TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Dziś wieczorem "Zemsta Sithów" w TVP1

2010-05-18 07:32:05 TVP.pl

Dziś wieczorem na kanale TVP1 o godzinie 20:25 zostanie wyemitowany film „Gwiezdne Wojny: Epizod III: Zemsta Sithów”. Będzie to film w wersji z lektorem w formacie obrazu 4:3. Dla posiadaczy cyfrowych platform telewizyjnych mamy dobrą wiadomość, również o 20:25 na TVP HD „poleci” „Zemsta Sithów” z napisami w formacie obrazu 16:9 (identyczna konfiguracja jak w wersji na DVD).

To jednak koniec dobrych wieści, bowiem w rozkładówce programu pierwszego Telewizji Polskiej umieszczonego na stronie TVP.pl nie ma Epizodów IV-VI w kolejne wtorki. Za tydzień transmitowany będzie pierwszy półfinał „Konkurs Piosenki Eurowizji - Oslo 2010” a za dwa tygodnie (1 czerwca) film „E.T.”. Wygląda więc na to, że TVP ponownie zaprzestanie emitować Sagę w połowie...

Poniżej znajdziecie opis „Zemsty Sithów” pochodzący ze strony TVP.pl.Dawno temu, w bardzo odległej galaktyce... kosmiczna Republika walczy o przetrwanie. Od czasu bitwy na planecie Geonosis minęły trzy lata i Wojny Klonów wchodzą w decydującą fazę. Po krwawych bojach toczonych ze zmiennym szczęściem na różnych planetach siły Republiki uzyskują przewagę nad wojskiem Separatystów. Spiskowcy pod przywództwem upadłego Jedi, hrabiego Dooku zwanego także Darthem Tyranusem, zdają sobie sprawę ze swej słabości. Dlatego decydują się na rozpaczliwy atak. Potężne uderzenie bojowych robotów spada na stolicę Republiki, Coruscant. Jednocześnie specjalny oddział prowadzony przez generała Grievousa Wysoko porywa głowę Senatu, Wielkiego Kanclerza Palpatine`a. W tym czasie ponad atmosferą planety wybucha bitwa pomiędzy flotą republikańską a jednostkami Separatystów. Kosmiczną pustkę przecinają wyładowania laserów, rakiety poszukują swoich celów, pomiędzy myśliwcami wrogich stron dochodzi do krótkich pojedynków, strzaskane wraki wielkich jednostek bezwładnie ulatują w przestrzeń. Przez chaos bitwy przedzierają się dwa małe myśliwce. Za ich sterami zasiadają Jedi: mistrz Obi Wan - Kenobi oraz jego uczeń, młody rycerz Anakin Skywalker, wysłani z misją ratunkową. Jedi przedostają się na pokład flagowego okrętu przywódcy Separatystów i rozpoczynają poszukiwania Kanclerza Palpatine`a. Tu jednak oczekuje na nich sam hrabia Dooku. Niezrównany fechmistrz, świetnie posługujący się Ciemną Stroną Mocy, raz już pokonał Wan - Kenobiego i Skywalkera. Także tym razem Dooku szybko obezwładnia starszego z Jedi. Jednak w Anakinie budzi się gniew, któremu nawet Darth Tyranus nie jest w stanie stawić czoła. Precyzyjne cięcie laserowego miecza pozbawia Dooku ręki i przywódca Separatystów pada na kolana przez Skywalkerem. Lecz wbrew regułom zakonu Jedi Anakin nie zamierza oszczędzić pokonanego... "Zemsta Sithów" to trzecia część cyklu w chronologii świata "Gwiezdnych Wojen" i jednocześnie ostatni z nakręconych przez George`a Lucasa fragmentów kosmicznej opowieści. Pokazuje, w jaki sposób demokratyczna wspólnota wolnych światów, kosmiczna Republika, przeistoczyła się w rządzone żelazną ręką Imperium oraz jakie były wczesne losy nowo narodzonych dzieci Padme: Amidali i Anakina. "Zemsta Sithów" udziela wreszcie ostatecznej odpowiedzi, czemu pełen dobrej woli stróż ładu Anakin Skywalker przeistoczył się w uosobienie Zła - okrytego czarną zbroją mrocznego Jedi, Dartha Vadera.
KOMENTARZE (66)
Loading..