TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Plotki o Epizodzie VIII

2016-03-29 20:39:39

Pojawiają się kolejne doniesienia na temat potencjalnych miejsc zdjęciowych. Pierwsze z nich to znów Irlandia, dokładniej hrabstwo Cork, które znajduje się na południowym zachodzie wyspy. Tam podobno filmowcy mają być bardzo długo, bo przez 12 tygodni. Zdjęcia częściowo będą kręcone także na wybrzeżu. Przy tych wszystkich doniesieniach nie ma jednak potwierdzenia, czy to na pewno będą „Gwiezdne Wojny”. Jeśli tak, to zdjęcia plenerowe tym razem trwałyby wyjątkowo długo. A jeśli to faktycznie Epizod VIII to raczej byłaby to także Ahch-To.

Podobno ekipa Riana Johnsona ma też pojawić się w Stanach Zjednoczonych. Wpierw wspominano coś o okolicach Las Vegas. Prawdopodobnie jednak informacja wynikała z tego newsa. Teraz źródła sugerują Broken Arrow w okolicach Oklahomy. To miejsce podobno wybrał sam Johnson. Informacje te również nie są w żaden sposób potwierdzone, więc chyba nie ma się co przyzwyczajać.

My czekamy natomiast kiedy filmowcy polecą do Meksyku (co obiecywała Kathleen Kennedy) i Islandii. Na przełomie kwietnia i maja zaś Mark Hamill i Daisy Ridley udadzą się do Irlandii. Zdjęcia w Ceann Sibeal mają potrwać 10 dni.Z plotek aktorskich. Andy Serkis przyznał, że nie przeczytał jeszcze scenariusza do Epizodu VIII. Aktor twierdzi, że przedstawiciele Disneya nie dostarczyli mu tekstu. Andy wróci na plan, pewnie wtedy dowie się, co właściwie ma zrobić. Ale to nikogo chyba nie szokuje. John Boyega wrzucił do sieci zdjęcie w którym coś czyta (prawdopodobnie scenariusz). Czy on też dostał tylko fragment ze scenami w których gra? Czy może się tylko do nich przygotowuje? Nawet jeśli zachowanie tajemnicy jest tak mocne, to nie dotyczy wszystkich. Adam Driver niedawno przyznał, że scenariusz który przeczytał jest bardzo dobry. Zdradził tylko, że dalej trwa wojna, bo to przecież „Gwiezdne Wojny”.

Natomiast Daisy Ridley nadwyrężyła sobie na planie nadgarstek. Ale już wszystko jest dobrze.

Na koniec jeszcze jedna plota. Podobno w Epizodzie VIII wróci Hayden Christensen. W jakiej roli? Pewnie Anakina/Vadera, ale w jakiej formie? Zobaczymy. Może znów w wizji, tak jak miało to miejsce w „Przebudzeniu Mocy”? Ale na koniec jeszcze jedna rewelacja. Zapytano Harrisona Forda czy Han Solo może jeszcze powrócić. Ten odpowiedział, że w kosmosie i w filmach, wszystko jest możliwe.
KOMENTARZE (19)

Ostatni Jedi

Plotki dotyczące fabuły Epizodu VIII

2016-03-26 10:48:29Powoli, wraz z postępującymi pracami nad Epizodem VIII, zaczynają pojawiać się plotki dotyczące fabuły tego filmu. O tym czy okażą się one prawdziwe, czy też nie, przekonamy się dopiero po premierze filmu. W każdym razie, poniższe plotki czytacie na własną odpowiedzialność, gdyż mogą zaspoilerować film.

[spoiler]
  • Statek, którym leci Leia ma zostać zaatakowany, a pani generał ucierpi podczas tego ataku i znajdzie się w śpiączce. Nowym szefem Ruchu Oporu zostanie postać grana przez Laurę Dern, ale jej działania sprawią, że sytuacja Ruchu bardzo się pogorszy. Sytuację uratuje Poe Dameron, który zostanie tymczasowym przywódcą Ruchu Oporu.
  • Nagrana zostanie scena w kasynie, w której pojawi dużo obcych istot - podobnie jak to miało miejsce w kantynie, tylko na większą skalę. Wśród nich będzie przechadzał się Luke Skywalker szukając kogoś. Niektóre plotki mówią również, że zewnętrzna część kasyna kręcona była właśnie w Dubrovniku.
[/spoiler]

Z innych, już niefabularnych, tematów pojawiło się kilka nowych zdjęć z przygotowywania planu w Cean Sibeal. Same zdjęcia mają tam trwać pięć dni, a na planie ma się pojawić do 200 osób z ekipy i obsady.


KOMENTARZE (32)

Ostatni Jedi

Zdjęcia w Dubrowniku skończone

2016-03-19 08:53:45

Zdjęcia w Dubrowniku zostały zakończone w czwartek. Do Chorwacji jeszcze wrócimy, ale wpierw zajmiemy się innymi plotkami o filmie.

Laura Dern wg Latino Review zagra panią kapitan okrętu Ruchu Oporu lub Republiki. Kogoś, kto będzie miał władzę nad Poe Dameronem, będzie po tej samej stronie, ale jednocześnie nie będą za sobą przepadać.

Tymczasem Irish Film Board oficjalnie potwierdziło, że Lucasfilm i Disney wracają do Irlandii. Przy okazji przyznano, że jedną z nowych lokacji będzie Wild Atlantic Way. Więcej o tej drodze przeczytacie na oficjalnej stronie, ale warto dodać, że to nie jest jedno miejsce.

Niejako przy okazji Irlandii warto wspomnieć o dniu świętego Patryka. Z okazji tego święta Rian Johnson wrzucił zdjęcie z planu Epizodu VIII. Wszyscy miłośnicy greenscreenu będą zadowoleni.Dodatkowo chodzą słuchy, że poza Irlandią ekipa Riana Johnsona (lub przynajmniej druga ekipa) w kwietniu poleci jeszcze na Islandię. Na Islandii kręcono sceny plenerowe stacji Starkiller w „Przebudzeniu Mocy”, ale też pojawiła się tam ekipa „Rogue One”. Z zapowiedzianych lokacji został jeszcze Meksyk do odwiedzenia.

A teraz Chorwacja. W Dubrowniku dostrzeżono jeszcze jednego aktora z „Przebudzenia Mocy”. To Kiran Shah, który wcielił się w rolę Teedo (a w „Powrocie Jedi” jednego z Ewoków). Wątpliwe czy wraca do którejś ze swoich ról, ale raczej nie znalazł się w okolicach planu przez przypadek.

Swoją drogą wiele wskazuje, że Epizod VIII czerpie tak z Ralpha McQuarriego jak i odrzuconych pomysłów z „Przebudzenia Mocy”. Poniżej jeden koncept, który powstał na potrzeby VII Epizodu w pewnej części bazujący na tym, co stworzył Ralph. Zobaczymy na ile odtworzą to w Dubrowniku.Zdjęcia w Dubrowniku dobiegły końca, obecnie trwa tam sprzątanie, ale mamy jeszcze kilka fotek oraz filmików.

Na koniec jeszcze jeden mały żart filmowców. Michael Kaplan wspólnie z Carrie Fisher zdradzili plan kostiumu księżniczki Lei w VIII Epizodzie.Niby ma to być kostium żałobny inspirowany ubiorem Palpatine’a. A tak poważnie to są te peleryny używane jeszcze przy Epizodzie VII, które mają ukryć prawdziwy kostium przed fotografami.
KOMENTARZE (20)

Ostatni Jedi

Problemy z pogodą w Dubrowniku

2016-03-14 18:31:06

Dziś w Chorwacji pogoda nie dopisała. Głównie za sprawą silnych wiatrów ekipa Riana Johnsona musiała zrobić sobie przymusową przerwę. Zobaczymy, czy na tym opóźnienia się skończą. W Chorwacji pojawili się już Rian Johnson, Ram Bergman dostrzeżono także Warwicka Davisa. Kogo zagra tym razem ten ostatni? Nie wiemy.Okazuje się, że wybór Dubrownika może być w jakiejś części inspirowany poprzednimi filmami. W tym w szczególności „Przebudzeniem Mocy”. Tam przez pewien czas rozważano jakieś egzotyczne miasto na wodzie, ostatecznie stanęło na zamku Maz. Ale jak się porówna panoramę Dubrownika i jeden ze szkiców? Może używają niewykorzystane pomysły. Wśród tych pomysłów są też stare szkice Ralpha McQuarriego. Wciąż jeszcze wiele z nich da się wykorzystać.Tymczasem zdjęcia w Dubrowniku powstają między innymi na murach miejskich, część ma być kręcona z jakiegoś statku, a część z samochodu.Kilka zdjęć można też znaleźć na serwisie TMZ.

Ale nie tylko Chorwacją człowiek żyje. Kolejna potencjalna lokacja w Irlandii to Malin Head. Tam podobno ekipa pojawi się w maju.

Billie Lourd czyli córka Carrie Fisher wróci w Epizodzie VIII. Porucznik Connix będzie mieć więcej scen niż w Epizodzie VII, no i znów w większości z generał Leią.
KOMENTARZE (12)

Ostatni Jedi

Zdjęcia i filmiki z planu Epizodu VIII

2016-03-13 18:26:36Zdjęcia do Epizodu VIII w Dubrovniku idą pełną parą, a wraz z nimi docierają do nas kolejne przecieki. DailyMail zamieścił na swojej stronie kilkanaście zdjęć z Chorwacji, na których możemy dostrzec m.in. obcych w kostiumach. Wszystkie ich zdjęcia możecie zobaczyć w tym miejscu."The Dubrovnik Times" zamieścił filmik na którym zobaczyć możemy przygotowania do nagrywania jednej ze scen z Epizodu VIII. Portal donosi również, że na planie dostrzeżono Marka Hamilla.To samo ujęcie, kręcone z innej perspektywy, zostało zamieszczone na Instagramie.Kolejny filmik, tym razem zamieszczony przez duList, ukazuje fragmenty przygotowania do innej sceny.Poniżej jeszcze kilka innych zdjęć z planu, które pojawiły się na Instagramie.


KOMENTARZE (27)

Ostatni Jedi

Zdjęcia z planu Epizodu VIII

2016-03-11 21:07:01 makingstarwars.net

Kolejny dzień zdjęć do Epizodu VIII przynosi nam kolejne przecieki z planu. Dokładniej chodzi o następne zdjęcia z Dubrovnika. Na części z nich widać pojazd, który mogliśmy już pod płachtą materiału obejrzeć kilka dni temu. Teraz wciąż jest częściowo przykryty, ale widać inny fragment niż poprzednio. Na reszcie zdjęć zobaczyć możemy grupę umundurowanych statystów. Nie wiadomo czy należą oni do Najwyższego Porządku czy też są to siły policyjne z jakiejś planety.Do tego mamy również oficjalne zdjęcie z planu, które Rian Johnson opublikował na portalu Tumblr.


KOMENTARZE (15)

Ostatni Jedi

Chorwacja gotowa do zdjęć

2016-03-08 07:03:42

Niedawno pojawiły się informacje, że aktor Lamin Tamba zagra małą rólkę w Epizodzie VIII. Jego postać została określona słowem „Daika”, on sam jednak nie chciał tego komentować, zasłaniając się kontraktami wymagającymi poufności. Jednocześnie Rian Johnson przyznał, że nie zamierza tak obsesyjnie kontrolować wszystkiego jak J.J. Abrams. Sugerował przy tym, że powinniśmy dostać więcej materiału na temat Epizodu VIII. Cóż, poczekamy, zobaczymy.

Ostatnio pisaliśmy o tytule – „Tale of the Jedi Temple” (więcej). Media podają jeszcze jeden możliwy – „The Order of the Dark Side”. Ale co tu dużo mówić, oba są zmyślone. Pablo Hidalgo skomentował to na twitterze ujawniając, że w przypadku „Przebudzenia Mocy” tytułu jeszcze nie było we wrześniu 2014, czyli pod koniec zdjęć. Pablo potwierdził też jeszcze jedną rzecz, w Epizodzie VII nie było Sithów. Żadnych. Ani Kylo Ren, ani Snoke nie są Sithami.

Przygotowania do zdjęć trwają nie tylko w Chorwacji, do której zaraz wrócimy. Prace pełną parą trwają także w Irlandii. Tam (dokładnie w okolicach Ceann Sibéal) jest budowana metalowa droga, która będzie wykorzystywana przy zdjęciach. Ma mieć 1,5 km. Zdjęcia w Irlandii będą kręcone w maju. Poza Ceann Sibéal, ekipa filmowa pojawi się na półwyspie Dingle.W Dubrowniku zdjęcia odbędą się także w Pałacu Rektorów czy klasztorze Dominikanów. Ale też prace dostrzeżono w jakiś mniejszych alejkach. Dodatkowo pojawiają się tam też rekwizyty, niektóre dość łatwo skojarzyć z sagą. Na razie nie wiemy, kto z aktorów pojawi się w Dubrowniku. Kamera powinna rozpocząć pracę jutro. Na razie mamy kilka kolejnych zdjęć z Chorwacji oraz krótkie filmiki.


KOMENTARZE (25)

Ostatni Jedi

Kolejne zdjęcia z Dubrovnika

2016-03-04 19:56:28 makingstarwars.net

Kilka dni temu pokazywaliśmy już, jak prezentują się ulice Dubrovnika, które przemieniano w plan zdjęciowy do Epizodu VIII. Na zdjęciach było wówczas jednak widać, że praca nad scenografią nie jest ukończona. Dzisiaj mamy dla Was dwa kolejne zdjęcia z Chorwacji, tym razem już chyba z ukończoną scenografią. Biorąc pod uwagę oświetlenie, sceny będą tam kręcone prawdopodobnie późnym wieczorem lub w nocy. Wciąż nie mamy jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia na temat tego kto wystąpi w scenach w Dubrovniku, mamy natomiast pierwsze zaprzeczenie. W wywiadzie dla BBC Daisy Ridley stwierdziła, że nie należy do części ekipy, która będzie kręcić zdjęcia w Chorwacji.


KOMENTARZE (21)

Ostatni Jedi

Chorwacja nadciąga

2016-03-01 19:45:33

Wygląda na to, że Epizod VIII rozpocznie się w miejscu, w którym skończyło się „Przebudzenie Mocy”. Tak przynajmniej sugerują niektóre media. Podstawą tej sugestii jest wypowiedź Daisy Ridley, która potwierdziła, że końcówkę „Przebudzenia Mocy” nagrano na nowo. Czy faktycznie od tego zacznie się film i będzie można zrezygnować z napisów początkowych? Może ta scena pojawi się w jakiejś wizji i dostaniemy przynajmniej kilkumiesięczną przerwę. Zobaczymy. Daisy mówiła, że dla niej to dość dziwne uczucie kręcić tę samą scenę z inną ekipą. Nie odniosła się bezpośrednio do tej części pytania, gdzie sugerowano, że od tego rozpocznie się film. Ale też nie zaprzeczyła.Tymczasem w Pinewood powstaje Ahch-To. Jak widać ani system przeciw dronom, ani 600 osób ochrony nie wystarczy. Jak coś wystaje poza Pinewood to od razu znajdą się fani, którzy zrobią zdjęcie.

Zresztą w Dubrowniku też zrobiono zdjęcia. Ale tam nie tylko fani robią, ale też lokalne władze i w ten sposób się promują. Ekipa Riana Johnsona pojawi się tam w przyszłym tygodniu, podobno ma być tu Mark Hamill i Daisy Ridley. Wspominano wcześniej też o Benicio Del Toro. Sugerowano nawet, że nakręcą scenę pościgu. Zdjęcia z planu mogą nam coś sugerować. W tym takie ze świecącym neonem. Czy będą nagrywać coś wieczorem albo nocą? Zobaczymy.

Jednocześnie ekipa Epizodu VIII szuka też miejsc na lokację w Meksyku. Przede wszystkim są to jaskinie w okolicach Tláhuac i Iztapalapa (obie niedaleko stolicy Meksyku).

A ponieważ zbliża się kolejny sezon „Gry o tron”, Nina Gold odpowiedzialna za casting tak epizodów jak tego serialu, ściągnęła kolejną aktorkę. Birgitte Hjort Sørensen w piątym sezonie zagrała postać Karsi, jednej z przywódczyń Dzikich. W Epizodzie VIII zagra mała rólkę. Może nawet uda się ją dostrzec?

Tak swoją drogą to w sieci pojawiają się jak grzyby po deszczu różne tytuły Epizodu VIII. W tym „Tale of the Jedi Temple”. Cóż wygląda na to, że fani mają pełne ręce roboty. Fałszywki krążą po sieci, nie dajcie się zwieść.

Na koniec jeszcze jedna rzecz. Było już wiele sugestii na temat potencjalnego romansu Poe Damerona i Finna. J.J. Abrams poniekąd dolał ostatnio oliwy do ognia, mówiąc, że chciałby zobaczyć homoseksualną parę w „Gwiezdnych Wojnach”. Mówił o przyszłych filmach, niczego nie precyzował, ale niektórzy uznali, że to dotyczy Poe i Finna. Cóż, może Abrams znów bawi się w podpuszczanie?
KOMENTARZE (19)
Loading..