TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Podkarpackie Spotkania z Komiksem

2003-03-26 14:26:00 Wrak.pl

W weekend 29 i 30 marca odbędzie się impreza pod nazwą "X Podkarpackie Spotkania z Komiksem". Imprezy te są organizowane dwa razy do roku, przez działającą od 1997 Rzeszowską Akademię Komiksu. Fanów SW z pewnością bardziej zainteresuje dzień pierwszy, czyli sobota. Oto program dnia:Sobota 29 marca
13.15 - 16.30 - spotkanie z Mocą - program Rzeszowskiej Akademii Mocy dla fanów "Star Wars"
13.15 - prelekcja Brighty'ego;
14.00 - pokaz walki na miecze świetlne (sala baletowa);
14.30 - prezentacja w polskim tłumaczeniu komiksu pt. "Empire";
15.00 - prezentacja Rzeszowskiej Akademii Mocy;
16.00 - Co warto przeczytać? - prezentacja wybranych cykli "Star Wars";

16.30 - konkurs wiedzy o komiksie i "Gwiezdnych Wojnach" - nagrody to komiksy wydawnictw "Egmont", "Mandragora" i "Amber" oraz komiksowe gadżety;
18.00 - Zakończenie pierwszego dnia imprezy.

Jak widać program imprezy zapowiada się bardzo ciekawie - zwłaszcza walki na miecze świetlne i konkursik:) Oby nie okazał się przesadnie trudny:> W drugim dniu imprezy będzie rządzić manga. Zainteresowanych szczegółami imprezy odsyłam tutaj.
KOMENTARZE (1)

Fandom

Polska Akademia Jedi – raz jeszcze...

2003-03-12 20:16:00 Dan Falcon

Dawno temu pisaliśmy po raz pierwszy o Polskiej Akademii Jedi. W chwili obecnej Akademia Jedi działa dość prężnie, o czym bedziemy informować w miarę na bieżąco. Ale teraz kilka sprwa:

Po pierwsze, Akademia, jak pisaliśmy wcześniej, działa w Dąbrowie Górniczej, i okolicach. Wszystkich chętnych do uczestnictwa w przeróżnych zajęciach, konkursach, zabawach, spotkaniach, zachęcamy do wstąpienia do Akademii. Zgłoszenia (w postaci plików Worda) znajdują się tutaj.
Kwestionariusz można podesłać na adres:
Adres: Kino ARS, Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 18

To nie koniec atrakcji. Przy PAJ ruszy także gazetka, a oto ogłoszenie dla chętnych, którzy chcą coś od siebie napisać.:


Trudno Być Jedi

Witajcie w świecie marzeń.
Nazywam się Dan. Jestem współzałożycielem Polskiej Akademii Jedi w skrócie PAJ. Dziś trafia do was pierwszy numer naszego pisma , które ma być miejscem spotkań ludzi siedzących w domu piszących i rysujących do szuflady. Chcemy aby zgłaszali się do nas wszyscy, którzy mają swoje własne pomysły dotyczące świata STAR WARS, TOLKIENA i innego spostrzegania świata przez szeroką perspektywę tego co się zwie fantastyka .
Tytuł może, nie którym nasunąć skojarzenia. Proszę o wszystkie sugestie a dla najlepszych znajdzie się miejsce na naszych stronach. Nasze stowarzyszenie nie jest typowym fan klubem zajmującym się tylko STAR WARS czy TOLKIENEM lecz organizacją działającą też na rzecz innych jak przystało na rycerzy JEDI. Jedną z akcji jaką przeprowadziliśmy dotyczyła zwierząt a więcej informacji znajdziecie na dalszych stronach. Zajmujemy się rozwijaniem naszej sprawności fizycznej, a jako rycerze wybraliśmy zajęcia, które nam w tym pomagają.
Odsyłam do innego stałego tytułu „DOJO” Akademii. Na tym kończę i mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy. Niech moc będzie z wami.

Ps.
Dla wszystkich, którzy są z daleka, a chcieli by z nami stracić trochę cennego czasu, jest możliwość zostania członkiem - korespondentem na pełnych prawach akademii.


Nie jest to jednak koniec atrakcji. 29 marca, w siedzibie Akademii, o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie z tłumaczami fantastyki. W tym także i Gwiezdnych Wojen. Na pewno będzie pani Aleksandra Jagiełowicz. Na Spotkaniu jest wstęp wolny. Więcej na plakacie:
I jeszcze jeden komunikat. Najprawdopodobniej czerwcowe Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się w Dąbrowie Górniczej i będzie połączone ze spotkaniem PAJ.
KOMENTARZE (4)

Fandom

PYRKON 2003

2003-03-07 22:22:00 Maciej z Poznańskiego Fanklubu SW

W dniach 28-30 odbędzie się poznanski konwent Pyrkon 2003.
Tradycyjnie współorganizatorem imprezy jest Poznański Fan-Klub Star Wars.

Głównym organizatorem konwentu jest Klub Fantastyki Druga Era, wśród zaszczytnego grona współorganizatorów znaleźliśmy się (tradycyjnie już) my czyli Poznański Fanklub Star Wars i związana z nim Sekcja Filmowa Plan 9.


Jak co roku, Poznański Fan-Klub Star Wars zadba o pełen atrakcji blok tematyczny poświęcony twórczości George'a Lucasa. Tym razem, dla odmiany, Klub Star Wars zajmie się... Indianą Jonesem.

Pierwszy chyba raz w historii polskiego fandomu na konwencie znajdzie się cały pakiet programowy poświęcony postaci archeologa stworzonej przez George'a Lucasa i Stevena Spielberga. Mamy nadzieję dostarczyć Wam zupełnie wyjątkowych atrakcji i rozrywki w prawdziwym stylu Nowej Przygody!

W programie planujemy:
- projekcje fanowskich filmów związanych z Indianą Jonesem,
- konkurs wiedzy o Trylogii Jonesa,
- przegląd trailerów filmów z tego cyklu,
- prelekcje o ewolucji i historii trylogii oraz o planowanej części IV,
- action-LARP jakiego jeszcze nie było.


Oczywiście nie zapomnimy o Gwiezdnych Wojnach:
- prelekcja multimedialna:
Son of the Suns, E.T, Wilhelm, 327 and others,
- projekcie fanowskich filmów ze świata Star Wars,
- konkurs wiedzy o sadze Star Wars.

Z innych tematów nie zabraknie w naszym wykonaniu takich atrakcji jak:
- trzecia Noc Trailerożerców,
- pokazy filmów Sekcji Filmowej Plan 9.
- maraton fantastycznych teledysków.

OPISY:BLOK INDIANA JONES:
- projekcje fanowskich filmów związanych z Indianą Jonesem
Nie tylko fani Star Wars kręcą filmy osadzone w ukochanym świecie. Przegląd najciekawszych amatorskich „indian” z ostatnich lat.

- konkurs wiedzy o Trylogii Jonesa
Radzimy BARDZO dokładnie obejrzeć filmy. Niektóre pytania mogą Was zaskoczyć.

- przegląd trailerów filmów z tego cyklu
Czyli specjalny rozdział Nocy Trailerożercłw.

- Ewolucja i historia cyklu Indiana Jones - prelekcja
Na prelekcji Dr. Henry Jones Jr. przedstawi genezę i historię postaci Indiany Jonesa a także kolejnych filmów z cyklu. Zaprezentujemy tu różne wersje scenariuszy poszczególnych filmów, jak również te pomysły, które nigdy nie zostały sfilmowane. Wskażemy ewolucję motywów i nawiązania do innych tytułów, takich jak Gwiezdne Wojny czy seria o Jamesie Bondzie. Rzucimy też analitycznym okiem na dotychczasowe postępy prac przy części IV cyklu i koncepcje scenariuszy, które dotychczas się tutaj przewinęły.

-LARP "Indiana Jones i Miasto Lodu"
U wybrzeży Afryki zostaje odnaleziony wrak dziwnego pojazdu - wydarzenie to ściąga w tę okolicę wszelkiego autoramentu poszukiwaczy fortuny i chwały - podróżników, naukowców, a także agentów wywiadów i nazistów. Kiedy na miejsce przybywa sam Indiana Jones, wypadki zaczynają dziać się bardzo szybko... Zapraszamy do przygody pełnej zagadek, pościgów, walk, strzelanin i podróży w egzotyczne miejsca! Przygotujcie się na rejs U-Bootem, walkę w konwoju ciężarówek, lot sterowcem i pułapki tajemniczego Miasta Lodu!

Star Wars:

Son of the Suns, E.T, Wilhelm, 327 and others.
Prelekcja multimedialna. Przewodnik po cameo , nawiązaniach, ukrytych obrazach oraz wiele innych ciekawostek na temat Gwiezdnych Wojen i trylogii Indiana Jones.

- projekcie fanowskich filmów ze świata Star Wars
Od czasu osławionego „Troops” dziesiątki fanów z całego świata starają się stworzyć amatorskie filmy osadzone w świecie gwiezdnej sagi. Jak co roku pokażemy najlepsze produkcje z ostatnich 12 miesięcy.

- konkurs wiedzy o sadze Star Wars
Wszystkie pytania związane z fabułą filmów, postaciami, lokacjami, pojazdami itp. oparte zostaną na filmach z sagi i ich scenariuszach. Trudniejsze mogą być pytania związane z genezą filmów, ich twórcami oraz te z zakresu „behid the scenes”. Tradycyjnie ignorujemy tematykę związaną z tzw. powieściami rzekomo rozszerzającymi uniwersum SW.

Z innych tematów nie zabraknie w naszym wykonaniu takich atrakcji jak:

- trzecia Noc Trailerożerców
Już po raz trzeci organizujemy kilkugodzinny maraton zwiastunów filmowych. Pokażemy trochę historycznych zwiastunów, najlepsze zwiastuny z ostatniego roku, oraz zwiastuny filmów które dopiero trafią na ekrany kin.
W tym roku skupimy sie też na trailerach azjatyckiego kina akcji, adaptacji komiksów i filmów z cyklu Indiana Jones

- pokazy filmów Sekcji Filmowej Plan 9
Mam nadzieje że Sekcji Filmowej Plan 9 nie trzeba Wam przedstawiać. Nieuświadomionych zapraszam na stronę www.plan9.art.pl . Tradycyjnie: podsumowanie starych filmów plus premiery niespodzianki.

- maraton fantastycznych teledysków
Przegląd najciekawszych (subiektywnie) teledysków powiązanych z tematyka fantastyczna. Zobaczyć będzie można wideoklipy do piosenek z filmów fantastycznych (takich jak "Terminator", "Nieśmiertelny" itp.) jak i tez teledyski będące krótkimi formami fabularnymi o tematyce fantastycznej (np. "Thriller" M.Jacksona, "Rough boy" ZZ Top).

Więcej informacji możecie uzyskać na stronach:
www.swpoznan.best.net.pl
www.kfdrugaera.republika.pl
KOMENTARZE (1)

Fandom

Raport z II Spotkania Śląskich Fanów Star Wars

2003-03-01 19:01:00 JORUUS, emez & philomythus i inni...

Dokładnie tydzień temu odbyło się II Spotkanie Ślaskich Fanów Star Wars, a dziś prezentujemy krótki, ilustrowany zdjęciami raporcik dostępny tutaj, natomiast III Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars odbędzie się w Kwietniu, w Zabrzu. Za jakiś czas większe info.
KOMENTARZE (0)
Loading..