TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #34

2005-07-30 21:52:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się trzydzieste czwarte zdjęcie z cyklu Sith Snapshot pod tytułem „Trzy myśliwce typu Tri” (Tri-fighter trio). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Nowe zdjęcie wygląda na wczesną wersję sceny z bitwy kosmicznej nad planetą Coruscant, której nie wykorzystano w Zemście Sithów. Widać na nim trzy myśliwce typu Tri, należące do Konfederacji.
Ujęcie na owym zdjęcie jest podobne do tych sekwencji, w których myśliwce typu Tri niszczą statki Republiki ARC-170. Kamera w niektórych momentach bitwy jest wtedy bardzo podobna do tej zaprezentowanej na nowym Sith Snapshocie.
Warto wspomnieć, iż w Zemście Sithów droidy bzykacze (buzz droidy) znajdują się w pociskach droidów sępów (vulture droidów), a nie w myśliwcach typu Tri.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #33

2005-07-29 10:27:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na StarWars.com zostało opublikowane trzydzieste trzecie zdjęcie z serii Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „Obrońca Wookiee`ich” (Wookiee Guardian) Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub pod tym linkiem>>>.

Nowy Sith Snapshot przedstawia zdjęcie promocyjne. Można na nim spostrzec dobrze wszystkim znanego mieszkańca planety Kashyyyk. Oczywiście chodzi o Wookiee`ego Chewbaccę, który w Zemście Sithów bronił swojej rodzinnej planety z przyjacielem Tarffulem. Pomocy mieszkańcom Kashyyyk udzielił również Mistrz Yoda, który po wydaniu rozkazu 66 musiał jak najszybciej uciekać z planety.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia z wyciętej sceny ROTS

2005-07-28 22:57:00 StarWars.com

W dniach 14-17 lipca w San Diego odbył się konwent Comic-Con 2005. Pojawiło się tam wiele ciekawych atrakcji. Na konwencie nie zabrakło przedstawiciela z Lucasfilmu, zajmującego się kontaktami z Fanami, czyli Steve`a Sansweeta, który zaprezentował jedną z wyciętych scen Zemsty Sithów, jakie znajdą się na DVD Epizodu III już 1 listopada tego roku.
"Możecie się spodziewać wielu podobnych dodatków jakie były dostępne na wydaniach DVD poprzednich Epizodów. Znajdą się wśród nich nowe, stosunkowo długie, dokumenty, jak i kilka krótszych, które wprowadzą każdego za kulisy powstawania Epizodu III Gwiezdnych Wojen ".
Więcej na temat zawartości dysków DVD pisaliśmy tutaj>>>.

Ciekawostką na konwencie było ukazanie całej wyciętej sekwencji z Zemsty Sithów.
„Scena ma miejsce w biurze Baila Organy, poznajemy tutaj Senator Mon Mothmę, która, jak mieliśmy okazję zobaczyć w Powrocie Jedi, stanie się przywódcą Sojuszu Rebelii”.
Ową scenę będzie można śmiało nazwać „narodzinami Sojuszu Rebelii”. Trzy zdjęcia prezentujemy poniżej (dostępne są one również w tym linku>>>).


KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #32

2005-07-28 22:26:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazało się trzydzieste drugie zdjęcie z cyklu Sith Snapshot, które zatytułowano „Cierpliwość Palpatine`a” (Palpatine’s Patience). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem zaprezentowano kadr filmowy. Jednak nie znalazł się on w Zemście Sithów.
Owe ujęcie wygląda na wyciętą scenę z sekwencji w biurze Kanclerza z początku Epizodu III. To właśnie tam Anakin został mianowany przedstawicielem Rady Jedi przez samego Palpatine`a. Co ciekawe owa sekwencja zaczyna się w momencie, kiedy Skywalker i Kanclerz idą przez biuro na Coruscant. Nowy Sith Snapshot prawdopodobnie ukazuje ujęcie poprzedzające ową scenę.
Miejmy nadzieje, iż owa sekwencja znajdzie się jednak w dodatkach na DVD Zemsty Sithów, a może i zostanie dodana do filmu.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #31

2005-07-26 16:14:00 StarWars.com

Jakiś czasm temu na łamach StarWars.com pojawiło się trzydzieste pierwsze zdjęcie z serii Sith Snapshot. Możecie je zobaczyć w tym miejscu>>> albo tutaj>>>. Nowe zdjęcie nosi tytuł "Praktyczny Bail" (No Nonsense Bail).

Warto zwrócić uwagę, iż ponownie zaprezentowano zdjęcie promocyjne na szarym tle. Na nowym Sith Snapshocie widać Baila Organę. W ową postać, zarówno w Ataku Klonów jak i Zemście Sithów, wcielił się Jimmy Smits.
Senator jest ubrany w ten sam strój, jaki miał na sobie w trakcie pobytu na pokładzie statku Tantive IV, a także po przylocie na Alderaan, czyli w końcowych scenach Epizodu III.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Konkurs na epizod3.pl rozstrzygnięty

2005-07-26 16:04:00 Epizod3.pl

Konkurs na najlepsze zdjęcie z premiery Zemsty Sithów w Kinepolis Poznań - rozstrzygnięty!

Na konkurs nadesłaliście wiele świetnych zdjęć, które znakomicie oddawały wyjątkową atmosferę premiery Zemsty Sithów w Poznaniu. Nie było łatwo wybrać to najlepsze - ostatecznie nasz wybór padł na zdjęcie nadesłane przez Tytusa Szabelskiego z Lubicza.


Otrzymuje on nagrodę - Oryginalną Trylogię Star Wars na DVD, ufundowaną przez Gazetę Wyborczą. Gratulujemy!

Pełna galeria zdjęć nadesłanych na konkurs - wkrótce!
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów na DVD w Polsce - 2 listopada? Okładka E3 DVD w wysokiej rozdzielczości

2005-07-26 12:25:00 PanoramaDVD


O listopadowych planach wydania DVD ostatniego epizodu "Gwiezdnych wojen", a także koncepcji boxu z wszystkimi sześcioma częściami Gwieznej Sagi, pisaliśmy już w maju>>>. Wówczas jako data światowej premiery dwupłytowej edycji "Zemsty Sithów" wymieniany był 8 listopada.

Obecnie Lucasfilm poinformował, że film ten zostanie wydany na płytach tydzień szybciej, czyli 1 listopada. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w naszym kraju, polska premiera - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - nastąpi nieco później. Polski dystrybutor - Imperial niemal wszystkie swoje premiery ma w środy, więc pierwszym możliwym terminem jest już 2 listopada! Jest on bardzo realny, gdyż wszystkie dotychczasowe premiery DVD filmów z serii "Star Wars" polski dystrybutor zawsze miał równolegle ze światową. Szczegółowych planów wydawniczych związanych z tym wydawnictwem na razie jednak Imperial nie ujawnia.

Nie jest też jeszcze znana zawartość wydania DVD "Zemsty Sithów". Wiadomo jednak, że będzie ono przygotowane identycznie, jak wcześniejsze, dwupłytowe edycje "Mrocznego widma" i "Ataku klonów" (czyli epizodów I i II).
Na pierwszym dysku znajdziemy zatem sam film z obrazem 2.35:1 (anamorficzny 16:9) oraz dźwiękiem Dolby Digital 5.1 EX (z certyfikatem THX) i DD 2.0 , a także komentarzami twórców.
Druga płyta zawierać będzie mnóstwo materiałów dodatkowych (m.in. sceny niewykorzystane, reportaże z planu, itp.), zapewne - podobnie jak przy wcześniejszych wydaniach - nie tłumaczonych na język polski.


Miniaturki okładek dostępne są na stronie Stopklatka.pl, a wysokiej jakości okładki tutaj>>>. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj>>>.
Niebawem zaprezentujemy więcej informacji na temat wydania Zemsty Sithów na DVD.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Informacje o DVD

2005-07-26 10:58:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka:

Po blisko 30 latach prac, fani tak nowej jak i starej trylogii będą mogli cieszyć się w pełni "Gwiezdną Sagą" ilekroć tylko zechcą - powiedział Steven Feldstein wice-prezydent marketingu firmy 20th Century Fox. Od początku produkcji George chciał byśmy prowadzili kronikę wszystkiego nad czym pracujemy przy III Epizodzie - powiedział Jim Ward z Lucasfilmu.

Wydanie DVD z "Zemstą Sithów" będzie rzecz jasna dwupłytowe, a wśród dodatków znajdą się materiały dokumentalne o produkcji, filmiki o pracy kaskaderów oraz o transformacji Anakina Skywalkera w Dartha Vadera. Nie zabraknie także serii 15 filmików dokumentalnych, które zostały stworzone specjalnie dla Internetu. W regionie 1. (USA i Kanada) pojawią się dwie wersje filmu (widescreen i pełno ekranowa). Przygotowano dźwięk Dolby Digital 5.1 EX.

Lista wszystkich dodatków nie jest jeszcze znana, ale należy oczekiwać także komentarza George'a Lucasa oraz zespołu produkcyjnego. Nie powinno także zabraknąć scen usuniętych, galerii zdjęć, zwiastunów i spotów telewizyjnych.

Jak podaje serwis www.gwiezdne-wojny.pl polski dystrybutor filmu potwierdził, że w Polsce "Zemsta Sithów" pojawi się w tym samym tygodniu co w USA.

Lucasfilm poinformował także, że 1 listopada pojawi się w sprzedaży nowa gra wideo zatytułowana "Star Wars: Battlefront II", a w przyszłym roku pojawi się box z wszystkimi sześcioma filmami z serii "Gwiezdne wojny".

"Zemsta Sithów" znajduje się już na 14 miejscu pośród największych przebojów w historii kina. Na koncie filmu znajduje się ponad 790 milionów dolarów, z czego 375,9 to utarg z kin w USA. W Polsce III Epizod obejrzało ponad 900 tysięcy widzów.

Treść tej informacji na Stopklatce znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #30

2005-07-23 11:29:00 StarWars.com

Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się trzydzieste zdjęcie z serii Sith Snapshot pod tytułem „Wielki Wojownik” (Great Worrior). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Tym razem ukazano zdjęcie promocyjne na szarym tle. Widać na nim samego Yodę z włączonym mieczem świetlnym o zielonym ostrzu. Warto zwrócić uwagę na rękojeść Mistrza Jedi. Wygląda ona podobnie do tej, jaką używał w czasie Wojen Klonów Anakin Skywalker.
Co ciekawe w Zemście Sithów Mistrz Yoda korzystał z miecza świetlnego, aż trzy razy. Chodzi o sekwencje po wydaniu rozkazu 66 na planecie Kashyyyk, wejścia do Świątyni Jedi na Coruscant, a także finałowy pojedynek z Darthem Sidiousem.
KOMENTARZE (42)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #29

2005-07-22 20:57:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na oficjalnej ukazało się dwudzieste dziewiąte zdjęcie z cyklu Sith Snapsnot o tytule „Reassigned duo”. Zdjęcie możecie zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Na nowym Sith Snapshocie zaprezentowano ujęcie promocyjne na szarym tle. Widać na nim dwa znane wszystkim droidy. Są nimi C-3PO, w którego wcielił się Anthony Daniels oraz R2-D2, grany przez Kenny`ego Bakera (jednak w Epizodzie III R2 w większości scen był tylko modelem komputerowym).
Po latach spędzonych u boku Anakina Skywalkera i Padme Amidali, dwa zaprzyjaźnione droidy będą musiały służyć w Domu Królewskim na planecie Alderaan. Warto wspomnieć, iż pod koniec Zemsty Sithów Bail Organa kazał wykasować pamięć jedynie C-3PO. Dzięki temu nowe Epizody Sagi łączą się bardziej z Klasycznymi Częściami. Pierwsze spotkanie Obi-Wana z R2 w Nowej Nadziei czy inne wyczyny astromechanicznego droida w Epizodach IV-VI stają się teraz bardziej zrozumiałe, nie tylko Fanom Gwiezdnej Sagi.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #28

2005-07-21 10:31:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się dwudzieste ósme zdjęcie z serii Sith Snapshot zatytułowane „Negocjator” (The Negotiator). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem na zdjęciu zaprezentowano Generała Obi-Wana Kenobiego, w którego wcielił się Ewan McGregor. Mistrz Jedi znajduje się w korytarzu okrętu „Niewidzialna Ręka”. Obi-Wan ma włączony miecz świetlny i jest przygotowany do obrony.
Co ciekawe owa scena nie znalazła się w filmie. Wygląda na to, iż owe ujęcie zostało stworzone na potrzeby promocyjne.
KOMENTARZE (30)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #27

2005-07-19 13:38:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazało się dwudzieste siódme zdjęcie z cyklu "Sith Snapshots". Ukazano na nim Anakina Skywalkera, siedzącego na mostku "Niewidzialnej Ręki" - statku flagowego Generała Grievousa. Scena ta ma miejsce podczas wejścia wraku w atmosferę Coruscant, a zdjęcie zatytułowane zostało "Podchodzimy zbyt ostro". Możecie je obejrzeć tutaj oraz tutaj.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Spider-Man 2 pokonany

2005-07-18 21:14:00

W miniony weekend "Zemsta Sithów" wspięła się w końcu na 8 pozycję najbardziej dochodowych filmów w USA. Dotychczas pozycję tę okupował Spider-Man 2. Na chwilę obecną ROTS przyniósł jakieś 300 tys. USD więcej, niż druga część przygód Człowieka Pająka w sumie. Warto dodać, że Gwiezdne Wojny jeszcze ciągle są wyświetlane i ludzie ciągle je oglądają. Następny w kolejce do pokonania jest "Powrót Króla", do którego ROTSowi brakuje jeszcze jakieś 3,5 mln USD. Biorąc pod uwagę, że w poprzednim tygodniu ROTS zarobiło 4 mln, a średnio traci co tydzień 1/3 zarobków, całkiem możliwe, że "Zemście" uda się pokonać najwyżej notowaną część "Władcy Pierścieni" jeszcze w tym miesiącu. Pozycja szósta, którą zajmuje Spider-Man, jest właściwie dla ROTSa nieosiągalna.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #26

2005-07-15 22:28:00 StarWars.com

Jakiś czas temu w bezpłatnej strefie oficjalnej ukazało się dwudzieste szóste zdjęcie z cyklu Sith Snapshot pod tytułem "Zgładzeni Spiskowcy" (Doomed Conspirators). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem zaprezentowano zdjęcie postaci na szarym tle. Można na nim spostrzec przedstawicieli rasy Neimoidian w Federacji Handlowej. Po prawej widać Wicekróla Nute`a Gunray`a w którego wcielił się Silas Carson (aktor grał również Ki-Adi Mundiego), a po lewej Rune`a Haako, czyli postać graną przez Sandy`iego Thompsona.

W Zemście Sithów Darth Sidious polecił Grievousowi przenieść przywódców Separatystów na wulkaniczną planetę Mustafar. Po przejściu Anakina na Ciemną Stronę Mocy, który jednocześnie został nazwany Darthem Vaderem, Mroczny Lord Sithów zlecił nowemu uczniowi kolejną misję. Po zabiciu wszystkich Jedi w Światyni na Coruscant, Vader udał się na Mustafar, w celu unicestwienia pozostałych przy życiu Separatystów.
W filmie sekwencje zabijania przywódców zostały lekko uwypuklone, przez co miały duży wyraz dramatyzmu. Klimat owych scen podkreślał znakomity utwór Johna Williamsa z albumu Zemsty Sithów pod tytułem "10. Anakin's Dark Deeds".
KOMENTARZE (29)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #25

2005-07-15 15:18:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazało się dwudzieste piąte zdjęcie z cyklu "Sith Snapshots". Przedstawiono na nim senator Padme Amidalę podczas sceny w senacie galaktycznym, w której to Kanclerz Palpatine ogłasza powstanie pierwszego Galaktycznego Imperium. Fotkę zatytułowaną "Wśród burzy oklasków" możecie obejrzeć tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #24

2005-07-14 17:41:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com pojawiło się dwudzieste czwarte zdjęcie z cyklu Sith Snapshot pod tytułem „Formacja Bojowa” (Battle Formation). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Tym razem owe ujęcie wygląda na początkową wersję sekwencji, która nie znalazła się w Zemście Sithów. Widać na nim myśliwiec Eta 2 Anakina Skywalkera, jak i dwa lecące za nim ARC-170. W tle można spostrzec część planety Coruscant, a także przestrzeń kosmiczną.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Smaczki z Zemsty Sithów - Część III

2005-07-13 22:37:00 StarWars.com

Jakiś czas temu informowaliśmy o pojawieniu się przewodnika po “Smaczkach z Zemsty Sithów”. Część pierwsza jest dostępna tutaj>>>, zaś druga w tym miejscu>>>. Całość nawiązuje w Epizodzie III do aktorów jak i sekwencji.
Poniżej prezentujemy III Część przewodnika.Kto mówi, że klony nie mają współczucia? W czasie bitwy o Utapau, widać jak jeden szturmowiec klon klęka nad upadłym kompanem i woła pomoc medyczną. (Przypomina to scenę z ANH, gdzie szturmowcy robią to samo, zanim pojawia się Darth Vader). Grafika komputerowa w tym ujęciu jest bardzo realistyczna. Animatorzy z ILMu używali zebranych danych z prawdziwych wojskowych manewrów.W pewnym momencie filmu Obi-Wan mówi, ze Saleucami upadło. W momencie gdy ginie na tej planecie Stass Allie – widać dowody wcześniejszych walk. W tle znajduje się przewrócona do góry nogami noga AT-TE. Podczas gdy speeder należący do Mistrzyni Jedi rozbija się, widać też ciała szturmowców na ziemi.W filmie pojawia się też Jeremy Bulloch (aktor który grał Bobę Fetta w Klasycznej Trylogii). Tutaj pojawia się jako kapitan Colton. To pliot Tantive IV, gdy alderaański okręt powraca na Coruscant na specjalne posiedzenie senatu. Warto dodać, że Colton pojawił się w nowelizacji ANH, tam gdzie w filmie była mowa o kapitanie Antillesie.W innym ujęciu widać, jak Yoda walczy w sposób zupełnie mało ortodoksyjny. Rzuca on mieczem świetlnym w szturmowca klona. Miecz wbija się w klatę żołnierza i zabija go. Yoda potem podskakuje i wyjmuje miecz z klaty martwego i upadającego właśnie klona. Początkowo ta scena miała zostać wycięta, ale ostatecznie Lucas ją zostawił, choć nie jest uwypuklona.W scenie w której Obi-Wan ogląda hologram w którym Anakin walczy z trojgiem Jedi, chłopak którego przez chwilę widać w ujęciu to Whie, grany przez Coinnearcha Alexandra. Dziewczynka to Bene, w która wcieliła się Mousy McCallum (córka Ricka). Dorosły Jedi to Cin Drallig (od tyłu Gillard Nic), którego gra nie kto inny jak koordynator kaskaderów i mistrz miecza – Nick Gillard.W zwiastunach znajdują się też sceny, które nigdy nie pojawiły się w filmie. Jedna z nich to Anakin w kapturze maszerujący przez korytarz krążownika Federacji Handlowej. Ujęcie to było ważne dla całości zwiastunu, jednak już wtedy planowane do wycięcia w filmie.Drugie ujęcie to Ki-Adi-Mundi odwracający się w hangarze, w momencie gdy został przypieczętowany jego los. Gdy powstawał zwiastun, Mygeeto było jeszcze niezanimowane, więc dodano inne tło, które finalnie nawet nie miało się pojawić z Ki-Adi-Mundim.Jako uzupełnienie oficjalnego przewodnika warto zwrócić uwagę, na scenę która otwiera pełny zwiastun, czyli prom klasy Theta w towarzystwie V-Wingów przylatujący na Coruscant. Tej sceny również nie ma w finalnym filmie, od razu widać jak prom Theta i myśliwce przylatują do budynku medycznego.

Oczywiście to tylko część smaczków, może inne zostaną kiedyś zebrane w podobny sposób.


Wszystkie zdjęcia do trzech części przewodnika dostępne są również w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (36)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #23

2005-07-12 21:55:00 StarWars.com

Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się dwudzieste trzecie zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
Tym razem na zdjęciu ukazano kadr filmowy. Zaprezentowano na nim jedną z początkowych scen Zemsty Sithów. Chodzi o sekwencje na okręcie „Niewidzialna Ręka”.

Na zdjęciu widać dwie postaci, są nimi Obi-Wan Kenobi, a także Grievous. Generał szykuje się do ucieczki. W dalszej scenie filmu drogę wyjścia zablokował mu sam Anakin Skywalker. Dlatego Grievous był zmuszony do dosyć niekonwencjonalnego wyboru.
Chodzi o zniszczenie okna na mostku okrętu, a co za tym idzie niespodziewanej ucieczki po przyczepieniu haku do kadłuba statku przez Generała, jak i jego przejściu do kapsuły ratunkowych.
KOMENTARZE (70)

Zemsta Sithów

Smaczki Zemsty Sithów – Część II

2005-07-10 21:55:00 StarWars.com

Niedawno pisaliśmy o Smaczkach Zemsty Sithów. Poniżej prezentujemy kolejną część przewodnika.


Dużo ciekawostek znajduje się w budynku Opery Galaktyk. Gdy Anakin biegnie po schodach mija Dannla Faytonni'ego, w którego ponownie (jak w AOTC), wcielił się Anthony Daniels, tym razem bez maski C-3PO.Wśród innych osób migających w korytarzu zobaczymy Horoxa Ryydera (z TPM) oraz Greeatę i Rystall (z ROTJ). Widać też senator Chi Eekway stojącą obok niebieskoskórego Barona Papanoidy. W postać Chi Eekway wciela się Katie Lucas, a jej ojciec, reżyser i scenarzysta - George Lucas to właśnie Baron Papanoida. Amanda Lucas pojawia się w filmie jako Terr Taneel.W jednej z lóż, obok Palpatine'a widać VIPów z ILM. Są tam Jill Brooks, Rob Coleman, Janet Lewin a w tylnym rzędzie za nimi Roger Guyett, Denise Ream i John Knoll. Knolla widać też w momencie gdy Palpatine mówi o Plageuisie.
Podczas rozmowy Palpatine'a z Anakinem widać jak pod nimi przechodzi postać imieniem Janu Godalhi. W tę rolę wcielił się Pablo Hidalgo, redaktor StarWars.Com i Insidera.
Colman, Guyett, Brooks i Hidalgo są też w tle schodów, gdy Anakin biegnie do środka. Taka mała niezgodność czasowa.Na Kashyyyku również znajdziemy kilka żartów. Wśród nich na jednym latającym stworze o nazwie Cancell, można dostrzec jeźdźca razy Aleenan. To ten sam gatunek, co uczestnik wyścigów podracerów, Ratts Tyerell.W tle Kashyyyku widać też Republikański Niszczyciel Gwiezdny klasy Venator, którym Yoda przyleciał na planetę Wookieech. Wylądowali nim między drzewami.Wśród drzew jest też Luminara Unduli, która organizuje obronę plaży. Mistrzyni Jedi nie grała tym razem Mary Oyaya, lecz Fay David, szefowa departamentu Artystycznego. Zagrała ona wcześniej dworkę w TPM i Shaak Ti w bibliotece w AOTC.Niektórzy fani twierdzili, że widzieli Aurrę Sing w gabinecie Palpatine'a. W momencie gdy Palpatine wyjawia Anakinowi, kim jest, w tle widać płaskorzeźbę, przedstawiającą bitwę Jedi i obcych i stwory używające Ciemnej Strony.Zanim Boga pojawia się na ekranie w ujęciu widać kilka ciekawych rzeczy. Dactilion - przypominający pterodaktyla stwór - łapie w pysk kawał mięsa, a inny Utapaun wyprowadza pająka wielkości psa na spacer.
Część osób znalazła figurkę Utapana uzbrojonego w broń, przypominającą widelec. W filmie ten wojownik miga tylko przez chwilę. Widać go na grzbiecie dactiliona, w momencie gdy rozpoczyna się bitwa na Utapau.W tle 10 poziomu, gdy Obi-Wan gwiżdże na Bogę, by ścigać Grievousa, widać jak szturmowiec klon, który zgubił swoją broń, walczy na pięści z droidem bojowym.Zdjęcia do drugiej części Smaczków z Zemsty Sithów możecie znaleźć w tym linku>>>.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Smaczki Zemsty Sithów - Część I

2005-07-09 17:27:00 StarWars.com

Jak w każdym filmie Gwiezdno-wojennym, w tle pojawia się cała masa różnych ciekawych nawiązań i żartów. Na oficjalnej ukazał się trzy częściowy przewodnik (po niektórych z nich. Może zawierać pewne spoilery, zwłaszcza gdy ktoś próbuje je samemu odnaleźć, oglądając film wiele razy.

Poniżej prezentujemy pierwszą część przewodnika.Podczas bitwy kosmicznej, kiedy promień błękitnego lasera wypuszczony z Republikańskiego Niszczyciela Gwiezdnego rozcina fregatę Klanu Bankowego wpół, a chwilę później następuje eksplozja. Kamera przez chwile koncentruje się na dużym fragmencie statku Federacji, a potem wraca ku pojazdowi Republiki. Tak na prawdę jest to zlew kuchenny.


Innym żartem jest dźwięk zwany „Wilhelmem”. To dźwięk nagrany ponad dekadę temu, reprezentujący krzyk, który z czasem stał się „efektem dźwiękowym zwierzęcia” w wielu filmach, nad którymi Ben Burtt pracował przez wiele lat. W ROTS jest on użyty jako krzyk szturmowca klona rzuconego przez wybuch działa, podczas otwierającej film bitwy.


Wiele nawiązań do oryginalnej trylogii znajdziemy też w małych, subtelnych elementach filmu, jak chociażby komputerowy system namierzania myśliwców. Wyświetlacz zarówno w myśliwcach Obi-Wana jak i Anakina przypomina on trochę ten z TIE Advanced Dartha Vadera, podczas gdy ikonki wyświetlające się na ekranie przypominają te znane z X-wingów.


Dużo ciekawych rzeczy dzieje się podczas bitwy nad Coruscant. W jednym z tych rzeczy jest abordaż? Statku Federacji. Niszczyciel Republiki jest złapany pomiędzy masywne ramiona pierścienia statku Federacji Handlowej. Co on tam robi? Nie wiadomo. Może statek Federacji złapał niszczyciel Republiki w sidła. Według speców z Departamentu Animatyki, statek Republiki zadokował przy okręcie Federacji, a szturmowcy klony przedostają się na jego pokład.


Wśród nawiązań do trylogii jest też Sokół Millenium. Nie tam jakiś nieokreślony koreliański frachtowiec, ale Sokół, zanim wszedł w posiadanie Landa czy Hana Solo, tak przynajmniej twierdzi Lucas. Można go zobaczyć w momencie gdy widzimy doki Senatu, gdy przylatuje tam Palpatine, Skywalker i Kenobi. Ale to nie koniec. Na prawo od Sokoła stoją przynajmniej trzy pięknie wypolerowane skiffy z Naboo. Czyżby Padme miała zapasowe?


I choć wątek polityczny został wycięty z filmu, by móc lepiej oddać upadek Anakina, w filmie zobaczymy choć przez chwilę migających senatorów – Chi Eekway, Terr Taneel, Nee Alavar, Mon Mothmę, Giddean Danu, Male-Dee, Fang Zar, Meena Tills czy Fema Baab.


Niektórzy nie zauważyli, że Jar Jar mówi w ROTS. Gdy Senatorowie wybierają się za Palpatinem do budynku Senatu, Gunganin niechcący wpada na Senatora Orn Free Taa a ten mówi mu „Uważaj”. Na co Jar Jar odpowiada „Przepraszam”.
W filmie znajdują się też nawiązania do EU. W czasie gdy Obi-Wan zdaje raport z zebrania, które Anakin ominął, mówi mu o tym, że Mistrz Vos przeniósł swoje oddziały na Boz Pity. Jest to nawiązanie do Quinlana Vosa. Lucas chciał umieścić go w filmie, nawet napisał sekwencje z nim w scenariuszu, ale niestety nie została nigdy sfilmowana.

Zdjęcia są również dostępne w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #22

2005-07-09 16:23:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazało się dwudzieste drugie zdjęcie z serii Sith Snapshot. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.
Tym razem przedstawiono zdjęcie promocyjne na szarym tle. Widać na nim aktorkę Rebeccę Jackson Mendozę, która w Zemście Sithów zagrała Królową Brehę Organę, matkę adoptowanej Księżniczki Lei.
Królową Organę mogliśmy zobaczyć przy końcu Epizodu III, w scenie na planecie Alderaan, gdzie wraz z mężem przyglądali się przybranej córce.

Pozostaje pytanie z Powrotu Jedi, odnośnie wspomnień Lei. Czy Księżniczka Alderaanu była na tyle silna Mocą aby przypomnieć sobie kilka obrazów prawdziwej matki Padme przed śmiercią, czy też mówi Luke`owi o Królowej Brehi?
Na to pytanie nie otrzymamy odpowiedzi przez najbliższy czas – zapraszamy do dyskusji na forum>>>.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Sith Snapshots #21

2005-07-08 13:03:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej ukazało się dwudzieste pierwsze zdjęcie z cyklu "Sith Snapshots", zatytułowane "Nieba Felucii". Przedstawiono na nim stworzone komputerowo ujęcie, ukazujące nam właśnie niebo i krajobraz egzotycznej planety, na której śmierć poniosła Aayla Secura. Zdjęcie możecie zobaczyć zarówno tutaj, jak i tutaj.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #20

2005-07-07 12:23:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazało się dwudzieste zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Tym razem zaprezentowano komputerowy model na szarym tle. Zdjęcie przedstawia ścigacz BARC, którego model będzie zapewne użyty do ozdobienia nowych plakatów czy okładek książek z Gwiezdnej Sagi. Owy pojazd należał do sił Republiki.

W Zemście Sithów ścigacz BARC był zaprezentowany w jednej ze scen „rozkazu 66”. Na planecie Seleucami, z której Mistrz Quilan Vos przeniósł oddziały na Boz Pity, Stass Allie patrolowała obszar wraz z dwoma szturmowcami klonami na owych ścigaczach. Co ciekawe Mistrzyni Jedi leciała na innym modelu ścigacza, który wyglądał niemal identycznie jak te należące do Imperium w Powrocie Jedi na Endor. Jak wiadomo scena „rozkazu 66” ukazywała śmierć Jedi rozsianych na odległych planetach. Rozkaz na Seleucami przyjął komandor Neyo. Stass Alie poniosła niespodziewaną śmierć jak inni Jedi.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów na DVD 8 listopada

2005-07-06 10:55:00 TF.N

Jak donosi serwis TheForce.Net USA Today podało, iż letnie filmy roku 2005 trafią do naszych domów szybciej, niźli to bywało do tej pory. Wśród tych zapowiedzi znajduje się także Epizod III.

Niewątpliwy film nr. 1 w tym roku, czyli "Gwiezdne Wojny - Epizod III: Zemsta Sithów" zapowiedziany został w sklepach na 8 listopada. Jest to dokładnie ten sam tydzień, w którym, w latach poprzednich do sprzedaży trafiały takie hity jak "Shrek 2", czy "Gdzie jest Nemo".

Pozostałe filmy, mianowicie "Najdłuższy Jard", "The Amityville Horror", czy "Człowiek Ringu" trafią na półki sklepowe już pod koniec lata, jednak nie zostały podane konkretne daty.

W ostatnim kwartale tego roku ujrzymy także "Wojnę Światów", "Madagaskar", "Pana i Panią Smith", "Fantastyczną Czwórkę", "Czarownicę", "Królestwo Niebieskie", oraz "Batman: Początek".

KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #19

2005-07-02 22:16:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazało się dziewiętnaste zdjęcie z cyklu Sith Snapshot zatytułowane „Ćwicząca Trójka” (Training Trio). Niestety nie jest to kadr z filmu, a ujęcie promocyjne na szarym tle. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Na zdjęciu zaprezentowano trójkę Jedi: Whie`a (Coinneach Alexander), Mistrza Cina Dralliga (Nick Gillard) oraz Bene (córkę Ricka McCalluma - Mousy). Wszyscy zginęli z ręki Dartha Vadera, co było ukazane na hologramie, jaki oglądał Obi-Wan po ataku na Świątynie Jedi.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #18

2005-07-01 12:22:00 StarWars.com

Serwis StarWars.com opublikował niedawno osiemnaste zdjęcie z cyklu Sith Snapshot o tytule „Wątpliwa Przyszłość” (Uncertain Future) . Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Tym razem przedstawiono nieukończoną scenę z Zemsty Sithów. Na zdjęciu widać Padme Amidalę w swoim apartamencie na Coruscant. Co ciekawe za jej plecami można spostrzec zielony ekran. Mimo to kanapa do siedzenia jak i całe pomieszczenie zostało odpowiednio zbudowane przez specjalistów z Lucasfilmu.
Co ciekawe Padme ma na sobie tą samą suknie jak w sekwencji, w której ona jak i Anakin rozmyślają nad własną przyszłością. Wspomnianej scenie towarzyszył znakomity utwór Johna Williamsa pt.„Padme Ruminations”, który znalazł się na ósmej pozycji w albumie Zemsty Sithów. Jednak w owej sekwencji Amidala miała zdjęty kaptur, w przeciwieństwie do sceny zaprezentowanej na nowym Snapshocie.
Zdjęcie ukazuje zapewne scenę, w której Padme rozmawiała z senatorami o „Delegacji 2000” w swoim apartamencie. Niestety ta sekwencja nie znalazła się w Zemście Sithów.
KOMENTARZE (25)
Loading..