TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów w Polsce także z napisami

2005-03-31 12:04:00 Stopklatka.pl

Jak podaje internetowy serwis filmowy Stopklatka.pl: Wczorajsza informacja o obsadzie polskiej wersji językowej filmu "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów" wywołała na naszym forum spore poruszenie. Spieszymy z uspokajającą wiadomością. Dystrybutor poinformował nas, że podobnie jak to miało miejsce przy okazji dwóch poprzednich filmów, fani w Polsce będą mogli wybrać pomiędzy wersją z dubbingiem, a tą z napisami.

Dubbingowanie części kopii nie jest fanaberią firmy CinePix, lecz wymogiem LucasFilmu. Nie znamy jeszcze liczby kopii "Zemsty Sithów", która przygotowywana jest na nasz kraj, ale jak zapewnia dystrybutor będzie ich bardzo dużo. Warto przypomnieć, że "Atak klonów" w 2002 roku pokazywano w naszych kinach na 115 kopiach, taka sama liczba towarzyszyła premierze "Mrocznego widma" w 1999 roku.

Nie jest też jeszcze znany procentowy podział kopii "Zemsty Sithów" na te z napisami i dubbingiem, ale jak zapewnia dystrybutor będzie to ilość podobna do tej jaka trafiła do polskich kin przy okazji "Ataku klonów". Wtedy na 115 kopii, 35 było z dubbingiem, a 80 z napisami (tak samo było z "Mrocznym widmem"). Należy oczekiwać, że kopie z dubbingiem w większości dostępne będą w multipleksach, gdzie widz będzie miał bezpośrednią możliwość dokonania wyboru wersji lub obejrzenia obu w krótkim odstępie czasu.

Według naszych wstępnych wyliczeń kopii "Zemsty Sithów" w Polsce będzie około 150-170, z czego 1/3 z dubbingiem trafi do kin wielosalowych (których w ostatnich latach przybyło).

Premiera "Zemsty Sithów" odbędzie się na całym świecie (także w Polsce) 19 maja. Zapraszamy do udziału w ankiecie na temat preferowanej wersji filmu w polskich kinach.

KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Świat Lucasa zatacza pełne koło. O oczekiwaniach wobec ROTS

2005-03-30 22:43:00

Kiedy „Gwiezdne Wojny Cześć III Zemsta Sithów” w końcu pojawią się w kinach, przyniosą ze sobą więcej nadziei, niż niósł ją pojedynczy X-wing Luke’a Skywalkera, samotnie atakujący Gwiazdę Śmierci. Dla wielu fanów, ostatni i kulminacyjny rozdział sześcioczęściowej sagi, ma szansę przywrócić historii dawny blask, który odebrały jej dwie poprzednie odsłony.

Również dla Hollywoodu, Zemsta jest powiernikiem nadziei, zwłaszcza, że w ostatnim roku, wszystkie hity filmowe zawiodły oczekiwania producentów i kiniarzy.

A dla Lucasa jest nadzieja, że będzie mógł spokojnie po 33 latach osiąść na laurach i popatrzeć na historię ojca i syna, którą napisał. „Prawie skończyłem”, powiedział USA Today Lucas podczas ShoWest. „Było wiele pożegnań. W końcu będę mógł ruszyć dalej.”. Pokazał przy tym fragment filmu, w którym Anakin ratuje Obi-Wana przed przerażającymi droidami. Fragment ten bardzo spodobał się zebranej publiczności.

„To jest ten film” mówił podekscytowany John Bentley, właściciel Metroplex Theatre w Delano (Kalifornia), „To film który przyciągnie ludzi do kin.”.

Świat tymczasem przygotował się na pożegnanie. Fani kupują setki produktów na długo przed premierą. Szacuje się, że wszelkie „dewocjonalia” od figurek po gry komputerowe, które zaleją rynek, przyniosą 1,5 miliarda dolarów z samej tylko sprzedaży.

Kiniarze stają przed innym wyzwaniem, ile ekranów zarezerwować na ostatni film. „Mnóstwo” – mówi Robert Beall, właściciel Weatherford Cinema w Texasie. „Przez ostatnie półtora roku, rozczarowywaliśmy się filmami, które miały być wielkimi hitami, teraz liczymy, że początek letniego sezonu, pozwoli nam się odbić.”

Ale czy powodem nadziei wokół „Zemsty” jest tylko nadszarpnięta marka „Gwiezdnych Wojen”? Raczej nie. Wielkie nadzieje budzą oba zwiastuny, które w przeciwieństwie do „Mrocznego Widma” i „Ataku klonów” zostały prawie jednogłośnie ubóstwione przez internetowych fanów. Dodatkowo film ma być mroczniejszy, bardziej podobny do „Imperium kontratakuje”, który uznawany jest powszechnie za najlepszy z sagi. A jeszcze spodziewana jest kategoria PG-13, po raz pierwszy w historii Gwiezdnej Sagi.

„Film zdaje się mieć więcej energii niż poprzednie dwa, które generalnie były przeznaczone dla dzieci” mówi Robert Bucksbaum, właściciel Majestic Crest Theater w Los Angeles. „Dzieciaki oczywiście przyjdą zobaczyć ten film, ale liczymy też na starszą widownię, fanów oryginalnych filmów”.

Innym aspektem jest to, że „Zemsta” będzie łączyć ukochaną trylogię z nowymi filmami. C-3PO powraca, Chewbacca powraca, zobaczymy upadek Rycerzy Jedi i powstanie Galaktycznego Imperium, czyli wszystko co fani najbardziej kochają. A dodatkowo pojawi się Darth Vader. I choć jest to centralna postać wszystkich filmów, wielu fanom brakło go w nowych filmach, nie jako Anakina, ale właśnie jako Dartha Vadera. Gdy ludzie zobaczyli go w zwiastunach, wielu z nich nabrało nadziei, że „Gwiezdne Wojny” w końcu powrócą. Pewnie dlatego, że dla wielu z nich Gwiezdna Saga to nie tylko filmy, ale część procesu ich dorastania, część świata w którym żyli. Nowe epizody, nawet gdyby były niewiadomo jak dobre, nie mają szans w starciu z wspomnieniami z dzieciństwa.

Lucas nie mógł się spodziewać w 1972 takiego sukcesu i takiego obrotu sprawy. Chciał tylko napisać scenariusz, który byłby po trochę Buckiem Rogersem, po trochę biblijną opowieścią, po trochę westernem. Ale nikt nie chciał uwierzyć, że film w którym owady grają Jazz, a goryl gania z pistoletem laserowym mógłby zarobić, a co dopiero odnieść sukces. Universal Pictures odrzucił propozycję. 20th Century Fox dał tylko 10 milionów USD z 12 potrzebnych. Lucas musiał dołożyć 2 miliony i jeszcze zrzec się stawki za reżyserię, w zamian za procent z niepewnych zysków i jeszcze nikomu niepotrzebne (uznane za nieopłacalne w tamtych czasach) prawa do produktów licencjonowanych. Od tego czasu jego filmy, które sam sfinansował przyniosły w samych tylko USA 1,6 miliarda zysku, a na świecie 3,4 miliarda.

W roku 1977 Gwiezdne Wojny okazały się być bombą. Pobiły praktycznie każdy rekord finansowych i zarobiły w USA 461 milionów (wraz z wersją specjalną). Jedynie Titanic zarobił więcej. A Lucas nagle stał się szefem własne imperium. Jak donosi Lucasfilm zyski ze sprzedaży produktów licencjonowanych przekroczyły 9 miliardów dolarów. A to wszystko za sprawą, że Lucas opowiedział prostą i naiwną historyjkę, w której czarny charakter ubiera się na czarno, a dobry ratuje świat.

Swą opowieścią wywarł też olbrzymi wpływ na filmowców. Ridley Scott, reżyser „Obcego” czy „Gladiatora” stwierdził, że bez „Gwiezdnych Wojen” „Obcy” wyglądał by inaczej, gdyż Lucas zainspirował go by ukazać inną wizję kosmosu, niż tę bajkową znaną z Gwiezdnej Sagi. Inni w opowieści Lucasa dopatrują się mitu, powtarzanego przez ludzkość od tysięcy lat. To jedna z przyczyn niesamowitego sukcesu klasycznej trylogii. Gwiezdne Wojny to nie tylko płaska historyjka, ale też pewne spirytualne. Idea Mocy ma pewne podłoże religijne, jest trochę jakby Bóg, może właśnie to przyciąga ludzi.

Lucas, być może podświadomie, wykorzystuje właśnie tę sugestie. Im bardziej zbliża się ku końcowi, tym bardziej idzie w kierunku Fausta i piekła. Anakin podpisuje prawie cyrograf z diabłem, jak Faust, a skoro tak, to gdzie lepiej umieścić końcówkę w filmu jak nie w Piekle? Pokryta lawą planeta Mustafar jest właśnie taką wizją piekła.

Kiniarze mocno liczą, że dzięki temu film ten przyniesie krociowe zyski. Rudyard Coltman z Vancouver zaplanował otwarcie swojego nowego ośmio salowego kina wraz z premierą „Zemsty Sithów”. Kino jest pionierskie, wyposażone w cyfrowe projektory, dźwięk surround i nowoczesne fotele. „Zemsta” będzie doskonałym filmem, by otworzyć nowoczesne kino.

Wielu liczy, że Epizod III będzie tym, który uniesie tegoroczne zyski przemysłu kinowego. Wspomina się rok 2002, najlepszy z dotychczasowych lat Hollywoodu, rok w którym „Atak Klonów” zadebiutował z 80 milionami i doszedł do 310 w samych tylko USA.

A jak się Saga Zakończy? Film rozpocznie się pościgiem i walką w kosmosie, a zakończy gdy Darth Vader spogląda na budującą się Gwiazdę Śmierci. Czyli prawie tam, gdzie saga się rozpoczęła w 1977.

Lucas stwierdził, że będzie to film o pragnieniach i chciwości. Vader chciał kontrolować wszechświat, życie. Ale nie mógł. Trzeba akceptować swój los, swoje życie, to co daje Moc. Trzeba akceptować, że słońce wschodzi i zachodzi. Wszystko inne prowadzi ku Ciemnej Stronie. Trzeba też pamiętać, że wszystko ma swój koniec.

Nawet Gwiezdne Wojny.

Przy okazji zachęcamy do dyskusji na forum w temacie: Motyw Fausta a Epizod III
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Od 13, a może od 15 lat?

2005-03-30 22:28:00

I choć sam film wciąż jeszcze nie jest skończony, a co za tym idzie, nie wiadomo jaką kategorię wiekową dostanie, „Zemsta Sithów” wciąż budzi kontrowersje. Tym razem w Anglii, przedstawiciele tamtejszego organu, zajmującego się oceną filmów, by dopasować do nich kategorię wiekową, stwierdzili niedawno, że nie będą się sugerować amerykańskim PG-13, jeśli faktycznie film taką kategorię dostanie. W Wielkiej Brytanii nie ma kategorii dla filmów od 13 lat, po odpowiedniku PG, następna jest od 15 lat. Jeśli Epizod III się nie załapie na niższą, restrykcje wobec filmu w Anglii będą większe niż w Stanach.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z francuskiego magazynu

2005-03-30 20:30:00 Dalsk

Dzisiaj w sieci zostały opublikowane nowe zdjęcia z Epizodu III. Pochodza one z francuskiego magazynu filmowego. Możecie je zobaczyć niżej.(Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Anakin i Obi-Wan na Coruscant
- Zdjęcie 2 - klony na Felucii
- Zdjęcie 3 - ponownie Felucia
- Zdjęcie 4 - Obi-Wan walczący z droidami
- Zdjęcie 5 - Palpatine, Anakin i Kenobi otoczeni polem siłowym na pokładzie "Niewidzialnej Ręki"
- Zdjęcie 6 - hologram Sidiousa w sali konferencyjnej na Mustafar
- Zdjęcie 7 - pojedynek Anakina i Obi-Wana w sali konferencyjnej
- Zdjęcie 8 - Lord Sidious
- Zdjęcie 9 - mistrz Yoda

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Wieści na temat Yody

2005-03-30 19:39:00 Ternian za powieść ROTS

W sieci ukazała się ciekawa informacja, która obrazuje postępowanie Mistrza Yody na pewnej planecie. Co ciekawe informowaliśmy o niej już tutaj>>>, jednak teraz została ona potwierdzona przez wiarygodne źródło. (Spoiler):

Otóż w scenie na Kashyyyku, Yoda specjalnie pokryje siebie błotem, zachowując się jak wariat. Będzie miało to na celu odwrócenie uwagi Szturmowców-Klonów, którzy będą przejęci już przez Imperatora po wydaniu Rozkazu 66.

Prawdopodobnie owa sekwencja znajdzie się jednak w filmie. Scena ukaże wszystkim, jak poważny i mądry Mistrz Yoda jest zdolny do użycia prostych sztuczek, będących nawiązaniem do pierwszego spotkania z Luke`iem w Imperium Kontratakuje.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z Epizodu III

2005-03-30 15:48:00 Holocron Collector

Jakiś czas temu w sieci zostały opublikowane nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Możecie je zobaczyć poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Yoda osłabiony błyskawicami Mocy.
- Zdjęcie 2 - Obi-Wan z małym Luke`iem na Tatooine.
- Zdjęcie 3 - Anakin ratuje Obi-Wana na krążowniku “Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 4 - szturmowcy-klony mierzą do Aayli Secury na planecie Felucia.
- Zdjęcie 5 - początek pojedynku Anakina i Obi-Wana z Dooku.
- Zdjęcie 6 - Palpatine, Skywalker i Kenobi uwięzieni w korytarzu „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 7 - Hrabia Dooku w czasie pojedynku na okręcie Generała Grievousa.
- Zdjęcie 8 - Imperator Palpatine.
- Zdjęcie 9 - hologram obrazujący Anakina przygotowującego się do zabicia młodych padawanów Jedi.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Mirosław Zbrojewicz jako Darth Vader

2005-03-30 14:41:00 FilmWeb.pl

Jak donosi FilmWeb.pl:

Wiadomo już jacy aktorzy udzielą głosów bohaterom "Zemsty Sithów" - 3 epizodu "Gwiezdnych Wojen", który na ekranach światowych kin zagości już 19 maja.

W polskiej obsadzie dubbingu znaleźli się między innymi: Tomasz Bednarek (Anakin Skywalker), Jarosław Domin (Obi-Wan kenobi), Mariusz Czajka (Yoda), Ryszard Nawrocki (Senator Palpatine) i Aleksandra Rojewska (Padme Amidala). Głosu Lordowi Vaderowi udzieli Mirosław Zbrojewicz - informuje serwis Dubbing.pl.

"Zemsta Sithów" to ostatni rozdział legendarnej sagi George'a Lucasa, w której staniemy się świadkami narodzin galaktycznego Imperium i przemiany Anakina Skywalkera w złowrogiego Dartha Vadera.

Koniec Wojny Klonów miał przynieść wytchnienie Republice, ale nawet mistrzowie Jedi byli w błędzie. Kanclerz Palpatine, gdy poczuł się bezpieczny ogłasza się Imperatorem. Okazuje się że ma on wielką Moc, którą uwodzi Anakina i przynosi zagładę Zakonowi Jedi...

Wersja polska: Studio Sonica
Nagrania dokonano w Sun Studio w Kopenhadze
Reżyseria - Jacek Rozenek

W wersji polskiej udział wzięli:
Anakin Skywalker - Tomasz Bednarek
Obi Wan / Ben Kenobi - Jarosław Domin
Yoda - Mariusz Czajka
Imperator Palpatine - Ryszard Nawrocki
Senator Padme Amidala - Aleksandra Rojewska
Mace Windu - Jacek Rozenek
Count Dooku - Zbigniew Konopka
C-3PO - Grzegorz Wons
Senator Bail Organa - Piotr Zelt
Generał Grievous - Jacek Kopczyński
Tion Medon - Andrzej Żarnecki
Kapitan Typho - Jacek Mikołajczak
Kapitan Antilles - Andrzej Butruk
Ki-Adi-Mundi - Jacek Bursztynowicz
Nute Gunray - Jerzy Dominik
Clone Voice - Wojciech Paszkowski
Lord Darth Vader - Mirosław Zbrojewicz


Temat na Forum
KOMENTARZE (82)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia ROTS – NAJWIĘKSZE SPOILERY TEGO MIESIĄCA!

2005-03-29 17:01:00 HomerS1979

Dzisiaj w sieci ukazały się zupełnie nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Prawdopodobnie pochodzą one z niemieckiego magazynu filmowego.
Zdjęcia prezentujemy je poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1- Anakin Skywalker zanurzony w lawie.
- Zdjęcie 2- nieprzytomna Padme na Mustafar.
- Zdjęcie 3 - tworzenie Dartha Vadera.
- Zdjęcie 4 - początek bitwy nad Coruscant (myśliwce Anakina i Obi-Wana).
- Zdjęcie 5 - Buzz Droid chcący zniszczyć R2-D2.
- Zdjęcie 6 - pierwsze kroki Vadera.
- Zdjęcie 7 - Beru, Owen i mały Luke na Tatooine.
- Zdjęcie 8 - Generał Grievous.
- Zdjęcie 9 - pojedynek Windu i Palpatine`a.
- Zdjęcie 10 - wydanie rozkazu 66.
- Zdjęcie 11 - Mistrz Yoda.
- Zdjęcie 12 - Obi-Wan Kenobi.
- Zdjęcie 13 - Yoda broniący się przed atakiem Sidiousa.
- Zdjęcie 14 - pojedynek Anakin i Obi-Wana na Mustafar.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (61)

Zemsta Sithów

Dwie wersje ROTS

2005-03-29 12:46:00 Resztki Imperium za magazyn Empire

Jak powiedział Rick McCallum dla magazynu Empire, wersja ROTS, przeznaczona do kin cyfrowych, będzie się różnić trochę od tej przeznaczonej dla kin tradycyjnych. Nie zdradził nic poza stwierdzeniem, że będzie ona dłuższa.
Powtarza się zatem sytuacja z AOTC, gdzie w USA wersja cyfrowa była wzbogacona, np. o scenę w której Anakin trzyma swoją sztuczną ręką Padme podczas ślubu. Należy tu dodać, że w Europie, z powodu praktycznego braku kin cyfrowych, była tylko jedna wersja filmu, zawierająca tę scenę. W USA ma to wymusić w pewien sposób postęp, gdyż jak Lucas powtarzał wielokrotnie, obecnie cyfrowość w kinach powstrzymują już jedynie kiniarze.

O różnicach w AOTC poczytać można tutaj.
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Zdjęcie E III – UPDATE NOWE SPOILEROWE SCENY!

2005-03-27 18:16:00 The Dark Shape

Niedawno do sieci trafiły nowe zdjęcia z Epizodu III. Pochodzą one z adaptacji książkowej Zemsty Sithów dla młodzieży. Zdjęcia możecie zobaczy poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Zbliżenie na R2 i myśliwiec Skywalkera w trakcie początkowej bitwy kosmicznej.
- Zdjęcie 2 - Anakin, Obi-Wan i Palpatine uwięzieni w korytarzu „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 3 - Skywalker i Kenobi w środku windy, zmierzającej do kwatery Generała Grievousa, w której jest uwięziony Palpatine.
- Zdjęcie 4 - Rozmowa Yody z Anakinem (możliwe, iż owa scena nie znajdzie się w filmie).
- Zdjęcie 5 - C-3PO w korytarzu statku Tantive IV.
- Zdjęcie 6 - Generał Grievous trzymający miecz świetlny (zdjęcie promocyjne).

(Koniec Spoilera)


UPDATE ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)

Dziś ukazały się nowe ukończone sceny z Zemsty Sithów. Prezentujemy je niżej. b>(Spoiler):

- Zdjęcie 7 - Obi-Wan walczący z Magna Gwardzistą.
- Zdjęcie 8 - Kenobi w akcji na mostku “Niewidzialnej Ręki.
- Zdjęcie 9 - Grievous w pojeździe kołowym w czasie pościgu na planecie Utapau.
- Zdjęcie 10 - Yoda i Darth Sidious przygotowani do walki.
- Zdjęcie 11 - początek walki Lorda Sidiousa i Mistrza Yody na mównicy.
- Zdjęcie 12 - dwa zdjęcie z pojedynku Anakina i Obi-Wana na Mustafar.
- Zdjęcie 13 - Palpatine zabija Kita Fisto.

(Koniec Spoilera)


KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Nowe ujęcia z Zemsty Sithów – bardzo spoilerowe

2005-03-26 16:55:00 cdse

Niedawno w sieci zostały opublikowane nowe zdjęcie z Zemsty Sithów. Prezentują one ukończone sceny jak i ujęcia promocyjne. Możecie je zobaczyć poniżej.
(Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Obi-Wan uderza Generała Grievousa pałką energetyczną.
- Zdjęcie 2 - Yoda w Swiątyni Jedi.
- Zdjęcie 3 - Generał Grievous.
- Zdjęcie 4 - bitwa kosmiczna nad planetą Coruscant.
- Zdjęcie 5 – Anakin kontra Obi-Wan (pojedynek w sali obrad na stole).
- Zdjęcie 6 - zbliżenie na Anakina w czasie walki z Obi-Wanem w sali obrad na stole.
- Zdjęcie 7 - Owen i Beru na Tatooine.
- Zdjęcie 8 - Dwa Super Droidy Bojowe porywają R2-D2.
- Zdjęcie 9 - Aayle Secura i szturmowcy-klony na planecie Felucia.
- Zdjęcie 10 - Mace w czasie pojedynku z Kanclerzem Palpatine`m w biurze na Coruscant.
- Zdjęcie 11 - Anakin ratujący Obi-Wana w szybie windy na krążowniku „Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 12 - Skywalker i Palpatine w Teatrze Galaxies.
- Zdjęcie 13 - Anakin kontra Obi-Wan w sali dowodzenia na Mustafar.
- Zdjęcie 14 - Zdjęcie promocyjne Magna Gwardzisty (Ochroniarza Grievousa).
- Zdjęcie 15 - Zdjęcie promocyjne: Anakin, Padme, Obi-Wan, Bail, Chewie, R2 i Mace.
- Zdjęcie 16 - szkic koncepcyjny Ryana Churcha obrazujący jedną z końcowych scen filmu (budowę Gwiazdy Śmierci).

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Kwestie Generała Grievousa!

2005-03-25 19:44:00 Cheebo za audiobook ROTS

Kilka dni temu w sieci ukazały się kwestie dialogowe Generała Wojsk Konfederacji Grievousa. Możecie się zapoznać z ową sceną poniżej. (Spoiler):

Całość rozgrywa się na planecie Utapau. Co ciekawe znajduje się na niej również przedstawiciel Federacji Handlowej, czyli Wicekról Nute Gunray.

Grievous: „Gunray! Dlaczego nadal tutaj jesteś?” (Gunray! Why are you still here?)
Gunray: “Powiedziałeś, że będziemy tutaj bezpieczni! Dlaczego mamy być przeniesieni na Mustafar?!” (You said we would be safe here! Why are we being moved to Mustafar?!)
Grievous: „Mustafar jest najlepiej zabezpieczoną planetą w galaktyce.” (Mustafar is the most secure planet in the galaxy!)

Następnie Wicekról będzie opowiadał o wydaniu wszystkich swoich środku na wojnę. Owe zachowanie Gunraya będzie denerwowało Grievousa.
Po tych scenach Darth Sidious skontaktuje się Generałem.

Sidious: „Czy przeniosłeś rade na Mustafar?” (Have you moved the council to Mustafar?)
Grievous: “Tak, Mistrzu” (Yes, master.)
Sidious: „Dobrze się spisałeś mój generale” (Well done my general)

Dalej rozmowa Grievousa z Sidiousem będzie się tyczyła zastawienia pułapki na Obi-Wana, której celem będzie zabicie Mistrza Jedi.

Grievous: „Kenobi umrze.” (Kenobi will die)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Komiksowa adaptacja do ściągnięcia!!!

2005-03-25 18:00:00 gbone

W sieci pojawiła się kompletna komiksowa adaptacja Epizodu III - Zemsty Sithów. Wątek jej poświęcony znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (203)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 75 – ukończona scena

2005-03-25 16:45:00 StarWars.com

Serwis StarWars.com opublikował niedawno siedemdziesiąte piąte zdjęcie z serii Before the Helmet. Ukazano na nim ukończoną scenę z Zemsty Sithów. (Spoiler):

Na zdjęciu widać wnętrze centrum dowodzenia na planecie Kashyyyk. W środku znajdują się dwaj wojownicy – Chewbaca, którego gra znany z Klasycznej Trylogii Peter Mayhew, a także Tarfful, w którego wcielił się Michael Kingma.
W scenie zaprezentowanej na zdjęciu obaj Wookie otrzymują rozkazy od Generała Wojsk Republiki, czyli Mistrza Yody.

Chewie jak i Tarfful na zdjęciu są lekko pochyleni. Patrzą w dół, zapewne na Yodę, którego nie widać. W tle można spostrzec krajobraz planety Kashyyyk, który prezentuje wielkie, górzyste wzniesienia, pokryte gęstymi lasami. Dodatkowo widać jeszcze słupy podtrzymujące pomieszczenie, które są w kolorze jasno i ciemno szarym z małym odcieniem niebieskiego koloru.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Anakin i Obi-Wan – pożegnanie przed misją

2005-03-25 14:00:00 Cheboo za audiobook ROTS

Jakiś czas temu do sieci trafiła ciekawa informacja, odnośnie rozmowy Anakina i Obi-Wana. (Spoiler):

Prawdopodobnie przed odlotem Kenobiego na Utapau, zobaczymy jeszcze scenę pożegnania Mistrza i Rycerza Anakina.

Anakin: „Mam co do tego złe przeczucia...” (I have a bad feeling about this...)
Obi-Wan: “Mówiłeś coś?” (Did you say something?)
Anakin: “Możesz mnie potrzebować na swojej misji.” (You are going to need me on your mission)
Obi-Wan: “ To może być tylko jak pościg za dziką Banthą. Jesteś potrzebny tutaj.” (It might just be a wild bantha chase. You are needed here.)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Rozmowa Obi-Wana z Medonem

2005-03-25 13:43:00 Cheboo za audiobook ROTS

Niedawno do sieci trafiła ciekawa informacja odnośnie jednej ze scen z Obi-Wanem i Tionem Medonem. Prezentujemy ją poniżej. (Spoiler):
Całość tyczy się ujawnienia Kenobiemu przez Tiona Medona obecności Generała Grievousa na planecie Utapau. Zapewne po tej scenie dojdzie do sekwencji bitewnych.


Obi-Wan: „Moim interesem jest wojna” (My business is the war.)
Tion Medon: “Tutaj nie ma wojny, chyba, że przywiodłeś ją ze sobą” (There is no war here unless you brought it with you.)
Obi-Wan: “ Dobrze, w takim razie takim razie proszę o pozwolenie na zatankowanie i przeprowadzenie poszukiwań.” (Very well then. Please permit me to refuel here and to search.)
Tion Medon: “On jest tutaj. Jesteśmy zakładnikami. Znajdujemy się pod ciągłą obserwacją. Musisz odejść świadom prawdy. Rozkazano mi ujawnić jego obecność. To pułapka! Dziesiątki tysięcy droidów bojowych!” (He is here. We are hostages. We are being watched. You must depart in truth. I was ordered to reveal his presence. It is a trap! 10's of thousands of war droids!)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 74 - zdjęcie promocyjne

2005-03-25 13:40:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w płatnej strefie Hyperspace, pojawiło się siedemdziesiąte czwarte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Tym razem przedstawiono materiał promocyjny. Chodzi o zdjęcie autorstwa Keitha Hamshere`a . Ukazano na nim gubernatora Wilhuffa Tarkina pochodzącego ze świata Eriadu. Wcielił się w niego aktor Wayne Pygram. Owa postać kojarzy się zapewne z Epizodem IV Nową Nadzieją, a szczególnie z aktorem Peterem Curshingiem. Warto zaznaczyć, iż w Zemście Sithów aktor Wyne Pygram musiał przejść odpowiednią charakteryzacje, czyli nałożyć maskę, wzorowaną na twarzy Tarkina z Epizodu IV.

Wilhuff na zdjęciu ma praktycznie taki sam mundur jak ten w Nowej Nadziei. Co ciekawe twarz obu aktorów jest niemal identyczna (szczególnie po nałożeniu maski przez Pygrama). Jednak można zaobserwować pewną różnicę. Główną jest wiek obu postaci, gdyż w EIII Tarkin będzie o siedemnaście lat młodszy, co można zaobserwować po brązowych włosach bez znaku siwizny. Dodatkowo Zemście Sithów Tarkin nie będzie jeszcze wielkim Moffem. Wskazuje na to odznaka Imperialna, umieszczona po lewej stronie klatki piersiowej. Dodatkowo w tle zdjęcia można spostrzec szare tło.

Więcej na temat udziału Tarkina w Epizodzie III pisaliśmy tutaj i tutaj.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Duża porcja zdjęć!

2005-03-25 12:49:00 Gith

Gith dostarczył nam linki do kilkunastu nowych zdjęć z Epizodu III - Zemsty Sithów. Oto one (opisy spoilerowe po zaznaczeniu):

Zdjęcie 1 - MagnaGuard śledzący Kenobiego na Utapau
Zdjęcie 2 - Ten strzał zakończy życie Generała Grievousa
Zdjęcie 3 - Pojedynek mistrzów, kto wygra, wiadomo...
Zdjęcie 4 - Pojedynku ciąg dalszy
Zdjęcie 5 - Grievous unikający elektrycznego kija
Zdjęcie 6 - Ostatnia nadzieja Jedi
Zdjęcie 7 - bitwa nad Coruscant
Zdjęcie 8 - Yoda podczas pojedynku w Senacie
Zdjęcie 9 - Scena śmierci ostatnich Separatystów
Zdjęcie 10 - Domostwo Larsów
Zdjęcie 11 - Obi-Wan "Ben" Kenobi oddający Luke'a w ręce Beru
Zdjęcie 12 - Nieżyjąca już Padme na Polis Massa
Zdjęcie 13 - Ujęcie z pogrzebu Padme
Zdjęcie 14 - Widok na Senat
Zdjęcie 15 - Zablokowanie piorunów Mocy
Zdjęcie 16 - Pojedynek między Imperatorem a Yodą
Zdjęcie 17 - Martwi padawani

KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Ciekawostki z „The Cinema of George Lucas”

2005-03-24 18:44:00

W USA niedawno pojawiła się książka „The Cinema of George Lucas”. Znalazły się w niej bardzo ciekawe informacje, a propos „Zemsty Sithów”.

Wg nich postać, w którą wcieli się Lucas w ROTS nazywa się Baron Notluwiski, a nie jak to wcześniej donoszono Baron Papanoida. Być może dopiero później zostało to zmienione. W każdym razie, miło wiedzieć, że choć przez pewien moment Polska miała swoją reprezentację w Odległej Galaktyce.

Jednak trochę gorzej wypadła inna sprawa. Otóż wg tej książki głosem Grievousa jest Gary Oldman, co jak wiadomo nie doszło do skutku ze względów proceduralnych. W filmie głosem Grievousa jest Matthew Wood.

Można wysnuć jedynie wniosek, że książkę tę przygotowano na tyle dawno, że niektóre rzeczy się dezaktualizowały. Ciekawe jak to będzie w końcu z tym baronem.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

"Zemsta Sithów". Bilety już w sprzedaży

2005-03-24 18:28:00 Stopklatka

W wybranych kinach na terenie Wielkiej Brytanii można już kupić bilety na film "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów".

Przedsprzedaż biletów na najnowsze dzieło George'a Lucasa ruszyła w sieci brytyjskich kin Odeon dziś, 24 marca, o północy. Według przedstawicieli sieci Odeon jest ona odpowiedzią na prośby fanów, którzy przysyłali setki maili z pytaniami o to kiedy można będzie kupić bilety na "Zemstę Sithów". Premiera filmu w kinach na całym niemal świecie odbędzie się 19 maja.

Uroczysta brytyjska premiera filmu z udziałem zaproszonych gości odbędzie się w Odeonie na londyńskim Leicester Square 16 maja.

Według informacji, które otrzymaliśmy od przedstawicieli kilku kinowych sieci w Polsce, na terenie naszego kraju na razie nie przewiduje się akcji z przedsprzedażą biletów na ostatnią część Gwiezdnej Sagi.

KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Planety z Zemsty Sithów - część II

2005-03-24 04:19:00 Resztki Imperium

Jakiś czas temu, w Homing Beacon, oficjalnym newsletterze zaprezentowano cztery pierwsze planety Epizodu III (Coruscant, Alderaan, Felucia i Cato Neimoidia). Dziś pora na drugą partię.

Kashyyyk: Rodzinna planeta Wookieech, służy jako jeden z głównych punktów nawigacyjnych w południowo-zachodnim kwadrancie galaktyki. Dlatego właśnie stała się polem bitwy między Republiką a Konfederacją. W czasie III Epizodu, duży najazd droidów na planetę, sprowadzi Yodę na Kashyyyk, by jako Generał Jedi poprowadził armię klonów do walki, z Wookieemi – takimi jak Tarfful czy Chewbacca, u boku.

W Gwiezdnych Wojnach Kashyyyk często jest opisywany jako olbrzymia dżungla i las, w którym prawie w ogóle nie dociera światło słoneczne na dolne poziomy. Większość planety tak właśnie wygląda, ale akcja Epizodu III ma miejsce przy wiosce osadzonej przy olbrzymim drzewie niedaleko laguny. Separatyści i klony będą prowadzić tam chaotyczną bitwę, wśród miasta w drzewach osadzonego nad nimi. By pokazać Kashyyyk na ekranie zbudowano olbrzymie makiety drzew i potem dodano tam elektronicznie postaci, a w tle wykorzystano zdjęcia prawdziwych egzotycznych dżungli z Azji.

Mustafar: Malutki świat, niestabilny geologicznie. Mustafar to planeta bardzo bogota w minerały, dzięki nieustannym erupcją wulkanów i rzekom gotującej się lawy. To filmowy ekwiwalent Piekła dla podróży Anakina ku Ciemnej Stronie. I choć prawdziwe erupcje wulkanów nagrano we Włoszech, służą one jedynie jako tło. Główny krajobraz Mustafar to przede wszystkim miniatury i cyfrowy obraz.

Poza tym, że waga lawy była znana od dawna przez fanów Gwiezdnej Sagi, w finalnej transformacji Anakina w Dartha Vadera, Mustafar odgrywa jeszcze inną rolę. To doskonale miejsce, w którym zupełnie na uboczu mogą się ukryć przywódcy Separatystów.

Mygeeto: Jest to jedna z kluczowych planet Konfederacji, pokazana w Epizodzie III po to, by ukazać skalę Wojen Klonów. Początkowo miała to być siedziba Klanu Bankowego, z kosmiczną i zimną architekturą w krystalicznym klimacie. Oczywiście pewne kryształowe elementy pozostały, planeta w większości została zdominowana przez miasto, które w filmie jest już w praktyce ruiną. Jako rezultat bitwy, całość planety jest pokryta popiołem, ktory miesza się z kryształami. Ki-Adi-Mundi będzie prowadził szturmowców klonów na Mygeeto.

Naboo: Planeta ta pojawiła się we wszystkich trzech epizodach prequeli. To nie jest ważny świat tylko dlatego, że jest domem dla Padme Amidali i Kanclerza Palpatine’a, ale też by pokazać jak zmieniło się życie za Imperium. Klasyczna architektura i ręcznie wykonane piękno Naboo, to symbol pewnej ery, łatwiejszej. Padme będzie chciała spędzić trochę czasu w ROTS właśnie na Naboo, by z Anakinem odpocząć od wojny i zakłamania w jakim żyje. Naboo została w Epizodzie III zrobiona komputerowo, z wykorzystaniem scen i budynków z dwóch poprzednich filmów. W krótkiej wizycie na Naboo zobaczymy nową królową – Apailanę, w tej roli wystąpiła Keisha Castle-Hughes.

Niebawem powinna pojawić się trzecia część przewodnika zawierająca Tatooine, Utapau i Polis Massa. Te właśnie planety zostały oficjalnie potwierdzone w nowym wyglądzie głównej strony na oficjalnej. Czy będzie 12 planeta (którą miała być początkowo Dagobah), na razie nie wiadomo.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Anakin Skywalker - przejmująca scena

2005-03-23 23:12:00 Cheebo

Niedawno do sieci trafiła bardzo ciekawa informacja. Tyczy się ona jednego z przejmujących dialogów pomiędzy Anakinem a Mistrzami Jedi. (Spoiler):

Anakin, mimo iż nie otrzyma stopnia Mistrza, zostanie przyjęty do Rady Jedi

Mace : „Nie przyznajemy ci stopnia Mistrza Jedi” (You will not be granted the rank of Jedi Master.)
Anakin: “Słucham?” (What?).
Jak śmiecie! JAK ŚMIECIE! Żaden z obecnych tutaj Jedi nie może dorównać mojej mocy... żaden Jedi w galaktyce! Dlaczego myślicie, że możecie odebrać mi stopień Mistrza?!!” (How dare you! HOW DARE YOU! No Jedi in this room can match my power...now Jedi in the galaxy! You think you can deny mastery to ME?!?)
Obi-Wan: „Proszę...” (Please..), wskazując na krzesło znajdujące się po jego stronie.
Anakin: „Wybaczcie mi Mistrzowie...” (Forgive me masters.)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Wycięta scena z Zemsty Sithów – dokładny opis

2005-03-23 18:00:00 NCT

Jakiś czas temu w sieci opublikowano dokładny opis wyciętej sceny dialogowej z Zemsty Sithów. Prezentujemy go poniżej. (Spoiler):

Yoda: „Przeczucia...złe przeczucia..Hmm..wizje twoje przedstawiają...” (Premonitions...premonitions...Hmmm...these visions you have...)

Anakin: ”Są one przepełnione bólem, cierpieniem oraz śmiercią...” (They are of pain, suffering, death...)

Yoda: “Ciebie samego się tyczą one, czy znajomego?” (Yourself you speak of, or someone you know?)

Anakin: “Kogoś...” (Someone...)

Yoda: „....bliskiego tobie?” (...close to you?)

Anakin: “Tak.” (Yes.)

Yoda: “Uważnym być musisz, kiedy wyczuwasz przyszłość, Anakinie. Strach przed stratą jest scieżką ku Ciemnej Stronie Mocy” (Careful you must be when sensing the future,
Anakin. The fear of loss is a path fo the dark side.)

Anakin: “Nie pozwolę aby moje wizje się spełniły, Mistrzu Yoda” (I won't let my visions come true, Master Yoda.)

Yoda: “ Ciesz się z faktu, iż po śmierci zjednoczyli się Mocą.. Opłakiwać ich, nie możesz. Teknić za nimi, nie możesz. Przywiązanie prowadzi do zazdrości. Cień chciwości tym się objawia.” (Rejoice for those around you who transform into the Force. Mourn them, do not. Miss them, do not. Attachment leads to jealousy. The shadow of greed, that is.)

Anakin: “Co mam zrobić, Mistrzu?” (What must I do, Master? br/>
Yoda: “Ćwicz siebie w tym, aby odpuszczać wszystko czego się boisz utracić” (Train yourself to let go of everything you fear to lose.)


Niestety George Lucas wyciął tę scenę z filmu. Zapewne podyktowane to było tym, aby ukazać w całej Sadze różnicę pomiędzy Anakinem a jego synem Luke`iem.
Otóż Luke od początku swojego szkolenia był informowany o konsekwencjach, jakie niesie przejście na Ciemną Stronę Mocy. Była o tym mowa w Nowej Nadziei, gdzie Obi-Wan „Ben” Kenobi opowiadał o zdarzeniach przed narodzinami Luke`a, a także o historii Anakina. Dodatkowa wzmianka była tutaj w Imperium Kontratakuje, gdzie Yoda surowo przestrzegał swojego Padawana przed uczuciami, prowadzącymi na ścieżkę zła.. Obi-Wan i Yoda w Powrocie Jedi nie chcieli, aby Luke popełnił identyczne błędy jak jego ojciec Anakina. Mimo, iż chcieli aby unicestwił jednocześnie Vadera jak i Palpatine`a, włożyli wszelkich starań by uświadomić Luke`a czym jest pełne zło uniwersum Ciemna Strona Mocy.
W przypadku Anakina było zupełnie inaczej. Jedynie w Epizodzie I Yoda, na forum Rady Jedi, w pełnej irytacji obwieścił Skywalkerowi co prowadzi na ścieżkę Ciemnej Strony Mocy. Można tutaj zaobserwować różnicę pomiędzy synem jak i ojcem. Anakin nie był tak do końca poinformowany, czy nawet przestrzegany przed konsekwencjami Ciemnej Strony Mocy, w przeciwieństwie do Luke`a (co było spowodowane zapewne nauczką, jaka wyciągnęli obaj Mistrzowie Jedi z wydarzeń mających miejsce w Zemście Sithów).

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Akcja na Coruscant

2005-03-23 17:46:00 Ternian za powieść ROTS

W sieci od niedawna krąży ciekawa informacja na temat dwóch Mistrzów Jedi. Możecie się z nim zapoznać poniżej. (Spoiler):

Zgarbiona postać, zakryta ciemnym płaszczem, przyniesie dziecko do szturmowców-klonów, którzy będą zakamuflowani. Będzie się ono znajdować w ramionach owej, tajemniczej postaci. Zgarbiony człowiek obwieści klonom, iż owe dziecko jest Rycerzem Jedi.

Sierżant zapyta: „Każdy mógłby przynieść jakieś zdeformowane dziecko, twierdząc, że jest ono tym czym tylko zechce. Skąd masz pewność, że jest to Jedi? ("Anyone could grab some deformed kid and claim it's anything they want. How do you know it's a Jedi?").

Dziecko odpowie: „Mój miecz świetlny, pierwszą byłby wskazówką, hmm?” ("My lightsaber, the first clue would be, hmm?")

Natychmiast wysunie się zielone ostrze z miecza dziecka. Jednym ciosem twarz sierżanta zostanie przecięta wszerz. Zgarbiona postać ujawni się, włączając swój miecz świetlny o niebieskim ostrzu.
Szorstkim, coruscańskim akcentem Obi-Wan powie „Proszę nie próbujcie stawiać oporu. Nikomu nie musi stać się krzywda.” ("Please don't try to resist. No one has to get hurt.")
W tym momencie członkowie oddziału piątego „Przynęta” zaczną atak. Nikt z nich nie przeżyje.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Przecieki z filmu...

2005-03-23 17:12:00

W sieci pojawiły się spoilery, od osoby, która twierdzi, że widziała roboczą wersję „Zemsty Sithów”. Oto i one. Dotyczą one ostatnich scen w filmie.Spoilery

- Ostatnimi słowami w filmie ma być wypowiedź C-3PO – „Oh nie”, będące reakcją na informację, że wykasują mu pamięć.

- Pogrzeb Padme na Naboo będzie połączony z wielką procesją, na której będą obecni tysiące ludzi. W tym Jar Jar Binks, Sio Bibble, obecna Królowa itp. Jar Jar występuje w filmie tylko w tej scenie, dodatkowo nie mówi ani słowa.

- Następnie zobaczymy Vadera i Sidiousa na mostku Niszczyciela Gwiezdnego. Wszystko tam jest stylizowane na klasyczne Epizody, w tym mundury, czapki. A młody kapitan to prawdopodobnie Tarkin.

- Zobaczymy Baila Organę, który przybywa swoją Korwetą na Alderaan, siada na balkonie wraz z żoną i niemowlęciem – Leią.

- Na koniec widzimy Obi-Wana, który przybywa na farmę Larsów przynosząc młodego Luke’a. Daje go Beru i odchodzi na pustynię. Beru zanosi Luke’a do Owena i wpatrują się razem w diunę i binarne słonca na horyzoncie.

Na tym film się kończy. Źródło podało jeszcze dwie rzeczy – otóż cała bitwa na Kashyyyku będzie bardzo krótka. A prawda jest taka, że Ian McDiarmid w praktyce „kradnie” film, jest najciekawszym i najlepszym aktorem. Jego głos jest niesamowity. A słowa „Powstań” znane z Teasera, wcale nie pochodzą z sceny narodzin Dartha Vadera, a środka filmu, gdzie Anakin okazuje swoją lojalność Sidiousowi.

Koniec spoilerów.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Oficjalna strona promocyjna Zemsty Sithów

2005-03-22 00:36:00 Burzol za StarWars.Com

Na oficjalnej stronie StarWars.Com powstała oficjalna promocyjna strona Epizodu III : Zemsta Sithów. Można na niej znaleść zdjęcia, tapety, ikony dla PC i Mac'a, plakaty, e-kartki oraz dla klubowiczów np. do ściągniecia pełen trailer w dużej rozdzielczości. Wystarczy tylko wejść na główną strone StarWars.Com.O promocyjnej stronie porozmawiaj na Forum.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Poruszające "Gwiezdne wojny"

2005-03-21 17:55:00 Onet.pl

George Lucas przyznał, że ostania część gwiezdnej serii jest bardziej poruszająca niż poprzednie epizody.

- To prawdziwy wyciskacz łez - zdradza reżyser. - I robi to w sposób, którego nikt się nie spodziewa. Wydaje mi się, że nakręciłem najlepszy film jaki tylko mogłem. Twórca nadal jednak nie chce zdradzić szczegółów fabuły. - Oczywiście fani chcieliby zobaczyć film o tym jak Darth Vader zabija ludzi. Ale ja nie zamierzam opowiedzieć takiej historii. Nie o to chodzi w tym filmie - wyznaje Lucas. - Pierwsza trylogia tak naprawdę opowiada o ojcu, jego rozterkach, a także o wewnętrznej walce mężczyzny, który stara się zrozumieć kim jest. W tym samym czasie chce spełnić ambicje o posiadaniu władzy, zawiera pakt z diabłem i właściwie przez resztę życia tego żałuje.

Przypomnijmy, że reżyser już wcześniej uprzedził, iż "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" będzie najbardziej mroczną i brutalną częścią słynnej gwiezdnej sagi, ponieważ właśnie w tym filmie obiecujący uczeń rycerzy Jedi, Anakin Skywalker przechodzi transformację w nikczemnego Dartha Vadera. Lucas przewiduje, że film otrzyma w Ameryce kategorię PG-13 wymagającą obecności rodziców podczas projekcji.

Ostatni film z gwiezdnej serii wejdzie na ekrany kin 19 maja.

KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Słownik Obrazkowy – nowe skany

2005-03-19 20:16:00 Probe Droid

Niedawno pisaliśmy o pojawieniu się w sieci skanów ze Słownika Obrazkowego Epizodu III. Album zawiera ciekawe zdjęcia promocyjne jak i z ukończonymi scenami filmu. Co ciekawe znajdują się w nim również ciekawe informacje.
Poniżej prezentujemy nowe skany.

Anakin Skywalker
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 1

Bail Organa

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2

Jedi

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2

Padme
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2

- Mace Windu

- Czerwony Gwardzista

Droidy, ekwipunek oraz stwory
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5
- Zdjęcie 6
- Zdjęcie 7
- Zdjęcie 8
- Zdjęcie 9
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Epizodu III

2005-03-19 15:45:00 Spoileriffic, aptirrelevance

Niedawno w sieci zostały opublikowane nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Możecie je zobaczyć poniżej. (Spoiler):

Zdjęcie 1 - Darth Sidious w czasie pojedynku z Yodą
Zdjęcie 2 - Yoda walczący w pokoju Imperatora Palpatine`a.
Zdjęcie 3 - smierc Padme.
Zdjęcie 4 - widok nocnego krajobrazu Coruscant z werandy apartamentu Padme.
Zdjęcie 5 - Obi-Wan i Yoda w Swiątyni Jedi.
Zdjęcie 6 - Palpatine ogłasza się Imperatorem.
Zdjęcie 7 - Padme i Obi-Wan.
Zdjęcie 8 - widok Coruscant.
Zdjęcie 9 - Padme w drodze na Mustafar.
Zdjęcie 10 - droid Obi-Wana R4-G9.
Zdjęcie 11 - trójka Wookie`ich.
Zdjęcie 12 - Wookie wzywający do boju.
Zdjęcie 13 - zdenerwowany Wookie.
Zdjęcie 14 - zbliżenie na Wookie`ego.
Zdjęcie 15 - Tarrful.
Zdjęcie 16 - Chewbacca.
Zdjęcie 17 - Wookie z bronią.
Zdjęcie 18 - Chewbacca w przymierzalni.
Zdjęcie 19 - trójka Wookie (zdjęcie promocyjne).
Zdjęcie 20 - Tarrful z bronią (zdjęcie promocyjne).
Zdjęcie 21 - Chewbacca z kuszą wookie`ich (zdjęcie promocyjne).
Zdjęcie 22 - okładka magazynu Cinema z Obi-Wanem.
Zdjęcie 23 - Anakin w pokoju obrad na Mustafar.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Kilka stron z książki "Making of Episode III"

2005-03-19 15:07:00 pgw

W sieci niedawno ukazało się kilka stron z nowej książki, poświęconej Zemście Sithów. Chodzi o album „Making of Episode III”. Więcej na jego temat pisaliśmy tutaj>>>.
Jeśli chcecie zobaczyć cztery strony z owej pozycji książkowej to zapraszam tutaj>>> i tutaj>>>. (Spoiler):

Warto zaznaczyć, iż zaprezentowano na tych stronach nowe ujęcie z pojedynku między Palpatine`em a Mace`em Windu. Co ciekawe nie jest ono ukończone. Przedstawiono jedynie proces kręcenia owej walki.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Dokument „60 minut” – do pobrania

2005-03-18 20:23:00 JTM

Na łamach strony JTM pojawił się dokument „60 minut”. Całość jest głównie poświęcona wywiadowi z George`em Lucasem na temat III Epizodu Gwiezdnych Wojen Zemsty Sithów. Więcej o samym dokumencie pisaliśmy tutaj>>> i tutaj>>>. Urywek w postaci małego zwiastuna mogliście zobaczyć w tym linku>>>.
Dokument „60 minut” został nagrany w formacie mpg i zajmuje 130 MB. Możecie go ściągnąć tutaj>>>.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Opis snu jednej z głównych postaci

2005-03-18 20:04:00 CoGro

W sieci ukazał się opis snu jednej z postaci w Zemście Sithów. Co ciekawe nawiązuje on do wizji Luke`a na Dagobah. (Spoiler):

W Epizodzie III Anakin będzie miał pewien sen, przez który postawi jeden z pierwszych znaczących kroków na ścieżce Ciemnej Strony Mocy.
Owa wizja będzie przedstawiała Anakina idącego w kierunku mordercy jego ciężarnej żony. Skywalker spojrzy kątem oka na złoczyńcę. Zobaczy on siebie samego. W tym momencie Anakin, w zimnym pocie, przebudzi się.

Powyższy opis wygląda na końcowe sceny snu Skywalkera. O początku pisaliśmy tutaj>>>.
Więcej na temat wizji Anakina w Epizodzie III pisaliśmy i tutaj>>>.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-03-17 18:51:00 AL

Niedawno w sieci ukazały się nowe zdjęcia z III Epizodu Gwiezdnej Sagi. Możecie je zobaczyć poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - awaryjne lądowanie „Niewidzialnej Ręki”. Widok z kokpitu, przy którym siedzą Palpatine i Obi-Wan.
- Zdjęcie 2 - Padme na Polis Massa .
- Zdjęcie 3 - Anakin i Kenobi kontra Hrabia Dooku na okręcie “Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 4 - Mace Windu w czasie pojedynku w biurze Kanclerza.
- Zdjęcie 5 - Obi-Wan w drodze do miasta Pau na planecie Utapau.
- Zdjęcie 6 - Anakin w czasie walki z Kenobim na Mustafar.
- Zdjęcie 7 - Skywalker kontra Obi-Wan w pokoju obrad.
- Zdjęcie 8 - Prom klasy Theta.
- Zdjęcie 9 - Obi-Wan strzela do Grievousa w jaskini na Utapau
- Zdjęcie 10 - Padme w swoim apartamencie na Coruscant.
- Zdjęcie 11 - Generał Grievous na okręcie „Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 12 - Anakin i Padme na balkonie apartamentu Coruscant.
- Zdjęcie 13 - Obi-Wan Kenobi.
- Zdjęcie 14 - Mistrz Yoda.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (46)

Zemsta Sithów

Anakin kontra Obi-Wan – nowe ujęcia

2005-03-17 16:51:00 SON-OF-THE-SITH

W sieci ukazały się animacje GIF, przedstawiające pojedynek Anakina i Obi-Wana. Możecie je zobaczyć tutaj>>> i tutaj>>>. (Spoiler):

Prawdopodobnie owa część walki toczy się w bunkrze fabrycznym na Mustafar, a konkretnie w jednym z pomieszczeń pokoju obrad.
Anakin i Obi-Wan najpierw wymachują mieczami. Następnie promienie z ich rękojeści spotykają się w zwarciu. Po czym rozpoczyna się pojedynek na pchnięcia Mocy.
W tych urywkach walki widać przewagę siły Anakina nad Obi-Wanem.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Skany ze Słownika Obrazkowego E3

2005-03-16 20:21:00 darthpsychotic

Niedawno w sieci ukazały się skany ze Słownika Obrazkowego dotyczącego Zemsty Sithów. Zdjęcia prezentujemy poniżej.

Darth Vader

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3

Darth Sidious

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4

Generał Grievous

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4

Szturmowcy-Klony

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5

Droidy

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3

Bronie oraz mechaniczny ekwipunek

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3

Tion Medon

Kashyyyk
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2

KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Dartha Vader dokonuje Zemsty

2005-03-15 17:38:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno informowaliśmy o scenach dialogowych z Darthem Vaderem w roli głównej. Poniżej prezentujemy kolejny opis. (Spoiler):

Wat Tambor - "Błagam, oddam ci wszystko....wszystko czego żądasz!" (Please, I'll give you anything. Anything you want!)
W tym momencie Darth Vader obetnie Tamborowi obie ręce, a następnie głowę (zdjęcie)

Darth Vader - "Dziękuje" (Thank you.)

Więcej na temat tejże sekwencji możecie dowiedzieć się z tego linka>>>

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Pełny dokument z DVD Wojen Klonów - urywki z Zemsty Sithów

2005-03-15 17:11:00 candide

W sieci ukazał się dokument z DVD częsci pierwszej Wojen Klonów. Możecie go ściągnąć tutaj>>> lub tutaj>>>.
Pomiędzy 6:50 a 7:13 minutą można spostrzec bitwę kosmiczną z Zemsty Sithów. Co ciekawe słychać przy tym nową muzykę, skomponowaną na potrzebny Epizodu III przez Johna Williamsa. Owy kilkunastosekundowy filmik możecie sciągnąc w tym miejscu>>> (dodatkowo możecie skorzystać z linków – link1, link2, link3).
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Trailer Zemsty Sithow do ściągnięcia z oficjalnej!

2005-03-15 15:45:00 StarWars.com

W zeszły czwartek 10 marca w sieci pojawił się pełny zwiastun Zemsty Sithów. Pisaliśmy o tym tutaj.
Dziś na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com został opublikowany zwiastun do szerokiego grona Fanów, nie zalogowanych na Hyperspace.
Co ciekawe dostępne sobie obie wersje, czyli średnia (320x127) jak i duża (480x262).

Jeśli chcecie ściągnąć pełny zwiastun III Epizodu to odsyłamy w ten link>>> .

Update Dziś w nocy na oficjalnej, a dokładniej na jej płatnej części - Hyperspace, pojawiła się nowa wersja zwiastuna - w dużej rozdzielczości. Prezentuje się znakomicie i podobnie jak większość rzeczy, ostatnio tam umieszczanych, nie jest specjalnie zabezpieczona przed wyciekiem, więc w praktyce nie powinno być problemów ze znalezieniem jej w programach P2P - oficjalna nazwa pliku to: doogfu_720_hs_dl[1].mov.
KOMENTARZE (30)

Zemsta Sithów

Lista utworów z albumu „Zemsta Sithów”

2005-03-15 10:42:00 Stopklatka.pl / Resztki Imperium

Album do „Zemsty Sithów”, będący pewnym pożegnaniem Johna Williamsa z Gwiezdną Sagą, ukaże się na początku maja 2005, tuż przed premierą filmu kinowego (prawdopodobnie na całym świecie jednocześnie). Z nieoficjalnych informacji mówi się o dwóch wydaniach – jednej zwykłej, drugiej specjalnej z dodatkową płytą DVD. Jednak póki, co będzie to tylko i wyłącznie album (taki jak z „Ataku klonów”), a nie dwupłytowe wydanie z całą muzyką z filmu (jak to miało miejsce chociażby w przypadku „Mrocznego Widma” - więcej >>>).

Tymczasem w sieci pojawiła się lista tytułów utworów z nowego albumu, zawierająca w nazwach małe spoilery.

Album będzie skonstruowany podobnie jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich epizodów, czyli tuż po temacie Luke’a Skywalkera (główny temat Gwiezdnych Wojen, który tym razem nie został nagrany w studiu, lecz wykorzystano jego archiwalną wersję) i jego kontynuacji w postaci utworu towarzyszącego przelotowi statku kosmicznego na początku filmu (każdy film z sagi rozpoczyna się dokładnie w ten sposób), znajduje się albumowy utwór promujący film (jak wcześniej „Duel of the Fates” i „Across the Stars”). Tym razem utwór ten będzie nazywał się jak film – „The Revenge of the Sith”, jak zresztą wcześniej zapowiadano nieoficjalnie.

End Credits, czyli utwór lecący pod koniec filmu, w czasie napisów, mają być również zupełnie inne niż wcześniej, podobno usłyszymy w niej przekrój wszystkich najważniejszych tematów muzycznych sagi, wcześniej były to najważniejsze tematy filmu.

Poniżej lista tytułów utworów:

Star Wars and The Revenge Of The Sith Medley
Star Wars Album Version
The Revenge Of The Sith
Anakin's Betrayal
Battle Of The Heroes
Anakin's Dream
The Reunion Of Anakin And Padme
Welcome, Lord Vader
Padme's Ruminations
Grievous Travels To Palpatine
I Am The Senate
General Grevious
Palpatine's Dark Teachings
Anakin vs. Obi-Wan
Anakin's Dark Deeds
The Immolation Scene
The Birth Of The Twins and Padme's Destiny Medley
The Birth Of The Twins Album Version
Padme's Destiny Album Version
A New Hope and End Credits Medley
A New Hope Album Version
End Credits

Przypominamy, że relacje z nagrywania muzyki znajdują się tutaj:
Część I
Część II
Część III
Część IV

Oficjalny temat na forum
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Przeznaczenie Skywalkera się wypełnia

2005-03-14 15:56:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno pisaliśmy o końcówce pojedynku pomiędzy Anakinem a Obi-Wanem tutaj>>>. Poniżej prezentujemy dokończenie, co tyczy się całkowitej przemiany Skywalkera w Dartha Vadera. (Spoiler):

"Obi-Wan..." krzyknie z ostatnich sił Vader topiący się przy brzegu rzeki lawy. Kenobi spojrzy w dół. W tym momencie szaty Jedi Vadera się spalą a jego włosy będą cale sczerniałe.

Następnie Kenobi powie - "Byłeś wybrańcem! Było powiedziane, że to Ty mogłeś zniszczyć Sithów, a nie przyłączać się do nich. To ty miałeś przywrócić równowagę Mocy, a nie pogrążyć ją w ciemności. Byłeś moim bratem Anakinie. Kochałem cię, ale nie byłem w stanie uratować." (You were the chosen one! It was said you would destroy the Sith, not join them. It was you who would bring balance to the Force, not leave it in darkness. You were my brother, Anakin. I loved you, but I could not save you.)

Po tym Obi-Wan spostrzeże Prom Klasy Theta w atmosferze wulkanicznej planety..

Nagle, Darth Vader wpadnie w głębokie płomienie lawy, po czym wykrzyknie "Nienawidzę cię!" ("I hate you!"). Obi-Wan Kenobi odwróci się i odejdzie od brzegu rzeki. Nie chce sprzeciwić się kodeksowi popełniając morderstwo.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (47)

Zemsta Sithów

Scena z Mon Mothmą i Bailem Organą

2005-03-13 16:22:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno w sieci ukazał się opis dialogowej sceny pomiędzy Bailem Organą i Mon Mothmą. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj i tutaj. Informację możecie go przeczytać poniżej. (Spoiler):

Mon Mothma – „Dobrze, w takim razie mój następny wybór padłby na Terr Taneel. Dodatkowo myślę także nad Amidalą z Naboo.” (All right. Then Terr Taneel would be my next choice. And, I think, Amidala of Naboo.)
Bail Organa – “Padme? Nie jestem co do niej pewny” (Padme? I am not sure.)
Mon Mothma – “Znasz ją lepiej ode mnie Bail, jednak uważam, iż jest ona dokładnie takim Senatorem, jakiego potrzebujemy. Jest inteligentna, zasadnicza, bardzo elokwentna, a także posiada serce wojownika.” (You know her better than I do, Bail, but to my mind she is exactly the type of Senator we need. She is intelligent, principled, extremely articulate, and she has the heart of a warrior.)
Bail Organa – “Dodatkowo jest również wieloletnim współpracownikiem Palpatine`a. Kanclerz był jej ambasadorem w czasie jej panowania jako Królowa Naboo. Czy jesteś pewna, że ona przyłączy się do nas a nie do niego?” (She is also a longtime associate of Palpatine. He was her ambassador during her term as Queen of Naboo. How sure can you be that she will stand with us, and not with him?)
Mom Mothma – “Jest tylko jedna możliwosc, aby się o tym przekonać” (There's only one way to find out)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Darth Vader zabija

2005-03-13 16:14:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno informowaliśmy o dialogach Dartha Vadera w Zemście Sithów tutaj i tutaj. Poniżej prezentujemy kolejną kwestie. (Spoiler):

Rune Haako – „Przestań! Wystaczy! Poddajemy się, rozumiesz? Nie możesz ot tak nas zabić” (Stop! Enough! We surrender, do you understand? You can't just kill us!)
Darth Vader – „Nie mogę?” (Can't I?)
Rune Haako – „Jesteśmy bezbronni! Poddajemy się! Błagam, proszę, przecież jesteś Jedi” (We're unarmed! We surrender! Please, please, you're a Jedi!)
Darth Vader – „Walczyłeś w wojnie w celu zniszczenia Jedi” (You fought a war to destroy the Jedi.)
Darth Vader szybkim ciosem miecza świetlnego zabije Haako.

Darth Vader – „Gratuluje waszego sukcesu” (Congratulations on your success.)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Los Anakina

2005-03-13 16:06:00 Ternian za powieść ROTS

Niedawno opublikowano w sieci finał pojedynku pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem. (Spoiler):

Kenobi wyskoczy przed siebie, wykonując przewrót. Znajdzie się on na skraju niskiego klifu, tuż obok gładkiego czarnego piasku, znajdującego się przy brzegu rzeki lawy.

Anakin, uświadamiając sobie, że został oszukany warknie na Obi-Wana. Skywalker, zaatakuje w plecy Obi-Wana, jednak stanie się to o ułamek sekundy za późno.

Obi-Wan w całym zamieszaniu będzie chciał odparować cios Anakina, ale jego ostrze nie spotka się z klingą Skywalkera, gdyż trafi w kolano, odcinając nogę Wybrańcowi. Następnie Kenobi wykona kolejny cios w drugie kolano. Obie nogi Skywalkera będą odcięte. W momencie, kiedy Anakin będzie jeszcze w powietrzu Obi-Wan wykona kolejny cios mieczem, przez co Skywalker utraci lewą rękę ponad wysokością łokcia. Anakin spadnie, a Kenobi zrobi krok w tył.

W momencie, kiedy Skywalker zacznie spadać, wytraci swój miecz świetlny, a następnie chwyci się jedyną, pozostałą mu kończyną, czyli mechaniczną ręką za krawędź klifu. Jednak uścisk będzie zbyt silny dla skarpy lawy, przez co krawędź się ukruszy, a Anakin spadnie w głąb czarnego piasku.

Obie nogi jak i lewa ręka Wybrańca przetoczą się w kierunku brzegu klifu i spadną, a następnie spala się w bardzo szybkim tempie, znajdując się przy Anakinie. Skywalker zacznie się wspinać po owym żwirze, jednak jego wysiłek spowoduje jedynie, iż obsunie się głębiej. Czarny piasek będzie bardzo gorący. Szybkie ruchy jego mechanicznej ręki, spowoduję spalenie rękawicy jak i całej jego szaty.

Dalej Obi-Wan podniesie rękojeść Anakina, jednocześnie trzymając swoją w drugiej ręce i ważąc obie. Anakin z pewnego punktu widzenia opierał swój projekt budowy na mieczu Kenobiego, przez co można sądzić, iż są bardzo podobne.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Program „60 minut” - zwiastun

2005-03-13 15:31:00 CBSNews.comNa stronie amerykańskiej stacji telewizyjnej CBSNews.com opublikowano zwiastun programu „60 minut”. Możecie go ściągnąć klikając w ten link>>>.

Prawdopodobnie owy program trafi niedługo do sieci, a głównie za sprawą płatnej strefy StarWars.com Hyperspace.

Program „60 minut” jest całkowicie poświęcony III Epizodowi Gwiezdnych Wojen Zemście Sithów. Głównie tyczy się on wywiadu z George`m Lucasem, który przeprowadziła korespondentka Lesley Stahl .
W zwiastunie można zobaczyć sceny, w której Lucas mówi, iż nowej części Gwiezdnej Sagi zostanie przyznany status PG 13 (dozwolone od lat 13), jak również, że nie zamierza tego zmienić. Dodatkowo widać sceny, w których R2 obraca swoją kopułą jak i z Generałem Grievousem wchodzącym do pomieszczenia. Jedna z ciekawszych sekwencji przedstawia Obi-Wana skaczącego na kilka rur nad lawą. Mimo, iż ta scena była widoczna w pełnym zwiastunie, tutaj kamera dokonuje obrotu w lewo, przez co widać większą część krajobrazu planety.


Dodatkowo można spostrzec scenę w której Buzz-Droid wlatuje na myśliwiec Anakina, w celu zniszczenia R2-D2. Co ciekawe słychać tutaj urywek nowego utworu Johna Williamsa.
Kolejna z nowych scen przedstawia pojedynek Anakina i Obi-Wana. Widać tutaj obu Jedi stojących na długim stole i wymachujących mieczami świetlnymi. Następnie obaj znajdują się w zwarciu. Co ciekawe Robe Coleman, dyrektor od efektów specjalnych w ILM, daje kilka informacji na temat tej sceny, m.in. zdradza, iż Lucas chciał aby w jednej z tych sekwencji Anakin i Obi-Wan byli stworzeni całkowicie na komputerze.

Niedługo kolejne informacje.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

PG 13 dla Zemsty Sithów

2005-03-12 19:27:00 Strider za Interia.pl

George Lucas, twórca gwiezdnej sagi, w wywiadzie udzielonym telewizyjnej stacji CBS powiedział, że film "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" będzie objęty ograniczeniem wiekowym "dozwolone od lat 13". To pierwszy taki przypadek w dotychczasowej historii tej popularnej serii.

"Nie sądzę, by ten film mogły oglądać pięcio- albo sześciolatki. Robi zbyt silne wrażenie" - wyznał George Lucas.

Reżyser ujawnił ponadto, że sceny, w których Anakin Skywalker decyduje się przejść na "ciemną stronę mocy", są bardzo "gwałtowne" i stanowią punkt kulminacyjny serii zapoczątkowanej filmem "Gwiezdne wojny" z 1977 roku.

"Zobaczycie jak Anakin zawiera pakt z diabłem i staje się mrocznym Lordem Darth Vaderem. To będzie zejście do piekieł. To będzie jak erupcja wulkanu" - obiecał twórca.

"Ten film jest najbardziej mroczny i najbardziej emocjonalny z całej serii" - dodał Lucas.


Film "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" zadebiutuje na ekranach światowych kin 19 maja. Tego samego dnia obraz trafi także do polskich kin.

Tymczasem w piątek, 11 marca, odbyła się kinowa premiera zwiastuna "Epizodu III". W amerykańskich kinach trailer prezentowany jest przed animowaną produkcją "Robots".

KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Kolejna kwestia Dartha Vadera

2005-03-12 15:14:00 Ternian za powieść ROTS

W internecie opublikowano początkowy dialog, jaki wypowie Darth Vader do pewnego dowódcy. (Spoiler):

Kwestia tyczy się misji zabicia przez Anakina, już jako Vadera, ostatnich Separatystów na wulkanicznej planecie Mustafar. Późniejszy dialog Mrocznego Lorda Sithów możecie przeczytać w tym linku>>>

San Hill – „Witaj Lordzie Vader! W imieniu przywódcy Konfederacji Niezależnych Systemów, pozwól, że będę pierwszy, który…” (Welcome, Lord Vader! On behalf of the leadership of the Confederacy of Independent Systems, let me be the first to...)
Darth Vader – „Dobrze. Ty będziesz pierwszy” (Very well. You will be the first.)
W tym momencie Vader zdejmie kaptur, a następnie włączy miecz świetlny.
San Hill – „Ty jesteś Anakin Skywalker!” (You're Anakin Skywalker!)
Po tej kwestii Anakin zabije Sana Hilla, ciosem miecza w pierś.
Darth Vader – „Podobieństwo jest złudne” (The resemblance is deceptive.)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Dialog Obi-Wana z ROTS – finałowa scena

2005-03-12 15:04:00 Ternian za powieść ROTS

W sieci ukazał się pewien dialog, który wypowie sam Obi-Wan Kenobi w jednej z finałowych scen III Epizodu Gwiezdnych Wojen. (Spoiler):

Całość tyczy się pojedynku z Anakinem na wulkanicznej planecie Mustafar. Prawdopodobnie owa kwestia odnośni się do wygranej Kenobiego, który zapewne odetnie lewą rękę jak i obie nogi Skywalkerowi.

Obi-Wan „Byłeś wybrańcem! Było powiedziane, że to Ty mogłeś zniszczyć Sithów, a nie przyłączać się do nich. To ty miałeś przywrócić równowagę Mocy, a nie pogrążyć ją w ciemności. Byłeś moim bratem Anakinie. Kochałem cię, ale nie byłem w stanie uratować.” (You were the chosen one! It was said you would destroy the Sith, not join them. It was you who would bring balance to the Force, not leave it in darkness. You were my brother, Anakin. I loved you, but I could not save you.)

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3


(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Pełny zwiastun Zemsty Sithów - do ściągnięcia

2005-03-11 06:38:00 StarWars.com

W dniu dzisiejszym w płatnej strefie oficjalnej Hyperspace, pojawił się pełny, kinowy zwiastun Zemsty Sithów. Dokładny opis możecie przeczytać w tym linku. Wersję nagraną z kina tutaj.
Dodatkowo pełny trailer możecie ściągnąć w mpegu tutaj>>> (41 mb)
Wersja avi dostępna jest tutaj>>> (50 mb). Tutaj proszę kliknąć na ikonkę Direct Download na dole, po prawej. Pojawi się okno, trzeba poczekac 10 sekund, po czym kliknąć na "download here".
Plik w formacie quick time dostepny jest tutaj>>> lub tutaj.

Kolejne linki tutaj Temat na Forum.
KOMENTARZE (405)

Zemsta Sithów

Dialog Dartha Vadera

2005-03-11 02:31:00 Ternian za powieść ROTS

W sieci pojawiła się scena dialogowa z Darthem Vaderem. Możecie ją przeczytać poniżej. (Spoiler):

W czasie, kiedy Anakin, już jako Darth Vader, przybędzie na Mustafar w celu zabicia ostatnich Separatystów uda się do pokoju obrad. Tam właśnie znajdować się będą dowódcy Konfederacji, czyli Wat Tambor, Rune Haako, Nute Gunray, Shu Mai oraz San Hill. Jak na razie wiadomo, że Shu Mai powie "Obiecywano nam nagrodę...pokaźną nagrodę!" ("We were promised a reward...a handsome reward!")
Anakin (Darth Vader) - "Ja jestem waszą nagrodą. Nie wyglądam pokaźnie?" (I am your reward. You don't find me handsome?).
Dodatkowo zapewne dopowie coś jeszcze Nute Gunray, a następnie Vader wszystkich zabije.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 73

2005-03-11 01:20:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się siedemdziesiąte trzecie zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Tak jak w każdym tygodniu, i tym razem ukazywano ukończoną scenę Zemsty Sithów. Na nowym zdjęciu widać sekwencje z Teatru Galaxies. Na pierwszym planie znajduje się dwaj przyjaciele. Chodzi o Anakina Skywalkera siedzącego w osobistej loży Palpatine`a po lewej stronie jak i samego Kanclerz znajdującego się po prawej. Obaj zaczynają dysk uje na temat Ciemnej Strony Mocy. Palpatine opowie młodemu Rycerzowi Jedi o historii „Dartha Plaguesia Mądrego”. Będzie to jeden z czynników, dla których Anakin skusi się i przejdzie na Ścieżkę Zła.
W tle widać scenę, na której znajduje się ogromna kula wody. To właśnie tam prezentowana jest najnowsza sztuka w teatrze, o tytule „Jezioro Kałamarnic”. Balet prezentowany jest przez szkołę tancerzy rasy Mon Calamari.
Na zdjęciu można spostrzec choreografie „zero-g”. Wygląda ona naprawdę ujmująco. Większość tancerzy jest rozproszona po całej wodnej kuli. Przy jej dole można spostrzec pewna zjawiska energetyczne, w kolorach fioletu oraz niebieskim.
Cała sala, jak to bywa zazwyczaj w czasie spektaklu teatralnego, jest przyciemniona, a uwaga widowni skupia się na scenie.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Scena Yody z Kenobim

2005-03-10 17:24:00 Ternian za powieść ROTS

W internecie ukazał się opis jednej ze scen Yody z Obi-Wanem. Możecie go przeczytać poniżej. (Spoiler):

Dodatkowo prezentujemy jeden z dialogów Mistrza Yody na Polis Massa, który poprzedza ową scenę z Kenobim.
„Klęska moja, była to. Ja, Jedi zawiodłem” (My failure, this was. Failed the Jedi, I did.). Prawdopodobnie w tym momencie Moc przemówi głosem Qui-Gon Jinna. O tej scenie pisaliśmy w tym linku>>>.

Następnie po śmierci Padme, Yoda zacznie rozmowę z Obi-Wanem.
Yoda - „Chwilę, Mistrzu Kenobi. W czasie osamotnienia twego na Tatooine, szkolenie dla ciebie mam. Ja i mój nowy mistrz. (A moment, Master Kenobi. In your solitude on Tatooine, training I have for you. I and my new Master.)
Obi-Wan – „Twój nowy Mistrz?” (Your new Master?)
Yoda – „Tak. I twój stary nauczyciel...” (Yes. And your old one...)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Kto kogo zagra w "RotS".

2005-03-10 16:02:00 Resztki Imperium za StarWars.Com

Dziś na oficjalnej uzupełniono listę aktorów o postaci, jakie grają. Nie zabrakło przy tym spoilerów, choć niewielkich, bo informacja o tym, że Tarkin będzie miał swój występ (nie rolę, a występ) w ROTS jest bardzo stara i była przez Pabla i Ricka potwierdzona wcześniej. Tym razem mamy już oficjalną listę na której jest napisane, że Wayne Pygram wcieli się w rolę Gubernatora Tarkina.Teraz przejdźmy do REWELACJI. Otóż Ci, którzy wierzyli, że ROTS nie jest ich już w stanie niczym zaskoczyć, niech przede wszystkim czytają co dalej. Znamy już imię postaci, którą zagra Jeremy Bulloch, czyli Boba Fett w klasycznej trylogii. Mało tego, tę postać znamy od dawna, acz nikt nigdy jej nie widział.

Jeremy Bulloch zagra rolę kapitana Coltona!

Tu trzeba sięgnąć pamięcią do powieści "Nowa Nadzieja". Otóż w stosunku do filmu, kilka nazw było tam zmienionych, jedną z nich było to, że właścicielem droidów R2-D2 i C-3PO, był jakoby kapitan Colton, a nie Antilles. W ostatecznym filmie było Antilles, a Colton przepadł na wieki w niebyt. Z tego niebytu Lucas go wyciągnął, świetnie łącząć wcześniejszy błąd w zgrabną historię. Po raz kolejny w filmie kinowym, dostaniemy więcej nawiązań, do zapomnianych fragmentów poza filmowej sagi, niż to bywa w niejednej książce (choćby wyścigi Boonta - nawiązanie do serialu Droids, czy system Tund - do trylogii Landa, oba nawiązania w "Mrocznym Widmie").
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Pełny zwiastun Epizodu III – trochę lepsza jakość

2005-03-10 08:02:00 Moiner007

Dzisiaj w sieci ukazał się pełny zwiastun Zemsty Sithów do ściągnięcia. Pełny opis prezentujemy w tym linku>>>. Został on nagrany z jednego z kina w USA. Jakość zwiastuna jest trochę lepsza niż ten z Peru, o którym pisaliśmy tutaj.
Zwiastun możecie ściągnąć tutaj>>>.

Dla przypomnienia, dzisiaj późnym wieczorem na łamach Hyperspace pojawi się owy zwiastun w wysokiej jakości.
Niebawem kolejne informacje.
KOMENTARZE (63)

Zemsta Sithów

Oficjalny plakat Zemsty Sithów

2005-03-10 00:59:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnym Wojnom ukazał się oficjalny plakat kinowy Zemsty Sithów. Możecie go zobaczyć tutaj>>>. Warto wspomnieć, twórcą wszystkich plakatów Sagi, począwszy od Wersji Specjalnej Trylogii, jest Drew Struzan. Nie inaczej jest w przypadku Zemsty Sithów. Struzan stworzył ciekawy plakat. Obrazuje on wszelakie wątki fabularne filmu. Na pierwszym planie umieszczono główną postać Epizodu III, czyli Anakina Skywalkera. Nad nim znajduje się hełm Dartha Vadera, w którego przeistoczy się „Wybraniec”. Dodatkowo na plakacie znalazł się Obi-Wan Kenobi, Padme Amidala, Darth Sidious, Mace Windu, Yoda, a także droidy C-3PO i R2-D2 oraz dwa myśliwce klasy Eta2, należące do Kenobiego i Skywalkera.
Plakaty całej Sagi prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (37)

Zemsta Sithów

Niewykorzystany pomysł z Solo

2005-03-10 00:32:00 Ternian i 2 tom Trylogii Hana Solo

W Zemście Sithów pojawi się wiele postaci z klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Dla przykładu można wymienić Chewbaccę, czy Dartha Vadera w czarnej zbroji.
Co ciekawe miał się również pojawić w Epizodzie III Han Solo. George Lucas bardzo chciał go umieścić w filmie. Projekt kostiumu McCaiga został nawet zatwierdzony przez Lucasa w początkowej fazie powstawania filmu. Han Solo w Epizodzie III miał być bardziej prosty z charakteru jak i wyglądu niż ten, jakiego znamy z Klasycznej Trylogii. Przynajmniej taki miał zamysł McCaig przy tworzeniu stroju. (Spoiler):

Solo w Zemście Sithów miał się znajdować na Kashyyyku w pokoju konferencyjnym. Han miał pomoc Yodzie w wyśledzeniu Generała Grievousa. Co ciekawe w scenariuszu pojawiła się nawet wzmianka, iż Solo miał być wychowany przez Chewbaccę. W książce z Epizodu III „Art of Book” pojawił się nawet koncept z Hanem na Kashyyyku.
(Koniec Spoilera)

Jednak pomysł z Hanem Solo w Zemście Sithów został usunięty z filmu. Byłaby to pewna niezgodność z Expanded Universe, gdyż Solo pochodził z planety Corelia. Dodatkowo szkolił się w Akademii Imperialnej. To właśnie on pomógł Wookie`mu Chewbacce, kiedy to szturmowcy znęcali się nad nim. Wtedy zmienił swoje poglądy polityczne i zdał sobie sprawę, czym tak naprawdę jest Galaktyczne Imperium.
Byłaby to wielka szkoda utracić taką historię Hana Solo.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Informacja o Anakinie

2005-03-10 00:30:00 Ternian za powieść ROTS

Jakiś czas temu do sieci trafiła ciekawa informacja. Tyczy się ona losu Anakina Skywalkera. (Spoiler):

Po ataku Anakina i szturmowców-klonów na Świątynie Jedi, Yoda wraz z Obi-Wanem w ukryciu przedostaną się do jednego z jej pomieszczeń. Obaj mistrzowie będą zdumieni rzezią jaką dokonał Skywalker. Jednak Obi-Wan będzie chciał zobaczyć na własne oczy szkody, jakie wyrządził jego dawny uczeń.

Kenobi znajdzie nagranie z holoprojektora kamery w Świątyni. Obi-Wan oglądając je, nie będzie mógł uwierzyć w to co widzi a nawet i słyszy.

Nagranie będzie przedstawiać Anakina kłaniającego się Mrocznemu Lordowi Sithów.

”Zdrajcy zostali zniszczeni Lordzie Sidious. Archiwa są zabezpieczone. Nasze starożytne holokrony są znowu w rękach Sithów” ("The traitors have been destroyed, Lord Sidious. And the archives are secured. Our ancient holocrons are again in the hands of The Sith,") – powie Darth Vader.
“Dobrze….bardzo dobrze. Wspólnie zgłębimy po mistrzowsku każdy sekret, jaki kryje Moc. Dobrze się spisałeś mój nowy uczniu. Czy czujesz jak twoja moc rośnie ?” ("Good... good. Together, we shall master every secret of The Force," says the Sith Master. "You have done well my new apprentice, do you feel your power growing?") – powie Mistrz Sithów.
”Tak, mój mistrzu” ("Yes, my Master.") – odpowie Vader.
”Lordzie Vader, z twoimi umiejętnosciami nie może się równać żaden wczesniejszy Sith. Podążaj naprzód, mój chłopcze. Idź przed siebie i przynieś pokój naszemu Imperium.” ("Lord Vader, your skills are unmatched by any Sith before you. Go forth, my boy. Go forth and bring peace to our Empire.")

W tym momencie Kenobi wyłączy nagranie. Następnie Mistrz Jedi upadnie na podłogę w geście rozpaczy.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 72 – ukończona scena

2005-03-10 00:29:00 StarWars.com

Niedawno na łamach strony StarWars.com pojawiło się siedemdziesiąte drugie zdjęcie z serii Before the Helmet. Ukazano na nim ukończone scenę Zemsty Sithów. (Spoiler):

Tym razem na zdjęciu widać krajobraz planety Felucia. Jest to egzotyczny świat, przepełniony wszelaką gamą zieleni, który zamieszkuje rasa Neimoidian.
Na zdjęciu można spostrzec scenę w której widać nienaturalne kwiaty. Są one w kolorach zmieszanej zieleni, czerwieni jak i żółci. Owy zabieg daje egzotyczny efekt.
W tle można spostrzec okręty Republiki. Dodatkowo wokół statków, widać wieże, w kolorze jasno jak i ciemno brązowym. Wyglądają one niczym coraz to mniejsze krople wody nałożone na siebie od góry. Co ciekawe niektórych z owych wież wiją się na różne strony. Sięgają one nawet wielkiego dna powierzchni planety Felucia.

Prawdopodobnie sekwencja będzie miała miejsce po wydaniu rozkazu 66 przez Imperatora Palpatine`a.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Nowe wiadomości o Krążowniku

2005-03-05 16:09:00 Ternian za powieść ROTS

W internecie pojawiła się nowa informacja, odnośnie Generała Grievousa. Możecie się z nią zapoznać poniżej. (Spoiler):

W czasie ucieczki z „Niewidzialnej Ręki” Anakin, Obi-Wan, Kanclerz oraz R2-D2 zostaną schwytani i udadzą się na mostek krążownika Grievousa. Tam sytuacja stanie się dosyć napięta. Kiedy Anakin i Obi-Wan pokonają magna gwardzistów, super droidy bojowe, a także droideki, Grievous stwierdzi, że nadszedł czas do ucieczki „Wybaczcie, ale nie mam czasu na walkę z wami. Byłby to zapewne ciekawy pojedynek, ale jestem umówiony z kapsułą ratunkową a wy.....wy macie spotkanie ze śmiercią” ("I am sorry I don't have time to fight you. It would have been an interesting match but I have an appointment with an escape pod and you... YOU have appointments with death.”).

Po dialogu Grievous wystrzeli hak do panelu podtrzymującego konstrukcję, włączy elektropałkę a następnie rzuci ją w punkt widokowy. Okno z transpastali zostanie zniszczone, a silny podmuch wiatru na mostku krążownika spowoduje, iż Generał wyleci w przestrzeń kosmiczną. Mostek szczelnie zabezpieczą awaryjne kładki.

Grievous przy użyciu kabla, jak i magnetycznych stóp, a konkretnie pazurów, przejdzie do zewnętrznego włazu jedynej kapsuły ratunkowej znajdującej się przy mostku okrętu.

Niefortunnie, Generał Grievous wcześniej włączy wszystkie kapsuły ratunkowe. Dlatego też Anakin będzie zmuszony awaryjnie lądować na Coruscant – to będzie jedyne wyjście.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Rozdzieleni po porodzie

2005-03-05 16:06:00 Ternian za powieść ROTS

W sieci ukazała się ciekawa informacja, odnośnie jednej ze scen Zemsty Sithów. (Spoiler):

”By chronić was przed Imperatorem, zostaliście ukryci przed ojcem, po waszym urodzeniu” ("To protect you both from The Emperor, you were hidden from your father when you were born.") – te słowa należą do Obi-Wana (Bena) Kenobiego z Powrotu Jedi, które idealnie łączą się z pewną sekwencją Epizodu III.

Po urodzeniu bliźniaków i śmierci Padme, los Luke`a i Lei zostanie omówiony przez Baila, Yode i Obi-Wana.

Organa zaproponuje adopcje Lei, na co zgodzą się Mistrzowie Jedi.

Obi-Wan będzie przeciwny, aby bliźnięta były razem. Kenobi będzie miał nadzieje, iż jeśli jedno z nich zostanie wykryte przez Sitha, może drugie będzie bezpieczne.

Jednak Yoda będzie utrzymywał określone stanowisko dotyczące ich szkolenia:
„Szkolenie Jedi, wyłącznym źródłem samodyscypliny nie jest. Kiedy odpowiedni czas dla ich umiejętności nastanie, do nas Żywa Moc przyprowadzi ich. Do tego czasu, czekać będziemy, i przyglądać i uczyć się” ("Jedi training, the sole source of self-discipline is not. When right is the time for skills to be taught, to us the living Force will bring them. Until then, wait we will, and watch, and learn.")

”A co z chłopcem?” ("What of the boy?") – spyta Bail

”Cliegg Lars nadal żyje na Tatooine, tak mi się zdaje, a także przyrodni brat Anakina, Owen, jak i jego żona Beru nadal pracują na farmie wilgoci znajdującej się po za Mos Eilsley” – odpowie Obi-Wan.
” Rodzina chłopakowi zbyt bliska może stać się” ("As close to kinfolk as the boy can come.") – powie Yoda. „Jednak Tatooine przeciwnie do Alderaan, głęboko w Odległych Rubieżach, dziką i niebezpieczną planetą jest” ("But Tatooine, not like Alderaan it is, deep in the Outer Rim, a wild and dangerous planet.")
„Anakin przeżył na niej” ("Anakin survived it.") – odpowie Obi-Wan. „Luke też da rade” ("Luke can, too...").

Więcej na temat końcowych scen Zemsty Sithów możecie przeczytać tutaj>>>

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-03-05 15:02:00 Spoilerffic

W sieci ukazały się nowe zdjęcia z III Epizodu Gwiwezdnych Wojen. Możecie je zobaczyć poniżej. (Spoiler):

Zdjęcie 1 – Obi-Wan w kokpicie Jedi Interceptora (Eta2-Starfightera)
Zdjęcie 2 - zbliżenie na mysliwiec ARC-170 pilotowany przez dwóch klonów.
Zdjęcie 3 - szturmowiec-klon na scigaczu. Ujęcie z planety Kashyyyk.
Zdjęcie 4 - Anakin zabija Wata Tambora na Mustafar.
Zdjęcie 5 - Anakin i Obi-Wan w Swiątyni Jedi.
Zdjęcie 6 - Anakin na mostku “Niewidzialnej Ręki”.
Zdjęcie 7 - skan z włoskiego magazynu. Zaprezentowano scenę z Padme i C-3PO na planecie Coruscant.
Zdjęcie 8 - mechaniczna ręka Anakina.
Zdjęcie 9 - ujęcie z planety Polis Massa.
Zdjęcie 10 - szkic pojazdu bojowego, zwanego „turbo czołgiem”.
Zdjęcie 11 - szkic katamaranu Wookie`ich.
Zdjęcie 12 - zdjęcie promocyjne Anakin kontra Obi-Wan.
Zdjęcie 13 - Palpatine i zakapturzony Anakin.
Zdjęcie 14 - Katie Lucas jako niebieska Senator Chi Eeekway oraz Amanda Lucas w roli Senator Terr Taneel.
Zdjęcie 15 - Jett Lucas jako Zett Jukassa.
Zdjęcie 16 - Anakin na okładce magazynu Lucasfilm.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Trailer z Peru JUŻ W SIECI!

2005-03-05 08:07:00 ObiTrice

W Peruwiańskich kinach wyświetlono po raz pierwszy trailer Epizodu III - Zemsty Sithów. Jak wiadomo, dzielni fani zabrali ze sobą kamerę i nagrali co trzeba dla pozostałych. Tak, trailer jest już w sieci! Niestety jego jakość jest, żeby nie korzystać z niecenzuralnych słów, iście beznadziejna. Sam ściągnąłem go tylko by przekonać się o jakośći. Całości nie oglądam, wytrzymało się tyle, wytrzyma się i 5 dni. Jeżeli jednak znajdą się desperaci, oto link: Kliknij, aby ściągnąć.
KOMENTARZE (52)

Zemsta Sithów

Fragment zwiastuna w sieci

2005-03-04 11:56:00 Resztki Imperium

Na oficjalnej ukazał się spot telewizyjny, reklamujący serial "The O.C.", a także, a może co najważniejsze, premierę zwiastuna w TV.

Spot możecie zobaczyć klikając tutaj.
KOMENTARZE (35)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 71 - ukończona scena

2005-03-03 00:00:00 StarWars.com

Na łamach płatnej strefy oficjalnej, czyli Hyperspace pojawiło się siedemdziesiąte pierwsze zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Tak jak tydzień temu i tym razem ukazano ukończoną scenę z Zemsty Sithów.
Na zdjęciu zaprezentowano sekwencje, podobną do tej z początku Mrocznego Widma, która przedstawiała dwójkę Jedi (Obi-Wana i Qui-Gona) w kokpicie statku Republiki Radiant VII, udających się na spotkanie z wicekrólem Federacji Handlowej na statku kontrolny droidów.
Na nowym Before The Helmet także widać scenę z kokpitu, ale tym razem ze statku Tantive IV, który udaje się na Coruscant. Co ciekawe można spostrzec siedzącego po lewej stronie Obi-Wana. Jest on jednak trzynaście lat starszego niż w TPM. W Zemście Sithów Kenobi osiągnął już stopień Mistrza, zapuścił brodę jak również lekko włosy na głowie, jednak nie tak bardzo jak miał przed Wojnami Klonów. Dodatkowo na zdjęciu po prawej widać senatora Alderaanu, Baila Organę, jak i siedzącego po środku Mistrza Yoda. Dodatkowo panel kontrolny pilotują dwie postacie. Możliwe, iż jedna z nich to Kapitan Antillies. Druga zaś to aktor Jaremmy Bulock, znany fanom z roli Boby Fetta z Klasycznej Trylogii. Więcej zdjęć postaci Bullocka możecie zobaczyć w tym linku>>>

Przy kokpicie można spostrzec kilka ekranów. Jeden z nich, znajduje się pomiędzy dwoma siedzeniami pilotów. Ukazuje on podział planety Coruscant na sektory.
Dodatkowo kolejny znajduje się po lewej stronie kokpitu. Przedstawia on w postaci graficznej systemy planetarne w galaktyce.
Cały statek posiada bardzo jasne kolory. Kokpit jest prawie cały w białym odcieniu. Jednak znajdują się przy nim wszelakie panele, pomiędzy siedzeniami pilotów, w kolorze szarym. Dodatkowo przyciski przy owych panelach świeca się na czerwono. Nowa scena, tyczy się przylotu Obi-Wana, Yody i Baila Organy na Coruscant.

Prawdopodobnie owa sekwencja będzie miała miejsce po tym jak Anakin, już jako Darth Vader zabije wszystkich Jedi w Świątyni, a tym samym uda się na wulkaniczną planetę Mustafar, w celu unicestwienia ostatnich żyjących dowódców Separatystów.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Zemsta na finiszu

2005-03-02 23:54:00

Jak stwierdził sam George Lucas, na przyjęciu po ceremonii gali Oskarowej, „Zemsta Sithów” jest już prawie skończona, a właściwie to będzie skończona w ciągu miesiąca. W zeszłym tygodniu skończono nagrywanie muzyki, teraz zostało jedynie zmiksowanie jej z filmem i kilka drobnych poprawek.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Pablo mówi o ROTS

2005-03-02 00:01:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony poswięconej Gwiezdnym Wojnom, redaktor Pablo Hidalgo, ponownie udzielił odpowiedzi na pytania fanów. Tym razem o Zemscie Sithów możemy dowiedzieć się między innymi: (Spoiler):

- W fazie animatyki była scena, w której zniszczono jeden miecz świetlny, ale czy znajdzie się ona w finalnej wersji filmu Pablo nie wie.
- Na Hyperspace będą pojawiać się artykuły o E3, bez spoilerów, już po premierze książki i komiksu ROTS.
- Pablo wcześniej mówił, że jest szansa, że zobaczymy Grievousa bez maski, a potem powiedział, że nie zobaczymy jego twarzy. Co najwyżej coś, co mogłoby być jego twarzą. Powieść ROTS będzie inna w wielu miejscach od filmu, z jednej strony, że zakończono ją przed finalną wersją filmu, z drugiej strony położono mocny nacisk, by książka miała inny wydźwięk, niż film.
- W filmie będzie kilka scen wyciskających łzy, ale nie z takich „twardzieli” jak Pablo.
- Drew Struzan zrobi plakat do Epizodu III, tak jak to było w przypadku dwóch pozostałych części.
- Coruscant nie stanie się światem ogarniętym burzą jak Kamino, w wyniku działania Sithów.
- Na razie jeszcze nic nie wiadomo czy ROTS będzie oceniony jako film z kategorii PG czy PG-13. W praktyce nie ma tam jakiś masowych mordów, znaczy są, ale dzieją się poza kadrem. W jednej scenie widać porozcinane ciała. Film przez to ma zupełnie inny klimat. Na dzień dzisiejszy jednak trudno stwierdzić, jak zostanie oceniony. Odcięcie głowy Jagno Fetta w AOTC praktycznie podchodziło już pod PG-13. Ale jakim cudem np. „American Splendor” dostał R? Tego nikt nie wie.
- To, że zdaniem Pabla, to Palpatine będzie najlepszą osobą w ROTS, nie oznacza, że inne są złe. Gra Haydena jest wspaniała, ale Ian McDiarmid pokazuje mistrzostwo! Dodatkowo grają w wielu scenach razem, to właśnie tam Palpatine kusi Anakina.
- W ROTS nie będzie przedstawienia wookieech tak jak było to z Ewokami w ROTJ. Od razu przejdzie do bitwy z droidami. W ROTJ Ewoki musiały być przedstawione zarówno widzowi, jak i postaciom. Teraz nie ma takiej potrzeby.
- Pojedynek z Macem Windu, dzięki dokrętkom będzie dłuższy.
- Luminara Unduli pojawia się w ROTS na około 1 ujęcie.
- Darth Plagueis będzie w ROTS tylko wspomniany, nie pojawi się w filmie.
- „Sztuka Zemsty Sithów” nie będzie zawierać scenariusza.
- Sceny Anakina z Yodą i ulubiona scena Ricka z Naboo zostały wycięte.
- Grievous był stworzony jako postać, która miała utrudnić życie Jedi, będąc niełatwym wyzwaniem.
- Wygląd Palpatine’a nie oznacza, że jest on bardzo stary, wytłumaczy to Epizod III.
- Imię Ben nie pojawi się w ROTS.
- Grievous będzie komunikował się przez hologram z Sidiousem, po przybyciu na Utapau, tak jak to było w zapowiedzi komiksu ROTS.
- Czerwie z Mygeeto nie pojawią się w filmie, to był jedynie koncept.
- Palpatine będzie miał dwa miecze świetlne, acz żaden z nich nie będzie niebieski. Na figurkach Hasbro jest błąd, wynikający z wcześniejszego konceptu.
- Z ROTS nie dowiemy się czemu Sithowie mają żółte oczy.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (28)

Zemsta Sithów

Pełen zwiastun Zemsty Sithów 10 marca!

2005-03-01 23:52:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna ogłosiła, iż dnia 10 marca, czyli w przyszły czwartek, pełen zwiastun Zemsty Sithów pojawi się na łamach Hyperspace. Będzie to dwa dni później, niż donosiła poprzednia informacja.
Jednak najpierw pełen zwiastun Zemsty Sithów będą mieli okazje obejrzeć widzowie kanału FOX w USA, przed emisją serialu "The O.C." o godzinie 21:00. Dopiero po jego emisji w telewizji trafi on do sieci.
Do kin trailer zawita dopiero w piątek 11 marca. Zostanie on wyemitowany przed nowym dziełem animowanym „Roboty” (Robots), twórców Epoki Lodowcowej. Co ciekawe głosu jednej z postaci tego filmu udzielił aktor grający Obi-Wana Kenobiego w Nowej Trylogii, czyli Ewan McGregor.

Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pełny zwiastun pojawi się 14 marca, czyli cztery dni po premierze na Hyperspace. Kilka dni potem na płatnej strefie StarWars.com pojawi się on w wysokiej rozdzielczości.
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Trailer PixelMagic

2005-03-01 10:53:00 PixelMagic

Na forum TheForce.Net pojawił się post od PixelMagic, w którym oznajmiono, że fanowski trailer jest skończony. Nazwano go "Breathing", czyli tak samo jak jeden z filmów zapowiadających AotC. Można go ściągnąć z następujących miejsc:

Wersja Small
Wersja Large

Mirrory wersji Large:
Darth_Brad03 Mirror
greenboy's mirror
fireresq7's Mirror
odj_310388's Mirror

Zachęcam gorąco do downloadu, naprawdę warto zobaczyć, co potrafią fani!
KOMENTARZE (55)

Zemsta Sithów

Dialogi z trailera

2005-03-01 10:31:00 darthpsychotic

W sieci pojawiły się kolejne dialogi z trailera Epizodu III - Zemsty Sithów. Tym razem przedstawiają się one następująco:

(Spoiler)

OBI-WAN KENOBI (do Yody w Świątyni Jedi):
Who could have done this? ("Kto mógł to zrobić?")

YODA (do Obi-Wana):
Twisted by the dark side young Skywalker has become. ("Opanować ciemnej stronie Mocy dał się młody Skywalker.")

Threepio, opuszczając balkon w mieszkaniu Padme, noc na Coruscant:
I feel so helpless... ("Czuję się taki bezradny...")


(Koniec Spoilera)

Plik znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (12)
Loading..