TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #83 i #84

2005-10-29 20:29:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazały się dwa kolejne zdjęcia z cyklu "Sith Snapshot".

Na zdjęciu osiemdziesiątym trzecim widzimy przepustkę, którą Bail Organa musiał pokazać klonom po przylocie na Coruscant w jednej z wyciętych scen. Fotkę zatytułowaną "Przepustka Senatora" możecie zobaczyć tutaj lub tutaj.

Natomiast na zdjęciu osiemdziesiątym czwartym, zatytułowanym "Plan platformy lądowniczej" ukazano wczesny projekt lądowiska na planecie Utapau. To właśnie na makiecie przedstawionej na tym zdjęciu planowano skalę wielkości poszczególnych elementów i to, które z nich zostaną zbudowane w skali 1:1. Snapshota #84 zobaczycie tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #82

2005-10-27 15:36:00 StarWars.com

Serwis StarWars.com opublikował niedawno osiemdziesiąte drugie zdjęcie z cyklu Sith Snapshot o tytule „Ostra Walka” (Blazing Battle). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Nowe ujęcie prezentuje nieukończoną scenę z Zemsty Sithów. Pochodzi ono dokładnie z kamery cyfrowej HD.

Snapshot ukazuje Kanclerza Palpatine`a i Mace`a Windu w ferworze walki na miecze świetlne. W tle można spostrzec niebieski ekran, który ILM zamieniło na krajobraz planety Coruscant. Scena pochodzi z sekwencji po momencie aresztowania Palpatine`a przez grupę czterech Mistrzów Jedi.
Warto dodać, iż na zdjęciu można zaobserwować Kanclerza, który posługuje się rękojeścią Anakina Skywalkera. Zapewne całość została stworzona specjalnie, jako gratka dla fanów.
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #81

2005-10-25 22:42:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze pojawiło się osiemdziesiąte pierwsze zdjęcie z serii Sith Snapshot. Nowe ujęcie nosi tytuł „Lojalna Dworka” (Loyal Handmaiden). Możecie je zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Nowy Snapshot ukazuje zdjęcie promocyjne, wykonane już tradycyjnie na szarym tle. Można na nim spostrzec dworkę Padmé Amidali o imieniu Motée. To właśnie ona opiekowała się panią Senator z Naboo w czasie trwania jej tajemnej ciąży.
W postać dworki Motée wcieliła się Kristy Wright.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

EasterEgg i klip menu z DVD ROTS

2005-10-22 23:48:00 darthpsychotic

Dzisiaj informowaliśmy o sześciu wyciętych scenach z DVD Zemsty Sithów. Niedawno pojawiły się linki do dwóch kolejnych klipów. Tym razem możemy zobaczyć film parodiujący z DVD ROTS (tzw. EasterEgg) a także wygląd wszystkich menu na dodatkowym dysku DVD.

Klipy filmowe prezentujemy poniżej.

EasterEgg>>>. Film parodiujący. Główną rolę odgrywa sam Mistrz Yoda.

2 dysku DVD>>>. Zaprezentowane wszystkie filmiki menu, jakie są dostępne na dodatkowym DVD.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Wycięte sceny Zemsty Sithów - do pobrania

2005-10-22 20:44:00 darthpsychotic

Zemsta Sithów na DVD pojawi się w sklepach w USA już 1 listopada. W Polsce premiera zestawu nastąpi 1 grudnia.

W sieci ukazały się wycięte sceny jakie znajdują się na drugim dysku DVD Epizodu III.
Linki prezentujemy poniżej:

Usunięta Scena 1: "General Grievous Slaughters a Jedi"
Sekwencja prezentuje śmierć Shaak Ti a także ucieczkę Anakina i Obi-Wana ze zbiornika z paliwem okrętu. Mimo, iż model Grievousa i niektórych droidów stoi na wysokim poziomie to otoczenie w większości owej sceny nie jest ukończone. Warto zwrócić uwagę na towarzyszący scenie motyw muzyczny , który nie został wykorzystany w Zemście Sithów.

Usunięta Scena 2: "A Stirring in the Senate"
Kolejna przedstawia spotkanie senatorów w biurze Baila Organy. Cała rozmowa tyczy się upadku demokracji w senacie jak i utworzenia wspólnego Sojuszu. Oczywiście chodzi również o coraz większą władzę Palpatine`a jak i wniosek o nadaniu praw Gubernatorom do zarządzania każdym systemem w galaktyce.

Usunięta Scena 3: "Seeds of Rebellion"
Następna scena ponownie ukazuje tworzenie wczesnego Sojuszu Rebelii w Senacie. Senatorowie spotykają się aby powiadomić Padme o utworzenie "Delagacji 2000", podpisanej przez niektóre gwiezdne systemy planetarne.

Usunięta Scena 4: "Confronting the Chancellor"
W tej sekwencji rządania wysunięte przez "Delegacje 2000" zostają odrzucone przez samego Kanclerza. Warto dodać, iż w tej scenie można spostrzec również Anakina. Palpatine celowo próbuje uświadomić Wybrańcowi, iż Senator Amidali nie można ufać. Kanclerz wywiera wpływ na dumę i emocje Anakina.

Usunięta Scena 5: "A Plot to Destroy the Jedi"
Scena ukazuje rozmowę trzech Mistrzów (Yody, Windu i Kenobiego) na temat usunięcia Rady Jedi przez Kanclerza Palpatine`a. Chodzi o spisek w celu zniszczenia całego zakonu.

Usunięta Scena 6: "Exiled to Dagobah"
Ostatnia z wyciętych sekwencji była jedną z najbardziej oczekiwanych w kinowej wersji Zemsty Sithów. Prezentuje ona przylot Mistrza Yody na planetę Dagobah.
KOMENTARZE (44)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot 77, 78, 79 ,80

2005-10-22 20:43:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy oficjalnej pojawiło się kilka zdjęć z cyklu Sith Snapshot.

Ujęcie siedemdziesiąte siódme zatytułowane jest „Martwa Fontanna” (Still Fountain). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.
Na zdjęciu widać miejsce wypełnione wodą. Owa dekoracja znajduje się na balkonie apartamentu Padme na Coruscant. To właśnie tam odbyła się rozmowa Anakina i Padme na temat przekonania Palpatine`a o zaprzestanie działań wojenny w Zemście Sithów.
Warto dodać, iż bulgocząca woda została dodana cyfrowo. W ten sposób stworzono fontannę.

Siedemdziesiąte ósme zdjęcie z cyklu Sith Snapshot nosi tytuł „Agen Kolar”. Prezentujemy je tutaj>>> i w tym miejscu>>>.
Nowy Snapshot przedstawia zdjęcie promocyjne na szarym tle. Widać na nim Mistrza Jedi Agena Kolara, który jako pierwszy zginął z ręki Palpatine`a w momencie jego aresztowania. Wtedy Kanclerz ujawnij się jako Darth Sidious.

Sith Snapshot siedemdziesiąt dziewięć pt. „Pochylnia Wyjściowa” (Exit Chute), obrazuje jedną z wyciętych scen Zemsty Sithów. Możecie ją zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Owa sekwencja został wycięta w trakcie wcześniej edycji filmu. Oceleni z katastrofy okrętu „Niewidzialna Ręka” po awaryjnym lądowaniu mieli wyjść ze zniszczonego statku po odłamku tworzącym pochylnie.

Osiemdziesiąte zdjęcie serii Sith Snapshot nosi tytuł „Zyskać Smak” (Acqurired Taste). Ujęcie możecie zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Tym razem zaprezentowano napoje, jakie zaproponował Senatorom zgromadzonym na tajnym spotkaniu w apartamencie Padme. Wspomniana scena została wycięta z kinowej wersji filmu. Jednak pojawi się ona na drugiej płycie DVD Zemsty Sithów z dodatkami.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów najlepszym filmem roku

2005-10-19 23:11:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka:

Film "Gwiezdne Wojny: część III - Zemsta Sithów" uzany został za najlepszy fim roku przez publiczność biorącą udział w internetowym głosowaniu towarzyszącym Hollywoodzkiemu Festiwalowi Filmowemu.

"Zemsta Sithów" otrzymała niemal jedną trzecią głosów spośród tych, które oddane zostały w czasie trwania plebiscytu. Za przyznaniem nagrody filmowi George'a Lucasa, który odbierze laury w najbliższy poniedziałek, głosowało 70 tysięcy osób. Na drugiej pozycji uplasował się "Batman: Początek", a trzecie miejsce na podium zajęła "Wojna światów".

Poza trzema wymienionymi tytułami nominację do nagrody dla najlepszego filmu roku otrzymały także: "Charlie i fabryka czekolady", "Człowiek ringu", "Wierny ogrodnik", "Miasto gniewu", "Hustle & Flow", "Sin City" oraz "Polowanie na druhny".

KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Wycięte sceny z Zemsty Sithów – nowe zdjęcia

2005-10-16 18:12:00 DVDCyberCenter.com

Niedawno informowaliśmy>>> o zdjęciach z kilku wyciętych scen Zemsty Sithów.
Serwis DVDCyberCenter.com opublikował kolejne fotografie. Tym razem pochodzą one z usuniętej sekwencji w biurze Kanclerza Palpatine`a na Coruscant. Scena nosi tytuł “Confronting the Chancellor”.

Dodatkowo w serwisie DVDCyberCenter.com pojawiło się jedno ujęcie z sekwencji „A Plot to Destroy the Jedi”.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z owych scen.
KOMENTARZE (27)

Zemsta Sithów

Pięć klipów z DVD ROTS

2005-10-16 13:45:00 Movies.Aol.com

Premiera Zemsty Sithów na DVD jest ustalona na 1 listopada. Niestety w Polsce zestaw ukaże się 1 grudnia. Warto dodać, iż na dodatkowym dysku pojawi się kilka ciekawych dokumentów o tworzeniu Epizodu III.
Na łamach serwisu Movies.Aol.com pojawiło się pięć klipów filmowych. To właśnie fragmenty owych dokumentów z drugiego dysku DVD. Każdy z plików jest skonwertowany do formatu mov i trwa niecałą minutę. Poniżej prezentujemy linki.

Klipy z dokumentu „Within A Minute: The making of Episode III”:
- plik 1
- plik 2
- plik 3

Urywek z “It's For Real: The Stunts of Episode III” dostępny jest tutaj>>>.

Fragment dokumentu “The Chosen One - Darth Vader” możecie pobrać z tego miejsca>>>.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #76

2005-10-15 21:17:00 StarWars.com

Oficjalna strona poświęcona Gwiezdnej Sadze opublikowała kolejne, już siedemdziesiąte szóste zdjęcie z serii „Stih Snapshot” zatytułowane „Oczekując na Kanclerza” (Awaiting the Chancellor). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Na potrzeby tej sekwencji zbudowano jedynie fragment dekoracji, a resztę wykreowano za pomocą komputera. Zdjęcie przedstawia Senatorów czekających na przylot dopiero co uratowanego z rąk Separatystów Kanclerza Palpatine’a.

Na fotografii możemy dostrzec między innymi Senatorów Baila Organę, Mon Mothmę, Fang Zara, Meenę Tills oraz Chi Eekway.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #75

2005-10-14 13:28:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazało się siedemdziesiąte piąte zdjęcie z cyklu Sith Snapshot, które nosi tytuł „Niebieskie Miejsce” (Blue Seat). Możecie je zobaczyć pod tym linkiem>>> lub tutaj>>>.

Tym razem na nowym zdjęciu można spostrzec Ki-Adi Mundiego, który zajmuje swoje miejsce w Radzie Jedi. W postać wcielił się Silas Carson. Warto dodać, iż zagrał on we wszystkich trzech Epizodach Nowej Trylogii zarówno wspomnianego Mistrza Jedi jak i Nute`a Gunray`a.

Ki-Adi Mundi siedzi na krześle z niebieskiego materiału. Wszystko po to aby stworzyć hologram owej postaci. W tym celu należało oddzielić aktora od niebieskiego tła. Specjaliści z ILM zajęli się obróbką jak i dodaniem obrazu z Mistrzem Mundim do sekwencji w Radzie Jedi.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z wyciętych scen ROTS!

2005-10-14 12:51:00 DVDCyberCenter

Zemsta Sithów na DVD zostanie wydana w USA juz 1 listopada. Niestety w Polsce zestaw pojawi się miesiąc później, czyli 1 grudnia.
Na łamach strony DVDCyberCenter pojawiły się ciekawe zdjęcia z wyciętych scen, jakie będzie można obejrzeć na dodatkowym dysku DVD.

Poniżej prezentujemy ujęcia z sekwencji „A Stirring in the Senate", w której senatorowi spotykają się w biurze Baila Organy.


Dodatkowo możecie zobaczyc kilka zdjęć ze sceny „Seeds of Rebellion", która odbędzie się w apartamencie Padme.Na koniec zaprezentujemy kilka ujęć z głównego menu na dodatkowym dysku DVD.


KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #74

2005-10-14 12:15:00 StarWars.com

Całkiem niedawno na oficjalnej zaprezentowano siedemdziesiąte czwarte już zdjęcie z serii Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „Gwiezdna Garderoba” (Star Wardrobe)
Owe ujęcie można zobaczyć tutaj>>>, a także w tym miejscu>>>.

Fotografia przedstawia fragment dekoracji, a mianowicie garderobę w apartamencie Padme Amidali. Przez otwarte drzwi widzimy kilka pięknych strojów Senatorki Naboo. Co ciekawe, zarówno te oficjalne, jak i zwykłe kostiumy wykańczane są akwamarynami i paciorkami.Nad projektowaniem i powstawaniem sukien czuwała Trisha Biggar. Warto przypomnieć, iż pracowała ona także przy dwóch poprzednich Epizodach.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Okładka Zemsty Sithów na VHS!

2005-10-11 23:50:00 Tesco.com

Szefowie Lucasfilmu wiele ostatnio mówili odnośnie wydania III Epizodu Gwiezdnych Wojen na kasetach video. Nie tak dawno zawzięcie twierdzili, iż ROTS w ogóle nie ukaże się na VHS, argumentując to słabym zainteresowaniem owym formatem.

Jednak na stronie sklepu Tesco.com pojawiła zapowiedź Zemsty Sithów na kasetach video. Co ciekawe została również opublikowana okładka wydania VHS. Całość kosztuje 14.99£ (około 90zł). Jeśli chcielibyście złożyć zamówienie to zapraszamy w ten link>>>.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #73

2005-10-11 16:33:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na StarWars.com zostało opublikowane siedemdziesiąte trzecie zdjęcie z serii Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „Lojalni Delagaci” (Loyal Delagates). Owe zdjęcie promocyjne możecie zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem na ujęciu zaprezentowano delegatów należących do ruchu lojalistów. Po prawej stronie można spostrzec Senatora Tundre Dowmeie, rasy Quarren, czyli przedstawiciela planety Mon Calamari. W Zemście Sithów wcielił się w niego Jeremy Presto.
Postać ubrana w czarne szaty po lewej stronie zdjęcia, to jego tajemniczy doradca, którego zagrał TV Moore.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #72

2005-10-09 23:39:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna strona poświęcona Gwiezdnej Sadze wypuściła kolejne, już siedemdziesiąte drugie zdjęcie z cyklu Sith Snapshot, które zatytułowano „Alderaaniańska Broń” (Alderaanian Arms). Ujęcie prezentujemy w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Jak sam tytuł wskazuje, nowe ujęcie prezentuje broń z planety Alderaan. Co ciekawe należy ona do asystentek Baila Organy. Mimo, iż planeta Alderaan wydaje się być pokojowo nastawionym systemem, kobiety są zawsze przygotowane na najgorsze...
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

DVD Zemsty Sithów – nowe zdjęcia z wyciętych scen

2005-10-09 23:22:00 StarWars.com
StarWars.com opublikowało niedawno zdjęcia z kilku wyciętych scen, jakie znajdą się na dodatkowym dysku DVD Zemsty Sithów.

Pierwsza „Grievous Slaughters A Jedi - Escape from General” jest połączeniem kompletnych sekwencji z nieukończonymi. Chodzi o scenę, w której Generał Grievous zabija Shaak Ti w korytarzu okrętu „Niewidzialna Ręka” na oczach Anakina i Obi-Wana. Obaj Jedi torują sobie drogę ucieczki, po przez wycięcie mieczami świetlnymi dziury w podłożu. Następnie Kenobi i Skywalker znajdują się w komnacie wypełnionej szybkoparującym paliwem statku.Kolejna pt. „Seeds of Rebellion" ukazuje pominięty wątek formowania Sojuszu Rebelii w Epizodzie III. Padmé Amidala wraz z innymi senatorami omówią utworzenie petycji sprzeciwiającej się rosnącym prawom Kanclerza.
Warto dodać, iż w sekwencji „A Stirring in the Senate" senatorowie zbiorą się w biurze Baila Organy.
Dodatkowo cały wątek przeniesie się również do biura Kanclerza w scenie o nazwie „Confronting the Chancellor". W tej sekwencji zobaczymy rozmowę Padme z Palpatine`em, obok którego będzie stał jej mąż Anakin Skywalker.
Zdjęcia owych scen dostępne są tutaj>>>. Więcej na temat drugiego dysku DVD Zemsty Sithów pisaliśmy tutaj>>>.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #71

2005-10-09 22:57:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się siedemdziesiąte pierwsze zdjęcie z serii Sith Snapshot. Nosi ono tytuł "Światowy Punkt Widzenia" (Global Perspective). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Na nowym Snapshocie zaprezentowano ujęcie pochodzące z cyfrowej kamery HD. Widać na nim kulę, którą ILM używało do wyznaczania źródła światła w otoczeniu, Oczywiście chodzi o biuro Kanclerza Palpatine`a na planecie Coruscant z Zemsty Sithów. To właśnie tutaj miało miejsce wiele znaczących scen Sagi, m.in. kuszenie Anakina, ujawnienie się Sidiousa, zabicie potężnego Jedi Mace`a Windu i przejście Wybrańca na Ciemną Stronę Mocy, tym samym stając się Mrocznym Lordem Sithów Darthem Vaderem.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #70

2005-10-06 08:33:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazało się siedemdziesiąte zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Tym razem jest to fotos promocyjny przedstawiający Kita Fisto, który został zatytułowany "Finał Mistrza Fisto". Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (62)

Zemsta Sithów

Kolejne szczegóły polskiego wydania DVD Zemsty Sithów

2005-10-05 08:05:00 PanoramaDVDZnamy kolejne szczegóły polskiego wydania DVD "Zemsty Sithów"! Niestety, wsród dodatków nie będzie 12 usuniętych scen - jak jeszcze dwa tygodnie temu zapowiadał Imperial - lecz tylko 6. Wiemy za to, jakie to sceny.

Jak nas poinformował przedstawiciel Imperiala, nieprawdziwa ilość 12 scen usuniętych, jakie rzekomo miały znaleźć się w dodatkach, spowodowana była błędną interpretacją pierwszych, ogólnych informacji otrzymanych z Lucasfilmu. Dopiero po ponownym, już szczegółowym sprawdzeniu zawartości drugiego dysku okazało się, że w sekcji "Sceny usunięte" na płycie z dodatkami rzeczywiście znajduje się aż 12 pozycji, jednak tak naprawdę jest to 6 scen, a każdą z nich po prostu możemy włączyć w dwóch opcjach - z komentarzem lub bez niego...

A oto tytuły sześciu scen niewykorzystanych przez George'a Lucasa w "Zemście Sithów" , które będziemy mogli obejrzeć w dodatkach wydania DVD III części "Gwiezdnych wojen":

1. Grievous Slaughters A Jedi - Escape from General
2. A Stirring in the Seanate
3. Seeds of Rebelion
4. Confronting Chancellor
5. A Plot to Destroy the Jedi
6. Exiled to Dagobah

Polski dystrybutor przesłał nam również pełną listę 15 filmów dokumentalnych z Sieci , które - obok 79-minutowego dokumentu o realizacji filmu - "Within A Minute: The making of Episode III" - będą najdłuższym materiałem dodatkowym na dysky 2 (łączny czas: 123 minuty!). Oto one:

1. "Two Worlds, One Movie"
2. "We Still Do A Little Bit"
3. "This Weapon Is Your Life"
4. "Epic Designs for an Expanding Universe"
5. "Pick-ups and Re-shoots"
6. "The Wookiees are Back!"
7. "The Creatures of Episode III"
8. "Becoming Sideous"
9. "...One World, Two Movies"
10. "Creating General Grievous"
11. "Video Village"
12. "C-3PO: His Moment to Shine"
13. "Becoming Obi-Wan"
14. "B-107: The Life of an HD Tape"
15. "Endlessly Compelling: The Music of Episode III"

Znane są już także tytuły 15 spotów telewizyjnych, które również znajdą się w dodatkach:

1. Teaser Cutdown
2. Trailer Cutdown
3. "Tragedy"
4. "Dark Side Unleashed"
5. "Jedi Action"
6. "Seduction"
7. "To Protect You"
8. "Celebration"
9. "Brothers"
10. "Sith Happens" (one-day countdown)
11. "Epic Tragedy"
12. "Review"
13. "Jedi Action Kids"
14. "Jedi Unite"
15. "Showdown"

Przypominamy, że światowa premiera DVD "Zemsty Sithów" planowana jest 1 listopada br. W Polsce film ten ukaże się na płytach miesiąc później, 1 grudnia. Pozostałe informacje o polskim wydaniu DVD "Zemsty Sithów" znaleźć można w naszej wcześniejszej informacji>>> na ten temat.

KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #69

2005-10-04 16:28:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna strona poświęcona Gwiezdnej Sadze opublikowała sześćdziesiąte dziewiąte zdjęcie z serii Sith Snapshot, zatytułowane „Tantive Tiles”. Możecie je zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Tym razem na nowym ujęciu zaprezentowano coś nietypowego. Otóż chodzi o wnętrze statku Łamacza Blokady - Tantive IV. Konkretnie ukazano zbliżenie na jedną z części przy kokpicie. Warto dodać, iż statek odegrał ważną rolę w Zemście Sithów jak i Nowej Nadziei.

Kierownik produkcji Gavin Bocquet wraz z zespołem ludzi z Departamentu Sztuki dokładnie odtworzyli plan wnętrza Tantive IV. Wszystko dzięki archiwalnym materiałom, ocalałym po kręceniu Epizodu IV.
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

DVD ROTS w pełnej okazałości!

2005-10-01 22:16:00 Badtaste.itNa łamach włoskiego serwisu Badtaste.it pojawiło się dokładne zdjęcie okładki DVD Zemsty Sithów. Przód był już znany od ponad miesiąca, kiedy to StarWars.com potwierdziło datę premiery w USA – 1 listopada. Niestety w Polsce zestaw pojawi się 1 grudnia.
Tył okładki prezentuje się dosyć ciekawie. Na głównym planie umieszczono kadr z początkowej bitwy nad planetą Coruscant, co ładnie komponuje się ze złotymi napisami na czarnym tle. Dodatkowo można spostrzec scene z Yodą, Chewbaccą i komandorem Gree, czyli rozpoczęcia bitwy na Kashyyyk.
Niestety cała okładka została przetłumaczona na język włoski.

Warto zwrócić uwagę na pewne niedopatrzenie ze strony Lucasfilmu. Otóż Anakin na okładce nie ma blizny przy prawym oku. Cała szkoda przytrafiła się Wybrańcowi przy końcu Wojen Klonów, w czasie kolejnego starcia z Asajj Ventress.

Zdjęcie okładki DVD Zemsty Sithów dostępne jest również w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #67 i #68

2005-10-01 22:09:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiły się nowe zdjęcia z cyklu Sith Snapshot.

Sześćdziesiąte siódme zdjęcie zatytułowane „Wąska droga ucieczki” (Narrow escape path) możecie zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Na ujęciu ukazano jedną ze scen wyciętych z filmowej wersji Zemsty Sithów. Chodzi o ucieczkę trzech bohaterów poprzez wąskie rury na okręcie „Niewidzialna Ręka”.
Oczywiście chodzi o Anakina, Obi-Wana i Palpatine`a, których dublerami byli kolejno Nash Edgerton, Ben Cooke oraz Bob Bowles. Warto zaznaczyć, iż aktorzy Hayden Christensen i Ewan McGregor bardzo znaczną część numerów kaskaderskich wykonywali sami, zwłaszcza w sekwencjach pojedynku na planecie Mustafar.

Sith Snapshot sześćdziesiąty ósmy jest dostępny tutaj>>> i w tym miejscu>>>. Zatytułowano go „Zwolnienie z odprawy” (Briefing Dismissed).
Na tym ujęciu można zobaczyć nieukończoną sekwencję w Świątyni Jedi. Widać na niej Jedi wychodzących z komnaty odpraw wojennych. W głębi można spostrzec piękny korytarz Świątyni jak i tradycyjny w Nowej Trylogii niebieski ekran, który ILM zastępowało wspaniałymi efektami komputerowymi.
Co ciekawe owe zdjęcie pochodzi dokładnie z cyfrowej kamery HD, której używano w czasie kręcenia Ataku Klonów i Zemsty Sithów.
KOMENTARZE (7)
Loading..