TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Lucas mówi systemowi VHS katedoryczne NIE, ...

2005-08-31 00:27:00 Resztki Imperium

Era VHS dobiega końca. Jak donosi TheForce.Net, Lucasfilm nie zamierza wydawać "Zemsty Sithów" w wersji kasetowej, koncentrując się jedynie na DVD. Dotyczyłoby to na pewno rynku amerykańskiego, lecz zarówno Lucasfilm jak i 20th Century Fox odmawiają komentarzy w tej sprawie. Jeśli tak się stanie, "Zemsta Sithów" będzie pierwszym liczącym się filmem, który pojawi się jedynie w wersji DVD, omijając kasety wideo. Może się tak stać, także dzięki niesamowitemu rozwojowi rynku płyt DVD. Dystrybutorzy już wcześniej zwracali do Foxa i Lucasfilmu setki niesprzedanych kaset wideo z "Gwiezdnymi Wojnami", powód praktyczny brak zainteresowania tym nośnikiem.

Ale nie tylko Lucasfilm zamierza pożegnać się z kasetami. Podobnie postępuje też Buena Vista, która w tym roku na DVD wyda w USA "Autostopem przez galaktykę", "Dark Water" czy "Garbi - Super bryka". Wszystkie te pozycje zostaną wydane jedynie w wersji DVD. Na razie poza Buena Vistą i Foxem inne studia jedynie obserwują trend, lecz same nie robią nic w sprawie uśmiercenia VHS. Z tym, że Fox wciąż jeszcze się waha. "Roboty" czy "Pan i Pani Smith" zostaną wydane w obu wersjach - VHS i DVD.

Tymczasem Universal i Dreamworks przyjęły inną taktykę. Ich produkty będą dostępne na DVD i VHS, lecz lokalni dystrybutorzy nie będą mogli zwrócić im niesprzedanych kopii kaset. To ma spowodować określenie realnego zapotrzebowania na kasety wideo. Co ciekawe, również niektórzy sprzedawcy zaczynają omijać premiery VHS (w tym sieć Wal-Mart), nie informując klientów o nowościach, ani nie wystawiając ich.

W Polsce Imperial nadal ma w swoich zapowiedziach zarówno wersję VHS i jak i DVD. W dodatku obie z datą premiery 31 października 2005, mimo pogłosek o zmianie daty, więc los wersji VHS wcale nie jest już taki pewny.

Za Wikipedią:

VHS (ang. Video Home System) - popularny standard zapisu i odtwarzania kaset video przeznaczony dla rynku konsumenckiego. Został opracowany przez firmę JVC w roku 1976.

W latach osiemdziesiątych VHS wygrał walkę o prymat na rynku z konkurencyjnymi formatami Betamax (opracowanym przez Sony) oraz video 2000 (Philips), które były bardziej zaawansowane techologicznie. Niestety o zwycięstwie formatów zadecydowała niska cena VHS oraz błędy w polityce firmy SONY, która kupując pod koniec lat 80. licencje na VHS zaprzestała promocji Betamaxa.

Rodzielczość pozioma obrazu w formacie VHS wynosi 240 linii. Wymiary kasety w mm 188x104x25, czas zapisu maks. 300 minut (600 minut w trybie LP).

W formacie VHS fonia zapisywana jest wzdłuż tasmy przy krawędzi; przy przesuwie 2,34 cm/sek uzyskuje pasmo 80Hz-10kHz. Wobec wymagań polepszania jakości dźwięku opracowano w latach 80. sposób zapisu na poziomie HiFi dodatkowymi głowicami wirującymi w głębszej warstwie taśmy tzw. wybieranie głębokościowe. Skos ścieżek audio jest inny od skosu scieżek video, co uniemożliwia zakłócenia między nimi. Osiągnięte pasmo: 20Hz-20kHz, dynamika powyżej 90dB. Magnetowidy tego typu oznaczone są VHS HiFi, mają 6 głowic na bębnie wizyjnym (4 video + 2 audio).

Istnieje także format S-VHS (Super-VHS) opracowany na bazie VHS, zapisujący jednak sygnał na wyższej częstotliwości, a więc kompatybilny z VHS tylko w jedną stronę. Oznacza to, że nie można odtwarzać kaset S-VHS na magnetowidzie VHS, odwrotnie tak.

Sygnał w magnetowidach S-VHS na wyjściu rozdzielony jest na dwie składowe: luminancję (informacja o jasności) i chrominancję (informacja o kolorze), dzieki czemu barwy są świetnie reprodukowane a rozdzielczość przewyższa 400 linii. W formacie S-VHS standardowo dźwięk zapisywany jest na poziomie HiFi. Modele najwyższej klasy 7–głowicowe posiadają dodatkową głowicę kasującą (4 video + 2 audio + 1 flying erase head).

Kompatybilny ze standardowym VHS jest mikro format VHS-C, który po załadowaniu do kasety matki jest odtwarzany w stadardowym magnetowidzie VHS. Pracująca na mniejszych rozmiarowo kasetach pochodna VHS znalazła zastosowanie w domowych kamerach video. Analogicznie opracowano kamery S-VHS-C.

Istnieje też odmiana D-VHS (Digital VHS), jednak od czasu ekspansji DVD jest produktem kolekcjonerskim. Format ten zapewniał doskonałą jakość obrazu cyfrowego na poziomie 500 linii przy bardzo długim czasie nagrywania na kasecie: nawet do kilkunastu godzin obrazu cyfrowego przyzwoitej jakości, lub kilkudziesięciu godzin przy jakości VHS (ok. 250 linii). Fenomen tych magnetowidów to także jakość nagrań analogowych VHS na poziomie 300 linii oraz możliwość rejestracji cyfrowo w formacie HDTV (High Definition TV) w rozdzielczości 1080 linii. System wręcz idealny, jednak mniej wygodny od płyty DVD, co prawdopodobnie zdecydowało o jego rynkowej przegranej.

DVD - (ang. Digital Versatile Disc czyli Cyfrowy dysk ogólnego przeznaczenia).

DVD jest standardem zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz pozwalającym osiągać większe pojemności poprzez większą gęstość zapisu. Dzieli się na przeznaczony tylko do odczytu DVD-ROM oraz umożliwiający zapis DVD-RAM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL. Dyski DVD w zależności od typu mogą pomieścić od 4.7 GB (jednowarstwowe, jednostronne płyty DVD) do ponad 17 GB danych (obustronne, dwuwarstwowe DVD). W przeciwieństwie do płyty CD, płyta DVD musi zawierać system plików. System plików używany przez płyty DVD to UDF, będący rozszerzeniem standardu ISO 9660, który używany jest do zapisywania danych na płytach CD.

Oprócz standardów DVD jako nośnika danych, rozróżniamy standardy aplikacyjne, takie jak DVD-Video i DVD-Audio.

Rodzaje płyt DVD:

DVD-ROM (tylko do odczytu, tłoczone)
DVD-R/RW (R="Recordable" - umożliwiają jednokrotny zapis, RW = "ReWritable" - wielokrotnego
zapisu)
DVD-RAM
DVD+R/RW
KOMENTARZE (51)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #51

2005-08-30 20:43:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze pojawiło się pięćdziesiąte pierwsze zdjęcie z serii Sith Snapshot, które nosi tytuł „Wiszący Palpatine” (Clinging Palpatine). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem ponownie zaprezentowano scenę, która została wycięta z Zemsty Sithów. Widać na niej Palpatine`a przed momentem, w którym statek „Niewidzialna Ręka” musiał odwrócić stateczniki, aby przywrócić maszynę do lotu.
Co ciekawe scena ze zdjęcia miała odbyć się jeszcze przed tym jak Anakin, Obi-Wan i Kanclerz znaleźli się na mostku okrętu Grievousa.
Jak widać na zdjęciu Palpatine walczy o swoje życie. Trzyma się mocno pewnej części na pokładzie statku.
Wokół planu rozłożony był niebieski ekran, który ILM miało zastąpić efektami wnętrza „Niewidzialnej Ręki”.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów na DVD w Polsce miesiąc później - Update

2005-08-27 15:38:00 Stopklatka.pl

Serwis dvdmania.pl informuje, że polska premiera DVD z filmem "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów" przesunięta została na 1 grudnia. To o ponad miesiąc później niż wcześniej planowano.

Wydanie DVD z "Zemstą Sithów" będzie rzecz jasna dwupłytowe, a wśród dodatków znajdą się materiały dokumentalne o produkcji, filmiki o pracy kaskaderów oraz o transformacji Anakina Skywalkera w Dartha Vadera. Nie zabraknie także serii 15 filmików dokumentalnych, które zostały stworzone specjalnie dla Internetu. W regionie 1. (USA i Kanada) pojawią się dwie wersje filmu (widescreen i pełno ekranowa). Przygotowano dźwięk Dolby Digital 5.1 EX.

Kilka tygodni temu szeroko informowano, że wydanie DVD filmu w Polsce pojawi się dzień wcześniej niż w USA, gdzie premiera zapowiadana jest na 1 listopada.

"Zemsta Sithów" zarobiła już na świecie 828 mln dolarów (z tego 378,7 w USA i 449,5 poza granicami Stanów).


Update:
Firma Imperial potwierdza opóźnienie wydania Zemsty Sithów na dvd w Polsce. Przyczyna jak na razie nie jest znana, ale można spekulować, że ma powiązanie z LucasFilmem.

O zamieszaniu wokół daty premiery ROTS DVD porozmawiaj na Forum.
KOMENTARZE (91)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #50

2005-08-27 11:56:00 StarWars.com

Niedawno w serwisie StarWars.com zostało opublikowane pięćdziesiąte zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „R2 również uwięziony” (Artoo Traped Too). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Na nowym zdjęciu zaprezentowano niewykorzystaną scenę w Zemście Sithów.
Droid miał zostać schwytany przez tarczę promieniową na statku „Niewidzialna Ręka”, wraz z Anakinem, Obi-Wanem i Palpatine`em. Jednak była to sekwencja alternatywna, ponieważ planowano w tym czasie wykorzystać R2 do innej sceny.
Jak mogliśmy się przekonać w filmie, droid był poza owa tarczą. R2 miał pomoc wydostać się z pułapki obu Jedi i Kanclerzowi, jednak przeszkodziły mu w tym droidy Konfederacji.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #49

2005-08-26 22:14:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się czterdzieste dziewiąte zdjęcie z serii Sith Snapshot, zatytułowane „Rozporządzenia Cottona” (Cotton’s Orders). Możecie je zobaczyć w tym linku>>> lub tutaj>>>.

Na nowym Snapshocie widać plan kokpitu Tantive IV. Dodatkowo można spostrzec dwie znane postacie związane z Gwiezdną Sagą.
Na pierwszym planie widzimy aktora Jeremy`ego Bullocha, który w Klasycznych Epizodach grał Boba Fetta. W Zemście Sithów Bulloch powrócił do Sagi, wcielając się w Kapitana Coltona, pilota Tantive IV. Co ciekawe owa postać pojawiła się nawet w adaptacji powieściowej Nowej Nadziei.
W dalszej części planu widać twórcę Gwiezdnych Wojen George`a Lucasa.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #48

2005-08-25 12:14:00 StarWars.com

Niedawno pojawiło się na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze czterdzieste ósme zdjęcie z cyklu Sith Snapshot, które nosi tytuł „Wyjście Kenobiego” (Kenobi Emerges). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Na nowym Sith Snapshocie zaprezentowano scene na planecie Mustafar, która nie została do końca ukończona przez ILM, gdyż całość jest pokryta zielonym ekranem.
Zdjęcie przedstawia Obi-Wana Kenobiego stojącego na kładce statku (skiffa) z Naboo. W dalszej części owej sceny Mistrz Jedi wyszedł ze statku Padme, aby przemówić do rozumu swojemu byłemu uczniowi, który dał się uwieść Ciemnej Stronie Mocy.
Po dramatycznej rozmowie Anakina i Obi-Wana, wywiązał się między nimi znakomity pojedynek na miecze świetlne.
KOMENTARZE (35)

Zemsta Sithów

Opis drugiego dysku DVD E3?

2005-08-24 23:52:00 Resztki Imperium

Polska premiera Zemsty Sithów przewidziana jest na 31 października tego roku. Jednak w sieci pojawiły się plotki, dotyczące tego co ma się znaleźć na drugiej płycie z dodatkami. Nie wiadomo na ile to prawda, ale wygląda dosyć ciekawie.

* Osiem usuniętych scen z odpowiednim wprowadzeniem. Sceny te mają nazwy: Zbiornik z paliwem, Trzęsący się Grievous, Wysiłki Palpatine'a, Przeznaczenie Shaak Ti, Narodziny Rebelii, Ucieczka Yody z Kashyyyku (rozszerzona), Stary Przyjaciel, Odległa planeta Dagobah, Śmiertelny budynek (rozszerzona).
* "To the Dark Side" (85 min.): nowy dokument o produkcji III części sagi.
* "The Bridge of the Saga": Układanie ostatnich kawałków puzzli.
* "Brother Vs. Brother" dokument o trudnościach pracy nad niesamowitym pojedynkiem.
* Dwa dokumenty, jeden o Anakinie i drugi o efektach.
* Dokumenty internetowe
* Eksluzywne zdjęcia z produkcji
* Plakaty
* Kampania reklamowa na świecie
* Zwiastuny i reklamy TV
* "This is not the end of Star Wars": dokument o przyszłości sagi
* Osiągnięcia ILMu
* Link do strony WWW

O DVD z Zemsty Sithów można porozmawiać w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #47

2005-08-24 23:18:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazało się czterdzieste siódme zdjęcie z serii Sith Snapshot. Nosi ono tytuł “Coleman: Reżyser Wookieech” (Coleman: Wookiee Director). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Tym razem zaprezentowano zdjęcie z planu Zemsty Sithów. Widać na nim trzy postacie. Jedną z nich jest Rob Coleman, kierownik animacji w Industrial Light& Magic. Za nim można spostrzec dwóch Wookieech.

To właśnie Rob Coleman pracował na planie w Sydney wraz z przebranymi za mieszkańców planety Kashyyyk aktorami. Większość scen zależała właśnie od kierownika animacji w ILM. Warto zaznaczyć, iż cały plan był pokryty niebieskim ekranem, co utrudniało pracę aktorom. Jednak Coleman starał się, aby animacja Wookieech wypadła jak należy.
Efekt jego pracy mogliśmy podziwiać w kinie w trakcie seansu Zemsty Sithów.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Zmiana planów marketingowych ROTS

2005-08-23 19:45:00 Resztki Imperium

Lucasfilm niedawno musiał zmienić godziny nadawania reklam ROTS w amerykańskich telewizjach. Powodem tego zamieszania był CARU (Wydział Kontroli Reklamy Dziecięcej Biura Lepszego Biznesu), który zaprotestował przeciw nadawaniu reklam filmu w kategorii PG-13 podczas programów przeznaczonych dla publiczności w wieku od 2 do 11 lat. Lucasfilm nadawał takie reklamy między innymi na Cartoon Network.
Po wymianie zdań z CARU, LFL wycofał się z emisji reklam podczas programów przeznaczonych dla młodszej widowni. CARU zgłosiło projekt, by stacje telewizyjne w ogóle nie reklamowały filmów z kategorią PG-13 podczas programów przeznaczonych dla młodszych dzieci, argumentując to, że produkty nie przeznaczone bezpośrednio dla dzieci nie powinny wpływać na ich kształtujące się potrzeby konsumenckie. Lucasfilm nie zgadza się z tymi argumentami, ale przyjął orzeczenie CARU i zastosował się do sugestii.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #46

2005-08-20 21:08:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com ukazało się czterdzieste szóste zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „Zbliżenie na klona” (Clone Headshot). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem zaprezentowano zdjęcie z planu. Widać na nim aktora Temuerę Morrisona, który w Zemście Sithów grał wielu szturmowców klonów. Warto dodać, iż w Ataku Klonów Temuera wcielił się zarówno w Jango Fetta jak i jego klony.
Na owym zdjęciu można spostrzec przygotowania do nakręcenia sceny z pilotem myśliwca ARC-170, a konkretnie zbliżenia na niego. Temuera musiał specjalnie się do tego przygotować. Aktor ubrał niebieski kostium, który potem ILM przerobiło na strój pilota ARC-170.
KOMENTARZE (21)

Zemsta Sithów

Jedenasta pozycja Zemsty Sithów na świecie

2005-08-20 20:33:00 Resztki Imperium

Na dniach ROTS awansowało w światowym box officie, wyprzedzając Spidermana.
Obecnie Zemsta zarobiła na świecie 828 mln USD (z tego 378,7 w USA i 449,5 poza granicami Stanów). Dla porównania Spider Man ma 821 mln USD (403,7 w USA i 418 poza granicami Stanów).
Dziesiątą pozycję okupuje "Gdzie jest Nemo" z 864 mln USD (338,7 i 524,9). III Epizod Gwiezdnej Sagi niestety nie ma zbyt wielkich szans, by do 10 zrównać.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #45

2005-08-19 13:57:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazało się czterdzieste piąte zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Przedstawia ono Jaya Laga'aię, czyli filmowego kapitana Typho wraz z C-3PO podczas kręcenia sceny odlotu Padme na Mustafar. Fotos zatytułowany "Pożegnanie kapitana Typho" możecie zobaczyć tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #44

2005-08-18 10:51:00 StarWars.com

Niedawno na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadzie pojawiło się czterdzieste czwarte zdjęcie z serii Sith Snapshot. Zatytułowano je „Wybór Bogi” (Choosing Boga). Zapraszamy w to miejsce>>> lub w ten link>>>.

Tym razem na nowym Sith Snapshocie zaprezentowano kadr z Zemsty Sithów, który nie został całkowicie ukończony. Widać na nim aktora Ewana McGregora, a wokół niego zielony ekran. Owa sekwencja przedstawia scenę, w której zakapturzony Obi-Wan wybiera jaszczura „Boga” na planecie Utapau, aby kontynuować pościg za Generałem Grievousem.
Niestety owa sekwencja została wycięta z filmu.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #43

2005-08-16 22:26:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się czterdzieste trzecie zdjęcie z cyklu Sith Snapshot, które zatytułowano „Kashyyyk polem bitwy”(Battleground Kashyyyk). Możecie je zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Na nowym zdjęciu ukazano jedną ze scen na rodzinnej planecie Wookieech w Zemście Sithów. Chodzi o bitwę przy Kachirho, mieście umiejscowionym na drzewach niedaleko plaży. Kadr z filmu przedstawia ujęcie, w którym Wookiee wraz z siłami Republiki przygotowują się na atak ze strony Konfederacji.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nagroda dla Zemsty Sithów

2005-08-15 20:13:00 Stopklatka.pl

Ogłoszeni zostali laureaci Teen Choice Awards, nagród, które amerykańskie nastolatki przyznają swoim ulubionym filmom, aktorom i muzykom.

Niekwestionowanym triumfatorem tegorocznej edycji Teen Choice Awards jest "Pamiętnik", który otrzymał nagrody w ośmiu kategoriach. Poza tytułem najlepszego dramatu i romansu, obraz otrzymał także nagrody dla najlepszych aktorów (Ryan Gosling i Rachel McAdams), a także w kategoriach Najlepszy Pocałunek i Najlepsza Scena Miłosna.

Zwycięzcy Teen Choice Awards wyłonieni zostali w trakcie głosowania internetowego. Jak co roku głosować mogły tylko te osoby, które mają nie więcej niż 19 i nie mniej niż 13 lat.

Teen Choice Awards przyznawane są w kilkunastu kategoriach. Nastolatki wybierają nie tylko ulubione filmy i aktorów, lecz także najlepsze ich zdaniem seriale telewizyjne i najpopularniejszych muzyków.

Wśród laureatów Teen Choice Awards znajdują się (wybór):

Dramat
Pamiętnik

Akcja/Przygoda
Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów

Romans
Pamiętnik

Komedia
Napoleon Wybuchowiec

Thriller
Dom woskowych ciał

Aktor (Dramat)
Ryan Gosling (Pamiętnik)

Aktor (Akcja/Przygoda/Triller)
Chad Michael Murray (Dom woskowych ciał)

Aktor (Komedia)
Will Smith (Hitch)

Aktorka (dramat)
Rachel McAdams (Pamiętnik)

Aktorka (Akcja/Przygoda/Triller)
Angelina Jolie (Pan i pani Smith)

Aktorka (Komedia)
Sandra Bullock (Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza)


Pełna lista nagrodzonych znajduje się pod tym adresem>>>.

KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #42

2005-08-14 16:47:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze opublikowano czterdzieste drugie zdjęcie z serii Sith Snapshot. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.
Zdjęcie ukazane na nowym Snapshocie to ujęcie promocyjne, wykonane już tradycyjnie na szarym tle. Nosi ono tytuł „Zett Jukassa”. Przedstawiono na nim dziesięcioletniego padawana, w którego wcielił się Jett Lucas, czyli syn twórcy Gwiezdnych Wojen.

Zett Jukassa pochodził z planety Mon Gazza. Jak wszyscy padawani w Świątyni Jedi, tak i Zett został przyjęty do Zakonu już jako bardzo małe dziecko. Jego rodzice, handlarze kruszców, chcieli zapewnić mu lepszą przyszłość, daleko od niebezpiecznego świata w którym się urodził.
Kiedy Jukassa miał siedem lat, jego rodzice zostali bestialsko zamordowani. Zett nawet ich nie znał ale przy użyciu Mocy wyczuł, że wydarzyło się coś niepokojącego.
Mimo tego, że jego kontakt z rodzina był minimalny, gdyż został z nimi rozdzielony od razu po urodzeniu, nadal nosił w sobie pewne obrazy jak i uczucia co do nich.


Ciekawie odnosi się to do wspomnień księżniczki Lei, które poznaliśmy w Epizodzie VI Powrocie Jedi. Jeśli powoływać się na oficjalną, to mamy twierdzącą odpowiedź na pytanie, czy córka Padme była w stanie choć trochę ją pamiętać.

Zett Jukassa był uczniem Mistrza Mierme Unilla, który zginął w czasie Wojen Klonów. Po tym wydarzeniu pobierał nauki u Mistrza Cina Dralliga, w którego wcielił się w Zemście Sithów koordynator kaskaderów i mistrz miecza Nick Gillard.

Jukassa miał niewielka rolę w Epizodzie III. Widzieliśmy go w scenie na platformie lądowniczej w Świątyni Jedi po wydaniu rozkazu 66. Zett pokonał kilku szturmowców klonów należących do 501 legionu. Mimo to, zginął powalony strzałami z blasterów, dając możliwość ucieczki Senatorowi Organie.
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #41

2005-08-13 11:07:00 StarWars.com

Niedawno na bezpłatnej strefie StarWars.com ukazało się czterdzieste pierwsze zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „A Nose for Fashion”. Ujęcie możecie zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Tym razem na Snapshocie zaprezentowano zdjęcie promocyjne, które zostało wykonane już tradycyjnie na szarym tle. Widać na nim kobietę, która należy do stałych bywalców Opery Galaktyk na planecie Coruscant.
Pierwsze wrażenia na pewno związane są z maską, która ma na sobie owa postać. Co ciekawe właśnie ta część jej garderoby odnosi się dokładnie do tytułu nowego Sith Snapshota.
Maska wygląda trochę komiczne, zważywszy na wijącą w górę trąbę. Jak widać prowokująca projektantka mody Delva Racine poszła trochę za daleko z najnowszą kolekcją. Jednak wygląda to na celowe zamierzenie, które miało niewinnie sparodiować ludzki nos w finałowej odsłonie Gwiezdnej Sagi.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #39

2005-08-13 11:03:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnym Wojnom pojawiło się trzydzieste dziewiąte zdjęcie z serii Sith Snapshot, które zatytułowano „The Sword in the Clone”. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Nowy Sith Snapshot ukazuje kadr z Zemsty Sithów. Widać na nim scenę, w której Mistrz Yoda zabija przed wejściem do Świątyni Jedi, jednego ze szturmowców klonów należących do 501 legionu. Owa sekwencja ma miejsce po tym jak Darth Vader przybył na Mustafar zniszczyć ostatnich dowódców Separatystów.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Sto razy na ROTS?

2005-08-12 21:29:00 StarWars.com

To, że fani wielokrotnie chodzą na ukochany film do kina, jest w miarę akceptowalne, ale czasem pojawiają się takie osoby, które nawet w środowisku fanowskim odstają od normy. Byron Crystal widział „Zemstę Sithów” … sto razy. Właśnie jemu krótki artykuł poświęciła oficjalna.

Bantha Tracks ogłosiła konkurs, który polegał na tym, kto najwięcej razy obejrzy ROTS między 10 czerwca a 4 lipca 2005. Crystal swoje zgłoszenie wysłał 5 czerwca, mając na swoim koncie 58 wizyt w kinie na Zemście, a właśnie wybierał się 59 raz.
- Widzicie wielu fanów robi różne rzeczy, jedni kostiumy, inni piszą fanfiki, jeszcze inni wchodzą w kolekcjonerstwo, moim „zboczeniem” jest powtarzalne oglądanie. A ponieważ ROTS jest ostatnim z prequeli, trzeba było się postrarać – mówi Byron.
W czasie konkursu Byron Crystal zobaczył Zemstę 29 razy. Bilety zbierał już od Edycji Specjalnej, więc nie chcąc się z nimi rozstawać wysłał aktualne zdjęcie ich ilości.
Jest fanem sagi od 1977, kiedy to w wieku 8 lat po raz pierwszy zobaczył „Gwiezdne Wojny”. Wydał wtedy cały swój dobytek, by zobaczyć film drugi i trzeci raz. Już wtedy Gwiezdne Wojny były dla niego najważniejszym filmem.


Jednak powtarzalne oglądanie stało się jego nowym sportem, dopiero przy prequelach. Przy Mrocznym Widmie starał się przez pierwszy miesiąc chodzić na film każdego dnia, czasami zdarzało mu się pójść więcej niż raz.
- W pierwsze tygodnie wyświetlania, zawsze jest łatwo znaleźć przyjaciół, których można wyciągnąć na film – mówi Crystal – ale pod koniec miesiąca, musisz najczęściej liczyć na samego siebie.
W przypadku TPM, Byron oglądał film w kinach rozrzuconych po całym mieście, ale przy „Ataku klonów” w 2002, czynnikiem decydującym był dla niego cyfrowy projektor. Dlatego najczęściej oglądał film w Ziegfeld Theatre w Nowym Jorku. Oczywiście powtórzył swój cel i oglądał AOTC każdego dnia pierwszego miesiąca przynajmniej raz.
- Film podobał się wszystkim, więc było więcej towarzystwa, by oglądać go wielokrotnie. Tym razem skończyło się mniej więcej w siódmym tygodniu – wspomina Crystal.
Ostatni raz w kinie AOTC obejrzał na „małym” ekranie multipleksu Times Square we wrześniu 2002. W tym czasie przekroczył już setkę wyjść do kina i przestał dalej liczyć.
- Na szczęście wyszła wersja IMAX kilka tygodni później – śmieje się Byron.Gdy Crystal dowiedział się, że ROTS będzie grane w Ziegfeld jedynie przez pierwsze pięć tygodni, rozszerzył swój miesięczny plan, na pełne pięć tygodni, po to by lepiej zapamiętać niezapomniane cyfrowe wrażenie.
Obejrzenie filmu na tak dużym ekranie, w cyfrowej technologii z perfekcyjnym dźwiękiem pozwala zobaczyć i usłyszeć wszystkie najmniejsze elementy, których nie wychwyci się w normalnych kinach. W dniu 10 sierpnia Crystal wybrał się na ROTS po raz setny.Bantha Tracks: Jak oceniasz Zemstę w porównaniu z innymi filmami z serii?
Byron Crystal: Dla mnie zawsze ciężko jest uszeregować ulubione filmy z sześci epizodów. Dwie trylogię są jak zupełnie inne zwierzęta. Ale „Zemsta Sithów” jest z pewnością kluczowa i ulubionym z prequeli.
Bantha Tracks: Które miejsce w Ziegfeld jest najlepsze?
Byron Crystal: Postanowilem zaznaczać i notować każde z obejrzeń na tyle biletów. M107 – w samym centrum. Rząd M jest najlepszy, ale K i L też nie są złe.
Bantha Tracks: Która scena jest twoją ulubioną?
Byron Crystal: Moment w którym Anakin wchodzi do gabinetu Palpatine’a. Widać relację między Anakinem a Imperatorem. Fajnie było też zobaczyć Dartha Vadera ale jeszcze bez stroju i maski. Moją ulubioną pojedynczą sceną jest Czystka Jedi. Zrujnowanie zakonu z rąk Vadera to coś, o czym słyszeliśmy od samego początku, dobrze było to w końcu zobaczyć. No i klony zdradzające Jedi, jak Palpatine obserwuje jak zaciska się jego pułapka.
Bantha Tracks: Którą scenę byś wyrzucił z filmu? Która spowodowała, że chciałbyś wyjść z kina?
Byron Crystal: Mam taką zasadę, że nie wychodzę z kina w czasie filmu, nawet przy nie Gwiezdnych Wojnach. Ale gdybym miał wybrać, byłaby to scena w korytarzu Świątyni Jedi, gdzie Obi-Wan i Anakin rozmawiają zaraz po tym, jak Skywalker został przyjęty do Rady. Bardzo lubię ten dialog i rozumiem jego konieczność, ale po wielu obejrzeniach, jest to scena do której tęskniłbym najmniej.
Bantha Tracks: Czytałeś może nowelizację Stovera? Jeśli tak, co o niej myślisz?
Byron Crystal: Czytałem. Nowelizacja jest interesująca, ale traktuję ją jako Expanded Universe. Dla mnie opowieść Gwiezdnych Wojen to po pierwsze i przede wszystkim filmy. Z drugiej strony, jest to interesująca możliwość rozwinięcia historii i motywacji postaci, a także liźnięcie czegoś, co nie zostało zamieszczone w filmie. Jak chociażby konwersacja Yody z Qui-Gonem na Polis Massa. Może ta scena pojawi się na DVD, będę miał skrzyżowane palce.


Swoją drogą ciekawe, czy w Polsce znajdzie się takiego ortodoksa. Póki co zapraszam wszystkich do wypowiedzenia się w stosownym temacie na forum>>>, gdzie chwaliliśmy się swoimi dokonaniami w dziedzinie chodzenia na ROTS.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #40

2005-08-11 11:36:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się czterdzieste zdjęcie z serii Sith Snapshot, które zatytułowano „Final Send Off”. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem na nowym Snapshocie zaprezentowano kadr z Zemsty Sithów. Widać na nim Anakin Skywalkera, w którego wcielił się aktor Hayden Christensen. Wybraniec przygląda się kanonierce, na której pokładzie Mace Windu wraz z grupką Jedi zmierzają w celu zaaresztowania Palpatine`a.
Warto wspomnieć, iż przed tą sceną Kanclerz zdradził Anakinowi, że jest Mrocznym Lordem Sithów. Jednak Skywalker był zbytnio zakłopotany, nie wiedział komu ma tak naprawdę ufać, czy Jedi, czy może oddanemu przyjacielowi, który nigdy go nie zawiódł. Dlatego nie zdecydował się go zabić, a przekazać w ręce Jedi.
Naoczną prawdę Skywalker uzyskał dopiero w biurze na Coruscant, gdzie zobaczył jak Windu chce zabić Palpatine`a. Anakin dokonując słusznego według niego wyboru, stał się Sithem o imieniu Darth Vader. Wszystko po to aby mógł uratować swoją żonę Padme, w której był szalenie zakochany...
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Cena Zemsty Sithów na DVD oraz kilka dodatków z 2 płyty

2005-08-07 22:27:00 E-DVD.pl i OceanDVD.pl

Polska premiera DVD Zemsty Sithów jest przewidziana na 31 października tego roku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj>>>.
Na łamach sklepu internetowego E-DVD.pl jak i OceanDVD.pl można już składać zamówienia na cyfrowy nośnik DVD z Epizodem III. Co ciekawe znana jest również cena. Wynosi ona w sklepach internetowych 74-75zł. Trzeba jeszcze doliczyć koszty wysyłki, które wynosza około 10zł.
Należy się spodziewać, iż w sklepach typu Media Market, cena Zemsty Sithów na DVD będzie się wahać między 74-85zł.

Strona OceanDVD.pl opublikowała kilka dodatków z drugiej płyty DVD Zemsty Sithów. Co ciekawe większość tak jak na poprzednich wydaniach Nowej Trylogii DVD. Dodatki prezentujemy poniżej:

- obszerny dokument o realizacji filmu
- materiał "Explore the Prophecy of Anakin Skywalker as the chosen one"
-dokumenty o pracy kaskaderów
- dokumenty internetowe
- storyboardy
- zwiastuny
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #38

2005-08-07 21:52:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na StarWars.com pojawiło się trzydzieste ósme zdjęcie z serii Sith Snapshot. Nosi ono tytuł "Nadchodzący Grzmot"(Rolling Tunder). Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Na nowym Sith Snapshocie ukazano jedną z sekwencji na planecie Utapau. Chodzi o ucieczkę Grievousa przed generałem Kenobim.
Na zdjęciu można spostrzec pojazd kołowy (Wheel Bike), którym kieruje sam Generał Armii Droidów. Warto wspomnieć, iż w dalszej części tej sceny owy pojazd prawie przejechał by kilku szturmowców klonów.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #37

2005-08-06 20:44:00 StarWars.com

Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com zostało opublikowane trzydzieste siódme zdjęcie z serii Sith Snapshot, zatytułowane „Bezpośrednie Trafienie” (Direct Hit). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem na nowym zdjęciu zaprezentowano scenę z początku Zemsty Sithów. Chodzi o bitwę kosmiczną nad planetą Coruscant, a konkretnie walkę między krążownikami Republiki i Konfederacji. Na ujęciu widać wnętrze statku klasy Venator, a konkretnie hangar z turbolaserem. Działo zostaje zniszczone wraz z całym pomieszczeniem, na skutek salwy z krążownika Konfederacji. Co ciekawe w dalszej części tej sceny będzie można usłyszeć tzw. „jęk Wilhelm”, czyli krzyk szturmowca klona odrzuconego przez wybuch działa.
Podobny dźwięk można było usłyszeć w trakcie śmierci niektórych Szturmowców Imperium w Klasycznej Trylogii.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #36

2005-08-06 12:53:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach StarWars.com pojawiło się trzydzieste szóste zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Nosi ono tytuł "Dreadful Realization", który dokładnie odnosi się do zabijania Jedi w Zemście Sithów. Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Na nowym Sith Snapshocie ukazano jedną ze scen rozkazu 66. Widać na nim sekwencje śmierci Mistrza Ki-Adi Mundiego na śnieżno-krystalicznej planecie Mygeeto.
Co ciekawe, kiedy powstawał zwiastun, Mygeeto było jeszcze niezanimowane, więc dodano inne tło, które finalnie nawet nie miało się pojawić z Ki-Adi-Mundim. Owa scenę z trailera możecie zobaczyć tutaj>>>.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #35

2005-08-02 10:27:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com zostało opublikowane trzydzieste piąte zdjęcie z serii Sith Snapsthot. Zatytułowano je "Beachfront Berserkers". Zdjęcie możecie zobaczyć w tym miejscu>>> lub pod tym linkiem>>>.

Na nowym Sith Snapshocie ukazano bitwę na planecie Kashyyyk. Co ciekawe dzieje się ona na plaży, tuż przy domach Wookiee`ich umiejscowionych na drzewach. Pomocy mieszkańcom Kashyyyku udzieliły szturmowcy klony Republiki, pod dowództwem Mistrza Yody.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Zemsta Sithów na DVD - W Polsce dzień szybciej niż w USA!!!

2005-08-01 09:34:00 CONOP z PanoramaDVD

Ledwie przed tygodniem informowaliśmy o oficjalnej dacie amerykańskiej premiery DVD "Zemsty Sithów" (1 listopada br.), a już mamy kolejną, jeszcze lepszą wiadomość dla wszystkich Fanów Gwiezdnej Sagi. Otóż, jak nam powiedział przedstawiciel Imperiala, polska premiera DVD III części "Gwiezdnych wojen" planowana jest... dzień przed amerykańską, czyli 31 października!

Termin ten został oficjalnie ustalony w ubiegłym tygodniu, po ogłoszeniu przez Lucasfilm daty amerykańskiej premiery dwupłytowej edycji DVD "Zemsty Sithów" na 1 listopada 2005 roku. Wiadomo było już wówczas, że w Polsce film ten pojawi się na płytach również w okolicach tego dnia, jednak z pewnością nie samego 1 listopada, który jest w naszym kraju religijnym świętem. Spodziewano się jednak, że polska premiera nastąpi dzień lub kilka dni później... Tymczasem polski dystrybutor "Gwiezdnych Wojen" na DVD - Imperial pozytywnie wszystkich zaskoczył i zdecydował się wprowadzić "Zemstę Sithów" do sprzedaży już 31 października! Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że światowa premiera DVD trzeciej części gwiezdnej sagi Lucasa będzie miała miejsce w naszym kraju!!!

Poza datą Imperial nie ujawnia na razie żadnych innych szczegółów związanych z tym wydarzeniem. - "Sami wciąż czekamy na specyfikację dysków, którą powinniśmy otrzymać z Lucasfilmu w ciągu miesiąca. Wówczas dopiero będziemy mogli mówić o szczegółach polskiego wydania" - usłyszeliśmy w Imperialu.

Więcej o premierze "Zemsty Sithów" na DVD możecie przeczytać w naszej poprzedniej informacji na ten temat w tym miejcu>>>.


Update
To już bardziej taki krótki, informacyjny news, potwierdzający to, czego wszyscy się spodziewaliśmy. Na stronie dystrybutora filmu - firmy Imperial, pojawiła się zapowiedź zarówno wersji DVD jak i VHS (o której ostatnio nie mówi się jakoś). Obie są zapowiadane na 31 października.
KOMENTARZE (38)
Loading..