TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Irlandia skończona

2016-05-27 21:07:18

Najważniejsza informacja tego tygodnia z frontu Epizodu VIII to fakt, że zdjęcia w Irlandii dobiegły końca. Ekipa filmowa oczywiście zorganizowała sobie małą imprezę w pubie z tej okazji, a najlepsze jest to, że znaleźli się na niej fani „Gwiezdnych Wojen”. Grupa fanów z Dublina postanowiła pojechać na lokację zarówno z „Przebudzenia Mocy”, czyli Skellig Michael, jak i w okolicę. Przypadkiem trafiła do pubu w którym była ekipa, z Rianem Johnsonem, Stevem Yedlinem (operator), Daisy Ridley i Joonas Suotamo na czele. Po piwie twórcy okazali się być bardziej rozmowni niż zwykle, więc fanom udało się dowiedzieć kilku rzeczy. Spoilerów nie ma, ale są historyjki.

Po pierwsze Rianowi bardzo podobały się zdjęcia w Irlandii. Chciał wrócić na Skellig Michael, ale z różnych powodów musieli to sobie odpuścić. Za to Johnsona zaskoczyła pogoda i to bardzo pozytywnie. Spodziewał się dużo gorszej i bardziej kapryśnej.

W Irlandii kręcono zdjęcia z wykorzystaniem kamer IMAX, dla Johnsona to pierwszy raz. Podobno z kamerą mieli trochę problemów, jakoby jedna się zepsuła.

Inną ciekawostką, której dowiedzieli się fani, to fakt, że nie tylko Joonas Suotamo gra Chewbaccę. W Irlandii miał jeszcze dublera. I nie jest to Peter Mayhew. Dubler jest na zdjęciach za baru.

Ekipa w Irlandii pracowała 12 dni, odwiedzili w tym czasie 5 różnych lokacji w 4 różnych hrabstwach.Mark Hamill na swoim twitterze wrzucił zdjęcie z Irlandii, pisząc, że będzie tęsknił, za krajem, ludźmi i snackami.

Joonas Suotamo zamieścił nawet filmik z Irlandii.Zaś Daisy Ridley zdjęcie.Koniec zdjęć w Irlandii nie oznacza końca zdjęć do Epizodu VIII. Większość pewnie powstanie w Pinewood. Czekamy jeszcze na informację, czy ekipa Johnsona wybierze się do Meksyku, czy trafi tam jedynie druga ekipa.
KOMENTARZE (4)

Ostatni Jedi

Kolejne zdjęcia z Pinewood

2016-05-24 17:45:50

Dziś głównie zdjęcia. Okazuje się że w okolicach Pinewood „Sokół Millennium” jest całkiem łatwo dostępny dla zwiedzających. Tymczasem w Irlandii prace zmierzają ku końcowi. Podobno Adam Driver wrócił na plan. Ale dziś news mamy głównie zdjęcia, poniżej.


KOMENTARZE (9)

Ostatni Jedi

Nowe zdjęcia z planu

2016-05-21 21:51:05

Zaczynamy od tytułu. W sieci pojawił się kolejny przeciek – „Fall of the Resistance”. W połączeniu z logo Celebration miał wyglądać na przygotowywany panel. Pablo Hidalgo skomentował to tylko, że na razie jedyny tytuł „Gwiezdnych Wojen”, który był znany przed jego ogłoszeniem to „Zemsta Sithów” i nie widzą, by cokolwiek się w tej materii zmieniło. Faktem jest, że tam tytuł w ogóle był znany wcześniej u używany podczas produkcji, więc miał prawo przeciec. Zatem wygląda na to, że na razie są to bardziej fanowskie strzały niż przecieki.

Z innych ciekawostek, podobno Frank Oz nagrał już swoje kwestie dialogowe. Konsultował też jakoby kukiełkę Yody, ale nie obsługiwał jej. Według tych plotek Rian Johnson zdecydował się, że duch Yody nie będzie komputerowy, a animowany w sposób tradycyjny.

Tymczasem pojawiają się filmiki z Irlandii, zarówno w telewizji, jak i z dronów. W hrabstwie Kerry widziano Adama Drivera, ale o tym wiemy. W Irlandii natomiast widziano jeszcze Daisy Ridley, Marka Hamilla, a ostatnio także Carrie Fisher.Na koniec kilka fotek.


KOMENTARZE (19)

Ostatni Jedi

Opis sceny na Ahch-To

2016-05-19 09:20:56 MakingStarWarsInformator portalu MakingStarWars, donosi jak będzie ponoć wyglądać jedna ze scen na planecie Ahch-To. Jak w przypadku każdego przecieku, do wyjścia filmu, nie wiadomo czy i w jakiej części się on potwierdzi. Dla osób nie bojących się spoilerów, poniżej znajduje się ten opis.[spoiler] Luke Skywalker i Rey znajdują się na planecie Ahch-To. Ujęcie pokazuje ich o zmierzchu, gdy zaczyna padać deszcz. Z wybrzeża, w kierunku Luke'a i Rey podążają Rycerze Ren wraz z Kylo. Kylo nie ma założonej maski i posiada ten sam miecz, który widzieliśmy w Epizodzie VII. Rycerze Ren noszą maski. Rozpoczyna się walka podczas której Kylo atakuje Rey, a pozostali rycerze Ren atakują Luke'a. Pierwszy z rycerzy,z toporem, który atakuje Luke'a zostaje odepchnięty przez niego Mocą i zabity. Po odepchnięciu go Luke włącza swój miecz świetlny, z zielonym ostrzem i rozpoczyna walkę z pozostałymi rycerzami, zabijając ich po kolei. Rey znika z pola widzenia, a Luke po rozprawieniu się ze wszystkimi rycerzami zmierza w kierunku Kylo Rena. Młody Solo widząc co się stało z jego kolegami ucieka przed Skywalkerem. [/spoiler]
KOMENTARZE (24)

Ostatni Jedi

Ekipa przybywa do Irlandii

2016-05-14 11:26:24

Ekipa Epizodu VIII przybyła do Irlandii. Na lotnisku w Belfast dostrzeżono Marka Hamilla, Daisy Ridley, Adama Drivera i Riana Johnsona. Mark był bardzo otwarty na witających go fanów, Daisy i Adam raczej skryci i wycofani, a Rian chyba nie wzbudził większej sensacji.Zdjęcia w Irlandii będą odbywać się na kilku różnych lokacjach. Nie tylko w hrabstwie Kerry, ale też w Malin Head w hrabstwie Donegal na północy Irlandii. No i najważniejsze, trwa tam budowa „Sokoła Millennium”. Natomiast na półwyspie Dingle podobno już zostały wprowadzone ograniczenia lotów, by nie przeszkadzać filmowcom. .A teraz plotki. Zdaniem Johna Boyegi film Riana Johnsona jest mroczniejszy, ale i większy niż Epizod VII. Co do wielkości przedsięwzięcia aktor sam stwierdził, że zdziwiło go to, iż w ogóle jest to możliwe. Nie chciał mówić o szczegółach, gdyż jak twierdzi, Disney ma szpiegów wszędzie. Jedyne co potwierdził to fakt, iż ma kontrakt na całą trylogię, czyli także Epizod IX.

Oscar Isaac wypowiadał się w podobnym tonie o filmie. Twierdzi, że z jednej strony wciąż czuje się jakby to był niezależny obraz. Z drugiej to bardzo duża produkcja. Jest też bardzo zadowolony z osób, które dołączyły do obsady, w szczególności z Benicio Del Toro i Laury Dern. Twierdzi, że to bardzo dobrzy aktorzy, których występy wzbogacą film. Podobno w Epizodzie VIII udało się zachować równowagę między wielkością filmu, a pewną intymnością relacji postaci. Ale jednocześnie film ma być mroczniejszy, będzie więcej konfliktów, a bohaterowie mają być w jakiś sposób poddawani testom. Isaac promując najnowszych „X-menów” przyznał też, że w Pinewood kręcą właśnie sceny kaskaderskie z udziałem Poe, więc ma chwilę wytchnienia.

Coraz głośniej o gościnnych występach w „Gwiezdnych Wojnach”. Jakiś czas temu pisaliśmy o Tomie Hardym. Wówczas nie było szczegółów. Obecnie źródła donoszą, że Hardy zagra szturmowca, a jego występ będzie w sumie podobny do takiego jaki miał Daniel Craig w „Przebudzeniu Mocy”.

Bardziej szczegółowy opis potraktujemy jako spoiler: Podobno szturmowiec, którego gra Hardy ma podejść do Finna, położyć mu rękę na ramieniu, czym zaskoczy zbuntowanego szturmowca. Finn oczywiście będzie miał strój członka Ruchu Oporu. Hardy ma mu pogratulować awansu do oddziału infiltracyjnego i pójść sobie dalej. (koniec spoilera). Czyli bardziej taki humorystyczny akcent. Innym artystą, który ma podobno pojawić się w Epizodzie VIII w małej roli jest muzyk Gary Barlow. Za to Cate Blanchett przyznała niedawno, że bardzo chętnie by się pojawiła w „Gwiezdnych Wojnach”. Kto wie, może zostanie szturmowcem w którymś z kolejnych filmów?

Na koniec jeszcze jedno zdjęcie „Sokoła Millennium” z Pinewood, jako uzupełnienie do tego filmiku.


KOMENTARZE (15)

Ostatni Jedi

John Williams o swoim ewentualnym powrocie

2016-05-09 21:23:22

Jednym z pytań, które zadają sobie fani, jest to czy John Williams wróci jako kompozytor w Epizodzie VIII (i IX). Ostatnio maestro sam wypowiedział się na ten temat, ale w formie żartu. Pojawił się na koncercie z udziałem orkiestry symfonicznej z Filadelfii. Tuż przed zagraniem utworu „Scherzo” zaczął zabawiać publiczność anegdotkami. Stwierdził, że gdy rozmawiał z producentami, to wyraźnie im powiedział, że nie jest pewien czy chce wrócić do kolejnego filmu z sagi. Potem też jakoby dodał, że również nie chce, by ktoś inny to robił.Warto przypomnieć, że Kathleen Kennedy podczas Celebration Europe II w Essen ogłosiła, iż John Williams napisze muzykę do całej nowej trylogii. Jednocześnie na oficjalnej pojawił się komunikat tylko o Epizodzie VII. Wszystko jednak wskazuje, że jak Williams będzie czuł się na siłach to powróci przynajmniej jeszcze do dwóch filmów.

Inaczej sprawa wygląda przy Antologiach. W „Łotrze Jeden” muzykę skomponuje Alexandre Desplat, acz nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone.
KOMENTARZE (19)

Ostatni Jedi

Nowe zdjęcia z planu

2016-05-03 13:08:50

Irlandzki portal Independent opublikował nowe zdjęcia z planu w Ceann Sibéal. Przypomnijmy, że jest to jedno z miejsc w którym budowana jest scenografia z planety Ahch-To, na której przebywał Luke Skywalker. Zdecydowano się nie wykorzystywać do tego po raz kolejny Skellige Michael, z uwagi na ograniczenia z jakimi wiązało się kręcenie tam zdjęć. W Ceann Sibéal stworzono więc replikę zabudowań zabudowań klasztornych z wyspy. Jak widać po zdjęciach scenografia jest już prawie na ukończeniu, a zgodnie z planem aktorzy mają przybyć do Ceann Sibéal w drugiej połowie tego miesiąca. Ponad 30 zdjęć znaleźć możecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (11)

Ostatni Jedi

Filmik z planu

2016-05-01 17:12:21

Portal DailyMail zamieścił na stronie kilka zdjęć i filmik z planu Epizodu VIII. Możemy na nim zobaczyć scenerię z planety Ahch-To, na której skończyła się akcja "Przebudzenia Mocy". Tak jak już kiedyś informowaliśmy, kręcenie zdjęć na Skellig Michael w Epizodzie VII było niezwykle trudne z uwagi na warunki pogodowe i lęgowiska ptaków, w związku z czym zdecydowano się odtworzyć w Pinewood fragment lokalizacji pozwalający na ich nakręcenie w kolejnym filmie. Efekt widać na poniższym filmiku. Więcej zdjęć od DailyMail znajdziecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (9)
Loading..