TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Pierwsze koncepty z Epizodu VII? PRIMA APRILIS

2014-03-31 23:33:02

O tym, że Adam Driver prawdopodobnie zostanie obsadzony jako główny szwarccharakter Epizodu VII pisaliśmy już w tym miejscu. O tym czy jest to właściwy wybór czy też nie, a przede wszystkim czy jest prawdziwy można jeszcze gdybać aż do czasu gdy pojawią się kolejne przecieki. Jednym z takich "kontrolowanych" przecieków (choć tutaj informacje o tym czy był on planowany czy też nie po prostu nie ma) jest wstępny koncept Drivera jako szwarccharakter, który jest autorstwa R2-D2 Builders, czyli fanów odpowiedzialnych za zbudowanie R2 na potrzebny nowego Epizodu.

Panowie z R2-D2 Builders postanowili przejść się do studia rozejrzeć się i dostrzegli kilka prac rozwieszonych na tablicy, wśród których rozpoznali kilka prac koncepcyjnych prawdopodobnie z Nowej Trylogii oraz jedną całką nową, która podpisana słowami Adam Caedus 2014. Pozostałe koncepty były podpisane jeszcze bardziej tajemniczy sposób jak Jedi Pilot, Dark Jedi i Old Witch. Panowie nie myśląc dużo zrobili w pośpiechu zdjęcia i umieścili je na swoim Facebooku, jednak ktoś na górze został o tym poinformowany i cały przeciek został „trwale” usunięty.

Poniżej prezentujemy wspomniane wcześniej zdjęcia:


Jedi Pilot

Dark Jedi

Old Witch

Adam Driver jako szwarccharakter (Adam Caedus 2014)


Redaktor ogór - UPDATE 02.04.2014
Ku mojemu zdziwieniu wrzucenie newsa, do tego czerwonego, przed północą 1. kwietnia nie spowoduje, że stanie się on bardziej realny i prawdziwy od tych wrzucanych już w Prima Aprillis. Jednak ku mojej uciesze kilka osób podłapało naszą przynętę i żart się udał. Niestety muszę was rozczarować, ale nie są to koncepty z Epizodu VII. Trzy pierwsze ilustracje pochodzą z albumów o Ataku klonów oraz o Zemście Sithów. Natomiast czwarta ilustracja jest wyjątkowa i przygotowana specjalnie przez naszą Panią Moderator Kathi Langley na potrzeby naszego żartu. Według mnie należą się olbrzymie brawa i podziękowania właśnie dla niej bo zrobiła naprawdę klimatyczną ilustrację (poniżej szkic i lepsza jakość wersji ostatecznej), która moim zdaniem śmiało mogłaby się znaleźć w którymś z albumów z konceptami. A wy co o tym sądzicie?


KOMENTARZE (22)

Przebudzenie Mocy

Ujawniono kamerę Epizodu VII

2014-03-29 22:42:46

Disney nas nie rozpieszcza, jeśli chodzi o informacje. W tym tygodniu w Las Vegas odbyły się prezentacje najważniejszych producentów i dystrybutorów filmowych, CinemaCon 2014. Prezentację Disneya prowadził Alan Horn, jednak nie tylko nie powiedział kompletnie nic nowego, lecz także przyznał, że jeśli chodzi o produkty Lucasfilmu, to jeszcze jest za wcześnie, by mogli cokolwiek ujawnić.

Tymczasem Andrew Bikichky na swoim Twitterze wrzucił zdjęcia kamer, które będą użyte do produkcji Epizodu VII. Andrew jest ich operatorem i pracuje w działach zajmujących się elektryką przy produkcji filmów i seriali. Jednak ciekawe jest to, że kamery dostały swoje unikalne nazwy. Kamera A nazwana została „Gwiazdą Śmierci”, a kamera B „Sokołem Millennium”. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami są to kamery nagrywające film na taśmę 35mm, obie wyprodukowane przez Panavision.Dalej niestety mamy plotki aktorskie. Sam Witwer, którego kojarzymy z „The Force Unleashed” (Galen Marek) czy z głosu Maula w „Wojnach klonów”, przyznał, że ubiegał się o rolę do Epizodu VII, niestety dla niego samego, rola ta została przepisana przy zmianach scenariusza, więc aktor został na lodzie.

Denis Lawson, czyli Wedge Antilles, natomiast należy do niewielkiej grupy aktorów, którzy nie są zainteresowani powrotem do sagi. On jak sam twierdzi, już grał w „Gwiezdnych Wojnach” w 1976 i temat go już nie interesuje.

Za to wypłynęła bardzo ciekawa informacja związana z Peterem Mayhew (Chewbacca), który, wydawało się, że ze względu na stan zdrowia nie wróci na plan. Chyba jednak wydobrzał. Na razie potwierdzenia nie ma, ale aktor odwołał swoją obecność na konwencie Comicpalooza, gdyż w tym roku ma w planach kręcenie filmu. Jakiego? Nie podano, ale sugestie nasuwają się same.

Dominic Monaghan, który już parę razy był wspominany przy okazji plotek, gdyż mocno lobbował, by wystąpić w nowym filmie, tym razem powołał się na swoją przyjaźń z J.J. Abramsem i stwierdził, iż reżyser do głównych ról dobierze sobie raczej nieznanych szerokiej publiczności aktorów. Możemy spodziewać się niespodzianek.

Za to już wiemy, co będzie robić Carrie Fisher w Londynie. Otóż poza wiadomym filmem, przez pół roku będzie też mieć własne przedstawienia, więc pojawia się w towarzystwie teatralnym, więc stała się łatwym kąskiem dla dziennikarzy. Przy tej okazji Carrie zapytano o Epizod VII, a jej jak to zwykle bywa coś się wyrwało. Pytanie dotyczyło jej powrotu w następnej części. Wpierw powiedziała, że nie wie, że w niej jest, a potem stwierdziła, że nie powinna o tym rozmawiać i to zdanie urwała. Następnie prosiła o niezadawanie takich pytań.

Serwis Star Wars 7 News ma też kolejne rewelacje na temat scenariusza. Według nich, pomimo zmian, zarówno scenariusz Arndta jak i Abramsa i Kasdana, ale wszystkie te zmiany są raczej kosmetyczne i dopracowują szczegóły. Scenariusz wciąż bazuje na pierwotnym pomyśle Lucasa. Natomiast trochę zmieniono sam opis postaci, zwłaszcza fizyczny. Dlatego ostateczny casting do głównych ról był otwarty na osoby wszystkich ras, nie tylko białej. Więc nie można wykluczyć, że czarny aktor będzie grał syna Luke’a Skywalkera. Podobno są przygotowane różne wersje historii nowych postaci, które zostaną dopasowane już po wyborze aktora/aktorki, bez większego wpływu na scenariusz. W przypadku syna Luke’a jedną z takich furtek jest adopcja. Źródło tych informacji zauważa też, że większość wymienianych póki co aktorów, do głównych ról, jest starsza niż bohaterowie, których mieliby grać.

I jeszcze nasz dobry znajomy Ali Arikan, który nie raz twierdził, że wie coś na temat Epizodu VII (weryfikacja najczęściej negatywna, gdy spojrzy się na szczegóły), znów ma newsa. Według niego w Pinewood wymieniono szyby na odblaskowe, tak by nikt nie mógł podejrzeć, co będzie kręcić Lucasfilm. Jak zwykle tak i tym razem, łatwo tej informacji sprawdzić się nie da.

Na koniec, jak to z plotkami bywa, póki nie zostaną potwierdzone, należy traktować je z rezerwą.
KOMENTARZE (30)

Przebudzenie Mocy

Gwiezdne Wojny 7 w IMAX

2014-03-22 05:43:45

Co prawda jeszcze nie jest to oficjalny news, który znalazł się na StarWars.Com, ale do publicznej wiadomości podano, że firmy The Walt Disney Studios (część The Walt Disney Company) i IMAX Corporation podpisały w dniu 20 marca 2014 w Los Angeles umowę na dystrybucję kilku filmów w kinach IMAX. Na liście filmów znajdują się między innymi produkcje Marvela, Disneya, ale także „Gwiezdne Wojny Część VII” (premiera w grudniu 2015). Umowa jest rozwinięciem obecnej współpracy i prawdopodobnie na tym się nie skończy.

Druga potwierdzona informacja, to fakt, że nowe studio ILM otwarte niedawno w Vancouver będzie się zajmowało efektami specjalnymi do Epizodu VII. Studio zostało oficjalnie otwarte 17 marca 2014. Warto przypomnieć, że oprócz Vancouver ILM także planuje otworzyć studio w Londynie. Firma szykuje się na 8-10 lat intensywnej pracy przy nowych „Gwiezdnych Wojnach” i szacuje się, że to właśnie w Kanadzie powstanie spora część efektów specjalnych. Oczywiście i ta filia ILM nie będzie się ograniczać tylko do projektów Lucasfilmu.

Teraz przechodzimy już do plotek. Pierwsza to dość intrygująca historia niejakiego Steve’a Evansa, pracownika Hasbro, który pojechał do Londynu spotkać się J.J. Abramsem, Kathleen Kennedy i Lawrencem Kasdanem, zobaczyć plan nowego filmu i przede wszystkim przygotować swoją firmę na nowe filmy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Evans zaczął twittować. Pary nie sypnął, bo jak sam pisał, za bardzo ceni swoją pracę, wysłał w sieć kilka nic nie wnoszących informacji w stylu „Spotkałem Abramsa”, ale w końcu ta zabawa mu się znudziła i napisał „Spotkałem kogoś w kibelku na planie EpVII. Plotki o castingu się przelewają”. No i mu się dostało. Nie napisał nic konkretnego, ale bardzo szybko wszystkie wpisy zniknęły z jego konta. Przypomina to sytuację z Adamem Driverem i kontem firmowym Kathleen Kennedy.

Swoją drogą ta informacja sprawiła, że obudził się znany (i skompromitowany, obiecał, że w grudniu poznamy nazwisko reżysera pierwszego spin-offa) Jedi Master SQL. Tym razem nie wchodził w szczegóły, raczej podchodził analitycznie do sprawy, sugerując, że coś wie. A podobno wie, że na planie w Londynie pojawiają się nie tylko przedstawiciele Hasbro, ale także przedstawiciele innych licencjonobiorców i dziennikarze. Ci drudzy jakoby przygotowują materiały, wywiady i zdjęcia, które wykorzystają później, bliżej początku kręcenia filmu, kiedy Lucasfilm (i Disney) ogłoszą kilka rzeczy. Prawdę mówiąc tym razem Jedi Master SQL może mieć rację, ale właściwie do podobnych wniosków można dojść bez dojścia do planu.

Kolejna ciekawostka to bardziej spekulacja. Niektóre serwisy sugerują, że wraz z nastaniem czasów Disneya, zmienią się pewne rzeczy w filmach „Star Wars”. Być może jedną ze zmian będzie coś w napisach lub po napisach końcowych. Zapowiedź (może w stylu Marvela) lub jeszcze coś. Konkretów nie zdradzono, ale spekulować sobie można. Dotychczas najwięcej ciekawostek w napisach było w „Mrocznym widmie”, gdzie Jabba grał sam siebie, a pod sam koniec usłyszeliśmy oddech Vadera.

Inna ciekawostka pochodzi z Islandii. Podobno ekipa Abramsa przyjedzie tam w kwietniu by porobić trochę zdjęć do filmu. Bez aktorów, jedynie materiał, który można wykorzystać potem w postprodukcji. Podobnie Lucas kręcił zdjęcia z prawdziwymi lokacjami w „Zemście Sithów”. Niewykluczone jednak, że potem twórcy Ep7 wrócą tam, by dograć jeszcze sceny z aktorami. Miejscem, którym interesują się filmowy jest podobno lodowiec Langjökull.

W sieci dalej można wyczytać informacje o możliwym obsadzeniu głównych ról (wielkiej trójki) innymi aktorami, ale ostatnie oficjalne ogłoszenia raczej temu przeczą. Być może dalej to jest kwestia poszukiwania aktorów do parków Disneya, która zlewa się z newsami o Ep7.

Według MTV nowa trylogia skoncentruje się na trójce nowych bohaterów. Podobno role już są prawie obsadzone, a mieliby je dostać Jesse Plemons, Saoirse Ronan oraz Lupita Nyong'o. Informacja o tym, że filmy skupią się na trójce nowych bohaterów pochodzą podobno od Boba Ingera i powołują się na nie także inne źródła.

Ostatnia informacja, prawdopodobnie jest już w ogóle nie wiadomo czyim wymysłem. Według niej postacią centralną, która niejako wprowadzi wielką trójkę na ekran będzie filmowy odpowiednik Mary Jade.
KOMENTARZE (8)

Przebudzenie Mocy

Znamy datę akcji Epizodu VII

2014-03-18 21:15:39 oficjalnaPo wielu miesiącach plotek i przypuszczeń doczekaliśmy się oficjalnych informacji na temat Epizodu VII. Pierwsza rzecz, którą ogłosił dziś Disney wraz z Lucasfilmem to potwierdzenie czegoś o czym pisaliśmy już wielokrotnie - czyli terminu rozpoczęcia zdjęć do nowego epizodu. Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami rozpoczną się one w maju bieżącego roku w Pinewood Studios.

Kolejna ujawniona informacja jest zdecydowanie ważniejsza, pierwszy raz bowiem dostaliśmy jakiś szczegół dotyczący fabuły. Ogłoszono, że Epizod VII dziać się będzie 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi, a jego bohaterami będzie trójka nowych młodych postaci wraz z kilkoma znanymi nam już twarzami.

Osadzenie filmu 30 lat po akcji z Powrotu Jedi oznacza, że dziać się on będzie jeszcze przed trylogią Mrocznego Gniazda czy seriami takimi jak Dziedzictwo Mocy i Przeznaczenie Jedi. Można założyć zatem, że miejsca w nowym kanonie dla nich zabraknie, gdyż ich akcja zostanie nadpisana przez nowe filmy. Wciąż jednak nie wiadomo jak będzie sprawa wyglądała ze wcześniejszymi pozycjami.

Temat na forum
KOMENTARZE (52)

Przebudzenie Mocy

Gra o główne role trwa

2014-03-15 16:51:55

Zaczniemy od czegoś, co najbardziej przypomina już oficjalną informację. Na Twitterze firmy The Kennedy/Marshall Company (która należy do Kathleen Kennedy) pojawiła się informacja o tym, że według Variety Adam Driver zagra czarny charakter (więcej). Czy to miało być potwierdzenie, czy coś innego? Nie wiadomo, bowiem potem ten wpis został usunięty.

Inna ciekawa informacja dotyczy Carrie Fisher. Otóż jakiś czas temu pojawiły się plotki, że być może jest poszukiwana inna odtwórczyni do tej roli. Tymczasem okazało się, że faktycznie tak jest, a w dodatku Disney szuka odtwórców do wszystkich głównych ról. Nie zamierzają jednak nic kręcić, ci aktorzy będą potrzebni do pracy przy atrakcjach w parkach Disneya. Natomiast źródła zbliżone do Carrie Fisher podają, że aktorka przeprowadza się na pół roku do Londynu, w wiadomym celu.

Dalej przechodzimy do szalonych aktorskich plot, bo tych okazuje się, jest całkiem sporo. Zaczynamy od ról żeńskich. Otóż podobno w grudniu 2013 przez casting przewinęła się Lily Collins („Dary Anioła: Miasto kości”, „Ksiądz” [2011], „Królewna Śnieżka” [2012]). Podobno była rozważana by zagrać jedno z dzieci głównych bohaterów. Jak zwykle nie wiemy, na czym stoimy. Latino Review donosi zaś, że o główną rolę żeńską ubiega się aktorka Lupita Nyong’o, którą można było ostatnio zobaczyć w filmie „Non-Stop”, a także w „Zniewolonym”, za którego dostała Oskara za najlepszą rolę drugoplanową. Hollywood Reporter potwierdza, że aktorka spotkała się już z J.J. Abramsem.

Według Variety pięciu aktorów jest obecnie rozważanych do głównej roli męskiej. Są to Ed Speleers („Eragorn”, „Downtown Abbey”, swoją drogą Abrams jest fanem tego serialu i podobno tam też szukał innych aktorów), John Boyega („Atak na dzielnicę”), Matthew James Thomas („Był sobie chłopiec”, „Billy Elliot”), Ray Fisher (aktor teatralny) oraz Jesse Plemons, o którym pisaliśmy wcześniej. Wówczas Latino Review informowało, że ma już zabezpieczony kontrakt, teraz wiemy, że ubiega się o główną rolę, ale wciąż jej jeszcze nie dostał. Warto zauważyć, że twórcy chcą uzyskać większą różnorodność etniczną wśród głównych bohaterów niż to było dotychczas.Lily Collins


Lupita Nyong’o


Ed Speleers


John Boyega


Matthew James Thomas


Ray Fisher


Wiemy natomiast, że James Coard, brytyjski aktor odpadł w castingu. Według niego samego rozważano, by zagrał on Chewbaccę, ale okazał się za niski. Nie wiadomo oczywiście na ile słowa aktora są wiarygodne.

Wygląda na to, że mała niespodzianka czeka nas też na tegorocznym San Diego Comic Conie, gdzie Hasbro ma zaprezentować nową figurkę „Sokoła Millennium” z Epizodu VII. Pewnie na tym atrakcje się nie skończą.Na koniec jeszcze jedna mała ciekawostka. W sieci pojawiło się logo Epizodu VII, które podobno wyciekło. Czy jest prawdziwe, czy fałszywka, pewnie czas pokaże.
KOMENTARZE (27)

Przebudzenie Mocy

Szwarccharakter obsadzony?

2014-03-03 18:43:19

W połowie stycznia pisaliśmy o tym, że do roli w Star Wars 7 są rozważani Hugo Weaving, Michael Fassbender oraz Adam Driver. Wygląda na to, że wszyscy trzej ubiegali się o tę samą rolę i że ostatecznie dostał ją ten ostatni. Co ciekawe, wiemy już, że chodzi o czarny charakter. Nie wiemy tylko, czy będzie to główny szwarccharakter, czy jedynie jego pomocnik. Według wszystkich informacji, ma to być raczej postać w stylu Dartha Vadera, a nie Dartha Maula, przynajmniej jeśli chodzi o sposób portretowania. To ma być ikona nowych filmów. Więc jeśli faktycznie ta informacja się potwierdzi to Driver podpisze kontrakt na trzy filmy.

Bardziej oficjalnie na ten temat wypowiada się Variety, gdzie potwierdzono tę informację, podając już, że to oficjalny news na ich wyłączność, jednak ani Disney, ani Lucasfilm nie skomentowały tej pogłoski. Podobno umowa powinna zostać sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych dni. Według Variety zdjęcia do Epizodu VII zaczną się w kwietniu.

O zaangażowaniu Drivera twittowała także producentka serialu „Dziewczyny”, w którego produkcję Adam był zaangażowany, gdzie napisała, że jest z niego bardzo dumna, choć oficjalnie niczego nie potwierdziła. Wiadomo tylko, że Drivera nie będzie w kolejnych sezonach.

Również źródła „zbliżone” do aktora potwierdzają, że umowa jest bliska finalizacji. Inne źródła sugerują, że udział Drivera właściwie był już przesądzony jesienią zeszłego roku.

Pojawiają się też pierwsze komentarze sugerujące, że Driver mógłby wcielić się w postać Jacena Solo (lub czegoś bazującego na nim).

Ta informacja pociąga za sobą jeszcze jedną spekulację. Po pierwsze chyba nadchodzi czas, w którym Disney/Lucasfilm powinny oficjalnie podać aktorów zaangażowanych w produkcję. Nie wiadomo tylko, czy nie odbędzie się to w podobny sposób, kontrolowanych przeciekach wysyłanych do wybranych redakcji, czy całościowo.

Skoro już jesteśmy przy aktorach, to mamy jeszcze dwie informacje. We wrześniu pisaliśmy o Ksenii Solo jako potencjalnej kandydatce. Oficjalnie nadal nic nie wiemy, ale jak zauważyli niektórzy fani, Ksenia grała dość istotną rolę w serialu „Lost Girl”, a już teraz wiadomo, że nie pojawi się ona w kolejnym sezonie. Czyżby także dostała angaż? Natomiast inne źródła donoszą, że wśród aktorek, które spotkały się z J.J. Abramsem była pewne wielka dama SF, Sigourney Weaver.

Zamykając już temat aktorski, mamy coś dla fanem Zaca Efrona. Zapytano go dziś przy okazji Oskarów o Epizod VII, przyznał, że na razie nic nie wie, ale dodał też, że dziś Moc jest z nim. Niektórzy odczytują to jako spekulacje, inni jako zwykłą nadzieję.

W maju 2013 pisaliśmy o Szkocji a dokładniej wyspie Skye oraz Highlands jako potencjalnej lokacji Epizodu VII. Być może plotka żyje własnym życiem, w każdym razie jeden z użytkowników Reddita, który akurat był na tej wyspie, rozmawiał z mieszkańcami, którzy pełnili rolę statystów w realizowanym tam „Makbecie” z Michaelem Fassbenderem (swoją drogą przypominamy, że Natalie Portman nie jest już związana z tym projektem). Powiedzieli oni, że niedługo znów będą tu grać, tym razem w „Gwiezdnych Wojnach”. Na ile wiarygodne jest ich gadanie, póki co nie wiadomo. Jeśli chodzi o potencjalne lokacje to póki co w plotkach poza Szkocją pojawiły się Islandia, Irlandia, Nowy Meksyk, a także Wadi Rum w Jordanii. . Jednak ta ostatnia to prawdopodobnie raczej sugestia, niż plotka. Niestety czasem trudno jedno od drugiego odróżnić. Natomiast zarówno Jordania jak i Nowy Meksyk idealnie pasują na Korriban, lub Moraband. Niektórzy sugerują, że nowa planeta/zmiana nazwy, ma właśnie związek z Ep7. Jak będzie naprawdę, zobaczymy.

Swoją drogą wspomnieliśmy o Natalie Portman, ona także wypowiedziała się w końcu na temat Epizodu VII. Powiedziała tylko, że nie może się go doczekać i żałuje, że jej tam nie ma.
KOMENTARZE (38)
Loading..