje się na nim kilka części zielonego ekranu, który zostanie zastąpiony efektami ILM. Nie obyło się bez niebieskiego ekranu, który będzie pełnił role przestrzenni kosmicznej. Dodatkowo w głąb korytarza znajduje się fioletowy ekran.

Zapewne zobaczymy na mostku tego statku Nute`a Gunraya (Silas Carson) i Rune`a Haako (Sandy Thompson). Możliwe, iż sceny z ich udziałem będą umieszczone w początkowych scenach filmu, czyli wielkiej kosmicznej bitwie, kończącej działania Wojen Klonów. Prawdopodobnie ich sceny będą nieco przypominały te z mostku Niszczyciela Gwiezdnego klasy Super w Epizodzie 6.
Możliwe, że Gunray i Haako będą zadziwieni i jednocześnie przerażeni umiejętnościami pilotażu Anakin i Obi-Wana, ponieważ akcja będzie się opierać głównie na ich myśliwach.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Generał oczekuje

2004-07-05 15:49:00 StarWars.com

W tym tygodniu w czasie czatu na Hyperspace z Robem Colemanem ujawniono, iż zły wygląd Generał Grievous został już skończony i pozostały jedynie przygotowania do umieszczenia go każdym ujęciu Epizodu III. Można powiedzieć, ze ta komputerowo generowana postać przechodzi jeszcze poważne zmiany. Na dzień dzisiejszy zatwierdzono skończoną animacje, w której(spoiler): Grievous i Obi-Wan Kenobi biorą udział w iście męskiej walce. Prawdopodobnie chodzi o użycie rąk i nóg. (koniec spoilera).
„Musimy jeszcze ubrać Generała do końca” - tak Rick McCallum opisuje koniec tygodnia nad grafiką Grievousa. Bardzo skomplikowany model trójwymiarowy jest skończony i zatwierdzony, pozostało jedynie końcowe pomalowanie formy czyli nałożenie odpowiednich tekstur.
Niedokończony wdzięk Grievousa można było podziwiać na okładce ostatniego oficjalnego numeru magazynu Star Wars w Wielkiej Brytanii i niedługo zostanie on opublikowany w oficjalnym magazynie we Francji.
NIESKONCZONY model Generała możemy zobaczyć na okladce ostatniego numeru Cinefex. Minął miesiąc od publikacji tego magazynu, od tego czas u jego wygląda bardzo się rozwinął. Okładka i plakat w Cinefex jest połączeniem nieskończonego renderowanego modelu z dwu wymiarowym wypełnieniem artysty od szkiców koncepcyjnych Alexa Jaegera.

”Pozostało jeszcze wiele pracy nad Grievousem zanim będziemy mogli go dodać do zdjęć” - mówi McCallum. „Dopiero, kiedy będziemy mieli aktora, którzy użyczy mu głosu i nagramy wszystkie jego kwestie, co pewnie nam się uda zrobić w przyszłym miesiącu, będziemy mogli całkowicie zanimować Grievousa.

Nowy dyrektor od efektów graficznych Roger Guyett nadal znajduje się w podróży, w celu znalezienia egzotycznych miejsc, na zdjęcia rodzinnej planety Wookie`ich Kashyyyk. Musi jeszcze tam zostać dwa tygodnie, ponieważ burza i huragany przerwały jego prace. Tu należy dodać jedną rzecz, otóż wszystkie zdjęcia do Epizodu III są kręcone w studiu. Nie było kręconych żadnych zdjęć lokacyjnych, ale to nie oznacza, że wszystko będzie wygenerowane komputerowo. Ekipy Lucasa jeździły po świecie i nagrywały plenery, które mają zostać komputerowo podłożone w miejsce zielonego bądź niebieskiego ekranu. Wcześniej donosiliśmy o tym, jakoby ekipy Lucasa filmowały czynny wulkan, Nową Zelandię, czy gotyckie zamki. Wygląda na to, że teraz szukają Kashyyyku (tu zwykła dżungla doskonale może nadać się na miniaturę).

W czwartek 24 czerwca, wielka początkowa scena o oznaczeniu OSB 10 została pokazana Lucasowi do zatwierdzenia. (spoiler): „Jestem w szoku” - komentuje, Lucas, kiedy myśliwce przemierzają pomiędzy ogromnymi krążownikami
Scena OSB 10 została zatwierdzona przez George`a. Wystąpią w niej nowe roboty o geometrycznych kształtach. Droidy Federacji „vulture” (sęp) będą się przemieniać na ekranie. Funkcje oraz wygląda będą nadal nawiązywały do tego, co widzieliśmy w Epizodzie 1.

Inna scena. Tado, młody padawan grany przez Jetta syna Lucasa, jest przytłoczony siłami wroga. Cała sekwencja przedstawia ucznia Jedi na platformie planety Coruscant, który broni się przed atakiem szturmowców klonów, którzy zostaną wygenerowani na komputerze.
„Zastanawiałem się jak to nakręcimy” - mówi Lucas, w czasie, kiedy ILM zaczyna pobudzać do życia tą scenę.
Rob Coleman potwierdza, iż ILM zaczęło konstruować cyfrowy model Tado, ale George proponuje alternatywę.
„Jett wie, co i jak ma zrobić na planie. Praca na przyczepionej linę dobrze mu wychodzi. Jednak przez cały okres dokrętek może się nam zdążyć, iż zastąpimy Tado modelem cyfrowym.” - odpowiada Lucas.
Tado jest troche za mały by wykonać sekwencje z użyciem skoku mocy, wiec trzeba bjdzie skorzystać z pomocy komputera by ta scena mogła powstać. Ta zmiana nie bę$zie jedyną w filmie. W Epizodzie III będzie scena, w której Anakin dowodzi legionem szturmowców-klonów (możliwe, że już w zbrojach Imperium), którzy będą niszczyli świątynie Jedi na planecie Coruscant. Wybraniec będzie w niewielu scenach modelem komputerowym, szczególnie, gdy będzie skakał po wielu miejscach świątyni i zabijał Mistrzów i Padawanów Jedi.
(koniec spoilera).
Rodzi się pytanie „dlaczego?”. Ponieważ zostanie wydanych pewnie z dziesięć procent mniej pieniędzy na tą mała scenę. W przeszłości nakrecenie takiej sceny nie potrzebowało by aktora grającego daną postac. Wystarczył by kaskader przebrany w szaty Rycerza Jedi, nakrecony z 200 yardów odległosci.
Można by było również skorzystac z innej metody. Polega ona na nakreceniu postaci i odpowiednim pomniejszeniu, by dostosowac ją do danej sceny.

Teraz odległy cyfrowy dubler oszczędza dużo czasu na planie i pieniędzy, by nakręcić tak małe i prawie nie widoczne ujęcia.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

8 dokument z Hyperspace - dokładny opis

2004-07-05 12:28:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się ósmy dokument z serii “Making of Episode 3” zatytułowany “Za kurtyną”. Jak zwykle na czołówce zostały ukazane sekwencje, które zobaczymy w nowym filmiku z cyklu “Making of..”. Dodatkowo widać sceny ze złowieszczym spojrzeniem Anakina oraz skupionym Obi-Wanem (pojawiły się one we wcześniejszych dokumentach, ale nie ukazywały ich aż tak wyraźnie jak ósmy).
Na początku dokumentu prezentowane są początkowe sceny filmu.

(spoiler):Chodzi o kręcenie sekwencji walki na statku kontrolnym Federacji, pomiędzy Anakinem, Obi-Wanem, a Hrabią Dooku. Prawdopodobnie Skywalker i Kenobi po przedostaniu się do komnaty Generała Grievousa, gdzie jest wieziony Palpatine, zastaną jedynie samego Kanclerza na krześle, które znajduje się na dole schodów i lekkim podwyższeniu. Możliwe, iż podejdą do niego i wywiąże się miedzy nimi pewien dialog. Dopiero po chwili do komnaty wejdzie Hrabia Dooku. Anakin i Obi-Wan szybko zdejmą płaszcze (nawiązanie do Epizodu 1). Następnie Lord Tyranus zejdzie po schodach z dużego podwyższenia i podejdzie dalej po mniejszych stopniach (małe podwyższenie). Dalej Rycerz i Mistrz Jedi spojrzą Dooku w oczy. Po czym zacznie się szybki pojedynek. Będzie to walka, 2 na 1, czyli tak jak chciał Obi-Wan pod koniec Ataku Klonów (kolejne nawiązanie – tym razem do Epizodu 2).
Pojedynek będzie bardzo szybki i emocjonujący.
Anakin i Obi-Wan pokażą, że ich umiejętności bardzo się polepszyły przez okres 3 lat morderczej batalii w Wojnach Klonów. Skywalker szybkimi ciosami wraz z powolniejszym Kenobi sprowadzą Dooku do krytycznego momentu, w którym Anakin prawie wytrąci miecz Hrabiemu, przez co Rycerz Jedi łatwo kopnie Tyranusa, spadając z małego podwyższenia. Dalej Anakin i Obi-Wan zejdą powoli po stopniach. Hrabia bardzo szybko zareaguje, dzięki czemu lekko rani Kenobiego w kolano i ramie.
Następnie cały pojedynek przeniesie się pod wejście do komnaty. Prawdopodobnie Anakin znowu pchnie Hrabiego, sprawiając ze upadnie. Kiedy Dooku będzie znajdował się na pewnej odległości od Jedi, wtedy wejdzie Generał Grievous. Możliwe, iż Anakin rzuci się na Genereła, walczącego 2 mieczami świetlnymi, po kilku sekundach kopiąc go za wejście do komnaty. Prawdopodobnie Skywalker powie wtedy Obi-Wanowi, aby zajął się Grievosem, bo Dooku jest jego. Pojedynek miedzy Hrabia a Anankinem będzie dosyć emocjonujący. Skywalker będzie szybszy, zwinniejszy, co sprawi ze Dooku będzie się bardzo bał Rycerza Jedi. Możliwe, iż Palpatine będzie chwalił umiejętności Anakina i podsycał w nim gniew (nawiązanie do Epizodu 6).
Pojedynek zakończy się odcięciem głowy Hrabi Dooku przez Skywalkera. Następnie Anakin uwolni Palpatine`a i razem pospieszą na pomoc Obi-Wanowi. Kenobi przegra walkę z Grievosem i będzie bliski śmierci. Wybawi go Skywalker, wyskakując do przodu, jednocześnie kopiąc Generała na pewna odległość. Anakin podbiegnie do Grievousa i zacznie z nim pojedynek. Walka będzie krotka, ponieważ Anakin będzie przewyższał Generała w szybkości i technice walki na miecze. Skywalker powali Grievousa, przez co Generał w strachu ucieknie i zacznie niszczyć cały statek. Następnie Anakin, Obi-Wan i Palpatine będą starali się uciec.
(koniec spoilera).

Jak sam tytuł dokumentu wskazuje, nowy „Making of Episode 3” opowiada o tym, co się dzieje na planie w czasie kręcenia danej sceny. Otóż, kiedy kręcono scenę początkowej walki, na dokumencie zaprezentowano kilka urywków przedstawiających George`a w „Wiosce Wideo”, plan od zewnatrz a także człowieka w pokoju, kiedy odtwarzał tę sceny walki. Lucasowi bardzo spodobało się to ujęcie, możliwe, że zobaczymy to samo w końcowej wersji filmu.

Pablo Hidalgo (redaktor SW.com oraz człowiek odpowiedzialny za prezentowanie materiału z E3 w internecie) – „ W tych filmach wszystko jest cyfrowe. Przez co nie musimy znajdować się na planie w tym samym momencie. Patrzymy na aktorów, jest odpowiednia kamera, wszystko kręcimy na niebieskim ekranie. Jednak za kurtyną tego niebieskiego ekranu, istnieje całkowicie nowy świat działalności związaną z filmem.”
W tym momencie widać scenę rozmowy Obi-wana z Anakinem. Skywalker ma spuszczoną głowę, a Kenobi zachęca gestem głowy do czegoś. Dalej widać sekwencje z Padme w senacie.

Fred Mayers (dyrektor odpowiedzialny za wysoką jakość dźwięku i obrazu) – „Witam w namiocie inżynierów. Znajdujemy się tutaj po za planem i kontrolujemy obraz z otoczenia do produkcji Epizodu III.
Jesteśmy tutaj całkowicie połączeni z planem, po przez kamery, aż do systemu nagrywania. Dzięki temu możemy przetwarzać obraz do woli. Normalnie by poprawić daną scenę musielibyśmy ja nakręcić od początku”.
W tym momencie prezentowane są sceny z Anakinem i Palpatine`em w jego biurze na Coruscant oraz przygotowania do walki miedzy Anakinem a dublerem Hrabii Dooku. Dalej widać sekwencje przedstawiającą kamerę i szybki ruch za kablem wychodzącym po za namiot.

Paul ‘Salty’ Brincat (nagrywanie dzwieku”) – „Na planie znajdują się czasem takie kamery, które połączone są bezpośrednio z moim sprzętem. Przez to ja i człowiek od nagrywania obrazu nie musimy się znajdować bezpośrednio na planie, kiedy kręcona jest dana scena do filmu. On obrabia obraz a ja dopasowuje odpowiednio dźwięk. Można powiedzieć, że siedzę na miejscu rezysera”.
W tym momencie widać scenę prawdopodobnie na planecie Utapau. Obi-Wan znajduje się na ogromnym obszarze zielonego ekranu. Kenobi z włączonym mieczem świetlnym podchodzi do tajemniczej postaci, ubranej w niebieski kostium. Możliwe, iż jest to Generał Grievous.

Michael Taylor (operator rozdzielania obrazu) – „Tak prawdę mówiąc jesteśmy lekko spóźnieni, ale nie jest to typowe miejsce do nagrywania. Musimy cały sprzęt przewieźć i połączyć w niecałe 10 minut, wiec sprawdźmy czy się nam uda”. W tym momencie widać sekwencje, w której samochód przewozi potrzebne kable i sprzet.
„Ta praca jest zajmująca, mimo to satysfakcjonuje nas. Jestem odpowiedzialny za to by wszystkie kable na planie były połączone odpowiednio i bardzo szybko. Dzięki temu każdy będzie wiedział, co ma robić w czasie kręcenia danych scen. Kiedy już wszystkie połączenia zostaną sprawdzone, wtedy wkraczamy do własnej roboty. Dla przykładu obowiązki Freda polegają na tym, aby nagrać obraz w jak najwyższej rozdzielczości, a moje by odpowiednio nimi zarzadzać”.
W tym momencie prezentowane są sceny, kiedy Michael przenosi i podłącza kable oraz sprawdza poprawność obrazu, Fred stoi przed komputerem i sprawdza prace kolegów. „Jesteśmy całkowicie niezależni w operowaniu wszystkimi sekwencjami”.

Paul ‘Salty’ Brincat – „Siedząc tutaj mieszamy i komponujemy dane dźwięki do odpowiedniej sceny na tym urządzeniu do nagrywania. Śmieszne, bo kiedy jestem przed moim monitorem, widzę takie rzeczy jak każdy ruch, obrót kamer, wszystko, co wykonują aktorzy. Wygląda na to ze jestem o wiele bliżej niż niektórzy ludzie myslą.
W tym momencie widać scenę z C-3PO i Padme. Droid pociesza panią senator. Padme lekko dotyka ramienia 3PO i przechodzę przez wejście. Pani senator składa płaszcz i jest lekko zamyślona.

Pablo Hidalgo – „Ludzie od dźwięku i obrazu spędzają wiele czasu „za kurtyną”. Widzą na monitorach dokładnie, co się dzieje na planie” .

David Tateshall (dyrektor zdjec) – „Sposób, w jaki kręcimy Epizod 3 jest nadzwyczajny. Praktyczne wszyscy na planie są „w ruchy, kręcenie scen wymaga kontaktu przez mikrofony czy małe radia. Jednak ja znajduje się z dala od monitorów, by sprawdzać czy wszyscy wykonali poprawnie swoją prace”.
W tym momencie widać Davida piszącego cos w swoim notesie, scenę, kiedy Palaptine podchodzi do zmęczonych, Anakina i Obi-Wana na rampie, a także prace ludzi od makiet.

Pablo Hidalgo – „ W miejscu zwanym „Za kurtyna” trzymamy wiele potrzebnych rzeczy do filmu. Musimy mieć pewność ze wszystko będzie idealnie współgrało w czasie, gdy rozpocznie się kręcenie danej sceny. Jest to bardzo wymagająca praca, która zmusza nas do ciągłego sprawdzania poprawności danych urządzen”.
W tym momencie prezentowane są ujęcia, kiedy pracownicy uchylają „kurtynę” i pokazują wiele urządzeń np. oświetleniowych, wykorzystywanych do filmu.

Mosses i Paul Fotofili (pracownicy od światła i elektryczności) – „Nasza praca wygląda tak jakbyśmy znowu grali w rugby. To ciągły trening dla nas, który sprawia ze czujemy się znowu jak młodzi uczniowie w szkole”.
Dalej prezentowana jest praca, Paula i Mossesa, którzy szybko wbiegają po schodach, by uruchomić dane światła na czas.

Pablo Hidalgo – „W lecie spędziłem wiele czasu „za kutyną”, ponieważ było to jedyne miejsce, z którego mogłem bezpośrednio pisać w internecie”.
W tym momencie Pablo wyjmuje stos kabli z torby a także zasilacz wraz z rodzielaczem.
”Teraz powinienem pisać „dziennik z planu” (set diary) tak jak każdego dnia. Jest to zawsze połączone z kamerą internetową, ponieważ dobry dzien. z kamerą zazwyczaj oznacza ‘siedzenie przed kamerą’. Dzięki temu poznaje coraz to nowe watki fabuły, nie omieszkam poinformować o tym Fanów w internecie.
Potem masz takich ludzi jak Peter i Tom, którzy znajdują się „za kurtyna” i chodzą za tobą by sprawdzić czy wszystko działa i idzie zgodnie z planem. Oni biorą swoja robotę na poważnie. Głownie polega ona na tym by przebrać się w stroje postaci i nakręcić kilka scen w ramach próby do tych własciwych”.

Tom Maynard i Peter Jackson (Peter Jackson (XI) – źródło – imdb.com) – „Można powiedzieć, że jesteśmy artystami. Bierzemy naszą pracę bardzo na poważnie. Nasza rola polega na tym by stać się prawdziwymi aktorami, musimy się dopasować do danej sceny i odpowiednio zagrać w każdej sekwencji. Dzięki temu obaj czujemy się na wysokości zadania”.
Następnie widać kręcenie testowej sceny z udziałem Toma i Petera na statku Federacji z początku Epizodu 3.
Pablo Hidalgo - „Kiedy jesteśmy gotowi do kręcenia sceny, opuszczamy filmowy klaps. Nieważne gdzie się znajdujesz, gdy to widzisz czujesz się jednocześnie częścią planu i zdjęc”.

Paul ‘Salty’ Brincat – „Klaps filmowy zawsze był i zawsze będzie. Dzięki temu dajemy aktorowi poczucie ze kręcimy film, jest to miłe dla nich. Nie musimy z tego korzystać, ale zdajemy sobie sprawę, że klaps jest w przemyśle filmowym od lat. Myślę, że każdy z nich wciela się lepiej w swoja postać, kiedy słyszy dźwięk tego klapsa filmowego. Wiec zróbmy to, czemu by nie. Zawsze to się zdarza, musimy nagrać to co musimy nagrać, za tą ścianą, w której się znajdujemy”.

W tym momencie widać szybkie sekwencje przy opadaniu klapa filmowego. (spoiler): Są to początki scen z Obi-Wanem w windzie z wyjściową dziurą na statku Federacji, z Padme w senacie na Coruscant, Kenobim i Anakin z włączonymi mieczami oraz interesująco na cos zapatrzeni, zamyślonym Obi-Wanem, Anakinem w biurze Palpatine`a, w sypialni Padme, idącym Kenobim do Skywalkera i Kanclerza. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 38

2004-07-02 13:20:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace ukazało się trzydzieste ósme zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):

Przedstawia ono Wookie`iego o imieniu Tarfful, w którego wcielił się Michael Kingma. Nowa postać trzyma za szyje Dave`a Elsey`a, dyrektora od tworzenia potworów.

Tarfull ma ciemno brązową sierść. Włosy na głowie ma zaczesane do góry. Na tyle czaszki widać kilka czarnych warkoczów, przypominających tzw. „dredy”, do których poprzyczepiane są srebrne ozdoby, wyglądające jak „gumki do włosów”.

Nowego Wookie`iego zobaczymy zapewne w wielkiej bitwie na planecie Kashyyyk wraz z oddziałami Republiki i samym Yodą, przeciwko ostatnim wojskom Konfederacji. Po zniszczeniu droidów, klony przejmie już Imperator Palpatine.
Zacznie się walka miedzy rasą Wookie a klonami. Możliwe, iż Tarfull zginie w potyczce ze szturmowcami-klonami

Sam koncept zdjęcia jest pieknym nawiązaniem do sceny z Nowej Nadziei, w której Darth Vader trzyma za szyje....rebelianta
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Czat z Hyperspace

2004-07-01 13:35:00 LS za StarWars.com

Niedawno na Hyperspace odbył się czat z Robem Colemanem, jednym z szefów od efektór specjalnych w ILM. Oto co powiedział: (spoiler):
- Ujęcia z Grivousem - takie jak chodzenie czy ruchy zostały już zanimowane, ale ostatecznego efektu jeszcze nikt nie widział, gdyż ich nie zrenderowano.
- Atak klonów miał w sumie 70 minut pełnej animacji w filmie. W Epizodzie III będzie ich aż 85
- Przez to, że Grievous będzie chodził w masce, trudno będzie animować jego uczucia i reakcje. Będą one jednak bardziej uwypuklone przez ruchy ciała, a przede wszystkim oczy.
- Yodę animowało się o wiele łatwiej, po pierwsze dlatego, że wszyscy go znali, a po drugie Frank Oz doskonale podkładał głos. Głos Grievousa wciąż nie jest znany, przez to utrudnia to pracę animatorom.
- Grievous jest innym czarnym charakterem niż Vader, jest bardziej cwany ale i bardziej okrutny.
- Yody będzie więcej niż w Ataku klonów i ponownie stanie do walki.
- Będziemy mieć wrażenie bycia w centrum Wojen Klonów. Zobaczymy wiele różnych typów bitew i rozmaite bronie a także wspaniałe ujęcia. Pod tym względem film jest bardzo ciekawy i olbrzymi
- Będzie scena w której oba droidy C-3PO i R2-D2 są wygenerowane komputerowo
- Ani Dexter ani Watto nie pojawią się w Epizodzie III
- Rob Colman nie jest pewien jak zostanie oceniony Epizod III i czy dostanie status PG
- Miecz Yody będzie wykonany ręcznie a nie wygenerowany
- kostium Temuery Morrisona będzie wygenerowany komputerowo
- sceny akcji z Grievousem są właśnie opracowywane. Być może zobaczymy ich fragment w pierwszych zajawkach.
- Yoda będzie bliski płaczu
- Colman Trebor, a dokładniej postać identyczna przewinie się przez tło Epizodu III
- Ze stworów zobaczymy olbrzymie gadopodobne kreatury, wysokie istoty z futrem oraz małe robakopodobne
- W dwóch scenach Padme będzie wygenerowana komputerowo, aczkolwiek to się może jeszcze zmienić
- Luke i Leia nie będą komputerowi. Będą wykonani z gumy.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Wypowiedz Pabla Hidalgo

2004-07-01 12:22:00 StarWars.com

Pablo Hidalgo ponownie odpowiedział na kilka pytań w dziale Hyperspace: (spoiler):

Lucas specjalnie nie zmieniał nic w Epizodzie III, głównie doszlifowywał postaci i sceny, a to często robiono nawet bez dokrętek, lecz głównie przez montaż. Co ciekawe wiele takich rzeczy miało też miejsce w klasycznej trylogii.
- Beru w E3 będzie równie małomówna jak w AOTC (a może nawet mniej). - Niszczyciele klasy Venator mają mostki bardzo przypominające te z trylogii, ale najbardziej podobne do ISD są w środkowej części kadłuba. W innych widać, ze to jeszcze robota Republiki.
- Epizod III pomimo swojego mroku, również będzie mieć zabawne fragmenty. Zresztą w Epizodzie V, też była scena w której Yoda bił laską R2-D2
- Za jakiś czas będzie seria obrazków z Epizodu III trochę przypominająca Image Attacks, ale będzie krótsza.
- Anakin nie skasował danych o Kamino w Archiwum Jedi
- Przed premierą Epizodu III, pojawią się materiały z EU o Sifo-diasie
- Na pytanie czy Gary Oldman ma podkładać głos pod generała Waltera Grievousa, odpowiedź była dość zagmatwana. Nikt jeszcze nie został do tej roli wybrany, ale i tak nic nie wiadomo, dopóki kontrakt nie zostanie podpisany, a wtedy pojawi się info. - Historia z kręceniem scen z epizodu III w Tunezji podczas prac nad AOTC jest prawdziwa. Sceny te zostaną jednak wykorzystane w kilku miejscach jako tło.
- R2 będzie miał bohaterską rolę podczas filmu, a zrobiono to tylko dla zabawy - żeby było śmiesznie.
- Sora Bulg nie pojawi się w szeregach Konfederacji w E3.
- Palpatine nie jest Sifo-Dyasem, Grievous także.
- Watto nie pojawi się w Epizodzie III, nawet nie będzie wspomniany
- Dooku wie o tym, kim jest Darth Sidious
- Mas Amedda przeżyje Epizod III
- Kamino i Geonosis nie pojawiają się w Epizodzie III. Za to w jego obecnej wersji jest aż . 12 planet (w tym Coruscant, Naboo, Tatooine, Alderaan, Mustafar, Utapau i ???)
- Nie będzie podważania teorii narodzin Anakina. To co mówiła Shmi w Epizodzie I to prawda
- W Epizodzie III Grievous nie będzie na Coruscant
- Na dzień dzisiejszy rada Jedi składa się z Yody, Mace'a Windu, Obi-Wana, Shaak Ti, Agena Kolara, Stass Allie,, Plo Koona, Ki-Adi-Mundiego, Saesee Tiina, Evena Piella, Kita Fisto i Pablo-Jilla.
- Tylko Yoda i Obi-wan umierając zjednoczą się z Mocą. Mace Windu nie będzie tego potrafił.
- R4-P17 - droid Obi-Wana z AOTC dożył do E3 ale jego przyszłość nie wygląda zbyt różowo.
- W czasie bitwy zobaczymy nowe statki Intergalaktycznego Klanu Bankowego i Gildii Kupieckiej
- Jedną z postaci będzie Komandor Klonów Bly.
- Pod koniec filmu Palpatine będzie już imperatorem
- Anakin nie będzie miał swojego padawana.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (20)
Loading..