TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #130

2006-01-31 23:19:00 StarWars.com

Na stronie StarWars.com ukazało się sto trzydzieste zdjęcie z serii "Sith Snapshot". Przedstawia ono senator Padmé Amidalę, wybudzoną ze snu po niepokojącej wizji jej męża. Fotos, zatytułowany "Sleepless Night" zobaczycie tutaj>>> lub tutaj>>>.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #128 i #129

2006-01-28 15:47:00 StarWars.com

Na stronie StarWars.com ukazały się dwa kolejne zdjęcia z cyklu "Sith Snapshot".

Zdjęcie numer sto dwadzieścia osiem, zatytułowane "History in the Making", ukazuje nam Richarda Millera, twórcę modeli w ILM'ie, dodającego ostatnie detale do miniatury posągu, stojącego w Świątyni Jedi. Możecie je zobaczyć tutaj>>>, oraz tutaj>>>.

Na zdjęciu numer sto dwadzieścia dziewięć natomiast, możemy zobaczyć kapsułę, w której Mistrz Yoda wylądował na powierzchni Dagobah. Fotkę, zatytułowaną "Time for Exile" zobaczycie tutaj>>> lub tutaj>>>.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #127

2006-01-26 15:25:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazało się sto dwudzieste siódme zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Zostało zatytułowane "Deadly Orders", a przedstawia hologram Dartha Vadera (Hayden Christensen), czekającego na rozkazy od swojego nowego pana, tuż po zakończeniu ataku na Świątynię Jedi. Zdjęcie można zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #126

2006-01-25 18:29:00 StarWars.com

W dziale poświęconym Zemście Sithów, na stronie StarWars.com ukazało się kolejne, sto dwudzieste szóste już zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Przedstawiono na nim ostatnie poprawki charakteryzacji aktorów, biorących udział w scenie w Operze Galaktycznej. Fotos zatytułowany "Up the Blue Stairs" możecie zobaczyć tutaj>>> oraz tutaj>>>.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Rok Zemsty - polskie podsumowanie i kolejne nominacje

2006-01-22 22:11:00

Zemsta w Polsce dopiero czwarta

Na Stopklatce znalazło się podsumowanie frekwencji kinowej w polskich kinach w ubiegłym roku. Co tu dużo mówić, mimo, że ROTS znalazło się w czołówce listy, to w przeciwieństwie do większości państw świata nie na pierwszej czy drugiej pozycji, lecz dopiero na czwartej. O ile "przegraną" z Harrym Potterem, czy Karolem można jeszcze jakoś wytłumaczyć (ta pierwsza zdarzyła się w wielu krajach, ta druga wiadomo specyfika Polski, film telewizyjny puszczono w kinach i stał się przebojem, choć z innych względów), to tyle przegrana z "Madagaskarem" to tak na prawdę porażka polskiego dystrybutowa i reklamy, jaką filmowi przygotował.

Polski box office zanotował jeden z największych spadków w Europie w 2005 roku - donosi branżowy Screendaily. Wpływy w porównaniu z rokiem 2004 roku spadły o 28,7 proc., zaś spadek zainteresowania publiczności kinem w naszym kraju to 30 proc.

Raz jeszcze potwierdziły się informacje, że główny spadek zainteresowania kinem wynika z mniejszych niż w 2004 roku liczby wielkich, przebojowych filmów. Nie było tytułów, które równałyby się popularnością z "Pasją" czy "Powrotem Króla", które wraz z innymi tytułami prezentowanymi podczas I kwartału 2004 roku sprzedały 6,04 miliona biletów. Inna znaczącą przyczyną spadku zainteresowania kinem była śmierć Jana Pawła II, którego nasza ojczyzna opłakiwała w kwietniu 2005 roku.

Ta sama tragedia wpłynęła jednak na sukces filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem", który okazał się największym przebojem polskich kin w 2005 roku. Na opowieść o młodości Karola Wojtyły wybrały się do kin 1,88 miliona widzów (wpływy to 7,5 mln dolarów/24,4 mln złotych).

Filmy z pierwszej 10. największych przebojów 2005 roku obejrzało w sumie 8,75 mln widzów, a w 2004 roku było to 16,5 miliona.

Największym zainteresowaniem widzów w 2005 roku okazały się animowane produkcje, familijne opowieści oraz historyczne eposy. W czołówce znalazły się m.in. ",Madagaskar", "Harry Potter i Czara Ognia", "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów". W czołówce znalazły się także "Kurczak Mały" oraz "Kubuś i hefalumpy". W dziesiątce nie zabrakło też "Królestwa niebieskiego" i "Aleksandra".

10. najpopularniejszych filmów w polskich kinach w 2005 roku:
1. Storia Di Carlo/Karol - człowiek, który został Papieżem (ITI Cinema)
Frekwencja: 1.9 mln widzów
Wpływy: 7.5 mln dolarów

2. Madagascar/Madagaskar (UIP)
Frekwencja: 1.4 mln widzów
Wpływy: 5.9 mln dolarów

3. Harry Potter And The Goblet Of Fire/Harry Potter i Czara Ognia (Warner Bros)
Frekwencja: 1.4 mln widzów
Wpływy: 5.7 mln dolarów*

4. Star Wars: Episode III/Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów (Cinepix)
Frekwencja: 0.93 mln widzów
Wpływy: 4.25 mln dolarów

5. Chicken Little/Kurczak Mały (Forum Film)
Frekwencja: 0.76 mln widzów
Wpływy: 3.1 mln dolarów*

6. War Of The Worlds/Wojna światów (UIP)
Frekwencja: 0.58 mln widzów
Wpływy: 2.7 mln dolarów

7. Pooh’s Heffalump Movie/Kubuś i hefalumpy (Forum Film)
Frekwencja: 0.57 mln widzów
Wpływy: 2.3 mln dolarów

8. Mr. And Mrs. Smith/Pan i pani Smith (Monolith)
Frekwencja: 0.45 mln widzów
Wpływy: 2.1 mln dolarów

9. Kingdom Of Heaven/Królestwo niebieskie (Cinepix)
Frekwencja: 0.42 mln widzów
Wpływy: 1.9 mln dolarów

10. Alexander/Aleksander (Monolith/SPI)
Frekwencja: 0.44 mln widzów
Wpływy: 1.88 mln dolarów**

* film ciągle prezentowany jest w polskich kinach.
** otwarcie w 2004 roku, wynik podany jest tylko za 2005 rok.

Na szczęście nie tylko box-office się liczy. Dla ROTS pojawiają się jak grzyby po deszczu nowe nominacje.

Nominacja za najlepsze kostiumy

Za Onet.pl:
Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów oraz Gildia Amerykańskich Kostiumologów ogłosiła nominacje do swoich dorocznych nagród.

O laury za najlepsze zdjęcia będą obiegać się operatorzy następujących produkcji: Dion Beebe za "Wyznania gejszy", Robert Elswit za "Good Night, and Good Luck", Andrew Lesnie za "King Konga", Wally Pfister za "Batman - Początek" oraz Rodrigo Prieto za "Tajemnicę Brokeback Mountain". Zwycięzcę poznamy 26 lutego.

Elswit i Pfister zostali nominowani do wyróżnienia ASC po raz pierwszy. Szansę na zdobycie po raz trzeci nagrody ma Lesnie, który wcześniej odszedł ze statuetką za pracę przy trylogii "Władca Pierścieni". Prieto był wcześniej nominowany za zdjęcia do "Fridy", a Beebe za "Zakładnika".

Warto zaznaczyć, że wybór Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów najczęściej pokrywa się później z laureatem Oscara.

Także Stowarzyszenie Amerykańskich Kostiumologów wybrało 15 filmów, które ubiegają się o laury gildii w trzech kategoriach. Laureatów poznamy 25 lutego.
Oto pełna lista nominowanych produkcji:
Najlepsze kostiumy w filmie współczesnym:

"Mr. & Mrs. Smith" - Michael Kaplan
"Hustle & Flow" - Paul Simmons
"Shop Girl" - Nancy Steiner
"Transamerica" - Danny Glicker
"Syriana" - Louise Frogley

Najlepsze kostiumy w filmie z określonego okresu:

"Capote" - Kasia Walicka-Maimone
"Good Night, and Good Luck" - Louise Frogley
"Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
"Spacer po linie" - Arianne Phillips
"Rent" - Aggie Guerard Rodgers

Najlepsze kostiumy w filmie fantasy:

"Batman - Początek" - Lindy Hemming
"Charlie i fabryka czekolady" - Gabriella Pescucci
"Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Isis Mussenden
"Sin City - Miasto grzechu" - Nina Proctor
"Gwiezdne wojny. Część III - Zemsta Sithów" - Trisha Biggar


Nominacje do Internetowych nagród filmowych - Rok Zemsty

Czytelnicy serwisu Stopklatka.pl oraz Magazynu "Cinema" wybrali nominacje w szóstej edycji Internetowych Nagród Filmowych. Do 31 stycznia będzie można oddawać swoje głosy na laureatów tych wyróżnień. INF to swoiste podsumowanie wydarzeń w światowym kinie, o którego kształcie - od początku do końca - decydują polscy widzowie. Tegoroczną edycję zdominowała trzecia część "Gwiezdnych wojen".

Liderem nominacji w szóstej edycji Internetowych Nagród Filmowych okazały się "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów", która na 12. kategorii otrzymała aż 10 nominacji (w tym najlepszy m.in. film roku, aktorka, muzyka, wydarzenie, dwa czarne charaktery i dwie sceny filmowe). W gronie filmów najczęściej nominowanych znalazł się też "King Kong", który otrzymał sześć nominacji (m.in. najlepszy film, aktorka, muzyka i dwie sceny filmowe). Trwa więc znakomita passa produkcji podpisanych przez Petera Jacksona. To przecież jego trzy części "Władcy Pierścieni" zdobywały tytuły najlepszych filmów w ostatnich latach (2004 - "Powrót Króla", 2003 - "Dwie Wieże", 2002 - "Drużyna Pierścienia").

Grono najlepszych filmów 2005 roku w wyborze czytelników Stopklatki i "Cinemy" uzupełniają także: oscarowy triumfator - "Za wszelką cenę", dramat emocji - "Bliżej" oraz bardzo gustowna ekranizacja komiksu "Sin City". Ten ostatni tytuł otrzymał cztery nominacje do INF 2005, w tym także za kreację Clive'a Owena (wraz z tą z "Bliżej"), czarny charakter i najlepsze DVD. Cztery nominacje otrzymał też "Batman - Początek", choć ominął go udział w rywalizacji o tytuł najlepszego filmu roku. Fanów człowieka-nietoperza ucieszył na pewno nominacje dla: najciekawszej oficjalnej polskiej strony filmu (tutaj kontrkandydaci to m.in. "Charlie i fabryka czekolady" oraz "Harry Potter i Czara Ognia"), aktora (Christian Bale), muzyki i DVD.

W gronie pięciu najlepszych filmów reprezentujących naszą kinematografię znalazły się m.in. "Skazany na bluesa", "Komornik", "Pitbull" (największe kasowe przeboje 2005 roku) oraz "Jestem" i "Persona non grata" (wydarzenia artystyczne). Kolejny polski film znalazł się na niechlubnej liście z najgorszymi tytułami 2005 roku. "Rh +" konkurować będzie z hollywoodzką śmietanką (m.in. "Aleksander" i "Elektra").

Grono dobrych znajomych odnajdujemy wśród nominowanych aktorów i aktorek. O ile jednak w latach poprzednich w poszczególnych kategoriach znajdowali się polscy reprezentanci o tyle w tym roku nikt nie przebił się do finałowych piątek. To pierwsza liga hollywoodzkich gwiazd. Hilary Swank, Natalie Portman, Angelina Jolie, Naomi Watts i Cate Blanchett (laureatka INF 2002) wśród pań oraz Johnny Depp (zwycięzca INF 2003), Christian Bale, Jamie Foxx, Bill Murray (druga nominacja z rzędu) i Clive Owen wśród panów.

W gronie najciekawszych wydarzeń znalazł się m.in. Oscar dla Jana A.P. Kaczmarka, kolejna edycja festiwalu Camerimage oraz premiera "Karola...". Kategoria Serial to pojedynek rodzimych produkcji (m.in. "M jak Miłość" i "Niania") z amerykańskimi (wyborne "Gotowe na wszystko" oraz "Zagubieni"). Dwie sceny z "King Konga" (pojedynek na Empire State Building oraz ta z dinozaurami), z dwoma scenami z "Zemsty Sithów" (pojedynek Anakina z Obi-wanem oraz narodziny Dartha Vadera) i jedną sceną z "Wojny światów" (pierwszy atak kosmitów) - tak wygląda kategoria Najlepsza Scena Filmowa 2005 roku. W gronie czarnych charakterów znaleźli się m.in.: Hrabia Olaf ("Lemony Snicket") w genialnej interpretacji Jima Carreya oraz przerażający Lord Voldemort ("Czara Ognia") w wykonaniu Ralpha Fiennesa.

Głosowanie w drugim etapie INF 2005 potrwa do 31 stycznia. Swoje typy oddawać można na stronie internetowej www.inf.stopklatka.pl. Laureatów poznamy 2 lutego. Na uczestników plebiscytu czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Oto pełna lista nominacji.
NAJLEPSZY FILM
Bliżej (UIP)
Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów (CinePix)
King Kong (UIP)
Sin City - Miasto grzechu (SPI)
Za wszelką cenę (Best Film)

NAJCIEKAWSZA OFICJALNA POLSKA STRONA FILMU
Batman - Początek: www.batman-poczatek.pl
Charlie i fabryka czekolady: www.charlieifabrykaczekolady-pl.com
Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów: www.cinepix.com.pl/filmy/star_wars_3
Harry Potter i Czara Ognia: www.harrypottericzaraognia.pl
King Kong: www.kingkong.com.pl

NAJLEPSZA AKTORKA
Cate Blanchett - "Aviator", "Podwodne życie ze Stevem Zissou"
Angelina Jolie - "Aleksander", "Mr. & Mrs. Smith"
Natalie Portman - "Bliżej", "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów"
Hilary Swank - "Za wszelką cenę", "11:14"
Naomi Watts - "The Ring 2", "Zabić prezydenta", "King Kong"

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIE
Festiwal Camerimage
Koniec sagi Gwiezdnych Wojen
Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej dla Jana A.P. Kaczmarka
Oscary 2005
Premiera filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem"

NAJLEPSZA MUZYKA
Aleksander
Batman - Początek
Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów
King Kong
Marzyciel

NAJLEPSZA SCENA FILMOWA
Finałowa walka King Konga na Empire State Building - "King Kong"
Narodziny Dartha Vadera - "Zemsta Sithów"
Pierwszy atak kosmitów na miasto - "Wojna światów"
Pojedynek Anakina i Obi-wana na planecie Mustafar - "Zemsta Sithów"
Walka z dinozaurami - "King Kong"

CZARNY CHARAKTER
Darth Vader (Hayden Christensen/James Earl Jones - głos) - "Zemsta Sithów"
Hrabia Olaf (Jim Carrey) - "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń"
Kevin (Elijah Wood) - "Sin City - Miasto grzechu"
Lord Sidious (Ian McDiarmid) - "Zemsta Sithów"
Lord Voldemort (Ralph Fiennes) - "Harry Potter i Czara Ognia"

NAJLEPSZE WYDAWNICTWO DVD
Batman - Początek
Gladiator - wersja 3-płytowa
Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów
Sin City - wydanie 2 płytowe
Wojna światów

Wszystkie nominacje znajdują się tutaj.

ABY ROZPOCZĄĆ GŁOSOWANIE W II ETAPIE INF 2005 ZAPRASZAMY TUTAJ.


Nominacje do Asów EMPiKu po raz 7. Zemsta nominowana do Asów Empiku

Po raz 7. ogłoszono nominacje do Asów EMPiKu. W kategoriach filmowych o nagrody walczą w tym roku m.in.: "Karol - człowiek który został Papieżem", Władca Pierścieni: Powrót Króla oraz "Vinci".

Nominacje sporządzane są na podstawie wyników sprzedaży w 75 salonach EMPIKu na terenie całego kraju. Oznacza to, że na wyniki nominacji wpływ miało około 15 milionów klientów EMPIKu z całej Polski.

Asy przyznawane są w twórcom książek, płyt, filmów, multimediów, czasopism i artykułów papierniczych. W tym roku po raz pierwszy laureata wyłonią także internauci głosując na nominacje zamieszczone na stronie www.empik.com.

W kategoriach filmowych nominację otrzymały w tym roku:

Film zagraniczny:
"Gwiezdne Wojny: część III - Zemsta Sithów"
"Karol - człowiek który został Papieżem"
"Władca pierścieni: Powrót Króla"

Film polski:
"Kabaret Starszych Panów"
"Kabaret TEY"
"Vinci"

Bajka/Kino familijne:
"Ekspres Polarny"
"Kubuś i Hefalumpy"
"Madagaskar"

Głosować będzie można tutaj.

KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #122, #123, #124 i #125

2006-01-21 16:28:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazały się cztery nowe zdjęcia z cyklu "Sith Snapshot".

Zdjęcie numer sto dwadzieścia dwa, zatytułowane "Uneasy Alliance" przedstawia senatorki Chi Eekway i Padme Amidalę, które na jednym z zebrań stawiają pierwsze, niełatwe kroki w celu zawiązania sojuszu przeciwko kanclerzowi Palpatine. Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Na zdjęciu numer sto dwadzieścia trzy, zatytułowanym "Pre-Flight", widzimy pełnowymiarowy model myśliwca Anakina, przygotowany do kręcenia scen na niebieskim ekranie. Jego mechanizm otwierania osłonki kabiny pilota, należy raczej do mało zaawansowanych technicznie. Zdjęcie zobaczycie tutaj>>> oraz tutaj>>>.

Zdjęcie o numerze sto dwadzieścia cztery, zatytułowane "No Longer Pristine" przedstawia posadzkę w jednym z pomieszczeń Świątynii Jedi. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Zdjęcie sto dwudzieste piąte, zatytułowane "Coruscant Crew" przedstawia członka obsługi platform lądowniczych na powierzchni Coruscant. Zobaczycie je tutaj>>> lub tutaj>>>.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #119, #120, #121

2006-01-16 16:00:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze pojawiły się trzy nowe zdjęcie z serii Sith Snapshot.

Sto dziewiętnaste ujęcie nosi tytuł „With Authority”. Dostępne jest ono tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
Snapshot prezentuje broń z planety Kashyyyk. Mogą jej używać jedynie ci Wookiee, którzy są do tego upoważnieni, na co wskazuje tytuł zdjęcia.

Kolejny już sto dwudziesty Sith Snapshot został zatytułowany „Bumperless Bail”. Możecie go ujrzeć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Ujęcie ukazuje plan Zemsty Sithów na którym widać pełno wymiarowy model ścigacza Baila Organy. Statek mogliśmy podziwiać w scenach na Coruscant. Jak widać na zdjęciu tylko kabina i tył pojazdu był stworzony na potrzeby filmu. Jedynie przód został dodany komputerowo.

Sto dwudzieste pierwsze zdjęcie nosi tytuł „Spy Eye”. Jest ono dostępne tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
Tym razem najnowszy Snapshot to ujęcie na szarym tle. Prezentuje ono cyfrowy model droida, który szukał Obi-Wana w jaskiniach planety Utapau.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #118

2006-01-10 18:27:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazało się sto osiemnaste zdjęcie z cyklu "Sith Snapshot". Ukazuje ono proces charakteryzacji Katie Lucas, przybranej córki Lucasa, do roli senator Chi Eekway. Zdjęcie zatytułowane "Jestem niebieska?", możecie zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #117

2006-01-09 16:06:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach oficjalnego serwisu StarWars.com pojawiło się sto siedemnaste zdjęcie z serii Sith Snapshot, które nosi tytuł „Dooku Last Stand”. Dostępne jest ono w tym miejscu>>> oraz tutaj>>>.

Tym razem zaprezentowano zdjęcie z planu Zemsty Sithów. Widać na nim kadr przedstawiający Hrabiego Dooku wokół niebieskiego otoczenia. W ową postać wcielił się Christopher Lee, zarówno w Ataku Klonów jak i Zemście Sithów.
Lord Tyranus pojawił się w Epizodzie III tylko w scenie ratowania Kanclerza przez Anakina i Obi-Wana w kwaterze Grievousa na krążowniku Niewidzialna Ręka.
Dooku w ferworze dynamicznej walki zginął z rąk Skywalkera.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #115, #116

2006-01-06 13:59:00 StarWars.com

Oficjalna strona StarWars zaprezentowała niedawno dwa zdjęcie z cyklu Sith Snapshot.

Sto piętnaste ujęcie nosi tytuł „Kolejne Szczęśliwe Wyjście” (Another Happy Exit). Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
Snapshot ukazuje jedną z wyciętych scen Zemsty Sithów. Widać na niej, wychodzących z wraku krążownika Niewidzialna Ręka, Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor) jak i Kanclerza Palpatine`a (Ian McDiarmid). Warto dodać, iż tytuł Snapshota nawiązuje do jednej z kwestii Mistrza Jedi w Zemście Sithów: „Kolejne szczęśliwe lądowanie” (Another happy landing).

Sto szesnaste zdjęcie zatytułowano „Paląca Powierzchnia” (Burning Surface). Nowy Snapshot jest dostępny w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Departament Sztuki stworzył czarną, nadpalona powierzchnię planety Mustafar dla sceny, w której spalony Anakin przeżywa ogromny ból pod koniec Epizodu III.
KOMENTARZE (9)
Loading..