TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Carrie Fisher o Lei

2004-01-22 11:03:00 Lord Sidious za TFN

W niedawno udzielonym wywiadzie dla NBC, Carrie Fisher - aktorka, pisarka i scenarzystka, a przede wszystkim odtwórczyni roli księżniczki Lei Organy w oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen, powiedziała, że chciałaby zagrać jeszcze raz rolę księżniczki, ale w jej obecnym wieku. Carrie od wielu lat nawet nie interesuje się specjalnie aktorstwem. Wystąpiła lub raczej pojawiła się w filmach "Jay i Cichy Bob Kontratakują" czy drugiej części Aniołków Charliego.

Spekulacje na temat Epizodów VII-IX nie kończą się na tym. Ostatnio Mark Hamill czyli Luke Skywalker stwierdził, że mógłby także ponownie wcielić się w postać mistrza Jedi. Dodał jednak, że wie, iż gdyby Epizody VII-IX powstały, stare postaci jedynie przewinęły by się przez film, który koncentrowałby się na innych, nowych postaciach.
KOMENTARZE (36)

Przebudzenie Mocy

Kolejne plotki

2004-01-16 23:52:00 TFN

Na Force.Net pojawiły się kolejne plotki związane z nowymi epizodami:

- Ahmed Best, który brał udział w audycji radiowej w lokalnym amerykańskim radiu, powiedział, że nie może udzielić żadnych informacji na temat ewentualnych epzidów VII-IXm gdyż kontrakt mu tego zabrania. Jednak nie zaprzeczył, że kręcenie nowych epizodów ma mieć w przyszłości miejsce.

- Natomiast Peter Mayhew, odtwórca roli Chewiego totalnie zaprzecza: "Cześć, to było bardzo interesujące, ale nie, nie jest prawdą że będą epizody 7, 8 i 9... ale nie wiem skąd ten gość to wziął... będe grał w epizodzie 3(...)"

- Firma Pacific Title zajmująca się efektami optycznymi i specjalnymi podpisała kontrakt do 2012 roku. Firma ta odpowiedzialna jest także za częśc efektów z E2 i E3.

- Wieści z Kanady: podobno w programie "The Stars Tonight" zapodano informacje, jakoby Peter Mayhew podpisał konrakt na ewentualny występ w epizodach 7, 8 i 9.

- No i ostatnia informacja z nowego Star Wars Insidera, autorstwa samego Marka Hammila. Mówi coś o innych postaciach w "dziewiątym".. czyżby chodziło o epizod?

Informacje są dość ciekawe, ale ja raczej traktowałbym to jako zwykłe plotki, jakich dużo pojawia się w sieci. Zresztą sami oceńcie..;)
KOMENTARZE (4)

Przebudzenie Mocy

Trzecia trylogia – kolejne plotki?

2004-01-16 15:36:00 Lord Sidious za TFN

Jeszcze nie opadły emocje po informacji, nadal oficjalnie nie potwierdzonej, a co chyba ważniejsze także nie zdementowanej, o kontrakcie Petera Mayhew zawierającego klauzulę o ewentualnym powrocie aktora w Epizodach VII, VIII i IX, a tu pojawiają się kolejne informacje na ten temat. Otóż okazuje się, że kilku dostawców podzespołów i podwykonawców w chwili obecnej renegocjuje z Lucasfilm nowe umowy, które przedłużają ich kontrakty o kolejne dziesięć lat, po zakończeniu prac nad Epizodem III. Wśród nich jest firma Pacific Title, wspomagająca ILM w niektórych specjalnych efektach optycznych i komputerowych. Przedłużono jej kontrakt do 2012 roku. Oczywiście nie znaczy to jeszcze zbyt wiele, gdyż Lucasfilm planuje pewną ekspansję. Od dłuższego czasu mówi się o powrocie na rynek filmów animowanych (wcześniej George Lucas wraz z Stevem Jobsem (z Apple) oraz Paulem Allenem (Microsoft) utworzyli studia Pixar, jednak Lucasfilm już dawno odsprzedał swoją cześć akcji). Jedne pogłoski mówiły o utworzeniu osobnej firmy, inne o stworzeniu studia poza granicami USA, w celu zmniejszenia kosztów. Z drugiej strony możliwe jest, że Lucasfilm skupi się na realizacji innych projektów, w tym choćby dalszych przygód Indiany Jonesa. Jednak wiele wskazuje na to, że jeśli Epizod III okaże się zadawalającym Lucasa sukcesem kasowym, to George nie chce sobie zamykać furtki i zabijać kury znoszącej złote jaja.
Tymczasem w biuletynie adresowanym do członków niemieckiego fanklubu Gwiezdnych Wojen znalazła się informacja, że Epizod III w żadnym przypadku nie będzie oznaczał końca przygody z odległą galaktyką. Według tych źródeł powinniśmy oczekiwać już w roku 2006 kolejnego przedsięwzięcia. Nie określono jednak czy w tym roku ruszą właśnie zdjęcia do VII Epizodu, czy raczej dostaniemy film lub serial telewizyjny, co już także wielokrotnie sugerowano. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy i jedno i drugie.
Warto nadmienić tu jedną rzecz, iż Lucasfilm już jakiś czas temu wydłużył kontrakt producentom zabawek (Hasbro (w którym udziały ma Lucas)) oraz gier karcianych i RPG (Wizards of the Coast, cześć Hasbro), aż do roku 2018. Wszystko wskazuje na to, że przez ten okres Lucasfilm będzie próbował dodawać życia do sagi.
KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

Powrót Chewbaccy?

2004-01-15 11:23:00 Lord Sidious za TFN

Brytyjski magazyn filmowy Hotdog opisał niedawno fakt powrotu Petera Mayhew do roli Chewbaccy w Epizodzie III Gwiezdnych Wojen. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie podali pewnego szczegółu kontraktu odtwórcy roli wookiego. Otóż Lucasfilm zastrzegł sobie prawo, że Mayhew jest zobowiązany do zagrania także w Epizodach VII, VIII i IX. Nie wspomniano, ani słowem czy Peter miałby ponownie zagrać Chewbaccę (co mogłoby wywołać dziwne reperkusję, gdyby akcja toczyła się np. 30 lat po Bitwie o Yanin, lub oznaczać, ze będzie ekranizowana, któraś z wcześniej wydanych książek). Z drugiej strony, gdyby była to inna postać, nawet wookiee, to informacja ta w chwili obecnej jedynie zachęca do spekulacji. W każdym razie jest to kolejna pogłoska o trzeciej trylogii. Może jednak Lucas już zmienił zdanie i powrócił do pierwotnej wersji trylogii trylogii.
KOMENTARZE (10)
Loading..