TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #66

2005-09-29 14:31:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com zaprezentowano sześćdziesiąte szóste zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Tym razem jest to fotos promocyjny, przedstawiający Dartha Sidiousa i Dartha Vadera stojących obok siebie z włączonymi mieczami świetlnymi. Zdjęcie zatytułowane "Sithowie będą rządzić" możecie obejrzeć tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Dodatki do ROTS

2005-09-28 22:53:00

1 listopada (na świecie, bo w Polsce 1 grudnia), pojawi się w końcu Zemsta Sithów na DVD. Będzie można w końcu obejrzeć ją w domu, cieszyć się niesamowitą jakością dźwięku i obrazu. Ale pakiet DVD to nie tylko film, to także drugi dysk pełen dodatków.

Jednym z nich jest nowy dokument Within a Minute, który można by określić mianem małej szkoły filmowej. To dokument, który koncentruje się na 49 sekundowej sekwencji filmu i ukazuje wszelkie aspekty jej tworzenia. Od najwcześniejszej fazy preprodukcji, gdzie artyści dopiero szkicowali kostiumy, po pracę operatorów kamery, charakteryzatorów, aż po nagrywanie muzyki i wiele innych. Kolejne kroki będzie opisywał Rick McCallum.

Setki imion i stanowisk wymieniono w napisach końcowych Zemty Sithów, ale dla większości odbiorców są one niezrozumiałe – mówi reżyser dokumentu Tippy Bushkin – koncentrując się na mniej niż 60 sekundach filmu, Rick McCallum i George Lucas ukazali cały proces tworzenia Epizodu III w zabawny i fascynujący sposób.

Będą też inne dokumenty. The Chosen One opowie o transformacji Anakina w Vadera, a It’s All For Real, który ukaże prace kaskaderów na planie. Będzie też 15 częściowy dokument Making Episode III, znany z Hyperspace.

Będą też dostępne wycięte sceny z Epizodu III. Członkowie Hyperspace będą mieli okazję zobaczyć trzy z nich wcześniej. Jim Ward potwierdził scenę lądowania na Dagobah.

Więcej informacji o kulisach Zemsty znajdziecie na Hyperspace.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Kolejne zdjęcia z wyciętych scen

2005-09-27 17:11:00 AM1154 za www.starwars-union.de

Nie minęło wiele czasu od informacji w której pisaliśmy o zdjęciach z wyciętej sceny z Yodą, a w sieci ukazały się już kolejne fotki, tym razem z jednej z najbardziej dyskusyjnych scen, które zobaczymy na drugim dysku zestawu DVD "Zemsty Sithów" - czyli śmierci Shaak Ti. Zdjęcia te potwierdzają wcześniejsze spekulacje, jakoby Mistrzyni Jedi miała zginąć z ręki Generała Grievousa na pokładzie "Niewidzialnej Ręki". To właśnie na pokładzie tego statku mają miejsce obydwie sceny przedstawione poniżej:


KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z wyciętej sceny z Yodą

2005-09-27 12:51:00 AM1154 za www.starwars-union.de

Wczoraj pisaliśmy o potwierdzeniu kilku wyciętych scen, które będziemy mieli okazję obejrzeć na drugim dysku DVD "Zemsty Sithów". Wśród tych scen jest także ta, przedstawiająca lądowanie Yody na bagnistej planecie Dagobah. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia z tejże sceny:


KOMENTARZE (31)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #65

2005-09-27 09:55:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com zaprezentowane zostało kolejne zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Przedstawiono na nim scenę w szybie turbowindy na pokładzie "Niewidzialnej Ręki", w momencie gdy Anakin z Obi-Wanem na plecach stara się uciec przed spadającą kabiną. Do pleców Kenobiego nadal przyczepiona jest linka asekuracyjna, którą twórcy usuną następnie za pomocą komputera. Sześćdziesiąte piąte zdjęcie, zatytułowane "Trudna sytuacja", możecie obejrzeć tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Usunięte sceny

2005-09-26 09:51:00 Darth First

Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa informacja dotycząca wyciętych scen, jakie zobaczymy na drugim dysku w zestawie DVD Zemsty Sithów. Jak informowaliśmy tutaj>>> łącznie ma zostać dodanych 12 sekwencji usuniętych z kinowej wersji filmu.

Poniżej prezentujemy listę 6 scen, jakie wejdą w skład wspomnianych 12.


Niebawem powinny zostać ujawnione kolejne sceny wycięte, a także zmiany jakie zaszły w wydaniu DVD Epizodu III.
KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Nowe fragmenty utworów z Epizodu III

2005-09-25 20:05:00 Trailery Batlefront 2

Niedawno pojawiły się trzy nowe zwiastuny gry Star Wars Battlefront 2. Pisaliśmy o tym w tym miejscu>>>.

W trailerze „Felucia” został dołączony ciekawy motyw muzyczny z Zemsty Sithów. Pochodzi on ze sceny w której Yoda ucieka z Senatu, a Darth Sidious wyczuwa, że Darth Vader jest w niebezpieczeństwie.
Fragment utworu został przekonwertowany z pliku mov na mp3. W pierwszej połowie słychać odgłos Ecklay`a na planecie Felucia. Utwór trwający 32 sekundy możecie pobrać tutaj>>>.

Kolejny fragment utworu pojawił się na albumie z muzyką Zemsty Sithów. Chodzi o 10. pozycje, czyli „Anakin`s Dark Deeds”. Jednak w filmie wydłużono lekko końcówkę, którą można usłyszeć przez kilka chwil w zwiastunie Mygeeto.
Fragment trwający 34 sekundy możecie pobrać tutaj>>>.

O poprzednim utworze z Epizodu III pt. „Strategia na Utapau”, pochodzącym ze zwiastunu Battlefront 2, infrmowaliśmy w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Koncept-arty z Zemsty Sithów

2005-09-24 12:33:00 Strangler za starwars-union.de

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się dwie galerie koncept-artów z Zemsty Sithów. Pierwszą z nich, należącą do Ryana Churcha możecie obejrzeć w tym miejscu, natomiast drugą - autorstwa Alexa Jaegera - znajdziecie na jego stronie internetowej.
Gorąco polecamy! Warto obejrzeć!
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #64

2005-09-24 10:03:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna strona poświęcona Gwiezdnej Sadzie opublikowała sześćdziesiąte czwarte zdjęcie z serii Sith Snapshot. Zatytułowano je „Wkomponowana Postać” (Stick Figure). Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

Tym razem na nowym Snapshocie zaprezentowano trójwymiarowy model pewnej postaci na jasno szarym tle. Chodzi o mieszkańca wulkanicznej planety Mustafar. Warto dodać, iż model na zdjęciu wygląda na wczesną jego wersję komputerową.

Mustafarianina mogliśmy podziwiać m.in. w scenie, w której Darth Vader wylądował na wulkanicznej planecie Mustafar i udał się do bunkra dowodzenia w celu zabicia ostatnich dowódców separatystów.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #63

2005-09-23 10:10:00 StarWars.com

W bezpłatnej strefie StarWars.com ukazał się kolejny, sześćdziesiąty trzeci, obrazek z serii "Sith Snapshot", zatytułowany "Niebieska odprawa".
Przedstawiono na nim niedokończoną scenę odprawy Obi-Wana tuż przed odlotem na Utapau. Na zdjęciu widzimy Kenobiego (Ewan McGregor) stojącego przy burcie swojego myśliwca, towarzyszą mu dwa klony - jeszcze w niebieskich kostiumach - czyli Temuera Morrison i Bodie Taylor, a wszystko to otacza niebieski plan. Nowego snapshota możecie zobaczyć tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #62

2005-09-22 19:20:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej ukazało się sześćdziesiąte drugie zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Na fotce przedstawiono jedno z niedokończonych ujęć "zemsty Sithów", a dokładniej fragment apartamentu Padme na Coruscant z wyjściem na balkon. Dzięki technice komputerowej ekipa George'a Lucasa nie musiała budować od początku do końca całego planu, przedstawiającego owy apartament. Ograniczono się jedynie do najważniejszych elementów, resztę zastępując zielonym planem, na który dopiero w ostatnich fazach produkcji naniesiono wszystkie szczegóły. Zdjęcie zatytułowane "Widok na balkon" możecie zobaczyć tutaj lub tutaj.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Lucas o serialu i scenach wyciętych z ROTS

2005-09-22 11:00:00 Resztki Imperium

New York Times niedawno przeprowadził krótki wywiad z Georgem Lucasem, w którym słynny reżyser mówił o scenach wyciętych z ROTS jak i o serialu aktorskim Star Wars.

Większość scen wyciętych z "Zemsty Sithów" to wątki polityczne, związane bezpośrednio z senatorami. Część z nich to konspiracyjne spotkania, które dały początek Sojuszowi Rebeliantów. Ale z drugiej strony, te sceny to również masa pięknych kostiumów, zwłaszcza Amidali, dodaje Lucas.

Lucas ponownie przyznał, iż będzie serial TV, ale raczej nie w roku 2006, gdyż nawet nie zaczął pisać scenariusza. Wcześniej prace nad serialem były zapowiadane na przyszły rok, a powstawać miał obok kontynuacji "Wojen Klonów".

Lucas dodał, że akcja serialu będzie miała miejsce między III, a IV Epizodem i że opowie o losach postaci drugo- i trzecioplanowych (głównie z filmów długometrażowych). To nie będzie serial o rodzinie Skywalkerów - będzie się dział w zupełnie innej części galaktyki.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Dodatkowy dysk do wydania DVD Epizodu III

2005-09-20 19:22:00 Walmart.com

Na łamach serwisu Walmart.com pojawiła się ciekawa informacja. Otóż chodzi o trzeci, dodatkowy dysku do wydania Zemsty Sithów na DVD.
Nowa płyta „The Story of Star Wars” (Historia Gwiezdnych Wojen) znajdzie się w oddzielnym opakowaniu.
Na dzień dzisiejszy niewiadomo czy będzie ona dostępna w sklepach wraz z wydaniem Zemsty Sithów na DVD. Prawdopodobnie będzie to dodatek w sieciach sklepów Walmart w USA.


KOMENTARZE (23)

Zemsta Sithów

Zdjęcia promocyjne Zemsty Sithów na DVD

2005-09-20 18:04:00 Strangler

Data wydania Zemsty Sithów na DVD zbliża się coraz szybciej. Premiera światowa zapowiadana jest na 1 listopada, podczas gdy polska dopiero na 1 grudnia, o czym pisaliśmy już tutaj i tutaj.
Kilka dni temu ukazały się również pierwsze fotosy promocyjne 2-płytowego zestawu. Możecie je obejrzeć poniżej:

- Vader i Palpatine
- Anakin i Obi-wan
- Yoda
- Wookie
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #61

2005-09-20 17:32:00 StarWars.com

Niedawno oficjalna strona poświęcona Gwiezdnej Sadze opublikowała sześćdziesiąte pierwsze zdjęcie z serii Sith Snapshot, które zatytułowano „Ostateczna Rozgrywka” (Showdown). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym linku>>>.

Na nowym Snapshocie ukazano jedną z filmowych scen, która nie została do końca ukończona. Wskazuje na to zielony ekran umiejscowiony na scenie trzeciej w Studiu Fox w Australii. Co ciekawe chodzi o sekwencje z planety Mustafar, rozgrywającej się na platformie lądowniczej.
Na wspomnianej scenie widać aktorów Haydena Christensena (Anakin Skywalker/Darth Vader), Ewana McGregora (Obi-Wan Kenobi) i Natalie Portman (Padme).

Cała sekwencja pochodzi z rozpoczęcia epickiego pojedynku pomiędzy dwoma bohaterami Wojen Klonów, Anakinem Skywalkerem i Obi-Wanem Kenobim.
Warto dodać, iż walka nie była do końca wyrównana. Wybraniec, który przeszedł na Ciemną Stroną i przyjął imię Darth Vader, miał ogromną przewagę nad swoim byłym Mistrzem, nawet do ostatnich chwil ich starcia. Gdyby nie wrodzony zmysł Obi-Wana, dzięki któremu udawało mu się czasem wyjść z opresji, Mistrz Jedi zginął by nad rzeką lawy.
Warto zaznaczyć, iż ciało Padme w post produkcji zostało umieszczone trochę bliżej mistrza Kenobiego.
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Szczegóły polskiego wydania DVD Zemsty Sithów

2005-09-17 13:02:00 Jaro za Panorama DVD

Jak donosi Panorama DVD:

Znamy już szczegóły polskiego wydania "Zemsty Sithów" na DVD, które ukaże się w sklepach 1 grudnia br. (światowa premiera to 1 listopada). Film podzielony został na 50 scen, będzie miał obraz w formacie 2.35:1 (anamorficzny 16:9) oraz ścieżki dźwiękowe: Dolby Digital 5.1 EX (oryginalna angielska + napisy) i polski dubbing DD 2.0.Oto oficjalne informacje polskiego dystrybutora o wydaniu DVD filmu "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów":

GWIEZDNE WOJNY: CZĘŚĆ III ZEMSTA SITHÓW
STAR WARS: EPISODE III REVENGE OF THE SITH

Saga "GWIEZDNYCH WOJEN" jest zakończona dzięki części III "ZEMSTA SITHÓW" na DVD. Rozdarty wewnętrznie pomiędzy lojalnością w stosunku do swego mentora Obi-Wana-Kenobi a kuszącą mocą Sithów, Anakin Skywalker odwraca się od rycerzy Jedi, dopełniając tym samym swoją drogę przejścia na ciemną stronę, by przeobrazić się w rezultacie w Dartha Vadera.
Możecie doświadczyć zapierającej dech skali widowiska dzięki najwyższej cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. a także przeżywać na nowo wszystkie bitwy i walki wraz z finałowym, kulminacyjnym pojedynkiem na miecze świetlne pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem. 2-dyskowe wydanie zawiera ponad sześć godzin fascynujących materiałów dodatkowych. Przekonajcie się jak wspaniale część III łączy sagę "GWIEZDNYCH WOJEN" w spójną całość.
Szczegóły wydania DVD:

Obraz: 2.35:1 (16:9)
Dźwięk: Dolby Digital 5.1 EX - angielski; DD 2.0 - polski dubbing, czeski, słowacki, turecki
Napisy: angielski, czeski, polski, turecki, słoweński, chorwacki
Czas trwania: 135 min
Dodatki:

 • DYSK 1
  - Dostęp do wybranych scen
  - Komentarze audio (angielski 2.0)

 • DYSK 2
  (Materiały dodatkowe w wersji oryginalnej)
  - Dokument o realizacji Części III - "Within A Minute: The making of Episode III" (ok. 79 min.)
  - 12 scen usuniętych
  - Materiał dokumentalny "It's For Real: The Stunts of Episode III" (ok. 11 min.)
  - Materiał dokumentalny "The Chosen One" - Darth Vader (ok. 14:35 min.)
  - Materiały dokumentalne z Sieci (ok. 123 min.)
  - Teledysk: "A Hero Falls" (ok. 4 min.)
  - Zwiastuny filmowe: 1. "Nostalgia" (teaser); 2. "Epic"
  - 15 reklamówek telewizyjnych (30-sekundowych)
  - Zwiastuny gier wideo: 1. BATTLEFRONT 2 XBOX/PS2; 2. EMPIRE AT WAR XBOX/PS2
  - Demo gry wideo BATTLEFRONT 2 XBOX/PS2
  - Galerie fotosów
  - Opcje na DVD-ROM umożliwiające wyłączny dostęp do ekskluzywnej strony na starwars.com  PODZIAŁ NA SCENY:

  1. Napisy początkowe
  2. Zemsta Sithów
  3. Bitwa o Coruscant
  4. Generał Grievous
  5. Uratowanie Kanclerza
  6. Konfrontacja z Grievousem
  7. Szczęśliwe pojednanie
  8. Grievous na Utapau
  9. Złe sny
  10. Narada z Yodą
  11. Żądanie kanclerza
  12. Rada Jedi
  13. Tajna misja
  14. Nie wybrany?
  15. Ziarno nieufności
  16. Tragedia Dartha Plagueisa
  17. Kashyyyk
  18. Braterskie pożegnanie
  19. Zagubiony bohater
  20. Przybycia na Utapau
  21. Obi-Wan kontra Grievous
  22. Rada wojenna Jedi
  23. Ujawnienie Sidiousa
  24. Pościg
  25. Mace poznaje prawdę
  26. Fatalna decyzja Anakina
  27. Mace kontra Sidious
  28. Powstań, Lordzie Vaderze
  29. Świątynia Jedi
  30. Rozkaz 66
  31. Czas odejść
  32. "Czekaj na mnie"
  33. Przegrupowanie
  34. Narodziny Imperium
  35. Straszliwa prawda
  36. Obi-Wan i Padmé
  37. Odejście Padmé
  38. "Złamałeś mi serce"
  39. Yoda u Imperatora
  40. Bitwa bohaterów
  41. Yoda kontra Sidious
  42. Ucieczka
  43. Poświęcenie
  44. Przybycie Imperatora
  45. Tajna dostawa
  46. Narodziny i odrodzenie
  47. Lord Vader
  48. Przyszłość bliźniąt
  49. Nowa nadzieja
  50. Napisy końcowe

  Jak zapowiada Imperial na swojej stronie internetowej, dwupłytowe wydanie DVD "Zemsty Sithów" kosztować ma 79,99 złotych (VHS - 49,99). Z pewnością jednak w dużych sieciach marketów cena ta będzie o kilka złotych niższa (podobnie jak wcześniej w przypadku poprzednich części gwiezdnej sagi na DVD).
  I jeszcze jedna ważna informacja - wydanie DVD "Zemsty Sithów", jakie pojawi się w krajach Europy Zachodniej już 1 listopada, nie będzie posiadało polskich napisów ani dubbingu!

  Tomasz Konopacki
  KOMENTARZE (66)
 • Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #60

  2005-09-16 22:45:00 StarWars.com

  Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy oficjalnego serwisu poświęconego Gwiezdnej Sadze pojawiło się sześćdziesiąte zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „Chodzący po rurach” (Pipewalker). Nowe ujęcie możecie zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

  Tym razem na nowym Snapshocie zaprezentowano wyciętą scenę z filmu. Można spostrzec na nim Anakina Skywalkera, w którego wcielił się bardzo dobry aktor Hayden Christensen, podtrzymującego się rury przy jego głowie. W tle widać zielony ekran.

  W owej sekwencji Anakin, Obi-Wan oraz Palpatine musieli przejść przez rozpadające się rury w korytarzu okrętu „Niewidzialna Ręka”. Jak można było zobaczyć w dokumentach internetowych z produkcji Zemsty Sithów, w pewnej chwili całe rusztowanie zostało zniszczone, przez co bohaterowie musieli wybrać inną drogę ucieczki.
  KOMENTARZE (22)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #59

  2005-09-15 15:39:00 StarWars.com

  Niedawno oficjalny serwis StarWars.com opublikował pięćdziesiąte dziewiąte zdjęcie z serii Sith Snapshot, pod tytułem „Wezwanie do Ataku” (A Call to Arms).
  Możecie je zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

  Tym razem na nowym Snapshocie zaprezentowano scenę na niebieskim ekranie. Pochodzi ona z bitwy na planecie Kashyyyk.
  Na zdjęciu można spostrzec wojownika rasy Wookiee. Wcielił się w niego Steven Foy.
  Wookiee wzywał swoich kompanów do walki, poprzez donośny dźwięk trąby wojennej.

  Sekwencje z bitwy na planecie Kashyyyk nie trwały zbyt długo w Zemście Sithów. Stanowiły one istne tło, kończące tym samym Wojny Klonów.
  Film skoncentrował się na jednym z najważniejszych wydarzeń w Sadze, jakim niewątpliwie jest droga Anakina Skywalkera na Ciemną Stronę Mocy.
  KOMENTARZE (20)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #58

  2005-09-13 16:14:00 StarWars.com

  Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze pojawiło się pięćdziesiąte ósme zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Zatytułowano je „Tenacious Jedi”. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

  Na nowym Sith Snapshocie ukazano nieukończoną sekwencję z Zemsty Sithów. Widać na niej Obi-Wana Kenobiego, w którego wcielił się znakomity aktor Ewan McGregor. Mistrz Jedi usilnie walczy o swoje życie, trzymając się brzegu platformy lądowniczej na planecie Utapau.

  Dolna połowa zdjęcia prezentuje zielony ekran, który ILM przerobiło na krajobraz miasta Pau. Z kolei w górnej części ujęcia widać brzeg platformy lądowniczej, którego trzyma się Kenobi. Dalej można spostrzec blaster Grievousa.

  Cała scena pochodzi z sekwencji walki Obi-Wana Kenobiego z Generałem Wojsk Konfederacji. Warto przypomnieć, iż Mistrz Jedi w czasie pojedynku na platformie lądowniczej nie używał miecza świetlnego.
  Obi-Wan zabił Grievousa używając jego blastera.

  Mistrz Jedi ponownie wykazał się trzeźwością umysłu w walce. Gdyby nie jego bystrość, przegrałby pojedynek z Dartem Vaderem na wulkanicznej planecie Mustafar.
  Ciekawie odnosi się to do kwestii Obi-Wana z Nowej Nadziei: „In my experience, there’s no such thing as luck” (Z mojego doświadczenia nie ma czegoś takiego jak szczęśliwy traf).
  Kenobi w Nowej Trylogii zawsze starał się szukać wielu rozwiązań w czasie walki, jak w przypadku pokonania Darhta Maula na Naboo, Grievousa na Utapau czy wyjścia cało z morderczego pojedynku z Anakinem.
  KOMENTARZE (20)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #57

  2005-09-10 16:05:00 StarWars.com

  Na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com opublikowano kolejne, pięćdziesiąte siódme zdjęcie z serii „Sith Snapshot” zatytułowane „Bieg z Balastem” (Encumbered Sprint). Możecie je zobaczyć tutaj>>> i w tym miejscu>>>.
  Tym razem zaprezentowano nie ukończoną scenę z Zemsty Sithów. Na nowym Snapshocie przedstawiono trzy postacie: Palpatine`a (Ian McDiarmid), Anakina Skywalkera (Hayden Christensen) oraz Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor).

  Zdjęcie pochodzi ze sceny, w której Kanclerz wraz z dwoma Jedi usiłują wydostać się z ‘Niewidzialnej Ręki”, okrętu flagowego generała Separatystów, Grievousa. Obi-Wan Kenobi jest nieprzytomny po pojedynku z Hrabią Dooku, przez co Skywalker musiał pomóc mu w ucieczce. Co ciekawe, niebieskie tło ILM zastąpiło nie korytarzem statku, a szybem windy.
  W ferworze walki nad planetą Coruscant, okręt doznał uszkodzeń stabilizatorów i przechylił się pionowo w kierunku planety. Przez zaistaniałą sytuację bohaterowie dostali się do szybu windy. Następnie po naprawieniu uszkodzeń „Niewidzialnej Ręki” wydostali się oni na główny korytarz ale zostali później schywani przez tarczę promieniową.
  KOMENTARZE (20)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #56

  2005-09-09 14:07:00 StarWars.com

  Niedawno oficjalna strona poświęcona Gwiezdnej Sadze opublikowała pięćdziesiąte szóste zdjęcie z serii Sith Snapshote, pod tytułem „Ostatnie Spotkanie” (Final Conference). Fotografię prezentujemy tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

  Nowy Sith Snapshot prezentuje nieukończoną scenę z Zemsty Sithów. Widać na niej pokój obrad na planecie Mustafar. Warto zaznaczyć, iż w rzeczywistości owy plan znajdował się na scenie drugiej w Studiach Fox w Australii.

  W tle można spostrzec Nute`a Gunray`a jak i dwóch Neimoidiańskich strażników.
  Sceny na wulkanicznej planecie Mustafar, a konkretnie w pokoju obrad, były ostatnimi w jakich mogliśmy zobaczyć Nute`a Gunray`a. Zginął on z ręki nowego ucznia Lorda Sidiousa – Dartha Vadera.
  KOMENTARZE (9)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #55

  2005-09-09 13:39:00 StarWars.com

  Jakiś czas temu na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się pięćdziesiąte piąte zdjęcie z serii Sith Snapshot. Zatytułowano je „Pomieszczenie Zdrowotne” (Recovery Room). Możecie je ujrzeć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

  Na nowym zdjęciu zaprezentowano jedno z pomieszczeń na statku (skiffie) z Naboo. Chodzi o pokój zdrowotny. Pierwszy plan Snapshota ukazuje łóżko medyczne. To właśnie tam C-3PO wraz z R2 zabrali Padme, w czasie kiedy toczył się zażarty pojedynek między Anakinem i Obi-Wanem na planecie Mustafar.
  W Zemście Sithów owe pomieszczenie mogliśmy zobaczyć w momencie, kiedy Kenobi po walce udał się na pokład statku aby zobaczyć jak czuje się Padme. Następna sekwencja obrazowała odlot z Mustafar.
  Co ciekawe wspomniana scena powstała w czasie dodatkowych zdjęć w Sudiach Shepperton w Londynie.
  KOMENTARZE (4)

  Zemsta Sithów

  "Zemsta..." najlepszym filmem wakacji

  2005-09-09 08:51:00 Stopklatka

  Stopklatka podaje że "Zemsta Sithów" jest bezkonkurencyjnie najpopularniejszym filmem wakacji w U.S.A. RotS zarobił tam 379,8 miliona dolarów a podczas pierwszych 24 godzin wyświetlania film ustanowił trzy rekordy wszech czasów. Najpierw padł rekord wpływów z nocnych pokazów (16,9 miliona) a po upływie całej doby ostatnia część gwiezdnej sagi stała się filmem z największymi wpływami w czasie pierwszego dnia wyświetlania w historii (50,0 miliona).
  KOMENTARZE (20)

  Zemsta Sithów

  Menu DVD z RotS - UPDATE

  2005-09-08 19:20:00 TheForce.net, Neimoidian

  W internecie pojawiły się długo oczekiwane screeny z menusów "Zemsty Sithów" na DVD. Co ciekawe owe screeny zaczęły znikać równie szybko co się pojawiały więc bardzo możliwe że są prawdziwe.

  Na screenach bardzo łatwo można dostrzec brak wyciętych scen na DVD z filmem co może oznaczać że będą one znajdować się niestety tylko na płycie z dodatkami.

  UPDATE:
  Pojawiły się również screeny dwóch pozostałych menu na których widzimy lokacje z Mustafar oraz Utapau:
  KOMENTARZE (24)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #54

  2005-09-03 16:23:00 StarWars.com

  Jakiś czas temu serwis StarWars.com opublikował pięćdziesiąte czwarte zdjęcie z serii Sith Snapshot, które zatytułowano „W Ciemnościach” (In Darkness). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym linku>>>.

  Na nowym Sith Snapshocie ukazano nieukończony kadr filmowy. Widać na nim Anakina Skywalkera, w którego wcielił się aktor Hayden Christensen. Dodatkowo można za nim spostrzec niebieski ekran.
  Zapewne owe ujęcie pochodzi ze sceny na planecie Mustafar, w której Darth Vader skontaktował się ze swoim nowym mistrzem Lordem Sidiousem.
  Warto zaznaczyć, iż zdjęcie z nowego Snapshota pochodzi z czasów dokrętek do Zemsty Sithów w Shepperton.
  KOMENTARZE (16)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #53

  2005-09-02 23:00:00 StarWars.com

  Niedawno na łamach bezpłatnej strefy StarWars.com pojawiło się pięćdziestiąte trzecie zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „Ciemna Zieleń” (Green Noir). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.

  Tym razem na nowym Snapshocie zaprezentowano kadr z Zemsty Sithów. Widać na nim Yodę, znajdujacego się w kwaterze Domu Seniora na planecie Coruscant.
  Owa scena pochodzi z momentu, w którym Anakin Skywalker przybył do Mistrza Jedi po radę, odnośnie swojego koszmarnego snu dotyczącego Padme. Co ciekawe Wybraniec nie powiedział wprost o co mu tak dokładnie chodziło.
  Cała sekwencja między Yodą, a Skywalkerem odbyła się na zasadzie aluzji i domysłów. Dokładnie zobrazowała ona drogę, jaką Anakin przeszedł ku Ciemnej Stronie Mocy w całej Nowej Trylogii, a głównie w Zemście Sithów.
  KOMENTARZE (8)

  Zemsta Sithów

  Sith Snapshot #52

  2005-09-02 20:38:00 StarWars.com

  Oficjalna Strona Star Wars zaprezentowała kolejne zdjęcie z serii Sith Snapshot.

  Tym razem przedstawia ono komputerowy model jednego z pojazdów, jaki mamy możliwość zobaczyć w Zemście Sithów. Jest to AT-RT (All Terrain Recon Transport) - w pewnym sensie bezpośredni prototyp AT-ST, które znamy z Klasycznej Trylogii. Zdjęcie możecie zobaczyć w oryginale tutaj, bądź na naszym zacnym serwerze.
  KOMENTARZE (6)

  Zemsta Sithów

  "Zemsta Sithów" na DVD również z polskim dubbingiem, ...

  2005-09-01 23:16:00 panoramadvd.pl

  PanoramaDVD za Imperialem:

  Niestety, polscy fani "Gwiezdnych wojen" nie będą mogli cieszyć się premierą III epizodu - "Zemsty Sithów" już 31 października, jak pierwotnie planował Imperial (o czym pisaliśmy tutaj ). Termin polskiej premiery ostatniej części gwiezdnej sagi został właśnie przesunięty na 1 grudnia 2005 roku. Przyczyną przesunięcia premiery o miesiąc przez polskiego dystrybutora jest decyzja Lucasfilmu o przygotowaniu dla każdego z państw dwóch wersji językowych "Zemsty Sithów" - oryginalnej angielskiej (Dolby Digital 5.1 EX) i dubbingowej w języku danego kraju (DD 2.0 - w polskiej wersji) .

  - W przypadku naszego rynku DVD jest to zupełna nowość i dlatego jej wprowadzenie wydłuży, niestety, proces produkcyjny płyt z "Zemstą Sithów" dla Polski - usłyszeliśmy w Imperialu. - Jednak dzięki temu rodzice nie będą już musieli czytać dzieciom napisów, jak to miało miejsce w pozbawionych polskiej wersji językowej wydaniach DVD "Ataku klonów" i "Mrocznego widma". Teraz najmłodsi fani "Gwiezdnych wojen" będą mogli obejrzeć najnowszą część cyklu na DVD po polsku.

  Informacja ta z pewnością nie ucieszy "starych" fanów "Star Wars", którzy i tak oglądają wszystkie filmy cyklu wyłącznie w wersjach oryginalnych z napisami. Jednak najmłodsze pokolenie miłośników gwiezdnej sagi, a zwłaszcza ich rodzice, powinni być zadowoleni. W związku można również przypuszczać, że planowany przez George'a Lucasa 6-płytowy box ze wszystkim częściami "Gwiezdnych Wojen", jaki miałby ukazać się w 2007 roku z okazji 30 rocznicy premiery pierwszej części "Star Wars", także będzie posiadał polski dubbing w przypadku pierwszych trzech części i polskiego lektora w epizodach IV-VI .

  To jeszcze nie koniec nowości z Lucasfilmu. Otóż, jak podaje internetowy Video Business , George Lucas chce wydać "Zemstę Sithów" wyłącznie na płytach DVD!!! Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że - przynajmniej w USA - w ogóle nie będzie można kupić, ani wypożyczyć III części "Gwiezdnych wojen" na kasetach VHS! Do takiej decyzji miały skłonić Lucas ogromne zwroty kaset z poprzednimi dwoma epizodami "SW", dowodzące niewielkiego zainteresowania tym przestarzałym magnetycznym nośnikiem.

  Czy podobnie będzie w Polsce? Na razie nie wiadomo. Imperial wciąż czeka na oficjalne potwierdzenie z Lucasfilmu wszystkich szczegółów dotyczących polskiego wydania "Zemsty Sithów". Jednak nasz rodzimy rynek DVD nie rozwinął się jeszcze na tyle, aby polscy dystrybutorzy już teraz całkowicie rezygnowali ze sprzedaży kaset VHS . Chociaż można i u nas zauważyć pewne tendencje zmierzające w kierunku dominacji DVD. Coraz częściej bowiem w materiałach promocyjnych dotyczących premiery danego tytułu, dystrybutor opisuje jedynie wersję DVD, nie wymieniając nawet, czy film ukazuje się również na VHS - co do niedawna było standardem. Poza tym cała masa starszych, klasycznych tytułów, wznawiana jest obecnie już niemal wyłącznie na płytach DVD. Więc kto wie, czy za rok, dwa również kinowe nowości nie będą w Polsce wydawane tylko w wersji DVD...

  Jeśli tylko znane będą kolejne szczegóły na temat polskiego wydania "Zemsty Sithów", natychmiast o tym poinformujemy w Panoramie DVD.

  Tomasz Konopacki


  Temat o wydaniu Epizodu III na DVD z dubbingiem na Forum.
  KOMENTARZE (41)
  Loading..