TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Rian znowu ćwierka

2015-10-08 07:23:52

Zaczynamy nietypowo bo od „Battlefronta” i beta testów. Otóż Germain Lussier, dziennikarz io9 ogłosił mały konkurs na twitterze w którym nagrodami były kody do betatestów na PS4. Wystarczyło wysłać na twitterze coś fajnego ze swojej kolekcji „Gwiezdnych Wojen”, coś co innych zaskoczy. Wśród odpowiadających znalazł się Rian Johnson, który wysłał pierwszą stronę scenariusza do Epizodu VIII.Zabiło to dziennikarza. Mamy nadzieję, że Rian nie straci pracy przez gry komputerowe, bo dostęp do gry mu się jak najbardziej należy. Swoją drogą warto przypomnieć, że w zeszłym roku Gary Whitta w podobny sposób pokazał pierwszą stronę z Rogue One. Zresztą scenariusz Epizodu VIII też już widzieliśmy wcześniej.

Powoli zaczynamy też poznawać kolejnych twórców Epizodu VIII. Otóż za koncepty artystyczne odpowiada niejaki Jock. Artysta może się pochwalić pracami nad takimi filmami jak „Ludzkie dzieci”, trylogia „Batmana” Christophera Nolana, „Iron Man 3”, „Ex Machina” czy „Diuna” Petera Berga (film nie został ostatecznie zrealizowany). Teraz pracuje nad „Gwiezdnymi Wojnami”. Przykładowe prace artysty możecie zobaczyć na jego stronie.

Benicio Del Toro nadal promuje swój film „Sicario”. Przy okazji odpowiada też na pytania o Epizod VIII. Otóż aktor twierdzi, że bardzo wierzy w Riana Johnsona, bardzo podobał mu się „Looper: Pętla czasu”. Liczy, że reżyser i scenarzysta doda sadze nowe sterydy, a przy okazji wniesie realizm SF.W innym wywiadzie Del Toro przyznał, że Rian ściągnął go do ekipy rozmawiając o opowieści, o postaci i jej miejscu w całej historii. Dla Benicio ważne jest to, że taka rozmowa z reżyserem się odbywa i że on chce uwzględnić spostrzeżenia aktora. Zapytany o kolor swojego miecza świetlnego zażartował, że jest różowy lub purpurowy.

Chodzą słuchy, że Gugu Mbatha-Raw dołączy do obsady Epizodu VIII. O aktorce pisaliśmy niedawno. Na razie jeszcze jednak kontraktu nie podpisała, ale podobno trwają już negocjacje. W lutym tego roku Rian Johnson bardzo dobrze wypowiadał się o filmie „Beyond the Lights” w którym Guru grała. Może to zdecydowało? Wciąż jednak musimy poczekać na oficjalne oświadczenie Disneya/Lucasfilmu.

Zatem o drugą rolę żeńską walczą jeszcze Gina Rodriguez i Tatiana Maslany. Ta druga negocjuje rolę w filmie „Stronger” w którym gra Jake Gyllenhaal. Jednak tam zdjęcia raczej się nie zaczną na początku 2016, więc może być jeszcze w naszej grze.
KOMENTARZE (14)

Ostatni Jedi

Rian nadal szuka dziewczyny

2015-10-03 08:43:14

Wygląda na to, że do castingu na nową rolę żeńską w Epizodzie VIII dołączyła kolejna aktorka. Jest nią Brytyjka o zuluskich korzeniach Gugu Mbatha-Raw. Na razie najlepiej jest kojarzona z filmów „Jupiter: Intronizacja” i „Belle”. Informacje o niej podało Latino Review, jednak ani Disney, ani agencja reprezentująca aktorkę nie chciały się na ten temat wypowiadać. Według Latino Review Lucasfilm szuka nie jednej, a dwóch odtwórczyń nowych istotnych postaci kobiecych. Ponoć Tatiana Maslany, Gina Rodriguez i Olivia Cooke nadal są w grze. Choć w przypadku tej ostatniej nie jest to już pewne. Niektóre źródła sugerują, że Mbatha-Raw zastąpiła Cooke, która znalazła sobie rolę u Stevena Spielberga.

Inne plotki na temat Epizodu VIII sugerują, że twórcy jeszcze nie skończyli zdjęć na Skellig Michael. Podobno zaczęli się ubiegać o możliwość dodatkowych w terminie styczeń – maj 2015. Co ciekawe według irlandzkich źródeł mowa jest o sequelach „Przebudzenia Mocy”, więc kto wie, może i IX Epizod również będzie tam w jakiejś części kręcony.

Rian Johnson natomiast powiedział jedną ciekawą rzecz. Otóż jak twierdzi, nie ma żadnych oporów by w swoim filmie nawiązywać do prequeli. Zobaczymy co przez to rozumie.

Na koniec jeszcze nowa wersja plotki sprzed roku. Joseph Gordon-Levitt, z którym Rian Johnson dość często współpracuje, był na festiwalu filmowym w Nowym Jorku. Tam zapytano go o występ w filmie Riana. Aktor od razu odpowiedział, żartem: „oczywiście, że jestem”. Dodał też, że dopytywał o to dzień w dzień. Potem w tej samej wypowiedzi oznajmił, że naprawdę to chciałby być w tym filmie. Niestety jak to w sieci bywa, część serwisów cytowała tylko pierwszą część odpowiedzi i tym samym pojawiło się „potwierdzenie”.
KOMENTARZE (8)

Ostatni Jedi

Sytuacja w galaktyce - wprowadzenie do Epizodu VIII

2015-10-02 21:41:04 MakingStarWars

W sieci pojawiły się informacje prezentujące stan w jakim znajduje się galaktyka przed i w trakcie trwania Epizodu VIII Gwiezdnych Wojen.
Wydarzenia z Epizodu VII Przebudzenia Mocy wprowadzają do politycznego klimatu, którego skutkiem jest wybuch nowej ery Galaktycznej Wojny Domowej.
Nie wiadomo ile z tych plotek rzeczywiście znajdzie się w filmie. Jednak zaprezentowane tutaj informacje prezentują tło wydarzeń, które wprowadzają do historii Trylogii Sequeli.

(Spoiler):
-Przed wydarzeniami z Epizodu VII Przebudzenia Mocy, Najwyższy Wódz Snoke (Supreme Leader Snoke) korumpował Senat Republiki powstały po wydarzeniach z Epizodu VI Powrotu Jedi. Warto przypomnieć, że Senat został oficjalnie rozwiązany w Epizodzie IV Nowej Nadziei przez Imperatora Palpatine`a.
-Senatorowie Republiki pamiętają bogactwo Imperialnego Senatu, przed rozwiązaniem przez Imperatora. Dlatego obietnice Snoke`a są bardzo kuszące dla chciwych polityków w galaktyce.
-Zostały podpisane traktaty, powstrzymujące Republikę przed zaatakowaniem Najwyższego Porządku, pod warunkiem, że rządy junty Imperium pozostaną z dala od terytoriów Republiki, czyli na Odległych Rubieżach.
-Generał Organa w sekrecie powołuje tajną organizację "Ruch Oporu" (Resistance). Leia przeczuwa, że pewnego dnia Najwyższy Porządek przystąpi do ataku i galaktyka będzie potrzebowała obrony, podczas gdy Republika pozostanie neutralna i bez jednostek wojskowych.
-Starzy i skorumpowani imperialni senatorowie (kiedyś Republiki) pragną dominacji Najwyższego Porządku w galaktyce, ponieważ chcą przywrócić Senat za czasów rządów Imperium, który według nich wtedy bardzo dobrze prosperował.
-Po wydarzeniach z Przebudzenia Mocy, Najwyższy Porządek staje się realnym zagrożeniem, ze względu na użycie broni-bazy Starkiller pod koniec filmu, przez co ustalenia traktatów zostają zerwane.
-Republika zostaje podzielona na dwa skrajne stronnictwa: senatorów przychylnych Snoke`owi oraz tych, którzy pozostali wierni demokracji.
-Galaktyczna Wojna Domowa powraca. Galaktyka już nie może udawać, że w jakiś sposób udało się rozwiązać kryzys zaistniały po śmierci Palpatine`a.
(Koniec Spoilera)

Powyższe informacje wyglądają na ciekawe wprowadzenie do Trylogii Sequeli. Wyraźnie wyczuwalne są pomysły Lucasa (połączenie polityki prequeli i klasycznej trylogii). Nie wiadomo czy informacje te pochodzą bezpośrednio ze scenopisów Lucasa do sequeli, czy może to jego wczesne luźne pomysły. Jednak ze względu na aktualne stanowisko Disney`a wobec prequeli i usilne odsuwanie się od nich wszelkimi pomysłami, pozostaje wątpliwe czy zobaczymy senat i Coruscant w nowych epizodach.
KOMENTARZE (19)
Loading..