TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

II Spotkanie Zachodniopomostkich Fanów Star Wars

2003-12-30 20:51:00 Wo_Ja_Ann

Dziewiątego listopada odbyło się II Spotkanie Zachodniopomostkich Fanów Star Wars w Szczecinie. Wo_Ja_Ann napisał raport dotyczący tego spotkania. Z przyczyn technicznych został on umieszczony z „małym” posligiem. Zdjęcia możecie zobaczyć pod tym linkiem.
KOMENTARZE (7)

Fandom

Spotkanie w Kantynie

2003-12-28 20:36:00 Rael

Kiedy już wszyscy będą czekać niecierpliwie na początek sylwestrowych szaleństw i przygotowywać fryzury i kreacje, my zapraszamy na chwilkę wytchnienia do Kantyny, gdzie będzie można spotkać innych fanów Star Wars i porozmawiać z nimi na nurtujące nas tematy. Wuher nie będzie robił problemów i zapewne drinki też będą tańsze :).
Spotkanie na naszym Czacie rozpocznie się o godzinie 20:00, 30. grudnia 2003 roku (czyli we wtorek). Zapraszamy!
KOMENTARZE (16)

Fandom

Raport z Lubelskiego Spotkania Fanów Star Wars

2003-12-27 23:22:00 Vong.

W dniu dzisiejszym prezentujemy raport z pierwszego spotkania fanów z Lublina:

Vong nadaje:

Pomysł spotkania narodził się w mojej skromnej głowie jakiś czas po informacji, że w Świdniku mieszka fan imieniem Thon. Po nawiązaniu z nim kontaktu, spotkaliśmy się by omówić szczegóły organizacyjne, ustaliliśmy także datę spotkania na 6 lub 20 grudnia.

Po wstępnych szacunkach, według optymistycznej wersji na spotkanie miało przybyć 15 osób, znając życie liczyłem osobiście na około 10. Podobnie zresztą miała się rzecz w organizowanym przeze mnie i Alexa spotkaniu w Pucku. Ostatecznie po skontaktowaniu się z wszystkimi znanymi mi osobami Lublina i regionu ustaliliśmy datę spotkania na 20 grudnia, o godzinie 13 w Empiku. Niestety jak to zwykle bywa, oprócz nowych zgłoszeń na spotkanie, część osób zaczęła się wykruszać. Damarcus nie mógł przyjechać z powodu złych połączeń z Lublinem zaś ekipa z Białej Podlaski nie dograła szczegółów z rodzicami, straty te miała zrekompensować 5 osobowa grupa pod wodzą Kathi Langley i Anniki.

W dniu spotkania, na miejsce przybyłem krótko przed 13, spotkałem się z Thonem i Matiasem i razem podeszliśmy pod regał z książkami SW. Każdy z nas wziął do ręki egzemplarz „Opowieści z pałacu Jabby” jako znak rozpoznawczy. Swoją drogą było ich dość sporo na półce. Z czasem wokół nas zaczęły się gromadzić dziwne osobniki, robił się tłok. Tak dla rozładowania nerwów poszliśmy z Thonem sprawdzić czy na stoisku z grami mają na stanie SW Galaxies. Okazało się, że utworzyła się dziwna procesja – prawie wszyscy poszli za nami :).

Po powrocie na stoisko z książkami odczekaliśmy jeszcze kilka minut i opuściliśmy Epik, udając się w stronę Starego Miasta. Niestety, pośród nas znalazł się jakiś dowcipniś, o dziwo udało mu się na mnie zastosować mind tricka, przez co minąłem Irish Pub i zorientowałem się po kilkudziesięciu metrach.

W środku czekał na nas zarezerwowany za 10 kredytów republikańskich, obszerny stolik (pomijam fakt, że znajdował się na samym końcu lokalu tak żebyśmy nie odstraszali gości). Kolejnym etapem było zdejmowanie kurtek – udało nam się zbudować całkiem pokaźną piramidę na sąsiednim stoliku – tutaj miały trzeźwieź niektóre osobniki jednakże zostaliśmy dyskretnie poproszeni o zawieszenie ich na wieszak co było zadaniem niebanalnym ze względu na jego pojemność :).

Kiedy już wszyscy zasiedliśmy, okazało się, że jest nas 13 osób. W tym momencie nie sposób jest wymienić ich z nicków dlatego niektórych wymienię z imion lub podam stopień pokrewieństwa: Thon (Świdnik), Matias Fey (Świdnik), Dante (Lublin, W-wa), Shonsu (Lublin), Kathi Langley (Lublin), Annika (Lublin), Bartek (brat Arniki, Lublin), Piotr Wójcik (Chełm), Gith (Lublin), Xan (Lublin), Maciej Kozioł wraz z qmplem (Lublin, Czechów, Choiny, 200m ode mnie :) ) i ja.

Kiedy przyszło do zamawiania browarów zostałem (o dziwo przez tą samą kelnerkę która wcześniej się nie pluła) poproszony o dowód tożsamości. Jako że było to 2 dni po moich urodzinach pokazałem legitymację ;). Po odejściu kelnerki zapadła krępująca cisza. Doszedłem do wniosku, że należy pokierować dyskusją i tu, każdy po kolei musiał odpowiedzieć na następujące pytania: jak się zaczął interesować SW, ulubiony epizod, książka, autor. Miał również miejsce mały konkurs wiedzy o SW jednak z braku przygotowanych wcześniej pytań nie należy zaliczyć go do najbardziej udanych. Dyskusja stawała się z czasem bardziej swobodna, część osób zdążyła zjeść i się napić, w tej grupie byłem między innymi ja, i jako pierwszy zdecydowałem się wyruszyć w poszukiwaniu toalety. Po zasięgnięciu informacji u paru obcych i zapłaceniu komu trzeba, dotarłem do miejsca zwanego „kokpitem”. Wszystko stało się jasne kiedy tam wszedłem. Ściany były oblepione plakatami plakatami stylu „no balls gamet”, „welcome to the cockpit” , „stand firm, hang joyistick firmy, fire, return to the base for refueling”. Po moim powrocie do bazy, przez najbliższe pół godziny chodził tam każdy bo zobaczyć te cudowne plakaty.

Jako pierwsze musiały się zabierać Kathi i Annika, które musiały robić zakupy na wigilię czy coś w tym stylu. Około 16:30, po wcześniejszym uregulowaniu rachunku poszli Gith i Xan. Jeśli mówimy o rachunku to wyniósł on 118,5 zaś kelnerka dostała równo o kredyta więcej.

Rozmowa toczyła się do 17:30 kiedy to wyszliśmy z pubu i rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Thon, Matias, Maciek z kumplem i ja poszliśmy w jedną stronę, reszta w drugą. W ten sposób zakończyło się pierwsze zakrojone na szerszą skalę spotkanie fanów SW w Lublinie. Rozmowę na tematy SW kontynuowałem z Maćkiem i jego qmplem w autobusie a później również na osiedlu.

Ogólnie spotkanie należy uznać za udane. Mimo pewnych niedociągnięć i raczej przeciętnej liczby osób było całkiem miło. Pozostaje mieć nadzieję, że na następnym spotkaniu 28 lutego, będzie więcej osób (minimum 20). Jednak i tak nie było źle.

Vong.
KOMENTARZE (38)

Fandom

Raport z III Spotkania

2003-12-27 12:12:00

Można przeczytać tutaj tutaj.
KOMENTARZE (18)

Fandom

42 (01/04) Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2003-12-25 22:15:00

W sobotę 03.01.2004 o godzinie 16.00, odbędzie się 42 SWFSW, które rozpocznie piąty rok spotkań fanów. Spotykamy się w nowej lokalizacji, jakim jest Irish Pub przy Al. Jerozolimskich (vis’a’vis) Muzeum Narodowego odbędzie się pierwsze w nowym roku, spotkanie fanów Star Wars z Warszawy i okolic. Serdecznie zapraszamy.

Nowe Miejsce Spotkań Warszawskich Fanów Star Wars

KOMENTARZE (8)

Fandom

Zmiany adresów forów dyskusyjnych

2003-12-18 11:38:00 Darth Fizyk

Jak donosi Darth Fizyk, Polskie i Słowiańskie fora na TFN zmieniają swoje adresy. Oto nowe:
Polskie: http://boards.theforce.net/Poland/b10482/
Słowiańskie: http://boards.theforce.net/Slavic_Countries_General_Discussion/b10596/

Stare adresy jeszcze działają, ale nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa, zatem polecamy przestawić się już teraz na te nowe. :)
KOMENTARZE (6)

Fandom

Najlepsze fanarty

2003-12-15 12:50:00 Darth Guzes za TFN

Jak co roku na TFNie ukazuje się zestawienie najlepszych fanartów nadsyłanych przez cały rok. W tym roku nie zabrakło również polskich prac. W zestawieniu "TFN fanart review 2003" znalazły się 3 fanarty polskich fanów SW. Tibi Tibi, Maruko (luty) oraz Darth Guzes (styczeń). Poziom prac w tym roku znacznie wzrósł, prace są coraz ładnijsze. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku również nie zabraknie naszych koleżanek i kolegów wśród "the best of the best".
Fanarty są tutaj.

Gratulujemy!
KOMENTARZE (13)

Fandom

Świąteczne Spotkanie Fanów w Warszawie ...

2003-12-13 14:30:00

W piątek 19.12 o godzinie 17.00 w Irish Pubie (nowa lokalizacja) przy Al. Jerozolimskich (vis’a’vis) Muzeum Narodowego odbędzie się Świąteczne spotkanie fanów Star Wars z Warszawy i okolic. Spotykamy się przy Empiku (Nowy Świat), skąd pójdziemy do pubu. Serdecznie zapraszam.

Nowe Miejsce Spotkań Warszawskich Fanów Star Wars

KOMENTARZE (12)

Fandom

III Wielkopolskie Spotkanie Star Wars

2003-12-06 13:53:00

Odbędzie się 13 grudnia o godzinie 14.00 w Poznaniu. Spotykamy się (juz tradycyjnie) na Starym Rynku pod Ratuszem. Następnie udamy się do kawiarnio-pubu "Dramat", kóry jest zlokalizowany dokładnie naprzeciwko Ratusza poznańskiego. Na spotkaniu przewidzieliśmy prelekcję Sizara na temat zasad gry w CCG/TCG, a także planujemy zorganizowanie gry w planety/statki/.../rasy. Szczegóły na forum. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Na ten temat można także pogadać na forum.KOMENTARZE (6)

Fandom

Polscy Jedi ...

2003-12-04 22:07:00 Killrah Goku (WSFSW)

Poniżej prezentujemy zdjęcia dwojga polskich Jedi: Ceta - ŚSFSW & TDC- WSFSW. Są oni naprawdę potężni Mocą... Dobrze, że są po naszej stronie... Ale która to jest "nasza" strona? :)KOMENTARZE (40)

Fandom

41 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars.

2003-12-01 09:50:00

W sobotę 06.12, o godz. 16.00 odbędzie się 41-sze Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tym razem będzie to spotkanie Mikołajkowe, które odbędzie się w Clubie „Outlander” Empik w centrum Coruscant, przy ul. Nowy Świat.


Miejsce spotkań Warszawskich Fanów Star Wars


Topic na Forum o WSFSW
KOMENTARZE (13)
Loading..