TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2004-09-30 16:17:00 eBay

Na eBay pojawiła się pewna aukcja kart TOPPS z Gwiezdnych Wojen. Warto odnotować, iż zdjęcia na nich pochodzą z III Epizodu Gwiezdnych Wojen Zemsty Sithów. (spoiler):

A Dark Awakening - Na tym ujęciu widać Padme, która budzi się z krótkiego, acz mrocznego snu. Znajduje się ona w sypialni jej apartamentu na Coruscant.

Fear for the Future - Obi-Wan i Bail Organa wyglądają na zamyślonych, w czasie dyskusji na temat poczynań Anakina a także przyszłych losów galaktyki.

Palpatine's Protoge - Anakin rozmawia z Palpatine`em, patrząc mu w oczy. Scena ma miejsce w biurze Kanclerza.

A Jedi Knight Emergency - Obi-Wan rozmawia z Yodą na Tantive IV.

Galactic Conflict - Ogromna bitwa kosmiczna nad planetą Coruscant, która odbędzie się na początku filmu
(koniec spoilera).

Jeśli chcielibyście powalczyć o owe karty to zapraszam w tutaj>>> i tutaj>>>.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

James Earl Jones powróci jako Darth Vader ?

2004-09-30 15:25:00 A&E

Na stronie A&E w dziale “Obsada” można przeczytać biografie Jamesa Earla Jonesa, który podkładał głos pod postać Mrocznego Lorda Sithów Dartha Vadera w Klasycznej Trylogii. Prócz jego życiorysu a także występów w produkcjach filmowych można przeczytać bardzo ciekawą, acz istotna rzecz.
Otóż ostatnie zdanie wygląda następująco – „James Earls Jones będzie podkładał ponownie głos pod postać Dartha Vadera w Epizodzie III Gwiezdnych Wojen”.
Wygląda na to, że nie ma obaw co postaci Mrocznego Lorda w Zemście Sithów.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 18

2004-09-30 15:14:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się osiemnasty wirtualny plan (knoll vision). Poprzedni, czyli siedemnasty nie został niestety opisany z prostej przyczyny. Redaktor Pablo Hidalgo, a także sam John Knoll zrobili sobie niesmaczny żart, ukazując rzekoma okolice wśród studia w Australii. Mimo tego nie było widać nawet samego studia. Jedynie trawa, a także ludzie. Nic nie wnoszącego do Zemsty Sithów.
Tym razem bardziej postarano się przy tworzeniu wirtualnego planu. Oto opis: (spoiler):

Nowy Knoll Vision przedstawia pokój konferencyjny na wulkanicznej planecie Mustafar. Sam pokój znajduje się w kompleksie fabrycznym.

W pomieszczeniu widać wiele okien, które umieszczone zostały pod pewnym kątem. W głównej części można spostrzec długi stół, przy którym będą siedzieć dowódcy Konfederacji Niezależnych Systemów Planetarnych. Wśród nich zobaczymy Nute`a Gunraya, który ucieknie właśnie na Mustafar, po nie udanej bitwie nad planetą Coruscant.
Stół jak i krzesła zostały wykonane z ciemno szarego materiału.
Przy wejściu widzimy Anakina Skywalker w płaszczu, z kapturem nałożonym na głowę. Po przeciwnej stronie pokoju możemy spostrzec ekipie filmującą scenę, a także Nicka Gillarda, czyli koordynatora wszelkich kaskaderskich sekwencji jak i choreografa scen walki na miecze
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Kiedy po raz ostatni zobaczymy C-3PO ?

2004-09-28 15:37:00 Invicta Radio

Niedawno na brytyjskiej stacji radiowej „Invicta Radio”, Anthony Daniels udzielił krótkiego wywiadu. Pod koniec jego wypowiedzi można odnotować pewną informację dotyczącą ostatniego ukazania się C-3PO w Zemście Sithów. Oto skrót wywiadu:

”Jeśli pamiętasz, po raz pierwszy mieliśmy okazje zobaczyć C-3PO w korytarzu statku Tantive IV w Nowej Nadziei. (spoiler):Mogę tobie udzielić potwierdzenia, iż w Zemście Sithów, po raz ostatni zobaczymy C-3PO właśnie w tym samym miejscu, czyli korytarzu statku Tantive IV” (koniec spoilera).

Dodatkowo w sieci ukazały się zdjęcie z ostatniej sceny C-3PO. Możecie je zobaczyć niżej:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #7

2004-09-28 11:06:00

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się siódmy z kolei szkic koncepcyjny należący do serii Art of Revenge. (spoiler):
Przedstawia on podwodną scenę, która ze względu na swój mrok, została wycięta z Epizodu III. Widać na nim grupę Super Battle Droidów kroczących w stronę brzegu. Przez taflę wody przebija się lekko światło słoneczne, a barwy tu zastosowane kojarzą się z barwami planety Kashyyyk. Być może jest to scena, która jako jedna z wielu pokazuje początek ataku na ojczystą planetę Chewbaccy.
(koniec spoilera)
Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej ukazał się szósty szkic Art of Revenge. Dokładny opis znajduje się w tym tutaj.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Nowy SPOILER na temat Anakina Skywalkera

2004-09-25 11:06:00 Episode 3 Making of Game

Na czwartej płycie z dodatkami do Trylogii DVD można obejrzeć pewien dokument, przedstawiający produkcję filmowej gry z Epizodu III Zemsty Sithów.
Ukazała się w nim nowa informacja, dotycząca Anakina Skywalkera. (spoiler):

W początkowych scenach filmu, czyli ogromnej bitwy kosmicznej nad planetą Coruscant, Anakin i Obi-Wan będą musieli uratować Kanclerza Palpatine`a z rąk Konfederacji. Rycerz i Mistrz zmierza się z Hrabią Dooku, po czym Kenobi będzie zmuszony walczyć z Generałem Grievousem Shakarem w innym pomieszczeniu. Potem Anakin zabije Hrabiego, odcinając mu głowę.
Dodatkowo nowa informacja mówi, iż Wybrańcowi przyjdzie się zmierzyć z ochroniarzami Generała. Nie wiadomo, w którym dokładnie momencie nastąpi to starcie. Można jedynie spekulować, iż będzie to po scenie zabicia Dooku.
Możliwe, iż po zniszczeniu ochroniarzy Anakin będzie walczył z Grievousem, a potem Shakar ucieknie niszcząc krążownik.
Następnie Obi-Wan zmierzy się z ochroniarzami Generała na planecie Utapau, możliwe, że będą to nowe egzemplarze. Jako, że ochroniarze są droidami, nie jest problemem wyprodukowanie ich w kilku seriach (przykład z serii komiksów Republic, w których Assajj testowała owe droidy dla Dooku).

Tutaj możemy zobaczyć sceny z produkcji gry, przedstawiające nowy spoiler. Warto również dodać, iż wszystko co znajdzie się w grze będzie całkowicie się wiązać z fabułą Epizodu III.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (44)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 50

2004-09-25 10:28:00 StarWars.com

Na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawiło się pięćdziesiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):
Ukazuje ono sekwencje na planecie Kashyyyk. Na zdjęciu widzimy grupę rozgniewanych Wookie`iech. W tej scenie znajduje się ich łącznie pięciu. Możliwe, iż ILM w filmie prócz lesistego otoczenia Kashyyyk dorobi jeszcze wielu Wookie, jako modele komputerowe, walczących z droidami Konfederacji.

W tle widzimy kilka materaców i podwyższeń, stworzonych z niebieskiego materiału. Dwoje z przedstawionych Wookie trzymają kusze, a pozostała trójka posługuje się nową bronią energetyczną, która jest trochę podobna do tej z serii gier Jedi Knight.

Większość z postaci Wookie znajduje się w ruchu, przy czym inne je osłaniają. Prawdopodobnie w tej scenie zobaczymy krzyżowy ogień, miedzy Konfederacją a Republiką, która będzie wspierana przez oddziały Wookie`ich.

To właśnie na planecie Kashyyyk zobaczymy po raz pierwszy Chewbacce. Wraz z Tarfulem pomogą Mistrzowi Yodzie w ostatnie bitwie Wojen Klonów.
Warto również wspomnieć, iż kiedy nastąpi moment przejęcie szturmowców-klonów przez Palpatine`a, Yoda nałoży na siebie błoto i będzie udawał zwierzątko Chewbaccy, aby nie został rozpoznany.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #6

2004-09-23 17:07:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się szósty szkic koncepcyjny z serii Art of Revenge. (spoiler):
Przedstawiono na nim projekt stworzony w marcu 2003 roku. Jego autorem jest San Jung Lee. Szkic prezentuje Obi-Wana Kenobiego na nieznanej planecie. Mistrz Jedi rozmawia z lokalnym pracownikiem, prosi go o pomoc.

Tubylec ma podłużną twarz, okrągłe i wystające oczy, a do jego ust przyczepiona jest aparatura do oddychania. Jego skóra jest koloru jasno brązowego. Obcy jest niskiego wzrostu. Ma na sobie ubranie w ciemno zielonym kolorze, które zostało opatrzone jaśniejszymi ozdobami. Na ramionach można spostrzec lekki pancerz.
Obi-Wan ma na sobie ciemny płaszcz, z którego widać jedynie ciemną tunikę, wystająca przy szji.
Szkic został stworzony w celu określenia wyglądu lokalnego pracownika nieznanej planety.

Prawdopodobnie chodzi o tubylców Utapau, której zarządcą jest Tion Medon. Możliwe, iż Obi-Wan w pierwszych scenach pobytu na Utapau, będzie szukał drogi do Medona. Przez co będzie zmuszony pytać się przechodniów jak i pracowników o drogę do zarządcy.
(koniec spoilera).

Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej ukazał się piąty szkic Art of Revenge. Dokładny opis znajduje się w tym linku >>>.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Gimli Grievousem?

2004-09-20 18:42:00 Stopklatka

Jak podaje Stopklatka:

W serwisie Ain't It Cool News pojawiła się informacja, że to John Rhys-Davies zamiast Gary'ego Oldmana udzieli głosu Generałowi Grievousowi Shakarowi, dowódcy armii Konfederacji Systemów Niezależnych w filmie "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów". Oldman nie mógł "zagrać" w filmie George'a Lucasa, ponieważ zgody na jego udział w realizacji tego obrazu nie udzieliło amerykańskie Stowarzyszenie Aktorów Filmowych. Lucasfilm nie wydał jeszcze oficjalnej informacji na temat zatrudnienia Rhys-Daviesa w "Zemście Sithów".

John Rhys-Davies występował m.in. u boku Indiany Jonesa, a ostatnio najbardziej wsławiła go rola krasnoluda Gimliego w filmach z serii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

The Birth of Darth Vader

2004-09-17 14:31:00 MF.com

Na łamach MF.com pojawił się film dokumentalny o tytule “The Birth of Darth Vader” (Narodziny Dartha Vadera). Warto dodać, iż nie jest on kompletny. Film dokumentalny ukaże się na czwartym dodatkowym dysku Trylogii DVD, która już 21 września, czyli w najbliższy wtorek, w sklepach.
W filmiku został ukazany proces tworzenia zbroi Mrocznego Lorda, a konkretnie jego maski i hełmu. Dodatkowo przewijają się przez obraz sceny walki Anakina Skywalkera z Obi-Wanem Kenobim. W tle słyszymy Duel of the Fates, a także kilka utworów z Imperium Kontrakatkuje, które nawiązują do Marszu Imperium. (spoiler): Dodatkowo widać jeszcze scenę rozmowy Dartha Vadera z Imperatorem, która odbędzie się po wpadnięciu Anakina do wulkanu na Mustafar (koniec spoilera).
The Birth of Darth Vader możecie sciagnać tutaj.
KOMENTARZE (32)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 49

2004-09-17 14:23:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się czterdzieste dziewiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawiono na nim ukończoną scenę z początku Zemsty Sithów, czyli bitwę nad planetą Coruscant. Zdjęcie obrazuje widok z kokpitu nowego Jedi Starfithera, którego pilotuje Anakin Skywalker. Kabina jest niemal identyczna jak w Tie Figherze.
Dodatkowo na zdjęciu można spostrzec jak jeden z Jedi Starfighterów został pokryty nowymi droidami Konfederacji, o których pisaliśmy tutaj.
Dalej widać już jedynie myśliwce, potężne krążowniki oraz wybuchy nad Coruscant.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 16

2004-09-15 18:33:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się szesnasty wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):
Nowa sceneria przedstawia pokój kontrolny, a konkretnie obrad, na wulkanicznej planecie Mustafar. Jest on usytuowany na planie siódmym. W tym ogromnym pomieszczeniu ostatni z dowódców Konfederacji będą omawiać plan unicestwienia Republiki. To właśnie na Mustafar ucieknie Nute Gunray, po nieudanym ataku na planetę Coruscant w początkowych scenach Zemsty Sithów. W drugiej połowie filmu, Kanclerz Palpatine wyśle Anakina z misją zabicia ostatnich Separatystów, właśnie na wulkanicznej planecie.

Pokój ma wiele okien, umieszczonych pod pewnym kontem, zza których widać niebieski ekran, co specjaliści z ILM zmienia na krajobraz Mustafar. Dodatkowo przy ramach okien znajdują się urządzenia techniczne, jak i holoprojektory.
W głównej części umieszczone są dwa stoły, przy których będą siedzieć dowódcy oraz sam Gunray.

Wokół jednego z nich widać tajemniczą postać, która nie przypomina Neimoidianina. Jest ona umieszczona zza pleców. Ma na sobie jasno brązowy płaszcz. W prawej ręce trzyma cos, co wygląda jak włócznia. Dodatkowo ma umieszczony kaptur, który jest zrobiony z innego materiału.
Przy wejściu do pokoju stoją dwaj strażnicy, rasy Neimoidiańskiej. Pokój jest dosyć mroczny, całe umeblowanie jest w ciemnych odcieniach szarosci.

Przy jednym z monitorów widzimy Haydena w czarnym płaszczu, którego instruuje Nick Gillard.

Anakin Skywalker niespodziewanie znajdzie się w sali obrad na Mustafar. Wszyscy dowódcy będą w szoku. Sam Skywalker nie będzie marnował czasu, od razu włączy swój miecz świetlny, prawdopodobnie o czerwonym kolorze promienia. Następnie szybkimi ciosami wszystkich wykończy. Będzie to jedna z mroczniejszych i zaskakujących scen w Zemście Sithów. Po tym wydarzeniu nastąpi pojedynek Anakina z Obi-Wanem, który będzie trwał ponad dziesięć minut
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Kontrowersje wokół statusu ROTS

2004-09-15 09:01:00 LS za Ain't it cool news

Ostatnio w mediach wybuchła dyskusja jaki status zostanie przyznany "Zemście Sithów". Na razie nikt jej jeszcze nie widział, ale sam Lucas dolał oliwy do ognia podczas niedawnego wystąpienia w MTV, gdzie stwierdził, że film będzie bardzo mroczny i sam nie jest pewien, czy uda się uzyskać status PG jak w poprzednich filmach. Czy zatem film zostanie oceniony jako PG-13? Natychmiast pojawiła się odpowiedź w tej sprawie na Aint cool news. Moriarty napisał, że nie wierzy by Lucas w ogóle dopuszczał możliwość przyznania III Epizodowi innego oznaczenia niż PG. Jest to związane z kontraktami licencyjnymi na produkty związane z filmem. George Lucas nie będzie ryzykował utraty kilkuset milionów dolarów, a także konfliktów z partnerami jak Hasbro. A co najważniejsze, dotychczas udawało mu się uzyskać status PG, pomimo, że nie zawsze na niego zasługiwał.
KOMENTARZE (38)

Zemsta Sithów

Art. of Revenge #5

2004-09-14 15:37:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace ukazał się piąty szkic koncepcyjny serii „Art. of Revenge” z Zemsty Sithów. (spoiler):
Przedstawiono na nim jedną z początkowych sekwencji w filmie. Obrazuje on zbliżony kokpit Jedi Starfightera, do którego zmierzają nowe droidy Konfederacji. Na szkicu w lewym górnym rogu widzimy duża kule, z której wylatują trzy mniejsze, które przemieniają się w droidy. Jest to nowa bron Konfederacji. Funkcja oraz wygląd droidów został opisany w czterdziestym siódmym zdjęciu z cyklu Before The Helmet, o którym pisaliśmy w tym linku>>>. Dodatkowo w tle widać jeszcze bitwę nad planetą Coruscant. W prawym górnym rogu można spostrzec krążowniki klasy Venator, należące do Republiki.
(koniec spoilera)
Autorem tego szkicu, a konkretnie storyboardu jest Ryan Church.

Dodatkowo w darmowej strefie oficjalnej pojawił się do ściągnięcia #4 szkic z cyklu „Art. of Revenge”. Więcej pisaliśmy o nim tutaj>>>. Możecie go zobaczyć klikając w ten link>>>.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Ostatni dzień dokrętek

2004-09-12 14:33:00 StarWars.com

Oficjalna opublikowała sprawozdanie z ostatniego dnia dokrętek do Zemsty Sithów w Londynie. Oto artykuł

Pablo stwierdził, że nawet gdyby nie był w Sydney I nie widział w kostiumach Paula Whealana oraz Gorana Kleuta, i tak wiedziałby, kogo oni grają. Wysocy, a przy tym szczupli, z pewnością są osobnikami tej samej rasy, co Tion Medon, pomocny kosmita grany przez Bruce’a Spence’a, podczas wizyty Obi-Wana na planecie nowego gatunku istot. I choć Spence i McGregor kręcili sceny w zeszłym roku, Lucas stwierdził, że czegoś im brakuje i postanowił dodać Medonowi trochę więcej świty.

W scenariuszu są określeni mianem pomagierów. Są kręceni osobno na niebieskim ekranie i zostaną dodani do zdjęć wykonanych w zeszłym roku. Ich kostiumy są o wiele uboższe niż ten Tiona, ale związane jest to z jego rangą i majestatem. Maski wykonane przez Departament Kreatur, są wykonane specjalnie pod danego aktora. To samo dotyczy Shaak Ti, której scenę kręcono także, ostatniego dnia dokrętek.

Maska i makijaż Shaak Ti są o wiele bardziej dopracowane i szczegółowe, niż to co było w Epizodzie II. Między innymi dlatego, że tym razem będziemy mieć w filmie zbliżenie mistrzyni Jedi. Twarz aktorki została pokryta delikatną powłoką z lateksu, zanim przystąpiono do tworzenia makijażu. Oczywiście maska i warstwa lateksu są przygotowane specjalnie pod Orli Shoshan, która wciela się w rolę Shaak Ti.

Shoshan musiała być specjalnie sprowadzona z Australii do Shepperton w Wielkiej Brytanii. Co prawda był plan awaryjny, w roli Shaak Ti mogła też wystąpić Rebecca Hunt, jedna z kierowniczek warsztatu Kreatur, ale to było tylko na wszelki wypadek przygotowane.

Kostium Shaak Ti nie miał jednego drobnego szczegółu – oczu, które zostaną dodane komputerowo. Kręcono też scenę w której Anakin rozmawia z Yodą w kwaterach mistrza Jedi. Pomieszczenia te znane są z Ataku klonów. Co ciekawe kręcąc tę scenę wykorzystano kukłę Yody z Epizodu I – ale i tak zostanie zastąpiona przez animację komputerową. Była jedynie potrzebna, by Hayden nie miał problemu gdzie patrzeć. Ale to nie koniec nawiązań do Epizodu I, Yoda będzie prawił Anakinowi kazania, trochę przypominające te z TPM. Usłyszyły o przywiązaniu, posiadaniu czy śmiertelności.

Sceny w radzie Jedi tym razem były bardzo hałaśliwe. Kręciły się tam dzieciaki, odgrywające role młodych Padawanów (jak z Klanu Niedźwiedzi w AOTC). Większość z nich, były to dzieci pracowników. Dumni rodzice stali pod ścianą i patrzyli na swoje pociechy. Jeden z dzieciaków zauważył, że Hayden chodził, bez rękawicy i natychmiast mu powiedział, że jego kostium jest niekompletny. Materiał kręcony z dziećmi i tak zostanie dopiero przetworzony i wykorzystany w scenie. Praca z tak dużą ilością maluchów jest bardzo ciężka, zwłaszcza jak mają udawać zdyscyplinowanych młodych Jedi.

Na koniec dnia kręcono jeszcze kolejny pojedynek między Haydenem a Ewanem, ale mniej intensywny, wraz z scenami upadających na podłogę mieczy świetlnych. Hayden kończy tym właśnie ujęciem pracę na planie „Zemsty Sithów”. Ewanowi zostaje jeszcze scena ze wspinaczką.

I na tym zakończyły się dokrętki do Epizodu III. W przyszłym roku, możliwe, że zostaną nakręcone jeszcze kolejne ujęcia, ale tym razem będą to pojedyncze sceny, już kręcone w USA.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

10 dzień dokrętek

2004-09-12 14:28:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com Pablo Hidalgo opisał 10 dzień dokrętek.
Na początku redaktor oficjalnej opisuje swoje przybycie do studia, wraz z Jonathanem Rinzlerem, twórcą albumu "Making of Episode III". Dalej Pablo wspomina o jego pracy na planie, która polega na rozłożeniu wielu kabli, a także podłączeniu ich pod kamerę internetową Hyperspace.

Pierwsza kręcona scena w tym dniu dotyczyła Anakina Skywalkera. Hayden ponownie przebrał się w tunikę Jedi, a także założył perukę (przypomnijmy, iż Hayden do scen w Sydney specjalnie zapuszczał włosy, po czym je lekko podciął). Sekwencja przedstawiała Anakina z założonym kapturem, znajdującym się przy niebieskiej kładce, która zostanie nakręcona w zbliżeniu. Specjaliści ILM, wraz Johnem Knollem zastąpią ten obszar modelem komputerowym. W czasie, gdy Skywalker będzie przechodził przez kładkę, kamera trochę się oddali, przez co widz w kinie będzie miał możliwość podziwiać całe otoczenie.

Ta sekwencja w czasie dokrętek zajęła bardzo wiele czasu jak i wysiłku. Hayden bardzo się nachodził, dlatego nazwano ten dzień "długim spacerem". Dodawano nowe rzeczy do otoczenia, przez co scena musiała być dokręcana ciągle od nowa. Maszyna tworząca wiatr sprawiała również nie lada kłopot. Na kładce umieszczono niebieski dywan, który powietrze często podnosiło do góry. Hayden ciągle się o niego potykał, przez co przewracał się z kładki do tyłu, w stronę kamery. Wszystko było zasługą zbyt silnego podmuchu wiatru z maszyny. Aktorowi nie brakowało humoru na planie. Hayden stwierdził, iż sceny, w której nieudolnie przechodzi przez kładkę powinny znaleźć się w dodatkach na DVD Epizodu III.

Dodatkowo George zdecydował jeszcze raz nakręcić tę scenę z przeciwnej strony kładki, wydłużając czas. Przez co wszystkie kamery, wioska wideo wraz z kablami musiały zmienić swoje miejsce. Lucas użył następujących słów by odpowiednio przygotować Haydena - "Idziesz zdecydowanie, a jednocześnie ukazujesz swój gniew".
Christiansen chcąc by scena, w której Anakin przechodzi przez kładkę stała się bardzo niebezpieczna zadał pytanie George`owi - "A gdybym włączył miecz i dotykał promieniem świetlnym kładki, po czym przeszedłbym po niej, jednocześnie wypalając rysę ?". Na co Lucas odpowiedział "Nie, ponieważ Anakin stałby się zwyczajnym wandalem, a w filmie jest przecież wiele motywów, które o tym nie świadczą".

Kolejną dodana scena przedstawiała Anakina biegnącego w dół prze korytarz. Ta sekwencja rozgrywać się będzie w zupełnie nowym otoczeniu. John Knoll stworzył już odpowiednie modele drzwi i korytarza do tej sceny, przez co pomoże to aktorowi wyobrazić sobie zamysł reżysera, mimo, iż wszystko prezentowane jest na małym ekranie.

Dyrektor zdjęć Giles Nuttgen musi zając się oświetleniem w scenie z Anakinem w korytarzu. W czasie, kiedy Skywalker wbiega do komnaty, światło musi odpowiednio padać na jego głowę. Całość musi być skorygowana w ułamku sekundy, kiedy głowa Haydena znajduje się w kadrze pomiędzy niebieskim ekranem.

Następnie zaczęto kręcić dalsza scenę. Jest ona bardzo ciekawa, ponieważ zobaczymy w niej rozmowę pomiędzy Palpatine`em a Skywalkerem. Dialog jak i otoczenie, nie uległy większym zmianom. Natomiast zobaczymy Kanclerz w nowym stroju. Kostium Iana został zmieniony na mniej oficjalny, niż ten, w którym kręcił tą sekwencje w Sydney na pełnym planie. W czasie dokrętek w Londynie nie wybudowano Biura Palpatine`a od nowa. Wykorzystano jedynie krzesło, na którym będzie siedział Ian. Nie przewidziano innych mebli, prócz biurka i krzesła, które będą stworzone z niebieskiego materiału. Całość zostanie nakręcona na niebieskim ekranie. Co ciekawe scena będzie bardziej przybliżona niż ta kręcona w Sydney.

Dodatkowo plan odwiedził tego dnia Kenny Baker. Niestety nie będzie on brał udziału w dokrętkach. Mimo tego Lucas wyjawił mu w jakich sekwencjach pojawi się R2-D2 generowany komputerowo. W „Zemście Sithów” R2 będzie niczym prawdziwy bohater. Pomoże on wiele razy głównym postacią, a także pokona kilka droidów bojowych, jednak nie wiadomo na razie, w jaki sposób.

Kolejna dokręcana scena miała odbyć się już dzień wcześniej. Mimo tego w tym dniu dokrętek, Hayden musiał bardzo zabrudzić strój Anakina. Otóż cały był wysmarowany w czerwonym żelu, który potem specjaliści z ILM zastąpią czymś, co będzie wygenerowane na komputerze...

Dalsza sekwencja tyczyła się Sidiousa. Będzie to scena akcji, po której nastąpi najbardziej oczekiwany pojedynek w Epizodzie III, czyli walka Anakina i Obi-Wana. Pablo stwierdził, iż ostatnie 30 minut nie pozostawi Fanom chwili na złapanie powietrza "pierwsza godzina filmu to sama akcja, ostania godzina filmu to sama akcja, w środku zobaczymy bardzo wiele interesujących wątków".

Inna scena w dziesiątym dniu dekretem przedstawiała trojkę Mistrzów Jedi. Byli to Agen Kolar, Kit Fisto Saesee Tiin, którzy zostaną nakręceni na niebieskim ekranie. Będzie to zupełnie nowa sekwencja. Jedi znajdować się będą w otoczeniu kanonierki klonów Republiki. Po czym kamera podniesie się do góry i zachowa obraz na kilka sekund na niebieskim ekranie, co ILM zmieni potem na odlatującą kanonierkę.

Dodatkowo dokręcono ciekawą scenę. Przedstawiała ona Obi-Wana i Yode. Ewan McGregor lekko się roześmiał, kiedy trzeci asystent dyrektora Eddie Thorne, czytał zmodyfikowanym głosem dialogi Mistrza Yody . Jeden z nich brzmi "Czas na atak nastąpił, Komandorze".

Ostatnią sekwencją tego dnia była scena z Obi-Wanem Kenobim, który przedziera się przez cienie nowej, obcej planety. Światła planu przygasły, przez co klimat na scenie się zwiększył. Ewan musi przejść przez niebieskie schody. Mimo tego jest cos znajomego w tej scenie. Przypomina ona trochę tą z Epizodu II, w której Obi-Wan potajemnie przechodził po budynku na planecie Geonosis...
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 48

2004-09-11 23:28:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace ukazało się czterdzieste ósme zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawiono na nim części do miecza świetlnego Obi-Wana. Co ciekawie nie pochodzą one z rękojeści Kenobiego z Zemsty Sithów.

Na głównym planie umieszczono chromową rurkę, przyciętą przy bokach, która wyraźnie sugeruje, iż jest to cześć miecza z Mrocznego Widma i Ataku Klonów. Rękojeść Obi-Wana z Epizodu III nie posiada żadnej rurki chromowanej. Miecz ze względu konstrukcji musi wyglądać jak w Nowej Nadziei. W Zemście Sithów zobaczymy Obi-Wana posługującego się identyczną rękojeścią jak w Epizodzie 4. Jest jednak mała różnica. Otóż rękojeść z E3 ma dwie części innego koloru, które znajdują się przy emiterze. W Nowej Nadziei Kenobi ma je czarne, a w Zemście Sithów będzie miał miedzianą i złotą. Wszystko przez to by zachować spójność z EU. Głownie chodzi o to, iż Luke konstruował sam rękojeść w chacie Obi-Wana na Tatooine. Znalazł tam książkę, w której dokładnie opisana jest konstrukcja rękojeści, a konkretnie miecza Obi-Wana. Dlatego miecz Luke`a jest prawie taki sam jak Obi-Wana. To właśnie w tym mieczu Luke wykorzystał jedna z tych dwóch części, choć nie całą, które niegdyś miał Kenobi w swoim. Jest to takie małe nawiązanie, odnośnie syna Anakina Skywalkera. O samej konstrukcji miecza przez Luke`a moglismy usłyszec w Radio Dramie Epizodu 6.

Dodatkowo na zdjęciu widać jeszcze szkice konstrukcyjne rękojeści Obi-Wana. Podążając w górę, można spostrzec taśmę klejącą, lutownice, śrubokręt a także śrubę. Na dole helmetu przedstawiono gumkę i ołówek.

Warto również dodać, iż złota cześć, czyli emiter miecza świetlnego, prezentowana na zdjęciu znajdzie się w rękojeści Dartha Sidiousa. Będzie on miał czerwony kolor ostrza. Sidious stoczy pojedynek z Yodą, przed walką Anakina z Obi-Wanem na wulkanicznej planecie Mustafar.
Mistrzowie będą walczyć na początku na miecze, dopiero pod koniec przy pomocy Mocy. Sidious będzie myślał, iż Mistrz Jedi nie żyje. Jednak Yoda wykorzysta dawną broń Lorda Sidiousa przeciwko niemu samemu. Mistrz Jedi będzie osłabiony, przez co zostanie mu jedynie siły na wyciszenie mocy. Identycznej techniki używał Sidious w czasie jego pobytu na Coruscant, a głównie przy spotkaniach z Jedi jako Najwyższy Kanclerz Palpatine.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 15

2004-09-08 09:44:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace ukazał się piętnasty Wirtualny Plan (Knoll Vision). (spoiler):
Przedstawiono na nim mały plan, który ukazuje szyb krążownika Federacji Handlowej. Prawdopodobnie to właśnie tam zobaczymy Anakina i Obi-Wana, przedzierających się do kwatery Grievousa, w celu uratowania Najwyższego Kanclerza.
W gruncie rzeczy plan szybu statku był najtrudniejszy do zbudowania. Jest to pewien korytarz, który otoczony jest z góry półokrągłą ścianą, z której docierają białe światła.
Na końcu korytarza widać przejście, którymi są drzwi. Nad nimi widać szeroką świetlówkę, a po bokach widać dwie czerwone lampy.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Główny plan promocyjny E3

2004-09-06 18:11:00

Nasz informator zza granicy donosi o ciekawej rozpisce promocyjnej, dotyczącej Epizodu III Zemsty Sithów:

5 listopada – pierwsza zajawka (teaser) z E3
4 kwietnia – pierwszy pełen zwiastun (trailer) z E3
5 kwietnia – w tym tygodniu zaczną wychodzić wszelkie materiały promocyjne, jak plakaty czy figurki, z Epizodu III

Na dzień dzisiejszy licencje otrzymały firmy :
- Pepsi
- Frito-Lay
- Burger King
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Pierwszy teaser Zemsty Sithów

2004-09-06 18:00:00 Przemas i Stopklatka.pl

Jak donosi Stopklatka: Pierwszy zwiastun promujący kolejną odsłonę "Gwiezdnych wojen" ("Zemsta Sithów") pojawi się prawdopodobnie w amerykańskich kinach 5 listopada przed premierowymi pokazami filmu "Iniemamocni".
Powtarza się więc schemat sprzed trzech lat. Pierwsza zapowiedz do "Ataku klonów" pojawiła się bowiem w 2001 roku przed filmem "Potwory i spółka".

KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #4

2004-09-06 17:39:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się czwarty szkic koncepcyjny z serii Art of Revenge.
Przedstawiono na nim projekt Warrena Fu. Szkic obrazuje kostium, który pierwotnie miał być przeznaczony dla Padme Amidali, by zakrywał jej ciąże. Jednak w filmie, strój wykorzystano dla asystentki Baila Organy z planety Alderaan.
Kostium na szkicu jest koloru białego. Jest to suknia, składająca się z trzech części, płaszcza na ramiona i plecy, a także dwóch narzut, głównej oraz ozdobnej. Całość uzupełnia nakrycie głowy, a także rękawiczki.

Dodatkowo na darmowej strefie oficjalnej pojawił się #3 szkic do ściągnięcia. Więcej pisaliśmy o nim w tym linku>>>

Szkic #3 z cyklu Art Of Revenge możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

9 dzień dokrętek

2004-09-06 07:22:00 StarWars.com

Na oficjalnej Pablo Hidalgo opisał dziewiąty dzień dokrętek do Zemsty Sithów w Londynie.

Zaczął się on od kręcenia indywidualnych scen, nad którymi później będą pracować specjaliści od animacji i grafiki. Nieopodal planu George Lucas jest w stanie wyświetlić na ekranie monitora sekwencje z przed roku, których obraz 3D jest w niskiej rozdzielczości. Dzięki temu w łatwy sposób reżyser może wytłumaczyć obsadzie, która część danej sceny zostanie nakręcona ponownie. Przez to aktorom łatwiej będzie się wczuć w klimat każdej ze scen, a także uchroni to ich od popełnia błędu na planie.

Najpierw nakręcono nowa scenę. Przedstawia ona Anakina biegnącego do ścigacza Jedi. Wybraniec następnie opuszcza klapę pilota, by wylecieć w przestworza do swojego celu. Po dotarciu na miejsce przeznaczenia, Anakin wyskakuje z kokpitu, a potem dalej biegnie.

Ścigacz jest koloru niebieskiego, ma opływowe kształty. Posiada tylko jedno miejsce do pilotowanie. Specjalista ILM Duncan Blackman obkleił narożniki pojazdu pomarańczową taśmą, przez co śmigacz zachowa lepszą formę. Wszystko przez to, by ułatwić pracę animatorom, gdyż wokół ścigacza umieszczone są ruchliwe kamery oraz niebieski ekran. Taśma wyostrzy obraz pojazdu, przez co w filmie będzie bardzo realistyczny. John Knoll wpadł na pomysł, aby umieścić przy siedzeniu tuby z żarówkami. Światło doda uroku pojazdowi. Dodatkowo ta pomoc, sprawi, iż niebieskie cienie nie będą się pokrywać z czarnymi, przez co niebieskie światło nie było by widoczne. Oddzieli to również ciemne ramiona Anakina od błękitnego wnętrza. Hayden siedzi w kokpicie, a maszyna symulująca wiatr dmucha w niego wiele powietrza. Wszystko po ty by scena, w której Skywalker zamyka klapę w kokpicie, wyglądała bardzo realistycznie.

Po tych sekwencjach, departament tworzenia stworów wnosi na plan "gumowy model" Obi-Wana, który jest przeznaczony do scen akcji, które odbędą się na krążowniku Federacji Handlowej. Ta części filmu przeszła pewne zmiany w scenariuszu. Początkowo akcja na statku miała się pozornie kończyć, kiedy Skywalker i Kenobi przedzierają się przez droidy w celu dostania się do komnaty Grievousa, gdzie wieziony jest Kanclerz Palpatine.

Żeby trochę podkręcić akcje i ją urzeczywistnić, na planie, w czasie sceny z Anakinem i Obi-Wanem umieszczono liny, które będą podtrzymywać aktorów. Dzięki temu przewroty, skoki, czy upadki będą wyglądać o wiele lepiej, niż przedtem.

Inna scena ponownie nakręcona tego dnia, obrazowała, Anakina, który niesie na swoich ramionach nieprzytomnego Obi-Wana. Skywalker zatrzymuje się przed leżącym Kenobim, mocno go chwyta za plecy i ramiona, a następnie unosi go lekko nad ziemie, by przytrzymać go na swoich barkach. Dalej Anakin niesie Obi-Wana do windy.
Nick Gillard chciał powtórzyć jeszcze pewną scenę, mimo, iż wyglądała ona zabawnie. Polegała ona na wyskoczeniu każdego z trzech aktorów z małej skrzyni, by prześlizgnąć się na pewnej rampie i spaść na niebieski materac. Hayden i Ewan nie mieli z tym problemów. Jedynie kaskader Michael Byrne musiał robić za dublera Iana McDiarmida (Palpatine).

Po tym jak Nick nakręcił tę scenę, George wpadł na pomysł stworzenia ciekawej sekwencji, która obrazuje przyjacielskie reakcje Anakina i Palpatine`a.

Kolejną poprawiona scena odbyła się na zielonym ekranie. Był to pojedynek miedzy Hrabią Dooku a dwoma Jedi na krążowniku Federacji. Christopher Lee powrócił na plan tylko dla jednej sceny. Dooku będzie używał mocy. Lee musi się obrócić, a także wyciągnąć rękę do przodu, przy czym będzie musiał wyglądać tak złowieszczo jak tylko potrafi.

Do samej walki na miecze wykorzystano w dokrętkach kaskadera Dana Robinsona, który zastąpi aktora Christophera Lee w roli Hrabiego Dooku.
Na scenie widać matę, z której Hayden będzie wykonywał swoje kopnięcie, a Ewan jest podczepiony do liny, która uniesie go w górę, kiedy Dooku wykona na nim pchnięcie mocy.
Na planie nie zabrakło specjalistów z ILM. Ich zadanie polega na tym, żeby zastąpić twarz Robinsona na Christophera Lee. Będą musieli oni odpowiednio dopasować światło na twarz dublera w czasie walki, żeby nie było później kłopotów z cyfrową obróbką.

Kolejna scena przestawiała Anakina, który niszczy zielony ekran ( co potem ILM przerobi na ścianę), czyli jeden z segmentów w kwaterze Generała Grievousa. Po tej akcji Skywalker będzie miał lekko nadszarpnięty kostium. Będziemy widzieć w tej scenie Anakin o bardzo złowieszczy spojrzeniu, który stawia coraz większe kroki ku Ciemnej Stronie Mocy.

MediCinema jest niezwykłą agencją charytatywną w Wielkiej Brytanii. Przenosi ona całą magie filmów do pacjentów po przez budowę wewnątrz szpitali tzw. "Galerie filmów kinowych". Darmowo mogą ją zwiedzać oczywiście pacjenci a także ich rodziny, wszystko dzięki sponsorom. Jednym patronów tego przedsięwzięcia jest Ewan McGregor, czyli Obi-Wan Kenobi z Nowej Trylogii Gwiezdnych Wojen.
Jerome Blake, jeden z pracowników MediCinema, był na planie Epizodu III w czasie dokrętek. Zbierał on podpisy wszystkich członków obsady, na plakaty, które potem zostaną wystawione na aukcje w przyszłym roku.
Blake musi dopilnować, żeby jego nazwisko również znalazło się na plakacie, ponieważ stał się on częścią Epizodu III, grając w jednym ujęciu. Wcieli się on w jednego z doradców Palpatine`a, czyli Masa Amedde. Znaczy to, iż w niebiesko skórą postać polityka z ostrymi rogami wcieli się aż dwóch aktorów. David Bowers grał Amedde w czasie kręcenia scen do Zemsty Sithów w Sydney. Jerome Blake zagra go tylko w jednym ujęciu w czasie dokrętek w Londynie. Będzie to transmisja holograficzna, z pewnego krzesła w Senacie. Warto wspomnieć, iż Jerome grał już Masa Ammede w Epizodzie I.

Tego dnia plan odwiedził jeszcze Vic Armstrong. Był on koordynatorem ruchów kaskaderskich do Trylogii Indiany Jonesa, a także samym dublerem Harrisona Forda. Dodatkowo był również członkiem drugiego zespołu reżyserów do filmów takich jak: Aniołki Charliego, Żołnierze Kosmosu a także produkcji Lucasfilm "Zabójcze Radio". Jako reżyser brał udział w tworzeniu serialu Kroniki Młodego Indiany Jonesa.

KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Gary Oldman nie wystąpi w “Zemście Sithów”

2004-09-05 13:33:00 LS, Stopklatka

Jakiś czas temu głośno było o tym, że Gary Oldman miał podkładać głos w Trzeciej Części Gwiezdnych Wojen, pod tajemniczą postać Generała Grievousa Shakara, który dowodzi armią Konfederacji Systemów Niezależnych. Tymczasem jak donosi Douglous Management Group, zajmująca się zarządzaniem i planowaniem produkcji filmowych Oldmana, Gary odpadł z Gwiezdnych Wojen z powodu braku zgody amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.
Zatem nie usłyszymy głosu Gary`ego Oldmana jako Grievousa w „Zemście Sithów”, pomimo, że zaoferowano mu tę rolę, a on wstępnie się zgodził na ciekawą pracę. Problem jednak tkwi w tym, że Gwiezdne Wojny nie są firmowane przez Gildię zrzeszającą aktorów filmowych, a przez to Lucas nie musi przestrzegać wszystkich wymogów narzucanych przez Gildię. Ekipa Lucasa namawiała Oldmana by się wyłamał i zagrał, a dokładniej podłożył głos, nielegalnie (z punktu widzenia Gildii), poza granicami USA. Ale jako obywatel USA, a także członek Gildii, Oldman nie mógł nawet rozważyć możliwości złamania reguł związku aktorów.
Lucasfilm nie wydał w tej sprawie, póki co, żadnego oświadczenia. Warto dodać, że George Lucas w „Gwiezdnych Wojnach” zawsze dbał o silny i charakterystyczny głos, czarnych charakterów. W oryginalnej trylogii głos Dartha Vadera podkładał James Earl Jones, tworząc jedną z najbardziej niezapomnianych kreacji. W „Mrocznym Widmie” głos Dartha Maula podłożył Peter Serafinowicz. Jedynie Ian McDiarmid (Imperator), Peter Cushing (Moff Tarkin) i Christopher Lee (Hrabia Dooku) z pośród grających główne złe postaci, nie byli dubbingowani, ale oni sami mogą poszczycić się niezapomnianymi głosami. Kogo zatem usłyszymy w „Zemście Sithów” jako Grievousa, na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 47

2004-09-03 18:46:00 StarWars.com

StarWars.com w dziale Hyperspace opublikował czterdzieste siódme zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):
Przedstawiono na nim ukończoną scenę z Epizodu III. Sekwencja obrazuje dwa nowe droidy, o małych rozmiarach. Należą one do Separatystów. Droidy przyczepione są do nowe myśliwca Jedi Starfightera. Całą sekwencje zobaczymy na początku filmu, w czasie ogromnej bitwy nad planeta Coruscant.
Na helmecie przedstawiono scenę, w której droidy niszczą myśliwiec Rycerzy Jedi od zewnatrz.
Droidy mają na tylniej części przyczepione dwa półkola, które prawdopodobnie służą jako płaty energetyczne (nawiązanie do Tie-Fighterów). Dodatkowo posiadają cztery wiertła, dzięki którym skutecznie przedzierają się do kokpitu Jedi Starfightera. Za droidami można spostrzec zielony promień lasera, a także jeden z płatów myśliwca Jedi.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Dialogi w Zemście Sithów

2004-09-03 18:45:00 StarWars.com i TFN

Na TFN ukazało się kilka potwierdzonych dialogów z Epizodu III. Nie wiadomo czy sceny z nimi nie zostaną wycięte. Mimo wszystko Pablo Hidalgo potwierdził część z nich na czacie Hyperspace. Dodatkowo niektóre z tych scen pojawiły się we wcześniejszych filmikach z serii „Making of Episode III”. (spoiler):
Padme: "It's not all about you, Anakin." – "Nie wszystko kręci się wokół ciebie, Anakin"

Obi-Wan: "Now let's get a move on, we have a battle to win." - “Prędzej, ruszajmy, mamy do wygrania bitwe”

Commander Cody: "Yes Sir!" – “Tak jest generale Kenobi” (w tej scenie Cody będzie się zwracał do Obi-Wana)

Darth Vader: "I don't fear...." – “Nie boje się…”

C-3PO: "…I heard the most disturbing rumor…" – "...Słyszałem bardzo niepokojącą pogłoskę..."< br/>
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów już oficjalnie

2004-09-02 15:15:00 LS & Stopklatka & Cine Pix

Polski dystrybutor kinowy Gwiezdnych Wojen, firma Cine Pix oficjalnie potwierdziła polski tytuł trzeciego Epizodu Gwiezdnych Wojen. Polskie brzmienie Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith to

GWIEZDNE WOJNY: CZĘŚĆ III – ZEMSTA SITHÓW


Tłumaczenie polskie zaskakujące nie jest, tym bardziej, że zostało potwierdzone przez inne źródła wcześniej. Jednak dopiero dziś, zrobił to dystrybutor filmu oficjalnie rozsyłając informacje do prasy. W notce prasowej można przeczytać też, że premiera odbędzie się 19 maja 2005 a także krótki opis

Ostatni rozdział legendarnej sagi George’a Lucasa, w której staniemy się świadkami narodzin galaktycznego Imperium i przemiany Anakina Skywalkera w złowrogiego Dartha Vadera.

Oficjalnie tytuł angielski podano 24 lipca (więcej >>>). Tytuł można skomentować na forum.

Na stronie dystrybutora nie dokonano jeszcze zmiany tytułu (nawet jego wersji angielskiej).
KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

8 dzień dokrętki

2004-09-01 14:30:00 StarWars.com

Oficjalna codziennie wypuszcza relacje z kazdego dnia dokretek w Londynie. Autorem artykułów jest redaktor StarWars.com Pablo Hidalgo. Oto artykuł.

Ósmy dzień dokrętek skoncentrował się na statku, który bez względu na nazwę (krążownik dyplomatyczny, Alderaański okręt, Rebeliancki Łamacz Blokady, Koreliańska korweta, Tantive IV) rozpozna każdy fan Gwiezdnej Sagi. Dzięki obecnej wersji scenariusza do Epizodu III zobaczymy więcej ze statku, niż początkowo zamierzano nam pokazać. Zobaczymy wiele nowych pomieszczeń (jak chociażby mostek). Mostek ma stylistykę lat 70. Umieszczono tam dwie kamery, a scena trochę przypomina tę z Epizodu I, gdy Radient VII przylatuje na Naboo. Zresztą co tu dużo mówić, w roboczej wersji filmu właśnie użyto fragmentów Epizodu I by pokazać co się dzieje. Przy jednej z kamer umieszczono potężne źródło światła, by udawało słońce Coruscant. Potrzebne były cienie na mostku, by zobrazować przylot okrętu do stolicy.

W kokpicie zobaczymy pięć istot, z tego czterech ludzi. Obcym jest oczywiście Yoda, którego kukiełka przebywała na planie. Nieopodal siedzą Jimmy Smits (Bail Organa) i Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi). A także dwaj piloci. Jeden z nich to statysta, który nawet się nie odezwie. Drugiego fani rozpoznają bez trudu. To Jeremy Bulloch, czyli odtwórca roli Boby Fetta w klasycznej trylogii (dokładniej w TESB i ROTJ, dla przypomnienia w ANH Bobe grał Mark Austin). Tam nie było widać jego twarzy, ale co bardziej dociekliwi wiedzą, że zagrał też Imperialnego Oficera, który prowadził Leię przez Miasto w Chmurach. Postać te nazwano Porucznik Sheckil. Swoją drogą ciekawe, czy Sheckil miał rodzinę na Alderaanie. W Epizodzie III Bulloch znów pokaże swą twarz. Jest ubrany w jasno niebiesko-szary mundur inspirowany tym, co w latach 70. uchodziło za modelowe społeczeństwo przyszłości.

Ponownie modyfikowano sceny nakręcone w Sydney. Tym razem chodziło o scenę w której Bail Organa w drodze do Tantive IV na senackiej platformie zostaje zatrzymany przez ochronę. Tym razem dodano jeszcze tam Obi-Wana, który towarzyszył przyjacielowi. Warto dodać, że w Sydney była choć podłoga, tutaj wszystko jest jednym wielkim zielonym tłem. Giles Nutthen, który nadzoruje zdjęcia usiłował ustawić światła i kamerę tak, jak to zrobił w zeszłym roku David Tattersall. W ukończonej sekwencji światło będzie pochodzić z Tantive IV. Kręcono też scenę holograficznej transmisji od Beila do Obi-Wana, a także scenę w której Anakin rozmawia z Bailem i C-3PO podczas krótkiej przechadzki. W tle pojawia się R2-D2. Oczywiście nie jest prawdziwy. Zostanie on komputerowo dodany do filmu, ale by pomóc aktorom, szczególności Anthony'emu Danielsowi na scenie pojawił się odkurzacz. Tym samym Jimmy Smits zakończył swą pracę na planie. Tak samo Anthony Daniels. George Lucas podziękował mu słowami "Dziękuję za 30 letnią przygodę".
KOMENTARZE (27)

Zemsta Sithów

7 dzień dokrętek

2004-09-01 14:27:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna opublikowała artykuł, który opisuje siódmy dzień dokrętek do „Zemsty Sithów” w Londynie.

Na początku mowa jest o kręceniu sceny, w której pojawia się hologram Rady Jedi. Poraz pierwszy będzie nam dane zobaczyć wszystkich jej członków zmniejszonych, siedzących na fotelach w koło na małym projektorze, który znajdować się będzie w pewnym pomieszczeniu wojennym.
W owym pokoju kamera będzie się obracać, co doprowadzi do tego, iż także hologram będzie zataczał koło. Prędkość kamery musi zostać odpowiednio dopasowana do tego, co się dzieje na scenie. Hologram Rady zostanie całkowicie pomniejszony, ale skala musi być również odpowiednia. Jest to nie lada kłopot dla operatorów, mimo tego najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie starej technologii.

Kiedy John Knoll obserwuje jak Pete Myslowski obraca kamerą przez cztery sekundy, Silas Carson (Ki-Adi Mundi) i Samuel L. Jackson (Mace Windu) muszą wypowiedzieć swoje kwestie. Czasu jest niewiele, ale nakręcenie tej sceny musi się odbyć gładko i szybko. Dodatkowo jest to wyzwanie dla aktorów, którzy musza powiedzieć kilka słow. i zgrać się kamerą.

Jako że nie ma wszystkich foteli na planie, każdy Mistrz Jedi, zasiadający w Radzie, jest filmowany osobno wraz z krzesłem, na niebieskim ekranie. Dyrektor Artystyczny, Peter Russell posiada wytyczne, odnośnie foteli Jedi. W centralnej części planu, gdzie znajduje się niebieski ekran, umieszczone są sznurki, które pomagają ustawić każde z krzeseł Rady. Dzięki pomocy zdjęć jak i nauki geometrii, w szybki oraz łatwy sposób można nakręcić scenę z hologramami Mistrzów Jedi.

Rada składa się z aktorów, jak i postaci generowanych komputerowo. Jedną z nich będzie Yoda. By ułatwić grę aktorom, postanowiono wykorzystać starą kukiełkę Mistrza Jedi z Epizodu I.
Dla nakręcenia sceny z hologramem, do Londynu przyleciał specjalnie Tux Akindoyeni, filmowy Agen Kolar. Dave Elsey dyrektor od tworzenia potworów musiał ponownie stworzyć i nałożyć cały makijaż na Tuxa, ponieważ Agen Kolar w dokrętkach zostanie wykorzystany nie tylko w scenie z hologramem.
Stass Allie nie będzie miała tu zbyt wielkiej roli. Zobaczymy ją jedynie w scenie z hologramem Mistrzów Rady Jedi. W tym wypadku nie było potrzeby ściągania do Londynu aktorki Lily Nyamwasa. Dla sceny w dokrętkach zastąpiła ją fryzjerka i stylistka Tace Bayliss. Do tej sceny również Kit Fisto, Plo Koon i Saesee Tiin są grani przez członków ekipy do pomocy w dokrętkach, a nie aktorów. James Corlis będzie czwartą osobą grająca Mistrza Fisto (w czasie Epizodu II było dwóch różnych Kitów Fisto). Za maską Plo Koona kryje się Philip Wade, a Dee Chudasama został ucharakteryzowany na Mistrza Tiina.

Czas odgrywa wielką rolę. Soczewki, których używa aktor grający Saesee Tiina zakłada się w dwadzieścia minuta, a mogą być używane jedynie przez trzy godziny. Silas Carson ma podobne problemy z oczami, grając Mundiego. Wyjątek stanowi Kit Fisto, którego oczy są przymocowane do maski.

Kamera poruszająca się jednostajnym ruchem, nigdy nie będzie mogła wychwycić odpowiedniej ilości obrazu by potem połączyć te części w jedną całość. Jednak specjaliści z ILM tym razem nie będą mieli wiele pracy. Przerobienie tak krótkiej sceny na hologram, a potem jego pomniejszenie nie zajmie dużo czasu.

W ciągu dnia, prócz kręcenia sceny z hologramem Rady Jedi, dodano nową sekwencje do scenariusza. Odbędzie się ona pomiędzy Anakinem a Mace`em Windu. Planowano umieścić ją w Radzie Jedi, jednak postanowiono ją przenieść do całkiem nowego otoczenia. Scena zostanie oczywiście nakręcona na niebieskim ekranie, jednak w kinie zobaczymy rozmowę Skywalkera z Mistrzem Windu w nigdy wcześniej nie widzianym hangarze z Kanonierkami Klonów w Świątyni Jedi.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Wirtualny plan 14

2004-09-01 11:55:00 StarWars.com

Na StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się czternasty wirtualny plan (knoll vision). (spoiler):
Przedstawiono na nim biuro Senatora Organy na planecie Coruscant. Bail spotka się tam z kilkoma dygnitarzami. Tutaj ważni politycy jak Senator Mon Mothma, Senator Fang Zar oraz Senator Padmé Amidala zaczną wprowadzać własne plany, w czasach, kiedy będą miały miejsce pewne nieuniknione wydarzenia. Prawdopodobnie w tym pokoju nastaną początki Rebelii.

Biuro Organy jest zbudowane na scenie szóstej. Otoczenie tego planu zostało powiększone w okresie postprodukcji, by widz w czasie oglądania filmu mógł podziwiać panoramę miasta planety Coruscant.

Pokój Sentatora z Alderaanu jest bardzo przestronny. W głównej części umieszczone jest wielkie okno, a przy nim biurko i fotel, na którym prawdopodobnie siedzi Organa. Dodatkowo w pomieszczeniu można spostrzec dwa stoły, a wokół nich skupisko wielu krzeseł. Przy miejscach dla gości widać, zakryte cieniem, wejście. Dodatkowo w pokoju umieszczone są wielkie, ciemno-szare rampy. Wokół nich znajdują się niebieskie ekrany, które prawdopodobnie zostaną zastąpione oknami, przez co pokój nabierze iście dostojnego wyrazu.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)
Loading..