TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Postać z EU oraz wyniki

2005-05-29 22:19:00

Początkowo miał być Quinlan Vos. W komiksie się pojawił, w filmie jest wspomiany, gdy Obi-Wan zdaje raport z odprawy Anakinowi w słowach "Mistrz Vos przegrupował swoje oddziały na Boz Pity" (tłumaczenie własne, nie wiem jak to przetłumaczyła pani Elżbieta Gałązka-Salamon). Ale czy brak Quinlana Vosa oznacza brak postaci z EU w filmie? Okazuje się, że nie. I bynajmniej nie chodzi tu o Aaylę czy Grievousa. Chodzi o Wookieego imieniem Salporin.

Fakt, postać ta nie pojawiła się w scenariuszu, Lucas nie zdecydował, że to ta postać, ale wiele z istot z drugiego planu jest nazywanych dopiero przez ludzi w Lucas Licensing. I tym razem było podobnie, postanowili oni, że jeden z Wookieech, który bierze udział w bitwie, to będzie Salporin. Postać ta, po raz pierwszy (i właściwie jedyny) pojawiła się w Dziedzicu Imperium. Teraz będzie też w Zemście.Nie wahaj się, nie okazuj litości....
I tak właśnie można by w skrócie określić sytuację "Zemsty" w amerykańskim BoxOfficie. Przez 8 dni dzielnie ścigała Spidermana 2, który dotąd był najbardziej rekordowym filmem - który w najkrótszym czasie najwięcej zarobił. Zemsta mimo, że grana w prawie 500 kinach mniej, przez 8 dni dzielnie goniła adaptację komiksu o człowieku pająku, po to by 9 dnia go prześcignąć. Tym samym w chwili obecnej Zemsta jest najbardziej dochodowym filmem wszechczasów po 9 dniach wyświetlania. Podobnie jak Spider-man 2 potrzebowała 8 dni by zarobić 200 milionów, ale po 9 dniach na swoim koncie ma 215 mln, podczas gdy Spider-man 2 w tym samym czasie miał 211 mln. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec rekordów bitych przez Zemstę.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Najważniejsze grzechy 'Zemsty Sithów'

2005-05-27 18:12:00 Film.wp.pl

Serwis Film.wp.pl opublikował następujący artykuł:

I stało się. Po 28 latach wielka gwiezdna saga George'a Lucasa zatoczyła koło. III Epizod powrócił nas do punktu, w którym to wszystko się zaczęło. Miało być wspaniale, jednak po obejrzeniu go pojawia się pytanie wagi zasadniczej: dlaczego Zemsta Sithów nie zachwyca, skoro ma zachwycać?

Co autor zepsuł, że nie wyszło, tak jak wyjść miało? Jakie są największe grzechy III Epizodu, który według szumnych zapowiedzi miał dorównać Imperium kontratakuje, najbardziej mrocznej części sagi, przez wielu (w tym i piszącego te słowa) uznawanej za najlepszą.

Najważniejszym grzechem wydaje się być to, że George Lucas w ogóle brał się za reżyserowanie. Dwa najlepsze moim zdaniem epizody czyli Imperium kontratakuje i Powrót Jedi nie były reżyserowane przez Lucasa, z kolei przy wszystkich najsłabszych, czyli I-III, to on stał za kamerą.

Najbardziej rażą mnie płascy, papierowi bohaterowie, przede wszystkim dotyczy to postaci ludzkich. Z mechanicznymi i niehumanoidalnymi Lucas radzi sobie całkiem przyzwoicie, ale ludzie łażą po planie jakby kij połknęli i deklamują jakieś przydługie, smętne, łopatologiczne wyjaśnienia, o czym dana postać myśli, czego się boi, za czym tęskni. Oczywiście wywodom tym towarzyszą odpowiednio je ilustrujące ruchy mięśni twarzy.

Niestety żaden z ludzkich bohaterów (zwłaszcza tych pozytywnych) nowych epizodów nie ma tak wyrazistej osobowości ekranowej jak zawadiacki awanturnik Han Solo czy choćby znacznie spokojniejszy Luke Skywalker. O żadnym z głównych ludzkich bohaterów nowych epizodów nie da się powiedzieć, że ma jakieś cechy charakteru. Mają co najwyżej po jednej mocno zaakcentowanej cesze i na tym głębia postaci się wyczerpuje.

Najlepszym i najbardziej wyrazistym ludzkim bohaterem nowych epizodów wydaje się być Darth Maul, który dość krótko, ale jednak znacząco zaznaczył swą obecność w Mrocznym widmie. A dlaczego? Bo bardzo dobrze walczył, a bardzo mało mówił!

I tak doszliśmy do kolejnej bolączki Zemsty Sithów i jej dwóch poprzedników: dialogów. Żadną miarą nie można o nich powiedzieć, że są żywe, gładkie, potoczyste. Bardzo brakuje mi ciętych ripost i rozmów zgodnych z rytmem i tempem akcji.

Na samo tempo akcji narzekać nie wypada, ale wypowiedzi towarzyszące poważnym perypetiom bohaterów wołają o pomstę. Dzielni Jedi w tajnej misji na terytorium wroga, albo piloci w ogniu najgorętszej walki gawędzą sobie długimi, nadmuchanymi frazami niczym aspirujący literaci na spacerze po deptaku słynnego uzdrowiska.

Przecież dziś nawet małe dziecko wie, że żołnierze w akcji tak nie rozmawiają. W dodatku wszystkie te drętwe kwestie wypowiadane są z tak poważnymi minami, że jedyną reakcją może być uśmiech politowania lub rozbawienia. Lucasowi wystarczyło, żeby postaci powiedziały, to co mają powiedzieć, tak żeby absolutnie nikt nie miał wątpliwości, co robią, zamierzają zrobić lub o czym myślą. Troska o autentyczność dialogów to dla Lucasa sprawa trzeciorzędna.

Jako że scenariusz nie został dopracowany pod kątem jakości dialogów i wyrazistości postaci, aktorzy nie bardzo maja co grać. Męczą się na wszystkie sposoby, aby nadać tym postaciom jakiś podkład psychologiczny, ale z pustego to i Salomon nie da rady nic wycisnąć.

Tak naprawdę jedyne sceny i ujęcia, kiedy starają się nam pokazać, że ich postaci jakoś żyją wewnętrznie, to częste (moim zdaniem zbyt częste) zbliżenia i półzbliżenia ich twarzy, którym usiłują nadać wyraz odpowiedni do kontekstu. Niestety wszystkie te miny wypadają bardzo podobnie i szybciutko zaczynają nużyć, co jeszcze bardziej utrudnia identyfikację i zainteresowanie widza losami danej postaci. Co jest tym trudniejsze, że wszyscy wiemy, jak ten epizod ma się skończyć.

Mimo udziału naprawdę dobrych aktorów, gra aktorska w 'Zemście Sithów' stoi na słabiutkim poziomie, ale to nie jest wyłączna wina odtwórców ludzkich ról. Na szczęście dobrze wypadają wszelkie roboty i inne postaci generowane komputerowo. One w jakimś stopniu ratują widowisko, gdyby ludzie im dorównali moglibyśmy mieć naprawdę niesamowity film.

Niestety nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wszystko o czym myślał Lucas na poziomie scenariusza to była ilość eksplozji, padających klonów oraz strzelających statków i pojazdów, zamiast ciekawego pomysłu na daną scenę. Przez to wszystkie sceny, jeśli odjąć te wybuchowe atrakcje, wypadają blado i sztampowo.

Co gorsza, a wręcz najgorsza, dotyczy to najważniejszych scen w całej sadze!!! Tak, niestey muszę to powiedzieć, Lucas kompletnie zawalił sceny, na które wszyscy czekali. Przejście Anakina na ciemną stronę Mocy, pojedynek Obi-Wana z Anakinem, narodziny Lorda Vadera czy śmierć Amidali, to wszystko wypada żałośnie.

Te obrazy powinny powalić nas na kolana oryginalnością i pomysłowością swoich twórców, a tymczasem (uwaga! bardzo delikatny spoilerek :) wszystko co robi Anakin przechodząc na stronę Sithów, to łypanie spode łba i robienie min wyrażających na przemian złość i niepokój o bliskich (oczywiście minom towarzyszy odpowiedni komentarz słowny dla niezorientowanych), i tak przez kilka scen.

Podobnie przeżywająca rozterki Amidala (lubię Natalie Portman więc piszę to z bólem, ale muszę to powiedzieć) ogranicza się do robienia na przemian min płaczliwych i wyrażających wielkie zdziwienie. O tym, jak i co te postaci mówią w tych scenach już pisałem. Szkoda słów...

Jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy, pojedynek całej sagi, czyli Obi-Wan kontra Anakin, na tle innych wypada wtórnie i marnie. Reżyser pomyślał, że wystarczy szybko zmontować ujęcia dwóch postaci tłukących się świetlnymi mieczami, potem dać je na niezwykłym tle, w tym przypadku, morza płonącej lawy, i sprawa załatwiona.

Dla mnie niestey to nie wystarczyło. Znacznie lepsza była walka Obi-Wana z Gen. Grievousem. A w ogóle to pan Lucas mógłby się uczyć jak filmować pojedynki szermiercze chociażby na starych polskich filmach, takich jak 'Potop' lub 'Pan Wołodyjowski', a gdyby miał z tym problem mógłby obejrzeć 'Pojedynek' Ridleya Scotta. Tam każda walka jest oryginalna i ciekawa, zawiera kilka widowiskowych i zaskakujących momentów. A praca kamery i montaż to esencja kina.

U Lucasa wszystko jest jednakowe, oparte na jednym jedynym schemacie. Szybkie machanie mieczami i przemieszczanie się walczących, jedyne różnice między pojedynkami to tło oraz konsekwencje walki. Jednym ucinają głowy, innym ręce albo nogi.

Lucas po prostu odbębnił jak po sznurku wszystkie najważniejsze etapy intrygi, które miały doprowadzić do przejścia Anakina na ciemną stronę Mocy. Ma dostać się pod wpływ Palpatine'a i zostać jego uczniem? Ok, Palpatine weźmie go na błahy numer z troską o bliskich. Niech młody Jedi porobi trochę min wyrażających złość na przemian z niepokojem, a potem ciach i już jest. Musi być pojedynek między nim a Obi-Wanem, proszę bardzo, nic łatwiejszego. W konsekwencji mamy pięknego Vadera w czarnym zbrojo-kostiumie.

W międzyczasie niech Amidala trochę powykrzywia śliczną buzie w grymasie rozpaczy i niedowierzania i mamy towarzyszące całej sprawie emocje i wątpliwści. W czasie tych 'perypetii' tak naprawdę nie ma ani jednego momentu zaskakującego czy przyspieszającego bicie serca widza. Dzieje się tylko to, co ma się dziać, o czym wszyscy wiedzieli na długo przed filmem.

Wracając do scen znaczących, nie mogę niestety pominąć milczeniem ostatnich ujęć kiedy mały Luke i Leia lądują u przybranych rodziców. Toż to kicz najwyższej próby, jakby żywcem wyjęty z pisemek typu 'Strażnica' i 'Przebudźcie się!'. Do mrocznego filmu s-f pasuje to jak róża do kożucha.

Czy było coś do czego się nie przyczepię? Tak. To co najlepiej wypadło w 'Zemście Sithów', to, tradycyjnie w nowych epizodach, sceny walk. Mamy tu szeroki przegląd nowych pojazdów, które eksplodują, strzelają i kolidują na wszelkie możliwe sposoby. Nowe rodzaje klonów i droidów, nowe scenerie walk. Bardzo dobre efekty. Ale to tylko dodatek do filmu s-f same eksplozje, pojazdy i efekty filmu nam nie zrobią.

Na koniec chciałbym jednak oddać honor panu Lucasowi za tak zwany całokształt. Mimo że epizody I-III wyreżyserowane są raczej nieudolnie, a gra aktorska i dialogi bardziej irytują i rozśmieszają fanów sagi wychowanych na wcześniejszych częściach, muszę przyznać, że wymyślenie tak bogatego świata i drobiazgowe wypełnienie go rozmaitymi rasami, potworami, robotami pojazdami to majstersztyk. Za to panu dziękuje i biję brawo. I mam cichą nadzieję, że jeśli kiedykolwiek powstaną epizody VII-IX za kamerą nie stanie pan Lucas, a ograniczy się on tylko do roli producenta i autora pomysłu.

KOMENTARZE (107)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 83

2005-05-26 20:34:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com w dziale Hyperspace pojawiło się osiemdziesiąte trzecie zdjęcie z cyklu Before the Helmet.

Jak to ma miejsce już od dobrych kilku tygodni, tak i teraz przedstawiono ukończoną scenę z filmu. Tym razem na zdjęciu zaprezentowano sekwencje tworzenia Dartha Vadera. Jak wiadomo owa sekwencja odbyła się tuż pod koniec Zemsty Sithów. Anakin Skywalker, który przybrał już imię Darth Vader, po przegranym pojedynku z Obi-Wanem na wulkanicznej planecie Mustafar został przetransportowany do centrum medycznego na Coruscant. Wszystko dzięki Imperatorowi Palpatine.

Zdjęcie ukazuje jedną z końcowych sekwencji tworzenia Vadera. Na głównym planie widać czarną maskę od zewnętrznej strony. Teraz mamy dokładną odpowiedź na kwestię Vadera z Epizodu VI do Luke`a przed śmiercią: "Choć raz chcę spojrzeć na ciebie moimi własnymi oczami" ("Just for once, let me look on you with my own eyes"). Otóż Darth Vader widzi przez cyfrowe szybki w kolorze czerwonym, dzięki czemu jego kąt widzenia, czy nawet i ostrość są polepszone. Co ciekawe całe wnętrze maski Dartha Vadera nie jest wcale całkowicie czarne. Widać w niej odbicia czerwonego światła, zapewne od czerwonych szyb przy oczach.

Dodatkowo w tle widać sufit centrum medycznego na Coruscant. W scenie zaprezentowanej na zdjęciu wszystko jest oświetlone bardzo jasnym kolorem. Dzieje się tak dzięki białym lampom. W rzeczywistości owe pomieszczenie w Zemście Sithów było dość ciemne, w czarno-szarych kolorach. Białe lampy znajdowały się jedynie w centrum pokoju, przy stole operacyjnym, na którym Darth Vader został przywrócony do funkcji życiowych. Po scenie zaprezentowanej na zdjęciu następuje umieszczenie hełmu na głowie Vadera. Dalej można usłyszeć pierwszy oddech Mrocznego Lorda Sithów.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

"Zemsta Sithów": Pomyłki

2005-05-26 18:05:00 Interia.pl

Interia.pl donosi:

Fani "gwiezdnej sagi" zaraz po premierze niecierpliwie oczekiwanej ostatniej odsłony sagi, filmu "Zemsta Sithów", rozpoczęli poszukiwanie realizatorskich potknięć w wysokobudżetowej historii. George'owi Lucasowi wytknięto na razie trzynaście pomyłek.

Jeden z fanów zauważył, że w scenie, gdy Obi-Wan Kenobi mówi Anakinowi, jak dumny jest z jego osiągnięć, kolor oczu Ewana McGregora - wcielającego się w mistrza Jedi - zmienia się z błękitno-niebieskiego w ciemny brąz.

Inny miłośnik "gwiezdnej sagi" wypomina twórcom filmu, że w scenie, gdy Samuel L. Jackson mówi: "I don't think the boy can handle it, I don't trust him", ruch jego ust jest zupełnie inny - widać, że nagrany na planie dialog zmieniono podczas postsynchronów.

Zadziwiającą właściwości ma też szklana szyba w sekwencji walki pomiędzy Mace Windu i senatorem Palpatinem. Rozbita przez świetlny miecz w początkowych scenach, w końcowych nadal jest na swoim miejscu - odbija się w niej postać Anakina.

Trzynaście błędów znalezionych przez fanów "gwiezdnej sagi" w "Zemście Sithów" to jednak niewiele w porównaniu z aż 215 błędami wychwyconymi w "Nowej nadziei" i 144 pomyłkami wypatrzonymi w "Imperium kontratakuje".

KOMENTARZE (35)

Zemsta Sithów

Recenzja - Załoga G

2005-05-22 18:37:00 Załoga G

Od dnia dzisiejszego na witrynie Załogi G można przeczytać recenzję Zemsty Sithów mojego autorstwa. Zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów na DVD!

2005-05-21 10:22:00 Grzegorz Katarn za Panorama DVD

Po pierwszych seansach "Zemsty Sithów" w kinie, obecnie gwiezdni fani oczekują już wydania DVD, które najprawdopodobniej ukaże się w listopadzie br.

Amerykański serwis internetowy The Digital Bits wymienia nawet 8 listopada jako datę światowej premiery DVD "Zemsty Sithów". Przedzwoniliśmy do polskiego dystrybutora, aby potwierdzić te informacje. Niestety, nie było to możliwe, gdyż Imperial nie posiada jeszcze szczegółowych planów wydawniczych na jesień br. Usłyszeliśmy jednak, że listopadowy termin polskiej premiery DVD III części "Gwiezdnych wojen" jest bardzo prawdopodobny, gdyż wszystkie dotychczasowe filmy z tej serii ukazywały się właśnie jesienią.
Z dużym prawdopodobieństwem można też przyjąć, że będzie to wydanie dwupłytowe, podobne do wcześniejszych edycji DVD "Mrocznego widma" i "Ataku klonów". Według The Digital Bits, w materiałach dodatkowych tego wydania znajdzie się m.in. 5-6 niewykorzystanych scen . Być może znajdzie się wśród nich sekwencja lądowania Yody na bagnistej planecie Dagobah, znanej z "Imperium kontratakuje".

Według nieoficjalnych informacji, George Lucas planuje także wydanie pakietu ze wszystkimi sześcioma częściami gwiezdnej sagi (epizody IV-VI klasycznej trylogii oraz zrealizowane w ostatnich latach części I-III). Jednak taki kolekcjonerski box miałby ukazać się nie szybciej, niż w 2007-2008 roku. O możliwości takiego wydania DVD słyszeliśmy już w ubiegłym roku, podczas sierpniowego pokazu klasycznej trylogii w siedzibie Imperiala. W dodatku z zapewnieniem, że tego typu ostateczna edycja "Star Wars" powinna już posiadać polskie tłumaczenie wszystkich dodatków, a także dodatkową, polską ścieżkę dźwiękową do każdego z filmów - dubbing (I-III) i lektor (IV-VI) . Czego wszystkim fanom "Gwiezdnych wojen" życzymy...


W niedawno udzielonym wywiadzie, George Lucas stwierdził, że piractwo jest jednym z największych problemów zagrażąjących kinematografii. Dodał też, że wymusza ono pewne działania. W latach 70. nie do pomyślenia byłoby wydanie kilka miesięcy po premierze kasety wideo z filmem. Nie tylko dlatego, że system VHS, który właściwie rozpropagował domowe odtwarzacze, pojawił się później. Dlatego Lucas kazał spodziewać się Zemsty na DVD gdzieś przed gwiazdką tego roku.

Dodał też, że nie wie jak to będzie z sześciopakiem. Być może na razie nie zdecydują na niego, gdyż poczekają na rozwój technologi HD-DVD.
KOMENTARZE (87)

Zemsta Sithów

Niezgrabny Darth Vader

2005-05-19 21:05:00 Onet.pl

George Lucas polecił kostiumologom, aby strój Dartha Vadera był bardzo niewygodny, ponieważ chciał, aby ruchy tej postaci sprawiały wrażenie bardzo dziwacznych i niezgrabnych.

Reżyser postanowił, że kostium mrocznego Vadera będzie ciasny i bardzo ciężki, więc grający w filmie Vadera Hayden Christensen miał poważne problemy z poruszaniem się na planie.

- W ruchach Vadera jest coś dziwnego i niezgrabnego, ponieważ nie zdążył jeszcze zbyt dobrze poznać swojej nowej osobowości. Moim zdaniem to świetny pomysł, bo w ten sposób pokazaliśmy trudne początki tej postaci. Powiedziałem George'owi, że kostium jest bardzo niewygodny i sztywny, więc mam problemy z poruszaniem się , zwłaszcza ze względu na ciężkie koturny umieszczone w butach, które dodawały mi wzrostu. Początkowo obawiałem się, że nie będzie to dobrze wyglądać, ale George powiedział tylko -'Będziesz wyglądać, jakbyś nigdy wcześniej nie nosił czegoś takiego - właśnie taki efekt chcę osiągnąć' - wspomina Christensen.

KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

ROTS - Wasze recenzje

2005-05-19 18:47:00 Polskie Forum Star Wars

Po dzisiejszych pokazach ROTS pojawiły się pierwsze opinie fanów o ostatniej częśći sagi. Są one skrajnie różne; do zapoznania się z nimi, a także przedstawienia swojej wersji zapraszamy na Forum.
KOMENTARZE (128)

Zemsta Sithów

Plakaty

2005-05-19 09:55:00 Stopklatka.pl

Niektórzy fani zapewne odsypiają w tej chwili noc po premierze Epizodu III: Zemsty Sithów, inni z kolei dopiero się na nią szykują, tymczasem wszędzie, w sklepach czy internecie, można nabyć materiały promocyjne związane z ostatnim epizodem Sagi a także z pozostałymi pięcioma częściami. Wortal Stopklatka.pl także zadbał o fanów Gwiezdnej Sagi i udostępnił w sprzedaży kilka plakatów. Cena sztuki to 16,90 polskich dolarów, a rozmiary to 91,5x61 cm. Sklep znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (36)

Zemsta Sithów

Recenzja ROTS

2005-05-17 01:36:00

W dniu wczorajszym odbył się pokaz prasowy "Zemsty Sithów". Mamy już pierwszą naszą recenzję, niebawem pewnie ukażą się kolejne.
KOMENTARZE (37)

Zemsta Sithów

Nowe sekwencje filmowe z Epizodu III!

2005-05-15 17:56:00 Daver

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się trzy ciekawe klipy filmowe. Pochodzą one z gry opartej na Zemście Sithów wydanej na konsoli X-BOX.
Pierwszy możecie pobrać tutaj>>>. (Spoiler):
Klip ukazuje jak Grievous zabiera miecze Anakinowi i Obi-Wanowi na mostku "Niewidzialnej Ręki".
(Koniec Spoilera)
Kolejny urywek ściągniecie w tym miejscu>>>. (Spoiler):
Tutaj przedstawiono sekwencje, w której Generał ucieka z mostku swojego okrętu, wyskakując przez okno.
(Koniec Spoilera)
Ostatni klip filmowy znajduje się tutaj>>>.(Spoiler):
W tym urywku przedstawiono scenę z planety Utapau. Obi-Wan mówi do Grievousa "Witaj" (Hello there).
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Plakat w Vivie

2005-05-14 23:47:00 Vader206

Jak donosi Vader206, do obecnego wydania magazynu Viva! dołączony jest plakat z Epizodu III: Zemsty Sithów. Przedstawia on Lorda Vadera na tle płomieni. Motyw ten znamy z tapet pochodzących z Oficjalnej. Skan postera znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Duża porcja zdjęć!

2005-05-14 23:28:00 AM1154; Zaius

W sieci pojawiła się bardzo duża liczba nowych zdjęć. Prezentujemy je poniżej, opisy po zaznaczeniu (uwaga na spoilery!):

Gify:
Animacja 1 - Po tym Palpatine przestanie prosto chodzić...
Animacja 2 - Piorunujące zakończenie.

Zdjęcia:
Zdjęcie 1 - Wydanie rozkazów.
Zdjęcie 2 - Ostrzał w kierunku uciekającego senatora Organy.
Zdjęcie 3 - Scena z pojedynku Yody z Sidiousem
Zdjęcie 4 - "Lordzie Vader, powstań..."
Zdjęcie 5 - Anakin w hangarze "Niewidzialnej Dłoni".
Zdjęcie 6 - Ostatnie chwile życia.
Zdjęcie 7 - Padme
Zdjęcie 8 - Przygotowania do jednej z najważniejszych scen.
Zdjęcie 9 - Zamyślony Mace
Zdjęcie 10 - Słuchajmy pana i władcy
Zdjęcie 11 - Zły sen?
Zdjęcie 12 - Hayden w stylu "I can fly"
Zdjęcie 13 - Same ważne osóbki dla świata Star Wars
Zdjęcie 14 - "Pomyśl sobie, że zapierdzielił ci batonika..."
Zdjęcie 15 - R2 i C-3PO
Zdjęcie 16 - Anakin w biurze Kanclerza
Zdjęcie 17 - Tion i Obi-Wan na Utapau
Zdjęcie 18 - Hologram Yody
Zdjęcie 19 - Grzebiąc w archiwum
Zdjęcie 20 - Ostatnie pocałunek?
Zdjęcie 21 - Lecim na desperata
Zdjęcie 22 - Po wzroście mnie oceniasz?
Zdjęcie 23 - "What have I done?"
Zdjęcie 24 - Ten uśmiech mówi wszystko.
Zdjęcie 25 - Wesoła gromadka
Zdjęcie 26 - "To jest jak znak, pierwszy oddech jak sen, świeżego powietrza ten smak, zbudził w nas nowy dzień..."
Zdjęcie 27 - Anakin, Obi-Wan i Mace Windu
Zdjęcie 28 - Tego pojedynku nigdy nie zapomnimy
Zdjęcie 29 - A może to ja walne z piorunów?
Zdjęcie 30 - Generał Grievous
Zdjęcie 31 - Mace Windu
Zdjęcie 32 - Obi-Wan gotów do pojedynku
Zdjęcie 33 - I znów Mace
Zdjęcie 34 - Battle of the Heroes
Zdjęcie 35 - Zdenerwowany Skywalker
Zdjęcie 36 - Obi-Wan Kenobi
Zdjęcie 37 - Tego pana chyba znamy wszyscy :)
Zdjęcie 38 - Znów Kenobi
Zdjęcie 39 - Darth Sidious
Zdjęcie 40 - Anakin Skywalker
Zdjęcie 41 - Ani po raz kolejny
Zdjęcie 42 - Klony-dowódcy i ich imiona
Zdjęcie 43 - Rozmowa z Bailem
Zdjęcie 44 - Wejście Krasnala
Zdjęcie 45 - Plany na przyszłość
Zdjęcie 46 - Ostatni wieczór na Coruscant
Zdjęcie 47 - Anakin kontra Dooku
Zdjęcie 48 - Szturm na Kashyyyk
Zdjęcie 49 - pojedynek z Generałem Grievousem
Zdjęcie 50 - BMX Grievousa
Zdjęcie 51 - Generał uciekający
Zdjęcie 52 - "Hello little friend!"
Zdjęcie 53 - Przeszukiwanie archiwum
Zdjęcie 54 - Tylko Jedi pokona Jedi
Zdjęcie 55 - I tak wiadome jest, kto zwycięży... psychicznie
Zdjęcie 56 - Kapsuła ratukowa z Generałem Grievousem na pokładzie
Zdjęcie 57 - Nowa Nadzieja
Zdjęcie 58 - bitwa na Kashyyyku
Zdjęcie 59 - Koniec jest początkiem
Zdjęcie 60 - Palpatine
Zdjęcie 61 - Krasnoludki podchodzą od tyłu i kradną co się da
Zdjęcie 62 - Kashyyyk po raz któryś...
Zdjęcie 63 - przyjęcie Rozkazu 66 przez komandora Cody'ego
Zdjęcie 64 - Gwiezdne Wojny przez lata
Zdjęcie 65 - Kto z kim i dlaczego

KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Reklama promujaca Zemstę Sithów

2005-05-14 16:50:00 Prod

W sieci pojawiła się ciekawe reklama jedzenia z Gwiezdnych Wojen. Promuje ona oczywiście III Epizod.
Chodzi o restauracje Burger King. W tej reklamie cały humor padł na Dartha Vadera a konkretnie jedną ze znanych jego kwestii. Jeśli chcecie się przekonać jak owy klip promocyjny wypada w akcji to zapraszamy w ten link>>>.
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 78, 80, 81, 82

2005-05-14 16:47:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnym Wojnom, pojawiło się kilka zdjęć z cyklu Before the Helmet.

BTH 78

(Spoiler):

Przedstawiono na nim ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Chodzi o śmierć Mistrza Jedi Kita Fisto z ręki samego Palpatine`a, który ujawni się jako Darth Sidious. Jedi zginą w biurze Kanclerza na planecie Coruscant.
Na zdjęciu widac jedynie jak Fisto próbuje wykonać cios mieczem. Na jego brzuchu widać rozcięcie w postaci palącej smugi, którą zadał Sidious. Fisto ma ułożone ręce w górę po prawej stronie. Widać dodatkowo trochę jego rękojeść miecza świetlnego jak i samą klingą, w kolorze zielonym.
W tle widać mury przedsionku w biurze Kanclerza. Cały wystrój tego pokoju podkreślają odcienie szarości.

(Koniec Spoilera)

BTH 80

(Spoiler):
Jak to bywa co tydzień ujawniono kolejną z nowych scen w Epizodzie III. Na zdjęciu widać droida R2-D2, który odlatuje cało z płomieni. Dodatkowo można spostrzec dwa Super Droidy Bojowe, zniszczone w ogniu. W tle widać jeszcze pole siłowe w odcieniu niebieskim jak i sufit hangaru.

Owa sekwencja będzie miała miejsce na początku filmu. Obi-Wan i Anakin wlecą do hangaru okrętu Grievousa "Niewidziana Ręka", aby uratować Kanclerza Palpatine`a.

(Koniec Spoilera)

BTH 81

(Spoiler):

Tym razem ukazano scenę dotyczącą Yody. Otóż chodzi o uczieczke Mistrza Jedi z Kashyyyku, po wydaniu przez Sidiousa rozkazu 66. Na zdjęciu widać odlatującą kapsułę. Znajduje się w niej sam Yoda. Po prawej mozna jeszcze spostrzec dwie postacie rasy Wookie, czyli Chewbaccę i Tarffula. Obaj pomogą Mistrzowi Jedi w ucieczce z planety.
Warto jeszcze dodać, iż w czasie rozgrywania się tejże sceny będzie panowała noc. Nie inaczej jest na prezentowanym zdjęciu.
Po lewej stronie zdjęcia widać wspomniana kapsułę, która odlatuje, wzbijając się w powietrze dzieki dwóm żarzącym się na niebiesko silnikom znajdującym się u jej dołu.

(Koniec Spoilera)

BTH 82

(Spoiler):

Jak co tydzień przedstawiono ukończoną scene z Epizodu III. Tym razie widać jedną z początkowych scen filmu. Na zdjęciu można spostrzec Generała Grievousa. Owa scena będzie miała miejsce po walce na mostku okrętu "Niewidzialna Ręka". Po zniszczeniu wszystkich droidów znajdujących się na mostku, czyli Magna Gwardzistów i droidów bojowych, Anakin i Obi-Wan będa chcieli rozprawić się z Grievousem. Jednak Generał zniszczy okno, przy pomocy kija energetycznego jednego ze swoich Gwardzistów, i wyleci przez nie w przestrzeń kosmiczną. Jednak przedtem aktywuje swój hak, który utrzyma go przyczepionego do kadługa okretu.
Na zdjęciu widać Grievousa trzymającego się za prawe przedramie. Zapewne Generał umocowuje wystrzelony uprzednio hak. Dodatkowo w tle widać bitwe międzi statkami Republiki i Konfederacji nad planetą Coruscant.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Klip filmowym z Grievousem!

2005-05-14 15:16:00 Prod, dragon 001

W sieci pojawił się ciekway klip filmowy z Generałem Grievousem w roli głównej. Całóść pochodzi z gry filmowej opartej na Zemście Sithów. Plik w formacie MPEG zajmujący 7.07 MB możecie pobrać tutaj>>>. Poniżej prezentujemy tłumeczenie kwestii w klipie filmowym. (Spoiler):

Grievous: "Jak przedstawia się sytuacja kapitanie?" (What's the situation captain?)
Neimoidian Captain: "Dwójka Jedi wylądowała w głównym hangarze" (Two Jedi have landed in the may hangar bay )
Grievous: "Dokładnie tak jak przewidział Hrabia Dooku" (Just like Count Dooku predicted)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Nowe urywki filmowe!

2005-05-14 12:28:00 dragon001

Niedawno w sieci pojawiły się dwa nowe urywki filmowe z Zemsty Sithów.

Pierwszy jest w formacie WMV i zajmuje 10 MB. Możecie pobrać tutaj>>> albo z naszego serwera>>>.(Spoiler):
Ukazano w nim początek bitwy na planecie Kashyyyk w tle słychać motyw Federacji Handlowej.
(Koniec Spoilera)

Kojelny zajmuje 4.16 MB i jest w formacie AVI. Ściągniecie go tutaj>>> lub z naszego serweraw tym miejscu>>>.(Spoiler):
Owy klip przedstawia sekwencje aresztowania Kanclerza.

Palpatine: "Mistrzu Windu, tak więc przyjmuje do wiadomości, że Generał Grievous został zniszczony. Musze przyznać, że przybyliście wcześniej niż się spodziewałem."(Maser Windu. I take it that General Grievous has been destroyed than. I must say you're here sooner then I expected.)
Windu: "W imieniu Galaktycznego Senatu Republiki....jestes aresztowany Kanclerzu" (In the name of the Galactic Senate of the Republic...you're under arrest Chancellor)
Palpatine: "Grozisz mi Mistrzu Jedi?" (Are you threating me Master Jedi?)
Windu: "Senat zadecyduje o twoim losie" (The Senate will decide of your fate)
Palpatine: "Ja jestem Senatem" (I am the Senate!)
Windu: "Jeszcze nie" (Not yet!)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Kolejne klipy promujące Epizod III

2005-05-14 11:55:00 StarWars.com

Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazały się trzy klipy promujące Zemste Sithów.
Pierwszy z nich to nowy spot telewizyjny o nazwie "Bracia" (Brothers). Możecie go pobrać tutaj>>>.
Kolejny ukazuje podróż rozpoczętą niemal 28 lat temu. Spot o nazwie "Celebration" ściągniecie klikając w ten link>>>.

Dodatkowo na oficjlanej pojawił się zwiastun programu "Star Wars Creatures", który zostanie wyświetlony na kanale Animal Planet w środę 18 maja. Plik możecie pobrać tutaj>>>.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Nowe sekwencje z pojedynku Anakina i Obi-Wana

2005-05-14 11:06:00 DonLogan

Jakiś czas temu w sieci pojawił sie interesujący zwiastun Epizodu III. Co ciekawe został on zmontowany przez fana.
Plik zajmuje 12,3 MB i jest w formacie WMV. Możecie go pobrać tutaj>>>. (Spoiler):

W owym trailerze pojawił9 sie nowe sceny z Zemsty Sithów, nigdzie wcześniej nie pokazywane. Chodzi o urywki walki Anakina i Obi-Wana na Mustafar jak i sekwencje w hangarze "Niewidzialnej Ręki".

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Dziennik Zachodni

2005-05-14 00:19:00 Marta Gorgula

Jak podaje Dziennik Zachodni, do jego wtorkowego wydania (17 maja) załączony bedzie dodatek specjalny o Gwiezdnych Wojnach, a w szczególności o Epizodzie III: Zemście Sithów. Dodatek ma zawierać: ciekawostki o filmie, dwustronny plakat, opis bohaterów Sagi, mapę galaktyki i najważniejsze bitwy. Szanowni fani: szykujcie atak na wszelkie możliwe punkty sprzedaży prasy!
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Nowy spot TV z Zemsty Sithów!

2005-05-13 20:52:00 dragon001

Niedawno do sieci trafił nowy spot telewizyjny z Zemsty Sithów. Mimo, iż większość ukazanych w nim scen jest już znana z poprzednich pozycji promocyjnych, można usłyszeć dwie ciekawe kwestie samego Kanclerza Palpatine`a.
Plik w formacie AVI, zajmujący 3.55 MB możecie pobrać tutaj>>>. (Spoiler):

Sidious: "Wkrótce pozyskam nowego ucznia..." (Soon I will have a new apprentice...)
Sidious: "..wypełniając swoje przeznaczenie..." (..fulfilling your destiny)

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Bardzo spoilerowe sekwencje z E III

2005-05-12 18:31:00 Prod, dragon 001

Niedwano do sieci trafiło kilka klipów filmowych, ukazujące pewne sekwencje z Zemsty Sithów. Co ciekawe pochodzą one z gry opartej na Epizodzie III. Plik w którym znajdują się nowe klipy możecie pobrać z tego miejsca>>> albo z naszego serwera tutaj>>>. Jest on w formacie MP4 i zajmuje 17 MB. (Spoiler):
W filmikach ukazano takie sekwencje z Zemsty Sithów jak:

- pościg Obi-Wana za Grieovusem na Utapau
- wypełnienie przeznaczenia przez Anakina w biurze Kanclerza
- przejście Skywalkera na Ciemną Stronę Mocy
- Sidious wydający rozkaz Vaderowi aby zniszczyć Jedi
- rozkaz 66
- ucieczka Kenobiego z Utapau i rozmowa z Senatorem Organą
- przybycie Lorda Vadera na Mustafar

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów wg. Kamińskiego

2005-05-12 18:07:00 Count Dooku.

Na FilWebie ukazała się recenzja Zemsty Sithów, oto jej fragment:

... Kiedy na ekrany kin wchodziło "Mroczne widmo" hasło przewodnie kampanii promocyjnej brzmiało "każda saga ma swój początek". Po obejrzeniu "Zemsty Sithów" niejedno z Was pomyśli w duchu "każda saga ma swój koniec". Oto bowiem po prawie 30 latach kończy się jedna z największych filmowych przygód zapoczątkowana przez George'a Lucasa w 1977 roku "Nową nadzieją" - obrazem, po którego premierze nic już nie było takie, jak wcześniej.

Podobnie jak miliony fanów na całym świecie od zawsze czekałem na taki film jak "Zemsta Sithów". Jako dziecko czytałem o prawdopodobnych, wcześniejszych losach Anakina Skywalkera. W myśl jednych źródeł jego obrażenia miały być wynikiem wypadku, który nastąpił kiedy młody Jedi przelatywał swoim statkiem nad aktywnym wulkanem, inni mówili, że są rezultatem walki z jego byłym mistrzem Obi-Wanem. Wśród moich kolegów nie brakowało również takich, którzy bezczelnie twierdzili że widzieli te zdarzenia na własne oczy. Jeden z nich o ksywce Gibuś przez długie lata utrzymywał nas w przekonaniu, iż istnieje jeszcze jedna część "Gwiezdnych wojen" zatytułowana "Płonące miecze" i poświęcona jest właśnie tragicznym losom Dartha Vadera. ...


Marcin Kamiński

Całą recenzję można przeczytać na stronie FilmWebu.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Plakat w Gazecie ...

2005-05-12 17:50:00 Baracus

W najbliższy poniedziałek 16.05, do Gazety Wyborcze zostanie dołączony plakat z Zemsty Sithów. Nie wiemy jakigo formatu i jakiej jakości, ale zapewne będzie on formatu gazety.
KOMENTARZE (28)

Zemsta Sithów

W Polityce o Gwiezdnych wojnach ...

2005-05-12 10:19:00 Polityka

Na łamach najnowszej Polityki ukazała się artykuł o Gwiezdnych wojnach autorstwa Karola Jałochowskiego, oto jego fragment:

... Ślimak szmuglerem Ślimak szmuglerem

Oto trąbonosy Watto z Mos Espa – mały brzydal, a zarazem jedno z największych wyzwań dla badaczy „Gwiezdnych wojen”. Latać nie powinien, bo natura obdarzyła go skrzydełkami niezdolnymi – jak się może zdawać – unieść pękate ciało. A Watto wisi nad ziemią jak koliber. Może jest lżejszy, niż się wydaje? Może jego wydęty brzuch wypełniony jest gorącym lekkim gazem, a jego tkanki mają porowatą strukturę gąbki? Może atmosfera planety Tatooine ma gęstość większą niż ziemska i silniej wypycha Watto ku górze? I wreszcie – może jedno z urządzeń wpiętych w jego skórzany pas jest źródłem antygrawitacji? Na wszystkie te pytania nauka daje jedną odpowiedź: niewykluczone.

Oczywiście mało prawdopodobne jest, by Huttowie, Ganganowie, Toydarianowie i inne ludy zamieszkujące Galaktykę mogły spotykać się w kantynie Mos Eisley i gawędzić z Lukiem Skywalkerem. Ewolucja życia, gdziekolwiek się rozgrywa, jest procesem w dużej mierze przypadkowym – trudno więc zakładać, że powstałe na jej drodze istoty będą na tyle do siebie podobne, by czuć się komfortowo w warunkach planety Tatooine, a jeszcze trudniej – że będą w stanie się porozumieć zarówno w kategoriach metafizycznych jak i językowych. Grawitacja, skład atmosfery i klimat planet, z których pochodzą renegaci, musiały doprowadzić do wykształcenia w ich organizmach mechanizmów, które w odmiennych okolicznościach byłyby przeszkodą (wychowany na mokradłach brzuchonóg Jabba wysycha na pustyni). Niewielkie są też szanse na to, by planeta Tatooine mogła zapewnić stabilne warunki do rozwoju życia. Krążąc w układzie gwiazd podwójnych byłaby narażona na ekstremalne zmiany temperatur.

Roboty z poczuciem humoru

Czas przypomnieć C-3PO i R2-D2. „Nie, to nie dysfunkcyjna para na terapii rodzinnej; to para robotów” – pisała o nich Jeanne Cavelos w książce „The Science of Star Wars”. Kiedy inżynierowie skonstruują podobne droidy? Kiedy neurofizjologowie zgłębią tajemnice ludzkiego umysłu (w zasadzie – jakiegokolwiek umysłu), a specjaliści w dziedzinie sztucznej inteligencji zastosują tę wiedzę do budowy maszyn zdolnych do empatii i obdarzonych poczuciem humoru? Nieprędko. Niektórzy – jak kontrowersyjny fizyk i filozof Roger Penrose – twierdzą wręcz, że efemeryczna natura świadomości (niewątpliwie są nią obdarzeni C-3PO i R2-D2) może zostać wyjaśniona jedynie w ramach nieistniejącej jeszcze teorii – kwantowej grawitacji. Ale wykluczyć możliwości powstania podobnych istot w dalekiej przyszłości nie sposób.

Skoro o grawitacji mowa, warto raz jeszcze wspomnieć jej domniemaną siostrę – antygrawitację. To najpewniej dzięki niej lewituje platforma z zamrożonym Hanem Solo, pustynna barka Jabby czy ścigacze Skywalkerów. Pola grawitacyjnego skierowanego przeciwnie do znanego nam pola grawitacyjnego jak dotąd – niestety – nie zaobserwowano. Może ta sztuka uda się wtedy, gdy powstanie wspomniana teoria kwantowej grawitacji... Generalnie nie jest to temat, który wypada poruszyć podczas spotkania z poważnym fizykiem. Można go natomiast zapytać o najkrótszą drogę z planety Coruscant do Kamino.

Oto trąbonosy Watto z Mos Espa – mały brzydal, a zarazem jedno z największych wyzwań dla badaczy „Gwiezdnych wojen”. Latać nie powinien, bo natura obdarzyła go skrzydełkami niezdolnymi – jak się może zdawać – unieść pękate ciało. A Watto wisi nad ziemią jak koliber. Może jest lżejszy, niż się wydaje? Może jego wydęty brzuch wypełniony jest gorącym lekkim gazem, a jego tkanki mają porowatą strukturę gąbki? Może atmosfera planety Tatooine ma gęstość większą niż ziemska i silniej wypycha Watto ku górze? I wreszcie – może jedno z urządzeń wpiętych w jego skórzany pas jest źródłem antygrawitacji? Na wszystkie te pytania nauka daje jedną odpowiedź: niewykluczone.

Oczywiście mało prawdopodobne jest, by Huttowie, Ganganowie, Toydarianowie i inne ludy zamieszkujące Galaktykę mogły spotykać się w kantynie Mos Eisley i gawędzić z Lukiem Skywalkerem. Ewolucja życia, gdziekolwiek się rozgrywa, jest procesem w dużej mierze przypadkowym – trudno więc zakładać, że powstałe na jej drodze istoty będą na tyle do siebie podobne, by czuć się komfortowo w warunkach planety Tatooine, a jeszcze trudniej – że będą w stanie się porozumieć zarówno w kategoriach metafizycznych jak i językowych. Grawitacja, skład atmosfery i klimat planet, z których pochodzą renegaci, musiały doprowadzić do wykształcenia w ich organizmach mechanizmów, które w odmiennych okolicznościach byłyby przeszkodą (wychowany na mokradłach brzuchonóg Jabba wysycha na pustyni). Niewielkie są też szanse na to, by planeta Tatooine mogła zapewnić stabilne warunki do rozwoju życia. Krążąc w układzie gwiazd podwójnych byłaby narażona na ekstremalne zmiany temperatur.

Roboty z poczuciem humoru

Czas przypomnieć C-3PO i R2-D2. „Nie, to nie dysfunkcyjna para na terapii rodzinnej; to para robotów” – pisała o nich Jeanne Cavelos w książce „The Science of Star Wars”. Kiedy inżynierowie skonstruują podobne droidy? Kiedy neurofizjologowie zgłębią tajemnice ludzkiego umysłu (w zasadzie – jakiegokolwiek umysłu), a specjaliści w dziedzinie sztucznej inteligencji zastosują tę wiedzę do budowy maszyn zdolnych do empatii i obdarzonych poczuciem humoru? Nieprędko. Niektórzy – jak kontrowersyjny fizyk i filozof Roger Penrose – twierdzą wręcz, że efemeryczna natura świadomości (niewątpliwie są nią obdarzeni C-3PO i R2-D2) może zostać wyjaśniona jedynie w ramach nieistniejącej jeszcze teorii – kwantowej grawitacji. Ale wykluczyć możliwości powstania podobnych istot w dalekiej przyszłości nie sposób.

Skoro o grawitacji mowa, warto raz jeszcze wspomnieć jej domniemaną siostrę – antygrawitację. To najpewniej dzięki niej lewituje platforma z zamrożonym Hanem Solo, pustynna barka Jabby czy ścigacze Skywalkerów. Pola grawitacyjnego skierowanego przeciwnie do znanego nam pola grawitacyjnego jak dotąd – niestety – nie zaobserwowano. Może ta sztuka uda się wtedy, gdy powstanie wspomniana teoria kwantowej grawitacji... Generalnie nie jest to temat, który wypada poruszyć podczas spotkania z poważnym fizykiem. Można go natomiast zapytać o najkrótszą drogę z planety Coruscant do Kamino ...

Cały artykuł można przeczytać na stronie Polityki w tym LINKU.
KOMENTARZE (28)

Zemsta Sithów

Zemsta w sieci - UPDATE

2005-05-11 23:36:00

W sieci pojawiła się Zemsta Sithów wer. DVD na trzech płytach, jako bonus jest dodany soundtrack. Podstawową wersją językową jest Chiński, ale można zmienić na Angielski, Niemecki i Francuski lub wyłączyć napisy i pozostać przy wersji Angielskiej. Jedynie nie można przestawić napisów początkowych, są po Chińsku.

Update:
Film nie działa na odtwarzaczach stacjonarnych DVD Sony, Thompson, Samsung (Europa) oraz na czytnikach DVD komputerowych: LG, Samsung, TDK, NEC, Sony, Liteon. Jedynym jaki odtwarza jest DVD komputerowe firmy Cool-Tech (Chiny) po upgradzie z najnowszym oprogramowaniem.
KOMENTARZE (56)

Zemsta Sithów

Kolejne sceny z Epizodu III ze stacji CBS

2005-05-11 16:42:00 Prod

Niedawno na stacji CBS został wyświetlony krótki program dotyczący Zemsty Sithów. Prócz wywiadów z reżyserem George`em Lucasem i odtwórcą roli Anakina SKywalkera/Dartha Vadera Haydenem Christensenem pojawiło się kilka nowych scen z samego filmu. Plik w formacie AVI, zajmujący 14 MB, możecie pobrac tutaj>>>.

W klipie fimowym ukazano takie sekwencje jak: (Spoiler):
- pojedynek Anakina i Hrabiego Dooku.
- walka Windu z Sidiousem w biurze na Corusant. - Anakin kontra Obi-Wan na Mustafar.
- ciskanie błyskawicami Mocy w Mace`a przez Sidiousa. Warto dodac, iż w tej scenie Mroczny Lord Sithów krzyczy "Zginiesz!" ("You will die!")

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (39)

Zemsta Sithów

Anakin kontra Obi-Wan - ujmująca sekwencja

2005-05-10 17:16:00 Shiban

Jakiś czas temu w sieci pojawił sie klip filmowy pochodzący ze stacji MTV, który ukazuje pojedynek Anakina i Obi-Wana. Plik jest w formacie MPEG i zajmuje 4.4 MB. Możecie go pobrac z naszego serwera tutaj>>> albo z tego miejsca>>>. (Spoiler):

Owa sekwencja obrazuje walkę Vadera z Kenobim w pokoju dowodzenia w bunkrze na wulkanicznej planecie Mustafar. W tle słychac dziewiąty utwór ze ścieżki dźwiękowej Zemsty Sithów o prostym tytule "Anakin vs Obi-Wan". Dokładny czas to3:13 - 3:34.
W tej scenie można doszukac się nawiązania do walki Dartha Vadera i Obi-Wana na pierwszej Gwieździe Śmierci. Chodzi o niektóre ciosy mieczem jak i ułożenie całego ciała w czasie ich wykonywania. Dodatkowo poza stojąca w pojedynku nie odbiera niczego z dynamiki tej sekwencji.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (41)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów w ruchu - zupełnie nowe sekwencje!

2005-05-09 20:15:00 Prod

Niedawno w Indianapolis odbył się wielki konwent Celebration III. Jedną z wielu atrakcji była możliwośc podziwienia ponad 7 minutowego klipu z Zemsty Sithów na wielkim ekranie przypomionajacym ten z kina.
PRZESTRZEGAMY PRZED SPOILERAMI
Plik jest w formacie AVI i zajmuje 90.2 MB. Możecie go pobrac tutaj >>>
(Spoiler):
Z nowych scen mozna wymienic kilka sekwencji z bitwy nad planetą Coruscant, Grievousem, Anakinem, Padme, Obi-Wanem, ladowanie Grievousa na Utapau, rozmowa Anakina z Yodą, pojedynek Grievousa z Kenobim, spektakl w Teatrze Galaxies, sekwencje z Yoda na Kashyyyku, Obi-Wana omawiającego strategię z klonami, przylot Kenobiego na Utapau, rozmowa z Tionem Medonem, ucieczkę Grievousa w pojeździe kołowym, rozmowe Anakina i Windu, zachód słońca na Coruscant, rażenie błyskawicami Mocy Windu przez Sidiousa, wydanie rozkazu 66, bitwę na Kashyyyk jak i wiele innych przejmujacych scen. Na uwagę zasługuje zapewne sekwencja pojedynku Anakina i Obi-Wana, jak i walki Yody z Darthem Sidiousem.

(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (57)

Zemsta Sithów

Dokumenty filmowe o Epizodzie III

2005-05-09 18:53:00 Prod za IFilm.com

IFilm.com opublikowała niedawano cztery dokumenty filmowe o pracach nad Epizodem III. Warto zaznaczyc, iż przewijają się w nich również ukończone sceny. Dokumenty możecie ściągnąc niżej.

Birth of Darth Vader - 5,41 MB
Jedi Action - 6,57 MB
Burning Questions - 6,73 MB
Costumes - 10 MB
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Ukończone sceny z ROTS!

2005-05-09 18:46:00 Prod za IFilm.com

Na łamach strony IFilm.com pojawiły się dwa klipy filmowe. Co ciekawe ukazują one jedne ze znaczących scen w Zemście Sithów.(Spoiler):

I Don't Trust Him - klip ukazuje rozmowe Obi-Wana, Yody i Windu w czasie przelotu szturmowej kanonierki nad budynkami Coruscant.

Opera Seduction - scena przedstawia rozmowe Anakina i Palpatine`a w Teatrze Galaxies.
(Koniec Spoilera)
Niebawem ukażą się dokładne tłumaczenia.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Trzy nowe spoty promocyjne

2005-05-09 18:17:00 StarWars.com

Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiły się trzy nowe spoty telewizyjne z Zemsty Sithów. Możecie je pobra poniżej:

To protect You (Spoiler):
W owym spocie prócz nowej muzyki Johna Williamsa można zaobserwowac kilka znaczących scen jak pasowanie Anakina na Sitha, rozmowę Anakina i Padme na Coruscant i Mustafar, sekwencje z Obi-Wanem i Padme oraz sceny z pojedynku Skywalkera i Kenobiego.
(Koniec Spoilera)
Seduction(Spoiler):
Tutaj ukazano ciekawe sekwencje w których Palpatine kusi młodego SKywalkera Ciemną Stroną Mocy, jak i pokaźne sceny z Generałem Grievousem czy z pojedynku na Mustafar.
(Koniec Spoilera)
Tragedy II (Spoiler):
Klip filmowy jest bardzo klimatyczny. Znalazły się w nim takie sceny jak rozmowa Palpatine`a z Radą Separatystów, kuszenie Anakina przez Palpatine`a, bitwa na Kashyyyk, uchwalenie Imperium. Spotowi towarzyszy nowa kompozycja Williamsa do Zemsty Sithów.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów doprowadziła Spielberga do łez

2005-05-09 16:46:00 Film.wp.pl

Film.wp.pl donosi:

Steven Spielberg rozpłakał się ze wzruszenia podczas premierowego pokazu filmu Gwiezdne wojny: Epizod III - Zemsta Sithów.

Reżyser był tak poruszony najnowszym dziełem swojego przyjaciela George'a Lucasa, że nawet nie próbował ukrywać swoich łez, tym bardziej, iż pozostali widzowie również płakali oglądając dramatyczne zakończenie filmu.

- Widziałem ten film jakiś tydzień temu i muszę przyznać, że to niezwykłe dzieło. Moim zdaniem, to najlepsza z trzech nakręconych ostatnio części.

George nie mógł wymyślić lepszego zakończenia - równie poruszającego i mrocznego. Końcówka na pewno doprowadzi was do łez - jest bardzo wzruszająca - mówi reżyser.

KOMENTARZE (67)

Zemsta Sithów

Są już pierwsze recenzje...

2005-05-06 16:03:00 Stopklatka.pl

Stopklatka.pl donosi:

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje filmu "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów", finalnej części Gwiezdnej Sagi George'a Lucasa.

Potwierdzają się informacje o tym, że jest to najbardziej mroczny ze wszytkich powstałych do tej pory epizodów "Gwiezdnych wojen". Pojawiają się także opinie, że "Zemsta Sithów" to najlepszy z prequeli, który bierze wszystkie dobre strony "Ataku Klonów" i redukuje wszytkie jego niedociągnięcia. Powiązania "Zemsty Sithów" z klasyczną trylogią sprawiają natomiast, że jest ona satysfakcjonującą konkluzją całej Sagi. Mamy tu znakomite sceny walk, Yodę w akcji, znacznie więcej ponurych postaci. Są jednak także słabe dialogi, powolne sceny pomiędzy sekwencjami akcji i nudne romantyczne momenty.

Film otwiera się z wielkim hukiem - pisze w swojej recenzji Kirk Honeycutt, dziennikarz serwisu Hollywood Reporter. Zawadiaccy Rycerze Anakin (Hayden Christensen) i Obi-Wan (Ewan McGregor) spadają na kosmiczną armadę Sithów i stawiają czoła swoim wrogom z niezwykłym opanowaniem. W głównym statku bojowym hrabia Dooku (Christopher Lee) i jego sprzymierzeniec Generał Grievous - jeden z wielu skomputeryzowanych postaci - więzią Palpatine'a (Ian McDiarmid). Akcja nie ustaje przez ponad 20 minut. Dwaj rycerze Jedi dostarczają żwawych, przeciwstawiających się prawom ciążenia bohaterskich czynów, a R2D2 (Kenny Baker) zapewnia znakomitą zabawę. Takie sytuacje mają miejsce przez cały niemal film. Lucas udowadnia tutaj, że coraz lepiej idzie mu przeplatanie elementów komediowych z dramatycznymi, a nawet tragicznymi.

Scenie otwierającej "Zemstę Sithów" dużo miejsca w swojej recenzji poświęca także Todd Mccarthy z magazynu "Variety". Pierwsze 23 minuty filmu składają się wyłącznie z przykuwających wzrok scen akcji. Dwaj Rycerze Jedi prowadzą swoje małe statki kosmiczne przez labirynty wybuchów z niezwykłą zręcznością. Kiedy sytuacja w końcu się uspokaja, Anakin spotyka Padme, która informuje go, że jest w ciąży. I tutaj dają znać o sobie niedociągnięcia Lucasa w reżyserowaniu i pisaniu scen intymnych, przeznaczonych dla dwojga aktorów.

Kiepskie dialogi i drewniane aktorstwo wciąż mają wielki wpływ na drugą trylogię - pisze Kirk Honeycutt. Tragiczny wymiar dylematów Anakina daje się sprowadzić do wypowiedzi Padme, która w jednej ze scen mówi 'Jesteś dobrym człowiekiem. Nie rób tego'. Także wiele innych dialogów i scen wygląda nienaturalnie i niezgrabnie. Większość z nich kończy się długimi, czasami wydaje się, że trwającymi w nieskończoność, ujęciami pustych twarzy aktorów. W obliczu epickiej wielkości scenografii i dbałości w realizacji scen akcji tego rodzaju sztuczki wydają się zupełnie nie na miejscu.

Jest jednak w "Zemście Sithów" kilka aktorskich kreacji, obok których żaden z recenzentów nie przeszedł obojętnie. Są to role Iana McDiarmida, Ewana McGregora oraz wygenerowanego komputerowo Yody, któremu głosu jak zwykle użycza Frank Oz. Ian McDiarmid jest naprawdę rewelacyjny - pisze w swojej recenzji dla serwisu Comingsoon Scott Chitwood, który już na początku swojej recenzji zapewnia, że "Zemsta Sithów" jest najprawdopodobniej najlepszym z prequeli Gwiezdnej Sagi. Sposób w jaki McDiarmid manipuluje Anakinem jest fantastyczny - zachwyca się Chitwood. Jego fizyczna transformacja z Kanclerza w Imperatora jest oszałamiająca. McDiarmid nie tylko inaczej wygląda, lecz także mówi zupełne inaczej i inaczej się zachowuje. Jednak kiedy w końcu zaczyna wyglądać jak Imperator z "Powrotu Jedi" staje się trochę irytujący. Irytujące są także niektóre z jego kwestii. Równie entuzjastycznie Chitwood wyraża się o Yodzie, który podobnie jak McDiarmid kradnie całe przedstawienie. Każda scena z jego udziałem jest wspaniała - pisze o Yodzie Chitwood. Jego finalna walka z Darthem Sidiousem staje się jednym z najbardziej emocjonujących momentów filmu. Wydaje się, że nawet bardziej emocjonującym niż finalny pojedynek Anakina i Obi-Wana.

Wszyscy recenzenci zwracają również uwagę na znakomite efekty specjalne, doskonałe zdjęcia i staranny montaż filmu. Z cyfrową kamerą Lucas czuje się jak ryba w wodzie - pisze Kirk Honeycutt. Kręcąc w studiach w Australii i Wielkiej Brytanii, dodając do tego zdjęcia zrealizowane w Chinach, Tajlandii, Szwajcarii i Włoszech, Lucas prowadzi widzów przez niezwykłe krajobrazy i stawia ich w środku niebezpiecznych bitew prowadzonych w ogromnych pieczarach, lśniących korytarzach wielkich statków kosmicznych i na rzece płonącej lawy. Znakomicie sprawdza się także interesująca, amerykańsko-chińska kombinacja estetyki scen akcji. Lucas definiuje na nowo koncepcje realizacji filmów fantasy i uczy nowe pokolenia filmowców, że nie należy stawiać sobie żadnych ograniczeń. Sposób w jaki wykorzystano tutaj najnowsze zdobycze techniki jest na najwyższym poziomie - pisze z kolei Todd Mccarthy w "Variety". Żaden z poprzednich epizodów nie wyglądał pod tym względem tak spójnie, jak wygląda "Zemsta Sithów".

KOMENTARZE (53)

Zemsta Sithów

Kolejne foty!

2005-05-05 10:07:00 AM1154

Premiera Epizodu III - Zemsty Sithów zbliża się coraz większymi krokami, tymczasem w internecie pojawiają się kolejne zdjęcia. Oto sześć kolejnych (opisy po zaznaczeniu, mogą zawierać spoilery):

Zdjęcie 1 - Anakin, Obi-Wan oraz Mace Windu - zdjęcie promocyjne
Zdjęcie 2 - Darth Sidious oraz... ramię Darth Vadera
Zdjęcie 3 - pojedynek przyjaciół
Zdjęcie 4 - Obi-Wan Kenobi
Zdjęcie 5 - Anakin i Obi-Wan trzymający się, by nie wylecieć przez rozbitą szybę
Zdjęcie 6 - Yoda w stylu a'la Bruce Lee w trakcie pojedynku z Darth Sidiousem

KOMENTARZE (76)

Zemsta Sithów

CinePix - strona promocyjna

2005-05-05 00:16:00 CinePix

W chwili, gdy piszę te słowa, do premieru Epizodu III - Zemsty Sithów pozostały dwa tygodnie. Za 14 dni będziemy mieli możliwość zobaczenia ostatniej części Sagi. W związku z tym CinePix uruchomił stronę promocyjną filmu. Nie ma na niej żadnych nowych dla nas materiałów, wszystko było do zobaczenia wcześniej w sieci. Niektórzy mogli jednak coś przegapić, dlatego zachęcam do zwiedzenia tejże strony. Witrynę znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Soundtrack już jest

2005-05-02 20:36:00 SONY BMG

Od dnia dzisiejszego w sprzedaży dostępny jest soundtrack Epizodu III: Zemsty Sithów. Na terenie całej Polski ścieżka dźwiękowa sprzedawana jest wraz z dodatkową płytą DVD i kosztuje około 70 zł.
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia

2005-05-02 09:58:00 Zaius, AM1154

W sieci pojawły się kolejne zdjęcia z Zemsty Sithów. Oto one (uwaga na spoilery! - opis po zaznaczeniu):

Zdjęcie 1 - Darth Vader wkraczający wraz z klonami do Świątyni Jedi
Zdjęcie 2 - Obi-Wan Kenobi na Bodze
Zdjęcie 3 - Yoda podczas pojedynku z Darth Sidiousem
Zdjęcie 4 - Komandor Cody przyjmujący Rozkaz 66
Zdjęcie 5 - Obi-Wan i Anakin podczas pojedynku


UPDATE - Fett, 10:25
AM1154 zapodał nam linki do kolejnych zdjęć:
Zdjęcie 6 - trochę erotyki w RotS, czyli tyłek na czole
Zdjęcie 7 - Czyżby ostatni uśmiech Anakina?
Zdjęcie 8 - Obi-Wan rozmawiający z hologramem Baila Organy
Zdjęcie 9 - Ważne decyzje na temat przyszłości
Zdjęcie 10 - Mace Windu, zdjęcie promocyjne

KOMENTARZE (27)
Loading..