TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Hayden, Benicio, Skellig i inne ploty

2015-09-24 07:19:59Zaczynamy od dość dziwnej plotki. Ponoć w Wielkiej Brytanii trenuje już Hayden Christensen, który miałby pojawić się w Epizodzie VIII, oczywiście jako Darth Vader. Pojawienie się Vadera w retrospekcji, jako ducha czy nawet w hologramie nie powinno wymagać od aktora specjalnej tężyzny. Skoro jednak trenuje, może kryje się za tym coś więcej? Niektóre źródła sugerują, że Christensen miałby się pojawić w kolejnych filmach (dwóch?). Więc być może chodzi o Epizod VIII i IX, ale równie dobrze może chodzić o Antologię, zarówno „Rogue One” jak i może którąś z kolejnych. Oczywiście jak to z plotkami bywa, trzeba poczekać, aż poznamy prawdę. O możliwym występie Haydena w „Rogue One” pisaliśmy w lipcu. Szybko powstają też szalone teorie. Na wszelki wypadek jedną z nich podamy jako Spoiler Podobno rycerze Ren mieliby wskrzesić/sklonować Dartha Vadera.(koniec spoilera). Cóż, warto poczekać na oficjalne wieści w tej sprawie.

Benicio Del Toro po raz kolejny wypowiedział się o swojej roli w Epizodzie VIII. Stwierdził, że nie wie, czy jego postać to szwarccharakter. Dodał też, że ludzie tak mówią, ale chyba czytali inny scenariusz niż on. Potem oznajmił, iż fajnie jest trzymać ludzi w pewnej niepewności, więc jeśli ktoś chce wierzyć, że Del Toro gra czarny charakter, to dobrze. Może zatem gra jakiegoś łotra?

Być może przerwa w zdjęciach nad Epizodem VIII potrwa krócej niż się spodziewaliśmy. Przed zimą warto zrobić jeszcze jedną lokację, znaną z „Przebudzenia Mocy”, czyli Greenham Commons. Podobno zaczęły się tam jakieś prace. W zeszłym roku tu ze swoją ekipą był J.J. Abrams, więc kto wie, może to samo miejsce wróci do Epizodu VIII. Oczywiście wciąż w grze może być „Rogue One”, ale znów chyba bardziej chodzi o Epizod VIII. Widać kręcenie dwóch filmów na raz może być dość mylące. Poniżej nowe zdjęcia z Greenham Commons, coś się tam działo, ale co?Wyszło jeszcze kilka spraw z ustaleń w sprawie kręcenia na Skellig Michael. Otóż, jak łatwo jest się domyślić, zarobki obserwatorów pokrywa Disney/Lucasfilm. Cała ekipa Riana Johnsona na wyspie została ograniczona do maksymalnie 180 osób (wraz z wszystkimi innymi osobami, w tym obserwatorami). Mogli oni pojawić się tam dopiero o godzinie 7:00 rano, i musieli zniknąć przed 20:00. Wyjątkiem była ekipa kręcąca nocne zdjęcia, ci mogli pozostać na Skellig Michael do 21:00 (pozwolenie tylko dla 15 osób). Helikoptery miały być używane tylko transportu, zaś zdjęcia z powietrza ograniczono do sumarycznie 45 minut dziennie. Przeloty też ograniczono, do 4 dziennie i 16 w ciągu trzech tygodni, podczas których miały trwać zdjęcia.

Z poprzednich newsów wiemy, że na pewno na wyspie pojawili się Rian Johnson, Ram Bergman (producent), Steve Yedlin (operator), Mark Hamill i Daisy Ridley.
KOMENTARZE (8)

Ostatni Jedi

Zdjęcia na Skellig Michael zakończone

2015-09-17 22:24:27 makingstarwars.net

Kilka dni temu pisaliśmy Wam o problemach z kręceniem Epizodu VIII z uwagi na niekorzystną pogodę na Skellig Michael. Zdjęcia wtedy zaplanowane musiały być odłożone. Kolejne dni na szczęście były mniej deszczowe i można było zrealizować to co zostało zaplanowane. Najpierw dostaliśmy przecieki dotyczące tego, że w okolicznym Watervill pojawił się Nathan Hamill - syn Marka, co by sugerowało, że ojciec również będzie obecny.Później dostrzeżony został Jimmy Wee. Aktor ten należy do agencji Warwicka Devisa, zrzeszającej aktorów o niskim wzroście. Zgodnie z plotkami, które obiegają internet Jimmy miałby wcielić się w R2-D2. Należy jednak pamiętać, że już kilka miesięcy temu zaprezentowano nam R2-D2 w pełni zdalnie kontrolowanego - co by poddawać mogło w wątpliwość zasadność tej informacji. Nie jest jednak wykluczone, że zdalne sterowanie nie sprawdza się dobrze na nierównym terenie, jakim jest wyspa. Ze znanych nam aktorów dostrzeżono również Daisy Ridley.Zdjęcia do Epizodu VIII na Skellig Michael zostały dzisiaj zakończone. Zaraz po nich, do pobliskiego pubu udał się Mark Hamill, ostatecznie potwierdzając swoją obecność na tej lokacji i bawiąc się z mieszkańcami! Na zdjęciach możemy zauważyć, że Mark znowu zgolił brodę. Z jednej strony można podejrzewać, że nie chciał mieć brody do czasu kolejnych zdjęć - które odbędą się w styczniu, z drugiej można spekulować, że już go w brodzie nie zobaczymy. Jak będzie na prawdę, przekonamy się za kilka miesięcy.
KOMENTARZE (9)

Ostatni Jedi

Zdjęcia do Epizodu VIII odwołane

2015-09-14 20:59:46

Dziś miały rozpocząć się zdjęcia do Epizodu VIII, a przynajmniej te na lokacji na Skellig Michael. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych, silnych wiatrów, intensywnych fal a także deszczu odwołano je. Ekipa Riana Johnsona miała dziś praktycznie wolne, zobaczymy czy jutro uda im się dotrzeć na wyspę i rozpocząć pracę.

Na razie poza reżyserem w hrabstwie Kerry dostrzeżono producenta (Rama Bergmana) oraz operatora (Steve’a Yedlina - oficjalnie jego udział w filmie nie został potwierdzony). Nie wiadomo jeszcze, kto z aktorów ma się pojawić na planie, choć spekuluje się, że będą przynajmniej obecne tu dwie osoby, które kręciły tu „Przebudzenie Mocy”, czyli Mark Hamill i Daisy Ridley.

Wiemy natomiast, że ekipa rozkładała się zarówno w Portmagee jak i na Skellig Michael. Poniżej kilka zdjęć.Wszystko wskazuje na to, że po zdjęciach na Skellig Michael nastąpi przerwa. Kręcenie Epizodu VIII zostanie wznowione w przyszłym roku.

A jeszcze nawiązując do poszukiwania aktorki. Wygląda na to, że Olivia Cooke odpadła, została zaangażowana do nowego filmu Stevena Spielberga. Czyżby zatem na polu boju pozostały Tatiana Maslany i Gina Rodriguez?
KOMENTARZE (9)

Ostatni Jedi

Rian Johnson potwierdza zdjęcia na Skellig Michael

2015-09-10 07:00:42

Spekulacje na temat zdjęć do Epizodu VIII czas skończyć. Rian Johnson w rozmowie z irlandzką prasą potwierdził, że zdjęcia na Skellig Michael (które powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu) będą dotyczyć VIII Epizodu. Zdjęcia powinny potrwać od dwóch do czterech dni, co więcej część z nich będzie wykonywana wieczorem, do godziny 21:00, czyli po zmroku. Johnson najwidoczniej nie przejął się nocnymi zwyczajami tamtejszego ptactwa. Na razie zarezerwowano osiem lotów helikopterem (po cztery w jedną i drugą stronę). Na planie będą zarówno obecni ekolodzy jak i specjaliści z parku narodowego. Będą mieli oni pozwolenie na wstrzymanie lub zmodyfikowanie pracy na planie, jeśli uznają, że zagrożone jest dziedzictwo kulturowe lub przyroda. Warto dodać, że Skellig Michael jest wpisane na listę UNESCO (dokładnie zespół klasztorny) oraz znajduje się tam rezerwat przyrody, gdzie gnieżdżą się ptaki (np. maskonury).Na razie nie wiadomo, czy po zdjęciach na Skellig Michael ekipa Johnsona zrobi sobie przerwę, czy może udadzą się na inne lokacje. Wiemy tylko, że póki co rozpocznie się kręcenie pewnych sekwencji, a nie filmu w całości (to potwierdzają przedstawiciele Lucsfilmu). Benicio Del Toro twierdził, że prace nad Epizodem VIII powinny się rozpocząć (dla niego) w marcu. Może wtedy ruszą główne zdjęcia?

Tymczasem „Entertainment Weekly” donosi, że na Skellig Michael będą kręcone dokrętki „Przebudzenia Mocy”. W dodatku podobno trwają one od kilku tygodni, ale na małą skalę. Podobno między innymi wykorzystano obecność obsady na D23 Expo. Więc nałożenie tych informacji raczej sugeruje to, o czym pisaliśmy już wcześniej. Na irlandzkiej wyspie w przyszłym tygodniu będą trwały prace nad dwoma filmami na raz.

Wraz z rozpoczęciem zdjęć do Epizodu VIII po raz pierwszy w historii będziemy mieli kręcone równolegle dwa pełnometrażowe filmy z cyklu. Zdjęcia nad „Rogue One” trwają. Trzy, jeśli uwzględnimy dokrętki do Epizodu VII.
KOMENTARZE (4)

Ostatni Jedi

Benicio Del Toro w Epizodzie VIII

2015-09-05 08:23:58

Benicio Del Toro prawie potwierdził swój udział w Epizodzie VIII. Przy tym zdradził jedną bardzo ciekawą informację, zdjęcia do filmu Riana Johnsona ruszą w marcu 2016. Przynajmniej zdaniem aktora. Oczywiście może to dotyczyć jedynie jego roli. Zobaczymy. W każdym razie Del Toro obecnie promował w Hiszpanii film „A Perfect Day”. Zapytany o najbliższe plany zdjęciowe zrobił krótką pauzę a potem powiedział „Gwiezdne Wojny”. I dodał, że zobaczymy, co z tego wyjdzie. Następnie mówił o dacie zdjęć. Kolejne pytanie dotyczyło tego, kogo miałby grać Del Toro. Aktor odparł, że chyba nie powinien zbyt dużo mówić na ten temat, ale jest jak czarny charakter. Zaśmiał się i przyznał, że to się dopiero okaże.

Niektóre plotki sugerowały, że Del Toro mógłby zagrać jeszcze jednego z rycerzy Ren. Pytaniem otwartym pozostaje to, czy faktycznie będzie to szwarccharakter, czy może postać zawieszona między dobrem a złem, albo aktor zwyczaje nie jest pewien, lub celowo wprowadza zamieszanie. Na prawdę pewnie przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać.

Tymczasem nadal czekamy na to którą aktorkę wybierze Rian Johnson do Epizodu VIII. Wcześniejsze plotki sugerowały, że mogłaby to również być zła postać. Ale są i nowe. Uwaga to potencjalny Spoiler Podobno nowa postać miałaby być córką Hana Solo (koniec spoilera). Czas pokaże, która wersja jest prawdziwa.

Wygląda na to, że w ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się zdjęcia na lokacji na Skellig Michael. Warto zauważyć, że wyspa ta, wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jest dostępna dla zwiedzających jedynie w miesiącach letnich. Z powodu złych warunków atmosferycznych nie można na nią się udać ani w zimie, ani wczesną wiosną, ani późną jesienią. Stąd zdjęcia na pół roku przed rozpoczęciem kręcenia Epizodu VIII wcale nie wydają się tak nieprawdopodobne. Zwłaszcza, że w lecie lub jesienią 2015 będzie można wrócić by ewentualnie zrobić dokrętki. Oficjalnie wiemy tylko, że będzie tam kręcony kolejny film z cyklu, wiele sugeruje, że będzie to właśnie obraz Johnsona.
KOMENTARZE (3)

Ostatni Jedi

Casting do Epizodu VIII trwa

2015-09-02 20:23:45

Pisaliśmy niedawno o tym, że Rian Johnson szuka jeszcze jednej aktorki do obsady Epizodu VIII. Zgodnie z plotkami, miałaby ona do odegrania ważną rolę w tym filmie. Wg portalu The Wrap już tylko kilka osób zostało w wyścigu o tę rolę, w tym trzy aktorki do których nazwisk ponoć dotarli. Jedną z ostatnich faz castingu ma być ponoć przesłuchanie z udziałem Johna Boyegi, twórcy chcą sprawdzić czy między dwójką bohaterów da się pobudzić emocje.

Pierwszą z nich jest Tatiana Maslany. Przypomnijmy, że wg portali zajmujących się tematyką filmową, była ona już przymierzana do "Rogue One". Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Tatiana ponoć nawet już nakręciła zdjęcia testowe do spin-offa, ale ostatecznie zaangażowano wtedy Felicity Jones. Maslany najlepiej znana z serialu "Orphan Black".

Drugą z aktorek jest Gina Rodriguez. Tym razem jest to nowe nazwisko, jeśli o casting do filmów Star Wars chodzi. Gina najbardziej znana jest jako odtwórczyni tytułowej roli w serialu "Jane the Virgin". W swojej karierze miała jednak również kilkanaście odcinków w jednej z najdłuższych telenowel świata - "Modzie na sukces".

Najmłodszą z aktorek, wymienianych przez The Wrap, jest Olivia Cooke. Ta 21-letnia brytyjska aktorka ma za sobą m.in. główną rolę w horrorze "Diabelska tarcza Ouija" oraz jedną z głównych ról w serialu "Bates Motel".


Tatiana Maslany

Gina Rodriguez

Olivia Cooke

KOMENTARZE (30)

Ostatni Jedi

Powrót na Skellig Michael, a Rian szuka kobiety

2015-09-01 07:11:53

Pojawia się coraz więcej głosów sugerujących, że zdjęcia na Skellig Michael, które mają się odbyć we wrześniu, będą dotyczyły bardziej Epizodu VIII niż VII. Ostatnio pisaliśmy, że do „Przebudzenia Mocy” mają tu zostać nakręcone tylko jakieś ujęcia do domontowania. Jednak większość zdjęć ma być na potrzeby VIII Epizodu. Mówi się, że ekipa Riana Johnsona będzie liczyć około 60 osób, będzie to więc bardziej znaczące miejsce w tym filmie, niż w poprzednim. Z tego, co udało się ustalić, to w lipcu 2014 jedynie dwoje aktorów (Daisy Ridley i Mark Hamill) przyleciało do Irlandii. Kto przyleci teraz, nie wiadomo.

Kręcenie na lokacji odbędzie się prawdopodobnie przed rozpoczęciem normalnych zdjęć. Prace nad Epizodem VIII prawdopodobnie ruszą pełną parą zimą i wczesną wiosną, wtedy jednak Skellig Michael nie będzie wyglądała tak, jak chcieliby ją widzieć filmowcy.

Oficjalnie na razie nic nie wiadomo. James Hickey z Irish Film Board potwierdził jedynie, że rozmowy trwają, ale filmowcy ogłoszą swoje zamiary, gdy uznają to za stosowne. Na razie wszystko jest tajne. Tymczasem Jimmy Deenihan, były irlandzki minister sztuki, który był zaangażowany w pracę przy „Przebudzeniu Mocy”, przyznał w jednym z wywiadów, że oba filmy Star Wars pokażą światu Skellig Michael. Nie wiadomo, co dokładnie miał na myśli pod słowem oba. Jeden to na pewno „Przebudzenie Mocy”, drugim w teorii mógłby być „Rogue One”, ale zdecydowanie bardziej będzie to właśnie Epizod VIII. Część serwisów uznaje to za oficjalne potwierdzenie.

Zdjęcia na Skellig Michael ruszą za niecałe dwa tygodnie.Tymczasem trwa casting do Epizodu VIII. Podobno nie tylko Benico Del Toro będzie nowym, istotnym nabytkiem. Rian Johnson szuka jeszcze jednej aktorki, która miałaby dołączyć do głównej obsady. Reżyser jakoby jest osobiście mocno zaangażowany w proces poszukiwań. Wcześniej sugerowano, że być może zobaczymy też kobiecy szwarccharakter, ciekawe czy to będzie jedna i ta sama postać. Niestety na razie nie wiemy nic o potencjalnych kandydatkach.
KOMENTARZE (4)
Loading..