TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #145

2006-02-28 18:33:00 StarWars.com

Oficjalna strona Gwiezdnej Sagi zamieściła sto czterdzieste piąte zdjęcie, kontynuujące cykl Sith Snapshot. Fotografia nosi tytuł „Dramatic Entrance”. Możecie ją zobaczyć tutaj>>> jak i w tym miejscu>>>.

Najnowsze ujęcie przedstawia kadr z Zemsty Sithów. Sekwencja miała miejsce po ucieczce Generała Grievousa z krążownika Niewidzialna Ręka. Na zdjęciu połowa okrętu wchodzi w atmosferę planety Coruscant.
KOMENTARZE (19)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #144

2006-02-25 23:20:00 StarWars.com

Niedawno oficjalny serwis StarWars.com opublikował sto czterdzieste czwarte zdjęcie z cyklu Sith Snapshot. Nosi ono tytuł „Clone Concentration”. Fotografia jest dostępna w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Tym razem na nowym Snapshocie można spostrzec kadr filmowy. Ukazuje on zbliżenie na klona pilotującego myśliwiec Republiki ARC-170.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Asy Empiku dla Zemsty Sithów

2006-02-25 23:19:00 Stopklatka.pl

Zakończył się plebiscyt organizowany przez Empik. Wydawnictwem, które otrzymało ASA EMPiK-u 2005 w kategorii Film polski jest "Kabaret TEY" wydany przez TVP SA. W kategorii Film zagraniczny zwyciężyły "Gwiezdne Wojny: część III - Zemsta Sithów" George’a Lucasa, a w kategorii Bajki najpopularniejszy okazał się "Madagaskar" Erica Darnella.

Wydarzeniem Roku 2005 został okrzyknięty młody pianista Rafał Blechacz, zwycięzca zeszłorocznego, XV Konkursu Chopinowskiego. W tym roku po raz pierwszy laureata w kategorii Wydarzenie Roku wyłonili internauci głosując na stronie www.empik.com. Do tej pory tytuł ten przyznawała Kapituła złożona z laureatów poprzednich edycji ASÓW, dyrektorów salonów EMPiK i kierowników działów.

Po raz siódmy klienci EMPiK-u przyznali ASY tym wydawcom i twórcom książek, płyt, filmów, multimediów, czasopism i artykułów papierniczych, które były najchętniej kupowane w 2005 roku. Gala rozdania nagród odbyła się 24 lutego w hotelu The Westin Warsaw. W plebiscycie ASY EMPiK-u 2005 zagłosowało ponad 15 milionów klientów, którzy w minionym roku dokonali zakupów w sieci EMPiK. Zwycięzcy największego plebiscytu dla polskiej publiczności zostali wyłonieni na podstawie wyników sprzedaży z 75 salonów EMPiK z 12 miesięcy.

Pełna lista laureatów poniżej.


WYDARZENIE ROKU 2005
Rafał Blechacz

KSIĄŻKA
Literatura polska
Osobowość ćmy - Katarzyna Grochola, Wydawnictwo Autorskie
Literatura zagraniczna
Kod Leonarda da Vinci - Dan Brown, Albatros/Sonia Draga
Fantastyka
Eragon - Christopher Paolini, Mag
Literatura dziecięca i młodzieżowa
Nowe przygody Mikołajka - Sempe&Goscinny, SIW Znak
Historia i literatura faktu
Autobiografia Jana Pawła II - Jan Paweł II, Wydawnictwo Literackie
Poradniki
Kuchnia polska: 1001 przepisów - Ewa Aszkiewicz, Publicat
Nauki humanistyczne
Pamięć i tożsamość - Jan Paweł II, SIW Znak

MUZYKA
Muzyka polska
Poligono Industrial - Kult, S.P. Records/Moja
Muzyka zagraniczna
Live from Gdańsk - Koncert w Stoczni - Jean-Michael Jarre, Warner Music PL
Polski hip - hop i R&B
AEIOU - Sistars, Warner Music PL
Zagraniczny hip - hop i R&B
Massacre - 50 Cent, Universal Music PL
Polski jazz
The Time - Możdżer/Danielssohn/Fresco, Outside Music/ARMS Records
Zagraniczny jazz
The Best Smooth Jazz... Ever! Vol. 2 - różni wykonawcy, EMI Music PL
Polska klasyka
Dzieła wszystkie - Fryderyk Chopin, Polskie Radio S.A./Fonografika
Zagraniczna klasyka
Best Classics... Ever - (Różni wykonawcy) 4CD, EMI Music PL

FILM
Film zagraniczny Gwiezdne Wojny: część III - Zemsta Sithów - Imperial Entertainment
Film polski
Kabaret TEY - TVP S.A.
Bajki
Madagaskar - Universal Pictures

MULTIMEDIA
Gry PC
Sims 2 Na studiach - dystrybucja: Electronic Arts Polska
Gry PS2
Fifa 06 - dystrybucja: Electronic Arts Polska
Programy edukacyjne
Profesor Henry 5.0 rozumienie ze słuchu i konwersacje - dystrybucja: Edgard
Programy narzędziowe
Ładny Dom poleca: Zaprojektuj sam swój dom - dystrybucja: CD Projekt
Nowinki technologiczne
iPod Nano - dystrybucja: SAD

PRASA
Dziennik
Gazeta Wyborcza - AGORA
Miesięcznik
Claudia - Gruner+Jahr Polska Sp. z o.o.
Tygodnik
Polityka - Polityka Spółdzielnia Pracy

ARTYKUŁY PAPIERNICZE
Kalendarz Roku
WITCH Kalendarz szkolny 2005/2006 - Egmont Polska Sp. z o.o.
Pocztówka autorska
Pocztówka Ilustris - Ilustris S.C.

KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #143

2006-02-24 15:03:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen ukazało się sto czterdzieste trzecie zdjęcie z serii Sith Snapshot o tytule „Ready for Action”. Dostępne jest ono tutaj>>> i w tym miejscu>>>.

Najnowsze ujęcie prezentuje Mistrzynie Aayle Securę, w którą wcieliła się aktorka Amy Allen. Fotografia obrazuje Aaylę, pozującą na zielonym tle. Mistrzyni przygotowuje się do obrony.
KOMENTARZE (10)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #142

2006-02-23 15:16:00 StarWars.com

Niedawno serwis StarWars.com opublikował zdjęcie sto czterdzieste drugie, kontynuujące cykl Sith Snapshot. Nowa fotografia nosi tytuł „VIP Seating”. Możecie ją zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.
Przedstawiono na niej Jona Foremana, twórcę modeli z ILM, który poprawia krzesła w makiecie Opery Galaktyk na planecie Coruscant.
To właśnie tam Kanclerz Palpatine opowiedział Anakinowi legendę Dartha Plagueisa Mądrego.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #140, #141

2006-02-18 16:02:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze pojawiły się dwa nowe zdjęcie z serii Sith Snapshot.Sto czterdzieste ujęcie nosi tytuł „Interplanetary Landscaping”. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
Na zdjęciu zaprezentowano Danny`egp Wagnera, twórcę modeli z ILM, który dokańcza środowisko powierzchni Felucii. Dzięki temu zabiegowi, praca nad cyfrowym otoczeniem planety do Zemsty Sithów była ułatwiona.


Zdjęcie sto czterdzieste pierwsze zatytułowano „Metal Menace”. Jest ono dostępne w tym miejscu>>> oraz tutaj>>>.
Najnowszy Snapshot ukazuje jedną z początkowym scen Zemsty Sithów. Na kadrze widać Anakina i Obi-Wana uciekających przed droideką na pokładzie statku Niewidzialna Ręka.
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #139

2006-02-16 15:29:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com ukazało się sto trzydzieste dziewiąte zdjęcie z serii Sith Snapshot, które nosi tytuł „A Lose-Lose Situation”. Dostępne jest ono w tym miejscu>>> lub tutaj>>>.

Najnowsze ujęcie prezentuje Hrabiego Dooku w obliczu łaski, tuż przed śmiercią na pokładzie krążownika Niewidzialna Ręka. Scena ma miejsce po wygranym pojedynku przez Anakina Skywalkera.
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #138

2006-02-14 15:33:00 StarWars.com

Niedawno na łamach StarWars.com opublikowano sto trzydzieste ósme zdjęcie z serii Sith Snapshot, które zatytułowano „Get it in Gear”. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
Nowy Snapshot prezentuje model imperialnego promu klasy Theta, z którego korzystał Palpatine w drodze na Mustafar jak i Coruscant.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #135, #136, #137

2006-02-12 00:06:00 StarWars.com

Jakiś czas temu na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze pojawiły się trzy zdjęcia kontynuujące serie Sith Snapshot.

Sto trzydzieste piąte ujęcie nosi tytuł "A Helping Hand". Jest ono dostępne tutaj>>> i w tym miejscu>>> .
Tym razem zaprezentowano Dennisa Rogersa, asystenta z ILM, który odpowiednio reguluje ustawienie kamery dla sceny z miniaturą pomieszczenia na Polis Massa.

Zdjęcie sto trzydzieste szóste możecie zobaczyć w tym miejscu>>> lub tutaj>>>. Zostało ono zatytułowane "Hanging Around".
Na ujęciu można spostrzec Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor), który trzyma się się Anakina Skywalkera (Hayden Christensen). Scena ma miejsce krótko przed tym, jak Jedi podjęli decyzję o umknięciu przed zjeżdżającą windą.

Sto trzydzieste siódme zdjęcie nosi tytuł "Stoic Guardians". Jest ono dostępne tutaj>>> i w tym miejscu>>>. Nowy Snapshot prezentuje miniatury posągów znajdujących się przed wejściem do Świątyni Jedi.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #134

2006-02-07 11:06:00 StarWars.com

Niedawno serwis StarWars.com opublikował sto trzydzieste czwarte zdjęcie z cyklu „Sith Snapshot”, które jest dostępne tutaj>>> oraz w tym miejscu>>>. Nosi ono tytuł „Artoo is My Co-Pilot”.

Nowy Snapshot prezentuje scenę z początkowej bitwy nad planetą Coruscant. Na zdjęciu widać myśliwiec klasy ETA-2 Anakina Skywalkera. Dodatkowo można na nim spostrzec drugiego pilota, którym jest astromechaniczny droid R2-D2.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Sith Snapshot #131-133

2006-02-04 16:19:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazały się trzy nowe zdjęcia z serii "Sith Snapshot".

Zdjęcie numer sto trzydzieści jeden, zatytułowane "Blue Belly Bling" przedstawia nam zbliżenie na ozdobną biżuterię, noszoną przez Mistrzynię Jedi, Aaylę Securę. Możecie je zobaczyć tutaj>>> lub tutaj>>>.

Na zdjęciu numer sto trzydzieści dwa, zatytułowanym "Opera Lover", widzimy rysunek Vurka, który był specjalnym gościem kanclerza Palpatine'a w Operze Galaktycznej. Fotos dostępny jest tutaj>>> i tutaj>>>.

Natomiast na zdjęciu sto trzydziestym trzecim, zatytułowanym "Loyal Student", widzimy Anakina Skywalkera, podnoszącego nieprzytomnego Obi-wana na pokładzie "Niewidzialnej ręki". Zdjęcie zobaczycie tutaj>>> oraz tutaj>>>.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Nominacje do Złotych Kaczek

2006-02-02 17:33:00

Jak donosi Stopklatka.pl:

Złote Kaczki, najstarsze nagrody filmowe w Polsce, kończą w tym roku 50 lat. Właśnie ogłoszono nominacje do kolejnej ich edycji.

Głosować można na jedną nominację w każdej z przedstawionych kategorii. Jeśli waszego typu nie ma na zaproponowanej przez nas liście, możecie wskazać własnego kandydata.

Głosowanie odbywa się za pomocą kuponów zamieszczonych w "Filmie" w numerze lutowym. Można również oddać głos e-mailem, wysyłając wiadomość pod tytułem "Złote Kaczki" na adres: film@film.com.pl. Laureatów plebiscytu poznamy podczas uroczystej gali rozdania Złotych Kaczek (termin wkrótce).

Uwaga: Wśród wszystkich, którzy wezmą udział w głosowaniu za pomocą poczty tradycyjnej, rozlosowane zostaną cenne nagrody: m.in. zestawy płyt DVD oraz 10 rocznych prenumerat "Filmu".

Nominacje 2005

Najlepszy film - Polska
1. "Jestem", reż. Dorota Kędzierzawska
2. "Komornik", reż. Feliks Falk
3. "Pitbull", reż. Patryk Vega
4. "Skazany na bluesa", reż. Jan Kidawa-Błoński
5. "W dół kolorowym wzgórzem", reż. Przemysław Wojcieszek

Najlepszy film - Świat
1. "Broken Flowers", reż. Jim Jarmusch
2. "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów", reż. George Lucas
3. "Lato miłości", reż. Paweł Pawlikowski
4. "Sin City", reż. Frank Miller, Robert Rodriquez
5. "Za wszelką cenę", reż. Clint Eastwood

Najlepsza aktorka - Polska
1. Małgorzata Foremniak ("Pitbull")
2. Jolanta Fraszyńska ("Skazany na bluesa")
3. Krystyna Janda ("Wróżby kumaka")
4. Aleksandra Popławska ("W dół kolorowym wzgórzem")
5. Kinga Preis ("Komornik")

Najlepsza aktorka - Świat
1. Kate Blanchett ("Aviator")
2. Valeria Bruni Tadeschi ("5x2")
3. Natalie Portman ("Bliżej")
4. Nathalie Press, Emily Blunt ("Lato miłości")
5. Hilary Swank ("Za wszelką cenę")

Najlepszy aktor - Polska
1. Andrzej Chyra ("Komornik")
2. Janusz Gajos ("Pitbull")
3. Tomasz Kot ("Skazany na bluesa")
4. Robert Olech ("Rozdroże Cafe")
5. Krzysztof Stroiński ("Pitbull")

Najlepszy aktor - Świat
1. Daniel Auteuil ("36", "Ukryte")
2. Ralph Fiennes ("Wierny ogrodnik")
3. Viggo Mortensen ("Historia przemocy")
4. Bill Murray ("Broken Flowers")
5. Jérémie Rénier ("Dziecko")

Najważniejsze wydarzenie filmowe roku - nagroda internautów
1. Debiut aktorski Kazika Staszewskiego w filmie "Rozdroże Cafe"
2. DocReview
3. Festiwal Era Nowe Horyzonty w Cieszynie
4. Realizacja w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej westernu Piotra Uklańskiego z Katarzyną Figurą, Bogusławem Lindą i Valem Kilmerem w roli nieboszczyka
5. Uchwalenie Ustawy o kinematografii

Najlepsza edycja DVD
1. "Charlie i fabryka czekolady" (2 płyty), Warner
2. "Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów" (2 płyty), Imperial
3. Kolekcja Steve’a McQueena (5 płyt), Warner
4. "Sin City" (2 płyty), SPI
5. "Titanic" (4 płyty), Imperial

Specjalna Złota Kaczka
Zostanie przyznana przez Redakcję z okazji 50-lecia Złotych Kaczek i 60-lecia istnienia "Filmu".

KOMENTARZE (0)
Loading..