TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Dziś finał Nowej Trylogii w Telewizji Publicznej

2011-06-12 13:32:53 TVP.pl

Dziś o godzinie 21:10 Telewizja Publiczna na dwóch swoich kanałach „puści” finał Nowej Trylogii Gwiezdnych Wojen czyli: „Zemstę Sithów”. Zatem Anakin przejdzie na Ciemną Stronę Mocy by stać się Darthem Vaderem a Obi-Wan uda się do swojej samotni na Tatooine. Tyle na temat fabuły w skrócie (poniżej zamieszczamy opis filmu prosto ze strony TVP.pl, jakby ktoś chciał poznać więcej szczegółów). A teraz: „co? gdzie? i kiedy?”:

godz. 21:10, kanał: TVP2, format obrazu: 4:3, wersja językowa: lektor,


godz. 21:10, kanał: TVP HD, format obrazu:16:9, wersja językowa: napisy.


Dawno temu, w bardzo odległej galaktyce... kosmiczna Republika walczy o przetrwanie. Od czasu bitwy na planecie Geonosis minęły trzy lata i Wojny Klonów wchodzą w decydującą fazę. Po krwawych bojach toczonych ze zmiennym szczęściem na różnych planetach siły Republiki uzyskują przewagę nad wojskiem Separatystów. Spiskowcy pod przywództwem upadłego Jedi, hrabiego Dooku zwanego także Darthem Tyranusem, zdają sobie sprawę ze swej słabości. Dlatego decydują się na rozpaczliwy atak. Potężne uderzenie bojowych robotów spada na stolicę Republiki, Coruscant. Jednocześnie specjalny oddział prowadzony przez generała Grievousa Wysoko porywa głowę Senatu, Wielkiego Kanclerza Palpatine`a. W tym czasie ponad atmosferą planety wybucha bitwa pomiędzy flotą republikańską a jednostkami Separatystów. Kosmiczną pustkę przecinają wyładowania laserów, rakiety poszukują swoich celów, pomiędzy myśliwcami wrogich stron dochodzi do krótkich pojedynków, strzaskane wraki wielkich jednostek bezwładnie ulatują w przestrzeń. Przez chaos bitwy przedzierają się dwa małe myśliwce. Za ich sterami zasiadają Jedi: mistrz Obi Wan - Kenobi oraz jego uczeń, młody rycerz Anakin Skywalker, wysłani z misją ratunkową. Jedi przedostają się na pokład flagowego okrętu przywódcy Separatystów i rozpoczynają poszukiwania Kanclerza Palpatine`a. Tu jednak oczekuje na nich sam hrabia Dooku. Niezrównany fechmistrz, świetnie posługujący się Ciemną Stroną Mocy, raz już pokonał Wan - Kenobiego i Skywalkera. Także tym razem Dooku szybko obezwładnia starszego z Jedi. Jednak w Anakinie budzi się gniew, któremu nawet Darth Tyranus nie jest w stanie stawić czoła. Precyzyjne cięcie laserowego miecza pozbawia Dooku ręki i przywódca Separatystów pada na kolana przez Skywalkerem. Lecz wbrew regułom zakonu Jedi Anakin nie zamierza oszczędzić pokonanego...

"Zemsta Sithów" to trzecia część cyklu w chronologii świata "Gwiezdnych Wojen" i jednocześnie ostatni z nakręconych przez George`a Lucasa fragmentów kosmicznej opowieści. Pokazuje, w jaki sposób demokratyczna wspólnota wolnych światów, kosmiczna Republika, przeistoczyła się w rządzone żelazną ręką Imperium oraz jakie były wczesne losy nowo narodzonych dzieci Padme: Amidali i Anakina. "Zemsta Sithów" udziela wreszcie ostatecznej odpowiedzi, czemu pełen dobrej woli stróż ładu Anakin Skywalker przeistoczył się w uosobienie Zła - okrytego czarną zbroją mrocznego Jedi, Dartha Vadera.


Na Starą Trylogię trzeba będzie poczekać kilka tygodni, bo TVP zaserwuje nam miesięczną przerwę w emisji Gwiezdnych Wojen. Kolejne epizody ukażą się:
  • Nowa Nadzieja - 10 lipca,
  • Imperium kontratakuje - 17 lipca,
  • Powrót Jedi - 24 lipca.


    Temat na forum
    KOMENTARZE (34)
  • Loading..