TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Dubrownik, drony i zaczynamy drugi tydzień

2016-02-22 21:24:04

Zdjęcia w Dubrowniku podobno mają potrwać od 9 do 16 marca. 9 i 10 raczej będą się przygotowywać, właściwe praca ruszy w kolejnych dniach. Z tego powodu ruch w zabytkowym centrum będzie ograniczony w tym czasie. Podobno większość zdjęć do Epizodu VIII powstanie w Pinewood, na lokacjach (w Chorwacji i nie tylko) zobaczymy tylko część ekipy. Zdjęcia w Dubrowniku mają być kręcone zarówno na plaży jak i w mieście. Co ważniejsze ekipa już zaczęła się tam rozkładać. Niektóre źródła sugerują, że w Chorwacji będzie kręcona planeta Ahch-To. Inne to dementują. Ahch-To powróci. Już przecież nakręcono część zdjęć na Skellig Michael, a w kwietniu ekipa Johnsona rusza do Irlandii. Więc może Chorwacja będzie nową planetą. Podobno w zdjęciach na lokacji weźmie udział Benicio Del Toro.W Irlandii ekipa ma się pojawić 20 kwietnia. Zdjęcia potrwają 12 dni. Będą kręcone w Ceann Sibeal, niedaleko Dingle. Miejsce jest dość podobne do Skellig Michael, ale nie ma tam tyle obwarowań ze względu na ptaki czy UNESCO. Natomiast w Pinewood mają być odtworzone kamienne domostwa ze Skellig Michael. Być może zatem na Skellig Michael już nie wrócimy.

Rian Johnson to nie J.J. Abrams czy Gareth Edwards. W przeciwieństwie do skrywających tajemnice milczków, Johnson używa twittera i wrzuca zdjęcia z planu. Oczywiście takie, które niewiele mówią. Na początek drugiego tygodnia zdjęć wrzucił gazetę za którą widać dekorację. Zrobił też konkurs na twitterze, na którym trzeba było zgadnąć, czy przyrząd który umieścił to dekoracja czy prawdziwa technologia. Oczywiście jest to narzędzie pomiarowe.Ale nie tylko Johnson twittuje. Twittował Peter Mayhew, który nie został wymieniony w obsadzie Epizodu VIII. Ale jak sugeruje, powinniśmy dostać specjalne ogłoszenie niebawem. Twittuje też Carrie Fisher. Ta wrzuciła kolejne zdjęcie Gary’ego z planu. Ale najważniejsze w nim jest krzesło. Widać tam roboczy tytuł filmu – „Space Bear”. Daisy Ridley i John Boyega natomiast wrzucili kolejne filmiki ukazujące jak ćwiczą.

Wszystko co jest publikowane jest jednak pod kontrolą Lucasfilmu. Zatrudniono specjalną ekipę, która ma pilnować by nie było przecieków, a przede wszystkim sytuacji takiej jaka miała miejsce na lokacji w Greenham Common. Tam fani nagrywali dronami zdjęcia ekipy Abramsa. Co prawda ten kupił system przeciw dronom, ale nie spisał się on zbyt dobrze. Tym razem ekipa Lucasfilmu ma drony przeznaczone do wyłapywania innych dronów. Ciekawe na ile się to zda.
KOMENTARZE (12)

Ostatni Jedi

Ruszyły zdjęcia do Epizodu VIII

2016-02-15 15:34:14 Star Wars na Youtube

Kilka dni temu pisaliśmy o prawdopodobnym rozpoczęciu zdjęć do Epizodu VIII. Dziś dostaliśmy potwierdzenie tych słów w postaci pierwszej filmowej zajawki kolejnej części gwiezdnej sagi. Na filmiku widzimy Luke'a Skywalkera (Mark Hamill) oraz Rey (Daisy Ridley) na planecie Ahch-To z końcówki "Przebudzenia Mocy".Zdjęcia do VIII Epizodu zaczęły się oficjalnie dziś, czyli 15 lutego 2016, w studiach Pinewood.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada: Rian Johnson.

Występują, wracając do swych ról: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Dodatkowo dołączą Benicio Del Toro, Laura Dern i Kelly Marie Tran.

Producenci: Kathleen Kennedy i Ram Bergman.
Producenci wykonawczy: J.J. Abrams, Jason McGatlin, Tom Karnowski.
Koproducenci: Pippa Anderson.
Zdjęcia: Steve Yedlin.
Montaż: Bob Ducsay.
Scenografia: Rick Heinrichs.
Charakteryzacja: Peter Swords King.
Kostiumy: Michael Kaplan.
Casting: Mary Vernieu (USA), Nina Gold (Wielka Brytania).
Efekty specjalne i rekwizyty: Neal Scanlan, Jamie Wilkinson, Chris Corbould, Ben Morris.
Koordynacja kaskaderów: Rob Inch.
KOMENTARZE (81)

Ostatni Jedi

Zdjęcia do Epizodu VIII ruszyły?

2016-02-10 21:49:00

Bob Iger zamykając pierwszy kwartał roku fiskalnego Disneya (nie pokrywają się one z latami kalendarzowymi), powiedział kilka rzeczy o „Gwiezdnych Wojnach”. Jego zdaniem „Rogue One” jest już skończony i bardzo mu się podoba. Oczywiście prace nad efektami i poprawkami trwają. Epizod IX jest już w preprodukcji (o czym też wiemy), a także trwają przygotowania do kręcenia filmu o Hanie Solo. Tu premiera pozostaje bez zmian, majowa. Przynajmniej na razie. Właściwie nic nowego nie powiedział, z wyjątkiem tego, co dotyczy Epizodu VIII. Tu było krótko, acz treściwie. Otóż zdaniem szefa Disneya zdjęcia właśnie się rozpoczęły. Czekamy teraz na jakieś oficjalne informacje o obsadzie.

Przechodzimy do innych wieści. Daisy Ridley umieściła w sieci filmik na którym pokazuje jak przygotowuje się do VIII Epizodu.Podobnie sprawa wygląda z Johnem Boyegą. On też ostatnio spędzał czas głównie ćwicząc. Ale zamiast filmiku wrzucił zdjęcie.Peter Mayhew i Tim Rose odwołali swoją obecność na konwencie Pensacon. Czyli wygląda na to, że Chewbacca i Ackbar także wracają.

Z innych plotek warto dodać, że podobno Ewan McGregor negocjuje powrót do roli Obi-Wana w VIII Epizodzie. Duch, hologram, albo wizja? Zobaczymy. A może znów chodzi o inny film, którąś z „Antologii”?

Tymczasem burmistrz Dubrownika poleciał do San Francisco, do Lucasfilmu rozmawiać w sprawie kręcenia zdjęć w Chorwacji. Jest duża szansa, że ekipa Riana Johnsona tam poleci.
KOMENTARZE (38)

Ostatni Jedi

Zdjęcia niebawem

2016-02-02 07:30:42

Najpierw pojawiły się informacje o tym, że strajk techników oświetleniowych może opóźnić zdjęcia do „Gwiezdnych Wojen 8”. Ale na razie chyba groźba została zażegnana. Zdjęcia ruszą niebawem, zaś ekipa filmowa już przebiera nogami.

Daisy Ridley dostała kwiaty i list od Kathleen Kennedy. Aktorka oczywiście wrzuciła zdjęcie do sieci.John Boyega też wrzucił swoje zdjęcie do sieci i przyznał, że właśnie skończył trening przed Epizodem VIII.

Carrie Fisher już jest znowu w Wielkiej Brytanii, oczywiście wraz z Garym.

Gwendoline Christie także potwierdziła swój udział w Epizodzie VIII. Wróci jako Phasma. Sama aktorka myślała, że to nowa informacja, ale o jej udziale wspominała już Kathleen Kennedy na początku grudnia.

Anthony Daniels przeczytał scenariusz Epizodu VIII i napisał, że zdradzi fabułę na twitterze. Na co zareagował Rian Johnson wklejając to zdjęcie.Sam Johnson także wrzucił zdjęcie do sieci, tym razem z Pinewood. I dał znać, że już są blisko. Tak więc zdjęcia powinny ruszyć niebawem, może tym razem będziemy informowani trochę lepiej niż ostatnio. Jeśli nie oficjalnie, to może przez twitter i inne konta Riana.Ponownie wrócił temat, że Epizod VIII będzie kręcony na taśmie filmowej. Oryginalne potwierdzenie tej informacji miało miejsce pół roku temu. Teraz wspomniano o tym w kilku niezależnych źródłach.

Przenieśmy się teraz od Chorwacji. To na razie niepotwierdzone plotki, być może też zwykłe sugestie, więc trzeba wziąć na to sporą poprawkę. Wcześniej sugerowano, że zdjęcia w Chorwacji mogłyby mieć miejsce w Dubrowniku. Teraz pojawiły się jeszcze dwa inne miejsca, forteca Knin oraz wyspa Lokrum. Wyspa znajduje się właściwie rzut beretem z Dubrownika, natomiast wspomniana forteca jest odległa o jakieś 370 kilometrów. No i jest w dużej części zrujnowana. Ekipa ponoć przybędzie tu w marcu. Zobaczymy. Swoją drogą warto dodać, ze w Chorwacji na wakacjach w 2009 był George Lucas. Może to on zasugerował Kathleen Kennedy to miejsce. W bardzo podobny sposób znalazł jezioro Como wykorzystane w „Ataku klonów”.
KOMENTARZE (12)
Loading..