TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

A Hero Falls

2005-04-30 12:45:00

Wczoraj widziałem teledysk do muzyki Battle of Heroes... Wciska w fotel, choć nowych ujęć z "Zemsty..." nie zobaczymy wiele - wiele scen widzialiśmy już w Treilerze i spotach. Niemniej dla tych kilku nowych warto zobaczyć teledysk. SPOILER: Na przykład Obi-Wan Kenobi, który wyskakuje z wysokim saltem z Myśliwca Jedi, który uszkodzony wpada do hangaru Niewidzialnej Ręki. Koniec spoilera
Znajdzie się on, obok sporej ilości innych teledysków, na dysku DVD, który gratisowo będzie dorzucany do płytki z soundtrackiem z ROTS, a recenzja całej płytki DVD i płytki z muzyką jeszcze dziś na Bastionie (dziękujemy SONY BMG za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego).
KOMENTARZE (46)

Zemsta Sithów

Stary znajomy

2005-04-29 23:07:00 USA Today

Wczorajsze wydanie internetowego dziennika USA Today przyniosło bardzo ciekawą informację dla fanów. Otóż opisano w nim (Spoiler):Liama Neesona i jego aktorskie dokonania. Co jednak szczególnie zwraca uwagę, to fakt, że napomniano o tym, iż postać mistrza Jedi, Qui-Gon Jinna, którą grał w Mrocznym Widmie, powraca... w Epizodzie III! Nie ma to być coś na kształt Ataku Klonów i samego głosu, ale mamy go zobaczyć jako ducha! Smutną wiadomością natomiast jest to, że według spekulacji scena z Liamem to jedna z tych, które zostały usunięte w końcowym montażu. (Koniec spoilera)

Cały artykuł z USA Today znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sceny z Epizodu III w ruchu !

2005-04-28 15:06:00 oddess

Jakiś czas temu w sieci ukazały się dwa pliki w formacie GIF, obrazujące pewne sekwencje z Zemsty Sithów. Jednak mimo, iż są w dobrej jakości, posiadają małą liczbę klatek, przez co nie są tak dynamiczne jak sceny oglądanie w kinie.
Pierwszy możecie zobaczyć tutaj>>>.(Spoiler):
Ukazano w nim jedną z początkowych scen filmu. Chodzi o przylot Anakina i Obi-Wana na krążownik „Niewidzialna Ręka”. Owy GIF przedstawia dynamiczny wyskok Kenobiego z kokpitu i zniszczenie paru droidów.
(Koniec Spoilera)

Drugi plik pobierzecie w tym miejscu>>>.(Spoiler):
Owy GIF obrazuje walkę pomiędzy Anakinem a Hrabią Dooku na okręcie Generała Grievousa. Skywalker kopie z dużą siłą Hrabię, przez co zostaje on wyrzucony z podwyższenia w komnacie Grievousa.
(Koniec Spoilera)
Premiera Zemsty Sithów odbędzie się 19 maja tego roku. Jednak jak widać na plikach GIF, wszelkie obawy o sekwencje akcji w filmie możemy odłożyć na bok.
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów w Polsce już pobiła rekord!

2005-04-28 15:04:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka:

Polski dystrybutor filmu "Gwiezdne Wojny: część III - Zemsta Sithów" wprowadzi ten tytuł do naszych kin na 161 kopiach, z czego 41 będzie posiadało polski dubbing. To największa liczba kopii jednego filmu w historii polskiej dystrybucji po 1989 roku.

Dotychczasowy rekord ten należał do "Troi", która debiutowała w naszych kinach na 155 kopiach. Poprzednio w bardzo dużej liczbie kopii pokazywane były także: "Władca Pierścieni: Powrót Króla" (150 kopii), "Matrix Rewolucje" (145), "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" oraz "Matrix Reaktywacja" (oba po 135) oraz "Quo vadis" (133).

"Mroczne widmo" i "Atak klonów", poprzednie części "Gwiezdnych wojen", miały w Polsce po 115 kopii.

Liczba wprowadzanych kopii zależy od czasu trwania filmu. Im dłuższa produkcja tym kopii jest więcej, tak by kina wielosalowe mogły rozpoczynać seans danego filmu mniej więcej co godzinę. Do takich kin trafia wtedy więcej niż jedna kopia.

Znany jest też oficjalny czas trwania "Zemsty Sithów" - będzie to 140 minut ("Mroczne widmo" trwało 133 minuty, a "Atak klonów" 142 minuty). Premiera "Zemsty Sithów" odbędzie się na całym świecie (także w Polsce) 19 maja. Czy film ten zanotuje rekordowe otwarcie tak w Polsce jak i USA? Poprzeczki postawione są bardzo wysoko, a z odpowiedzią na to pytanie musimy jeszcze poczekać.

KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Cyfrowa Zemsta i Jimmy Smits nadaje oraz info o biletach

2005-04-26 22:24:00

Podczas Celebration III George Lucas powiedział, że wersja "Zemsty Sithów" przeznaczona dla cyfrowych kin będzie dłuższa. Będzie zawierać między innymi spoiler: Sekwencję na Dagobah.(koniec spoilera)

Tymczasem jeden z aktorów daje jeszcze dodatkowo znać. Przy okazji premiery AOTC Jimmy Smits stwierdził, że spędził więcej czasu w garderobie niż na planie. Ale to go nie powstrzymało przed wystąpieniem w kolejnej części filmu. Smits stwierdził, że to fascynujące być i przyglądać się jak Lucas stworzył swój świat przez ostatnie 30 lat. Czasami sprawia wrażenie, że myśli iż to co robi, to prawdziwy świat. Technicznie również samo tworzenie filmu zdumiało aktora. Zwłaszcza zaawansowana technologia, plazmowe monitory ustawione w tak zwanym „video village”, wyprzedzające o lata to, co widział podczas kręcenia innych filmów. Ba nawet praca na niebieskiem / zielonym ekranie, „dawała kopa”. Lucas był bardzo pomocny w wyjaśnianiu aktorom jak będzie wyglądała dana scena, akcja czy obcy, po ostatecznej wizualizacji. Lucas w razie potrzeby wzywał na plan artystów, którzy pokazywali aktorom koncepty postaci, albo speców od animatyki, którzy pokazywali o co chodzi w danej scenie.

I na koniec jeszcze jedna rzecz z Onetu:

Gwiezdna wyprzedaż biletów

Bilety na światową premierę ostatniej części Gwiezdnych wojen rozeszły się w ciągu zaledwie kilku minut, a fani pragnący kupić specjalny "Galaktyczny Paszport" przez cały weekend tłoczyli się w kolejkach czekając na rozpoczęcie sprzedaży.

Maraton filmowy, podczas którego będzie można obejrzeć wszystkie 6 części słynnej gwiezdnej sagi, rozpocznie się 16 maja o 7 rano w kinie Empire na londyńskim Leicester Square i zakończy o północy premierowym pokazem najnowszego filmu "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów". Wielbiciele sagi George'a Lucasa rozkupili 1000 biletów w ciągu 5 minut po rozpoczęciu sprzedaży.

- To najszybsza wyprzedaż biletów, jaką mogliśmy obserwować w Empire - powiedziała rzeczniczka kina Kathy Harris.

KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z albumu Zemsty Sithów

2005-04-25 15:08:00 Zaius

Jakiś czas temu w sieci ukazały się nowe zdjęcia z Epizodu III. Co ciekawe pochodzą one z albumu do naklejek. Zdjęcia prezentujemy poniżej.

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5
- Zdjęcie 6
- Zdjęcie 7
- Zdjęcie 8
- Zdjęcie 9
- Zdjęcie 10
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Głos Grievousa - urywek dźwiękowy

2005-04-24 18:43:00 StarWars.com

Na odbywającym się właśnie Celebration III, wielkim konwencie w Indianapolis w USA, ukazano krótki urywek dźwiękowy z Epizodu III. Przedstawiono w nim kwestie Generała Grievousa. Warto przypomnieć, iż Matthew Wood technik od edycji głosów w Skywalker Sounds użyczył swojego głosu dla tej postaci w Zemście Sithów. Pierwszą próbkę głosu i kwestię „Zniszczyć ich” (Crush them) mogliśmy usłyszeć w spocie TV o nazwie „Unite”, którego możecie pobrać tutaj>>>.
Więcej na temat udziału Wooda w Epizodzie III pisaliśmy tutaj>>>.

Klip dzwiękowy możecie ściągnąć w tym linku >>> albo z naszego serwera>>>.

Tłumaczenie kwestii Grievousa prezentujemy poniżej. (Spoiler):

Grievous : „Odsuńcie się! Porachuje się z tym tępym Jedi osobiście” (Back away! ! I will deal with this Jedi slime myself)
Obi-Wan: „Twój ruch” (Your move)
Grievous: „Głupcze! Byłem szkolonych w twoich sztukach Jedi przez Hrabiego Dooku” (You fool! I’ve been trained in your Jedi arts by Count Dooku)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (46)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Zemsty Sithów

2005-04-24 13:34:00 dragon001, Prod

Jakiś czas temu w sieci ukazały się nowe i ciekawe zdjęcia z Zemsty Sithów. Niektóre z nich niestety są w niskiej jakości. Zdjęcia prezentujemy poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Anakin i Palpatine w biurze na Coruscant.
- Zdjęcie 2 - rozmowa Skywalkera i Obi-Wana w Świątyni Jedi.
- Zdjęcie 3 - Bail Organa i szturmowcy-klony.
- Zdjęcie 4 - ucieczka Grievousa z „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 5 - walka Windu z błyskawicami Sidiousa.
- Zdjęcie 6 - Grievous na mostku „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 7 - rozmowa klonów.
- Zdjęcie 8 - R2-D2.
- Zdjęcie 9 - ponownie droid R2.
- Zdjęcie 10 - kilka scen w Radzie Jedi, przedstawiające m.in. hologramy Aayli Secury, Ki Adi Mundiego i Plo Koona, dodatkowo widać sekwencje z Anakinem.
- Zdjęcie 11 - rozmowa Windu z Palpatine`em.
- Zdjęcie 12 - hologram Baila Organy.
- Zdjęcie 13 - nieprzytomna Padme.
- Zdjęcie 14 - Anakin w kokpicie myśliwca Eta2.
- Zdjęcie 15 - zdruzgotany Skywalker.
- Zdjęcie 16 - ukryty R2-D2.
- Zdjęcie 17 - Grievous kontra Obi-Wan na mostku „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 18 - Padme i Obi-Wan na Polis Massa.
- Zdjęcie 19 - Kanclerz z włączonym mieczem świetlnym.
- Zdjęcie 20 - Anakin zabijający strażników na Mustafar
- Zdjęcie 21 - zbliżenie na Skywalkera w czasie pojedynku z Kenobim.
- Zdjęcie 22 - Anakin w Radzie Jedi.
- Zdjęcie 23 - pojedynek Grievousa z Obi-Wanem.
- Zdjęcie 24 - balkon apartamentu Padme na Coruscant.
- Zdjęcie 25 - sceny z Obi-Wanem, Anakinem i Dooku.
- Zdjęcie 26 - odbudowa Dartha Vadera.
- Zdjęcie 27 - sceny Generałem Grievousem na Utapau i krążowniku.
- Zdjęcie 28 - pojedynek z Dooku.


(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Pliki dźwiękowe prosto z Epizodu III!

2005-04-24 09:44:00 bcs7583

Dzisiaj do sieci trafiły pliki dźwiękowe z Zemsty Sithów. Obrazują one kwestie Anakina Skywalkera. Co ciekawe słychać nawet nową muzykę Johna Williamsa w tle. Pliki możecie pobrać poniżej.

Anakin Skywalker

Plik 1 – „Tak Mistrzu” (Yes my Master).
Plik 2 – „You...” (Ty..)

Dodatkowo owe kwestie możecie ściągnąć z naszego serwera:
Plik 1,
Plik 2 .

Warto zwrócić uwagę na to, iż pierwszy z plików pochodzi prawdopodobnie z gry na PS2 i Xboxa a drugi zapewne z Trivia DVD.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Narodziny Czekoladowego „M”perium

2005-04-23 20:30:00 MMS.com

Jakiś czas temu na łamach strony MMS.com pojawiły się dwie reklamówki nawiązujące do Zemsty Sithów. Warto zwrócić uwagę, iż owe klipy traktują wątki Gwiezdnych Wojen z przymrużeniem oka. PRZESTRZEGAMY PRZED SPOILERAMI

Pierwszą reklamę możecie ściągnąć tutaj>>> bądź z naszego serwera tutaj>>>. (Spoiler):
Z motywów Epizodu III można wymienić planetę Felucia, Utapau, Mustafar, Radę Jedi, śmierć Mistrza Windu, pojedynek Anakina i Obi-Wana na Mustafar jak i narodziny Dartha Vadera na planecie Coruscant.

(Koniec Spoilera)

Kolejną reklmówke pobierzecie w tym miejscu>>> a także z naszego serwera>>>. (Spoiler):
W tym przypadku całość tyczy się rozmowy w pokoju obrad na planecie Mustafar. Można również doszukać się nawiązania do śmierci Nute`a Gunray`a, który także zginie z ręki Vadera, jednak jeszcze przed wpadnięciem do pola magmowego i przywdziania czarnej zbroi.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Nowa porcja zdjęć z Epizodu III - UPDATE

2005-04-23 20:04:00 dragon001

Niedawno do sieci trafiły zupełnie nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Prezentujemy je poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Anakin duszący Padme na Mustafar.
- Zdjęcie 2 - zbliżenie na duszoną Padme.
- Zdjęcie 3 - Owen i Beru trzymający małego Luke`a.
- Zdjęcie 4 - balkon aparatementu Padme na Coruscant nocą.
- Zdjęcie 5 - Grievous w pojeździe kołowym na Coruscant.
- Zdjęcie 6 - Organa odchodzi od Anakina, który kieruje się w stronę Padme.
- Zdjęcie 7 - Obi-Wan omawiający strategie ze szturmowcami-klonami.
- Zdjęcie 8 - Generał Grievous.
- Zdjęcie 9 - Myśliwce Eta2 Anakina i Obi-Wana.
- Zdjęcie 10 - niebiesko skóry Baron Papanoida, czyli charakteryzacja George`a Lucasa do Zemsty Sithów.
- Zdjęcie 11 - Anakin w szybie windy krążownika „Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 12 - rozmowa Tiona Medona z Kenobim w mieście Pau.
- Zdjęcie 13 - pojedynek Skywalkera z Obi-Wanem w pokoju dowodzenia na Mustafar.
- Zdjęcie 14 - walka na Mustafar.
- Zdjęcie 15 - Padne
- Zdjęcie 16 - przebudzona Amidala.
- Zdjęcie 17 Obi-Wan wychodzący ze statku Padme po przylocie na Mustafar.
- Zdjęcie 18 - Anakin w szybie windy krążownika „Niewidzialna Ręka”.
- Zdjęcie 19 - Padme wpatrzona w Anakina.
- Zdjęcie 20 - Grievous na mostku „Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 21 - wybuch statku w czasie bitwy nad Coruscant.
- Zdjęcie 22 - Anakin w pokoju dowodzenia na Mustafar.

(Koniec Spoilera)UPDATE
W sieci ukazały się dodatkowo kolejne nowe sceny z Epizodu III. Możecie je zobaczyć poniżej. (Spoiler):
- Zdjęcie 23 - Anakin Skywalker.
- Zdjęcie 24 - R2 i Anakin na Coruscant.
- Zdjęcie 25 - rozmowa Obi-Wana z Padme na Coruscant.
- Zdjęcie 26 - Generał Grievous w czasie pojedynku z Obi-Wanem na Utapau.
- Zdjęcie 27 - spotkanie małżonków w nocy na Coruscant.
- Zdjęcie 28 - rozmowa Palpatine`a z Anakinem w loży Teatru Galaxies.
- Zdjęcie 29 - Anakin i Padme w apartamencie.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Produkcja Zemsty Sithów zakończona!

2005-04-23 13:45:00 StarWars.com

Rick McCallum, producent filmu "Zemsta Sithów" poinformował fanów obecnych na konwencie Celebration III, iż produkcja ostatniego z prequeli gwiezdnej sagi została zakończona w miniony wtorek. Ogólnoświatowa premiera filmu zapowiadana jest na 19 maja.
KOMENTARZE (55)

Zemsta Sithów

Ian McDiarmid o prequelach

2005-04-22 11:05:00 Resztki Imperium

Choć Ian McDiarmid nie pojawi się na Star Wars Celebration III w Indianapolis fizycznie, podczas nagrywania muzyki w Londynie, Pablo Hidalgo przeprowadził z nim wywiad, który został nagrany i będzie odtworzony podczas konwentu. Fragmenty wywiadu zostały opublikowane niedawno w newsletterze oficjalnej. A oto i one.

- Kiedy pracowaliśmy przy „Powrocie Jedi” – mówi McDiarmid – chodziły pogłoski, że Lucas ma w głowie dziewięć filmów i właśnie kończy trzeci z nich. Oczywiscie myślałem, cóż mógłby zrobić, cofnąć się w czasie i ukazać korzenie Vadera, ale nie przypuszczałem, że będę brał w tym udział, bo wydawało mi się, ze wezmą młodszego aktora. To było oczywiste.

Ian McDiarmid po pracy nad ROTJ wrócił na deski teatru, gdzie rozwijał swoją karierę, nawet nie myśląc, że znów będzie brał udział w „Gwiezdnej Sadze”. Gdy Lucas zaczął pracować nad prequelami, udał się do Londynu i spotkał z McDiarmidem, który spodziewał się, ze Imperator w jakiejś formie będzie w nowych epizodach. Po krótkim, dziesięciominutowym spotkaniu, stało się jasne, że Palpatine nie tylko powróci, ale będzie w centrum wszystkich wydarzeń nowej trylogii.

To było trochę jak deja vu. Potem Lucas wytłumaczył McDiarmidowi generalnie o co będzie chodzić w trzech filmach i stosunek jego postaci do tych wydarzeń. Mówił jednak o dwóch osobach. O zwykłym, czarującym polityku, który staje się Imperatorem. A im bardziej będzie bliżej władzy, tym więcej będzie go w opowieści.

Okazało się, że do roli Palpatine’a McDiarmid odpowiadał wiekiem roli, więc nie musiał, jak to było w przypadku „Powrotu Jedi”, gdzie musiał być postarzany. Ironią losu jest to, że gdyby podczas kręcenia „Mrocznego Widma” nie był we właściwym wieku, nie zagrałby w prequelach. Paradoksalnie to, że się zestarzał pozwoliło mu zagrać młodszą wersję samego siebie. Było to swoiste wyzwanie, także w duchu kontynuowania sagi.
KOMENTARZE (40)

Zemsta Sithów

Nowe sceny z Zemsty Sithów!

2005-04-21 18:41:00 dragon001

Niedawno do sieci trafił fragment programu z niemieckiej stacji TV Pro 7. Ukazano w nim wiele nowych sekwencji z Zemsty Sithów. Program możecie ściągnąć tutaj>>> (AVI 23 MB), tutaj>>> (AMV 30 MB) i tutaj>>> (Quick Time 8 MB). Dodatkowo możecie go pobrać z naszego serwera w tym miejscu>>>. (Spoiler):

Na początku można zaobserwować lądowanie statku w mieście Pau na planecie Utapau. Prawdopodobnie jest to Generał Grievous.
Dalej można spostrzec wejście Grievousa wraz jego dwoma ochroniarzami na mostek okrętu „Niewidzialna Ręka”.
Końcowe fragmentu programu przedstawiają pokaźny klip filmowy z początkowej bitwy kosmicznej nad Planetą Coruscant. Głównie widać tutaj myśliwce Eta-2 Anakin i Obi-Wana. Dodatkowo można spostrzec walkę krążowników Republiki i Konfederacji.
Można nawet usłyszeć jeden z dialogów Anakina „Mistrzu okręt Generała Grivousa znajduje się przed nami. To ten z którego startują droidy-sępy” (Master, Generał Grievous ship is directly ahead. The one crowd in a vulture driods.)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 79

2005-04-21 17:52:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na oficjalnej w dziale Hyperspace pojawiło się siedemdziesiąte dziewiąte zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Tym razem również nie zabrakło ukończonej sceny z Zemsty Sithów. Zdjęcie ukazuje jedną z sekwencji umieszczony na początku filmu. Chodzi o zniszczenie flagowego krążownika Generała Grievousa "Niewidzialna Ręka". Na pierwszym planie znajduje się sam okręt w smugach dymu. W tle można zaobserwować atmosferę planety Coruscant jak i inne krążowniki z początkowej bitwy.
Warto zwrócić uwagę na to, iż okręt Grievousa jest umieszczony lekko pod skosem, co jest zapewne przygotowaniem do awaryjnego lądowania. Dodatkowo z przedniej burty wydobywa się ogien, spowodowany wybuchem z wnętrza krążownika.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Ile dokładnie będzie trwała Zemsta?

2005-04-20 19:42:00 Festival-Cannes.com

Na łamach oficjalnej strony poświęconej Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes ogłoszono listę filmów jakie zostaną na nim pokazane już w dniach 11-22 maja tego roku. Dodatkowo pojawią się na nim aktorzy odgrywający główne role w Epizodzie III jak Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), Hayden Christensen (Anakin SKywalker), Natalie Portman (Padme Amidala Skywalker) oraz Samuel L Jackson (Mace Windu).
Co ciekawe "Zemsta Sithów" nie otworzy tegorocznego Festiwalu. Warto dodać, że opublikowano również czas trwania poszczególnych filmów.
III Epizodu Gwiezdnych Wojen zajmie na ekranie kina 2 godziny 20 minuty (140 min), co można przeczytać właśnie tutaj>>>.

Strona EmpireOnline donosi, iż Zemsta Sithów zostanie pokazana w Cannes 15 maja tego roku, czyli dzień przed premierą w Londynie jak i cztery przed ogólnoświatową.

Więcej na temat Festiwalu w Cannes możecie przeczytać w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (27)

Zemsta Sithów

Imponujące zdjęcia z Epizodu III

2005-04-19 19:07:00 MandalorianWrath

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się ciekawe zdjęcia z Epizodu III. Warto zaznaczyć, iż pochodzą one z dwóch magazynów.

Pierwsze pismo to "Premiere Magazine". (Spoiler):
Zdjęcie 1 - Generał Grievous na mostku "Niewidzialnej Ręki".
Zdjęcie 2 - pojedynek Sidiousa z Yodą na mównicy w senacie.
Zdjęcie 3 - Darth Sidious.
Zdjęcie 4 - Yoda i Imperator.
(Koniec Spoilera)


Poniżej prezentujemy zdjęcia z francuskiego magazynu. (Spoiler):
Zdjęcie 5 - sceny pomiędzy Anakinem i Palpatine`em, śmierć Grievousa.
Zdjęcie 6 - walka Windu z Palpatine`em.
Zdjęcie 7 - duszenie Padme przez Anakina, Obi-Wan wychodzący ze statku Padme, rozmowa Anakina i Padme.
Zdjęcie 8 - pojedynek Yody z Sidiousem w Senacie, ucieczka Mistrza Jedi.
Zdjęcie 9 - śmierć Anakina, Obi-Wan zabierający miecz Skywalkera, nieprzytomna Padme.
Zdjęcie 10 - tworzenie Dartha Vadera.
Zdjęcie 11 - sceny na okręcie "Niewidzialna Ręka".
Zdjęcie 12 - myśliwiec Eta2 Kenobiego w drodze na planetę Utapau.
Zdjęcie 13 - Anakin w kokpicie swojego myśliwca.
Zdjęcie 14 - Anakin, Obi-Wan, R2 i Kanclerz na mostku "Niewidzialnej Ręki".
Zdjęcie 15 - rozmowa Skywalkera z Yodą, potajemne spotkanie Anakina i Padme, Obi-Wan w Radzie Jedi, sceny między Anakinem i Padme.
Zdjęcie 16 sztuka "Jezioro Kałamarnic" w pełnej krasie, Anakin i Palpatine w loży.
Zdjęcie 17 - Generał Grievous, pojedynek Obi-Wana na stworze Boga i Grievousa w pojeździe kołowym.
Zdjęcie 18 - Imperator z nałóżonym kapturem.
Zdjęcie 19 - wydanie Rozkazu 66, Yoda na Kashyyyku, szturmowiec-klon na stworze z planety Felucia przypominającym larwe, śmierć Aayli Secury.
Zdjęcie 20 - Obi-Wan przyglądający sie transmisji hologranicznej, ukazującej pasowanie Anakina na Sitha, balkon apartamentu Padme na Coruscant.
Zdjęcie 21 - Obi-Wan w Świątyni Jedi, Anakina wykonujący cios Mocą.
Zdjęcie 22 - nieprzytomna Padme na Mustafar.
Zdjęcie 23 - sceny z pojedynku Sidiousa z Yodą.
Zdjęcie 24 - walka Anakina i Obi-Wana na Mustafar.
Zdjęcie 25 - pojedynek Palpatine`a z Jedi.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (41)

Zemsta Sithów

Trzy nowe spoty reklamowe z Zemsty Sithów!

2005-04-19 17:36:00 StarWars.com

Niedawno StarWars.com opublikowała trzy nowe spoty TV z Zemsty Sithów. Poprzednie trzy możecie ściągnąć tutaj>>>.

Nowe spoty w niektórych momentach ukazują niespotykane dotąd sceny z filmu. Dodatkowo słychać nawet urywki z utworu "Battle of the Heroes". Nowe spoty możecie pobrać poniżej.

- TV Spot - Jedi Action 1

- TV Spot - Jedi Action 2

- TV Spot - Jedi Unite
KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Reklama Epizodu III ... na Tajwanie

2005-04-17 23:03:00

O tym, że w większości krajów świata reklama Zemsty jest już dość zaawansowana, chyba nie trzeba przekonywać (niekoniecznie dotyczy to Polski). Oto kolejny przykład z Taipei - stolicy Tajwanu, gdzie reklamy są nawet na wagonikach metra.

Warto sobie też przypomnieć, że premiera ROTS będzie w praktyce globalna. Na Tajwanie odbędzie się 21 maja - więcej.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Planety Zemsty Sithów część III

2005-04-17 22:50:00

To, że Zemsta Sithów ukaże nam więcej planet, niż poprzednie filmy razem, to już wiemy. W trzeciej i zarazem ostatniej części przewodnika po planetach ROTS, wysyłanego w newsletterze (Homing Beacon) oficjalnej, poznamy dwie nowe planety, dowiemy się o jednej starej i jednej bardzo szczególnej dla Gwiezdnej Sagi…

Polis Massa – Podczas mrocznych czasów Imperium, zdesperowany uciekinier Han Solo uciekając z planety Hoth (TESB), musiał ukryć się w chaotycznym polu asteroid. W ROTS, ścigani Jedi ukryją się na Polis Massa, kolonii założonej w polu asteroid.

Jest to o wiele spokojniejsze miejsce, niż pole asteroidów znane z Epizodu V. Polis Massa pełni raczej jednak rolę tła, niż składnika akcji. Większość akcji będzie i tak miała miejsce w nowoczesnych budynkach kolonii, które kręcono jeszcze w czasie pierwszych zdjęć, a także zdjęć miniatur. Zobaczymy tu Polis Massanów, dziwnych pozbawionych twarzy obcych, którzy zostali wygenerowani komputerowo.

Saleucami – Jak już wielokrotnie powtarzano, początkowo Epizod III miał się rozpocząć od ukazania siedmiu obcych światów, na których miała toczyć się bitwa. Każdy z tych światów miał być diametralnie różny od pozostałych. Sam kierunek został dość wcześniej zaniechany, ale koncepty zostały, by potem użyć je w innych częściach filmu.

Jałowa planeta Saleucami, z występującymi gdzieniegdzie oazami rosnącej zieleni, właśnie upadła pod jarzmem Republiki. Pani Generał Jedi – Stass Allie wciąż patroluje pustkowia w poszukiwaniu pozostałości sił Separatystów, którzy mogą się gdzieś ukrywać. W ROTS zobaczym Stass Allie właśnie na Saleucami, dowodzącą drużyną szturmowców klonów na BARC Speederach.

Tatooine – Żadnemu fanowi Gwiezdnej Sagi nie trzeba tej planety przedstawiać. Tatooine to serce sagi rodziny Skywalkerów (co niekoniecznie należy interpretować jako serce świata Gwiezdnych Wojen, jak to robi wielu autorów EU). Jak się spodziewano, planeta krążąca wokół bliźniaczych słońc ponownie pojawi się w sadze. Zobaczymy też domostwo Larsów, przedstawione tak, by było doskonałym nawiązaniem do miejsca, gdzie rozpoczęła się saga.

Tym razem jednak, kręcąc trzeci Epizod, nie było potrzeby wysyłać ekipy do Tunezji. Podstawowe zdjęcia krajobrazu zostały zrobione podczas prac nad Epizodem II. Reszta to kombinacja zielonego ekranu i właśnie tych zdjęć.

Utapau – ta nazwa jak żadna inna jest znana fanom sagi, gdyż towarzyszy Gwiezdnym Wojnom w praktyce od połowy lat 70., choć nigdy nie pojawiła się w filmie. W oryginalnym scenariuszu Nowej Nadziei, Utapau stała się Tatooine, a w przypadku Mrocznego Widma – Naboo. Teraz, ostatecznie, reżyser i scenarzysta – George Lucas wykorzystał tę nazwę, nadał ją planecie pełnej szczelin, pęknięć i rozpadnięć.

Na powierzchni Utapau, wygląda jak płaski, chłostany wiatrem świat, ale z bliska okazuje się, że pełno w nim rozpadnięć i szczelin. W tych olbrzymich pęknięciach powierzchni znajdują się miasta. W jednym z nich Generał Grievous i Rada Separatystów ma swoją tajną siedzibę. Obi-Wan Kenobi wybiera się na Utapau w misji odnalezienia i powstrzymania Grievousa, co ma zakończyć Wojny Klonów. Utapau to w całości syntetyczny świat, stworzony z olbrzymich miniatur, ale też i cyfrowych obrazów. Planeta jest domem dwóch raz inteligentnych, a także wyjątkowo lojalnych jaszczurów – umiejących się wspinać varactylów i latających dactillionów. Oba gatunki są dosiadane.

Poprzednie części przewodnika zawierające planety: Alderaan, Cato Neimoidia, Coruscant, Felucia, Kashyyyk, Mustafar, Mygeeto i Naboo znajdują się tutaj: część I i część II.

Warto zauważyć, że wśród planet nie ma Dagobah, a mimo to jest ich dwanaście, więc zapewne początkowo miało być jeszcze więcej.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Single Epizodu III - okładki i data wydania

2005-04-17 19:16:00 TFN,CGM i fuzzyfowler1

W poniedziałek 18 kwietnia w USA będzie dostępny single Zemsty Sithów. Warto wspomnieć, iż nie będzie on do kupienia w sklepach.
Jak to w przypadku płyt tego gatunku bywa, znajdzie się na niej jeden utwór w kilku wersjach. Nie inaczej jest w przypadku III Epizodu. Otóż na singlu pojawi się jeden utwór ale w dwóch wydaniach. Chodzi o "Battle of the Heroes". Co ciekawe, druga wersja owego utworu będzie zawierała efekty z filmu jak i dialogi postaci. Zapewne całość będzie pochodzić z teledysku. Mozliwe, iż za tydzień, czyli właśnie w poniedziałek 25 kwietnia, na łamach StarWars.com pojawi się on do ściągniecia.
Okładki z single`a Zemsty Sithów prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Zawartość DVD albumu ROTS

2005-04-17 18:44:00 CGM.pl

W sieci ukazał się spis zawartości dodatkowego DVD „Star Wars: A Musical Journey” do albumu z muzyką Zemsty Sithów. Na płycie znajdzie się 16 ułożonych chronologicznie sekwencji muzyczno-wizualnych związanych ze wszystkimi sześcioma filmami cyklu. Do każdego z nich wprowadzi Ian McDiarmid, znany z roli Kanclerza/Imperatora Palpatine`a z Gwiezdnej Sagi. Wszystkie z klipów będą łącznie trwac 70 minut. Jak już wcześniej informowaliśmy całość, czyli DVD wraz z CD będzie sprzedawana razem w cenie jednej płyty. Nieoficjalne źródła donoszą, iż w Polsce owa kwota za album wyniesie około 60zł.
Spis wszystkich 16 sekwencji muzyczno-wizuwalnych prezentujemy poniżej.

Chapter 1: A Long Time Ago
"Star Wars Main Title" from all films

Chapter 2: Dark Forces Conspire
"Duel Of The Fates" from Episode 1 : The Phantom Menace

Chapter 3: A Hero Rises
"Anakin's Theme" from Episode 1 : The Phantom Menace

Chapter 4: A Fateful Love
"Across The Stars" from Episode 2: Attack Of The Clones

Chapter 5: A Hero Falls
from Episode 3: Revenge of the Sith

Chapter 6: An Empire Is Forged
"The Imperial march" from Episode 5: The Empire Strikes Back

Chapter 7: A Planet That Is Farthest From
"The Dune Sea of Tatooine / Jawa Sandcrawler" from Episode 4: A New Hope

Chapter 8: An Unlikely Alliance
"Binary Sunset / Cantina Band" Episode 4: A New Hope

Chapter 9: A Defender Emerges
"Princess Leia's Theme" Episode 4: A New Hope

Chapter 10: A Daring Rescue
"Ben's Death / Tie Fighter Attack" Episode 4: A New Hope

Chapter 11: A Jedi Is Trained
"Yoda's Theme" from Episode 5: The Empire Strikes Back

Chapter 12: A Narrow Escape
"The Asteroid Field" from Episode 5: The Empire Strikes Back

Chapter 13: A Bond Unbroken
"Luke and Leia" from Episode 6: Return of the Jedi

Chapter 14: A Sanctuary Moon
"The Forest Battle" from Episode 6: Return of the Jedi

Chapter 15: A Life Redeemed
"Light Of The Force" from Episode 6: Return of the Jedi

Chapter 16: A New Day Dawns
"Throne Room / Finale" from Episode 4: A New Hope
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Recenzja muzyki z Zemsty Sithów

2005-04-14 20:47:00 Yako

Jak zapewne wiecie, niedawno w sieci pojawiła się ścieżka dźwiękowa z najnowszego epizodu Gwiezdnych Wojen - Zemsty Sithów. Z tej okazji Yako napisał recenzję owego albumu. Aby się z nią zapoznać zapraszamy do klikania w ten link.
KOMENTARZE (75)

Zemsta Sithów

Anakin i Padme - urywek filmowy

2005-04-13 18:04:00 dragon001

Jakiś czas temu do sieci trafił nowy filmiki Trivia DVD. Ukazuje on pewną scenę pomiędzy Anakinem i Padme.
Plik możecie ściągnąć tutaj>>>. (Spoiler):

Anakin: "Czasem myślę nad tym, co dzieje się z Zakonem Jedi....uważam, że ta wojna niszczy wszelkie zasady, jakimi rządziła się Republika" ("Sometimes, I wonder what's happening to the Jedi Order... I think this war is destroying the principles of the Republic."))
Padme: "Brałeś kiedykolwiek pod uwagę to, iż możemy być po złej stronie?" (Have you ever consider that we may be on the wrong side?)
Anakin: "Co masz na mysli?" (What do you mean?)
Padme: "Co jeśli demokracja, której myśleliśmy, że służyliśmy, już nie istnieje?" (What if the democracy we though we were serving no longer exist?)
Anakin: "Nie wierze w to. Poza tym mówisz jak Separatysta." (I don't believed that. And you sound like a Separatist)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Sceny pomiędzy Anakinem a Palpatine`em

2005-04-13 16:53:00 Cheebo za audiobook ROTS

W sieci pojawiły się nowe informacje tyczące się Zemsty Sithów. Prezentujemy je poniżej. (Spoiler):

Całość dotyczy urywków z rozmowy Anakina z Kanclerzem.

Palpatine: "W ciągu tych wszystkich lat naszej przyjaźni, czy kiedykolwiek prosiłem cię o coś, co mogłoby być przeciwne twojej woli?" (In all the years we have been friends, have I ever asked for something against the will of your concious?)
Anakin: "Cóż..." (Well...)
Palpatine: "Nigdy tego nie zrobię. Ty, ty możesz stać się o wiele potężniejszy niż oni wszyscy razem wzięci" (And I never will.You, you may become more powerful then all of them together.)

Palpatine: "Mam obawy, iż Jedi...Rada nadal naciska aby uzyskać większą władzę. Stracili oni cały respekt wobec prawa." (I am coming to feel the Jedi themselves....The council keeps pushing for more control. They lost all respect for the law.)
Anakin: "Wielu innych mogłoby to samo powiedzieć o tobie" (Many would say the same of you.)
Palpatine: "Wielu z Jedi wolałoby abym trzymał się z dala od rządów. Jaka masz pewność, że Sidious naprawdę istnieje? Został on stworzony przez Radę Jedi, aby dzięki niemu mogli pokonać swoich wrogów politycznych!" (Many of the Jedi would prefer if I was out of office. How do you know Sidious exists? Created by the Jedi Council to defeat their political enemies!)

Anakin: "Sithowie są źli." (The sith are evil.)
Palpatine: "Tak właśnie ci o nich mówiono...Mógłbym poprosić Sidiousa, aby spoczął i pomógł zakończyć tę wojnę!" (That is what you have been told...I would ask him[Sidious] to sit down and help end this war!)
Anakin: "Mógłbyś.....mogłbyś....?" (You would.....you would....?)


Anakin: "Jedi już nie będą więcej donosić do Senatu? " (The Jedi will no longer report to the senate?)
Palpatine: "Jedi będą informować o wszystkim tylko mnie" (They will report to me only.)
Anakin: "Widze, że mogłoby to pomóc ale Rada tego nie zrobi" (I can see how that can help but the council won't.)


Po tym jak Palpatine wyznaczy Anakina na swojego osobistego przedstawiciela w Radzie Jedi wywiąże się następujący dialog:
Anakin: Mnie? (Me?)
Palpatine: "A kto inny? Jesteś jedynym, Jedi, któremu mogę ufać. Potrzebuje Cię chłopcze, abyś był oczami, uszami jak i głosem Republiki w Radzie. " (Who else? You are the only Jedi I can trust. I need you my boy. To be the eyes, the ears, and voice of the Republic on the council.)
Anakin: "W radzie..." (On the council....)


Poniżej prezentujemy kwestie jakie wywiążą się między Anakinem i Palpatine`em w Teatrze Galaxies.

Palpatine: "Rada Jedi nie zawsze postępuje właściwie, nie można jej ufać. Myślę, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż nie mogę polegać na Radzie Jedi. Jestem pewien, że zamierzają podporządkować sobie Republikę! Planują zdradę jak i mają nadzieję obalenia mojego rządu. Zawierz swoim uczuciom....a przekonasz się o tym...nieprawdaż? Chcą abyś mnie szpiegował czyż nie?" (The Jedi council can't always be trusted to do the right thing. I think you know I can't rely on the Jedi Council. I believe they intent to control the republic itself! They are planning treason. And hope to overthrow my government. Search your feelings...you do know...don't know? They want you to spy on me don't they?)
Anakin: "Ja..." (I...)
Palpatine: "Wszystko jest w porządku. Nie mam niczego do ukrycia. Pamiętasz kiedy byłeś mały? Próbowałem nauczyć cię zalet i wad polityków. Powinieneś pamiętać moją pierwszą lekcję. Wszyscy ci, którzy zyskuja potęgę boją się ją utracić." (It's ok. I have nothing to hide. Do you remember when you were young? I tried to teach you the in's and outs of politics. You should remember my first teaching. All those who gain power are afraid to lose it...)
Anakin: "Jedi wykorzystują ją dla dobra!" (The Jedi use it for good!)
Palpatine: "Dobro...dobro nie jest jedynym przekonywującym argumentem." Good...good is not the only valid one.)
Anakin: "Sithowie są źli!" (Sith are evil!)
Palpatine: "Z punktu widzenia Jedi...Możliwe, iż prawdziwą różnicą dzielącą Jedi i Sithów jest ich ukierunkowanie...Sithowie od zawsze byli potężniejsi od Jedi...Istoty mają takie uczucia nie bez powodu. Oto dlaczego Sithowie przewyższają Jedi." (From a Jedi point of view....Perhaps the real difference between the sith and jedi is their orientation....The sith has always been more powerful than the Jedi...Beings have these emotions for a reason. That is why the sith are more powerful.)
Anakin: "Oni myślą jedynie o sobie!" (They think only of themselves!)
Palpatine: "A Jedi nie..?" (And the Jedi don't..?) Anakin: "Rycerze Jedi są bezinteresowni" (Jedi are selfless!)
Palpatine: "Czy nie powiedziano Ci tak abyś uwierzył..." (Or so you have been told to believe....)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Lucas o E3

2005-04-12 22:47:00

W niedawno przeprowadzonym wywiadzie dla USA Today, George Lucas stwierdził – „Ten film jest zupełnie inni niż pierwsza część. Jest bardziej emocjonalny”. Mowa oczywiście o „Gwiezdnych Wojnach Części III Zemście Sithów”, która pojawi się w kinach na całym globie 19 maja. „Opisałbym ten film jako Titanica w kosmosie. To prawdziwy wyciskacz łez, który zmierza w kierunku, którego nikt się nie spodziewał” – powiedział Lucas na ostatnim ShoWest. 20th Century Fox, by uwiarygodnić słowa Lucasa pokazało pierwsze sześć minut filmu, także po to, by zbadać reakcję publiczności. Rycerz Jedi Anakin Skywalker i mistrz Obi-Wan Kenobi walczyli w olbrzymiej i widowiskowej bitwie gwiezdnej. W tej części Skywalker stanie się Darthem Vaderem. Ale ten promujący klip nie pokazał wiele w zakresie „wyciskacza łez” czy historii miłosnej. Ale Senator Amidala, która wyszła potajemnie za Anakina, odegra ważną rolę w ostatnim filmie. Jeśli określenie Lucasa jest prawdziwe, to z pewnością związek tych dwojga odegra kluczową rolę w „Zemście Sithów”, tak jak „Titanicu” gdzie zagłada oceanicznego liniowca była jedynie tłem dla tragedii postaci granych przez Kate Winslet i Leonardo DiCaprio.

Miłość potrafi zdziałać cuda, także i w Box Officach. „Titanic” to najbardziej dochodowy film wszechczasów, który w globalnej sprzedaży biletów przyniósł 1,8 miliarda dolarów. Drugi jest „Władca Pierścieni: Powrót Króla” z zaledwie 1,1 miliarda.

Gwiezdne Wojny, nie należą do wielkich przegranych, ale dotychczas nie było w nich zbyt wiele elementów romantycznych. Od 1977 pięć filmów przyniosło ponad 3,4 miliardy za same tylko bilety. Jak to będzie w przypadku ROTS, zobaczymy.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Cytaty znanych postaci w Zemscie Sithów

2005-04-11 14:40:00 Walmart.com

Niedawno na łamach oficjalnej strony Walmart.com zostały utworzone podstrony z głównymi postaciami Zemsty Sithów. Jest ich dokladnie siedem. Każda z podstron posiada tę samą ilość działów. Co ciekawe w dziale Cytaty (Quotes) można przeczytać kwestie owych postaci w Zemscie Sithów. (Spoiler):

Anakin Skywalker

- "W tym momencie nie będziemy się niczym zamartwiać, dobrze? To jest szczęśliwa chwila. Najszczęśliwsza w moim życiu " ("Were not going to worry about anything right now, all right? This is a happy moment. The happiest moment of my life.")
- "Czasem myślę nad tym co dzieje się z Zakonem Jedi....uważam, że ta wojna niszczy wszelkie zasady jakimi rządziła się Republika" ("Sometimes, I wonder what's happening to the Jedi Order... I think this war is destroying the principles of the Republic.")

Szturmowcy-klony
- "Nie przesadzaj, czy kiedykolwiek cię zawiodłem?" ("Come on, when have I ever let you down?" )
- "Czy mogę przerwać Mistrzu Windu? Generał Kenobi nawiązał kontakt z Generałem Grievousem i rozpoczęliśmy nasz atak" ("Master Windu, may I interrupt? General Kenobi has made contact with General Grievous, and we have begun our attack." )
- "Tak uczynimy, mój Panie" ("It will be done, my Lord.")


Obi-Wan Kenobi
- "Kanclerzu Palpatine, Lordowie Sithów to nasza specjalnosc" ("Chancellor Palpatine, Sith Lords are our specialty." )

Yoda
- "Żegnaj Chewbacco. Będzie mi ciebie brakowało." ("Goodbye, Chewbacca. I will miss you.")
- "Zgadzam się. Trochę więcej wiedzy rozswietlić może naszą drogę." ("I agree. A little more knowledge might light our way.")

Darth Vader
- "Jedi probowali obalic Republike..." ( "The Jedi have tried to overthrow the Republic...")

C-3PO
- "Cóż, on jest w ciągłym stresie, R2" ("Well, he is under a lot of stress, Artoo.")
Co ciekawe została jeszcze utworzona podstrona z Chewbbacą

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (27)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 77

2005-04-11 14:37:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen w płatnej strefie ukazało się siedemdziesiąte siódme zdjęcie z serii Before the Helmet. (Spoiler):

Jak co tydzień zaprezentowano sekwencje pochodzącą prosto z Epizodu III. Nowy Before the Helmet prezentuje interesujący moment samego filmu. Chodzi o pojedynek Generała Grievousa z Obi-Wanem. Na zdjęciu widać jedynie Generała Wojsk Konfederacji. Warto zwrócić uwagę, iż walka odbędzie się zapewne w mieście Pau, znajdującym się w głębi powierzchni ziemi planety Utapau.
Zdjęcie obrazuje jedynie część skalistej ściany owego miasta po prawej. Po lewej zaś można spostrzec cień, z którego wyłania się sam Grievous. Nie ma on swojej peleryny, co zapewne jest spowodowane zaciętym pojedynkiem z Kenobim. W prawej ręce trzyma kij energetyczny, należący do jednego z jego ochroniarzy. Grievous jak zwykle stoi na ugiętych kolanach, przez co jest lekko przygarbiony.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Status dla Zemsty Sithów

2005-04-10 23:02:00 Ain

Szpiedzy ze strony Ain't it cool news, donoszą ciekawą informację. Otóż podobno jeszcze rok temu Lucasfilm był przekonany, iż Zemsta Sithów otrzyma status PG, czyli film do oglądania pod zgodą rodziców. Potwierdzali to nawet ludzie pracujący w firmach współpracujacych z Lucasfilmem.
Jednak niedługo po tamtym czasie sam reżyser George Lucas jak i producent Rick McCallum sugerowali, że film może być zbyt mroczny aby uzyskać ten status.
Szpiedzy doszukali się jednak potwierdzenia. Otóż niedługo oficjalnie ogłosi się, iż Zemscie Sithów zostanie przyznany status PG-13, czyli film dopuszczony do oglądania dla ludzi od 13 roku życia. Warto dodać, że pomysł na tę kategorię, na początku lat 80. Amerykańskiemu Stowarzyszeniu Filmowców podsunął nie kto inny, jak George Lucas wraz ze Stevenem Spielbergiem podczas prac nad "Indianą Jonesem i Świątynią Zagłady". Dotychczas wszystkie części "Gwiezdnych Wojen" dostawały status PG. W przypadku Zemsty PG-13 jest tłumaczone obecnością przemocy i jej intensywnością.

Update, 14.04.2005

I stało się. Po spekulacjach, nieoficjalnych doniesieniach, oficjalnych przeciekach, w końcu wiemy już na 100% oficjalnie. "Zemsta Sithów" uzyskała w USA kategorię PG-13.Kategoria ta, zaleca rodzicom szczególną ostrożność, przy wyborze tego filmu, gdy wybierają się do kina, ze względu na pewne sceny, które mogą być nieodpowiednie dla dzieci poniżej 13 lat. Dzieci te oczywiście mogą iść na ten film, ale w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Dotychczas wszystkie wcześniejsze Gwiezdne Wojny, według wielu niesłusznie, klasyfikowały się w lżejszej kategorii - PG. Tu należy przypomnieć jeszczę historię kategorii PG-13, tak na prawdę powstała ona z powodu potrzeb Lucasa i Spielberga koło roku 1983, kiedy to kręcąc film "Indiana Jones i Świątynia Zagłady", uznali, że nie będzie on odpowiedni do sklasyfikowania go w kategorii PG. Uznali też, że ograniczenie widzów ze względu na wiek (od 17 lat), mocno wpłynie na ich zyski, a aż tak straszny ten film nie jest. Wtedy to narodził się pomysł kategorii pośredniej. Tak powstała PG-13, która ponownie ma szansę uratować zyski Lucasa.

W oficjalnym uzasadnieniu przyznania kategorii PG-13 znalazło się - "przemoc SF i intensywne obrazy."
KOMENTARZE (45)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 76

2005-04-10 22:53:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się siedemdziesiąte szóste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. (Spoiler):

Jak zwykle zaprezentowano na nim ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Co ciekawe na zdjęciu można spostrzec Obi-Wana. Mistrz Jedi znajduje się na planecie Mustafar, tocząc zażarty pojedynek z byłym uczniem, Anakinem Skywalkerem, którego nie ma na zdjęciu.
Obi-Wan wykonuje ruch, zapewne spowodowany ciosem miecza. Prawdopodobnie jest to również próba większego wysiłku, możliwe, iż przygotowanie do skoku Mocy.
W tle można zaobserwować deszcz lawy spowodowany lapillą, który niemal otacza Mistrza Jedi ze wszystkich stron. Warto zaznaczyć, iż na postać Kenobiego swiatło pada bardzo znikomo. Dodatkowo za Obi-Wanem widać pewną konstrukcję, zapewne podtrzymującą kładkę na której stoi.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Trzy nowe utwory z Zemsty Sithów ! - UPDATE (czwarty utwór)

2005-04-09 09:17:00 Darth Psychotic

Tak jak informowaliśmy w poniedziałek na dniach miały się ukazać kolejne utwory z Zemsty Sithów. Dzisiaj w sieci pojawiły 3 nowe utwory z Epizodu III.

- 01 - Star Wars and The Revenge Of The Sith 7:31
- 03 - Battle Of The Heroes 3:42
- 15 - A New Hope and End Credits 13:06

Wszystkie trzy utwory możecie pobrać spakowane w rarze z tego miejsca>>>.


UPDATE
W sieci pojawił sie jeszcze 9 utwór "Anakin vs. Obi-Wan" z albumu Zemsty Sithów. Możecie go pobrać poniżej.

- 09 - Anakin vs. Obi-Wan 4:03
KOMENTARZE (167)

Zemsta Sithów

"Gwiezdne wojny": I kto ma rację?

2005-04-08 22:40:00 Onet.pl

Fani "Gwiezdnych wojen" ustawili się już w kolejce po bilety na ostatnią część sagi. Tyle tylko, że pod złym kinem.

Na siedem tygodni przed premierą filmu "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" pod legendarnym Chinese Theatre w Hollywood ustawiła się kolejka po bilety. Jak na razie jednak z planów dystrybutora wynika, że ostatnia część filmu nie będzie tutaj pokazywana. Film powinien za to być wyświetlany w kinie ArcLight odległym co najmniej o kilometr. Fani czekający w kolejce nie mają jednak zamiaru zrezygnować.

- Poprzednio słyszeliśmy dokładnie to samo - mówi stojąca w kolejce Sarah Sprague. - Chinese Theatre nadal jest epicentrum tego wydarzenia. To znakomite miejsce na premierę wielkich filmów, których korzenie sięgają lat 70.

Na korzyść kolejkowiczów przemawia historia. Dwie poprzednie części "Gwiezdnych wojen", choć wcześniej zapowiadano inaczej, ostatecznie trafiły do Chinese Theatre.

KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Bitwa kosmiczna – nowe zdjęcia

2005-04-08 17:48:00 Vaapad

Niedawno do sieci trafiły całkiem nowe zdjęcia z Epizodu III. Warto dodać, iż prezentują one początkowe sekwencje w filmie, (Spoiler): którymi są niewątpliwie sceny bitwy kosmicznej. (Koniec Spoilera)
Nowe zdjęcia możecie zobaczyć ponizej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - bitwa w atmosferze planety Coruscant.
- Zdjęcie 2 - Myśliwce Eta2 Anakina i Obi-Wana a za nimi kilka Arc-170 fighterów i krążownik klasy Venator.
- Zdjęcie 3 - okręt Venator, a w tle powierzchnia planety Coruscant.
- Zdjęcie 4 - Kenobi i Skywalker przelatują przez wybuch.
- Zdjęcie 5 - bitwa z oddalenia.
- Zdjęcie 6 - myśliwce Eta2 Skywalkera i Kenobiego.
- Zdjęcie 7 - awaryjne lądowanie “Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 8 - krążownik Grievousa uderza o podłoże.
- Zdjęcie 9 - bitwa nad Coruscant w oddali.
- Zdjęcie 10 - zbliżenie na krążownik Konfederacji.
- Zdjęcie 11 - Obi-Wan i Anakin wlatują do hangaru “Niewidzialnej Ręki”.
- Zdjęcie 12 - Kenobi w kokpicie, a za oknem Buzz Droid.
- Zdjęcie 13 - R2-D2 i dwa Super Droidy Bojowe.
- Zdjęcie 14 - szkic ukazujący zniszczenie statku kontrolnego droidów Konfederacji.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z Epizodu III

2005-04-07 19:42:00 spoilerfics, dragon001, Vaapad

Jakiś czas temu w sieci zostały opublikowane nowe zdjęcia z Zemsty Sithów. Warto zaznaczyć, iż prezentują one ukończone sceny. Co ciekawe przeważają dość ciekawe ujęcia.
Zdjęcia możecie zobaczyć poniżej. (Spoiler):

- Zdjęcie 1 - Generał Grievous.
- Zdjęcie 2 - Obi-Wan wita się z Tionem Medonem na Utapau.
- Zdjęcie 3 - Kenobi i Tion.
- Zdjęcie 4 - przebudzona Padme.
- Zdjęcie 5 - Senatorowie tworzący Rebelie.
- Zdjęcie 6 - panorama Coruscant.
- Zdjęcie 7 - odlot Mistrza Yody z Kashyyyku.
- Zdjęcie 8 - Obi-Wan wspina się na skałach planety Utapau.
- Zdjęcie 9 - zbliżenie na Mace`a Windu w czasie pojedynku z Kanclerzem.
- Zdjęcie 10 - pojedynek Sidiousa i Windu przy oknie.
- Zdjęcie 11 - pasowanie Anakina na Sitha.
- Zdjęcie 12 - rozmowa Dartha Vadera z Imperatorem przez hologram.
- Zdjęcie 13 - powstanie Imperium.
- Zdjęcie 14 - pojedynek Yody z Darthem Sidiousem.
- Zdjęcie 15 - Imperator w Senacie w czasie walki z Mistrzem Jedi.
- Zdjęcie 16 - C-3PO, Padme i Obi-Wan na Tantive IV.
- Zdjęcie 17 - Kenobi i Padme na Polis Massa.
- Zdjęcie 18 pogrzeb Padme.
- Zdjęcie 19 - Noc na Naboo w czasie pogrzebu.
- Zdjęcie 20 - Krajobraz Naboo w dzień.
- Zdjęcie 21 - narodziny Dartha Vadera.
- Zdjęcie 22 - Darth Vader na mostku krążownika.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Nowe ujęcia z pojedynków i nie tylko

2005-04-07 15:12:00 Vapaad

W sieci pojawiły się skany kart firmy Topps z III Części Sagi. Co ciekawe ukazują one w większości nowe ukończone sceny. Warto zwrócić uwagę, iż tyczą się one głównie pojedynków w Zemście Sithów. O poprzednich kartach firmy Topps z Epizodu III pisaliśmy tutaj>>> i tutaj>>>.
Poniżej prezentujemy zdjęcie.

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Wycięte sceny z Zemsty Sithów

2005-04-06 22:02:00 TheForce.net

Na łamach strony TheForce.net została opublikowana lista wyciętych scen z Zemsty Sithów, którą udało się ułożyć dzięki książce "The Making of Star Wars, Episode III - Revenge of the Sith". Oto i one:

SPOILER:
-Grievous zabijający Shaak Ti.
-Jedi, używający mieczy świetlnych, aby uciec przed Generałem.
-Pływanie pod wodą.
-Wspinaczka szybem windy.
-Sceny z R2-D2 w hangarze "Niewidzialnej Ręki".
-Kilka scen z wiszącym Palpatine`em.
-Mace pozdrawiający Kanclerza, Anakina i Obi-Wana po awaryjnym lądowaniu "Niewidzialnej Ręki".
-Yoda, Obi-Wan i Mace rozmawiający o Ciemnej Stronie w komnatach Yody.
-Bail Organa rozmawiający z innymi Senatorami o Senacie.
-Obi-Wan mówiący Padme o jego zmartwieniach na temat Anakina, oraz o tym, że wie o ich miłości.
-Spotkanie Baila Organy z Mon Mothmą i Padme.
-Anakin, informujący Palpatine`a o tym, że Obi-Wan wkrótce zdobędzie głowę Grievousa.
-Jar Jar witający Anakina w Senacie.
-Konfrontacja Anakina i Padme.
-Republikański krążownik przylatuje na Utapau.
-Obi-Wan wybierający swą jaszczurkę Boga.
-Mace mówiący Yodzie, przebywającemu na Kashyyyk o swoich planach aresztowania Kanclerza.
-Padme przedstawiająca petycję senatorów Palpatine`owi.
-Wiatrak na Utapau.
-"Szalona" zasadzka Yody i Chewbaccy na transporter AT-ST.
-Yoda lądujący na Dagobah.
(KONIEC SPOILERA)

W zeszłym tygodniu na oficjalnej pojawił się także do ściągnięcia e-book „The Making of Star Wars: Revenge of the Sith – The Final Chapter” J.W. Rinzlera. Obecnie pojawił się on także w wersji darmowej.
E-book ten pełni rolę epilogu pozycji "The Making of Star Wars, Episode III - Revenge of the Sith", która niestety nie ukaże się w Polsce. Rinzler umieścił w niej całą masę informacji, które nie mogły być opisane podczas głównych prac nad książką, choćby dlatego, że działy się już po zamknięciu i edycji książki.
Trzeba pamiętać o jednym, „Ostatni Rodział” jest publikacją, której nie należy czytać, jeśli unika się spoilerów. Obecnie można ją ściągnąć z tego miejsca.
KOMENTARZE (52)

Zemsta Sithów

Urywki filmowe z udziałem Kanclerza Palpatine`a

2005-04-06 18:45:00 dragon001

Jakiś czas temu w sieci ukazały się kolejne filmiki Trivia DVD. Co ciekawe prawie w każdym można spostrzec kanclerza Palpatine`a jak i dwójkę Jedi Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera.
Pierwszy plik możecie ściągnąć w tym miejscu>>>. (Spoiler):
Przedstawiono na nim wejście Anakina i Obi-Wana do kwatery Grievousa, gdzie uwięziony jest Kanclerz.
(Koniec Spoilera)

Kolejny plik możecie pobrać w tym miejscu>>> . (Spoiler):Ukazano tutaj pojedynek pomiędzy Anakinem, Obi-Wanem i Hrabią Dooku.

Dooku: ”Czekałem na to z niecierpliwością” (I've been looking forward to this) Anakin: “Moje siły uległy podwojeniu od czasu naszego ostatniego spotkania, Hrabio” (My powers have doubled since the last time we met Count)
Dooku: “Dobrze. Większa duma, większy upadek”( Good. Twice the pride, double the fall)
(Koniec Spoilera)

Następny plik pobierzecie tutaj>>>. (Spoiler):
Ukazano w nim bohaterów znajdujących się w szybie windy na okręcie „Niewidzialna Ręka”.
Anakin: ”Spokojnie. Jesteśmy teraz w nieciekawej sytuacji” (Easy. We have a big situation here)
Obi-Wan: “Przegapiłem cos?” (Did I miss something?)
Anakin: “Trzymaj się” (Hold on)
Obi-Wan: “Co to takiego?” (What is that?)
Anakin: “Ups. R2, R2 zatrzymaj windę schodzącą dół” (Ups. R2, R2 set down the elevator)
Obi-Wan: “Za późno. Skaczemy.” (Too late. Jump.)
(Koniec Spoilera)

Następny z plików możecie ściągnąć tutaj>>>. (Spoiler):
Tym razem przedstawiono pułapkę w korytarzu okrętu Grievousa. Znajdują się w niej Obi-Wan, Kanclerz i Anakin.

Obi-Wan: ”... ta sprawa w tym” (…this matter in this)
Anakin: ”Widocznie nie. Sugeruje cierpliwość” (Apparently not. I say patience.)
Obi-Wan: “Cierpliwość?” (Patience)
Anakin: “Owszem. R2 za kilka chwil tu będzie, a potem opuści promienie osłaniające” (Yes. R2 will be along in a few moments, and then he’ll release the ray shields.)
(Koniec Spoilera)

Kolejny plik pobierzecie w tym linku>>>. (Spoiler):
Przedstawiono w nim ucieczke z mostku dowodzenia okrętu Grievousa „Niewidzialna Ręka”. Co ciekawe R2-D2 ratuje sytuacje, przez co Jedi mogą przy użyciu Mocy odzyskać swoje miecze świetne.
(Koniec Spoilera)

Dalszy plik ukazuje awaryjne lądowanie krążownika „Niewidzialna Ręka” na planecie Coruscant. Możecie go ściągnąć w tym miejscu>>>. (Spoiler):

Obi-Wan: ”Spokojnie” (Steady)
Anakin: ”Spokojnie R2” (Easy R2)
Obi-Wan: ”Poziom 5000, pięć statków po lewej jak i po prawej” (Five thousand, five ships on the left and the right)
Pilot: “Ściągniemy was” (We’ll take you in)
Anakin: “Lądujemy. Zostańcie nad nami, schodzimy zbyt szybko.” (Landing. Ships stay ahead, we’re coming in too hot ).
(Koniec Spoilera)

Kolejny z plików możecie pobrać tutaj>>. Przedstawiono w nim rozmowę Palpatine`a z Anakinem. (Spoiler):

Palpatine: „Mam nadzieje, że mi ufasz Anakinie” (I hope you trust me Anakin) Anakin: ”Oczywiscie.” (Of course)
Palpatine: ”Potrzebuję twojej pomocy, synu” (I need your help son)
Anakin: “Co masz na mysli?” (What do you mean?)
Palpatine: “Wyznaczam cię jako mojego osobostego przedstawiciela w Radzie Jedi” ( I’m appointing you to be my personal representantive in the Jedi Council)
(Koniec Spoilera)

Ostatni plik sciągniecie klikając w to miejsce>>>.
(Spoiler): Przedstawiono tutaj scenę uchwalenia Imperium przez Palpatine`a. Dodatkowo na końcu można spostrzec ironiczną reakcję Padme.

Imperator Palpatine: ”Będzie to pierwsze Imperium Galaktyczne, przyjazne i bezpieczne dla społeczeństwa” (It will be the first Galactic Empire. For safe and secure society.) Padme: “Oto jak umiera wolnosc....przy gromkich oklaskach” (This is how liberty dies... with thunderous applause)
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (38)

Zemsta Sithów

Pojawienie się 2 postaci w Zemście Sithów - urywki filmowe

2005-04-05 19:38:00 dragon001

Niedawno informowaliśmy o trzech filmikach Trivia DVD. Rozmowę Anakina i Obi-Wana możecie pobrać tutaj>>>, a sekwencje z Yodą tutaj>>>.
Co ciekawe w sieci pojawiły się nowe sekwencje. Tym razem pogłoski o 2 postaciach staną się potwierdzone. Pierwszy plik możecie ściągnąć tutaj>>>. (Spoiler):
Ukazano na nim informację dotyczącą Quilana Vosa. Wszystko odbywa się w rozmowie pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem w Świątyni Jedi.

Obi-Wan: "Mistrz Vos przeniósł swoich żołnierzy na planetę Boz Pity"(A master Vos has moved his troops to Boz Pity)
Anakin: "Co się tam dzieje niepokojącego?" (What's wrong there?)
Obi-Wan: "Senat oczekuje dziś na głosowanie w sprawie jeszcze większych praw Kanclerza" (The Senate is expected to vote more executive powers to the Chancellor today)
Anakin: "Dzięki temu będzie miał większą swobodę w działaniu" (That can allowed him to liberate in more action)
Obi-Wan: "Uważaj na swojego przyjaciela Palpatine`a" (Be careful of your friend Palpatine)
(Koniec Spoilera)

Kolejny plik możecie pobrać w tym miejscu>>>. (Spoiler):

Ukazuje on powrót pewnej postaci z Nowej Trylogii.
Oczywiście chodzi o Qui-Gon Jinna. Całość dotyczy rozmowy Yody z Obi-Wanem na statku Baila Organy Tantive IV.

Yoda: "Dopóki czas odpowiedni nastanie. Chwilę, Mistrzu Kenobi. W czasie osamotnienia twego na Tatooine, szkolenie dla ciebie mam." (Until the time is right . Master Kenobi wait a moment. In your solitude on Tatooine, training I have for you.)
Obi-Wan: "Szkolenie?" (Training?)
Yoda: "Twojego dawnego mistrza" (Your old master)
Obi-Wan: "Qui-Gon..."

Więcej na temat tej sceny pisaliśmy tutaj, tutaj.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Zmiany w Zemście Sithów

2005-04-05 17:02:00 cgs

Pracę nad Zemstą Sithów nadal trwają. Mimo, iż sam film jest już nakręcony a efekty specjalnie są praktycznie na ukończeniu Lucas nadal wprowadza zmiany do danych sekwencji. Głównie chodzi o końcowe sceny filmu. Wygląda na to, iż Epizod III będzie się różnił w niektórych momentach od adaptacji komiksowej czy nawet powieści. (Spoiler):

W scenach porodu nogi Padme są teraz zasłonięte przez pewne urządzenie, które zostało dodane cyfrowo.
Dodatkowo ostatnia kwestia Amidali przed śmiercią również uległa małej zmianie.
Co ciekawe sekwencja samego pogrzebu trochę się wydłużyła. Na Naboo znajdzie się więcej żałobników, w większości ludzkiej rasy.
Co ciekawe Padme w ostatnich scenach pogrzebu będzie trzymać naszyjnik z drzewa japoru, podarowanego jej przez Anakina niemal 13 lat przed wydarzeniami z Zemsty Sithów. Zdjęcie prezentujemy tutaj>>>.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Nowe sceny z pojedynku Anakina i Obi-Wana - spot TV

2005-04-05 15:32:00 Pringles.com

Na stronie Pringles.com pojawił się spot reklamowy, promujący nowy Epizod Sagi. Co ciekawe zaprezentowano w nim 3 sekundy z pojedynku Anakin i Obi-Wana.
Spot reklamowy możecie pobrać z naszego serwera tutaj>>>, lub tutaj>>>.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Rozmowa Anakina i Obi-Wana – ciekawy urywek filmowy

2005-04-04 15:03:00 dragon001

Niedawno pisaliśmy o urywku z Zemsty Sithów, który przedstawiał Mistrza Yode. Pochodzi on z Trivia DVD. Co ciekawe jakiś czas temu ukazały się kolejne filmiki.
Dwa z nich możecie pobrać z naszego serwera: Plik 1, Plik 2.
Warto wspomnieć, iż prezentują one sceny, które następują w krótkich od siebie odstępach czasowych. Co ciekawe ukazują one rozmowe Anakina i Obi-Wana.
Poniżej prezentujemy tłumaczenie dialogów. Wszystkie kwestie grupujemy od początku danej sekwencji. Przy każdym dialogu dodajemy czas.

(Spoiler):

Anakin: ”Co to za bzdura? Przyjmujecie mnie do Rady a nie nadajecie stopnia Mistrza?” (What kind of nonsense is this ? Put me into the Council and not make me a Master? [0:26-0:31 AO1.avi]
Obi-Wan: “Rada nie lubi kiedy on (Palpatine ) wtrąca się w sprawy Jedi” (The Council doesn’t like it when he intervene in Jedi affairs.”) [0:01-0:05 AO1.avi]
Anakin: “Przysięgam, nie prosiłem o miejsce w Radzie” (I swear to you, I didn’t ask to be put on the Council.) [0:05-0:08 AO1.avi]
Obi-Wan: “Tego właśnie chciałeś. Twoja przyjaźń z Kanclerzem Palpatine`em widać się opłaciła” (It’s what you wanted. Your friendship with Chancellor Palpatine seems to has paid off) [0:15-0:20 AO1.avi]
Anakin: “To nie ma nic do tego” (Is nothing to do with this) [0:20-0:21 AO1.avi]
Obi-Wan: “Jedyny powód przyjęcia cię przez Radę jest taki, iż Kanclerz ci ufa.” (The only reason the Council approve your appointment is because the Chancellor trust you.) [0:21-0:26 AO1.avi]
Anakin: “Oraz?” (And?) [0:201-0:21 AO2.avi]
Obi-Wan: “Anakin jestem po twojej stronie, nie chce mieszać cię w tą sytuację” (Anakin I’m on your side, I don’t want you put on this situation ) [0:22-0:24 AO2.avi]
Anakin: “Jaką sytuację?” (What situation?) [0:24-0:26 AO2.avi]
Anakin: “Chcą abym szpiegował Kanclerza?” (They want me to spy on a Chancellor?) [0:27-0:30 AO2.avi]

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Ktoś już widział ROTS...

2005-04-03 19:02:00

Poniższy tekst zawiera dość mocne spoilery do "Zemsty Sithów".

Serwis Ain’t it cool news, słynie z tego, że miewa czasem niewiarygodne informacje i to nie tylko pierwszego kwietnia. Tym razem Harry’emu Knowlesowi podesłał informacje osobnik, który twierdzi, iż widział już Zemstę Sithów. Podobno dzięki koneksjom w ILM, udało mu się wkręcić na specjalny pokaz ROTS na ranczu Skywalkera. Według relacji, niezbyt obiektywnej, może nawet nadto pozytywnej, po wspaniałym uczuciu jakim są napisy początkowe na ekranie ukazała się najwspanialsza bitwa kosmiczna wszech czasów i jednocześnie jedna z najlepszych bitew ukazanych w kinie. W filmie są podobno dwa niespodziewane przez widzów (niekoniecznie fanów) zwroty akcji, ujawniające pewne rzeczy o niektórych postaciach. Zobaczymy dlaczego Anakin nie był wybrańcem, aż do „Powrotu Jedi”, dlaczego skasowano droidom pamięć. Podczas bitwy myśliwiec Obi-Wana jest niszczony przez nanodroidy, ale Anakin go ratuje. Wyczuwa też statek, na którym więżą Palpatine’a, wlatuje do niego, wyskakuje i musi walczyć z setkami droidów. Walka Jedi na arenie, pod koniec AOTC, to nic w porównaniu z tą bitwą. A Anakin staje się prawie nadczłowiekiem. W końcu dochodzi do walki z Dooku, który będzie próbował powiedzieć Anakinowi coś, co okaże się później bardzo ważne. Ale zanim mu to się uda, Anakin atakuje go, podczas gdy Palpatine spokojnie się temu przygląda, jak w ROTJ, gdy próbował nawrócić Luke’a na Ciemną Stronę. Nawet namawia Anakina, by ten szybciej zabił Dooku. W między czasie pojawia się Obi-Wan i walczą w trójkę, o wiele lepiej niż to było w AOTC. Obi-Wan zostanie odepchnięty Mocą przez Dooku, a Palpatine cały czas wygląda posępnie.

Inna intensywna walka jest między Grievousem a Obi-Wanem. Poza tym, że jest ciekawa, jej zakończenie jest zaskakujące. Obi-Wan pokonuje Grievousa, a ten w swoich ostatnich słowach zdradza mu, że za wszystkim stoi ... Palpatine. Obi-Wan daje znać Radzie Jedi, a Mace Windu i 3 innych Jedi idzie aresztować Kanclerza. Ich walka jest przerażająca, z pewnością będzie to film PG-13. Zobaczymy przemianę Palpatine’a w Sidiousa, który następnie zabija 3 Jedi, w tym dwójce odcina głowy. Jest niesamowicie szybki i sprawny, z pewnością poprawiali go komputerowo. Palpatine mówi też Windu, że dni Jedi są policzone. W tym czasie pojawia się Anakin. Palpatine prawie natychmiast powraca do starego wyglądu i mówi Anakinowi jak bardzo pomylił się w ocenie Windu i Rady Jedi, a młody Skywalker to kupuje. Scena śmierci Windu jest zdumiewająca, sami zobaczycie. Potem Palpatine mówi Anakinowi o słabości Jedi a następnie wydaje rozkaz zabicia wszystkich Jedi. Zobaczymy jak Jedi znikają w różnych miejscach galaktyki, w rozmaity sposób, zastrzeleni, zobaczymy spadające głowy i odcięte kończyny.

Palpatine następnie wysyła Anakina by rozprawił się z Federacją Handlową w tym Wicekrólem i jego dworem. W tym czasie Yoda i Obi-Wan wracają do świątyni i odkrywają, że została ona przetrzebiona. Tu pojawia się bardzo ważna postać, która tłumaczy zawiłości Mocy. Postać ta przepowie też narodzenie Dartha Vadera.

W między czasie następuje pojedynek Yody i Palpatine’a, który przeniesie się do pustego Senatu. Zobaczymy, że żaden z Jedi, ani żyjących, ani już zamordowanych, nie był w stanie zmierzyć się z Sidiousem.

Ostatni pojedynek – Obi-Wana i Anakina już nie jest tak ekscytujący jak poprzednie. Nie jest zły, w żadnym przypadku, ale może zbyt wiele się po nim spodziewano.

Kilka ostatnich scen, ze spalonym Anakinem to powód dla których nie ma co brać na film 10 letnie dzieci.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie ROTS w „The Illustrated Screenplay”

2005-04-02 19:19:00 Jedi Paul , Daver

W sieci pojawiło się wiele ciekawych zdjęć z Zemsty Sithów. Co ciekawe pochodzą one z albumu „The Illustrated Screenplay”, poświęconego III Epizodowi Gwiezdnych Wojen. Okładkę możecie zobaczyć tutaj>>>.

Ukończone sceny z filmu możecie ściągnąć w tym linku>>>. Znajduje się tutaj 47 nowych, nigdzie nie spotykanych dotąd zdjęć. Ukazują one m.in. pojedynek Anakina i Obi-Wana, a także Kanclerza, Padme, Grievousa, czy nawet spalone ciało Skywalkera.

Warto wspomnieć, iż w książce "The Making of Revenge of the Sith", znalazło się również 10 zdjęć. Jednak ukazują one prace na planie. Zdjęcia możecie pobrać z tego miejsca>>>. Będzie można na nich spostrzec kręcenie danych scen, czy choćby nagrywanie muzyki do Zemsty Sithów.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Kolejne spoty reklamowe z Zemsty Sithów

2005-04-02 09:03:00 StarWars.com

Dzisiaj na oficjalnej ukazały się jeszcze dwa spoty reklamowe. Będą one emitowane w najbliższym czasie w TV.
Pierwszy o nazwie „Teaser”, możecie ściągnąć tutaj>>>. Jest on jakby skróconym teaserem Zemsty Sithów, którego sceny są prezentowane od końcowych sekwencji owego zwiastuna.

Drugi spot o nazwie "Dark Side Unleashed" pobierzecie w tym miejscu>>>. Tutaj ciekawostkę stanowi nie tyle co kilka nowych scen, ale muzyka. W pierwszej połowie spotu słychać Marsz Imperium, a w kolejnej nowy utwór Johna Williamsa. Owy fragment był już słyszalny w spocie pt. „Tragedia” (Tragedy), którego możecie pobrać w tym linku>>>.
Prawdopodobnie utwór, który ukazał się w dwóch spotach TV, nosi nazwę „Battle of the Heroes”.
KOMENTARZE (53)

Zemsta Sithów

Spot reklamowy „Tragedia” - do sciągniecia!

2005-04-02 08:43:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com w bezpłatnej strefie ukazał się spot reklamowy z Zemsty Sithów, o nazwie „Tragedia”. Ukazuje on uczucia Anakina Skywalkera, jakie będzie przeżywał w nowym Epizodzie Sagi. Możecie go ściągnąć tutaj>>>.
Warto dodać, iż trakcie trwania całego spotu słychać nową muzykę Johna Williamsa z Epizodu III .

Poniżej prezentujemy tłumaczenie kwestii postaci ze spotu TV.

Anakin – „Coś jest nie tak. Nie jestem Jedi jakim powinienem być.” (Somethings happening. I’m not the Jedi I should be.)
Yoda – “Strach przed stratą jest ścieżką ku Ciemnej Stronie Mocy” (The fear of loss is a path fo the dark side)
Windu – “Nie przyznajemy ci stopnia Mistrza.” (We do not grant you the rank of Master)
Palpatine - “Oni ci nie ufają, Anakinie” (They don’t trust You, Anakin)
Anakin - “Jedi odwrócili się ode mnie. Chociaż ty mi się nie sprzeciwiaj.” (The Jedi turn against me. Don’t you turn against me)
Padme – “Anakin, łamiesz mi serce” (Anakin, you're breaking my heart)
Obi-Wan – “Byłes Wybrańcem!” (You were the chosen one!)
Anakin – “Nie!” (No!)

Warto tutaj zwrócić uwagę na scenę z Yodą i Anakinem. Otóż tutaj informowaliśmy, że będzie ona wycięta. Po spocie TV można sądzić, iż znajdzie się jednak w filmie.
KOMENTARZE (41)

Zemsta Sithów

Wielka garść nowych zdjęć z ROTS

2005-04-01 19:34:00 Vapaad

W dniu dzisiejszym na łamach pewnych źródeł w sieci ukazały się kolejne zdjęcia z Epizodu III. Tym razem zostaliśmy uraczeni dużą dawką zdjęć promocyjnych. Jednak nie zabrakło miejsca dla ukończonych scen z Zemsty Sithów. Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.


Materiały promocyjne

Darth Vader i Imperator

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3

Anakin Skywalker i Mace Windu

- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5

Yoda

- Zdjęcie 6

Generał Grievous
- Zdjęcie 7
- Zdjęcie 8
- Zdjęcie 9

Nowe zdjęcia z francuskiego magazynu

- Zdjęcie 10
- Zdjęcie 11
- Zdjęcie 12
- Zdjęcie 13
- Zdjęcie 14
- Zdjęcie 15
- Zdjęcie 16

Ukończone sceny z Zemsty Sithów
- Zdjęcie 17
- Zdjęcie 18
- Zdjęcie 19
- Zdjęcie 20
- Zdjęcie 21
- Zdjęcie 22
- Zdjęcie 23
- Zdjęcie 24
- Zdjęcie 25
- Zdjęcie 26
- Zdjęcie 27
- Zdjęcie 28
- Zdjęcie 29
- Zdjęcie 30
- Zdjęcie 31
- Zdjęcie 32

Praca nad sekwencją z filmu
- Zdjęcie 33

Kalendarz Zemsty Sithów na sierpień 2005
- Zdjęcie 34

Charakteryzacja Haydena na Dartha Vadera
- Zdjęcie 35
- Zdjęcie 36
KOMENTARZE (37)

Zemsta Sithów

Scena z Yodą w E III

2005-04-01 16:43:00 dragon001

Dzisiaj w sieci został opublikowany mały klip filmowy z Zemsty Sithów. Ukazuje on Mistrza Yodę w akcji. Filmik trwa jedynie 2 sekundy i jest w formacie quick time.
Możecie go ściągnąć tutaj>>>. (Spoiler):

Owa sekwencja obrazuje wejście Yody do pokoju Imperatora. Mistrz Jedi używa pchnięcia Mocy na dwóch Gwardzistach.
Zapewne po tej scenie odbędzie się mały dialog pomiędzy Mistrzami. Potem Yoda zostanie zraniony przez błyskawice Mocy. Następnie rozpocznie się pojedynek Imperatora z Yodą.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Steven Spielberg pracował przy ROTS!

2005-04-01 15:00:00 StarWars.com

Oficjalna donosi, iż Steven Spielberg był zaangażowany w tworzenie pewnych animatycznych sekwencji w Zemście Sithow. Ich opis prezentujemy poniżej: (Spoiler):
- kilka scen z pojedynku Anakina i Obi-Wana na Mustafar.
- kilka sekwencji walki Yody z Imperatorem.

(Koniec Spoilera)
Co ciekawe Lucas przemontował praktycznie każdą scenę animatyczną, w porównianiu z pierwotna animacją. Jaki będzie wkład Spielberga do filmu, o tym będzie mógł powiedzieć wraz z George`em już po premierze Epizodu III.

Warto zaznaczyć, że Spielberg bardzo chciał pracować na planie jeszcze oryginalnej trylogii, ale podobnie jak to było w przypadku Gary'ego Oldmana, miał problem ze związkami zawodowymi, więc się nie udało.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Marcowe szaleństwo w ILM'ie

2005-04-01 14:17:00 Resztki Imperium i StarWars.com

"Nasze spotkania stają się coraz krótsze", mówi Roger Guyett, nadzorca jednej z ekip, tworzących efekty specjalne na potrzeby ROTS, kończąc prezentować Lucasowi roboczą sekwencję na Mustafar. To prawda - liczba ujęć kończonych przez ILM z każdym dniem staje się coraz mniejsza.
"Ale na tych ostatnich kończyliśmy jedne z najmocniejszych scen", odpowiada mu John Knoll, kierownik grupy pracujacej nad efektami. Dla ekipy Johna Knolla są to sceny na planecie Utapau. Ekipa Guyetta koncentruje się na Mustafar. Natomiast dla grupy Roba Colemana... to już koniec. Ukończyli pracę 8 marca.

Członkowie grupy Roba spodziewali się, że Lucas po pokazaniu mu wyników pracy każe jeszcze coś zmieniać lub poprawiać, ale wygląda na to, że był zadowolony.

Jednym z ujęć, które trzeba dokończyć jest rendering Bossa Nassa. Na razie jest on tylko surowo wygenerowany, z szarą skórą, jeszcze nie pokolorowany i nie wprowadzony w scenę, w której będzie szedł obok Jar Jar Binksa. Generalnie polegało to na odszukaniu Bossa Nassa w archiwach z 1999, poprawieniu go do standardów z roku 2005 i wprowadzeniu na chwilę do filmu.

Na koniec spotkania, Lucas patrząc na Guyetta dodaje z uśmieszkiem, "Uważaj na swoje życzenia, pozostaje jeszcze DVD".

Ostatnimi czasy Lucas nie mógł nadzorować dokładnie pracy w ILM, gdyż był obecny w Londynie, gdzie nagrywano muzykę. Jedynie za pomocą łączy i małych monitorów mógł więc sprawdzać postępy. Teraz natomiast obejrzał sobie cały film na kinowym ekranie, by móc oceniać efekty specjalne.

Obecny był przy tym Pablo Hidalgo, który sporządził listę najciekawszych ujęć / efektów "Zemsty Sithów". A oto i one.

 • Generał Grievous na swoim jednokołowym pojeździe uciekający ulicami Utapau, z Obi-wanem jadącym na Bodze na ogonie.

 • ujęcie z prawdziwego helikoptera w nocy na Coruscant. To niesamowita scena, pełna animatyki i efektów, ale była kręcona z prawdziwego helikoptera nad jednym z Amerykańskich miast. W finalnej wersji dostajemy obraz niesamowitej skali Coruscant.

 • podczas walki Grievousa i Obi-Wana zobaczymy zbliżenia oczu bohaterów, jak również ich twarzy, przed bitwą. Zobaczymy nie tylko zbliżenie samego Grievousa ale i jego intensywne gadzie oczy, które McCallum określa mianem pomidorów wysuszonych przez słońce.

 • rozmowa Grievousa z hologramem Dartha Sidiousa, który lekko powiewa w mgle.

 • Ujęcie dziesiątego poziomu Utapau, niedaleko krawędzi szczeliny. Tam Separatyści ukryli jeden ze swoich statków.

 • sala wojenna Jedi z olbrzymimi hologramiami.

 • klon zwiadowca w kamuflarzu na Kashyyyku, podczas walki z droidami w lagunie.

 • zdjęcie apartamentu Padme.

 • podnosząca się mówinica w galaktycznym senacie.

 • masywne zabudowania przemysłowe które długimi ramionami wyławiają minerały z lawy na Mustafar.

  W dniu 28 marca – kiedy Pablo pisał ten raport ILM miał ukończonych 2063 ujęcia z 2144.
  Zostało tylko 81 i trzy dni pracy.
  KOMENTARZE (7)
 • Zemsta Sithów

  Rozmowa z Elżbietą Gałązką-Salomon

  2005-04-01 10:02:00

  Niedawno udało porozmawiać nam się z panią Elżbietą Gałązką-Salomon, znaną fanom Gwiezdnej Sagi, głównie dzięki tłumaczeniom kinowym prequeli.

  P: Po raz trzeci będzie pani miała szanse przetłumaczyć całkowicie nową część Gwiezdnych Wojen, czy czuje się pani, jakby wracała do domu?

  EGS: Nie. Nie podchodzę emocjonalnie do tych filmów, dostałam to zlecenie, głównie ze względu na swoje doświadczenie przy dwóch poprzednich odcinkach. Dla mnie to tylko praca, żadnych emocji, żadnego powrotu do domu.

  P: Ale nic pani nie czuje? Tego napięcia towarzyszącemu nowemu filmowi?

  EGS: Nie, nic. Może wynika to z tego, że w praktyce dostaję sam tekst do przetłumaczenia. Jeszcze nie widziałam filmu, tylko sam tekst dialogów, które w wielu momentach wykwintne nie są. Powiedziałabym nawet, że niektóre zdania są niegramatyczne. Ale z tego, co wiem to efekt zamierzony, więc po polsku nie będziemy ich prostować.

  P: Prostować? A czy coś jest prostowane w polskiej wersji? Bądź było?

  EGS: Nie, albo nie zupełnie. Tłumacząc film trzeba pamiętać, że to nie książka, w której z zdania jednolinijkowego, można sobie spokojnie zrobić pięć linijek, by oddać znaczenie każdego wyrazu. To film, tu liczy się płynność. Niestety czasem bywa tak, że bohater w filmie w oryginale dużo mówi, a podpis na ekranie jest bardzo krótki. Albo zupełnie na odwrót, mało mówi, a mamy długi opis. Takie sytuacja trzeba eliminować, gdyż w kinie widz traci uczucie wiarygodności takiego tłumaczenia. Stąd nie należy się spodziewać, że tłumaczenie filmowe będzie równie wierne, co książkowe. To trochę inna, żeby nie powiedzieć wyższa, szkoła jazdy. Wielokrotnie by zachować sens ogólny sceny, trzeba nawet zmienić tekst mówiony przez bohatera. Np. zrobić ze słowa „Tak”, słowo „Nie”. Jeśli chodzi o Gwiezdne Wojny, to bodajże w „Mrocznym Widmie” była taka sytuacja. Tam w jednej scenie ktoś pyta postać graną przez Liama Neesona [Qui-Gon Jinn – przyp. redakcji] zadając po polsku pytanie „Nic ci nie jest?” – krótkie, zwięzłe i szybko powiedziane. W oryginale brzmi ono bardziej w stylu „Jesteś cały?” – co w ogóle nie pasowało do dubbingu, ze względu na ruchy ust. To drobna zmiana, ale w tym momencie trzeba było zmienić następną wypowiedź. W oryginale brzmiała ona „Tak”. W napisach (i dubbingu) brzmiała ona „Nie”. Przez to w kinie, jak ktoś zna angielski, trochę śmiesznie to wygląda bo po angielsku słychać jeszcze pytanie „Jesteś cały?” a pojawia się już odpowiedź – „Nie”. Dopiero potem słychać głos aktora mówiącego „Tak”.

  P: Zatem kolejne pytanie. Czy tłumaczenie jest od razu robione pod wersję z dubbingiem, czy powstają dwie wersje?

  EGS: Powstają dwie wersje, z różnych względów. Oczywiście staram się jak najbardziej je zgrać. Generalnie pierwsza powstaje wersja do filmu z podpisami. Tam gdzie można to przewidzieć, staram się zdania układać tak, by mniej więcej czasowo trwały podobnie jak w oryginale, włącznie z pauzami. Dzięki temu będzie mniej pracy przy tworzeniu tekstu do dubbingu. Jednak gdy już przychodzi do prac z dubbingiem, najczęściej okazuje się, że wiele rzeczy trzeba jeszcze poprawić, skrócić bądź wydłużyć. Dlatego powstają dwie wersje. Z drugiej strony, wiemy, że filmy, w tym wypadku dokładnie „Gwiezdne Wojny” to przede wszystkim filmy dla dzieci, ale takie, które chętnie oglądają też dorośli. Stąd pozwalamy sobie na pewne różnice w tłumaczeniach. Tak więc w obu przypadkach, wersja z dubbingiem, zgodnie z zaleceniami LucasFilmu jest trochę złagodzona. Np. w „Ataku klonów” była scena w której Obi-Wanowi chciano sprzedać jakieś narkotyki – coś ze śmiercią miały w nazwie [igiełki śmierci - przyp. redakcji]. W wersji z napisami użyliśmy nazwy, jaka pada w oryginale. Natomiast w wersji z dubbingiem pada pytanie „Chcesz kupić prochy?”. Wiadomo, że w dzisiejszym świecie dzieci wiedzą, że narkotyki są złe i zabójcze, ale słowo „prochy” nie brzmi tak groźnie jak „śmierć”. W ten sposób jest to złagodzone. Z tym, że tutaj w tym przypadku mimo wszystko można było jeszcze użyć oryginalnego słowa, gdyby było krótsze. Polski odpowiednik był za długi, więc tym bardziej musiało zostać „prochy”. Czasem też widać różnicę ze względu na powierzchnię ekranu. Np. w „Ataku klonów” była scena gdy łowca nagród na oceanicznej planecie opowiadał o swoim miejscu we wszechświecie. Cały tekst po polsku niestety jest dość długi, więc wypadł z wersji z napisami. Został zastąpiony lakonicznym stwierdzeniem : „każdy orze jak może”. Ale w wersji z dubbingiem go rozbudowaliśmy. Z tym, że tutaj wpłynęliśmy na sam dialog i sposób mówienia. Jest szybszy niż w oryginale, ale dzięki odpowiednim ujęciom, jakie przypadkiem zrobiono w tych scenach, nie było problemu z dopasowaniem głosu do ruchu ust aktorów.

  P: Czy w przypadku „Zemsty Sithów” również możemy się spodziewać dwóch wersji tłumaczenia?

  EGS: Nawet więcej. Oczywiście wersja z dubbingiem będzie trochę inna, będzie trochę złagodzona, ale w CinePix mamy pomysł, by inaczej ją wypromować. W przypadku dwóch poprzednich filmów, których dystrybutorem była Syrena, wiele osób myliło się w kinie podczas kupowania biletów na seans z dubbingiem i bez. Prawda jest taka, że poza „Gwiezdnymi Wojnami” większość filmów albo wchodzi w wersji z dubbingiem, albo napisami. Jeśli jest inaczej, to tylko kilka kopii jest z napisami, a reszta z dubbingiem. „Gwiezdne Wojny” to ewenement, gdyż prawie połowa kopii jest z napisami, a reszta z dubbingiem. I ludzie często się mylą. Dlatego, jeśli dostaniemy zgodę od LucasFilm, to wprowadzimy film pod dwoma tytułami – „Zemsta Sithów” w wersji z napisami i „Rewanż Sithów” w wersji z dubbingiem. Zresztą ta druga nazwa będzie oddawać też po części politykę względem dubbingu, czyli dobierania lżejszego słownictwa i łagodzenia pewnych rzeczy. Słowa jak „Zemsta” czy „Odwet” są negatywnie naładowane emocjonalnie. „Rewanż” już nie. Zresztą nie ukrywam, że liczymy, iż takie zamieszanie z tytułami filmu zrobi mu dodatkową reklamę, a może skusi też wiele osób do obejrzenia obu wersji i przekonania się do dubbingu.

  P: Kolejne pytanie. Czy nazwy wymyśla pani sama, czy może konsultuje się z kimś?

  EGS: To nie „Władca Pierścieni”, byśmy musieli dbać o tłumaczenie zgodne z uznanym oryginałem. Generalnie z tego co wiem, to w wydawanych w Polsce książkach, nie ma spójności w nazwach, bo nikt o to nie dba. My dostajemy, podobnie jak inni licencjonobiorcy, słowniki nazw z LucasFilmu. Sama nigdy nie wpadła bym na to, by nazwać coś mianem insektoidów, czy Mustafarjan. Jako dystrybutor filmu trzymamy się tych nazw i pozostaje nam liczyć, że pozostali wydawcy książek, komiksów również się do nich dostosują. Faktycznie, nie zawsze mogą one być najcelniejsze, ale wiele rzeczy jak chociażby miecz świetlny, to chybione tłumaczenia, ale się przyjęły, ze względu na ich obecność w wielu mediach. W innym przypadku, pozostaje mi współczuć jedynie tym osobom, które fanami nie są, a próbowały dowiedzieć się czegoś więcej o filmach.

  P: Czy uczestniczy pani w całości prac nad tłumaczeniem, również dubbingu?

  EGS: Prawie. Ja przygotowuje główne tłumaczenie. Niestety wiele kwestii z przygotowaniem dubbingu wychodzi dopiero podczas nagrywania, podobnie z robieniem napisów, w tym momencie reżyser odpowiedzialny za dubbing w praktyce musi interweniować. Dubbing jest nagrywany poza granicami Polski, fizycznie nie mam się tam jak pojawić. Oczywiście obejrzę film w Polsce wcześniej, by móc poprawić swój tekst, pod kontem dubbingu, ale część rzeczy będzie musiało być potem zaimprowizowanych.

  P: Czy tę improwizację potem się jakoś sprawdza?

  EGS: W przypadku innych filmów najczęściej tak. W przypadku „Gwiezdnych Wojen” najczęściej nie. Nie jest to kwestia, że w jakiś sposób olewamy ten film uznając go za gorszy, ale to kwestia dość praktyczna. Czas. To wyszło zwłaszcza w przypadku „Ataku klonów”, będzie też pewnie tak z „Zemstą/Rewanżem Sithów”. Ze względu na światową premierę, mamy bardzo mało czasu na przygotowanie tłumaczenia, podpisów, dubbingu. Przez to w „Ataku klonów” pojawił się błąd w napisach początkowych. Niestety czas pomiędzy zrobieniem ich, a zrobieniem kopii nie przewidywał miejsca na korektę. To niestety jeden z minusów globalizacji, dlatego normalnie, jako dystrybutor, staramy się by film wchodził z pewnym opóźnieniem, dzięki temu mamy więcej czasu na poprawienie i doszlifowanie polskiego tłumaczenia.

  P: A co pani sądzi o Mirosławie Zbrojewiczu jako Darthie Vaderze?

  EGS: Mam wrażenie, że sobie dużo nie pogada.

  P: Dziękuję za rozmowę.


  Temat na Forum

  UPDATE Wywiad ten to jedna wielka mistyfikacja. Nie dość, że nigdy nie miał miejsca, to jeszcze odpowiedzi to tendencyjna manipulacja pewnymi faktami, opierająca się na obawach istniejących wśród fanów. Prawda jest taka, że obawy te nie miałby miejsca, gdyby istniał lepszy kontakt dystrybutora ze środowiskiem fanowskim. Wszystkich, którzy nabrali się, dali się ponieść emocją, a przede wszystkim CinePix i panią Elżbietę, jeśli poczuli się urażeni, bardzo przepraszamy, nie to było celem. Chodziło raczej o uwiarygodnienie żartu ze zmianą tytułu, który jak wiadomo, jest dość powszechną prima aprylisową praktyką.
  KOMENTARZE (34)
  Loading..