TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Kiedy zwiastun? Ile trwa Epizod VIII?

2017-09-30 21:20:55

Ile będzie trwać „Ostatni Jedi”? Po sieci chodzą plotki, że 2,5 godziny, czyli dokładnie 150 minut. Byłby to najdłuższy film z cyklu. Obecnie prym wiedzie „Atak klonów” z 142 minutami. Tyle, że te 150 minut to nie jest do końca wiarygodna informacja. Pochodzi ona z stron sieci kin – Cineworld i najprawdopodobniej jest tak zwanym „placeholderem”, czyli informacją zastępczą. Zresztą Cineworld już zdążyło zmienić tę informację na 0 minut (czyli byłby to najkrótszy film z sagi). Choć warto zauważyć, że 2,5 godziny pojawia się także u innych operatorów kin. Tam też wspomniano o ratingu filmu – PG-13. Podobnie jak czas, tak i ta informacja na razie jest niepotwierdzona.

Za to niektóre źródła sugerują, że znają datę premiery zwiastuna. Ma to być 9 października. Początkowo datę podał na swoim twitterze Mark Hamill. Nikt nie wiedział, czy aktor piszę prawdę, czy znów sobie stroi jakieś żarty, ale stosunkowo szybko usunął swój wpis. Podobno w Lucasfilm byli źli na niego. Cóż, zobaczymy.

Okazuje się, że nie wszystkim z „Ostatnim Jedi” jest po drodze. Lucasfilm chciał podobno kręcić część ujęć w należącym do królowej parku w okolicach Windsoru, ale nie dostali zgody. Główną przyczyną jest to, że „Gwiezdne Wojny” to wielka komercyjna maszyna, więc nie chciano by w jakiś sposób wpłynęło to na sam park.

Podobno w Lucasfilmie większość decydentów jest zadowolona z Epizodu VIII, ale nie wszyscy. Ten film jest inny, więc może się nie spodobać części fanów. Z pewnością ich podzieli. Jeden z informatorów Slashfilm, jakoby pracujący w Lucasfilmie, skomentował to w ten sposób, że cieszy się, iż w IX Epizodzie wraca J.J. Abrams, bo niektóre wybory Riana Johnsona wymagają naprostowania. Brzmi intrygująco. Film wchodzi do kin już 14 grudnia.
KOMENTARZE (27)

Ostatni Jedi

Porgi są jadalne, a film skończony

2017-09-22 06:55:38

Prace nad „Ostatnim Jedi” zostały oficjalnie zakończone. Poinformował o tym reżyser Rian Johnson na swoim instagramie.Są też informacje na temat oficjalnej premiery. Film Johnsona po raz pierwszy zostanie publicznie pokazany 8 grudnia 2017.

Druga sprawa to zwiastun, który jest bliżej niż dalej. Mark Hamill zasugerował, że może się pojawić 9 października. Potem Mark usunął wpis z twittera. Pytanie jest takie, czy faktycznie podał właściwą datę, czy ponownie zakpił sobie z fanów?

Tymczasem mamy japoński spot TV.

Ogłoszono także partnerów, którzy pomogą Lucasfilmowi promować VIII Epizod. Będą to: Christian Louboutin, General Mills, Nissan Motor Co., Ltd., Royal Philips, Verizon, VIZIO.

Andy Serkis niedawno mówił o Carrie Fisher. Wspominał ją jako niesamowitą osobę i publicznie żałował, że nie miał do odegrania z nią żadnych scen. W „Ostatnim Jedi” przede wszystkim grał z Adamem Driverem i Domhnallem Gleesonem. Carrie mógł co najwyżej spotkać na planie.Gleeson natomiast przyznał, że Hux nie jest jedną z głównych postaci. Dlatego nie ma go wiele w materiałach reklamowych. On jest w filmie, ale to bardziej tło dla Kylo Rena.

A na koniec przechodzimy do materiału dnia. Disney, Lucasfilm i Rian Johnson karmili nas zdjęciami porgów, figurkami, a tu okazuje się, że porgi są jadalne. Przynajmniej strażniczki z Ahch-To na nie polują. W książce Star Wars: Easy Made jest jedna mała sugestia. Przy porgach jest pytanie, czy są smaczne. Odpowiedź brzmi: możliwe. Natomiast w jednej z książeczek do kolorowania widzimy jak stażniczki łapią porgi. Wykorzystują do tego siatkę oraz coś co wygląda jak dudy zrobione z ryb.

Co ciekawe jedno ze zdjęć Chewbaccy w kontekście zjadania porgów (i myślenia żołądkiem), wygląda dwuznacznie.


KOMENTARZE (54)

Ostatni Jedi

Rian o porgach

2017-09-18 21:40:42

John Boyega umieścił na swoim Istagramie zdjęcie z planu „Ostatniego Jedi”. W wersji mniejszej widzieliśmy je w magazynie „Empire” (bądź na skanach). W każdym razie widzimy na nim Finna (Boyega), Poe (Oscar Isaac) oraz reżysera i scenarzystę, Riana Johnsona.Sam Rian natomiast zdradził fanom na twitterze kilka informacji o porgach. Otóż są to ptaki morskie. Mają różne kolory. Samce są nieznacznie większe od samic. Potrafią latać na krótkich dystansach. Są bardzo ciekawskie.Mark Hamill także ma krótkie przesłanie do fanów. Otóż radzi on, by nie czytać komiksu The Last Jedi, który jakiś czas temu wydał Marvel. Bo fani mogą się naczytać spoilerów i potem być rozczarowani. To jakiś czas temu to oczywiście rok 1981. Czy ten komiks ma jakiś związek, poza tytułem, z nowym filmem. To raczej bardzo wątpliwe. Mark już nie raz bawił się z fanami, choćby z trailerem/przyczepą z Epizodu VIII.

Zaś skoro ruszyliśmy temat zwiastuna, to na oficjalnym twitterze pojawiła się wiadomość: Almost there. #TheLastJedi. Czyżby coś było na rzeczy? Zobaczymy pewnie niebawem.
KOMENTARZE (37)

Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi” prawie skończony

2017-09-13 21:11:15

Rian Johnson był niedawno w Japonii na konferencji prasowej z fanami. Zdradził tam kilka ciekawostek na temat „Ostatniego Jedi”. Po pierwsze film jest już prawie skończony, właściwie to jest skończony, ale przez najbliższe dni będą nanoszone na niego pewne poprawki.

Po drugie w filmie usłyszymy Josepha Gordona-Levitta, w małej rólce. To akurat zaskakujące nie jest, bo Johnson obsadza swego przyjaciela praktycznie we wszystkich swoich filmach. Zresztą o tym, że Levitt najprawdopodobniej będzie w jakiś sposób zaangażowany w projekt pisaliśmy już w 2014, wkrótce po tym jak Johnson zabrał się za film. Levitt podłoży głos pod jednego z obcych.

Rian mówił także o reakcji Marka Hamilla i Daisy Ridley na niektóre rzeczy, które przeczytali w scenariuszu. Podobno byli lekko zszokowani. Dla Johnsona to ważne, bo oni byli pierwszymi odbiorcami gotowego scenariusza, takimi testerami, a jednocześnie dobrze znają swoje postaci. Dla reżysera i scenarzysty ważne jest jednak nie to, by zszokować widownię na siłę, bo to łatwo zrobić, ale by z szokiem były powiązane pewne emocje, a także by miało to ręce i nogi w scenariuszu. Johnsonowi zależało na tym, by dojście do tych istotnych rewelacji było naturalne. Nie chciał się ścigać z „Imperium kontratakuje” i „Jestem twoim ojcem”.

Rian mówił także, że w zwiastunie zajawkowym najważniejszy według niego fragment dotyczący filmu to wypowiedź Luke’a, że czas Jedi dobiegł końca. Ona wynika mocno z pytań, które sobie zadawał pisząc scenariusz.

Johnson chwalił też Kylo Rena, a dokładniej to, w jaki sposób J.J. Abrams przedstawił go w „Przebudzeniu Mocy”. Nie jako kopię Vadera, ale kogoś, kto podejmuje dopiero pewne kroki, kogoś, kto ma rozbudowaną osobowość. Rena bardzo dobrze się pisało Rianowi.

Johnson także mówił, że koncentruje się na Epizodzie VIII, nie IX. Było to jeszcze przed wczorajszym ogłoszeniem J.J. Abramsa jako reżysera IX części.

Reżyser chwalił też występy Kelly Marie Tran i Carrie Fisher. Cały panel możecie zobaczyć tutaj:


KOMENTARZE (33)

Ostatni Jedi

Jaki los czeka Leię w "Ostatnim Jedi"?

2017-09-10 11:27:22 NewsFromJakku

Carrie Fisher, aktorka wcielająca się w postać Lei, zmarła w grudniu zeszłego roku. W związku z tym cały scenariusz do Epizodu IX wraz z wizją reżysera musiały zostać zmienione. Z tego powodu doszło do konfliktu między reżyserem Colinem Trevorrowem a producentką Kathleen Kennedy.
Jaki los czeka generał Leie w "Ostatnim Jedi"? Według informatorów NewsFromJakku (Spoiler):
podobno reżyser Rian Johnson przygotował heroiczne pożegnanie z postacią.
Leia umrze w Epizodzie VIII. Jednak nie zobaczymy śmierci na ekranie, tylko eksplozje planety na której będzie znajdowała się postać. Generał Leia umiera aby uratować Rey i Chewiego, ponieważ dziewczyna jest jedyną nadzieją na zniszczenie Snoke`a i uratowanie galaktyki. Będzie to heroiczny i bardzo dramatyczny koniec filmu, który ma doprowadzić widza do łez.
Leia umiera na Crait, a Rey i Chewie uciekną Sokołem Millennium. Podobno Leia wypowie słowa: "uciekaj, jesteś naszą jedyną nadzieją" (run, you`re only hope).. Rey spyta co z Luke`iem: "czy on nie jest naszą jedyną nadzieją" (niedosłownie) (isn't he our only hope?). Na co Leia stwierdzi: "nie, on jest stracony" (no, he`s lost). Następnie Rey i Chewie odlecą Sokołem, a planeta Crait zostanie zniszczona.
(Koniec Spoilera)
KOMENTARZE (63)

Ostatni Jedi

Czas na postać LGBTQ w „Ostatnim Jedi” oraz inne wieści

2017-09-09 05:26:01

Premiera „Ostatniego Jedi” coraz bliżej. Zostało nam już mniej niż sto dni. To moment w którym powoli filmowcy odkrywają karty. Rian Johnson choćby opowiedział, jak ważne dla niego były „Gwiezdne Wojny”. To było wspomnienie z dzieciństwa, kiedy więc stanął na planie i zobaczył „Sokoła Millennium”, to było dla niego bardzo emocjonujące przeżycie. Kiedyś bawił się w czymś, co udawało ten statek, teraz przed nim stał.

Wspomniał też, że gdy po raz pierwszy rozmawiał z Kathleen Kennedy nawet nie liczył, że zostanie reżyserem sagi. Przecież było tylu innych kandydatów. A potem spadło to na niego, był tak zaskoczony, że odpowiedział jej tylko „czy mogę to przemyśleć?”. Kennedy także to trochę zdziwiło, ale poczekała. Przez kolejne dni Rian nie mógł spać, starał się racjonalizować decyzję znajdując plusy i minusy, ale ostatecznie poszedł za głosem serca.

 reżyser Rian Johnson
Rian Johnson na ranczu Skywalkera


Gdy wkroczył w projekt spodziewał się, że zobaczy dużą mapę na ścianie, gdzie wszystko będzie zapisane. Tak jednak nie było. Przede wszystkim dali mu scenariusz „Przebudzenia Mocy”, musiał też obejrzeć dniówki J.J. Abramsa i zabrać się do pracy. Tę wypowiedź trochę prostował Pablo Hidlalgo. Otóż jeszcze przed Abramsem zarysowano choćby wydarzenia między „Powrotem Jedi” a nową trylogią, ale ponieważ nie zostały one nigdzie opublikowane, filmowcy mogą je w pewien sposób modyfikować. Czyli znów mamy dwa poziomy kanoniczności. Filmowy nadpisuje ten, który jest tłem i który ma służyć scenarzystom, a nie ich ograniczać. Z tego punktu widzenia Rian ma rację, mówiąc, że nic nie zostało ustalone, jedynie pojawiły się pewne sugestie.

W innym miejscu Johnson dokładnie to przyznaje. Nie było tak, iż dostał w pełni wolną wolę twórczą. To był drugi film w trylogii, musiał kontynuować rozwój postaci, trzymać się kierunku, ale jednocześnie fabularnie Rian mógł sobie pozwolić na więcej. Niektóre rzeczy wprost wynikały z „Przebudzenia Mocy”, jak choćby to, że Rey i Kylo Ren są razem główne postaci tej trylogii, przechodzą podobną drogę, ale w innych kierunkach. Kylo Ren nie jest Vaderem. Nie jest niczyim ojcem. Raczej stara się odciąć od swoich rodziców, to szwarccharakter u którego widać słabości. To akurat bardzo się podoba Johnsonowi.

Wiele pytań, które zostawił Abrams ma też podwójną rolę. Jak choćby kwestia rodziców Rey. Z jednej strony utrzymuje to zainteresowanie filmem, ale to dość krótkowzroczne rozwiązanie. Dowiemy się kim są rodzice Rey i co dalej? Te pytania są o wiele ważniejsze z punktu widzenia postaci. Rey nie tylko musi się dowiedzieć, co z jej rodzicami, ale przede wszystkim kim ona jest i gdzie jest jej miejsce. To ma dużo większy wpływ na nią czy inne postaci.

Podobnie było z Lukiem. Rian musiał się dowiedzieć, dlaczego po przejściu takiej drogi schronił się on na tej wyspie, dlaczego zniknął. Zresztą to była jedna z pierwszych rzeczy nad którą zaczął się zastanawiać. No i jak sam podkreśla tytuł filmu właśnie nawiązuje do Luke’a, czyli ostatniego Jedi, tak jak jest określony choćby w napisach początkowych do VII Epizodu.

Johnson mówił też, że pracując z Markiem Hamillem zawsze musiał się przemóc, by do niego podejść. Kilka sekund, by się wyciszyć, bo to przecież Luke Skywalker. Inaczej było z Carrie Fisher, z nią szybko znalazł wspólną więź jako scenarzysta. W dodatku ona zawsze mówiła to co myślała.

Śmierć Carrie bardzo zasmuciła Riana. Wpłynęła też na decyzje dotyczące filmu. Gdy po nowym roku wrócił do montażu uznał, że nie będzie zmieniał jej występu, dostosowywał go. Zostawi takim jaki był. Jego zdaniem to świetnie zagrana rola.

Wspomniał też Colina Trevorrowa (zanim ten został zwolniony). Colin zadawał bardzo dużo pytań, zaś Rian wchodził tu w rolę podobną jaką wcześniej miał J.J. Abrams.

 Wiceadmirał Holdo
Wiceadmirał Holdo


Z innych wieści, wiele miesięcy temu J.J. Abrams mówił o tym, że chciałby zobaczyć postać LGBTQ w filmach. I chyba jest ku temu szansa. Admirał Amilyn Holdo prawdopodobnie jest biseksualna. Nie wiemy, czy będzie to ukazane w filmach, ale z pewnością w książkach. W powieści „Leia: Princess of Alderaan” Claudii Grey. W rozmowie z Leią, która stwierdza, że interesują ją tylko ludzcy mężczyźni, Holdo jest zdziwiona, twierdząc, że to duże ograniczenie. Galaktyka jest wielka. Czy chodziło o inne rasy, czy płcie, tego nie sprecyzowano. Zobaczymy jak zostanie to zaadresowane w filmie. Tam rolę Holdo gra Larua Dern.
KOMENTARZE (58)

Ostatni Jedi

Cantonica - nowa planeta w E8

2017-09-07 17:01:26 EmpireOnline

Najnowszy magazyn Empire już w przyszłym miesiącu, a w nim wiele nowych wieści z "Ostatniego Jedi".
Na łamach serwisu Empire Online pojawiły się potwierdzone informacje.
Nowa planeta w Epizodzie VIII to Cantonica, na której znajduje się miasto Canto Bight, gdzie mieszczą się kasyna. Dlatego znajduje się tam wiele patroli policji.
Potwierdzone planety w "Ostatnim Jedi":
-Ahch-to
-Crait
-Cantonica


Nazwa Cantonica wyciekła już wcześniej przy okazji zabawek.
KOMENTARZE (25)

Ostatni Jedi

Fotosy z Empire w lepszej jakości

2017-09-07 16:40:42 Empire

Nowy magazyn Empire już w październiku. W sieci pojawiły się fotosy z najnowszego numeru w lepszej jakości. Prezentujemy je poniżej.


KOMENTARZE (23)

Ostatni Jedi

Zdjęcie Snoke`a - praktyczne efekty

2017-09-06 21:17:09

Premiera Epizodu VIII Gwiezdnych Wojen "Ostatni Jedi" odbędzie się 15 grudnia tego roku. W internecie pojawia się wiele materiałów z tej okazji. Właśnie zadebiutowało zdjęcie Głównodowodzącego Snoke`a (Andy Serkis), na którym widać postać stworzoną w większości przez praktyczne efekty (mniejsza ilość CGI). Grafikę wraz ze zdjęciem karty TOPPS prezentujemy poniżej.

KOMENTARZE (32)

Ostatni Jedi

Plakaty i grafiki promocyjne z EVIII

2017-09-06 19:53:56 CBM

Na łamach serwisu ComicBookMovie ukazały się nowe materiały promocyjne z "Ostatniego Jedi".
Mamy okazję zaprezentować grafiki i plakaty promocyjne. Przedstrawiają głowne postacie z Epizodu VIII Gwiezdnych Wojen.

Plakaty promocyjne prezentujemy poniżej.
Przedstawiamy grafiki promocyjne, których autorem jest Brian Rood.


KOMENTARZE (16)

Ostatni Jedi

Kim jest Rey? - teoria

2017-09-05 19:15:52 predator z forum Bastionu

Po premierze Epizodu VII Przebudzenia Mocy, wśród fanów zrodziło się więcej pytań niż otrzymano odpowiedzi. Każdy zastanawia się kim jest Rey i jaką skrywa historię. Podobno "Ostatni Jedi" ma przynieść znacznie więcej odpowiedzi o nowej bohaterce Sagi Gwiezdnych Wojen.
W sieci pojawiło się wiele teorii o pochodzeniu Rey.(Spoiler):
Jedni sądzą, że jest córką Luke`a (i jednocześnie wnuczką Obi-Wana) albo Hana i Lei. Inni natomiast sugerują, że podobnie jak Anakin, została zrodzona z Mocy i jest Wybrańcem. Pojawiła się jeszcze teoria odnośnie spokrewnienia z samym Palpatine`em, ze względu na brytyjski akcent aktorki Daisy Ridley.
(Koniec Spoilera)
A co gdyby większość przytoczonych teorii okazała się po części prawdą z pewnego punktu widzenia?
Reżyser Epizodu VII J.J. Abrams wraz ze scenarzystą Lawrence`em Kasdanem zawarli pewne wskazówki co do pochodzenia Rey w samym Epizodzie VII. Dodatkowo w wywiadach, aktorka Daisy Ridley sama stwierdziła, że odpowiedź kim jest Rey została zawarta w samym filmie. Jakie wydarzenia z Przebudzenia Mocy wskazują na pochodzenie Rey? (Spoiler):
W książce "Koniec i początek" (Aftermarth) Imperium za czasów imperatora Palpatine`a na planecie Jakku posiadało tajną placówkę badawczą.
W Przebudzeniu Mocy Kylo Ren w rozmowie z generałem Huxem wspomina o armii klonów Snoke`a. Czy placówka badawcza na Jakku może mieć związek z badaniami na ludziach i klonowaniu jak za czasów Wojen Klonów klonerzy na Kamino?
(Koniec Spoilera)
Ciekawą i jednocześnie bardzo realną teorię na temat pochodzenia Rey, przedstawił użytkownik forum Bastionu o pseudonimie: predator.
Całość prezentujemy poniżej. (Spoiler):
Jestem przekonany, że Rey nie jest córka Luke`a.
W rzeczywistości Luke, Leia i Rey są rodzeństwem. Rey jest także dzieckiem Anakina i Padme, chociaż niepoczętym w naturalny sposób.
Odpowiedź znajduje się zaraz przed naszymi oczami. Kluczem do tego jest ręka, którą Vader odciął Lukowi w mieście w chmurach w "Imperium Kontratakuje". Ta ręka później posłużyła do stworzenia klona płci żeńskiej z tkanki pobranej z ręki odciętej Skywalkerowi. To dlatego Rey doznała "wizji" w piwnicy siedziby Maz Kanaty - bo dotknęła miecza świetlnego właśnie taką samą ręką, do której ten miecz przynależał - do ręki Luka. To dlatego, to co pierwsze później zobaczyła to podziemny korytarz w mieście w chmurach - tam gdzie Vader odciął Lukowi prawą rękę. To dlatego, później widzimy zbliżenie na mechaniczną, sztuczną rękę Luke`a, dotykającego R2-D2. W ten sposób reżyser J.J. Abrams wskazuje na klucz do odpowiedzi na całą zagadkę. Słyszymy głosy Yody i Obi-Wana kierujących, uczących Rey o jej przeznaczeniu i naturze mocy.

Co się stało z Rey? Dlaczego została porzucona? Prawdopodobne jest, że Leia i Luke napotkali na kilkuletnią Rey - owoc eksperymentu - po wydarzeniach "Powrotu Jedi" i zrozumieli, że jest ich siostrą (dlatego Leia przytula ją, gdy pierwszy raz widzi dziewczynę w "Przebudzeniu Mocy" oraz dlatego Luke prawie, że płacze na jej widok). Jakku było Imperialną placówką badawczą. "Ahch-to" to nazwa wyspy na której ukrywa się Luke, do którego Rey leci Sokołem Millenium. "Ahch" po hebrajsku to "brat", po dodaniu angielskiego przyimka "to" (do) uzyskujemy: "Ahch-to": "brata-do" = "do-brata".

Nie twierdzę, że ta teoria jest 100 %-owo prawdziwa. Nie. Ale wszystkie elementy jakie "Epizod VII", w kwestii pochodzenia Rey, nam oferuje - wskazują na takie właśnie rozwiązanie.


Wygląda na to, że wskazówki zawarte w Przebudzeniu Mocy, sugerują, że Rey jest powiązana z Luke`iem Skywalkerem, a dokładniej jego ręką, odciętą przez Dartha Vadera w mieście w chmurach w "Imperium Kontratakuje". Dlatego koncept sceny otwierającej film z ręką trzymającą miecz Anakina/Luke`a w przestrzeni kosmicznej szybko upadł. Być może Rey jest klonem, albo dziewczyną, na której przeprowadzano eksperymenty na planecie Jakku (przeszczep tkanek, eksperymenty na DNA czy krwi z ręki Luke`a). To dlatego Kylo Ren nie jest w stanie przyciągnąć do siebie Mocą rękojeści miecza Anakina/Luke`a (po prostu jest silnie powiązany z Rey, a konkretnie jej tkankami z prawej ręki Luke`a). Dialog między Kylo a generałem Huxem, w którym Ren wspomina o klonach Snoke`a, sugeruje, że eksperymenty na Jakku były z pewnością kontynuuowane po upadku Imperium. Dlatego Kylo w scenie przesłuchania Rey wspomina, że o niej słyszał, a Snoke na wieść o dziewczynie stał się nerwowy. Zapewne Rey uciekła. Być może Luke na wieść o tym specjalnie wysłał na Jakku Lor San Tekke aby odnalazł i zaopiekował się dziewczyną i przekazał jej mapę prowadzącą właśnie do niego na Ahch-to. To mogłoby odzwierciedlać znaczenie tytułu Epizodu VII - Przebudzenie Mocy w osobie, sklonowanej z ręki Luke`a Skywalkera.
(Koniec Spoilera)
Powyższe informacje należy traktować z rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.


KOMENTARZE (32)

Ostatni Jedi

Nowa okładka Empire oraz nadruki na koszulki

2017-09-04 22:12:28

Promocja "Ostatniego Jedi" rusza pełną parą. Właśnie w sieci zadebiutowała nowa okładka magazynu Empire (poprzednia okładka dostępna w tym miejscu a zdjęcia tutaj).


Dodatkowo pojawiły się zdjęcia nadruków, jakie będą umieszczane na koszulkach z "Ostatniego Jedi".

KOMENTARZE (39)

Ostatni Jedi

Zdjęcia z magazynu Empire

2017-09-04 16:37:20 magazyn Empire

Niedawno informowaliśmy o ukazaniu się okładki magazynu Empire. Dziś nastąpiła mała aktualizacja. W sieci zadebiutowały skany z magazynu, na których zaprezentowano zdjęcia z filmu oraz zza kulis. Skany zdjęć można obejrzeć poniżej.

KOMENTARZE (31)

Ostatni Jedi

Nowa scena z filmu

2017-09-03 09:55:20 oficjalna

Ruszyła promocja Epizodu VIII. W związku z tym mamy przyjemność zaprezentować nową scenę z filmu.
Sekwencja przedstawia planetę Crait. Zdjęcie pochodzi z databanku oficjalnej. Crait to niezamieszkały świat bogaty w minerały, pokryty warstwą białej soli, odbijającej światło słoneczne planety. Znajduje się tam była placówka Sojuszu Rebeliantów, która w "Ostatnim Jedi" stanie się przystanią dla uciekających sił Ruchu Oporu.

KOMENTARZE (29)

Ostatni Jedi

Rey i Luke na nowych zdjęciach

2017-09-02 20:42:56 StarWarsLegacy

Premiera "Ostatniego Jedi" odbędzie się 15 grudnia tego roku. W miniony piątek rozpoczęła się promocja filmu. Z tej okazji odbył się tzw. Force Friday - Piątek Mocy, gdzie w sklepach w USA pojawiają się już pierwsze zestawy kolekcjonerskie (zabawki, plakaty). W związku z tym w sieci pojawiają się nowe zdjęcia oraz inne materiały promocyjne.
Prezentujemy nowe zdjęcie z "Ostatniego Jedi", na którym widać Rey z włączonym mieczem świetlnym, w trakcie szkolenia na planecie Ahch-to.

Dodatkowo mamy okazję zaprezentować Mistrza Jedi Luke`a Skywalkera w obu strojach z filmu, a także Rey (również w obu strojach) na nowych plakatach promocyjnych.

KOMENTARZE (40)

Ostatni Jedi

Okładka magazynu Empire oraz plakaty promocyjne

2017-09-01 21:46:56

Już w październiku zostanie wydany nowy magazyn Empire, a w nim nowe informacje z "Ostatniego Jedi'. Z tej okazji w sieci zaprezentowano nową okładkę magazynu.

Dodatkowo ukazały się nowe plakaty promocyjne z Epizodu VIII. Więcej plakatów oraz grafik promocyjnych dostępnych jest w tym miejscu>>>.
Prezentujemy kilka z nich poniżej.

KOMENTARZE (40)

Ostatni Jedi

Nowe wieści i standy

2017-09-01 16:06:57

Do sieci trafiły nowe zdjęcia z "Ostatniego Jedi".
Pierwsze dwa prezentują Gwiezdny Niszczyciel Najwyższego Porządku klasy Mega, mierzący aż 60 km. To na nim znajduje się mobilne centrum Głównowodzącego Snoke`a.

Dodatkowo pojawiły się zdjęcia standów, prezentujących Kylo Rena, generał Leie oraz Mistrza Jedi Luke`a Skywalkera.


KOMENTARZE (41)
Loading..