TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Lupita kręci...

2016-09-26 21:36:40Ostatnio Lupita Nyong’o twierdziła, że nie nagrywała jeszcze swoich scen do Epizodu VIII, a także że nie pracowała z Rianem Johnsonem. Minęło dziesięć dni i Lupita zmieniła zdanie. Zapytana jak to jest z tymi zdjęciami, stwierdziła, że nie wie skąd się wzięły te pogłoski i że swoje sceny nagrała. Tłumaczyła też, że w przypadku tych superprodukcji i motion-capture, można się pogubić i nie wiadomo, czy zdjęcia które zrobiono w ogóle trafią do filmu i tak dalej. Podobnie jak w przypadku sekretności, tam też można się pogubić, może zamiast formułki „nic nie mogę powiedzieć”, rzuciła „nie nagrałam jeszcze” i stąd plotki?

Rian zaś napisał na twitterze, przy okazji urodzin Marka Hamilla, że napisał mu tym razem dialog. Oby nie wycięto go w montażu.

Carrie Fisher też ma większą rolę w VIII Epizodzie niż miała w „Przebudzeniu Mocy” i dość ciężko jej trzymać język za zębami. Wspomniała coś o locie w powietrzu. Czy chodzi o wybuch, technikę Mocy, jakiś pojazd czy może w ogóle coś się jej ubzdurało, nie wiemy.

No i na razie nic nie wiemy, co z tymi kolejnymi zdjęciami. Czekamy na jakieś potwierdzenie.
KOMENTARZE (9)

Ostatni Jedi

Kolejne zdjęcia do Epizodu VIII?

2016-09-19 22:42:06

Jak zwykle oficjalnych wieści nie ma, ale wiele wskazuje na to, że ponownie ruszyły zdjęcia do Epizodu VIII. Pierwszą wskazówką są posty na twitterze Chloe Bruce. To dublerka Daisy Ridley. Chloe wpierw oznaczyła się w podróży z Belfastu (Irlandia Północna) do Londynu, a potem napisała, że nie cierpi nocnych zdjęć, chyba że są kręcone w Chorwacji. W obu tych miejscach była ekipa Epizodu VIII (Irlandia, Chorwacja). Oczywiście w przypadku Chloe jest duża szansa, że są to zdjęcia jedynie drugiej ekipy, ale zawsze coś się dzieje.

Tymczasem Lupita Nyong’o została zapytana o to jak jej pracowało się z Rianem Johnsonem. Aktorka przyznała, że nie wie, ponieważ jeszcze z nim nie pracowała. Zdjęcia z jej udziałem (w technice motion capture) dopiero mają zostać nagrane. To dość dziwne stwierdzenie, zważywszy na to zdjęcie, które umieścił Rian w kwietniu:Teorii jest wiele. Może to zdjęcie z testów? Może rola Maz Kanaty została ograniczona? A może by unikać przecieków postanowiono nakręcić scenę z udziałem aktorki później?

Dodatkowo Carrie Fisher ogłosiła, że z powodu zaangażowania w produkcję „Gwiezdnych Wojen” pojawi się na New York Comic Conie tylko przez jeden dzień. Czyli też wraca na plan.

Warto zwrócić uwagę, że przy takiej ilości czasu to jeszcze nie są dokrętki, a dodatkowe zdjęcia (te zwłaszcza z drugą ekipą mogą trwać dość długo). Pierwsze zdjęcia do Epizodu VIII rozpoczęto mniej więcej rok temu na Skellig Michael. Główne trwały od lutego do lipca.

Sam Rian Johnson natomiast na twitterze ćwierkał, że scenariusz Epizodu VIII napisał w całości w oprogramowaniu Fade In Software, w dodatku nie wywaliło się ono ani razu, więc nie stracił nic ze swojej roboty. Gary Whitta, pierwszy scenarzysta „Łotra 1” potwierdził, że miał tak samo. Ten sam program i przy „Gwiezdnych Wojnach” ani razu mu się nie wywaliło.
KOMENTARZE (17)

Ostatni Jedi

Adam Driver o Epizodzie VIII

2016-09-14 22:14:38

W ostatnich dniach Adam Driver udzielił dwóch wywiadów, w których odnosił się do Gwiezdnych Wojen. Pierwszy film był reżyserowany przez J.J., drugi jest reżyserowany przez Riana Johnsona. Na temat takich sytuacji w Hollywoodzkich blockbusterach słyszy się wiele złych historii. Nie mogę jednak żadnej z nich potwierdzić w pracy nad tymi filmami, ponieważ ludzie odpowiedzialni za nie, reżyserzy mają swoją, bardzo specyficzną wizję. Dzielą historię na momenty, których rozwiązanie prowadzi do następnych momentów. Więc pomimo iż skala produkcji jest dosyć duża to nie różni się zbytnio od pracy nad mniejszymi filmami. No, może przekąski są lepsze.

W drugim wywiadzie, zapytany został o scenariusz do Epizodu VIII. Jest wspaniały. Ma inny ton w porównaniu do poprzedniego Epizodu, trochę tak jak "Imperium kontratakuje" się różniło od "Nowej nadziei". Ludzie jak to słyszą zawsze mówią "będzie mrocznie", ale ja wcale nie wiem czy to jest konieczne. Jest po prostu inny i to jest wspaniałe i potrzebne. Rian ufa, że widownia jest gotowa na niuanse i dwuznaczności.
KOMENTARZE (29)
Loading..