TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

J.J. Abrams procudentem wykonawczym Epizodu VIII i IX!

2015-02-06 18:50:54 Collinder

O tym, że Abrams ma dostać nagrodę Stowarzyszenia Specjalistów od Efektów Specjalnych, VES, pisaliśmy już wcześniej. 4 lutego odbyła się uroczysta gala, a tam dziennikarze dopadli się do Abramsa i zapytali o kilka rzeczy. Najważniejsze jednak jest to, że J.J. Abrams potwierdził swój udział w pracach nad Epizodem VIII i IX.

- Nie powiem, że 8 i 9 to nie moje dzieci. Rian będzie pracował przynajmniej przy 8, ale ja będę producentem wykonawczym tych filmów.

Zatem będziemy mieć sytuację analogiczną jak w przypadku dwóch innych franczyz, które z sukcesem reanimował J.J. Abrams („Mission: Impossible” i „Star Trek”). Abrams zapewne wciąż będzie mieć duży wpływ na całą nową trylogię. Formalnie tego nie potwierdzono, ale dziś trudno sobie wyobrazić, by J.J. nie był wspierany przez swojego wieloletniego partnera biznesowego, Bryana Burka, który zapewne zostanie trzecim producentem wykonawczym (po Abramsie i Kathleen Kennedy), jak również ich wspólnej firmy, czyli Bad Robot.

Abrams potwierdził też udział Riana Johnsona jako reżysera Epizodu VIII. Wiemy o nim, media od dawna o tym spekulowały, a sam Jonhson to potwierdził, ale oficjalnego potwierdzenia wciąż brak. Dotychczas jedyną osobą z Lucasfilmu, która wspomniała o nim wprost był Gareth Edwards (więcej), jednak wtedy on mówił o Rianie jako twórcy kolejnych „Gwiezdnych Wojen”, bez wskazania na Epizody. Mógł mówić niby o spin-offach, ale wszyscy wiedzieli, że chodzi o kolejną część sagi.

Były też plotki o tym, że Rian ma być także reżyserem IX Epizodu, ale jak widać nie jest to jeszcze postanowione, acz bez wątpienia rozważane.

Wraz z Rianem Johnsonem donoszono, że producentem filmu zostanie Ram Bergman, stały współpracownik Johnsona. Można spekulować, że zastąpi on Tommy’ego Harpera. Jason McGatlin z Lucasfilm prawdopodobnie będzie drugim producentem tego filmu (jak i właściwie wszystkich produkcji LFL).

Nie wiemy natomiast jaki wpływ J.J. Abrams i jego ekipa będzie mieć wpływ na spin-offy.
KOMENTARZE (15)
Loading..