TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Oscar Isaac wraca w Epizodzie VIII?

2015-03-26 17:16:31

Do dość ciekawego nieporozumienia doszło podczas jednego z wywiadów z Oscarem Isaaciem. Otóż aktor promuje swój najnowszy film, Ex Machinę, przez co jest obecny w mediach. Jeden z nich przeprowadzono dla serwisu Moviefone. Rozmowa zeszła na „Przebudzenie Mocy”, a potem padło pytanie:

- Twój następny reżyser nie jest też taki zły. Czy jesteś podekscytowany możliwością pracy z Rianem?
- Tak, jestem bardzo podekscytowany – odparł Isaac.
- Rozmawiałeś już z nim?
- Nie, jeszcze nie.

Pytający założył, że Poe Dameron wróci w Epizodzie VIII, a Oscar poniekąd to potwierdził. Jednocześnie, gdy zapytano go o spin-offy, stwierdził, że nic nie wie o tym, by jego postać miała się w nich pojawić, sugerował spytać twórców. Media to podchwyciły, a Oscar musiał się zacząć z tego tłumaczyć. Tu już było mętniej niż przy spin-offach. Twierdzi, że założył, że jego postać wróci, bo pojawia się w zwiastunie zajawkowym i wszyscy założyli, że będzie jednym z bohaterów całej trylogii. Potem dodał, że jeśli by tak się stało, to byłby bardzo podekscytowany możliwością pracy z Rianem Johnsonem, ale oczywiście nic nie jest potwierdzone i Oscar nie wie czy wróci. Zapomina tylko o jednym, to czy w ogóle może wrócić z pewnością jest już od dawna klauzulą w jego kontrakcie. Pewnie mogą go wyciąć w każdej chwili, ale póki co powrót Damerona w kolejnych częściach wydaje się być potwierdzony.

Podobnie zresztą jak miało to miejsce w przypadku Daisy Ridley, która zajęła się zatrudnianiem agentów, którzy mieli ją reprezentować przy kolejnych filmach (więcej). Tam też formalnie niczego nie potwierdzono.

Sam Rian Johnson także krótko wypowiedział się na twitterze już po oficjalnym ogłoszeniu, że wyreżyseruje film. Podziękował wszystkim za okazane mu wsparcie, a także przyznał, że nie może się doczekać, kiedy będzie mógł ujawnić rzeczy, które przygotował.

Jeśli chodzi o Riana to jest jeszcze jedna anegdotka. Otóż swego czasu nakręcił on film „Niesamowici bracia Bloom”, w którym jedną z bardzo charakterystycznych ról zagrała Japonka Rinko Kikuchi. Gdy aktorka dowiedziała się, że Johnson będzie reżyserował Epizod VIII (jakiś rok temu), napisała do niego mejla z pytaniem, czy nie znalazłaby się tam rola dla niej. Podobno była tam przewidziana jakaś rola dla Japończyka/Japonki, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Aktorka twierdzi, że wydaje jej się, iż Rian miał pomysł na to, a może jak sama dodaje coś jej się pomyliło. Więc na razie Johnson z pewnością wie, kto jest chętny. Wcześniej były plotki, o innych aktorach, którzy współpracowali już z Johnsonem, a którzy mogą pojawić się w Epizodzie VIII (Joseph Gordon-Levitt i Noah Segan). Na razie oczywiście brak jakichkolwiek potwierdzeń.

Premiera filmu odbędzie się w maju 2017, a zdjęcia mogą jeszcze się zacząć w tym roku.
KOMENTARZE (2)

Ostatni Jedi

Data premiery Epizodu VIII

2015-03-12 18:25:52 StarWars.ComRian Johnson potwierdził w rozmowie telefonicznej z udziałowcami Disneya datę premiery Epizodu VIII. Będzie to 26 maja 2017 roku, prawie dokładnie 40 lat po premierze „Nowej nadziei” (ta miała miejsce 25 maja 1977, więc wychodzi 40 lat i jeden dzień). Odbyło się to w San Francisco, a imprezę prowadził Bob Iger, który oficjalnie potwierdził udział Johnsona w „Gwiezdnych Wojnach”. Epizod VIII będzie oczywiście kontynuował wątki „Przebudzenia Mocy”.

Majowa premiera wymusza trochę inny harmonogram prac niż ten z Epizodu VII, potwierdza to też poprzednie plotki o tym, że niebawem ekipa filmu Johnsona powoli zacznie pracować w Pinewood (więcej).

O Epizodzie VIII wiemy też, że za scenariusz i reżyserię odpowiada Rian Johnson. Film produkują Ram Bergman, Kathleen Kennedy i J.J. Abrams, dodatkowo prawdopodobnie, acz nie jest to jeszcze potwierdzone, także Bryan Burk i Jason McGatlin. Na Celebration Europe II Kathleen wspominała, że muzykę skomponuje John Williams, acz to także nie jest oficjalnie potwierdzone. Prawdopodobnie duża część głównej obsady powróci.

O udziale Riana Johnsona i Rama Bergmana wiemy już nieoficjalnie prawie od roku. J.J. Abrams w lutym wspomniał, że Rian przejmie pałeczkę, teraz dostaliśmy już ostateczne potwierdzenie.
KOMENTARZE (16)

Ostatni Jedi

Lando wraca w Epizodzie VIII?

2015-03-11 07:01:19

Brytyjski bulwarowy dziennik „The Sun” podał informację, że Billy Dee Williams będzie miał małą rolę (cameo) w Epizodzie VIII. Oczywiście „The Sun” nie jest najczęściej wiarygodnym źródłem, ale warto odnotować tę informację. Choćby z powodu Billy’ego, który niedawno wrócił do postaci Landa w serialu „Rebelianci” i przy różnych wywiadach wspomina o swojej gotowości do pojawienia się na planie kolejnych części „Gwiezdnych Wojen”. Niedawno powiedział nawet, że uważa iż powinien się pojawić właśnie dopiero w Epizodzie VIII, ponieważ nie było go też w „Nowej nadziei”. Miałoby to stanowić ładne nawiązanie do klasycznej trylogii. Z tym, że warto pamiętać, że to wciąż są pobożne życzenia Billy’ego Dee Williamsa, który próbował też się wkręcić w „Przebudzenie Mocy”, co jednak ostatecznie mu się nie udało. Może tym razem przekona do siebie Riana Johnsona.

Rian Johnson natomiast niedawno przeprowadzał wywiad z Christopherem Nolanem a propos „Interstellara” i efektów specjalnych tam użytych. Nolan, opowiadając o tym filmie, przy okazji próbował przekonać Johnsona do niektórych technik, w tym tak zwaną technikę poprzedniej projekcji, której używano na planie „Interstellara” zamiast niebieskiego/zielonego ekranu. W dużym skrócie polega to na filmowaniu obiektu na ekranie na który rzuca się obraz, np. drogi mlecznej. Ekran zaś jest pełen maleńkich szklanych kulek, które odbijają obraz, co powoduje że odnosi się wrażenie iż gdzieś indziej znajduje się źródło światła. Zobaczymy, czy Rian Johnson jako reżyser będzie eksperymentował z efektami, czy pozostanie przy niebieskim/zielonym ekranie i fizycznych dekoracjach.

Ostatnie doniesienia sugerują, że pierwsza część ekipy zacznie rozkładać się w Pinewood już w kwietniu. Więc jest spora szansa na to, że zdjęcia do VIII epizodu ruszą wcześniej niż w maju 2016. Czy wpłynie to na wcześniejsza premierę? Zobaczymy.
KOMENTARZE (5)
Loading..