TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Rian Johnson planuje wypad do Chorwacji

2016-01-28 07:28:05

Zaczynamy od małego potwierdzenia. Epizod VIII zadebiutuje w Polsce 14 grudnia 2017. To nowa data, potwierdzona przez Disney Polska, wraz z nową datą Rogue One.Po sieci krąży też informacja, że Epizod VIII będzie też kręcony w Chorwacji, a dokładniej w okolicach Dubrowniku. To miejsce znane jest najlepiej z „Gry o tron”, gdzie od drugiego sezonu grało Królewską Przystań. HBO obecnie przeniosło już większość Królewskiej Przystani do Hiszpanii, ale podobno jest to lokalizacja przyjazna filmowcom. Chorwacja byłaby trzecią potwierdzoną lokacją filmu. Na razie wiemy o Meksyku i Irlandii. Nie wiadomo też, czy Adriatyk i chorwackie wybrzeże będzie odgrywać już znaną planetę (np. Ahch-To lub Takodanę), czy jakaś nową.Dość ciekawa dyskusja rozgorzała w sieci wokół orientacji seksualnej Poe Damerona. Z jednej strony część fanów (lub fanek) dopatrywała się podtekstów w relacjach Poe i Finna. Oczywiście Oscar Isaac i John Boyega podchwycili temat i w wywiadach rzucali sugestię, że to coś więcej niż tylko przyjaźń, albo że grali taki romans. Do dyskusji włączyli się także Mark Hamill, który zasugerował niedawno, że właściwie to nie znamy nawet orientacji seksualnej Luke’a Skywalkera, oraz Rian Johnson, który wrzucił na twitterze obrazek powyżej. Część portali i blogerów poważnie zastanawia się, czy Disneya stać na taki krok. Bo choć pewne środowiska głośno poprą taką decyzję, jednak finansowo może być ona niekorzystna. I nie chodzi tylko o rynki zachodnie, które nie wiadomo jak zareagują, ale wschodnie, w tym chiński. Tam film może zostać zakazany lub w najlepszym (dla Disneya) przypadku ocenzurowany. Na koniec warto dodać, że sceny w których Poe spotyka Rey podobno były nakręcone, są też opisane w powieści Alana Deana Fostera, jednak ostatecznie wycięto je z „Przebudzenia Mocy”. Teraz dla niektórych może to być dużo ważniejsze pytanie na które odpowie Epizod VIII niż to kim są rodzice Rey. A skoro o Rey mowa, to o jej ojcu wypowiedział się reżyser i scenarzysta Epizodu IX. Czyli ojca już znamy z poprzednich filmów.
KOMENTARZE (42)

Ostatni Jedi

Nowa data premiery Epizodu VIII

2016-01-20 21:02:12 oficjalna

Najpierw opóźniły się zdjęcia o miesiąc. Teraz potwierdza się najgorsze. Epizod VIII został przesunięty. Nowa data premiery to 15 grudnia 2017.

Z jednej strony da to Rianowi Johnsonowi więcej czasu na poprawki. Obecnie reżyser i scenarzysta pracuje nad skryptem. Z drugiej strony producenci liczą, że Epizod VIII powtórzy spektakularny sukces „Przebudzenia Mocy”. Bo choć „Gwiezdne wojny” były tradycyjnie letnim blockbusterem to doskonale poradziły sobie w okresie świątecznym.

Zdjęcia do VIII Epizodu ruszą w przyszłym miesiącu. Film produkują Kathleen Kennedy, Ram Bergman, a wykonawczo J.J. Abrams, Jason McGatlin i Tom Karnowski. Oficjalna zapowiedziała na najbliższe tygodnie kolejne wieści o nowym filmie.
KOMENTARZE (45)

Ostatni Jedi

Zdjęcia do Epizodu VIII przesunięte

2016-01-19 07:28:17

Podobno zdjęcia do Epizodu VIII miały się zacząć w poniedziałek. Miały, ale to już nie jest aktualne. Zostały przesunięte o mniej więcej miesiąc. Rian Johnson poprawia obecnie scenariusz. Lucasfilm wsłuchuje się w opinie na temat „Przebudzenia Mocy” i wyciąga wnioski. To właśnie wymaga przepisania pewnych fragmentów. Słyszeliśmy wcześniej, że Johnson zamierzał wprowadzić dwie nowe postaci kobiece. To jest podobno nadal aktualne, ale ich rola w filmie zostanie zminimalizowana. Więcej czasu dostaną starzy bohaterowie, przede wszystkim Rey (Daisy Ridley) i Finn (John Boyega). Mamy dowiedzieć się więcej o ich historii.

Jeśli chodzi o dwie nowe bohaterki, to wygląda na to, że Gugu Mbatha-Raw odpadła. Kontrakt miał przypaść Ginie Rodriguez, o czym już informowaliśmy oraz Bel Powley („Randka z królową”), której zdjęcie znajduje się obok. Ale w związku ze zmianami scenariusza to może okazać się nieaktualne. Zwłaszcza, że podobno w Lucasfilmie chcą też obsadzić jakąś azjatycką aktorkę.

Tymczasem Benicio Del Toro potwierdził, że przenosi się teraz do Wielkiej Brytanii na czas zdjęć. On nad Epizodem VIII będzie pracował wiosną.

Niezależnie kiedy rozpoczną się zdjęcia, ekipa Johnsona po raz kolejny poleci do Irlandii. Ponownie do hrabstwa Kerry. Jakoby mają to być Dingle oraz znów Skellig Michael. Tak więc zobaczymy więcej Ahch-To.

John Boyega tymczasem przeczytał już scenariusz. Jego zdaniem jest wspaniały. Mroczniejszy. Jak będzie, zobaczymy.

J.J. Abrams wspomniał o kwestii ojca Rey. Przyznał, że wie kim on jest, ale to nie on będzie się na ten temat wypowiadał. Za to odpowiada Rian. W podobnym tonie wypowiedział się też reżyser IX Epizodu, Colin Trevorrow. Jego zdaniem Rey jest bardzo ważną postacią w uniwersum, wykraczającą poza „Przebudzenie Mocy”. Dowiemy się kim jest jej ojciec i zdaniem reżysera fani powinni być zadowoleni, bo sprawdzi się wiele ich teorii. Colin mówił wprost, że ojca Rey już znamy z poprzednich filmów.
KOMENTARZE (59)

Ostatni Jedi

Kilka wieści o Epizodzie VIII

2016-01-05 07:24:32

W Pinewood ekipa pracuje już pełną parą nad Epizodem VIII. W miejscu, gdzie przy „Przebudzeniu Mocy” zbudowano wioskę na Jakku teraz powstaje kolejna planeta. Dobrze nam już znana. To Ahch-To, bo tak nazywa się ta oceaniczna planeta z wyspami, którą widzimy pod koniec Epizodu VII. Jej nazwa pochodzi ze scenariusza autorstwa J.J. Abramsa i Lawrence’a Kasdana, co potwierdził niedawno Pablo Hidalgo.

W każdym razie zdjęcia do Ahch-To powstały pierwotnie na Skellig Michael w Irlandii, gdzie wykorzystano tamtejsze plenery. Ekipa Riana Johnsona pojawiła się tu we wrześniu, wraz z Markiem Hamillem i Daisy Ridley. Nagrano kilka scen, ale wygląda na to, że ostatecznie Johnson poddał się wyspie. Bez ptaków i ich okresów ochronnych, uciążliwego transportu i zmiennych wiatrów zdjęcia na powietrzu można też kręcić przy studiach Pinewood. Wystarczy tylko odtworzyć lokację. Co zresztą zrobiono.Z innych ciekawostek, Billy Dee Williams niedawno przyznał, że wciąż czeka na telefon i jest gotowy wrócić do „Gwiezdnych Wojen”. Jednak na razie znów nikt się do niego nie odezwał. Za to wraca Mike Quinn, czyli Nien Numb. Nie ma on oficjalnego angażu, powoływał się na wypowiedź Kathleen Kennedy, która sugerowała, że wrócą wszyscy. Więc Mike liczy, że znajdzie się na tej liście, zwłaszcza, że ma wsparcie fanów.

Słowa Kathleen mogły jednak być pewnym nadużyciem. Wygląda na to, że Kenny Baker, który w „Przebudzeniu Mocy” był już określany jako konsultant od R2-D2, nie wróci. A nawet jeśli, to rolę i tak przejmie ktoś inny – Jimmy Vee. Te plotki pojawiły się już podczas zdjęć na Skellig Michael, gdzie Vee był obecny. Warto przypomnieć, że sterowany model R2-D2 także jest już zbudowany, więc być może Vee pojawi się tylko w pewnych, trudniejszych scenach?

Rian Johnson natomiast ogląda klasyczne filmy wojenne. W tym „Z jasnego nieba” (Twelve O’Clock High) z Gregorym Peckiem oraz radziecki film „Niewysłany list” ( Неотправленное письмо). Johnson pokazał te obrazy ekipie w ramach przygotowania przed filmem. Poniżej zwiastun „Niewysłanego listu”.Niebawem powinniśmy dostać oficjalną zapowiedź Epizodu VIII, bowiem zdjęcia ruszają pełną parą w tym miesiącu.
KOMENTARZE (30)
Loading..