TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Nowe "Gwiezdne wojny" w 3D to plotka

2009-10-30 22:12:29 Stopklatka.pl

Ostatnio informowaliśmy o rzekomych planach nakręcenia kolejnych filmów kinowych z Gwiezdnych Wojen. Więcej informacji tutaj>>>.

Jak donosi Stopklatka.pl:

George Lucas nie zamierza nakręcić nowych części sagi "Gwiezdne Wojny" w technologii 3D.

Według plotek Lucas miał się zająć produkcją dzieła, które miało zostać stworzone w technologii stereoskopowego trójwymiaru. Realizacja projektu zależeć miała w głównej mierze od powodzenia nowego filmu Jamesa Camerona, "Avatar".

- To nie była informacja, tylko plotka wyssana z palca - wyjaśnił Steve Sansweet, rzecznik Lucasfilm. - To głupie i bezmyślne, nawet ludzie, którzy przekazywali to dalej pisali, że to nie może być prawdziwe. Nie możecie wierzyć we wszystko, co piszą w internecie. Należy do tego podchodzić z rezerwą.

Wiadomo jednak powszechnie, że Lucas eksperymentuje z 3D i że fragmenty klasycznych "Gwiezdnych wojen" przerobił w tej technologii.Warto tutaj dodać, że Sansweet nie jest rzecznikiem Lucasfilmu. Odpowiedział na pytanie o Gwiezdne Wojny 3D przy okazji konwentu Fan Days III, gdzie promował swoją najnowszą książkę.
KOMENTARZE (29)

Przebudzenie Mocy

Lucas namawia Spielberga i Coppolę na nowe "Gwiezdne wojny" w 3D

2009-10-22 19:54:53 Stopklatka.pl

Na serwisie Stopklatka.pl pojawiła się ciekawa informacja:

Zgodnie z informacjami serwisu MarketSaw George Lucas rozważa możliwość nakręcenia nowej, trójwymiarowej Gwiezdnej Sagi, a do współpracy w czasie jej realizacji chce namówić Stevena Spielberga i Francisa Forda Coppolę.

MarketSaw donosi, że zachwycony możliwościami trójwymiaru Lucas chce wyprodukować zupełnie nową trylogię "Gwiezdnych wojen", a do objęcia stanowisk reżyserskich chce namówić swoich starych przyjaciół: Spielberga i Coppolę. Sam nie zamierza stawać za kamerą i będzie pełnił jedynie obowiązki producenta.

Lucas testuje obecnie także możliwość trójwymiarowej konwersji starych części "Gwiezdnych wojen" i ponownego wprowadzenia ich na ekrany.


Warto tutaj dodać, że Lucas od zawsze myślał o nakręceniu 9 filmów z Gwiezdnych Wojen.
Jednak po kilkudziesięciu latach wielokrotnie podreslał, że Zemsta Sithów jest finałowym Epizodem i już żaden film Sagi z aktorami nie pojawi się na ekranach kin.
Mimo wszystko, nawet gdyby zapadła decyzja o nakręceniu trzeciej Trylogii, pozostaje sprawa fabuły, szczególnie tego jak najnowsze filmy odwoływały by się do Expanded Universe.
Pozostaje czekać na informację z oficjalnej.

Temat na forum.
KOMENTARZE (72)
Loading..