TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Pablo i pytania użytkowników

2005-01-31 22:39:00 Resztki Imperium

Pablo Hidalgo, po raz kolejny na forum oficjalnej odpowiedział użytkownikom Hyperspace na nurtujące ich pytania. Oto część odpowiedzi (niektóre pytania i odpowiedzi nic nie wnosiły - były w stylu "Przeczytaj sobie Varity Fair"). Zawierają one mało znaczące spoilery:

Gossamscy komandosi i inne żywe siły Separatystów to w duzej mierze dzieło Pabla i Joe Corroneya, więc nie należy spodziewać się ich w filmie.

Częstotliwość wydawania nowych webdoców, będzie zachowana, acz być może w kwietniu – maju pojawi się jeden dodatkowy, by wzbudzić większe zainteresowanie filmem.

Obi-Wan będzie domyślał się natury związku Anakina i Padme.

Na razie nie ma planów, by wersja ROTS wyświetlana w kinach cyfrowych zawierała dodatkowe ujęcie (tak jak to było w AOTC, gdzie można było oglądać dodatkowe ujęcie sztucznej dłoni Anakina).

Następny zwiastun pojawi się w marcu.

W oryginalnym zamyśle, każda z nowych planet w Epizodzie III miała być domem jednej z ras Separatystów, tak jak zostało to ustalone w EU. Np. rasa Shu Mai (Gossamowie) mieli mieszkać na planecie porośniętej wodorostami, ale zamieniono jej środowisko na grzyby i tym samym powstała Felucia. Cato-Neimoidia miała być olbrzymim gigantem gazowym z pierścieniem stacji kosmicznych, na których znajdowałby się miasta Neimoidian. Od tego czasu doszło wiele zmian w konceptach tych planet, ale ukryty związek miedzy frakcjami Separatystów pozostał.

W Epizodzie III nadal jest 12 planet, ale 4 z nich pojawiają się w czasie Wojen Klonów jedynie przez chwilę, stąd pewnie pochodzą pogłoski o tym, że w filmie jest tylko 8 planet.

W wydaniu DVD Wojen Klonów zostanie dołączony zwiastun zajawkowy ROTS, ten który miał swą premierę w listopadzie.

Gdy Luceno mówił o wyciętych scenach z Epizodu III między innymi miał na myśli rozmowę klona Cody’ego z Obi-Wanem, która w pewnym sensie została przeniesiona do „Labiryntu Zła”.

Ilość zwiastunów zależy w praktyce od Lucasa. Jest mu proponowane kilka różnych wersji, a on wybiera najlepszą, czasem dwie. Jedynie w przypadku THX 1138 zaakceptował wszystkie pięć. W przypadku AOTC spodobał mu się pomysł zwiastunów tematycznych (historia miłosna, tajemnica itp.). Tym razem widocznie nie było tyle różnych pomysłów.

W zwiastunie zajawkowym nie pojawiają się Geonosjańscy jeźdcy. To Mustafarianie.

Midi-chloriany nie są ważną częścią filmu, to raczej tło, którego nie zauważy 80 % widowni.

Grievous garbi się jedynie gdy chodzi lub chce uzyskać odpowiedni efekt. Gdy staje prosto widać jego ogrom.

Anakin nie będzie używał błyskawic Mocy w filmie.

(koniec spoilerów).
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Kasowanie pamięci droida

2005-01-31 19:39:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie kasowania pamięci droida C-3PO. Całość prezentujemy poniżej. (Spoiler):
"Aż boję się spytać, ale czy mnie także chce pan wyłączyć ?" ("Sir, I'm almost afraid to ask, but...does that include shutting me down, too?") - to kwestia C-3PO z Imperium Kontratakuje, która dokładnie wpasowuje się w jedną z oczekiwanych scen w Zemście Sithów.

Na pokładzie Tantive IV, Senator Organa wezwie do siebie głównodowodzącego jego statku, czyli Kapitana Antillesa. Wraz z Bailem będzie C-3PO oraz R2-D2.

"Oddaje te droidy pod twoją opiekę" (I'm placing these droids in your care,") - powie Bail. "Oczyść i wypoleruj je najlepiej jak tylko potrafisz. Od teraz będą one należały do mojej córki".( "Have them cleaned, polished and refitted with the best of everything; they will belong to my new daughter.")

Kapitan Antilles wyprowadzi oba droidy.

"Jak cudownie!" ("How lovely!") wykrzyknie 3PO do R2, w czasie spaceru po korytarzu statku Tantive IV. "Jego córka jest dzieckiem Panicza Anakina i Senator Amidali. Nie mogę się już doczekać nim jej opowiem wszystko o rodzicach! Jestem pewien, że będzie ona z nich bardzo dumna.." ("His daughter is the child of Master Anakin and Senator Amidala. I can hardly wait to tell her all about her parents! I'm sure she will be very proud-").

W pewnym momencie Bail odwróci się i powie "A co do tego droida protokolarnego...wyczyść mu pamięć". ("Oh, and the protocol droid? Have its mind wiped." )
Wtedy Kapitan Antilles zasalutuje.

"Oh" ("Oh,")- powie 3PO. "O rety" ("Oh, dear.")

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (30)

Zemsta Sithów

Palpatine w Senacie

2005-01-30 12:23:00 spoilerterrific

Niedawno w sieci pojawiło się nowe zdjęcie, ukazujące Palpatine`a. Możecie je zobaczyć tutaj>>>. (Spoiler):

Tym razem, została przedstawiona sekwencje w Senacie, gdzie Palpatine ostatecznie pogrąża Zakon Rycerzy Jedi wśród przedstawicieli planet, a tym samym tworzy Galaktyczne Imperium, a siebie nazywa Imperatorem.

(Koniec Spoilera)

Więcej o tej scenie pisaliśmy w tym linku>>>.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Globalna premiera Epizodu III

2005-01-29 19:28:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Data premiery „Zemsty Sithów” i fakt, że będzie ona praktycznie jednoczesna na całym świecie jest już znany od dawna. W przypadku „Ataku klonów” mimo wszystko data ta była bardziej rozstrzelona, co można przeczytać tutaj.
Zemsta Sithów będzie jeszcze bardziej globalna. 19 maja 2005 swą premierę ROTS będzie miało w następujących krajach:
Argentyna, Australia, Austria, Boliwia, Brazylia, Bułgaria, Kanada, Chile, Kolumbia, Chorwacja, Czechy, Dania, Dominikana, Egipt, Finlandia, Holandia, Hong Kong, Węgry, Indonezja, Izrael, Jamajka, Łotwa, Liban, Litwa, Malezja, Meksyk, Nowa Zelandia, Nowegia, Panama, Peru, Filipiny, Polska, Portugalia, Puerto Rico, Rosja, Serbia i Czarnogóra, Singapur, Słowacja, Słowenia, RPA, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria (część niemieckojęzyczna), Tajlandia, Trynidad, Turcja, Wielka Brytania, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wenezuela.
Dzień wcześniej, czyli 18 maja, film będą mogli obejrzeć Francuzi i mieszkańcy francuskojęzycznej części Szwajcarii, Belgii oraz Urugwaju.
20 maja, czyli dzień później – Ekwador, Estonia, Grecja, Islandia, Indie, Włochy, Korea i Rumunia. 21 maja Zemsta Sithów będzie premiera na Tajwanie. Nie podano daty premiery w Chinach, ale trwają negocjację, po wyslaniu prośbę do rządu Chińskiego przez Lucasa.
9 czerwca będzie natomiast premiera w Japonii, gdzie będzie zapewne przygotowany, wyjątkowo profesjonalny dubbing. Jak zwykle.
Warto dodać, że coś się pisze o premierach charytatywnych, które w USA miałby mieć miejsce 12 maja, a nie 14-15 jak zapowiadano.
KOMENTARZE (40)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z magazynu Empire

2005-01-29 13:48:00 DarthFinland

Kilka dni temu pisaliśmy o nowych zdjęciach z Epizodu III, które ukazały się w magazynie Empire. Możecie je zobaczyć tutaj i tutaj. Co ciekawe w sieci udostępniono nowe ujęcia, z tego pisma. Prezentujemy je poniżej:

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Więcej szczegółów na temat sekwencji w biurze Kanclerza

2005-01-29 13:23:00 Ternian za powieścią ROTS

Niedawno do sieci trafiła ciekawa informacja, dotycząca Zemsty Sithów. Chodzi o sekwencji w biurze Kanclerza Palpatine`a na planecie Coruscant. (Spoiler):

"Niech i tak będzie...Jedi" - owa kwestia Imperatora Palpatine`a z Powrotu Jedi, idealnie komponuje się z jedną ze scen w Zemście Sithów.

W czasie, kiedy Shaak Ti zaczynie przygotowania do obrony Świątyni Jedi, Anakin Skywalker poleci w deszczu ścigaczem, aby dotrzeć do Biura Kanclerza.

Tymczasem, czwórka, Jedi przybędzie do Senatu. Mace Windu, wraz z Kitem Fisto, Sasee Tiinem oraz Agenem Kolarem, udadzą się do prywatnego biura Kanclerza, gdzie Palpatine`a już na nich czeka. W momencie, kiedy Jedi wejdą do biura, Palpatine włączy urządzenie do nagrywania dźwięku, a także potajemnie ukryje swój miecz świetlny w szerokim rękawie swojej szaty.

Pułapka będzie zastawiona.

Czwórka Jedi stawi czoła Kanclerzowi, który będzie udawał zaskoczonego jak i przerażonego. Jedi włączą swoje miecze świetlne, bez ostrzeżenia. Palpatine zaatakuje pierwszy, zabijając w ułamku sekundy, Saesee Tiina oraz Agena Kolara.

"Morderstwo! Zdrada!.." ("Murder! Treason!")- zawoła Palpatine.

Później Kanclerz się uśmiechnie. Przyłoży swój palec do ust, jednocześnie mrugając do Jedi. Następnie Palpatine zniszczy urządzenie do nagrywania, jednym ciosem swojego miecza świetlnego o czerwonym promieniu ostrza.

"Dość tego" powie Sidious. Po przez cięcie swojego miecza, zielona głowa Kita Fisto, znajdzie się na sterowniczej konsolecie Kanclerza ( dzięki niej m.in. będzie się kontaktował z Jedi, a także z klonami w czasie Wojen Klonów) . W tym momencie Mace zaatakuje Palpatine`a. Pojedynek dwóch mistrzów, przesunie się do publicznego pokoju, w biurze Kanclerza.

Na zewnątrz będzie padał deszcz. Anakin podleci ścigaczem blisko okna w biurze Kanclerza na Coruscant. Odcięta głowa Kita Fisto będzie zwrócona dokładnie w stronę Skywalkera, leżąc na biurku. Anakin włączy swój miecz świetlny, a także zniszczy szybę, by wejść do prywatnego biura Palpatine`a...

(Koniec Spoilera)

O zdjęciach z tejże sekwencji informowaliśmy w tym linku>>>. Dalsze opisy tej sceny możecie przeczytać tutaj, tutaj, tutaj.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan 34

2005-01-29 12:53:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się trzydziesty czwarty wirtualny plan (knoll vision). (Spoiler):

Na nowym wirtualnym planie, przedstawiono tym razem kręcenie sceny na planecie Mustafar, a konkretnie pojedynku pomiędzy Anakinem Skywalkerem a Obi-Wanem Kenobim. Departament od Efektów Specjalnych stworzył wąską ścieżkę z fioletowego ekranu, umieszczoną nad silnymi strumieniami pary wodnej. Całość została odpowiednio przygotowana do kręcenia sekwencji, które odbyły się w poniedziałek pierwszego wrzesnia, czyli w czterdziesty szósty dzień zdjęć głównych. Warto dodać, iż praktycznie cały plan, a konkretnie część do nakręcenie sekwencji na Mustafar, została stworzona właśnie z fioletowego ekranu. ILM oczywiście poczyni wszelkie starania by owy plan zmienić na krajobraz wulkanicznej planety.
Co ciekawe w filmie ujrzymy rurę, która będzie umieszczona nad strumieniem wrzącej lawy. To właśnie tam przeniesie się pojedynek Anakina i Obi-Wana.

Dodatkowo na planie można spostrzec Nicka Gillarda, przyglądających się Haydenowi oraz Ewanowi, przy kręceniu owej sceny walki na Mustafar.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Nowy Mistrz –zdjęcie z ROTS

2005-01-29 10:53:00 Spoileriffic

Dziś w sieci pojawiło się kolejne zdjęcie, ukończonej sceny z Zemsty Sithów. Prezentujemy je w tym linku>>>. (Spoiler):

Tym razem ukazano scenę, w której Obi-Wan w pewnym pomieszczeniu projekcyjnym Świątyni Jedi, ogląda nagranie z biura Kanclerza. Kenobi dowiaduje się, iż jego były padawan, który osiągnął w okresie Wojen Klonów stopień Rycerza, Anakin Skywalker, przeszedł na Ciemną Stronę Mocy, stając się Mrocznym Lordem Sithów Darthem Vaderem, uczniem Dartha Sidiousa, już Imperatora.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Bitwa w kosmosie - UPDATE

2005-01-29 00:20:00 darthpsychotic

W sieci zostało udostępnione kolejne zdjęcie z początkowej sceny Zemsty Sithów. Może je zobaczyć tutaj>>>. (Spoiler):Ukazano na nim bitwę nad planetą Coruscant, która zostanie przedstawiona od razu po napisach początkowych. (Koniec Spoilera) Zdjęcie pochodzi z francuskiego magazynu Cine Live. O poprzednich ukończonych scenach z ROTS, które pojawiły się w Cine Live, pisaliśmy tutaj>>>, a o zdjęciach z początkowej sekwencji w tym linku>>>.


UPDATE – ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)

Niedawno ukazało się owe zdjęcie w lepszej jakości. Możecie zobaczyć je tutaj.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Darth Vader i Imperator – nowe zdjęcie

2005-01-28 23:33:00 Big Lou

Niedawno w sieci pojawiło się nowe zdjęcie z magazynu Empire. Prezentujemy je tutaj>>>. O zdjęciach z tego pisma informowaliśmy już w tym linku>>>. (Spoiler):

Nowe ujęcie ukazuje kręcenie jednej z finałowych sekwencji Zemsty Sithów. Chodzi o scenę 177, czyli znajdujących się na mostku krążownika Dartha Vadera i Imperatora Palpatine`a przyglądających się budowie Gwiazdy Śmierci. Co ciekawe w tej scenie pojawi się również Gubernator Sektora Tarkin. Na zdjęciu widać również producenta Ricka McCalluma, który wdzięcznie trzyma klaps filmowy.
O tej sekwencji pisaliśmy już tutaj i tutaj

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 67

2005-01-28 12:30:00 StarWars.com

Niedawno na łamach serwisu StarWars.com pojawiło się sześćdziesiąte siódme zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Ukazano na nim ukończoną scenę z Generałem Grievousem. W tle widać coś co może wyglądać na jakąś kamienną ścianę, być może jaskinię. Prawdopodobnie przywódca Armii Droidów, należącej do Separatystów, znajduje się w pomieszczeniu miasta na planecie Utapau. Dodatkowo prawie całą scenę zajmuje Grievous.
Generał ma skulona szyje, a także podciągnięte ramiona do siebie. Prawdopodobnie ukazuje to zarys zdenerwowania Grievousa. Możliwe, iż cała scena pochodzi z pojedynku z Obi-Wanem Kenobim, który zniszczy jego dwóch ochroniarzy. Można sądzić, iż po tej scenie Grievous ukaże swoje prawdziwe oblicze, czyli rozłoży swoją druga parę rąk, przez co będzie walczył z Mistrzem Jedi czteroma mieczami świetlnymi. Warto wspomnieć, iż Generał nie jest łatwym przeciwnikiem, gdyż był uczniem samego mistrza w posługiwaniu się mieczem, hrabiego Dooku.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Napisy Zemsty Sithow - fanowski filmik

2005-01-28 11:56:00 Darth Brad

Wczoraj pisaliśmy o opublikowaniu przez oficjalną stronę o Gwiezdnych Wojnach, napisów początkowych do III Epizodu Gwiezdnych Wojen Zemsty Sithów.
Fani nie mogąc się doczekać 19 maja wzięli się do pracy. Otóż Darth Brad stworzył fanowski filmik, ukazujący początek Zemsty Sithów, czyli początkowe napisy do filmu.
Prezentujemy je w tym linku>>>.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Wszystko czego żądasz jest twoje

2005-01-27 22:39:00 Ternian za nowelizacją ROTS

\Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie Anakina i Palpatine`a. Całość prezentujemy poniżej.

"Strach jest moim sprzymierzeńcem" ("Fear is my ally") - to kwestia Dartha Maula z teledysku Duel of the Fates do Mrocznego Widma, które odpowiednio komponują się z sytuacją Anakina i Palpatine`a. (Spoiler):

W biurze Kanclerza, Palpatine będzie rozmawiał z Anakinem. Palpatine zacznie mówić Skywalkerowi, iż może on mieć wszystko, a żeby to posiąść wystarczy jedynie działać konsekwentnie według swoich zachcianek.

Dodatkowo Kanclerz oświadczy, iż może pomóc Anakinowi w ocaleniu Padme.
"Darth Plagueis był prawdziwy" "(Darth Plagueis was real,") - powie Palpatine.
Anakin spojrzy na Kanclerza w szoku, mówiąc z niedowierzaniem "Prawdziwy..?" ("Real?...")

"Darth Plagueis był moim mistrzem. Nauczył mnie klucza do swojej potęgi" ("Darth Plagueis was my master. He taught me the key to his power,")- powiedział Palpatine "..zanim go zabiłem.." ("...before I killed him.")

Anakin wyciągnie swój miecz świetlny, jednocześnie będzie gotowy do zadania śmiercionośnego ciosu w Sidiousa. Ale Sidious, który nawet nie zacznie stawiać oporu, zacznie mówić o tym, jak Sithowie, w przeciwieństwie do Jedi, nie poddają się własnemu przeznaczeniu.

"Jedi posiadają potęgę po przez zrozumienie, Sithowie osiągają zrozumienie dzięki potędze.." ("A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding throught power..")

Palpatine zacznie mówić Anakinowi, jak bardzo chcę sprowadzić pokój oraz porządek w galaktyce, a także jak jego wiedza umrze wraz z nim - tak jak Padme...

To będzie wystarczyć, aby zapanować nad Anakinem. Skywalker nie będzie mógł zabić, Sitha, będzie chciał go wydać w ręce Jedi. Tak samo będzie chciał zrobić, Palpatine...br/>
W centrum łączności znajdującym się w Świątyni Jedi, Mace odbierze wiadomość od Obi-Wana dotyczącą jego sukcesu na Utapau. W tym momencie wejdzie Anakin. Będzie w głębokim szoku. Skywalker przekaże Mace`owi prawdę: Palpatine to Sidious!

Windu rozkaże Anakinowy, aby pozostał w komnacie Rady, a także zdecyduje, iż nadszedł czasy, aby począć wszelkie działania przeciwko Kanclerzowi. Jako że Yoda broni Centrum Dowodzenia Klonów na Kashyyyku, Anakinowi nie będzie można w pełni ufać, Agen Kolar, Mace Windu, Saesee Tiin oraz Kit Fisto polecą kanonierką klonów to prywatnego biura Kanclerza na Coruscant, aby go aresztować.

Jednak, owe działanie nie jest całkowicie popierane przez wszystkich członków Rady Jedi - niektórzy myślą, że trzeba poczekać na powrót Yody. Mace wyda rozkaz Shaak Ti, aby zaczęła przygotowania do obroni Świątyni przed możliwym atakiem Palpatine`a...

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Początkowa scena ROTS

2005-01-27 16:22:00 Benovite i DKR1138

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z Zemsty Sithów. Możecie je zobaczyć tutaj>>>. Inne ujęcie tejże sekwencji prezentowaliśmy już w tym linku>>>. Oba zdjęcia pochodzą z początkowej sceny Epizodu III Gwiezdnych Wojen. (Spoiler): Po napisach początkowych, widz zostanie od razu wciągnięty w wir akcji, dzięki ogromnej bitwie kosmicznej nad stolica upadającej Republiki, planetą Coruscant. Jest to pewne nawiązanie do początku Nowej Nadziei, jednak w Zemście Sithów bitwa w kosmosie pochłonie większa liczbę ofiar po obu stronach konfliktu. (Koniec Spoilera)

Dodatkowo w sieci ukazały się dwa zdjęcia z magazynu Cine Live, o których informowaliśmy już wczoraj, w lepszej rozdzielczości. Możecie je zobaczyć tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Napisy początkowe Zemsty Sithów

2005-01-27 13:02:00 StarWars.com

Niedawno na łamach darmowej strefy StarWars.com, pojawiły się napisy początkowe z Zemsty Sithów, jakie na pewno zobaczymy przy rozpoczęciu filmu. Prezentujemy je w tym linku>>>. Dodatkowo jeśli checie przeczytać napisy z całej Sagi zapraszamy do linków poniżej:

Mroczne Widmo
Atak Klonów
Zemsta Sithów
Klasyczna Trylogia

Warto dodać, iż o wszelkich zdarzenia z napisów początkowych Zemsty Sithów, będziemy mogli przeczytać w powieści wprowadzającej autorstwa Jamesa Luceno „Labirynt Zła”. W USA książka pojawiła się już na początku tego tygodnia, zaś do Polski trafi ona dopiero na początku kwietnia. Tłumaczeniem „Labiryntu Zła” zajął się Andrzej Syrzycki (wywiad prezentowaliśmy tutaj>>>).
Co ciekawe w dniach 21-25 marca pojawi się 2 sezon serialu animowanego Wojny Klonów, który również będzie się ściśle trzymał wydarzeń zaprezentowanych w napisach Epizodu III.

(Spoiler):
Jak wiadomo Zemsta Sithów zacznie się od razu od ogromnej sceny akcji, którą jest wielka bitwa w kosmosie nad planetą Coruscant. Całość rozpocznie się w momencie skończenia napisów początkowych. Co ciekawe, dotychczas tylko w Nowej Nadzei Lucas wprowadził nas w wir akcji od samego początku trwania filmu. W ROTS można spostrzec tutaj owe nawiązanie do czwartego Epizodu Sagi.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z magazynu Empire

2005-01-27 10:05:00 femme01

Dzisiaj w sieci pojawiły się zdjęcia z magazynu Empire. Przedstawiają one w dużej mierze sekwencje z pojedynku Anakina i Obi-Wana. Co ciekawe magazyn będzie dostępny w dwóch okładkach. (Spoiler): Na jednej znajdzie się Skywalker na pokładzie Tantive IV, a na drugiej Kenobi znajdujący się w hangarze krążownika Generała Grievousa. (Koniec Spoilera)
Zdjęcia prezentujemy poniżej:
Anakin
Obi-Wan
Anakin kontra Obi-Wan
okładka z Kenobim
Okładka ze Skywalkerem
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Źli Jedi...

2005-01-27 00:09:00 Resztki Imperium

W sieci pojawił się nowy spoiler, nie wiadomo na ile jest on prawdziwy, acz prezentuje w ciekawy sposób proces powstawania Imperium. (Spoiler):

O tym, że Palpatine w dzień po zamachu uda się do Senatu, bo go przekonać, że Jedi chcieli go zabić (na co ma dowody, w postaci zarejetrowanych sekwencji walk z czwórką Jedi w kamerach swojego biura), już wiemy. Ale by wywrzeć lepsze wrażenie na Senacie, Najwyższy Kanclerz przyjdzie wyglądając staro, będąc już pod działaniem Ciemnej Strony Mocy. Oznajmi przy tym senatorom:

- Zobaczcie co ci mordercy Jedi zrobili mnie, swą złowrogą magią!?

(Look at what those Jedi murderers did to me with their evil sorcery)

Senatorzy bardzo oburzą się na Zakon Jedi, tym samym wydadzą na niego wyrok.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-01-26 22:37:00 Sick za Cine Live Magazine

W sieci ukazały się trzy nowe zdjęcia z Zemsty Sithów, pochodzące z francuskiego magazynu Cine Live. Są one w dosyć dobrej jakości, więc bez problemu można orzec z których scen w filmie pochodzą.

SPOILER
Pierwsze z nich przedstawia Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego i Kanclerza Palpatine'a na mostku flagowego krążownika Generała Grievousa - "Niewidzialnej Ręki". To właśnie tam rozegra się walka pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem a Hrabią Dooku. Kenobi zostanie najprawdopodobniej obezwładniony przez Hrabiego, ale Skywalker będzie kontynuował bój, z którego wyjdzie zwycięsko, odcinając Dooku obie dłonie, a następnie głowę.

Drugie zdjęcie przedstawia Obi-Wana, Yodę i Mace'a Windu na pokładzie kanonierki klonów, lecącej nad wieżowcami Coruscant w kierunku Świątynii Jedi. Scena ta będzie miała miejsce najprawdopodobniej tuż po tym, gdy wrak "Niewidzialnej Ręki" spadnie na powierzchnię planety z Anakinem i Kenobim na pokładzie.

Ostatnie ze zdjęć przedstawia Yodę i Baila Organę na mostku Tantive IV, podczas gdy statek ten znajduje się w pasie asteroid Polis Massa. To właśnie tam Padme urodzi bliźnięta, po czym umrze.
(KONIEC SPOILERA)
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

DVD w październiku

2005-01-26 11:41:00 Resztki Imperium

Raczej nie będzie to zaskoczeniem, gdyż po AOTC właśnie tego należało się spodziewać. W każdym razie, jeszcze nie oficjalnie (przynajmniej nie z Lucasfilm), ale z planów Hasbro, można potwierdzić premierę DVD Zemsty na jesień tego roku.

Otóż dalsze plany Hasbro na ten rok wyglądają następująco.

W lipcu zobaczy pięćsetną figurkę, a będzie nią ... Darth Vader.

Potem pojawią się trzy figurki z serii Episode III Evolutions.

W październiku pojawi się natomiast Episode III DVD Collection Multipack. Na razie nie wiadomo czy będą to specjalne kolekcjonerskie wydania Zemsty na DVD, czy może figurki na tę okazję. W każdym razie data pojawienia się tego zestawu to październik 2005.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Upadek Rycerzy Jedi

2005-01-26 11:26:00 Ternian za nowelizacją ROTS

Jakiś czas temu w sieci pojawiała się nowa informacja, odnośnie jednej z finałowych scen w Zemście Sithów. Całość tyczy się rozmowy pewnych Mistrzów Jasnej Strony Mocy. (Spoiler):

"Klęska moja, to była. Jedi zawiodłem" ("My failure, this was. Failed the Jedi, I did.") - to dialog Mistrza Yody, który wypowie w Zemście Sithów.

W czasie obserwowania krajobrazu Polis Massa przez szybę kopuły stacji medycznej, Yoda rozmawia z Mocą, tak jak to niegdyś robił. Moc odpowie mu w postaci głosu Qui-Gon Jinna.

Qui-Gon Jinn powie Yodzie, aby się nie winił za to co się wydarzyło, lecz Yoda będzie się upierać przy stanowisku, iż stał się już za stary, zbyt konserwatywny, nie chciał zauważać zmian, jakie zachodziły w galaktyce...

Yoda nie pozwolił Zakonowi Jedi pójść z duchem czasu, nigdy tez się nie nauczył się pełnej głębi Mocy. Qui-Gon będzie bronił starego Mistrza. Jinn dodatkowo sugeruje, iż Yoda będzie miał teraz wiele czasu, aby poznać wszelkie drogi Mocy oraz (z pomocą Qui-Gona) będzie w stanie zjednoczyć się z Mocą, przy jednoczesnym utrzymaniu swojej świadomości, a także z czasem nawet i fizycznej formy.

Mimo wszystko, będzie to brzmiało dla Yody jako "koncepcja wiecznego życia". Qui-Gon przyzna rację staremu Mistrzowi Jedi. Dodatkowo Jinn przypomni Yodzie, iż "wieczne życie" jest właśnie tym sekretem, którego szukają Sithowie, a tym samym nigdy go nie zdobędą.

Qui-Gon powie: "...poprzez wyzwolenie samego siebie, nie przez własne uwielbienie. Pochodzi to od współczucia, nie chciwości. Miłość jest odpowiedzią na wszelkie ciemności ". ("...by the release of self, not the exaltation of self. It comes through compassion, not greed. Love is the answer to the darkness.")

Co ciekawe Yoda przyzna, iż lekceważył potencjał Qui-Gona jako Mistrza Jedi.

Tak, więc, Yoda zdecyduje, by pobierać nauki od Jinna. Będzie to niespodziewana zapowiedź, starego Mistrza Jedi.
"Qui-Gon, uczniem Twoim, wdzięcznie staje się" ("Qui-Gon, your apprentice, I gratefully become.")

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Dlaczego Jasna Strona Mocy jest silniejsza ?

2005-01-25 14:09:00 Ternian

W sieci niedawno ukazała się ciekawa informacja. Wyjaśnia ona potęgę Jasnej Strony Mocy. (Spoiler):

Przed wejściem Yody do pokoju, w którym aktualnie będzie rodzić Padme, Mistrz Jedi będzie rozmawiał z...Qui-Gon Jinnem (jednak nie wiadomo czy ukaże się on w postaci Ducha, poprzednie informacje wskazywały na to, iż Jinn będzie przemawiał jedynie głosem). Yoda obwini siebie za upadek zakonu Jedi. Co ciekawe Jinn wypowie znaczące słowa, ukazujące potęgę jasnej Strony Mocy "MIŁOŚĆ jest odpowiedzią na wszelkie ciemności..." ("Love is the answer to the darkness."). Qui-Gon Jinn odpowie na wszelkie pytania dręczące ocalałych Rycerzy Jedi. Sekretem Jasnej Strony Mocy jest "MIŁOŚĆ", którą pozna Yoda. To jest właśnie ten czynnik, którego Sithowie nigdy nie zdobędą, którego nawet Darth Plagueis nie mógł posiąść.
Dodatkowo Bail, Obi-Wan i Yoda omówią wpływ oddziaływania Qui-Gona na midichlioriany bliźniaków Luke`a i Lei.
Obi-Wan w Nowej Nadziei okłamuje i manipuluje Luke`iem w swoim domostwie na Tatooine. Wszystkie jego opowieści, głównie o mieczu świetlnym podarowanym młodemu Skywalkerowi przez Anakina, mają na celu wyrwanie Luke`a z planety i wprowadzenie w wir wydarzeń w celu pokonania Sithów.
Qui-Gon ma pewien pomysł odnośnie Luke`a i Lei. Wszystkiego dowiemy się pod koniec Zemsty Sithów.
Yoda, dlatego uda się na Dagobah, ponieważ będzie musiał się "oduczyć, czego się nauczył", gdyż musi posiąść wiedze na temat "Żywej Mocy". Swoje wnioski przekaże potem Luke`owi w Imperium Kontratakuje.
Prawdopodobnie na opóźnienie śmierci Padme, poprzez atak Anakina na Mustafar miał wpływ Qui-Gon Jinn. Będzie na to wskazywał dialog droida do dwóch Jedi "Wszelkie uszkodzenia organiczne zostały naprawione, śmierć organizmu pozostaje niewyjaśniona" („All organic damage has been repaired and this systemic failure cannot be explained”). Prawdopodobnie organizm Padme, w czasie podróży z planety Mustafar, był już w stanie śmierci, dlatego można spekulować, iż Qui-Gon Jinn przy użyciu Mocy podtrzymał w niej życie do chwili, kiedy urodzi dzieci.
Sekret Jasnej Strony Mocy, mogliśmy już poznać w Oryginalnej Wersji Powrotu Jedi, z 1983 roku. Chodzi o piosenkę Ewoków, która prezentowaliśmy tutaj.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #23

2005-01-25 10:52:00 StarWars.com

Na łamach płatnej strefy StarWars.com ukazał się dwudziesty trzeci szkic z cyklu Art of Revenge.
SPOILER:
Wersja 1: Na nowym arcie Anakin wygląda przez okno i widzi jak Grievous kamieniem odstrzelił nit na statku Republiki i ten od razu rozpadł się wpół. Anakin stwierdza, że chce być jak Grievous i odcina sobie ręce i nogi by stać się maszyną.
Projekt takiej przemiany Anakina został odrzucony całkiem niedawno, dlatego potrzebne były dokrętki.

Wersja 2: Nowy AoR jest jednym z pierwszych szkicy powstałych na rzecz Epizodu III. Przedstawia on Anakina wyglądającego przez iluminator statku Generała Grievousa, "Niewidzialnej Ręki". Widzi on powoli rozpadający się krążownik Republiki. Scena pochodzi z początku filmu, gdzie widzimy bitwę nad Coruscant. Rysunek wykonał Alex Jaeger.
(KONIEC SPOILERA)

Dodatkowo w bezpłatnej strefie StarWars.com pojawił się poprzedni szkic, przedstawiający storyboard z wczesnych faz produkcji Zemsty Sithów. Jego opis dostępny jest w tym miejscu, natomiast galerię, poświęconą cyklowi Art of Revenge można obejrzeć tutaj.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Powrót do Elstree

2005-01-23 20:39:00

To, że George Lucas wraz ze swa ekipą powróci do Anglii w celu nagrania dokrętek do „Zemsty Sithów”, było już wiadome wcześniej. Tylko, że wcześniej wszystko było przygotowane w studiach Shepperton. Według najnowszych informacji Lucas powróci do legendarnego już studia Elstree, by tam nakręcić ostatni fragment materiału filmowego, do finalnej odsłony nowej trylogii. Dokrętki mają trwać mniej więcej pół dnia. Będą w nich uczestniczyć Ewan McGregor, Hayden Christensen oraz Nick Gillard, cóż wygląda to na elementy finalnego pojedynku.

Do niedzieli studia Elstree są zajęte, gdyż jest tam kręcony Big Brother. Dokrętki więc mogą się zacząć dopiero w przyszłym tygodniu.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Śmierć jednej z głównych postaci

2005-01-23 20:35:00 Ternian za nowelizacją ROTS

Niedawno w sieci pojawiła się nowa informacja, odnośnie śmierci jednej z głównych postaci Zemsty Sithów. (Spoiler):

"Ona byłą bardzo piękna. Miła....ale smutna" ("She was very beautiful. Kind... but sad.") - to kwestia Lei Organy Skywalkera z Powrotu Jedi, która ciekawie odnosi się do pewnej sceny z Zemsty Sithów. W pewien sposób pasuje do Padme, mimo, że niekoniecznie musi się do niej odnosić.

"Jeśli będzie to dziewczynka....nadamy jej imię Leia..." ("If it's a girl...we were going to name her Leia...") - te słowa wypowie Padme, w momencie, kiedy zacznie rodzić swoją córkę.

Droid Medyczny zbliży się do Padme i powie "To chłopiec" ("It's a boy,"). W tym momencie Padme sięgnie rękoma dalej, dotykając główki dziecka.
"Luke.."- odpowie.

Kolejne dziecko przyniesie jej droid, który powie - "To dziewczynka" ("It's a girl,"). Jednak Padme nie będzie już sobą. Żona Skywalkera zacznie majaczyć.

Padme wypowie w płaczu "Anakin !..". Obi-Wan będzie starał się ją pocieszyć, mówiąc, że Anakina nie ma tutaj i urodziła bliźniaki.

Padme nieświadoma tego co za chwilę się stanie, dalej zacznie majaczyć mówiąc "Anakin, Przepraszam. Bardzo cię przepraszam..Anakin,...kocham cię..." ("Anakin, I'm sorry. I'm so sorry... Anakin, please... I love you...").

Następnie Yoda wejdzie do pomieszczenia. W tym momencie Obi-Wan poruszy głową, dając wyraz smutku. Jednak wtedy Padme odzyska świadomość po raz ostatni, dając coś Kenobiemu do dłoni, mówiąc "Obi-Wan, nadal jest w nim dobro...ja to wiem...nadal...jest...w nim...".

Kiedy Padme Amidala Skywalkera umrze, Obi-Wan otworzy swoją dłoń, wpatrując się na naszyjnik-amulet - wyrzeźbiony kawełek drzewa japoru, ten sam, który Anakin dał Padme w "Mrocznym Widmie", by nigdy go nie zapomniała.


Co ciekawe owy spoiler potwierdza wizje, o jakiej Anakin Skywalker będzie śnił w Zemście Sithów.
Luke urodzi się pierwszy, a Leia druga, po czym Padme umrze.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Rick McCallum udziela informacji na temat kategorii wiekowej ROTS

2005-01-23 20:02:00 Resztki Imperium

Rick McCallum, producent wykonawczy Gwiezdnych Wojen, w jednym z udzielonych niedawno wywiadów, powiedział: "Myślę, że film [Zemsta Sithów] będzie miał kategorię PG-13, lub przynajmniej jakieś ostrzeżenie. Co prawda nie ma tam krwi, ale jest dużo ...interesujących rzeczy".
Gdyby stało się tak, jak mówi McCallum, Gwiezdne Wojny po raz pierwszy nie dostały by kategorii PG. Warto też dodać, iż kategoria PG-13 powstała na potrzeby i z inicjatywy ... George'a Lucasa. Gdy George kręcił wraz ze Stevenem Spielbergiem "Indianę Jonesa i Świątynie Zagłady" (pierwotny polski tytuł "Indiana Jones i Świątynia Przeznaczenia"), okazało się, że film nie jest w stanie spełnić kryteriów PG, przeznaczonych w praktyce dla wszystkich. Lucasa i Spielberga, bardzo bolała wizja tego, że film mógłby być wyświetlany jedynie osobom powyżej 18 roku życia, dlatego odpowiednio wcześnie zaczęli działania, na rzecz powstania nowej kategorii, co ciekawe wstrzelili się bardzo dobrze w potrzeby rynku i bez problemu powołali do życia PG-13.

Rick McCallum dodał jeszcze, że będzie to film, na którzy wszyscy czekali. „Wiele nielubianych fragmentów poprzednich dwóch filmów nabierze sensu, a fani, którzy byli rozczarowani historią 9-letniego chłopca, dostaną to na co czekali, czyli bardziej dorosłą opowieść.”

Co ciekawe, przy wypowiedzi McCalluma znalazła się też informacja o lokacjach. Z tym jest dość duży problem, bo generalnie nie było klasycznych zdjęć w lokacjach. Zdjęcia były robione w studiach w Sydney, Anglii (dokrętki) oraz USA (dokładniej w ILM). Wcześniej krążyły jedynie plotki, że Lucas wysłał w świat operatorów, by porobili zdjęcia krajobrazów, które zostaną wstawione komputerowo do filmu. Okazuje się, że wśród miejsc, gdzie wysłał swe ekipy była Tunezja (zdjęcia tam powstały prawdopodobnie podczas kręcenia "Ataku Klonów", nie wiadomo czy wyprawiono się tam po raz kolejny), Szwajcarii, Tajlandii, Chin i Włoszech. Ważny jest tu też brak informacji o Nowej Zelandii, o której w swoim czasie również było głośno, gdyż miała udawać Alderaan lub Utapau.
W każdym razie jedno jest pewne, zdjęcia lokacyjne nabiorą po "Zemście Sithów" nowego znaczenia.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Nute`a Gunray`a

2005-01-23 19:57:00 gabe

Jakiś czas temu w sieci znalazło się nowe zdjęcie z Zemsty Sithów. Możecie je zobaczyć klikając w ten link>>>. Warto zaznaczyć, iż sekwencja nie jest ukończona. (Spoiler):

Na zdjęciu można spostrzec Nute`a Gunraya, wraz Po Nudo, czyli innym przedstawicielem Separatystów rasy Aqulish, na wulkanicznej planecie Mustafar. Prawdopodobnie owe ujęcie ukazuje przybycie Wicekróla Federacji Handlowej do pokoju obrad. To właśnie tam Anakin Skywalker zabije Gunray`a. Możliwe, iż Rycerz Jedi użyje „duszenia Mocy”.

(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Chronologia wydarzeń ROTS

2005-01-23 18:01:00 Resztki Imperium za TFN

Na łamach serwisu TFN opublikowano listę kart filmowych - TOPPS. Zawiera ona fragment oznaczony jako „historia z ROTS” i wszystko wygląda na to, że jest to ustawienie chronologiczne scen Epizodu III. Pełną listę możecie zobaczyć tutaj. Więcej o kartach TOPPS pisaliśmy w tym linku>>>.Oto jak prezentuje się lista scen z E III: (Spoiler):

Rycerze Jedi wyruszają na ratunek

Śmiały atak Anakina

Walka z buzz droidami

Spotkanie ze starym wrogiem

Starcie z Hrabią Dooku

Furia Dooku

Egzekucja Hrabiego

R2 robi swą część

"Co z planem 'B'?"

Wejście... Generała Grievousa

Ścięcie droida

Pojedynek z Grievousem

Walczyć innego dnia

Kolejne udane lądowanie

Sen czy przeczucie?

Miłość poprzez gwiazdy

Rada Yody

Dziedzic przyszłości

Rozmowa z Radą

Sekret życia wiecznego

Plan Obi-Wana

Alarm na Utapau

Pościg za wielkimi kołami

Ogromny wróg

Likwidacja Grievousa

Aresztowanie Kanclerza

Objawienie się Lorda Sithów

Mace vs Palpatine

Jedi zdradzeni

Niezatrzymywalne klony

Planeta Wookiech

Pożegnanie z przyjaciółmi

Straszliwa prawda

Uczeń Sitha

Przerwany sojusz

Wybicie Separatystów

Rozpoczynają się szalone rządy

Yoda walczy o życie

Droga, którą nie mogę podążać

Wojna Jedi

Brat przeciw bratu

Walka w senacie

Moc wyzwolona

Zatracony w Ciemnej Stronie

Ogniste przeznaczenie Anakina

Uciekając od Palpatine'a

Narodziny Luke'a i Lei

Bardziej maszyna, niż człowiek

Sojusz zła

Mroczne dni, świetlista przyszłość

Ratując Luke'a Skywalkera

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Dokument 10 – do ściągnięcia

2005-01-22 16:24:00 StarWars.com


Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświeconej Gwiezdnym Wojnom pojawił się dziesiąty dokument z serii „Making of Episode III” do ściągnięcia w darmowej strefie.

Głównie opowiada on o dodatkowych zdjęciach do Zemsty Sithów. Odbyły się one w Londynie, przez okres dwóch tygodni. Dokładny opis prezentowaliśmy w tym link>>> .
Jeśli chcecie zobaczyć dziesiąty dokument, to zapraszamy tutaj>>>.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Palpatine`a

2005-01-21 21:54:00 Golic

Niedawno w sieci pojawiło się nowe zdjęcie przedstawiające Palpatine`a z Zemsty Sithów. Możecie je zobaczyć klikając w ten link>>>(Spoiler):
Co ciekawe, pochodzi ono ze sceny rozmowy Kanclerza z czwórką Jedi (Mace Windu, Kit Fisto, Agen Kolar, Saesee Tiin) w jednym z pokoi w jego biurze na Coruscant, zwanym przedsionkiem. Poprzednie zdjęcie z tej sekwencji prezentowaliśmy tutaj>>> i tutaj>>>.

Wszystkie trzy zdjęcia tyczą się sekwencji aresztowania Kanclerza Palpatine`a. Zobaczymy w tych scenach ujawnienie prawdziwego oblicza Sitha, a także ostateczne przejście Anakina Skywalkera na Ciemną Stronę Mocy jak i przyjęcie przez niego nowego imienia „Darth Vader”, tym samym stanie się Mrocznym Lordem Sithów. Następnego dnia Kanclerz postawi zarzut, iż Jedi chcieli go unicestwić. Dodatkowo ogłosi powstanie Imperium, a siebie Imperatorem.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 66

2005-01-21 21:28:00 StarWars.com

Dzisiaj na łamach serwisu StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się sześćdziesiąte szóste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Przedstawiono na nim ukończoną scenę z początku "Zemsty Sithów". Chodzi o hangar okrętu flagowego Generała Grievousa "Niewidzialna Ręka", który nadzorują dwa super droidy bojowe. Co ciekawe owa sekwencja ma miejsce już po wtargnięciu Rycerza Jedi Anakina oraz Mistrza Obi-Wana na statek.
Hangar jest bardzo przestrzenny. Całość wygląda niemal tak jak na jednym ze zdjęć ostatniego Insidera.
Droidy stoją przy wejściu do hangaru. W tle można spostrzec nierównomierne obramowanie, a w głębi korytarz. Po lewej stronie można spostrzec małe działko dwu lufowe. Cały hangar posiada bardzo kanciastą strukturę. Dodatkowo jest on wykonany w wielu odcieniach szarości.

Przedstawiona sekwencja jest pewnym nawiązaniem do Nowej Nadziei, a konkretnie sceny rozmowy dwóch szturmowców Imperium na pierwszej Gwieździe Śmierci.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Następny zwiastun 11 marca

2005-01-21 20:38:00

Jak donosi TheForce.net, zwiastun (tym razem już pełny, nie zajawka), "Zemsty Sithów", pojawi się w kinach w USA dokładnie 11 marca, tuż przed animowanym filmem "Roboty", w którym jedną z postaci dubbinguje Ewan McGregor. Mniej więcej w tym czasie, należy się spodziewać także premiery w sieci. Wstępny opis tego zwiastuna można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Pojedynek Mistrzów

2005-01-21 13:18:00 Ternian za nowelizacją ROTS

Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie pojedynku dwóch Mistrzów Mocy w Zemście Sithów. Co ciekawe ujawniona jest akcja całej sceny. Opis prezentujemy poniżej. (Spoiler):
Yoda przejdzie w głąb długiego korytarza, który prowadzi do wejścia pomieszczenia zwanego "Gospodarcze Biuro Najwyższego Kanclerza". Dwaj Imperialni Gwardziści, mający czerwoną zbroję, będą pilnować wejścia.
W momencie, kiedy Błyskawice Mocy wystrzelone z rąk Imperatora, zbliżą się do Yody, Mistrz Jedi wykona lekki gest, tym samym odbijając atak Palpatine`a w Gwardzistów, obezwładniając ich. Yoda wyjmie swój miecz świetlny. Rozpocznie się wspaniały pojedynek. Walka w ogromnym tempie będzie zmierzać, co raz bliżej wielkiej senackiej mównicy, w której przemawiał w TPM Valorum, a w AOTC sam Palpatine. Mównica będzie umieszczona na środku całego pomieszczenia. Będzie to swego rodzaju nawiązanie do sceny z Ataku Klonów, w której Palpatine powołuje armie klonów, a Yoda i Mace przyglądają się całemu zdarzeniu.
W pewnym momencie Jedi jak i Sith znajdą się na owej konstrukcji. Niespodziewanie mównica zacznie się podnosić, a tym samym walczący spadną w dół...

Mównica Kanclerza dalej uniesie się w góre. Uda się ona w kierunku pustej przestrzenni ogromnego, stożkowatego pomieszczenia Senatu. W środkowej części Senatu, będzie można spostrzec błyskawice Mocy, wystrzelone z mównicy głównej. W pewnym momencie mównice delegatów uwolnią się od zakrzywionych ścian, uderzając w przeciwne ściany komnaty - niektóre przy użyciu Mocy, inne po przez panele kontrolne.

Sidious wskoczy na jedna z lecących mównic. Yoda będzie podążał za Mrocznym Lordem, Sithów, ale zostanie uderzony przez jedną z błyskawic, tym samym upadnie. Wykończony Sidious, spojrzy w dół. Zobaczy tam jedynie szczątki większości mównic, jednak Yody tam nie będzie.

Natychmiast Sidious wezwie swoje służby, składające się ze szturmowców-klonów, w celu przeszukania budynku Senatu...


W piwnicy Komnaty Senatu, wśród szczątek mównic delegatów, Yoda ucieknie przed Imperatorem najszybciej jak tylko może. Uda się przez wyjście dla obsługi.

Następnie Mistrz Jedi zatrzyma się by skontaktować się przez komunikator z Bailem Organą. Bail otrzyma transmisje i wkrótce włączy swój czerwony scigacz by udać się do budynku Senatu.
Przy użyciu swojego miecza świetlnego, Yoda będzie niszczył podłogi Senackie, by przedrzeć się do coraz niższych poziomów budynku. Mistrz Jedi dotrze do ostatniej warstwy, która mimo wszystko będzie znajdować się ponad tysiąc metrów nad ziemią. Kiedy Yoda ją zniszczy, tym samym spadając w dół. W tym momencie pojawi się Bail Organa na czerwonym ścigaczu. Mistrz Jedi wskoczy do niego. Całość będzie przypominać scenę z Ataku Klonów, gdzie Anakin podleciał pod spadającego Obi-Wana, albo sekwencję z Imperium Kontratakuje, w której Luke spadł do szybu uciekając od Dartha Vadera.

Bail spyta się "Czy jesteś ranny, Mistrzu Yoda?" ("Are you wounded, Master Yoda?").
"Nie"(„No,") - odpowie Yoda, "Tylko moja duma" ("Only my pride.").

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Opis drugiego zwiastuna Zemsty Sithów

2005-01-21 10:22:00 Resztki Imperium za TheForce.net

Na TheForce.net pojawił się opis następnego zwiastuna Zemsty Sithów. Wszystko podobno pochodzi z zaufanych źródeł, a zwiastun ten nie pojawi się w ciągu najbliższego miesiąca. Podobno powinien pojawić się w marcu, tuż przed trzecią serią Wojen Klonów.
SPOILER:
Zwiastun zaczyna się od słów Palpatine’a:
- Ciemna Strona Mocy to ścieżka wielu możliwości, niektórych uznawanych za nienaturalne (The Dark Side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural)
- Czy istnieje szansa by się nauczyć tych mocy? (Is it possible to learn this power?) – pyta Anakin.
- Nie od Jedi (Not from a Jedi) – kwintuje to Palpatine.

Następnie zostajemy wprowadzeni w polityczne zagrywki Palpatine’a, Obi-Wana i Mace’a Windu. Każdy z nich pragnie uzyć Anakina we własnej grze (Palpatine chce uczynić z niego „osobistego reprezentanta w Radzie Jedi”, Obi-Wan chce by „donosił o wszystkich posunięciach Kanclerza”). Pierwsza minuta jest wręcz przeładowana dialogami i zawiera głównie ujęcia różnych postaci rozmawiających ze sobą, przerywane jest to ujęciami złowrogich droidów, bitew kosmicznych itp. Zobaczymy jak Mace Windu i trzech innych Jedi próbuje aresztować Palpatine’a, który wyciąga swój miecz i walczy z nimi. Windu mówi Anakinowi:
- Jesteś w tej radzie, ale nie przyznajemy ci tytułu Mistrza (You are on this council but we do not grant you the rank of Master)
Anakin zatraca to i podąża ku Ciemnej Stronie w tym czasie słychać słowa Sidiousa/Palpatine’a:
- Każdy jeden Jedi jest teraz wrogiem Republiki (Every single Jedi is now an enemy of the Republic)

Tak mniej więcej wygląda zwiastun na chwilę obecną. Oczywiście jest on przerywany masą innych ujęć, w tym np. Anakina maszerującego wraz z armią szturmowców klonów. Zobaczymy Wookiech na wojennych maszynach, pojedynek nad wulkanicznym polem, gigantyczny dziesięciokołowy transportowiec, zniszczenie komnat Senatu... Wszystko jest dramatyczne, zobaczymy kilka śmierci, Padme płaczącą na głos i usłyszymy muzykę z pojedynku przed Imperatorem (ROTJ).

Pierwsza część zwiastuna może wydawać się bez sensu, dla osób, które nie znają Gwiezdnych Wojen dobrze. Druga jest mroczna i dramatyczna, ale z mnóstwem akcji. Źli (z wyjątkiem Sidiousa) pojawiają się w grupie na sekundę, bez linii dialogowych. W ostatnich sekundach słyszymy Obi-Wana krzyczącego:
- Byłeś wybrańcem! (You were the chosen one!)
A w między czasie walczącego z Anakinem. Na koniec po napisach jest jeszcze ujęcie Imperatora i Vadera stojących obok siebie, słychać tylko oddech Vadera.

Jest to jeszcze wersja nie skończona, w jednym momencie brakuje muzyki (czyżby chcieli dołączyć nowy fragment skomponowany przez Williamsa specjalnie na potrzeby ROTS?). Całość trwa 2 minuty i 30 sekund.

Prawdopodobnie zobaczymy też Grievousa walczącego z Obi-Wanem. Zobaczymy na pewno złowieszczego droida humanoida wraz z dwoma klasycznymi droidami bojowymi. Humanoidalny droid z charakterystyczną głową i tułowiem, będzie miał lancę w ręce. Potem Obi-Wan będzie z nim walczył na miecze, ale ujęcie będzie od tyłu i bardzo krótkie (koło pół sekundy). W innej scenie zobaczymy Obi-Wana otoczonego przez dziesiątki droidów. Będą one wyglądać różnie, jeden z nich może być Grievousem.
(KONIEC SPOILERA)

UPDATE: Zwiastun ukaże się najprawdopodobniej 11 marca.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Epizodu III

2005-01-21 09:56:00 gabe

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Jednak nie otrzymaliśmy potwierdzenia czy owe ujęcia są prawdziwe. Mimo wszystko zapraszamy to ich obejrzenia. (Spoiler):

Pierwsze zdjęcie ukazuje prawdopodobnie pojedynek pomiędzy Anakinem, a Mace`em Windu w biurze Kanclerza na planecie Coruscant.
Drugie przedstawia medyka z planety Poliss Massa, gdzie prawdopodobnie Padme umrze przy porodzie. Jest to raczej zdjęcie zrobione przez fanów, wskazuje na to niedorobiona skóra, a także szyja, niezbyt odpowiadająca tej, którą widzieliśmy na innym zdjęciu medyków.
Na trzecim zdjęciu widać jedna z początkowych scen filmu, a konkretnie s krzyżowanie promieni mieczy świetlnych Anakina i Hrabiego Dooku, przed uwięzionym Palpatine`em. Całość jest początkiem pojedynku między Rycerzem Jedi a Darthem Tyranusem na flagowym krążowniku Generała Grievousa "Niewidzialna Ręka". Jest to nawiązaniem do sceny z Powrotu Jedi.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan 33

2005-01-21 09:55:00 StarWars.com

Niedawno na łamach serwisu StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się trzydziesty trzeci wirtualny plan (knoll vision). (Spoiler):

Przedstawiono na nim scenę 3, gdzie cała obsada przeniosła się 9 lipca 2003 roku. Na planie można spostrzec wielki obszar pokryty zielonym ekranem, który z pewnością ILM przemieni w ciekawe modele cyfrowe jak choćby Republikański niszczyciel gwiezdny, dzięki dokładnie odwzorowanym miniaturą jak i pomocy komputera.
Nie zabrakło jednak sceny, dla aktorów. Została ona opisana w scenariuszu jako "platforma lądownicza klonów". Scena ukazuje małe zejście schodami w dół, jak i balkon z niskimi barierkami, na którym znajdują się dwie osoby, pomagający w tworzeniu podłogi. Na górze można zauważyć mocowania, pomocne przy ułożeniu słupów przy wyjściu na plan. Podłoga została pokryta cegłami o różnych wielkościach w kolorze czarnym oraz czerwonym. Co ciekawe na tyle planu można spostrzec ekipie budującą scenę.
Karta ze scenariusza określa, iż w tym miejscu rozegra się scena 72. To właśnie tutaj Obi-Wan pożegna się z Anakinem, przed odlotem na planetę Utapau, w celu zniszczenia Generała Grievousa.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Samual L. Jakcson i Christopher Lee spoilerują

2005-01-19 12:28:00 StarWars.com

Niedawno na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnym Wojnom, pojawiło się kilka wywiadów z odtwórcą roli Mace`a Windu jak i Hrabiego Dooku, będących fragmentem suplementu do Insidera. Aktorzy udzielili kilku ciekawych informacji, na temat postaci które kreują w Zemście Sithów. (Spoiler):

Samuel L. Jackson (Mace Windu):

- Według aktora, Windu pokona Palpatine`a, podczas ich pojedynku na Coruscant. Potem do biura Kanclerza przybędzie, Anakin, który spowoduje śmierć Mace`a. Będzie to miało miejsce w scenie, w której Skywalker dokona wyboru i stanie się Darthem Vaderem.
- Jackson wypowiedział się na temat okna w biurze Kanclerza. Aktorowi bardzo podobały się wrażenia atmosferycznej w tej sekwencji, szczególnie w momencie, kiedy okno zostaje zniszczone i dostają się porywy silnego wiatru do pomieszczenia.
- W pewnym momencie filmu, Anakin wejdzie do Rady Jedi, gdzie deklaruje swoje stanowisko. Skywalker powie, iż jest potężniejszy niż wszyscy członkowie Rady razem wzięci. Mace spróbuje uspokoić Anakina, mówiąc chłodnym tonem, aby usiadł. Skywalker i Windu bez słowa, będą wpatrywać się w siebie przez kilka sekund.


Christopher Lee (Hrabia Dooku)

- Aktor wyjaśnia, iż w Zemście Sithów, Hrabia Dooku będzie miał w sobie wiele humoru (możliwe, iż owe sceny będą przypominać te z 7 odcinka I sezonu Wojen Klonów, gdzei Hrabia szydersko nabija się z umiejętnosci Asajj). Jednak jego poczucie humoru będzie złowieszcze i demoniczne. Dodatkowo Dooku będzie uważał Anakina i Obi-Wana za dzieci, które już niegdyś pokonał. Christopher potwierdza, iż jego postać umrze w Zemście Sithów.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #22

2005-01-19 00:29:00 StarWars.com

Na łamach płatnej strefy StarWars.com ukazał się dwudziesty drugi szkic z cyklu Art of Revenge. Został on wykonany przez rysownika Fenga Zhu.
SPOILER: Przedstawiono na nim wewnętrzne pomieszczenia miasta na planecie Utapau, a dokładniej wąski korytarz wraz z jednoosobową windą, pozwalającą na szybką komunikację pomiędzy poszczególnymi poziomami. W windzie tej widzimy żołnierza-klona z karabinem w ręku. Kabina jest owalnego kształtu, ma rozsuwane drzwi i około dwóch metrów wysokości. Znajduje się ona w szybie, którego średnica nie przekracza metra. Na całej długości korytarza znajduje się więcej podobnych szybów - w jednym z nich widzimy nawet znikającą w górze inną windę. Szyby te, w czasie, gdy na poziomie nie ma dźwigu, zostają oddzielone od chodnika sięgającą do kolan platformą, która chroni ciekawskich od upadku w dół. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie problemu transportu międzypoziomowego, gdyż nie trzeba jechać z kilkoma osobami, i co chwila zatrzymywać się gdy jedna z nich zechce wysiąść.(KONIEC SPOILERA)

Dodatkowo w bezpłatnej strefie StarWars.com pojawił się poprzedni szkic, przedstawiający storyboard z wczesnych faz produkcji Zemsty Sithów. Jego opis dostępny jest w tym miejscu, natomiast galerię, poświęconą cyklowi Art of Revenge można obejrzeć tutaj.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Samuel L. Jackson ginie w Zemście Sithów

2005-01-18 19:15:00 Film.Onet.pl

Jak podaje Film.Onet:

Samuel L. Jackson zdradził, że jego postać rycerza Jedi ginie w trzeciej części gwiezdnej trylogii George'a Lucasa. Jeśli wierzyć słowom aktora, to dzieję się to w naprawdę "fajny" sposób.

Jeszcze przed rozpoczęciem produkcji "Gwiezdnych wojen: Części III - Zemsta Sithów", reżyser obiecał Jacksonowi, iż jego postać okryje się chwałą.

- To pobudzające - wyznaje aktor. - To wspaniała walka na miecze świetlne, w której wykonuję 102 ruchy w trzech wielkich pokojach.

Premiera trzeciej i - jeśli wierzyć zapewnieniom reżysera - ostatniej części "Gwiezdnych wojen" już 19 maja.

Tymczasem Jackson cieszy się sukcesem swojego ostatniego filmu "Coach Carter", który w tym tygodniu zadebiutował na pierwszym miejscu w amerykańskim box office z wynikiem 23,6 miliona dolarów.

KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Lucas negocjuje z rządem Chin

2005-01-18 16:46:00

George Lucas wysłał prośbę do rządu Chińskiego, by zgodzila się na odstęp od swojej reguły. Chodzi o globalną premierę "Zemsty Sithów" w maju. Lucas chce, by premiera finalnej części nowej trylogii na całym wiecie odbyła się jednego dnia, w tym także w 50 kinach w Chinach. Jiang Defu, przedstawiciel dystrybutora w Chinach, twierdzi, że bardzo podoba mu się ta propozycja, ale to nie oni podejmują decyzję. Wiele studiów filmowych narzeka, że z powodu restrykcji, rośnie w Chinach zapotrzebowanie na pirackie kopie zagranicznych filmów, co odbija się na wynikach finansowych przemysłu filmowego w Chinach.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Ukończona scena Zemsty Sithów

2005-01-17 20:14:00 Spoileriffic

Niedawno do sieci trafiło nowe zdjęcie, przedstawiające ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Prezentujemy je w tym linku>>>. (Spoiler):
Nowe ujęcie obrazuje scenę z siedzącym w fotelu Kanclerzem Palpatine`em w pewnej części swojego biura na Coruscant. Nasz informator donosi, iż owa sekwencja ma miejsce po przyjściu czterech Jedi (Mace Windu, Agen Kolar, Seasee Tiin, Kit Fisto) do Kanclerza. Następnie rozpocznie się morderczy pojedynek pomiędzy Jedi a Sithem.
(Koniec Spoilera)

Dokładny opis tego pojedynku prezentowaliśmy tutaj>>>. Jedno z ujęć tejże sceny mogliśmy już podziwiać tutaj.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Dokładny opis pojedynku

2005-01-17 20:07:00 Sick za impergious

Niedawno do sieci trafiła bardzo ciekawa informacja. Mimo wszystko nie wiadomo czy jest ona prawdziwa. Spoiler tyczy się dokładnego opisu jednego z pojedynków, w którym główną rolę odegra Anakin Skywalker. (Spoiler):

Mace Windu przybędzie do biura Kanclerza razem z kilkoma Jedi: Kitem Fisto, Agenem Kolarem i Seasee Tiinem. Palpatine wstanie ze swojego fotela i przywita gości. Mace powie: ”Twój spisek jest skończony Kanclerzu. Właśnie otrzymałem potwierdzenie o twoim udziale w spisku Sithów. Przyszliśmy cię aresztować za zdradę”.
Dialog się skończy i wtedy Mace wyciągnie swój miecz świetlny, aby aresztować Kanclerza. Wtedy ujęcie kamery pada na Anakina, który właśnie wejdzie do biura. Sidious udajać słabego: „Nie mogę, nie mogę się tobie przeciwstawić, jestem zbyt słaby u mojego kresu, zbyt stary i słaby...... Poddaję się. Nie zabijaj mnie mistrzu Windu. Poddaję się”.
Po krótkim dialogu pomiędzy Sidiousem i Windu Anakin wyciągnie swój miecz i zaczynie walkę z Mace`em Windu. W tym czasie Kit Fisto, Agen Kolar i Saeese Tiin otoczą Kanclerza. Sidious się cofnie i wyciągnie swój miecz. Nastąpi krótka i gwałtowna walka pomiędzy trójką Jedi a Sithem. W tym chaosie Sidious uderzy w Kita Fisto błyskawicą Mocy, podczas gdy z drugiej strony poradzi sobie z odpieraniem ciosów zadawanych przez pozostałą dwójkę. Kit Fisto poleci przez całe biuro i uderzy w ścianę, tym samym osuwając się na podłogę. Będzie się wydawać, iż jest nieprzytomny bądź martwy. Jednym krótkim ale za to jakże szybkim ciosem Sidious zabije pozostałą dwójkę Mistrzów Jedi. Cała trójka będzie martwa i wtedy Sidious zaczynie obserwować walkę pomiędzy Anakinem a Macem Windu. Anakin cały czas będzie atakować, a Mace tylko się bronić. Widnu odwróci się i zręcznie odparuje wiele ciosów podczas cofania się. Mace będzie wyglądał na lekko przeważonego ciosami jak i potęgą Anakina. Mistrz Jedi pokaże spokój, grację i agresję. Dodatkowo Mace będzie cofać się przed ciosami Anakina. Windu odwzajemni się Anakinowi za jego potężne uderzenia i przygotuje się do lekkiego uderzenia w jego nogę, jednocześnie mieczem świetlnym jak i pchnięciem Mocy. Cios będzie wystarczająco silny aby odrzucić Anakina. Mace będzie ciągle stawał się słabszy.
Scena walki będzie przerywana dialogami pomiędzy Sidiousem, Anakinem i Windu. Sidious będzie przekonywał Anakina, aby skończył z mistrzem Jedi raz na zawsze obiecując mu władzę i moc przekraczające jego wyobraźnię.
Anakin, napędzany przez Ciemną Stronę zaatakuje Mace`a z wielką wściekłością. Walka będzie toczyć się w 4 pokojach. Mace Windu, tylko się broniąc będzie zmuszony do cofania się przez cały pokój, do momentu aż zostanie przyparty do ściany. Niespodziewanie odskoczy od murów biura, stając do walki ze Skywalkerem z drugiej strony. To da Mace`owi możliwość do zepchnięcia Anakina do obrony. Po kilku krótkich sekwencjach pojedynku, Mace ponownie zostanie zmuszony do wycofywania się. Sidious będzie wtedy niewidoczny dla Mace`a, gdy w tym momencie wypuści straszną błyskawicę Mocy. Mace nie będzie w stanie jej uniknąć i w konsekwencji Anakin będzie mógł uciąć mu rękę, tak też czyniąc. Wtedy będzie widać ślady spalenia na ubraniu Mace`a od błyskawicy Mocy. Wiadomo już wtedy, że Mace walczy na daremnie, stojąc niebezpiecznie blisko okna. Mace spokojnie będzie próbował przekonać Anakina, aby uwolnił galaktykę od Sitha. Jednak będzie to daremne i Anakin bez wyrzutów sumienia ponownie zaatakuje Windu. Mace będzie ledwo w stanie się bronić, jednoczesnie wycofując się bliżej okna. Anakin wyzwoli potężne pchnięcie Mocy, które wyrzuca Windu przez okno. Kamera pokaże mistrza Jedi lecącego kilka pięter w dół zanim wróci do Anakina i Sidiousa. Widz nie będzie miał wtedy wątpliwości, iż Mace Windu nie przeżył upadku.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 65

2005-01-17 15:52:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się sześćdziesiąte piąte zdjęcie z serii Before the Helmet. (Spoiler):

Tym razem ukazano kobietę Koyi Mateil, która jest rasy Twi'lek. Mateil zobaczymy w Teatrze Galaxies na planecie Coruscant. Niewiadomo jednak, jaką dokładnie będzie ona w nim pełniła role, ale opis sugeruje, że będzie jedną z setek miłośników sztuki obecnych na premierowym przedstawieniu. Możliwe, iż zobaczymy ją przy scenie Teatru Galaxies.

Koyi Mateil ma na sobie skąpą bluzkę, zakrywająca jedynie brzuch, ramiona oraz piersi. Całość jest stworzona z koronki, o kolorze beżowym. Skóra Mateil jest koloru ciemno brązowego. Na ramionach jak i całej skórze Koyi można spostrzec kilka wzorów, w kształcie wielu ciemnych kropek.
To właśnie w Teatrze Galaxies odbędzie się premiera sztuki zwanej "Jezioro Kałamarnic" (Squid Lake). Prawdopodobnie Koyi mignie kilka razy w czasie pokazu tego spektaklu. Jak na razie wiadomo w sztuce weźmie udział rasa Mon Calamari.

W Teatrze Galaxies znajdą się najbardziej wykształceni miłośnicy sztuki, jak i ich goście. Co ciekawe zobaczymy tam postać kreowana przez Anthony`ego Danielsa, dobrze wszystkim znanego z roli C-3PO w Sadze, kapitana Dannla Faytonniego , wraz z towarzyszką.

Sekwencja Teatru Galaxies jest pewnym nawiązaniem do Powrotu Jedi, a konkretnie występów w pałacu Jabby Hutta na Tatooine.
W Teatrze Galaxies odbędzie się jedna z ważniejszych scen Zemsty Sithów. Otóż chodzi o historie Dartha Plagueisa Mądrego, który oszukał śmierć. Opowie ją Kanclerz Palpatine Anakinowi, dając tym samym nadzieje na ukojenie snów Rycerza Jedi o śmierci jego żony przy porodzie, a tym samym na uratowanie ukochanej.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Wola Mocy – wydarzenia z Klasycznej Trylogii

2005-01-16 19:45:00 Ternian za nowelizacją ROTS

W sieci ukazała się nowa informacja, odnośnie jednej z końcowych scen w Zemście Sithów. Całość tyczy się przyszłości, jak i przeznaczenia dzieci Anakina Skywalkera.

”By ochronić was oboje przed Impetorem, zostaliście ukrycie przed Ojcem, jeszcze zanim się urodziliście” – owa kwestia Obi-Wana z Powrotu Jedi nawiązuje to jednej z sekwencji Epizodu III. (Spoiler):

Po tym jak Padme umrze przy porodzie, dając potomstwo Anakina, Obi-Wan natychmiast zacznie proces rozdzielenia Luke`a i Lei Skywalker, by ochronić ich przed Imperatorem.

Obi-Wan ma nadzieje, iż przez to, jeśli Imperator zdoła odkryć jedno dziecko, drugie pozostanie w ukryciu przed Sithem. Jednakże, kiedy Kenobi spyta o początkujące szkolenie Jedi dla nich, Yoda odpowie pewnym tonem: „Szkolenie Jedi, wyłącznym źródłem samodyscypliny nie jest. Kiedy odpowiedni czas dla ich umiejętności nastanie, do nas Żywa Moc przyprowadzi ich. Do tego czasu, czekać będziemy, i przyglądać i uczyć się” ("Jedi training, the sole source of self-discipline is not. When right is the time for skills to be taught, to us the living Force will bring them. Until then, wait we will, and watch, and learn.").

Luke zostanie zabrany na planetę Tatooine. Ostatnia scena w ROTS będzie przedstawiać Obi-Wan jadącego na eopie przez Pustynię Jundladzką. Dodatkowo na niebie będzie można spostrzec dwa bliźniacze słońca Tatooine. Warto zaznaczyć, iż stwór „eopie” jest tym samym, znanym z Mrocznego Widma, na którym Qui-Gon jechał po Anakina na Mos Espa. Co ciekawe nie ma potwierdzonej informacji, czy smok krayt pojawi się w końcowej scenie Zemsty Sithów.

Na planecie Dagobah, Yoda będzie badał swoje nowe domostwo, a w miedzy czasie mała dziewczynka Leia zostanie przekazana w kochające ręce Królowej Alderaanu przez Księcia Małżonka - Baila Organę.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Los jednej z nowych postaci w E III

2005-01-16 14:11:00 Sportwereld.be

Niedawno strona Sportwereld.be opublikowała wywiad z niemiecko/australijskim koszykarzem Michaelem Kingmem.
Gracz wcielił się w Generała Tarfulla, czyli wookie`ego z planety Kashyyyk. Michael potwierdził, iż jego postać będzie w Zemście Sithów przez 10 minut. Dodatkowo udzielił informacji o losie kreowanego przez niego wookie`ego. Otóż Tarfull nie zginie w Zemście Sithów. (Spoiler):

Tarfull wraz z Chewbaccą pomogą Mistrzowi Yodzie w wydostaniu się z planety Kashyyyk, na której rozpęta się nowa bitwa, pomiędzy szturmowcami-klonami przejętymi przez Palpatine`a, a Wookie`mi z Kashyyyku.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Streszczenie powieści „Zemsta Sithów”

2005-01-15 12:15:00 Resztki Imperium za TFN

Na łamach serwisu TFN pojawiło się streszczenie powieści “Zemsta Sithów”. Przestrzegamy przed faktem, iż adaptacja książkowa jest wielkim spoilerem samego filmu. (Spoiler):

Książka rozpoczyna się, gdy Obi-Wan i Anakin wracają z misji na Coruscant i nagle odkrywają, że stolica została zaatakowana przez flotę Separatystów pod dowództwem Generała Grievousa i Hrabiego Dooku, a Palpatine został porwany. Obaj Jedi muszą wywalczyć sobie drogę do statku flagowego, na którym Dooku przetrzymuje kanclerza. Potem będą musieli wywalczyć sobie drogę do Dooku, a w końcu z nim się zmierzyć. Obi-Wan dość szybko zostaje znokautowany, więc z Dooku Anakin będzie musiał walczyć sam. Już w tym momencie powieści wiadomo, że Palpatine to Darth Sidious, ale Anakin tego nie wie. Kanclerz podpuszcza Anakina przeciw Dooku. Młody Skywalker w walce zabija hrabiego. Wkrótce potem cała trójka próbuje wydostać się ze statku, ale muszą zmierzyć się jeszcze z generałem Grievousem, który ucieknie. Anakin wprowadzi resztki statku w kontrolowane rozbicie na planecie, a cała trójka wyjdzie z tego cało. Choć w oryginalnym zamyśle Palpatine’a było to, by Obi-Wan zginął na oczach Anakina. Palpatine domaga się więcej praw, a Senat przygotowuje się, by je mu dać. Kanclerz chce kontroli nad Wielką Adrmią Republiki i nad Zakonem Jedi. Jedi oczywiście starają mu się utrudnić ten krok. Grupa senatorów pod wodzą Padme próbuje zmusić Palpatine’a do rezygnacji i pracuje nad petycją. Petycja nie będzie gotowa, aż do końcowej części książki, niemniej jednak senatorowie spotykają się i dyskutują nad nią. W tym czasie Palpatine próbuje przeforsować kandydaturę Anakina, jako swojego reprezentanta w Radzie Jedi, co powoduje ogólne napięcia i niezadowolenie.
Grievous zostaje odkryty na odległej planecie, a Obi-Wan zostaje wysłany by go sprowadzić. Anakin jest zły, że drużyna została rozbita, mimo, że zostaje z żoną w ciąży, o którą obawia się, że zginie, a także ma ważną rolę jako Reprezentant Palpatine’a w radzie Jedi. Yoda zostaje wysłany z misją na planetę Wookiech. Wojna zdaje się mieć ku końcowi, ale Palpatine nie okazuje po tym żadnego znaku. Odrzuca propozycję Jedi – pokojowych negocjacji.
Anakina przez całą książkę męczy sen o umierającej Padme podczas porodu, a że poprzednie sny zazwyczaj się sprawdzały, dręczy go ta myśl. Palpatine naświetla mu historię olbrzymiej wiedzy Sithów, która ma potencjał by uratować jej życie, a sam ujawnia się jako Darth Sidious. Anakin w Świątyni Jedi ujawnia Mace’owi Windu, kim jest Palpatine, a Windu natychmiast zbiera grupę trzech co silniejszych Jedi i idzie aresztować Palpatine’a. Palpatine po mistrzowsku rozgrywa konfrontację, udając słabego i bezradnego, a potem zabija czterech Jedi i natychmiast wydaje rozkaz Czystki Jedi. Anakin zostaje wysłany, by zrobić porządki w Świątyni Jedi, a klony dostają rozkaz, aby w sekrecie zabiły wszystkich Jedi. Następnego ranka Palpatine pojawia się w senacie z wiadomością, że Jedi próbowali go zabić i ogłasza początek Galaktycznego Imperium.

Obi-Wan i Yoda przeżyli i wydaje im się, że są ostatnimi Jedi w galaktyce, którym udało przetrwać się atak klonów i Anakina. Obaj wracają na Coruscant. Obi-Wan spotyka się tam z Padme. W tym czasie Anakin zostaje wysłany na kolejną odległą planetę, by zabić pozostałych przy życiu przywódców Separatystów. Obi-Wan wyrusza zatrzymać Anakina, a Yoda w tym czasie walczy z Palpatinem. Yoda zostaje pokonany, ale z pomocą Senatora Baila Organy udaje mu się zbiec. Padme wyruszyła za Anakinem, a wraz z nią Obi-Wan. Anakin jest zazdrosny o Obi-Wana, podejrzewając go, że kręci z Padme na boku. Dochodzi do pojedynku między Anakinem a Obi-Wanem, a Padme pozostawiono samej sobie, gdyż straciła świadomość. Obi-Wan wygrywa walkę, pozostawiająć beznogiego i pozbawionego rąk Anakina obok strumienia lawy. Obi-Wan musi szybko uciekać, gdyż nagle pojawia się Palpatine. Kenobi zabiera ze sobą Padme, która rodzi bliźniaki i umiera na statku Baila Organy. Organa zabierze ze sobą dziewczynkę – Leię, którą będzie wychowywał jak córkę, a Obi-Wan Luke’a, które odda krewnym Anakina na Tatooine, a sam będzie miał na niego oko. Yoda ze znanych tylko sobie powodów nalega, by dzieci nie były szkolone na Jedi w jakikolwiek sposób.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (47)

Zemsta Sithów

Przylot na pewną planetę oraz funkcja jednej z postaci

2005-01-14 23:12:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com pojawił się suplement internetowy do osiemdziesiątego numeru Insidera, w który m.in. pojawiły się nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Możecie je zobaczyć tutaj>>>. Jednak w magazynie wkradł się mały błąd. (Spoiler):

W dużej mierze chodzi o to zdjęcie>>>. Otóż Insider podaje ze obrazuje ono Obi-Wana w swoim Eta2-Starfigherze w drodze na Mustafar. Jednak niedawno pojawiła się informacja z nowelizacji, która donosiła o fakcie, iż Kenobi poleci na wulkaniczną planetę, bez wiedzy Padme na jej statku. Co ciekawe, warto zwrócić uwagę na fakt, iż Obi-Wan prawdopodobnie straci swój myśliwiec wraz z droidem R4-G9 na planecie Utapau. Przez co będzie zmuszony, po zniszczeniu Grievousa, odlecieć jego statkiem.
Hyperspace stanął na wysokości zadania, prostując chochlik drukarski w Insiderze. Otóż zdjęcie prezentowane w tym linku>>> przedstawia Anakina Skywalkera w Eta2-Starfighterze, w czasie lotu na wulkaniczną planetę Mustafar...

Dodatkowo w zdjęciu Tiona Medona również można wykryć mały błąd. Otóż magazyn Insider podaje, iż jest on głównym zarządcą planety Utapau. Hyperspace jednak prostuje, że Tion Medon jest jedynie administratorem portu, do którego doleci Obi-Wan. Zdjęcie prezentowaliśmy tutaj>>>.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Zmierch Jedi…

2005-01-13 22:16:00 oficjalna

Wszyscy obeznani w Gwiezdnej Sadze wiedzą, że Rycerze Jedi zapłacili ogromną cenę za Wojny Klonów. Starożytny zakon nie przetrwał narodzin Imperium, a ich wspaniali wojownicy, wsławieni w wielu bitwach na setkach frontów, odcięci nagle od Świątyni Jedi zostali zmuszeni do ukrywania się lub nawet częściej spotkał ich jeszcze gorszy los.

Niedawno dokręcono jeszcze na zielonym ekranie kilka scen, które będą potrzebne by ukazać koniec kilku Jedi. Większość z nich to statyści na planie, ale postaci te mają imiona, nie wymówione w filmie. Ich historię opowiada EU, wielu z nich dzięki tym historiom, czy nawet zabawkom jest dziś ulubieńcami fanów.

Jedną z Jedi, której koniec zobaczymy, będzie mistrzyni Stass Allie, niegdysiejsza członkini Rady Jedi. Będzie ona znajdować się na pokrytych mrokiem polach planety Saleucami, w cieniu olbrzymich bulwiastych roślin. Stass będzie towarzyszyć szturmowiec klon, na speederze typu BARC. Będzie on przypominał trochę te widziane w Powrocie Jedi, ale jego rama będzie solidniejsza, większa niż ta w zgrabnym imperialnym ścigaczu. Stass Allie gra Nina Fallon, która normalnie jest koordynatorką produkcji w ILM. Jest ona trzecią aktorką, która wciela siew tę rolę(po Lili Nyamwasa i Tace Bayliss), a jak doda się fakt, że Stass Allie zastąpiła Adi Gallię, bo za mało ją przypominała, można powiedzieć, że czwartą była Gin, która grała Gallię w Epizodzie I. Oczywiście nie jest to wyjątek, bo jeśli chodzi o Jedi to trzech aktorów grało Plo Koona, czterech Saesee Tiina, trzy Luminarę Unduli, trzy Shaak Ti, czterech Kita Fisto, w całej tylko trylogii prequeli. W sumie w sześciu filmach Dartha Vadera/Anakina grało sześciu aktorów. Jake Llyod w TPM, Hayden Christensen w AOTC i TPM oraz ROTJ DVD. David Prowse oraz James Earl Jones (jako głos) w klasycznej trylogii, Sebastian Shaw w ROTJ oraz C. Andrew Nelson w wersji specjalnej TESB. Nelson grał też Vadera w Rebel Assault II, a normalnie pracuje w ILM robiąc obrazy cyfrowe, w tym do AOTC i TPM.

Speeder jest zielony i jest ergonomicznie przygotowany pod Ninę. Ma ona dość proste zadanie – patrzyć się wokół i patrolować okolicę. Wcześniej na planecie działa się wielka bitwa, ale teraz jest skończona, więc Allie patroluje wszystko szukając jedynie potencjalnych kłopotów. O ile sama Fallon dobrze wykonuje polecenia, o tyle miała problemy ze swoim strojem – a dokładniej z płaszczem Jedi. A wszystko to przez maszyny produkujące wiatr. Oczywiście to wszystko przez to, że scena jest przesadzona i w normalnym świecie nie miała miejsca. Oczywiście wszystko musi być zgrane ładnie, gdy speeder wybucha. Tu trochę będzie nawiązania do wyścigu podów z TPM.

O ile z Allie nie było większych problemów, poza jej płaszczem, następnego dnia ILMowców czekało kolejne tym razem cięższe wyzwanie. Pokazać dwóch Jedi i Senatora. Mowa o Agenie Kolarze i Seasee Tiinie. Sceny z nimi wymagały zbliżeń twarzy, by pokazać ich ostatnie chwile, więc tu potrzeba było trochę aktorstwa od Tuxa Akindoyeniego jako Kolara i Kenjiego Oatesa jako Tiina. Ale na szczęście ILMowcy woleli nie liczyć na „aktorów” stąd większość zbliżeń twarzy Tiina pochodzi z materiałów archiwalnych.

Kenji musiał zagrać w 30 sekundowym ujęciu, więc najwięcej czasu zajęło zrobienie mu makijażu. Normalnie jest on technikiem pomocniczym, ale Lucas dokładnie go poinstruował jak powinna wyglądać scena, której oczekuje, zwłaszcza w porównianiu z tym, co już nakręcono w Sydeny.

Mniej wyczerpujące było kręcenie sceny z Mattem Rowanem. Australisjki odtwórca został pokryty olbrzymią ilością latexu, tłustych ubrań I szat by przekształcić się w senatora Orn Free Taa. Problemem okazało się to, że Rowan stracił na wadzę od czasu zdjęć w Sydney, ale jego wygląd nie mógł odebrać Magii temu Twi’lekiańskiemu senatorowi. Choć jego rola wielka nie jest, stać w tle Senackiej platformy. Już po dokrętkach w Shepperton, było wiadomo, że trzeba będzie nakręcić lub przerobić sceny z senatorami, którzy są tłem dla rozmów Mace’a Windu i Kanclerza Palpatine’a. Rowan dlatego musi powrócić ponownie do roli Orn Free Taa.

Wśród żartów, które rozchodziły się po ekipie, mówiono, że rolę Orn Fee Taa powinien był zagrać Rick, on przynajmniej nie stracił na wadzę. A pomysł by Rick McCallum pochodzi od samego Lucasa.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan 32

2005-01-12 21:28:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się trzydziesty drugi Wirtualny Plan (Knoll Vision). (Spoiler):

Tym razem ukazano scenę 113 Zemsty Sithów. Ukazuje ona wieżę Świątyni Jedi, na której znajduję się platforma lądownicza. To właśnie na niej Bail Organa wyląduję w swoim czerwonym ścigaczu. W tym miejscu planety Coruscant wicekról Alderaanu przekona się o niepokojącym obrocie wszelkich wydarzeń. Komandor szturmowców-klonów Appo doniesie Organie o zaskakującej informacji dotyczącej zakonu Jedi. Prawdopodobnie chodzi o rozkaz 66, czyli zabicie wszystkich Jedi. Ową scenę nakręcono w poniedziałek 28 lipca 2003 roku, na planie piątym w studiach Fox w Australii.
Na nowym Wirtualnym Planie widać czerwono-szary ścigacz Baila z Coruscant, znajdujący się na platformie lądowniczej Świątyni Jedi. Wokół niego znajdują się ludzie z planu Zemsty Sithów. Dodatkowo można spostrzec kartonowa postać szturmowca-klona, który ma pomóc aktorowi Jimmiemu Smitsowi w odpowiednim odegraniu danej sceny dialogowej. Co ciekawe owa platforma lądownicza jest niemal identyczna jak ta z wyciętej sceny z Ataku Klonów, w której Mace Windu odprowadzał Obi-Wana do Jedi Starfightera by udać się na Kamino (jak wiadomo scena została trochę zmieniona, głownie chodzi o miejsce i dodatnie Yody do tej sekwencji). Wokół planu można spostrzec niebieski ekran. Cała platforma ma nieregularny kształt. Miejsce lądownicze jest dosyć okrągłe, a przejście do Świątyni jest podłużne. Platforma jest we wszelkich, odcieniach koloru ciemno szarego.
Dodatkowo w sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie nowego Wirtualnego Planu.


Bail Organa będzie w drodze do Senatu, lecąc swoim czerwono szarym ścigaczem. Wicekról Alderaanu spostrzeże dym wydobywający się ze Świątyni Jedi, a także ginących Jedi. Organa wyda rozkaz Kapitanowi Antiliesowi, aby włączył silniki statku Tantive IV, mówiąc "Kapitanie Antilles, włącz silniki...TERAZ!" ("Captain Antilles, fire up the engines... NOW!).
Następnie Bail zdecyduje się wylądować na platformie. Tam komandor Appo opowie mu o rozkazie 66, wydanym przez Palpatine`a. Następnie Organa będzie się przyglądał śmierci młodych padawanów przy bramach Świątyni. Dalej Bail ucieknie do statku Tantive IV. Zdecyduje się uciec z Coruscant. W przestrzeni kosmicznej przejmie statek Generała Grievousa, który będzie pilotowany przez Obi-Wana, lecący z planety Utapau. Następnie zabierze Yodę z kapsuły ratunkowej Kashyyyk. Obaj Jedi wraz z Organą omówią wydarzenia, jakie właśnie zaszły. Całość odbędzie się na pokładzie Tantive IV. Wszyscy zdecydują, iż musza ponownie wyładować, na Coruscant, a dokładnie na tyłach Senatu.
Po tej scenie Yoda pójdzie zmierzyć się z Darthem Sidiousem w Senacie, a Obi-Wan i Organa udadzą się do Świątyni Jedi, gdzie zawiadomią wszystkich Rycerzy Jedi o zaszłych zdarzeniach, a tym samym by nie wracali na Coruscant i mieli się na baczności. Dodatkowo Kenobi będzie oglądał film z kamer w Świątyni, gdzie Anakin zabija młodych Jedi.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Karty Topps z Zemsty Sithów - nowe zdjęcia

2005-01-11 22:59:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com pojawiła się ciekawa informacja odnośnie kolekcjonerstwa z Zemsty Sithów.
Otóż w kwietniu tego roku, na półki sklepowe w USA trafią nowe karty kolekcjonerskie firmy Topps. Będą one przedstawiać sceny z filmu, postacie, jak i pojazdy z Epizodu III. Zestaw kolekcjonerski będzie się składał z 90 zapakowanych foliowo kart. Ich podział prezentuje się następująco: 15 kart przedstawiających postacie, 6 kart ukazujących grupowe ujęcia z filmu, 51 kart o historii filmu, 4 karty z planetami (Coruscant, Mustafar, Utapau i Kashyyyk), 5 ze statkami kosmicznymi, jak i 3 ukazujące sceny za kulisami, 5 kart przedstawiających szkice z produkcji, a także 1 z listy.

Dodatkowo będzie można nabyć specjalny stojak na karty z III Epizodu Gwiezdnych Wojen. W większości supermarketów zobaczymy zestawy zawierające karty hologramowe (przedstawiające Yodę, szturmowca-klona i Dartha Vadera), karty o uwypuklonej strukturze (różne sceny z Darthem Vaderem), naklejki, tatuaże (po raz pierwszy jako dodatek do kart SW), a także karty odblaskowe, które dzięki odpowiedniemu ułożeniu w czasie padania promieni słonecznych, będą ukazywały nowe sceny (choćby przedstawiające transformację Anakina Skywalkera). Dodatkowo zobaczymy puzzle, które będą składały się z małej ramki i wielu kwadratów. Całość będzie miała wielkość karty Topps.
Co ciekawe w całym zestawie znajdą się nie tylko karty odblaskowe, ale również nowy asortyment, czyli losowo dobrana paczka kart ukazująca szkice artystyczne. Będzie to nie lada kąsek dla kolekcjonerów jak i każdego Fana Gwiezdnych Wojen.

Jako przedsmak tego co niedługo nastąpi, firma Topps na początku tego roku, będzie rozsyłać darmowe karty z Zemsty Sithów. Znajdzie się na nich napis, "The Circle is Complete" (kwestia Dartha Vadera z ANH do Obi-Wana na DS1). Pięć kart promocyjnych będzie można otrzymać w poniższych źródłach:

Karta Promocyjna #1 - pojedynek Anakina z Dooku - sklepy Hobby (znajdujące się również w sklepach Diamond Previews przy końcu stycznia).
Karta Promocyjna #2 - Anakin trzymający miecz świetlny - galerie handlowe/hipermarkety (dostępna przy końcu stycznia).
Karta Promocyjna #3 - Mace Windu stojący z innymi Mistrzami Jedi - StarWarsShop.com (rozsyłana za darmo do zarejestrowanych użytkowników przy końcu lutego).
Karta Promocyjna #4 - Generał Grievous - Celebration (dostępna w kwietniu na konwencie Celebration).
Karta Promocyjna #5 - Chewbacca - Magazyn Wizard (dostępna w numerze 169 w kwietniu)

Zbiorcze zdjęcie kart prezentujemy w tym linku>>> .

Ujęcia przedstawiające nowe karty możecie zobaczyć poniżej:

Karta z postaciami
Karta ze statkami kosmicznymi
Karta o uwypuklonej strukturze
Karty odblaskowe:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Naklejki
Karty hologramowe
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #21

2005-01-11 18:11:00 StarWars.com

Na łamach Hyperspace ukazał się dziś dwudziesty pierwszy szkic z cyklu Art of Revenge. Jest to pierwszy z obrazków przedstawiający storyboardsy (czyli rysunki streszczające akcję) pochodzące z okresu wczesnej produkcji Zemsty Sithów.
SPOILER Na dwóch rysunkach pokazane są wczesne wyobrażenia dotyczące planety Mustafar. W początkowych założeniach miało to być miejsce, gdzie swój żywot kończyły droidy. Na pierwszym rysunku widzimy R2-D2, oraz C-3PO w towarzystwie innych robotów, stojących na szerokiej alei, przypominającej trochę te z miasta Theed na Naboo. Wyraźnie boją się one o swój los, gdyż nie wiedzą co może je czekać. Na kolejnym ze szkiców przedstawiono postać, w całości zakrytą przez długą szatę, mającą na głowie dodatkowo coś przypominającego kaptur. Za tą tajemniczą postacią unosi się platforma repulsorowa na której to znajdują się szczątki wielu robotów zniszczonych już wcześniej. W tle wyraźnie widzimy więcej tych zakapturzonych postaci. Nie wiadomo jednak kim one są, ani czy pojawią się w ostatecznej wersji filmu, gdyż wiele z konceptów zostało już zmienionych nie do poznania.(KONIEC SPOILERA)

Na oficjalnej pojawił się także poprzedni szkic, przedstawiający robota na gąsiennicach. Jego opis znajduje się w tym newsie, natomiast galeria poświęcona cyklowi Art of Revenge znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan #31

2005-01-11 15:11:00 StarWars.com

Na łamach płatnej strefy StarWars.com ukazał się kilka dni temu trzydziesty pierwszy Wirtualny Plan (KnollVision).
SPOILER: Ukazano na nim wnętrze kompleksu budynków na wulkanicznej planecie Mustafar. Kamera znajduje się dokładnie na skrzyżowaniu dwóch korytarzy. Co prawda nie są one zbyt długie, gdyż ściany ciągną się jedynie na długości kilku metrów od skrzyżowania, a dalej zastępuje je niebieski plan. Można przypuszczać, że korytarze te zostaną w dalszej fazie produkcji przedłużone komputerowo. Być może w niektórych miejscach zostaną także wstawione iluminatory, ukazujące nam krajobraz Mustafar. Na nowym Planie można również dostrzec pewną niespodziankę. Otóż, ściany jednego z tych korytarzy urywają się nagle, a chodnik biegnie dalej. Co więcej, niebieski plan nie ciągnie się tam jako przedłużenie ściany, tylko zaczyna tworzyć coś w rodzaju wnęki, dzięki której zostaje stworzona całkiem spora wolna przestrzeń, otaczająca owy pomost. Chodnik ten wygląda zupełnie tak samo jak ten, na którym będzie toczyła się walka Obi-Wana z Anakinem, już po wyjściu z kompleksu budynków Separatystów. Najprawdopodobniej jesteśmy więc świadkami przygotowań do tej sceny, a wolna przestrzeń otoczona niebieskim ekranem to tak naprawdę krajobraz Mustafar.(KONIEC SPOILERA)
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Potwierdzenie pewnej postaci w Zemście ?

2005-01-10 15:02:00 Resztki Imperium i UsaToday.

Podczas odbywającego się właśnie 16 Festiwalu Filmowego w Palm Springs, dziennikarze zapytali Liama Neesona, który promował swój najnowszy film "Kinsey" o "Zemstę Sithów". Otóż niedawno pojawiły się pogłoski, że na dokrętki styczniowe nie tylko pojedzie Samuel L. Jackson, ale też Liam Neeson, który miałby pojawić się jako duch Jedi Qui-Gon Jinna w ROTS. O tej scenie pisaliśmy w tym linku>>>.
Neeson stwierdził tylko "Nie mogę o tym mówić." - po czym dodał - "Kodeks Jedi".

Jak widać prawdopodobnie ujrzymy Liama Neesona w III Epizodzie Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler – nadania imienia Lei

2005-01-09 18:50:00 Ternian

W sieci pojawiła się nowa informacja. Co ciekawe tyczy się ona imienia jednego z bliźniąt Skywalkera w "Zemście Sithów". (Spoiler):

Anakin w czasie swojej wizji o śmierci Padme najpierw przewidzi poród jednego dziecko. Będzie nim dziewczynka. W scenie na balkonie apartamentu Amidali na Coruscant, Anakin i Padme będą omawiać swoje plany na dalszą przyszłość. To właśnie wtedy Anakin wyjawi dręczący go sen. Padme nie uwierzy częściowo mężowi, ponieważ zdaje sobie sprawę z faktu, iż medycyna na Coruscant stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak podzieli fakt, że chciałaby urodzić dziewczynkę. Małżonkowie wspólnie zdecydują o imieniu dla niej. Postanowią, iż dziewczynkę nazwą Leia.

Można dalej spekulować , iż po tej scenie, dowiemy się, że Anakin marzy o synu, któremu chciałby wręczyć miecz i nadać mu imię Luke. Prawdopodobnie Obi-Wan podsłucha częściowo rozmowę małżonków. Jednak Mistrz Jedi z początku nie będzie zdawał sobie sprawy z faktu, o co dokładnie chodzi byłemu uczniowi.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Insidera

2005-01-09 13:54:00 Gabe

W sieci pojawiły się nowe zdjęcie z Zemsty Sithów. Pochodzą one z najnowszego numeru Insidera. Prezentujemy je poniżej: (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Anakin Skywalker przebudzony przez swój nagły sen, który okaże się koszmarem dla jego żony Padme w ciąży. Tutaj prezentujemy zdjęcie w lepszej jakości.
- Zdjęcie 2 - pojedynek Anakina Skywalkera oraz Hrabiego Dooku, na krążowniku Federacji “Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 3 - Pojedynek Skywalkera z Dooku.
- Zdjęcie 4 - Flota myśliwców ARC-170 na czele z Eta2-starfigherami Anakina i Obi-Wana.
- Zdjęcie 5 - Grievous i jego dwaj ochroniarze na mostku „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 6 - Obi-Wan Kenobi w Eta2-Starfighterze, przygotowuje się do lądowania na wulkanicznej planecie Mustafar.
- Zdjęcie 7 - Obi-Wan niszczący super droidy bojowe.
- Zdjęcie 8 - Wnętrze okrętu Republiki przedstawiające wieżyczkę z działkami.
- Zdjęcie 9 - Awaryjne lądowanie odłamka statku Federacji, na planecie Coruscant.
- Zdjęcie 10 - Yoda przy wejściu do biura Kanclerza Palpatine`a w Senacie.
- Zdjęcie 11 - Anakin, Obi-Wan oraz R2-D2 w hangarze „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 12 - Tion Meddon przekazujący ważne informację Mistrzowi Jedi.
- Zdjęcie 13 - Rozmowa Anakina i Padme w głównym senackim holu .
- Zdjęcie 14 - Uwolniony Palpatine na okręcie „Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 15 - Zasmucony losem galaktyki Senator Bail Organa, pod czas debaty w Senacie.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (43)

Zemsta Sithów

ROTS w Vanity Fair

2005-01-07 18:44:00

Zupełnie jak to było w przypadku "Ataku Klonów", reklama prasowa "Zemsty Sithów" zaczyna się od artykułu w prestiżowym magazynie Vanity Fair. [więcej o Vanity Fair i AOTC]. Znów dostaliśmy kilka zdjęć słynnej fotograf Annie Leibovitz, a także wywiad z Lucasem na temat "Zemsty Sithów".

Artykuł napisał wieloletni redaktor pisma - Jim Windolf, który we wstępie napisał, że zawsze interesował się tym, jak to się stało, że Lucas usiadł i swym ołówkiem w zeszyciku napisał pierwszy scenariusz do "Gwiezdnych Wojen". Dopiero potem dotarł do biografii Lucasa, a w nich natknął się na wzmiankę o silnej inspiracji Lucasa twórczością światowej sławy antropologa - Josepha Campbella, a w szczególności jego książki "Bohater o Tysiącu Twarzy" (wydanej także w Polsce nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, obecnie niedostępna w normalnej sprzedaży). Dopiero sięgnięcie po dzieła Campbella pozwoliło Jimowi choć trochę zrozumieć fenomen Gwiezdnej Sagi i tego jak powstawały poszczególne wątki. W wywiadzie tym, Lucas nie tylko opowiada o Campbellu, ale też wyraża swoją opinię, dlaczego nie powinniśmy spoglądać na Dartha Vadera jako na potwora, ale postać tragiczną, która podpisała cyrograf z diabłem. I przegrywa.

Zawsze zastanawiało mnie, jakim cudem Palpatine był tak potężny, a Darth Vader był tylko jego sługą, mówi Windolf. To niesamowite, że Lucas postanowił pokazać drogę Anakina, który chciał tylko uratować przed śmiercią osoby, które kochał. Literacko mówiąć, chciał ich powstrzymać przed płynięciem przez rzekę Styx. Ale do tego potrzeba pozwolenia od bogów. Odmówiono mu, więc zawarł pakt z Sithem. I poniósł jego konsekwencję.

Okazuje się, że ważną rolę w tym wszystkim mają też midi-chloriany, w końcu Anakin był najpotężniejszym Jedi, potężniejszym nawet niż Palpatine. Ale już w pierwszym filmie – Nowej Nadziei – Vader dusi admirała Mottiego, ale Tarkin każe mu przestać. Dlaczego Vader słucha? Okazuje się, że jest to powiązane z samą ideą Mocy. Ponieważ ciało Anakina w Epizodzie III zostało bardzo poważnie uszkodzone, nie jest on już tak silny Mocą, jak liczył na to Imperator. Dlatego więc dla Palpatine’a w oryginalnej trylogii tak ważne się okazuje zamienienei Vadera na Luke’a, który był silniejszy Mocą, niż jego ojciec. Lucas wspominał, że Luke i Anakin wielokrotnie podążali prawie tą samą ścieżką, tylko o ile Anakin prawie za każdym razem wybierał Ciemną Stronę, Luke wybierał prawie zawsze właściwą drogę.

To także swoiste nawiązanie do przeszłości samego Lucasa. Anakin uwielbia się ścigać, co odzwierciedla fascynację Lucasa z wyścigów samochodowych, a Luke marzy o tym by wyrwać się z domu, co znów było marzeniem Lucasa, by wyrwać się z „nudnego” sklepu ojca i żyć jako filmowiec.

W przypadku Lucasa ważne jest to, że wielokrotnie korzysta on ze swojego doświadczenia życiowego. Co prawda wielcy autorzy jak Shakespeare czy Tołstoj nie musieli bazować na własnym życiu, a jedynie swoich obserwacjach ludzi, Lucas był za młody by móc odkrywać zachowanie ludzi. Ale mimo to, dzięki użyciu własnych przeżyć, te filmy stały się czymś wyjątkowym. Zwłaszcza w kontekście Hollywood, gdzie filmy powstają nie na podstawie osobistych odczuć, ale są tworzone przez grupę ludzi, która ma jasno wytyczone cele i środki do manipulowania publicznością. Lucas natomiast wplata w swoje filmy bardzo wiele wątków autobiograficznych, pisze z serca.

To co Lucas bardzo chciał przekazać Windolfowi, to fakt, że po ROTS nie będzie już więcej filmów „Gwiezdne Wojny”. Z jednej strony Lucas wielokrotnie podkreślał, że chciałby zrobić coś równie emocjonującego jak „THX 1138”, filmy bardziej ambitne czy osobiste. Ale z drugiej strony, nie byłoby dziwne, gdyby za parę lat, wrócił do wielkiego widowiska, może historycznej epiki jak Troja czy filmu o Napoleonie lub innej wielkiej legendzie. Jeszcze jeden wielki film Lucasa. A on z pewnością nie jest zwykłym reżyserem do wynajęcia. To człowiek, który inwestuje samego siebie w obraz, który używa artystycznych środków wyrazu w postaci niezwykłego medium jakim jest przygodowa fantastyka SF.

Cały artykuł ukaże się w Vanity Fair, gdzie ukazały się także zdjęcia całej ekipy Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 64 - ukończona scena

2005-01-07 11:35:00 StarWars.com

Niedawno na łamach oficjalnego serwisu poświęconego Gwiezdnym Wojnom, pojawiło się sześćdziesiąte czwarte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Tym razem ukazano ukończona scenę z "Zemsty Sithów". Tyczy się ona bitwy kosmicznej nad planetą Coruscant. Co ciekawe na ujęciu można spostrzec wieżyczkę z turbolaserami, umieszczoną w okręcie flagowym Generała Grievousa "Niewidzialna Ręka", która wystrzeliwuje śmiercionośne promienie energii, w kierunku statków Republiki. Ma ona cztery lufy.
Statek Grievousa ma podświetloną dolna część kadłuba na niebiesko. W głąb okrętu widać kolejną wieżyczkę z turbolaserami. Obie strzelają czerwonymi promieniami energetycznymi.
Dodatkowo w tle po lewej stronie, można zobaczyć dwa okręty, należące do Konfederacji Niezależnych Systemów. Są one dosyć opływowe. Całość jest w kolorach czarnym jak i szarym.

Zapewne ową scenę zobaczymy na początku filmu, kiedy to Anakin i Obi-Wan będą musieli uratować Najwyższego Kanclerza Palpatine`a z rąk Hrabiego Dooku oraz samego Grievousa. Przedtem Rycerz jak i Mistrz będą musieli przedostać się przez ostrzał statków, w ogromnej bitwie kosmicznej nad Coruscant.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Ujęcia z planu

2005-01-07 11:06:00 E News Live

Do sieci niedawno trafiły dwa nowe zdjęcia z planu "Zemsty Sithów".
Pierwsze ukazuje trening do walki Anakin i Obi-Wana na sali gimnastycznej w Sydney. Widać na nim odtwórcę roli Skywalkera, czyli Haydena Christensena, a także Ewana McGregora, który wcielił się w Kenobiego. Dodatkowo można spostrzec Nicka Gillarda oraz dwóch szkolonych przez niego kaskaderów.
Na kolejnym zdjęcie można zobaczyć przymiarki kostiumu Padme, którą zagrała Natalie Portman. Dodatkowo w tle widać projektantkę kostiumów do Nowej Trylogii Trisher Biggar, jak i kilku ludzi z jej departamentu. Co ciekawe całości przygląda się Ivo Coveney, z departamentu replik kostiumowych.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Klasycz.a lokacja w ROTS – nowa informacja

2005-01-06 21:33:00 Resztki Imperium

W sieci krąży bardzo ciekawa informacja dotyczącą Zemsty Sithów. Otóż pochodzi ona z pewnych źródeł, jakie udało się nam niedawno uzyskać. Wynika z nich bardzo interesujący wątek. Całość odnośni się do połączenia Epizodu III z Klasyczną Trylogii.
(Spoiler):
Pod koniec filmu Gubernator Sektora - Wilhuff Tarkin jest zaangażowany w budowę Gwiazdy Śmierci. Oczywiście ten spoiler był już wielokrotnie podawany i dodatkowo potwierdzony. Ale ta nowa informacja donosi o tym, iż zaczęto budować nie jedną ... a dwie Gwiazdy Śmierci jednocześnie. Pierwszą skończono by w ANH, a po jej zniszczeniu przez syna Anakina, od razu zaczęto by się zajmować planami odnośnie powstania drugiej stacji bojowej. Tłumaczyłoby to fakt, jakim cudem pierwszą budowano dwadzieścia lat, a drugą trzy.

(Koniec Spoilera)

Na temat owej informacji rozmawiamy na forum w tym linku>>>.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

"Zemsta Sithów" najbardziej oczekiwanym filmem

2005-01-06 20:10:00 CNN

Serwis internetowy Cnn.com opublikował niedawno listę przewidywanych największych sukcesów finansowych roku 2005, a co za tym idzie najbardziej oczekiwanego filmu, bieżącego roku.

Na pierwszym miejscu znalazła się "Zemsta Sithów" - mimo, że oba poprzednie filmy były różnie ocenianie, to jednak nie zmienia to faktu, że dla milionów amerykanów były one ważnym wydarzeniem, co zresztą widać w otwarciach, może już nie rekordowych, ale bardzo dużych. A Epizod III ma szansę na jeszcze większe, bo to właśnie w tym filmie ma powrócić klimat klasycznej trylogii, wraz z jej postaciami jak Darth Vader czy Chewbacca, a także Luke i Leia.

Na dalszych miejscach znalazły się:

2) "Wojna Światów" Stevena Spielberga

3) "Niebiańskie Królestwo" Ridleya Scotta

4) "Batman: Początek" Chrisa Nolana

5) "Wyspa" Michaela Baya

6) "Harry Potter i Czara Ognia" Mike'a Newella

7) "Różowa Pantera" Shawna Levy'ego

8) "Legenda Zorro" Michaela Campbella

9) "King Kong" Petera Jacksona

10) "Producenci" Susan Stroman i Mela Brookesa

przynajmniej ta lista wygląda tak na papierze.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-01-06 18:10:00 Gith

Niedawno do sieci trafiły ciekawe zdjęcie z III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Co ciekawe ukazują one planety w kosmosie. Dodatkowo przedstawiono na zdjęciach również ujęcia postaci, które zapewne pochodzą ze zdjęć promocyjnych. Niektóre z nich są już znane. Poniżej prezentujemy owe zdjęcia.

Planety

- Alderaan
- Kashyyyk
- Mustafar
- Utapau

Postacie


Darth Vader
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5
- Zdjęcie 6
- Zdjęcie 7

Anakin Skywalker

Szturmowiec-Klon

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2

Yoda
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3

Obi-Wan

C-3PO oraz R2-D2


Dodatkowo prezentujemy zdjęcia z pojedynku Anakina i Obi-Wana, które zapewne będą użyte w czasie promocji Zemsty Sithów:

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
KOMENTARZE (46)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #20

2005-01-05 16:18:00 StarWars.com

Po dwóch tygodniach przerwy, na łamach płatnej strefy StarWars.com ukazał się dwudziesty szkic z cyklu Art of Revenge. Został on stworzony przez Ryana Churcha w czerwcu 2002 roku.
SPOILER: Przedstawiono na nim nowego droida Separatystów. Jest to hybryda pomiędzy normalnym droidem kroczącym, a czołgiem gąsiennicowym. Maszyna ta ma około 2,5 metra wysokości, oraz opancerzony, nieco spłaszczony korpus zwieńczony dwoma długimi działami laserowymi skierowanymi w przód. Ponadto na masywnych nogach zamieszczone są gąsiennice, dzięki którym robot ten może pełnić rolę zarówno czołgu szturmowego, jak i normalnego droida kroczącego. Na opancerzonej głowie tejże maszyny widać jedno czerwone światło, pełniące najprawdopodobniej rolę sensora. Całość nie przypomina jednak zbytnio żadnej maszyny, znanej nam z filmów lub z Expanded Uniwerse. Nie wiadomo także, czy i kiedy owego robota zobaczymy w filmie...(KONIEC SPOILERA)

Dostępny jest już także poprzedni Art, którego dokładny opis można przeczytać w tym newsie. Obejrzeć go można natomiast w galerii, poświęconej serii Art of Revenge.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Jednej z ważniejszych wątków z Zemsty Sithów - UWAGA POWAŻNY SPOILER

2005-01-01 22:53:00 Ternian za nowelizacją ROTS

W sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie Zemsty Sithów. Co ciekawe ukazuje ona bardzo znaczącą esencje filmu. JEŚLI CHCECIE POJSC NA EPIZOD III BEZ ZNANIA WIEKSZYCH SZCZEGOŁÓW PRZESTRZEGAMY PRZED JEGO CZYTANIEM.

"On zdradził i zamordował twojego ojca..." ("He betrayed and murdered your father...") - to słowa Obi-Wana do Luke`a w Nowej Nadziei. Odzwierciedlają one idealnie stan, w jakim zobaczymy Anakina Skywalkera pod koniec Zemsty Sithów. (Spoiler):

Po przybyciu lśniącego statku z Naboo o srebrnym pokryciu (skiffu) na Mustafar, Padme szybko wyjdzie przez rampę i pobiegnie w miejsce gdzie znajduje się Anakin. W momencie, kiedy go odnajdzie, Amidala opowie mężowi o zarzutach, jakimi obwinia go, Obi-Wan, które dotyczą rzezi w Świątyni Jedi.

Jednakże, zamiast odpierać zarzuty, Anakin odpowie "Obi-Wan, żyje?" ("Obi-Wan's alive?"). Padme zacznie się martwić faktem, iż Kenobi namierzy Anakina i będzie chciał go zabić. Skywalker spyta Padme, czy może sobie przypomnieć czy zdradziła Obi-Wanowi gdzie się on znajduje. Padme odpowie, ze nic mu nie powiedziała

Zadowolony z jej odpowiedzi, Anakin zacznie wtajemniczać Padme w jego bardzo śmiercionośny plan - uwolnienie galaktyki od Palpatine`a.

Anakin będzie starał się przekonać Padme, by pozwolić Palpatine`owi ogłosić się Imperatorem. Skywalker utrzyma stanowisko, iż Republika musiała być zniszczona, tak samo jak Jedi i Separatyści. Kiedy Palpatine zjednoczy wszystkich w swoje Imperium, Anakin będzie chciał go zabić, a wtedy on wraz z Padme będą rządzić galaktyką.

Padme nie jest z tego zadowolona. W momencie, kiedy będzie chciała powiedzieć mężowi, aby przestał, Anakin dostrzeże Obi-Wana, wychodzącego ze statku.

"Ty..." - wypowie Anakin, mrocznym głosem, a jego oczy zmienią się nienaturalnie, jakby nie należały do człowieka.
Padme obróci się by zobaczyć Obi-Wana idącego w ich stronę.
"Padme odsuń się od niego" - powie Kenobi spokojnie.
"Obi-Wan, nie!" - wykrzyknie Padme. W tym momencie obróci się do męża. Spostrzeże, iż Anakin patrzy się na nią z co raz większym gniewiem.
"Ty...ty przyprowadziłaś go tutaj?!" - odpowie zaskoczony Anakin.
Niespodziewanie, Padme z trudem będzie mogła złapać powietrze...w momencie, gdy Skywalker użyje na niej duszenia mocy. W czasie kiedy Amidala rozpaczliwie będzie starała się oddychać, Anakin powie jej jak bardzo ją kochał.
"Puść ją" - wypowie Obi-Wan w krzyku.
"Nie zamierzaj mi jej odebrać" - odpowie Anakin. Natomiast Skywalker obwini Kenobiego, za przeciwstawienie się niemu Padme.

Anakin spoglądając na Obi-Wana powie "Nigdy! Przeznaczenie Padme jest już ustalone".

Kenobi będzie biegł przed siebie, aby sprawić puls Padme. Anakin da Obi-Wanowi szanse na to by odszedł ze względu na stare czasy. Je$nak Obi-Wan musi wypełnić misje zniszczenia Sitha.

W czasie kiedy R2 i 3PO będą wnosić ciało Padme na pokład statku, rozpocznie się pojedynek pomiędzy Skywalkerem a Kenobim...
(Koniec Spoilera).

Poniżej prezentujemy zdjęcie z owej sceny:

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2 (Owe zdjęcie pochodzi z serwisu ICO)
KOMENTARZE (58)

Zemsta Sithów

Pojedynek Mistrzów

2005-01-01 00:11:00 Ternian za nowelizacją ROTS

W internecie pojawiła się nowa informacja, który dotyczy Zemsty Sithów. Pochodzi ona z adaptacji filmowej, w postaci książki. (Spoiler):

"Twoje marne umiejętności, są niczym w porównaniu z Potęgą Ciemnej Strony" - to kwestia Imperatora Palpatine`a z Powrotu Jedi, idealnie komponuje się z pewnymi zdarzeniami, jakie ujrzymy w III Epizodzie.

W czasie, kiedy Obi-Wan będzie ukryty na pokładzie statku (skiffie) Senator Amidali lecącego do nieznanego światu (Mustafar), gdzie znajduje się Anakin Skywalker, Yoda uda się do Galaktycznego Senatu. Jednak stał się on już Senatem Imperialnym, w którym rządzi Imperator.

Yoda przejdzie w głąb długiego korytarza, który prowadzi do wejścia pomieszczenia zwanego "Gospodarcze Biuro Najwyższego Kanclerza". Dwaj Imperialni Gwardziści, mający czerwoną zbroję, pilnują wejścia.
W momencie, kiedy Błyskawice Mocy wystrzelone z rąk Imperatora, zbliżą się do Yody, Mistrz Jedi wykona lekki gest, tym samym odbijając atak Palpatine`a w Gwardzistów, obezwładniając ich.

Yoda wyjmie swój miecz świetlny. Rozpocznie się wspaniały pojedynek. Walka w ogromnym tempie będzie zmierzać, co raz bliżej wielkiej senackiej mównicy, w której przemawiał w TPM Valorum, a w AOTC sam Palpatine. Mównica będzie umieszczona na środek całego pomieszczenia. Będzie to swego rodzaju nawiązanie do sceny z Ataku Klonów, w której Palpatine powołuje armie klonów, a Yoda i Mace przyglądają się całemu zdarzeniu.
W pewnym momencie Jedi jak i Sith znajdą się na owej konstrukcji. Niespodziewanie mównica zacznie się podnosić, a tym samym walczący spadną w dół...

W między czasie na wulkanicznej planecie Mustafar, wyląduje statek (skiff) z Naboo

(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (12)
Loading..