TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Rian Johnson o pisaniu scenariusza i przeciekach

2016-04-29 07:16:23

Na początek zaczynamy od przecieków fabularnych. Niedawno mieliśmy zarys scenariusza tutaj, dodatkowo w sieci pojawiły się dziwne sugestie, że spoiler Rey jest reinkarnacją Anakina (Koniec spoilera). Pablo Hidalgo zapytany o prawdziwość tych przecieków napisał tylko, że to bzdury, ale zaznaczył, że niedługo nadejdzie czas, w którym nie będzie mógł dementować takich informacji. W podobnym tonie wypowiedział się Rian Johnson. Napisał on, że jego lojalka właściwie zabrania mu odpowiedzieć na pytanie, czy napisy początkowe w filmie będą znów żółte.

Za to Johnson wrzucił do sieci dwa kolejne zdjęcia z planu i oznajmił, że minęła już połowa czasu przewidziana na kręcenie Epizodu VIII.Fani próbowali zaś męczyć Johnsona o to, czy Epizod VIII będzie mniej więcej kopią „Imperium kontratakuje” czy może pójdzie w innym kierunku. Rian przyznał, że dla niego jako scenarzysty takim ważnym dziełem jest „Story” Roberta McKee, czyli przewodnik do kreatywnego pisania. Z jednej strony ta pozycja ukazuje istotę archetypowego podejścia, co sprawia, że film jest zrozumiały w różnych miejscach na całym świecie, z drugiej cały czas stara się kierować adeptów pisania scenariuszy na własne tory. By zamiast powtarzać to co odniosło sukces, stworzyli od postaw swoją własną, unikalną, nową klasykę.

Podstawowym pytaniem jest jednak to, na ile Johnson ma wolną wolę pisząc scenariusz, a na ile na ręce patrzy mu Story Group. Natomiast z pewnością ma dużą dowolność jeśli chodzi o tworzenie szczegółów świata i postanowił się tym podzielić. W książce „Bloodline” Claudii Gray znajdziemy kilka wątków, które wymyślił Johnson. Ma to w pewien sposób lepiej powiązać powieść z Epizodem VIII.

Na koniec kilka zdjęć z Malin Head na północy Irlandii. Autorką jest Gemma Clark, na jej profilu znajdują się inne zdjęcia z okolicy. Kto wie, może coś z tego pojawi się w filmie?


KOMENTARZE (9)

Ostatni Jedi

Daisy ćwiczy walkę

2016-04-25 21:02:18

Zaczynamy od Daisy Ridley. Aktorka umieściła na swoim profilu na Istagramie filmik na którym pokazuje jak przygotowuje się do walk w VIII Epizodzie.Tymczasem pojawiła się plotka, że w Epizodzie VIII zagra Noah Segan. Nie jest to jakaś wielka rewelacja, bo spodziewaliśmy się ujrzeć tego aktora w filmie. W końcu występuje prawie we wszystkich produkcjach duetu Rian Johnson - Ram Bergman. Jeszcze powinien się pojawić Joseph Gordon-Levitt i byłby komplet. Na razie wiemy tylko, że Noah pojawił się na planie. Czy kogoś zagrał? Jeszcze nie wiadomo. Ale warto przypomnieć, że przy „Przebudzeniu Mocy” J.J. Abramsa odwiedzili też aktorzy Simon Pegg i Daniel Craig. Znajomi reżysera dostali małe rólki. Tego samego spodziewamy się po Johnsonie.

Gościnnie pojawić się w filmie ma podobno Tom Hardy. Niestety na razie nie ma żadnych wiarygodnych źródeł.

Inne cameo mogli zagrać brytyjscy książęta, o których pisaliśmy ostatnio. Czy zobaczymy ich w filmie, pewnie okaże się za jakiś czas. Przy okazji książąt warto zauważyć, że zrobiono im zdjęcia z A-wingiem, ale jak zauważyli już niektórzy fani, to oczywiście ulepszony model.Oscar Isaac wypowiedział się na temat scenariusza, powołując się na to co mówił Larry Kasdan. Obaj twierdzą, że Rian Johnson zabierze „Gwiezdne Wojny” w takie miejsca jakich nigdy wcześniej nie było w tych filmach. To nowy kierunek i nowy klimat, którego wielu, w tym sam Isaac, nie spodziewało się po uniwersum sagi. W dodatku produkcja zdaniem Oscara bardziej przypomina film niezależny, a nie produkcję wielkiego studia.

Pablo Hidalgo wspomniał o tym, że nie dowiemy się nic o Snoke’u z „Łotra Jeden”. „Łotr” to film niezależny, nie wniesie nic istotnego w epizody.

Na koniec mały update z Irlandii. Tym razem północnej. Podobno ekipa filmowa pojawiła się w hrabstwie Donegal, a także w okolicach Malin Head (zdjęcie po lewej). Innym miejscem, które filmowcy mają na oku jest Brow Head już na południu Irlandii. Jeszcze inne źródła sugerują Singapur jako kolejne miejsce zdjęciowe. W tym wypadku należy pamiętać, że znajduje się tam studio Lucasfilm Animation oraz ILM, więc może chodzić o efekty. W każdym razie zdjęcia w Irlandii powinny rozpocząć się niebawem. Planowane były na późny kwiecień lub początek maja.


KOMENTARZE (27)

Ostatni Jedi

Fabuła i tytuł EVIII

2016-04-21 20:44:26 appleb00mW sieci pojawiły się spoilery z E VIII. Informator ujawnia też prawdopodobny tytuł nowego Epizodu. Wszystkie informacje należy traktować z rezerwą, ponieważ są to plotki, niepotwierdzone przez Disney ani Lucasfilm.

[spoiler]


 • Film nosi tytuł „Echoes of the Dark Side” (Echa Ciemnej Strony).
  Fabuła filmu w pewnym sensie przypomina drugą część Ojca Chrzestnego, pojawia się kilka scen retrospekcji.

 • Akt1

  Finn zostaje wysłany na misję w celu odkrycia sekretnej intrygi jaką zaplanował Najwyższy Porządek. Bohater jest w drodze na spotkanie z gangsterami na planecie będącej źródłem podziemnego świata przestępczego (czyżby Nar Shaddaa?).
  Leia udaje się na pogrzeb za uśmierconych ludzi na Hosnian Primie, planety zniszczonej w Epizodzie VII przez Bazę StarKiller (zginął tam również przywódca Republiki). Istnieje wiele kontrowersji wokół obsadzenia nowego przywódcy Republiki, zdania wobec Lei są podzielone, zwłaszcza kiedy ujawniono, że Darth Vader był jej prawdziwym ojcem.
  Lei towarzyszy Poe Dameron, który jest odpowiedzialny za jej ochronę.
  Luke jest niechętny do trenowania Rey. Rozmawia w tej sprawię z duchami Anakina,Obi-Wana i Yody, wszyscy troje przekonują go do wyszkolenia dziewczyny.


 • Akt 2

  Finn po odkryciu planu Najwyższego Porządku, polegającego na zamachu wszystkich przywódców Republiki (włączając w to Leie) stara się ostrzec Republikę.
  Jednak powstrzymuje go Kapitan Phasma, która w Epizodzie VIII odgrywa znacznie większą rolę niż Boba Fett w Imperium Kontratakuje.
  Najwyższy Porządek na czele z Kylo i Rycerzami Ren atakują przywódców na pogrzebie, zabijają wszystkich, oprócz Lei, która zostaje poważnie ranna i zapada w śpiączkę).
  Ruch Oporu pod wodzą Poe Damerona z trudem ucieka, udając się do Bazy Republiki, którą okazuje się być Statek/Okręt.
  Galaktyka zostaje pogrążona w chaosie po tym jak w jednej chwili wszystkie planety tracą swoich przywódców w zamachu, a Republiki zostaje zniszczona.
  Postać w którą wciela się Laura Dern przejmuje dowództwo nad Ruchem Oporu ale jej taktyka jest kontrowersyjna.
  Luke wyczuwa co się stało Lei. W końcu zgadza się opuścić planetę Anch-to wraz z Rey. W celu znalezienia bazy Republiki muszą najpierw odszukać Finna, który zna lokalizację. Przybywają na planetę podziemnego świata przestępczego aby uratować Finna z niewoli u Kapitan Phasmy.


 • Akt 3

  Kylo Ren wyczuwa, że jego matka jest w śpiączce. Zaczyna wątpić w swoje dotychczasowe czyny. Wygląda na to, że Leia będąc śpiączce jest w stanie z nim swobodnie komunikować, co niemal doprowadza go do szaleństwa.
  Snoke jest świadomy, że Kylo nie będzie w stanie zabić własnej matki, więc postanawia zlecić postaci Benico Del wytropienie i zniszczenie Ruchu Oporu. Del Toro wciela się w postać bezwzględnego najemnika-komandora wynajętego przez Najwyższy Porządek. Wszyscy odnoszą się do niego jako Łowca.
  Kylo dostaje zadanie schwytania Rey i przyprowadzenie jej przed oblicze Snoke`a. Luke i Rey rozdzielają się, stary Skywalker ratuje Finna.
  Rey walczy z Kylo. Dziewczyna niemal zabija Rena, ale jednak Kylo udaje się odciąć jej rękę, po czym wyjawia wielką tajemnicę, mówiąc słowa: „No, Luke is your father” (Nie, Luke jest twoim ojcem). Luke powiedział Rey, że nie jest jej ojcem a jej rodzice nie żyją.


 • Akt 4

  Postać Laury Dern decyduje się zaatakować Najwyższy Porządek wszystkimi siłami, przez co wyjawiają swoją pozycję. Ruch Oporu wpada w pułapkę. Postać Laury Dern zostaje zabita.
  Baza Ruchu Oporu zostaje napadnięta przez ludzi Benico. Poe i pozostali przy życiu piloci muszą bronić Okrętu. Niektórzy piloci nawet poświęcają swoje życie. Finn walczy z Kapitan Phasmą i ledwo ucieka.
  Kylo ma zamiar odejść od Rey, kiedy słyszy głos Luke`a.
  Kylo i Rycerze Ren walczą przeciwko staremu Skywalkerowi. Niestety nie udaje im się podejść zbyt blisko Luke`a, ze względu na jego wielką potęgę.
  Luke wymawia kwestię, gdzie padają słowa „fallen padawans” (upadli padawani/uczniowie).
  Finn kradnie kody do osłon od jednego z członków lokalnego gangu. BB-8 włamuje się na statek Del Toro.
  Kylo zamierza uciec z Rey, jednak ją zostawia.
  Finn ratuje Luke`a/Rey ale poświęca się i zostaje złapany przez lokalny tłum.
  Jednak udaje się wszystkich uciec z planety, odlatując Sokołem, który pilotowany jest przez Lando. Calrlissian, który zna bardzo dobrze świat przestępczy, słyszał plotki o powrocie Skywalkera.


 • Finał

  Ruch Oporu z trudem odpiera atak Del Toro, ledwo udaje się wszystkim uciec. Kiedy osłony zostają wyłączone, pozostałe siły Ruchu Oporu specjalnie wlatują w Okręt Del Toro aby go zabić. Będzie to naprawdę tragiczna scena (podobna jak w Powrocie Jedi przy strąceniu Gwiezdnego Niszczyciela klasy Super).
  Leia zostaje wybudzona ze śpiączki i w końcu widzi Luke`a na własne oczy. Oboje wdają się w pełną emocji rozmowę. Leia wykończona umiera…
  Poe zostaje oficjalnym dowódcą resztek Ruchu Oporu.
  Luke decyduje, że musi wyszkolić własną córkę i przeciągnąć Kylo z powrotem na Jasną Stronę Mocy aby pokonać Snoke`a.
  Snoke wyczują, że Kylo nie sprowadzi do niego Rey, przez co wpada w furię. Hux składa raport o tym, że Ren jeszcze do nich nie przybył.
  Pojawiają się niezwykle przerażające sceny retrospekcji, w których młody Snoke rozmawia z Kylo Renem.
  Nie zostaje ujawnione kto jest matką Rey ale pojawia się kilka informacji. Matka pozostawiła Rey na Jakku, uprzednio wymazując jej pamięć. Po odlocie została wytropiona i zabita.
  Rycerze Ren to byli uczniowie Luke`a Skywalkera.
  Jednym z powodów udania się Luke`a na wygnanie było to, że czuł w sobie mrok po zdradzie uczniów. Skywalker naprawdę waha się korzystać ze swoich mocy. Luke myślał, że jego córka nie żyje. Jednak, kiedy zdał sobie sprawę, że ocalała, nie mógł jej tego wszystkiego wyjawić.


 • Dodatkowe informacje

  Lando mógł również postrzelić Rena w trakcie ucieczki na końcu filmu, ale Chewie go powstrzyma.
  Główny zwrot akcji
  Kiedy Kylo wyjawi, że Luke jest ojcem Rey, dziewczyna będzie zszokowana faktem, że Skywalker nie mógł jej tego powiedzieć. Ren potem ujawni, że nie mógł jej tego powiedzieć, ponieważ oboje Rey i Kylo go zdradzili. Ona nigdy nie została pozostawiona na Jakku jako młoda dziewczyna. Rey została tam zesłana przez matkę aby nigdy nie zostać Rycerzem Jedi. To dlatego Luke tak waha się aby ją wyszkolić i nie chce jej ujawnić, że jest jej ojcem.
  Pamięć Rey została wymazana a nowe wspomnienia wszczepione Mocą w taki sposób aby myślała, że została zesłana na Jakku jako dziecko.[/spoiler]
Dodatkowo w sieci pojawił się opis strojów jakie w Epizodzie VIII będą nosili Luke oraz Rey. Z tej okazji pewien fan narysował obie postacie.
Fanart prezentujemy poniżej.KOMENTARZE (69)

Ostatni Jedi

Jest Disney, więc są książęta

2016-04-19 17:03:23Do nietypowego zdarzenia doszło dziś na planie Epizodu VIII w Pinewood. Odwiedzili go brytyjscy książęta William i Harry. Oczywiście zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie (z Markiem Hamillem, Rianem Johnsonem, Johnem Boyegą, Ramem Bergmanem, Daisy Ridley i Kathleen Kennedy).

Wizytę ze zdjęciami i filmikami relacjonował Daily Mail.

Filmiki można też obejrzeć poniżej.

A na koniec zapowiadany przez Marka Hamilla trailer Epizodu VIII, czyli przyczepa z planu.


KOMENTARZE (20)

Ostatni Jedi

Kolejne wieści o Epizodzie VIII

2016-04-16 11:24:57

Kontynuując swoje zabawy, o których pisaliśmy ostatnio, Mark Hamill tym razem wrzucił swoje zdjęcie z Daisy Ridley. Oczywiście z planu Epizodu VIII. Umieścił je na twitterze przy okazji urodzin Daisy. Ale Mark nie przestał na tym, twierdzi, że niebawem Rian Johnson pokaże nam jakiś fragment zwiastuna. Ponieważ Hamill ostatnio bawi się w sieci, część komentujących sugeruje, że pokażą nam jakąś przyczepę. Słowo trailer ma przecież po angielsku więcej niż jedno znaczenie.Przy okazji tamtego newsa wspominaliśmy też o udziale Adriana Edmondsona. Ten został jednak ostatnio zdementowany. Komik nie pojawi się w sadze.

Pewną burzę wywołał natomiast niedawno J.J. Abrams. Na jednym z paneli podczas Tibeca Film Festival, wspomniał, że w „Przebudzeniu Mocy” nie widzieliśmy rodziców Rey. Potem to sprostował, w sensie, że rodzice nie odgrywali roli w świecie Rey i takie tam. Czyli innymi słowy okrakiem wycofał się z poprzedniego stwierdzenia, a któreś z rodziców zapewne pojawiło się w Epizodzie VII. Ciekawe, czy miało rolę mówioną.

Swoją drogą bardzo interesującą informację na temat Snoke’a podał niedawno Pablo Hidalgo na twitterze. Dopytywany o to, czy Snoke to Plagueis przyznał, że przy pisaniu scenariusza nikt nie pytał go o to, co ustalono w aktualnym holokronie na temat Plagueisa. Więc z jego punktu widzenia nie sięgano po Plagueisa. Ale najzabawniejsze jest to, że Pablo sugeruje iż Snoke nie jest rycerzem Ren. W dodatku Zakon rycerzy Ren nie musi być w całości wrażliwy na Moc.

Rian Johnson też twittuje. Potwierdził, że w filmie pojawi się BB-8, oraz to, że C-3PO będzie mieć normalną złotą rękę, tak jak to ma miejsce, gdy widzimy go ostatni raz w „Przebudzeniu Mocy”.

Tymczasem trwają przygotowania do zdjęć w Irlandii, a dokładniej w Ceann Sibéal. Mamy stamtąd kolejne zdjęcia. Część z nich znajdziecie na stronie Irish Examiner.Na koniec jeszcze jedna mała ciekawostka z Pinewood. Nie wiadomo, czym dokładnie jest ten sprzęt, który sfotografowano, ale mogą to być rekwizyty. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że zostały one opisane jako „Wietnam”. Jakiś kod? Sugestia co do lokacji? Nie wiadomo.


KOMENTARZE (15)

Ostatni Jedi

Frank Oz na planie Epizodu VIII

2016-04-07 07:26:02

Zaczynamy od Marka Hamilla. Aktor z okazji 1 kwietnia postanowił sobie zażartować z fanów. Podał tytuł Epizodu VIII. W dodatku wrzucił zdjęcie scenariusza. Według aktora tytuł brzmi: „Mark Hamill Highly Confidential”. Trollując dalej Mark obiecał, że zdradzi spoiler na temat fabuły. Ponoć uzyskał na to zgodę od Riana Johnsona. Oczywiście nic wielkiego nie zdradził. Napisał tylko, że film będzie o zmaganiach dobra ze złem, akcja będzie osadzona gdzieś w odległym układzie gwiezdnym, dawno temu, a Luke ma mieć dwa razy większą rolę niż w Epizodzie VII.Rian Johnson natomiast wrzucił do sieci dwa zdjęcia. Pierwsze to kolejny rozdział quizu droid czy sprzęt. Drugie prezentuje Lupitę Nyong’o na planie. Motion-capture trwa w najlepsze, a na ekranie widać Maz, ale to jeszcze nie jest ostateczna wersja.Z innych plotek, na planie Epizodu VIII w Pinewood pojawił się Frank Oz. W jakiej roli? Na razie nie wiemy. W „Przebudzeniu Mocy” ponownie nagrał dialog Yody, słychać go w wizji Rey. Co robił teraz? Czas pokaże. Jedni twierdzą, że Yody będzie więcej. Inni, że to wizyta towarzyska. A jeszcze inni, sugerują, że Oz pomaga tworzyć jeszcze jakąś nową postać jako konsultant. Kukiełka w Epizodzie VIII? Wcześniej sugerowano, że jednego z obcych miał grać kot.

„The Sun” sugeruje, że do obsady dołączył komik Adrian Edmondson. Jeśli to prawda to nie jest duża rola. Ale rzecznik komika nie chciał się wypowiadać na ten temat. Ucinał wszelką dyskusję.

Chodzą słuchy, że Kelly Marie Tran ma mieć dużą rolę w Epizodzie VIII. Aktorka podobno dołączyła do głównej obsady, a jej postać ma stać się tym dla nowego tria (Finn, Rey, Poe) czym był Lando dla klasycznej trójki. Nie znaczy to, że ich zdradzi, chodzi raczej o jej obecność na ekranie i bliskie relacje z nową trójką. Źródłem tych informacji jest podobno John Boyega.

W Pinewood tymczasem odbudowano Ahch-To. Jest kolejne zdjęcie.Jeszcze jedna ciekawostka, acz już zdementowana. Otóż pojawiły się wieści, że ekipa Johnsona pojawi się w Cork, dokładniej w tak zwanym English Market. Miały to być wnętrza miejsc które widzieliśmy w Dubrowniku. Historia ta jednak okazała się żartem primaaprilisowym.

A na sam koniec mała ciekawostka. Otóż Carrie Fisher wrzuciła do sieci zdjęcie Oscara Isaaca, który chyba jest na planie w Dubrowniku. Tak przynajmniej twierdzi wiele osób. Czy pojawi się tam Poe? Czy może to znów jakaś ściema, albo interpretacja? Zobaczymy.


KOMENTARZE (7)
Loading..