TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #17

2005-06-30 21:03:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony poświęconej Sadze Gwiezdnych Wojen, pojawiło się siedemnaste zdjęcie z serii Sith Snapshot o tytule „Witaj” (Hello There). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.
Tytuł owego ujęcia nawiązuje do kwestii Kenoebiego, jaką powiedział w Zemście Sithów do Generała Grievousa na Utapau, a także w Nowej Nadziei do R2-D2. Dzięki temu owy dialog Mistrza Jedi nabiera głębszego znaczenia w Sadze.
Na zdjęciu przedstawiono postać Obi-Wana Kenobiego z Zemsty Sithów. Wcielił się w niego Ewan McGregor. Aktor musiał przejść trudną przemianę, aby wyglądać niemal jak Alec Guiness, czyli Ben Kenobi z Klasycznej Trylogii.
Na zdjęciu widać siedzącego Obi-Wana, który jest jednocześnie zamyślony. Co ciekawe owa sekwencja nie znalazła się w filmie.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Art of Revenge #26

2005-06-29 21:56:00 StarWars.com

Kilka tygodni temu w darmowej strefie StarWars.com opublikowano dwudziesty szósty szkic koncepcyjny z cyklu „Art of Revenge”. Możecie go zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.
Koncept pochodzi z listopada 2002 roku, a jego autorem jest Warren Fu. Na szkicu zaprezentowano projekt „Lagoon Trooperów”. Zapewne była to przymiarka do stworzenia nowych oddziałów szturmowców klonów towarzyszących Yodzie w misji na planecie Kashyyyk.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #16

2005-06-28 12:57:00 StarWars.com

W darmowej strefie oficjalnej ukazało się szesnaste zdjęcie z serii Sith Snapshot. Tym razem ukazano zdjęcie promocyjne o nazwie "Generał Grievous: dobrze uzbrojony" (General Grievous: Well Armed). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Co ciekawe nie jest to kadr filmowy. W scenie z Zemsty Sithów,Grievous uprzednio zdjął płaszcz, a potem rozłożył kolejną parę rąk. Dopiero potem zaczął walkę z Obi-Wanem.
Na owym zdjęciu zaprezentowano Grievousa w płaszczu, z włączonymi czterema mieczami świetlnymi na szarym tle. Warto zaznaczyć, iż są to rękojeści znanych postaci w Sadze takich jak Luke z E IV-V, Obi-Wan z EIV, Sidious z EIII i Qui-Gon Jinn z EI.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #15

2005-06-25 11:27:00 StarWars.com

Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawił się piętnasty kadr zdjęciowy Epizodu III z cyklu Sith Snapshot. Nosi on tytuł "Brat przeciwko bratu" (Brother Against Brother). Nowy kadr możecie zobaczyć tutaj>>>.
Tym razem ukazano pojedynek Anakina, już jako Dartha Vadera, i Obi-Wana na wulkanicznej planecie Mustafar. Bohaterowie znajdują się w opuszczonym korytarzu, tuż przed wejściem do pokoju dowodzenia, w którym Vader dokonał rzezi na ostatnich dowódcach Separatystów.
KOMENTARZE (29)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #14

2005-06-24 13:25:00 StarWars.com

Na czternastym zdjęciu z cyklu Sith Snpashots przedstawiony został Komandor Cody, przyjaciel Obi-Wana Kenobiego. Fotos, zatytułowany "Komandor Klonów 2224" możecie obejrzeć w tym miejscu.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #13

2005-06-23 10:33:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej ukazało się trzynaste zdjęcie z cyklu Sith Snapshots, zatytułowane "Załadunek kul armatnich". Możemy na nim zobaczyć pokład "Niewidzialnej Ręki", a dokładniej poziom ze stanowiskami ciężkiej artylerii. Od razu spostrzgamy iż jeden z robotów odkłada pod ścianę duży cylinder - łuskę pocisku działa laserowego, widocznego na pierwszym planie. Cylinder ten został wyrzucony z tylnego otworu wyrzutni, w sposób podobny do tego z krążowników, podczas II Wojny Światowej. Zdjęcie możecie zobaczyć w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #12

2005-06-21 20:14:00 StarWars.com

Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się dwunaste zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Możecie je zobaczyć w tym linku>>>.
Nowy snapshot ukazuje zdjęcie promocyjne. Widać na nim tytułowego „Wybrańca” w Nowej Trylogii, czyli Anakina Skywalkera, w którego wcielił się Hayden Christensen.
W dłoniach Wybrańca można spostrzec miecz świetlny o niebieskim ostrzu. Anakin znajduje się w obronnej pozycji. Tło zdjęcia promocyjnego jest ciemno szare.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Kłótnie i depresje na planie Nowej Trylogii

2005-06-20 17:14:00 WP.pl

Na łamach serwisu internetowego Wirtualna Polska ukazał się interesujący artykuł. Zawarto w nim ciekawe informację dotyczące przeżyć aktorów, odgrywających główne role w Nowej Trylogii George`a Lucasa, na planie. Chodzi o Haydena Christensena, Natalie Portman oraz Ewana McGregora. Warto zaznaczyć, iż cały artykuł tyczy się w dużej mierze Zemsty Sithów, czyli III Epizodu Gwiezdnych Wojen.
Autorami tekstu są Maciej Wesołowski oraz Iza Bartosz z magazynu Viva.

Serdecznie zapraszamy do lektury w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

DVD Zemsty Sithów

2005-06-19 21:06:00 darthpsychotic

Premiera Epizodu III odbyła się 19 maja tego roku. DVD finałowej Części Sagi zostanie wydane na świecie w listopadzie. Jednak do sieci trafiła piracka kopia Zemsty Sithów.
PRZESTRZEGAMY PRZED NIELEGALNYMI KOPIAMI FILMU, GDYŻ JEST TO NIEZGODNE Z PRAWEM
Poniżej prezentujemy dane owej kopii, podesłane nam przez nasze źródło z USA:

Rozdzielczość: 640x288
Ilość klatek na sekundę: 23 fps
Ilość danych: 268kbs
Próbkowanie dźwięku: 192kbs
Format dźwięku: AC3
Kompresja: Xvid

Wraz z danymi otrzymaliśmy również kilka zdjęć:

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5
- Zdjęcie 6

Jeśli ktoś wie, czy wersja DVD różni się czymś od kinowej prosimy o uzupełnienie newsa w komentarzach.
KOMENTARZE (27)

Zemsta Sithów

Nagrody MTV

2005-06-19 19:10:00 MTV

Niedawno w USA odbyła się gala wręczenia filmowych nagród MTV. Nie zabrakło tam miejsca dla Zemsty Sithów. Tradycja owej gali nakazuje sparodiowanie pewnego wątku filmowego. Nie inaczej było z Epizodem III George`a Lucasa.
Finałowa scena na wulkanicznej planecie Mustafar, w której zobaczyliśmy Anakina, Obi-Wana i Padme została ukazana na gali w humorystyczny sposób. Parodia głównie tyczy się Skywalkera, który warto przypomnieć, przyjął już imię Darth Vader. Co ciekawe w postać Anakina w tym filmiku wcielił się znany komik w USA Jimmy Fallon.
Plik jest w formacie AVi i zajmuje 46.6 MB.
Serdecznie zapraszamy do jego pobrania z naszego serwera>>>.
Dodatkowo niżej prezentujemy trzy linki do owego filmiku:

- 640x352 Divx (45MB)
- 352x192 Divx (16MB)
- 176x96 Divx (6MB)
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #9, #10 i #11

2005-06-18 15:13:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazały się trzy kolejne zdjęcia z serii "Sith Snapshots".

Sith Snapshots #9
Zdjęcie numer dziewięć przedstawia Komandora Cody`ego, łapiącego miecz świetlny Kenobiego, który ten zgubił w trakcie walk na Utapau. Fotkę, zatytułowaną "Przydatny, na razie" możecie obejrzeć tutaj.

Sith Snapshots #10
Kolejny z obrazków, zatytułowany "Zwiastun złych wieści" przedstawia Obi-Wana Kenobiego, podczas rozmowy z Padme na Coruscant. To właśnie w tej scenie rycerz Jedi, wyjawia Amidali prawdę o Anakinie. Zdjęcie możecie zobaczyć w tym miejscu.

Sith Snapshots #11
Na zdjęciu jedenastym widzimy zniszczony podczas bitwy o Kashyyyk czołg Gildii Handlowej. Fotka nosi tytuł "Zniszczony czołg", a możecie ją zobaczyć klikając w ten link.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #8

2005-06-14 16:48:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej ukazało się ósme zdjęcie z cyklu "Sith Snapshots". Przedstawiono na nim Tiona Medona, administratora portu kosmiczego na Utapau. Zdjęcie możecie obejrzeć w tym miejscu.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Reklamy Zemsty na całym świecie

2005-06-14 16:39:00

Na oficjalnej znalazł się ciekawy artykuł, na temat jak reklamowano Zemstę na całym świecie. Warto dodać, że na globalną promocję wydano niebagatela 95 mln USD. A koszt produkcji filmu wyniósł 113 mln. Czyli prawie drugie tyle. Dla porównania, Atak Klonów kosztował także koło 115 mln, ale marketing wyniósł zaledwie 25 mln. Oto kilka zdjęć z różnych zakątków świata:Londyn:

CannesMeksykNiemcy

ParyżPrzystanek autobusowyHelsinki, FinlandiaNa koniec warto przypomnieć o archiwalnym newsie z reklamami na Tajwanie.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #6 i #7 - UPDATE

2005-06-11 12:14:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej ukazały się kolejne dwa - szóste i siódme - zdjęcia z cyklu "Sith Snapshots".

Sith Snapshots #6
Na fotce zatytułowanej "Upadły gigant" możemy zobaczyć wrak latającego katamaranu Wookie`ech. Wokół pozostałości pojazdu leżą porozrzucane ciała wojowników. Scena ta ma miejsce już po buncie klonów i wykonaniu Rozkazu 66. Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj.

Sith Snapshots #7
Zdjęcie zostało zatytułowane "Pobojowisko". Przedstawia pomieszczenia kryjówki Separatystów na Mustafar, tuż po tym jak wkroczył tam Darth Vader, dokonując rzezi przywódców Konfederacji. Zdjęcie możecie obejrzeć w tym miejscu.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot 5

2005-06-09 20:38:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com pojawiło się piąte zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Możecie je zobaczyć w tym linku>>>. Obrazek nosi tytuł "Rozstanie przyjaciół" (Departing as friends).
Tym razem ukazano ciekawą sekwencję pomiędzy dwoma przyjaciółmi na planecie Coruscant. Chodzi o Anakina i Obi-Wana, których na zdjęciu widać na pierwszym planie. W tle można spostrzec krążownik klasy Venator.
Owa scena miała miejsce przed odlotem Kenobiego na Utapau, gdzie ukrywał się Generał Grievous. Warto wspomnieć, iż była to ostatnia scena, w której Anakin i Obi-Wan traktowali siebie jako oddanych przyjaciół. Po tej sekwencji w Zemście Sithów, bohaterowie spotkają się jeszcze na wulkanicznej planecie Mustafar jako wrogowie. Na platformie lądowniczej owego systemu gwiezdnego, wywiąże się śmiercionośny pojedynek Sitha i Jedi.

Poprzednie zdjęcia z cyklu "Sith Snapshot" możecie zobaczyć tutaj>>> i tutaj>>>.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów na DVD

2005-06-08 20:59:00 Resztki Imperium

TheForce.Net nieoficjalnie donosi, iż w listopadzie tego roku na DVD pojawi się "Zemsta Sithów" i to w sześciu różnych konfiguracjach.

Standardowo to oczywiście wersja panoramiczna i szerokoekranowa, ale będzie też możliwość zakupu pakietu całej nowej trylogii (w dwóch wersjach) oraz 6 filmów sagi (również w dwóch wersjach).
Razem 6 pakietów z "Zemstą Sithów". Na razie nie wiadomo, czy będzie to obiecany sześciopak, czy tak jak to było w przypadku dwupaku "Mrocznego Widma" i "Ataku klonów" - po prostu połączona oferta. Więcej o dwupaku TPM/AOTC możecie przeczytać tutaj>>>.

Update Serwis The Digital Bits podał datę pojawienia się wersji DVD Zemsty. Ma to nastąpić w USA koło 1 listopada 2005. Informatorzy serwisu nie potrafili jednak potwierdzić, czy poza zwykłym wydaniem, dostaniemy 3 i 6 płytowe.
KOMENTARZE (29)

Zemsta Sithów

Ben Burtt opuszcza Lucasfilm

2005-06-08 20:57:00 Resztki Imperium

Coś się kończy. Kończy się nie tylko epoka Epizodów Nowej Trylogii, opowiadających historię Anakina Skywalkera. W Lucasfilm kończy się też inna epoka - Bena Burtta. Po 29 latach i 10 miesiącach pracy montażysta i twórca niezapomnianych dźwięków przestał pracować w Lucasfilm i przeniósł się do firmy Pixar. To właśnie on jest odpowiedzialny nie tylko za montaż ostatnich epizodów, ale przede wszystkim dźwięki, które od zawsze towarzyszyły nam w Gwiezdnej Sadze.
Spróbujcie wyobrazić sobie odgłosy potwora z Geonosis - Reeka, droida astromechanicznego - R2-D2 czy choćby miecze świetlne z innym dźwiękiem. Wszystkie te dźwięki, pomysłowo nagrane i zmontowane, to dzieło Bena Burtta.

Dodatkowo jest on równiez autorem wielu publikacji w tym Słowniczka najpopularniejszych zwrotów w językach galaktyki Gwiezdnych Wojen.

Ben Burtt za swoją pracę w Lucasfilmie został dwukrotnie nagrodzony Oskarem (za "E.T." oraz "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata"), dostał dwa Oskary specjalne za osiagnięcia (za Nową Nadzieję i Poszukiwaczy zaginionej arki). Był także 6 krotnie nominowany do Oskara nie otrzymując go.

KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Relacja czatu z Rickiem McCallumem

2005-06-07 18:54:00 Resztki Imperium

Niedawno na forum oficjalnej odbył się czat z Rickiem McCallumem, który się odbył w piątek. Oto kilka ciekawostek z tego czatu.
Na pytanie czy Dagobah pojawi się w wersji DVD, Rick stwierdził, że to bardzo dobre pytanie, ale będzie rozmawiał o tym z Georgem Lucasem dopiero w poniedziałek. Wtedy zaczynają spotkania, na których rozpoczną się przygotowania do wydania wersji DVD.
Rick potwierdził, że zobaczymy kilka wyciętych scen z Epizodu III na DVD, ale zapewnił, że nie będziemy chcieli by znalazły się w filmie. W końcu zawsze był jakiś powód by te sceny wyciąć.
Liam Neeson nigdy nie nagrywał żadnych scen na potrzeby „Zemsty Sithów”. Zaiste były planowane pewne dialogi, przygotowywał je Ben Burtt (niedawno odszedł z LFL), ale ostatecznie postanowiono postać Qui-Gona przywrócić poza ekranem.
Na razie jeszcze nikt poważnie się nie zastanawiał nad wypuszczeniem wszystkich 6 filmów w jednym czasie do kin. Acz dla Ricka przeżycie w Anglii było niezapomniane i chętnie by do tego wrócił.
Na razie ani George ani Rick poważnie nie planowali swojego udziału w produkcji serialu TV.
Wszystkie informacje na temat prequelu do prequeli to plotki. Równie dobrze można by pisać o tym, że Pamela Anderson chciałaby zagrać babcię Padme.
Zdaniem Ricka to Palpatine stworzył Anakina, ale prawda jest taka, że to tylko George może wiedzieć.
Wycięcie potwora Nosa spowodowało, że ROTS jest jedynym filmem w sadze bez złej kreatury (Dianoga w ANH, Wampa, Mynocki i Ślimak kosmiczny w TESB, Rankor i Sarlacc w ROTJ, Sando i inne potwory w TPM czy Reek, Nexu oraz Acklay w AOTC). Rick stwierdził, że to kolejna z kwestii do przedyskutowania z Lucasem.
Dla Ricka Imperium Kontratakuje wciąż jest najlepszym filmem z cyklu, acz ostatnie 45 minut Zemsty jest prawie idealne.
Na razie nie ma jeszcze żadnych planów by robić film o pilotach, ale Lucas chyba myśli o tym poważnie.
1138 w ROTS pojawiło się w jednym z dialogów, ale został on ostatecznie wycięty.
Czy Lucas zrobi jeszcze jeden film SW, o to trzeba by pytać jego. Rick bardzo by chciał nakręcić Epizod III część II, w którym Vader zniszczyłby wszystko co spotka na swej drodze. Z pewnością zarobiłby 600 mln w USA.
Rick przewiduje że ROTS dostanie nominacje do Oskara w kategorii Efekty Specjalne, scenografia i kostiumy.
Rick stwierdził, że pytanie czy Sidious mieszał palce w śmierci Shmi, będzie musiał zadać Lucasowi.
Na razie nie ma planów by w tym roku wydać wszystkie 6 filmów na DVD. Rick bardziej czeka na wersję 3D za kilka lat.
Rick nie ma teorii na temat tego, czemu Leia w ROTJ mówi o swojej matce.
Na razie nie ustalono okresu czasowego dla serialu.
Rick twierdzi, że Bai Ling została wycięta zanim pojawiła się w Playboyu.
Na pytanie czy Obi-Wan jest ukrytym alkoholikiem i czy nadużywa przemocy, Rick stwierdził, że to nie prawda, ale nie zdziwiłby się, gdyby miał problem z narkotykami (i opowiadał niestworzone rzeczy?).
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #4

2005-06-07 18:31:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazał się czwarty obrazek z cyklu "Sith Snapshots". Został on zatytułowany "Niegodna ucieczka", a przedstawia Generała Grievousa na Utapau, uciekającego z uciętymi kończynami przed Obi-Wanem Kenobim. Zdjęcie możecie zobaczyć w tym miejscu.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Kolejne rekordy Zemsty (masa udpatów)

2005-06-05 23:10:00

Kolejny rekord Zemsty - najszybciej do 300 mln

Według nieoficjalnych jeszcze danych, wygląda na to, że Zemsta pobiła kolejny rekord box office'u. Otóż jest prawdopodobnie tym filmem, który w USA najszybciej zarobił 300 mln USD. Jeśli dane z soboty są prawdziwe, to Zemsta dla zarobienia 300 mln USD potrzebowała 17 dni. W samych tylko USA. Dla porównania dotychczasowym liderem w tej klasyfikacji był Shrek 2, który potrzebował 18 dni. Spiderman 2 potrzebował 19 dni by zarobić 300 mln, Spidermen 1 aż 22, Powrót Króla 24, Mroczne Widmo 28 a Atak klonów aż 104. Ciekawe czy ROTSowi uda sie pobić też rekord najszybciej do 400 i czy w ogóle do niego dojdzie.

Po trzech tygodniach wyświetlania "Gwiezdne Wojny - Epizod 3: Zemsta Sithów" zarobiły $309 mln poza USA i $307,9 mln w Stanach, czyli razem $616,9 mln. Jest to obecnie 25 wynik na liście światowych przebojów, a w zasięgu "Sithów" powinna znaleźć się pierwsza dziesiątka zestawienia, którą zamyka "Gdzie jest Nemo?" – $864,6 mln.

Update 08 czerwca
"Zemsta Sithów" zarobiła ponad $600 mln


Podczas minionego weekendu poza USA film zarobił $38,5 mln. Wpływy spadły tylko o 37%, podczas gdy drugi tydzień zakończył się aż 54% gorszą frekwencją. Przed "Zemstą Sithów" premiera w Japonii, gdzie film powinien zarobić spore pieniądze. Jak dotąd najnowsza część gwiezdnej sagi poprawiła rezultat uzyskany przez "Atak Klonów" na 49 rynkach i "Mroczne Widmo" na 17.

Tym razem w większości krajów zanotowano niewielkie spadki frekwencji:

#Tytułzarobił w weekendspadekrazem
1Francja$6,1-32%$42,3
2Wielka Brytania$5,9-40%$60,8
3Niemcy$5,3-18%$37,5
4Hiszpania$2,2-45%$19,2
5Korea Południowa$1,8-30%$6,7
6Chiny$1,0-35%$7,5
-- - -- -- -- -
-Dania- --25%$4,4
-Szwajcaria- --15%$3,7
-Belgia- --2%$3,5


Update 10 czerwca
Atak klonów pokonany (Drużyna Pierścienia również)


Mimo, że Zemsta w USA ciągle słabnie, zwłaszcza w porównaniu z innymi blockbusterami, udało jej się niedawno zarobić więcej, niż Atak Klonów w sumie. Udało sie też wyścignąć choćby "Drużynę Pierścienia". W czwartek niecałe pół miliona dolarów dzieliło ROTS od Harry'ego Pottera (część 1). Obecnie Zemsta zajmuje 16 pozycję na liście największych hitów kasowych w USA. Jeśli przewidywania weekendowe sprawdzą się, jest szansa, na miejsce 13 (poza Harrym trzeba pokonać Króla Lwa i Forresta Gumpa). Wciąż istnieje szansa, że ROTS zawita do pierwszej dziesiątki, ale niestety powoli ta szansa topnieje. W praktyce nie ma szans, by Zemsta choćby dorównała zyskowi jakie wygenrowało Mroczne Widmo. Obecnie ROTS zarobił już 317 mln w USA i 313 poza USA. Warto dodać, że nie było jeszcze premiery w Japonii, gdzie z pewnością Zemsta zarobi całkiem sporo.

Update 13 czerwca
Kolejny weekend Zemsty


W kolejny weekend Zemście udało utrzymać się 3 pozycję na liście najbardziej dochodowego filmu weekendu. Zarobiła tym razem prawie 15 kolejnych milionów, razem ma na koncie 332 mln, a to zagwarantowało jej 13 pozycję na liście najbardziej dochodowych filmów w USA. Najbliżsi do wyprzedzania są "Gdzie jest Nemo" i "Dwie wieże", a potem tylko "Park Jurajski" ze swoimi 357 mln i Sithowie będą w 10 najbardziej dochodowych filmów. Według wyliczeń analityków mają szansę nawet na docelowo 7 pozycję, dotychczas zajmowaną przez "Powrót Króla". Warto dodać, że według wyliczeń analityków, trylogia prequeli jest najbardziej dochodową trylogią wszechczasów.

Na pierwszym miejscu znajdują się Epizody 1-3 - z prawie 1121 mln zarobionych USD (dane za ROTS jeszcze szacunkowe - w granicach 380 - 385 mln).

Na drugim Epizody 4-6 z 1060 mln USD.

Na trzecim Władca Pierścieni z 1033 mln USD.

Na czwartym Harry Potter z 829 mln USD

Na piątym Park Jurajski z 767 mln USD.

Na szóstym znów Lucas - Indiana Jones z 619 mln USD.

Na siódmym Batman z 598 mln.

Na ósmym Matrix - 592 mln.

Na dziewiątym - Kevin sam w (nowym Jorku, domu itp.) - 490 mln

Update 27 czerwca
10


I oto, Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów dostały się do 10 największych przebojów wszechczasów w Stanach Zjedoczonych. W zdumiewającym ruchu, Generał Grievous i reszta ferajny wysadzili z 10 pozycji Dinozaury z Parku Jurajskiego, zarabiając kolejne 6 milionów do kasy Lucasa. W samych USA ROTS zarobił już 358 milonów. Następna w kolejności jest Pasja (z 370 milionami), Spider-man 2 (373). Potem jest już "Powrót Króla" z 377, który może być dla ROTS wygranym bądź przegranym w zarobkach zaledwie o krok. Wątpliwe jest by Zemsta dobiłą do pierwszego Spidermana (z 403 milionami).
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #1, #2 i #3

2005-06-05 13:46:00 StarWars.com

Niedawno na oficjalnej zaczęła ukazywać się nowa seria zdjęć z Zemsty Sithów, nazwana "Sith Snapshots". Seria ta jest odpowiednikiem "Image Attack" - będą w niej pokazywane fotki z Epizodu III, jednak nie z produkcji, lecz już z samego filmu. Oprócz tego zobaczymy w niej także zdjęcia promocyjne.

Sith Snapshots #1
Pierwsze zdjęcie jest jednym z fotosów promocyjnych - przedstawia Dartha Vadera z zapalonym mieczem świetlnym na szarym tle. Zdjęcie zatytułowane "Nowy Mroczny Lord" możecie obejrzeć w tym miejscu.

Sith Snapshots #2
Kolejne ze zdjęć przedstawia Kanclerza Palpatine`a, siedzącego na fotelu w swoim biurze. Obrazek który został zatytułowany "Kusiciel" można obejrzeć tutaj.

Sith Snapshots #3
Na trzecim zdjęciu widzimy nogi szturmowców, którzy zatrzymują się na lodowej planecie Mygeeto, by wykonać Rozkaz 66 na Ki-Adim-Mundim. Obrazek nazywa się "Śmiertelne Zatrzymanie", a obejrzeć go możecie tutaj.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

17 błędów

2005-06-03 20:37:00 wirtualna Polska

Pomyłki ponoć przytrafiają się każdemu. Jak to zwykle bywa po premierze każdej głośnej superprodukcji, twórcy strony www.moviemistakes.com ostrzą sobie zęby na wyszukiwanie w nich błędów i niedopatrzeń twórców. Zemście Sithów także się nie upiekło.

Autorzy i użytkownicy strony w ciągu kilku dni od premiery doliczyli się 17 potknięć George’a Lucasa i jego ekipy (tak naprawdę można znaleźć ich tam 19, ale 2 według nas nie zasługują na miano błędu).

Z reguły dotyczą one tzw. ciągłości filmu, czyli tego, żeby w każdym kolejnym ujęciu danej sceny, kręconym z innej kamery, wszystko wyglądało tak jak w poprzednim.

Nie zawsze to się jednak udaje i czasami walczący trzymają miecze nie w tej ręce co trzeba, ktoś staje z lewej, zamiast prawej strony, lub ma trochę inne szczegóły stroju. Niekiedy jest to błąd poważniejszy, jak na przykład pomyłka dotycząca cybernetycznej protezy ręki Anakina Skywalkera.

Czujni ‘obserwatorzy’ z MovieMistakes.com mają bystre oczy i skrupulatnie wychwytują bardzo drobne przeoczenia twórców, może więc powinno zatrudniać się ich przy produkcji niektórych filmów jako korektorów? Zwłaszcza twórcy wielkich superprodukcji powinni drobiazgowo pilnować takich spraw. Ale z drugiej strony takie korekty, to konieczność dodatkowych dokrętek, a więc koszty. Może lepiej przejść nad nimi do porządku dziennego? Bo tak naprawdę nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. A błędy? Zauważą je tylko najbardziej spostrzegawczy.
Awaryjne lądowanie na Coruscant<

1. Po awaryjnym lądowaniu na planecie Coruscant, Anakin, Obi-Wan i Palaptine przesiadają sie na wahadłowiec Jedi. W trakcie rozmowy Anakina i Obi-Wana pojawia się robot, który zabiera bagaż, po kilku kwestiach ten sam robot, zabiera dokladnie ten sam bagaż.
Cybernetyczna proteza Anakina

2. W epizodzie II Hrabia Dooku ucina Anakinowi rękę powyżej łokcia, w pierwszej scenie, gdy widzimy jego protezę w epizodzie III, sięga ona poniżej łokcia.
Walka Obi-Wana z Generałem Grievousem

3. Na Utapau, w czasie walki z Grievousem, Obi-Wan przy użyciu Mocy strąca jakiś element sufitu, który miażdży 4 wysłane przez Generała droidy. Jednak w dalszych ujęciach tej walki, nie widać ani rozbitego fragmentu sufitu, ani zmiażdżonych droidów.
Walka Mace Windu z Palpatinem

4. W scenie walki Mace Windu z Palpatinem zostaje rozbite okno. Jednak gdy Anakin rozmawia z Palpatinem po walce, widzimy jego odbicie w szybie tego okna. (Widać też fragmenty po rozbiciu szyby)
Anakin nakłada kaptur na głowę

5. Gdy Anakin przybywa na Mustafar, rozkazuje R2D2 zostać przy pojeżdzie i zakłada kaptur na głowe i wówczas jako protezę widzimy jego lewą rękę, nie prawą.
Kostium Dartha Vadera

6. Gdy okaleczony Anakin pod okiem fachowców Palpatine'a przekształca się w Vadera, w jednym z ujęć maska Vadera podjeżdża na swoje miejsce, ale nie widać wówczas części szyjnej kostiumu, z którą maska bezpośrednio łączy się część twarzowa. W następnym ujęciu, część szyjna już jednak jest na swoim miejscu.
Scenka z Jar Jarem

7. W jednej z pierwszych scen, gdy Anakin i politycy odchodzą, Jar Jar mówi: 'Przepraszam' do niebieskiego stwora bezpośrednio obok niego. W następnym ujęciu między nimi stoi inny stwór, niewidoczny wcześniej.
Rzęsy Dartha Vadera

8. W scenie narodzin Lorda Vadera, tuż przed nałożeniem hełmu w zbliżeniu widzimy jego twarz, która jest bardzo poważnie poparzona, za wyjątkiem rzęs, które są w pełnej krasie na swoim miejscu. To niemożliwe, aby przy takich poparzeniach twarzy, nabytych w taki sposób jak w przypadku Anakina, nie spłonęły również rzęsy.
Anakin na statku Grievousa

9. W scenie walki na mostku statku Gen. Grievousa, Anakin ma miecz świetlny w dłoni natychmiast po tym, jak zostaje uwolniony z kajdanek, a w następnym ujęciu przy użyciu Mocy zdobywa miecz od Grievousa.
Obi-Wan jeszcze w płaszczu

10. Gdy Obi-Wan spotyka Anakina na lądowisku pojazdów kosmicznych na Mustafar, Obi-Wan zdejmuje płaszcz i kładzie go wzdłuż trapu, ujęcie zmienia się, po czym w kolejnym powracamy do poprzedniego ustawienia kamery, ale płaszcz leży wówczas zupełnie inaczej ułożony, przy jednym z brzegów trapu.
Padme w sukni z paciorkami

11. W scenie koszmaru nocnego Anakina, Padme ubrana jest w suknię nocną z rzędami paciorkow na ramionach, w jednym z ujęć paciorki na jej prawym ramieniu są poskręcane, podczas gdy w kolejnym są już wyprostowane.
Mace Windu kontra Palpatine

12. W czasie walki Palpatine'a i Mace Windu, Mace osacza kanclerza w rogu pokoju, po czym staje bezpośrednio nad nim i celujem mieczem świetlnym w jego gardło. Po chwili, gdy Anakin wchodzi do pomieszczenia, Palpatine nadal kuli się w rogu, a Mace ma kilka kroków do przejścia, by znaleźć się przy nim.
Miecz świetlny Palpatine'a

13. Na początku tej samej sceny, Palpatine wyciąga miecz świetlny z rękawa, po czym trzyma go z jednym palcem ułożonym wzdłuż rękojeści. W następnym ujęciu z szerszym planem, trzyma ją zupełnie inaczej, zaciskając na niej wszystkie palce.
Mace Windu mówi

14. Gdy Mace Windu mowi: "Chłopak /Anakin/ może sobie z tym nie poradzić, nie ufam mu" (I don't think the boy can handle it, I don't trust him), ruch jego ust nie zgadza się z tym co mówi.
Oczy Obi-Wana

15. W scenie odlotu Obi-Wana z Coruscant, gdy mówi on Anakinowi jak jest z niego dumny, przez moment widzimy naturalny, zielony kolor oczu Ewana McGregora, po czym zmienia się ona na ciemnobrązowy. (kolor jest też inny przy rozmowie Obi-Wana z Grievousem w jednym momencie)
Po awaryjnym lądowaniu na Coruscant

16. W scenie po lądowaniu awaryjnym na Coruscant, z udziałem Anakina, Obi-Wana i Palpatine'a, w ujęciu gdy wahadłowiec Jedi ląduje, cienie postaci układają się równolegle do krawędzi lądowiska. W następnym ujęciu są one obrócone o 45 stopni.
Pojedynek Anakina z Obi-Wanem

17. W czasie walki Anakina z Obi-Wanem w pewnym momencie wymieniają się oni mieczami świetlnymi. Gdy Anakin dusi Obi-Wana wyraźnie widzimy, po rękojeści, że Obi-Wan trzyma miecz Anakina, w następnym ujęciu ma on jednak w ręku własną broń.

Temat na forum
KOMENTARZE (1)
Loading..