TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

6 dzień dokrętek

2004-08-31 14:01:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej w dziale Hyperspace redaktor Pablo Hidalgo opisał szósty dzień dokrętek w Londynie. (spoiler):

Na początku zostaje opowiedziana historia nowej rasy w ROTS, zwanej roboczo „Sweitt Concorkill”. Należy do niej senator Ongre, którego planowano dodać w scenie z Padme. Inny reprezentant tejze rasy miał się pokazać w scenach z Palpatine`m i przeciwstawiać się rosnącej władzy Najwyższego Kanclerza.
W czasie robienia głównych zdjęć, wymawianie pełnej nazwy Sweitta stawało się iscie dobrą zabawą dla ekipy. Concorkill był pierwszym z rasy obcych który miał zostać usunięty z filmu.
Mimo wszystko gatunek Ongree`a wrócił do planów, kiedy to zaczęło się zaludnianie Rady Jedi. Otóż kilka pustych krzeseł zostało zarezerwowanych dla potaci komputerowych, przez co Swiett zamienił swoje ubranie senatorskie na brązowe tuniki, stając się Mistrzem Jedi.
Pablo myslał, iż ten obcy stał się Pablo-Jillem, postacią z twarzą odwróconą z góry na dół, która pojawiła się w Epizodzie II na Arenie Geonosis. Mimo to miał inaczej pomalowaną skóre i dorobione szczegóły.

”Ten specyficzny obcy tak naprawde nie był zaprojektowany do wiekszej roli niż postac wypełniająca tło w Epizodzie II” – mowi Knoll.” Kiedy zdecydowalismy się go umiescic w Radzie Jedi, zdalismy sobie sprawie, iż musimy udoskonalic jego wygląd. Dla starego pomyslu wymylislismy troche ciekawych rzeczy, a następnie połączylismy je w jedną całosc.”

Pablo Hidalgo doszedł do wniosku, iż nowy obcy nie jest Pablo-Jillem. Możliwe, że jest to Sweitt Concorkill, albo zupełnie inny Jedi. Wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, iż w Radzie Jedi będą zasiadać Plo Koon, Mace Windu, Yoda, Ki-Adi-Mundi, Obi-Wan Kenobi, Agen Kolar, Mistrz Jedi Ongree, Saesee Tiin, Kit Fisto, Stass Allie, a także nowy Jedi...

W zasadzie wszystkie sceny w Radzie Jedi zostały nakrecone. Jednak zawieszono, na niespełna dwa miesiace, scenę prezentującą całą Radę od góry, do czasu, kiedy ILM stworzy komputerowy model ostatniego Mistrza Jedi.
Jako, że będzie to cyfrowa postać nie zostawia ona zbyt wiele opcji. „Cóż możemy wykorzystać Colemana Trebora z bandażem na nosie” – mówi Knoll do George`a. Wszystko przez to, iż Departament Artystów Koncepcyjnych musi stworzyć krzesła dla Rady Jedi w dokretkach. Lucas chce aby generowana komputerowo postać Mistrza Jedi siedziała na małym krzesle, podobnym do tych uzywanych w czasie krecenia Epizodu I przez mniejszych członków Rady jak Yoda, Yaddle i Even Piell. Można stąd wywnioskować, iż nowa postać nie będzie wielkich rozmiarów.

Wykorzystanie starych, archiwalnych rekwizytów z Epizodów I i II mija się z celem, ponieważ nowa sekwencja w Epizodzie III będzie prezentowała cały pokoj Rady a także wszsytkie krzesła Mistrzów. Kilku członków nie będzie znajdowała się w pomieszczeniu. Będą hologramami. Więc, cóż hologramy widzą z odległego miejsca? Reszte członków Rady, znajdujących się w pokoju w formie hologramu.

W scenie, w której Yoda na Kashyyyku kontaktuje się z Radą na Coruscant, widzimy wszystkich członków jako bardzo mały hologram. To własnie to skupisko krzeseł wokół zostanie jeszcze raz nakrecone, ale nie na niebieskim ekranie, lecz dzieki wielokrotnym sekwencją za pomocą kamery cyrfowej. Wszyscy Mistrzowie Jedi, ktorzy będą siedziec w sali Rady zostaną nakreceni w kilku czesciach, a nastepnie połaczeni, przez co stworzy się wyrazisty hologram.

Ekipa na planie już coraz bardziej oswaja się z internetową kamerą Hyperspace. Dowodem jest przyniesienie miecza swietlnego przez asystentke od spraw obrazu. Dzięki temu wiekszosc grupy dobrze się bawiła, wymachując zielonym ostrzem przed kamerą.

Zoe Whittaker asystentka od spraw obrazu pokazała swoje umiejetnosci we władaniu mieczem swietlnym. Zmierzyła się nawet z samym koordynatorem walk do filmu Nickem Gillardem. Sam Lucas patrzył na ten sparing z podziwem, gdyż przypomniały mu się czasy kręcenia Oryginalnej Trylogii, kiedy to aktorzy walczyli na białe lub szare kije, do których potem domalowywano promienie swietlne.

Pablo Hidalgo na końcu artkułu stwierdził, iż nie ma zadnych obaw co do Epizodu III Gwiezdnych Wojen.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Art. Of Revenge #3

2004-08-31 12:53:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się trzeci szkic koncepcyjny z cyklu Art. of Revenge.

Przedstawiono na nim wczesny projekt Ryana Churcha. Pochodzi on jeszcze z 2002 roku. Szkic obrazuje przedostawanie się grupki Rycerzy Jedi i szturmowców-klonów przez zniszczony krążownik.

Dodatkowo na oficjalnej pojawił się szkic drugi, o którym pisaliśmy wcześniej tutaj. Możecie go zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

5 dzień dokretek

2004-08-29 13:13:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace ukazał się opis piątego dnia dokretek w Londynie. Oto artykuł: (spoiler):
„Kanclerz Palpatine. Cóż za miłe spotkanie. Dobrze się pan czuje?” mówi Mace Windu kiedy Najwyższy Kanclerz Palpatine przybywa do budynku Senatu.

Jednak nie taką scenę zobaczymy w filmie. Postanowiono ją lekko zmienić. Aby popchnąć historie filmu do przodu, pierwsze spotkanie Mace`a z Palpatine`em zostało nakręcone w nowej lokacji, a także dodano kilka nowych linijek tekstu.

W scenie nakręconej w Sydney Palpatine i Mistrz Windu mieli się spotkać w budynku na przemysłowym obszarze Coruscant. Miało się to odbyć po scenie wylądowania statku Kanclerza na senackiej platformie lądowniczej, na której mieli już czekać wyznaczeni dygnitarze. Te sceny trochę by się z sobą kłóciły, co spowolniłoby akcję filmu.

Teraz Mace stoi przy Senatorach na platformie lądowniczej, przedtem był już w budynku Senatu.
Mistrz Windu i Kanclerz Palpatine będą rozmawiać o społecznych zmianach w galaktyce, co odbędzie się w bardzo nieprzyjemnej atmosferze. Wojna Klonów bardzo napięła stosunki pomiędzy Jedi a Najwyższym Kanclerzem.

Pablo w drodze do Wielkiej Brytanii miał okazje przeczytać kilka pierwszych rozdziałów nowelizacji Epizodu III. Redaktor Hidalgo stwierdził, iż Stover kapitalnie opisał gesty oraz charakter danych postaci w każdej ze scen, jakie zobaczymy w filmie.

W pierwszych sekwencjach na platformie lądowniczej oraz przy wejściu do Senatu zobaczymy niebieskich gwardzistów, znanych z Epizodu I. Jednak w Epizodzie III Gwardziści Senatu maja na sobie nowe hełmy, co prawdopodobnie dowodzi o ich randze.

ILM doda nowych dygnitarzy na platformie lądowniczej Senatu a także kilka droidów protokolarnych. C-3PO również znajdzie się w tej scenie. Anthony Daniels nakręcił kilka sekwencji w zeszłym roku. Reszta droidów zostanie wygenerowana komputerowo, będą różnić się barwami. Niektóre z nich będą czarne, białe a inne srebrne czy miedziane.

Reszta droidów, które miały znaleźć się w tych scenach została przeniesiona do innych sekwencji. Dla przykładu są nimi roboczo nazwane "Bettie Droids". Jednego z nich zobaczymy w biurze Baila Organy, a także w Teatrze Galaxies.

Dalej w ciągu dnia zajmowano się sceną 99, czyli biurem Kanclerza. Jeden z największych planów stworzonych w Sydney został uproszczony do jednego pokoju, która składał się z niebieskiego piętra, stożkowego projektora, a także szerokiego okna. Wydział Sztuki, którym kieruje Peter Russell dokładnie przeanalizował położenie planu do sekwencji w dokrętkach, przez storyboardy i animację komputerową. Dzięki temu mógł określić ile dokładnie trzeba zbudować nowego planu by dokręcić nowe sceny w Londynie. W tym momencie zaczyna się zadanie dla dyrektora od fotografii Gilesa Nuttgensa. Musi on odpowiednio dopasować światło oraz kąt padania kamery do danej sekwencji. Dzięki czemu widzowie w maja przyszłego roku, nie będą w stanie dostrzec, które sceny były kręcone na pełnym planie w Sydney, a które w czasie dokrętek na ich fragmentach w Londynie.

W południe John Knoll zaprezentował w swoim laptopie zdjęcia z planu Epizodu I z 1997 roku, a także filmik prezentujący Hrabię Dooku, posługującego się mieczem świetlnym w Epizodzie II. Na zdjęciach znaleźli się ludzie pracujący przy całej Nowej Trylogii jak : producent Rick McCallum, Koordynator Walk do filmu Nick Gillard, a także fotograf Keith Hamshere.

Zespół z Wielkiej Brytanii zaczyna się powoli oswajać z internetową kamerą z Hyperspace. Ludziom w Sydney zajęło to trochę więcej czasu, uważali to za dziwny pomysł, by ciągle ich kręcono, a co za tym idzie szpiegowano.

Teraz, rok później, mała kamera ma trochę więcej swobody. Zdjęcia z planu, które ukazały się na łamach Hyperspace i magazynie Star Wars Insider ukazujące Epizod III, wyglądają na odpowiednio ustawiane. Dzięki temu grupa pracująca na planie nie musi się już stresować przypadkowymi pokazami w sieci i prasie.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Generał Grievous Shakar

2004-08-28 12:16:00 Peter_D

Spoiler:
Generał Grievous Shakar , podczas Wojen klonów, służył jako dowódca Separatystycznej armii droidów. Wykazywał się wielkim sprytem prowadząc droidy Separatystów do wielu zwycięstw nad Starą Republiką, jak również nad Rycerzami Jedi. Grievous stał się najgorszym znanym przeciwnikiem z którymi Jedi mieli okazję stawić czoło do tej pory.

Pełne dane: Generał Grievous Shakar
Planeta: Divon
Gatunek: 5% Omix-patra (Głównie mózg, oczy i system newowy)
Droid: 95% Hybrid Cyborg
Płeć: Mężczyzna
Wysokość: 1.904 Metra (domyślna konfiguracja)
Bron: Blastery i miecze świetlne
Przynależność: Konfederacja Niepodległych Systemów (Separatyści)
Koniec spoilera
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 46

2004-08-28 10:18:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się czterdzieste szóste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawiono na nim rękawice od kostiumu obcych. Różnią się one gabarytami jak i kolorem.
Pierwsza i ostania są identyczne, gdyż mają po pięć palców, a także podobny odcień żółci.
Druga rękawica ma kolor ciemnego fioletu, jest trochę mniejsza od poprzednich.
Trzecia ma odcień złoty oraz posiada trzy palce. Jest najmniejsza ze wszystkich tu zaprezentowanych.
Każda z rękawic od kostiumu obcego jest zawieszona na małym kijku. Wszystkie umieszczone są przy lustrze, przy którym widać jeszcze kilka flakonów, prawdopodobnie umieszczona jest w nich farba.

Posiadacze dwóch srodkówych rąk, czyli koloru fioletowego oraz złotego, zostaną zabici przez Anakina Skywalkera.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Spoiler na temat Yody

2004-08-27 12:17:00 TFN

Na łamach TFN pojawiła się nowa informacja dotycząca Mistrza Jedi Yody w „Zemście Sithów”.

(spoiler):W momencie, kiedy Palpatine staje się Imperatorem i przejmuje wszystkie klony, Yoda i Chewbacca znajdują się razem na planecie Kashyyyk. Mistrz Jedi bierze trochę błota, rozsmarowuje je na twarzy, a także wskakuje na plecy Chewiego. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, iż Yoda będzie się zachowywał podobnie jak w przypadku jego pierwszego ujawnienia na Dagobah w Imperium Kontratakuje, czyli krotko mówiąc będzie prezentował się jako dureń. Informacja również podaje, iż będzie „puszczał bąki”. Dodatkowo Mistrz Jedi będzie udawał zwierzątko Chewbaccy.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (32)

Zemsta Sithów

Dokrętki dzień 4 – nowe spoilery !

2004-08-27 11:52:00 Lord Sidious za SW.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace, redaktor Pablo Hidalgo opisał czwarty dzień dokretek do Epizodu III „Zemsty Sithów”. W artykule pojawia się wiele nowych spoilerów. Oto jego tresc:

(spoiler):Jeszcze na Comic-Con Rick McCallum stwierdził, że Hayden będzie musiał nakręcić parę ujęć do pojedynku na nowo. Pomijając kwestię wspomnianą wczoraj, dochodzą jeszcze inne, takie, że wizja pojedynku trochę się zmieniła, oraz to, że w niektórych scenach obecnego montażu zamiast Haydena i Ewana mamy animację. Na szczęście obaj aktorzy tym razem specjalnie nie będą musieli ćwiczyć setek ruchów, gdyż trwałoby to długo. Tym razem potrzebne są przede wszystkim zbliżenia. Wszystko było kręcone na zielonym tle. Jak wyznał John Knoll, twórcy efektów specjalnych, nie lubią skakać pomiędzy dwoma kolorami, a ponieważ w Sydney te sceny kręcono właśnie na zielonym tle, w Anglii jest zupełnie tak samo. Nie była to jedyna scena akcji kręcona 4 dnia. Inną z nich było wyjście Anakina i Obi-Wana z trubowindy na pokładzie okrętu Federacji Handlowej. I choć oryginalna scena była bardzo dobra, to zmieniono ją trochę, miedzy innymi grodzie nie są już zniszczone przez miecz świetlny (jak to było na jednym z obrazków Knolla). Zamiast tego Anakin z Obi-Wanem spokojnie wyjdą sobie z windy. Jakby się ktoś pytał, to oczywiście scenografii do tej sceny nie ma, no może poza podłogą i oświetleniem. Wszystko inne to obecnie wyobraźnia aktorów, a za jakiś czas problem ILMu. Nie zabrakło też kręcenia pamiętnych scen. Niestety czasem to problem, zwłaszcza dla Haydena stojącego w pustym pomieszczeniu i tylko Lucas go instruuje: "Pomyśl jaki to jest straszliwe miejsce we wszechświecie i jak mógłbyś je naprawić?".

Potem Lucas spoglądał na otwierającą sekwencję filmu, a wszyscy się w nią wpatrują. Hayden się prawie wzruszył, widząc napis "Zemsta Sithów" płynący w czerń kosmosu. Wszyscy słyszą fenomenalną muzykę Johna Williamsa i napisy początkowe. Ewan chciał, by je na chwilę cofnąć. A potem rozpoczyna się sekwencja filmu, już skończona przez ILM. Olbrzymi krążownik republiki zalewa ekran, a towarzyszą mu dwa malutkie myśliwce Jedi. Ewan tylko mówi "Popatrz na to." i spogląda na Haydena "to ja i ty, kolego". Oczywiście dalej już wszystko skończone nie jest, są sceny animatyczne, w słabej rozdzielczości, z głosem Bena Burtta w miejscu gdzie będzie słychać Ewana, Haydena czy Temuerę Morrisona. Ewan w tym czasie twierdzi, że nie jest złym pilotem, widząc jak myśliwiec Obi-Wana omija zgrabnie olbrzymią eksplozję. Wszystko ładnie się ogląda aż do sceny, w której Obi-Wan i Anakin są otoczeni przez droidy bojowe. I tu Lucas stwierdza, że to jest scena, którą trzeba nakręcić na nowo, z nową listą dialogową. W tym momencie następuje aplauz, a potem Colin Fletcher zapędza wszystkich do dalszej pracy.

W Londynie pojawił się już Samuel L. Jackson oraz Orli Shoshan, ale oni mieli się już dziś pojawić na planie. Prawdziwą niespodzianką było pojawienie się Jeremy'ego Bullocha (Boba Fett w oryginalnej trylogii), który wpadł powiedzieć cześć, oraz Roberta De Niro, który też wpadł tylko z wizytą.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Dokrętki dzień 3

2004-08-26 10:51:00 Lord Sidious za StarWars.Com

Trzeciego dnia dokrętek jeszcze raz pracowano nad skiffem Padmé Amidali. Chromowano go, posrebrzano by ładnie wyglądał. Będzie to nowy statek, acz przypominający królewski statek z TPM czy ten którym podróżowała Padme w AOTC. Jego silniki są na zewnątrz tuż pod skrzydłami, tak by było więcej miejsca w środku. W środku przypomina on jacht, którym Padme poleciała na Geonosis. Nic w tym dziwnego, skoro użyto dokładnie tych samych podkładek imitujących statek, które wykorzystano w produkcji AOTC. W Epizodzie III nie ma jako takiej sceny w kokpicie. W sumie widzimy jedynie krzesła w głównym hallu pojazdu, i coś co określa się szumnie w scenariuszu mianem ładowni, nieopodal rampy.

Również Nick Gilard miał pełne ręce roboty, tym razem jednak jako koordynator kaskaderów, a nie mistrz miecza. Tego dnia Anakin nie walczył na miecze, acz dubler Haydena ćwiczył się trochę. Tymczasem dokładnie recenzując animatyczną i roboczą wersję montażu pojedynku, nadzorująca scenariusz Victoria Pike znalazła kilka ciekawych momentów. Zwłaszcza takich, że Anakinowi miecz pojawia się raz w lewej ręce, a raz w prawej mechanicznej. Teraz trzeba będzie porobić dokrętki tak, by wszystko było dograne, a to właśnie na jej głowie leży dopilnowanie tego, w której ręce Anakin powinien mieć miecz.

Potem kręcono jeszcze, między innymi, bardziej wypełnioną akcją wersję sceny w której pojawia się Padme, Anakin i Obi-Wan. A także fragment poszukiwań Generała Grievousa, w które wyruszył Kenobi. Tutaj dołożono nową kwestię, nową w scenariuszu, ale bardzo nawiązującą do którejś z klasycznych kwestii Aleca Guinnesa. Pablo jak zwykle pokazał się z "dobrej strony". I dodatkowo opisał w miarę szczegółowo swój wywiad z C-3PO.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Groźba z planu

2004-08-25 11:44:00 LS za SW.com

Drugiego dnia dokrętek George Lucas obserwował scenę, która odbywała się na gwiezdnym skiffie z Naboo, zasiadając przed sprzętem powszechnie znanym jako Video Village. Oczywiście nowa scenografia, jak prawdopodobnie wszystko w czasie dokrętek, to przede wszystkim połączenie niebieskich i zielonych ekranów. A to wszystko ma imitować nowy statek Padme. Ale tym razem jednak pojawili się także i budowniczy, by wzmocnić ILM nie tylko ekranami, ale i bardziej realnymi częściami planu. Co ciekawe prace na planie trwały (rozbudowa) w czasie kręcenia jego zdjęć. Przy takiej organizacji aż trudno by nie doszło do wypadku. No i takiego doświadczyły Natalie Portman i Trisha Bigger. Otóż ledwo co Trisha ubrała Natalie w nową suknię, ta niechcący dotknęła świeżo pomalowanego na biało kawałka planu (dlatego lepiej jest kręcić wszystko na ekranach), no i zniszczyła sukienkę. Na szczęście jednak kostiumolodzy bardzo szybko zareagowali i udało się strój doprowadzić do takiego stanu, by na dokrętkach wyglądał dobrze, nie wyśmienicie jak to miało być, ale może nikt tego nie zauważy.

Padme drugiego dnia dokrętek miałą dożo zdjęć. Wpierw dokrętki na jej statku, a potem w apartamencie. Tam Anakin z Padme będą mieli chwilę wytchnienia, a także będą rozmawiać o sobie, swoich planach, niepewnościach, rodzinie na Naboo. Jak twierdzi Pablo, szczegóły tej sceny poznamy za niecały rok. Jedyną rzeczą którą jeszcze zdradził to fakt, że zarówno Anakin jak i Padme będą mieli rozpuszczone włosy. W każdym razie układanie włosów, zwłaszcza z perukami, przez obecnych na planie stylistów to prawdziwy koszmar. A co gorsza robią to tylko, dla maksymalnie kilku minut zdjęć.

Ale i tak najwięcej tego dnia na planie pojawili się Hayden Christensen, Ewan McGregor i Ian McDiarmid, którzy to właśnie będą najczęściej widziani w Epizodzie III. Wczoraj do pracy przystąpili Ian i Hayden, dziś dołączył do nich Ewan. Ian będzie pracował jeszcze do 1 września, podczas gdy Ewan i Hayden będą mieli w praktyce dwa tygodnie pełne roboty. Natalie mało się pojawiała, bo w praktyce ma być obecna na planie tylko na dwa dni (2 i 3 dzień dokrętek). Intensywną, acz krótką pracę na planie ma też Anthony Daniels. Jimmy Smits, Silas Carson i Christopher Lee, którzy pojawią się tylko na jeden dzień. Na 3 dni w przyszłym tygodniu przyjedzie Samuel L. Jackson.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan 13

2004-08-25 11:39:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w dziele Hyperspace pojawił się trzynasty wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):

Przedstawiono na nim komnatę Generała Grievousa, która znajduje się na wielkim krążowniku należącym do Federacji Handlowej. Scenę widać z pewnej odległości, gdyż znajduję się za wioską wideo, czyli skupiskiem wielu plazmowych monitorów, o dużych rozmiarach. W tle widać dyrektora od animacji Roba Colemana, który jest odpowiedzialny za sekwencje akcji. Jego drużyna będzie musiała dodać droidy bojowe Federacji oraz Generała Grievousa do całego otoczenia.
Jason Snell zbudował cyfrową ramę linowa, która podtrzymuje cały plan. Pomogły mu w tym zdjęcia oraz makiety, które było mu dane oglądać w siedzibie ILM. Na przodzie oddzielnych drzwi do planu siedzi Duncan Young, który czyta dialogi Grievousa pod czas kręcenia scen w Sydney.

Podążając w lewą stronę można spostrzec kilka małych ekranów w wiosce wideo. Widać na nich Anakina, Obi-Wan a także Hrabiego Dooku, walczących ze sobą. Na jednym z monitorów można spostrzec rozmowę Dooku z Generałem Grievousem.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Noc w Operze

2004-08-25 11:08:00 Lord Sidious za SW.com

Wraz z dokrętkami ruszyły kolejne relacje z planu. Zawierają one pewne informacje, które można uznać za spoilery! W poniedziałek w Londynie rozpoczęły się dokrętki do Epizodu III, jak to określił Rick McCallum dość intensywne, gdyż w ciągu 2 tygodni trzeba będzie nakręcić prawie 400 ujęć. W większości będą to nowe sceny, nowe zbliżenia, zmodyfikowane sceny i dialogi, a także poprawki. Pamiętajmy, że większość scen jest nakręcona. A w poprawkach często zdarza się tak, że kręci się 40 sekund materiału do dziesięciu już nakręconych. Kręcenie takich scen jest dość dużym wyzwaniem dla aktorów, gdyż z jednej strony muszą mieć w pamięci całość sceny, którą niejednokrotnie kręcili rok wcześniej, z drugiej mają mało czasu na przygotowanie się. Czasem muszą po prostu dopasować emocję, mimikę, do czegoś, czego już mogą nie pamiętać. Na dodatek większość ujęć zostanie nakręcona na niebieskim lub zielonym ekranie.
(spoiler):
Jedną z kręconych w poniedziałek scen, była rozmowa Anakina z Palpatinem, która odbyła się w prywatnym gabinecie Kanclerza, a dotyczyła toczącej się wojny. Scena ta była nakręcona rok temu, ale została napisana na nowo, by lepiej uwidaczniała ewoluującą historię. Scenografia była wyjątkowo uboga, wszystko zostanie dodane komputerowo. Aby przygotować Haydena i Iana do roli, Lucas na monitorach plazmowych prezentował poprzednią wersję sceny. Po południu kręcono olbrzymią scenę, która w pewien sposób była większa, niż to co widziano w Sydney. Była to scena w teatrze, w której pojawia się śmietanka społeczności Coruscant (zarówno ludzie jak i obcy). I choć scenografia – schodów była dość wielka, to i tak wszystko zostanie ładnie poprawione przez ILM. W scenie widzimy Anakina Skywalkera. Będzie to mieszanka wielu kultur, w teatrze przedstawiany jest balet, a Palpatine będzie omawiał aspekty antycznej sztuki. Do tej sceny przygotował się mocno też Departament Stworów, który przygotował gumowe maski dla wielu istot. Tak więc zobaczymy tam i ludzi, i Twi’leków, Ishi Tibów, Bitów, Nikto, Sy Myrth, Anxandów i wielu innych obcych, także stworzonych na nowo przez Trishę Bigger i jej zespół. Zobaczymy tam prawie 50 statystów, większość w maskach, a wielu innych będzie znanych. Jednym z nich będzie porucznik Danel Faytonni, a teraz już raczej kapitan Faytonni, którego znaliśmy z klubu Outlander w AOTC. W jego rolę ponownie wcieli się Anthony Daniels. Nie będzie to jedyna postać znana z Outlander Club, która pojawi się w Teatrze Galaxies.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Kolejne zdjęcia z “Zemsty Sithów”

2004-08-24 20:42:00 Panorama DVD

Na łamach Panorama DVD ukazały się nowe zdjęcia z dokumentu „The Return of Darth Vader”, przedstawiających III Epizod Gwiezdnych Wojen. Będziemy mieli okazje go zobaczyć na czwartym dodatkowym dysku Trylogii DVD, która zostanie wydana 21 września tego roku. Oto kilka scen przedstawiających tworzenie Dartha Vadera i końcowy pojedynek na miecze świetlne z „Zemsty Sithów”.

- Kostium Dartha Vadera 1
- Kostium Dartha Vadera 2
- Kostium Dartha Vadera 3
- Anakin vs Obi-Wan 1
- Anakin vs Obi-Wan 2
- Anakin vs Obi-Wan 3
- Anakin vs Obi-Wan 4
- Anakin vs Obi-Wan 5
- Anakin vs Obi-Wan 6
- Anakin vs Obi-Wan 7
- Anakin vs Obi-Wan 8
- Anakin vs Obi-Wan 9
- Anakin vs Obi-Wan 10
- Anakin vs Obi-Wan 11

KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #2...

2004-08-24 15:14:00

Zgodnie z zapowiedzią - w darmowej strefie StarWars.Com zamieszczono grafikę z nowej serii Art of Revenge.

ARC 170, Standing By:


Jest to połączenie pojazdów z klasycznej Trylogii (m. in. X-Winga) z pojazdami z prequeli. Grafika została wykonana przez Ryana Churcha w sierpniu 2002 roku, czyli kilka miesięcy po premierze AOTC.

Natomiast na Hyperspace pojawił się drugi rysunek z tej serii, zatytułowany: "Sky Trooper in flight". Przedstawia on jeden z projektów szturmowca klona. Grafika ta pojawi się w darmowej strefie w przyszłym tygodniu.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Fanowska nowelizacja

2004-08-23 17:14:00 TFN

Zagraniczny serwis informacyjny TheForce.Net opublikował dziś fanowską nowelizację Epizodu III! Liczący 172 strony utwór napisany został przez niejakiego J.W. Titusa i można go ściągnąć z tego miejsca. Pewną rzeczą jest, że wiele elementów tej nowelizacji jest czystym wymysłem autora, aczkolwiek miło jest poczytać jak być może wyglądać będzie ostatnia część Nowej Trylogii. Uwaga na spoilery!
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Making Episode III #7

2004-08-21 10:38:00


Na oficjalnej stronie StarWars.Com zamieszczono siódmy odcinek z serii Making Episode III, zatytułowany "Epic Design for the Expanding Universe". Tym razem filmik koncentruje się wokół pracy Trishy Biggar, która jest projektantką kostiumów do nowej trylogii. - Link do pliku video (26 MB, 320x180).
- Szczegółowy opis dokumentu znajduje się tutaj.

KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 45

2004-08-20 09:51:00

Na Hyperspace ukazało się 45 zdjęcie z serii BTH: (spoiler) zatytułowane "lekcja historii".
Stojąc przed gobelinem przedstawiającym historyczne wydarzenie, Kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) smutno wspomina dawne, lepsze czasy swojemu młodemu gościowi Anakinowi Skywalkerowi (Hayden Christensen).
(koniec spoilera).

Autorem zdjęcia jest Merrick Morton.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Zdjęcie karty do TCG

2004-08-20 09:51:00 WotC

WotC urządziło konkurs (niestety tylko dla osób z USA) polegający na odgadnięciu tekstu karty Anakin's Starfighter. I nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że WotC przedstawiło rysunek, który się znajdzie na tej karcie. Możecie go zobaczyć tutaj. Z kolei w tym miejscu możecie zobaczyć powiększenie owiewki tego myśliwca. Jak widać Anakin będzie latał (spoiler): TIE-Jedi Fighterem (koniec spoilera), o czym już informowaliśmy w tym newsie.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler

2004-08-18 11:46:00 MF.com

W sieci krąży coraz więcej informacji, dotyczących III Epizodu Gwiezdnych Wojen „Zemsty Sithów”. Na łamach MF.com pojawił się ciekawy spoiler. Oto on: (spoiler):

Kiedy Rada Jedi wyda misje dla Anakina i Obi-Wana, Ki-Adi-Mundi pojawi się jako holgram w pokoju Rady. W czasie, gdy Skywalker będzie się stawał coraz bardziej agresywny, ponieważ Rada nie przydzieliła mu stopnia Mistrza Jedi, rycerstwo Ki-Adi-Mundiego stanie się obiektem poważnej dyskusji.

Mistrz Mundi dowodząc jednostką AT-TE na pewnej plancie, zostanie zabity przez oddział szturmowców-klonów.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 12

2004-08-18 11:14:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawił się dwunasty wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):
Przedstawiono na nim scenę składającą się z kilku segmentów zbudowanych wraz z obracającymi się rusztowaniami. Na górze umieszczona jest kamera, która nakręci statyczny obraz po lekkim manewrze.
Większość planu posiada zielony ekran. Prawdopodobnie cała scena przedstawia pokój krążownika Separatystów. Widać dwie ozdobne lampy, a także biurko. Naprzeciwko umieszczono ekran odblaskowy, który również składa się z zielonego ekranu, na którym umieszczone są 4 małe lampki.
Po lewej stronie widać dublerów Anakina Skywalkera, Obi-Wana i Kanclerza Palpatine`a. Rycerz Jedi trzyma swojego mistrza na plecach, prawdopodobnie Kenobi zemdlał (brak sił) lub co bardziej prawdopodobne, został uszkodzony w walce z generałem Grievousem i ma problemy w poruszaniu się. Za nimi podążą Palpatine.

Prawdopodobnie ta scena będzie miała miejsce po zabiciu Dooku przez Anakina, walce Obi-Wana z Grievousem, a także udzieleniu pomocy Kenobiemu przez Skywalkera.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Filmik z „Zemsty Sithów” ?

2004-08-17 22:43:00 AintitCool.com

Na łamach AintitCool.com pojawił się filmik, prezentujący rzekomą scenę z Epizodu III Zemsty Sithów.
Przedstawia on atak oddziału szturmowców-klonów na planecie pokrytej polaną i w oddali lasem. Krajobraz nie wygląda jak ten na Kashyyyk. Jak się później okazało nie jest to filmik z Epizodu III.
Podejrzewano, iż znajdzie się on w filmowej grze E3. Jednak i te doniesienia okazały się nieprawdziwe.
Dalej spekulowano, że jest to filmik z gry Star Wars: Battlefront. Ostatnie informacje nie potwierdzają tej plotki. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo skąd pochodzi ten filmik. Możliwe, iż jest to dzieło Fana. Mimo wszystko wygląda on dosyć ciekawie.

Możecie go ściągnąć tutaj.
KOMENTARZE (28)

Zemsta Sithów

Art of Revenge

2004-08-17 11:11:00 StarWars.Com

W czasie produkcji Mrocznego widma oraz Ataku klonów, StarWars.Com zamieszczało na swoich stronach różne serie zdjęć. Na miesiąc przed premierą TPM codziennie ukazywało się jedno zdjęcie (tzw. Snapshot). Podczas produkcji AOTC mogliśmy co tydzień oglądać nowe grafiki z serii "George Lucas Episode II Selects", a potem zdjęcia z serii Image Attack.

Teraz gdy wszyscy oczekujemy Zemsty Sithów oficjalna publikuje serię Before The Helmet, która niestety dostępna jest tylko w płatnej strefie. Jest jednak dobra wiadomość - otóż StarWars.Com rozpoczyna publikację grafik z nowej serii zatytułowanej "Art of Revenge". Arty będą się ukazywać raz na tydzień i w pierwszej kolejności będą je mogli zobaczyć abonenci płatnej strefy StarWars.Com (Hyperspace), a dopiero potem (z tygodniowym opóźnieniem) wszyscy użytkownicy darmowej strefy. Grafiki mają ukazywać różne pomysły wyprodukowane przez dział artystyczny (Art Department) pod kierownictwem Ryana Churcha i Erika Tiemensa.

Na Hyperspace można już obejrzeć pierwszy art z tej serii: ARC 170, Standing By. Jest to połączenie pojazdów z klasycznej Trylogii (m. in. X-Wing) z pojazdami z prequeli. Grafika została wykonana przez Ryana Churcha w sierpniu 2002 roku, czyli kilka miesięcy po premierze AOTC. (23 sierpnia obrazek ma być dostępny w darmowym StarWars.Com).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Świat Wookie`ich

2004-08-14 11:43:00 StarWars.com

W ostanim Homing Beacononie, czyli magazynie wysyłanym do zalogowanych Fanów na StarWars.com, pojawiły się informacje na temat scen akcji, które zobaczymy w Epizodzie III "Zemście Sithów". Oto małe streszczenie tego atykułu.


"Chcieliśmy stworzyć odrębną klasę wysokiej technologii. Frank Lloyd Wright czuł jak połączyć naturalne środowisko Wookie`ich z ich warunkami do życia". - mówi Church. "George bardzo dobrze wiedział, co chce zobaczyć na ekranie, by nie powielać wielu sekwencji oraz scen.
W Epizodzie III zobaczymy przeróżne planet, więc możemy przejść do Kashyyyk bardzo szybko, by widz wiedział gdzie aktualnie się znajduje".

Końcowym rezultatem naszych starań jest pojedyncze miasto na Kashyyyk, które znajduje się pomiędzy kilkoma masywnymi drzewami. Inne publiczne źródła podają, iż na planecie Wookie`ich zobaczymy gęste obszary dżungli. Miasto na Kashyyyku będzie umiejscowione przy wybrzeżu składającym się z potrójnej laguny. Dzięki temu powstaną ciekawe efekty graficzne jak i świetlne. Wszystko będzie się idealnie komponować z fabułą.

W Epizodzie III planeta Kashyyyk będzie w stanie wojny. Przez to wydział sztuki musiał włożyć wszelkie starania by idealnie dopasować Wookie`ich do działań bitewnych. "Chcieliśmy, aby całe społeczeństwo i technologia Kashyyyku wyglądała zupełnie inaczej a tym samym oryginalnie, niż to jak wyglądały i czego używały inne kultury w świecie Gwiezdnych Wojen" - mówi Church.
" Feng Zhu zrobił wiele ilustracji przedstawiających technologie tej planety, przez co stworzył bardzo ciekawą architekturę. Chciałem wymyślić takie typy pojazdów, które mogłyby być wykorzystane jedynie przez Wookie`ich. Rasa Kashyyyku zapożyczyła podstawy technologii z, zewnątrz, czyli wykorzystywane przez innych. Mimo to ulepszali ją i tak zmodyfikowali, aby oni mogli z niej jedynie korzystać".
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 44

2004-08-13 13:26:00 StarWars.com

StarWars.com opublikowało w dziale Hyperspace czterdzieste czwarte zdjęcie z cyklu Before the Helmet.
Przedstawiono na nim proces tworzenia kostiumu Dartha Vadera. Na zdjęciu widać model Haydena Christiensena, czyli filmowego Anakina Skywalkera. Dodatkowo można spostrzec połowę hełmu Mrocznego Lorda na modelu głowy Wybrańca. Po lewej stronie stoi dyrektor od tworzenia kostiumów do filmu. Po prawej widać małe biurko, na którym umieszczone są wycinki Dartha Vadera. Sam model i połowa hełmu znajduje się w centralnej części tego zdjęcia.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Zaczęło się filmowanie Wookiech

2004-08-13 13:13:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się kolejny wpis w "dzienniku z planu" (Set Diary). Opowiada on o kręceniu scen z rasą Wookie. Oto streszczenie, które nie jest typowym spoilerem, acz oficjalnym potwierdzeniem, niemniej jednak jak ktoś nie chce znać fabuły, niech pominie resztę tego newsa.:

- Peter Mayhew będzie grał w nowo powstałym kostiumie Chewbaccy, praktycznie identycznym jak w Klasycznej Trylogii. Będzie on krecił sceny z nowa postacią Wookie - Tarrfulem.

- Tarrfull ma ciemne warkocze zaplecione w postaci dredów, a jego budowa jest znacznie potężniejsza niż Chewiego. Generał Tarfful nosi zbroję bojową, a także dowodzi w starciu z resztkami wojsk Separatystów na planecie Kashyyyk.

- Oficjalna potwierdziła, iż Yoda będzie brał udział w scenach na Kashyyyk. Mistrzowi Jedi zostanie powierzona misja ochrony świata Wookie`ich. Będzie to swoiście ironiczna sekwencja, gdyż mały Yoda będzie wspomagany przez dwóch dużych Wookie - Chewiego i Tarrfula.

- Na początku zostanie nakręcona scena bitwy pomiędzy Wookie a Separatystami na Kashyyyk, potem końcowa scena ucieczki Yody, Chewiego i Tarrfula.

- Wszystkie sekwencje nakręcono na zielonym ekranie. Zostanie on zastąpiony miniaturowymi makietami, a także efektami komputerowymi. Głównie Wookie jak Chewie i Tarrful (reszta póki co bezimienna) będą grani przez aktorów. Wookie mniej znaczący będą komputerowi. Pojawiło się też pierwsze publiczne zdjęcie Tarrfula i Chewiego.

KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Dartha Vadera

2004-08-11 13:04:00 MF.com

Na MF.com pojawiło się nowe zdjęcie Dartha Vadera. Jest ono lekko odbarwione. Mimo to informatorzy MF.com potwierdzają, iż pochodzi ono z Epizodu III.
Zdjęcie przedstawia, Haydena Christiensena w stroju Dartha Vadera. Mroczny Lord Sithów ma wyciągniętą lewą rękę do góry, a w prawej trzyma włączony miecz świetlny.
Możecie je zobaczyc tutaj.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 11

2004-08-11 12:22:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace ukazał się jedenasty wirtualny plan (Knoll vision). (spoiler):
Przedstawiono na nim gabinet Najwyższego Kanclerza Palpatine`a. Plan prezentowany jest z góry. Widać wielkie lampy oświetleniowe, a także konstrukcje całego pomieszczenia.
Gabinet Palpatine`a jest niemal identyczny jak w Ataku Klonów. W centralnej części umieszczony jest biurko oraz fotel kanclerza, a także siedzenia dla jego gości. Niestety większości z tych rzeczy nie widać, gdyż zostały zasłonięte przez mostek dla scenografów. Dalej widać szerokie okno, przy którym Palpatine chwalił Anakina w Epizodzie 2. Całe pomieszczenie jest dosyć okrągłe. Na podłodze widać czerwony dywan wraz z kamiennymi dodatkami, w kolorach szarości. Po prawej stronie umieszczono przejście do kolejnego pokoju Palpatine, który opisywaliśmy tutaj. Przy wyjściu, a zarazem wejściu do pokoju umieszczone są małe schody po bokach, a także lampy ozdobne. Ozdób nadal jest malutko, gabinet wciąż jest bardzo skromny, prawie jak jego właściciel.

Prawdopodobnie w Epizodzie 3 zobaczymy wiele scen z Anakinem i Palpatine`em w jego gabinecie. Dodatkowo będzie wiele sekwencji rozmów pokoju Kanclerza, choćby z Padme oraz innymi senatorami.
Główną sekwencją akcji będzie walka na miecze świetlne jak i Moce, pomiędzy Mace`em Windu, a Kanclerzem. Anakin również wtrąci się do tej konfrontacji. Podejmie decyzje, która doprowadzi go do przejścia na Ciemną Stronę Mocy. Zabije Mistrza Windu.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Pewna planeta na pewno w E3

2004-08-10 09:43:00 TFN

Informator TFN przesłał streszczenie artykuły z nowego numeru magazynu Insider. Jest w nim mowa na temat nowej planety, którą zobaczymy w Zemście Sithów.
Spoiler:

- Alderaan na pewno pojawi się w Epizodzie III.
- Krajobrazy planety zostały ostatnio sfilmowane w Szwajcarii. Zostaną one komputerowo obrobione i wklejone do filmu.
- Architektura Alderaanu jest podobna do tej znanej z Łamacza Blokady - Tantive IV z Nowej Nadziei. Wygląd statku Baila Organy, wygląd planety, a także innych pojazdów będzie się ze sobą idealnie komponował.

Koniec spoilera
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia Dartha Vadera

2004-08-07 22:08:00 Trylogia DVD - dysk 4

W internecie pojawiły się nowe zdjęcia Dartha Vadera z Zemsty Sithów. Są to zrzuty ekranu z dokumentu o Epizodzie 3, który będzie można obejrzeć na 4 dysku dodatkowym z wydania Trylogii DVD już 21 września tego roku. Zdjecie 1 – przymierki odlewu zbroji przez Haydena
Zdjecie 2 – nakładanie maski Vadera 1
Zdjęcie 3 – nakładanie maski Vadera 2
Zdjecie 4 – nakładanie maski Vadera 3
Zdjęcie 5 – zakładanie hełmu Dartha Vadera

KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Lucas wyjaśnia tytuł E3

2004-08-06 11:54:00 StarWars.com

Niedawno w San Diego miał miejsce konwent Comic-Con. Wydarzyło się na nim bardzo wiele. Najważniejszą informacja było ogłoszenie tytułu Epizodu 3 Gwiezdnych Wojen, który brzmi „Zemsta Sithów”. Na Comic-Conie Lucas wypowiedział się co do swojej decycji odnośnie tytułu. Wyjaśnił go w następujący sposób:

”Sithowie są wrogami Jedi od wielu pokoleń. Bardzo dawno temu Sithowie rządzili całą galaktyką, do czasu kiedy Jedi urośli w siłe i ich wyeliminowali.
Postacie Sithów w poprzednich częściach to: Darth Vader z Klasycznej Trylogii, innym uczniem jest Darth Maul z Epizodu 1, a w Epizodzie 2 i 3 jest Hrabia Dooku, który przybrał imie Darth Tyranus. Złowieszczym Mistrzem wszystkich tych Sithów jest Darth Sidious, który staje się Imperatorem całej galaktyki”.
KOMENTARZE (29)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 43

2004-08-06 11:52:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace, pojawiło się czterdzieste trzecie zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawia ono Baila Organe w czerwonym ścigaczu. Senator Alderaanu zostanie zaatakowany przez agentów Dartha Sidiousa, prawdopodobnie po ogłoszeniu się Imperatorem. Bail nie ucieknie z planety Coruscant sam, musi pomoc Mistrzowi Jedi Yodzie, który będzie wycieńczony i bardzo ranny po walce z Siodiousem na miecze świetlne i Moce.
Ścigacz Baila bardzo przypomina ten, którym Anakin wraz z Obi-Wanem gonili Zan Wessel po ulicach Coruscant w Ataku Klonów. Jednak jest on koloru czerwonego, w przypadku Skywalkera był on żółty.
Bail obraca głowę za siebie, możliwe, iż patrzy czy zgubił agentów Imperatora. Po dotarciu na ładowisko Senator Organa i Yoda uciekną na pokładzie Łamacza Blokady – Tantive IV
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Pablo gada o E3

2004-08-06 10:58:00 Lord Sidious za starwars.com

Pablo Hidalgo, obserwator planu i posprodukcji E3 ujawnia kilka ciekawych informacji na temat najnowszej części Sagi. Kilka z nich już słyszeliśmy, a kilka innych wydaj się być bardzo znaczących. Przypominamy, że nie wszystkie poniższe informacje mogą się sprawdzić...

SPOILER:
Yoda nie odkrywa nic o Sithach, ani o Mocy na Kashyyyku.
ILM jednocześnie pracuje nad wieloma efektami.
Padme urodzi dzieci na nowej planecie.
Wat Tambor będzie jedynym Skakoanem w ROTS.
Na planecie Tiona Medona odbędzie się jedna z głównych bitew, a jego rasa będzie brać w nich udział.
Kanonierki Republiki z AOTC pojawią się w ROTS.
Niszczyciele klasy Venator będą jednym z rodzajów głównych statków Republiki.
Pogłoski, że po tym jak Anakin przejdzie na Ciemną Stronę, nie będą się rodzić już dzieci czułe na Moc jest fałszywa
23 sierpnia rozpoczynają się dokrętki.
W komentarzach do AOTC Lucas używa słów szturmowiec klon i szturmowiec wymiennie, ale w Epizodzie III wszyscy będą jeszcze określani szturmowcami klonami.
Tantive IV pojawia się w E3.
Nie będzie Durosów w E3.
Nie będzie wspomnienia medytacji bitewnej (znanej z KOTORa) w E3.
Nie zostanie ujawnione pełne imię Palpatine'a w E3 - (może dlatego, że ma jedno).
I Anakin i Yoda pojawią się w pewnym momencie filmu jako hologramy.
Pojawi się statek straży pożarnej.
Obecnie trwa planowanie pierwszej zajawki i zwiastunu do Epizodu III.
C-3PO skończy swą rolę w E3 jako w pełni złoty droid.
Komandor Cody będzie współpracował z Obi-Wanem. Komandor Bly z Aaylą, a Thire będzie na Coruscant, acz bez żadnego specjalnego Jedi.
Doradcy Neimoidian nie są jeszcze nazwani.
Chi Eekway i Terr Taneel - mają swoje kwestie w E3, ale pewnie zostaną wycięte.
Oliver Ford Davies pojawi się w czasie dokrętek.
Nute Gunray nie będzie szczęśliwy w ROTS, wręcz będzie się wściekał.
R2-D2 będzie ratował czyjeś życie w E3.
Chewbacca będzie mieć inną kuszę niż w trylogii.
Tyranus nie zginie wpadając do szybu.
Komandor Bly nie jest postacią z EU. Był postacią z E3, która po prostu pojawiła się wpierw w komiksie (jak Grievous).
Nie będzie pogrzebów Jedi.
Sifo-Dyas to nie Grievous... to Sifo-Dyas.
Yoda będzie miał kilka ran po Epizodzie III.
Agen Kolar nie ma żadnej kwestii dialogowej w E3.
Neimoidianie będą mieli nowe stroje w E3, ale większość Separatystów będzie mieć stare.
Maska Ruune Haako pochodzi jeszcze z czasów TPM.
Shaak Ti nie zostanie zamordowana przez droidy Grievousa.
Sass Allie nie będzie więcej w ROTS niż w AOTC. Nie będzie też nic mówić.
Plo Koon będzie miał linię dialogu, Aayla też, a Shaak Ti raczej nie.
Być może zobaczymy Sly Moore w jednym ujęciu z bliska.
Palpatine nie będzie podkochiwał się w Padme.
O przyczynach ataku na Coruscant będzie można dowiedzieć się z powieści "Labirynth of Evil" Jamesa Luceno.
Można się spodziewać jeszcze tylko dwóch oficjalnych potwierdzeń obsady.
Pierwsza to Oliver Ford Davies, a druga, ten kto będzie podkładał głos Grievousa.
Nie było pomysłu by Nass pojawiał się w E3.
Największym ruchem Jar Jara w filmie będzie obrucenie głowy i spojrzenie na kogoś.
Tylko Chewie i Tarfful z wookiech mają na razie imiona.
Zobaczymy wielu szturmowców klonów na Coruscant.
Czerwona Gwardia będzie tylko stać, nie będą brać udziału w walce.
Padme będzie mieć nowy statek.
Grievous będzie mówił w Basicu (czyli po angielsku).
Wszystkie 12 planet ma już swoje nazwy.
Grievous będzie miał 2 ochroniaży.
Senator Yarua nie pojawi się w E3.
W obecnej wersji E3 widać wejście do świątyni Jedi.
James Earl Jones nie podpisał kontraktu na głos Vadera w E3.
Darth Sidious nie będzie mieć własnego klona. Będzie się pojawiał głównie jako hologram.

KONIEC SPOILERA
No ładnie...
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Narodziny Dartha Vadera

2004-08-04 15:41:00 MillenniumFalcon

W sieci pojawiły się zupełnie nowe zdjęcia przedstawiające Dartha Vadera. (spoiler):
Przedstawiają one jego narodziny. Wszystkie ujęcia obrazują przebudzenie się Mrocznego Lorda Sith, po wpadnięciu Anakina do wulkanu. Darth Vader jest przymocowany do stołu, na którym będzie tworzone nowe wcielenie Skywalkera. Prawdopodobnie w filmie zobaczymy jeszcze sceny, produkcji części i doczepiania ich do spalonego Anakina. Wszystkiemu będzie się przyglądał Imperator Palpatine, czyli Darth Sidious.
Po obudzeniu się Anakina w czarnej zbroi, nastąpi załozenie maski i hełmu. Pozniej usłyszymy pierwszy oddech. Następnie wywiąże się rozmowa z Palaptine`em. Głownie polegać ona będzie na nadaniu nowego imienia Anakinowi, czyli Darth Vader. Możliwe, iż Palpatine wyjawi, Vaderowi, iż jako Anakin zabił swoją żonę Padme, prawdopodobnie na planecie Mustafar przed walką z Obi-Wanem. Wtedy nowo mianowany Mroczny Lord Sith krzykiem mocy zniszczy praktycznie całe pomieszczenie, a jego glos przeniesie się od następnej sceny, czyli pogrzebu Padme.
(koniec spoilera).
Niżej prezentujemy ujęcia z Darthem Vaderem z Epizodu III:

- Zdjęcie 1

- Zdjęcie 2

- Zdjęcie 3

- szkic – Darth Vader przywiazany

- koncept sceny – tworzenie Dartha Vadera

KOMENTARZE (34)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 10

2004-08-04 14:51:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się dziesiąty wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):
Przedstawia on szyb windy, która prowadzi do komnaty Waltera Grievousa. Po zabiciu Dooku, przez Anakina, uwolnieniu Palpatine`a oraz uratowaniu Obi-Wana, Generał będzie uciekał. Prawdopodobnie zniszczy windę, przez co obaj Jedi i Kanclerz będą znajdować się w potrzasku w szybie. Zdjęcie przedstawiające tę scenę znajduje się tutaj.

Szyb windy jest dosyć przestronny. Przy wejściu umieszczone są dwie lampy oświetleniowe, w kształcie koła. Całość jest w odcieniach ciemno szarych. Po bokach można spostrzec konstrukcje, na których prawdopodobnie będzie umieszczona winda. Na dole widać zielony ekran
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Padme

2004-08-04 11:25:00 GalacticSenate.com

Na forum Galatcic Senate moża znaleźć linka do nowego zdjęcia Padme z Epizodu III. Pojawiło się ono na łamach brytyjskiej gazety Time Out.
Zdjęcie dostępne jest tutaj.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Kolejna postać z EU w E3?

2004-08-03 15:09:00 StarWars.com

Po forum oficjalnej krąży plotka, którą jakoby niedawno wyjawił sam Rick McCallum.
Otóż podobno w Epizodzie III ma się pojawić jeszcze jedna postać z EU, poza tą zapowiedzianą dawno temu, a do dziś nie ujawnioną. Nowa postać ma pochodzić z serialu Wojny Klonów.
Na razie jednak nie wiadomo nic więcej na ten temat. Z innych spekulacji wynika, że raczej nie chodzi o generała Grievousa, który był postacią stworzoną od początku dla potrzeb Epizodu III.
KOMENTARZE (37)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie z pojedynku

2004-08-02 20:57:00 Trylogia DVD – dysk 4

W internecie pojawiły się wysokiej rozdzielczości zdjęcia z dokumentu o Epizodzie III, który znajdzie się na 4 dysku Trylogii DVD z dodatkami. (spoiler): Przedstawiaja one pojedynek pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem na wulkanicznej planecie Mustafar(koniec spoilera). Te sceny mogliśmy już zobaczyć m. in. w filmiku dla licencjonobiorców, który jest częścią dokumentu E3 na 4 dysku DVD Trylogii. Zdjęcia znajdują się niżej:

- 1 - Anakin kontra Obi-Wan
- 2 - Anakin kontra Obi-Wan
- 3 - Anakin kontra Obi-Wan
- 4 - Anakin kontra Obi-Wan
- 5 - Anakin kontra Obi-Wan
- 6 - Anakin kontra Obi-Wan
- 7 - Anakin kontra Obi-Wan
- 8 - Anakin kontra Obi-Wan

KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Gif promujacy „Revenge of the Sith”

2004-08-01 23:40:00

Jeszcze 291 dni do ogólnoświatowej premiery Gwiezdnych Wojen Epizodu III: “Revenge of the Sith”. W sieci coraz więcej zdjęć, plotek na temat fabuły a także materiałów reklamowych.
Dodatkowo internet został wzbogacony gifem promującym Epizod III.

Możecie go zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Plakaty z ROTS

2004-08-01 19:16:00 TFN

Na łamach TFN zaprezentowano trzy plakaty, które mają promować Epizod 3 oraz produkty z nim związane:

- Plakat #1 - Vader nad lawą. w jego chełmie odbijają się dwie walczące postacie. Bardzo "kreskówkowy" rysunek. Ten plakat ma nawiązywać do opakowań figurek.
- Plakat #2 - Technika wykonania przypomina obraz. W lewym dolnym rogu pokazane są dwie walczące postacie i Vader patrzący w dal.
- Plakat #3 - Vader trzymający w lewym ręku zapalony, czerwony miecz. Wiatr rozwiewa jego płaszcz, a w tle widać lawę.
KOMENTARZE (31)
Loading..