TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Scena między Senatorami

2005-02-28 22:55:00 Ternian

W sieci pojawił się opis ciekawej sceny z Zemsty Sithów. Prezentujemy go poniżej. (Spoiler):

Całość tyczy się rozmowy trójki Senatorów na planecie Coruscant.

Bail Organa: "To ostatnia rzecz, jaką chciałoby któreś z nas. Siły Alderaanu nie są uzbrojone, nie posiadamy nawet planetarnego systemu obrony. Rozwiązanie polityczne to nasza jedyna opcja." (That's the last thing any of us wants. Alderaan has no armed forces; we don't even have a planetary def ense system. A political solution is our only option.)
Mon Mothma: "Co jest celem tej petycji" (Which is the purpose of this peti tion.)
Mot Mothma położy rękę na dłoni Padme
"Pokładamy nadzieje w tym, iż ukazanie solidarności wewnątrz Senatu, mogłoby powstrzymać Palpatine`a w dążeniu do obalenia Konstytucji, to wszystko. Z podpisami dwóch tysięcy Senatorów..." (We're hoping that a show of solidarity within the Senate might stop Palpatine from further subverting the Constitution, that's all. With the signatures of a full two thousand Senators....)

Padme: "...nadal będziemy mieli mniej niż potrzebujemy, aby zatrzymać wprowadzenie poprawek do Konstytucji według jego własnego uznania. Jestem skłonna przedstawić to Palpatine`owi, ale tracę wiarę w gotowość, a nawet zdolność Senatu do obalenia Kanclerza. Myślę, że powinniśmy to skonsultować z Jedi." (...we still have less than we need to stop his supermajority from amending the Constitution any way he happens to want.I am willing to present this to Palpatine, but I am losing faith in the Senate's readiness, or even ability, to rein him in. I think we should consult the Jedi.)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Dialogi ROTS

2005-02-27 19:52:00 Ternian

W internecie od niedawna krążą nowe dialogi z Zemsty Sithów. Możecie je przeczytać niżej. (Spoiler):

Palpatine jest człowiekiem w średnim wieku. Wskazuje na to dialog „...nigdy nie biegał od czasu kiedy był chłopcem na Naboo...” (...has never run since he was a boy on Naboo...). Zapewne Kanclerz mówi tutaj o sobie w trzeciej osobie. Prawdopodobnie owy dialog Palpatine`a odnosi się do Anakina, który poznaje historie młodości swego przyszłego Mistrza. Możliwe, iż pochodzi on z sekwencji ucieczki z krążownika „Niewidzialna Ręka”.

Po tym jak Anakin przejdzie całkowicie na Ciemną Stronę Mocy przyjmując nowe imię „Darth Vader”, Palpatine powie :
„Lordzie Vader, z twoimi umiejętnościami nie może się równać żaden Sith żyjący przed tobą. Idź na przód, mój chłopcze. Idź dalej i przynies pokój naszemu Imperium” (Lord Vader, your skills are unmatched by any Sith before you. Go forth, my boy. Go forth, and bring peace to our Empire. ).

Fragment dialogi Padme Amidali z Mon Mothmą na Coruscant:
Amidala: „Jest mi równie nie miło tego słuchać jak wam, ale znam Palpatine`a od lat. Był on jednym z moich najbardziej zaufanych doradców. Nie jestem przygotowana na to by uwierzyć, iż jego zamiary mają na celu całkowite rozwiązanie Senatu.” (I am no happier than the rest of you about this, but I've known Palpatine for years; he was my most trusted adviser. I'm not prepared to believe his intent is to dismantle the Senate.)
Mon Mothma: “Dlaczego miałby się tym przejmować? Dzięki tej uchwale, od tego ranka Senat nie istnieje” (Why should he bother? As a practical matter as of this morning, the Senate no longer exists.)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowe spoilery na temat trzech planet

2005-02-27 19:46:00 Ternian

W sieci ukazały się nowe informacje dotyczące III Epizodu. Prezentujemy je poniżej. (Spoiler):

Planeta Utapau:
- Stwór o nazwe Boga, podarowany Obi-Wanowi, umrze w bohaterskim stylu. Po wydaniu rozkazu 66 przez Imperatora, klony zaczną atak również na Utapau. Boga chcąc ochraniać Kenobiego, przyjmie wszystkie strzały szturmowców-klonów. Oboje spadną do oceany, które znajdować się będzie w zagłębieniu pomiędzy murami miasta planety Utapau.
- Rodzinną planetą Grievousa była „Kalee”. Został on ranny w skutek rozbicia się jego promu. Sith rozkazał Geonosianom go odbudować. W sztukach walki na miecze świetlne wyszkolił Grievousa sam Hrabia Dooku.
- Tion Medon powie Kenobiemu, iż Generał Grievous znajduje się na dziesiątym poziomie miasta. To właśnie tam niektórzy mieszkańcy, Utapau będą trzymani jako zakładnicy.
- R4-G9 odleci myśliwcem, Obi-Wana z Utapau. Dlatego tez nikt nie będzie wiedział, że Kenobi znajduje się nadal na tej planecie.
- Miasto „Pau”, na planecie Utapau, jest zasilane przez elektrownie wiatrowe
- Obi-Wan użyje mocy na mieszkańcu Utapau (prawdopodobnie Tionie Medonie), aby ten pozwolił mu użyć stwora „Boga”
- Kiedy Kenobi dotrze na poziom dziesiąty, zostanie on otoczony przez Grievousa, jego ochroniarzy, a także sto droidów bojowych. Obi-Wan zaatakuje i zniszczy jednego z czterech ochroniarzy Grievousa, przecinając go w pół. Dalej będzie on walczył z pozostałymi trzema.
- W pewnym momencie pojedynku z Grievousem, Obi-Wan użyje pałki elektrycznej, czyli broni należącej do ochroniarzy Generała.


Planeta Mustafar:
Na wulkanicznej planecie będzie znajdował się ukryty bunkier (forteca). Grievous będzie twierdził, iż będzie on zdolny odeprzeć atak nawet dziesięciu tysiący Jedi. W czasie filmu, Gunray powie, że ta budowla jest warta fortunę.
Z centrum dowodzenia, znajdującego się w fortecy, będzie można dezaktywować wszystkie droidy bojowe rozsiane po całej galaktyce. Stanie się to na godzinę przed przybyciem Dartha Vadera do fortecy (Wojny Klonów będzie można uznać już wtedy za zakończone).
Dodatkowo w bunkrze będzie znajdować się zautomatyzowana kopalnia lawy, stworzona przez Unię Technokratyczną. To właśnie tam będzie można wydobywać cenne metale, z płynnej skały magmowej.
W momencie, kiedy Anakin, już jako Darth Vader, przybędzie na planetę Mustafar, zabije na początku Sana Hilla, a potem Shu Mai. Następnie wymierzy śmierć w Rune`a Haako a także Wata Tambora. Na końcu zginie Nute Gunray.


Planeta Kashyyyk
- drzewa na Kashyyyku są zwane „drzewami wroshyr”

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Trzy kwestie

2005-02-27 09:32:00 darthpsychotic

W sieci pojawiły się kolejne trzy fragmenty dialogów w postaci plików dźwiękowych. Są to (Spoiler) wypowiedzi Palpatine'a, w jednym pliku słychać też pytanie Anakina skierowane do Imperatora. Oto pliki:

"Do what must be done... Do not hesitate... Show no mercy..." - ŚCIĄGNIJ
Anakin: "Is it possible to learn those powers?"; Palpatine: "Not from a Jedi" - ŚCIĄGNIJ
"Every single Jedi is now an enemy of the Republic..." - ŚCIĄGNIJ
(Koniec spoilera)
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Dokładny opis pełnego zwiastuna ROTS

2005-02-26 16:53:00 Ternian

W sieci ukazały się kolejne opisy pełnego zwiastuna Zemsty Sithów, którego premiera na łamach Hyperspace odbędzie się już we wtorek 8 marca. Opis pierwszej minuty możecie przeczytać tutaj.
Dodatkowo w sieci krąży już opis utworów z Klasycznej Trylogii, jakie zostaną użyte do trailera. Fanowski utwór możecie sciągnąć tutaj>>>.
Dokładny opis pełnego zwiastuna Zemsty Sithów możecie przeczytać tutaj>>>.
KOMENTARZE (51)

Zemsta Sithów

Kolejna kwestia w pliku dźwiękowym!

2005-02-26 09:02:00 darthpsychotic

W sieci pojawiła się kolejna kwestia z Epizodu III - Zemsty Sithów w postaci pliku dźwiękowego. Jest to (Spoiler)Wypowiedź Palpatine'a skierowana do Anakina Skywalkera. Jego słowa brzmią następująco: "...Ciemna strona Mocy jest ścieżką wielu możliwośći, a część z nich może wydawać się... nienaturalna." ("...The Darkside of The Force is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.")(Koniec Spoilera)

Plik można ściągnąć z tego miejsca.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Dialogi Zemsty Sithów w mp3 !

2005-02-25 14:47:00 IKilledSifo-Dyas

W sieci ukazały się dwa fragmenty mp3, ukazujące kwestie z pełnego zwiastuna Zemsty Sithów, który pojawi się w sieci już 8 marca. Możecie je ściągnąć poniżej (Spoiler):

Link 1 – „Byłes wybrańcem” ("You were the chosen one!") . Owa kwestia Obi-Wana pochodzi zapewne ze sceny pojedynku z Anakinem na Mustafar.
Link 2 – Kwesta Mace Windu i Palpatine przed rozpoczęciem morderczego pojedynku w biurze na Coruscant.
„Jesteś aresztowany Kanclerzu” („You’re under arrest, Chancellor”) - Mace Windu
, „Grozisz mi, Mistrzu Jedi?” ("Are you threatening me,Master Jedi?") - Palpatine

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (34)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2005-02-25 08:49:00

W sieci pojawiły się kolejne grafiki związane z Epizodem III - Zemstą Sithów:

(Spoiler)
Zdjęcie 1 - skan okładki magazynu Total Film, jedna z wersji zawiera dotąd niepublikowane zdjęcie promocyjne Darth Vadera
Zdjęcie 2 - Obi-Wan i Anakin kontra Dooku, kolejny kadr z pojedynku
Zdjęcie 3 - fragment bitwy toczącej się nad Coruscant
Zdjęcie 4 - porównanie zdjęć promocyjnych- jaki ojciec, taki syn ;)
Zdjęcie 5 - Yoda podczas walki z Darth Sidiousem/Imperatorem w Senacie
(Koniec spoilera)
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Przewodnik po planetach ROTS część I

2005-02-23 19:24:00 Resztki Imperium i Homing Beacon

W najnowszym liście „Homing Beacon” wysyłanym przez oficjalną do zalogowanych użytkowników, ukazała się ciekawa informacja odnośnie planetarnych systemów, jakie ujrzymy w Zemście Sithów.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ROTS zobaczymy więcej planet niż w jakimkolwiek innym filmie cyklu Gwiezdnej Sagi. Dodatkowo będzie ich nawet więcej niż w pozostałych pięciu filmach w sumie (przynajmniej tak donosi Homing Bacon). Jakby nie liczyć będzie ich co najmniej dziesięć. Dotychczas mieliśmy okazje podziwiać planety - Tatooine, Yavin (wraz z księżycem), Hoth, Dagobah, Bespin, Naboo, Coruscant, Kamino i Geonosis. To daje 9 planet. Jeśli Endor, który jest księżycem doliczymy, będzie 10. A jeszcze w ANH widać Alderaan, więc byłoby 11. Czy zatem będzie 12 planet w Epizodzie III? Na razie poznamy cztery pierwsze, gdyż list z oficjalnej będzie je nam opisywał w przynajmniej trzech kolejnych odsłonach.
To wszystko jest przez skalę finałowej części Gwiezdnych Wojen, zobaczymy galaktykę od serca Republiki, aż po najdalsze zakątki Zewnętrznych Rubieży. Poniżej przedstawienie czterech pierwszych planet w kolejności alfabetycznej. (Spoiler):

Alderaan - galaktyczne centrum sztuki i piękna, to świat czysty i przepełniony pacyfistycznymi poglądami. Alderaan w Senacie reprezentuje Bail Organa (w tej roli Jimmy Smith), który potem stanie się przybranym ojcem księżniczki Leii. Alderaan pojawi się w filmie jedynie na chwilę. W tle zobaczymy krajobrazy, którym zdjęcia zrobiono w Alpach Szwajcarskich, oczywiście odpowiednio zmodyfikowane komputerowo. Kultura Alderaanu jest bardzo mocno rozwinięta i ekskluzywna, wszystko sprawia wrażenie lśniącego. Zobaczymy cieńkie stroje i kopułowate nakrycia głowy, które są normą na statkach należących do mieszkańców Alderaanu. Poza Bailem Organą, w filmie zobaczymy też kapitana Antillesa - dowódcę Tantive IV (w tej roli Rohan Nichol) oraz żonę Baila Organy i jednocześnie królową Alderaanu Brehę Organę. Breha Organa będzie zagrana przez Rebeccę Jackson Mendoza.
Alderaan nie jest całkowicie nowym światem dla Gwiezdnej Sagi. Po pierwsze pojawił się już w ANH, a także w niektórych publikacjach z EU, w tym w trylogii Hana Solo. Pojawił się tam wicekról Alderaanu - Bail Organa. Wszystko wskazuje na to, że po śmierci swojej małżonki, o której Leia myślała, że to matka, Bail stracił tytuł Księcia Małżonka, a dostał Wicekróla.

Cato Neimoidia - jeden z najważniejszych światów Federacji Handlowej. To właśnie tam chciwi Neimoidianie trzymają swoje najcenniejsze skarby. Początkowo miał być to gazowy gigant, który miały okrążać stacje kosmiczne, tworząc coś na wzór sztucznego pierścienia wokół planety. Miało to też nawiązywać do statków Federacji, które pojawiły się w Epizodzie I. A mieszkańcy planety, a raczej rezydenci stacji wokół niej, mieli żyć w bogactwie, dzięki bogatym złożom cennych metali. Dominować miały tam pstrokate kolory.
W skończonym filmie, Cato Neimoidia to planeta z miastami wypełnionymi drapaczami chmur, a między wieżowcami wybudowane są mosty je łączące. Jedną z definicji podczas powstawania świata w umysłach artystów była definicja "świat mostów". W Epizodzie III pojawia się nawiązanie do sytuacji w której Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i komandor Cody walczyli na Cato Neimoidii, co opisuje powieść "Labirynt Zła" Jamesa Luceno, będąca wprowadzeniem do Epizodu III.

Coruscant – stolica republiki i miejsce narodzenia się Galaktycznego Imperium. Jest to planeta – miasto, która będzie dość mocno zaakcentowana w Epizodzie III, tak jak w całej trylogii prequeli. Powrócą Apartament Padme, który tym razem został wzbogacony o werandę, Świątynia Jedi wraz z nowymi komnatami, w tym wojennym pokojem odpraw, hangarem czy pomieszczeniem komputerów, Senat wraz z nowymi fragmentami biura Kanclerza.
Z ważnych nowych cześci, zobaczymy gmach Opery Galaxies, gdzie Najwyższy Kanclerz będzie miał swoją prywatną lożę. W filmie będzie on z niej oglądał wodny balet Kalamarian wykonywany w środowisku o zerowej grawitacji.

Felucia – twierdza należąca do Gildii Kupieckiej. To właśnie tam spotkamy Aaylę Securę, która będzie przewodzić republikańskiej misji. Początkowo Lucas planował pokazać upadek każdej z planet należących do głównych ras separatystów. Felucia miała być domem dla Shu Mai jej rasy – Gossamów. Miała to być planeta grzybów. W filmie cały krajobraz Felucii powstał głónie dzięki modelom ILMu. Planeta to mieszanina koloru żółtego, niebieskiego i zielonego, reprezentująca egzotyczną wegetację roślin i grzyby, w tym także olbrzymie przypominające butelki rośliny, które rozczepiają i zabarwiają światło słoneczne na różne kolory. Na planecie tej żyją olbrzymie żuki przypominające larwy, używane często jako zwierzyna juczna, a także prawie przeźroczyste formy życia jak ptaszki z gumowatym mięsem.
Sama akcja na Felucii pojawia się w komiksie „Reversal of Fortune”, publikowanym na zasadzie sieciowych stripów na Hyperspace.
Warto dodać, że sam pomysł planety z porośniętej olbrzymimi grzybami, gdzie światło zmienia barwę, jest już stary i został wykorzystany w EU. Tak właśnie wygląda planeta Xagobah.
(Koniec Spoilera)

Niebawem pewnie pojawi się kolejna część przewodnika po planetach.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z III Epizodu

2005-02-23 15:47:00 Motee

W sieci ukazały się ciekawe zdjęcia z III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Co ciekawe większość z nich to ukończone sceny Zemsty Sithów.
Prezentujemy je poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Prom Theta i trzy V-Wingi.
- Zdjęcie 2 - R2-D2 i Super Droid Bojowy.
- Zdjęcie 3 - Anakin, Obi-Wan, Kanclerz i R2-D2 na mostku „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 4 - Odłamek okrętu Generała Grievousa na Coruscant.
- Zdjęcie 5 - Shocktrooper - elita szturmowców-klonów. Zobaczymy ich w komnatach Senatu.
- Zdjęcie 6 - Najwyższy Kanclerz Palpatine.
- Zdjęcie 7 - Kanclerz i R2 na mostku „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 8 - Palpatine wiszący na kablu szybu od windy. Całość będzie miała miejsce na krążowniku Grievousa.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Dokładny opis pierwszej minuty 2 zwiastuna ROTS

2005-02-23 09:19:00 Ternian za zwiastun ROTS

Niedawno w sieci ukazał się dokładny opis pierwszej minuty 2 zwiastuna Zemsty Sithów, który pojawi się na łamach Hyperspace już 8 marca (pisaliśmy o tym tutaj). Prezentujemy go poniżej
(Spoiler):

Na początku zwiastuna zobaczymy znane wszystkim logo Studia Fox a także LucasFilmu.

Pierwsza scena nowego trailera będzie przedstawiała prom klasy Theta eskortowany przez trzy myśliwce klasy V-Wing, kierującymi się na Coruscant.

Następnie zostaniemy przeniesieni na Coruscant, gdzie w późny wieczór, będzie widać wnętrze Republikańskiego Biura Kierowniczego.

Następnie kamera pokaże zbliżenie kanclerza Palpatine`a, który celowo będzie mówił powoli, patrząc przed siebie, i przyglądając się baletowi na scenie.
Palpatine - "Ciemna Strona Mocy to ścieżka wielu możliwości...niektóre z nich są uznawane za nienaturalne... ("The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural")
Później zobaczymy scenę z Anakinem w zbliżeniu, który będzie niezmiernie skupiony na słowach Palpatine`a. Anakin - "Czy istnieje możliwość, aby poznać te siły?" ("Is this possible to learn those powers?")
Następnie Kanclerz zwróci się w stronę Skywalkera.
Palpatine - "Nie od Jedi" (Not from a Jedi)

Cywilny prom przeleci nad krajobrazem miasta Coruscant, kierując się w stronę budynku Senatu.

Następnie będzie widać Anakina i Obi-Wana znajdujących się w Świątyni Jedi. Obaj będą schodzili po schodach.
Obi-Wan - "Rada chce, abyś donosił o wszelkich poczynaniach Kanclerza" (The Council wants you to report on all the Chancellors dealings)

Dalej będzie widać sekwencje z ochroniarzem Grievousa (Magna Gwardzistą) wraz z dwoma droidami bojowymi.

Anakin - "To zdrada!" ("That's treason")

Następnie będzie zaprezentowana scena, w której Palpatine wstanie ze swojego krzesła w pokoju zwanym przedsionkiem.

Obi-Wan - "Jesteśmy na wojnie, Anakinie" (We are at war, Anakin.)

Dalej zostaną ukazane sceny, w których rozgrywa się bitwa kosmiczna. Będą widoczne wielkie wybuchy, w których zginie wiele pilotów-klonów.

Następnie Anakin usiądzie przy Palpatine`ie w loży Kanclerza Opery Galaxies. Na scenie będzie można spostrzec wielkie kule wody, unoszące się nad powierzchnią, w których będą znajdować się tancerki.

Dalej zaprezentowano scenę z Mace`em Windu. Głos Mistrza Jedi nagle stanie się ponury. Mace - "...bardzo niebezpiecznie umieszczać ich razem..." (...Very dangerous putting them together...)

Następnie będzie widać sekwencje, w której Palpatine klepie po ramieniu Anakina w biurze na Coruscant.

Mace - "Myślę, że chłopak nie będzie w stanie temu sprostać...." (I don't think the boy can handle it...)

Dalej umieszczono scenę z Obi-Wanem i Windu siedzących w lecącej kanonierce klonów. Mace - "Nie ufam mu.." (I don't trust him)

Później będzie ukazany motaż scen, w którym mysliwce typu Tri strzelają w myśliwiec Republiki, który eksploduje, a jego pozostałości przelatują dalej przy ekranie.

Następnie zobaczymy sekwencje z zaniepokojonym Palpatine`em.
Palpatine - "Potrzebuje twojej pomocy...synu" (I need your help, son)
Kanclerze oddala się od Anakina.
Palpatine - "Wyznaczam ciebie jako mojego osobistego przedstawiciela w Radzie Jedi" (I'm appointing you to be my personal representative on the Jedi Council)

Następnie będzie widać scenę z Anakinem. Skywalker będzie widać od tyłu, stojącego po środku okrągłego pomieszczenia Rady, .
Ki-Adi Mundi i Plo Koon pojawiają się na siedzeniach w Radzie jako hologramy pomiędzy innymi Mistrzami Jedi.
Mace - "Zostałeś przyjęty do Rady, ale nie nadajemy ci stopnia Mistrza" (You're on this Council, but we do not grant you the rank of Master)
Kenobi spogląda na reakcję Anakina.
Następnie ujrzymy zbliżenie na Anakina, który będzie w szoku - "Słucham?" (What?)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Drugi zwiastun Zemsty Sithów już 8 marca !

2005-02-22 19:06:00 DHC

Na łamach serwisu DHC pojawiła się bardzo ciekawa informacja.

Oficjalne ogłoszenie nowego zwiastuna Zemsty Sithów, odbędzie się we wtorek 1 marca. Prawdopodobnie w tym czasie pojawi się informacja na StarWars.com.

Drugi zwiastun zostanie opublikowany dla wszystkich Fanów w piątek 11 marca.
Jednak członkowie płatnej strefy Hyperspace będą mogli go już zobaczyć 8 marca, czyli trzy dni przed premierą trailera dla szerokiego grona Fanów, pomiędzy godzinami 15:00 - 16:00 w USA. Według czasu Polskiego będzie to sześć godzin później, czyli 21:00-22:00.
Co ciekawe nowy zwiastun będzie trwał 2 minuty i 26 sekund.

Opis drugiego zwiastuna Zemsty Sithów możecie przeczytać w tym linku>>>.

Pierwszy zwiastun III Epizodu możecie zobaczyć tutaj
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 70 – ukończona scena

2005-02-22 16:41:00 StarWars.com

Na łamach serwisu StarWars.com w płatnej strefie Hyperspace, pojawiło się siedemdziesiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Ukazano na nim jedną z ukończonych scen do Zemsty Sithów. Znajduje się na niej Padme, która siedzi w środku statku z Naboo, a konkretnie przy kokpicie. Prawdopodobnie udaje się na wulkaniczną planetę Mustafar. Wskazuje na to czerwone oświetlenie wnętrza statku jak i światło padające na żonę Anakina, o tym samym kolorze.

Padme ma na sobie lekki strój. Jest on wykonany z ciemno jak i jasno szarego materiału. Co ciekawe nie zakrywa sekretu Amidali, czyli jej ciąży.

Na zdjęciu żona Skywalkera jest zmartwiona poczynaniami męża. Sugeruje to jej lewa ręka podtrzymująca głowę jak i zamyślony, a tym samym strapiony wyraz twarzy. Więcej na temat sceny pomiędzy Anakinem i Padme przed odlotem na Mustafar jak i dziejącej się na wulkanicznej planecie, pisaliśmy tutaj>>> i tutaj>>>.

Wnętrze statku posiada dosyć opływową strukturę. Jednak niektóre elementy wskazują na lekką kanciastość, znaną z architektury, jaką mogliśmy podwiać w odległych czasach po Wojnach Klonów , czyli Wojny Domowej między Imperium a Rebelią w Klasycznej Trylogii.

Warto dodać, iż na łamach dystrybutora Zemsty Sithów w Polsce, czyli CinePix, znalazło się owe zdjęcie do ściągnięcia. Jednak jest ono w o wiele większej rozdzielczości. Co ciekawe pokazuje całą scenę z filmu, gdzie widać choćby C-3PO jak i większą część statku. Na siedemdziesiątym Before the Helmet ukazano tylko cześć owe sekwencji.
(Koniec Spoilera)
Zdjęcie możecie zobaczyć w tym linku>>>.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Dystrybutor Zemsty Sithów publikuje zdjęcia!

2005-02-20 19:26:00 CinePix

Na łamach serwisu dystrybutora Zemsty Sithów w Polsce, CinePix pojawiły się ciekawe materiały prasowe. Chodzi o sceny z filmu, koncepty jak i ujęcia z planu. Co ciekawe, niektóre publikowaliśmy już na łamach Bastionu. Mimo wszystko znalazło się kilka nowych zdjęć. Materiały prasowe, dzięki uprzejmości CinePix prezentujemy poniżej.

Link 1 (11.6 MB) – koncepty, zdjęcia z planu.
Link 2 (11.1 MB) – ukończone sceny z filmu.
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Nowe spoilery wraz ze zdjęciami i konceptami

2005-02-18 15:06:00 Ternian

Niedawno w sieci ukazały się nowe informacje, dotyczące III Epizodu. Możecie je przeczytać poniżej. (Spoiler):

- Commandor Gree jest klonem, który zdradzi Yode na planecie Kashyyyk.< br/> - Bitwa na Kashyyyk, będzie toczyła się przy drzewnym mieście zwanym Kachirho. To właśnie tam zobaczymy Yodę walczącego mieczem świetlnym po raz pierwszy na rodzinnej planecie Wookie`ich.
- W momencie, kiedy Darth Sidious ogłosi zakończenie Wojen Klonów, zostaną wydane rozkazy mające na celu wyłączenie wszystkich droidów bojowych.
-Droid medyczny FX-9 przeprowadzi wiele transfuzji krwi w ciele Anakina. Dodatkowo skoryguje płuca, oczy, struny głosowe, twarz, ręce, nogi oraz skórę. Będzie on podobny do modelu FX-7 z Imperium Kontratakuje
- W Senacie będą znajdować się "shocktrooperzy", czyli doborowi szturmowcy-klony. Wyglądają oni niemal identycznie jak zwykłe klony z czasów Zemsty Sith ów. Jednak mają na sobie specyficzne oznakowania, w kolorze czerwonym. "Shocktrooperów" zobaczymy w scenach ogłoszenia Imperium przez Palpatine`a. Tu warto dodać, że nazwa Shocktrooper jest dość stara, początkowo określała grupę wojowników, która później została przemianowana na Mandalorian. Nazwa ta pojawiła się jeszcze w czasie wstępnych prac do Imperium Kontratakuje.
- Nute Gunray będzie jednym z członków "Rady Separatystów", którzy ukryją się na Mustafar. Anakin, już jako Darth Vader, zabije ich wszystkich. Jednak skulony Gunray będzie błagał o litość.
- Rasy zamieszkujące planetę Utapau są "Utai" oraz "Utapaun". Zdjęcie rasy „Utai” możecie zobaczyć w tym linku>>>.
- Nowe Jedi Starfighery, czyli modele Eta-2, są zwane potocznie "Jedi Interceptorami". Co ciekawe nie są one jedynymi myśliwcami, które nawiązują do TIE Fighterów Imperium. Nowe zwane one są V-Wingami, są to małe statki, które wyglądają z przodu jak litera "H". Owe myśliwce zobaczymy w czasie eskortowania promu Theta, którym Palpatine poleci na Utapau, aby zabrać Anakina na Coruscant.
- Legion 501 składa się ze szturmowców-klonów, uczestniczących w zabijaniu Jedi w Świątyni, na Coruscant, pod dowództwem Dartha Vadera.
- Tion Medon jest administratorem planety Utapau. Dodatkowo przez ponad dwieście lat zarządza portem kosmicznym w mieście "Pau". To właśnie w tym miejsc u na Utapau wyląduje Obi-Wan.
Dodatkowo Tion posiada doradcę "Lampay Fay`a". Oboje są obywatelami wyższej klasy społecznej.
- Planeta TELLANROAEG będzie jedną z czterech, które zobaczymy w montażu sc en, po aktywacji rozkazu 66.
- Rada Jedi nie nada stopnia „Mistrza” Anakinowi, który niegdyś zdobył Obi-Wan wstępując w szeregi Rady. W tym czasie Skywalker nie będzie się czuł winny za to, iż ukrywa pewne tajemnice przed Jedi. Anakin straci wiarę w Zakon. Będzie to jeden z wielu powodów przejścia Skywalkera na Ciemną Stronę Mocy...

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Ukończone sceny!

2005-02-17 23:50:00 Duke

W sieci dostępnych jest siedem nowych klatek z Epizodu III. Są w bardzo dobrej jakości, niestety ich rozmiary są niewielkie. Tylko jedna jest nam znana, wcześniej była jednak słabo skompresowana. Oto wszystkie zdjęcia (uwaga, zawierają Spoilery!):

Hologram przedstawiający bitwę w Świątyni Jedi
Anakin nad ciałem Dooku
Płonąca świątynia
Kashyyyk
Próba aresztowania Palpatine'a
Obi-Wan kontra ochroniarz Grievousa
Wizyta u Imperatora
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Kolejne zdjęcia - UPDATE!

2005-02-17 22:13:00 Przemo, Zygster, Anakin2005

W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć z Zemsty Sithów. Poniżej prezentujemy kolejne cztery. Dwa z nich były prezentowane wcześniej, jednak w mniejszej rozdzielczości. Dwa są zupełnie nowe. Oto one:

Ostatnie wskazówki przed sceną- UWAGA, ZDJĘCIE JEST DUŻYM SPOILEREM
Anakin przed Radą Jedi
Yoda, Mace Windu, Obi-Wan i klony w kanonierce
Generał Grievous

Opis pierwszego zdjęcia:
(Spoiler)
Zdjęcie pierwsze przedstawia ostatnie przygotowania przed sceną pojedynku Mace'a Windu i Imperatora Palpatine'a. Można z niego wywnioskować, że bynajmniej na poczatku walki Lord Sith będzie miał taki wygląd, jaki znamy z Ataku Klonów. Zestarzeje się on znacznie dopiero po zaatakowaniu czarnoskórego Jedi piorunami Mocy.
(Koniec spoilera)

Update by Fett (17 luty 2005, 23:53)
Dostępne są trzy kolejne zdjęcia:
"GG-Fighter"
Padme
Raymus Antilles
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

George Lucas zagra w Zemście Sithów

2005-02-17 16:34:00 Resztki Imperium

Stało się. W końcu George Lucas przewinie się w drobnej roli w Epizodzie III. Dołączy tym samym do Ricka, Pabla, Bena, Jetta, Katie i wielu innych. (Spoiler):

Jego rola ograniczy się jedynie do siedzenia w teatrze. Nic więcej. Postać ma się nazywać Baron Papanoida i zapewe pojawi się jeszcze gdzieś przy materiałach odnośnie EU. Miejmy nadzieję, że Lucas w ostatniej chwili nie wytnie sceny z samym sobą z filmu.

(Koniec Spoilera) Warto dodać, iż sam strój w jakim paraduje Lucas, to połączenie dwóch wcześniejszych konceptów nowego ucznia Sidiousa – do AOTC, czyli swoiste pierwowzory Dooku.
KOMENTARZE (30)

Zemsta Sithów

Plakaty promocyjne

2005-02-17 16:11:00 darthpsychotic

W sieci pojawiły się skany plakatów promocyjnych powiązanych z Zemstą Sithów. Oto one:

Darth Vader
Generał Grevious
Generał Grevious
Mace Windu
Mace Windu
Obi-Wan vs. Anakin
Obi-Wan vs. Anakin
Stormtrooper
Stormtrooper
Yoda
Yoda
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2005-02-17 16:04:00 robbie_20002002

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z Zemsty Sithów. Jedno z nich natomiast jest nam znane, jednak ma znacznie większą rozdzielczość. Oto one:

Generał Grevious
Generał Grevious
Palpatine podczas próby aresztowania
Anakin- fragment okładki jednego z albumów
Yoda, Mace i Obi-Wan
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Wysokiej jakości zdjęcie z pojedynku

2005-02-16 23:11:00 Anakin2005

Jakiś czas temu informowaliśmy o zdjęciach z pewnego pojedynku. Tutaj prezentujemy nową scenę z owej walki. (Spoiler):

Warto przypomnieć, iż całość tyczy się starcia pomiędzy Anakinem Skywalkerem a Hrabią Dooku na krążowniku Grievousa „Niewidzialna Ręka”.
Bardzo dokładny opis tej sceny możecie przeczytać tutaj>>>.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Trzy zdjęcia

2005-02-16 17:12:00

W sieci pojawiły się trzy zdjęcia z Epizodu III. Dwa z nich to ukonczone sceny, jedno to fotka z planu. Warto zauważyć, że mają znacznie większą rozdzielczość i są w lepszej jakości. Oto one:

Obi-Wan na Utapau
Yoda i Bail Organa
Plan- Darth Vader i Darth Sidious/Imperator
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Anakin i Padme

2005-02-16 16:53:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno pisaliśmy ciekawa informację, odnośnie jednej z końcowych scen Zemsty Sithów. Dzisiejszy spoiler odnosi się w dużym stopniu do Anakina i Padme. Prezentujemy go ponizej. (Spoiler):

”Głupcze! Myślałeś ze strach, który odczuwasz należy do mnie? ("Fool! Do you think the fear you feel is mine?") Owa kwestia Dartha Sidiousa z Zemsty Sithów ciekawe odnosi się do jednej z sekwencji z Anakinem i Padme.

Po tym jak Anakin Skywalker już jako Dartha Vader, zniszczy Jedi w Świątyni, natychmiast uda się do apartamentu jego żony, Padme.

Vader oświadczy, iż unicestwił Rebelie Jedi. Dodatkowo wspomni, że Mace Windu jak również inni Mistrzowie, próbowali zabić Palpatine`a. Darth Vader będzie uważał, że Obi-Wan zginął.

Lord Sithów będzie starał się przekonać Padme, iż Jedi są zdrajcami których trzeba wytępić. Co ciekawe powie jej, że jest bezpieczna, na tyle na ile będzie się trzymała z dala od Rebelianckich Senatorów.

Padme spyta się, w jaki sposób będzie bezpieczna.

Vader ujawni jej, że nie musi się niczego obawiać, bo jest jego żoną. Skonsultował wszystko z Palpatine`em, który zgodził się zapewnić jej ochronę tak długo jak tylko nie będzie popierać Delegacji Dwóch Tysięcy.

Padme będzie zaskoczona, że Palpatine wie o jej małżeństwie z Anakinem.

Darth Vader powie jej, że Palpatine zawsze to wiedział. Przyjaciele z planety Naboo, a konkretnie miasta Theed mu to ujawnili.

Vader - „Musze polecieć na Mustafar, by ostatecznie zakończyć tę wojnę” ("I need to go to Mustafar to finally end this war.").

Ostatnie słowa Vadera przed odlotem - „Kocham cię, czekaj na mnie...” ("I love you, wait for me...").

Wszystko to, o czym się aktualnie dowie Padme będzie dla niej przytłaczające. Jednak jej miłość do Anakina, który stał się już Darthem Vaderem, oślepi jej osąd...

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Plakat teaserowy z Zemsty Sithów już do kupienia w Polsce!

2005-02-16 09:11:00 Plakaty.pl

W ofercie sklepu internetowego Plakaty.pl pojawił się od dawna oczekiwany w Polsce plakat teaserowy z Zemsty Sithów. Jego rozmiary to 91,5 x 61 centymetrów, a cena to zaledwie 15,70 zł. Wszystkich chętnych zapraszamy w to miejsce>>>.
Przypominamy, iż aby dokonać zakupu, należy być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem sklepu.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Wycięta scena z Zemsty Sithów

2005-02-15 23:16:00 Ternian

Premiera III Epizodu Gwiezdnych Wojen odbędzie się 19 maja 2005 roku. Za niespełna 92 dni Saga będzie ukończona.
Jednak już teraz wiadomo o jednej z wyciętych scen Epizodu III. (Spoiler):

W ukończonym montażu, pod koniec Zemsty Sithów, była sekwencja w której Yoda przybywa na Dagobah.

Była to okazja do zobaczenia Mistrza Jedi na wygnaniu po upadku Rycerzy Jedi.
Wszystko to jest sprawką Lucasa, który zdecydował wyciąć tę scenę. Jest to spowodowane tym, iż Epizod III ma zbyt wiele krótkich i zwięzłych zakończeń. Dla przypomnienia w kolejności będą to:

- pogrzeb Padme na Naboo.
- Palpatine, Darth Vader i Tarkin na pokładzie Niszczyciela Gwiezdnego.
- Obi-Wan i mały Luke na Tatooine.

Być może, ukończone sekwencje z Yodą na Dagobah pojawią się w niewykorzystanych scenach filmu w dodatkach do wydania DVD Zemsty Sithów.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Pierwszy pojedynek – dokładny opis

2005-02-15 23:01:00 Resztki Imperium i Spoileriffic za ROTS

Niedawno w sieci pojawiła się bardzo ciekawa informacja, opisująca dość dokładnie jedną z pierwszych sekwencji z ROTS. Poniżej zamieszczam szczegółowy opis. (Spoiler):

Owa scena jest zakończeniem pojedynku z Dooku z AOTC.

Tocząca się bitwa kosmiczna nad Coruscant będzie widzialna z okien kwater Generała na pokładzie krążownika Federacji. Jego wielopoziomowy pokój, zimny i metaliczny, będzie zawierał konsole kontrolne. Zobaczymy tam Palpatine’a przykutego do olbrzymiego, acz znów znanego krzesła. Usłyszymy jak otwierają się olbrzymie drzwi, a wejdą przez nie Obi-Wan i Anakin rozglądając się po małym balkonie. Zejdą po schodach i podejdą do porwanego kanclerza. Nie będzie tu ani śladu Grievousa.

Ale gdy tylko dwóch Jedi podejdzie do niego, szybkim spojrzeniem da im znak, kiwnie głową i powie „Dooku”. W tym momencie w wejściu pojawi się hrabia Dooku wraz z dwoma super droidami bojowymi po obu stronach. Ruszy naprzód lecz nagłym i niespodziewanym ruchem podskoczy i wyląduje gdzieś w środku pomieszczenia. W przyczajonej pozycji dosięgnie swego miecza, lecz nie włączy go. Dwa droidy będą stały i pilnowały drzwi. Dooku powie:

- „Wasze miecze, panowie. Nie chcemy zrobić bałaganu przed obliczem Kanclerza”. (Your swords please, gentlemen. We don't want to make a mess of things in front of the Chancellor.)

Ale dwaj Jedi już nie popełnią błędu sprzed trzech lat i tym razem docenią potęgę hrabiego. Zrzucą swe płaszczę, przygotowując się do bitwy. Podejdą do Dooku.

- „Tym razem weźmiemy go razem” (This time we'll take him together.) – powie Obi-Wan, do swego byłego ucznia.
- „Chciałem właśnie to samo powiedzieć” (I was just about to say the same thing). – odpowie Anakin.
Zatrzymają się przed Dooku, spoglądając w jego twarz.

- „Nie uciekniesz tym razem, Dooku” (You won't get away this time, Dooku.) – oznajmi Obi-Wan włączając swój miecz. Anakin zrobi to samo, Dooku trzymając rękojeść z boku także uaktywni ostrze.

- “Nie zakładajcie, że skoro jest was dwóch, macie przewagę” (Do not assume that just because there are two of you, that you have the advantage.") – ostrzega Dooku. Palpatine przygląda się wszystkiemu z zaciekawieniem.

Pojedynek się zacznie, jak trójka walczących będzie zaciekle atakować. Dooku uda się utrzymać na dystans obydwu Jedi, tylko dzięki doskonałej umiejętności władania mieczem. Po kilku sekundach walki Dooku, przerwie ją i cofnie się w kierunku wejścia, zwiększając dystans. To podstęp, dzięki któremu Dooku pchnie Mocą Obi-Wana rzucając go do tyłu. Anakin jednak będzie kontynuował walkę z Lordem Sithów, który 3 lata temu pozbawił go ramienia. Tym razem Skywalker będzie walczyłbardziej pewnie, stał się mądrzejszy i potężniejszy. Dooku będzie zmuszony się wycofać aż do najbliższych schodów prowadzących do balkonu.

Obi-Wan wstanie na nogi i uda się ku innym schodom. Dwa Super droidy bojowe, stojące na balkonie otworzą ogień do Obi-Wana, który będzie blokował i odbijał strzały blastera i poruszał się na przód. Rykosztetem zdejmie jednego z droidów, trafiając go w pierś. Drugi droid będzie dalej strzelał do Obi-Wana i zacznie schodzić po schodach. Kenobi przetnie go na pół i dołączy do Anakina, i znów będą walczyć dwóch na jednego.

Dooku będzie zmuszony odzielić walczących, by pokonać ich osobno. Kopnie Anakina, spychając go do tyłu i spróbuje używając Mocy, ponownie zaatakować Obi-Wana. Tym razem Kenobi wytrzyma, ale niebawem Dooku zacznie go przemieszcać Mocą. Obi-Wan rozwali barierkę balkonu i spadnie na podłogę, tracąc świadomość. Dooku postanowi dokończyć robotę i zrzucić balkon na Obi-Wana, ale spadający tylko w części trafi na Kenobiego, w tym na jego nogę.

Wzbudzi to jedynie większą furię Anakina. Znów będą walczyć na podłodze. Dooku skomentuje, że wyczuwa Ciemną Stronę w Skywalkerze, gniew, agresję.

- „Ale jej nie używasz” (But you do not use it.) – doda. Ich miecze ponownie się zderzą, a walka zacznie przenosić coraz bliżej Palpatine’a, który tylko obserwuje. Tam w coraz szybszej walce objawi się zwycięzca. Anakin odetnie ramię hrabiemu, w którym trzymał miecz. To spowoduje zagubienie u hrabiego. Anakin natychmiast oetnie mu drugą rękę, a Dooku zareaguje już tylko szokiem. Anakin zatryumfował. Dooku padnie na kolana, a Anakin ułoży miecz niczym nożyce przy szyi hrabiego.

Anakin patrząc w oblicze Dooku uzna, że jego zabicie jest niepotrzebne, gdyż można go aresztować. W tym momencie Palpatine, rozkaże go dobić. Dooku odwróci się do Palpatine’a zdumiony i powie:

-„Co? Obiecałeś mi amnestię... „(What?! You promised me amnesty...).

To tylko spowoduje zamęt w głowie Anakina. Palpatine ponownie będzie nalegał, by dobić hrabiego.

- „Wiem, że nie powinienem...” (I know I shouldn't...) – Anakin powie do siebie. Ale po kilku słowach Palpatine’a, Anakin podejmie decyzje i zetnie głowę hrabiego, a następnie będzie spoglądał jak toczy się ona po podłodze.

Anakin uwolni Palpatine’a.

- „On był zbyt niebezpieczyny, by pozostał żywy” (He was too dangerous to be left alive.) – stwierdzi Kanclerz.

Anakin stwierdzi, ze żałuje tego co zrobił, ale Palpatine przypomni mu, ze to nie pierwszy raz.

-„ Pamiętasz co mi mówiłeś? O twojej matce i ludziach Pustyni?” (Remember what you told me? About your mother and the Sand people?) – powie Kanclerz. Anakin nie podejmie tematu, lecz pobiegnie do Obi-Wana. Palpatine tymczasem podejdzie do schodów i skieruje się do drzwi. Gdy Anakin oznajmi, że Obi-Wan nie jest poważnie ranny, Kanclerz powie:

- „Zostaw go” (Leave him). Ale Anakin spojrzy na Palpatine’a, jakby żądając wyjaśnień. Ten tylko powie, że muszą szybko stąd się wydostać, a zabranie Obi-Wana jedynie ich spowolni. Anakin stwierdzi, ze nie zostawi przyjaciela:

- „Jego przeznaczenie, będzie naszym” (His fate will be our own.) – stwierdzi.
(Koniec Spoilera)
O przebiegu ROTS można porozmawiać tutaj.
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Szkic koncepcyjny z Obi-Wanem

2005-02-15 15:26:00 anakin2005

Dzisiaj w internecie pojawił się ciekawy szkic koncepcyjny z Zemsty Sithów. Prezentujemy go w tym linku>>>. (Spoiler):

Co ciekawe owy projekt graficzny do filmu, ukazuje Mistrza Kenobiego znajdującego się w mieście na planecie Utapau. Obi-Wan wsiądzie na jaszczurkę o nazwie „Boga”. To właśnie na tym zielonkawym stworzeniu, Kenobi uda się w pogoń za Grievousem. Co ciekawe Generał będzie prowadził kołowy pojazd, który będzie potrafił rozłożyć cztery odnóża. Figurkę Hasbro ukazującą stworzenie “Boga” możecie zobaczyć tutaj, a zestaw Lego przedstawiający scenę pościgu na Utapau tutaj.
Warto wspomnieć, iż nad miastem, będzie rozgrywać się wielka bitwa między siłami Republiki oraz Konfederacji. W czasie kiedy Republika wyjdzie zwycięsko, Imperator wyda rozkaz 66, przejmując całkowicie szturmowcy-klony, przez co Obi-Wan będzie zmuszony do zabijania własnych żołnierzy.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Informacje na temat początkowej bitwy

2005-02-15 15:10:00 magazyn Empire

John Knoll, dyrektor efektów graficznym w firmie Industrial Light and Magic (ILM), udzielił małego wywiadu dla magazynu Empire. (Spoiler):

Całość tyczy się ogromnej bitwy kosmicznej nad planetą Coruscant. Knoll stwierdził, iż nie będzie ona taka jak we wcześniejszych Epizodach Sagi.
Starcie między chylącą się ku upadkowi Republiką, a Konfederacją Niezależnych Systemów w kosmosie będzie trwać 20-25 minut. Co ciekawe bitwa nie tylko będzie się toczyć w przestrzeni kosmicznej, ale również w górnej części atmosfery planety, gdzie będzie można spostrzec ogień i liczne wybuchy.
Dodatkowo w tej scenie zobaczymy wiele bezpośrednich starć pomiędzy okrętami flagowymi obu stron. Knoll wraz z jego ekipą z ILM, chcieli się w początkowej scenach Zemsty Sithów skupić właśnie na walce większych jednostek, niżeli myśliwców. Warto wspomnieć, iż we wcześniejszych filmach z Gwiezdnych Wojen, nie było tego typu scen, pomiędzy statkami.

Knoll stwierdził, iż w scenach początkowej bitwy nad Coruscant, Separatyści jak i Republika będzie miała flotę składającą się z kilku tuzinów okrętów gwiezdnych.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie Padme

2005-02-15 14:52:00 Hipnotik

Niedawno w sieci opublikowano nowe zdjęcie Padme, żony Anakina Skywalkera. Możecie je zobaczyć tutaj>>>.(Spoiler):

Owa zdjęcie tyczy się sceny śmierci Amidali. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj, tutaj oraz tutaj.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Premiera "Star Wars : Revenge of the Sith" za $ 20.000.

2005-02-15 13:10:00 e-Bay.Com

Na stronie e-bay'u pojawiła się bardzo ciekawa pozycja wśród aukcji, za pomocą nięj można wylicytować dwa bilety na premierę "Star Wars : Revenge of the Sith" wraz z wejściem na popremierowe przyjęcie, które odbędzie się na ranczu George'a Lucas'a "Skywalker". Cena wywoławcza została ustalona na kwotę $19,601.12. Wszystkim zarejestrowanych na e-Bay'u, zapraszam do wzięcia udziału w licytacji.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Początki władania Imperium

2005-02-14 16:05:00 Ternian za powieść ROTS

Dziś w internecie pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie początków władania Imperium w Zemście Sithów. Całość tyczy się pewnego rozkazu. (Spoiler):

Po tym jak grupka Jedi, pod przywództwem Mace`a Windu, zginie w biurze Kanclerza, Anakin zostanie mianowany Sithem.

Palpatine, przeżywszy atak poległych Jedi, wyda ROZKAZ 66 Wywiadowi Klonów, czyli wszystkim szturmowcom-klonom, znajdującym się w szeregach dopiero, co powstałego Imperium.

W czasie, kiedy Obi-Wan będzie próbował zakończyć okupację Separatystów na planecie Utapau, zostanie on zaatakowany przez komandora jego własnego oddziału szturmowców-klonów. Prawdopodobnie będzie nim Cody.

Na planecie Mygeeto, do Centrum Łączności dołączą posiłki. Dodatkowo Ki-Adi-Mundi zostanie zaatakowany przez armie szturmowców-klonów. Zapewne Mistrz Mundi zginie.

Skutki owego rozkazu będą się rozprzestrzeniać przez całą galaktykę, a konkretnie na planetach Kashyyyk, Felucia oraz Tellanroaeg, jak i w centrach militarnych, rehabilitacyjnych, medycznych, a także gwiezdnych kantynach.

Na planecie Coruscant, rozkaz przyjmie się zgodnie z przewidywaniami. Darth Vader będzie prowadził atak na Świątynie Jedi. Co ciekawe owa sekwencja, będzie nakręcona w oddaleniu, przez co klony będą wyglądały niemal identycznie jak szturmowcy Imperium z Klasycznej Trylogii.
W tym czasie Organa będzie w drodze do Senatu. Senator spostrzeże dym wydobywający się ze Świątyni Jedi. Bail zdecyduje, iż będzie chciał się przyjrzeć z bliska zniszczeniom, spowodowanym przez Lorda Sithów.

Po ataku na Świątynie, Vader uda się do apartamentu Amidali aby zakończyć Rebelie w Senacie...

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-02-14 14:55:00 anakin2005

Niedawno w sieci ukazały się nowe zdjęcie z Zemsty Sithów. Ukazują one nowe ukończone sceny jak i ujęcia promocyjne. Prezentujemy je poniżej.

Ukończone sceny

(Spoiler): Zdjęcie 1 - Anakin i Obi-Wan w hangarze krążownika Grievousa „Niewidzialna Ręka” z początku filmu.
Zdjęcie 2 – Ochroniarz Generała Grievousa, wraz z dwoma droidami bojowymi. Scena prawdopodobnie na planecie Utapau.
(Koniec Spoilera)

Zdjęcia promocyjne

Zdjęcie 1 - Kanclerz Palpatine w swoim biurze na Coruscant.
Zdjęcie 2 – Anakin Skywalker.
Zdjęcie 3 – Chewbacca.
Zdjęcie 4 – Anthony Daniels z głową C-3PO.
Zdjęcie 5 – R2-D2.
Zdjęcie 6 – Anakin i Obi-Wan.
Zdjęcie 7 – Chewie i Tarfful.
Zdjęcie 8 – Senator Bail Organa.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Dialogi Zemsty

2005-02-13 13:59:00 Spoileriffic za film ROTS

W internecie znalazły się kwestie pewnych postaci z Zemsty Sithów. Co ciekawe pochodzą one z wczesnej wersji samego filmu. Możecie je przeczytać poniżej. (Spoiler):

”Mam złe przeczucia” („I have a bad feelings about this”) Obi-Wan Kenobi w czasie początkowej sceny bitwy w kosmosie nad planetą Coruscant.

”Pamiętasz, co mi powiedziałeś? Na temat twojej matki i Ludziach Pustyni?” ("Remember what you told me? About your mother and the Sand People?") Palpatine do Anakina, w czasie ich rozmowy po zabiciu Dooku.

”Nie mogę już na to patrzeć” ("I can't watch any more.") Obi-Wan Kenobi w czasie oglądania zabezpieczonych nagrań, w których widać jak Anakin dokonuje rzezi na Jedi.

„Sithów zniszczyć, musimy” (Destroy the Sith, we must." ) Yoda stojący blisko Obi-Wana. Wspólnie oglądają nagrania, w których widać Anakina zabijającego Jedi.

„Łamiesz mi serce” ("You're breaking my heart...") Amidala, w czasie jej ostatniej rozmowy z mężem.

„Jedynie Sith mysli w kategoriach doskonałych” ("Only the Sith see things in terms of absolutes.") Końcowy argument Obi-Wana wypowiedziany do Anakina jako Vadera przed pojedynkiem na Mustafar.

„Możesz próbować” („You can try”) ostatnie słowa Anakina jako Vader, do Obi-Wana przed finałowym pojedynkiem w Zemście Sithów.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Kolejny dzień w studiu nagraniowym

2005-02-12 23:41:00 Resztki Imperium za StarWars.com

„To będzie mocny początek” – mówi Lucas patrząc co ma być nagrywane.
„Dzień dobry panie i panowie. 6M7 będzie dziś pierwszy” – mówi John Williams, stając na podium ze swą batutą. Orkiestra zasiada na swych krzesłach, batuta opada by rozpocząć nagrania i w tym momencie słychać znany refren. Bynajmniej nie 6M7, a „Happy Birthday to You” (gdyż Williams miał wtedy akurat swoje urodziny). Williams uśmiechnął się i po wszystkim podziękował wszystkim za niespodziankę. Były to jego 42 urodziny, odkąd związał się z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną.

A nagranie rozpoczęło się od bardzo mocnego, energicznego początku. (Spoiler): Muzyki ze środka pojedynku Anakina i Obi-Wana, w której walczący są tak pochłonięci walką, że zupełnie ignorują to co dzieje się wokół nich. W tle będzie widać rafinerie na Mustafar. Muzyka jednak ignoruje całkowicie wygląd i klimat wulkanicznej planety, koncentrując się na postaciach. (Koniec Spoilera) Shawn Murphy uważnie wsłuchuje się w nagraną melodię i sugeruje przeniesienie mikrofonów, by lepiej zarejestrowały poszczególne instrumenty. Williams przyznaje się, że lubi myśleć o tych utworach w sposób operowy.

(Spoiler):Zupełnie inaczej brzmi pojedynek Grievousa i Obi-Wana. Jest szybszy, bazuje na ośmiu nutach. Spróbujcie sobie wyobrazić dźwięki z „Battle In the Snow”, gdy AT-AT kroczy dumnie w Imperium, tylko zagrane zupełnie w przyśpieszonym tępie. Grievous jest szybki i niebezpieczny. Obi-Wan ledwo za nim nadąża, a orkiestra to stara się oddać. (Koniec Spoilera) Williams zastanawiał się tylko, czy bębny nie są zbyt rozpoznawalne. Potem nagrywano temat towarzyszący wyznaniu Dartha Sidiousa.

Niestety Pablo nie mógł uczestniczyć w reszcie nagrania, gdyż szykował czat z Rickiem McCallumem. Na sesji nagraniowej gościł natomiast Jackie Stewart, legendarny uczestnik wyścigów Grand Prix.

W środę będzie kolejny dzień nagrań, jednak ekipa Hyperspace (w osobie Pablo) zbiera się już do powrotu na Ranczo Skywalkera, by śledzić postępy prac ILMu i Skywalker Sound.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Ukończona scena E III

2005-02-12 15:03:00 ssg

W sieci ukazało się nowe zdjęcie, prezentujące ukończoną scenę z Epizodu III. Możecie je zobaczyć w tym linku>>>. (Spoiler):

Owa sekwencja prezentuje apartament Padme na Coruscant, a konkretnie jej cześć balkonową. Dodatkowo na zdjęciu można spostrzec śmigacz, którym Padme podleci wraz z Kapitanem Typho pod werandę.
O jednej z sekwencji, które odbędą się na balkonie apartamentu Amidali, pisaliśmy w tym linku>>>

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nieścisłość dotycząca Obi-Wana?

2005-02-12 14:31:00 Ternian za powieść ROTS

Dzisiaj pojawiła się nowa informacja odnośnie jednej z głównych postaci Zemsty Sithów. Chodzi o Obi-Wana Kenobiego. Otóż wszyscy Fani zastanawiają się jak będą wyglądać wszelkie sceny, walki czy dialogowe, w których wystąpi Mistrz Jedi. (Spoiler):
Jednak, w Epizodzie III nie zobaczymy sekwencji, w której Obi-Wan zmienia imię, na „Ben”.
Tworzy to pewna nieścisłość, ponieważ w Nowej Nadziei sam, Kenobi przyznał, iż zmienił swoje imię jeszcze przed narodzinami Luke`a. Podobno w Epizodzie III nie będzie wogóle żadnej wzmianki o imieniu „Ben”.
Mimo wszystko całość może wytworzyć całkowicie nową otoczkę wokół tej opowieści. Zmiana imienia może nie zostać pokazana na ekranie, ale to nie znaczy, iż w okresie trwania Zemsty Sithów to nie nastąpi. Prawdopodobnie od połowy filmu nikt nie będzie się zwracał do Kenobiego po imieniu.
Dodatkowo Obi-Wan w czasie, kiedy dowiedział się o tym, że Anakin przeszedł na Ciemną Stronę Mocy, mógł przejść przemianę wewnętrzną. Dlatego słowa Obi-Wana o zmianie imienia na Ben, przed narodzinami Luke`a mogą się odnosić do zmiany jego poglądów, a także w jego wnętrzu.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Opis jednego z nowych zdjęć

2005-02-12 11:44:00 Ternian za ROTS

Kilka dni temu pisaliśmy o nowym zdjęciu, ukazującym ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Możecie ją zobaczyć w tym linku>>> (Spoiler):
.
Na zdjęciu Mistrz Yoda i Kenobi przyglądają się ciału Jedi Cina Dralliga. Oboje zwrócą uwagę na fakt, iż jego miecz jest zniszczony. Całość będzie wskazywać na pojedynek, w przeciwności do młodzików, u których wykryją rany zadane strzałami z blasterów.
Yoda jest pewien, że to sprawka Anakina. Jednak Obi-Wan nie będzie wstanie uwierzyć w słowa Mistrza Jedi, dopóki sam się o tym nie przekona...

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Czat z Rickiem McCallumem

2005-02-12 10:47:00 Resztki Imperium StarWars.com

Na oficjalnej odbył się czat z Rickiem McCallumem,. Poniżej prezentujemy kilka odpowiedzi, których udzielił Rick na zadane mu pytania. (Spoiler):

- Na pytanie, czy George rozważa zmiany w filmie, by dostać klasyfikację PG dla filmu, a nie PG-13, Rick stwierdził, że nie wierzy by ktoś zmieniał historię dla PG, bądźmy poważni.
- Nowy temat muzyczny w ROTS podobno jest równie epicki, jak Duel of the Fates.
- Rickowi najbardziej podobał się utwór, który towarzyszy wymordowaniu Jedi. - McCallum nie ma planów zająć się reżyserią, próbował na studiach i jakoś mu to nie wyszło.
- Obecnie Epizod III trwa 2 godziny 13 minut i 22 sekundy. Bez napisów końcowych.
- W ROTS zobaczymy 5 pojedynków.
- Nie ma planów by robić wersje rozszerzone filmów na DVD, ale znając Lucasa, to w wersji cyfrowej i na DVD pewnie coś będzie zmienione w ostatnim momencie.
- Według Ricka marcowy zwiastun będzie najlepszy z wszystkich dotychczasowych. Dał też fragment dialogu:


Anakin: Is there anyway I can learn these powers?
Palpatine: Not from a Jedi…- Zwiastun ten nie będzie zawierał nowej muzyki.

Tion Medon przeżyje ROTS i będzie mówił w nim po angielsku.
- Nie zobaczymy żadnych nowych zdolności Mocy w filmie.
- Na dzień dzisiejszy Luke jest starszy od Lei.
- Największym czarnym charakterem w ROTS jest Sidious.
- Japorowy naszyjnik pojawi się w Epizodzie III.
- KIedy muzyka zostanie nagrana, ekipa wróci do USA, gdzie zostało 450-500 efektów do zrobienia w ILMie, a także montaż dźwięku, a potem przygotowanie wersji narodowych.
- Oczy Anakina, znane ze zwiastuna, pojawiają się w czasie akcji w filmie, nie w śnie. Sny oczywiście też będą w filmie, ale te oczy będą widziane w niektórych fragmentach finalnego pojedynku.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Nowe ujęcia E III

2005-02-11 21:06:00 Darth Duster

Dziś w internecie opublikowano kolejne zdjęcia z Epizodu III. Jedno z nich prezentujemy tutaj>>>. (Spoiler):
Owe zdjęcie, ukazuje czułe chwilę Anakina i Padme na Coruscant. Całość odbywa się w apartamencie Amidali, a konkretnie części balkonowej, z której widać przepiękną panoramę stolicy chylącej się ku upadkowi Republiki.
(Koniec Spoilera)
Poprzednie zdjęcie z tejże sceny, publikowaliśmy tutaj.
Drugie nowe ujęcie, przedstawia Padme w pewnym pomieszczeniu. Żona Anakina ubrana jest w jedwabną koszule, o niebieskim kolorze. Zdjęcie możecie zobaczyć w tym linku>>>.
KOMENTARZE (36)

Zemsta Sithów

Zdjęcia promocyjne Anakina i Padme

2005-02-11 17:17:00 DarthFinland

Niedawno w sieci ukazały się dwa ciekawe zdjęcia promocyjne z Zemsty Sithów. Przedstawiają one główne postacie Epizodu III. Chodzi o Anakina Skywalkera i jego żonę Padme. Warto zaznaczyć, iż owe zdjęcia są w wysokiej rozdzielczości.
Na pierwszym zdjęciu można spostrzec, iż Anakin ma nałożony kaptur i włączony miecz świetlny, dodatkowo jego wyraz twarzy sugeruje głębokie zdenerwowanie.
Drugie ukazuje żonę Wybrańca. Padme ma na sobie długą suknie, wraz z płaszczem, który zakrywa jej sekret, czyli ciąże. Co ciekawe Amidala jest uczesana w taki sposób, iż można zauważyć pewne podobieństwo do fryzury Leii w Klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Obi-Wan i Padme

2005-02-11 15:50:00 Ternian za powieść ROTS

Zemsta Sithów już za niespełna 97 dni, a w sieci pojawiają się coraz to nowe informację, zdradzające fabułę filmu. Tym razem całość tyczy się rozmowy Obi-Wana jak i Padme. (Spoiler):

Po ukończeniu spotkania Senatorów w apartamencie Amidali, Padme przyjmie pewnego gościa. Będzie nim Mistrz Kenobi.

Obi-Wan obwieści, Padme, iż wie o związku, jaki się zrodził pomiędzy nią a Anakinem niemal trzy lata temu, jak również o spodziewanym potomstwu. W czasie rozmowy, Padme przekona się, że od teraz może całkowicie ufać Kenobiemu w związku z informacją dotyczącą Delegacji Dwóch Tysięcy, jak i Rebelii rosnącej w Senacie.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 69 – ukończona scena

2005-02-11 15:24:00 StarWars.com

Dzisiaj na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się szczęść dziesiąte dziewiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Tym razem przedstawiono jedną z ukończonych scen Zemsty Sithów. Całość ukazuje Baila Organę, pilotującego swój czerwony ścimacz, w stolicy dopiero, co powstałego Galaktycznego Imperium . Co ciekawe Senator Organa, będzie uciekał z Coruscant, po tym, jak szturmowcy-klony, których przejmie już Imperator, zaczną go ostrzeliwać. O tej scenie pisaliśmy tutaj.

Na zdjęciu widać czerwony śmigacz, który ma również odcienie srebra. Pilotuje go Senator Organa. Na zdjęciu można spostrzec, jak Bail próbuje skręcić w prawo. W tle widać budynki, Coruscant, a także statki o różnym kształcie jak i rozmiarach, kierujące się po drogach powietrznych planety. Warto zaznaczyć, iż cała scena dzieje się w nocy, co jest swego rodzaju nawiązaniem do pościgu za Zam Wesell z początku Ataku Klonów.
Organa jest ubrany w dostojny strój. Jest on w odcieniach szarości jak i ciemnej zieleni.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Odrzucenie wniosku...

2005-02-11 14:52:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie powstania Rebelli. W całość zamieszana jest Padme Amidala. (Spoiler):

“Tracę wiarę w chęci, a nawet w zdolność do kierowania Senatem” ("I am losing faith in the Senate's readiness, or even ability, to rein him in") Senator Amidala – Zemsta Sithów.

W czasie, kiedy Kanclerz zaciśnie swoje rządy w galaktyce, Senator Amidala wysunie Petycję Dwóch Tysięcy (Delegation of 2000) przed Palpatine`em.

Będzie to zaskakująca scena. W momencie podjęcia rozmowy, Padme zastanie stojącego obok Kanclerza, jego oddanego reprezentanta w Radzie Jedi – Anakina Skywalkera. Przedtem Palpatine poprosi Anakina, aby pojawił się na spotkaniu, jako przedstawiciel rządów Kanclerza, stojący jednocześnie na przeciw Delegacji Dwóch Tysięcy.

Palpatine odrzuci złożony mu wniosek, denerwując tym samym Amidale, która wyjdzie wzburzona ze spotkania.

Wkrótce rozkaz 66 zostanie wydany.

Kiedy uchwała Imperium zostanie entuzjastycznie powitane w Senacie (ku obawie Senator Amidali i Senatora Binksa), Anakin już jako Darth Vader rozpocznie rzeź na Mustafar, a Yoda wraz z Obi-Wanem będą znajdować się w ruinach niegdyś potężnej Świątyni Jedi.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Con Anima

2005-02-10 23:19:00

Wielokrotnie podkreślano, jak bardzo Epizod III ma łączyć sagę, że ma być mostem prowadzącym do starej trylogii. Ale nie można zapominać o początku tego mostu. Jeśli chodzi o melodie i tematy muzyczna, wiele pamiętnych z dwóch poprzednich filmów, powróci w Epizodzie III.

Jednym z nieoczekiwanych cytatów, w ROTS, jest temat z TPM, który towarzyszy odlotowi królowej Amidali z Coruscant na Naboo. Tym razem będzie on towarzyszył olbrzymiemu terenowi wojskowemu, gdzie mistrz Yoda dołączy do swoich oddziałów, by udać się w misję na Kashyyyk. Zobaczymy też turoboczołgi i machiny kroczące wchodzące na krążownik, podczas gdy szturmowcy i Wookiee pomagają ogarnąć sytuację.

Ale to nie jest jedyna, muzyczna powtórka z Mrocznego Widma. W poniedziałek, 7 lutego, chór Londyńskie Głosy dołączył do Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej w sesji nagraniowej. Jeden z utworów zawierał fragmenty pogrzebu Qui-Gona, ma pojawić się w jednym ze smutniejszych fragmentów filmu. Nie jest to oczywiście kopia muzyki z Epizodu I, a raczej wariacja, przez którą przeplata się marsz Imperialny. Williamowi w nagraniu towarzyszy dyrektor chóru – Terry Edwards.

Dzień zaczął się od mrocznego utworu zatytuowanego “Lament”. Jest to nastrojowy chorał towarzyszący mrokowi rozprzestrzeniającemu się przez światy jak galaktyka szeroka. W przeciwieństwie do pamiętnej szanty wojennej – „Duel of the Fates”, „Lament” składa się z wokalu pozbawionego dźwięki. To raczej przypomina chorał towarzyszący tematowi Imperatora w ROTJ. Czyli bardziej mruczenie, niż cokolwiek innego.

Williams delikatnie wychwytuje równowagę pomiędzy kobiecymi głosami, a dźwiękiem skrzypiec grających tę samą melodię. Na ekranie widać montaż światów galaktyki – wiszące miasta-mosty na Cato Niemoidii, pokryte pyłem ruiny na Mygeeto, słońce przebijające się przed dolinę grzybów na Felucii, chaotyczne pole bitwy na Kashyyyk.

„To nie brzmiało jak jeden chór, raczej jak kilka indywidualnych głosów” – stwierdził potem Shawn Murphy. John Williams decyduje się pewne rzeczy wyprostować.

Ale nagrywana muzyka to nie tylko mroczne tony. To także klasyczna przygodowa muzyka, znana już w Gwiezdnej Sadze. To głównie momenty z początku filmu, gdzie odbywa się bitwa w kosmosie. Nagrywano muzykę towarzyszącą momentowi, gdy na myśliwcu Obi-Wana lądują insektoidy (buzz droids) i rozwiązanie tej sytuacji zaproponowane przez Anakina. Usłyszymy też fanfarę Rebelii, gdy R2-D2 wkroczy do akcji. Williams poucza jeszcze całą orkiestrę i chórzystów, by się nie martwili, że wszystko może być za głośne, ważne by brzmiało.

Choć każdy pamięta o strukturze leitmotifów, stosowanych przez Williamsa, mało kto pamięta, że temat Luke’a Skywalkera i główny temat to jeden i ten sam temat, przewijający się chocby w scenie przelotu landspeederem w Epizodzie IV.

W III usłyszmy ten temat, w momencie wczesnych chwil z życia Luke’a. Temat ten będzie mocno wymieszany z tematem Obi-Wana.

W studiu pojawił się także Anthony Daniels, czyli C-3PO, który zdradził, że ostatnie słowa C-3PO w filmie, będą jego pierwszymi słowami w ANH, a raczej powtórką tych słów.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Zdjęcie z ROTS – ukończona scena

2005-02-10 22:53:00 darthpsychotic

Niedawno w sieci ukazało się ciekawe ujęcie z Zemsty Sithów. Przedstawiono na nim Obi-Wana i Mistrza Yode. (Spoiler):

Owa scena będzie miała miejsce po rzezi w Świątyni Jedi, którą przeprowadzi Anakin Skywalker, po wydarzeniach w biurze Kanclerza, o których pisaliśmy tutaj. Warto zaznaczyć, iż „Wybraniec” przed mordowaniem Jedi na Coruscant, przejdzie już całkowicie na Ciemną Stronę Mocy, a tym samym przyjmie nowe imię Darth Vader.
Jedno ze zdjęć tejże sekwencji prezentowaliśmy już w tym linku>>>.
Yoda i Kenobi znajdują się w tym samym korytarzy Świątyni, w którym rozmawiali o pierwszej samodzielnej misji dla Anakina, polegającej na ochronie Senator Amidali i eskortowaniu jej na Naboo. Całość odbyła się jeszcze przed rozpoczęciem Wojen Klonów w Epizodzie II, czyli niemal trzy lata temu przed wydarzeniami z Zemsty Sithów. Co ciekawe w tej scenie brał jeszcze udział Mistrz Windu, któremu Skywalker w Zemście Sithów obetnie rękę, wygrywając tym samym pojedynek i stając się Mrocznym Lordem Sithów. Informowaliśmy o tym tutaj>>>.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #25

2005-02-10 16:59:00 StarWars.com

Na łamach Hyperspace - płatnej strefy StarWars.com pojawił się dwudziesty piąty rysunek z cyklu Art of Revenge. Jego autorem jest Sang Jun Lee.
SPOILER: Przedstawiono na nim wczesny koncept powierzchni planety Mygeeto. Jest to najprawdopodobniej świat, o klimacie podobnym do Hoth, znanego nam z Imperium Kontratakuje. Na obrazku widzimy Rycerza Jedi, biegnącego przez pole lodowe. Tuż za nim podąża gigantyczny potwór, wyglądający jak wielkie czerwie pustynne z "Diuny" Franka Herberta. Jednak w przeciwieństwie do nich ma on wiele głów, zakończonych dwoma rzędami ostrych zębów, otaczających otwór gębowy. Jego cielsko widoczne z tyłu, pokryte jest tysiącami lodowych kryształów, kolorystycznie wpadających w słabą czerwień. Krajobraz otaczający całą scenę wygląda raczej odpychająco i mrocznie. Jednak sama scena prezentuje się ciekawie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zobaczymy ją w ostatecznej wersji filmu.(KONIEC SPOILERA)

Można już także obejrzeć poprzedni ze szkiców. Jego dokładny opis znajduje się w tym miejscu. Zobaczycie go natomiast w galerii, poświęconej cyklowi Art of Revenge.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-02-09 23:56:00 Gabe

Niedawno w sieci pojawiły się nowe zdjęcia z III Epizodu Gwiezdnych Wojen.

Pierwsze ukazuje Senatorów różnej rasy, jakich ze pewne ujrzymy w Galaktycznym Senacie.
Na drugim zaprezentowano Senator Amidale.
Trzecie przedstawia okładkę książki „Zemsta Sithów - powieść filmowa”, której autorką jest Alice Alfonsi. Widać na niej kilka ciekawych ujęć takich postaci jak Padme, Yoda, jak i Imperator Palpatine. Na główna uwagę zasługuje ujęcie Grievousa. Warto zaznaczyć, iż jest to ukończony model Generała, jaki na pewno zobaczymy w Epizodzie III. Więcej o książce „Zemsta Sithów – powieść filmowa” pisaliśmy w tym linku>>>.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Kolejna informacja dotyczące Padme

2005-02-09 23:39:00 Ternian za powieść ROTS

Jakiś czas temu w sieci ukazała się ciekawa informacja, która opowiada o historii Padme w Zemście Sithów. (Spoiler):

”Nie. Nie zostanie on wyszkolony” ("No. He will not be trained.") kwestia Mace`a Windu z Mrocznego Widma odwołuje się do pewnej sekwencji, pomiędzy Skywalkerem a jego żoną w Epizodzie III.

Lśniący srebrny ścigacz podleci do wielkiego balkonu Padme jej apartamentu na Coruscant. Senator Amidala wysiądzie i zostanie powitana przez jej dwie dworki. Dodatkowo będzie na nią czekał Anakin, który wstąpi do żony tuż przed wieczornym wyjściem do Teatru Galaxies na sztukę „Jezioro Kałamarnic”. Skywalker będzie świętował aktualne wydarzenia, ze swoim przyjacielem Kanclerzem Palaptine`em.

Anakin powie Padme, że został powołany jako członek Rady Jedi. Padme mu pogratuluje, jednak Skywalker nie będzie tak szczęśliwy. Skywalker będzie zdenerwowany, ponieważ jego wstąpienie do Rady będzie jedynie gestem politycznym, Jedi nie przydzielą mu stopnia Mistrza.

Rozmowa małżonków wkrótce przejdzie na bardziej polityczne tematy.

Anakin nie będzie pewien, czy Republiki jest nadal czymś, co warto dalej ochraniać. Mimo wszystko Skywalker będzie całkowicie przekonany, iż bez działalności Palpatine`a wszystko mogłoby się gorzej potoczyć.
Z drugiej strony Padme zacznie mówić niczym Separatysta. Amidala nie będzie pewna, kto jest przeciwnikami demokracji, jak również będzie myśleć, iż w środku Republiki są ludzie, którzy chcą ją całkowicie uśmierzyć prawowite rządy.

Anakin będzie strapiony, zmęczony oraz śmiertelnie przerażony życiem Padme - w tym momencie atmosfera będzie dosyć napięta.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie małżonków - ukończona scena

2005-02-09 09:38:00 Spoileriffic

Niedawno w sieci pojawiła się nowa fotka, która ukazuje ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Możecie ją zobaczyć w tym linku>>>. (Spoiler):

Prawdopodobnie owa sekwencja tyczy się sceny balkonowej w apartamencie Padme na planecie Coruscant
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Inwazja

2005-02-08 23:56:00 Ternian za powieść ROTS

Jakiś czas temu do sieci trafiła nowa informacja, która odnosi się do pewnych sekwencji w Zemście Sithów. (Spoiler):

“W praktyce, od tego ranka, Senat już nie istnieje” ("As a practical matter, as of this morning, the Senate no longer exists.") Mon Mothma – Zemsta Sithów.

Od tej pory Senat nie będzie miał już kontroli.

Senator Mon Mothma i Senator Bail Organa zaczną kształcić sojusz – jako organizację.

”Ona jest inteligentna, pełna zasad, bardzo elokwentna, a także posiada serce wojownika” ("She is intelligent, principled, extremely articulate, and she has the heart of a warrior") Mon Mothma - Zemsta Sithów.

Po skończeniu małego spotkania w biurze Baila, Mon Mothma i Bail Organa omówią wsparcie petycji przeciwko Palpatine`owi przez podpisy Amidali oraz Terr Taneeli (jest ona humanoidem o czarno szarej cerze z jasno czerwonymi włosami). Mon Mothma chce, aby Amidala przystąpiła do ich opozycji, jednak Organa nie jest pewien, co do jej wyboru.

„Jak bardzo jestes pewna, że dołączy ona do nas, a nie do niego?” ("How sure can you be that she will stand with us, and not with him?") Bail Organa – Zemsta Sithów.

Dekret o Lokalnych Gubernatorach wejdzie w życie.

“Alderaan nie posiada sił zbrojnych; nie mamy nawet planetarnego systemu obrony!” ("Alderaan has no armed forces; we don't even have a planetary defense system!") Bail Organa – Zemsta Sithów.

Setki Gubernatorów wraz z licznymi siłami bezpieczeństwa, składającymi się z tysięcy szturmowców-klonów, zostanie wysłanych w najdalsze zakątki galaktyki.
Amidala nie będzie szczęśliwa, gdyż będzie to wspomnieniem z czasów blokady jej rodzinnej planety Naboo przez Federację Handlową niemal trzynaście lat temu.

W czasie spotkania w Apartamencie Padme na Coruscant, Mon Mothma zaproponuje jej możliwość, aby podpisała petycje przeciwko rządom Palpatine`a. Z niemal dwoma tysiącami podpisów, Mon Mothma i Bail Organa będą mieli nadzieje na zatrzymanie Kanclerza, przed odbieraniem demokracji Republice, ukazując solidarność Senatu.

Amidala będzie szczęśliwa przewodząc opozycji, ale pod jednym warunkiem:

“Myślę, że powinniśmy to skonsultować z Jedi” ("I think we should consult the Jedi.") Amidala – Zemsta Sithów.

Jednak, komu może zaufać Padme?

Dla niej jest tylko jedna odpowiedź, stary przyjaciel – Obi-Wan Kenobi.


Warto wspomnieć, iż Padme nadal będzie pokładać wielką nadzieje w Senat jak i w uczciwe intencje tkwiące w Papatine`ie. Jednak Mon Mothma i Bail Organa będą myśleć przeciwnie.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Wywiad z Anakinem Skywalkerem

2005-02-08 20:01:00 Resztki Imperium za The Times

Brytyjski The Times, zamieścił 29 stycznia wywiad z Haydenem Christensenem (głównie o ROTS). Wywiad ten przeprowadził Ed Potton. Poniżej zamieszczamy skrót tego wywiadu.

Haydem zapytany o swe wspomnienia z klasycznej trylogii powiedział, że trudno mu cokolwiek pamiętać, skoro ma 23 lata, czyli niewiele więcej niż ROTJ. Ale za to jego 31-letni brat był w doskonałym wieku, by pamiętać. Był fanatykiem Gwiezdnej Sagi, miał chyba każdą figurkę, a najważniejsze wspomnienie Haydena o Gwiezdnych Wojnach, to fakt, że brat starał się trzymać jak najdalej od niego swego Sokoła Millennium, by być pewnym, że Hayden go nie popsuje.

Granie taką postać jak Darth Vader, która jest ikoną dzisiejszej kultury, bynajmniej nie jest łatwe. Ale Hayden gdy dostał samą propozycję, był wniebowzięty i ani chwili nie zawahał się, by przyjąć tę rolę. Hayden myślał długo na temat, nie czy przyjąć rolę, lecz jak ją zagrać.

Według Haydena swe miejsce w kulturze postać Vadera zdobyła głównie dzięki temu, że tak naprawdę nikt o niej nic nie wiedział, a ludzie lubią się bać nieznanego. Dopiero teraz poznajemy wydarzenia, które przekształcą Anakina Skywalkera, w człowieka, którego znamy z oryginalnej trylogii.

Uczucie bycia Darthem Vaderem jest trudne do opisania. Jest to dość niezwykle nosić tę maskę, ten kostium. Dla Haydena było to jedno z ważniejszych wydarzeń całego życia. Jego zadaniem jako aktora, było przeprowadzenie Anakina od młodego (wykreowanego przez Jake’a Lloyda), aż do Dartha Vadera. Teraz ta praca została wykonana.

Dawid Prowse jest wyższy i potężniejszy niż Hayden. Ale ponieważ ten bardzo nalegał by przejąć tę rolę, Lucas ostatecznie się zgodził i w kostiumie Vadera mamy Christensena, a nie innego aktora. By zniwelować wszystkie różnice w wysokości (kilka cali), Hayden chodził na specjalnych obcasach, które dodawały mu wysokości. Hayden jednak twierdzi, że jest różnica pomiędzy jego Vaderem, a tym kreowanym przez Prowse’a. Jedną z różnic jest strój. Nowy, poza tym, że jest nowy, jest jeszcze bardziej symetryczny. Z drugiej strony, sam kostium był nowy też dla Vadera, niczym nowa skóra, do której trzeba przywyknąć. A na dodatek ważący dwadzieścia funtów kostium, zbyt wygodny nie był.

W wywiadzie padło pytanie jak to jest być piątym odtwórcą roli Anakina Skywalkera po Davidzie Prowse`ie, Jamesie Earl Jonesie, Sebastianie Shaw i Jake`u Lloydzie. Tu zapomniano o Andrew Nelsonie, który grał Vadera w dodatkowych ujęciach w wersji specjalnej klasycznej trylogii z 1997. W tym momencie Hayden byłby szóstym odtwórcą tej roli. Hayden stwierdził, że jego rola, była specyficzna, gdyż musiał grać Anakina w konkretnym okresie jego życia. To nie był młody Lloyd, ani jeszcze klasyczny Vader. A różnice w Vaderach, po części wynikają też z różnic w ludziach, którzy tę postać odgrywali.

Wklejenie Haydena do trylogii, było dla niego zaskoczeniem. Po prostu powiedziano mu „A tak przy okazji, jesteś w Powrocie Jedi” i przysłano kopię. To wspaniale być tam obok Aleca Guinnessa i Yody – mówi Hayden.

Na pytanie o krytykę jego gry aktorskiej, Hayden stwierdził, że krytyka roli to część pracy aktora i trzeba się z nią liczyć. Choć trudno się nią nie liczyć. Hayden zgadza się z jednymi zarzutami, inne nadal wydają mu się wyolbrzymione.

Zapytany o to, czego powinniśmy spodziewać się po Epizodzie III, stwierdził, że jest to o wiele mroczniejszy film. Generalnie ma w sobie wszystkie elementy, które uczyniły Gwiezdną Sagę takim sukcesem. Jest zbudowany na podstawowych mitologicznych koncepcjach. Bazuje na wewnętrznej walce dobra ze złem.

Z drugiej strony film łączy historię Anakina z historią Luke’a. Okazuje się, że muszą oni obaj dokonać podobnych wyborów, ale Anakin podąża inną ścieżką niż później jego syn. A to determinuje jego przeznaczenie.

Na pytanie, co sprawia, że Anakin przechodzi na Ciemną Stronę, Hayden unikał jednoznacznej odpowiedzi. Generalnie była to sprawa kilku nakładających się czynników, jednym z nich była żądza władzy, i potęgi, która pozwoli mu odnaleźć miłości jego życia. Za wszystkim stoi oczywiście Palpatine. To on jest władcą marionetek, pociągającym za wszystkie sznurki zza sceny, ze swą czarującą, acz złowrogą precyzją. Jest blisko tego, co szarga Anakinem i w ten sposób rozpoczyna jego kuszenie. W rezultacie Anakin zawiera pakt z diabłem. Oddam ci swą duszę, jeśli dasz mi to o co proszę. Trochę to przypomina „Fausta”.

Walka między Obi-Wanem a Anakinem, wg Haydena, jest najdłuższa z tych które powstały, bynajmniej nie tylko ze względu na czas, ale i geografię (była kręcona w kilku miejscach). Christensen musiał udać się do Australii na 3 miesiące przed kręceniem filmu, by móc przygotować się do niej, nauczyć ciosów i ćwiczyć. Po trzech miesiącach ćwiczeń, można nie wiedzieć świadomie jaki powinien być następny ruch, to wszystko wychodzi w sposób naturalny z człowieka. Te ćwiczenia i walki sprawiały zarówno Haydenowi jak i Ewanowi wiele frajdy. Będzie to pojedynek inny niż wszystkie. Będzie to walka między dwoma przyjaciółmi, niegdysiejszymi towarzyszami broni, którzy teraz walczą na śmierć i życie. Zatem będzie to walka o wiele bardziej emocjonalna, niż tylko machanie mieczami. Mało tego, będzie się w jej trakcie zmieniać środowisko, co doda dodatkowe efekty.

O pracy z Geogrem Lucasem Hayden również wypowiada się dość dobrze. Określa go mianem pasjonaty, który jest mocno zaangażowany w historię w którą opowiada. Uświadomił on Haydenowi funkcję jego roli. O ile ludzie byli w stanie uwierzyć, w to, że Jake Lloyd wyrósł w Haydena, o tyle teraz to Christensen odpowiada za to, by ludzie uwierzyli w to, że jego postać zamienia się w Vadera, a nie tylko nosi jego kostium. Oczywiście w pracach nad upadkiem Anakina nie zabrakło kilku burzliwych dyskusji na temat, jak ten upadek ma wyglądać.

Dla Christensena najtrudniejszym wyzwaniem było pożegnanie się z rolą. Uważa on jednak, że na film warto czekać. Scenariusz jest obiecujący w każdym aspekcie filmu. Zemsta będzie w kinach za dokładnie 100 dni.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Wirtualny Plan 35

2005-02-08 18:46:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawił się trzydziesty piąty Wirtualny Plan (knoll vision). (Spoiler):

Tym razem przedstawiono lepszy widok na biuro Kanclerza Palpatine`a na Coruscant. Tym razem dzięki obrotowi kamery w tym, możemy podziwiać publiczne biuro.
Owy pokój wygląda niema identycznie jak w Ataku Klonów, gdzie Kanclerz spotkał się na początku filmu, w celu rozmowy z Jedi na temat dalszych losów Republiki.
Przy wejściu można spostrzec dwie kanapy do siedzenia, przy każdej znajdują się dwie lampy. W Dalszej części pokoju widać dwa posągi, w kolorze ciemno złotym. Ukazują one dwie postacie w płaszczach, z zakrytymi kapturami. Po prawej stronie pomieszczenia można spostrzec kanapę do siedzenia, wraz z małym stolikiem. W środku widać lampę w kształcie stożka, która pełnie rolę ozdobną. Przy niej widać małe, cztero stopniowe, schody. Prowadzą one na podwyższenie, gdzie znajdują się krzesła dla gości, jak i biurko z fotelem Kanclerza. Całość jest umieszczona przy bardzo szerokim, półokrągłym oknie. Widać tam jedynie fioletowy ekran, ale filmie dane będzie w nim zobaczyć panoramę Coruscant. Praktycznie cała podłoga owego biura jest pokryta czerwonym dywanem. Również na ściągnie można spostrzec tapetę w podobnym kolorze. Jednak całość jest inna na podwyższeniu. Otóż tam widać podłogę ciemno jak i jasno szarym kolorze. Warto wspomnieć, iż lampy zostały pokryte ciemno szarym odcieniem. Dodatkowo na ścianach można spostrzec małe lampki.
Po prawej stronie pomieszczenia widać długi korytarz, prowadzący do przedsionka, czyli prywatnej kwatery Kanclerza, do której wstęp mają jedynie nieliczni. To właśnie tam Palpatine kontaktował się w okresie Wojen Klonów z Rycerzami Jedi, jak również z innymi przedstawicielami Armii Republiki.

Warto wspomnieć, iż to właśnie w przedsionku rozegra się jedna z finałowych scen Zemsty Sithów. To właśnie tam Rycerze Jedi, Mace Windu, Kit Fisto, Agen Kolar a także Saesee Tiin będą chcieli aresztować Kanclerza...

Więcej o tej scenie pisaliśmy tutaj i tutaj

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów – ukończone sceny UPDATE

2005-02-08 17:11:00 Gabe

W sieci niedawno opublikowano nowe zdjęcie promocyjne jak i ukończone sceny z Zemsty Sithów. Pochodzą one z niemieckiego magazynu filmowego. Zdjęcia prezentujemy poniżej:

Sceny z filmu

- Yoda (lepsza jakość tutaj)
- Zdjęcie strony magazynu
- Obi-Wan i Szturmowce Klony bez hełmów
- Anakin, Kenobi i Palpatine


Zdjęcia promocyjne

- Darth Sidious, Darth Vader i Mace Windu
- Darth Sidious (zbliżenie)
- Mace Windu (zbliżenie)


UPDATE – ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)

Dziś Sick podesłał nam kolejne skany z owego niemieckiego magazynu. Nowe zdjęcia możecie zobaczyć poniżej:

- Anakin i Obi-Wan w Eta2-Starfighterach nad planeta Coruscant
- Padme – żona Anakina
- Skywalker trzymający gardę
- Kenobi w korytarzu na krążowniku
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Art of Revenge 24

2005-02-07 15:19:00 StarWars.com

Niedawno na łamach oficjalnej w dziale Hyperspace pojawił się dwudziesty czwarty szkic koncepcyjny z serii Art of Revenge. (Spoiler):

Tym razem ukazano wczesny projekt mrocznej postaci z Zemsty Sithów, a konkretnie Generała Grievousa. Wykonał go Iain McCaig 14 listopada 2002 roku.
Całość ukazuje Generała jako głowę obcego, z licznie wijącymi się mackami. Jak można zauważyć na szkicu, Grievous praktycznie nie ma ciała w wyobrażeniu McCiga.

Projektu ukazuje dwie te same postaci, ale w innej pozie. Pierwszą widać niemal z prawego profilu, a za nią wiją się gęsto macki.
Druga zaś znajduje się w ruchu, przez co powodowane jest złudzenie jakby postać miała jednak ręce, tułów oraz nogi.

Mimo projektów, jakie wykonywano, aby powołać postać Generała do życia, Lucas wybrał najwłaściwszy, który idealnie pasował do jego wizji.
(Koniec Spoilera)
Grievousa prezentowaliśmy w tym linku>>>.

Dodatkowo StarWars.com opublikowało poprzedni dwudziesty czwarty szkic Art. of Revenge. Pełny opis prezentowaliśmy tutaj. Zdjęcie konceptu prezentujemy w tym linku>>>.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Darth Vader – najbardziej oczekiwany w Zemście

2005-02-07 14:33:00 Przemas i Wp.pl

Z opublikowanej przez IG ankiety wynika, iż Darth Vader jest na topie. To zdecydowanie najbardziej oczekiwana postać przygotowywanej Zemsty Sithów. Niespodziankę stanowią zbliżone wyniki Jar-Jara i wielkiego włochacza Chewbacki.

1. Darth Vader - 40.53%
2. Yoda - 16.83%
3. Anakin Skywalker - 13.04%
4. Obi-Wan Kenobi - 9.87%
5. Chewbacca - 6.34%
6. Jar Jar Binks - 5.90%
7. Mace Windu - 3.17%
8. Imperator Palpatine - 3.00%
9. Hrabia Dooku - 1.32%


KOMENTARZE (41)

Zemsta Sithów

Historia Padme

2005-02-06 23:55:00 Ternian za powieść ROTS

W sieci pojawiła się ciekawa informacja, która odnosi się do Padme i Anakina, a konkretnie ich dzieci, czyli bliźniaków Luke`a i Leii. (Spoiler):

W sypialni apartamentu Padme na Coruscant, Anakin i Padme spędzą razem beztroskie chwile, obejmując i całując się namiętnie.
Padme weźmie rękę Anakina i przyłoży ją do swojego brzucha, by lekko dotkał jej pępka.

”On zaczyna kopać” ("He keeps kicking,")– powie Amidala.

”On?” ("He?") odpowie zaskoczony Anakin. „Myślałem, że poleciłaś swojemu droidowi medycznemu, aby nie psuł nam niespodzianki?” ("I thought you'd ordered your medical droid not to spoil the surprise.").

”Oh, nie otrzymałam tej informacji od EmDee. To moja...” ("Oh, I didn't get this from Emdee. It's my...") Padme w tym momencie się uśmiechnie „...matczyna intuicja.” ("...motherly intuition.").

Anakin poczuje kolejne kopnięcie dziecka, lekko się przy tym śmiejąc.

”Matczyna intuicja, co?” ("Motherly intuition, huh?") - spyta Skywalker. „Kopiąc tak mocno? To na pewno dziewczynka” ("With a kick that hard? Definitely a girl.")

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Kolejne pytania i odpowiedzi do Pablo Hidalgo

2005-02-06 14:14:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Na łamach płatnej strefy StarWars.com czyli działu Hyperspace pojawiły się nowe odpowiedzi na pytania redaktora Pabla Hidalgo. Prezentujemy je poniżej. (Spoiler):

- Uzupełnienia databanku na oficjalnej o wpisy z Epizodu III powinniśmy się spodziewać dopiero w kwietniu lub maju.
-Aurra Sing nie pojawi się w Epizodzie III. Postać ta pochodzi z konecptu Douga Chianga określanego mianem „Babe Fett”. Lucasowi się spodobała i postanowił ją użyć w tle wyścigów, by coś pojawiło się na ekranie. Nie wiadomo, czy w ogóle wie jak ona się nazywa. Dopiero Tim Truman dodał całą otoczę wokół Aurry. Wydawcom nie można było za bardzo podążać za nowymi epizodami, więc musieli zadowolić się rozwijaniem postaci jak Ki-Adi-Mundi czy Aurra Sing. Zam Wessel pochodzi tak naprawdę z zupełnie innego konceptu graficznego. Początkowo jej zbroja miała być zbroją szturmowca Sojuszu Korporacyjnego. Sing odkąd otrzymała imię, była już tylko postacią z EU.
- Rick McCallum stwierdził, że ostatnie dziesięć minut Epizodu III, to moment w którym sny się spełniają. Pablo stwierdził, że jeśli to jest opis emocji oddawanych przez te sceny, to można tak to określić, tylko należałoby wydłużyć ten czas z dziesięciu minut na więcej.
- Od podstawowych zdjęć w 2003 w scenariuszu zmieniło się wiele rzeczy, ale przede wszystkim w scenach, a nie ogólnej akcji.
- Wątek Sifo-Dyasa nie zostanie rozwiązany w Epizodzie III. W praktyce w ogóle się nie pojawi, cała historia Tyranusa i Sidiousa pojawia się w „Labyrinth of Evil”.
- Adaptacja powieściowa Stovera to zdaniem Pablo najlepsza nowelizacja z wszystkich, a przy okazji jedna z najlepszych książek SW jakie czytał.
- Marcowy zwiastun właściwie w 100% nie jest gotów, zostało jeszcze domiksować do końca dźwięk.
- Krążownik Federacji Handlowej to właśnie „Niewidzialna Ręką”.
- Lucas nie planuje wstawić pod koniec ROTS niewykorzystanych fragmentów z ANH.
- Anakin będzie miał koszmary.
- Nie będzie wyścigów podracerów w E3. Nawet na ekranie jakiegoś monitora.
- Główną gwiazdą filmu wg Pabla będzie Palpatine.
- Lucas nie planuje już żadnych dokrętek.
- Grievous będzie walczył na miecze, trochę podobnie jak w Wojnach Klonów.
- Logo na płaszczu Grievousa nie jest logiem Mandalorian, więcej o nim jest w Słowniku Obrazkowym.
- Twarz Grievousa nie zostanie pokazana w filmie. Co najwyżej trochę w Star Wars Visionaries.
- Chewie dzieli każdą scenę z Tarffulem, ale Chewie będzie miał kilka więcej zbliżeń i tym samym będzie tym wookie`em, którego jest w E3 najwięcej.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Historia powstania Rebelii

2005-02-06 10:54:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno w sieci ukazała się informacja, który tyczy się historii powstania Rebelii przeciwko Galaktycznemu Imperium. (Spoiler):

Co ciekawe zalążki Sojuszu, zawiązywały się jeszcze przed utworzeniem Imperium.

Po uratowaniu Kanclerza z rąk Hrabiego Dooku oraz Grievousa, Palpatine natychmiast wróci do Senatu. Wyląduje na platformie lądowczniej, gdzie zostanie powitany przez Mistrza Windu. To właśnie w Senacie Kanclerz ogłosi powołanie Lokalnych Gubernatorów na wszystkich planetach w celu ochrony galaktyki (owy proces ma na celu zapewne postawienie Tarkina w lepszym świetle, przy całkowitym uformowaniu się Imperium, o przemowie Imperatora pisaliśmy tutaj). Jednak to posunięcie nie spotka się z poparciem wielu Senatorów, jako iż rozkazy dla Gubernatorów będą pochodzić bezpośrednio od Palpatine`a, a nie od Senatu. W tym czasie Bail spotka się z Anakinem i Obi-Wanem. Dopiero potem Skywalker potajemnie zobaczy się ze swoją żoną Padme.

Dwóch wpływowych członków Senatu zdecyduje się wystąpić przeciw Kanclerzowi. Senator Bail Organa i Senator Mon Mothma postanawiają zebrać Systemy Gwiezdne, które nie pochwalają nowej dyktatury Palpatine`a. Spotkają się w biurze Organy.

Jednym z Senatorów, którzy zostaną wymienieni w rozmowie będzie Senator Amidala z planety Naboo. Jednakże Senator Organa i Mon Mothma, jak i inni Senatorowie (choćby Fang Zar), nie będą pewni czy mogą jej do końca ufać. Jednym z głównych problemów będzie powiązanie z rodzinna planetą Palpatine`a – Naboo, z której pochodzi również Amidala.

Wszyscy zdecydują, iż będą musieli się spotkać z Senator Amidalą, gdzie Padme omówi z nimi możliwości sprzeciwienia się Kanclerzowi. Po krótkiej rozmowie Amidala przyłączy się do ruchu Senatorów

(Koniec Spoilera).
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Początkowy pojedynek - filmik!

2005-02-05 17:28:00 Gas_P!pe

W sieci pojawił się krótki, zaledwie kilku-sekundowy filmik, będący wycinkiem ze sceny pojedynku (Spoiler): Obi-Wana i Anakina z Hrabią Dooku, na jednostce flagowej Generała Grievousa, Niewidzialnej Ręce. (Koniec spoilera) Całość jest już prawie całkowicie ukończona (tło gwiazd i sekencja walki poza mostkiem nie są jeszcze zanimowane) i moim zdaniem prezentuje się to już dość emocjonująco. Cały pojedynek, zresztą jak (miejmy nadzieję) Epizod III, zapadnie nam zapewne bardzo głęboko w pamięć. Plik znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (80)

Zemsta Sithów

Pole bitwy

2005-02-05 13:55:00 Ternian za powieść ROTS

Dziś w sieci pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie jednej ze scen Zemsty Sithów.
Doskonale z ową sekwencją łączy się cytat kapitana Imperium, w czasie obserwowania kapsuły lecącej ze statku Tantive IV wraz z C-3PO oraz R2-D2 na Tatooine z Nowej Nadziei „Nie ma żadnych form życia” ("There are no life forms..."). (Spoiler):

Statek Tantive IV, wejdzie w atmosferę planety Kashyyyk, z wyłączonymi urządzeniami do skanowania. Nadal na planecie Wookie`ich będzie trwała bitwa.

Przy użyciu jednostki naprowadzającej, którą Kapitan Antilles ukradł z Eta2 Starfightera należącego do Mistrza Saesee Tiina, Senator Bail Organa będzie poszukiwał pewnego ocalałego...

Skaner techniczny wyświetli pewien obraz na ekranie.

”To...Wookie, Sir. To nie ma żadnego sensu. Dlaczego kapsuła Wookie`ich, byłaby tak daleko od Kashyyyk ?” ("It's... Wookiee, sir. That doesn't make any sense. Why would a Wookiee escape pod be outbound from Kashyyyk?")

”Ciekawe..” ("Interesting.")

”Oznaki życia?” ("Lifesigns?")– spyta Bail.

”Cóż…może…” ("Yes, well, maybe...").

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Esencja Zła

2005-02-04 23:48:00 Ternian za powieść ROTS

W sieci pojawiła się pełniejsza informacja, która wzbogaca jeden ze spoilerów o których informowaliśmy tutaj. (Spoiler):

"Twój czas się skończył! Sithowie rządzą galaktyką! Teraz i na zawsze!- powie Sidious ("Your time is over! The Sith rule the galaxy! Now and forever!")

W tym momencie Yoda wyjmie a następnie włączy swój miecz świetlny. Jednak nie będzie to jedynie broń, a nadzieja dla Jedi .

"Twoich rządów koniec, nie zbyt krótkie były one, przyznać muszę" - odpowie Yoda ("At an end your rule is, and not short enough it was, I must say,").

Następnie Sidious odkryje płaszcz, aby przyciągnąć do siebie małą broń, rękojeść miecza świetlnego.

Kiedy walka się rozpocznie, a ostrza mieczy skrzyżują, będzie to cos więcej niż tylko pojedynek Yody przeciwko Palpatine`owi, czy nawet tysięcy Sithów przeciwko legionom Jedi. Całość jest wyrazem odwiecznego konfliktu we wszechświecie. Walki dobra ze złem.

Jasność kontra ciemność...

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (55)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 68

2005-02-04 23:21:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się sześćdziesiąte ósme zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Ukazano na nim ukończoną scenę z Zemsty Sithów. W tej sekwencji widać krajobraz Kashyyyk. Całość jest pogrążona w nocy. Co ciekawe dokładnie widać wzniesienia, lesistej planety Wookieech.
Na pierwszym planie można spostrzec Mistrza Yodę rozmawiającego z dwoma postaciami rasy Wookiee jak Chewbacca, grany przez Petera Mayhew, a także Tarfful, w którego wcielił się Michael Kingma.
Po lewej stronie widać kapsułę, którą zapewne Yoda wymknie się z planety Kashyyyk, po wygranej walce z zalążkiem Separatystów, jak i wojskom dopiero, co powstałego Galaktycznego Imperium. Co ciekawe Yoda ma dostać się na pokład Tantive IV, statku Baila Organy. Trafi tam również Obi-Wan po udanej misji zabicia Grievousa, który ucieknie z planety Utapau myśliwcem Generała.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2005-02-04 21:26:00 BearaceDougie

W sieci pojawiło się pięć nowych zdjęć z Epizodu III. Oto one (opisy po zaznaczeniu, uwaga na Spoilery!):

Zdjęcie 1 - klatka z pojedynku między Kenobim i Skywalkerem na planecie Mustafar
Zdjęcie 2 - świątynia Jedi po pierwszej czystce Jedi
Zdjęcie 3 - czwórka mistrzów przygotowująca się do walki z Mrocznym Lordem Sith
Zdjęcie 4 - zdjęcie z serii Before The Helmet, jednak w wiekszej rozdzielczości
Zdjęcie 5 - Scout Walker, będący "poprzednikiem" AT-ST

(Koniec Spoilerów)
KOMENTARZE (34)

Zemsta Sithów

Ostatni dziennik na planie

2005-02-04 18:23:00 Resztki Imperium za Starwars.com

George Lucas zakreślił pełne koło, podróż zakończyła się w miejscu, gdzie się rozpoczęła, prawie pokolenie temu. Przez jeden dzień zdjęcia do „Gwiezdnych Wojen” były kręcone w studiach Elstree w Borehamwood, tuż pod Londynem. To właśnie tu nakręcono zdecydowaną większość głównych zdjęć do klasycznej trylogii. Teraz także i dokrętki do „Zemsty Sithów”.

Całość kręcono na scenie 8, to właśnie tam rozpoczęto pierwsze zdjęcia do Epizodu IV. Wtedy, jak wspomina Lucas, była w tym miejscu kuchnia, ciocia Beru gotowała, a Owen wyszedł po Luke’a. Potem był tu także kokpit X-Winga oraz Sokoła Millennium.

31 stycznia, jedynego dnia ostatnich dokrętek, kręcono cztery sceny, lub raczej ich fragmenty. Były to raczej drobne zmiany w dialogach, lub lepsze dopracowanie ciągłości. W planach dokrętkach była konieczność sprowadzenia zarówno Haydena Christensena jak i Natalie Portman (w sumie tylko ich), ale jak się okazało, oboje nie dzielili ze sobą żadnej sceny. Wszystko kręcono osobno.
Pablo spotkał się tam z ludźmi, którzy pracowali przy dokrętkach w Shepperton, w 2004. Wszyscy pytali go, gdzie jest jego kamera internetowa, a on musiał się tłumaczyć, że jest tylko on sam i ma tylko aparat. Pozostałe przygody Pablo, a także lista jego znajomych znajduje się na Hyperspace.

O 8:24 rozległ się dzwonek informujący o rozpoczęciu prac na planie. Sue Wood, druga asystentka reżysera, wezwała kamerę. Wwieziono też scenografię, największą tego dnia – fragment jachtu z Naboo. W czasie dokrętek w Shepperton, był on zbudowany w całości, teraz wystarczył tylko fragment.

W scenie tej Padme rozgląda się po swoim statku, szukając Obi-Wana. W oryginalnych zdjęciach (tych z Shepperton) nie ma tu dialogu, teraz Padme mówi jedną kwestię. Ponieważ nie ukazano twarzy Obi-Wana, a jedynie fragment jego ramienia, Ewan McGregor nie był potrzebny na planie. Dlatego Obi-Wana w tej scenie zagrał statysta – Mick Ankiri. Poza dialogiem zmieniono też ruchy Padme, przez to stara scena, wymaga przeróbek, nad którymi z pewnością będzie pracował ILM. Lucas kazał nakręcić tę scenę z Kenobim i bez niego. To drugie było nadzorowane przez Rogera Guyetta, specjalisty od efektów wizualnych.

Tym razem Rick McCallum musiał czuwać nad szczegółami, bo nie było na planie nadzorcy ciągłości. Rick stwierdził, że w oryginalnym ujęciu Padme była słodka i gorąca.
Zdjęcia kręcono pojedynczą kamerą. Poprzednimi razy używano dwóch kamer o wysokiej rozdzielczości, by zarejestrować zarówno zbliżenia jak i całe sceny, tych samych ujęć. Zdjęcia z Natalie zakończyły się koło 10:00. Tym samym zakończyła swą rolę jako Padme Amidala.
W chwili przerwy, Rick znalazł kilka minut, by dumnie pokazać nowe fragmenty Epizodu III – pełny zwiastun, który pojawi się w Marcu. Cała ekipa zgromadziła się wokół monitora plazmowego i oglądała zwiastun, który zawierał kilka scen nakręconych, w Shepperton. Byli bardzo dumni, widząc, w co zamieniła się ich praca. Rick stwierdził, że pokaże go pewnie jeszcze czternaście razy w ciągu kilku następnych godzin. Gdy na planie pojawił się Hayden Christensen, Rick pokazał mu zwiastun, czym zbił go z tropu.

Następna scena to pojedynek między (Spoiler): Dooku a Anakinem na pokładzie krążownika Federacji Handlowej. Był on kręcony w Sydney – na bluescreenie, gdzie znajdował się Christopher Lee, a także na pełnym planie, gdzie Christensen walczył z dublerem Dooku. W Shepperton do tej sceny dokręcono kilka ujęć z Kyle Rwolingiem (dubler Lee), ale tym razem na zielonym ekranie. W czasie pojedynku Dooku, używając Mocy będzie rzucał Anakinem i Obi-Wanem. Rzut Anakinem był nagrany w Shepperton, ale jego upadek nie wyszedł najlepiej. Trzeba go poprawić, a także dostosować jego wygląd i ukazać też to, że jego przyjaciela spotkał dokładnie taki sam los.

O 10:25 kręcono kolejną scenę, tym razem rozmowy Anakina ze swoim nowym mentorem, który przekazuje mu słowa Mrocznej wiedzy. Słowa Sidiousa pozostają te same, więc czyta je z poza kadru Christian Simpson.

- Jako pierewszy ruch Rada wystąpi przeciw Senatowi (The Council’s first move will be against the Senate) – mówi Anakin.
- Rozumiem, Mistrzu (I understand, Master).
(Koniec Spoilera)

Nagle przez walkie talkie odezwał się głos – Kręcimy jeszcze?, na co Hayden odrzekł – Tak, Mistrzu.

Potem na planie pojawił się Dean Devlin, zagorzały fan Gwiezdnych Wojen i producent takich filmów jak „Godzilla” czy „Dzień Niepodległości”. McCallum nie wytrzymuje i pokazuje mu zwiastun ponownie.

Ostatnia z dokrętek była najbardziej skomplikowana. (Spoiler): Anakin biega po Mustafar i tam podłoga się załamuje pod nim. Tamte sekwencje były kręcone zarówno w Sydney jak i Shepperton, na ośmiokątnym segmencie planu, reprezentującym zapadającą się strukturę. Teraz ważna była długość biegu. Są tam drewniane klatki, uwypuklające kształt środowiska, ale większość jest i tak niebieska. Niestety ponownie dało się odczuć brak nadzorcy ciągłości i nie miał, kto powiedzieć, w której ręce Anakin powinien trzymać miecz. Oczywiście prawie natychmiast zostaje odegrany odpowiedni klip i Nick Gillard rekonstruuje tamtą choreografię.

- A może by go przerzucać z ręki do ręki, by powstrzymywać Obi-Wana? – żartuje Hayden. Nick tymczasem stwierdził, że Anakin powinien trzymać miecz w lewej ręce, aż do momentu, gdy spadnie, potem w dalszej akcji ma już miecz w prawej dłoni.

Lucas się irytuje i pyta, czy ma nakręcić scenę, w której Anakin przenosi miecz z jednej ręki do drugiej (mimo 15 minutowej przerwy między tymi ujęciami). Hayden gotuje się do biegu. W tym czasie Gavin Bocquet stwierdza, że faktycznie plan jest dość minimalny, ale nie mógł opuścić chwili kręcenia ostatniej sceny w nowej trylogii.
(Koniec Spoilera)
Ale nie tylko on, na planie pojawiają się też Trisha Biggar, Nicole Young czy Michael Money – z departamentu kostiumów. Szkoda tylko, że w ten ostatni dzień na planie pojawiło się tak niewiele osób. To już koniec drogi, koniec Gwiezdnych Wojen. W Shepperton tego się jeszcze nie czuło, każdy wiedział o ostatnich dokrętkach.

Hayden biegnie z maksymalną prędkością.
W końcu George mówi:
- Ostatnie ujęcie, Rick. To już koniec. Dwadzieścia osiem lat. Rozległ się smutny aplauz niewielkiej ekipy. Rick spojrzał na zegarek, było kilka minut po dwunastej. Ostatni dzień kręcenia nie trał nawet pół dnia.
- Nie mogę powiedzieć nic więcej poza tym, że jest pora drugiego śniadania. – stwierdza Rick. Tymczasem Hayden zapytał: - Możemy zobaczyć zwiastun jeszcze raz? Kamery przestały już działać, ale postprodukcja jeszcze trwa. W ILMie pracują nad ujęciami, maja czas do 1 kwietnia. Skywalker Sound już montuje warstwy dźwiękowe, a w tym tygodniu John Williams podniósł batutę, by po raz ostatni dyrygować Londyńską Orkiestrą Symfoniczną na potrzeby pełnometrażowego filmu z serii Gwiezdnych Wojny. Ostatni raz. Jeśli to nie jest finisz sagi, to niewiadomo jak to nazwać.
KOMENTARZE (35)

Zemsta Sithów

Głos Generała Grievous – potwierdzony oficjalnie

2005-02-03 22:45:00 Homing Beacon

W najnowszym liście "Homing Beacon", wysyłanym przez oficjalną stronę Gwiezdnych Wojen do zarejestrowanych użytkowników, pojawiła się ciekawa informacja odnośnie głosu jednej z postaci w "Zemście Sithów".
Otóż chodzi o Generała Grievousa. Wcześniej informowaliśmy, iż pod tę postać podłoży głos Gary Oldman (niestety musiał zrezygnować ze względu na przepisy związkowe), a później John Rhys-Davies, znany z roli Sallaha z Indiany Jonesa, a ostatnio też Gimliego z Władcy Pierścieni. Mimo wszystko byliśmy trzymani w niepewności, kto tak dokładnie wcieli się w Generała od strony akustycznej.

Oficjalnie zostało potwierdzone, iż Matthew Wood, technik od edycji głosów w Skywalker Sounds, użyczy swojego głosu pod Generała Grievousa.
Warto dodać, iż Matthew pojawił się już w filmach Gwiezdnej Sagi, a konkretnie w Mrocznym Widmie z roku 1999. Co ciekawe grał on postać Biba Fortuny, mimo, iż nic nie mówił. Dodatkowo znamy też jego głos, gdyż użyczył go Ody`iemu Mandrellowi - jednemu z uczestników wyścigów w TPM. Jako edytor dźwięku pracował zarówno przy TPM jak i AOTC, a z filmami Lucasa jest związany mniej więcej od czasu produkcji "The Secret of the Monkey Island", której był głównym testerem.
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-02-03 00:13:00 darthpsychotic

W sieci pojawiły się nowe zdjęcie ukazujące pewne znaczące sceny z Zemsty Sithów. (Spoiler):

Pierwsze przedstawia Palpatine`a w Senacie, który tworzy Galaktyczne Imperium i nazywa siebie Imperatorem. O przemowie Imperatora informowaliśmy tutaj>>>
Kolejne zdjęcie przedstawia Baila Organę, Obi-Wana, Yode, C-3PO i R2-D2 oraz droida medycznego z Polis Massa, który doniesie o śmierci Padme. Prawdopodobnie scena dzieje się na planecie Polis Massa.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Pierwsza wypowiedź Imperatora

2005-02-02 23:59:00 SithStarSlayer, JG

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowym zdjęciu, przedstawiającym Palaptine`a w Senacie. Niedawno w sieci ukazał się dialog, jaki ma podobno powiedzieć Imperator. Oto on: (Spoiler):

"Jako Naczelny Kanclerz Republiki, moim obowiązkiem jest zakomunikowanie wam pewnej niepokojącej informacji. Rycerze Jedi w Galaktyce, są winni próby zabójstwa szanowanego członka Senatu.
Wcześniej tego wieczoru, kiedy odpoczywałem w moim prywatnym biurze, Mace Windu, Mistrz Jedi oraz członek Rady Zakonu Jedi, przybył do mojej kwatery próbując mnie zaaresztować, a kiedy odmówiłem chciał mnie zabić. Udało mi się jednak ujść z życiem, ale poprzez te zdarzenia mogę sądzić, iż Rycerze Jedi są głodni władzy, chcąc mnie odtrącić od mojego obowiązku i przejąć kontrole nad Republiką.
Nie martwcie się moimi przyjaciele. Nie pozwolę aby takie rzeczy miały miejsce. By zapobiec takim zajściom, ogłaszam upadek Republiki, a tym samym powstanie Galaktycznego Imperium. Ponadto przy użyciu moich praw, niniejszym ogłaszam siebie Imperatorem Galaktyki.
Korzystając z sytuacji, powołuje natychmiast Imperialne Grono Wierności....Darth Vader będzie moim zastępcą i prawą ręką ....Wielki Moff Tarkin...zostaje Dowódcą Grona oraz Zastępcą Dowodzącego....

(“As the Supreme Chancellor of the Republic it is my duty to inform you of some terribly disturbing news…..The Jedi Knights of the Galaxy are here by found guilty of attempted assassination on a respected member of the Senate. Earlier this evening as I rested in my private quarters Maser Windu, Jedi Master and Council member of the Jedi Order, arrived at my domain he tried to take me under arrest when I refused he threatened to take my life, I managed to escape with my life but these events have lead me to believe that the Jedi are power hungry and wish to over throw me and take control of the Republic. Not to worry my friends I will not allow such things to happen……To prevent something like this from ever happening again I as of now 1900 hours declare the Republic a Galactic Empire furthermore I use my emergency power to hereby to instate myself as the Emperor of the Galaxy, I shall now construct my official Imperial Staff of Trusties…….Darth Vader, my second in command…….Grand Moff Tarkin, Chief of Staff and Assistant General……" )

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Anakin dokonuje wyboru

2005-02-02 23:46:00 Ternian za powieść ROTS

Dzisiaj do sieci trafiło dokończenie pewnej sekwencji z Zemsty Sithów, o której pisaliśmy w tym linku. Prezentuje je poniżej, rozpoczynając od cytatów z całej Sagi odnoszących się do tej sceny, a potem przechodząc do dialogu miedzy dwiema postaciami.

Po Zemście Sithów Gwiezdne Wojny staną się bardziej jasne dla każdego.

”Nie jesteś w stanie zatrzymać zmian, tak samo jak i zachodzącego słońca. Kieruj się uczuciami Anakinie, wiesz co dobre dla ciebie” (You can't stop change any more than you can stop the suns from setting. Listen to your feelings; Anakin, you know whats right.") – Shmi Skywalker Mroczne Widmo

”Strach początkiem ścieżki na Ciemną Stronę jest.... strach prowadzi do gniewu....gniew do nienawiści....a nienawiść do cierpienia....” ("Fear is the path to the Dark side...fear leads to anger...anger leads to hate...hate leads to suffering.")– Mistrz Yoda Mroczne Widmo

(Spoiler): ”Umrzesz w trakcie porodu” ("You're going to die in childbirth.")– Anakin Skywalker Zemsta Sithów

”Lordzie Vader....powstań...” – Darth Sidious Zemsta Sithów

Owe cytaty z I jak i III Epizodu ciekawie naświetlają ścieżkę Anakina na Ciemną Stronę Mocy.


Anakin wykrzyknie "Poczekaj!..." ("Wait!...")

Dalej Anakin wypowie "Nie zabijaj go...nie możesz go zabić Mistrzu" („Don't kill him...you just can't kill him Master” )

Mace odpowie "Owszem mogę, musze to zrobić" (Yes I can, I have to. )

Anakin - "Przybyłeś tu, aby go aresztować. Musi on stanąc przed sądem" (“You came to arrest him. He has to stand trial”)

Mace - "Sąd byłby żartem. On kontroluje wszelkimi rozprawami. Ma w swoim władaniu Senat. (“A trial would be a joke. He controls the courts. He controls the Senate”)

Anakin - "Zamierzasz zabić ich wszystkich. Tak jak on mi powiedział, że to zrobisz?" (“So are you going to kill all of them too? Like he said you would?” )

Mace potrząśnie ramieniem, a ręka Anakina opadnie na dół. Wtedy Windu powie - "Jest zbyt niebezpieczny, aby mógł żyć. Jeśli miąłbyś okazję pozostawić Dooku przy życiu, zrobiłbyś to?" ("He's too dangerous to be left alive. If you could have taken Dooku alive, would you have?” )

Anakin nie ujawniając żadnych emocji - "To było zupełnie cos innego" ("That was different”)

Mace - "Wyjasznisz różnice po tym jak umrze" (“You can explain the difference after he's dead”)

"On jest mi potrzebny żywy. Potrzebuję go, aby uratować Padme" ("I need him alive! I need him to save Padme!") - powie Anakin do zdezorientowanego Mace`a.

W tym momencie Windu odwróci się i będzie chciał ostateczny cios w Sitha. Jednak wtedy Anakin ujawni swój gniew, odcinając Mace`owi rękę, w której będzie trzymał miecz świetlny. Sidious natychmiast wstanie, a jego rąk wystrzelą potężne błyskawice Mocy, które podniosą Windu w górę, następnie wyrzucając przez, zniszczone już wcześniej przez Mistrza Jedi, okno.

Kiedy Mace zostanie zabity, Anakin zechce służyć Zakonowi Sithów. Sidious nada mu nowe imię - DARTH VADER, po czym przydzieli mu pierwsza misję....wybicie wszystkich Jedi w Świątyni na Coruscant...

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

To twoje przeznaczenie...

2005-02-02 00:00:00 Ternian za powieść ROTS, SithStarSlayer

Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa informacja. Dotyczy ona przeznaczenia Anakina Skywalkera, jakie znamy z Klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen.

"..Teraz ,u kresu, zaczynasz rozumieć...?" ("...Only now, at the end, do you understand." )- ta kwestia Imperatora Palpatine`a z Powrotu Jedi, idealnie komponuje się z pewnymi sekwencjami Zemsty Sithów. (Spoiler):

W momencie, gdyż Anakin podleci ścigaczem pod okno prywatnego biura Kanclerza, ujrzy jedynie ciało jak i głowę Kita Fisto. Zapewne całość tyczy się pomieszczenia, zwanego przedsionkiem. Pisaliśmy o nim tutaj, zdjęcia prezentujemy w tym linku>>> oraz tutaj.
Dalej Skywalker, jednym ciosem miecza świetlnego o niebieskim ostrzu, zniszczy okno, wchodząc do środka. Anakin przejdzie wzdłuż długiego korytarza prowadzącego do publicznego biura Kanclerza Palpatine`a, które mogliśmy już oglądać na początku Ataku Klonów, choćby w scenie rozmowy Palpatine`a z Jedi jak i Senator Amidalą. To właśnie tam będzie trwał pojedynek pomiędzy Kanclerzem a Mace`em Windu.

Anakin stanie przy ścianie korytarza w cieniu, przyglądać się przez chwilę pojedynkowi.

Walczący Mace wytnie dziurę w oknie biura, w celu wypchnięcia Sidiousa, jednak z początku to się nie uda. Sith i Jedi zaczną znowu walczyć, powoli przesuwając się coraz bliżej okna. Ostatecznie Sidious i Windu znajdą się poza biurem na wąskiej krawędzi Republikańskiego Biura Władzy. Nadal będzie padał deszcz.

Po intensywnej walce, Windu przetnie rękojeść miecza Palpatine`a na pół. Natychmiast Sith się odwróci, wzywając na pomoc Anakina, znajdującego się aktualnie w środku biura, mówiąc "Widzisz ? Nie ostrzegałem cię przed Jedi jak i ich zdradzie?" ("You see? Didn't I warn you of the Jedi and their treason?" ). Windu nadal będzie się wpatrywał w Kanclerza.

W tym momencie, kiedy Mace będzie chciał zadać ostateczny cios, niszcząc Sitha, Palpatine ujawni swoją prawdziwą potęgę, kierując z ręki błyskawice Mocy w stronę Windu. Twarz Kanclerza diametralnie się postarzeje, przed oczyma Mistrza Jedi.

"Głupcze!" ("FOOL!" )- wykrzyknie Palpatine.

Mace zablokuje promieniem swojego miecza, lecące w niego błyskawice Mocy. Mimo wszystko będzie to ciężki moment dla obu walczących, w czasie, gdy oboje zaczną wzywać Anakina. Skywalker ,nie wiedząc jak dokładnie postąpić i po której stronie się opowiedzieć, podejdzie do Windu
Sidious będzie chciał, aby Anakin zabił zdrajcę. Jednak Mistrz Jedi rozkaże Skywalkerowi by uśmiercił Sitha, wypełniając tym samym swoje przeznaczenie jako "Wybraniec".

Następnie Palpatine upadnie na kolana, błagając o litość Mace`a. Jednak Windu nie będzie chciał mu jej udzielić. Mistrz Jedi przygotuje się do zadania ostatecznego ciosu ale wtedy....

Anakin wykrzyknie "Poczekaj!..." ("Wait!...")


Dalej Anakin wypowie "Nie zabijaj go...nie możesz go zabić Mistrzu" („Don't kill him...you just can't kill him Master” )

Mace odpowie "Owszem mogę, musze to zrobić" (Yes I can, I have to. )

Anakin - "Przybyłeś tu, aby go aresztować. Musi on stanąc przed sądem" (“You came to arrest him. He has to stand trial”)

Mace - "Sąd byłby żartem. On kontroluje wszelkimi rozprawami. Ma w swoim władaniu Senat. (“A trial would be a joke. He controls the courts. He controls the Senate”)

Anakin - "Zamierzasz zabić ich wszystkich. Tak jak on mi powiedział, że to zrobisz?" (“So are you going to kill all of them too? Like he said you would?” )

Mace potrząśnie ramieniem, a ręka Anakina opadnie na dół. Wtedy Windu powie - "Jest zbyt niebezpieczny, aby mógł żyć. Jeśli miąłbyś okazję pozostawić Dooku przy życiu, zrobiłbyś to?" ("He's too dangerous to be left alive. If you could have taken Dooku alive, would you have?” )

Anakin nie ujawniając żadnych emocji - "To było zupełnie cos innego" ("That was different”)

Mace - "Wyjasznisz różnice po tym jak umrze" (“You can explain the difference after he's dead”)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Trzy zdjęcia

2005-02-01 11:59:00 Star Wars Image Archive

W sieci pojawiły nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Oto one (uwaga, zawierają Spoilery! - po zaznaczeniu, opis zdjęcia):

Zdjęcie 1- Chewbacca podczas bitwy na Kashyyyku;
Zdjęcie 2- Anakin w swojej sypialni, zbudzony z koszmaru. Co najciekawsze, jego ręka różni się od tej z Epizodu II;
Zdjęcie 3- Padme i Bail Organa w Senacie

(Koniec spoilerów)
KOMENTARZE (24)
Loading..