TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

ROTS na DVD

2005-11-29 19:38:00 LS

Nastała oczekiwana chwila. W końcu ostatnia część Gwiezdnej Sagi jest już dostępna w Polsce na DVD np. we wrocławskim Empiku Megastore.
Wszystkich, którzy zapoznali się już z wydaniem ROTS na DVD zapraszam do skomentowania go na forum>>>.
KOMENTARZE (50)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #97-98

2005-11-27 21:48:00 StarWars.com

Niedwano oficjalna opublikowała dwa zdjęcia z cyklu Sith Snapshot.

Dziewięćdziesiąte siódme ujęcie nosi tytuł „Zmierzch Padme” (Padme`s Twilight). Możecie je ujrzeć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Tym razem przedstawiono jedną z niewykorzystanych scen w filmie. Widzimy na niej jedną z końcowych scen Zemsty Sithów, czyli początek porodu Padme, a tym samym jej śmierć. Senator Amidala do samego końca wierzyła, że gdzieś w głębi Anakina nadal jeszcze tli się dobro.
Co ciekawe zdjęcie obrazuje alternatywne ujęcie w sali operacyjnej na Polis Massa. W filmie można było spostrzec koc okrywający nogi Padme. Jednak całość została dodana cyfrowo.

Dziewięćdziesiąta ósma fotografia zatytułowana „Medyk 2-1B” (2-1B, MD) jest dostępna tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
Na zdjęciu można spostrzec jednego z droidów, które uratowały zycie Lorda Sithów Dartha Vadera po pojedynku na Mustafar.
Warto dodać, iż jest to identyczny typ droida medycznego jakiego mogliśmy podziwiać na Hoth w Epizodzie V Imperium Kontratakuje, jednak nie ten sam egzemplarz.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Zdjęcia Sith Snapshot #86-#96

2005-11-19 23:18:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze ukazało się kilka zdjęć z serii Sith Snapshot.

Osiemdziesiąte szóste ujęcie zatytułowane „Przestrzeń w biurze Baila” (Bail`s Office Space) możecie obejrzeć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Sekwencja we wspomnianym pomieszczeniu została wycięta z kinowej wersji Zemsty Sithów. Jednak będzie można ją zobaczyć na drugim dysku DVD Epizodu III z dodatkami.

Zdjęcie osiemdziesiąte siódme możecie obejrzeć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>. Nosi ono tytuł „Rozwiązanie Dyplomatyczne” (Diplomatic Resolution). Scena prezentuje sprzeczkę między Anakinem (Hayden Christensen) i Padme (Natalie Portman). Skywalker nie zgadza się na prośby żony o skłonienie Palpatine`a do wszczęcia działań dyplomatycznych.

Sith Snapshot osiemdziesiąty ósmy przedstawia ujęcie promocyjne pod tytułem „The Few, The Proud...”. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>. Prezentuje ono k/mputerowy model szturmowca klona na szarym tle. Warto dodać, iż był on pod dowództwem Komandora Bacary jak i Generała Ki-Adi Mundiego w czasie bitwy na planecie Mygeeto. To właśnie oddział tych szturmowców zabił Mistrza Jed).

Osiemdziestiąte dziewiąte zdjęcie o tytule „Chcę zobaczyć twoje dokumenty” (Let me see you identification) możecie obejrzeć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Tym razem zaprezentowano kolejną usuniętą scenę z kinowej wersji filmu. Na zdjęciu można spostrzec Baila Organę (Jimmy Smits) jak i jego doradcę Sateena Vestswe`a (Scott Mewett). Obaj próbują się przedostać przez ochronę planety Coruscant, która staje się coraz uciążliwsza dla obywateli.

Dziewięćdziesiąte zdjęcie jest dostępne tutaj>>> i pod tym linkiem>>>. Nosi ono tutuł „W razie pożaru...” (In Case of Fire...).
Na zdjęciu można spostrzec pewne urządzenie, wyglądające na gaśnicę, które nie zostało pokazane w filmie. Co ciekawe w scenariuszu była wzmianka o scenie, w której ratownicy mieli ugasić ogień wraku okrętu flagowego Grievousa przy pomocy właśnie owych gaśnic. Jednak ta sekwencja nigdy nie została nakręcona.

Zdjęcie dziewięćdziesiąte pierwsze o tytule „Niemy Świadek” (Silent Witness) możecie obejrzeć w tym miejscu>>> i tutaj>>>.
Ujęcie przedstawia R2-D2 w centrum medycznym na Polis Massa. Droid przygląda się śmierci Padme jak i narodzinom bliźniąt: Luke`a i Lei. To jedynie kilka tajemnic, jakie R2 będzie skrywał do czasów Klasycznej Trylogii.

Dziewięćdziesiąte drugie ujęcie nosi tytuł „Bohaterowie Wojen Klonów” (Heroes of Clone Wars). Jest ono dostępne tutaj>>> i w tym miejscu>>>.
Owy tytuł odnosi się do Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego. Wcielili się w nich aktorzy Hayden Christensen i Ewan McGregor.

„Sprzęt Szpiegowski Jedi” (Jedi Spyglasses) to tytuł dziewięćdziesiątego trzeciego zdjęcia z serii Sith Snapshot. Możecie je zobaczyć tutaj>>> i w tym miejscu>>>.
Specjalnie dla wyciętej sceny z Zemsty Sithów departament replik stworzył kilka elektronicznych lornetek tego samego rodzaju. Owa sekwencja miała przedstawiać Kenobiego szpiegującego Generała Grievousa przy pomocy tego urządzenia.

Zdjęcie dziewiędziesiąte czwarte pod tytułem „Podwójny Zamysł” (Multi Purpose) jest dostępne w tym miejscu>>> i tutaj>>>.
Na ujęciu ukazano droida z planety Mustafar na szarym tle. Służył on do wydobywania minerałów z lawy. W Zemście Sithów Darth Vader wykorzystał owego droida jako podest. Dzięki temu pojedynek z Obi-Wanem mógł się dalej rozstrzygać.

„Rzuć Mi Linę” (Throw Me A Line) to tytuł ujęcia dziewięćdziesiątego piątego. Możecie je zobaczyć tutaj>>> i w tym miejscu>>>.
Departament replik opracował działającą wersję urządzenia, którym posłużył się Anakin w jednej ze scen na okręcie Grievousa „Niewidzialna Ręka”. Dzięki temu mechanizmowi wraz z Kenobim uchronił Kanclerza przed śmiercią w szybie windy.

Najnowsze, dziewięćdziesiąte szóste zdjęcie z serii Sith Snapshot nosi tytuł „Grzyb Mustafar” (Mustafar Mushroom). Jest ono dostępne w tym miejscu>>> i tutaj>>>.
Ujęcie prezentuje cyfrowy model jednej z budowli widzianych w dalszym planie krajobrazu wulkanicznej planety Mustafar.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

"Charlie i fabryka czekolady" lepsza od "Zemsty Sithów"

2005-11-17 19:16:00

Jak donosi Onet.pl:

Nietypowa baśń Tima Burtona podbija wypożyczalnie w USA.

W czasie pierwszego tygodnia swojej obecności na rynku DVD/wideo "Charlie i fabryka czekolady" z udziałem Johnny'ego Deppa wyskoczył na pierwszą pozycję w wynikach wypożyczeń oraz sprzedaży. Film zarobił w tym okresie niemal trzynaście i pół miliona dolarów i zdołał nawet pokonać trzeci epizod "Gwiezdnych wojen" - "Zemsta Sithów".


Dla przypomnienia w obu filmach zagrał Christopher Lee.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Rekordowe Gwiezdne Wojny

2005-11-09 18:30:59 Film.Interia.pl

Film.Interia.pl donosi:

8 listopada 2005 roku, po upływie zaledwie tygodnia od premiery wpływy ze sprzedaży filmu "Gwiezdne Wojny: Epizod III Zemsta Sithów" na DVD oraz gry wideo "Star Wars Battlefront II" w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Australii i Ameryce Łacińskiej wyniosły 210 milionów dolarów. Jeszcze nigdy wpływy z "Gwiezdnych wojen" nie były tak wysokie.

"Fenomenalna sprzedaż jest wyrazem niewątpliwej siły całej serii. W niektórych krajach sprzedaż płyt DVD i gry była prawie dwukrotnie wyższa niż przewidywaliśmy. Widocznie klienci chcą jeszcze raz zobaczyć film w doskonałej jakości jaką oferuje płyta DVD, oraz zanurzyć się w świat Gwiezdnych Wojen grając w grę 'Star Wars Battlefront II'" - powiedział Jim Ward, wiceprezes firmy Lucasfilm Ltd. oraz prezes firmy LucasArts.

Rekordowa sprzedaż filmu "Zemsta Sithów" na DVD oraz gry "Battlefront II" jest kontynuacją trendu zapoczątkowanego 19 maja, kiedy to w amerykańskich kinach pojawił się film "Gwiezdne Wojny: Epizod III", który wzbudził powszechne uznanie krytyków. Łączna wartość sprzedaży biletów z jednego dnia wyniosła wtedy 50,6 milionów dolarów.

Latem film "Zemsta Sithów" ustanowił nowe standardy w wielkości sprzedaży biletów kinowych. Jej wartość w USA wyniosła 380 milionów dolarów (468 milionów dolarów na całym świecie), dzięki czemu film stał się na całym świecie filmem roku.

Jednak popularność Gwiezdnych Wojen wykracza daleko poza kino i domową rozrywkę. Firma NPD Group podała niedawno, że zabawki z Gwiezdnych Wojen są najpopularniejszymi zabawkami sprzedawanymi do tej pory, a ich sprzedaż stanowi 9,1% całego amerykańskiego rynku zabawek przed rozpoczęciem okresu świątecznego.

Podczas tegorocznego święta Halloween kostiumy z Gwiezdnych Wojen były najczęściej wybieranymi przebraniami. Na całym świecie w tym samym czasie zorganizowane zostały cztery wystawy muzealne dla uczczenia Gwiezdnych Wojen.

W Polsce najnowsza część "Gwiezdnych Wojen" ukaże się na DVD 1 grudnia.

KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów na DVD - szczegóły polskiego wydania

2005-11-08 20:58:00

Na stronie dystrybutora - firmy Imperial Entertaiment znalazły się szczegóły polskiego wydania ROTS na DVD.

tytuł oryginalny: Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith
wydanie: DVD
data wydania: 2005-12-01
studio: Lucasfilm
kategoria: science fiction
czas trwania: 140 min
reżyseria: George Lucas
obsada: Ewan Mcgregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Ian Mcdiarmid, Samuel l. Jackson

format obrazu: 2.35:1 - 16x9 Widescreen
język: angielski 5.1 ex, polski 2.0, czeski 2.0, słowacki 2.0, turecki 2.0
napisy: angielski, czeski, polski, turecki, słoweński, chorwacki
dysk1: - Dostęp do wybranych scen
- Komentarze audio (angielski 2.0)
dysk2:
- Document o realizacji Części III - "Within A Minute: The making of Episode III" (ok. 79 min.)
- 12 scen usuniętych
- Materiał dokumentalny "It's For Real: The Stunts of Episode III" (ok. 11 min.)
- Materiał dokumentalny "The Chosen One" - Darth Vader (ok. 14:35 min.)
- Materiały dokumentalne z Sieci (ok. 123 min.)
- Teledysk: "A Hero Falls" (ok. 4 min.)
- Zwiastuny filmowe: 1. "Nostalgia" (teaser); 2. "Epic"
- 15 reklamówek telewizyjnych 30 sekundowych
- Zwiastuny gier wideo: 1. BATTLEFRONT 2 XBOX/PS2; 2. EMPIRE AT WAR XBOX/PS2
- Demo gry wideo BATTLEFRONT 2 XBOX/PS2
- Galerie fotosów
- Opcje na DVD-Rom umożliwiające wyłączny dostęp do ekskluzywnej strony na starwars.com
Materiały dodatkowe w wersji oryginalnej wybór scen: 1. Napisy początkowe
2. Zemsta Sithów
3. Bitwa o Coruscant
4. Generał Grievous
5. Uratowanie Kanclerza
6. Konfrontacja z Grievousem
7. Szczęśliwe pojednanie
8. Grievous na Utapau
9. Złe sny
10. Narada z Yodą
11. Żądanie kanclerza
12. Rada Jedi
13. Tajna misja
14. Nie wybrany?
15. Ziarno nieufności
16. Tragedia Dartha Plagueisa
17. Kashyyyk
18. Braterskie pożegnanie
19. Zagubiony bohater
20. Przybycia na Utapau
21. Obi-Wan kontra Grievous
22. Rada wojenna Jedi
23. Ujawnienie Sidiousa
24. Pościg
25. Mace poznaje prawdę
26. Fatalna decyzja Anakina
27. Mace kontra Sidious
28. Powstań, Lordzie Vaderze
29. Świątynia Jedi
30. Rozkaz 66
31. Czas odejść
32. "Czekaj na mnie"
33. Przegrupowanie
34. Narodziny Imperium
35. Straszliwa prawda
36. Obi-Wan i Padmé
37. Odejście Padmé
38. "Złamałeś mi serce"
39. Yoda u Imperatora
40. Bitwa bohaterów
41. Yoda kontra Sidious
42. Ucieczka
43. Poświęcenie
44. Przybycie Imperatora
45. Tajna dostawa
46. Narodziny i odrodzenie
47. Lord Vader
48. Przyszłość bliźniąt
49. Nowa nadzieja
50. Napisy końcowe

Według dystrybutora płyta ma kosztować 79,99 PLN, tymczasem w sklepie OceanDVD.pl można ją kupić za 65 PLN.Wydanie VHS będzie tylko z dubbingiem i będzie kosztować 49,99 PLN. Ogólne informacje (o producentach) identyczne jak w przypadku DVD, dodatków tam niestety nie będzie.

O ROTS na DVD (i VHS) można porozmawiać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #85

2005-11-01 23:45:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze ukazało się osiemdziesiąte piąte zdjęcie z cyklu Sith Snapshot, które nosi tytuł „Ukryty Panel Kontrolny” (Secret Controls). Możecie je zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Tym razem na nowym Snapshocie zaprezentowano urządzenie z prywatnej kwatery w biurze Palpatine`a. Na ujęciu widać zbliżenie na panel kontrolny. Dzięki niemu Kanclerz może urzeczywistnić swoje od dawna ukrywane plany.
Warto wspomnieć, że to właśnie w tym pomieszczeniu owego biura grupka czterech Jedi usiłowała aresztować Palpatine`a. To właśnie wtedy Kanclerz ujawnił się jako Darth Sidious.
KOMENTARZE (24)
Loading..